PDA

Pogledaj Full Version : Za Ukrajinu - Spremni!

juka
07-02-2015, 14:37
http://themladichi.com/kolumne/reakcije/za-ukrajinu-spremni/

Što mislite o ovoj temi? Pozdrav iz Splita!

RockyMarciano
07-02-2015, 15:11
Nisam tip koji bi se upuštao u takve avanture, ali ne mislim ništa loše o onima koji su se odlučili na to. Što se tiče Desnog sektora, slažem se da je to koketiranje s nacizmom blago rečeno glupo. Oni su ukrajinski nacionalisti, prema tome zašto ne koriste ukrajinske zastave i simbole umjesto simbola jednog režima koji ih je ionako smatrao slavenskim smećem? Ovako čine štetu svojoj poziciji i idu na ruku ruskoj propagandi.

Inkvizitor
07-02-2015, 15:15
Možda slijede generala Vlasova iz 2. svj. rata.

što mislim o tome. pa nama je bilo drago da dođu Nijemci, Britanci, Francuzi, svi slavimo Nicholiera..

Takvih ljudi će uvijek bit.

Al rat u Ukrajini je još na početku, sve će biti dobro ako se ne krenu priskati dugmići onda će bit svejedno gdje si.

NorthStand
07-02-2015, 15:31
Nisam tip koji bi se upuštao u takve avanture, ali ne mislim ništa loše o onima koji su se odlučili na to. Što se tiče Desnog sektora, slažem se da je to koketiranje s nacizmom blago rečeno glupo. Oni su ukrajinski nacionalisti, prema tome zašto ne koriste ukrajinske zastave i simbole umjesto simbola jednog režima koji ih je ionako smatrao slavenskim smećem? Ovako čine štetu svojoj poziciji i idu na ruku ruskoj propagandi.

da ali nacisti su bili najveći i najozbiljinij protivnik Rusije i Rusa u 20 stoljeću, tako da ti opaska i nije do kraja na mjestu. a onda oni se služe upravo tim simbolima, kao simbolima poruke rusima šta ih čeka u budućnosti. i koga imaju protiv sebe. a i to tko je koga smatrao slavenskim smećem bi se dalo pričat, koliko ja vidim nakon 1945 Rusi su sve slavenske narode držali u još gorem položaju nego Hitler, tako da me ta patetika "antifašista" o "porobljavanju slavena" niti najmanje ne zanima. to je samo strašenje od pravih neprijatelja slavena, a oni su se lijepo razotkrili nakon 1945, kako ovi s istoka tako i ovi s zapada. znamo isto dobro, da su nama navedeni uveli embargo na oružje, vjerojatno smo i za njih bili "slavensko smeće" ko i za hitlera, pa nam nisu htjeli dostavljat oružje. ja znam da je Budimir Lončar jugo kopile napravio sve kao i Račan da Hrvatska bude razoružana, ali da su ovi na zapadu išta bolji i normalniji od ovih na istoku, taj embargo nam nikad ne bi uveli, na koncu konca upravo su nam Rusi bili glavni za "opskrbu oružjem" u tim kriznim momentima. tako da ovaj rat je više simbolične prirode s naše strane, radi se o tome da je Ukrajina ugrožena teritorijalno od jednog predatora s kakvim smo i mi imali posla nedavno, ali jasno je da je ovdje umješan i zapad u taj sukob i da to nije zbog toga potpuno identično našoj sudbini 1990ih. ameri jednostavno gdje god dođu, naprave sranje, i zato pustite hitlera na miru, ima valjda mali milion hitlera u SAD. a i među tim holokaust židovima, koji patetično kenjaju o holokaustu dok drugim narodima i državama rade istu stvar koju je njima radio Hitler. pun kurac mi je tog licemjera, i tog moraliziranja tih majmuna. u poltiici morala nikad nije bilo niti će ga biti, tko je jači taj tabači i kraj priče.

RockyMarciano
07-02-2015, 16:55
Znam da koriste takve simbole iz mržnje prema Rusima, ali u očima svijeta to ne izgleda dobro. Daju rusima mogućnost da ih svijetu predstave kao sulude ekstremiste i potkopaju njihovu borbu.

Ista stvar vrijedi i za neke naše nacionaliste koji se ponekad sramote nacističkim simbolima. Nismo nikakvi germani i nemamo veze s njima. Nema ništa smješnije od ljudi koji su podrijetlom iz nekog hercegovačkog sela, a izigravaju velike arijevske ratnike. To je komedija koja nema veze s mozgom. Jedino što to pokazuje je nedostatak samopouzdanja i samopoštovanja, kao i kompleks manje vrijednosti od nadmoćnijih idola (koji nas ne jebu 2%). Iz istog razloga se Srbi uvlače u šupak Rusima. Ako smo već hrvatski nacionalisti, onda bi trebali imati svoju kulturu, svoj identitet i svoje simbole.

farcry
07-02-2015, 17:09
Kako im sada ne smeta cirilica...

caporegime
07-02-2015, 18:12
Ajde sad kad je vec juka obznanio ja mogu potvrditi. Ipak, tko pazljivije cita mogao bi u ovom tekstu vidjeti jedan zanimljiv detaljcic....povezan cak i s hrhb forumom. Uglavnom sve sto mogu reci, Sretno i vratite se zivi.

Rizični
07-02-2015, 18:48
Ajde sad kad je vec juka obznanio ja mogu potvrditi. Ipak, tko pazljivije cita mogao bi u ovom tekstu vidjeti jedan zanimljiv detaljcic....povezan cak i s hrhb forumom. Uglavnom sve sto mogu reci, Sretno i vratite se zivi.

Nek se vrate živi i zdravi. Vezano za "detaljčić",pretpostavio sam da je pitanje dana,vezano uz odlazak.

skater
07-02-2015, 19:57

Na ljutu ranu, ljuta trava.

Da su ih smatrali slavenskim smećem onda ih nebi inkorporirali u svoje redove. Taj režim ih je oslobodio antifašističkog boljševičkog režima koji je pobio na milijune Ukrajinaca u Gladomoru.

Kao što su pripadnici HOS-a bili "za dom spremni" i nisu pjevali "po šumama i gorama" nego "Juru i Bobana", tako i Ukrajinci udaraju kontru. Sigurno ne će koristiti antifa-šističke simbole, crvenu zvezdu petokraku i slično. Samo glup čovjek može pušiti rusku promidžbu o "neonacistima".

Uostalom u čemu je problem ako je netko nacionalsocijalist a nije problem ako je antifašist odnosno komunist? Voljeti i preferirati svoj narod i rasu je negativno a biti internacionalistički i anacionalno nastrojen je pozitivno. Sve što je u službi globalizacije je pozitivno a suprotno je "fašizam" i "nacizam".

ali u očima svijeta to ne izgleda dobro

Ne zanima me mišljenje idiota i "svijeta" kojima mediji formiraju mišljenje.

Da su kojim slučajem neprijatelji pro njemački orijentirani, vjerojatno bi se transformirali u ljevičarske anarhiste

Zašto onda postoji Zlatna zora u Grčkoj? Kako to da oni nisu ljevičarski anarhosindikalisti i pripadnici Syrize? Kako to da postoje ruski nacionalsocijalisti? Vremena se mijenjaju, i ovakve pojave imaju najmanje veze s 2.svj. ratom a više s ideologijom koja stoji iza simbolike.
Današnji samozvani antifa-šisti predstavljaju sve suprotne vrijednosti od onih za koje se zalažu "neonacisti". "Neonacisti" su za dom, narod, naciju, obitelj, tradiciju a "antifa-šisti" za manjine, LGBTQ skupine, "različitost", multikulturalizam itd.

umjesto simbola jednog režima koji ih je ionako smatrao slavenskim smećem?

Kultura Germana i Slavena se ispreplitala:

http://s21.postimg.org/kmiw850uf/250px_Kolovrat_Swastika.jpg (http://postimage.org/)

Kolovrat je stari slavenski znamen koji označava beskrajan krug rođenja i smrti. Srodan je sa svastikom. Riječ se sastoji od dva dijela - kolo koje označava Sunce i vrat koji označava vrtnju.

U slavenskoj kulturi kolovrat je znamenovao boga Svaroga. Znak se također nalazi na mnogim ukrasima. U novije doba postao je najvažniji znak Rodnovjerja, obnovljene vjere predkršćanskih Slavena, te drugih ne-kršćanskih vjerskih zajednica kao što je Slavenski vedantizam. U Rusiji i mnogim drugim zemljama bivšeg Sovjetskog saveza, kolovrat i rodnovjerje, zbog rasističkih panslavenskih organizacija koje ih koriste, i sami su postali predmetom kontroverze

skater
07-02-2015, 20:03

Zato jer se radi o Ukrajincima. Isto bi bilo da se radi o Makedoncima i Bugarima.

Humphrey
07-02-2015, 20:36
Idealisti, avanturisti i plaćenici su dio svakog rata otkad je ratovanja.

Hannibal je sa vojskom plaćenika skoro pokorio Rim, a plaćenici su kasnije bili dio i rimske vojske.

I Hrvati su kroz povijest stavljali svoje ratničke usluge na ponudu cijeloj europi.Nema ništa negativno u tome, vojnik je zanimanje kao i svako drugo,a nekima to ide bolje nego drugima. Ako nemaš vojsku,ako nemaš kvalitetan kadar, nije loše imati na raspolaganju ljude koji znaju svoj posao.

Oni koji imaju negativno mišljenje o plaćenicima(nisu svi plaćenici, neki su idealisti,a neki samo avanturisti)obično počnu pričati o tome kako se treba boriti samo za svoju domovinu,ali ako ih pustiš da dovoljno dugo pričaju dođu na to kako se oni ne bi ni za svoju domovinu borili.

AnteCa$h
07-02-2015, 20:40

Smeta nam samo srpsku cirlicu. Smijesno kako ste hrabri srbici preko neta a nedavno ste vi u traktore bjezali

farcry
08-02-2015, 15:33
Zato jer se radi o Ukrajincima. Isto bi bilo da se radi o Makedoncima i Bugarima.

Mislis li da je ispravna njihova borba, u ovom tekstu sa sajta Mladichi covek je lepo pojasnio, a sta ako je Rusija poslednji bastion nacionalne drzave protiv usa dominacije?
Kao sto sam protiv toga da Srbi idu u Donbas , a neki Rus u Moskvi ladi jaja i zabole ga iskreno sta se tamo desava u sta sam se licno uverio.
Taj bataljon Azov je bio spreman za evakuaciju iz Marijupolja nakon invazije Ruske Donske Dizvizije, primirje je sprecilo da zauzmu grad.
Opet se vracam na ovaj tekst iz Mladicha, tamo je bukvalno pakao gde se odvija geostrateski rat izmedju dveju sila.
Amerikanci ce ici do kraja, ratovace do poslednjeg Ukrajinca.

NorthStand
08-02-2015, 16:09
Znam da koriste takve simbole iz mržnje prema Rusima, ali u očima svijeta to ne izgleda dobro. Daju rusima mogućnost da ih svijetu predstave kao sulude ekstremiste i potkopaju njihovu borbu.

Ista stvar vrijedi i za neke naše nacionaliste koji se ponekad sramote nacističkim simbolima. Nismo nikakvi germani i nemamo veze s njima. Nema ništa smješnije od ljudi koji su podrijetlom iz nekog hercegovačkog sela, a izigravaju velike arijevske ratnike. To je komedija koja nema veze s mozgom. Jedino što to pokazuje je nedostatak samopouzdanja i samopoštovanja, kao i kompleks manje vrijednosti od nadmoćnijih idola (koji nas ne jebu 2%). Iz istog razloga se Srbi uvlače u šupak Rusima. Ako smo već hrvatski nacionalisti, onda bi trebali imati svoju kulturu, svoj identitet i svoje simbole.

pa i imamo, nisu ustaški simboli bili ni nacistički ni fašistički, iako za dom spremni uspoređuju s sieg heil moraš veću pozornost obratit na to tko radi takve usporedbe.

mi smo se skompali s nacistima samo iz jednog razloga, da im pošaljemo jugu u stečaj, i da na temeljima razvaljena juge uskrsnemo NDH. jel to neki zločin?

naravno da je bilo zločina, kao što i sad ima zločina u Ukrajini s obadvije strane, ali cilj opravdava sredstva nemoj vjerovat ovim mutavcima antifašističkim iz hrvatske ništa, jer su oni poznati lažovi mitomani i falsifikatori naše povijesti.

što se tiče ukrajinaca, oni s tim nacističim simbolima zapravo utjeruju strah u kosti rusima, i neka se boje rusi jer ovi iz desnog pravog sektora nisu baš nekakva kamilica dečki, i kad tad ovi rusi na istoku će dobit po pički, ono što ih za sad spašava je upravo ta činjenica da se ne zna kako će Putin odreagirat, ja sam siguran da u slučaju napada i gaženja ovih talibana ruskih na istoku, Putin šalje profi rusku vojsku u taj dio, do sad je vukao takve poteze i siguran sam da je na to spreman, i to je ono zašto do sad ukrajinci nisu radikalnije krenuli tamburat ove ruske separatiste, boje se protureakcije Putina i angažmana profi ruske vojske na tlu Ukrajine. a očito je po primjeru Krima, da je na to spreman.

Inkvizitor
08-02-2015, 16:51
tekst je s dnevnog..

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/144334-dramaticno-nastupio-je-prijelomni-trenutak-ukrajinske-krize.html

svašta se tamo kuha..

skater
08-02-2015, 17:04
Mislis li da je ispravna njihova borba, u ovom tekstu sa sajta Mladichi covek je lepo pojasnio, a sta ako je Rusija poslednji bastion nacionalne drzave protiv usa dominacije?
Kao sto sam protiv toga da Srbi idu u Donbas , a neki Rus u Moskvi ladi jaja i zabole ga iskreno sta se tamo desava u sta sam se licno uverio.
Taj bataljon Azov je bio spreman za evakuaciju iz Marijupolja nakon invazije Ruske Donske Dizvizije, primirje je sprecilo da zauzmu grad.
Opet se vracam na ovaj tekst iz Mladicha, tamo je bukvalno pakao gde se odvija geostrateski rat izmedju dveju sila.

Rusija nije posljednji bastion nacionalne države jer se Putin zalaže za euroazijanizam prema zamislima Dugina. Uostalom, može se vidjeti kako muslimani okupiraju pola Moskve prilikom molitve. Njegova kćer će se udati za sina j. korejskog admirala. Da je Putinu stalo do ruske nacije onda sigurno nebi dao kći nerusu i nebijelcu.

skater
08-02-2015, 17:14
pa i imamo, nisu ustaški simboli bili ni nacistički ni fašistički, iako za dom spremni uspoređuju s sieg heil moraš veću pozornost obratit na to tko radi takve usporedbe.

mi smo se skompali s nacistima samo iz jednog razloga, da im pošaljemo jugu u stečaj, i da na temeljima razvaljena juge uskrsnemo NDH. jel to neki zločin?

naravno da je bilo zločina, kao što i sad ima zločina u Ukrajini s obadvije strane, ali cilj opravdava sredstva nemoj vjerovat ovim mutavcima antifašističkim iz hrvatske ništa, jer su oni poznati lažovi mitomani i falsifikatori naše povijesti.

što se tiče ukrajinaca, oni s tim nacističim simbolima zapravo utjeruju strah u kosti rusima, i neka se boje rusi jer ovi iz desnog pravog sektora nisu baš nekakva kamilica dečki, i kad tad ovi rusi na istoku će dobit po pički, ono što ih za sad spašava je upravo ta činjenica da se ne zna kako će Putin odreagirat, ja sam siguran da u slučaju napada i gaženja ovih talibana ruskih na istoku, Putin šalje profi rusku vojsku u taj dio, do sad je vukao takve poteze i siguran sam da je na to spreman, i to je ono zašto do sad ukrajinci nisu radikalnije krenuli tamburat ove ruske separatiste, boje se protureakcije Putina i angažmana profi ruske vojske na tlu Ukrajine. a očito je po primjeru Krima, da je na to spreman.

Podijeli i vladaj:

http://tabletmag.com/jewish-news-and-politics/187217/borislav-bereza

Right-Wing Ukrainian Leader Is (Surprise) Jewish, and (Real Surprise) Proud of It

farcry
08-02-2015, 17:16
Rusija nije posljednji bastion nacionalne države jer se Putin zalaže za euroazijanizam prema zamislima Dugina. Uostalom, može se vidjeti kako muslimani okupiraju pola Moskve prilikom molitve. Njegova kćer će se udati za sina j. korejskog admirala. Da je Putinu stalo do ruske nacije onda sigurno nebi dao kći nerusu i nebijelcu.

Putin se zalaze sa tu Evroazijsku uniju ali to je samo slovo na papiru i pitanje da li ce ikada biti realizovana.
Putin nije Rusija ali naspram Jeljcina Rusi njega dozivljavaju patriotom.
Rusija tek mora da se otrezni od boljsevizma, suskaju price da bi Igor Strelkov mogao biti novi kandidat za predsednika Rusije a on je antikomunista i carista, ukoliko on dodje to ce biti radikalan rez sa komunistickom zaovstastinom.

Grunf
08-02-2015, 17:21
Ameri su podcijenili Ruse i njihovu snagu. Pogotovo su precijenili svoju snagu i snagu sankcija koje su nametnuli Rusiji. Zemlje zapada (SAD, EU, Japan, Kanada, Australija) svake godine smanjuju udio u gospodarstvu svijeta tj. BDP-u, a države Azije povećavaju. Uskoro će Kina postati najveća ekonomija u svijetu nominalno, već je po paritetu kupovne moći. Lupanje sankcija će samo okrenuti Ruse Aziji koja će u budućnosti biti mjesto blagostanja, a zapad sam sebi reže granu na kojoj sjedi u očajničkom pokušaju zadržavanja moći.

Grunf
08-02-2015, 17:22

Kaj smo u 19. stoljeću? Otac se tu ništ ne pita. :D

boni
08-02-2015, 17:32
Mi nemamo šta tamo raditi.

Zašto bi se zamjerali Rusima kada nam u zadnjem periodu ništa nažao nisu učinili, ili ako jesu, to je barem 50 puta manje nego što su nam učinili naši tzv. zapadni partneri.

Kao što se ne treba svađati i qurčiti sa Švabenzi ili Amerima, tako ne treba ni s Rusima. Nisu oni ništa podmukliji i licemjerniji od zapadnjaka.Iz naše perspektive narano.

NorthStand
12-02-2015, 11:57
Ameri su podcijenili Ruse i njihovu snagu. Pogotovo su precijenili svoju snagu i snagu sankcija koje su nametnuli Rusiji. Zemlje zapada (SAD, EU, Japan, Kanada, Australija) svake godine smanjuju udio u gospodarstvu svijeta tj. BDP-u, a države Azije povećavaju. Uskoro će Kina postati najveća ekonomija u svijetu nominalno, već je po paritetu kupovne moći. Lupanje sankcija će samo okrenuti Ruse Aziji koja će u budućnosti biti mjesto blagostanja, a zapad sam sebi reže granu na kojoj sjedi u očajničkom pokušaju zadržavanja moći.

SAD će zadržat no.1 poziciju još sigurno 50 godina, i u tom periodu se žele pobrinut da drugi ne preuzmu njihovu poziciju, ali mislim da kinezi pa i Rusi Indija imaju ogromni potencijal, Japan je odavno ekonomski gigant, tako da azija je po svemu vodeći kontinent u budućnosti, na koncu konca na tom kontinentu živi najviše ljudi. dakle potencijal joj je ogroman, sad bijelci su sami sebe sjebali kad su sjebali hitlera, ja to odavno govorim. mislim da bi on da je pobjedio u 2ww, zadržao poluge moći u rukama europskih naroda, i pogotovo u odnosu na SAD, a ne bi nam sada svima SAD bio i tata i mama. što se tiče Rusije, nju nitko ne može porazit, čak ni vojno mislim da su dovoljno jaki da se obrane od nekakve vanjske agresije i bez n. naoružanja. ali zlu ne trebalo i to im je adut u rukavu, samo zaprijete nuklarnim ratom. a što se tiče SAD vodi pogrešnu politiku odavno, preagresivno šire svoje pipke po svuda, a one države koje su s njima u savezu ignoriraju i premalo pozoronosti ekonomske i političke im posvećuju.

jednostavno Rusija je danas puno jača nego 1990ih, u velikoj mjeri je to zasluga Putina, šta god netko mislio o njemu. Jelcin i njemu slični bi bili od nje napravili političkog patuljka, Putin je ipak napravio to da se Rusiju pita oko svega, a ova kriza u ukrajini je definitivno neriješiva bez pravog pristupa diplomatskog prema putinu i Rusiji, toga je svijesna Merkel pa namjerno ne zaoštrava situaciju i kao u našem slučaju raspada SFRJ švabe odbijaju slati oružje bilo kojoj opciji. sad koliko je to pravedno ili nije, o tome bi se dalo diskutirat jer sigurno da Rusi i Ukrajinci nisu u istoj poziciji, kao što nismo bili ni mi i Srbi 1991. ali bože moj, amerika i rusija su ovaj problem najviše zakuhale, Rusija nije imala pravo mislit da je Ukrajina njena gubernija, odnosno "tampon zona" između NATO saveza i SAD na spram granica Rusije, ja razumjem zašto je Rusima strateški bitno da Ukrajina ostane van NATO saveza, zato su i izvršili ovu agresiju na istok, i aneksiju krima. ali to što je njima važno, nema nikakve veze s činjenicom da je to Ukrajina međunarodno priznata država, i njene granice se i sama Rusija obvezala poštivat.

amerika s druge strane je financirala onu pobunu na majdanu, ali isto tako treba reći da je bilo ogromno nezadovoljstvo s Janukovičem koji je bio marioneta u ulozi Moskve. pravi mali poslušni psić, koji je lajao kako bi mu veliki ruski medo rekao. dakle, to je jedan od ključnih razloga protesta na majdanu, ukrajincima je bilo dosta tih ruskih gubernatorskih sranja, i njihovih poltrona na vlasti u kijevu. na koncu konca, Ukrajinci su i protiv amerikanaca koliko i protiv rusa, o tome na žalost nitko ne priča, oni ne žele da njihova država bude u rukama ta dva politička predatora i hegemona. pogrešno je mislit da bi majdan i rezultat majdana bio okretanje Ukrajine u smjeru zapada, jer su ovi iz pravog sektora odlučili odjebat i jednu i drugu opciju a odabrat neki svoj put u cijeloj toj priči.

daleko od toga kažem da ameri nisu krivi za ovo, znamo kakva su sranja spremni sve zakuhat širom svijeta, i onda pričat o borbi "protiv terorizma". ali Rusija je ovaj put isto odreagirala totalno nerazumno, i Putin je s ovom agresijom na ukrajinu upropastio normalne odnose s narodom koji ima 35 miliona ljudi, i koji je itekako uz ruse kumovao pobjedi i obrani sovijetskog saveza od nacista i saveznika hitlera u 2ww. ukrajina je izgubila u tom ratu 14 miliona ljudi, što u migracijama stanovništva, što usmrćivanjem. oko 40 posto žrtava SSSR-a u 2ww, otpadaju na ukrajinu, Rusi kao i Srbi u SFRJ sve zasluge za pobjedu u 2ww žele pripisat sebi. a naravno da je to daleko od istine, ukrajinci su uz ruse imali najveće gubitke, s time da je Staljin namjerno slao ukrajince u prve redove protiv nacista u borbu, baš zato da izginu, jednostavno taj manijak je baš očito mrzio ukrajince, a prije 2ww ih je pobio 6 miliona o gladomoru, naravno Srbima vječnim vazalima Moskve to je izmišljotina, iako mi nije jasno šta Srbi imaju od toga da brane jednog komunističkog boljševičkog imbecila Staljina, pa nije to napad na Rusiju niti su se u 2ww nacisti i ustaše i svi ostali na istočnom frontu borili protiv rusa već protiv komunističkog sovijetskog saveza i staljina, da nije bilo njih pitanje je dal bi i došlo do tog rata na "istočnom frontu".

no da ne duljim, Ukrajinci imaju potpuno pravo nakon svih silnih tragedija okrenut leđa Rusiji, jer je dokazano kroz povijest ta i takva Rusija njima uvijek bila teret i problem. proizvodila smrt u njihovoj državi, kako to proizvodi i dan danas. jebe mi se za zapad, i SAD, ovo je agresija na suverenitet jednog naroda i zato Putin nema prolaza kod mene, šta mene briga za njegove igre s amerikancima i njihovog geostrateško nadjebavanje, našli su se nadjebavat nad jednom suverenom državom u sred europe! bilo bi najbolje kad bi obadvoje odjebali, i pustili taj narod da konačno živi u miru i bez njihovih stalnih politiziranja i krojenja sudbine oružjem.

NorthStand
12-02-2015, 11:59
Mi nemamo šta tamo raditi.

Zašto bi se zamjerali Rusima kada nam u zadnjem periodu ništa nažao nisu učinili, ili ako jesu, to je barem 50 puta manje nego što su nam učinili naši tzv. zapadni partneri.

Kao što se ne treba svađati i qurčiti sa Švabenzi ili Amerima, tako ne treba ni s Rusima. Nisu oni ništa podmukliji i licemjerniji od zapadnjaka.Iz naše perspektive narano.

http://www.vecernji.hr/svijet/hrvatski-dobrovoljci-ne-mrzimo-srbe-ni-ruse-pomazemo-ukrajinskom-narodu-989338

imamo mi tamo radit, nije ovo borba protiv rusije već protiv ruske agresije. to je velika razlika, nitko ne želi vidjet Rusiju poraženu, možda SAD i neke države europe. ali generalno većina europljana nema ništa protiv rusije, ali ima protiv njihove agresije na ukrajince. stvar je jednostavna, neka se jedni i drugi okane teritorija te države, i prekinu politizirat s sudbinama miliona ljudi!

farcry
12-02-2015, 15:12
Da je tako realno kao sto pises ja bih prvi podrzao Ukrajinu. Da Porosenko kaze otvoreno necemo u EU necemo u Nato hocemo da Ukrajina bude nezavisna drzava, a on odmah posle Majdana trazi clanstvo Ukrajine u Nato.
I sto je najgore slepo slusa Amerikance, Porosenko je toliko glup da ne moze da shvati da je sudbina Ukrajine da bude most izmedju Zapada i Rusije a Rusi po cenu 3 svetskog rata nece dozvoliti da Nato pridje njihovim granicama.
Cujem sada na ovim pregovorima u Minsku Putin je toliko bio iznerviran da je polomio olovku, a sta ce tek biti kada mu prekipi Ukrajinci ga bukvalno provociraju, a siguran sam da Putin posalje vojsku u Ukrajinu niko od ovih EU jajara i Amera ne bi prstom mrdnuo za njih!

Picaferaj
12-02-2015, 19:07

ja mislio da primirje počinje 15-og

Ukrajinci priredili doček osloboditeljima iz Azova
http://www.portaloko.hr/clanak/video-uspjeh-hrvatskih-dragovoljaca-ukrajinci-priredili-docek-osloboditeljima-iz-azova/0/70285/

Skywalker
12-02-2015, 19:17
Znaci,Hrvati stigli na kraj rata :(
Steta.

caporegime
12-02-2015, 19:19
nije kraj. nije ovo spontani incident pa da već bude kraj. bit će tu još svega.

Humphrey
12-02-2015, 19:19
Znaci,Hrvati stigli na kraj rata :(
Steta.

Ne, shvatili su da je vrag odnio šalu kad su stigli Hrvati.

Inkvizitor
12-02-2015, 19:23
To se podrazumjeva, gdje god dođu Hrvati, obično tad rat prestaje.

Humphrey
12-02-2015, 19:25
Nitko ne želi glad, kugu i Hrvate pred svojim vratima. Putin je pametan čovjek.

farcry
12-02-2015, 20:07
Kad god Rujke krenu napred brze potpisuj primirje :D

RockyMarciano
12-02-2015, 20:30
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/rusija-trazi-da-zagreb-sprijeci-odlazak-hrvata-u-borbe-u-ukrajinu---372427.html

Kako im nisu smetali ruski državljani koji su se 91. borili protiv Hrvatske?

NorthStand
12-02-2015, 21:06
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/rusija-trazi-da-zagreb-sprijeci-odlazak-hrvata-u-borbe-u-ukrajinu---372427.html

kad vi "spriječite agresiju" na ukrajinu, mi ćemo spriječit naše dragovoljce da se bore u ukrajini, simple as that!

http://www.youtube.com/watch?v=BSaIlAhPo8I

:rofl

NorthStand
12-02-2015, 21:37
Da je tako realno kao sto pises ja bih prvi podrzao Ukrajinu. Da Porosenko kaze otvoreno necemo u EU necemo u Nato hocemo da Ukrajina bude nezavisna drzava, a on odmah posle Majdana trazi clanstvo Ukrajine u Nato.
I sto je najgore slepo slusa Amerikance, Porosenko je toliko glup da ne moze da shvati da je sudbina Ukrajine da bude most izmedju Zapada i Rusije a Rusi po cenu 3 svetskog rata nece dozvoliti da Nato pridje njihovim granicama.
Cujem sada na ovim pregovorima u Minsku Putin je toliko bio iznerviran da je polomio olovku, a sta ce tek biti kada mu prekipi Ukrajinci ga bukvalno provociraju, a siguran sam da Putin posalje vojsku u Ukrajinu niko od ovih EU jajara i Amera ne bi prstom mrdnuo za njih!

neka pošalje, ali 25 hrvata će biti i više nego dovoljno da mu zaustavi onih 10 divizija što drži preko granice spremnih da jurnu na njih. :D

šalu na stranu, mislim da on nije spreman na sranja koja su mu spremni napravit ukrajinci, batina ima dva kraja očajni ukrajinci će biti spremni na svakakve gadosti, jednostavno Putin zna da su ukrajinci veliki zalogaj nije to narod od par milja ljudi kao baltičke države već ih ima sasvim dovoljno da rusima prirede katastrofu kakvu su napravili vijetnamci amerima, bitan je samo borbeni moral lako za rusku superiornost u zraku i kopnu, ako budu imali toga oružja će imat i više nego dovoljno da ih zaustave, pa nije Ukrajina u poziciji Hrvatske iz 1991, dapače omjer u naoružanju je puno ravnopravniji bez obzira što je na suprotnoj strani Rusija, ako netko misli da će se Rusi prošetat do Kijeva neka misli, jedva čekam da Putin povuče taj potez pa da se svi konačno uvjerimo da ni Rusi nisu više ono što su bili, niti je ovo doba 2ww kad su isti imali potporu zapada za razbijanje nijemaca na istočnom frontu. i to ne samo verbalnu, već i materijalnu. jednostavno, uživat ću ovaj put kako će naša braća ukrajinci natamburat vašu braću ruse, jedva čekam da krene taj konačni obračun kod ok korala. :D

http://www.youtube.com/watch?v=8LZL98ZFz6g

Rusi i Srbi, upalite traktore, bit će gore nego 1995. :evil

http://www.youtube.com/watch?v=HwLUXZuzL2M

NorthStand
12-02-2015, 22:12
Kad god Rujke krenu napred brze potpisuj primirje :D

kad ukrajinci i 25 hrvata krenu, rujke će kapitulirat, nije im ovo poljska da se mogu zajebavat s onim nekakvim medvjedom "this is russia".

http://www.youtube.com/watch?v=_DxhZOHSclU

http://www.ilgiornale.it/sites/default/files/foto/2014/02/24/1393227887-uomo-due-asce.jpg

THIS IS UKRAINA !

Humphrey
12-02-2015, 23:30

Sad je i službeno. Zna Putin da nakon Napoleona i Hitlera Hrvatima ne smije dati treću šansu koja bi Rusiji mogla biti i zadnja.

NorthStand
13-02-2015, 23:01
Sad je i službeno. Zna Putin da nakon Napoleona i Hitlera Hrvatima ne smije dati treću šansu koja bi Rusiji mogla biti i zadnja.

http://www.vecernji.hr/svijet/bivsi-voda-bbb-a-najavio-hrvatski-majdan-bit-ce-puno-krvi-989740

– Sada imamo antihrvatsku vladu. Banditi, bivši komunisti, puno Srba. Svi oni ljube g... Europskoj uniji i ismijavaju domoljube – rekao je Šeler

Putin zna, da će Hrvati spasit europsku bijelu rasu, zato je sazvao primirje. jer čim su Hrvati došli, to je znak za uzbunu i maksimalni oprez.

farcry
25-02-2015, 21:15
Da li je istina da su neki Hrvati iz bataljona Azov presli na Rusku stranu?

Ujkan
26-02-2015, 08:42
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10456820_616673058434053_5314158624486837717_n.jpg ?oh=a6ed0ba7cbd9f6965185a0d774ba345e&oe=558F98B1&__gda__=1435447425_5a35625441ba52c81a0fd6462d19e41 b

DzoniBG
26-02-2015, 11:01
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10456820_616673058434053_5314158624486837717_n.jpg ?oh=a6ed0ba7cbd9f6965185a0d774ba345e&oe=558F98B1&__gda__=1435447425_5a35625441ba52c81a0fd6462d19e41 b

Koje blamiranje...

Jel ovo BBB...rekao bi da jeste... podrska u cemu?! Sto su otisli da ratuju u jedinicu Azov, privatnu vojsku jevrejskog tajkuna Kolomojskog... pritom, ni fronta videli nisu, vec su stacionirani u luci Mariopolj, gde od kad su otisli, osim nesto carki nije ni bilo sukoba.

Mogu da se raduju sto je trenutno primirje, inace ako se zapuca tamo, brzo ce ih vracati u plasticnim vrecama...

http://2.bp.blogspot.com/-6qXNSO6fbUs/VHcOdfzCIaI/AAAAAAAAYE8/28I1sNymNTM/s1600/oYSPOCYhtB0.jpg

Ovakvi su vec jednom pokusali da zauzmu Rusiju pre 70 godina... neke ptice nikad ne polete, ovi bas nista naucili nisu...

sagitarius
26-02-2015, 12:35
U Ukraini rat ne vode Hrvati, ratuju Rusi i Ukrainci, a potpora malobrojnih hrvatskih dobrovoljaca Ukraini je u skladu sa politikom EU i NATO, prema ruskom ekspanzionizmu i unitarizmu koji je iskazan Putinovom željom da sve zemlje bivšeg SSSR-a ponovo ujedini pod rusku kapu.

Inkvizitor
26-02-2015, 12:47
Koje blamiranje...

Jel ovo BBB...rekao bi da jeste... podrska u cemu?! Sto su otisli da ratuju u jedinicu Azov, privatnu vojsku jevrejskog tajkuna Kolomojskog... pritom, ni fronta videli nisu, vec su stacionirani u luci Mariopolj, gde od kad su otisli, osim nesto carki nije ni bilo sukoba.

Mogu da se raduju sto je trenutno primirje, inace ako se zapuca tamo, brzo ce ih vracati u plasticnim vrecama...

http://2.bp.blogspot.com/-6qXNSO6fbUs/VHcOdfzCIaI/AAAAAAAAYE8/28I1sNymNTM/s1600/oYSPOCYhtB0.jpg

Ovakvi su vec jednom pokusali da zauzmu Rusiju pre 70 godina... neke ptice nikad ne polete, ovi bas nista naucili nisu...

Džoni ti više strasti pokazuješ za Rusiju i ruske interese u Ukrajini nego za Kosovo.

pa ne baš ovi, ali ovi pod ovom zastavom su zauzeli skoro cijelu Rusiju istovremeno se boreć sa skoro cijelim svijetom. Da je bilo 1 na 1 tko zna kako bi bilo.

No pusti to..jesi slušao i gledoa ispovjesti mladih Srba što su otišli u Sibir radit. Tretiralo ih skoro po robove. kažu..nikad više.

DzoniBG
26-02-2015, 12:47
U Ukraini rat ne vode Hrvati, ratuju Rusi i Ukrainci, a potpora malobrojnih hrvatskih dobrovoljaca Ukraini je u skladu sa politikom EU i NATO, prema ruskom ekspanzionizmu i unitarizmu koji je iskazan Putinovom željom da sve zemlje bivšeg SSSR-a ponovo ujedini pod rusku kapu.

Sagi, mozes ti i malo bolje od ovih bezlicnih fraza kojima mantraju u zapadnim medijima do besvesti...

Politika EU i NATO da salje dobrovoljce u privatne odrede jevrejskog tajkuna, pod nacistickim obelezjem... to je sjajna politika, vidimo da daje ogromne rezultate, pomoc ovih Hrvata u tome je cini mi se presudna... ako sacuvaju to malo glave na ramenu, napravili su veliki uspeh u zivotu...

Skoro sve zemlje bivseg SSSR su objedinjene u takozvanu ZND - Zajednicu nezavisnih drzava, u kojima postoje specijalne veze, pre svega ekonomske... a i politicka saglasnost oko vecine pitanja... izuzet su 3 balticke zemlje, koje su i pored dogovora o rasformiranju SSSR i povlacenju ruske vojske i drzava varsavskog pakta, u zamenu za neutralnost i ne pristupanje NATO paktu, ipak to ucinile...

Agresivnost NATO pakta i Amerike prema granicama Rusije i ruskog uticaja je prevazisla sve moguce granice... usli su Rusima u dvoriste misleci da ce po dobro uhodanom receptu uvoza revolucije sa strane moci da podcine jos jednu zemlju... Rusija je ozbiljna svetska sila koja to ne dozvoljava...to mogu samo u nekim banana republikama, i islamskim dzamahirijama...

Bolje vracajte te nesretnike nazad u zemlju, da ih ne bi vracali u sanducima...

Inkvizitor
26-02-2015, 12:48
Vraćajte i i vi one vaše nesretnike, one kako se zovu..koji je ono četnički odred..

ili su oni možda nadljudi i besmrtni.

DzoniBG
26-02-2015, 12:54
Džoni ti više strasti pokazuješ za Rusiju i ruske interese u Ukrajini nego za Kosovo.

pa ne baš ovi, ali ovi pod ovom zastavom su zauzeli skoro cijelu Rusiju istovremeno se boreć sa skoro cijelim svijetom. Da je bilo 1 na 1 tko zna kako bi bilo.

No pusti to..jesi slušao i gledoa ispovjesti mladih Srba što su otišli u Sibir radit. Tretiralo ih skoro po robove. kažu..nikad više.

Idi na temu Kosova i na ovom forumu, pa vidi koliko sam pisao o tome, a koliko o Ukrajini...

Pod tom zastavom...."skoro"...da, to skoro hebe stvar...skoro je bio i Napoleon... skoro je los izgovor za neuspeh...

Ne podrzavam ni tu neku sacicu "cetnika" koja je otisla tamo... njihov izgovor je da vracaju dug ruskim vojnicima koji su se borili u Bosni...ukljucujuci i Strelkova, jednog od glavnih likova u sadasnjem sukobu... nema sta da traze ljudi odavde na tom frontu. Srpska vlada je rekla da ce svakog ko ratuje tamo krivicno goniti...a vasa Pusicka to opravdava, kao, ok je tamo da ide da se ratuje... da ne govorim stav nekih ultradesnicara i ujkana koji su mentalno jos u 1942. godini...

Na Rusiju se ne ide, kao sto se ne ide bez q na svadbu... ta lekcija je odavno trebala biti naucena...

Inkvizitor
26-02-2015, 12:58
Idi na temu Kosova i na ovom forumu, pa vidi koliko sam pisao o tome, a koliko o Ukrajini...

Pod tom zastavom...."skoro"...da, to skoro hebe stvar...skoro je bio i Napoleon... skoro je los izgovor za neuspeh...

Ne podrzavam ni tu neku sacicu "cetnika" koja je otisla tamo... njihov izgovor je da vracaju dug ruskim vojnicima koji su se borili u Bosni...ukljucujuci i Strelkova, jednog od glavnih likova u sadasnjem sukobu... nema sta da traze ljudi odavde na tom frontu. Srpska vlada je rekla da ce svakog ko ratuje tamo krivicno goniti...a vasa Pusicka to opravdava, kao, ok je tamo da ide da se ratuje... da ne govorim stav nekih ultradesnicara i ujkana koji su mentalno jos u 1942. godini...

Na Rusiju se ne ide, kao sto se ne ide bez q na svadbu... ta lekcija je odavno trebala biti naucena...

pa nije baš neki uspjeh kad ti narod manji od tebe duplo, osvoji skoro cijelu zemlju i još usput ratuje sa cijelim svijetom.

Čak se može reći da Rusiju spašava samo njezino prostranstvo i vremenski uvjeti a ne neka ruska borbenost. Čak su im i najbolji borci bili neruski narodi.

pa nisam te vidio da si se oglasio i protestirao kad su ti četnici tamo otišli a otišli su davno prije ovih par Hrvata.

I što kažu mladi Srbi..nikad više u Rusiju..vaša ljubav prema Rusima je malo je reć iracionalna..dobro kao i svaka ljubav al vaša prevazilazi i zaljubljenog čovjeka do ušiju

kad dođe realnost..i ode se u Rusiju ondaje to druga priča..

DzoniBG
26-02-2015, 13:06
pa nije baš neki uspjeh kad ti narod manji od tebe duplo, osvoji skoro cijelu zemlju i još usput ratuje sa cijelim svijetom.

Čak se može reći da Rusiju spašava samo njezino prostranstvo i vremenski uvjeti a ne neka ruska borbenost. Čak su im i najbolji borci bili neruski narodi.

pa nisam te vidio da si se oglasio i protestirao kad su ti četnici tamo otišli a otišli su davno prije ovih par Hrvata.

I što kažu mladi Srbi..nikad više u Rusiju..vaša ljubav prema Rusima je malo je reć iracionalna..dobro kao i svaka ljubav al vaša prevazilazi i zaljubljenog čovjeka do ušiju

kad dođe realnost..i ode se u Rusiju ondaje to druga priča..

Englezi su sa svog patuljastog ostrva vladali polovinom sveta...

Nije stvar u velicini i brojnosti, nego u snazi, ekonomija, tehnologija, vojna moc... uz to, Nemci kad su ih napali, vec su drzali pod sapom celu kontinentalnu Evropu iz koje su izvlacili resurse i ljude... i pored svega toga nisu uspeli... iz tog poraza su izvukli zakljucke, ogromnoj vecini Nemaca danas ne pada na pamet da opet ulaze u sukob sa Rusima...tu samo mozes da ispadnes grbav...

Americi, i klimoglavim hijenama to ne dolazi iz dupeta u glavu... naucice na tezi nacin ovog puta...

Sto se tice Rusije, daleko da je to idealna zemlja, suplji su u mnogo stvari... ali ne pricamo sad o tome...nego o sizofrenoj ideji da ih neko pobedi na ovakav nacin... ko do sad nije skapirao da se to ne radi...nece nikad...

sagitarius
26-02-2015, 13:07
Sagi, mozes ti i malo bolje od ovih bezlicnih fraza kojima mantraju u zapadnim medijima do besvesti...

Politika EU i NATO da salje dobrovoljce u privatne odrede jevrejskog tajkuna, pod nacistickim obelezjem... to je sjajna politika, vidimo da daje ogromne rezultate, pomoc ovih Hrvata u tome je cini mi se presudna... ako sacuvaju to malo glave na ramenu, napravili su veliki uspeh u zivotu...

Skoro sve zemlje bivseg SSSR su objedinjene u takozvanu ZND - Zajednicu nezavisnih drzava, u kojima postoje specijalne veze, pre svega ekonomske... a i politicka saglasnost oko vecine pitanja... izuzet su 3 balticke zemlje, koje su i pored dogovora o rasformiranju SSSR i povlacenju ruske vojske i drzava varsavskog pakta, u zamenu za neutralnost i ne pristupanje NATO paktu, ipak to ucinile...

Agresivnost NATO pakta i Amerike prema granicama Rusije i ruskog uticaja je prevazisla sve moguce granice... usli su Rusima u dvoriste misleci da ce po dobro uhodanom receptu uvoza revolucije sa strane moci da podcine jos jednu zemlju... Rusija je ozbiljna svetska sila koja to ne dozvoljava...to mogu samo u nekim banana republikama, i islamskim dzamahirijama...

Bolje vracajte te nesretnike nazad u zemlju, da ih ne bi vracali u sanducima...

Ne vrijedi ostrašćeno ulaziti u jedan kompleksan problem i stvari gledati crno bijelo, stoga je besmisleno u tom kontekstu koji je uglavnom na taj način osjenio ovu temu, razgovarati o ruskom ekspanzionizmu i europskom odnosno savezničkom odgovoru na ovakvu politiku.
Upravo radi toga što svijet rešpektira Rusiju zaveo joj je sankcije zbog kojih zasigurno Putinu neće ništa nedostajati, ali obični mali ruski čovjek već poodavno stenje pod tovarom inflacije koja se raspodjelila na inflaciju robe i dijelom na inflaciju novca.
Zašto kažem rešpektira - pa zatim sankcije, pa da nije tako već bi NATO bio u Ukraini, čime bi Rusija izišla na svjetsku vjetrometinu kao evidentni agresor na tuđi teritorij.
To se ne čini iz više razloga, jer svima je jasno da sukob NATO i ruskih jedinica koje švrljaju po Ukraini, neće izazvati atomske udare, nego bi ponovo podigli željeznu zavjesu i vratile svijet za 35 godina unazad...
Dakle ovo "vračajte te nesretnike" jednako ide i na račun Srbije i stoga ostavi se kola u kojem nisi vješt igrač.
Umijem ja i bolje, ali na crno-bijeli način rezoniranja nemam volje ulagati se u diskusiju, pa onda lakonski i diskutiram...:D

Inkvizitor
26-02-2015, 13:21
Englezi su sa svog patuljastog ostrva vladali polovinom sveta...

Nije stvar u velicini i brojnosti, nego u snazi, ekonomija, tehnologija, vojna moc... uz to, Nemci kad su ih napali, vec su drzali pod sapom celu kontinentalnu Evropu iz koje su izvlacili resurse i ljude... i pored svega toga nisu uspeli... iz tog poraza su izvukli zakljucke, ogromnoj vecini Nemaca danas ne pada na pamet da opet ulaze u sukob sa Rusima...tu samo mozes da ispadnes grbav...

Americi, i klimoglavim hijenama to ne dolazi iz dupeta u glavu... naucice na tezi nacin ovog puta...

Sto se tice Rusije, daleko da je to idealna zemlja, suplji su u mnogo stvari... ali ne pricamo sad o tome...nego o sizofrenoj ideji da ih neko pobedi na ovakav nacin... ko do sad nije skapirao da se to ne radi...nece nikad...

Njemačka nije vojna sila pa niti ne može ratovat.

Al da može i bez nuklearnog naoružanja..ja stavljam 1000 eura na Nijemce a ti 100 na Ruse al 1 na 1.

Ovaj skuob dvaju velesila je već stoputa viđeno..imperijalističke sile se bore za svoje utjecaje..reklo bi se komunističkim rječnikom..to malog čovjeka ne treba uzbuđivati jer tu on ništa ne može a ovih par četnika i naših par ljudi što je tamo otišlo nisu ni prašina jedne kapljice u oceanu..čak da ih je otišlo i tisuću puta više..

Inače samo me mimo toga fascinira vaša zaluđenost Rusima koju i ti iskazuješ a to je smiješno.

Ima i kod nas..doduše puno manji broj koji tako gledaju u Njemačku a u principu mi smo za njih samo nebitni zamorci.

DzoniBG
26-02-2015, 13:23
Ne vrijedi ostrašćeno ulaziti u jedan kompleksan problem i stvari gledati crno bijelo, stoga je besmisleno u tom kontekstu koji je uglavnom na taj način osjenio ovu temu, razgovarati o ruskom ekspanzionizmu i europskom odnosno savezničkom odgovoru na ovakvu politiku.
Upravo radi toga što svijet rešpektira Rusiju zaveo joj je sankcije zbog kojih zasigurno Putinu neće ništa nedostajati, ali obični mali ruski čovjek već poodavno stenje pod tovarom inflacije koja se raspodjelila na inflaciju robe i dijelom na inflaciju novca.
Zašto kažem rešpektira - pa zatim sankcije, pa da nije tako već bi NATO bio u Ukraini, čime bi Rusija izišla na svjetsku vjetrometinu kao evidentni agresor na tuđi teritorij.
To se ne čini iz više razloga, jer svima je jasno da sukob NATO i ruskih jedinica koje švrljaju po Ukraini, neće izazvati atomske udare, nego bi ponovo podigli željeznu zavjesu i vratile svijet za 35 godina unazad...
Dakle ovo "vračajte te nesretnike" jednako ide i na račun Srbije i stoga ostavi se kola u kojem nisi vješt igrač.
Umijem ja i bolje, ali na crno-bijeli način rezoniranja nemam volje ulagati se u diskusiju, pa onda lakonski i diskutiram...:D

Ruski ekspanzionizam?!

https://hum3bg.wikispaces.com/file/view/NATO%2Bvs%2BWarsaw%2BPact.jpg/217663800/442x533/NATO%2Bvs%2BWarsaw%2BPact.jpg

Nekadasnji Warshawski pakt...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0b/Major_NATO_affiliations_in_Europe.svg/2000px-Major_NATO_affiliations_in_Europe.svg.png

Danasnje zemlje NATO pakta... ko je tu u ekspanzionizmu?! Rusi, koji su do 1990. imali svoju armiju u Berlinu... ili ovo tamno-plavo na slici, NATO, koji je duboko zasao i izasao na granice Rusije...

Pod sankcijama stenje i Evropa, milijarde su izgubili na sankcijama koje su pod represijom Amerike uveli, vecina clanica nevoljno, pucajuci sebi u nogu... sto slabi ionako nestabilnu evropsku ekonomiju koja je vec dugo u recesiji...

Respektira Rusiju, tako sto nije poslala svoju vojsku u Ukrajinu :) znaci oni tek tako mogu ako hoce da posalju vojsku, to se podrazumeva kao normalno... a Rusi ako pomazu svoje sunarodnike koji nece da zive u NATO surogat drzavi, onda je to Ruski ekspanzionizam... ne dupli, to su desetodupli standardi... da se slucajno zajebu, pa osim privatnih armija i placenika posalju regularnu armiju u Ukrajinu, tad bi tek najebali, jer bi imali na hiljade mrtvih, a mozda bi i isprovocirali toliko Ruse, da stisnu dugme, i posalju sve dodjavola... toliki idioti ipak nisu...

Ukrajinci su im za sad jurisni odred, ginu ko blesavi za njihove interese... i dobijaju batine gde god se pojave... ako ti mislis da je to mudra politika... ok...

DzoniBG
26-02-2015, 13:29
Njemačka nije vojna sila pa niti ne može ratovat.

Al da može i bez nuklearnog naoružanja..ja stavljam 1000 eura na Nijemce a ti 100 na Ruse al 1 na 1.

Ovaj skuob dvaju velesila je već stoputa viđeno..imperijalističke sile se bore za svoje utjecaje..reklo bi se komunističkim rječnikom..to malog čovjeka ne treba uzbuđivati jer tu on ništa ne može a ovih par četnika i naših par ljudi što je tamo otišlo nisu ni prašina jedne kapljice u oceanu..čak da ih je otišlo i tisuću puta više..

Inače samo me mimo toga fascinira vaša zaluđenost Rusima koju i ti iskazuješ a to je smiješno.

Ima i kod nas..doduše puno manji broj koji tako gledaju u Njemačku a u principu mi smo za njih samo nebitni zamorci.

I bez nuklearnog oruzja, Nemacka je danas patuljak u odnosu na Ruse, sto se tice snage armije...

Nemacka nije nezavisna zemlja, oni su i dalje vojno okupirani i ucenjeni od Amerike... da im dozvole da se sami razviju, i da se opet vrate militarizmu, bili bi dosta jaki... ovako, mrsavo je to, nemaju svoju nezavisnu armiju, i zato nema smisla da o tome polemisemo...kastrirani su jos od 1945, i pitanje je dal ce ikad povratiti vise onakvu vojnu snagu...imaju tehnologiju, ali ne da im se da naprave opet vojnu armadu...

Kakva zaludjenost Rusima... pusti to, pricamo argumentima...

sagitarius
26-02-2015, 13:58
Moj Đoni, SSSR je do 1990 bio jedna država, a Rusija je nova samostalna i posebna država u čijem sastavu su neke od zemalja bivšeg SSSR-a.
Govorimo o Rusiji, a ne o željeznoj zavjesi, Varšavskom paktu, sovjetskoj okupaciji Poljske, Čehoslovačke, Mađarske...
Ne govorimo o ruskoj carskoj imperiji, Romanovim ili kartama iz tih ili bilo kojih drugih lenjinskih i postlenjinskih vremena, o Hruščovljevoj vladavini, sovjetskoj crvenoj imperiji.
Ne stoji ovdje niti jedna ilustracija iz tog vremena SSSR-a, niti predlenjinskog perioda.
Mi govorimo o današnjoj Rusiji i sukobu proruskih i ruskih snaga na teritoriji suverene Ukraine...
I da argumenti su da li je ukrainska soldateska ušla u Rusiju ili je obrnuto.
To svijet osuđuje, a ne pravoslavlje, srbe ili ruski jezik..., to treba razumjeti i ako ćemo se vratiti unazad to treba činiti do predaje ukrainskog nuklearnog arsenala u zamjenu za mir i suverenitet priznat od Moskve, kojeg je Moskva prekršila, samo utoliko i uvjeta pod kojim je Krim pripao Ukraini...
To su argumenti, Đoni, a ne mapa "varšavskog pakta"...

Skywalker
26-02-2015, 13:59

Ukraine: Hard times bite - shop shelves empty, rationing introduced.

As the hryvnia continues to lose value, Ukrainian supermarkets have started the rationing of basic products, Wednesday. The shelves in some of Kiev's shops shelves could be seen almost empty following the move.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10649500_441087432713098_3958229722547368236_n.jpg ?oh=31aad6a3ac5c10f5cb8f4ade86312f6d&oe=5588FE7A&__gda__=1435139778_aa4dc5a0683a89d1d895d8ddcaf7539 0

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11021148_441087436046431_5786224058142668057_n.jpg ?oh=fe0824a3f8749a7ae2d8d40244622a57&oe=558459A8&__gda__=1435916738_1efac99cce08c9287178735ca28ed3e 0

Smesni ste ako mislite da Rusiju mogu bilo kakve sankcije da poremete i odvrate od odbrane svoje zemlje,teritorije...Isto racunaju iako izgube...10 000 ili 100 000 ljudi...Njima to nista ne znaci...Svesni su da moraju da se brane svakih 50-100 godina...Svaki Rus je svestan da je danas taj protivnik SAD.
Jasno je ko je ovde presao granicu...Amerika sa nasilnim svrgavanjem vlasti...Rusiji ne treba Kijev kao grad ili teritoriju.
Nije im trebao ni Krim dok Ameri nisu cackali mecku...jos manje Donjeck.A sad je vrag odneo salu.

clash
26-02-2015, 14:02
sankcije če sjebati običnog čovjeka, politiku sigurno ne- ruska politika je odavno poznata po tome, da im se jebe za ljude...

sagitarius
26-02-2015, 14:03

As the hryvnia continues to lose value, Ukrainian supermarkets have started the rationing of basic products, Wednesday. The shelves in some of Kiev's shops shelves could be seen almost empty following the move.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10649500_441087432713098_3958229722547368236_n.jpg ?oh=31aad6a3ac5c10f5cb8f4ade86312f6d&oe=5588FE7A&__gda__=1435139778_aa4dc5a0683a89d1d895d8ddcaf7539 0

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11021148_441087436046431_5786224058142668057_n.jpg ?oh=fe0824a3f8749a7ae2d8d40244622a57&oe=558459A8&__gda__=1435916738_1efac99cce08c9287178735ca28ed3e 0

Smesni ste ako mislite da Rusiju mogu bilo kakve sankcije da poremete i odvrate od odbrane svoje zemlje,teritorije...Isto racunaju iako izgube...10 000 ili 100 000 ljudi...Njima to nista ne znaci...Svesni su da moraju da se brane svakih 50-100 godina...Svaki Rus je svestan da je danas taj protivnik SAD.
Jasno je ko je ovde presao granicu...Amerika sa nasilnim svrgavanjem vlasti...Rusiji ne treba Kijev kao grad ili teritoriju.
Nije im trebao ni Krim dok Ameri nisu cackali mecku...jos manje Donjeck.A sad je vrag odneo salu.

Taj vrag koji je odnio šalu je baš neki zeznut, kao sad će za kaznu da okupira cijelu Ukrainu i pripoji je napačenoj Rusiji koja se samo svakih 50 - 100 godina brani...
Branili su se Rusi odvajkada i od Čeha i od Poljaka i Slovaka i Mađara..., a i od Čečena, evo sad i od nasrtljivih Ukrainaca...:D

clash
26-02-2015, 14:04
Ruski ekspanzionizam?!

https://hum3bg.wikispaces.com/file/view/NATO%2Bvs%2BWarsaw%2BPact.jpg/217663800/442x533/NATO%2Bvs%2BWarsaw%2BPact.jpg

Nekadasnji Warshawski pakt...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0b/Major_NATO_affiliations_in_Europe.svg/2000px-Major_NATO_affiliations_in_Europe.svg.png

Danasnje zemlje NATO pakta... ko je tu u ekspanzionizmu?! Rusi, koji su do 1990. imali svoju armiju u Berlinu... ili ovo tamno-plavo na slici, NATO, koji je duboko zasao i izasao na granice Rusije...

Pod sankcijama stenje i Evropa, milijarde su izgubili na sankcijama koje su pod represijom Amerike uveli, vecina clanica nevoljno, pucajuci sebi u nogu... sto slabi ionako nestabilnu evropsku ekonomiju koja je vec dugo u recesiji...

Respektira Rusiju, tako sto nije poslala svoju vojsku u Ukrajinu :) znaci oni tek tako mogu ako hoce da posalju vojsku, to se podrazumeva kao normalno... a Rusi ako pomazu svoje sunarodnike koji nece da zive u NATO surogat drzavi, onda je to Ruski ekspanzionizam... ne dupli, to su desetodupli standardi... da se slucajno zajebu, pa osim privatnih armija i placenika posalju regularnu armiju u Ukrajinu, tad bi tek najebali, jer bi imali na hiljade mrtvih, a mozda bi i isprovocirali toliko Ruse, da stisnu dugme, i posalju sve dodjavola... toliki idioti ipak nisu...

Ukrajinci su im za sad jurisni odred, ginu ko blesavi za njihove interese... i dobijaju batine gde god se pojave... ako ti mislis da je to mudra politika... ok...

pristup nato paktu je dobrovoljan, tako da... ako bi rusi valjali opstao bi varšavski pakt...

DzoniBG
26-02-2015, 14:17
Moj Đoni, SSSR je do 1990 bio jedna država, a Rusija je nova samostalna i posebna država u čijem sastavu su neke od zemalja bivšeg SSSR-a.
Govorimo o Rusiji, a ne o željeznoj zavjesi, Varšavskom paktu, sovjetskoj okupaciji Poljske, Čehoslovačke, Mađarske...
Ne govorimo o ruskoj carskoj imperiji, Romanovim ili kartama iz tih ili bilo kojih drugih lenjinskih i postlenjinskih vremena, o Hruščovljevoj vladavini, sovjetskoj crvenoj imperiji.
Ne stoji ovdje niti jedna ilustracija iz tog vremena SSSR-a, niti predlenjinskog perioda.
Mi govorimo o današnjoj Rusiji i sukobu proruskih i ruskih snaga na teritoriji suverene Ukraine...
I da argumenti su da li je ukrainska soldateska ušla u Rusiju ili je obrnuto.
To svijet osuđuje, a ne pravoslavlje, srbe ili ruski jezik..., to treba razumjeti i ako ćemo se vratiti unazad to treba činiti do predaje ukrainskog nuklearnog arsenala u zamjenu za mir i suverenitet priznat od Moskve, kojeg je Moskva prekršila, samo utoliko i uvjeta pod kojim je Krim pripao Ukraini...
To su argumenti, Đoni, a ne mapa "varšavskog pakta"...

Stavio sam ti mape da vidis koliko se ruski uticaj smanjio u predhodnih 25 godina...nema govora o ruskom ekspanzionizmu, oni su saterani u cosak, kao bokser u ringu... ili ce da se brani najbolje sto zna, ili ce ga nokautirati...

Gde je taj ekspanzionizam, gde su se Rusi to prosirili od kad su nezavisni?! Ratovali su sa Cecenima dva puta 90-ih, protiv okorelih dzihadista i islamista, slicnih ovom ISIL-u danas... i tad im se zameralo sa zapada, i tad su se podrzavali islamisti kao pre 2 godine u Siriji protiv Asada... ratovali su u jednoj epizodi u Osetiji, kada Sakashvili napujdan od Amerike prvi napada demilitarizovanu zonu gde zive uglavnom Rusi... i tada u blickriegu biva oduvan... to je sve od ruskih ratova u zadnjih 25 godina... a jel treba da ti pravim spisak u koliko je ratova za to vreme Amerika umesano direktno ili indirektno... da ti iznosim milionske brojke zrtava koje su za sobom ostavili, ruseci sve pravne norme, rezolucije UN... pa ciji je to onda ekspanzionizam?!

Ne "svijet" kako kazes...to osudjuje Amerika, i njeni sateliti...ali to nije svet, to je samo jedan deo sveta, onaj koji zarad svojih interesa spreman je da zgazi svakog ko mu stane na put...

NIje sve pocelo tako sto su Rusi "oteli" Krim, vec tako sto se vec po ko zna koji put receptom uvezene revolucije svrgla legalna vlada i predsednik, i nametnula vlast koja nema nikakav legitimitet, i kao takva odmah usla u direktan sukob i sa Rusijom, i sa Rusima u Ukrajini... ako preskocis taj sam pocetak, svi dalji zakljucci ce biti pogresni...

DzoniBG
26-02-2015, 14:28
pristup nato paktu je dobrovoljan, tako da... ako bi rusi valjali opstao bi varšavski pakt...

SSSR nije valjao nista, i raspao se...i trebao je da se raspadne...

Ali to ne znaci da treba koristiti tu frustraciju nekih naroda, da bi se danas unistavala Rusija. Dobra je bila Rusija kad se davila u svom blatu 90-ih, tad su bili i partneri, i novi prijatelji...onda kad je zemlja opljackana od tajkuna i oligarha, a narod ziveo u bedi...

Putin, koji je digao zemlju na noge, omogucio Rusima da pristojno zive, poveo jednu nacionalno odgovornu politiku... odmah je novi Hitler koga treba unistiti... i zbog same Rusije, i zbog zavrtanja ruke EU, a posebno Nemackoj, kojoj ovaj sukob ni malo ne prija...

http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2015&mm=02&dd=25&nav_id=961950

Americka agencija za strateska predvidjanja, u tesnoj vezi sa vlascu... ovo nisu predvidjanja, ovo je spisak zelja i ciljeva sta je ono sto je pozeljno za Ameriku u narednih 10 godina... rasturena Rusija, raspala EU, Nemacka u govnima...a njhov satelit Poljska odlicno stoji...

Tu je glavna prica, tu se vuku najvazniji potezi na sahovskoj tabli geopolitike... sama Ukrajina je trenutni poligon gde se opipava snaga protivnika...

Picaferaj
26-02-2015, 14:35
SSSR nije valjao nista, i raspao se...i trebao je da se raspadne...

Ali to ne znaci da treba koristiti tu frustraciju nekih naroda, da bi se danas unistavala Rusija. Dobra je bila Rusija kad se davila u svom blatu 90-ih, tad su bili i partneri, i novi prijatelji...onda kad je zemlja opljackana od tajkuna i oligarha, a narod ziveo u bedi...

Putin, koji je digao zemlju na noge, omogucio Rusima da pristojno zive, poveo jednu nacionalno odgovornu politiku... odmah je novi Hitler koga treba unistiti... i zbog same Rusije, i zbog zavrtanja ruke EU, a posebno Nemackoj, kojoj ovaj sukob ni malo ne prija...

http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2015&mm=02&dd=25&nav_id=961950

Americka agencija za strateska predvidjanja, u tesnoj vezi sa vlascu... ovo nisu predvidjanja, ovo je spisak zelja i ciljeva sta je ono sto je pozeljno za Ameriku u narednih 10 godina... rasturena Rusija, raspala EU, Nemacka u govnima...a njhov satelit Poljska odlicno stoji...

Tu je glavna prica, tu se vuku najvazniji potezi na sahovskoj tabli geopolitike... sama Ukrajina je trenutni poligon gde se opipava snaga protivnika...

Pa i Hitler je podigao Njemačku na noge i omogućio Njemcima da pristojno žive. I to puno više i pristojnije od Putina. A da o nacionalnoj politici nacional-socijalističke partije da i ne govorim.

DzoniBG
26-02-2015, 14:40
Pa i Hitler je podigao Njemačku na noge i omogućio Njemcima da pristojno žive. I to puno više i pristojnije od Putina. A da o nacionalnoj politici nacional-socijalističke partije da i ne govorim.

Slazem se...

Od one ekonomske bedare od 1929. godine, izazvane mesetarenjem na Wall Streetu, kad su se obicni Nemci otimali za hleb na ulici, vratio je ponos i dostojanstvo obicnom nemackom coveku....zaposlio je ljude, vratio im veru u buducnost...ali i posejao seme zla sa stetocinskom nacistickom ideologijom o rasnoj supremaciji i Lebensraumu, i tako ih uvukao u rat koji nisu mogli da dobiju, vec su zavrsili u rusevinama...

Da je bio pametniji, zaustavio bi se 1939. godine, i u perspektivi napravio ekonomski mocnu zemlju koja bi i bez rata vladala Evropom...

sagitarius
26-02-2015, 14:44
Stavio sam ti mape da vidis koliko se ruski uticaj smanjio u predhodnih 25 godina...nema govora o ruskom ekspanzionizmu, oni su saterani u cosak, kao bokser u ringu... ili ce da se brani najbolje sto zna, ili ce ga nokautirati...

Gde je taj ekspanzionizam, gde su se Rusi to prosirili od kad su nezavisni?! Ratovali su sa Cecenima dva puta 90-ih, protiv okorelih dzihadista i islamista, slicnih ovom ISIL-u danas... i tad im se zameralo sa zapada, i tad su se podrzavali islamisti kao pre 2 godine u Siriji protiv Asada... ratovali su u jednoj epizodi u Osetiji, kada Sakashvili napujdan od Amerike prvi napada demilitarizovanu zonu gde zive uglavnom Rusi... i tada u blickriegu biva oduvan... to je sve od ruskih ratova u zadnjih 25 godina... a jel treba da ti pravim spisak u koliko je ratova za to vreme Amerika umesano direktno ili indirektno... da ti iznosim milionske brojke zrtava koje su za sobom ostavili, ruseci sve pravne norme, rezolucije UN... pa ciji je to onda ekspanzionizam?!

Ne "svijet" kako kazes...to osudjuje Amerika, i njeni sateliti...ali to nije svet, to je samo jedan deo sveta, onaj koji zarad svojih interesa spreman je da zgazi svakog ko mu stane na put...

NIje sve pocelo tako sto su Rusi "oteli" Krim, vec tako sto se vec po ko zna koji put receptom uvezene revolucije svrgla legalna vlada i predsednik, i nametnula vlast koja nema nikakav legitimitet, i kao takva odmah usla u direktan sukob i sa Rusijom, i sa Rusima u Ukrajini... ako preskocis taj sam pocetak, svi dalji zakljucci ce biti pogresni...

Zaista su se amerikanci naratovali u periodu kojeg spominješ, ali kako danas Rusi štite svoje nacionalne interese van granica Rusije, tako su to radili i Ameri, s jedne strane, a s druge su bili i pozivani da interveniraju kojekuda...
Recimo Kosovo ih je doživjelo kao oslobodioce, jednako kao i dijelovi Bosne, ali i Hrvatske, da ne prenosim temu, nije mi to cilj, ali dao sam primjer koji je poznat.
Jednako tako amerikanci su i u drugim dijelovima svijeta tu i tamo imali uistinu vrlo časne misije, no stigma Vijetnama će se jako teško skinuti sa američke armije i administracije tog doba.
Ne treba sporiti niti globalne interese koji nikoga od velesila neamnestiraju, jer u Afganistanu su se npr. smjenili Rusi i Amerikanci, isto kao što je trgovina oružjem kao najunosniji svjetski biznis visoko iznad trgovine drogama, od kojeg se nitko, ali ama baš nitko niti jedna država nemože posipati pepelom i govoriti da u tom dilu nema prstiju.
Prodaja oružja ide u dva smijera, prema ratnim žarištima i "mirnodopskim pripravama" za sve scenarije.
Rusija je u tom biznisu ako ne ispred USA, nije ispod.
Sve to navodi na zaključak da su lobiji velesila i njihovo naoružanje igrali po cijelom globusu ratne igre, gdje se nemože prebrojati koliko je ljudi pobilo američko, a koliko rusko naoružanje.
Ne treba tu dakako, amnestirati niti Kinu, Englesku ili Francusku, svi imaju prstiju diljem svijeta u ratovima jedino je oduvijek vladao đentlmenski sporazum: ako ja tarvaljujem Čečeniju i Groznij, ti razvaljuj Irak, jasno svi će naći kvalitetna opravdanja za sopstveni intervencionizam iza kojeg je uvijek neki interes...
U tom smislu svijet se uvijek polarizirao na one koji gravitiraju Rusima i prihvataju ruski uticaj i one koji gravitiraju Americi i prihvataju njen uticaj.
U EU kao zajednici europskih država, pandan Sjedinjenim državama, stvorilo se partnerstvo sa Amerikom, ali opet s druge strane Rusija ima svoje partnere i jasno je da kao svjetska velesila ima i stanovit globalni uticaj.
Stoga sam gore i rekao da stvari ne treba gledati crno - bijelo, pa ni tu sagu o Amerikancima kao svjetskim policajcima, te podlijegati arapskim lobijima koji će uvijek biti protiv Amerike, ali ni za dlaku bolji prema Rusiji...
Mešu mislećim i neopterećenim ljudima sve je stvar osobne percepcije i izvora informacija..., ako se slažeš.

Inkvizitor
26-02-2015, 14:49
Svi smo mi tu sitni ljudi a oni furaju svoje interese. ne amnestira ni Amerikance naravno. Pogotov ne njih. Kuvaju kašu po cijelom svijetu

Običan čovjek se može samo nadat da će luđaci stat. Jer kao što je rako netko Skywalker ili netko drugi jebe se njih za 10 000, 100 000 ili čak i za milione..

sagitarius
26-02-2015, 14:54
Svi smo mi tu sitni ljudi a oni furaju svoje interese. ne amnestira ni Amerikance naravno. Pogotov ne njih. Kuvaju kašu po cijelom svijetu

Običan čovjek se može samo nadat da će luđaci stat. Jer kao što je rako netko Skywalker ili netko drugi jebe se njih za 10 000, 100 000 ili čak i za milione..

Ma ja bolan.
Dođe ti smiješno da netko može "zakrviti" oko toga tko je u pravu a tko u krivu...
Mi znamo kada je ta svjetska politika u pitanju samo ono što serviraju državni glasnogovornici i uglavnom špekulativni ili izlobirani tisak...
Ovo u Ukraini pojednostavljeno gledano je ruska okupacija, ali je li sve to baš tako kristalno čisto, tu možemo diskutirati...

Inkvizitor
26-02-2015, 15:01
Ma ja bolan.
Dođe ti smiješno da netko može "zakrviti" oko toga tko je u pravu a tko u krivu...
Mi znamo kada je ta svjetska politika u pitanju samo ono što serviraju državni glasnogovornici i uglavnom špekulativni ili izlobirani tisak...
Ovo u Ukraini pojednostavljeno gledano je ruska okupacija, ali je li sve to baš tako kristalno čisto, tu možemo diskutirati...

Ljudi se vole zamarati i analizirati velike stvari.

Tragično je da ljudi ginu a taj kololpet inetersa i podbadanja, pokušavanja rasturanja zemalja..to nitko na ovom svijetu ne poravna.

Eno oni Ameri uništili Libiju, ne kažem ja da je Gadafi bio cvijeće..al što si dobio sad..krvožedne barbare, manijakalne sadiste koji ljudima režu glave na obalama Sredozemnog mora.

A ne da je to nama pred nosom, ne moš povirovat da se igdje više ljudi tako ponašaju.

Pa Irak, pa Sirija..sve se to u laboratorijima smrti isplanira, jebe se njima za ljude na kraju krajeva i za države, narode da ne spominjem..

DzoniBG
26-02-2015, 15:02
Zaista su se amerikanci naratovali u periodu kojeg spominješ, ali kako danas Rusi štite svoje nacionalne interese van granica Rusije, tako su to radili i Ameri, s jedne strane, a s druge su bili i pozivani da interveniraju kojekuda...
Recimo Kosovo ih je doživjelo kao oslobodioce, jednako kao i dijelovi Bosne, ali i Hrvatske, da ne prenosim temu, nije mi to cilj, ali dao sam primjer koji je poznat.
Jednako tako amerikanci su i u drugim dijelovima svijeta tu i tamo imali uistinu vrlo časne misije, no stigma Vijetnama će se jako teško skinuti sa američke armije i administracije tog doba.
Ne treba sporiti niti globalne interese koji nikoga od velesila neamnestiraju, jer u Afganistanu su se npr. smjenili Rusi i Amerikanci, isto kao što je trgovina oružjem kao najunosniji svjetski biznis visoko iznad trgovine drogama, od kojeg se nitko, ali ama baš nitko niti jedna država nemože posipati pepelom i govoriti da u tom dilu nema prstiju.
Prodaja oružja ide u dva smijera, prema ratnim žarištima i "mirnodopskim pripravama" za sve scenarije.
Rusija je u tom biznisu ako ne ispred USA, nije ispod.
Sve to navodi na zaključak da su lobiji velesila i njihovo naoružanje igrali po cijelom globusu ratne igre, gdje se nemože prebrojati koliko je ljudi pobilo američko, a koliko rusko naoružanje.
Ne treba tu dakako, amnestirati niti Kinu, Englesku ili Francusku, svi imaju prstiju diljem svijeta u ratovima jedino je oduvijek vladao đentlmenski sporazum: ako ja tarvaljujem Čečeniju i Groznij, ti razvaljuj Irak, jasno svi će naći kvalitetna opravdanja za sopstveni intervencionizam iza kojeg je uvijek neki interes...
U tom smislu svijet se uvijek polarizirao na one koji gravitiraju Rusima i prihvataju ruski uticaj i one koji gravitiraju Americi i prihvataju njen uticaj.
U EU kao zajednici europskih država, pandan Sjedinjenim državama, stvorilo se partnerstvo sa Amerikom, ali opet s druge strane Rusija ima svoje partnere i jasno je da kao svjetska velesila ima i stanovit globalni uticaj.
Stoga sam gore i rekao da stvari ne treba gledati crno - bijelo, pa ni tu sagu o Amerikancima kao svjetskim policajcima, te podlijegati arapskim lobijima koji će uvijek biti protiv Amerike, ali ni za dlaku bolji prema Rusiji...
Mešu mislećim i neopterećenim ljudima sve je stvar osobne percepcije i izvora informacija..., ako se slažeš.

Ajd da zamislimo hipoteticki suprotnu situaciju...

Postoji znacajna americka manjina u Meksiku, koja je sa vecinskim narodom legalno izabrala predsednika koji je proamericki covek... Rusi preko svojih sluzbi iniciraju pobunu, divljanje na ulicama posle cega predsednik bezi u Ameriku, a na vlast dolaze oni kojima je jedna od prvih ideja da ukinu americkoj manjini engleski jezik, i da drzavu vode u smeru politickog i vojnog saveza sa Rusijom...sta bi uradila Amerika, i ko bi ih u tome osudio?! Niko, propagandna masinerija bi kukala kako su ukinuta temeljna prava nacionalne zajednice, i izvrsen je puc...a Amerikanci bi upali svojim tenkovima sve do Meksiko City-ja...

Rusija je i po ustavu obavezana da stiti svoje sunarodnike gde god zive... da ne govorim u kolikoj bi bili opasnosti da im uz dugacku granicu NATO instalira svoje rakete, izbaci ih iz Sevastopolja cime bi izgubili u potpunosti kontrolu nad Crnim morem, jedinim toplim morem na koje izlaze, sto im je strateski i geopoliticki zila kucavica...

Casne misije na Balkanu?! Nemoj da se salimo... zmirili su na jedno oko dok su preko "humanitarnih misija" uvozeni dzihadisti, koji su posle u Srednjoj Bosni sekli glave i Srbima i Hrvatima... vas su posle ozbiljnog sukoba sa Muslimanima primorali na Washingtonski sporazum, uvalivsi vas u Federaciju, gde si i 20 godina od rata tucete za svoja prava... prema svedocenju i Muslimanskih vodja iz Srebrenice, i nekih diplomata, Clinton je Aliji rekao da bi bilo dobro da prepusti Srebrenicu, da Srbi tamo naprave zlocin gde ce biti ubijeno 5.000 Muslimana, sto ce biti povod za ulazak NATO u rat... od 1997. organizuju i naoruzavaju UCK na Kosovu, kasnije bombarduju Srbiju, prikrivaju albanske zlocine, podrzavaju tu zalosnu paradrzavicu koja je i danas tamni vilajet iz koga beze i Albanci glavom bez obzira... toliko o njihovoj "casnosti na Balkanu"...

Ogromna je razlika dal ratujes u svoj dvoristu, stiteci svoje drzavljane, sunarodnike, politicke i ekonomske interese... ili ratujes u nekoj tripizdini Afganistana i Iraka, unistavajuci te narode i drzave zarad svojih sebicnih interesa...tu Amerika i Rusija ne mogu u istu recenicu...

O partnerstvu EU i Amerike procitaj u mom proslom postu... jaka EU ne odgovara Americi, a to se direktno tice i nas...izmedju ostalog zato je pokrenut sukob u Ukrajini, jace povezivanje Moskve i Berlina nije smelo biti dopusteno, i sad Nemacka placa veliku cenu svoje nedovoljne snage da se suprotstavi Americi, koja je gura u ekonomski rat sa Rusijom...

sagitarius
26-02-2015, 15:04
Vazda je bilo -zavadi pa vladaj-...

farcry
26-02-2015, 15:12

Jel se ovo odnosi i na one koji su presli na Rusku stranu pominju se neki bivsi pripadnici 1 gardijske :D

Picaferaj
26-02-2015, 15:14
Slazem se...

Od one ekonomske bedare od 1929. godine, izazvane mesetarenjem na Wall Streetu, kad su se obicni Nemci otimali za hleb na ulici, vratio je ponos i dostojanstvo obicnom nemackom coveku....zaposlio je ljude, vratio im veru u buducnost...ali i posejao seme zla sa stetocinskom nacistickom ideologijom o rasnoj supremaciji i Lebensraumu, i tako ih uvukao u rat koji nisu mogli da dobiju, vec su zavrsili u rusevinama...

Da je bio pametniji, zaustavio bi se 1939. godine, i u perspektivi napravio ekonomski mocnu zemlju koja bi i bez rata vladala Evropom...

To nije bilo moguće

http://www.redicecreations.com/radio/2015/02/RIR-150220.php

DzoniBG
26-02-2015, 15:19
To nije bilo moguće

http://www.redicecreations.com/radio/2015/02/RIR-150220.php

Da ne otvaramo sad to, otisli bi daleko od teme...

Moj stav je da je Hitler mogao mnogo bolju politiku da vodi, koja ne bi zavrsila u rusevinama Berlina... ako mislis da je sve moralo bas tako...jbg...

Na drugoj temi mozemo detaljnije...

Picaferaj
26-02-2015, 15:42
Da ne otvaramo sad to, otisli bi daleko od teme...

Moj stav je da je Hitler mogao mnogo bolju politiku da vodi, koja ne bi zavrsila u rusevinama Berlina... ako mislis da je sve moralo bas tako...jbg...

Na drugoj temi mozemo detaljnije...

Za razumjeti što se događa danas neophodno je znati što se događalo jučer. A za to je neophodno poznavanje prekjučerašnjih događaja..i tako redom.
Mene stavovi ne zanimaju...nego znanje i razumijevanje. Al' imaš pravo..ne valja ovdje otić i toliku širinu. Tema na kojoj bi se to moglo je zamrla.

Picaferaj
26-02-2015, 15:49
nakon ruskih analitačara koji su, čini mi se realno, predviđali raspad SAD-a evo odgovora sa druge strane. Možda nekoga zanima

http://croative.net/?p=28127

NorthStand
26-02-2015, 17:56
Koje blamiranje...

bez brige, tad "zapad" nije bio na strani ovakvih, sad je. to si "slučajno" zaboravio ?

nikoga Rusi nisu isprašili, već sovijetski savez koji je imao crvenu armiju u kojoj se borilo milione vojnika koji su bili sve samo ne Rusi.

a uz to, vrh centralnog komiteta činili su jevreji koji ti sad smetaju. opet dvostruki kriteriji, srećom ja mislim da će ovaj put Rusija kapitulirat, samo je treba dovoljno dugo držat u izolaciji. i ne kupovat plin naftu i ostale potrepštine, za max 4 godine oni su kaput.

zaboravio si kako je hitler prošao, kad su ga "izolirali" ? ja nisam, iako je bio politički puno talentiraniji od ovog tvog ruskog smrada pjutina.

NorthStand
26-02-2015, 18:03

mislim da je sazrijelo vrijeme, da zapad sprči Rusiju, kad je pametni Hitler to naumio svi su udarli po njemu, i s istoka i s zapada, da su ovi s zapada tad bili samo mrvicu pametniji i pustili "brku" da se obračuna s đugašvilijem, đugašvili bi završio u jednom od svojih gulaga u sibiru. :)

NorthStand
26-02-2015, 18:14

od kad je to Krim i istok Ukrajine, ruski teritorij? tko je putinu kriv, što ne može podnest da će mu ga NATO I SAD zabit u dupe, pa reagira ko nekakva histerična vjeverica. a na kraju cijele priče, popušit će on i njegov narod, u kojem god scenariju. u onom nuklarnom sigurno da on neće biti pobjednik, već će svi biti gubitnici. tako da ta budala, nema pojma u što se upustila on misli da je još uvijek u danima KGB-a.

Ujkan
26-02-2015, 23:02
Meni su žalosni ovi srbi, kolko se uvlače rusima u guzicu, a ovi ih nebi popišali da gore.
Uzeli im Albanci Kosovo, a rusi nisu kurcem mrdnuli... (da ne odlazim dalje u povijest)

Skywalker
27-02-2015, 11:20
Pisalo se o tome...Tad nije Putin bio na vlasti...danas brane Kosovo vise nego mi...Ne gajimo iluzije da to rade zbog prevelike ljubavi prema nama,vec smo im moneta za potkusurivanje...pa malo bocnu Amere,pa ovi njih negde drugde...i tako u krug...Daleko smo mi od njih,da su mogli tek tako da usetaju sa tenkovima...kao na Krim,ili Pridnjestrovlje...itd.
Uleteli su onda na Pristinski aerodrom pre svih,pokazali zube koliko su mogli u tom trenutku,kad je po svedocenju NATO generala zamalo izbegnut WWIII...Njihovi dobrovoljci su se borili protiv siptara,NATOa,i kojekakvih nindzi dzihadista...To su cinjenice.

Inkvizitor
27-02-2015, 11:45
Po pričama ljudi koji se u to kuže Rusi svu svoju ekonomiju temelje na energentima, nafti i plinu.

pa nije slučajno cijena nafte pala. To je rat samo drugim sredstvima.

Rusi tu svoju zaradu od energenata nisu iskoristili da pokrenu neku modernu industriju i moderne tehnologije i cijela im ekonomija ovisi o energentima.

Dali su tu par tajkuna, KGB-ovaca razdijelili to..to je još jedno nedovršeno društvo gdje ima možda kojih par stotina tisuća ako i toliko koji baš ono dobro žive a ostatak je teška sirotinja.

Rusi jesu došli na prištinski aerodrom ali su se s njega i povukli..jednostavno..kad ih je trebalo opskrbit nemoš ih opskrbit jer su Ameri rekli..nema prolaza premo Nato teritorije, nema kopnom nema zrakom a oko Srbije sve NATO zemlje.

Ujkan
27-02-2015, 12:09
Pisalo se o tome...Tad nije Putin bio na vlasti...danas brane Kosovo vise nego mi...Ne gajimo iluzije da to rade zbog prevelike ljubavi prema nama,vec smo im moneta za potkusurivanje...pa malo bocnu Amere,pa ovi njih negde drugde...i tako u krug...Daleko smo mi od njih,da su mogli tek tako da usetaju sa tenkovima...kao na Krim,ili Pridnjestrovlje...itd.
Uleteli su onda na Pristinski aerodrom pre svih,pokazali zube koliko su mogli u tom trenutku,kad je po svedocenju NATO generala zamalo izbegnut WWIII...Njihovi dobrovoljci su se borili protiv siptara,NATOa,i kojekakvih nindzi dzihadista...To su cinjenice.
2008. nije Putin bio na vlasti u Rusiji? To želiš reći?

DzoniBG
27-02-2015, 12:36
Po pričama ljudi koji se u to kuže Rusi svu svoju ekonomiju temelje na energentima, nafti i plinu.

pa nije slučajno cijena nafte pala. To je rat samo drugim sredstvima.

Rusi tu svoju zaradu od energenata nisu iskoristili da pokrenu neku modernu industriju i moderne tehnologije i cijela im ekonomija ovisi o energentima.

Dali su tu par tajkuna, KGB-ovaca razdijelili to..to je još jedno nedovršeno društvo gdje ima možda kojih par stotina tisuća ako i toliko koji baš ono dobro žive a ostatak je teška sirotinja.

Rusi jesu došli na prištinski aerodrom ali su se s njega i povukli..jednostavno..kad ih je trebalo opskrbit nemoš ih opskrbit jer su Ameri rekli..nema prolaza premo Nato teritorije, nema kopnom nema zrakom a oko Srbije sve NATO zemlje.

Izvoz energenata im je jedna od glavnih stavki, ali nije samo to...

Rusija je najveci proizvodjac dijamanata na svetu, zatim imaju ogromne kolicine zlata, retkih metala, minerala... zatim sumarstvo, imaju 20% svih svetskih suma na svojoj teritoriji... imaju jaku masinsku industriju... to je jedina zemlja koja je samodovoljna, ne treba im nista sa strane da bi opstali...

Imali su ogroman pad 90-ih, nije lako tehnoloski pratiti zapad... pratili su ih u onim stvarima gde misle da im preti opasnost, u vojnim tehnologijama, i svemirskom programu... ogroman izvor prihoda im je vojna industrija, prodaju oruzje sirom sveta.... znaju da naprave avion, tenk, raketu... a za to treba veliko znanje...

Imaju nesrazmeran razvoj, neke oblasti su bogate, a neke bas siromasne... pocela je da se izgradjuje srednja klasa zadnjih 15 godina, mnogo Rusa putuje sirom Evrope...u CG su pokupovali pola primorja... nisu to tajkuni, to je dobro stojeca klasa... ako pricamo o sirotinji, 50 miliona ljudi u Americi je ispod granice siromastva... nije to nikakav poseban pokazatelj...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/06/Russian_economy_since_fall_of_Soviet_Union.PNG

Jasno se vidi gde su bili za vreme Jeljcina 90-ih, i kakav je rast za vreme Putina... Rusija nije zemlja blagostanja, doziveli su veliki pad, bili na rubu provalije, i posle toga snazno krenuli napred...sto je nekima zasmetalo, pa zato i imamo ovu temu...

clash
27-02-2015, 12:48
ako rusi dostojno žive, onda mi ovdje imamo raj na zemlji...

DzoniBG
27-02-2015, 12:54
ako rusi dostojno žive, onda mi ovdje imamo raj na zemlji...

Prosecna plata u Moskvi je 1200-1500 dolara... toliko o tome...

Na koju god destinaciju otputujes, od Antalije, do Majorke, puno je Rusa... jel ti ne znas to , ili se pravis da ne znas...

Picaferaj
27-02-2015, 13:39

Na koju god destinaciju otputujes, od Antalije, do Majorke, puno je Rusa... jel ti ne znas to , ili se pravis da ne znas...

Za usporedbu, Moskva je skuplja od Sidneya a u Sidneyu je veća socijalna pomoć za nezaposlene nego prosječna plaća u Moskvi. Rusima će bit potribno puno više vremena da se oporave od komunizma nego Hrvatima kojima su komunisti pobili baš sve što je vrijedilo. SSSR je bio pun KGB-ovaca ..koji sada putuju od "Antalije do Majorke"

Skywalker
27-02-2015, 13:44
2008. nije Putin bio na vlasti u Rusiji? To želiš reći?

2008 smo imali izdajnicku vlast,sudeci po ovima sada,koji su uzgred jos veci izdajnici po njihovim sopstvenim merilima.

Branili bi nas oni i sada zesce i otvorenije da ne srljamo u EU,da ne primamo Tonija Blera, da ne slusamo Bajdena...itd.
Ispljuvali su Vucica pre neki dan na RT,svesni su da smo postali igracka Zapada...i to je to...Mislim da se o tome odlucivalo upravo te 1999-te,pa i 2000-te godine kad je svrgnut Milosevic...Rusi su svesni da su vec tada izgubili ovde nekadasnje pozicije...A ako cemo iskreno,i tokom celih 90-ih nisu puno ulagali u buducnost i strateske interese.
Sad su u usponu,ali je gotovo sto se tice Srbije.

Picaferaj
27-02-2015, 13:54
2008 smo imali izdajnicku vlast,sudeci po ovima sada,koji su uzgred jos veci izdajnici po njihovim sopstvenim merilima.

Branili bi nas oni i sada zesce i otvorenije da ne srljamo u EU,da ne primamo Tonija Blera, da ne slusamo Bajdena...itd.
Ispljuvali su Vucica pre neki dan na RT,svesni su da smo postali igracka Zapada...i to je to...Mislim da se o tome odlucivalo upravo te 1999-te,pa i 2000-te godine kad je svrgnut Milosevic...Rusi su svesni da su vec tada izgubili ovde nekadasnje pozicije...A ako cemo iskreno,i tokom celih 90-ih nisu puno ulagali u buducnost i strateske interese.
Sad su u usponu,ali je gotovo sto se tice Srbije.

Vi ste uvik bili igračka zapada. Točnije, Britanske imperije. Oni su vas i izmislili.

Skywalker
27-02-2015, 14:00
Sto se tice Britanaca... "Pored takvih prijatelja,neprijatelji nam nisu potrebni".
Nikad ih nisam voleo,niti cu...Oni su nam smestili i 27 mart 1941...O njima mislim sve najgore,ali to nije tema.

clash
27-02-2015, 14:07

ja se pravim da neznam eto..... ajme.. koji argument :bravo :)

Inkvizitor
27-02-2015, 14:09

Par stotina tisuća sigurno putuje. A što je s ostalima.?

Nije Rusija samo Moskva. Kako je u provinciji.

http://www.youtube.com/watch?v=y_sv7E_f6-0

http://www.youtube.com/watch?v=TSg1UQBLX2s

ne mogu naći onu emisiju Da, Možda, Ne gdje su trojica momaka pričali iskustva iz Sibira.

Pa takve stvari su se radile prije 100 i nešto godina u prvobitnoj akumulaciji kapitala.

Rusija je nedovršeno društvo koje jedino ima tu vojnu moć ostalu od SSSR-a, ima golema prostranstva i energetske potencijale..ali kao društvo..to je nedovršeno društvo..to je feudalizam..gdje umjesto par stotina grofova i baruna imaš par stotina KGB-ovaca koji svu moć i bogatstvo drže u svojim rukama.

clash
27-02-2015, 14:13
..krasnojarsk raspada...

Ujkan
27-02-2015, 16:43
https://www.youtube.com/watch?v=2BjWAY8KYf4

vidim i "narod" nije puno drugačiji...

Skywalker
27-02-2015, 22:33
Ne znam sta ti znaci to narod pod navodnicima...sta kao,mi smo stoka ?
Glupe klinke i jos gomila ljudi su krali tad...To se i tad znalo i osudjivalo.
Tako je na svakom masovnom protestu bilo gde u svetu.Posle su te klinke bile na B92,izvinile se navodno...svi su se sprdali tad sa tim...SRS je tad na mitinzima okupljao najveci moguci olos.

Ja sam u to vreme protesta zestoko podrzavao DS(nikada nisam bio clan stranke) i bio protiv DSS,Obraza i tadasnjeg SRS Vucica i Nikolica...i zestoko sam podrzavao put ka EU,i podrzavao Cedu kad je govorio da je Kosovo nezavisno..te 2008 godine.
I nekako sam danas postao upravo suprotno,kad je SRS postao SNS i kad su oni poceli da furaju pricu o EU...To mi je sad sve smesno...Prakticno sam uvek bio protiv Vucica,Nikolica i njihove politike kakva god ona bila,jer cim je oni sprovode,tu nesto ne valja.

caporegime
28-02-2015, 12:51

znači oko 7000-9000 kuna.

znači kad oduzmeš onaj sloj od 10% koji žive ko kraljevi o koji imaju enormne plaće na fukaru otpada prosječna plaća na razini sarajeva

NorthStand
09-04-2015, 06:56
http://www.youtube.com/watch?v=Oad1QhMfVus

moram priznat da mi je čast da me četnički vojvoda smatra Srbinom Katolikom, i još mi je veća čast što me smatra najvećim srbomrscem! :D

jedno je sigurno, ove Srbe čak i ako su Hrvati ko Šešelj, i glume najveće moguće Srbe i Četnike moram priznat da ih je zanimljivo slušat, prije svega zato jer se čovjek uvijek može informirat na jedan specifičan način. a uvijek je tu prisutan i taj srpski mentalni sklop, koji vječno talasa putevima čika draže i putevima Rusije, ja mislim da bi bilo najbolje da se oni aktiviraju u smislu da postanu dio te uKrajine i da završe konačno s tom srpskom sapunicom talasanja s boljševicima i rusima. vrijeme da tu svoju ljubav ovjekovječe stapanjem srbije u sovijetski savez, neka se nazovu rUkrajina. :rofl

sagitarius
05-05-2015, 16:13
Neke stvari su mi smiješne.
U Ukrainu ode 70 Hrvata, 300 Srba , a u Isil iz Europe ode 3000 islamskih fanatika i onda netko kaže svi smo "isti".Kod Srba i Hrvata je to definitivna marginalija, na granici ekscesa, statističke greške, ono, svugdje svašta ima, ali kod Bošnjaka ode 700 ljudi u populaciji od 1,7 milijuna i to se tretira isto...Srba ima što ja znam 6 milijuna, Hrvata 4,5 milijuna i onda diskutiramo o temi "za Ukrainu spremni" koja kao tema apsolutno diskutira neke marginalne pojave, od kojih se pravi "slučaj"...

NorthStand
23-06-2015, 22:33
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/377958/Ukrajina-po-hrvatskom-receptu-Punom-snagom-naprijed-u-proslost.html?utm_source=clanci&utm_medium=manual2&utm_campaign=clanci_manual

je divno je bilo ukrajincima pod komunizmom, jebem li vam majku bolesnu, i onom tko vas je okotio tko vas je naoružao i tko vam je dao podršku u ratu, a zna se jako dobro tko su ti.

zamislite vi taj bezborazluk, europa zabranjuje komunističke "antifa" simbole, koji su donesli toliko mira i ljubavi na svijet, da su prilikom svog djelovanja u miru pobili blizu 70tak milona ljudi. dakle ni kuga ni kolera ni sida ni rak zajedno, nisu toliko ljudi uspjeli ubit u miru u 20. stoljeću koliko su to uspjeli ovi dični opjevani i u hrvatksoj na veliko slavljeni "antifašisti".

pravo je pitanje, dal bi svijeta bilo bez njega, dal bi hrvatske bilo bez komunizma pardon "antifašizma" ? ako pitate tvrtka, jasno je da svijet ne bi mogao opstat bez Staljina, Tita i komunizma.

kao što vidimo, nakon smrti Hitlera Njemačka više ne postoji, kao ni njemačka nacija. sve je umrlo i stalo s njime, pa je logično za zaključit, da bi sve umrlo i stalo da kojim slučajem se odreknemo "antifašizma" i "antifašista" Staljina i Tita. to je na prosto nedopustivo, i zato je ovo tim veći skandal što se ruši te divne "antifa" spomenike po ukrajini, kako ih samo nije sram, svojim ubojicama i likvidatorima onima koji su im donjeli glad smrt i oduzimanje imovine i slobode, oni ruše spomenike i bezobrazno traže njihovu zabranu, ma kako li su se samo usudili ???!!!! SRAM IH BILO, NO PASARAN !

NorthStand
23-06-2015, 23:00
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/377958/Ukrajina-po-hrvatskom-receptu-Punom-snagom-naprijed-u-proslost.html?utm_source=clanci&utm_medium=manual2&utm_campaign=clanci_manual

NAROD GLADAN, A "ANTIFAŠISTI" O NOB SPOMENICIMA. gdje mi živimo, mislim da je i sjeverna koreja za ovu našu vukojebinu mila majka.

toj stoki, treba oduzet sve iti jednu jedinu kunu iz proračuna, i uložit te pare u ceste industriju poljoprivredu pelješki most škole vrtiće bilo kakvu infrastrukturu, hvala bogu ima načina da se ti resursi potroše na kud i kamo pametniji način, od obnove spomenika titi komunistima partizanima i jugoslaviji, jebem li vas bolesne hoćete li se vi ikada unormalit, i hoćete li se ikad odreć svog nakaradno jugoslavenstva ? ovo je retoričko pitanje, jer očito je da za ove bolesnike lijeka nema, jedino možda metak ali živimo u demokraciji pa je takvo nešto ipak neprimjereno, a i puno municije bi nam trebalo da sve takve odlučimo stavit u red. tako da, bolje čekat da govna pocrkavaju, i onako im se broj iz godine u godinu, iz dana u dan radikalno smanjuje.

ali ovo ima samo kod nas, da se novac iz zajedničkog proračuna kojeg pune i "fašisti" čitaj nacionalisti i oni koji se na slažu s obnovom partizanskih spomenika i dermeka, da se dakle iz te zajedničke blagajne financira ova govna i njihovo majmuniranje i komunjariziranje širom zemlje, i onda još galame o fašizmu i progone ZDSpremni, branitelje itd, ovo je ništa drugo nego neviđeni fašizam i šovinizam u režiji majmuna koji se predstavljaju antifašistima. skandalozno je da ti debili koji ni ne znaju što im znači ta parola antifašist, imaju pravo bilo koga prozivat po bilo kojem pitanju, i tko su to oni da nekome drže moralne lekcije, oni su gori od Vulina sto puta, i treba im govnima začepit usta. da stoka koja je 45 godina ubijala hrvate po državi i svijetu, nama popuje o fašizmu, ej gdje mi živimo. jebali vam fašsiti mater banditi jedni crveni, da su vas sve pobili, sve do jednog ja bi im prvi čestitao, eto sad i mene prijavite ostojiću bez brige s smješkom na licu ću i njemu jebati mater, i sve po redu. našli banditi crveni popovat o moralu, i ljudskim pravima, pa to je ko da Hitler popuje o pravima židova !

ali ništa čudno, za ovu našu državu apsurda i kretenizma neviđeni razmjera, mislim da ukrajinci nemaju zime, oni kad se jednom riješe rusa barem neće imat ove komunjarske idiote ko što mi imamo koji će vječno "suočavat s zločinima" naravno samo onim zločinma koje nisu napravili oni, i njihovi bližnji ! reko sam već i ponavljam, veće govnjarije od ovih antifašista svijet nije vidio u svojoj povijesti. a vidio je svašta, i svakakvih se pokreta i kretena nagledao kroz povijest, ali ovakve otpadnike i probisvijete kao što su ovi komunistički imbecili od hrvatske pa sve do japana, mislim da nije vidio. srećom, njihovo vrijeme se bliži kraju, ali židovski lobisti ih drže na površini jer im trebaju, na koncu konca bez komunista nikad se ne bi ni riješili hitlera, a znamo da je hitler značio smrt židovima. tako da, sve to ima svoje, i sve ovo što se danas događa u europi ima svoju pozadinu koja seže u 2 svijetski rat. na žalost horde debila i danas u europi misle kako su se spasili hitlera, a zapravo su dovezli sto puta većeg neprijatelja naroda država i prosperiteta u mogućnost da unštava sve navedeno.

srećom Ukrajina se otrijeznila, ali kasno, prekasno, i sada će platit cijenu svog "kasnog buđenja".