PDA

Pogledaj Full Version : Teroristički napad u Zvorniku

Skywalker
27-04-2015, 23:33
Region | ponedeljak 27.04.2015 | 19:38 -> 22:14
Teroristički napad u Zvorniku
Izvor: B92, Beta, Tanjug

Zvornik, Banjaluka -- Ministar unutrašnjih poslova RS Dragan Lukač potvrdio je da je napad na policijsku stanicu u Zvorniku izvršio Nerdin Ibrić, iz sela Sapna kod Zvornika.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=27&nav_category=167&nav_id=985629
http://www.b92.net/news/pics/2015/04/27/434243611553e8b860b563537652969_640x483.jpg

"Napadom pokazani 'spavači' u BiH"
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=27&nav_category=167&nav_id=985657
Banjaluka -- Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik ističe da je večerašnji napad na policijsku stanicu u Zvorniku teroristički akt iz verskih i terorističkih razloga.

Vučić: Pomoći ćemo RS oko Zvornika
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=27&nav_category=11&nav_id=985639
Vučić je najavio da će Dodik zajedno s ministrom unutrašnjih poslova RS doputovati za dva dana u Beograd, gde će razgovarati kako s njim tako i s ministrom unutrašnjih poslova Nebojšom Stefanovićem.

http://www.youtube.com/watch?v=08TvOdv_0wI

Dakle,desilo se ono sto smo svi ocekivali...ko kaze drugacije,jednostavno laze.
Covek rodjen 1991,kad je poceo rat,je danas ubio srpskog policajca,i ranio dvojicu...Znaci,neko ko je bio beba u proslom ratu,je u medjuvremenu odrastao i postao radikalni islamista...Pravo pitanje je koliko takvih ljudi danas ima u BiH ???
Drugo,moramo priznati da vojni uspesi(kakvi god da su) Islamske Drzave daju krila svim ovakvim osobama koje se obucavaju po zabacenim selima BiH a i po dzamijama sirom Evrope....i da je svaki od tih vehabija potencijalni bombas samoubica...Ono sto mene zabrinjava jeste cinjenica da takvih ljudi ima i u Srbiji,i BiH,i na Kosovu,i Makedoniji...dakle okruzeni smo verskim fanaticima...ne bih da prejudiciram nista...ali pitanje je sta dalje posle ovoga danas ?
Da li ce Zapad i SAD jos jednom okrenuti glavu...od onoga sto su napravili,podstrekivali,pa i naoruzavali razne islamske teroristicke grupe po celom svetu,pa i ovde kod nas ?

Btw,Zenica pre neki dan:
http://www.novosti.rs/upload/images/2015//04/26/rs-turcima-balkan-leyi.jpg
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/republika_srpska/aktuelno.655.html:545373-Doboj-Turcima-Balkan-lezi-na-srcu
ODRŽAVANjE manifestacije posvećene obeležavanju turskog nacionalnog praznika baš u Zenici nije iznenađenje, jer je jak turski uticaj u ovom gradu. Vojne snage iz te zemlje dominantne u evropskim stabilizacionim snagama, a takođe su čvrste i druge privredne i kulturne veze Zenice sa Turskom. U zeničkoj "Areni" okupilo se nekoliko hiljada posetilaca, a svečanost je prenosila turska nacionalna televizija.

interceptor
27-04-2015, 23:49
Gadno bome. Ne vjerujem da ti islamisti imaju veliko uporište na tim spomenutim područjima pa i šire ali svakako da im daje krila ta Islamska država u svom nekom naletu. I tko zna kakva bi bila ekspanzija da imaju veće uspjehe? Vjerojatno će toga biti još...

teenager
28-04-2015, 00:12
Skywalkeru, jeli to onaj isti Zvornik iz kojega su tvoji sunarodnjaci 1992. u kamijonima odvozili pobijene civile, mislim one koji nisu završili u Drini?

Pitaš li se jesu li možda roditelji ovog teroriste bili u tim kamijonima?

NorthStand
28-04-2015, 03:54
ma dobro ovo je pitanje na mjestu, ali stvarno Srbi su zadnji ali baš zadnji koji bi se imali pravo žalit na terorizam, pa šta je ono što su oni radili u RH I BIH 1990ih nego najveći mogući terorizam ?

dakle, kad znaš da možeš, da imaš JNA iza sebe kolji ubij nije ti brat i sestra, ali kad se malo snage izvažu onda kreću priče o belosvetskoj zaveri i terorizmu.

iako treba biti iskren, ovi muslimani su u posljednje vrijeme totalno popizdili i koliko god oni imali opravdane razloge mrzit srbe, ne mogu opravdavat ovakve postupke. ovo je van pameti, ideš iz čista mira pucat i osvećivat se nekome za ko zna čiji račun, i naravno cijenu za takvu avanturu plaćaš ti, a ne oni politikanti koji od toga svega beru vrhnje.

sve je to poprilično slično razbijenim glavama u Vukovaru zbog ćirilice, milanović smrad zakuri fitilj i onda naravno glave pucaju onima koji su taj isti Vukovar obranili možemo ih slobodno tako nazvat srpskih terorista, iako čast i normalnim srbima nije da ih nema ali budimo realni kad pričamo o srbima moramo pričat o generalnoj slici tog naroda, a ne o pojedincima. tako da političari su ti koji kure frku, a narod uvijek bude izigran i naprčen od kretena koji samo beru premije za svoja sranja koja rade.

PS. zapad boli kurac za sve što se događa na bliskom istoku a kamoli u BiH, zapad stvara te teroriste da bi imao izliku za vršenje agresije na suverene države i crpljenje raznih resursa iz tih država.

Grunf
28-04-2015, 08:14
U 19 sati u PU Zvornik ušao je naoružani muškarac i počeo pucati. Ubio je jednog policajca, a dvojicu ranio. Napadač je potom ubijen, a povrijeđeni policajci prevezeni u bolnicu", izjavila je glasnogovornica CJB Bijeljina Aleksandra Simojlović, javlja Klix.ba.

http://www.youtube.com/watch?v=RPMEGy3M5c0

http://www.index.hr/vijesti/clanak/teroristicki-napad-u-bih-naoruzani-muskarac-vicuci-allahu-ekber-upao-u-postaju-i-ubio-policajca/816874.aspx

Skywalker
28-04-2015, 08:35
Skywalkeru, jeli to onaj isti Zvornik iz kojega su tvoji sunarodnjaci 1992. u kamijonima odvozili pobijene civile, mislim one koji nisu završili u Drini?

Pitaš li se jesu li možda roditelji ovog teroriste bili u tim kamijonima?

Evo ti odgovor :

iako treba biti iskren, ovi muslimani su u posljednje vrijeme totalno popizdili i koliko god oni imali opravdane razloge mrzit srbe, ne mogu opravdavat ovakve postupke. ovo je van pameti, ideš iz čista mira pucat i osvećivat se nekome za ko zna čiji račun, i naravno cijenu za takvu avanturu plaćaš ti, a ne oni politikanti koji od toga svega beru vrhnje.

Ja znam da ce svi sad traziti milion opravdanja,Srebrenica,i tako to...u fazonu nije na odmet i poneka osveta ako se desi...sta sad..
...ali ako vi ne vidite dalje od toga,onda ne znam sta da kazem.

Grunf
28-04-2015, 09:39
Opravdanja slična onima kojima vi pružate za vašeg najslavnijeg terorista Principa? :D

Inkvizitor
28-04-2015, 09:45
Dosad su ubijali samo Hrvate. Policajce Hrvate po Travniku, hrvatske povratnike u Travniku. Cijela obitelj Anđelić u Konjicu, napad na FIS u Vitezu, nedavno zatukli hrvatski stari bračni par u Kraljevoj Sutjesci, optuženi pušten zbog nedosatatka dokaza, pa ubojstvo doministra policija Leutara koje su htjeli pripisati Hrvatima, pa autobomba u Mostaru koje su isto htjeli pripisati Hrvatima.

Čak su izvršili napad i na svoje u Bugojnu kad je poginuo onaj policajac.

Sve se to prešućivalo i minimaliziralo jer je bila riječ o Hrvatima. Ni sami Hrvati nisu dizali galamu a za zločine u Travniku, njih 8 ubijenih, još nikad nitko nije odgovarao nit se zna tko je to počinio.

Ovo je prvi put da su udarili na Srbe. To mi čudno. Uvijek su udarali na slabije tj na Hrvate.

Srbi će sad dići galamu, nisu oni Hrvati. U biti i jedni i drugi su isti po tome. Muslimani i Srbi.

Svaka žrtva ima svoje ime i prezime samo u ratu ljudi postaju statistike. Nit imaju ime ni prezime. Samo se kaže ubijerno ovdje 500, ovdje tisuću ljudi. A svi imaju ime i prezime.

kiša
28-04-2015, 11:00
"Ubijeni policajac Dragan Đurić i ranjeni Željko Gajić u napadu na policijsku stanicu u Zvorniku nalaze se na spisku policajaca, pripadnika policije Republike Srpske koji su sudjelovali u genocidu u Srebrenici koji je sačinila Komisije za Srebrenicu piše portal Vijesti Ummeta

Je li to razlog napada na njih, je li vehabija Nerdin Ibrić napravio prvu krvnu osvetu u Bosni i Hercegovini , pitaju se na ovom vjerskom portalu?

Nerdin Ibrić, rođen je u Kučić Kuli kod Zvornika, gdje je i živio. Imao je godinu dana kada su pripadnici VRS-e sa pripadnicima zvorničke policije i paravojnih jedinica iz Srbije, njegovog oca Sejfu, zajedno sa oko 750 Bošnjaka, 1.lipnja 1992.godine odveli na Bijeli Potok, odakle su na nepoznatoj lokaciji svi pobijeni.

Ibrić je skupa sa svojom majkom bio jedan od prvih povratnika u Kučić Kulu"

kiša
28-04-2015, 11:03
nedavno objavljen tekst koji itekako ima smisla : "OMER ČEVRA: Bakir u dogovoru sa Dodikom zakuhava jer nema ideju kako zaposliti narod....."

Inkvizitor
28-04-2015, 11:13
U Zvorniku je napravljen stravičan zločin. Mjesto gdje su divljali Arkanovci, one Žute ose, razne psihopate, Žuće i sl.

To je mjesto bilo klaonica u ratu.

sad se svi prave blesavi, je strašno je kad pogine čovjek bilo koji ali i Srbi i muslimani imaju običaj da truju na svaki način svoje ljude, sad Srbi prigovoraju muslimanima da truju ljude s genocidom a oni do dan danas nisu prestali s time od 45-te Još drže one preuveličane cifre iz Jasenovca i cijela im se nacionalna strategija zasniva na mitomaniji i genocidu nad srpskim narodom. Taj obrazac su preuzeli i muslimani jer sličan je to mentalni sklop s tim da oni ipak manje preuveličavaju.

Ti vehabije, selafije ISIl-ovci su svakako problem, Dosad su od njih stradavali mahom Hrvati pa nikog nije briga. Sad kad strada Srbin sad će bit drugačije.

Ti vehabije ili isil-ovci to su islamski četnici. Čak im je i stajling sličan. Bradurine, pa i baratanje noževim i drugim hladnim oružjem..

pa pogle ti ovo..gdje ima da kršćanski svećenici djecu uče ovakve pjesme

http://www.youtube.com/watch?v=hB0o1qmJmGg

svetosavlje, militantni islamizam ..to je isti kalup..militantna politika pod krinkom vjere..takav nam je došao nedavno za mitropolita u Zagreb

http://www.youtube.com/watch?v=VZbSgJfe-MU

"Svećenik" pjeva da se čeka njega mitraljesca..pa di to ima..

ISIL=svetosavlje.

DzoniBG
28-04-2015, 12:46
Inkvi...po starom dobrom obicaju...

Strasno je ovo...al daj mi o cetnicima opet...

NorthStand
28-04-2015, 14:00
hahaha pišam na ovaj prvi video, čika draža iza lupa šakom od stol, i junački pjevuši i ćera djecu da pjevaju glasno i srčano. :rofl

NorthStand
28-04-2015, 14:20
jel postoji ovakav primjer, da je SPC izbacila svećenika iz svog reda za vrijeme četničkog ludovanja po srbiji zato jer je napravio neke zločine protiv nekoga ? znam da ne postoji, samo pitam retorički.

dakle za vrijeme NDH, u jeku ustaške vladavine, HKC izbacuje Filipovića iz svog reda, i onda netko optužuje Stepinca za koketiranje s ustašama, ej gdje mi živimo. a ova govna komunistička lažljiva, da se mene pita sve bih ih streljao po kratkom postupku i to bi im još bilo milosrdno od mene.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0CDUQFjAI&url=http%3A%2F%2Fhrcak.srce.hr%2Ffile%2F80648&ei=gXY_VaGgCMu-PaihgPAH&usg=AFQjCNF0Gi9Lcq3EhqOApvbhG4jjCZs8aQ&sig2=pQnSCr5_dQvcjBq_Mtft9w

kaže Đoni da oni ne rade dramu, Đoni vi ste od famoznog "fratra sotone" Tomislava Filipovića napravili epopeju, kad su Jasenovac i jasenovački zločini u pitanju. noramlno da je zločin ubijanje ljudi, bilo kakvo ubijanje ljudi po bilo kakvim osnovama je zločin, ali suludo je da netko od Hrvata nacionalista očekuje isprike, i pokajanje za Jasenovac kad oni koji su krivi za zločine nad hrvatima čitaj komunisti svih nacionalisti, i četnici srpske i hrvatske nacionalnosti ne da ne osuđuju zločine počinjene nad hrvatima nacionalistima već ih opravdavaju, pričaju da je Bleiburg osveta, to ne mislim samo na vas u Srbiji već prvenstveno na domaće partizanske ovcojebe. dakle, kad vidiš kakva je to sustavna kampanja protiv ustaša, a samo zato da bi se ocrnio hrvatski narod i država gdje naravno sudjeluje masovno i peta kolona iz istre rijeke dalmacije zagreba slavonije nema mjesta i regije gdje nema tih debila koji seru nešto po ustašama i NDH danas, a ne s ciljem da osude zločine koje su neki počinili, već s ciljem da nanesu štetu današnjoj hrvatskoj državi i narodu, a sve zbog uskogrudnih političkih i osobnih interesa. kad vidim ovaj SDP, i da su jedina đubrad u srcu europe koja je mogla u postkomunističkom razdoblju ko komunistička elita maršala Tita registirat stranku u demokraciji, onda mi to sve govori u kakvoj državi živim.

ali kod vas srba je specifično to, da vi nikad ni kad imate debelo mateirjala ne potencirate zločine svog naroda. ne pričate o kvislinškoj nedićevoj srbiji, kako ova naša stoka priča o "kvislinškoj" NDH, kao da je SFRJ nastala na drugačiji legalniji način od NDH, pa da se NDH smatra "kvislinškim zločinom", a SFRJ legalnim državotvornim ostvarenjem "naroda i narodnosti". dakle, ono što želim reći je to da su političari teška gamad bili i ostali, nema to veze lijevo desno svi ćete zajebat i nikome ne smiješ vjerovat to je mene do sad život naučio.

a što se tiče ovih naših svećenika, NDH nije imala ni u pola svećenika Ustaša, koliko su Srbi dali pravoslavnih popova za rat protiv ustaša partizana i svih ostalih, a pogotovo ustaša. koliko ih je samo u posljednjem ratu, sudjelovalo u pobuni u hrvatskoj, a o tome u hrvatskoj nitko ne govori jer je partizanskim ovcojebima iz istre važnije srat po ustašama i veličat titu i jugoslaviju, lizat vaše srpske šupke nego istražit povijest na vjerodostojan način, i pokušat pri tom ne blatit vlastiti narod ako je i napravio nešto što mu ne ide na čast.

NorthStand
28-04-2015, 15:30
Evo ti odgovor :

Ja znam da ce svi sad traziti milion opravdanja,Srebrenica,i tako to...u fazonu nije na odmet i poneka osveta ako se desi...sta sad..
...ali ako vi ne vidite dalje od toga,onda ne znam sta da kazem.

ma znam ja to sve, muslimani jesu problem, jer su fundamentalisti, a u BiH se preko tog "fundamentalizma" generira mržnja prema kršćanima odnosno srbima i hrvatima. jer Bošnjacima treba takva politika, koja će od hrvata i srba stalno radit neprijatelje i "nevjernike". turska posla.

Inkvizitor
28-04-2015, 18:03
Inkvi...po starom dobrom obicaju...

Strasno je ovo...al daj mi o cetnicima opet...

Pa što bi ti htio.

prigovarat muslimanima trovanje genocidom a sami to radite x puta više.

Stvarate mržnju i lažete deset puta više nego oni.

Zamisli kako gadno zvuči ubijen jedan čovjek policijac.

A sad to pomnoži sa 2000 puta i čitaj to.

Trebat će ti par sati.

caporegime
28-04-2015, 18:30
nisu li srbi opravdavali agresiju (a kad srbi ratuju onda je to više ono klanje-palež-silovanje) n hrvate kao jasenovcem i slično.
mali je odlučio osvetiti oca i učinio točno ono što srbi uzimaju kao razuman razlog za zločin.
štoviše, mali je imao po toj istoj logici više opravdanja iako to nije opravdanje.
osim toga, šta je pri tome vikao, nema nepristranih svjedoka

Inkvizitor
28-04-2015, 18:38
Najviše mi ide na živce to glumljenje nekih seki persi. Šatro se svi zgražaju a kad krene rat onda nema više imena i prezimena. Onda je pobit 2000 ljudi ništa. Tko je kriv. Nitko. Tko je osuđen. Nitko. Tko ih je pobio ne zna se.

Klanje, silovanje svaki dan a nitko da se okrene.

Sve što možeš vidjeti i čuti od reakcija je urlanje i lokanje.

Humphrey
28-04-2015, 19:58
Bez obzira što i tko stoji iza ovoga, napad na genocidnu i njene institucije za mene nije zločin.Zločin je postojanje genocidne i njenih institucija.

DzoniBG
28-04-2015, 21:51
Pa što bi ti htio.

prigovarat muslimanima trovanje genocidom a sami to radite x puta više.

Stvarate mržnju i lažete deset puta više nego oni.

Zamisli kako gadno zvuči ubijen jedan čovjek policijac.

A sad to pomnoži sa 2000 puta i čitaj to.

Trebat će ti par sati.

Poredis ratne okolnosti, i sasvim mirno stanje, gde neki kreten uzme pusku i krene da puca na policiju... koliko to nema smisla, nemam nameru ovde da isticem...

Kad simpatizer ustaskog pokreta pocne da ti prebacuje zlocine i brojke, to je vec groteksno.

Mozes 90% tema da ubacis u jednu - cetnici all about... ionako sve svedes na to pre ili kasnije...

Inkvizitor
28-04-2015, 22:01
Poredis ratne okolnosti, i sasvim mirno stanje, gde neki kreten uzme pusku i krene da puca na policiju... koliko to nema smisla, nemam nameru ovde da isticem...

Kad simpatizer ustaskog pokreta pocne da ti prebacuje zlocine i brojke, to je vec groteksno.

Mozes 90% tema da ubacis u jednu - cetnici all about... ionako sve svedes na to pre ili kasnije...

Aa znači ratne žrtve ne vrijede moš ih pobiti na tisuće, to su samo brojevi, to ćemo prebrisati spužvom.

I to ne u borbenim djelovanjima nego pokupit ljude iz kuća pa ih bestijalno pobit.

Da, kad simpatizer četničkog pokreta priča o mahnitosti i zločinu to stvarno zvuči morbidno.

Naravno da ću vam nabijat na nos ono što radite. Ako nešto izmišljam reci. Slobodeno reci, ovdje je sloboda govora i argumentiranja zagrantirana , nije trolerski trash.

Rehabilitirate notorne koljače, sam si rekao da Srbija to radi a onda se čudiš što netko drugi puca. Najbolje da svi legnu pred četničkom kamom jer vi mislite da je to dobro za srpstvo.

Briga tebe, jesi vidio onaj snimak iz manastira Fenek gdje monasi uče djecu da u vojničkom stavu pjevaju četničke pjesme. Kažeš to je vaša stvar. U redu, ti tu ne vidiš problem ali odakle ti onda pravo da nešto predbacuješ vehabijama kad ste dvije strane iste medalje.

O islamskim fundamentalistima i tzv vehabijama ne mislim ništa dobro dapače, uostalom poslije rata najviše su kidisali na Hrvate ali ako itko ima najmanje prava da im prigovara terorizam i zločin to ste vi. Oni vas samo pokušavaju kopirat. U svemu. U načinu, metodu, laganju, mitomaniji.

Žao mi je Džoni, ja govorim onako kako mislim, nisam na onom dezorjentiranom otužnom trash forumu, tamo možeš proispati takve priče...imaš vjernu publiku ali ovdje se govori onako kako je.

DzoniBG
28-04-2015, 22:12
Tema uopste nije o cetnicima, niti o ratu...na sta si se odmah prebacio, preskacuci sta stoji iza ovog napada, i da je to samo jedan u nizu zlocina inspirisanih radikalnim islamom, od cega su i za vreme rata, i posle toga stradali i Srbi i Hrvati...

O tome bi trebalo da se prica, a ne da odmah okreces na rat...a mogu i na to da ti odgovorim, cisto da ne bude da izbegavam...

U podrinju reke krvi su tekle u svakom ratu... i u ww1, i u ww2... masovne zlocine su pocinili i ustase sa Franceticom, i muslimanska milicija koja je bila udarna igla... jel se to nije desilo?! U tvojoj glavi nije, jer ti to ne odgovara, nego postoje samo neki zli cetnici koji su klali... to je taj stereotip koji u svakoj prilici guras, amnestirajuci sta su radili muslimani na tom terenu, i to ne samo u 20. stolecu, nego i pre toga, kada su odatle dolazile osmanlijske falange koje su upadale i pustosile Srbiju, sve sa domacim muslimanima...

Zakljucak je da su na tom trusnom podrucju i jedni i drugi pravili zlocine u vreme ratova... i da najmanje sto treba je opet praviti pizdarije tamo, bez ikakvog razloga... kao, normalno je da neki lik ispranog mozga dodje sa puskom i puca na policiju, jer eto, stradao mu je narod tu... takvim pristupom imao bi dnevne zlocine na svakom mestu u BiH...

Uhvatio si se tih cetnickih pesama... ja mogu da ti svedocim da ceo sever na Maksimiru 2007. godine peva Juru i Bobana, i Srbe na vrbe...a igrate protiv Makedonaca... ja sam stajao medju masom, i to iskusio...

I sta sad, treba da pravim galamu kako su svi Hrvati ustase... to su gluposti, jel moguce da ne mozes da se izdignes iznad te dimenzije?!

Inkvizitor
28-04-2015, 22:31
Ali stvari nisu takve da ih možeš istrgnuti iz konteksta. Čovječe kako ne kužiš da je to čisto trolanje i amaterizam, preblaga riječ.

što se radilo u Osmanlijskom vremenu ne znam točno a ne znaš ni ti. Kakav su status imali Srbi a jel ti znaš da je sultan poslao darove Karađorđu kad je porazio buntovne dahije koje su Turci pustili niz vodu ali je Karađorđe u zanosu zaratio i sa njima pa onda dobio po nosu.

U tom kraju bez ikakvih dilema muslimani su najgore prošli, a njihov broj danas o tome najbolje govori. Poklani su tamo dvaput u zadnjih 70 godina nemilosrdno. Te priče o Francetiću dolaze tek poslije nezamislivih pokolja Dangićevih i Todorevićevih četnika kad je Drina krvava tekla danima, klalo se sve bez obzira na spol i dob..sami četnički tako komandanti referiraju Draži.

isto se ponovilo 92-ge..to je tamo mučenički narod, gledao sam epizode iz Višegrada gdje je operirao onaj monstrum Lukić..pa to je da ti se sledi krv u žilama na kraju 20-tog stoljeća..to je preteča ISIL-a, klanje, sakaćenje, bestijalno mučenje, grozni načini usmrćivanja, kupljenje ljudi u kuće, staraca žena beba i paljanje u kućama, morbidni , sadistički načini ubijanja.

i tko je osuđen. Par šarži u Hagu protiv vaše volje ali tko su ubojice, gdje su krvnici, tko je osuđen, gdje su ti monstrumi. I onda ti pričaš o bijesnim psima poremećnim umovima. Mnoge Lukićeve žrtve bi bile "sretne" da su skončale od metka.

A to su samo nastavljači četničke ideologije iz 2. svj. rata.

I takve vi rehabilitirate i oni su za vas junaci. Mislim odkale vam onda pravo da drugima išta zamjerate. To meni nije jasno. Taj mentlani sklop.

Ja ne držim lekcije vama u Srbiji al da mi rehabilitiramo Pavelića, pa da kažem, što vas briga što mi u Hrvatskoj radimo, ko što ti kažeš za sebe i Srbiju . Vi bi jebote ono što digli deset ustanaka odjednom.

Evo večeras vidim neka emisija o Draži ( pripremaju valjd ateren za konačnu rehabilitaciju) nisam gledao pet minuta koja je to propganda. Spasio neke američke pilote i odmah je pozitivac, jebe se Amerikancima kome su ovdje rezali vratove, oni koji su sakrili pokojeg njihovog pilota, ( to im je bio cijeli rat kontra nacista, fašiste neću spominjat , bili su njihove kujice), jedan njihov pilot višer im vrijedi od tisuća "bula" nana , deda i djece pa je odjednom jako bitno što kažu Amerikanci o Draži, a inače su zlo. Al kad je Draža u pitanju onda je jako bitno što Amerikanci oni kažu. Daj malo dosljednosti.

A to što su njegovi rezali vratove ljudima i radili ko Osmanlije, a što vas to briga.

Niste vi iznad drugih, to vam mora biti jasno. Svakoga boli njegova rana a vi počesto ostavljate dojam da samo u vama teku krv, živci i emocije a drugi svi imaju zelenu sluz i plastiku na tijelu.

Samo u tome je problem.

Grunf
28-04-2015, 22:34
A iz kojih razloga je ubio policajca ako nije tema o ratu i cetnicima?

DzoniBG
28-04-2015, 22:42
Ja nigde nisam opravdavao srpske zlocine u Podrinju... znam sve sta je bilo, jako dobro poznajem proslost tog kraja, mogao bi mnogo sire da ti pisem o tome...

U svakoj prilici su se tamo pomakljali, ali bas u svakoj... ne postoji teritorija vise natopljena krvlju od Podrinja. I jedni i drugi su svasta tamo radili...a ne samo Srbi, kao sto ti inputiras...

Zadnji rat su muslimani lose prosli, jer su bili slabiji, i ostala je serija srpskih zlocina...i to necu da pravdam...ali necu ni kao ti da jedino to isticem kao validno... najveci zlocin su napravili titovi oficiri Ratko Mladic i Zdravko Tolimir...

Ne mora svaka tema na tome da zavrsi... otvori o cetnicima, pa cemo se ispucati nekad, mada je vec bilo nekoliko puta... a ne ovako, diskretno pravdanje manijaka koji kao kamikaza ide na policiju 20 godina posle rata... kao, jadan on, imao neserecnu sudbinu... a ubio policajca kome su oca ubili i proterali iz Banovica... da je on uzeo svoj automat i krenuo da roka po muslimanskim pandurima, jel bi imao onda reci razumevanja... ne bi...

DzoniBG
28-04-2015, 22:45
A iz kojih razloga je ubio policajca ako nije tema o ratu i cetnicima?

Zato sto je isao kod vehabija na ispiranje mozga, drugar mu je poznati ucesnik rata u Siriji... poceo je da se druzi sa ekipom koja je na "alahovom putu", a njima nije nikakav problem da krenu u samoubilacku akciju, jer ce zavrsiti u dzenetu, kao sehidi...

To je sustina price, koja se ovde zaobilazi, trolovanjem sa cetnicima... kao kad bi neko pravdao napade dzihadista sirom evrope, jel eto, evropski narodi i Ameri su ubijali muslimane sirom sveta... to je ta logika...

Inkvizitor
28-04-2015, 22:51
Pa jel ti misliš da se ovaj događaj može odvojiti od rata. Ljudi su frustrirani i svi isto ne reagiraju. da svi isto reagirjau imao bi stotine i tisuće takvih.

Kad gledaš i slušaš starog čovjeka muslimana, ostao sam po 15.-članova obitelji mu pobijeno, poklano, on ostao sam..svijet ti se okrene..moj pajdo lako je pričat iz toplog doma iza kompjutera..ali kad imaš 10-12 djece i sve ih pokolju u jednom danu..

doživjeti to i ostati u pameti i da ti krv ne bude o očima, to je nevjerovatna snaga i ne znam jel to uopće moguće ljudskom snagom..

ne može se o tome pričati akademski i s visoka, nedirnut i siguran.

Moja je obitelj u 2. svj rata isto skoro zatrta, otac je slučajno ostao živ, kao maloljetnik pukim slučajem, izbačen iz goruće kuće od braće a nije htio. Htio je umrijeti s braćom.

Ja to ne bi preživio. Lako je pričati ovako kume moj.

Inkvizitor
28-04-2015, 22:53
Zato sto je isao kod vehabija na ispiranje mozga, drugar mu je poznati ucesnik rata u Siriji... poceo je da se druzi sa ekipom koja je na "alahovom putu", a njima nije nikakav problem da krenu u samoubilacku akciju, jer ce zavrsiti u dzenetu, kao sehidi...

To je sustina price, koja se ovde zaobilazi, trolovanjem sa cetnicima... kao kad bi neko pravdao napade dzihadista sirom evrope, jel eto, evropski narodi i Ameri su ubijali muslimane sirom sveta... to je ta logika...

A u kojem laboratoriju su odgojeni Lukići, Žuće, i ostali koji su pobili po deset, dvadeset, pedeset puta više ljudi i na morbidniji način od ovog vehabije..što li je već..

Tko je njima isprao mozak?

DzoniBG
28-04-2015, 23:04
A u kojem laboratoriju su odgojeni Lukići, Žuće, i ostali koji su pobili po deset, dvadeset, pedeset puta više ljudi i na morbidniji način od ovog vehabije..što li je već..

Tko je njima isprao mozak?

U svakom narodu ima psihopata... nemoj samo da ti nabrajam Hrvate koji su se "proslavili" 41-45... u kojoj laboratoriji su oni odgajani?!

Jel ti mozes da napravis razliku od zlocina u ratu, i kad nije rat... mozes, ali neces... bio si u ratu, znas koliko je opasno kad vec labilni ljudi sa psihopatskim crtama licnosti dobiju pusku, i mogucnost da ubijaju...

Ovaj je uzeo pusku kad nije rat, zadojen najgorom ideologijom, i poceo da ubija...sreca u nesreci da je samo jednog usmrtio...da je mogao, a za to se spremao...sve bi pobio...

Grunf
28-04-2015, 23:06

Zasto je otisel na pranje mozga? Izmedu kosarke i toga odabrao kao vannastavnu aktivnost?

DzoniBG
28-04-2015, 23:12
Zasto je otisel na pranje mozga? Izmedu kosarke i toga odabrao kao vannastavnu aktivnost?

Zasto neko ode u sektu, pocne da krade, ubija, drogira se...

Neko ce da kaze, izgubio je oca u ratu...izgubio je i ovaj pandur koga je ubio...to nije nikakav izgovor, jer bi po tom arsinu svaki drugi covek u BiH nasao neki razlog za svoje poremecene ideje...

Radi se o posasti radikalnog islama, koji regrutuje marginalce za svoje ubilacke planove... o tome bi trebala ova tema...

Inkvizitor
28-04-2015, 23:16
U svakom narodu ima psihopata... nemoj samo da ti nabrajam Hrvate koji su se "proslavili" 41-45... u kojoj laboratoriji su oni odgajani?!

Jel ti mozes da napravis razliku od zlocina u ratu, i kad nije rat... mozes, ali neces... bio si u ratu, znas koliko je opasno kad vec labilni ljudi sa psihopatskim crtama licnosti dobiju pusku, i mogucnost da ubijaju...

Ovaj je uzeo pusku kad nije rat, zadojen najgorom ideologijom, i poceo da ubija...sreca u nesreci da je samo jednog usmrtio...da je mogao, a za to se spremao...sve bi pobio...

Ono na početku 92-ge teško bi se moglo nazvati ratom.

naime rat je kad se sudare dvije neprijateljske vojske.

Ono je bilo klanje nenaoružanog i konfuznog naroda.

zar mislite da bi ono tako lako zauzeli da je to bio "rat"

NorthStand
28-04-2015, 23:21

nije istina, ja u 90 posto svojih poruka "ratujem" protiv "hr" komunista i partizanije, a ne protiv srba i četnika, jer vas ni ne smatram unutarnjim problemom hrvatske. vi ste izvan naših granica, i niste nam ni u pola problem ko domaća bagra, čitaj orjuna i komunistička jugoslavenska klatež danas popularni "antifašisti".

DzoniBG
28-04-2015, 23:35

Nije tako bilo...

Postojala je duga priprema, SDA je formirao svoje snage na terenu, bili su brojniji... to je bilo biti ili ne biti, ko nadjaca, njemu ostaje...

Moja bivsa je iz Visegrada, na pocetku su morali da beze glavom bez obzira, sve dok nije se ukljucio uzicki korpus... Murat Sabanovic je pretio da ce podici centralu u vazduh... tad su Srbi uspostavili vlast, i tad je psihopata Lukic poceo svoj krvavi pir...

To je bilo ko ce koga, da su Srbi bili slabiji, prosli bi kao i na drugim teritorijama gde je prevagnula muslimanska vojska...tamo nema vise ni Srba ni Hrvata... takav je rat bio, prljav, odvratan...kao i svaki...

Inkvizitor
28-04-2015, 23:37
Nije tako bilo...

Postojala je duga priprema, SDA je formirao svoje snage na terenu, bili su brojniji... to je bilo biti ili ne biti, ko nadjaca, njemu ostaje...

Moja bivsa je iz Visegrada, na pocetku su morali da beze glavom bez obzira, sve dok nije se ukljucio uzicki korpus... Murat Sabanovic je pretio da ce podici centralu u vazduh... tad su Srbi uspostavili vlast, i tad je psihopata Lukic poceo svoj krvavi pir...

To je bilo ko ce koga, da su Srbi bili slabiji, prosli bi kao i na drugim teritorijama gde je prevagnula muslimanska vojska...tamo nema vise ni Srba ni Hrvata... takav je rat bio, prljav, odvratan...kao i svaki...

Da, puno su mogli sa puščicama i sa improviziranim bombama..

nisu imali šanse, nula, zero..

DzoniBG
28-04-2015, 23:38
nije istina, ja u 90 posto svojih poruka "ratujem" protiv "hr" komunista i partizanije, a ne protiv srba i četnika, jer vas ni ne smatram unutarnjim problemom hrvatske. vi ste izvan naših granica, i niste nam ni u pola problem ko domaća bagra, čitaj orjuna i komunistička jugoslavenska klatež danas popularni "antifašisti".

North, aj sad nevezano za temu... jel imas srpske krvi malo...

Reci...nije greh :)

teenager
28-04-2015, 23:38

Ovo je vrlo bitno, mislim da je baš Zvornik bio prvi grad kojeg su srbi krenuli etnički čistiti, muslimani još uvijek nisu vjerovali da će rata biti, a već su kamijoni puni tijela civila odvoženi iz grada. Ima jedan dobar dokumentarac baš o ratu tim početcima rata u Podrinju...
Bolestan narod su ti srbi iz Podrinja...

DzoniBG
28-04-2015, 23:40
Da, puno su mogli sa puščicama i sa improviziranim bombama..

nisu imali šanse, nula, zero..

Nisu imali sanse...lose su prosli...

Srbi su radili tamo odvratne stvari... ne svi, obicni prasinari... nego neki generali, i psihopate... to nama ide na cast, i to nikad ne branim... ali ponavljam, nije to jedina prica...

Strateski, to je bilo biti ili ne biti... da su Srbi izgubili Podrinje, pukli bi u celoj BiH... uzmi na to proslost, gde svako ima svoje zrtve u svakoj generaciji... dobio si recept za klanicu...

Blefer
29-04-2015, 11:24
vidim da se pokušava "opravdati"zločin ovog islamskog fantika time štomu je stradao otac u borbamam protiv Srba
da li će tako biti razumevanja kad za neku godinu sin ubijenog policajca iz Zvornika krene da ubija bošnjačke policajce jer njemu su ubili i oca i djeda?

Skywalker
29-04-2015, 11:45
Onda ce opet krenuti prica o Velikoj Srbiji :)
Tacnije,ocekujem da dok nas ne svedu na Beogradski pasaluk,te price nece stati.

Pa jbt,da je ovo uradio srpski mladic iz BiH i da je bio uclanjen u neku cetnicku grupu ili tako organizaciju,do sad bi pola Evrope doletelo u Beograd i zapretilo Srbiji.

kiša
29-04-2015, 11:47
Nisu imali sanse...lose su prosli...

Srbi su radili tamo odvratne stvari... ne svi, obicni prasinari... nego neki generali, i psihopate... to nama ide na cast, i to nikad ne branim... ali ponavljam, nije to jedina prica...

Strateski, to je bilo biti ili ne biti... da su Srbi izgubili Podrinje, pukli bi u celoj BiH... uzmi na to proslost, gde svako ima svoje zrtve u svakoj generaciji... dobio si recept za klanicu...

kod tebe uvik isto, za srpske zločine kažeš - radili su ih neki psihopate a ovdje odma svi muslimani su isti. Onaj kraj gdje je živio ovaj je tuga , sirotinja koja se unatoč osobnom obiteljskom stradanju vratila u svoje trošne kućice ciglare, gledam umjesto ulaznih vrata obična zavjesa. i što može sirotinja, em je uvik u strahu i inače što će im se dogoditi ka povratnicima em su u svojoj bijedi i neprosvijećenosti prelagan plijen za manipulatore i ispirače mozgova.
Osjećaj nemoći, osjećaj nezadovoljene pravde nakuplja se, pravo je čudo da nema puno više ovakvih stvari.
političari vode zapaljivu retoriku.
Ovaj slučaj najbolje odgovara upravo Dodiku ma da ga je sam režirao ne bi bolje. Ionako mu oni po Gornjoj Maoči i služe da bi moga uvik uprit prstom u njih i reć eto vidite kakvi su tko će s njima živit.
Nego, kuknjava na sve strane, kad stradaju Hrvati e onda se naslađujete s pričama e jeste s njima vezali zastave i slično, a sada kad su žrtve Srbi e onda cika vika drama. Vi ne poštujete ničije žrtve nego svoje. Bolesno.
Spominješ četnike i kako su navodno nama tema. pa dobro tko to radi na rehabilitaciju lika i djela ( koljača ) Draže nego Srbi?
sreća vam je što je naša politika nazovi liberalna i tolerantna pa vam ništa ne osporava a morat će, mijenjaju se vjetrovi i u Hrvata, doći će vrime državnika koji će i htjeti i znati štiti državne interese svoje nacije.

kiša
29-04-2015, 11:52

Pa jbt,da je ovo uradio srpski mladic iz BiH i da je bio uclanjen u neku cetnicku grupu ili tako organizaciju,do sad bi pola Evrope doletelo u Beograd i zapretilo Srbiji.

pa vidjeli smo i doživjeli što su činili srpski mladići po BiH devedesetih pa nikom ništa , tko je odgovarao, nitko pravite se ko da ste brali gljive a ne ubijali na užasne načine ljude

Blefer
29-04-2015, 12:05
kako niko nije odgovarao od Srba?
pa puni su zatvori najviših vojnih i političkih zvaničnika a u bih se malo malo nekom od Srba nametne optužnica za ratni zločin
možda je to mrziteljima Srba malo ali realno je da su Srbi najviše odgovarali za zločine u ratu u kojem su sve strane vršile zločine ali ja još nisam čuo da je bilo ko optužen i osuđen za zločin nad Srbima za vreme rata u BiH a ima puno žrtava srpske nacionalnosti

kiša
29-04-2015, 12:09
pa puni su zatvori najviših vojnih i političkih zvaničnika a u bih se malo malo nekom od Srba nametne optužnica za ratni zločin
možda je to mrziteljima Srba malo ali realno je da su Srbi najviše odgovarali za zločine u ratu u kojem su sve strane vršile zločine ali ja još nisam čuo da je bilo ko optužen i osuđen za zločin nad Srbima za vreme rata u BiH a ima puno žrtava srpske nacionalnosti
sve je to kap u moru

Inkvizitor
29-04-2015, 12:27

ma ne bi valjda. pa četnici su priznati od saveznika. baš ste sinoć na RTS-u imali emisiju pretvaranja Draže u antifašističkog saveznika. prije toga snimili seriju, znači sve je spremno za rehabilitaciju.

misliš da je puno briga žrtve ili potomke žrtava kojima su četnici Draže Mihajlovića ili njihovi nasljednici u ovom zadnjem ratu, rezali vratove, što misle o Draži Amerikanci ( čije vam mišljenje sad odjednom odgovara) il Francuzi, što je on spasio pokojeg američkog pilota nakon što je oboren.

kad vrtite tu spiralu i govorite, to je naše pitanje , onda se nemojte čudom čudit sličnim reakcijama s druge strane i još glumiti nevinašca.

što se tiče reakcija, nedavno je mladić Srbin u Hrvatskoj ubio dva Hrvata a na facebooku veličao tzv RSK, mediji su to podigli na ljubavni trokut nitko to nije potenciroa na nacionalnoj osnovi, čak insistirali na alibijima i motivima, skoro pa isprikama i više od ubijenih napravili žrtve nego od ubojice. Toliko o tome što bi se dogodilo da ubije neki Srbin četničke provenijencije.

Dok god vi imate situaciju gdje vam u manastirima popovi i monasi uče djecu četničke pjesme nemate se što javljat po tom pitanju i spominjat vehabije.

Inkvizitor
29-04-2015, 12:34

Osudio ih Hag, to je protiv vaše volje.

Ali gdje su izvršitelji, tko je pobio te ljude. generali su naređivali a gdje su ubojice. Šetaju se mislim po Srbiji i po tzv RS ko po korzu. Za ovog ubijenog se sumnja ima neki spisak da je sudjelovao u ubojstvima u Srebrenici.

jebate u Hrvatskoj gdje broj ubijenih ne prelazi 10, 5, a imaš suđenja a ovamo za tisuće pobijenih nema ništa. Kakva vaša suđenja, kakvi vaši zatvori, pa pustili ste čak i one sa Ovčare, među kojima nisu ni bili pravi zločinci, ne priznajete logore u Srbiji, vaše tužilaštvo i vlast koči ikakvu istragu o tome, pravite se da se nije ništa desilo a desilo se.

I onda dođete s tom pričom.

U Hrvatskoj skoro svi zapovjednici gradova s prve crte obrane il su bili u zatvoru ili su umrli u pritvoru. zapovjednici obrane Osijeka, Siska, Gospića suđeni a nijedan zapovjednik opsade nije suđen. Svjetski apsurd.

Tko je pobio onolike ljude u Srebrenici, Prijedoru, Zvorniku, Višegradu, Foči, Brčkom..tisuće ljudi pobijeno a nitko nije osuđen. Tko je od ubojica osuđen. Koga su to Srbi sami osudili.

osim što je to nepravda, takvo društvo je bolesno jer ti monstrumi hodaju vašim ulicama

caporegime
29-04-2015, 12:54
ma ne bi valjda. pa četnici su priznati od saveznika. baš ste sinoć na RTS-u imali emisiju pretvaranja Draže u antifašističkog saveznika. prije toga snimili seriju, znači sve je spremno za rehabilitaciju.

misliš da je puno briga žrtve ili potomke žrtava kojima su četnici Draže Mihajlovića ili njihovi nasljednici u ovom zadnjem ratu, rezali vratove, što misle o Draži Amerikanci ( čije vam mišljenje sad odjednom odgovara) il Francuzi, što je on spasio pokojeg američkog pilota nakon što je oboren.

kad vrtite tu spiralu i govorite, to je naše pitanje , onda se nemojte čudom čudit sličnim reakcijama s druge strane i još glumiti nevinašca.

što se tiče reakcija, nedavno je mladić Srbin u Hrvatskoj ubio dva Hrvata a na facebooku veličao tzv RSK, mediji su to podigli na ljubavni trokut nitko to nije potenciroa na nacionalnoj osnovi, čak insistirali na alibijima i motivima, skoro pa isprikama i više od ubijenih napravili žrtve nego od ubojice. Toliko o tome što bi se dogodilo da ubije neki Srbin četničke provenijencije.

Dok god vi imate situaciju gdje vam u manastirima popovi i monasi uče djecu četničke pjesme nemate se što javljat po tom pitanju i spominjat vehabije.

a kad je nekoliko četničkih bogoslova, koji su također po facebooku veličali četničke zočince, iskazivali mržnju prema LGTB osobama i slično, nakon što su prvi započeli dobilo po lampi od mladih janjevaca, isti ti mladi četnici su proglašeni žrtvama nacionalne netrpeljivosti.
što se mene tiče, samo neka je što više takvih terorističkih napada. što više toga, konačno će se situacija početi raščišćavati

Inkvizitor
29-04-2015, 13:10
a kad je nekoliko četničkih bogoslova, koji su također po facebooku veličali četničke zočince, iskazivali mržnju prema LGTB osobama i slično, nakon što su prvi započeli dobilo po lampi od mladih janjevaca, isti ti mladi četnici su proglašeni žrtvama nacionalne netrpeljivosti.
što se mene tiče, samo neka je što više takvih terorističkih napada. što više toga, konačno će se situacija početi raščišćavati

To je ono kad je Pupovac ušetao sa žutom trakom u hrvatski sabor. I umjesto da ga za guzicu izbace iz sabora, stave mu s elisičine na ruke, i urgentno mu se otkuca kaznena prijava za povredu časti i ugleda hrvatske države i sabora njemu su svi meidji i velika većina političara odobravali taj čin.

Nigdje toliko mazohizma ko u Hrvata.

u Hrvatskoj se danas otvoreno četnikuje pogotovo tamo u istočnoj Slavoniji i u sjevernoj Dalmaciji oko manstira Krka a u zadnje vrijeme i svuda gdje ima srpskih povratnika i to neće izići na dobro. Kad sam pročitao da ta srpska djeca iz istočne Slavonije idu u Vojvodinu na neke vojne tečajeve ne znam dal ih organizira crkva ili netko sličan..mislim da je to u pitanju baš taj manastir Fenek koji je mislim na Fruškoj gori, kako to može izići na dobro.

To je temlje za novu mržnju i nove ratove.

DzoniBG
29-04-2015, 13:41

Kad udare kao nekoliko puta do sada isti ti na Hrvate koji zive u BiH... nemoj da bude kukanja...

Ispostuj ovo sto si sad napisao, pa ponovi da se tako situacija "rasciscava"...

Neverovatna je kolicina spina i relativizacije na ovoj temi... imam osecaj da popusti brana u Juznom Sudanu...opet bi se nekako doslo do cetnika... to je vec opsesija...

Blefer
29-04-2015, 13:44
kao po običaju kad god se desi neki zločin nad Srbima ipak na kraju sami Srbi ispadnu krivi za to, evo sad je čak i pupovac kriv što je neki islamista rešio da ode alahu na istinu tako što će prvo poubijati par Srba.
Zar je toliko teško priznati da ima i nevinih srpskih žrtava?

Skywalker
29-04-2015, 15:01
taj manastir Fenek koji je mislim na Fruškoj gori, kako to može izići na dobro.

Fenek je u okolini Beograda,blizu mene,ne na Fruskoj Gori...nema tih "vojnih tecajeva" za decu u Feneku.Mislim da si preuvelicao pricu.
Od ono troje dece,samo jedan peva,onaj mali nema pojma ni zasto je tu,a onaj treci otvara usta.

NorthStand
29-04-2015, 15:31
North, aj sad nevezano za temu... jel imas srpske krvi malo...

Reci...nije greh :)

nema u meni ni zrna vaše krvi, ali ima puno radikalizma, ni vaš čika Šešelj mi ne može parirat u radikalizmu. :D

moji su čistokrvni Hrvati, stari je bio starčevićanac u vrijeme kad se zbog toga lako mogla izgubit glava, a stara mi je također imala posla s vama srbima pa opet i po toj strani znam kakvi ste, i koliko nas jako volite. :D

sve u svemu, ja i da imam u 3,4 koljenu nekog srbina ne bi me toga bilo stid, ako se osjećam Hrvatom kao što me nije stid ni Srba koji prihvaćaju hrvatsku ko svoju državu i domovinu, dapače iskreno govoreći takve srbe više cijenim od bilo kojeg Hrvata kalibra Milanović Josipović Mesić Pusić i da ne nabrajam dalje, doduše dotične se ne može ni oslovljavat hrvatima, kad su oni u svojim glavama komunjare i Jugoslavenčine. tako da, nije bitno što si ti po nacionalnosti, već je bitno što ti je u glavi i srcu. pa vidiš koliko je komunjara i jugoslavenčina na ovim prostorima, ovi kreteni u bosni još mašu titinim slikama, a vi ih podavili potaracali ko piliće 1990ih, zato ja nikad nisam niti ću žalit muslimane, niti ću im odavat pijetet za srebrenicu, kad im je dobar Tito, šta bi ja njih žalio i njihove tragedije protiv vas srba ? u njihovom slučaju se ne vodim onom, neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj, jer muslimani su nama neprijatelji bez obzira što su i vaši neprijatelji, i ja sam kad su oni u pitanju uvijek bio na čisto. nikad ih nisam "mirisao" na dobor, niti bi ikada s njima šurovao i pušku nosio.

NorthStand
29-04-2015, 15:41
vidim da se pokušava "opravdati"zločin ovog islamskog fantika time štomu je stradao otac u borbamam protiv Srba
da li će tako biti razumevanja kad za neku godinu sin ubijenog policajca iz Zvornika krene da ubija bošnjačke policajce jer njemu su ubili i oca i djeda?

ma ja nemam razumjevanja, ni za vaše ni za njihove ubijanje, meni vi dođete ko ovi vjerski fundamentalisti, samo što vi imate taj ortodoxni gard a oni islamistički. ali u principu, imate isti princip i stav.

Hrvati su imali ovakvih koljača, pogotovo u periodu NDH, što u partizanima što u ustašama, ali to je ajmo reći najmračniji dio povijesti kad su Hrvati u pitanju po pitanju klanja. drugi svijetski rat je bio jedno veliko ogromno klanje na svim frontovima, i zato to treba isčitavat iz tog konteksta, svi su klali pa je suludo onda očekivat da i Ustaše neće klat. ja to tako gledam, sviđalo se nekome ili ne, bilo moralno ili ne, to je moje viđenje.

ali 1990ih, Hrvati su realno najmanje klali, kako u BiH tako i u RH, nigdje HV nije tako sustavno provodila etničko čišćenje i klanje, kako su muslimani npr u središnjoj bosni ili vi u podrinju posavini "RSK" itd, dakle o tome pričam. ipak ima razlike, jer Hrvati su stigmatizirani s ustaštvom i dan danas, dok vi i ove poturice nikad niste imali takvu vrstu stigmatizacije pa ne znate o čemu pričam, pa ste se 1990ih propisno isklali ko da je riječ o životinjama, a ne ljudima.

i da se ne lažemo, opet bi i vi i oni, samo da možete. zato ja popizdim na ove idiote komunističke u hrvatksoj, koji stalno seru po NDH i Ustašama, a u isto vrijeme žmire i prešućuju zločine srba i muslimana u posljednjem ratu nad hrvatima, očito je tim parazitima u hrvatskoj važnije svom vlastitom narodu nabijat breme krivnje, i genocidni karakter zbog NDH, i zločina koji su tada počinjeni a koji nisu bili ništa veći ni masovniji od zločina partizana i četnika u tom ratu, ali su ustaše dobile sasvim novi nivo zločinštva puno veći nego navedena gamad, koja se danas predstavlja pobjednicima u tom ratu i koji se i dan danas reklamiraju ko nekakvi "antifašisti" a u tom opjevanom im "antifašizmu" su poklali hrvata, više nego svi fašisti nacisti i ustaše ZAJEDNO!

caporegime
29-04-2015, 15:57
Kad udare kao nekoliko puta do sada isti ti na Hrvate koji zive u BiH... nemoj da bude kukanja...

Neverovatna je kolicina spina i relativizacije na ovoj temi... imam osecaj da popusti brana u Juznom Sudanu...opet bi se nekako doslo do cetnika... to je vec opsesija...

nadovezuješ se na krivi smjer.
ja ih ne podržavam. ali činjenica jest da su srbi pokrenuli spiralu nasilja a da današnji islamisti u bih ponajviše crpe svoju ideologiju ne toliko iz svjetskog islama koliko iz činjenice da su bili ko stoka za klanje u zadnjem ratu a da ih pravda u tom smislu i nije baš pomilovala.
što se mene tiče, nek slobodno i u zagrebu postavljaju bombe.
možda će debilima tako prije doći iz dupeta u glavu ona budalaština o raji, ćevapima, šegi.....

Inkvizitor
29-04-2015, 16:17

Pa udarali su na Hrvate ovi dosad i samo na Hrvate poslije rata pa nije bilo toliko kukanja. kakav ste vi imali stav prema tome, baš vas briga, nek se tuku ustaše i balije jel tako. Ovo je prvi put da su udarili na vas.

Kakav spin kakva relativizacija, vi bi ovo gledali kao izolirano nešto, palo s Marsa nema veze s ničim..

Inkvizitor
29-04-2015, 16:20
Fenek je u okolini Beograda,blizu mene,ne na Fruskoj Gori...nema tih "vojnih tecajeva" za decu u Feneku.Mislim da si preuvelicao pricu.
Od ono troje dece,samo jedan peva,onaj mali nema pojma ni zasto je tu,a onaj treci otvara usta.

Čak i da je tako..onaj srpski pop veselo pjeva..još lupka o stol da udara ritam.

mislim kakva je razlika između svetoslavlja i ISIL.a- ne govorim pravoslavlja da se razumimo, pravoslavlje je nešto drugo, nego svetosavlja.

Svetosavlje je vojna i politička organizacija a vjerom se samo pokrivaju.

caporegime
29-04-2015, 18:15
svetosavlje je duhovna dimenzija srpskog ekspanzionističkog pokreta i što je najžalosnije, uvijek je s duhovne strane pokrivalo zločin kao metodu srpske ekspanzionističke politike.
da se zna naći pojedinaca iz duhovnog okruženja koji blagonaklono gledaju na zločin, nije izuzetak ni naša strana ali sustavno blagonaklono gledanje na generalni zločin kao metodu uspjeha u ostvarenju svojih ciljeva , to imaju samo isis i spc

NorthStand
30-04-2015, 05:47

suđeno je, ali vi Srbi realno niste uopće kažnjeni za agresiju na BiH, i RH, zato jer je to odgovaralo svijetskim silama. pogledaj primjer Njemačke, i kako je ona prošla nakon svoja dva svijetska rata, pa ćeš shvatit što znači "kazna" za rat. dakle, vi niste osjetili ono što su nijemci morali osjetit niti malo. Nijemce se namjerno učilo povijest, nametalo im se krivnja kao i nama hrvatima, tko to vama nameće krivnju, pa vi čovječe rehabilitirate četnički pokret, i rehabilitirat ćete ga u to ja ne sumnjam niti najmanje. ali zato ni vama ni ovim komunističkim govnima što slave titu po hrvatskoj, ne silaze ustaše i NDH s usana, jebote svaki dan otvorim internet kad normalno na svim naslovnicama strši što je rekla Kolinda što je rekao ovaj onaj o ustašama NDH, a ja samo pratim kad će doći dan kad će se progovorit javno i bez uvijanja i bez kompromisa prema toj bagri, i zločinima partizana komunista udbaša tite četnika draže muslimanske armije BiH, ne mi u hrvatskoj moramo samo učit o zločinima koje su počinili Hrvati. a znaš zašto, zato jer i nas pokušavaju pacifizirat ko Nijemce, samo oni ne kuže da im Hrvati nisu Nijemci, i da nas nitko nikada ni u kakvim uvjetima neće učit povijest koju oni nameću. a isto tako nas neće učit kako smo fašisti i luđaci, zato jer želimo živjet u svojoj vlastitoj državi ko svaki narod na kugli zemaljskoj, za to sigurno nećemo tražit odobrenje Tita komunista partizana saveznika staljina i da ne nabrajam dalje.

vaši zločini su bili daleko sustavniji, i ono najvažnije vi ste mogli neometano klat u počecima rata i klali ste, jer druga strana nije imala ozbiljnog naoružanja. da se razumjemo, klali su i Hrvati klali su i Muslimani, ali bato uspoređivat nas i vas po klanju, to je kao da netko uspoređuje rotvajlera i pudlicu po snazi u kategoriji pasa. vi ste u ovom slučaju rotvajler, ja ne volim glumit žrtvu niti smatram da su Hrvati žrtva rata, Hrvati su žrtva vlastite gluposti kad su Titi dali 100.000 partizana da napravi tu SRBOSLAVIJU. eto, to je moje mišljenje o ratu, jer da nije bilo tih partizana Tite i komunista dam se kladit u što god hoćeš, da Hrvati sigurno ne bi doživjeli sudbinu da moraju živjet s srbima i muslimanima i ostalima 45 godina. Tito je ovdje zapravo tako junački posro po nama, takvo nam je sranje napraivo, da se mi do dana današnjeg nismo oporavili, a ima hrpe idiota koji tog morona i dan danas glorificiraju ko svetog petra. a tip je bio čisti uhljeb, i primarni cilj njegove borbe nije bio nikakvo oslboođenje porobljenih naroda i država na ovim prostorima, već upravo preuzimanje vlasti od ustaške i četničke i bilo koje druge opcije, dakle kreten bez tog 2 svijetskog rata, na ovim prostorima nikad ne bi bio niti bi o njemu itko danas išta pričao. jer on nikad ne bi ni dobio priliku obnašat vlast, i vladat nekakvom komunističkom državom od vardara do triglava, ali Hrvati i Srbi su dovoljno bili glupi, da tom idiotu dadnu skoro 250.000 vojnika, samo na teritoriju Bosne i Hrvatske. i to je razjarilo ovu spiralu zla, koja se dogodila 1990ih, ali kad je čujem kako se danas slavi idiot koji je glavni krivac što je došlo do građanskog rata ovdje u vrijeme 2 svijetskgo rata, dakle da srbi kolju srbe, i hrvati hrvate, i međusobno hrvati srbe i muslimani srbe i hrvate, onda mi jasno da su ovi prostori zreli za još pokoje krvoproliće. dok ovi komunistički kreteni budu obmanjivali javnost, i pričali kako je rat plod nacionalističke politike Tuđmana i Miloševića, a ne njihovo opjevanog maršala Tita koji je napravio državu koju nitko na ovim prostorima osim onih 350.000 idiota što se borilo za njega u ratu nije htio, onda je svakom normalnom jasno o čemu se tu radi. dakle, to je dragi moji rezultat svih ovih pokolja, ali to neće sigurno reći TVRTKO JAKOVINA i njemu slični "povjesničari" a zapravo ideolozi komunističke partije koji vrve u svim medijima po hrvatskoj, i kontinuirano ispiru mozak ljudima ko u vrijeme jugoslavije, samo gledam kad će opet počet dan mladosti održavat onom đubretu u čast i to je to.

NorthStand
30-04-2015, 06:07
dakle želim reći, da zločni iz 1990ih ne bi bili mogući, da nije bilo stvaranja komunističke SFRJ, to je čista logika. ali tu logiku naravno, nećeš čut od posrbica hrvatskih, koje još uvijek jašu na valovima jugosalvije svijesni da je nema i da je vjerojatno više nikad neće ni biti, ali se ljuto bore protiv ustaša, izgleda da iz njih izbija identična frustracija ko i kod većine srba, uskrnula hrvatska država a oni se u njoj osjećaju ko stranci. pa oni realno i jesu stranci, komunisti jugoslaveni mješani brakovi, kakve oni veze imaju s hrvatstvom i hrvatskom državom, realno nikakve, osim što su tu spletom okolnosti prisiljeni živjet i provocirat sve one koji nisu ko oni idioti voljni odreć se svoje nacionalnisti i države zbog nekakve jugoslavije koja će uvijek biti srboslavija. nema te jugoslavije koja se neće pretvorit u srboslaviju, da je još tri puta englezi i gamad s zapada naprave opet će Srbi uzet uzde u svoje ruke, jer vi ne znate živjet normalno s drugima bez da se ne ponašate hegemonistički. ja to znam, jer su moji bili okruženi srbima i 1940ih i 1990ih, pa dobro znaju kako ste dočekali i 1941 i 1991. nije vama trbalo puno da kidnete na hrvate, a onda dođe ovaj degenerik Tito pa priča kako će on mirit, je lijepo nas je pomirio tako da je okrenuo hrvate protiv hrvata, srbe protiv srba, i hrvate protvih srba i muslimana, mislim ja se ne čudim ratu ja se čudim idiotima i čudit ću se dok god budem živ koji su stavljali petokrake na glavu i ubijali vlastiti narod, da bi napravili tu šugoslaviju. da bi omogućili razno raznim mladićima da kolju, i ubijaju već 1945, jer mladić iz 1995 je sljednik onih mladića s petokrakom na glavi što su klali po zagrebu 1940ih u ime "narodno oslobodilačke borbe".

nema više uvijanja, dosta je bilo hrvatske šutnje, vrijeme je da se o nekim stvarima na ovim prostorima počne do kraja otvoreno raspravljat. a ideologiju neka Lalić i slični mamlazi ostave za svoju kućnu uporabu, ja se držim činjenica a ne ideologije. mogu ja reći da mi je pavelić hitlera ovaj onaj simpatičniji od mesića, jer je jer ja kad to kažem ne lažem, rađe bi gledao hitlera pavelića i bilo koga na ovom svijetu za predsjednika države moje, nego tog cigana što sam ga morao gledat i slušat dva mandata. ali to samo govori da je narod u hrvatskoj i dalje glup, i da ništa nije naučio iz svoje povijesti, ali kad vidim da su nam povjesničari ko tvrtko jakovina onda mi je i jasno zašto nije ništa naučio, i baš zato je bitno počet pričat javno o tim lažovima i govnjarima komunističkim i četničkim, jer to je jedini način kako će se ovo klupko laži koje oni konstruiraju od 1918 razmotat. i tek tad kad svi pogledaju istini u oči, točno onako kakva ona je, ćemo moći ići naprijed, do tada svatko će živjet u svojim zabludama navijat za svoje i pričat da je Bleiburg osveta, i Jasenovac je osveta idioti komunistički. niste vi odvođeni tamo zato što ste antifašisti, već zato što ste ubijali ljude u NDH, šta ste mislili da ćete ubijat za Tita i komunizam i da će vas netko gladit po glavi, ajde govnjarijo jedna malo se manje pravite fini. to važi i za vas srbe, stalno popujete o jasenovcu i NDH, o tri milioan srba pobijenih od ustaša i hrvata, a niste u stanju niti jedan svoj zločin osudit i pravosudno sankcionirat, od suđenja za ovčaru ste napravili sprdačinu ali zato ste Veljska Marića zabajbukirali da neće izać do zadnjeg dana svoje određene kazne.

DzoniBG
30-04-2015, 12:29
Čak i da je tako..onaj srpski pop veselo pjeva..još lupka o stol da udara ritam.

mislim kakva je razlika između svetoslavlja i ISIL.a- ne govorim pravoslavlja da se razumimo, pravoslavlje je nešto drugo, nego svetosavlja.

Svetosavlje je vojna i politička organizacija a vjerom se samo pokrivaju.

Inkvi, nemoj takve stvari... pricas napamet o stvarima koje povrsno poznajes... prouci to studioznije, pa onda mozemo da diskutujemo, ovakve tabloidne recenice nemaju nikakvog smisla...

Do tada...himna...

http://www.youtube.com/watch?v=sIy5zPl7E8c

Na ovo se ustaje :)

kiša
30-04-2015, 14:15
Inkvi, nemoj takve stvari... pricas napamet o stvarima koje povrsno poznajes... prouci to studioznije, pa onda mozemo da diskutujemo, ovakve tabloidne recenice nemaju nikakvog smisla...

Do tada...himna...

Ustalo se i opet će ako zatriba .

Inkvizitor
30-04-2015, 14:45

Do tada...himna...

ma ustajte vi ko vam brani.

Ja samo konstatiram da je svetosavlje politička i vojna organizacija a ne kršćanska a to govori da se pjeva Sv Savi a ne Kristu kao središtu kršćanstva.

A što bi ja s tobom pričao o tome kao da ti o tome nešto znaš.

NorthStand
07-05-2015, 16:03
http://www.youtube.com/watch?v=RratWgY5ilA

kad vidim ovakvu balijsku propagandu, iskreno ne žalim ih previše, i ne mogu i neću biti protiv srba u bosni da bih tobože pomagao u borbi protiv "zajedničkog neprijatelja", nema tu nikakvog zajedničkog neprijatelja muslimani su se odavno okrenuli protiv hrvata, i oni će u budućnosti biti sve gori i gori, kome to nije jasno ne razumje previše kretenizam tog naroda, i kretnje političke u njemu. ja hvala bogu sam ih odavno prozreo, i meni svoje ljiljanovske fore neće prodavat, niti ću ja njima pomagat ikada u bilo čemu a kamoli u ratu protiv srba. Srbi ako budu nama radili probleme, zna se kako će proći, ali nema smisla da ja s onima koji rade probleme hrvatima udaram po srbima, i da ispadnemo opet mi Hrvati ovce za klanje muslimana u jeku tog tobože "zajedničkog" rata protiv srba. problem hrvata je taj, što nikad ništa iz svojih grešaka ne nauče, a greška je i to velika bila u ovom posljednjem ratu šurovat s muslimanima, tobože misleći kako ćemo s njima lakše porazit srbe odnosno obranit se od njih i njihove agresije. ispalo je zapravo sasvim drugačije, sve ono što su nam Srbi radili radili su nam i Muslimani, pogledajte brojke ubijenih hrvata od armije bih i od VRS, pogledajte broj protjeranih hrvata iz središnje BiH i lako ćete doći do zaključka da Muslimani nisu bili ništa manji neprijatelji i krvnik hrvata od Srba i četnika. dakle šta mi imamo onda s takvim ljudima radit, i sklapat nekakve političke i vojne saveze koji idu na našu štetu ?

ponavljam brojke ne lažu, i budu li opet u prilici ti mamlazi bosanski opet će napravit isto, jer su pokvareni govnjari koji samo čekaju momenat da opet optuže hrvate za sve ono što su sami planirali provodili i radili u ratu!

zato im ja obećajem u svoje ime, da hrvate neće prevarit dva puta, jednom je bilo sasvim dovoljno. poturice su dvoličnjaci, i to će i ostat, dvolični i lažljivi ljudi su najgori ljudi a sve to krasi muslimane, krasi ih zato jer su svijesni svog jada i nemoći u toj Bosni na spram srba, a posredno i na spram hrvata, kojih je manje i koji su bez potpore matice, i zato su i onako kurvinjski i krenuli na naše položaje 1990ih, da bi ova naša domaća govna predvođena Mesić Manolićem i Nobilom Tuđmanu radila problem, i pričala da vrši agresiju na BiH, a zapravo se radilo o agresiji armije bih na hrvate u BiH, i lažljiva govna su "zamjenila uloge" ko Tito svojevremeno, koji se proglasio osloboditeljem hrvata a borio se protiv hrvatske države, tako i ova ekipica Titoista balijskih koji i dan danas mašu slikama tita, i onda bih ja trebao žalit njihove pobijene. ne ne žalim ih, niti mi pada na pamet, žalim samo pobijene hrvate od strane tih propaliteta, i četnika s druge strane, žalim žrtve svog vlastitog naroda i ponosim se samo borbom naših ljudi, a ne njihovih enklava u goraždama i gdje sve ne, gdje se nisu ni za cm pomakli od početka rata, da ti veliki bosasnski muslimasnki ratnici nisu bili u stanju pomjerit srbe barem 30 km istočno od sarajeva cijeli rat, to sve govori o njima i koliko su oni sposobni dirigirat stanje stvari u BiH, i koliko su sposobni odlučivat o ustroju BiH, po meni Srbi su kad se sve uzme u obzir sasvim zasluženo dobili tu svoju RS, jer umjesto da su talibani bosanski ganjali njih oni su ganjali hrvate po središnjoj bosni, sada im samo ostaju ovakve "kamikaze" ko ovaj iz Zvornika, da se jadno i kurvinjski svete ljudima u podne, i to ljudima koji veze nemaju s onim događajima 1990ih. ali neka, ne žalim ja ni ove srbe koje je pobio i ranio, a niti njega, sve je to meni ista ekipa, svi su u mojim očima neprijatelji hrvata i hrvatske države, i što se mene tiče kad se međusobno ubijaju to je najbolje riješenje za nas. dok su daleko od nas, i ne pucaju pod našim prozorom, što se mene tiče mogu se pobit kolektivno još gore nego 1990ih.

crni bombarder
07-05-2015, 19:46
Ma oni su pokvareni, gori od Srba, tvrdim.

Sa Srbima bar znas na cemu si, ne voli te, ne volis ga, ali se podnosite.

Ovi ti jedno pricaju u lice, drugo iza ledja.

Kao, bore se protiv terorizma, a kad krene hapsenje terorista, upale se ko kutnjaci i kmece kako je to teror nad muslimanima.

Kad zenicki sud oslobodi ubojicu hrvatske obitelji iz Kaknja, iako je priznao zlocin, onda sute ko zadnje hinje i to guraju pod tepih.

Na Kordica napadaju non stop, a svojim su osudjenim zlocincima doceke priredjivali.

Pokvaren narod, ukratko.

Inkvizitor
07-05-2015, 20:02
ja uopće ne vidim gdje se oni to prikrivaju, i da govore u lice jedno a iza leđa drugo.

Njihova je platforma odavno jasna i očita. pretvoriti federaciju u muslimanski entitet.

Kad vidim kako lagano tituliraju RS bez ikakvih problema a na spomen Herceg Bosne skaču ko opareni meni je dosta.

Srbi su im tek u drugom planu, njima se možda misle u dužem periodu bavit ali sad su Hrvati prioritet i to je dnostavno samo nastavak ratne politike.

Onaj Halilovićev sin snima isključivo dokumnetarce o Herceg Bosni i bavi se njome, nju ozloglašuje, ne bavi se Srbima ni sa RS kao ni babo mu.

Ali takva njihova gadljiva i nemoralna politika će se najviše njima obiti o glavu.

crni bombarder
07-05-2015, 20:21
Mislim na ono ulizivanje "pravim Hrvatima" iz Hrvatske, onda skupa opletu po "fasistima sa kamenjara", sto je nekada palilo. Pali i danas, kod kojekakvih Dezulovica.

Halilovicev sin me ne cudi, to je sandzacka krv, srbijanska krv. Oni nikada Srbe nece gledati mrsko kao Hrvate, nije Alija bezveze sandzaklije locirao po Konjicu i Jablanici, od ginekologa Safeta Cibe, preko Envera Buze, Ramiza Delalica pa do Zulfikara Alispage. Sve sandzaklija do sandzaklije.

Sefer je uz sve to i JNA kadar. Klasicni primjer "cetnici, majku vam ustasku" muslimana iz Srbije.

Ne vole oni ni Srbe naravno, ali na Hrvate imaju poseban pik. To je ona struja sto je zagovarala politiku "ne mozemo Srbima nista, ali cemo zato ustasama dati po repu". Ja mislim da je njima svima idejni vodja Ganic... sjecam se sukoba te struje sa tada neformalnim sefom muslimanske vojske u Sarajevu, Jusufom Prazinom. Na kraju je on zavrsio u HVO-u, uklonili su ga na prilicno lak nacin, ipak je on samo prijeratni utjerivac dugova i sitni kriminalac. A ovi sve vojna lica, pa su mu pakovali i pakovali, Zulfikar mu je osobno likvidirao desnu ruku Samira Kahvedzica Krusku na Igmanu.

Na kraju je Seferove sandzaklije pojela KOSovska struja u muslimanskoj vojsci, ali to je neka druga tema.

Inkvizitor
07-05-2015, 20:26
ja mislim da ih nije pomela KOS-ovska struja jer su to sve prosrbi, nego je Alija shvatio da će maknuti i njega a dobiti totalnu blokadu od strane Hrvatske.

ja mislim da je ta struja i dalje najjača jer ne bi se takva politika vodila prema Hrvatima.

To je politika napada na Hrvate a prema Srbima sabur.

Humphrey
08-05-2015, 19:35
Mora se priznati genocidnima, znaju kako stvoriti državu na temeljima genocida i kako je zadržati koristeći ovakve napade kao povod da i dalje progone neprijatelje.

S druge strane Hrvati mirno prihvate ubijanje vlastitog naroda i puštanje na slobodu ubojica.

Dolazi Papa i ne sumnjam da će Sarajevo biti puno Hrvata koji će doći slušati sve o miru,ljubavi , suživotu i zajedničkoj budućnosti sa ubojicama svog naroda bez obzira kojoj naciji i vjeri pripadali,a u BiH Hrvati mogu birati.

Inkvizitor
09-05-2015, 11:19
Srbi ovo kao da su jedva dočekali pa sad maltretiraju sve redom, od muslimanskih povratnika.

na ruku im ide i prostor i vrijeme u kojem djeluju pa mogu pod krinkom "antiterorizma" nastvljat s dodatnim čišćenjem teritorija i ulivanja straha u muslimanske povratnike.

A muslimani im ne mogu ništa. Trenutno. Jer je to drugi entitet.

jel se netko sjeća nedavnog ubojstva hrvatskog bračnog para u Kaknju (kraljevoj Sutjesci) . Ubojica koji jer priznao zločin pušten.

nitko ni kvrknuo nije, nitko od muslimana nije rekao, pa kako to, nije to u redu. Pravdao se taj čin. Ni Hrvati nisu kvrknuli, ne znam jel vijest trajala duže od jednog dana.

Sad im se to vraća u RS-u. Sad njihove hapse a oni ne smiju ništa.

Bosna je zemlja sile i bezakonja gdje se dva naroda Srbi u Muslimani natječu u beščaću a nekažnjeno stradavaju samo Hrvati. Jer nemaju moć niti koga iza sebe.

A ovo sve govori da Bosna ne može funkcionirati na ovakav način. rat je u glavama ljudi. Srbi imau prednost te RS i tih nadležnosti ali oni rapidno nestaju iz te iste RS.

prošle godine se rodilo manje od 9000 ljudi u cijeloj toj tzv RS.

odbij muslimane i nešto sitno Hrvata to je oko 8000 Srba. Upola manje nego muslimana kojima je pao natalitet isto strašno ali opet ih se rodilo duplo više. Dugoročno to je za za tu tzv RS katastrofa i oni taj teritorij neće moć zadržat.

RS će u ne tako dalekoj budućnosti doživjeti sudbinu Kosova..

crni bombarder
09-05-2015, 12:08
Ma kakvi hrvatski politicari, to je jedna stoka obicna... Cavara od kako je zasjeo u fotelju, jedino sto je ucinio, pustio je par muslimanskih kriminalaca na slobodu, abolirao ih, jer su mu tutnuli novac naravno.

To su HDZ BiH politicari... na celu sa smradom Covicem. Taj kreten vise brine o interesima Milorada Dodika, nego o hrvatskim interesima...

Jebem ti zivot, u poziciji su da mogu ucjenjivati sve redom, bez njih se vlast ne moze formirati, i di je taj hrvatski tv kanal???? di su ikakvi rezultati za boljitak hrvatskog naroda???? samo se za fotelje po Eronetu bore, i EP Herceg Bosne.

Jebe me se uhicenja u RS-u, koliko god je Dodik radikalan, toliko su se i Alijini uskomesali jer oni su politicki pokrovitelji islamskog terorizma. Ne laje pas zbog sela.. naravno da ih je prpa da koji ne progovori o svojim pokroviteljima.

sagitarius
09-05-2015, 13:20
Ma kakvi hrvatski politicari, to je jedna stoka obicna... Cavara od kako je zasjeo u fotelju, jedino sto je ucinio, pustio je par muslimanskih kriminalaca na slobodu, abolirao ih, jer su mu tutnuli novac naravno.

To su HDZ BiH politicari... na celu sa smradom Covicem. Taj kreten vise brine o interesima Milorada Dodika, nego o hrvatskim interesima...

Jebem ti zivot, u poziciji su da mogu ucjenjivati sve redom, bez njih se vlast ne moze formirati, i di je taj hrvatski tv kanal???? di su ikakvi rezultati za boljitak hrvatskog naroda???? samo se za fotelje po Eronetu bore, i EP Herceg Bosne.

A i hrvatski narod, jebalo nas vise pomirenje, oprost i krscanske vrijednosti. Ne mozes ti tako opstati medju vukovima... dok Hrvati prastaju, sve ih manje i manje.

Jebe me se uhicenja u RS-u, koliko god je Dodik radikalan, toliko su se i Alijini uskomesali jer oni su politicki pokrovitelji islamskog terorizma. Ne laje pas zbog sela.. naravno da ih je prpa da koji ne progovori o svojim pokroviteljima.

Ne znam gdje si vidio stoku, ali ako to pokušavaš reći za političku opciju i političare iz reda hrvatskog naroda koje su Hrvati iz BiH plebiscitarno izabrali na prošlim izborima dajući im puno i opravdano povjerenje, onda istu kvalifikaciju upućuješ i Hrvatima iz Bosne.

Vjerovatno si čuo da su Hrvati u prethodnih desetak godina odlukama visokih predstavnika MZ u BiH bili značajno oštečeni kao konstitutivni narod i da je zadnjih pet godina na sceni najcrnji vid majorizacije u Federaciji BiH koji nad Hrvatima čine Muslimani - Bošnjaci.

To je i razlog što do dana današnjeg Hrvati iz BiH nisu dobili svoj TV kanal kao dio javnog servisa i što je odlukama Visokih predstavnika FTV tumačena kao TV i Hrvata i Muslimana, što se pokazalo katastrofalnim jer je FTV postao kuća kojom su defilovali poslušnici pojedinih bošnjačkih partija i krojili takvu programsku politiku koja je odgovarala samo njima.

Hrvatski narod iz BiH nije blesav i tvoje kvalificiranje i psovanje pomirenja, kršćanskih vrijednosti i oprosta ne doprinosi dijalogu niti na ovom forumu niti pomaže BiH Hrvatima u njihovoj upornoj i internacionaliziranoj borbi za ravnopravnost u BiH.

Zapravo pitam se odakle ti pravo da vrijeđaš jedan narod, jednu religiju i njene vrijednosti i uopće se pitam da li na ovom portalu uopće ima zrelih moderatora.

crni bombarder
09-05-2015, 16:21
Daj postedi me moralnih pridika, i navedi mi konkretne poteze HDZ-a od kako su opet na vlasti.

Sto je konkretno uradio Cavara, osim sto je pomilovao kriminalca Tarika aljovica? koja je razlika izmedju njega i Budimira, kojem je pomilovanje muslimanskih kriminalaca bio vrhunac predsjednikovanja.

Konkretni rezultati, molim.

sagitarius
09-05-2015, 17:50
Daj postedi me moralnih pridika, i navedi mi konkretne poteze HDZ-a od kako su opet na vlasti.

Sto je konkretno uradio Cavara, osim sto je pomilovao kriminalca Tarika aljovica? koja je razlika izmedju njega i Budimira, kojem je pomilovanje muslimanskih kriminalaca bio vrhunac predsjednikovanja.

Konkretni rezultati, molim.

Dakle osim što prelaziš preko toga što sam napisao u prethodnom postu, pokazao ekstremno poniženje religije kojoj pripadam, a što moderacija po defaultu treba da sankcioniera, obzirom da je jedan od prvih pravila zabrana vrijeđanja na nacionalnoj, vjerskoj i svakoj drugoj osnovi, pokazuješ i zavidno nepoznavanje situacije u BiH.

Hrvati nisu jedini narod u ovoj nesretnoj zemlji, napisao sam ti da su odlukama visokih predstavnika svedeni maltene na nacionalnu manjinu.
U Takvoj situaciji Hrvati iz BiH nisu u mogućnosti da bilo što urade, jer nisu sami, kako rekoh i nisu ti koji mogu bilo što uraditi dok se nekonsituiraju sve razine vlasti uključujući i rukovođenje javnim poduzećima, jer do sada su javna poduzeća radila za bošnjačke partije, dok većinskih izabranika Hrvatskog naroda u vlasti uopće nije ni bilo.

Ipak da se razumijemo i u takvoj situaciji Hrvati su shvatili značaj trenutka dali potporu svojim predstavnivcima i poslije evo gotovo 5 godina ti ljudi se vraćaju u obnašanje vlasti.
Prva stvar je da se Hrvati vrate u institucije, što nam, je i konačno poslije dugo vremena i uspjelo a onda dalje koncenzusom, sa ostala dva naroda, što moraš imati u vidu treba nastaviti na poslovima promjene Ustava i izbornog zakona.

Možda ti nije to jasno, ali, da te podsjetim, HDZ prethodnih godina u BiH nije bio na vlasti !
I konačno, zahvaljujući konzistentnoj politici u kojoj nje bilo niti jedne greške, MZ je shvatila u kakvom se očajnom stanju nalazi ovaj narod i u dva navrata je donijela Rezoluciju u kojim pored federalizacije, kao an pasan projekta gosp.Dr. Dragana Čovića, takođe osuđuje bošnjački unitarizam i srpski separatizam.

Tek ako imaš porethodne stvari na umu onda diskutiraj što to tko može u BiH da uradi nepoštivanjem volje drugih konstitutivnih naroda u BiH u okvirima ludaćke košulje Dejtonskog Ustava, koji je zapravo ugovor o prestanku rata, aneksiran nekim općim postulatima od značaja za državu, koji bi se vremenom koncenzusom prilagođavali i Ustav dovodili u stanje da osigurava funkcionalnost državi.

Gosp. Čavara je kako si informiran Predsjednik Federacije i kao takav ima pravo i obvezu da vrši pomilovanja u nekim vremenskim intervalima, što je on moraoda učini.
U svezi sa tim apsolutno je neistinito tvoje insinuiranje i spinanje da je za to "plaćen".
Prvo tu tvrdnju moraćeš potkrijepiti dokazom nače si obični klevetnik koji mrzi sve što lići na hrvatsko zajedništvo i snagu u BiH i da moram ti moralizirati jer si nevaspitan i to zaslužuješ.
Nevaspitan si jer se nisi izvinuo ili bar ogradio od ružnih psovki na račun Hrvata katolika iz BiH.
Još jednom podsjećam moderaciju na psovanje vrijednosti jedne religije.

Inkvizitor
09-05-2015, 18:01
sagitarius molim te..obrisat ćemo vrijeđanje kršćanskih vrijednosti..mislim da to nema nema veze sa pričom o hrvatskim političarima i hrvatskoj politici u BiH.

Ali što se tiče hrvatskih političara, ne mogu vjerovat da se nastavlja stopama Budimira koji je davao pomilovanja kriminalcima.

što nisu digli glas i galamu kad je oslobođen onaj koji je priznao ubojstvo hrvatskih povratnika iz Kraljeve Sutjeske.

što nisu to napravili..jel ih tko sprječavao u tome.

caporegime
09-05-2015, 18:43
ta usrana bih ima nekolkjo stotina specijalaca te 3 pukovnije, za svaki narod po jedna.
ako odjebeš malo straha od mahanja zmajem od papira u smislu "osude međunarodne zajednice", 5 000 ljudi na ulicama mogu napraviti kuršlus u bih.
čime bi se to moglo zgaziti hrvate u bih da stvarno odluče reći dosta.
policiju im spališ sa 5 molotvljevih koktela, ako krene vojska barem naša pukovnija neće, a sfora odavno nema.
nikad nije bilo ovako vrijeme da državu sjebeš bez neke odlučujuće sile.

crni bombarder
09-05-2015, 18:50
Možda ti nije to jasno, ali, da te podsjetim, HDZ prethodnih godina u BiH nije bio na vlasti !.

Ma da, a Bevanda koji sve ove godine predsjedava vijecem ministara je iz... SDA?

Daj nemoj me tim floskulama.... HDZ politicari su uvijek u nekoj vlasti, sto federalnoj, sto drzavnoj, sto u zupanijama sa hrvatskom vecinom, i nista ucinili nisu.

Gdje je inicijativa da se uvede hrvatski tv kanal? di je ikakva inicijativa?

Tu mi branis jednog Cavaru, dripca kojem je prvi potez bio pomilovanje jednog muslimanskog kriminalca. Valjda jer je dobrodusan, gdje bi on pare uzeo.

HDZ politicari su najnesposobniji politicari u BiH, ubiju nam dvoje staraca nijedne osude nema, samo vjecito kmecanje o ugrozenosti. Pa sta cine da Hrvati vise ne budu ugrozeni, sta cine ti smradovi kada udju u fotelje? Srbima u biju jednog policajca, Dodik cijelu RS digne na noge... Hrvate moze udarati ko hoce... jos udju u koaliciju sa Komsicem, dakle u koaliciji su sa njim, i onda ne dodju na sjednicu Vlade jer su uvrjedjeni ponudjenom kolicinom fotelja. Za to vrijeme mundjosi zauzimaju fotelje, i rade svoj posao koji rade.

Kad imas plebiscitarnu podrsku naroda, ili se bar hvalis njome, onda trebas nesto i uraditi za taj narod. Osim gradnje skupocjenih vila po Mostaru.

Srpski i bosnjacki politicari su takodje lopovi, ali itekako guraju interese svog naroda. Ovi samo kmece, placu, cmizdre, u situaciji su da blokiraju cijelu drzavu jer bez njih vlast ne funkcionira, a oni... uvrijedjeni zbog malo fotelja, pa ne dodju na sjednicu.

Pun mi vise q hrvatskih politicara, sve go nesposobnjakovic. Vitlanje hrvatskom zastavom nije dovoljno.

crni bombarder
09-05-2015, 19:01
ta usrana bih ima nekolkjo stotina specijalaca te 3 pukovnije, za svaki narod po jedna.
ako odjebeš malo straha od mahanja zmajem od papira u smislu "osude međunarodne zajednice", 5 000 ljudi na ulicama mogu napraviti kuršlus u bih.
policiju im spališ sa 5 molotvljevih koktela, ako krene vojska barem naša pukovnija neće, a sfora odavno nema.

Inzko je plah ko plahovit potocic, neko dogadjanje naroda on moze samo osuditi.

Ali kod Hrvata nema nista, ni dogadjanja naroda, ni bilo cega drugoga. Hrvati se zadovoljili mrvicama, gore nego u osmanlijskim vremenima, svi se rugaju daidzama a ponasaju se kao daidze. Maltene da zahvaljuju muslimanima i srbima sto Hrvati imaju pravo na svoju narodnu tradiciju, ej slavimo Bozic u miru, ooo hvala vam Bosnjaci.

Sve se svelo na kulturne djelatnosti, a Hrvata sve manje i manje. Kuzim da jednog Covica zaboli neka stvar sto nam muslimani uzimaju lagano sredisnju Bosnu, ali sta je sa ovim bosanskim HDZ-ovcima. Nikakve strategije, nikakve taktike, nista. Uzeli nam Jajce, Busovacu, cak i u Vitezu imaju nacelnika bosnjaka jer Hrvati imaju vise kandidata nego glasaca. Pitanje je dana kada ce nam uzeti Kiseljak, i Zepce... ostace nam Kresevo.

Pa i Odzak su uzeli, i tamo je musliman nacelnik.

To su rezultati rada hrvatskih politicara. Na celu sa HDZ-om. Koji u razgovore sa hrvatskim strankama ulazi po sistemu ultimatuma, "ili nas kakndidat, ili idemo svako sa svojim". Za to vrijeme SDA i bosnjacke stranke se dogovore, meni ova opcina, tebi ona.

Pa nam SDP-ovac hebe majku u ministarstvu obrane, a SDA-ovac uklanja bozicno drvce u opcini Jajce.

Humphrey
09-05-2015, 19:45

Ne treba im ni to malo jada od vojske i policije, problem Hrvata nikad nije bio u snazi neprijatelja nego u svojoj slabosti, u tom mazohističkom nagonu zbog kojeg tražiš čizmu koja će te gaziti.

Inkvizitor
09-05-2015, 19:46
ja ne mislim da ne moraju inisistirati na promjeni u javnim poduzećima jer tamo su paltformaši ne zaboravimo.

Očito da ova vlast želi ostaviti te svoje poltrone u javnim poduzećima tipa Eronet i HEP..i sl.

Ali da oni ne dignu dreku i galamu oko slučajeva ubojstva dvoje staraca Hrvata to ne mogu pojmit.

Ali i političari su samo preslika naroda za mene..

Humphrey
09-05-2015, 19:52
ja ne mislim da ne moraju inisistirati na promjeni u javnim poduzećima jer tamo su paltformaši ne zaboravimo.

Očito da ova vlast želi ostaviti te svoje poltrone u javnim poduzećima tipa Eronet i HEP..i sl.

Ali da oni ne dignu dreku i galamu oko slučajeva ubojstva dvoje staraca Hrvata to ne mogu pojmit.

Ali i političari su samo preslika naroda za mene..

Političari ne dižu galamu jer ju ne diže ni narod. To bi bila super prilika za malo jeftinog skupljanja bodova za političare,ali kako ni narod kojeg se ubija nije briga zašto bi oni dizali galamu kad od toga ne bi imali političke koristi.

Inkvizitor
10-05-2015, 10:13
Srbi i Muslimani su isti mentalni sklop. Ista škola za razliku od Hrvata. Hrvati trpe do zadnjeg.

Kad neki Srbin strada to se diže kuka i motika, dreka galama koja se čuje do Jupitera, odmah ide priča, zgazi, satari, i uopće ih ne zanima što to može proizvesti. Ionako imaju tu autoviktimizaciju, opsjednuti su uvećavanjem svoga stradanja, nisam prije kužio čemu to osim onoga da žele protivnika proglasiti monstrumom, da toliko ocrne i dehumaniziraju protivnika pa kad ga toliko dehumaniziraju onda krenu u akciju. Onda sam kasnije shvatio da oni tim sumanutim preuveličavanjem žele sebi dati alibi za svoje planove i svoje zločine. Ono u stilu..nas su pobili štajaznam milion ( iako nisu i mi znamo da nisu al šta nas boli,.... to je njihov rezon)..to će nam biti alibi da mi njih pobijemo kolko stignemo i da opet ispadnemo manji zločinci od njih.

To osim na iracionalnoj ravni gdje je kod njih sve izmitologizirano i skoro sve lažljivo, ono što im stalno kola u politici, u medijima i tim SANU-uima, to je ono što je nazovi racionalno. Napravi sebi alibi za vlastite zločine preuveličavanjem, i to ako treba do apsurda vlastite žrtve u prošlim ratovima i sebe proglasi jedinom i apsolutnom žrtvom kako bi opravdao svoj ratni plan i pohod i žrtve koje ćeš tom prilikom stvoriti na neprijateljskoj strani koju su predhodno lažljivom propgandom dehumanizirao do te mjere da bi to zlo i zločin koji radiš, što manje izgledalo kao zločin a više kao neka pravedna osveta i to mala u odnosu na ono što su oni tebi uradili istinito il izmišljeno u prošlim ratovima..

To je doživjelo eskalaciju krajem 80-tih točno se vidjelo kako se to "fino" veze, kako se stvara špranca, kako se priprema, kako se stvara ta srpska žrtvologija kao alibi za srpski pohod osvajanja tuđih zemalja. A isto je i danas, samo se žrtvologija proširila i na ovaj rat.

U raspravi s njima oni npr uvijek spominju 2. svjetski rat ako neki alibi, neko opravdanje, neku osvetu, kao da su oni samo stradali u tom ratu. A nisu samo oni. Hrvati su stradali u postotku slično njima čak i ako je vjerovati Kočoviću i Žerjaviću a uopće ne znam jesu li oni dobro procjenili hrvatske žrtve nakon Bleiburga. Muslimani u postotku čak i više od njih.

Za njih suparnički narodi a pogotovo Hrvati ne mogu nikad bit žrtve. Govorim o politici, srpskoj politici i medijima. Oni kad spominju Jasenovac kažu, tamo su ubijani Srbi, Romi, Jevreji i antifašisti. Neće reć Hrvati antifašisti jer za njih Hrvat ne može biti žrtva pa čak ni kad je poginuo zajedno sa Srbima i ubijen od istih ljudi. Čak ni tada. Ja ovako ponekad pogledam njihovu TV, državnu i još nisam čuo da Hrvati mogu žrtve u srpsko-hrvatskom sukobu. Uloga žrtve je tu isključivo rezervirana za njih Srbe pa i 90-tih a za Hrvate naravno onda uloga zločinaca. Oni su takvi i to je to, nema tu puno priča, niti ratia, to je iracionalna priča.

Sličan odnos imaju i muslimani ali samo prema Hrvatima. Ista mitologizacija i preuveličavanje. kad je bio serijal o onom Nijazu Durakoviću on je hladno izjavio da je u hercegovačkim logorima pobijeno 2-3000 ljudi. I nitko se nije ogradio. Čovjek bubnio pa šta.

tako sve preuveličavaju u odnosu na Hrvate..npr samo u jednoj Vlasenici , maloj zabitoj općini ubijeno skoro toliko civila koliko je u cijelom HR-tzv.ABIH ratu. Ali oni će Vlasenicu jedva spomenuti na nekoj obljetnici a ovome je napisano tone i tone papira.

Ali zanimljivo nisu takvi u odnosu na Srbe. Tu ne preuveličavaju. Npr totalni je apsurd , oni izjednačavaju HVO i RS iako ih je ta HVo naoružala, obučavala, spašavala..ali oni to sve maknu u stranu i njima je to jednako.

njihova reakcija na ovo u Zvorniku je isto indikator. prema Srbima imaju respekt pa i strah a prema Hrvatima osjećaju namdoć i superiornost.

Hrvati su za razilku Srba koji imaju autoviktimizaciju oni imaju projiciranje sebe kao zločinaca. Nećeš naći samo ponekog Hrvata koji preuveličava zločine svog naroda. To nećeš naći kod Srba i muslimana. Ako neće totalno negirati onda će ih nastojati umanjiti a tek rijetki će reć realno. Ali nitko neće preuveličavati.

Ti imaš Hrvata koji će furati srpsku priču iz ovog i onog rata ili muslimansku iz ovog. I to nisu pojedinci, da se kaže, pusti budalu, pa ne možeš se na svaku budalu osvrtat..to su već cijele skupine, prilični postoci naroda.

E kad to znaš a znamo svi onda se ne treba čuditi ni reakcijama naših političara. Oni su samo preslika naroda kao što su to i srpski i muslimanski samo preslika svog naroda.

sagitarius
10-05-2015, 11:55
Na pitanja koja su postavljena na ovoj temi u zadnjih nekoliko postova trebalo bi da ima ovdje bar 5 iole informiranih ljudi, koji bi na njih bez problema mogli da odgovore, ali kako stvari stoje, očigledno takvi ne žele da se uključe u diskusiju iz njima znanih razloga, pa stoga osjećam potrebu da ja na dadnem odgovore na ta pitanja, koji radi složenosti materije neće biti kratki.
Stoga nestrpljivi neka preskoče ovaj post, jer će biti ponavljanja nekih stvari o kojima sam već pisao.
No prije svega da još jednom izrazim svoje najdublje negodovanje odlukom moderacije da se nekažnjeno na portalu mogu psovati vjerske vrijednosti jedne religije tipičnim govorom mržnje čak i prema svemu što je hrvatsko u BiH uključivši i klevete upućene prema gospodinu Čavari, jer ničim nije potkrijepljena izjava da je čovjek za pomilovanja koja je dao primio mito, za što je u biti optužen gospodin Budimir uz ostale navode koji stoje u optužnici protivu njega.
Stoga u startu, to da razjasnimo: svako upoređivanje ova dva čovjeka je zlonamjerno i ima za cilj diskreditaciju Predsjednika Federacije gosp.Marinka Čavare, jednako kao i stranke koja ga je delegirala na tu poziciju, ali i jednako tako i naroda koji je svojim glasovima dao povjerenje Čavari i HDZ BiH.
Mogu razumjeti drugi ideološki pristup politici i s tim sam svakodnevno suočen, ali klevete i ovakve usporedbe nisu za daljnju elaboraciju, tim prije što neodoljivo podsjećaju na pokliče koji su svojevremeno dolazili iz platformaških tabora jurišićevaca i lijanovićevaca, marginalaca i osoba sa najnižim vokabularom i do prije pola godine od Raguževih poslušnika koji su „podvukli crtu“ pod svoju političku budućnost naredne 4 godine u BiH.
Dakle da razjasnimo da slučaj u Zvorniku, Srbi iz RS-a će pokušati da upotrijebe, kao naravno i neke druge, ako im ikad uistinu padne na pamet da rade referendum o odcijepljenju, te je stoga prejasna njihova titanizacija ovog događaja, koji između ostalog ima i elemente napada na „državu“, jer je napad izvršen na policijsku postaju.
Na drugoj strani imamo ubojstvo dvoje starih ljudi povratnika hrvatske nacionalnosti u okolicu Kaknja (Nikola Crepulja i Marica Krstić) koje je ubio čovjek, koji je to ubistvo mada priznao, ipak van pameti pušten na slobodu zbog pravnih paradoksa (nije ga pomilovao Čavara)...
Prije svega nije točno ili bar u cijelosti nije točno da taj teški zločin, koji je definitivno posve druge prirode u odnosu na onaj zvornički, u javnosti je logično i drugčije konotiran, unatoč tome mediji su ga propratili na odgovarajući i korektan način.
primjer toga: http://dnevnik.ba/kolumna/kadija-ih-nije-volio/18290
Svoj glas je u tom smislu podigla i Katolička crkva, a fra Stjepan Duvnjak će reći:
Živimo i prakticiramo nacističko-fašistički mentalitet po kojem hendikepirani i slabi i ne trebaju živjeti. Takvi su bili Nikola i Marica: stari i hendikepirani. Po našoj sudskoj praksi i vladalačkom mentalitetu i nisu trebali živjeti”, napisao je fra Stjepan.
Podsjetio je kako nije bilo nikog tko bi u ime dvoje nemoćnih i siromašnih staraca inzistirao na cjelovitom rasvjetljavanju njihova ubojstva, a istraga je provedena traljavo.

“Iz ove kaljuže na onaj svijet možemo poručiti dragim pokojnima Nikoli i Marici: potreseni smo, žalosni smo, protestiramo, ali se ne predajemo strahu. Vaš vječni mir ne ovisi o presudi Županijskog suda u Zenici”
Neposredno nakon ovog surovog ubojstva iz HDZ-a je stigla reakcija koja je zatražila pad nacionalnih tenzija u ovom dijelu središnje Bosne, do okončanja sudskog procesa koji bi trebao da dadne odgovor da li je ovaj zločin bio iz koristoljublja ili sa nacionalističkim predznakom napada bošnjaka na hrvatske povratnike.
Sud je u biti donio presudu kakvu nitko nije očekivao i tu je isključivo zatajila funkcija sudstva, pustivši ubojicu Delića na slobodu, što je potvrda onome ranije što sam napisao, kako pravde za Hrvate nema, sve dok ne budu ravnopravni i jednako tako zastupljeni na svim razinama vlasti, uključivši i sudsku vlast u taj zbroj.
Digresija prije nego nastavim.
Vjekoslav Bevanda je počeo obnašati funkciju Premijera u zadnjoj trećini mandata prethodne vlasti, pošto se platforma raspala i kada je bilo jasno da se bez Hrvata, odnosno onih koji predstavljaju Hrvate većinskom voljom tog naroda u BiH ne može graditi vlast.
Na ravno to nisi bili federalni partneri koji su to shvatili nego su već počeli pristizati jasni signali iz MZ da je Federacija zapravo izgubila smisao, jer u tom trenutku nije bila federacija naroda Hrvata i Bošnjaka, nego Bošnjaka i Bošnjaka...
HDZ u Federaciji, podvlačim nije bio na vlasti i sve ovo odražava samo duboko ili nerazumijevanje ili zlonamjernost u uzimanju za primjer Bevande kao dokaza vlasti HDZ-a u F BiH.
Da ne navodim sve ono što se događalo od „STOP majorizaciji Hrvata“ do prve pa onda druge Rezolucije Parlamenta EU o stanju Hrvata u BiH i njihovom statusuu periodu 2010 -2014, a i u prethodnom kada je za hrvatskog člana predsjedništva sjeo Željko Komšić.
Nadam se da je ovo do sada razjašnjeno.
Funkcioneri HDZ BiH nisu sjedili skrštenih ruku kako će gore netko napisati nego je Slaven Katičić, predsjedavajući Općinskog vijeća Kakanj i predsjednik OO HDZBiH Kakanj, posjetio stanovnike Ratanja, a s njim su bili i Mirsad Pehadžić, načelnik Policijske uprave Visoko, te zapovjednik Policijske postaje Kakanj Esnaf Buza i njegov zamjenik Žarko Šahinpavlić.
Još jednom podvlačim sudska vlast je u ovom slučaju definitivno zatajila, Hrvati imaju pravo da budu razočarani i rezignirani, ali dok se ne postigne ravnopravnost u punom iznosu do tada neće biti odgovarajuće procesuirani ni neki ratni zločini počinjeni nad Hrvatima u BiH i do tada nemamo prava da se ljutimo na naše političare koji nas zastupaju za sada na najbolji mogući način, ne čineći grješke u političkom smislu, nego predstavljaju najstabilniji dio u BiH, najkonzistentniji i jedini u punom legitimitetu i legalitetu.
Žao mi je što oponenti, petokolonaši i ostali koji Hrvate iz BiH smatraju idiotima, neće imati materijala da mezete hrvatsku slogu u BiH, njima kao utjehu mogu reći da nažalost dijeleći siromaštvo sa ostala dva naroda u BiH, Hrvati traže svoju sreću vani, jer ovaj vrijedni narod nije navikao da živi na humanitarnoj pomoći i mazohističkom samosažaljavanju klonula duha, niti nepravednim i zluradim osudama, nego želi da svoju sreću iskuje vlastitim radom i rukama i upravo to i čini.
Zbog toga je treći entitet možda baš ono pravo rješenje da se interesi ovog naroda u njemu razriješe i da svojim radom, sposobnostima i zalaganjem stvori za sebe egzistenciju i život dostojan čovjeka.

Inkvizitor
10-05-2015, 11:59
Pa nije ovo sudnica da se netko može tužiti radi klevete.

Ako Ćavara nije dobio mito a pustio ovog kriminalca, tim gore. Zašto ga je pomilovao uopće.

Ako je to istina. Dobio mito ne dobio, skoro svejedno.

ja ne dvojim da je pokoji župnik protestirao, mi ovdje pričamo o hrvatskim političarima. Zašto Čović nije sazvao vanrednu presicu izišao za govornicu i dreknuo.

Nema tu opravdanja.

sagitarius
10-05-2015, 12:01

Ako Ćavara nije dobio mito a pustio ovog kriminalca, tim gore. Zašto ga je pomilovao uopće.

ja ne dvojim da je pokoji župnik protestirao, mi ovdje pričamo o hrvatskim političarima. Zašto Čović nije sazvao vanrednu presicu izišao za govornicu i dreknuo.

Nema tu opravdanja.

Čavara nije pomilovao ovog čovjeka !!!!!
Njega je sud pustio na slobodu.

Inkvizitor
10-05-2015, 12:06
Čavara nije pomilovao ovog čovjeka !!!!!
Njega je sud pustio na slobodu.

Sagi, ne pravi se lud.

Pričamo o pomilovanju određenog kriminalca a ne ovog koji je priznao ubojstvo hrvatskih povratnika( mada samo priznanje nije dovoljan dokaz)

sagitarius
10-05-2015, 12:08

Nema tu opravdanja.

Nadam se da si pročitao moj cijeli prošli "naporni" post i neke prije njega.
Čović je sa svoje strane rekao da se sačeka odluka suda osudivši zločin...
Sudska presuda je pala u trenutku kada su nastupile komplikacije sa SDA i DF tako da nikome nije odgovaralo dizanje nacionalnih tenzija isto kao i u Zvorniku, koji je bio ni deset dana poslije...
Svaka neodmjerena riječ je u BiH pogubna...

sagitarius
10-05-2015, 12:26
Hajd da te citiram: "Ako Čavara nije dobio mito a pustio ovog kriminalca, tim gore.Zašto ga je pomilovao uopće."
Na to ti ja odgovaram citiram:Čavara nije pomilovao ovog čovjeka!!! Njega je sud pustio na slobodu.

Dakle, tko se pravi lud?

U svezi sa pomilovanjem dvojice bošnjačkih kriminalaca, o čemu sam već gore nešto rekao, koji su primjerno odležali 2/3 kazne i ne predstavljaju nikakvu društvenu (političku) opasnost što da se ne pomiluju, kad je to praksa svugdje u svijetu?
Što je tu loše?
Tu ne kontam uistinu što se Čavari zamjeri...
Loše bi bilo da je primio mito,a to netko ovdje i tvrdi..., a to ako se ne može dokazati je kleveta.

Humphrey
10-05-2015, 12:54
Svaka neodmjerena riječ je u BiH pogubna...

Za Hrvate je pogubna BiH,a kako vidimo to se stanje neće tako skoro riješiti.

Dostojanstvom i molitvom do potpunog nestanka.

sagitarius
10-05-2015, 12:58

E da.
Interesantan post, koji traži jedan odgovor, a taj je da oružane snage BiH uopće nisu vojni čimbenik od značaja u slučaju nedaj Bože rata.
To su policije i narod.
Policije su na entitetskoj razini, a u Federaciji čak i od županije do županije...
Koncentracija oružja i opreme je za prvi momenat u rukama policija, a kako se naro0d intenzivno naoružava, primjera radi u Sarajevu je nedavno uhvačen kombi pun dugih cijevi, a tvrdi se da se kamionima naoružanje dovlači u BiH.
Tu leži problem, a ne vojsci niti u za redovni posao anemičnoj policiji...
Ne daj Bože kažem, ali u BiH to tvrdim ima više individualnog naoružanja nego li devedesetih u jeku ratnih dejstava.

sagitarius
10-05-2015, 13:01
Za Hrvate je pogubna BiH,a kako vidimo to se stanje neće tako skoro riješiti.

Dostojanstvom i molitvom do potpunog nestanka.

Apsolutno ne.
Hrvati iz BiH imaju jasno definirane svoje interese i stanovit nacionalni naboj.
U svakoj situaciji neizostavno da zadostojanstvo i molitvu, ali svoje interese znamo i za njih se borimo u ratu puškom, a u miru politikom.
U pravu si ići će to sporo.

Humphrey
10-05-2015, 13:23
Nestanak Hrvata u BiH neće ići sporo.

Ali kad do nestanka dođe to će biti dostojanstveno,jer Hrvati ne znaju drugačije.

Tko zna, možda će idući Papa posjetiti BiH kao mjesto na kojem su katolici nestali,ali usprkos tome će pozdraviti nastali mir i toleranciju kakvu samo muslimani i srbi poznaju.

crni bombarder
10-05-2015, 17:30
Ti mijesas babe i zabe... Cavara je pomilovao istog covjeka kojeg je prethodno pomilovao Budimir. Naime, Budimir je pomilovao Tarika Aljovica, smanjivsi mu kaznu koju je dobio izazvavsi prometnu, pri kojoj je tesko stradala jedna zena... onda je Aljovic trazio da preostali dio kazne izmiri novcano, na sto je opcinski sud reagirao sa cinjenicom da je Aljovicu ostalo vise od godinu dana kazne a novcano se moze zamijeniti samo kazna manja od godinu dana.

tu u igru ulazi Cavara, daje Aljovicu veci broj mjeseci pomilovanja, cime mu se kazna smanjuje ispod godinu dana i on stice uvjet da ostatak kazne zamijeni novcanim iznosom.

Prakticno, Cavara je ispravio Budimirovu "greskicu", a ja treba vjerovati da su oni to uradili jer im je Tarik Aljovic simpatican.

Sad se spore sudstvo i Cavara, zbog nekakvog Aljovica, mladog kriminalca i sina lokalnog cevabdzije. To su dometi HDZ BiH politicara.

Njegovo uslikavanje sa Kordicem je samo populisticka igra, nebi li ga mundjosi zbog toga prozivali a onda Hrvati na njega gledali kao na junacinu.

Gdje su djela, gdje su rezultati, dosta vise 20. godina prazne price. Treci entitet je samo misaona imenica, sa ovakvim politicarima.

NorthStand
10-05-2015, 19:46

Ali kad do nestanka dođe to će biti dostojanstveno,jer Hrvati ne znaju drugačije.

Tko zna, možda će idući Papa posjetiti BiH kao mjesto na kojem su katolici nestali,ali usprkos tome će pozdraviti nastali mir i toleranciju kakvu samo muslimani i srbi poznaju.

:rofl

živa istina, iako nije smješno.

NorthStand
10-05-2015, 19:51
To je doživjelo eskalaciju krajem 80-tih točno se vidjelo kako se to "fino" veze, kako se stvara špranca, kako se priprema, kako se stvara ta srpska žrtvologija kao alibi za srpski pohod osvajanja tuđih zemalja. A isto je i danas, samo se žrtvologija proširila i na ovaj rat.

ništa ja tim govnima ne vjerujem, tko god je za SFRJ radio išta, ja mu ništa ne vjerujem, a imam hvala bogu debelog razloga, pogledaj kako govna lažu danas kad se sve zna u roku odmah zbog interneta i brze komunikacije telefonom. a oni lažu čim zinu, da ću ja njima išta vjerovat za vrijeme 2 svijetskog rata, kad su klali i ubijali na svakom koraku, kao da famozni NOB nije radio zločine od početka do kraja rata, a da ne govorim nakon rata. kao da postoji samo Jasenovac, prati malo smrada Milanovića za njega je očito da postoji samo Jasenovac. i to govno je "hrvatski premjer" vidi se da su ga birali "njegovi" četnici i partizani, jer drugačije sigurno ne bi postao premijer. koji normalni Hrvat za to govno može glasat, ja sam siguran da nijedan.

Inkvizitor
11-05-2015, 08:55

.

Ali će ostati živjeti u seriji Lud, Zbunjen, Normalan.

Više su Fazlinovići "povalili" Hrvatica ( i Srpkinja) valjda, nego što ih uopće živi u Sarajevu.

crni bombarder
11-05-2015, 11:19
Meni je strasno smijesno gledati kako se mundjosi i srbadija utrkuju u antifasizmu, i jedni i drugi pokusavaju sebe predstaviti kao perjanice antifasizma na prostorima Balkana, Srbima puna usta Jasenovca, Stare Gradiske, srpskih partizana, Bosnje drkaju Partizansku eskadrilu, Sutjesku, Neretvu, dijaloske emisije u koje pozovu gomilu gerijatrije a la Fumic, uz obaveznog Kukica mada su ga u zadnje vrijeme zanemarili malo, valjda jos jedna ispusena mustikla.

I seru li ga seru.

A Hrvati? e to je razlog moje ljutnje i bijesa, mi ni jebeni tv kanal nemamo, Hrvati danas u BiH nemaju glasa. Kao da ne postoje, ne cuje se hrvatski glas u BiH. A kako ce se cuti, kada nema odakle.
Snimi se dokumentarac o pokolju u Uzdolu, vrhunac je premijera u domu kulture u Uskoplju. Niti jedna tv ga nece emitirati, vecina ljudi i ne zna sto je to Youtube da ga gleda tamo, govorim o obicnom puku jelte ili starijim ljudima, svejedno. Jednostavno, obezglavljeni.

sagitarius
11-05-2015, 11:28
Ti mijesas babe i zabe... Cavara je pomilovao istog covjeka kojeg je prethodno pomilovao Budimir. Naime, Budimir je pomilovao Tarika Aljovica, smanjivsi mu kaznu koju je dobio izazvavsi prometnu, pri kojoj je tesko stradala jedna zena... onda je Aljovic trazio da preostali dio kazne izmiri novcano, na sto je opcinski sud reagirao sa cinjenicom da je Aljovicu ostalo vise od godinu dana kazne a novcano se moze zamijeniti samo kazna manja od godinu dana.

tu u igru ulazi Cavara, daje Aljovicu veci broj mjeseci pomilovanja, cime mu se kazna smanjuje ispod godinu dana i on stice uvjet da ostatak kazne zamijeni novcanim iznosom.

Prakticno, Cavara je ispravio Budimirovu "greskicu", a ja treba vjerovati da su oni to uradili jer im je Tarik Aljovic simpatican.

Sad se spore sudstvo i Cavara, zbog nekakvog Aljovica, mladog kriminalca i sina lokalnog cevabdzije. To su dometi HDZ BiH politicara.

Njegovo uslikavanje sa Kordicem je samo populisticka igra, nebi li ga mundjosi zbog toga prozivali a onda Hrvati na njega gledali kao na junacinu.

Gdje su djela, gdje su rezultati, dosta vise 20. godina prazne price. Treci entitet je samo misaona imenica, sa ovakvim politicarima.

I opet osim osobnog animoziteta prema Čavari, Čoviću, HDZ-u i svemu ostalom nisi ništa dokazao, a najmanje da je Čavara primio mito...
Osim tvoje osobne ocjene nisi podastro niti jedan jedini fakt osim činjenice da je Čavara s pravom predsjednika Federacije obavio spomenuto pomilovanje...
U bošnjačkom tisku možeš pronaći i teže kvalifikacije o Čoviću, Trećem entitetu, pa i Čavari i svemu onom od čega mnogi ustaju na zadnje noge kad im se spomene.

Za utjehu onim koji istinski brinu o nestanku Hrvata u BiH,da pripomenem da je to nemoguće i da predstavlja još jedan od bošnjačkih i anti hrvatskih spinova kojim se Hrvati iz BiH žele kao narod minorizirati, jasno, radi lakše majorizacije i preuzimanja federalnog entiteta kao ekskluzivno bošnjačkog, u sklopu velikobošnjačkog projekta unitarizacije BiH, a sve kao da u vlastitom korpusu nemaju ozbiljan pad populacije, čak u proporciji i večeg nego Hrvati i isto tako i Srbi, koji u proporciji stoje bolje od Bošnjaka.

Očigledno, vrijeme je da idem na "hlađenje", jer sam počeo joguniti...

crni bombarder
11-05-2015, 11:35
Sad cu ja dokaz tebi dati, cekaj samo da mi Cavara posalje priznanje.

Inkvizitor
11-05-2015, 11:58
I opet osim osobnog animoziteta prema Čavari, Čoviću, HDZ-u i svemu ostalom nisi ništa dokazao, a najmanje da je Čavara primio mito...
Osim tvoje osobne ocjene nisi podastro niti jedan jedini fakt osim činjenice da je Čavara s pravom predsjednika Federacije obavio spomenuto pomilovanje...
U bošnjačkom tisku možeš pronaći i teže kvalifikacije o Čoviću, Trećem entitetu, pa i Čavari i svemu onom od čega mnogi ustaju na zadnje noge kad im se spomene.

Za utjehu onim koji istinski brinu o nestanku Hrvata u BiH,da pripomenem da je to nemoguće i da predstavlja još jedan od bošnjačkih i anti hrvatskih spinova kojim se Hrvati iz BiH žele kao narod minorizirati, jasno, radi lakše majorizacije i preuzimanja federalnog entiteta kao ekskluzivno bošnjačkog, u sklopu velikobošnjačkog projekta unitarizacije BiH, a sve kao da u vlastitom korpusu nemaju ozbiljan pad populacije, čak u proporciji i večeg nego Hrvati i isto tako i Srbi, koji u proporciji stoje bolje od Bošnjaka.

Očigledno, vrijeme je da idem na "hlađenje", jer sam počeo joguniti...

Uopće mi nije jasno zašto se vrijeđaš na kritičke misli prema političarima bilo tko to bio, kao da su tebi osobno upućene.

pa nije ovo Titov kult,da se ne smije ništa reći. Čemu služe forumi nego raspravi.

Ako nešto misliš da je krivo rečeno, demantiraj i ispravi. Svašta.

crni bombarder
11-05-2015, 12:56
On je sad ubjedjen da sam ja antihrvat, ali ajde, necu ga razuvjeravati.

Kritiku pojedinih politicara prezentirati kao napad na cijeli narod, to ti je sagitarius klasicna komunisticka metoda dezavuiranja. Ja samo poredim srpske, bosnjacke i hrvatske politicare, i smeta mi sto imamo takve idiote. Slobodno ih tako nazivam, jer dok ovi ostali orgijaju nasi mlaki ko kamilica. Uz vjecito "vezane nam ruke". Pa daj se trgnite, digni glas da se cuje, pusti vise mlaka pripcenja koja se samo arhiviraju i zaborave nakon pola sata.
Ponasaju se kao i danasnji HDZ politicari u Hrvatskoj, vecina... sve nesto tiho, plasljivo, snuzdeno... jos kad pocnu docekivati Milanovica, toliko smo nisko pali da nam je Milanovicev posjet Mostaru velika stvar. I to sto ce on par packi uputiti bosnjackim politicarima.

Jadni li smo ako je Milanovic "najgrlatiji" prema muslimanima. Vise je onaj nesretni Picula uradio za BiH Hrvate, nego ovi nasi stjegonose HDZ BiH. Sto je zalosno, za mene, jedan Picula koji je svojevremeno odjebao banjaluckog biskupa rijecima "to su vasi problemi" ili sto vec ono rece.

Covjece, hocu rezultate, dosta vise price. Treci entitet, ok, kada, kako, sta planiraju? osim "neda nam Visoki" alibija, sta je u planu? Ne moze treci, ok, idemo raditi jednu hrvatsku zupaniju na prostorima koje je kontrolirao HVO, postoje opcije, mogucnosti.
Kakav plan HDZ opcenito ima, kada Karamarko dodje na vlast, sto ce se uciniti da se pomogne Hrvatima u BiH. Koji su strateski planovi, i postoje li uopce.

Inkvizitor
11-05-2015, 13:10
Ma neće ništa učiniti. SAD ovo podržava i što im kaže američki ambasador to će i uraditi..

jedini pravi bunt je bio ono oko samouprave, kad su prevrtana auto IFOR-a.

Al realno i njima je ograničen domet. Što će oni sami, nemaju nikoga iza sebe, pa ni Hrvatsku a tko vidi u Milanoviću, ranije Josipoviću, Pusićki i sličnom neku pomoć taj nije sastavio oko liske, da se narodski izrazim.

mislim treba biti i realan. Eto Hrvatska je ko neka država pa vidimo tko njome vlada i kako se rovari protiv interesa države i tko je na vlasti i što će nas tamo 400 000 još ako su međanrodne seronje protiv toga..moš samo najebat više.

nakon onog bunta su sjebali hercegovačku banku, otjerali mnoge firme u propast, ne znam jesu li oni Barry-evi amndamani di smo skoro dekonstituirani bili prije ili poslije kao kazna..

međunarodna politika je takva..u stilu nek se muslimani malo ižive nad Hrvatima jer nose traume od Srba iz zadnjeg rata i realno teško je tu napravit bilo što veliko, na stranu to što je tu i masa uhljeba, naš je narod kao i većina ljudi lakoma na pare. Ako on dobija par tisuća KM kao plaću ili je u nekom odboru, jebe se njega za opće interese.

Picula je za mene glumac. Ono što je on rekao biskupu Komarici to je ON. To je politika SDp-ea a ovo su ostalo za mene samo trikovi, ko vojni mimohod npr oko kojeg se lome koplja.

osim toga jučer slučajno nađem neki kanal 2u9 kod onog Bolkovića, gost neki anonimac , građevinski poduzetnik iz Bosne, udri drvlje i kamenje po Hercegovcima, ono nečasni, lopurde, ne tim riječima al sve u tom stilu.

pa di to ima da se tako pljuje između regija kao kod Hrvata, ono malo je da nas napadaju Srbi, muslimani pa i dio Hrvata iz RH pa on mora i unutar Bih radit razdore..to smo mi..

crni bombarder
11-05-2015, 13:39
Sve znam, i za USA politiku i sve ostalo.

Ali biti toliko inertan... nekakav jebeni narodni pjevac Avdo Huseinovic snimi film o HVO logorima, sve mu financiraju bosnjacke zupanije, stranke, njegovo propagandno smece ide na par tv kanala... a Uzdol? moze jedino na Oskar C. koji ima domet do sjevernog logora u Mostaru. Ma nece ni tamo ici, "da se ne zamjeramo susjedima".

Nek nas jebu ovako inertne, sta drugo reci.

Inkvizitor
12-05-2015, 15:32
Neće se nitko angažirat ako nema koristi.

npr. srpski i muslimanski portali su baš to. Srpski i muslimanski. A hrvatski. Poskok redovno prenosi Dežulovića kojemu rastu očnjaci na spomen HercegBosne. I oni se kao i na klixu bore protiv ustaša.

Portal i forum hercegBosna kao njihov hibridni forum slijedi tu istu potku. Bore se protiv ustaša a četnici tamo kolo vode i udaraju tempo. I to oni najtuplji i najradikalniji.

da uvedemo plaćanje, možda bi netko i pisao ali volonterski neće nitko.

I tako to..

crni bombarder
13-05-2015, 16:21
A mislis da srpski i bosnjacki kolumnisti, novinari, lobisti, nisu placeni za ono sto rade. Itekako jesu, jednako kao sto je i Dezulovic debelo placen da radi to sto radi.

Problem je sto u Hrvata novac ide Dezulovicu, Jakovini, Terselicki, Pusicu i ostaloj jugo bandi. Kod Bosnjaka i Srba takvi dobiju pare samo od Sorosa ili nekih slicnih vanjskih financijera, ali njihov glas je slabog odjeka i vrlo rijetko se usudjuju udarati direktno na Srbiju ili na Bosnjake, na Aliju na Bakira.

Kod Hrvata je takav sistem, sto si veci antihrvat, to si blizi vatri.

Merlic se uvalio na N1. gledam jucer ili prekjucer, gost Dejan Jovic, tema Makedonija i buducnost Balkana. Za Milica sam vec pisao, direktor Al Jazeere Balkan, tv kuce koja napravi dijalosku emisiju na temu "treba li alawite genocidom istrijebiti" i u kojoj voditelj podrzava ideju, skupa sa jednom gostom.

Hrvatska opcija nema medije, osim nekakve Bujice i tako tih emisija lokalnog tipa. Poskok odnosno njegov gazda je takodje neciji placenik, vjerojatno Dodikov, s obzirom da im na forumu orgijaju cetnici.

Osobno nemam vise ideala, ne vjerujem u hrvatski narod, mislim da mu je crna sudbina jer je sam sebi neprijatelj. Nama jedna Jasmila Zbanic podmece nogu, cak i Milanovicu porucuje mrs kuci, pise pisma Papi gdje kao balavo derle "cinka" bosanske Hrvate Papi "vidis Presvijetli Oce, oni docekuju Kordica ratnog zlocincima, takvima ti dolazis, bolje dodji nama a njih zaobidji". U isto vrijeme Hrvatska toj Zbanicki placa film, koji joj njena rodjena drzava odbija emitirati "zbog pedofilije", ali ona ni rijecni nece pisnuti protiv svojih, vec udara konstantno na Hrvate. I Hrvati ce joj opet platiti film.

E pa serem se ja na takvu drzavu i na takav narod. Neka nas jebu, kako rekoh.

Sarafina
16-05-2015, 09:39
Ne bih se uopće upuštala u kalkulacije i branila nešto što je okarakterizirano teroristickim aktom.. Ali neozbiljnost MUP-a tkz RS je za ginisa.. Hapsili su ljude bez ikakvih dokaza, nasumice sijući strah medju povratnicima..

Tom u prilog najbolje govori činjenica da su od 32 uhapsena zadrzali prvo 8, pa 6 a onda na kraju DVA čovjeka ..
Od kojih je jedan pripadnik vehabijske zajednice ali bez ikakvih dokaza opet o namjeri da pocini teroristički čin a drugi je otac čovjeka koji se bori na sirijskom ratištu.

To je jednostavno nedopustivo..

Kako je moglo doći do takvih propusta?

Na kraju izuzeti materijal i naoruzanje :

Lovačke puske, oruzje sa urednim dozvolama, par uniformi iz rata devedesetih zaostalih u licnoj gardarobi i film " pod zastavom Muhameda"

Čak je u dokazni materijal uvrštena i " sufara" tj par njih..

Sufara je nešto slično kajdanki gdje se ispisuju note, a u sufari se nalaze arapska slova..
Bez mota i violinskih ključeve ..

Djeca to na religiji koriste i po dzamijama..

Teški debilizam..

I na kraju voljela bi vidjeti snimku nadzorne kamere.

Gdje je??? I ko ju izuzeo???

Ako već nekog optuzis za terorizam dokaz na sunce, jer nijedan susjed Srbin nakon ovoga neće Bošnjaka ( koji su ionako u manjini ) gledati isto..
Već s podozrenjem..

A medjunacionalni odnosi ionako su na nultoj razini..
Uglavnom na baščaršiji opljačkali burekdzincu i nadzorne kamere snimile napadače i tonski zapis ima.. Šta je sa ovim dokazom za terorizam..

Mislim da se dogadjaj mora rasvijetliti jer se provlače dvije priče kroz medije :

Prva da je u pitanju reketiranje policije odnosno da policija reketira bošnjačke povratnike u RS. Pa ljudi plaćaju da im ne bi štale izgorjele i sl..
A druga je lična osveta...

Zato stvarno tako nešto poput teroristickog akta treba rasvijetliti do detalja.

sagitarius
16-05-2015, 13:55
Sad cu ja dokaz tebi dati, cekaj samo da mi Cavara posalje priznanje.

Pa klocu jedan ako nešto tvrdiš onda to trebaš dokazati...:D

sagitarius
16-05-2015, 14:05
Ne bih se uopće upuštala u kalkulacije i branila nešto što je okarakterizirano teroristickim aktom.. Ali neozbiljnost MUP-a tkz RS je za ginisa.. Hapsili su ljude bez ikakvih dokaza, nasumice sijući strah medju povratnicima..

Tom u prilog najbolje govori činjenica da su od 32 uhapsena zadrzali prvo 8, pa 6 a onda na kraju DVA čovjeka ..
Od kojih je jedan pripadnik vehabijske zajednice ali bez ikakvih dokaza opet o namjeri da pocini teroristički čin a drugi je otac čovjeka koji se bori na sirijskom ratištu.

To je jednostavno nedopustivo..

Kako je moglo doći do takvih propusta?

Na kraju izuzeti materijal i naoruzanje :

Lovačke puske, oruzje sa urednim dozvolama, par uniformi iz rata devedesetih zaostalih u licnoj gardarobi i film " pod zastavom Muhameda"

Čak je u dokazni materijal uvrštena i " sufara" tj par njih..

Sufara je nešto slično kajdanki gdje se ispisuju note, a u sufari se nalaze arapska slova..
Bez mota i violinskih ključeve ..

Djeca to na religiji koriste i po dzamijama..

Teški debilizam..

I na kraju voljela bi vidjeti snimku nadzorne kamere.

Gdje je??? I ko ju izuzeo???

Ako već nekog optuzis za terorizam dokaz na sunce, jer nijedan susjed Srbin nakon ovoga neće Bošnjaka ( koji su ionako u manjini ) gledati isto..
Već s podozrenjem..

A medjunacionalni odnosi ionako su na nultoj razini..
Uglavnom na baščaršiji opljačkali burekdzincu i nadzorne kamere snimile napadače i tonski zapis ima.. Šta je sa ovim dokazom za terorizam..

Mislim da se dogadjaj mora rasvijetliti jer se provlače dvije priče kroz medije :

Prva da je u pitanju reketiranje policije odnosno da policija reketira bošnjačke povratnike u RS. Pa ljudi plaćaju da im ne bi štale izgorjele i sl..
A druga je lična osveta...

Zato stvarno tako nešto poput teroristickog akta treba rasvijetliti do detalja.

Problem nisu naknadna hapšenja u cilju sprovođenja cjelovite istrage zločina u Zvorniku, kojeg je evo čitam po Sarajevskim medijima i Američka Ambasadorica okarakterizirala kao teroristički čin.
U pitanju je bošnjačka histerija koja pokušava da skrene na svaki način fokus svijeta sa nekoliko stvari koje se u posljednje vrijeme vrte po BiH, od Zvornika preko posjete Pape, gdje su se opet našli bošnjački intelektualci na čelu sa već neizostavnom Jasmilom Žbanić da obavijeste Svetog Oca kako Hrvate i Katolike u BiH treba uvesti u red i pokornost zarad interesa unitarne i muslimanske BiH...
Stvari treba nazvati pravim imenom, ali tek onda kad sud izrekne svoj stav po pitanju Zvornika, a to ne daje bošnjačkim jastrebovima za pravo da negiraju opciju terorističkog čina, jednako kao ni srpskim da tvrde da je riječ o terorizmu, ma koliko se spominjao tekbir kao poklić s kojim je činjenično izvršen taj strašni zločin.
I nisu sporne sufare, nego oružje i nisu sporne dozvole, nego utvrđene veze pojedinaca i osobe koja je izvršila napad na policijsku postaju...
Nikakav snimak nije misteriozno nestao, i oko toga ne treba praviti spin.
Ono što je snimljeno nalazi se kod istražnih organa BiH i nije dostupno medijima da se na tome oblizuju, ma o kome se radilo.

Sarafina
16-05-2015, 15:47
Problem nisu naknadna hapšenja u cilju sprovođenja cjelovite istrage zločina u Zvorniku, kojeg je evo čitam po Sarajevskim medijima i Američka Ambasadorica okarakterizirala kao teroristički čin.
U pitanju je bošnjačka histerija koja pokušava da skrene na svaki način fokus svijeta sa nekoliko stvari koje se u posljednje vrijeme vrte po BiH, od Zvornika preko posjete Pape, gdje su se opet našli bošnjački intelektualci na čelu sa već neizostavnom Jasmilom Žbanić da obavijeste Svetog Oca kako Hrvate i Katolike u BiH treba uvesti u red i pokornost zarad interesa unitarne i muslimanske BiH...
Stvari treba nazvati pravim imenom, ali tek onda kad sud izrekne svoj stav po pitanju Zvornika, a to ne daje bošnjačkim jastrebovima za pravo da negiraju opciju terorističkog čina, jednako kao ni srpskim da tvrde da je riječ o terorizmu, ma koliko se spominjao tekbir kao poklić s kojim je činjenično izvršen taj strašni zločin.
I nisu sporne sufare, nego oružje i nisu sporne dozvole, nego utvrđene veze pojedinaca i osobe koja je izvršila napad na policijsku postaju...
Nikakav snimak nije misteriozno nestao, i oko toga ne treba praviti spin.
Ono što je snimljeno nalazi se kod istražnih organa BiH i nije dostupno medijima da se na tome oblizuju, ma o kome se radilo.

Sagi, tebi mozda ovo u Zvorniku izgleda kao teorija zavjere i ima veze sa dolaskom pape ali ja lično ne vidim poveznicu..
Ovaj teroristički čin pod nerazjašnjenim okolnostima koji se dogodio moze samo ići u prilog SNSD-u i Dodiku te aktuelnoj političkoj eliti koja je dovela entitet na rub ekonomskog kolapsa..
Neslaganja na relaciji SDS i SNSD su dostigla su kulminaciju..
Bosić i Dodik su na sudu..

Papa dolazi kao crkveni poglavar a ne presjednik drzave. Kakvog utjecaja moze njegova posjeta i bošnjačko uvlačenje imati da se slomi Volja Hrvata i politički se poloze u BiH?
On ne dolazi uopće u takve misije..

Na kraju meni je bitan zivot i status bošnjačkih povratnika.. Izlozeni su četničkom orgijanju po Stebrenici i Podrinju i ovim njihov status će se samo pogoršati ..

Da je neko uletio negdje u Posavini u policijsku stanicu i ubio Srbina a hrvatske nacionalnosti i ti bi osjećao nelagodu i imao pravo zahtijevati da se slučaj rasvijetli..

Zato snimak nadzorne kamere mora biti dostupan javnosti..
To nije spin. Nuznost

crni bombarder
16-05-2015, 15:53
Neklocu, kada nema dokaza onda se primjenjuje taktika "kome vjerovati na rijec/cija je rijec jaca" ili u ovom slucaju, sta je logika.

Cavara je pomilovao malog kriminalca zato sto je a) Cavara humanitarac ili b) primio kovertu od babe cevabdzije.

st.anger
16-05-2015, 22:47
bolestan skup ljudi

http://www.youtube.com/watch?v=WI6sNcLqfHY