PDA

Pogledaj Full Version : Andrija Hebrang (Otac)

AnteCa$h
21-03-2015, 06:38
Sto bi bilo da Andrija Hebrang nije bio ubijen i uspio preuzeti vlasti od Tita u Hrvatskoj u drugom svijetskom ratu? Po vasem misljene kakva bi bila sudbina Hrvatske i Hrvata?

NorthStand
21-03-2015, 08:57
malo bolja, ali ne zanima me nikakva "sudbina hrvatske" koja ostaje u okovima jugoslavije, te partizančine glupe su se borile ma kako oni pričali za hrvatsku prvenstvneo za hrvatsku u okviru jugoslavije, i to je ključni problem što ti idioti do dana današnjeg se nisu odrekli takve svoje politike, ako izuzmeš Tuđmana Bobetka i još neke, ali i oni se nikad nisu odrekli partizanske borbe, što je opet kontraproduktivno kad se zna kakve su posljedice bile borbe hrvata u partizanima, i legaliziranje Tita za doživotnog predsjednika. meni stvarno nije jasno, zbog čega je taj antifašizam toliko popularan i temelj kao nekakve europe, a u isto vrijeme antikomunizam ne da se ne cijeni, nego ga se ni ne spominje, a trebam li podsjećat ikoga od vas da su Hrvati daleko više stradali u borbi protiv komunizma i komunista, nego protiv fašizma i fašista? i zbog čega je onda temelj hrvatske moderne države i europe, antifašizam a ne antikomunizam? meni su to stvarno nevjerojatne stvari, mogao bih shvatit kad bi ova govna komunistička u hrvatskoj konačno prihvatila da je ovaj narod dao i veliki obol u borbi protiv komunista, ali ne oni su svijesni ako se na isti način počne obilježavat borba protiv komunista, tito partizani i njihov kvazi komunistički antifašizam gubi smisao i sve ove idiotarije koje pričaju o zavnoh avnoj i titi ko atifašističkom vođi u tom slučaju padaju u vodu, zato u hrvatskoj će još dugo vladat otpor te komunsitičke bagre da se na jednak način tretira borba protiv komunista koliko i protiv fašista.

jer kome do danas nije postalo jasno, da oni svoj antifašizam koriste za promociju komunizma u sred demokracije neće mu ni postat jaasno, pričice kako su oni u brezovici ustali protiv fašizma neka pričaju nekome drugome. svaka normalna osoba zna da su oni ustali u brezovici za komunizam i jugoslaviju, jer nije slučajno da su čekali 22 lipanj i napad na sovijetski savez, i sramota je da se taj dan dakle napad na smrdljivi sovijetski savez slavi ko nekakav dan antifašizma u hrvatskoj. privatizirali su nam povijesti jugoslavenski komunistički imbecili, i tome podhitno treba stati na kraj, da mesiću treba nam revizija vaših laži i obmana i vaših mitova koje ste srali 45 godina jugoslavije, a vidimo nastavljate srati i od 2000 istu priču na istu jugo četničku glazbu.

Bobani
23-03-2015, 15:06
Čitao sam u knjigi "Pisma Vjekoslava maksa Luburića" koja je izišla prošle godine u Zagrebu da Maks Luburić spominje u nekim pismima razgovor ili razgovre s Andrijom Hebrangom dok je ovaj bio u zatošeništvu u Sabirnom Logoru jasenovac. Koliko se sjećam da je Maks njemu, Andriji, rekao kada ga je puštao iz zatvora u zamjenu s nekim Ustašama koje su partizani zamijenili za Andriju: dali ti je ovo trebalo, Andrija, da kao Hrvat se boriš s partizanima protiv Hrvatske Države, našto mu je Andrija odgovorio: ...Čuješ, Makso, prije će moja glava pasti za Hrvatsku nego tvoja...

NorthStand
02-04-2015, 03:46
http://www.youtube.com/watch?v=OKkM8GT9xZY

Bobani
02-04-2015, 03:59
NorthStand Hrvatski Tjednik iz Australije br. 394 od 6 kolovoza 1985. godine donosi sliku Andrije Hebranga na prvoj stranici s partizanskom šubarom i crvenom petokrakom od čoje, sukna, one prve, početne, koje nisu bile metalne. Skoro cijeli broj je posvećen Andriji Hebrangu. naslov sa prednje stranice je "SLUČAJ HEBRANG OPET AKTUALAN". Sve to prepisati uzelo bi dugo vremena. Kako volim povijest i neke su mi stvari poznate, rekao bih da je ovdje u ovaj opis potkrijeljen mnogim - možda vjerodostojnim - informacijama.

realan
14-04-2015, 22:04
Po mom skromnom misljenju je pod velikim znakom pitanja, da li je Andrija Hebrang sen. uopste bio toliko pro-hrvatsko nastrojen kao sto to danas tvrdi Hebrang jun. i neki njemu bliski krugovi. Pre ce biti da je svrgnut u unutarpartijskom ciscenju bandita (KPJ).

Bobani
16-04-2015, 14:49
Iako je Andrija Hebrang stariji pri puštanju - u zamjenu - rekao generalu Luburiću, nekako ovako: ...Šlušaj Makso, prija ću ja platiti glavom za Hrvatsku nego ti..., ipak bih se donekle složio s kolegom realan da je on bio više sklon KPJ-u nego NDH. to bi mogle biti činjenice koje mi možemo požaliti, ali ne i zanijekati. Jer, treba uvijek imati na umu i nezaboraviti jednu stvar, a ta je: Da je tada Hrvatska Država postojala i da su se tada hrvatski komunisti borili protiv te postojeće Hrvatske Države. To im povijest neće zaboraviti, vjerujte vi starome Otporašu!