PDA

Pogledaj Full Version : Tzv. Republika Srpska BiH

Stranice : 1 2 [3]

pdv
21-09-2016, 01:36
Možda griješim, ali mislim da sada nije trenutak za to. Bar ne s ovom graniturom političara koje imamo. Prvo moraju izlobirati ravnopravnost Hrvata u BIH, a onda možemo razgovarati o daljnjem lobiranju i traženju svog dijela.

Inače, mišljenja sam da Srbi imaju podršku. Svaki teritorij kojim se šire je njima dobrodošao i zasigurno će podržati Srbe u BIH, ako ne javno onda ispod stola sigurno. Njima nije za vjerovati. Što se tiče Arapa...mislim da samo koriste Muslimane kako bi tu osnovali svoju islamističku državu, a Muslimani koji ionako nemaju neko jako uporište u svom identitetu se hvataju za svaku slamku i to im se čini spasonosno. Ne shvaćaju da Arapi za njih ni sa povijesnog ni sa kulturološkog aspekta nisu ono što su Srbija i Hrvatska za Srbe i Hrvate. Kada shvate da je Arapima prosječan Musliman u BIH gori od Srbina ili Hrvata bit će im kasno. I naravno da mi moramo gledati sebe samo kažem da se bojim kako će to sve ispasti. Treba mudro i oprezno svaku situaciju ispitati i gledati isključivo svoje interese, a ne padati na priče Srba kako je ovo zajednički interes jer , po meni, nije.

edit: ovo sam odgovarala Puntaru pa je juan uletio

Puntar2.0
21-09-2016, 01:45
Ja mislin da Muslimani nisu ni pola toliko naivni dudeki koliko prosjecan Hrvat misli. Tu je bit problema.

pdv
21-09-2016, 01:48
ne znam što se realno može više ostvariti osim da se spasi hrvatstvo u BiH, da se Hrvatima zajamči stvarni mehanizmi konstitutivnosti? politika je umijeće mogućeg a ne željenog. Hrvatska dakako previše pasivno promatra i (ne)djeluje za poboljšanje položaja Hrvata. i ne znam kako će Bošnjaci ostati po strani kad su vladari na 30% teritorija u BiH.

Pa naravno da neće, a vi cijelo vrijeme krećete od pretpostavke kako je dobro da se RS odvoji i da oni neće pitati Bošnjake za to. A, ja onda pitam gdje smo mi u tome? Srbi se odvojili, a mi ostali sami s Bošnjacima koji su nadmoćniji. I to je sada kao interes Hrvata u BIH? To je samoubojstvo Hrvata u BIH. Da ne govorimo kako Bošnjaci imaju status naroda žrtve u BIH i kako bi bez problema dobili što hoće.

Mislim, ja prva mislim kako BIH kao država nema šanse, ali ne bi bezglavo srljala. Treba biti strpljiv i dobro odvagati neke stvari. Ako se već prije dobro zeznulo onda sada treba pametnije. I gledati prvo svoj interes pa ako se poklapa sa nečijim onda dobro...ali, gledati Srbe i njihovo laprdanje i veseliti se kako i mi tako trebamo i možemo...nije pametno. To se potiho treba raditi i ne trčati pred rudo i vikati mi želimo rušiti međunarodnu državu. Ne, mi želimo prava jednaka svima, a ako neki bad guy krene u rušenje te države onda i tražiti svoje državno pravo. Ne trebamo mi biti bad guy, mi trebamo samo vratiti ono što je naše, a bez galame se posao uvijek bolje odrađivao.

Picaferaj
21-09-2016, 01:48
Ja mislin da Muslimani nisu ni pola toliko naivni dudeki koliko prosjecan Hrvat misli. Tu je bit problema.

Definitivno nisu dudeki. Nikad neću zaboravit Alijinu "ako nas neko napadne JNA će nas braniti"

pdv
21-09-2016, 01:51

Mislim da su oni kao nacija idealni za manipuliranje baš zbog indetiteta kojeg smo maloprije spominjali. I da, mislim da su jako naivni kada su u pitanju Arapi. Ima ekstremnih muslimana i sada u BIH, ali u većini su to ljudi koji žive kao i mi i koji su poprimili ovdašnju kulturu. S Arapima nemaju nikakve veze. Grčevito se drže za tu svoju naciju jer im je to identitet, ali ne mislim da su naivni koliko su često zadojeni mržnjom prema Hrvatima koji im u principu nisu neprijatelji. S jedne strane naivni, a s druge frustracije liječe na krivima.

juanpablom
21-09-2016, 01:56
Pa naravno da neće, a vi cijelo vrijeme krećete od pretpostavke kako je dobro da se RS odvoji i da oni neće pitati Bošnjake za to. A, ja onda pitam gdje smo mi u tome? Srbi se odvojili, a mi ostali sami s Bošnjacima koji su nadmoćniji. I to je sada kao interes Hrvata u BIH? To je samoubojstvo Hrvata u BIH. Da ne govorimo kako Bošnjaci imaju status naroda žrtve u BIH i kako bi bez problema dobili što hoće.

pa sigurno da neće pitati Bošnjake, kad su Srbi nekog nešto pitali. :nezna ako se Srbi odvoje, onda više nema nikakve zapreke da se i mi odvojimo. Bošnjaci mogu nešto probati i probat će, ali ako MZ blagoslovi raspad ovi neće moći ništa. mi u toj priči nećemo biit nikako bad guysi jer smo od 1990. najviše dali da se BiH održi na nekakvim normalnim kompromisnim osnovama svo troje. trenutno je interes Hrvata da se odvoje, samo je pitanje izbora kad će opet neki Mujo postati Hrvat na dva dana.

Mislim, ja prva mislim kako BIH kao država nema šanse, ali ne bi bezglavo srljala. Treba biti strpljiv i dobro odvagati neke stvari. Ako se već prije dobro zeznulo onda sada treba pametnije. I gledati prvo svoj interes pa ako se poklapa sa nečijim onda dobro...ali, gledati Srbe i njihovo laprdanje i veseliti se kako i mi tako trebamo i možemo...nije pametno. To se potiho treba raditi i ne trčati pred rudo i vikati mi želimo rušiti međunarodnu državu. Ne, mi želimo prava jednaka svima, a ako neki bad guy krene u rušenje te države onda i tražiti svoje državno pravo. Ne trebamo mi biti bad guy, mi trebamo samo vratiti ono što je naše, a bez galame se posao uvijek bolje odrađivao.
u svakom trenutku treba biti svjestan tko je veći neprijatelj odnosno pogibelj za Hrvate i držat stranu onom tko je manje štetan po Hrvate. ako su kojim slučaje svi spremni na pravi dogovor, apsolutno podržati onda.

pdv
21-09-2016, 02:14
Interes Hrvata da se odvoje je odavno...nije to uopće upitno. Samo je upitno kako, kada i koliko izvući za sebe. Mislim da samo trebamo pratiti situaciju i onda reagirati, a to što su Hrvati omogućili opstanak BIH ti ionako nikoga neće zanimati. Lako se to prikaže u drugačijem svjetlu. Sam primjer ti je RS i Herceg Bosna, jedna je legitimna druga ne valja i koji su joj se sve epiteti pridavali. Jučer bili dobri, a sutra lako postanemo rušitelji međunarodno priznate države. Tako da, paziti i čekati pravu priliku. Biti blizu onih koji odlučuju o tome, a Dodikove laprdarije ostaviti narodu da se zabavlja.

Puntar2.0
21-09-2016, 02:25
Lako za epitete, problem je sto Herceg Bosna ne postoji vise.
To je bitka Srba i Muslimana, Hrvati ne mogu nikako izpasti rusitelji ili centralizatori, jer i jedno i drugo ne odgovara, i nisu u stanju izvesti ni jedno ni drugo.Mi gledamo zblizavanje Rusije i Turske, a najgori scenarij moze biti taj da ti dogovore zacementiranu podjelu na srpski dija i muslimanski dija BiH. Ili da se oni dogovore o podijeli. Sto smo onda vidili.

Inkvizitor
21-09-2016, 09:16
Ma kakvo odvajanje RS. To će se dogoditi kad i ja dobijem jackpot na lotu.

Refrendum nije o izdvajanju tzv RS nego nekom datumu. Velike stvari. Kad se digla ovolika larma oko datuma šta bi tek bilo oko odvajanja. pdv je u pravu, što bi Hrvati dobili odvajanjem tzv RS. Dobili bi svu energiju bosanskih muslimana, dodatno frustriranih usmjerenu prema Hrvatima u BiH. BiH je toliko složena država da nit se može raspasti bez novog krvavog rata nit može ovako funkcionirati.

Srbi nemaju snage za rat a neke tlapnje da bi to Rusi obavili za njih, to je tek iluzija nad iluzijama. Srbi su za Ruse uvijek bili samo sitniš za potkusurivanje.

Nije li Putin rekao..ako je Krim Rusija onda je Kosovo država. Eto koliko Rusi stoje iza Srba.

crni bombarder
21-09-2016, 11:51
Hrvati u BiH imaju savrsenu poziciju da budu "bosanski Most" odnosno da iskoriste ulogu najpozeljnije udavace.

Medjutim, Hrvati imaju Covica koji ne izlazi iz guzice covjeka koji po Busijama prijeti Hrvatima, laprda o Jasenovcu, ukida hrvatski jezik po Tramosnici.

Cudo je nad cudima sto su se uspjeli dogovoriti oko par zajednickih kandidata za nacelnika na opcinskim izborima, da ne bude opet 28 hrvatskih kandidata i muslimanski nacelnik jer oni idu sa jednim.

Inkvizitor
21-09-2016, 12:04
Za tog Čovića sma pričao da je najjači hrvatski političar s obje strane granice.

Al kad sam čuo da je trčao u Beograd i govorio Vučiću da će se Hrvati popraviti nakon izbora i to izgovoriti nakon velikosrpske harange i ludila oko Oluja i dalje, sve mi se čini da se on nije slučajno potpisivao ćirilicom, mada sam prezirao taj način "argumentacije".

Velikosrbi divljaju ko uoči 90-tih a on ide govoriti kako će se Hrvati primiriti.

Pa jel on normalan.

Puntar2.0
21-09-2016, 12:13
Da, glupost na kvadrat, zamisliti da Laktasenko sad dodje u Zagreb izjavljivati kako su gedze samo malo poludile, i da ce biti sve ok, smirit ce se budale.

Science fiction.

Labav stav spram jednima i spram drugima je no-no, slicno funkcioniraju.

Inkvizitor
21-09-2016, 12:59
A o čemu je uopće referendum.

Ovi bi da slave dan osnivanja RS a ovi im kao ne daju?

DzoniBG
21-09-2016, 20:25

Srbi u RS slave Dan Republike, 9.1., tog dana 1992 je osnovana Republika Srpska 1992, pre izbijanja rata u BiH...

2016. ustavni sud BiH, u kome sede 3 stranca i 2 Muslimana odluce da se to zabrani... na to reaguje Dodik i raspisuje referendum sa pitanjem da li zele gradjani RS da im to bude praznik...

To je u sustini sve... samo su se sad uzjebali Muslimani, i njihovi mentori na zapadu, proglasavajuci taj referendum kao opasnost za mir, Sefer Halilovic preti ratom...

To sve pokazuje koliko su stvari otisle dodjavola, i koliko je neodrziva ta sklepana tvorevina zvana BiH... kad Juga kao mnogo ozbiljnija drzava nije opstala, sta ostaje za drzavu bez i jednog zajednickog imenitelja za narode koji tamo zive...

juanpablom
21-09-2016, 21:15
Srbi u RS slave Dan Republike, 9.1., tog dana 1992 je osnovana Republika Srpska 1992, pre izbijanja rata u BiH...

2016. ustavni sud BiH, u kome sede 3 stranca i 2 Muslimana odluce da se to zabrani... na to reaguje Dodik i raspisuje referendum sa pitanjem da li zele gradjani RS da im to bude praznik...

To je u sustini sve... samo su se sad uzjebali Muslimani, i njihovi mentori na zapadu, proglasavajuci taj referendum kao opasnost za mir, Sefer Halilovic preti ratom...

To sve pokazuje koliko su stvari otisle dodjavola, i koliko je neodrziva ta sklepana tvorevina zvana BiH... kad Juga kao mnogo ozbiljnija drzava nije opstala, sta ostaje za drzavu bez i jednog zajednickog imenitelja za narode koji tamo zive...
a ono u jesen 1991. kad ste počistili neka hrvatska sela, recimo Ravno, to nije bio rat?

pdv
21-09-2016, 23:38
Lako za epitete, problem je sto Herceg Bosna ne postoji vise.
To je bitka Srba i Muslimana, Hrvati ne mogu nikako izpasti rusitelji ili centralizatori, jer i jedno i drugo ne odgovara, i nisu u stanju izvesti ni jedno ni drugo.Mi gledamo zblizavanje Rusije i Turske, a najgori scenarij moze biti taj da ti dogovore zacementiranu podjelu na srpski dija i muslimanski dija BiH. Ili da se oni dogovore o podijeli. Sto smo onda vidili.

Kada bi podržali Srbe u odvajanju onda bi ispali rušitelji međunarodno priznate države. Bez obzira što Hrvati BIH ne doživljavaju kao svoju državu niti se identificiraju s njom, ali mislim da bi nam se podrška Srbima mogla obiti o glavu. Mislim da je najpametniji pustiti Srbe i Bošnjake da se kače, a mi trebamo sastrane voditi svoju brigu. Na vani priznavati jedinstvenu BIH, a političkim vezama biti blizu onih koji odlučuju i uvjeriti ih zašto je bitno da Hrvati kod podjele dobiju dobar dio jer su faktor stabilnosti na ovim prostorima. Nikakve otvorene karte niti vikanje ili podržavanje naroda na samostalnost. Mi smo potpisnica Daytona i to u ovim okvirima treba podržavati. Ovo je prvi put od potpisivanja Daytonskog sporazuma da Hrvatima isti odgovara i ako već tolike godine trpe nepravdu i neravnopravnost onda se treba strpiti još malo i ne izlijetati. Ne nasjedati na srpske štoseve i ne dopustiti da nam svoje bitke predstave kao naše.

Eto, ja tako na to pitanje gledam....sad kako će se riješiti to sam Bog zna. Hoće li do toga doći u bližoj ili daljoj budućnosti isto ne znam. S ljudske strane se samo mogu nadati da neće biti novih ratova jer je to pogubno za sve.

Puntar2.0
22-09-2016, 00:43
Slazemo se u 80% toga, samo sto bi Hrvatska morala itekako stvarati pritisak na Sarajevo, otvorenih karata, sto nema veze sa Srbima, ili podrsci njima, jasno je da bi oni ugurali Hrvate u sukob sa Muslimanima, a oni odu trljajuci rukice.

Tuzno je da jedan crveni kmer zvani Milanovic mora izgovarati jednu istinu, ako se ta drzava raspadne, Hrvate se nesmi ostaviti na milost, nemilost Muslimanima. I to je sve. Nije u pitanju vezivanje zastava sa Dodikon, niti ima korisiti od toga.

pdv
22-09-2016, 00:50
Jasno, zato i govorim da politika iz Zagreba mora stalno biti usmjerena na traženje ravnopravnosti za Hrvate pritiskajući i međunarodnu zajednicu i Sarajevo. I stalno to treba isticati, tu se nema što potiho raditi.

BWA
22-09-2016, 02:33

Ja mislim da je to sve zbog toga sto se muslimani ponasaju kao gazde u Bosni...

Grunf
22-09-2016, 10:49

Nije bitno o čemu je referendum nego je ključno ima li RS pravo da raspiše referendum. Ako imaju pravo raspisati referendum o malim stvarima onda imaju i o velikima. Ako smiju raspisati ovaj referendum onda smiju i onaj o osamostaljenju. Dakle, tu je krupna igra u pitanju, srpska taktika malih koraka kojima ostvaruju velika postignuća.

ivica
22-09-2016, 11:02
Zatalasalo se oko potpuno benigne stvari, kad će neki narod, entitet i sl. obilježavati neki dan.

Bošnjaci se uzjebali, Sefer bi ponovno ratovao. A sve zakuhao Izetbegović jr. apelacijom.

Taj ustavni sud je inače neustavnim proglasio naziv Hercegbosanske županije i njezin simbol - zastavu Hrvatskog naroda u BiH.

E da mi imamo svoj entitet i mi bi proveli referendum.

juanpablom
22-09-2016, 11:06
ne moraš imat entitet da bi proveo referendum

Inkvizitor
22-09-2016, 11:20

.

Daj nemoj me zajebavat. Dan RS-a može biti samo Dayton. tad je napravljena i ozakonjena ova RS. A ne kao prije izbijanja rata. Tko je tada pitao a i tko je znao u kakvim će granicama biti ako je planirano da bude jer sumnjam da je itko zamišljao RS još unutar BiH. Svi su mislili da će to sve biti Srbija. nikakva RS.. Bile su tada u opciji neke srpske autonomne oblasti prepune Hrvata i Muslimana kojih sad tamo više nema.

Dan te tzv. RS može biti samo dan kad je u Daytonu potpisana.

Inkvizitor
22-09-2016, 12:20
Zatalasalo se oko potpuno benigne stvari, kad će neki narod, entitet i sl. obilježavati neki dan.

Bošnjaci se uzjebali, Sefer bi ponovno ratovao. A sve zakuhao Izetbegović jr. apelacijom.

Taj ustavni sud je inače neustavnim proglasio naziv Hercegbosanske županije i njezin simbol - zastavu Hrvatskog naroda u BiH.

E da mi imamo svoj entitet i mi bi proveli referendum.

Referendum o čemu.

Ne znam mšto se digla bura oko ove pizdarije. ovi proglasili dan nestavnim, a ovi ustav hoće prikazat neustavnim.

Neš mi ti BIh i njezinog ustava. Sutra ga može onaj poluSlovenac matematičar ukinut.

E kad bi proglasili o izdvajanju tzv RS, s čim prijete/ obećavaju godinama iz BiH to bi onda bilo drž nedaj-paraj gaće.

Ovo je goli k. Zabava za dokone.

Blefer
22-09-2016, 13:35
najveća opasnost za BiH je bandoglava politika Bošnjaka koji bi da ukinu Srbe pa i Hrvate i da svu vlast u BiH svedu na Sarajevo ali nema više "bogićevića" a sve manje je i "komšića"
Neko reče da Srbi malim koracima tj ovim referendumom opipavaju rekaciju za inaj veći referendum što nije netačno ali isto tako i Bošnjaci ovim ukidanjem dana R.Srpske hoće da vide reakciju pa ako prođe bez buke eto ti sledeće ukidanje naziva Srpske i kasnije i samog entiteta. Na svaki potez jedne od strane mora se debelo obratiti pozornost pošto niko nije iskren samo što tu Bošnjaci svojim kukumavka politikom znaju da najbolje iskoriste medijsku podršku( a i arapi najbolje plačaju)

BiH se ne može ni unitarizovati ni raspasti bez krvavog rata a koliko je to sad interes velikih pitanje je?

ivica
22-09-2016, 14:00
Referendum o čemu.

Ne znam mšto se digla bura oko ove pizdarije. ovi proglasili dan nestavnim, a ovi ustav hoće prikazat neustavnim.

Neš mi ti BIh i njezinog ustava. Sutra ga može onaj poluSlovenac matematičar ukinut.

E kad bi proglasili o izdvajanju tzv RS, s čim prijete/ obećavaju godinama iz BiH to bi onda bilo drž nedaj-paraj gaće.

Ovo je goli k. Zabava za dokone.

Referendum o bilo čemu, kako god nam se prohtje...nije li to temelj demokracije.

Ako sam dobro upratio, sve je počelo zahtjevom za ocjenom ustavnosti zakona RS o blagdanima, dakle predstavnik "temeljnog naroda" želi određivati i nametati kao i u slučaju HB županije ili ti barniti jednu i jedinu... i propinju se na zadnje noge da se provede odluka Ustavnog suda, dok u slučaju odluke po pitanju Mostara ni riječi.

Zaniimljivo da je ovih dana (bar koliko sam čuo) samo jedan profesor prava iz Sarajeva povukao paralelu između ove dvije odluke.

Ovakav slučaj samo još jednom potvrđije muslimanske aspiracije.

Inkvizitor
22-09-2016, 14:14
Ma u principu me ne zanima. Miuslimanski unitarizam ili slavljenje genocidne tvorevine očišćene od pola predratnog življa, žicom, silovanjem, klanjem, sakaćenjem, masovnim ubojstvima..i školskim primjerom genocida. Slavili ne slavili isto im se piše. Trajat će do tada dok je budu imali snage održavat.

da je pravde na ovom svijetu tako nešto morbidno ne bi ni postojalo a kamoli se slavilo.

pdv
22-09-2016, 18:48
Ne bih rekla da je ovaj referendum toliko nebitan. Ovo nije pitanje samo tamo nekog dana kako Srbi vole reći. Ovim referendumom se stvara nekakva pravna podloga i pokušaj prikazivanja RS priznatom prije Daytona. Srbi žele rušiti Dayton, ali su svjesni kako rušenje tog sporazuma znači i rušenje RS jer je tim činom ona priznata. Međutim, kada bi uveli datum 9.1. 1992. u službeni protokol tim činom bi se dalo za pravo Srbima kako je RS postojala i prije Daytona. Time bi nastavili sa falsificiranjem povijesti i stvaranjem pravne podloge u budućem rješavanju BIH problema. Slažemo se svi da će jednom doći do raspada BIH i da će se negdje crtati granice, ali mislim da smo svi svjesni i da se može osnovati nekakav ''neovisni sud'' koji će odlučivati o ovom pitanju. I u tom smislu je bitno da Srbi nemaju službeno priznat datum 9.1.1992. Ništa oni ne rade slučajno i ne bih rekla da je ovo ispitivanje nekakvih granica do kuda mogu ići.

juanpablom
22-09-2016, 19:06
Ne bih rekla da je ovaj referendum toliko nebitan. Ovo nije pitanje samo tamo nekog dana kako Srbi vole reći. Ovim referendumom se stvara nekakva pravna podloga i pokušaj prikazivanja RS priznatom prije Daytona. Srbi žele rušiti Dayton, ali su svjesni kako rušenje tog sporazuma znači i rušenje RS jer je tim činom ona priznata. Međutim, kada bi uveli datum 9.1. 1992. u službeni protokol tim činom bi se dalo za pravo Srbima kako je RS postojala i prije Daytona. Time bi nastavili sa falsificiranjem povijesti i stvaranjem pravne podloge u budućem rješavanju BIH problema. Slažemo se svi da će jednom doći do raspada BIH i da će se negdje crtati granice, ali mislim da smo svi svjesni i da se može osnovati nekakav ''neovisni sud'' koji će odlučivati o ovom pitanju. I u tom smislu je bitno da Srbi nemaju službeno priznat datum 9.1.1992. Ništa oni ne rade slučajno i ne bih rekla da je ovo ispitivanje nekakvih granica do kuda mogu ići.
pravna podloga je Dayton dok ga ne raskinu oni koji su ga sastavili

pdv
22-09-2016, 19:16
Jest, ali Srbi ovim referendumom žele reći da imaju pravno uporište davno prije Daytona. To je taj pokušaj oko, kako kažu, nebitnog datuma. I sasvim je nebitno hoće li to imati ulogu poslije ili neće, ali takve stvari ne smiju postojati niti davati RS legitimet veći nego što ga ima. Treba ovo promatrati kroz prizmu oba naroda i ne gledati jednostrano. Velikobošnjačka politika ne isključuje velikosrpsku i obrnuto.

Inkvizitor
22-09-2016, 19:39
Kakvu su oni RS proglasili 09.01 1992-ge. Na kojem teritoriju. Koga su pitali?

RS je u ovim granicama napravljena u Daytonu i samo taj datum mogu slaviti ali baš slaviti jer je Dayton i napravio i prije toga spasio da uopće postoji tzv RS inače bi doživjela sudbinu svoje krvave posestrime tzv RSK.

DzoniBG
22-09-2016, 19:48

RS je u ovim granicama napravljena u Daytonu i samo taj datum mogu slaviti ali baš slaviti jer je Dayton i napravio i prije toga spasio da uopće postoji tzv RS inače bi doživjela sudbinu svoje krvave posestrime tzv RSK.

Pitali su sami sebe...

A pre toga je zgazena volja srpskog naroda u parlamentu BiH... 83 srpska poslanika su se povukla i proglasila srpske autonomne oblasti...

Koga ste vi pitali da napravite Herceg-Bosnu... jel to bilo po ustavu... nije, pa ste napravili, i dan danas ste ponosni na to, i zelite da uspostavite svoj entitet na teritorijama gde zivite...

Srbima niko ne moze da zabrani da slave svoj praznik, a pogotovo ne neki bedni ustavni sud gde sede stranci... to ce se videti u nedelju, koliko ce ih izaci, i za sta ce glasati...

A to sta ti mislis o Republici Srpskoj... to je tvoja stvar... price o zlocinima, kostima... nadji mi jednu zemlju koja nije stvorena u ratu, ukljucujuci i tvoju...

Inkvizitor
22-09-2016, 19:52
Pitali su sami sebe...

A pre toga je zgazena volja srpskog naroda u parlamentu BiH... 83 srpska poslanika su se povukla i proglasila srpske autonomne oblasti...

Koga ste vi pitali da napravite Herceg-Bosnu... jel to bilo po ustavu... nije, pa ste napravili, i dan danas ste ponosni na to, i zelite da uspostavite svoj entitet na teritorijama gde zivite...

Srbima niko ne moze da zabrani da slave svoj praznik, a pogotovo ne neki bedni ustavni sud gde sede stranci... to ce se videti u nedelju, koliko ce ih izaci, i za sta ce glasati...

A to sta ti mislis o Republici srpskoj... to je tvoja stvar... price o zlocinima, kostima... nadji mi jednu zemlju koja nije stvorena u ratu, ukljucujuci i tvoju...

Herceg Bosna nikad nije proglasila secesiju tako da usporedba nema smisla.

Pa ne branim vam ja da slavite, čemu onda referendum. Samo je laž da je to to proglašeno prije rata, jer tada se nisu ni definirale granice nit išta slično. To je sve urađeno u Daytonu pa vam je to pravi i jedini datum koji možete slaviti. Tamo su vam definirane granice RS-a i dobili ste entitet.

Da,skoro svaka država je stvorena na krvi pa i zločinima u ratu ali nijedna nad pola predratnog stanovništva, to je veelika razlika.

juanpablom
22-09-2016, 19:56
Pitali su sami sebe...

ma nije valjda, a drugi ne postoje?

volju srpskog naroda zgazila je Badinterova komisija. srao oblasti su progkašene još 1991

nego šta je. pročitaj malo tadašnji ustav

A to sta ti mislis o Republici Srpskoj... to je tvoja stvar... price o zlocinima, kostima... nadji mi jednu zemlju koja nije stvorena u ratu, ukljucujuci i tvoju...
naša je stvorena u ratu, vaša u zločinima (RS)

DzoniBG
22-09-2016, 20:03
Herceg Bosna nikad nije proglasila secesiju tako da usporedba nema smisla.

Pa ne branim vam ja da slavite, čemu onda referendum. Samo je laž da je to to proglašeno prije rata, jer tada se nisu ni definirale granice nit išta slično. To je sve urađeno u Daytonu pa vam je to pravi i jedini datum koji možete slaviti. Tamo su vam definirane granice RS-a i dobili ste entitet.

Da,skoro svaka država je stvorena na krvi pa i zločinima u ratu ali nijedna nad pola predratnog stanovništva, to je veelika razlika.

Pa nije ni RS proglasila secesiju...

Referendum je pokrenut onog trenutka kad je ustavni sud, sa 3 stranca, i 2 Bakirova ortaka zabranio Srbima da slave svoj praznik...

Ne razumem ovo osporavanje kad je proglasena... proglasena je 9.1.1992. od strane legitimnih srpskih poslanika u parlamentu BiH koje su Srbi birali na izborima pre toga...

Priznata je u Dejtonu 4 godine kasnije, ali kakve to veze ima... pa i vi ste proglasili nezavisnost u leto 1991. to vam je praznik... a tek posle su vas priznali, i primili u UN... jel mogu da te pitam kao ti mene? zasto slavite taj datum kad vas drugi nisu priznali? besmisleno je...

Da, bile su druge granice tada nego 1995. godine, ali i to nema veze... slavi se odluka da se osnuje RS, a ne same granice, koje se menjaju, ali drzave ostaju...

pdv
22-09-2016, 20:08

Pa slažem se samo kažem da im namjere ovim referendumom nisu tako bezazlene kako žele prikazati.

DzoniBG
22-09-2016, 20:10
http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=221966

Hrvatski član Predsjedništva BiH Dragan Čović rekao je da je održavanje referenduma o Danu Republike odluka Narodne skupštine Republike Srpske i najdemokratskiji način izražavanja volje jednog naroda.

DzoniBG
22-09-2016, 20:12
Pa slažem se samo kažem da im namjere ovim referendumom nisu tako bezazlene kako žele prikazati.

Naravno da nisu bezazlene...

Ostati u ovako nakaradno sklepanom protektoratu zvanom BiH moze zeleti samo onaj ko ne misli dobro svom narodu...

Nije ni Hrvatima u interesu da se tu zadrzavaju, oni su u mnogo goroj poziciji nego Srbi, jer nemaju svoj entitet, i kucu dele sa Bosnjacima kojih je vise, i koji namecu svoju volju...

Sutra neko da organizuje referendum medju Hrvatima BiH da li zele da se odvoje i prikljuce Hrvatskoj, sta mislis za sta bi glasali?! Ja ti kazem 95% bi glasali za to...

Inkvizitor
22-09-2016, 20:12
Da. ali mi smo granice imali iste i 1991-ve i 1995-te, samo su neke teritorije bile privremne okupirane. I ciljevi koji su zacrtani 1991-ve ostvareni su 1995-te. Nikakve diskrepancije nema.

Vi 1992-ge ništa niste znali, niti se sjećam da je tada proglašena nekakva RS, bile su neke srpske autonmne pokrajine. Semberije, Bos. Krajine, Istočne Hercegovine itd..itd..

Zašto ne slavite dan Daytona kao dan RS dan kad je proglašen taj entitet..jer bez Daytona ne bi bilo ni RS u ovakvom obliku i s ovakvim ovlastima i ograničenjima.

Jer vi niste sigurno zamišljali nekakvu RS unutar BiH čak i da ste je tada 1992-ge proglasili.

pdv
22-09-2016, 20:17
Pa nije ni RS proglasila secesiju...

Referendum je pokrenut onog trenutka kad je ustavni sud, sa 3 stranca, i 2 Bakirova ortaka zabranio Srbima da slave svoj praznik...

Ne razumem ovo osporavanje kad je proglasena... proglasena je 9.1.1992. od strane legitimnih srpskih poslanika u parlamentu BiH koje su Srbi birali na izborima pre toga...

Priznata je u Dejtonu 4 godine kasnije, ali kakve to veze ima... pa i vi ste proglasili nezavisnost u leto 1991. to vam je praznik... a tek posle su vas priznali, i primili u UN... jel mogu da te pitam kao ti mene? zasto slavite taj datum kad vas drugi nisu priznali? besmisleno je...

Da, bile su druge granice tada nego 1995. godine, ali i to nema veze... slavi se odluka da se osnuje RS, a ne same granice, koje se menjaju, ali drzave ostaju...

Uspoređuješ neusporedivo. RH je zatražila međunarodno priznanje od ostalih država sa svim utemeljenim pravima i granicama. RH je polagala pravo na određeni teritorij i zatražila priznanje svoje države u tim okvirima što je uključivalo i područja zahvaćena ratom i ona koja to nisu. RS je u to doba bila samo produžetak Srbije i niste imali iste granice niti su piznate. RS vam je priznata tek Daytonom i samo tako može egzistirati. RS osnovana 92. nije ona koja je priznata Daytonom.

Inkvizitor
22-09-2016, 20:18

Ma bezazlene nebezazlene, mogu oni imati svakakve skrivene namjere, ali sve je to ništa kad dođe trenutak odluke. BiH se ne može raspasti bez rata. Oni računaju na Rusiju. Pa Rusija ima problema u svom okruženju ..Ukrajina a kamoli da će joj se prepustiti Bih udaljena par tisuća km.

Rusi ih lože kao i uvijek u povijesti i uvijek ih ostave. Ruski kontigent se povukao s Kosova a kamoli će Rusija u svjetski globalni suklob radi manje od milijuna Srba u BiH. Moš mislit.

DzoniBG
22-09-2016, 20:20
Da. ali mi smo granice imali iste i 1001-ve i 1995-te, samo su neke teritorije bile privremne okupirane. I ciljevi koji su zacrtani 1991-ve ostvareni su 1995-te. Nikakve diskrepcije nema.

Vi 1992-ge ništa niste znali, niti se sjećam da je tada proglašena nekakva RS, bile su neke srpske autonmne pokrajine. Semberije, Bos. Krajine, Istočne Hercegovine itd..itd..

Zašto ne slavite dan Daytone kao dan RS dan kad je proglašen taj entitet..jer bez Daytona ne bi bilo ni RS u ovakvom obliku i s ovakvim ovlastima i ograničenjima.

Jer vi niste sigurno zamišljali nekakvu RS unutar BiH čak i da ste je tada 1992-ge proglasili.

Inkvisha... iste granice pre 1000 godina... daj nemoj da se salimo...

http://www.vrilo-mudrosti.hr/karte/vm-karta-kralj%20Petar%20KresimirIV.jpg

Granice su najvarljivije kategorije... to se cesto menja...

Slavi se i Dejton, mislim da je to neradan dan isto...

Srbi su pristali na odluke Banditerove komisije, samo je bilo pitanje uredjenja... posto Alija nije hteo da cuje na preuredjenje odnosa, vec je hteo da zadrzi ustav SR BIH, i onda jos napravio referendum 1.3.1992. gde je volja Srba pregazena prostom vecinom... e onda tek pocinje rat... ne pre toga...

SR Jugoslavija je proglasena u maju 1992, napravljen Zabljacki ustav... nije bilo sanse niti planova da se jos tu kasnije dodaje teritorija RS... niti je to iko trazio... maksimum je dobijen u Dejtonu, i to je za Srbe bilo dobro... svi drugi planovi pre toga su nudili manje...

pdv
22-09-2016, 20:20
Naravno da nisu bezazlene...

Ostati u ovako nakaradno sklepanom protektoratu zvanom BiH moze zeleti samo onaj ko ne misli dobro svom narodu...

Nije ni Hrvatima u interesu da se tu zadrzavaju, oni su u mnogo goroj poziciji nego Srbi, jer nemaju svoj entitet, i kucu dele sa Bosnjacima kojih je vise, i koji namecu svoju volju...

Sutra neko da organizuje referendum medju Hrvatima BiH da li zele da se odvoje i prikljuce Hrvatskoj, sta mislis za sta bi glasali?! Ja ti kazem 95% bi glasali za to...

O tome neće odlučivati volja naroda tako da se ne trebamo ni zamarati s tim. I opet ponavljam, želja hrvatskog naroda uopće nije upitna samo je upitan način na koji bi vi to dijelili. Ili se poštiva Dayton i postoji RS ili ide skroz nova organiziacija. Ne možete zadržati prava iz Daytona koja vam se sviđaju i istodobno ga ruštiti.

Inkvizitor
22-09-2016, 20:22

.

To je bio tipfeler..mislio sam na 1991-vu, te sam ispravio,

DzoniBG
22-09-2016, 20:24
Uspoređuješ neusporedivo. RH je zatražila međunarodno priznanje od ostalih država sa svim utemeljenim pravima i granicama. RH je polagala pravo na određeni teritorij i zatražila priznanje svoje države u tim okvirima što je uključivalo i područja zahvaćena ratom i ona koja to nisu. RS je u to doba bila samo produžetak Srbije i niste imali iste granice niti su piznate. RS vam je priznata tek Daytonom i samo tako može egzistirati. RS osnovana 92. nije ona koja je priznata Daytonom.

Nisam ni rekao da je ista...

Govorio sam samo o logici zasto se slavi... da nije potrebno formalno priznanje drugih da bi nesto slavio kao praznik...

pdv
22-09-2016, 20:26
Ma bezazlene nebezazlene, mogu oni imati svakakve skrivene namjere, ali sve je to ništa kad dođe trenutak odluke. BiH se ne može raspasti bez rata. Oni računaju na Rusiju. Pa Rusija ima problema u svom okruženju ..Ukrajina a kamoli da će joj se prepustiti Bih udaljena par tisuća km.

Rusi ih lože kao i uvijek u povijesti i uvijek ih ostave. Ruski kontigent se povukao s Kosova a kamoli će Rusija u svjetski globalni suklob radi manje od milijuna Srba u BiH. Moš mislit.

Ma znam da neće nikakvi referendumi to pitanje riješiti samo se nadam da neće biti rata. I da, slažem se za ovaj rusko-srpski odnos. Ne znam čemu ta opčinjenost Rusima kada im je nekidan Putin izjavio da daje Kosovo za Krim. Da ne govorim da im cijeli politički vrh bali po EU i žele pristupiti tom krugu pa ne znam kako misle sjediti na svije stolice. Inače, mene je nekako smiješna ta opsjednutost manjih država sa većima. Nijedna država nema prijatelje samo one koji imaju slične ili iste interese. Zato mi je uvijek glupo bilo kada netko zaziva tu kao zemlju koju percipira nekakvom majkom, a zapravo si samo mali kotačić i trebao bi gledati što ti u određenom povijesnom trenutku odgovara.

DzoniBG
22-09-2016, 20:28
O tome neće odlučivati volja naroda tako da se ne trebamo ni zamarati s tim. I opet ponavljam, želja hrvatskog naroda uopće nije upitna samo je upitan način na koji bi vi to dijelili. Ili se poštiva Dayton i postoji RS ili ide skroz nova organiziacija. Ne možete zadržati prava iz Daytona koja vam se sviđaju i istodobno ga ruštiti.

Fora je sto se ne postuje Dejton...

Preko 80 nadleznosti su od 1995. ukinute RS preko visokog predstavnika... najvise je tu bio englez Paddy Ashdown, onaj isti koji je krenuo tenkovima i srusio vasu zelju za autonomijom jos 2000. godine...

Srbima je ukinuta vojska RS, koja je bila potpisana u Dejtonu... to je preneto na satro zajednicke institucije... pokusali su 2006. i policiju da uzmu, ali onda je Dodik rekao dosta, ne dam nista vise... i od tad im je trn u oku...

Vama gori pod nogama, Srbima ne toliko... vi bi prvi trebali mnogo vise da se borite za svoja prava... ali ekipa u Zagrebu procenjuje da je to sve manje vise ok... jedino onaj ludi Milanovic je pred braniteljima bio malo ostriji...

Vi ako ne budete spremni za neminovni kolaps BiH... ne bio u kozi vasih zemljaka dole...

pdv
22-09-2016, 20:28
Nisam ni rekao da je ista...

Govorio sam samo o logici zasto se slavi... da nije potrebno formalno priznanje drugih da bi nesto slavio kao praznik...

Pa nije, možeš ti slaviti rođendan i na dan koji nisi zaveden u matičnu knjigu...nitko ti ne brani. Ali, taj dan i dalje neće biti tvoj rođendan već onaj koji ti je na osbnoj naznačen kao dan rođenja. Tako da kažem, nek slave ljudi što hoće samo ne može se to službeno priznavati niti referendumima pokušati označiti kao nešto službeno.

DzoniBG
22-09-2016, 20:31
Ma znam da neće nikakvi referendumi to pitanje riješiti samo se nadam da neće biti rata. I da, slažem se za ovaj rusko-srpski odnos. Ne znam čemu ta opčinjenost Rusima kada im je nekidan Putin izjavio da daje Kosovo za Krim. Da ne govorim da im cijeli politički vrh bali po EU i žele pristupiti tom krugu pa ne znam kako misle sjediti na svije stolice. Inače, mene je nekako smiješna ta opsjednutost manjih država sa većima. Nijedna država nema prijatelje samo one koji imaju slične ili iste interese. Zato mi je uvijek glupo bilo kada netko zaziva tu kao zemlju koju percipira nekakvom majkom, a zapravo si samo mali kotačić i trebao bi gledati što ti u određenom povijesnom trenutku odgovara.

Ovo nije tacno...

Putin je samo poentirao na dvolicnost zapadne pozicije koja osudjuje aneksiju Krima, a cuti u vezi Kosova... nista on ne daje, on njih dribla po njihovim pravilima...

Putin je podrzao referendum u RS u nedelju, da nije toga, ne bi smeo Mile sam da solira...

Nema tu nikakve opsednutosti Rusima, pogotovo ne kod mene... radi se o real-politici, i geostrategiji... nasa vlast klacka izmedju Amera i Rusa, Dodik je iskljucivo ruski igrac...

pdv
22-09-2016, 20:31

Preko 80 nadleznosti su od 1995. ukinute RS preko visokog predstavnika... najvise je tu bio englez Paddy Ashdown, onaj isti koji je krenuo tenkovima i srusio vasu zelju za autonomijom jos 2000. godine...

Srbima je ukinuta vojska RS, koja je bila potpisana u Dejtonu... to je preneto na satro zajednicke institucije... pokusali su 2006. i policiju da uzmu, ali onda je Dodik rekao dosta, ne dam nista vise... i od tad im je trn u oku...

Vama gori pod nogama, Srbima ne toliko... vi bi prvi trebali mnogo vise da se borite za svoja prava... ali ekipa u Zagrebu procenjuje da je to sve manje vise ok... jedino onaj ludi Milanovic je pred braniteljima bio malo ostriji...

Vi ako ne budete spremni za neminovni kolaps BiH... ne bio u kozi vasih zemljaka dole...

Gledaj, Dzonika :kez

Dayton je od samih početaka na lošim temeljima. Od samih početaka se ne poštuje i Hrvati su u najgorem polažaju, ali vjerujem da će na nekom drugom polju izboriti svoja prava. Ako to ne uspiju onda ih nikakav referendum niti zveckanje oružjem neće spasiti. Hrvati su sada u položaju da čekaju i promatraju i po potrebi reagiraju.

Grunf
22-09-2016, 20:35

Zasto, kaj ce se dogoditi s nasim zemljacima? :nezna

pdv
22-09-2016, 20:37
Ovo nije tacno...

Putin je samo poentirao na dvolicnost zapadne pozicije koja osudjuje aneksiju Krima, a cuti u vezi Kosova... nista on ne daje, on njih dribla po njihovim pravilima...

Putin je podrzao referendum u RS u nedelju, da nije toga, ne bi smeo Mile sam da solira...

Nema tu nikakve opsednutosti Rusima, pogotovo ne kod mene... radi se o real-politici, i geostrategiji... nasa vlast klacka izmedju Amera i Rusa, Dodik je iskljucivo ruski igrac...

Tako je, rekao je da je licemjerno što je Kosovo dozvoljeno ono što Krimu nije. I sam kaže da treba poštovati volju naroda radeći tako pritisak na međunarodnu zajednicu. Isključivo zbog svog interesa. I odmah bi priznao Kosovo kada bi bilo isto dopušteno Krimu. Dakle, gleda vlastiti interes i ako podržava referendum u RS onda to radi zbog svoje dosljednosti i politike koju vodi, a ne zbog Srba. Hoće reći da svugdje podržava volju naroda da bi lakše i bez većih posljedica sebi pripojio Krim i ne vidim kako ne shvaćate da čovjek gleda samo svoj interes. Što je i normalno za jednog državnika.

Srbija je totalno nebitna u geostarteškom smislu kao i većina manjih i financijski nestabilnih država.

DzoniBG
22-09-2016, 20:37

Dayton je od samih početaka na lošim temeljima. Od samih početaka se ne poštuje i Hrvati su u najgorem polažaju, ali vjerujem da će na nekom drugom polju izboriti svoja prava. Ako to ne uspiju onda ih nikakav referendum niti zveckanje oružjem neće spasiti. Hrvati su sada u položaju da čekaju i promatraju i po potrebi reagiraju.

Razumem ja vase kalkulacije...

Vama odgovara da Srbi naprave prvi pizdariju, izbije neki nered, i onda onako fino mitteleuropski kazete - a cujte, mi sad idemo doma... stari lukavi latini varalice :D

Nemoj da vam to cekanje presedne, Muslimani ako popuse sa nama, vi ste im prva meta... bili i ostali...

Grunf
22-09-2016, 20:38

Vama odgovara da Srbi naprave prvi pizdariju, izbije neki nered, i onda onako fino mitteleuropski kazete - a cujte, mi sad idemo doma... stari lukavi latini varalice :D

Nemoj da vam to cekanje presedne, Muslimani ako popuse sa nama, vi ste im prva meta... bili i ostali...

Drhte nam koljena. Mozda bolje da odmah podrzimo Srbe u njihovim imperijalistickim namjerama. :D

DzoniBG
22-09-2016, 20:39
Zasto, kaj ce se dogoditi s nasim zemljacima? :nezna

Isto ono sto i 1993... jel si zaboravio...

Inkvi nije...

pdv
22-09-2016, 20:49

Nemojmo se lagati, meta smo i vama i Muslimanima ;)

Zahvaljujući Hrvatima se ostvarila i dosada održala BIH. Zašto bi mi sada podržavali Srbe u njihovom naumu? Što dobivamo s tim?

Inače, mislim da će se ovo pitanje riješiti tek u nekim većim sukobima kada će se krojiti nove granice. Nitko nema resursa za ratovanje u BIH, ali u nekom sukobu većih razmjera će profitirati onaj tko bude na pravoj strani.

DzoniBG
22-09-2016, 20:50
Tako je, rekao je da je licemjerno što je Kosovo dozvoljeno ono što Krimu nije. I sam kaže da treba poštovati volju naroda radeći tako pritisak na međunarodnu zajednicu. Isključivo zbog svog interesa. I odmah bi priznao Kosovo kada bi bilo isto dopušteno Krimu. Dakle, gleda vlastiti interes i ako podržava referendum u RS onda to radi zbog svoje dosljednosti i politike koju vodi, a ne zbog Srba. Hoće reći da svugdje podržava volju naroda da bi lakše i bez većih posljedica sebi pripojio Krim i ne vidim kako ne shvaćate da čovjek gleda samo svoj interes. Što je i normalno za jednog državnika.

Srbija je totalno nebitna u geostarteškom smislu kao i većina manjih i financijski nestabilnih država.

Imaju oni interese na Balkanu, ali to trenutno nie primarna tema...

http://www.youtube.com/watch?v=Kevaj-siZlo

:D

DzoniBG
22-09-2016, 20:54
Nemojmo se lagati, meta smo i vama i Muslimanima ;)

Zahvaljujući Hrvatima se ostvarila i dosada održala BIH. Zašto bi mi sada podržavali Srbe u njihovom naumu? Što dobivamo s tim?

Inače, mislim da će se ovo pitanje riješiti tek u nekim većim sukobima kada će se krojiti nove granice. Nitko nema resursa za ratovanje u BIH, ali u nekom sukobu većih razmjera će profitirati onaj tko bude na pravoj strani.

Ja i ne kazem da treba da podrzite...

Covic je rekao svoje... referendum je najdemokratskije sredstvo... to je dovoljno, nema on tu sta vise da se mesa...

Srbi i Hrvati su se razgranicili u zadnjem ratu... Srbi su nestali iz Krajine, vi iz Posavine, dobili ste nesto srpskih zemalja oko Grahova i Glamoca iznad Knina... sa tim je zavrseno...

Vasi snovi da cete izaci na Drinu sa Muslimanima su sruseni, vise vam nisu hrvatsko cvijece... opasan su vam protivnik jer su vam sunarodnici zavrsili u necemu sto se zove hrvatsko-muslimanska federacija... pa je to samo skraceno na Federacija, ali sustina ostaje ista... uvaljani ste u taj proliv sa njima, i posto su opasno nezadovoljni kako se stvari razvijaju, nekako ste im najlaksa meta kao u zadnjem ratu...

Puntar2.0
22-09-2016, 21:25
Covki je isto izjavija da se mora postivati odluka vrhovnog suda.

Znaci reka je u biti-nista, sto je i najpametnije.

pdv
22-09-2016, 21:39

Covic je rekao svoje... referendum je najdemokratskije sredstvo... to je dovoljno, nema on tu sta vise da se mesa...

Srbi i Hrvati su se razgranicili u zadnjem ratu... Srbi su nestali iz Krajine, vi iz Posavine, dobili ste nesto srpskih zemalja oko Grahova i Glamoca iznad Knina... sa tim je zavrseno...

Vasi snovi da cete izaci na Drinu sa Muslimanima su sruseni, vise vam nisu hrvatsko cvijece... opasan su vam protivnik jer su vam sunarodnici zavrsili u necemu sto se zove hrvatsko-muslimanska federacija... pa je to samo skraceno na Federacija, ali sustina ostaje ista... uvaljani ste u taj proliv sa njima, i posto su opasno nezadovoljni kako se stvari razvijaju, nekako ste im najlaksa meta kao u zadnjem ratu...

Srbi iz Krajine nisu protjerani već su svojevoljno napustili teritorij na kojem su prethodno izvršili agresiju prema nesrpskom stanovinštvu i imovini. Dok su Hrvati iz Posavine i ostalo nesrpsko stanovništvo protjerano, ubijano, silovano itd. Čisto da taj dio pojasnimo. I nismo mi nikakvu srpsku zemlju dobili već vi niste htjeli priznati hrvatsku državu. U RH niste čak ni htjeli prihvatiti ono što imate u BIH. Toliko o vašem datumu RS jer sami taj čin u RH govori koje su vam namjere bile i kako tadašnja RS nema veze s onom priznatom Daytonom. Namjera je bila Velika Srbija i kada nije ostvarena sada su nebulozne priče o tome kako ste vi već '92. shvatili kako želite RS i ništa povrh toga.

Gledaj, za mene nema razlike između Muslimana i Srba po pitanju njihovih svojatanja i želje za daljni izgled BIH. I jedni i drugi su opasni za Hrvate samo pomagajući bilo koje od ova dva naroda samo sebi štetimo. Tako da lijepo vi samo nastavite s međusobnim provokacijma i prijetnjama, a mi ćemo o svom poslu.

juanpablom
22-09-2016, 22:09

http://www.vrilo-mudrosti.hr/karte/vm-karta-kralj%20Petar%20KresimirIV.jpg

Granice su najvarljivije kategorije... to se cesto menja...

Slavi se i Dejton, mislim da je to neradan dan isto...

Srbi su pristali na odluke Banditerove komisije, samo je bilo pitanje uredjenja... posto Alija nije hteo da cuje na preuredjenje odnosa, vec je hteo da zadrzi ustav SR BIH, i onda jos napravio referendum 1.3.1992. gde je volja Srba pregazena prostom vecinom... e onda tek pocinje rat... ne pre toga...

SR Jugoslavija je proglasena u maju 1992, napravljen Zabljacki ustav... nije bilo sanse niti planova da se jos tu kasnije dodaje teritorija RS... niti je to iko trazio... maksimum je dobijen u Dejtonu, i to je za Srbe bilo dobro... svi drugi planovi pre toga su nudili manje...
kako bijedni izgovori za palež, protjerivanje i ubijanje. kako je lako "zaboravit" 1991. :rig

juanpablom
22-09-2016, 22:17

daytonom im je spašen zapadni krak RS i još kukaju

Grunf
22-09-2016, 23:06
Isto ono sto i 1993... jel si zaboravio...

Inkvi nije...

Kak si ti to zamislil da ce biti isto kao kada nam je Srbija imala okupiranu trecinu teritorija? :nezna

Grunf
22-09-2016, 23:09

Ma nemoj nam reci, sad je referendum najdemokratskije sredstvo, a kad ste bili jaki onda je to bilo sranje. Kaj 1991. niste prihvatili referendum?

Nasi snovi do Drine su zivi kao i vasi da cete se spojiti s RS. I kaj nam mores? :P

pdv
22-09-2016, 23:12
Ae :kez

Kada se RH voljom naroda htjela odvojiti od Jugoslavije onda je to rušenje bilo, a sada bi se igrali demokracije.

juanpablom
22-09-2016, 23:31
kako nastala tako se i raspala.....šugoslavija jel :kava

Skywalker
23-09-2016, 00:08

-Rusi bi najvise voleli da se mi jos uvek cimamo oko Kosova,da nismo ni zapoceli mirovni proces,tj potpisali Briselski sporazum 2013-te godine...
Pre par godina je izbio skandal kada je ruski Ambasador na nekoj konferenciji zagalamio kako oni vise brane Kosovo od nas Srba...ocitao nam lekciju...pisalo u novinama...Ali mi smo krenuli u "proces pomirenja" sa Albancima...i to je to...Sl.godine kada izbacimo Kosovo iz Ustava,to je gotova prica...za sada nam nece traziti priznanje...a i ne treba to nikome.Sve smo izgubili i bez toga.

-A Rusi nas za sada diplomatskim putem sasvim lepo brane...stopirali su prosle godine Rezoluciju o Srebrenici da je pocinjen genocid,to su nam zakuvali gubavi Englezi(i zato im prizeljkujem sto vise BiH ISIS fanatika u Londonu)...Sad nas maximalno podrzavaju oko "nebitnog" referenduma...Dodik sutra ide na noge Putinu...dva dana pred referendum...pa gde ces vecu podrsku od toga ?

-I to je ono sto je javno..pitanje je sta se dogovara iza zatvorenih vrata...Naravno,ne prizeljkuje niko rat...osim muslimana(pa ce opet posle zakukati po svetu da su zrtve)...ali Putin za sad povlaci dobre poteze...Sposobniji je politicar od Obame,to je sigurno..i dokazao je u svakom njihovom mikro sukobu do sada...Krim vise niko i ne pominje.
-A on je doveo istok Ukrajine u stanje kakvo on najvise voli..Nekakav zamrznuti sukob,sa ruskom vojskom na granicama...itd..Sta ces vise od toga ?
-Imaju Rusi takvih regiona koliko hoces..

-Kada je pretila u januaru 2015-te pobeda Ukrajinaca kod Debaljceva,Putinko je poslao 5.000 regularnih vojnika..i zamisli za dan dva Ukrajinci su doziveli jedan od najtezih poraza u sukobima...Rusi da hoce,dosli bi do Kijeva za max 5 dana..isto tako i Balticke zemlje...ali im ne treba..sta ce njima terirorije ??? Pa i Engleski neki general pise pre neki dan da i UK ne moze da se odbrani od Rusije...itd itd..To su price za malu decu da njima trebaju teritorije....Oni hoce svoj interes na Balkanu...u Ukrajini da se pitaju...isto kao i Ameri sto hoce...i ta protivteza je dobra.

"They arrived in the Donbas not with one division, but in groups of three people," noted the Kommersant article, as it explained how Russian troops were able to join the rebels. "They were assigned to different military units of the DPR [Donetsk People's Republic]."

http://www.ibtimes.com/russian-soldiers-were-debaltseve-fighting-against-ukrainian-military-claims-russian-1822868

Ukrainian soldiers share horrors of Debaltseve battle after stinging defeat

Thousands of Ukrainian soldiers retreat from strategic town taken by pro-Russia separatists, leaving their dead and wounded comrades behind

The fall of Debaltseve also represents a win for president Vladimir Putin, whose government has backed the pro-Russia forces with heavy weapons and soldiers. In Budapest on Tuesday, Putin called for Kiev to give up Debaltseve. The leaders of France, Germany and Ukraine, who met with the Russian president in Minsk last week to hammer out a peace plan for eastern Ukraine, told a European Union summit that Putin had attempted to delay the ceasefire for 10 days to force the city’s surrender.

https://www.theguardian.com/world/2015/feb/18/ukrainian-soldiers-share-horrors-of-debaltseve-battle-after-stinging-defeat

BWA
23-09-2016, 04:30
Ovaj referendum o slavljenju datuma kao drzavnog praznika ne rusi Dejtonski sporazum, u slucaju da RS proglasi referendum o samostalnosti to je vec druga stvar, ovaj Sefer Halilovic preti praznom puskom i nebitna je licnost u federaciji BIH, njega je Izetbegovic hteo da ubije jos za vreme rata.
Srpski narod ubedjen sam u to ne zeli rat, niti je rat resenje za Bosnu, njena buducnost se mora resavati mirnim putem uz posredovanje medjunarodne zajednice.
Isto tako mislim ukoliko dodje do raspada BIH, Hrvatski narod ima pravo na deo svoje teritorije jer je konstutivni deo te drzave.

pdv
23-09-2016, 20:45
Naravno da ruši kada je osnivanje RS definirano Daytonom, a sada joj se želi dati neki novi datum kao dan osnivanja.

Skywalker
23-09-2016, 21:53
-To sa osnivanjem RS u Daytonu je zamena teza...Tada su Ameri svima zavrnuli usi i dovukli ih za sto da zavrse taj rat koji nije imao kraja...i tu je potvrdjeno stanje na terenu,unete neke izmene,itd itd...a sama ideja o zasebnoj srpskoj teritoriji unutar BiH je nastala jos u septembru 1991...i to je ono bitno.To znamo mi,znaju oni,a znate i vi...Nema sta da se lazemo,datum kao datum je nebitan...U sustini je8e nam se za datum,ali je bitno pokazati zube Sarajevu.
Nece valjda Bakir da im odredjuje dan..Samo neka cackaju jos vise "manji entitet" kako ga posprdno nazivaju...Nikada nece imati vlast nad celom BiH.

Skupština SR Bosne i Hercegovine je glasovima SDA i HDZ-a 142 (59,16 %) preglasala srpske predstavnike, reagujući na događaje u SFRJ, 15. oktobra 1991. godine donela „Akt o reafirmaciji suverenosti Republike Bosne i Hercegovine”. Tim činom odlučeno je da se povuku predstavnici SR Bosne i Hercegovine iz rada saveznih organa dok se ne postigne dogovor između svih republika koje sačinjavaju Jugoslaviju, ali je i donošenjem akta bez postojanja dvotrećinske većine došlo do anuliranja važećeg Ustava SR Bosne i Hercegovine. Ovaj akt je doprineo stvaranju međunacionalne napetosti u SR Bosni i Hercegovini i bio uvod u predstojeće ratne sukobe.

To je pocetak raspada BiH,a ne ovaj referednum.

pdv
23-09-2016, 21:58
Nije istina. Početkom devedesetih se vi niste borili za RS nego za Veliku Srbiju. Da ste htjeli RS u sadašnjim granicama onda bi to i bilo prezentirano tih godina i zatraženo priznanje na tom temelju, ali nije uopće o tome bila riječ. Isto kao što niste htjeli ni Krajinu, samo što vas sreća u RH nije mazila kao u BIH. To je druga stvar što vi sada želite predstaviti kako ste se vi borili za zasebnu srpsku zemlju unutar BIH iako to nema veze sa istinom.

juanpablom
23-09-2016, 22:18
-To sa osnivanjem RS u Daytonu je zamena teza...Tada su Ameri svima zavrnuli usi i dovukli ih za sto da zavrse taj rat koji nije imao kraja...i tu je potvrdjeno stanje na terenu,unete neke izmene,itd itd...a sama ideja o zasebnoj srpskoj teritoriji unutar BiH je nastala jos u septembru 1991...i to je ono bitno.To znamo mi,znaju oni,a znate i vi...Nema sta da se lazemo,datum kao datum je nebitan...U sustini je8e nam se za datum,ali je bitno pokazati zube Sarajevu.
Nece valjda Bakir da im odredjuje dan..Samo neka cackaju jos vise "manji entitet" kako ga posprdno nazivaju...Nikada nece imati vlast nad celom BiH.

To je pocetak raspada BiH,a ne ovaj referednum.
srao oblasti diljem BiH ste proglazili prije listopada

kiša
28-09-2016, 14:33
Ponovimo događaje i datume :
Dana 12. Rujna 1991. proglašena je Srpska autonomna oblast Hercegovina. Dana 16. rujna 1991, Skupština Zajednice općina Bosanske krajine proglasila je Autonomnu regiju Krajina. Do 21. studenoga 1991, među srpskim autonomnim oblastima i autonomnim regijama bile su Autonomna regija Krajina, SAO Hercegovina, SAO Romanija-Birač, SAO Semberija i SAO Sjeverna Bosna.

Dana 15. listopada 1991, na sastanku kluba poslanika SDS-a, donijeta je odluka o formiranju odvojene skupštine pod nazivom "Skupština srpskog naroda u Bosni i Hercegovini" koja je trebala "zaštititi" srpske interese.

Dana 24. listopada 1991, Skupština srpskog naroda u Bosni i Hercegovini, u kojoj je dominirao SDS, donijela je odluku o raspisivanju "plebiscita srpskog naroda u Bosni i Hercegovini" na kome će se odlučiti o ostajanju u zajedničkoj državi Jugoslaviji sa Srbijom, Crnom Gorom, Srpskom autonomnom oblasti Krajina, SAO Zapadnom Slavonijom i SAO Istočnom Slavonijom, Baranjom i zapadnim Srijemom.

Dana 9. i 10. studenoga 1991, bosanski Srbi su održali plebiscit o pitanju hoće li Bosna i Hercegovina ostati u Jugoslaviji ili postati nezavisna država. Rezultat je velikom većinom glasova pokazao kako bosanski Srbi žele ostati u Jugoslaviji.

Dana 21. studenoga 1991, Skupština srpskog naroda u Bosni i Hercegovini proglasila je dijelom teritorije savezne države Jugoslavije sve općine, mjesne zajednice i naseljena mjesta u kojima je preko 50% osoba srpske nacionalnosti na plebiscitu glasalo za ostanak u toj državi, kao i ona mjesta gdje su se građani drugih nacionalnosti opredijelili za ostanak u Jugoslaviji.

Dana 11. prosinca 1991, Skupština srpskog naroda obratila se JNA sa konkretnim zahtjevom da svim raspoloživim sredstvima, kao "integralni dio države Jugoslavije" zaštiti ona područja u Bosni i Hercegovini na kojima je sproveden plebiscit srpskog naroda i drugih građana o ostajanju u zajedničkoj jugoslavenskoj državi.

Dana 19. prosinca 1991, SDS je izdao "Uputstvo o organizovanju i djelovanju organa srpskog naroda u Bosni i Hercegovini u vanrednim okolnostima", koje je SDS-u poslužilo kao plan za preuzimanje vlasti u općinama Bosne i Hercegovine.

Dana 9. siječnja 1992. Skupština srpskog naroda Bosne i Hercegovine usvojila je deklaraciju o proglašenju Srpske Republike Bosne i Hercegovine. Proglašeno je da teritorija te republike obuhvata "područja srpskih autonomnih regija i oblasti i drugih srpskih etničkih cjelina u Bosni i Hercegovini, uključujući područja na kojima je srpski narod ostao u manjini zbog genocida koji je nad njim izvršen u Drugom svjetskom ratu" i

kiša
05-10-2016, 21:30
SREBRENICA: Došli specijalci iz Bijeljine, Općinsko izborno povjerenstvo obustavilo rad

http://hms.ba/srebrenica-dosli-specijalci-iz-bijeljine-opcinsko-izborno-povjerenstvo-obustavilo-rad/

kiša
01-11-2016, 21:34
http://otvoreni-magazin.net/29/10/2016/srdan-susnica-republika-srpska-kao-avangarda-rehabilitacije-istorijskog-fasizma-i-izgradnje-novog/

Srđan Šušnica: Republika Srpska kao „avangarda“ rehabilitacije istorijskog fašizma i izgradnje novog etnofašizma postmoderne

Grunf
03-11-2016, 20:04
Taj lik zivi u Banja Luci i tak pise? Ili je u Ljubljani.

kiša
03-11-2016, 21:25
Taj lik zivi u Banja Luci i tak pise? Ili je u Ljubljani.

U Banja luci , on je i ovo pisao već sam ranije stavljala link
http://www.autonomija.info/srdan-susnica-iz-banjaluke-je-protjerano-75-000-ljudi.html

kiša
28-12-2016, 19:38
http://narod.hr/svijet/dubljani-prica-hrvatskom-mjestu-koje-nije-smjelo-postojati
U rujnu 1941. godine, 345 Hrvata koji su živjeli u 50 domaćinstava, iz mjesta Dubljani, Popovo polje, u BiH, su od strane četnika oružjem prognani (pri tome je mučki ubijeno nekoliko mještana Hrvata), prvo u susjedno mjesto Ravno, pa onda uglavnom u okolicu Dubrovnika.

Kuće i imanja su im opljačkana i spaljena.

13. svibnja 1945., šestorica su uglednih Hrvata iz Dubljana i jedan iz Prhinja, javno obješeni kao znak upozorenja Hrvatima da se ne pokušavaju vratiti u svoje selo. Ukupno je, prema istraživanju Stanislava Vukorepa, u Drugome svjetskom ratu smrtno stradalo 50 Hrvata iz Dubljana.

Već je prvi službeni popis stanovništva u komunističkoj Jugoslaviji, proveden 1948., pokazao razmjere etničkog čišćenja u ovome selu. Te su godine Dubljani brojili 80 stanovnika, od kojih se samo jedan izjasnio kao Hrvat (prema popisu vjeroispovijesti iz 1937., u Dubljanima je živjelo 326 katolika; Kukrika 2006: 153). Po procjenama samih Dubljanaca u selu je u rujnu 1941. živjelo 430 Hrvata (Vukorep 2006: 162).]. 1953. god. u selu su živjela 72 stanovnika, 1961. god. 69, 1971. god. 86, 1981. god. 31 (29 Srba i 2 Jugoslavena) te 1991. god. 29 stanovnika (28 Srba i 1 Hrvat; SBiH 1995: 254–255).

Hrvatsko selo Dubljane danas posjeduje – Srpska pravoslavna crkva!

http://bogihrvati24705.yuku.com/topic/1971#.WGP3ytThCt8

Grunf
10-01-2017, 10:00
Skupina prognanih Hrvata uputila se na dan sv. Jurja, 23. travnja 1998., u Derventu. Cilj je bio prisustvovati misi u blizini razrušene crkve koja nosi ime po spomenutom svecu. Ipak, lokalno stanovništvo bojkotiralo je obred. Oko tisuću srpskih stanovnika okružilo je par stotinjaka katoličkih hodočasnika, a neki od njih su gađani jajima i kamenjem. Među njima se nalazio i tajnik kardinala Vinka Puljića, mons. Ivo Tomašević, koji je kamenom ozlijeđen u glavu. Stožerni brigadir Vojske Federacije BiH Ilija Rašić obavijestio je javnost da su uoči događaja srpski ekstremisti postavili 400 grama eksploziva (trotila), pri čemu je trebala stradati već oštećena kripta derventske crkve.

Ondašnji pomoćni biskup vrhbosanski Pero Sudar izrazio je nezadovoljstvo zbog događaja koji je, po njegovim riječima, pokazao sve poteškoće povratka Hrvata na području Republike Srpske. Sudar je bio ljut, jer su prethodno Vlada Republike Srpske i općinske vlasti odobrile hodočašće. Tuđmanov savjetnik, pokojni dr. Slobodan Lang, prozvao je međunarodnu zajednicu, kazavši kako se SFOR pokazao nesposobnim.

Godinu dana poslije derventskog slučaja, SFOR se ipak pokazao sposobnim: nasilno je isključio Erotel i njegove odašiljače plaćene novcima poreznih obveznika iz Hrvatske. Isti su bez pitanja namijenjeni FTV-u. Tri godine poslije derventskog slučaja, SFOR se pokazao još sposobnijim: eksplozivnim napravama i tenkovima uništena je Hercegovačka banka. Tim činom oštećeno je nekoliko tisuća poslovnih objekata te deseci tisuća hrvatskih štediša iz cijele BiH.

http://narod.hr/hrvatska/ivan-pepic-povodom-25-godina-republike-srpske-kakva-cija-glava

kiša
10-01-2017, 13:29
http://narod.hr/hrvatska/ivan-pepic-povodom-25-godina-republike-srpske-kakva-cija-glava

Ivan Pepić, Slaven Raguž i Marijan Knezović ok ekipa skroz :)

kiša
10-01-2017, 13:42
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/susnica-dodik-sprema-hibridni-rat Šušnica: Dodik sprema hibridni rat
Kulturolog Srđan Šušnica tvrdi da se čeka materijalna podrška i mig Putina da Dodik gurne Balkan u novi sukob.

kiša
10-01-2017, 14:30
nije vezano isključivo uz entitet rs ali jest uz pravoslavlje :
Juraj Kolarić, teolog, povjesničar, svećenik:

"Hrvati poštuju pravoslavlje, a opiru se velikosrpskom „svetosavlju“
Mons. prof. dr. Juraj Kolarić, svećenik je Zagrebačke nadbiskupije, poznati teolog, povjesničar i ekumenist, dugogodišnji profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu te plodan autor. U prošlom broju započeli smo s njim razgovor, a sada ga završavamo.
Hrvati su u prošlosti imali loše iskustvo s nametanjem svetosavlja ili svetosavskog nacionalizma izvan granica Srbije. Možete li nam ukratko iznijeti svoje spoznaje o tome koliko je Hrvata i na kojim područjima tijekom povijesti došlo pod dušobrižnički autoritet Srpske pravoslavne crkve izvan granica Srbije?
- U dugi proces kristijanizacije slavenskih naroda na Balkanu bili su već od samog početka uključeni i Srbi. Vrata kroz koja je kršćanstvo prodiralo u staru Rašku bili su i latinski gradovi današnje južne Hrvatske, ali su se već tada pojavile takve razlike da se iz njih moglo zaključiti da je utjecaj Rima i Carigrada bio posve različit. Dok je latinski utjecaj prevladao na jugu, grčki je utjecaj sve više preuzimao maha u samom središtu stare Srbije. Tako se Srbija u jednom politički teškom i nejasnom položaju između Bizanta i Rima, opredijelila za Bizant, odnosno Carigrad. Slobodno možemo tvrditi da povijest Srpske pravoslavne crkve počinje djelovanjem sv. Save (1175. – 1235.), koji je zajedno s ocem stvorio snažnu srpsku državu, koja je zbog križarskih ratova i ekspanzionističke politike Bizanta postala središnjim objektom tadašnje europske politike se Srbija okrenula Istoku. Sv. Sava, koji je tijekom svoga boravka na Atosu upoznao grčki jezik i grčki mentalitet okrenuo je svoju politiku prema Istoku. Tako je 1219. Srbija dobila svoju arhiepiskopiju, a Sava je bio posvećen za prvog srpskog arhiepiskopa. Postignuta crkvena samostalnost bila je za srpski narod od najvećeg značenja.
Treba naglasiti da je „svetosavlje“ jedna pozitivna odrednica Srpske pravoslavne crkve, jer su Srbi u prošlosti svoju pravoslavnu Crkvu smatrali utjelovljenjem domovine i kulture te političkim središtem i ishodištem srpskog naroda. Zbog toga su kod Srba vjerske i političke predodžbe isprepletene, a povezanost između prijestolja i oltara katkada se uzdiže do dogmatskih razmjera. Takva teološka koncepcija nužno sa sobom donosi opasnost glede poistovjećivanja vjere i nacije, što se na najočitiji način ostvarilo kod Srba, koji o svom pravoslavlju rado govore kao o „srpskoj veri“, a o Bogu kao o „srpskom Bogu“, stvarajući tako mitsku sliku svijeta koja se očituje u uskliku Vuka Karadžića: „Srbi svi i svuda!“. Tako se srbocentrizam podiže do nebeskih visina, posežući u svojoj nemoći i grandomaniji za argumentacijom iz jedne romantične nacionalne pjesme iz XIX. st.: „Nebo je plavo/ Srpske je boje“/, Na njemu sjedi Srbin Bog/, oko njega anđeli kruže/, I slave Srbina Boga svog“. Kada se ova „mitska grandomanija“ poveže s idejama Ilije Garašanina, ministra unutarnjih poslova Kneževine Srbije, koji je 1844. napisao politički spis „Načertanije“ u kojem donosi program srpske nacionalne politike, onda dolazimo do zaokružene slike o „svetosavlju“, koje zastupa mišljenje, da gdje je Srbin, tamo je i Srbija, gdje se nalazi srpsko groblje, crkva ili manastir, tamo je i Srbija. Naravno da takav srpski ekspanzionizam, koji poistovjećuje pravoslavlje sa „svetosavljem“ nikada nije kod Hrvata naišao na razumijevanje. Čak ni kod katoličkih kontroverzista, koji nisu nikada bili protiv pravoslavlja, ali su uvijek bili protiv „svetosavlja“. Katolički Hrvati su uvijek pozitivno vrjednovali pravoslavlje, ali su zato negativno apostrofirali „svetosavlje“, koje i nije istinsko pravoslavlje i koje je tijekom povijesti nanosilo hrvatskom narodu velika zla i guralo ga u nacionalne tragedije, posebice u XX. st. Zbog toga je analiza „svetosavlja“, bez ikakva lažnog zamagljivanja i prešućivanja potrebna i danas, kako bi se naša konfesionalna povijest revalorizirala i pozitivno osmislila.
Sustavnija nazočnost pravoslavlja na hrvatskim etničkim prostorima povezana je, kao što je poznato, s prodorom Turaka i migracijom pretežito pravoslavnih Vlaha na Zapad. Oni su naseljavani na graničnim, osvojenim ili oslobođenim hrvatskim prostorima, u krajevima Vojne krajine. Na opustjelim katoličkim samostanima pojavljuju se pravoslavni manastiri ili se grade novi kao npr. Gomirje, Krka i dr. a podižu se i pravoslavne crkve, organizira se školovanje budućih pravoslavnih svećenika i razvija kulturni i duhovni život pod zaštitom Habsburške monarhije. Bježeći u Hrvatsku pred Turcima pravoslavni doseljenici došli su u dodir s katoličkim stanovništvom a posljedice zajedničkoga života odrazile su se u pokretu za sjedinjenje s Katoličkom crkvom. Središte jednog takvog pokreta postao je manastir Marča kod Čazme na području zagrebačke biskupije gdje je 1611 bila sklopljena unija ili sjedinjenje pravoslavnih s katoličkom crkvom. Sjedinjeni grčko-istočni vjernici prozvani su grko-katolicima tj katolicima s grčkim obredom. Kasnije su se javile teškoće kada su pravoslavni kaluđeri dolazeći u Hrvatsku rovarili protiv unije ili crkvenom jedinstva s Rimom. Ipak, zahvaljujući gostoljubivim katoličkim Hrvatima, napušteni katolički samostani postali su skloništa izbjeglih pravoslavaca i žarišta pokreta za jedinstvo s katoličkom crkvom. Masovna iseljenja Srba u XVII stoljeću, osobito ona iz 1690 godine pod vodstvom patrijarha Arsenija III Crnojevića završila su u Hrvatskoj i u Ugarskoj, a Srbi pod vodstvom patrijarha Arsenija IV Jovanovića Šakabente naseljuju se u BiH. za izbjegle pravoslavne Srbe bila je osnovana eparhija u Srijemskim Karlovcima. Nakon uspostavljanja kneževine Srbije, Pravoslavna crkva je 1831 godine dobila svoju samoupravu, a nakon Berlinskoga kongresa 1879 i Pravoslavnu crkvu u Srbiji neovisnu od Carigrada. Pravoslavne eparhije u BiH ostale su i nadalje pod jurisdikcijom carigradskoga patrijarha. Nakon Prvoga svjetskoga rata odlučila je vlada u Beogradu da se što prije ujedine sve srpske pravoslavne crkve. Najprije je 1919 proglašeno „duhovno, moralno i administrativno jedinstvo „ svih srpskih pravoslavnih crkvenih oblasti u novostvorenoj Kraljevini SHS, a onda je 30 kolovoza 1920 u Srijemskim Karlovcima bila uspostavljena i proglašena Srpska patrijaršija. Prethodno se Carigradska patrijaršija za veliku novčanu odštetu od milijun i petstotisuća franaka odrekla svoje jurisdikcije nad pravoslavnim vjernicima u Makedoniji i BiH u korist Stpske patrijaršije. Carigradski patrijarh priznao je tom zgodom autokefalnost Srpske pravoslavne crkve. Uz veličanstvene svečanosti novoizabrani patrijarh Dimitrije Popović bio je ustoličen u staroj patrijaršijskoj rezidenciji u Peći. Tako je bio ostvaren stoljetni san da svi pravoslavni Srbi budu obuhvaćeni jedom jedinstvenom crkvenom organizacijom. Iako se Kraljevina SHS 1929 prozvala Jugoslavijom, Srpska pravoslavna crkva zadržala je svoj naziv, iako bi se zbog njene navodne „ljubavi „ prema Jugoslaviji trebala nazivati „Jugoslavenska pravoslavna crkva „ To se nije dogodilo, jer se njezina jurisdikcija protezala na sve pravoslavne u Jugoslaviji bez obzira na njihovu nacionalnu pripadnost. Sindrom „svetosavlja „ tako je nadalje postao srpska pravoslavna praksa."

kiša
13-01-2017, 14:46
http://stav.ba/parada-u-cast-bezumlja/
..Bundžijska folklorna ceremonija u Banjoj Luci rezultat je hipnotički ponavljane laži da se srpskom narodu oduzima pravo na slavlje. Ustavni sud BiH svojom odlukom nije osporio pravo na postojanje Dana RS-a, već je, postupajući po zahtjevu člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića za ocjenu ustavnosti Zakona o praznicima RS-a, naložio entitetskim vlastima da za praznovanje odaberu neki drugi dan jer 9. januar predstavlja datum kada su 1992. godine predstavnici Srba donijeli odluku o osnivanju srpske paradržave u BiH...

kiša
18-01-2017, 14:28
najnovija "patka " MZ je uvođenje sankcija Dodiku e zaboli njega što mu je zamrznuta "imovina " u USA koju zapravo i nema :rofl

kiša
19-01-2017, 20:11
Cirkus Colorado kod nas u punoj raskoši :P elem Dodi ameri uveli sankcije stavili ga na crnu listu, on pozvao Crnadaka ( Srbin )MVP BiH da BiH američku veleposlanicu u BiH Maureen Cormack proglasi nepoželjnom, Crnadak odgovara kako mu to nije nadležnost a i sankcije nije uvelo US veleposlanstvo Sarajevo nego Državno tajništvo Sjedinjenih Američkih Država
Sinoć bila emisija na RTRS , ne budete nikad pogodili tko je bio gost, pojavljuje se negdje od 18-te min :raspa
http://www.youtube.com/watch?v=OT3YSSxhVrk

kiša
19-01-2017, 20:37
Kažu Mevlid jašarević izrazio potporu dodi:" e jarane i ja sam osuđen samo zato što sam napadao američku ambasadu!" :rofl

kiša
25-01-2017, 15:19
ČORDAŠ: Uložili smo 15 milijuna KM, a uložit ćemo još toliko u povratak Hrvata u RS
Ministar za raseljene i izbjegle osobe u Vladi Republike Srpske Davor Čordaš izjavio je za Hrvatski Medijski Servis kako je njegovo ministarstvo u protekle četiri godine uložilo 15 milijuna maraka, a još toliko planirano je uložiti naredne dvije godine u povratak Hrvata u Republiku Srpsku.

Vlada Republike Srpske nastoji i do sada je realizirala mnoge aktivnosti koje su značajno poboljšale životne uvjete svih njenih stanovnika, a kada je riječ o pružanju potpore povratku Hrvata, moram istaknuti da, otkad sam preuzeo dužnost ministra za izbjeglice i raseljene osobe Republike Srpske, imam punu potporu svih članova Vlade u realiziranju cjelokupnog Programa rješavanja problema raseljenih osoba, povratnika i izbjeglica, kazao je ministar Čordaš za HMS.

Napomenuo je kako proračunska sredstva Ministarstva za izbjeglice i raseljene osobe Republike Srpske jesu skromna, ali, dodao je, ne treba zaboraviti da su to, duži niz godina jedina sigurna sredstva kojima Ministarstvo raspolaže i zahvaljujući kojima smo realizirali veliki broj značajnih projekata, među kojima je izgradnja stambenih jedinica, obnova infrastrukture, obnova vjerskih objekata, projekti održivog povratka, izgradnja društvenih domova i drugi.

-Za ove namjene, Vlada Republike Srpske, iz redovnih proračunskih sredstava je, u razdoblju 2011-2016. godine, za povratak Hrvata u Republiku Srpsku izdvojila gotovo 15 milijuna KM, istaknuo je Čordaš.

Osim toga, kaže ministar Čordaš, Ministarstvo implementira i druge projekte koji se financiraju iz donatorskih i kreditnih izvora, a namijenjeni su izgradnji stambenih jedinica.

Ukupno će biti izgrađeno 417 povratničkih domova

-Jedan od njih je Projekat rekonstrukcije stambenog fonda (OPEC), čija je prva faza realizirana tijekom 2014. godine i tada je za Hrvate izgrađeno 45 kuća , a u okviru druge faze, koja će biti realizirana tijekom ove godine, za hrvatske povratnike će biti izgrađeno dodatnih 10 kuća. Tu je i Regionalni program stambenog zbrinjavanja (RSP), na kojem se radi od 2012. godine, a tijekom 2016. izgrađene su i prve stambene jedinice za Hrvate u Derventi i Brodu, kao i Projekat rekonstrukcije stambenog fonda koji se finansira iz kredistnih sredstava Saudijskog fonda za razvoj (SAF), kaže ministar za raseljene i izbjegle osobe RS.

U okviru ova tri projekta, u narednih nekoliko godina, za povratak Hrvata na područje Republike Srpske bit će izdvojeno 15 milijuna KM, zahvaljujući kojima će biti izgrađeno ukupno 417 stambenih jedinica, naglašava Čordaš.

Izrazio je zadovoljstvo što je, poslije dugo vremena i veoma kompliciranih procedura koje su pratile realizaciju Regionalnog programa, ostvareni konkretne rezultate na terenu, ali ipak, dodaje, nije posve zadovoljan jer, kao što to obično bude kod nas, nažalost, od odlično zamišljene ideje realizacija ide vrlo loše.

-Od 5.400 stambenih jedinica koliko je bilo predviđeno da se izgradi u BiH, od čega 4.200 u Republici Srpskoj, sada govorimo o ukupno 1.868 stambenih jedinica, od čega oko 1.000 u Republici Srpskoj. Iako to nije ono što smo očekivali, krov nad glavom za 1000 obitelji nije malo, osobito kada se uzme u obzir da se radi o donatorskim sredstvima, ističe Čordaš.

U okviru Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja za Hrvate su, precizira, do sada završene 33 stambene jedinice u Derventi i Brodu, a ukupno će u okviru četiri odobrena potprojekta RSP-a biti izgrađeno 367 stambenih jedinica za hrvatske povratnike na područje Republike Srpske, i to u slijedećim gradovima i općinama: Banja Luka, Novi Grad, Prnjavor, Šamac, Brod, Doboj, Kotor Varoš, Laktaši, Gradiška, Derventa, Stanari, Vukosavlje, Berkovići, Pelagićevo, Prijedor, Teslić i Modriča.

Ministar Čordaš kaže kako Ministarstvo očekuje mnogo posla po pitanju realizacije Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja, ali da Tim za implementaciju RSP-a Republike Srpske, od samog početka, ažurno ispunjavanja sve svoje zadatke, za što su dobili i pohvale samih donatora, te vjeruje da će stambene jedinice biti uspješno završene tijekom ove i slijedeće godine.

Održivi povratak

Čordaš ističe kako njegovo Ministarstvo već duže godina značajan dio sredstava izdvaja za pružanje potpore održivosti povratka.

-Često ukazujem na to da nije dovoljno nekom obnoviti kuću u nekom napuštenom selu, u kojem je cesta zarasla, gdje taj povratnik na kilometrima oko sebe neće imati susjeda, gdje je pitanje da li će mu se moći dovesti struja u kuću jer je elektro-mreža uništena, gdje u blizini nema ambulante ni trgovine. Naravno, kada jednom čovjeku obnovite kuću na ovakav način, on tu nema realne uvjete za život. Upravo iz tog razloga, zalažem se za cjelovit pristup povratku, u kojem će ljudima, pored stambenih jedinica biti osigurani i svi drugi uvjeti da bi mogli da se vrate u svoje domove i da u tim domovima vode život, kako se to i očekuje u 21. stoljeću, kaže ministar Čordaš i dodaje:

-Kada smo krenuli u ovu priču, kada smo počeli obnavljati infrastrukturu do kuća, crkve, društvene domove, bilo je onih koji su smatrali da taj pristup nije dobar, da je potrebno prvo obnavljati kuće, a tek kada se sve kuće obnove, krenuti u ove projekte. Raduje me, što smo već nakon nekoliko godina, na terenu, gdje smo pristupili obnovi na cjelovit način, imali veoma jasne pokazatelje da je naš pristup bio dobar.

Obnova infrastrukture, društvenih domova, crkava…
http://hms.ba/cordas-ulozili-smo-15-milijuna-km-a-ulozit-cemo-jos-toliko-u-povratak-hrvata-u-rs/

kiša
08-02-2017, 14:04
PREŠUĆIVANI ZLOČIN
BANJALUČKA BISKUPIJA – EUROPSKA AKADEMIJA
PREŠUĆIVANI ZLOČIN
20 godina pod teretom progona, nepravde i prešućivanja
Predgovor
Etničko čišćenje, koje je prije dvadeset i više godina provedeno na području banjalučke regije i ostalih područja u entitetu Republika Srpska, urodilo je gorkim plodovima. Hrvati, kao domicilno i autohtono stanovništvo ovih prostora, svedeni su i danas dovedeni u takvu poziciju, opstati ili nestati! Od nekadašnjih, više od 140 tisuća Hrvata, prema popisu stanovništva iz 1991. godine, danas u entitetu Republika Srpska ima manje od 10 tisuća Hrvata. Sadašnje stanje hrvatske populacije i tijekom cijelog poraća u Republici Srpskoj dovoljno je dramatično da ima sva obilježja genocida nad jednim narodom.
Dvadeset poratnih godina pod teretom progona, nepravde i prešućivanja dug je period. Upravo je ovo bio slogan pod kojim je, u organizaciji Europske akademije Banjalučke biskupije, 13. studenoga 2015. održan, Međunarodni studijski dan u povodu dvadesete godišnjice od protjerivanja Hrvata, Bošnjaka i drugih sa šireg područja banjalučke regije. Na ove tragične događaje, u proteklim godinama, javno je podsjećala Katolička crkva u Banjalučkoj biskupiji molitvenim okupljanjima, misnim slavljima te konferencijama za tisak koje je sredinom svake godine u kolovozu, sredinom mjeseca kolovoza sazivao banjalučki biskup dr. Franjo Komarica. Kao usamljenik u pustinji upozoravao je biskup svekoliku javnost na velike ljudske patnje i nepravde koje su doživjeli banjalučki Hrvati, Bošnjaci i ostali tijekom progona 90-ih godina, kao i na teške posljedice koje su, za mnoge, iz toga proizašle, a koje se nikako ili veoma sporo – tek u pojedinim slučajevima pozitivno rješavaju.
Posebnu težinu tim dramatičnim i potresnim događanjima, koji su presudno utjecali na sadašnji položaj Hrvata u entitetu Republika Srpska, daje činjenica da je istina o njima, u proteklih dvadeset godina, bila prešućivana i skrivana od šire javnosti. No, zahvaljujući odgovornima u Banjalučkoj biskupiji i svima onima koju su u svojim srcima sačuvali istinu o patnjama i učinjenim nepravdama, koji se nisu odrekli prava na svoj identitet, zavičaj, istina o ovome nije se mogla u cijelosti sakriti. Ipak začuđuje i žalosti činjenica kako je ova problematika postala nepoželjna i nepoćudna, napose političarima – domaćim i međunarodnim – te pravosudnim tijelima, kojima je zakonska briga i obaveza raditi na zaštiti dostojanstva i neupitnih ljudskih prava svakog čovjeka. A kada bi se povremeno javno progovorilo o brojnim zločinima nad Hrvatima i o etničkom čišćenju s područja banjalučke regije, sve se činilo da takav javni govor u javnosti ne dobije potreban publicitet. Štoviše, išlo se dotle da se činjenice krivotvore i da se drsko tvrdi da su „Hrvati i Bošnjaci šire banjalučke regije otišli sami, da ih nitko nije protjerao“.
Neki bi pod svaku cijenu htjeli što prije zaboraviti i spriječiti bilo kakvo javno
spominjanje onoga što se u ovome gradu i ovoj regiji događalo prije dvadesetak i više godina; u prostoru u kojem uglavnom nije bilo oružanih ratnih sukoba. A istina je da su se događale zastrašujuće i dramatične stvari. Završen je zločin progona nesrpskog stanovništva, prije svega Hrvata i Bošnjaka, ali i drugih iz njihovih domova i rodnog kraja… „U Banjoj Luci i na teritoriji današnje RS, gotovo svi nesrpski, muslimanski, katolički, hrvatski, bošnjački ili bosansko-hercegovački kulturni i memorijski narativi i identifikacije nalaze se pod tepihom dubokog zaborava. Svi nazivi ulica, škola, mjesnih zajednica, sela koji su nosili neku bosansko-hercegovačku ili muslimansku ili katoličku simboličku naraciju ili su percipirani kao nedovoljno srpskim izbrisani su i zamijenjeni simboličkim srpskim identifikacijama…..“, zabilježio je banjalučki kulturolog mr. Srđan Šušnica.To su nepobitne činjenice kojih se nije uputno sjećati. Poželjan je potpun zaborav!
O onome što se u ovom dijelu Bosne i Hercegovine događalo, svjetski mediji su većinom šutjeli. Novinarima koji bi došli u ovo područje, ovdašnji događaji, ako se izuzme otkriće koncentracijskih logora Keraterm, Omarska i Trnopolje, nisu bili dovoljno medijski zanimljivi, nisu bili dovoljno krvavi. Od njih se očekivalo da svojoj publici ponude mnogo strašnije scene, premda je i u ovom prostoru bilo zlostavljanja i ubojstava stotina nedužnih civila. U konačnici, rezultat nije ništa manje tragičan od drugih destinacija u Bosni i Hercegovini. U banjalučkom kraju danas definitivno, u velikom postotku, nedostaju dva naroda. Potpuno je uništen i izbrisan najveći dio hrvatskog naroda.
Ove, 2015. godine navršilo se dvadeset godina od Daytonskog mirovnog sporazuma. O tome se govorilo na mnogim razinama. Jedni su pri tome slavili pobjedu i oslobođenje, a za druge je to bio povod za isticanje vlastitog stradanja. O zločinu u ovom dijelu Bosne i Hercegovine uglavnom nije bilo riječi. Stoga smo smatrali svojom dužnošću i obvezom prema žrtvama progona, prema desecima tisuća obespravljenih, prema povijesti i istini, progovoriti o tim tragičnim događajima prije 20 godina, kada je završen zločin progona. Isto tako, smatrali smo potrebnim progovoriti i o ništa manje tragičnim godinama poraća, u kojima se na sve načine nastojalo zacementirati rezultate progona i onemogućiti desecima tisuća prognanih i obespravljenih građana pravo na njihov dom, zavičaj i život dostojan čovjeka.
Zahvalnost dugujemo svim autorima i sudionicima Međunarodnog studijskog dana, koji su bili spremni dati svoj doprinos znanstvenom i na činjenicama utemeljenom rasvjetljavanju toga tragičnog vremena i događaja. „Uvjereni smo da time služimo budućnosti svih koji ovdje žive i budućnost ove zemlje“, kazao je u uvodnoj riječi direktor Europske akademije doc. dr. Miljenko Aničić.
Zato je ovaj Međunarodni studijski dan došao u pravom trenutku da se nakon nekoliko pojedinačnih doprinosa tijekom proteklih poratnih godina organizirano pristupi obrani i spašavanju činjenica, ne samo od njihova krivotvorenja, nego i od njihova nijekanja. Sustavno i studiozno te kroz multidisciplinarni pristup, uz pomoć dostupne povijesne građe i svjedočenja preživjelih, razmotrene su bitne i vjerodostojne činjenice vezane uz protjerivanje, točnije plansko iskorjenjivanje domicilnih Hrvata, Bošnjaka i drugih s ovog područja – te da se istim znanstvenim pristupom utvrdi tko je i zašto u svim poratnim godinama opstruirao održiv povratak Hrvata (i drugih) na ova područja RS-a.
Ljubaznošću i razumijevanjem svih sudionika skupa dobili smo priliku sva izlaganja sabrati u knjigu, s naslovom „Prešućivani zločin“, koja, u organizaciji Europske akademije Banjalučke biskupije, izlazi u biblioteci, znakovitog imena, „Korijeni“, kao njezin prvijenac. Ona će, bez sumnje, uz neke već postojeće, moći poslužiti kao pouzdana građa i temeljni kapital za buduća ustrajna, temeljita, stručna, znanstvena istraživanja, kako bi se rasvijetlili ovi i svi drugi tragični događaji iz nedavne prošlosti ovoga kraja naše zemlje.
http://www.biskupija-banjaluka.org/?p=5204

kiša
10-02-2017, 15:16
Profesori pijani drže nastavu
Profesori Univerziteta u Banjaluci nerijetko na nastavu dolaze pijani, vrijeđaju studente i ophode se prema njima na ružan način, a sa velikim brojem njih studenti ne mogu ostvariti nikakvu komunikaciju.

Ovo su podaci internetske ankete na koju već godinu dana studenti, ali i zaposleni na Univerzitetu mogu davati odgovore, o tome koji je najbolji i najlošiji fakultet kao i najbolji i najlošiji profesor.

Neslavnu titulu nalošijeg fakulteta ponio je Arhitektonsko-građevinski fakultet, zatim Medicinski i Fakultet fizičkog vaspitanja i sporta, a najbolje ocjene su dobili Elektrotehnički, Poljoprivredni, Mašinski, Ekonomski i Fakultet političkih nauka, piše portal nezavsne.com.

Kada su u pitanju ocjene profesora, najlošiju su ponijeli profesori AGF-u s prosjekom od 1,81, zatim Medicinskog 2,07, te profesori Mašinskog sa ocjenom 2,14.

Prema mišljenju studenata, najbolju ocjenu 4,99 zaslužili su profesori Elektrotehničkog fakulteta, te Ekonomskog 4,95 i Filološkog 4,95.

Milan Milišić, predsjednik Unije studenata RS, kazao je da su studenti pored ocjene koju su davali profesorima navodili i razloge za nju.

"Za profesore koje su ocijenili lošijim ocjenama studenti su navodili razne stvari - od toga da nastavu drže u alkoholiziranom stanju do toga da galame na njih, vrijeđaju ih kao i da neke skoro i da ne upoznaju jer ne drže nastavu", kazao je Milišić.

Goran Vučić, potpredsjednik Unije studenata, kaže da je anketa napravljena po ugledu na ankete koje sprovode univerziteti u Beogradu i Zagrebu.

"Ta anketa je aktivna godinu dana. Studenti su ocjenjivali stepen tehničke opremljenosti fakulteta, kvalitet studijskih programa i stečenog znanja, ali i mogućnost zapošljavanja nakon diplomiranja, odnos profesora i studentskih službi prema studentima, te njihovu angažovanost u radu", naveo je Vučić, dodajući da je do sada učestvovalo oko 1.300 studenata.

Prema njegovim riječima, studenti su imali veliki broj primjedaba na lošu opremu na fakultetima i nemogućnost održavanja praktične nastave.

"Studentima su unaprijed na osnovu osobnih podataka zadati korisnički nalozi koje aktiviraju na online aplikaciji unošenjem tzv. sigurnosnih podataka i kreiranjem korisničkog imena i šifre. Korisnik potom na mejl adresu dobija potvrdu aktivacije i u mogućnosti je da koristi svoj nalog", objašnjava Vučić.

Brankica Milojević, dekan AGF-a, kazala je da oni poštuju mišljenje studenata, ali da je ocjena rezultat malog broja studenata bez jasno defininiarnog načina ocjenjivanja.

"Kada su u pitanju uslovi na našem fakultetu, nemamo mnogo mogućnosti jer nemamo svoj prostor i radimo na dvije lokacije. Kada bude izgrađen novi objekat, imaćemo jedan prestižan fakultet", kazala je Milojevićeva, dok komentar s Medicinskog fakulteta nismo uspjeli da dobijemo.

Jovo Ateljević, profesor na Ekonomskom fakultetu u Banjaluci, kazao je da je kod nas problem u koordinaciji i da zbog toga dolazi i do loše komunikacije.

"Radio sam na Zapadu i tamo je mnogo drugačiji i bolji odnos prema studentima. Mi smo nedavno dobili i kodeks ponašanja kojeg bi trebalo da se pridržavaju svi, i studenti i profesori, i onda ne bi bilo spomenutih problema", kazao je Ateljević.

Simo Jokanović, profesor na Mašinskom fakultetu, kazao je da su oni sa svojim studentima uvijek imali bliži odnos, iz razloga što je na ovom fakultetu bilo manje studenata pa je bilo vremena da se svakom od njih posebno posveti pažnja, prenosi Glas srpske. - See more at: http://www.pogled.ba/clanak/profesori-pijani-drze-nastavu/108092#sthash.t80fQ1Qq.dpuf

kiša
03-03-2017, 16:00
Dodo potrčao u Rusiji i tamo dobio "milovanje " evo ga mehak ko duša :P konstruktivan pravo :D
DODIK: Rusija se vratila na svjetsku scenu i ona je jamac stabilnosti na Balkanu
Republika Srpska tradicionalno poštuje principe Daytonskog sporazuma, uprkos ogromnom pritisku međunarodne zajednice, izjavio je predsjednik Milorad Dodik u intervjuu za Carigradsku televiziju.

Podsjeća da je potezima visokog predstavnika Republika Srpska izgubila neke od svojih ovlašćenja predviđenih Daytonom, ali je istovremeno odlučna da čvrsto stoji u obrani svojih prava i pozicija.

Da je Srpska stabilna govori i zabilježeni ekonomski rast i rast BDP-a od tri posto, poručio je Dodik.

– Republika Srpska je usko povezana sa Srbijom, jer su Srbi jedan narod, uprkos pokušajima Zapada da ih umjetno podijeli, a od položaja političkog vodstva u regiji sve ovisi, rekao je predsjednik RS Milorad Dodik odgovarajući na pitanje što se treba dogoditi Srbima u svim zemljama bivše Јugoslavije da se ujedine.
http://hms.ba/dodik-rusija-se-vratila-na-svjetsku-scenu-i-ona-je-jamac-stabilnosti-na-balkanu/

kiša
19-04-2017, 12:49
Biskup Komarica oglasio se po tko zna koji put upozorenjem o katasstrofalnom položaju ono malo Hrvata koji nisu genocidom do kraja prebrisani iz BiH ers ali oh vožd nam se prepoznao u opravdanoj kritici koju uputi biskup Komarica? I još javno prijeti biskupu i ono malo preostalog hrvatskoga naroda u onom nakaradnom entitetu a s pravom možemo reći i genocidnom entitetu rs.
Nesrbi su jednostavno prebrisani s svojih stoljetnih didovina a povratak im se smišljeno i sustavno opstruira sa svih razina.
Ne mali broj puta je tomu, nažalost usamljen, svjedočio biskup Komarica. Javno je rekao kako u hrvatskim kućama npr u Banja Luci žive čak i predstavnici političke elite Srba , pa što ih nije Dodo natjerao da vrate pokradeno uzurpirano ?
Ali ništa nova ne govori Dodik i nije on nama problem, nama Hrvatima je veći problem nažalost nesloga, što je jedna manja skupina "hrvatića " a zarad vlastitih probitaka svjesno i namjerno napravila i pravi podjele u hrvatskome narodu. lako ih je prepoznati oni su najglasniji u kritici spram biskupa Komarice. Tko god misli drugačije lako oni njemu nametnu etiketu nepodobnosti.
A nama žurno triba Strategija opstanka i razvoja hrvatskoga naroda u BiH, koja mora biti opći nacionalni koncenzus i minimum ispod kojega niti jedna stranka koja politički zastupa hrvatske interese ne smije ići.
Zanimljivo je pratiti kako su otvoreni napad Dodika na biskupa Komaricu prenijeli neki od medija u nas :
Dnevnik.ba kaže ovako :
http://www.dnevnik.ba/dogadaji/dodik-zaprijetio-komarici-preko-vasih-nastupa-ne-mozemo-olako-prijeci
HercegBosna org :
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/dodik-zaprijetio-komarici-preko-vasih-nastupa-ne-mozemo-olako-pr-22161.html
a recimo Bljesak.info ovako kaže u naslovu :
http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti/clanak/dodik-napao-komaricu-neistinite-izjave-ne-doprinose-miru-i-suzivotu/194729
a Vipera očekivano ovako :
http://poskok.info/wp/dodik-pisao-biskupu-komarici-napadate-republiku-srpsku-u-kojoj-stolujete-i-zivite-bez-ikakvih-problema/

kiša
21-04-2017, 14:16
Nije mi poznat ovaj Institut o kojemu rič u tekstu ali je više nego razvidno kako je nesuglasje između političke i crkvene elite u BiH , jer biskup Komarica ne da nema potporu od politike nego trpi i napade kroz medije koji su pudlice i glasnogovornici vladajućih :

"Institut za istraživanje genocida, Kanada, podržava biskupa Franju Komaricu
http://www.dnevnik.ba/vijesti/institut-za-istrazivanje-genocida-kanada-podrzava-biskupa-franju-komaricu

st.anger
23-04-2017, 01:00
I tako je taj biskup banjalucki bio kod nas u posjeti. Pa je na misi prokleo ljude, one koji su prodali imanja i kuce po RSu , ne bi im potomci znali za srecu sve do devetog koljena.

kiša
26-04-2017, 11:54
Ovaj link stavljam ovdi jer tu i pripada:facepalm kultno djelo Spašavanje vojnika Rayana je mala maca za ovo spašavanje "predsednika dode " :P :
"TAJ POVIJESNI MOMENT ZA NAŠU ZEMLJU: Je li Dodik odbijanjem rukovanja zapravo ispoštovao US sankcije prema njemu?
http://poskok.info/wp/taj-povijesni-moment-za-nasu-zemlju-je-li-dodik-odbijanjem-rukovanja-zapravo-ispostovao-us-sankcije-prema-njemu/

sagitarius
26-04-2017, 15:49
Ovaj link stavljam ovdi jer tu i pripada:facepalm kultno djelo Spašavanje vojnika Rayana je mala maca za ovo spašavanje "predsednika dode " :P :
"TAJ POVIJESNI MOMENT ZA NAŠU ZEMLJU: Je li Dodik odbijanjem rukovanja zapravo ispoštovao US sankcije prema njemu?
http://poskok.info/wp/taj-povijesni-moment-za-nasu-zemlju-je-li-dodik-odbijanjem-rukovanja-zapravo-ispostovao-us-sankcije-prema-njemu/

Radi suvislog odgovora bio sam prinuđen pročitati taj tekst kojeg potpisuje "haman konzul", gdje se do temelja u "govoru tijela" razmatra odnos Kormakove i Dodika, da bi se na koncu balade pokušao racionalizirati Dodikov primitivizam, osioni seljakluk, nedostatak diplomacijskog smisla, time, da je kao osoba pod američkim sankcijama eto postupio u skladu s tim sankcijama, što je vrhunac morbidnog rekao bih grotesknog uvlačenja Dodiku u čmarni otvor.
Nije problem to što će srpski tisak i mediji, a kako vidimo i poneki koji se predstavljaju kao hrvatski "ovo" kovati u zvijezde po ustaljenom običaju kao svaku drugu Dodikovu provaljotinu, nego veći je problem to što se Dodikova sirovost nije pokušala opravdati na primjer sirovim počesto prostačkim odnosima bošnjačkih političara prema Hrvatskoj i hrvatskim visokim funkcionerima, pa da se sve to lijepo zamota u oblandu balkanskog zadivljalog mentaliteta u kojem eto niti Dodik nije izuzetak, jer eto naprosto mi smo takvi...
Možda je "haman konzul" imao razumijevanja prema Dodikovoj magareštini i radi osobnog iskustva jer ga američka (Dodik je to volio reći- odlazeća) administracija nije prihvatila kao konzula, pa kao supatnik osjeća prema Dodiku simpatije, pošto je i on bio prvo žrtva "odlazeće američke administracije", a kako stvari stoje i aktualne.

kiša
27-04-2017, 12:40
Radi suvislog odgovora bio sam prinuđen pročitati taj tekst kojeg potpisuje "haman konzul", gdje se do temelja u "govoru tijela" razmatra odnos Kormakove i Dodika, da bi se na koncu balade pokušao racionalizirati Dodikov primitivizam, osioni seljakluk, nedostatak diplomacijskog smisla, time, da je kao osoba pod američkim sankcijama eto postupio u skladu s tim sankcijama, što je vrhunac morbidnog rekao bih grotesknog uvlačenja Dodiku u čmarni otvor.
Nije problem to što će srpski tisak i mediji, a kako vidimo i poneki koji se predstavljaju kao hrvatski "ovo" kovati u zvijezde po ustaljenom običaju kao svaku drugu Dodikovu provaljotinu, nego veći je problem to što se Dodikova sirovost nije pokušala opravdati na primjer sirovim počesto prostačkim odnosima bošnjačkih političara prema Hrvatskoj i hrvatskim visokim funkcionerima, pa da se sve to lijepo zamota u oblandu balkanskog zadivljalog mentaliteta u kojem eto niti Dodik nije izuzetak, jer eto naprosto mi smo takvi...
Možda je "haman konzul" imao razumijevanja prema Dodikovoj magareštini i radi osobnog iskustva jer ga američka (Dodik je to volio reći- odlazeća) administracija nije prihvatila kao konzula, pa kao supatnik osjeća prema Dodiku simpatije, pošto je i on bio prvo žrtva "odlazeće američke administracije", a kako stvari stoje i aktualne.

sori za "muke " :D :)

kiša
27-04-2017, 12:57
Udruga prognanih Hrvata iz ers ,obratila se javnim pismom dodi, smireno, činjenično podsjećaju kako oni nisu šetnjom otišli iz ers nego protjerani brutalnom agresijom :

“NAZARET” PISAO DODIKU: Bi li ste i Vi biskupa stavili u kućni pritvor kao Karadžić!?
Objavljeno 26.04. - 11:10
Udruga prognanih Hrvata Banjaluke i banjalučkog područja Nazaret Zagreb uputila je pismo Miloradu Dodiku. U pismu, kojeg prenosi Hrvatski Medijski Servis, stoji:

Obraćamo se Vama g. Dodik i svekolikoj domaćoj i svjetskoj javnosti povodom neargumentiranih napada na našeg biskupa dr. Franju Komaricu, koje ste nedavno izrekli kao predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta RS.

Napadati jedinog istinskog mirotvorca u entitetu RS je krajnje nehumano i necivilizirano, pogotovo što je Biskup u svim svojim istupima uvijek govorio i govori istinu. Stojimo iza svega što je biskup Komarica rekao!

Vi gospodine Dodik koristite neistine jer Vam istina ne ide u prilog. Zatvarate oči pred činjenicom da ste iz „svog“ entiteta protjerali oko 95% nesrba i tako stvorili svoju „republiku“ koja se sada diči tolerancijom i poštivanjem ljudskih prava.

Vi vrlo dobro znate da su Hrvati i ostali nesrbi, protjerani i raseljeni na najbrutalniji način i sada to želite prikazati kao da smo otišli zato što smo htjeli a ne pred terorom Vaših vojnih i paravojnih snaga.

Insinuirate da je 50 tisuća prognanih Hrvata uselilo u, kako kažete, „udobne stanove i kuće Srba u Hrvatskoj“ i optužujete Biskupa da to zaboravlja a sami znate da govorite neistinu. Činjenica je da je više od 150 000 Hrvata protjerano iz entiteta kojem ste Vi na čelu te da Vašom secesioništičkom i diskriminatornom politikom onemogućavate povratak i onima koji bi posljednje dane svoga života htjeli provesti na rodnoj grudi.

Zašto su Hrvati i drugi morali otići iz svojih domova!? Naši stanovi i kuće su nama bili udobni i mi nismo htjeli ići nigdje ali su nas protjerali Vaši vojnici i Vaša paravojska, prijetnjama, ubojstvima, premlaćivanjima, odvođenjem na prisilni rad, zatvaranjem u logore, silovanjima, rušenjem sakralnih objekata. I sada ste Vi mirotvorac koji bi htio zabraniti biskupu da govori istinu.

Govorite kako ste svim povratnicima vratili kuće i stanove a da Hrvatska nije, što također ne odgovara istini. Kao prvo vratio se samo neznatan broj prognanih a vraćene kuće su devastirane i opljačkane, kao i stanovi.

Nikome niste nadoknadili štetu a povratak imovine je trajao po deset i više godina, sve u cilju da ljudi odustanu od povratka.

Za razliku od prakse u Vašem entitetu u RH su sve kuće Srba obnovljene, iako je velika većina bila među pobunjenicima i sve to na teret hrvatske države, iako je bila napadnuta i izložena agresiji od strane JNA i srpske paravojske.

Prozivate međunarodnu zajednicu kako se oglušila i dozvolila Hrvatskoj da ne ispuni svoje obveze i opet napadate biskupa Komaricu da po inozemstvu širi dezinformacije a znate da on govori istinu. Isto tako znate da je međunarodna zajednica dozvolila Vama i vašem entitetu da povratak prognanih skroz onemogućite dok je u isto vrijeme Hrvatsku pritiskala da se svi prognani moraju vratiti.

Što se tiče predstavnika Hrvata u vlasti RS oni su izabrani s Vaših lista, oni zastupaju Vaše interese a ne naše ili interese Hrvata koji žive u RS.
http://hms.ba/nazaret-pisao-dodiku-bi-li-ste-i-vi-biskupa-stavili-u-kucni-pritvor-kao-karadzic/

kiša
27-04-2017, 13:03
Čović im "otpisuje ", niti jednom riječju ne spominje potrebu i obvezu izmjene izbornog zakona u ers a koji bi onemogućio većinskom srpskom narodu birati nama zastupnike koji zapravo i ne rade u interesu Hrvata, (slična situacija je i u FBiH gdje nam većinski bošnjaci žele nametati predstavnike ):

http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti/clanak/odgovor-komarici-nemojmo-se-zanositi-da-ce-se-vratiti-oni-koji-su-otisli-iz-bih/195938

ZGabriel
27-04-2017, 13:08
Čović kao Mesić nekad - nemojte se vraćati. (samo pošaljite pare.)

:silud

sagitarius
27-04-2017, 15:28
Čović im "otpisuje ", niti jednom riječju ne spominje potrebu i obvezu izmjene izbornog zakona u ers a koji bi onemogućio većinskom srpskom narodu birati nama zastupnike koji zapravo i ne rade u interesu Hrvata, (slična situacija je i u FBiH gdje nam većinski bošnjaci žele nametati predstavnike ):

http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti/clanak/odgovor-komarici-nemojmo-se-zanositi-da-ce-se-vratiti-oni-koji-su-otisli-iz-bih/195938

Idu izbori, pa postoji i široka opozicija unutar hrvatskog korpusa u BiH, među kojima će sigurno se naći netko tko će u svom mandatu riješiti probleme oko održivog povratka Hrvata u RS, zaustaviti iseljavanje i postići promjenu Izbornog zakona i u Federaciji i u RS, stoga uvijek možete svoj glas datii njima, mada osobno predviđam da će HDZ na narednim izborima dobiti ponovno plebiscitarnu potporu Hrvata iz BiH...

No za sada tek da pripomenem da je Ivanić izjavio kako od promjene Izbornog zakona niti u Federaciji, niti u RS u dogledno vrijeme nema ništa, a nešto slično samo drastičnije je izjavio i Izetbegović, koji kao vrh demokracije "dozvoljava" Hrvatima da si eto izaberu Predsjednika...

Ne treba dvojiti oko izjave Biskupa Komarice koji je stoprocentno dao istinitu sliku stanja Hrvata u RS-u i njegovo pastirsko zvanje mu diktira da od vlasti traži popravljanje tog stanja.
Sporno je da li su za to stanje krivi samo hrvatski predstavnici ili ima krivnje i otpora i na drugim stranama, to je stvar o kojoj se može diskutirati, jednako kao i o metodima da se to i takvo stanje prevaziđe.

kiša
28-04-2017, 13:58
Idu izbori, pa postoji i široka opozicija unutar hrvatskog korpusa u BiH, među kojima će sigurno se naći netko tko će u svom mandatu riješiti probleme oko održivog povratka Hrvata u RS, zaustaviti iseljavanje i postići promjenu Izbornog zakona i u Federaciji i u RS, stoga uvijek možete svoj glas datii njima, mada osobno predviđam da će HDZ na narednim izborima dobiti ponovno plebiscitarnu potporu Hrvata iz BiH...

No za sada tek da pripomenem da je Ivanić izjavio kako od promjene Izbornog zakona niti u Federaciji, niti u RS u dogledno vrijeme nema ništa, a nešto slično samo drastičnije je izjavio i Izetbegović, koji kao vrh demokracije "dozvoljava" Hrvatima da si eto izaberu Predsjednika...

Ne treba dvojiti oko izjave Biskupa Komarice koji je stoprocentno dao istinitu sliku stanja Hrvata u RS-u i njegovo pastirsko zvanje mu diktira da od vlasti traži popravljanje tog stanja.
Sporno je da li su za to stanje krivi samo hrvatski predstavnici ili ima krivnje i otpora i na drugim stranama, to je stvar o kojoj se može diskutirati, jednako kao i o metodima da se to i takvo stanje prevaziđe.

ej Sagi, nemamo mi izbora, jednostavno politička scena i tzv opozicija ne postoji, jedino Slaven Raguž (HRS )tu i tamo oglasi se kvalitetnim tekstom i to je to, više mu ne bi niti dopustili . HDZ mora biti podložan i kritici i promjeni svoga političkoga djelovanja na korist svim Hrvatima. Doista ne razumim zbog čega oni ratuju s biskupom Komaricom, umisto da im njegov vapaj upravo i bude poticaj za malo pogurati i ono malo našega naroda?
Nego čitam dodinu izjavu kaže lik :

“To je čisto osobni odnos. Ja nisam očekivao da bi se ona sa mnom rukovala, pa ja nisam bio spreman to učiniti isto. U svakom slučaju, ne vjerujem da je to nešto posebno važno. ..... Ja nisam smatrao da je njezin boravak kao veleposlanice u Gradini odnos prema SAD-u i to nam je važno. Ona nema nikakve veze s tom velikom zemljom koju ja uvažavam, “, rekao je Dodik za N1."
hehe a onda se siti teksta o "spašavanju predsednika"...cirkus i po ;)

sagitarius
29-04-2017, 15:04
ej Sagi, nemamo mi izbora, jednostavno politička scena i tzv opozicija ne postoji, jedino Slaven Raguž (HRS )tu i tamo oglasi se kvalitetnim tekstom i to je to, više mu ne bi niti dopustili . HDZ mora biti podložan i kritici i promjeni svoga političkoga djelovanja na korist svim Hrvatima. Doista ne razumim zbog čega oni ratuju s biskupom Komaricom, umisto da im njegov vapaj upravo i bude poticaj za malo pogurati i ono malo našega naroda?
Nego čitam dodinu izjavu kaže lik :

“To je čisto osobni odnos. Ja nisam očekivao da bi se ona sa mnom rukovala, pa ja nisam bio spreman to učiniti isto. U svakom slučaju, ne vjerujem da je to nešto posebno važno. ..... Ja nisam smatrao da je njezin boravak kao veleposlanice u Gradini odnos prema SAD-u i to nam je važno. Ona nema nikakve veze s tom velikom zemljom koju ja uvažavam, “, rekao je Dodik za N1."
hehe a onda se siti teksta o "spašavanju predsednika"...cirkus i po ;)

Opozicija postoji, kako da ne.
U predizbornoj kampanji najednom će iskočiti bar 5 nekakvih stranaka koje će uobičajeno izgrađivati svoju kampanju na kritici HDZ BiH, apsolutno bez vizije što da rade ako im se posreći i sruše HDZ i oni nekim čudom zavladaju.
Sjetimo se platformaških "h(H)rvata, HSP-a i Jurišića i Primorca, pa onda Lijanovića Jerke i njegove stranke, pa eto i HRS i Slavena Raguža, pa NHI Kreše Zubka, a tu su i "naš" Predsjednik u dva mandata Želko Komšić i njegov DF i bar još jedna ili dvije stranke i par kućnih savjeta, a gdje su svi oni koji su se "silno razočarali" u HDZ BiH , da danas razmišljaju da svoj glas "iz inata" daju nekoj bošnjačkoj stranci..., a tu je i uvijek prisutni bivši zagrebački SDP odjeljak prispodobljen u ulozi HDZ 1990...

Mnoge bi u BiH, ali i vani silno obradovao pad HDZ BiH i Ćovića osobno, tako da se već osjete na sve strane uticaji i propagandno djelovanje, koje ima za cilj da razjedini Bih Hrvate i tako ih kroz strančarenje i osipanje glasova i konačno dekonstituira, čime bi mnogim pao kamen sa srca, jer nestankom tog faktora stvari u BiH bi se u mnogome pojednostavile, Bošnjaci bi najzad dobili svoj entitet.
Hrvati iz BiH su mnogim trn u oku i jedini način da ih se izbaci iz kombinatorike, a stvari pojednostave je da se uporno devastira opća nacionalna svijest, dovede u sukob politika i religija, realizira strančarenje i konačno obavi i formalna dekonstitucija iz grupe konstitutivnih naroda, kojem će drugi da biraju predstavnike.

sagitarius
29-04-2017, 15:19
Što se tiće Dodikove geste prema veleposlanici USA u BiH gđi Kormak, izlišan je svaki komentar koji bi imao bilo kakav opravdavajući ton ovakvog neprimjerenog primitivizma ili bolje reći političkog diletantizma, odsustva svakog smisla za diplomaciju i konačno necivilizacijske geste u modernom svijetu, a što se sa nekih strana pokušava da učini ili bar racionalizira.
Ovaj stravični autogol neslučeno može da zakošta RS posebice ukoliko Tramp dobije informaciju o ovakvom odnosu srpskog političara donje razine čak i u BiH prema karijernoj diplomatici gđi Kormak.
Unatoč svemu Dodik je pokušao odigrati novu kartu, uputivši jedno politički složeno pismo Savjetu sigurnosti UN-a o stanju u BiH, gdje posebice podcrtava samovolju muslimanskog lidera Bakira Izetbegović u slučaju revizije tužbe BiH protiv Srbije i drugih akata kojim je Izetbegović zaprijetio miru i stabilnosti u BiH.
Pismo je krenulo u oči izlaganja visokog predstavnika MZ u BiH Valentina Incka o stanju u BiH, a koje se redovito čini svake godine početkom svibnja u UN-u.

kiša
17-05-2017, 15:41
Što se tiće Dodikove geste prema veleposlanici USA u BiH gđi Kormak, izlišan je svaki komentar koji bi imao bilo kakav opravdavajući ton ovakvog neprimjerenog primitivizma ili bolje reći političkog diletantizma, odsustva svakog smisla za diplomaciju i konačno necivilizacijske geste u modernom svijetu, a što se sa nekih strana pokušava da učini ili bar racionalizira.
Ovaj stravični autogol neslučeno može da zakošta RS posebice ukoliko Tramp dobije informaciju o ovakvom odnosu srpskog političara donje razine čak i u BiH prema karijernoj diplomatici gđi Kormak.
Unatoč svemu Dodik je pokušao odigrati novu kartu, uputivši jedno politički složeno pismo Savjetu sigurnosti UN-a o stanju u BiH, gdje posebice podcrtava samovolju muslimanskog lidera Bakira Izetbegović u slučaju revizije tužbe BiH protiv Srbije i drugih akata kojim je Izetbegović zaprijetio miru i stabilnosti u BiH.
Pismo je krenulo u oči izlaganja visokog predstavnika MZ u BiH Valentina Incka o stanju u BiH, a koje se redovito čini svake godine početkom svibnja u UN-u.

pismo je bilo ka u onoj pismi-pišem pismo tinta mi se proli... :)

sagitarius
17-05-2017, 16:18
pismo je bilo ka u onoj pismi-pišem pismo tinta mi se proli... :)

Ne nije bilo uzalud.
Inckov pledoaje o stanju u BiH sveo se na sagu o složenoj političkoj situaciji i potrebi da EU čim prije preuzme BiH u svoja njedra.
Dakle, znajući da bi Rusi složili momentalni veto, da je Incko prolajao na RS, Dodik je definitivno odigrao lukavu kartu...

sagitarius
18-05-2017, 14:50
Zapravo Incko se obrušio neočekivano na Hrvate iz BiH, prikazujući ih kroz svoje izvješće u veoma negativnom svjetlu, ističući kao poseban problem u državi priću o Trećem entitetu, odnosno kako to Incko eufemizirano kaže da hrvatske vođe i dalje zagovaraju reorganizaciju zemlje na etničkim crtama...

Izviješće koje donosi današnji večernji list za BiH je veoma kvalitetno donio ovo nevjerovatno i uistinu neočekivano obrušavanje Visokog predstavnika u BiH na Hrvate iz BiH.
Ultimativno preporučam poveznicu prema tom tekstu:

https://www.vecernji.ba/vijesti/inzko-proziva-hrvate-zbog-herceg-bosne-1170484

kiša
18-05-2017, 15:54
Zapravo Incko se obrušio neočekivano na Hrvate iz BiH, prikazujući ih kroz svoje izvješće u veoma negativnom svjetlu, ističući kao poseban problem u državi priću o Trećem entitetu, odnosno kako to Incko eufemizirano kaže da hrvatske vođe i dalje zagovaraju reorganizaciju zemlje na etničkim crtama...

Izviješće koje donosi današnji večernji list za BiH je veoma kvalitetno donio ovo nevjerovatno i uistinu neočekivano obrušavanje Visokog predstavnika u BiH na Hrvate iz BiH.
Ultimativno preporučam poveznicu prema tom tekstu:

https://www.vecernji.ba/vijesti/inzko-proziva-hrvate-zbog-herceg-bosne-1170484

Sagi imam teoriju koja veli kako je visoki tu u BiH čuvati rs kao takvu a svi događaji i idu u prilog tomu jer inače kako sve pojasniti na drugi način ?

sagitarius
19-05-2017, 14:26
Sagi imam teoriju koja veli kako je visoki tu u BiH čuvati rs kao takvu a svi događaji i idu u prilog tomu jer inače kako sve pojasniti na drugi način ?

U današnjem izdanju večernjeg za Bih već su pristigle i prve reakcije hrvatskih visokih političkih dužnosnika iz kojih je razvidno da se zapravo u Inckovom izlaganju ide još uvijek na ruku muslimanskoj strani,što je pokazalo nažalost odsustvo pravovremenog lobiranja za hrvatsku stranu u BiH, koju su muslimani intenzivno počeli derogirati u zadnje vrijeme, pričama o Jasenovcu, "ustašoidnosti" i fašizaciji hrvatskog naroda, marginalnom učešću muslimana u ustaškim redovima i pljuvanjem po bleiburškim žrtvama koje su nazvali "jasenovačkim koljačima koje je stigla pravedna kazna".
Dakle, ne mislim da je tvoja teorija o RS netočna, jer iza RS stoji, što je bjelodano jasno i najpovršnijem promatraču, Rusija, a Dodik je izgleda i pravovremeno poslao svoje pismo.
Mislim da je naša strana bila hibernirana i da je Ljubićeva, u biti točna i snažna analiza stanja, koju čitam u današnjem Večernjem, došla post festum.
Trebalo je predvidjeti podlost Inckovog odnosa prema Hrvatima iz Bih i prije njegovog "govora" odraditi nekoliko nužnih poteza naše lobi-mašine.
Nije mi jasno kako se propustila prilika da se pravovremeno MZ skrene pozornost na pitanje izbornog zakona i reperkusija koje su proistekle očigledno i kroz Inckovo teatralno preseravanje na zasijedanju Vijeća sigurnosti UN-a.
Umjesto zaključka može se komotno konstatirati da je : štetu teže popravljati, nego je preduprijediti.

crni bombarder
19-05-2017, 15:29
Ja mislim da tu nije problem lobiranja, Inzko je odavno pokazao ciji je igrac, Dodik mu moze klempe udarati on ce sutiti.

Ali na Hrvate je brz lajati.

I cisto sumnjam da je Dodik necim platio ili izlobirao Inzkovu sutnju po pitanju Dodikovog orgijanja, to je vise konstanta politike odredjenih krugova MZ.

sagitarius
20-05-2017, 15:44
Ja mislim da tu nije problem lobiranja, Inzko je odavno pokazao ciji je igrac, Dodik mu moze klempe udarati on ce sutiti.

I cisto sumnjam da je Dodik necim platio ili izlobirao Inzkovu sutnju po pitanju Dodikovog orgijanja, to je vise konstanta politike odredjenih krugova MZ.

Incko je samo održao tradiciju prethodnih visokih predstavnika, s tim što na Srbe ne smije previše lajati radi Rusa, mislim da je to bjelodano jasno i da tko iole prati situacijuu BiH zna da su Srbi u RS ostali nedodirljivi upravo radi snažnog ruskog upliva na situaciju u BiH, ali treba prihvatiti i vrlo dobar Dodikov potez slanja pisma u UN par dana prije Inckovog ataka na Hrvate pred vijećem sigurnosti UN-a o BiH.
Sad je već to i potvrđeno, da smo zakasnili sa reakcijom , koja je trebala uslijediti prije Inckovog pledoajea, jer poučeni ranijim iskustvima morali smo da ne kažem težu rijeć znati da ćemo mi Hrvati biti glavni predmet Inckovog preseravanja, kojim je u biti pokušao opravdati uopće svoj ostanak u BiH na poziciji koju obnaša manirom Broza, izgleda, doživotno.
Definitivno, jasno je da smo se previše zabavili izbornim zakonom, njegovom promjenom i da smo tu dali sve svoje kapacitete, mada je vrišteča opasnost dolazila od Incka i njegovih nebuloza koje je bez velikih rijeći opovrgnuo Božo Ljubić, ali prekasno, zaista prekasno.
Posebna je prića kako sada dalje, sa ovim katastrofalnim predstavljanjem Hrvata od strane Valentina Incka na jednom takvom svjetskom skupu, ali to je sad već jedna posve druga tema, koja iz temelja mijenja strateške odrednice HNS-a, o pravcima daljnjeg sustava djelovanja.

kiša
24-05-2017, 15:00
Incko je samo održao tradiciju prethodnih visokih predstavnika, s tim što na Srbe ne smije previše lajati radi Rusa, mislim da je to bjelodano jasno i da tko iole prati situacijuu BiH zna da su Srbi u RS ostali nedodirljivi upravo radi snažnog ruskog upliva na situaciju u BiH, ali treba prihvatiti i vrlo dobar Dodikov potez slanja pisma u UN par dana prije Inckovog ataka na Hrvate pred vijećem sigurnosti UN-a o BiH.
Sad je već to i potvrđeno, da smo zakasnili sa reakcijom , koja je trebala uslijediti prije Inckovog pledoajea, jer poučeni ranijim iskustvima morali smo da ne kažem težu rijeć znati da ćemo mi Hrvati biti glavni predmet Inckovog preseravanja, kojim je u biti pokušao opravdati uopće svoj ostanak u BiH na poziciji koju obnaša manirom Broza, izgleda, doživotno.
Definitivno, jasno je da smo se previše zabavili izbornim zakonom, njegovom promjenom i da smo tu dali sve svoje kapacitete, mada je vrišteča opasnost dolazila od Incka i njegovih nebuloza koje je bez velikih rijeći opovrgnuo Božo Ljubić, ali prekasno, zaista prekasno.
Posebna je prića kako sada dalje, sa ovim katastrofalnim predstavljanjem Hrvata od strane Valentina Incka na jednom takvom svjetskom skupu, ali to je sad već jedna posve druga tema, koja iz temelja mijenja strateške odrednice HNS-a, o pravcima daljnjeg sustava djelovanja.

aha, a HNS ima spremne i rezervne opcije ?

kiša
12-10-2017, 12:09
http://hms.ba/covic-i-dodik-na-veceri-uoci-danasnjeg-sastanka/
Čova bio u Banja Luci, plaho zabrinut za Srbe u HNŽ od silne brige nije stiga ni spomenit a kamoli boriti se rukama i nogama za Hrvate u Banja Luci :toljaga

Eskel
07-01-2018, 12:38
Samo bi se na kratko htio osvrnuti na naslov ove teme.
Što autoru znači ovo BiH na kraju naslova ispada cijela država srpska ili što već...

kiša
12-01-2018, 13:26
entitet rs ponovno bučno proslavio nekakav svoj dan, ovaj put su reakcije skoro nezamjetne

Eskel
12-01-2018, 21:48
Ambasada se umorila prijetit Dodiku, izblamirali su se već sa onim sankcijama koje su Dodu toliko zabrinule da je se počešao po mudima par puta.
Ako se Ameri više ne oglašavaju jesu li odlučili pomalo napuštat BiH politiku.

Grunf
14-02-2018, 12:15
Dodik nabavlja 2.500 automatskih puški za policiju. Zanimljivo. Od policije polako radi vojsku.

Puntar2.0
18-02-2018, 13:29
http://www.youtube.com/watch?v=ddk7FdFtoP4

imperator
20-02-2018, 16:12

Zamijenuo si imena. Bakir može udarati "klempe" ili kako ti to već nazivaš Incku, a ovaj će šutiti "ko zaliven". Pogledaj malo Inckovu ogradu o tome da neće uporabiti "bonske ovlasti" da pritjera muslimane da usvoje izborni zakon u skladu sa presudom Suda BiH ili kako li se već zove taj sud po predstavci gosp.Ljubića i u skladu sa odlukom Doma naroda u BiH.
A što se tiće laktaškog seljaka Dodika, ni on Incku nije mrzak, ali to isključivo radi Rusa koji su istisnuli amerikance sa tzv "zapadnog balkana".

Grunf
14-03-2018, 11:45
Dok bi neki da ratuju, drugi bi da vode ljubav. Opet postrojavanje četnika u Višegradu. Dok mi revno čistimo svaku naznaku ustaštva, Srbi lijepo imaju svoga vožda Miloševićevskog stila, imaju tisuće udruga četnika diljem RS i Srbije. Jedino kaj se razlikuje od 1991. je da nemaju love ni oružja.

http://www.youtube.com/watch?v=fypT5Td0la8

Eskel
15-03-2018, 18:39
Dok bi neki da ratuju, drugi bi da vode ljubav. Opet postrojavanje četnika u Višegradu. Dok mi revno čistimo svaku naznaku ustaštva, Srbi lijepo imaju svoga vožda Miloševićevskog stila, imaju tisuće udruga četnika diljem RS i Srbije. Jedino kaj se razlikuje od 1991. je da nemaju love ni oružja.

http://www.youtube.com/watch?v=fypT5Td0la8
Ni medije u Sarajevu to nešto ne zanima puno. Nakon ovih četničkih postrojavanja uvijek neki Musliman bude napadnut. Prošli put su jednom auto zapalili i taj još radi u policiji RS-a. U njihovim medijima to je prošlo neopaženo, njima je bitno Hrvate istjerat iz Federacije reprize iz 93-te.

Humphrey
21-03-2018, 20:37
Evo došli su noćni vukovi u BiH da obnavljaju duhovne veze sa srbima. :D

https://direktno.hr/eu-i-svijet/putinovi-nocni-vukovi-stigli-bih-crnim-su-listama-tvrde-da-obnavljaju-duhovne-veze-sa-srbima-117006/

imperator
23-03-2018, 16:38
Evo došli su noćni vukovi u BiH da obnavljaju duhovne veze sa srbima. :D

https://direktno.hr/eu-i-svijet/putinovi-nocni-vukovi-stigli-bih-crnim-su-listama-tvrde-da-obnavljaju-duhovne-veze-sa-srbima-117006/

Ne brini, ovi obnovitelji pravoslavne duhovnosti će ti proći i kroz Vukovar u povratku. :D

Puntar2.0
31-03-2018, 21:17
http://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=D2vyUMPnIec

Drama u Banja Luci: zoljom pogodili poslovnu zgradu poznate hrvatske tvrtke, policija blokirala područje

http://slobodnadalmacija.hr/novosti/bih/clanak/id/538934/drama-u-banja-luci-zoljom-pogodili-poslovnu-zgradu-poznate-hrvatske-tvrtke-policija-blokirala-podrucje

Grunf
01-04-2018, 14:59
Ljubav pred blagdane. :D

Puntar2.0
01-07-2018, 19:11
Stizu prijetnje, priko ledja BH Hrvata.

Stoka cetnicka.

http://m.vecernji.hr/vijesti/dodik-hrvatskoj-bi-bilo-najpametnije-da-oslobodi-lukajica-inace-ce-biti-posljedica-1255593

Grunf
11-11-2018, 13:38
Nisam baš pratio, ali navodno je neki David Dragičević ubijen i tata za to optužuje policiju RS, da su ga pretukli i ubili. Oformljen je međunarodni tim pravnika u kojem je bil Nobilo i on je sad naprasno izašao van iz tog tima sa zaključkom da su institucije i policija RS nevini. Koje se tu igre igraju...

Pajdo
11-11-2018, 14:25
Dodikova administracija je po mome uplatila određeni iznos novaca pa su se povukli veći dio odvjetničkog tima,među njima i Nobilo.

Inače,sam naslov teme je čudan sa tim nazivom Tzv. RS.
Ne može biti TZV ako je to tako potpisao Alju,Slobo i Tuđman,kao i međunarodna zajednica i USA.

Inkvizitor
11-11-2018, 14:28
Za nas je tzv.

Pajdo
11-11-2018, 14:36
Ma da,nije šija,nego vrat.
Šta to za vas znači takozvana,jel to nešto što ne postoji?
Eto,ne tako davno ja sam bio u bivšem Bosanskom Šamcu a sada u RS samo Šamcu,bez pridjeva Bosanski i tamo se između ostalih ulica nalazi i jedna ulica sa imenom Ulica Draže Mihailovića,to su činjenice, to nije tzv.

E sad, apsolutno imate pravo zavaravati sami sebe,odnosno bježati od istine iliti činjenica.

Inkvizitor
11-11-2018, 14:42
E pa možemo i hoćemo. Za tebe je to samozavaravanje, za nas nije.

Nego što si ti po nacionalnosti ako nije tajna.

imperator
11-11-2018, 15:02
Dodikova administracija je po mome uplatila određeni iznos novaca pa su se povukli veći dio odvjetničkog tima,među njima i Nobilo.

Inače,sam naslov teme je čudan sa tim nazivom Tzv. RS.
Ne može biti TZV ako je to tako potpisao Alju,Slobo i Tuđman,kao i međunarodna zajednica i USA.

Ma niđe veze. Nobilo je budaletina sam od sebe dobio je otkaz i sad se naknadnom pameti pravi mudrac. Odvjetnički backdoor, klasika. Da nije to izjavio oko pok.Davida posrao bi se u obraz odvjetničkoj profesiji.

A očigledno je Ink da je dečko "binasr" i to benigni.

Pajdo
11-11-2018, 15:11
E pa možemo i hoćemo. Za tebe je to samozavaravanje, za nas nije.

Nego što si ti po nacionalnosti ako nije tajna.
Jednom je jedan rekao,po nacionalnosti sam čovjek :)

Eto,to sam ti i ja a s obzirom da živim u Sloveniji gdje se to ne pita,ja tako i živim i kao takav sam totalno neopterećen ko jesam a ko nisam pa tako imam i za prijatelje čak i Hrvate sa dna kace,kako za sebe kažu,recimo iz okoline Ljubuškog,kao i širom bivše YU.

Pajdo
11-11-2018, 15:12
Ma niđe veze. Nobilo je budaletina sam od sebe dobio je otkaz i sad se naknadnom pameti pravi mudrac. Odvjetnički backdoor, klasika. Da nije to izjavio oko pok.Davida posrao bi se u obraz odvjetničkoj profesiji.

A očigledno je Ink da je dečko "binasr" i to benigni.Uuuu,nemoj tako jer Nobilo je izutetno pametan,jer da nije,ne bi bio to što jeste,čovjek zarađuje na naivnosti drugih a to ne može svako.

Inkvizitor
11-11-2018, 15:19
Jednom je jedan rekao,po nacionalnosti sam čovjek :)

Eto,to sam ti i ja a s obzirom da živim u Sloveniji gdje se to ne pita,ja tako i živim i kao takav sam totalno neopterećen ko jesam a ko nisam pa tako imam i za prijatelje čak i Hrvate sa dna kace,kako za sebe kažu,recimo iz okoline Ljubuškog,kao i širom bivše YU.

Što tajiš što si po nacionalnosti. Biti čovjek nije nacionalnost.

imperator
11-11-2018, 15:20
Uuuu,nemoj tako jer Nobilo je izutetno pametan,jer da nije,ne bi bio to što jeste,čovjek zarađuje na naivnosti drugih a to ne može svako.

Pa to sam i rekao uz stanovitu epiteciju, s tim što si ti insinuirao da mu je Dodik dao pare da napusti odvjetnički tim.
Mislim preseravaš se, bez uvrede, špekuliraš i bubaš ne provjerene gluposti i ne zaboravi nisu svi naivni, a i fakat bi mogao odgovoriti na Inkovo pitanje.

Grunf
11-11-2018, 15:42
Ja sam čovjek po nacionalnosti, a za prijatelje imam čak i Hrvate.

Pajdo
11-11-2018, 15:44
Ja sam čovjek po nacionalnosti, a za prijatelje imam čak i Hrvate.
Ne tako,nego Hrvate sa dna kace - kako oni za sebe kažu.

Pajdo
11-11-2018, 15:46
Što tajiš što si po nacionalnosti. Biti čovjek nije nacionalnost.
Jesil ti bio kad na popisu stanovništva?
Ako jesi,onda znaj da i ta opcija postoji.

Ja se tako osjećam jer neću da budem dio bilo koga osim ljudi dobre volje.

imperator
11-11-2018, 16:01
Jesil ti bio kad na popisu stanovništva?
Ako jesi,onda znaj da i ta opcija postoji.

Ja se tako osjećam jer neću da budem dio bilo koga osim ljudi dobre volje.

Jesi li ti kad glasao, ako jesi onda znaš da su svi ljudi "dobre volje", pa iza toga sakriveni muslimani glasali za Komšića.

Pajdo
11-11-2018, 16:08
Jesi li ti kad glasao, ako jesi onda znaš da su svi ljudi "dobre volje", pa iza toga sakriveni muslimani glasali za Komšića.

E yebi ga sad,ja mislio da ti,kao i vi svi ovdje na forumu znate da ljudi nisu glasali za Komšića nego protiv Čovića a tebi za spoznaju,muslimani su apriori glasali za SDA.
Stvarno si me razočarao a kako da se Komšić kandidira na izborima kao Bosanac,ako je to ustavom zabranjeno pa je ovako morao da se kandiduje kao Hrvat jer je samo tako dozvoljeno po ustavu,

Inkvizitor
11-11-2018, 16:12
Aaa znači nema se nacionalnisti ali se takija. Bil se i ti kandidirao ko Komšić iako ne posjeduješ nacionalnost.

Pajdo
11-11-2018, 16:16
Aaa znači nema se nacionalnisti ali se takija. Bil se i ti kandidirao ko Komšić iako ne posjeduješ nacionalnost.Ja sam pred mirovinom, tako da me to niti pod razno ne interesuje ili hajmo reći,da to tebi prepuštam :)

Inkvizitor
11-11-2018, 16:24
Kakve veze ima mirovina s kandidiranjem?

Pajdo
11-11-2018, 16:28
Što bi Slovenac rekao;Bog te nima rad,kako kakve veze?
Pa kad odem u mirovinu,nema šanse da bi pristao na bilo kakve obaveze,dosta sam radio,treba malo i živiti na opušteni način u smislu da me ne zanima ni koji je dan,datum ili koliko je sati.

Puntar2.0
11-11-2018, 17:28
Pa ako nisi u stanju reci najosnovniju stvar, postajes sumnjiv.
Nije te nitko pitao za ime, adresu ili slicno. Dok deset puta ponavljas kako si negdi oko sesdeset godina, problem ti je reci sto si po nacionalnosti. Mozes i reci Jugoslaven. Mislim ono, djetinjasto je to "covjek sam".
Prilici mulcu od 16 godina koji je otkrio Marxa i Che Guevarru.

Pajdo
11-11-2018, 18:04
Vidite gospodo draga,dajem sebi za pravo,da vam to uskratim pa bio sumnjiv ili ne.
Vi nekako volite ovako nešto
https://www.cdm.me/svijet/region/srbin-hrvat-ili-bosnjak-nacionalnost-u-bih-po-potrebi-biraju-mijenjaju/

Humphrey
11-11-2018, 18:17
Prvo su kinezi otkrili ovaj forum,sad imamo i "čovjeka" za člana. Bravo inkvi, ode ti forum k vragu.

Kineze još mogu i tolerirati,ali kod "čovjeka" povlačim granicu.

Pajdo
11-11-2018, 18:25
Prvo su kinezi otkrili ovaj forum,sad imamo i "čovjeka" za člana. Bravo inkvi, ode ti forum k vragu.

Kineze još mogu i tolerirati,ali kod "čovjeka" povlačim granicu.
Ma ko ili šta sam vam ja spram Svetoga oca?

Papa Benedikt odlikovao Željka Komšića, ali za HDZ on i dalje nije dobar Hrvat

Link https://www.nap.ba/new/vijest.php?id=49899&fbclid=IwAR3IOsIEYoSb4t55lJE30PWVS98D3JtjvZsxNbweY s1mN6tYmhAqoX8oZo0

Puntar2.0
11-11-2018, 18:28

Link https://www.nap.ba/new/vijest.php?id=49899&fbclid=IwAR3IOsIEYoSb4t55lJE30PWVS98D3JtjvZsxNbweY s1mN6tYmhAqoX8oZo0

Komsicu, je da si propa kao couch i da jedva gledas iz pijandurskih ociju, ali zar ti je vec 60 godina?

Humphrey
11-11-2018, 18:31

Je li tebe papa odlikovao? Ako nije zašto tvrdiš da si čovjek?

Je li Komšić Hrvat ili čovjek?

Pajdo
11-11-2018, 18:40
Je li tebe papa odlikovao? Ako nije zašto tvrdiš da si čovjek?

Je li Komšić Hrvat ili čovjek?Ko o čemu pojedini o uzurpiranom pogledu na svijet a Komšić kao takav će sigurno zastupati interese sviju a ne samo probranih ili odabranih a nešto tako ne može svako.

Puntar2.0
11-11-2018, 18:46
Ko o čemu pojedini o uzurpiranom pogledu na svijet a Komšić kao takav će sigurno zastupati interese sviju a ne samo probranih ili odabranih a nešto tako ne može svako.

Znaci covjek koji je totalno utopljen u muslimansko drustvo u Sarajevu, bez ikakvih veza sa Hrvatima od Posavine do Sirokoga ce zastupati interese sviju?

Pajdo
11-11-2018, 18:47
Tako nekako jer to Čović nije znao,osim da si je gradio vilu ,...… koje već vrijednosti?

Puntar2.0
11-11-2018, 18:52
Tako nekako jer to Čović nije znao,osim da si je gradio vilu ,...… koje već vrijednosti?

Kako ce zastupati sviju kad pojma nema o problemima Hrvata? Hoce mu to lokalni hodza objasniti?

Pajdo
11-11-2018, 18:54
Kako ce zastupati sviju kad pojma nema o problemima Hrvata? Hoce mu to lokalni hodza objasniti?
Sviđa mi se tvoj pogled na svijet.
Očekujem da tako nastaviš i kod ostalih tema,odnosno problema ili ljudi.
Bude išlo?

Puntar2.0
11-11-2018, 18:56
O cemu pricas ti?

Pajdo
11-11-2018, 19:01
Pa ako takvo pozitivno mišljenje imaš o Čoviću,onda komotno možeš imati i o Komšiću.
Mislio sam da bar toliko razumiješ.

Aleksa
11-11-2018, 19:11
Pajdo nije "binsr", što neko reče, Srbi ovako ne govore. :D Tako da nema ništa od popunjavanja mojih četničkih snaga ovde. :D

Ali lepo je primetio da se RS naziva takozvanom, a naslov podforuma "Herceg-Bosna i ostatak BiH" što implicira da HB nije takozvana.

Pa, Inkvi, i druge kolege, nije li to malo odlepljivanje od realnosti? :D

Pajdo
11-11-2018, 19:13
Pozdrav i tebi :)

Puntar2.0
11-11-2018, 19:14
Pa ako takvo pozitivno mišljenje imaš o Čoviću,onda komotno možeš imati i o Komšiću.
Mislio sam da bar toliko razumiješ.

Ja o Covicu nemam pozitivno misljenje.

Aleksa
11-11-2018, 19:15
Pozdrav i tebi :)

Pozdrav. :)

Inkvizitor
11-11-2018, 19:24
Pajdo nije "binsr", što neko reče, Srbi ovako ne govore. :D Tako da nema ništa od popunjavanja mojih četničkih snaga ovde. :D

Ali lepo je primetio da se RS naziva takozvanom, a naslov podforuma "Herceg-Bosna i ostatak BiH" što implicira da HB nije takozvana.

Je.

Dobro si primjetio. Može nam se.

Čovjek bez nacije je konfuzna osoba. Ne bi odgovarao na pitanja ali zato insistira na odgovorima.

Ne podnosi nacionalizam ali zubima i noktima brani postojanje tzv. RS

Humphrey
11-11-2018, 19:26

Istina,niti jedan srbin se ne bi zabunio pa sebe nazvao čovjekom. šalim se, ili ne...

Pajdo je nešto gore od srbina, on je "čovjek",a to znači da je vjerojatno balija ili hrvat,nazovimo ga komšić hrvat,to je druga strana medalje koju čine hdz hrvati.

Znači "čovjek" je otkrio ovaj forum na marginama društva i kao nesebični "čovjek" pred penzijom došao nas je prosvjetliti.

Mene samo zanima zašto ga inkvi tolerira? Tko god sebe nazove "čovjekom" i pravi se kao da to nešto znači je ili mentalni pacijent ili trol. U oba slučaja ne vidim zašto ga se ovdje trpi s obzirom da ništa novo ne pridonosi, za drugačije mišljenje već imamo vas nekoliko srba, a vi se barem ne preseravate i tepate sebi kao "čovjeku" koji je iznad niskih strasti nacionalista.

A što se tiče tkz. ja više volim genocidna, RS postoji u svoj svojoj krvavoj stvarnosti,monstruozna mrlja na duši čovječanstva.

A opet,što je genocid,ništa novo,a kad se BiH neizbježno raspadne barem ćete imati neke temelje. Stoga nemojte svoje krvave ruke smatrati(iako to i ne radite) sramotom nego gradnjom nečega za srbe.

Mi Hrvati smo čistih ruku i nikakve budućnosti.

Pajdo
11-11-2018, 19:26
Ako ciljaš na mene,zaboli me dupe za RS,ma evo mi suze sve niz leđa teku i toliko mi je slabo srce zbog RS da budem u kratkom prestao sa disanjem.
Plitkost je relativna dubina.

Pajdo
11-11-2018, 19:31
Istina,niti jedan srbin se ne bi zabunio pa sebe nazvao čovjekom. šalim se, ili ne...

Pajdo je nešto gore od srbina, on je "čovjek",a to znači da je vjerojatno balija ili hrvat,nazovimo ga komšić hrvat,to je druga strana medalje koju čine hdz hrvati.

Znači "čovjek" je otkrio ovaj forum na marginama društva i kao nesebični "čovjek" pred penzijom došao nas je prosvjetliti.

Mene samo zanima zašto ga inkvi tolerira? Tko god sebe nazove "čovjekom" i pravi se kao da to nešto znači je ili mentalni pacijent ili trol. U oba slučaja ne vidim zašto ga se ovdje trpi s obzirom da ništa novo ne pridonosi, za drugačije mišljenje već imamo vas nekoliko srba, a vi se barem ne preseravate i tepate sebi kao "čovjeku" koji je iznad niskih strasti nacionalista.

A što se tiče tkz. ja više volim genocidna, RS postoji u svoj svojoj krvavoj stvarnosti,monstruozna mrlja na duši čovječanstva.

A opet,što je genocid,ništa novo,a kad se BiH neizbježno raspadne barem ćete imati neke temelje. Stoga nemojte svoje krvave ruke smatrati(iako to i ne radite) sramotom nego gradnjom nečega za srbe.

Na brzinu sam pročitao i kratko odgovorim,jer sa osobama ograničenog uma je potrebno i odgovarati da sam čovjek.
Vi pojedini i neznate virtualno komunicirati dok vam neko ne kaže ko i šta je,kakvo mu je vjersko,političko,rasno i ko zna kakvo još ubjeđenje a ja ubjeđenje ima,sistem i cilj a to niste ljudi poput tebe.
Što se tiče tvog pitanja zašto me se trpi,pa izvolite,radite što vam volja,ban nije teško sprovesti,par klikova i nema me više.
Čemu nerviranje,kad niste pojedini dorasli današnjoj civilizaciji?
Čemu sinko?

Humphrey
11-11-2018, 19:36
Na brzinu sam pročitao i kratko odgovorim,jer sa osobama ograničenog uma je potrebno i odgovarati da sam čovjek.
Vi pojedini i neznate virtualno komunicirati dok vam neko ne kaže ko i šta je,kakvo mu je vjersko,političko,rasno i ko zna kakvo još ubjeđenje a ja ubjeđenje ima,sistem i cilj a to niste ljudi poput tebe.
Što se tiče tvog pitanja zašto me se trpi,pa izvolite,radite što vam volja,ban nije teško sprovesti,par klikova i nema me više.
Čemu nerviranje,kad niste pojedini dorasli današnjoj civilizaciji?
Čemu sinko?

Slušaj, nemma ništa protiv trolova, tu sam tolerantan,ali bitna je kvaliteta,a ti si jako loš, baš ono na prvu. Budi "čovjek" negdje drugdje. Kinezi nas čitaju.

Grunf
11-11-2018, 20:47

Tzv. znači nešto privremeno, kao npr. tzv. RSK, a Herceg-bosna je trajna i vječna. Možda trenutno nema određene granice, ali to znači da je neograničena. :)

Valter brani Sarajevo
12-11-2018, 01:07

Ne zavaravaj se sa tom čistoćom, zaboravio si UZP.....

Pajdo
12-11-2018, 09:55
Slušaj, nemma ništa protiv trolova, tu sam tolerantan,ali bitna je kvaliteta,a ti si jako loš, baš ono na prvu. Budi "čovjek" negdje drugdje. Kinezi nas čitaju.

Možeš tek misliti kakav si ti za mene?
Nemam ni vremena a ni volje opisivati te jer ionako ne bi ti to razumio,kratak ti je fitilj i dalekozor.

Inkvizitor
12-11-2018, 10:10

Baš me zanima računate li vi u taj UZP naoružavanje vas od strane Hrvatske i Hrvata, boravak u hrvatskim hotelima, kampovima, čak i za vrijeme hrvatsko-muslimanskog rata, deblokadu Bihaća, deblokadu Sarajeva vraćanjem u Daytonu dvije općine koje je HV osvojio Šipovo i Mrkonjić-grad za deblokadu Sarajeva i koridor prema Goraždu.

I Sebijin boravak na Braču dok traje “UZP” kako to sladostrasno izgovarate.

Pitanje je naravno više retoričko

Grunf
12-11-2018, 10:32

UZP, Del Pontine nebuloze kojima je za račun Britanaca osudila Hrvate što su im u ratu pokvarili planove koje su imali s ovim dijelom svijeta? Nismo to zaboravili, dobro smo si zapisali u pamćenje Del Ponte, Hartmann, Arbour, Goldstonea, sve suce, Britance, Australce, Kanađane...Podcrtani su u našim bilježnicama, doći će mace na vratanca. :)

crni bombarder
12-11-2018, 13:43
Ne obracajte paznju na suncokrete... UZP je po njima sveto pismo ili kuran jer je tako Haag rekao, a sto je Haag rekao i da Srbija nije agresor, to im se ne dopada pa tu odluku Haaga ne priznaju.

Goni ih u lijepu materinu.

Valter brani Sarajevo
12-11-2018, 23:02
UZP, Del Pontine nebuloze kojima je za račun Britanaca osudila Hrvate što su im u ratu pokvarili planove koje su imali s ovim dijelom svijeta? Nismo to zaboravili, dobro smo si zapisali u pamćenje Del Ponte, Hartmann, Arbour, Goldstonea, sve suce, Britance, Australce, Kanađane...Podcrtani su u našim bilježnicama, doći će mace na vratanca. :)
To bi se kod nas reklo u crni tefter su zapisani :kava
Nije loše voditi evidenciju :)

imperator
17-11-2018, 15:44
Šta je ba ovo kliksovci se preselili na HRHB. :(

Pajdo
18-11-2018, 16:10
Šta je ba ovo kliksovci se preselili na HRHB. :(
Tako je,reci ti njima,reci!

Valter brani Sarajevo
18-11-2018, 20:11
Baš me zanima računate li vi u taj UZP naoružavanje vas od strane Hrvatske i Hrvata, boravak u hrvatskim hotelima, kampovima, čak i za vrijeme hrvatsko-muslimanskog rata, deblokadu Bihaća, deblokadu Sarajeva vraćanjem u Daytonu dvije općine koje je HV osvojio Šipovo i Mrkonjić-grad za deblokadu Sarajeva i koridor prema Goraždu.

I Sebijin boravak na Braču dok traje “UZP” kako to sladostrasno izgovarate.

Pitanje je naravno više retoričko
Ko smo to mi?

Pajdo
18-11-2018, 20:55
Ko smo to mi?
Znaš ono,naši,vaši ,...…...

Grunf
22-08-2019, 12:40
Ovako izgleda genocid, a ne ono kaj nama podmeću za drugi svjetski rat.

Prema popisu stanovništva Bosne i Hercegovine iz 1991. godine na današnjem prostoru Republike Srpske, u 39 općina i gradova bilo je 152.975 stanovnika hrvatske nacionalnosti. Od tog ukupnog broja, 145 tisuća Hrvata živjelo je u prostoru od Bosanskog Šamca do Bosanskog Novog/Novigrada. Konkretno u prostoru Bosanske Posavine, u pet gradova i općina: Derventa,Doboj, Modriča, Bosanski Brod i Bosanski Šamac živjelo je 73.508, u prostoru Banje Luke i šire banjalučke regije, u 15 gradova i općina bilo je 71.527 građana hrvatske nacionalnosti. Na ostalim područjima RS-a – područje Semberije, Podrinja i Istočne Hercegovine, prema popisu stanovništva iz 1991. godine, nastanjivalo je oko 8 tisuća Hrvata. U odnosu na popis iz 1991. godine danas u Bosni i Hercegovini manjka 208 tisuća Hrvata, 66.353 Bošnjaka te 127.085 Srba. U odnosu na prijeratno razdoblje, u RS - nedostaje ni više ni manje nego 92,62% Hrvata. Brojem i slovima Hrvata je samo 4.564 na današnjem području RS-a.《 (izvor: Katoličke tiskovna agencia Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine)

https://narod.hr/kultura/22-kolovoza-1941-doboj-ubijanja-i-stradanja-hrvata-dobojsko-derventskog-kraja-trajala-su-od-1941-do-1947

Aleksa
23-08-2019, 02:43
Ovako izgleda genocid, a ne ono kaj nama podmeću za drugi svjetski rat.

https://narod.hr/kultura/22-kolovoza-1941-doboj-ubijanja-i-stradanja-hrvata-dobojsko-derventskog-kraja-trajala-su-od-1941-do-1947

Daj nam i ostale podatke. Npr. broj Srba u Hrvatskoj 1991. da uporedimo sa brojem iz 2019.
Pad broja Hrvata u RS možda je uporediv sa padom broja Srba u Zapadnoj Slavoniji. Da ne spominjemo ostatak onoga što se danas zove RH.

Ako ne kažete da je ružno što vam je država NDH usvojila program istrebljenja Srba koji je sprovodila onoliko koliko je bilo u njenoj moći; ako ne kažete da je ružno to što je etničko čišćenje u bivšoj SFRJ započelo u Zagrebu! ni manje ni više - lično znam tri porodice koje pre početka bilo kakvih sukoba morale da napuste vašu metropolu - a ne znam da se igde nešto slično dešavalo (dakle opet ponavljam - pre početka bilo kakvih ratnih sukoba); ako ne kažete da je ružno ono što se danas desilo u okolini Knina; onda ispada da uzimate kao prirodno da vi proterujete kako koga želite, a da se zgražavate kad se vama tako nešto desi.

Grunf
23-08-2019, 10:19
Jedina "država" koja je imala i provela program istrjebljenja je Republika Srpska što se vidi i po statističkim podacima. Genocidna tvorevina, da imate srama bi se stidjeli vašim postupcima. U Hrvatskoj su Srbi povećali udjel nakon drugog svjetskog rata tak da to more biti genocid samo u ludim mitomanskim glavama. U Hrvatskoj je ostalo 40% prijeratnih Srba, da ih Martić nije pozvao na evakuaciju, ostalo bi i 80%. Kako god okreneš, ne možeš sakriti karakter genocidne RS.

Inkvizitor
23-08-2019, 13:18
NDH je blijedi pokušaj tzv RS.

Ta je genocidna tvorevina danas skoro 100% srpska a prije rata jedva su na tom teritoriju prelazili 50%

Aleksa
25-08-2019, 19:30
https://galerija.nezavisne.rs/v/20190825100805077596.jpg

Ona spodoba koja sebe zove ministrom odbrane, Vulin, sleteo na Manjaču.

Uz svo gađenje nad likom i delom gosn Vulina, lepo je što je helikopter Vojske Srbije, sleteo na Manjaču.

Citiraću komentar muslimana sa klixa:

To je posljedica činjenice da koliko god se mi tješili to je sve Srbija,što se prije pomiriimo s tim manje će da boli.

Da,poznati smo po organiziranosti a ovom romiću je Manjača očigledno isto što i Zlatibor...i jeste jebeš ga.
https://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/I-Vulin-stigao-na-Manjacu/555175

Grunf
26-08-2019, 10:10
Ajde, i vi ste krenuli tim putem. Helikopteri HV-a redovno slijeću u Mostaru. :D

http://ip.index.hr/remote/indexnew.s3.index.hr/images2/helikopter_naslovna.jpg

Aleksa
27-08-2019, 02:47
Pa, Grunfić nije ti to isto. Mi nemamo pretenzije na Mostar, dok vi imate na Manjaču koja je u dubini teritorije na koju pretendujete, tako da se ruše mili snovi vaši. :D
I još kad tome dodamo da je Crni bombarder identifikovao četnike u okolini Knina, onda treba da se zabrinete. :D

imperator
27-08-2019, 13:59
Pa, Grunfić nije ti to isto. Mi nemamo pretenzije na Mostar, dok vi imate na Manjaču koja je u dubini teritorije na koju pretendujete, tako da se ruše mili snovi vaši. :D
I još kad tome dodamo da je Crni bombarder identifikovao četnike u okolini Knina, onda treba da se zabrinete. :D

Ne brine nas ovo sitno kecanje, koje je više u funkciji zafrkancije dnevne politike a kojem ti kao pridaješ neku pažnju. Više bi te trebale brinuti "SandžakBosna" i bošnjačke pretenzije na ovaj dio Srbije, što predstavlja Level Up Up i što stvarno Srbiju nakon Kosova može da svede na Beogradski pašaluk.
A za podsjetnik i tebi i drugima koji možda žele zaboraviti koridor koji spaja dva dijela RS-a kao manjeg BiH entiteta, kojeg su Srbi dobili u zamjenu za određene teritorije.
Stoga budi vrlo vrlo oprezan Aleksa kad govoriš o navodnim hrvatskim pretenzijama.

imperator
27-08-2019, 14:05
Samo da se nadopunim. Pretenzije na Manjaču imaju Bošnjaci kako si to lijepo saznao na Klixu.

BWA
30-08-2019, 19:18
Na današnji dan 1995 god počelo je bombardovanje od strane Nato pakta Srpske Republike Bosne i Hercegovine.
Poginulo je na stotine civila i pričinjena je velika materijalna šteta. Bombardovanje je trajalo do 14. septembra.

Puntar2.0
30-08-2019, 20:10
Ko im jebe cetnicku mater.

Caprienti
30-08-2019, 20:13
i hrabri Srbi su ustuknuli, ali su im omraženi zapadnjaci svejedno dali pola bosne tobože u silnoj mržnji prema ustašama i mujagama.

realno jedino su ustaše u ovoj priči poduvale, dok su mujage i srbobrani dobili i više nego što su zaslužili.

da se mene pita, i 30 posto bosne bilo bi previše, ali svakako da ni mujagama ne bi dao više od 30 posto, naravno Hrvati kao najstariji narod i narod koji je obilježio povijest Bosne i Hercegovine zaslužuje 40 posto teritorija, kao povijesni zalog banovine hrvatske i stvaranja nove moderne države, kada jednom raskrstimo s avnojevskim zavnohovskim partizanskim sranjima, i konačno oslobodimo zemlju u punom opsegu, onom kojem drug Nobilo Mesić i ostala partizanska govna nikako ne mogu pojmit, jer oni vole titu i titine granice više od hrvatske i hrvata. to je ta čarobna crta, i zato AVNOJ živi vječno, jer i Tito za njih nije mrtav, već živ, i u pravu su dok god oni žive živi i drug Tito. zato imamo samo jedno riješenje tog problema, pobrinut se da oni više ne žive. :)

a vi Srbi ionako ste dovoljna kazna i pokoara sami sebi, ali u jednu ruku sam vam zahvalan, bez vas takvih kakvih jeste ne bi imali državu, antifašisti bi bez vas uspjeli osujetit proglašenje NDH 1991, srećom vaša agresija je pomutila njihove antifašističke planove, i Mesić OZNA I Udba su privremeno dobili glogov kolac ravno u vampirsko antifašističko srce. na žalost to je bilo kratkog vjeka, jer vampir kao vampir ima sto života, i sada nam opet sisaju krv, dok Srbi glume žrtve i oplakuju mrtve u napadima pomahnitalih "ustaša" koji su uspjeli doći do Rijeke, barem je Rijeka slovila kao multikulturalni grad, a sada se i ona otela kontroli i više ni tamo Srbi ne mogu mirno da žive, jedino vam ostaje Trst i sve zapadno od Trsta, morat ćete probat putevima kojima maršal nikada nije hodio dok je svoje neprijateljske ofanzive preživljavao.

BWA
30-08-2019, 20:27
Ko im jebe cetnicku mater.

auu kakav govor mrznje

Grunf
31-08-2019, 13:09
Na današnji dan 1995 god počelo je bombardovanje od strane Nato pakta Srpske Republike Bosne i Hercegovine.
Poginulo je na stotine civila i pričinjena je velika materijalna šteta. Bombardovanje je trajalo do 14. septembra.

Samo nisi rekao zbog čega. Zbog toga jer je VRS počinila genocid u Srebrenici i masakr na Markalama. Bombardirali vojne ciljeve 1 dan pa 4 dana držali ultimatum na koji hrabri Srbi iz RS nisu pristali i onda opet 9 dana bombardirali vojne ciljeve.

Poginulo manje ljudi nego u Mladićevom ulasku u jedno omanje selo poput Škabrnje.

Blagu kaznu za svoja nedjela izokrećete u nepravdu prema svom narodu i napuhujete broj stradalih, obmanjujete samo sebe i držite se vječno u stanju pravednih žrtvi kojima cijeli svijet duguje nešto.

crni bombarder
31-08-2019, 13:38
Pa "Srbi protiv celog sveta, Srbi pobedili NATO pakt" to ti je ta bolesna cetnicka prica.

imperator
31-08-2019, 13:46

Ispravka netočnog navoda.
Republika Srpska je jedan od entiteta u BiH, tako da ne postoji Srpska Republika BiH.
NATO je bombardirao legalne vojne ciljeve. A to što su četnici kao u drugom WW okrenuli kokarde u petokrake, pa prevarili, ovdje su skidali uniforme kako bi prikazali vojne žrtve kao civilne što je poodavno pročitana stvar.

BWA
01-09-2019, 02:33
Republika Srpska je jedan od entiteta u BiH, tako da ne postoji Srpska Republika BiH.
NATO je bombardirao legalne vojne ciljeve. A to što su četnici kao u drugom WW okrenuli kokarde u petokrake, pa prevarili, ovdje su skidali uniforme kako bi prikazali vojne žrtve kao civilne što je poodavno pročitana stvar.

Dovoljno je bomardovao da bi kasnije vi i muslimani mogli da nagrnete sa svih strana.
Republika Srpska Bosne i Hercegovine, izvini pogrešno sam se izrazio.

imperator
01-09-2019, 13:22
Dovoljno je bomardovao da bi kasnije vi i muslimani mogli da nagrnete sa svih strana.
Republika Srpska Bosne i Hercegovine, izvini pogrešno sam se izrazio.

Pa radi toga sam i naveo da ispravljam netočan navod.
Ponovo ispravljam netočan navod.
Nakon bombardiranja RS-a nitko nije "nagrnuo" na entitet BiH Republiku srpsku, nego se prešlo za zeleni sto u Dejtonu.

imperator
01-09-2019, 15:09
Usput BWA, ti izgleda po pravilu koristiš netočne navode želeći valjda da potkrijepiš neke svoje predrasude s kojim si došao na portal.
Istina, moja je dužnost da te korigiram i lagano krckam jednu po jednu tvoju zabludu.
Meni ne smeta, ali na tvom mjestu bih se ipak zapitao... jesi sakriven kao osoba iza avatara, ali čovjeku od karaktera ne stoji da ga stalno netko popravlja radi netočnih navoda.
Mene bi bilo stid.

crni bombarder
01-09-2019, 17:29
Nismo mi nagrnuli nego 100.000 NATO vojnika, na nenaoruzanu srpsku nejac.

BWA
02-09-2019, 00:17
Usput BWA, ti izgleda po pravilu koristiš netočne navode želeći valjda da potkrijepiš neke svoje predrasude s kojim si došao na portal.
Istina, moja je dužnost da te korigiram i lagano krckam jednu po jednu tvoju zabludu.
Meni ne smeta, ali na tvom mjestu bih se ipak zapitao... jesi sakriven kao osoba iza avatara, ali čovjeku od karaktera ne stoji da ga stalno netko popravlja radi netočnih navoda.
Mene bi bilo stid.

Čega da me bude sramota...
Sve je prihvatljivo dokle god normalno pišemo, a neki ovde što jebavaju majke izgleda da još iz svog sela nisu izašli a ustvari su gospodje za tastaturom.

imperator
02-09-2019, 14:51
Čega da me bude sramota...
Sve je prihvatljivo dokle god normalno pišemo, a neki ovde što jebavaju majke izgleda da još iz svog sela nisu izašli a ustvari su gospodje za tastaturom.

OK. Netko ima obraza netko nema.Stvar vaspitanja.

A ne vidim uopće potrebu da meni pišeš i jadiš o svojim sukobima tu na portalu ako si ih i imao.
Ako što imaš za reći imaš dolje na dnu foruma temu samo za te stvari, pa izvoli, pojadaj se moderaciji i dobit ćeš sigurno kvalitetan odgovor...