PDA

Pogledaj Full Version : Ponovno pišemo povijest!

Grunf
02-04-2015, 21:45
Ponovno pisanje povijesti je naš dug prema povijesti (Oscar Wilde).

Čovjek je u pravu. Evo jedna zanimljiva tema gdje ćemo ponovno napisati povijest. Zamislio sam je tako da svako malo (jednom dnevno ili tjedno) zadamo temu i pišemo o određenom razdoblju povijesti onako kako mi mislimo da se dogodilo, s time da to napišemo svojim riječima. :mirko Da vidimo koliko verzija povijesti postoji. :mmig

Prvi zadatak je opisati drugi svjetski rat. Je velika tema, ali probajte u jednom postu to prepričati; 10.000 slova bu valjda dovoljno. Globalni sukobi i lokalni sukobi. Tri, četiri, sad. :cheer

NorthStand
03-04-2015, 00:54
stari, ak ja krenem škrabat reviziju povijesti, načitat ćete se. :D

Bobani
03-04-2015, 02:58
Grunf 100% podržavam temu. Zašto? zato što je to za nas Hrvate još nepošteno obrađena stvar. kada kažem "ne obrađena stvar" tim mislim reći to da je YU imala preko sedam desetljeća pucati protiv nas Hrvata koliko su god htijeli, i nitko im ništa nije mogao nauditi.
Ja sam pripremao knjigu "PISMA VJEKOSLAVA MAKSA LUBURIĆA" nekoliko godina. Spavao skoro uopće nisam. Pronašao sam Hrvata u Hrvatskoj (ali ne državotvog Hrvata) koji mi je sve obećavao dok nije došlo do konačnog. Tada mi je rekao da on ne želi staviti svoje ima na nešto gdje se radi o Vjekoslavu Maksu Luburiću. Da je prevesti ime i prezime Maksa Luburića na kinenski jezik, možda bi taj nedržavotvorni Hrvat pristao s menom izdati tu knjigu. Eto dokle je došla YU promidžba o državotvornim Hrvatima.

Grunf
03-04-2015, 08:11
Moraš spavati Bobani, nemoj si to raditi. :D Inače, ima puno tabu tema u našem društvu.

Ajmo sad, dobili ste zadatak. Pišite. Tolko se svađate po forumu o povijesti i sad ste dobili priliku napisati svoju verziju. Jupi. :raspa

Bobani
03-04-2015, 12:29
Da, Grunf, istina je da ima ne samo puno "tabu tema u našem društvu", nego ima i svaštaraša. Ali nezaboravimo jedno stvar da istog "svaštaraša" se da za svakoga posebno ponešto pronaći da se komentira, a svaki komentar donosi po neku, nazovimo ju novost. A što god više ima novosti, više ima ponavljanja.

http://kamenjar.com/poruka-mire-baresica-hrvatskim-borcima-pobjeda-je-nasa/