PDA

Pogledaj Full Version : Trčanje za čudima

Humphrey
18-03-2015, 21:31
Jesu li Hrvati skloni trčati za čudima, uvijek u potrazi za novim karizmatikom, ukazanjem?

Zašto im njihov župnik nije dovoljan? Zašto im misa nije dovoljna?

Zar ima većeg misterija od pričesti? Zar možeš biti bliže Bogu nego tada?

ZGabriel
18-03-2015, 22:10
hm, od karizmatika čula sam za Sudca i fra Ivu Pavića (a taj čak ne živi u Hrvatskoj :zubo )

ukazanje u Međugorju prije 34 godine, još nepotvrđeno.

bit će da ti imaš više informacija. ne budi škrt, podijeli s Hrvatima željnim čuda.

Grunf
18-03-2015, 22:58
Ne pristajemo na nista manje od cuda. :raspa

interceptor
19-03-2015, 01:36
Ako vjernik trči za čudima, odnosno ide od jednog do drugog takvog odredišta a zanemaruje svoje obaveze ili svoju župu i ne vidi se na njemu nekog pomaka, onda bi to bila nezrela vjera.Ako bi vjernik išao na ta odredišta i na njemu se vidi napredak koji on širi u svojoj obitelji, okolini onda je to itekako dobro i potrebno.Potrebno bi bilo ponajprije i onima koji tek ulaze u vjerski život,jer je on mnogim takvima mističan,pa bi se takvi na tim mjestima mogli oduševiti i dublje ući u otajstva svoje vjere.Znači takvi "putevi" su itekako potrebni i opravdani,samo je stvar pojedinaca kako će to zrelo prihvatiti.
Ne mogu razumjeti neke svećenike koji odbacuju te "puteve",oštri su u osudama,negiraju i čak se rugaju recimo karizmaticima. Isto tako ne bi mogao razumjeti ni karizmatika da samo hvali taj svoj "put" i govori da ostali "putevi" u crkvi nisu dobri...

Inače u Međugorje odem jednom ili dvaput godišnje i napunim svoje duhovne akumulatore.Jednom sam imao priliku vidjeti igru svijetla. Bilo je to na Blagovijest 1990. To je bilo nešto prekrasno. Bio sam i u Šurkovcu dvaput pa moram spomenuti kao da sam gotovo osjetio dodir raja kad sam pao poslije molitve i polaganja ruku fra Ive Pavića.

Inkvizitor
19-03-2015, 09:59
Muka zavite plaća...kaže se u mom kraju.

Kaže se, pravoj vjeri nisu potrebna čuda ali mi slabi ljudi želimo pomoć u molitvi a Bog se očituje i čudima. Nije li Isus liječio bolesne. Dakle nije li on bio prvi karizmatik.

Vjera spašava a ne molitva kažu svećenici a Bog nekoga preokrene čak i kad on to ne traži, niti vjeruje. Čudnovati su putevi gospodnji.

Humphrey
19-03-2015, 20:20
Ako vjernik trči za čudima, odnosno ide od jednog do drugog takvog odredišta a zanemaruje svoje obaveze ili svoju župu i ne vidi se na njemu nekog pomaka, onda bi to bila nezrela vjera.Ako bi vjernik išao na ta odredišta i na njemu se vidi napredak koji on širi u svojoj obitelji, okolini onda je to itekako dobro i potrebno.Potrebno bi bilo ponajprije i onima koji tek ulaze u vjerski život,jer je on mnogim takvima mističan,pa bi se takvi na tim mjestima mogli oduševiti i dublje ući u otajstva svoje vjere.Znači takvi "putevi" su itekako potrebni i opravdani,samo je stvar pojedinaca kako će to zrelo prihvatiti.
Ne mogu razumjeti neke svećenike koji odbacuju te "puteve",oštri su u osudama,negiraju i čak se rugaju recimo karizmaticima. Isto tako ne bi mogao razumjeti ni karizmatika da samo hvali taj svoj "put" i govori da ostali "putevi" u crkvi nisu dobri...

Inače u Međugorje odem jenom ili dvaput godišnje i napunim svoje duhovne akumulatore.Jednom sam imao priliku vidjeti igru svijetla. Bilo je to na Blagovijest 1990. To je bilo nešto prekrasno. Bio sam i u Šurkovcu dvaput pa moram spomenuti kao da sam gotovo osjetio dodir raja kad sam pao poslije molitve i polaganja ruku fra Ive Pavića.

Upravo ovo me potaklo na ovu temu jer se to događa ovdje kod mene u župi. Kad je čak svećenik morao održati propovijed o tome.Znači neki župljani idu na Cvjetnicu iz naše župe u BiH,ne znam točno gdje i kod kojeg svećenika.

ovo da Hrvati najviše od svih europskih katolika trče za čudima i karizmaticima je našem župniku rekao teolog koji je držao seminar za svećenike.Ovaj ga je pitao baš u vezi ovog problema .

interceptor
20-03-2015, 01:25
ovo da Hrvati najviše od svih europskih katolika trče za čudima i karizmaticima je našem župniku rekao teolog koji je držao seminar za svećenike.Ovaj ga je pitao baš u vezi ovog problema

Ne znam jel to točno ali vrlo lako je moguće. Mislim da su ipak "jači" Talijani po tom pitanju. Nema gdje ih nema kad su u pitanju ovakve stvari. To mi je i brat potvrdio kad je bio u Italiji a i na svoje oči sam vidio.

sagitarius
20-03-2015, 14:32
Blago onom koji ne vidi, a povjeruje...:mardar

Bukowski
20-03-2015, 17:24
Blago onom koji ne vidi, a povjeruje...:mardar

Ne podrazumijeva li sama riječ vjerovati da je to "na neviđeno?

Nije li upravo to smisao vjere?
Šta imaš vjerovat ako si vidio dokaz,onda znaš da je istina???

sagitarius
21-03-2015, 14:34
Ne podrazumijeva li sama riječ vjerovati da je to "na neviđeno?

Nije li upravo to smisao vjere?
Šta imaš vjerovat ako si vidio dokaz,onda znaš da je istina???

Upravo zato je grijeh tražiti samo da se nešto vidi ili spozna, pa onda povjeruje, pogotovu tamo gdje caruje tama...:D

sagitarius
23-03-2015, 16:01
Muka zavite plaća...kaže se u mom kraju.

Kaže se, pravoj vjeri nisu potrebna čuda ali mi slabi ljudi želimo pomoć u molitvi a Bog se očituje i čudima. Nije li Isus liječio bolesne. Dakle nije li on bio prvi karizmatik.

Vjera spašava a ne molitva kažu svećenici a Bog nekoga preokrene čak i kad on to ne traži, niti vjeruje. Čudnovati su putevi gospodnji.

Pravoj vjeri nisu potrebna čuda... i da vjera spašava udružena s molitvom i dobrim djelima, ali ako se smije gledati čega manje a čega više, a nesmije, onda od "dva zla" biraj manje, a to je puno vjere, pa makar ponekad neki "očenašek" manje, ali bez većih grijeha i lajava jezika...:D

Corto
21-10-2015, 02:58
Zanimljiva tema,voleo bih ako neko,ko zivi kao vernik Rimokatolik,da prezentuje neka od cuda o kojima zna.Šta se kvalifikuje,kao čudo?
Dal se u čudo svrstavaju samo ukazanja,il tu ima još nečeg,tipa isecelenja od bolesti,vaskrsenja, netruležna tela,i slično,jel ima toga u Rimokatoličkoj Crkvi?

Ante S.
22-10-2015, 15:27
Zanimljiva tema,voleo bih ako neko,ko zivi kao vernik Rimokatolik,da prezentuje neka od cuda o kojima zna.Šta se kvalifikuje,kao čudo?
Dal se u čudo svrstavaju samo ukazanja,il tu ima još nečeg,tipa isecelenja od bolesti,vaskrsenja, netruležna tela,i slično,jel ima toga u Rimokatoličkoj Crkvi?

da bi netko bio proglašen katoličkim svecem potrebna je medicinska dokumentacija da je osoba po zagovoru tog sveca medicinski neobjašnjivo ozdravila tj. da medicina nema znanstveni odgovor kako je došlo do tog ozdravljenja. evo npr. postoje dva takva slučaja po zagovoru sv. alojzija stepinca koji još formalno nije potvrđen svetim.

Ante S.
22-10-2015, 15:32
šta se tiče čuda, najpoznatija su ozdravljenja u Lurdu, Francuska, mjestu Gospinih ukazanja. evo i prije dvije godine je slijepa žena iz švicarske u međugorju progledala. potraži na internetu.
zatim su dosta poznata euharijstijska čuda kada hostije prokrvare. to se desilo prije par godina u buenos airesu u kateredrali. u hrvatskoj je poznato svetište Krvi Kristove u Ludbregu di je prije par sto godina došlo do doslovne pretvorbe vina iz kaleža u Krv pred brojim vjernicima.

Corto
24-10-2015, 00:25
da bi netko bio proglašen katoličkim svecem potrebna je medicinska dokumentacija da je osoba po zagovoru tog sveca medicinski neobjašnjivo ozdravila tj. da medicina nema znanstveni odgovor kako je došlo do tog ozdravljenja. evo npr. postoje dva takva slučaja po zagovoru sv. alojzija stepinca koji još formalno nije potvrđen svetim.

A kako mi da znamo da ti ljudi govere Istinu,od doktora,pa do isceljenog? Mene zanima jel postoji Bozija potvrda cuda,odnosno ako se vrsi beatifikacija i kanonizuje.Sto se tice ukazanja,ona mogu biti i halicunacije,privid...itd No ne mora da znaci.

Corto
24-10-2015, 00:27
šta se tiče čuda, najpoznatija su ozdravljenja u Lurdu, Francuska, mjestu Gospinih ukazanja. evo i prije dvije godine je slijepa žena iz švicarske u međugorju progledala. potraži na internetu.
zatim su dosta poznata euharijstijska čuda kada hostije prokrvare. to se desilo prije par godina u buenos airesu u kateredrali. u hrvatskoj je poznato svetište Krvi Kristove u Ludbregu di je prije par sto godina došlo do doslovne pretvorbe vina iz kaleža u Krv pred brojim vjernicima.
Ovo za Medjugorje je jako dikutabilno,cak i sami katolicki svestenici se slazu sa tom konstatacijom.Daj mi reci neke velike Rimokatolicke svece,njihov zivot i cime su zasluzili da budu sveti,i kakva su cuda radili.Voleo bih da procitam .