PDA

Pogledaj Full Version : Brzi zdrug 3.bojna Travnik ?



Stef
27-12-2014, 13:28
dali mozda ima neko informacije o 3.bojni BRZI ZDRUG koja je bila u Travniku 1944.?
Trazim sve informacije o toj bojni, moj djeda je nestao izmedju 08/1944-10/1944 ....
Molim za pomoc
Hvala

Bobani
16-03-2015, 01:06
Stef, ne znam koliko Vam priloženo može pomoći...

HOT STUFF!
Bitke i operacije Kronologija FORUM Linkovi Mapa weba Novo
AXIS & ALLIES
Bugarska Četnici Njemačka Mađarska Italija Kraljevina Jugoslavija Makedonija Crna Gora Nezavisna Država Hrvatska - NDH Srbija Slovenija SSSR Velika Britanija SAD FNR Jugoslavija
ORUŽJA 1941-45
Zrakoplovi Oklop Topništvo Pješačko naoružanje
MORE INFO
Izvori i literatura Usporedna tablica činova Koncentracijski logori i zatvori Gubici populacije Pojmovi
VOJNA POVIJEST
Vojna povijest Prvi Svjetski rat Oružane snage
VIŠE OD VOJSKA.NET
Projekt životopisa Računalne igre On-line trgovina
POMOGNITE VOJSKA.NET
Kako Vi možete pomoći? Pomognite s prevođenjem! Amazon.com Amazon.co.uk Amazon.ca
PARTNERI PORTALA
Carski Husar Fotosajam

Ocijenite ovu stranicu @ Crovortex


Disciplinski bataljuni JA
Vladimir Galić (1899 - ?)
5. pješačka divizija
Divizije kopnene vojske Domobranstva NDH
9. dalmatinska divizija NOVJ

Vojska.net

Promote Your Page Too
Login:
Password:

Kopnena vojska Hrvatskog Domobranstva

1. svibanj 1943 - 20. studeni 1944

I Zborno područje | II Zborno područje | III Zborno područje
I Zborno područje
Zagreb

Zapovjednik: general Ivan Brozović
Zamjenik: general Franjo Dolački
Glavar stožera: pukovnik Ivan Klišanić
1. GORSKI ZDRUG - Kutina

Zapovjednik: general Stjepan Peričić
Zamjenik: podpukovnik Bulat
Glavar stožera: pukovnik Mihovil Dits
1. Gorska pukovnija - Kutina

pukovnik Krunoslav Sočanin
I. bojna - Pakračka Poljana, satnik Alarih Dešković
II. bojna - Novska, satnik Juraj Vranković
III. bojna - Garešnica, satnik Juraj Štajduhar
5. Gorska pukovnija - Križ-Novoselec

podpukovnik Petar Gregurić
I. bojna, satnik Ivan Crnković
II. bojna - Popovača
III. bojna - Ivanićgrad, satnik Josip Kurtović
III. Topnički sklop - Križ-Novoselec, satnik Josip Šebelić
VI. Topnički sklop - Kutina, Ivan Hitrec
3. GORSKI ZDRUG - Banja Luka

Zapovjednik: pukovnik Ljubomir Rajman
Zamjenik: satnik Rudolf Lederer
Glavar stožera: glst. nadsatnik Janko Streharsky
3. Gorska pukovnija - Dragočaj

podpukovnik Krsto Prpić
I. bojna - Ivanjska, satnik Streicher
II. bojna - nadsatnik Ćamil Hadžidedić
III. bojna - Banja Luka, satnik Josip Golubić
11. Gorska pukovnija - Bosanska Gradiška

podpukovnik Dragutin Miletić
I. bojna - Klašinec, satnik Viktor Horvat
II. bojna - Banja Luka, satnik Franjo Cestar
III. bojna - Prijedor, satnik Ivan Vlatković
VIII. Topnički sklop - Zagreb, satnik Josip Hrovat
II. Topnički sklop - Banja Luka, Cvjetko Tumpa
4. GORSKI ZDRUG - Daruvar

Zapovjednik: general Stjepan Grlić
Zamjenik: podpukovnik Djuro Sivoš
Glavar stožera: glst. satnik Mihovil Frolich
4. Gorska pukovnija - Daruvar

Viktor Marković
I. bojna - Daruvar, Ivan Grgić
II. bojna - Grubišno Polje,
III. bojna - satnik Branimir Petranović
8. Gorska pukovnija - Pakrac

pukovnik Gustav Matković
I. bojna - Pakrac, nadsatnik Mato Kovačević
II. bojna - Pakrac, satnik Stanko Antunović
I. Topnički sklop - Daruvar, satnik Dalibor Bumber
XII. Topnički sklop - Pakrac, Ltpukovnik Miroslav Oškrhani
2. LOVAČKI ZDRUG - Donji Lapac

Zapovjednik: Antun Nardeli
Zamjenik: nadsatnik Josip Sinković
Glavar stožera: pukovnik Miho Bajd
1. Lovačka pukovnija - Vrtočje

podpukovnik Berislav Predojević
I. bojna - Tarkovac, nadsatnik Zdenko Metikoš
II. bojna - Bosanski Petrovac, nadsatnik Aleksandar Stanzel
10. Lovačka pukovnija - Donji Lapac

podpukovnik Romano Nikpalj
I. bojna - Donja Suvaja, nadsatnik Zdenko Metikoš
II. bojna - Nebljusi, satnik Šimunčić
IV. Topnički sklop - Zagreb, satnik Branko Stipančić
VIII. Topnički sklop - Donji Lapac, podpukovnik Edvin Both
1. POSADNI ZDRUG - Križevci

Zapovjednik: pukovnik Oskar Čihak
I. bojna - Varaždin, nadsatnik Zvonimir Dumbović
IV. bojna - Bjelovar, satnik Josip Pinculić
2. POSADNI ZDRUG - Karlovac

Zapovjednik: pukovnik Stijepo Zuch
I. bojna - Karlovac, nadsatnik Josip Kniha
II. bojna - Karlovac, satnik Marko Lišnjak
III. bojna - Ozalj, satnik Pantelejmon Ratković
IV. bojna - Jastrebarsko, satnik Vladimir Kuzman
V. bojna - Ogulin, satnik Ivan Vuković
3. POSADNI ZDRUG - Gospić

Zapovjednik: pukovnik Franjo Knežević
I. bojna - Bilaj, nadsatnik Dragutin Solar
II. bojna - Knin, Franjo Turar
III. bojna - Gospić, pričuvni nadsatnik Josip Kolaković
4. POSADNI ZDRUG - Sisak

Zapovjednik: pukovnik Stjepan Mifek
I. bojna - Sisak, podpukovnik Vladimir Soldić
II. bojna - Petrinja, satnik Josip Brence
III. bojna - Turopolje, satnik Stjepan Ivanković
Zagreb POSADNI ZDRUG

Zapovjednik: pukovnik Josip Šolc
I. bojna - Zagreb, satnik Ferdo Širola
II. bojna - Zagreb, podpukovnik Vilko Križanec
III. bojna - Bihać, nadsatnik Janko Držanić
Pričuvni bojna - Zagreb, podpukovnik Ljubomir Lugarić
1. DOKNADNI ZDRUG - Zagreb

Zapovjednik: pukovnik Stjepan Mateša
Glavar stožera: podpukovnik Ivan Brusić
Pokuplje, Kvarner, Velebit Rgt.
Commd. Istrian Def. Rgt
Zenica Bde
1 Armd. Car Bn.

top
II Zborno područje
Slavonski Brod

Zapovjednik: general Franjo Pacak
Zamjenik: general Dušan Majetić
Glavar stožera: pukovnik Stjepan Kerečin
1. LOVAČKI ZDRUG - Doboj

Zapovjednik: pukovnik Luka Šarić
Zamjenik: podpukovnik Ladislav Ilić
Glavar stožera: satnik Dragan Korais
4. Lovačka pukovnija - Derventa

Zapovjednik: podpukovnik Ivan Maričić
I. bojna - Derventa, nadsatnik Branimir Sliječević
II. bojna - Doboj, zrakoplovni satnik Josip Čada
III. bojna - Teslić, satnik Ivan Kostelac
6. Lovačka pukovnija - Derventa

Zapovjednik: podpukovnik Ferdo Muslović
I. bojna - Derventa, satnik Ivan Ljubić
II. bojna - Derventa, satnik Mato Dobrović
III. bojna - Vinkovci, satnik Georgije Cabelj
V. Topnički sklop - Doboj, podpukovnik Slavko Telarović
XVI. Topnički sklop - Brod, satnik Rudolf Adamik
3. LOVAČKI ZDRUG - Vinkovci

Zapovjednik: pukovnik Julije Fritz
Zamjenik: satnik Zvonimir Mudrovčić
Glavar stožera: podpukovnik Otokar Šterfiček
5. Lovačka pukovnija - Vrpolje

Zapovjednik: pukovnik Dragutin Somogji
I. bojna - Mikanovci, satnik Milan Janković
II. bojna - Vel. Kopanica, satnik Anđelko Skatolini
III. bojna - Vrpolje, satnik Stjepan Adadžić
8. Lovačka pukovnija - Đakovo

Zapovjednik: pukovnik Dragan Voska
I. bojna - Široko Polje, nadsatnik Berislav Gračan
II. bojna - Đakovo, satnik Ratimir Halužan
III. bojna - Područje Požege, satnik Hrovje Palinić
VII. Topnički sklop - Piškorevci,
XVIII. Topnički sklop - Petrovaradin,
4. LOVAČKI ZDRUG - Bosanski Novi

Zapovjednik: pukovnik Zvonimir Stimatović
Zamjenik: podpukovnik Peršić
7. Lovačka pukovnija - Bosanski Novi
podpukovnik Dragutin Stipetić I. bojna - Bosanski Novi, satnik Berislav Bužančić
II. bojna - Ravnice, nadsatnik Stanislav
13. Lovačka pukovnija - Prijedor

podpukovnik Aleksandar Kolpakov
I. bojna - Prijedor, Mirko Glavaš
II. bojna - Prijedor, satnik Tomo Klepac
III. bojna - Sarajevo, satnik Mirko Sušmelj
11. Topnički sklop - Prijedor
nadsatnik Tihomil Grimani XXII. Topnički sklop, satnik Jože Bartok
5. POSADNI ZDRUG - Nova Gradiška

Zapovjednik: pukovnik Franjo Bučar
I. bojna - Lipovljani, satnik Anton Brixy
II. bojna - Novska, satnik Emil Hlovanizky
III. bojna - Osijek, satnik Dragan Sušjenko
IV. bojna - Brod, Stjepan Pataki
V. bojna - Našice, satnik Kazimir Petelko
VI. bojna - Banja Luka, satnik Dževad Aganović
6. POSADNI ZDRUG - Doboj

Zapovjednik: pukovnik Asim Tanović
I. bojna - Derventa, pričuvni satnik Zlatko Radej
III. bojna - Teslić, pričuvni podpukovnik Avdo Farizbegović
IV. bojna - Doboj, satnik Lujo Bezjak
7. POSADNI ZDRUG - Hrvatska Mitrovica

Zapovjednik: pukovnik Marijan Gjurgjević
I. bojna - Ruma, pričuvni nadsatnik Egon Vavra
II. bojna - Trpinja, podpukovnik Grgo Cukon
III. bojna - Hrvatska Mitrovica, satnik Mirko Rendić
IV. bojna - Petrovaradin, satnik Ivan Gumhold Josipović
10. POSADNI ZDRUG - Tuzla

Zapovjednik: pukovnik Nešet Tepčić
I. bojna - Medjaši, nadsatnik Božo Iličić
II. bojna - Živinice, pričuvni satnik Vladimir ing. Pankiv
IV. bojna - Miričina, zrakoplovni satnik Rudolf Papšit
V. bojna - Srebrenik, nadsatnik Juraj Sarkotić
VII. bojna - Zvornik, satnik Pavao Ćurak
IX. bojna - Gračanica, pričuvni satnik Abdulah Abdulahefendić
X. bojna - Bosanski Šamac, pričuvni satnik Alija Hadžialiagić
2. DOKNADNI ZDRUG - Vinkovci

Zapovjednik: pukovnik Ivan Šarnber
Glavar stožera: podpukovnik Ermin Rataj
2 Armd. Car Bn.

top
III Zborno područje
Sarajevo

Zapovjednik: general Ivan Markulj
Zamjenik: general Stjepan Gašić
Glavar stožera: pukovnik Robert Merslović
2. GORSKI ZDRUG - Konjic

Zapovjednik: pukovnik Božidar Zorn
Zamjenik: podpukovnik Antun Petiška
Glavar stožera: satnik Miljenko Nekić
2. Gorska pukovnija - Gornja Jablanica

Zapovjednik: podpukovnik Roman Šram
I. bojna - Konjic, satnik Fadil Krajina
II. bojna - Rama, nadsatnik Tomislav Gržeta
III. bojna - Drežnica, satnik Slavoljub Šimatović
9. Gorska pukovnija - Tarčin

Zapovjednik: Ljubomir Broz
I. bojna - Tarčin, nadsatnik Kakob
II. bojna - Bradina, satnik Franjo Kostrić
III. bojna - satnik Ivan Zorić
IX. Topnički sklop - Pazarić, nadsatnik Franjo Lužar
XX. Topnički sklop - Sarajevo, satnik Zlatibor Madjer
8. POSADNI ZDRUG - Sarajevo

Zapovjednik: Juraj Čordašić
I. bojna - Sarajevo, pričuvni nadsatnik Franjo Pacak
II. bojna - Zvornik, pričuvni Lieutenant Mehmed Arpadžić
III. bojna - Ilidža, pričuvni nadsatnik Ismet Čengić
IV. bojna - Sarajevo, satnik Alija Zec
V. bojna - Goražde, satnik Said Hašinbegović
VI. bojna - Ustikolina, nadsatnik Ibrahim Sijerčić
VII. bojna - Visoko, zrakoplovni podpukovnik Milan Heteny
9. POSADNI ZDRUG - Dubrovnik

Zapovjednik: pukovnik Milan Čudina
I. bojna - Hum, zrakoplovni satnik Boris Klimović
II. bojna - Mostar, satnik Davor Drenčić
IV. bojna - Slano, zrakoplovni nadsatnik Nikola Šarić
V. bojna - Ćilipi, pričuvni officer Karlo Dileo
VI. bojna - Sinj, satnik Krunoslav Nališ
3. DOKNADNI ZDRUG - Sarajevo

Zapovjednik: general Roman Domanik
Glavar stožera: podpukovnik Jaroslav Žak
3 Armd. Car Bn.
BRZI ZDRUG - Travnik

Zapovjednik: pukovnik Miroslav Chlacher
I. bojna - Donja Stubica, satnik Pastorčić
II. bojna - Brod, podpukovnik Kramarić
III. bojna - Travnik, podpukovnik Klobučarić
Rail Sect.
A(4-7 Bn), B(1-3, 8-10 Bn)
C(1-3m 18-9 Bn)
D(14-7 Bn), E(1-4 Bn),
Armd. Train Coy, 1-3 Lab. Rgt

top

This page is also available in the following languages:
• English •


468x60c


Copyright 1998-2014. Ivan Bajlo i Vojska.net. Sva prava pridržana. Reproduciranje, prijenos, distribucija ili spremanje dijela ili cjeline sadržaja u bilo kojem obliku prije pisanog dopuštenja, zabranjeno je. Svi zaštitni znaci ili trgovački nazivi su vlasništvo njihovih vlasnika.

Glavna strana
Novosti
Forum
Pregled stranica
Pretraživanje
O Vojska.net

Language: