PDA

Pogledaj Full Version : Turizam

NorthStand
16-04-2015, 00:46
http://www.youtube.com/watch?v=nFGdO5NtF2M

dakle, revno postavljajte sve uz naslov teme, sve što ima ikakve poveznice s istim.

http://www.youtube.com/watch?v=CbdyeayzWBA

Grunf
16-04-2015, 08:20
Ti kao da mi čitaš misli, htel sam ja otvoriti tu temu. :D

NorthStand
16-04-2015, 15:00
Ti kao da mi čitaš misli, htel sam ja otvoriti tu temu. :D

http://www.youtube.com/watch?v=ZS3QArB1I1k

morao sam otvorit ovu temu, jer mi nema smisla da bude tema samo za "uspjeh tekuće sezone", trebamo malo dočarat ljepote hrvatske gostima iz susjednih država koji nekim čudom zalutaju na naš integralni forum. :D

teenager
16-04-2015, 15:52
Protiv turizma, za eksploataciju nafte u Jadranu :hrv

http://images.energetika-net.com/media/article_images/big/naftna-platforma-ivana-20121108143816967.jpg

http://www.demotivacije.com/media/demotivators/demotivacija.hr_Busi-ha-ha-ha-busi-ha-ha-ha.-_137002138388.jpg

NorthStand
16-04-2015, 15:58
http://www.gloria.hr/modastil/vijesti-modastil/glazbenici-protiv-eksploatacije-nafte-na-jadranu/

za turizam, protiv eksploatacije nafte. :D

NorthStand
16-04-2015, 17:03
- Mislim da je krajnje vrijeme da se uključim u politiku. Ako zaista bude izvjesno da će se kopati bušotine nafte u Jadranskom moru, ja ću se početi aktivno baviti politikom i sve ću napraviti da to spriječim. Jadransko more je zatvoreno, gotovo kao jezero i ako bi se bilo što dogodilo, neka katastrofa, mi smo gotovi, zauvijek. Veliki sam ljubitelj mora i to bi me jako pogodilo. Bez mora ja ne postojim. Borit ću se protiv toga, pa i politički angažirati ako treba – odlučan je Oliver Dragojević

nema platformi, nema bušenja. HAHAHA jesi čuja Teenager? :D

skater
16-04-2015, 18:38
Austrija kao kontinentalna zemlja zarađuje više od turizma nego Hrvati, kojima turizam traje par mjeseci a ne cijelu godinu, tako da niti nema neke štete od naftnih platformi, jedino je problem što nismo Norvežani, pa će netko drugi uzimati plodove naših prirodnih resursa jer su Hrvati bijele crnčuge i imamo banana državu.

NorthStand
16-04-2015, 20:10
sve si rekao, upravo zato sam ja protiv platformi, jer ne želim da te platforme koje će sigurno zagađivat naše more pune "tuđe džepove", a pogotov ne džepove ovih naših domaćih parazita i uhljeba iz SDP-a i HDZ-a.

dosta je bilo lešinarenja nad ovom državom i narodom, ako narod već ima pravo na referendum neka da svoj konačni sud, ja sam protiv.

ps... iako osobno da smo normalna država, i da znam da ćemo od toga profitirat ne bih imao ništa protiv, ali pošto nismo ne dolazi u obzir.

isto tako, po meni treba napravit vrlo kvalitetnu i preciznu analizu koliko točno od tog "biznisa" hrvatska može zaradit, ako je neka sića u pitanju pa nećemo ugrozit valjda turističke sezone zbog siće naftnih kompanija i političarskih uhljeba ?

dakle, mora biti fino napravljena detaljna analiza, koliko mi uopće nafte imamo, što kažeš ako nismo Norveška odjebat bušenje i kraj priče, ako imamo dosta nafte onda o tome treba razmislit, ali svejedno u ovom momentu dok se ne iznormalizira situacija u državi ne bih ništa radio, dakle još 10-15 godina pauze na te platforme nikoga od nas neće ubit, a onda kad dođu konačno na vlast ljudi kojima tatica nije bio partizan član "narodne vlade" možemo pričat o investicijama. a dok mi tu UDBAška govna seru po državi, i uče nas pameti u svezi ZDS i sličnoga mislim da je suvišno o tome raspravljat, državu treba očistit od govana za početak spriječit da govanca imaju pravo odlučivanja na tako važne odluke, i onda neka se odlučuje što god izglasali ja ću prihvatit. ovako ne prihvaćam ništa, jer znam da je sve kumovala politika koju predstavljaju blago rečeno tragikomični ljudi. pa tako jedan milanović kaže, da je ovaj referendum nužan i da će ga biti, koja je to umišljena kretenčina da on sebi daje za pravo odlučivat o tome hoće li za nešto biti ili neće referenduma, kad je bio o ćirilici referendum on je javno obećavao da ga neće biti, i nije ga ni bilo, to sve govori u kakvoj komunističkoj vukojebini mi živimo da nam tu nekakva partizanska kretenska dječurlija odlučuje u ime naroda, u njegovo ime, ali ko nam je kriv da smo narod pobunili bi se i razbili mu pičku pa mu više nikad ne bi palo na pamet blokirat javno mnijenje.

Sekstant
16-04-2015, 23:22
Ja mogu reći da naftne platforme egzistiraju po Bahamima i Karibima a ka šta znamo oni su "malo " jači u turizmu od nas. Da ne govorin kako uredno prometuju Chemical tankeri koji prevoze svakojake
tekuće otrove i prave su ekološke bombe. A ove naše budaletine neke ne grade LNG terminal :facepalm, pa će ga napraviti Trst ili Kopar koji ionako u svakon pogledu šišaju Rijeku a u slučaju nezgode u Jadranu potpuno će svejedno biti di brod ide na ukrcaj/iskrcaj. Na stranu sad šta glupani misle da su današnji brodi ka Exxon Valdez i da je Jadran jako opasno i zajebano more . Nebi da su na komandnin mostovima svi ala Schettino :facepalm

Grunf
16-04-2015, 23:34
Jel razumije netko talijanski da prebroji platforme s njihove strane? :D

http://entitleblogdotorg3.files.wordpress.com/2015/02/trivelle.jpg?w=700

teenager
17-04-2015, 20:12
Ja mogu reći da naftne platforme egzistiraju po Bahamima i Karibima a ka šta znamo oni su "malo " jači u turizmu od nas. Da ne govorin kako uredno prometuju Chemical tankeri koji prevoze svakojake
tekuće otrove i prave su ekološke bombe. A ove naše budaletine neke ne grade LNG terminal :facepalm, pa će ga napraviti Trst ili Kopar koji ionako u svakon pogledu šišaju Rijeku a u slučaju nezgode u Jadranu potpuno će svejedno biti di brod ide na ukrcaj/iskrcaj. Na stranu sad šta glupani misle da su današnji brodi ka Exxon Valdez i da je Jadran jako opasno i zajebano more . Nebi da su na komandnin mostovima svi ala Schettino :facepalm

Tako je sekstante, reci im!

Šta oni misle čemu služi MARPOL, IMO, SOLAS 1974, IACS common structural rules, uostalom nafta je prirodna tvar, jedina je razlika da će isljevom nafte u slučaju nekakve katastrofe iz podzemlja doći na površinu :D

NorthStand
19-04-2015, 18:49

protiv LNG-a nemam ništa, to nam može donjet profit, a ova nafta vrlo upitno. treba dobro vidjet koliko koristi će od tih bušotina imati naš narod i država, ako smo mi na gubitku ili ako je zarada mizerna nakon što kompanije uzmu svoje, to treba odjebat po kratkom postupku, možda i ima kod nas nafte ali sumnjam da je ima toliko da si zbog nje isplatimo ugrožavat turističke sezone, koje nam svake godine nose veliki profit, i zbog kojih svake godine krpamo rupe u proračunu. zamisli da nam jednu sezonu sjebu te bušotine, a kamoli nekoliko, kolika bi to šteta bila ako i ne gledaš ovu prirodnu stranu priče dakle ekologiju cijelog tog posla.

koga briga za bahame, i karibe, neka buše, ali vidio si u meksičkom zaljevu šta se dogodilo kad su kreteni engleski probušili naftnu cijev pa je tjednima nisu mogli zakrpat. određeni rizik postoji, i zato to sve treba dobro isplanirat i obavijestit naciju o tome čim preciznije, koliko nafte imamo koji su rizici bušenja, kolika je eventualna zarada od toga, ako ćemo od naftnih bušotina zarađivat više nego od turizma, ja sam ZA, ali ti dobro znaš da nećemo tako da ne zanima me pričanje priča od kompanija i obećanja zanimaju me konkretne brojke, i koliko će država od te nafte i bušotina inkasirat love, ako ćemo inkasirat 3-4 puta više godišnje nego što zaradimo u jednoj turističkoj sezoni onda mogu reći da sam za, ako je to neka mizerija u pitanju od koje će koristi imati samo pojedinci a mi ćemo imat grdosije na svom moru, i onešćivat podmorje, onda sam jasno protiv. jer ako se nešto već radi, onda se mora radit za konkretnu korist, a ne svoju vlastitu štetu.

a što se tiče talijanskih kretenčina, nisu nam dali gospodarski pojas ucijenjivali su nas, sad nas opet ucijenjuju za bušotine, ako bi zbog ikoga to napravio onda bi to zbog njih, čisto da im demonstriram koliko oni imaju pravo odlučivat o tome što ćemo mi radit na svojoj strani jadrana, i to bi im točno poslao izvješće u rim preko našeg diplomata. da su oni izbušili cijelu svoju zapadnu stranu jadrana, a da nama sada sole pamet i glume nekakve ekologe, a dok su sami bušili nije im bio problem, i naglasio bi im da im ovo nije NDH da će im ucijene prolazit i da će im neki novi Musolini komadat hrvatske teritorije i obalu na našoj strani jadrana. jebo im pas mater idiotsku, i njima i onom ko im stalno popušta i dozvoljava da nas stalno ucijenjuju, ta cigančad nije vrijedna ničega doli prijezira bolji su cigani od njih.

Sekstant
22-04-2015, 23:10
Pretpostavljan da se pod grdosije misli na oil rigove. Oni se ne bi nalazili kako se moglo viditi na nekin slikama šta su mećali ovi ekološko osviješteni na sto metri od Du zidina nego tamo di je triba biti gospodarski pojas. S obziron da isti nije proglašen, znamo od koga i zašto nebi mogli ionako imati potpunu jurisdikciju nad potencijalnin naftnin poljima i plus naravno šta bi eksploataciju vršile strane firme tipa Shell, Agip i slični. Tako da bi osim njih znatno profitirali poneki političari ( bilo bi masnih provizija :kokice1 ) Platforme bi se mogle viditi eventualno noću ka upale "baklju" , neko ko nezna mislija bi da je plivarica :D. Oću kazati da eventualna pojava bušenja nafte ne bi ugrozila podmorje i nautički turizam . Norveško i Sj. more su jedno od najbogatijih ribolovnih područja na svitu, isto tako ima masu rigova, ali i nautičara a bogami i cijene nekretnina su prilične . Katastrofe jesu moguće ali karta govori sve. Dogodi li se u Tal. teritorijalnon moru ili 30 M sjevernije neće biti bitne razlike.

Sekstant
22-04-2015, 23:23
Morati ću komentirati i drugi video ;)

čin san vidia Vodice oma mi je bilo jasno da ce to biti loše posloženo :P :D

Pa oni razvikani Hvar, neš ti :P

ne staviti Vis, više slika Lastova ....

Zmajevo joko

http://croatia.hr/Images/t900x600-16453/Marina-Frapa.jpg

Primoštensko tršje
http://i39.tinypic.com/2z4b9e0.jpg

http://www.baculov-dvor.com/images/spomenicka/v2.jpg

Inače, ono ka pregledavaš Youtube pa sa strane nabasaš na vakovo nešto :D

https://youtu.be/YDUSXPXf6D8

Ima Grunfe par motiva iz Tribunja :D

zlatna ribica
23-04-2015, 11:33
Jel razumije netko talijanski da prebroji platforme s njihove strane? :D

http://entitleblogdotorg3.files.wordpress.com/2015/02/trivelle.jpg?w=700

Ove male zelene su one koje trenutno postoje i rade, a crne su u postupku dobivanja dozvola. Samo ne kužim jel ta svaka ikonica predstavlja jednu platformu ili kako :nezna Plavo su brojevi dozvola za istraživanje i razvoj u moru po pojedinim regijama.

zlatna ribica
23-04-2015, 11:39
Što se tih platformi u našem moru tiče, ja bih bila protiv, da nema ovih talijanskih. A s ovakvim stanjem, da ih mi i ne izgradimo zbog brige za okoliš, to nije garancija da neće doći do ekološke katastrofe, dok god postoje ove njihove, tako da je to borba s vjetrenjačama... Najbolje bi bilo kad ne bi bilo nijedne :D

Trebali bi se konačno već kao čovječanstvo okrenuti razvoju čišćih oblika energije..

NorthStand
23-04-2015, 16:11
http://croatia.hr/Images/t900x600-16453/Marina-Frapa.jpg

pazi, istjeraš talijane odavde, jedvice jade ko onomad mlečane, i onda ti dođu ovi domaći udbaši pa prodaju za siću more nafnim kompanijama koje nam useru ovo čisto prebistro plavo more. pa zadavio bi ih golim rukama, i ne bi se umirio dok ne bi našao krivca i osobnu mu presudio. vjerojatno bi bila riječ o Milanović. :D

NorthStand
23-04-2015, 16:18
Pretpostavljan da se pod grdosije misli na oil rigove. Oni se ne bi nalazili kako se moglo viditi na nekin slikama šta su mećali ovi ekološko osviješteni na sto metri od Du zidina nego tamo di je triba biti gospodarski pojas. S obziron da isti nije proglašen, znamo od koga i zašto nebi mogli ionako imati potpunu jurisdikciju nad potencijalnin naftnin poljima i plus naravno šta bi eksploataciju vršile strane firme tipa Shell, Agip i slični. Tako da bi osim njih znatno profitirali poneki političari ( bilo bi masnih provizija :kokice1 ) Platforme bi se mogle viditi eventualno noću ka upale "baklju" , neko ko nezna mislija bi da je plivarica :D. Oću kazati da eventualna pojava bušenja nafte ne bi ugrozila podmorje i nautički turizam . Norveško i Sj. more su jedno od najbogatijih ribolovnih područja na svitu, isto tako ima masu rigova, ali i nautičara a bogami i cijene nekretnina su prilične . Katastrofe jesu moguće ali karta govori sve. Dogodi li se u Tal. teritorijalnon moru ili 30 M sjevernije neće biti bitne razlike.

znam to, ali mene najviše zanima zarada, može se lako dogodit da ovi krenu bušit a ništa ne nađu a naprave nam samo sranje na dnu mora. i unište nam hit destinacije za ronjenje. :D

a jel može meni netko logički objasnit, zašto ove pizdurine na vlasti nakon ulaska u EU, nisu proglasile "gospodarski pojas" ? prije su tražili alibije i izlike, da ne možemo jer će nas blokirat, koje smo mi pizdurine pa ja bi im već tada rekao ako je cijena ulaska hrvatske u EU gospodarski pojas, onda smo mi spremni na tu "žrtvu". i već tad bi ga proglasio, i dam se kladit da u roku od dvije tri godine max nakon prestanka naših pregovora bi došao netko u zagreb s ciljem da nas vrbuje da nastavimo pregovore, ali kad ti vidiš ovu gamad od Mesića Račana pa i Sanadera i retardiranog naroda koji je bio spremna pristat na sve te ucijene, i to pod izlikom da je to za "naše dobro" onda ti je jasno zašto smo vječno na tuđoj vjetrometini, nisu nama krivi talijani i slovenci za to već domaće pizdurine cigančad ala mesić račana sanader, koji su se jako kurčili oko totalno nebitnih stvari, kao što su brezovica srb jasenovaca jure francetić u slunju, ali oko onih bitnih za državu granica s slovenijom gospodarski pojas, Gotovina itd, tu ne da se nisu kurćili već su cijeli narod uvjeravali da je izdaja nacionalnih interesa zapravo nacionalni interes.

i kad to čovjek sve vidi, onda mu je i puno jasnije zašto i dan danas nemamo proglašen gospodarski pojas. s ovakvim političkim pičketinama, i beskičmenjacima, i prije svega lopovima i izdajnicima kakve mi u hrvatskoj imamo pravo je čudo da imamo i državu.

ps... Island ima 350.000 stanovnika, pa je odjebao EU bez pardona, zbog ribolova! ej, zbog ribolova. ali zato taj mali Island, koji nas je među prvima priznao respektiram, i ne slažem se s Kovačom mislim da su Islanđani gospoda, bez obzira što su Srni i ekipi rekli prije tekme da su "pijanice"(iako ima tu i istine, koliko god se Kovač pravio lud). :D a gospoda su jer drže do svojih nacionalnih interesa, za razliku od nas hrvata.

NorthStand
24-06-2015, 01:24
http://www.vecernji.hr/zanimljivosti/saljivi-status-o-turistima-u-hrvatskoj-koji-je-srusio-internet-1011849?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_medium=Widget&utm_source=Tportal

NorthStand
02-08-2015, 22:23
http://www.youtube.com/watch?v=ilcLoDrFtTg

nećemo bušotine, hoćemo Linđo! :kez

NorthStand
12-08-2015, 12:27
http://www.vecernji.hr/hrvatska/guardianov-novinar-kad-u-hrvatskoj-trazite-10-najboljih-plaza-to-je-kao-da-birate-najljepsu-zvijezdu-u-galaksiji-1018944

Novinar Kevin Rushby u svom članku opisuje svoje proputovanje hrvatskom obalom. Sa suprugom i 12-godišnjom kćeri prvo se zaustavio na otoku Pagu.

– Trajekt za Pag bio je prepun partijanera koji su pili Red Bull, pivo i ostala pića. Pag je, kažu nam, otok partijanja. Supruga me vuče za ruku i pita: Ne pišeš li o najboljim mjestima u Hrvatskoj? Kimnuo sam glavom nervozno. Valjda moji kontakti nisu pogriješili – opisuje početak svog putovanja britanski novinar.

A pogriješili, kaže, nisu.

– Pag izgleda kao kost - osušen i bijel. Nakon što smo ostavili partijanere iza sebe, naišli smo na krajolik s nevjerojatnim pogledom na plavo more. Na svakom uglu netko prodaje domaće maslinovo ulje, likere i sir - domaće proizvode koji su jedan od najvećih užitaka u Hrvatskoj. Popili smo prošek, kupili paški sir i maslinovo ulje i pronašli Branimira koji nam je iznajmio vikendicu – piše Guardianov novinar.

Ranije su, ističe, tražili 10 najljepših plaža u Hrvatskoj, ali to je kao da "tražite 10 najboljih zvijezda u Milky Wayu".

– Gdje god da smo pogledali nalaze se savršene male uvale i čisto plavo more prošarano ribama koje su previše lukave da bi bile ulovljene. Na sjevernoj strani otoka pronašli smo drevne maslinike u Lunu na površini od 24 hektara u kojima su labirinti maslina starih u prosjeku 1.200 godina. A jedno je drvo staro čak 1.600 godina – piše.

Hrvatska je, dodaje, dugo na našem turističkom radaru. Još 1964. godine Alfred Hitchcock proglasio je zalaske sunca iz Zadra, južno od Paga, najboljima na svijetu. No, istina je da većina posjetitelja bira samo nekoliko dobro poznatih mjesta dok mnoga područja ostaju neistražena.

sagitarius
18-08-2015, 14:41
Njljepše more na svijetu, najljepša obala na svijetu to je hrvatska obala Jadrana.
Strogo sam protiv naftnih bušotina u Jadranu.U tome od srca podržavam Meri Cetinić i njenu inicijativu za očuvanje Jadrana, njegovu ekološku čistotu i bisernu ljepotu.
Kako znamo jadranske struje ide od juga Jadrana i penju se hrvatskom obalom na sjever gdje se spuštaju talijanskom obalom i dalje u sredozemlje...
Ne daj Bože neke katastrofe na nekoj od talijasnkih platformi sigurno bi to zahvatilo internacionalne vode Jadrana, mada bi se spustile u sredozemlje.
U internacionalnim vodama je opet najviše ribe, te bi unatoč spuštajućoj struji u cijelom jadranskom akvatoriju došlo do strašnog pomora ribe od kojih su neke vrste gotovo posve izlovljene.
Čuvajmo naše more.

caporegime
26-08-2015, 16:15
tko ljetuje u crnoj gori? jesu li još srbi najbrojniji gosti, iako vidim da zadnjih godina podobro pljuju crnu goru?

Grunf
09-10-2015, 17:29
Vise nocenja i dolazaka u 9. mjeseci ove godine nego u cijeloj prosloj godini.

2014.:

13 128 416 dolazaka
66 483 948 noćenja

1-9 mjesec 2015.

13 133 000 dolazaka
75 674 000 noćenja

Grunf
09-10-2015, 17:33
Nocenja i dolasci po zupanijama i po drzavi odakle dolaze turisti.

http://s30.postimg.org/wcr6sg55t/image.png

http://s12.postimg.org/4xpemah3h/image.png

http://s30.postimg.org/um85qynmp/image.png

NorthStand
12-12-2015, 18:11
Njljepše more na svijetu, najljepša obala na svijetu to je hrvatska obala Jadrana.
Strogo sam protiv naftnih bušotina u Jadranu.U tome od srca podržavam Meri Cetinić i njenu inicijativu za očuvanje Jadrana, njegovu ekološku čistotu i bisernu ljepotu.
Kako znamo jadranske struje ide od juga Jadrana i penju se hrvatskom obalom na sjever gdje se spuštaju talijanskom obalom i dalje u sredozemlje...
Ne daj Bože neke katastrofe na nekoj od talijasnkih platformi sigurno bi to zahvatilo internacionalne vode Jadrana, mada bi se spustile u sredozemlje.
U internacionalnim vodama je opet najviše ribe, te bi unatoč spuštajućoj struji u cijelom jadranskom akvatoriju došlo do strašnog pomora ribe od kojih su neke vrste gotovo posve izlovljene.
Čuvajmo naše more.

strogo sam za crni biznist koji proizvodi nafta, ali sam definitivno i ja shvatio da nije vrijedno pustih miljardica koje bismo zaradili, jer da jedna kap te nafte izađe u naše prekrasno more previše je, a kamoli tisuće litara što je potencijalno gotovo sigurna stvar prilikom tih bušenja.

http://www.youtube.com/watch?v=mdy4PF9zPO8

:005

nema te nafte koja vrijedi više od našeg mora, uostalom ko to more platit eventualnu štetu koju bi nam napravila naftna havarija ?

sagitarius
14-12-2015, 15:03
strogo sam za crni biznist koji proizvodi nafta, ali sam definitivno i ja shvatio da nije vrijedno pustih miljardica koje bismo zaradili, jer da jedna kap te nafte izađe u naše prekrasno more previše je, a kamoli tisuće litara što je potencijalno gotovo sigurna stvar prilikom tih bušenja.

:005

nema te nafte koja vrijedi više od našeg mora, uostalom ko to more platit eventualnu štetu koju bi nam napravila naftna havarija ?

Domaći idioti ne shvataju da je korist od nafte daleko ispod koristi od turizma, to s jedne strane, a s druge, ekološka katastrofa koja bi se tim bušotinama nadvila nad Jadran bila bi točka na i za ovaj dio Europe, koji već znatno osjeća probleme globalnih klimatskih poremečaja, što bi uz pomor ribe, koja se neštedimice izlovljava i definitivno završilo priću o Jadranu i biseru mora starog kontinenta.
Nedajmo da nam ubiju Jadran.

NorthStand
14-12-2015, 18:49
što bi reko Slobo nitko ne sme da vas bije, a ja kažem nitko ne sme da nam postavlja naftne platforme u jadran, NITKO ! :kez

Grunf
14-12-2015, 22:30
Zagreb pobjednik, najbolja europska destinacija za Advent. :cheer

http://pbs.twimg.com/media/CV9AhdhW4AAgnqG.png

NorthStand
09-03-2016, 21:25
http://www.youtube.com/watch?v=0WEZ4T7tmB4

sagitarius
13-03-2016, 14:22
Bio sam jedno vrijeme u kontaktu sa gđom Meri Cetinić koja je veliki zagovornik očuvanja našeg Jadrana, čistoće mora i zabrane izlovljavanja određenih vrsta ribe, te sam i sam u tom smijeru nastojao djelovati, jasno, koliko su to moje skromne ljudske mogućnosti dozvoljavale.
U BiH sam s druge stranenastojao da djelujem u smijeru očuvanja čistih rijeka i vodotokova, što sve u ukupnom doživljavam kao neku svoju misiju na ovoj Zemlji uz sve ostalo, a kojom čovjek u svom kratkom životu hodi i troši resurse svojih unuka.
Hrvatska je prelijepa zemlja, ne samo radi toga što je doživljavam svojom domovinom, nego radi istinskog jadranskog bisera, prema kojem se večinom ružno odnosimo kao "ni prema sebi ni svom".

Ne bez razloga svake godine nastojim ljetovati na Jadranu u toj Božijoj divoti, ali već sam osjetio da u plićaku nema onih bezbrojnih ribica koje su se motale oko nogu ne tako davno i činile more da ga doživljavam kao istinsko vrelo života.
Čuvajmo svoje more, ali sve svoje turističke atrakcije i svoje nacionalne i vjerske vrijednosti.
Neka Bog blagoslovi Hrvatsku.

NorthStand
13-03-2016, 17:30
ma ko to more platit, naše more čisto i bistro ko suza ? :dinamo:

http://www.visitnovalja.hr/sites/default/files/styles/slika_mobile_1x/public/slike/untitled-1_0.jpg?itok=3fqjOZkv&timestamp=1433851484

uvala-plaža babe na pagu pokraj novalje. :005

NorthStand
13-03-2016, 17:40
http://apagmani.com/images/mast_home.jpg

"hrvatski Bog Mars"-Pag ako niste bili toplo preporučam, sagi mislim da te Pag zove. :kez

NorthStand
13-03-2016, 17:44
http://www.mobilhome-adriatic.hr/media/img/mobile_home/kamp_simuni1.jpg

i onda kažu, da na Pagu nema šume. zasadili je ljudi, a bit će je i više za one koji vole šumovite otoke, uvijek mogu na hvar ili sjeverniji jadran npr Lošinj.

http://www.yachtbooker.com/Yacht-Charter-croatia-mali-losinj-1.jpg

ovo je službena slika s ovogodišnje reklame hrvatske turističke zajednice, inače ova uvala je na lošinju, i jako je šumovit i ljekovit kažu da su još austrougari imali lječilište na lošinju za one koji imaju dišne probleme, pa ko voli nek izvoli. :kez

ja više preferiram južnije otoke, posebice Pag.

Grunf
29-03-2016, 09:02
:hrv

http://www.youtube.com/watch?v=DOKc-abWJ0I

NorthStand
29-03-2016, 14:59
prekokrašno. :cheer

NorthStand
15-05-2016, 19:46
http://www.youtube.com/watch?v=Ok5LmqoromI

dobro informiran ovaj. :bravo

Sekstant
16-05-2016, 11:52
Kaj velidu Grunfe, kako ide predsezona, kakva ce biti sezona ? :D
Jadna zemlja koja se trese od ovisnosti kako ce ista proci, ili u kojoj politicari
Isticu uspjeh iste kao nesto zasto su oni zasluzni.

Kako bilo , posli tri godine doma i to u spicu , uf...

Grunf
16-05-2016, 13:05
Vidio sam Northe taj video. Nije loš. :)

Pa u prva tri mjeseca 20% više turista i noćenja, opet bumo oborili rekorde. Ukupno gledano bude odlično, a kako će proći pojedinci ovisi o njima. http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/money/smileys-money-114847.gif

Ajde, super da si konačno doma. :cheer Došel si i ti pameti malo. :D Šala. :D

Sekstant
16-05-2016, 13:19
Jebiga, nisu dobra vrimena, bija san cak 45 dans doma i evo me opet u sedlu. A doci cu oko 1.8 pravo na tovarenje u tribunj :D.
Znaci bit ce ope velike nervoze ali ce se trljati ruke ;)

Grunf
16-05-2016, 13:23
Odlično, morti se i vidimo. Ako ne bum imal turiste. :zubo

Sekstant
16-05-2016, 13:30
A i ti si u biznisu, pa nemoj sebi uskratiti guste :D

NorthStand
16-05-2016, 15:06
nadam se da će netko Stipu pozvat ove godine na ljetovanje u zadar, zaslužio je čovjek. :D

http://www.moj-posao.net/data/files/jobs-elements/borik1.jpg

naravno mislim džabe smještaj hrana i sve, za njega i zaručnicu. :)

Azzurri
16-05-2016, 19:32
Šta ga ima itko zvat kad mu ćaća ima kuću u Rtini, uostalon, bija je već.

NorthStand
17-05-2016, 00:27
ma šalim se, nego bio bi red da država takvima oda priznanje na neki način, ne samo kurtozanim hvalospjevima preko tv kanala već na konkretan način.

jer buket cvijeća, i hvalisanje na tv nije ono što je po meni zaslužio Stipe nakon ovakvog uspjeha, i ovakve BESPLATNE turističke reklame naše zemlje.

HR SOKOL
17-05-2016, 04:40
http://youtu.be/qKH9DpPNCrM

ovo je lova! Kako se spava tih dana u Splitu? Jel grmi:rofl

HR SOKOL
19-05-2016, 02:28
https://youtu.be/DOKc-abWJ0IHvala ti Boze na komadu Raja!!!

NorthStand
21-08-2016, 13:29
http://youtu.be/qKH9DpPNCrM

ovo je lova! Kako se spava tih dana u Splitu? Jel grmi:rofl

grmi i sjeva s svih strana svijeta ! :D

http://www.vecernji.hr/ljetni-radar/bono-vox-raspametio-se-u-zlarinu-fotke-objavilo-osoblje-konobe-na-facebooku-1107762

http://www.vecernji.hr/media/cache/f7/a4/f7a4dfa14dd63e2e6e0e6eb9b46f8af8.jpg

a vidi Bonu Voxa kako uživa u našoj domaćoj spizi, i atmosferi, pohrvatili smo ga samo tako. :hrv

NorthStand
30-11-2016, 11:44
http://www.youtube.com/watch?v=8Wk2KgHyNlU

idemo punom parom naprijed, novo ljeto je pred nama, posebno volim misliti na ljeto zimi, jer mi je hladno, a ljeti obratno na zimu jer mi je prevruće.. nikad dobro. :D

a volim i gledati u guzicu iz prvog plana, pa sam se zato i odlučio na ovaj video. :P

Luky
15-07-2017, 10:34
http://www.youtube.com/watch?v=tGT73I1WisU

http://www.youtube.com/watch?v=Zsg0F4qIfTw

najljepša naša. :love

teenager
13-08-2017, 15:29
Zašto iznajmljivači koji žive isključivo od turizma plaćaju daleko manje poreza od građana koji žive od plaće i ima li u tome pravde? (http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/501630/zasto-iznajmljivaci-koji-zive-iskljucivo-od-turizma-placaju-daleko-manje-poreza-od-graana-koji-zive-od-place-i-ima-li-u-tome-pravde)

Nebih ulazio preuboko u ovu temu, i ima li pravde u tome da npr. jedan veliki broj ljudi u Dalmaciji živi od prostituiranja svoje djedovine (i ja bi to vjerojatno radio da mogu), ali samo me zanima zašto se na to gleda sa odobravanjem?
Naime, tko god je imao dovoljno susreta sa osobama koje žive isključivo od rentanja apartmana, vjerojatno je primjetio da je tu riječ o pomalo disfunkcionalnim osobama sa poremećenim sustavom vrijednosti. Teško je i ostat normalan kada ti u životu lova pada s neba, ali valja sagledat i širu sliku. Naime, šta nam dugoročno može donijeti činjenica da jedan solidan postotak građana naše zemlje živi od nerada, i da nam turizam, koji znači rad manje od trećinu godine, donosi preko 25% BDP-a?
Mislite li da ćemo se pretvoriti u inertnu naciju neradnika, te postati posvoduše kao šta su recimo već sada Istrijani npr. koje bilo koja nacija i vojska može osvojiti, i koje boli briga za ičime dok god je njima lipo i ne moraju puno radit? Bojite li se da bi da danas zarati 50% dalmatinaca, nenaviklih na svakodnevnu borbu za koru kruha odmah potpisalo kapitulaciju okupatoru, kao što su istrijani u zadnjih 100 godina radili svaki puta? :kez

Grunf
13-08-2017, 18:40
Index i Hanza mediji, inače neprijatelji svakog poreza, a i hrvatske države odjednom nabacuju narodu šlagvort kako nam trebaju novi porezi i to protiv navodno bogatih iznajmljivača kojima lova pada s neba, za razliku npr. od Indexa i Slobodne koji pošteno zarađuju svoju lovu. :D U poslu iznajmljivanja nekretnina postoje različiti slojevi ljudi, od ljudi s garsonijerom do ljudi s 10 i više apartmana. Mali dio ljudi tu zarađuje veliku lovu, isto kao i u hotelijerstvu, a većina zarađuje dovoljno da si pokrpa rupe u malim plaćama ili mirovinama tak da je po meni jadan ovaj dušmanski pokušaj nove zavade između Hrvata gdje bi sad svi koji ne iznajmljuju trebali postati zavidni "bogatim" iznajmljivačima kojima je to sve palo s neba. Vjerojatno je vlada platila medijima da narod pridobije na svoju stranu kako bi ipak uveli porez na nekretnine i tako uzeli narodu još koju milijardicu iz džepova kako bi se poslije mogle financirati protuhrvatske političke udruge ili mediji poput navedenih.

Protiv sam visokih trenutnih poreza i doprinosa, a pogotovo sam protiv novih nameta, bez obzira radi li se tu o nametanju novih poreza srednjoj ili visokoj klasi ljudi u nas. Nisam zavidan ljudima koji rade i koji imaju i želim im da zarade još više nego kaj sad imaju.

Humphrey
13-08-2017, 18:55
Ovaj pogani narod poznaje samo jal i ništa više. To više nije ono "dabogda susjedu crkla krava" već "dabogda mu i kuća izgorjela,a obitelj se razboljela".

teenager
13-08-2017, 19:05
Moje pitanje je išlo u smjeru: mislite li da je preveliko oslanjanje na turizam nauštrb proizvodnih i sličnih gospodarskih grana, na duže staze opasan put.
Iako istina, ima nas ljubomornih, šta bi volili da se na sred bračkog kanala prepolovi tanker pun zemnog ulja :kez

Humphrey
13-08-2017, 19:08
Moje pitanje je išlo u smjeru: mislite li da je preveliko oslanjanje na turizam nauštrb proizvodnih i sličnih gospodarskih grana, na duže staze opasan put.
Iako istina, ima nas ljubomornih, šta bi volili da se na sred bračkog kanala prepolovi tanker pun zemnog ulja :kez

Naravno da je opasno,jer nitko pametan ne stavlja sva jaja u istu košaru.

S druge strane baš me briga, što se prije jaja razbiju možda će neki budući Hrvati uspjeti stvoriti novu Hrvatsku koja će između ostalog biti ne samo država Hrvata nego i dovoljno pametna da se ne oslanja samo na jednu granu.

Grunf
13-08-2017, 19:44

Hrvatsko gospodarstvo je sve manje izloženo turizmu. Npr. prošle godine je izvoz roba bio podjednak izvozu usluga tj. turizmu. Prije 10 godina je turizam bil dosta jači od izvoza roba, dakle tu se poboljšavamo i smanjujemo izloženost turizmu.

Druga stvar, hajka u vezi iznajmljivača i vlasnika nekretnina jer navodno ne plaćaju porez. Iznajmljivači plaćaju paušal po krevetu, plaćaju boravišnu pristojbu, plaćaju pdv na pojačanju potrošnju struje, vode i plina. Plaćaju pdv na popravke apartmana. Platili su pdv na kupnju apartmana, plaćaju komunalnu naknadu i porez na vikendice. I sad bi još sa svim tim silnim porezima država trebala još jače sjesti na njih u obliku poreza na nekretnine koji će biti 2-5 puta veći od sadašnje komunalne naknade. :silud

Prosjek EU-a je 0,7% BDP-a kaj se tiče nameta na nekretnine, a Hrvatska je s komunalnom naknadom i porezom na vikendice u tom prosjeku. I još sad žele to povećati 5 puta da kao "siromašniji od Rumunja" plaćamo najskuplje namete u EU. Također i porez na promet nekretnina nam je viši od EU prosjeka.

Puntar2.0
13-08-2017, 20:04
Zašto iznajmljivači koji žive isključivo od turizma plaćaju daleko manje poreza od građana koji žive od plaće i ima li u tome pravde? (http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/501630/zasto-iznajmljivaci-koji-zive-iskljucivo-od-turizma-placaju-daleko-manje-poreza-od-graana-koji-zive-od-place-i-ima-li-u-tome-pravde)

Nebih ulazio preuboko u ovu temu, i ima li pravde u tome da npr. jedan veliki broj ljudi u Dalmaciji živi od prostituiranja svoje djedovine (i ja bi to vjerojatno radio da mogu), ali samo me zanima zašto se na to gleda sa odobravanjem?
Naime, tko god je imao dovoljno susreta sa osobama koje žive isključivo od rentanja apartmana, vjerojatno je primjetio da je tu riječ o pomalo disfunkcionalnim osobama sa poremećenim sustavom vrijednosti. Teško je i ostat normalan kada ti u životu lova pada s neba, ali valja sagledat i širu sliku. Naime, šta nam dugoročno može donijeti činjenica da jedan solidan postotak građana naše zemlje živi od nerada, i da nam turizam, koji znači rad manje od trećinu godine, donosi preko 25% BDP-a?
Mislite li da ćemo se pretvoriti u inertnu naciju neradnika, te postati posvoduše kao šta su recimo već sada Istrijani npr. koje bilo koja nacija i vojska može osvojiti, i koje boli briga za ičime dok god je njima lipo i ne moraju puno radit? Bojite li se da bi da danas zarati 50% dalmatinaca, nenaviklih na svakodnevnu borbu za koru kruha odmah potpisalo kapitulaciju okupatoru, kao što su istrijani u zadnjih 100 godina radili svaki puta? :kez

Meni mater iznajmljuje jedan apartman odkada je u penziji a to ti ti je dosta da drzis kucu ured. I to je to.

Sto se tice drugih malo je onih koji su nasljedili apartmane, valja to dignuti kredit, valja ga placati, valja jedno od dvoje ici normalno raditi a zena drzi apartmane, prodaje recimo na cesti ulje, pamidore, smokve i tako to.

Ljudi u stvari krpaju kraj sa krajen a ti vidis Hotelcinu a pojma nemas da se njemu nesmi pokvariti auto jer je u problem onda.

Grunf
13-08-2017, 20:07
Meni mater iznajmljuje jedan apartman odkada je u penziji a to ti ti je dosta da drzis kucu ured. I to je to.

Sto se tice drugih malo je onih koji su nasljedili apartmane, valja to dignuti kredit, valja ga placati, valja jedno od dvoje ici normalno raditi a zena drzi apartmane, prodaje recimo na cesti ulje, pamidore, smokve i tako to.

Ljudi u stvari krpaju kraj sa krajen a ti vidis Hotelcinu a pojma nemas da se njemu nesmi pokvariti auto jer je u problem onda.

Pa da, oni gledaju ukupne brojke. 15 milijuna stranaca donijeli 10 milijardi eura i sad su svi bogati i treba ih lupiti zbog toga po džepu, a zapravo velika većina krpa kraj s krajem i da nije tog turizma bi bili teška sirotinja.

Puntar2.0
13-08-2017, 20:14
Ma pazi, oni su krivi sto nema proizvodnje, jer Teenager njima valjda kroz svoj ogromni porez koji uplacuje financira apartmane. To drzava placa apartmane, a zlocesti Primorci i boduli se bogatu kao ludi....

A podji kroz sela na moru pa vidi kakve su aute domace, a kakve od furesta, na primjer. Svaki Ceh vozi bolje auto nego domaci.

Grunf
13-08-2017, 20:18
Ma pazi, oni su krivi sto nema proizvodnje, jer Teenager njima valjda kroz svoj ogromni porez koji uplacuje financira apartmane. To drzava placa apartmane, a zlocesti Primorci i boduli se bogatu kao ludi....

A podji kroz sela na moru pa vidi kakve su aute domace, a kakve od furesta, na primjer. Svaki Ceh vozi bolje auto nego domaci.

Pa da, zato jer Čeh ima posao kroz cijelu godinu s plaćom od 800 eura u prosjeku, a naši iznajmljuju 2 mjeseca i onda od toga žive cijelu godinu pa kad rasporediš na 12 mjeseci ispadne šaka jada.

Grunf
02-03-2018, 09:45
Restorani Pelegrini (Šibenik) i 360ş (Dubrovnik) dobili su jednu MICHELINOVU zvjezdicu, dok je lista restorana s MICHELINOVOM preporukom (s oznakom žlice i vilice) obogaćena s 24 nova restorana. Rezultat je to vrlo tajnog obilaska hrvatskih restorana od strane profesionalnih MICHELINOVIH inspektora, koji su tijekom 2017. godine obilazili restorane diljem zemlje. Novi vodič za Hrvatsku je objavljen na stranicama MICHELINA, globalno najznačajnijeg i najpriznatijeg vodiča za restorane.

S ovogodišnjim odabirom, Hrvatska ukupno ima tri restorana s MICHELINOVOM zvjezdicom te 55 restorana s preporukom MICHELINA. Dodajemo kako su ove godine po prvi put dodijeljene i MICHELINOVE oznake Bib Gourmand, koju su dobila četiri restorana: Konoba Mate (Korčula), Dunav (Ilok), Vuglec Breg (Krapina) i Konoba Fetivi (Split). Riječ je o oznaci koja se dodjeljuje restoranima koji nude kvalitetne menije po pristupačnim cijenama. Također, ovim su izborom na MICHELINOVOJ mapi, osim Istre, Dubrovnika i Zagreba, koji su upisani prošle godine, svoje mjesto našle i brojne druge destinacije poput Šibenika, Splita, Iloka, Korčule, Krapine, Lovrana, Osijeka, Varaždina, Velike Gorice, Zadra i drugih.

Uvrštenje novih restorana u MICHELINOVU selekciju snažan je poticaj za daljnje kontinuirano usavršavanje domaće gastronomske scene, ali i velika globalna promocija Hrvatske kao vrhunske gourmet destinacije. Podsjećamo kako je od hrvatskih restorana, u društvo elitnih restorana s MICHELINOVOM zvjezdicom, prvi ušao rovinjski restoran Monte, koji je 2017. godine dobio jednu MICHELINOVU zvjezdicu, a koju je zadržao i za 2018. godinu.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/nove-michelinove-zvjezdice-dosle-u-hrvatsku-338301

Inkvizitor
11-09-2019, 13:53
Splitska zračna luka u prvih mjeseci 2,5 milijuna putnika, zagrebačka za isto vrijeme 2,2 milijuna putnika.

Zagrebačka katastrofa. Katastrofalni ugovor i koncesija gdje koncesionar smanjuje promet umjesto da ga uvećava.

Grunf
11-09-2019, 14:19
Loše se upravlja Zg zračnom lukom, vjerojatno se kao i cijeli Zagreb pod paskom udbe i njihovog igrača Bandića drži u stanju zaostalog razvoja tj. koči se kako slučajno ne bi procvjetao. Treba skinuti Bandića pa da vidiš kak će Zagreb procvjetati. Trenutno je to socijalističko-komunistički raj kakvog nema nigdje na svijetu, uz jaki začin jugoslavenštine i srpštine.

S druge strane Split nema komunjaru na čelu gradu, grad nije pod okovima udbe i kosa i lijepo se razvija.

Tamo se grade ovakve zgrade, a u Zagrebu neke prizemnice. Slika od Splitemoj

http://www.skyscrapercity.com/attachment.php?attachmentid=19354&d=1568122242