PDA

Pogledaj Full Version : Sučeljavanje s predsjednikom Josipovićem

Grunf
21-12-2014, 22:33
Forumaši nisu Gabi Novak da pamte samo sretne dane, mi pamtimo samo nesretne. :D

Vidim da su mnogi forumaši nezadovoljni današnjim sučeljavanjem i time kaj protukandidati nisu Josipoviću zamjerili neke stvari koje su trebali pa ćemo ih mi forumaši iznijeti na vidjelo. :kava

Dakle, kod iznošenja zamjerke Josipoviću napišite sve okolnosti i vrijeme nastanka. Ne samo zamjeram mu udbaše npr. nego cijelu priču.

Inkvizitor
21-12-2014, 22:52
Joj joj optimisto

Ima toga tonu al ja bi ga prvo pita

Znate li vi druže predsjedniče da ste vi jedini predsjednik, države, vlade bilo čega ikad..koji se ispričao i defacto priznao krivnju vlastite zemlje u ratu a da bi se predstavnik te zemlje kojoj se vi izvinjivate došao u vaš glavni grad i zahvaljivao se vašoj zemlji zbog onog što je uradila u ratu.

naime dna dva nakon što je Josipović izrazio žaljenje zbog hrvatske uloge u ratu u BiH u sarajevskom pralmanetu u Zagreb je došao Sulejman Tihić predjednik najjače muslimansko-bošnjačke stranke SDA i izjavio da ako je i bilo grešaka, bez Hrvatske bi Bih puno više stradala.

Takvog primjera nema u povijesti da predsjednik jedne države okrivljava svoju zemljua da predstavnik" napadnute države" brani zemlju ili državu koju njezin predsjednik optužuje.

Takav slučaj osim ludih Hrvata ja ne znam da je ikad igdje zabilježen. ja se i danas malo smijem malo plačem kad se toga sjetim..koji su Hrvati mazohisti i etnomrzitelji..

moonlight
21-12-2014, 23:03
Pošto znam da je tankoćutna duša, ja bih predsjednika pitao da pokuša objasniti kako to da je on jedan od najizvođenijih izvođača po ZAMP-u, kao potencijalni zaljubljenik u njegovo skladanje, zapitao bih ga gdje se to izvode njegove kompozicije i to u tolikom broju...

interceptor
21-12-2014, 23:13
Država je pred bankrotom a on govori kako zatire pravi put Hrvatskoj. Mladi pametni ,perspektivni ljudi napuštaju Hrvatsku najviše u periodu otkad je on predsjednik i njegova stranka s koalicionim partnerima na vlasti.Zašto se ništa ne poduzima da se taj trend zaustavi.
Zemlja je politički polarizirana. Zašto on kao predsjednik ne čini ništa da se to promijeni ako je on nekakav predsjednik svih Hrvata. Primjetljivo je da on sam radi na tom produbljivanju polariziranog jaza svojim izjavama i načinom djelovanja. Sve više buja lijevi ekstremizam i vrijeđanje branitelja što je velika sramota za svaku državu. Zašto se kao vrhovni zapovjednik i sam nekad ne oglasi u obrani onih koji su stvorili ovu državu.Dapače,osjeća se ko da ih potiče i predsjednik i ova vlast.
Srb, Bleiburg, Vukovar... i ostalo sve što je Inkvi nabrojao.

Grunf
21-12-2014, 23:14
To je sve u redu, ali dajte napišite malo iscrpnije o tome. Kada se dogodilo to ispričavanje i što je rekao. Pa onda kažite svoje mišljenje o tome. Da možemo složiti nekakav kronološki pregled. :kez

Dakle, Inkvi, stavi citat toga kaj je rekao, mjesto gdje je izrečeno i onda svoju kritiku. Tako nekako sam mislio, ako može. :)

Inkvizitor
21-12-2014, 23:19
Oš da ti i sviram...da ti kolce igram

DOKUMENT

Govor predsjednika Ive Josipovica u parlamentu BiH

Objavljujemo u cijelosti tekst govora hrvatskog predsjednika Ive Josipovica koji je odrzao u srijedu u Parlamentarnoj skupstini BiH.

Postovani gospodine predsjednice Parlamentarne Skupstine,

Predsjednice Vlade,

Gospode i gospodo zastupnici,

Pruzili ste mi izvanrednu cast da budem prvi Predsjednik Republike Hrvatske kojeg ste ljubazno pozvali da govori pred Parlamentarnom Skupstinom Bosne i Hercegovine. Cast je to koja u meni izaziva snazne osjecaje, prije svega, odgovornost i zahvalnost. Nadasve, gospode i gospodo - cast je to koja u meni izaziva odgovornost prema buducnosti vase i nase zemlje i njihovih gradana. Ovu bih cast zato zelio posvetiti vasoj i nasoj djeci, novim generacijama kojima svi dugujemo odgovornost, mirotvornost i viziju prosperiteta.

Republika Hrvatska nije samo susjed Bosni i Hercegovini, nego i iskren prijatelj, partner i saveznik. Zajedno s vama i ostalim nasim susjedima, zelimo od ove regije, koja je u blizoj i daljnjoj proslosti cesto stradala i previse toga propatila, stvoriti prostor trajnog mira, slobode i napretka. Danas sam dosao potvrditi to prijateljstvo i saveznistvo. Dosao sam kao prijatelj k prijateljima, kao susjed k susjedima, bez ikakvih skrivenih namjera, kako bismo mi u Zagrebu rekli, bez fige u dzepu.

Bosna i Hercegovina i Hrvatska veoma su posebni susjedi. Toliko posebni da nam, duboko sam uvjeren, sporazum o posebnim odnosima ni ne treba. Da bismo se razumjeli, mi ne trebamo prevoditelje. Samo mudrost i dobrotu. Voljeli to neki ili ne, i nase su kulture i povijest neodvojivo prozete. A povijest nije uvijek ni lijepa ni laka. Ovim su se prostorima stoljecima izmjenjivala pa i prozimale plemenitost, duboka prijateljstva i razumijevanje, ali i zlo, krv i stradanje. I s pravom se pitamo da li Bosnjaci, Srbi i Hrvati, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Srbija jedni drugima predstavljamo prokletstvo proslosti ili blagoslov buducnosti. Odgovor je u nama, u nasoj sposobnosti da iz povijesti izvucemo pouke i te pouke pretvorimo u viziju mirotvorstva, razumijevanja i suradnje.

Ali, sto cemo s nasom proslosti? Sa zlom proslosti koja nas poput olovnih kugli drzi u mjestu, i ne da nam u buducnost? Tu proslost ne treba zaboraviti, ali u njoj ne smijemo zivjeti. Da bi zauvijek ostao u proslosti, zlocin se mora susresti sa svojom kaznom, a zrtve s postovanjem. Ne postoje zlocinacki narodi, postoje samo zlocinci i zlodjela, koja su to gora kada su pocinjena navodno u ime naroda.Ovdje, u Bosni i Hercegovini, i Bosnjaci i Hrvati i Srbi imaju svoje zrtve, svoje stradalnike prema kojima osjecam duboko postovanje i sucut, bez obzira kojem narodu pripadaju. Svaki izgubljen zivot gubitak je sviju nas. Sutra cu otici na mjesta strasnih zlocina, da zlocin jos jednom dozivi osudu, da se poklonim zrtvama kojima je jedini grijeh bio sto su bili drugi, drukciji. Pri tom ce mi se pridruziti vjerski vode, politicari, gradani, rodbina zrtava. Smatram to plemenitom spremnoscu na oprost i zajednicku buducnost. Samo pravom i pravdom i mozemo nase narode ocistiti od zla medusobna okrivljavanja za prosla nedjela, osigurati da se zlo vise nikada ne ponovi. Ne dogodilo se nikad vise!

Politike koje su devedesetih - bilo to iz zlocudnosti, neznanja, arogancije ili ludosti -vjerovale da je rjesenje za Bosnu i Hercegovinu - podjela, posijale su u Bosni i Hercegovini ali i u svojim zemljama zlosretno sjeme. Zavedeni su narodi i pojedinci poznjeli rat, smrt i sakacenje stotina tisuca, milijune raseljenih, unistena gospodarstva, unistene obitelji, a ovdje u Bosni i Hercegovini ostavili za sobom rastrgano tkivo jednoga nedvojbeno posebnoga drustvenog i kulturnoga bica utemeljenog na multietnicnosti i multikonfesionalnosti. Duboko zalim sto je i Republika Hrvatska svojom politikom u devedesetim godinama proslog stoljeca tome doprinijela. Duboko zalim sto je takva hrvatska politika doprinijela stradanjima ljudi i podjelama koje nas i danas muce. Doslo je novo doba, doba u kojemu odlucno treba prepoznati pogreske prijasnjih vremena, i hrabro krociti novim putem, putem koji ce trajno u regiji donijeti mir, stabilnost i prosperitet.

Gospode i gospodo,

Sjetio sam se proslosti, ali zelim razgovarati i o buducnosti, o napretku, suzivotu, optimizmu, o europskoj buducnosti. Ta nasa europska buducnost nije vise puki san, ona je realna, bliska buducnost, gotovo stvarnost. Hrvatska je clanica NATO i, vjerujem, vrlo brzo bit ce i clanica EU. Ali, hrvatski europski projekt nece biti potpun dok u njemu ne bude i nasih susjeda, prije svih Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore. Dosao sam ovdje iskazati punu podrsku Republike Hrvatske europskoj i euroatlantskoj orijentaciji Bosne i Hercegovine i ponuditi nase partnerstvo. Hrvatska snazno i bez rezerve podupire Bosne i Hercegovine na putu prema NATO savezu i Europskoj Uniji, i spremna je pruziti svaku pomoc. Kao clanica Sjevernoatlantskog saveza, Hrvatska danas snazno podupire napredovanje Bosne i Hercegovine prema clanstvu kroz prve korake u Akcijskom planu za clanstvo (MAP), a tako ce biti i ubuduce. O tome smo vise puta odlucno govorili na vaznim medunarodnim forumima premijerka Jadranka Kosor i ja.

Doslo je novo doba, novo doba koje trazi novu politiku. Umjesto nekadasnjih sukoba i konfrontacija, na putu BiH u EU i u NATO, imat cete punu i bezrezervnu podrsku i pomoc Republike Hrvatske .

Zato vas, nase bosanskohercegovacke prijatelje, pozivam da i vi ostvarite san o Europi. Ne govorim o iluziji. Govorim o necem vrlo mogucem, necemu nadohvat. Pa, Hrvatska je na samom pragu ostvarenja tog cilja..

Dopustite mi da upotrijebim daytonsku ustavno-politicku frazeologiju: europska je Bosna i Hercegovina vitalni nacionalni interes Hrvatske. Bez obzira koga predstavljate u tijelima vlasti Bosne i Hercegovine, ucinite i vi skoro clanstvo u Europskoj Uniji - vasim vitalnim nacionalnim interesom za dobrobit vase zemlje i vasih gradana.

Ponudite i vi kao vode svojim gradanima partnerstvo za Europu. Nadite snage da prevladate svoje i njihove sumnje i strahove.

Gospode i gospodo,

Mi, vasi susjedi, stabilnost i prosperitet Bosne i Hercegovine vidimo i kao nas nacionalni interes, kao zalog, ne samo naseg nego i europskog mira i prosperiteta. Vi cete uskoro biti u prilici odlucivati o buducnosti vase zemlje, o ustavnim promjenama koje ce jamciti stabilnost i funkcionalnost Bosne i Hercegovine. Nijedan od tri konstitutivna naroda, Bosnjaci, Srbi i Hrvati, ne moze sam pronaci formulu uspjeha. Svi mi, vasi susjedi i prijatelji, a i velike svjetske sile, mozemo samo ponuditi svoje dobre usluge, svoju pomoc. Ali, ne mozemo odlucivati umjesto vas. Bosna i Hercegovina je suverena drzava tri konstitutivna naroda i gradana. Uspjeh lezi u tome da nadete formulu jednakopravnosti i zastite za narode, ali i za svakog pojedinca, na cijelom podrucju vase lijepe zemlje. Hrvatska je iznimno zainteresirana za uspjeh pregovora, i kao susjed, i kao drzava koja ima ustavnu obvezu brinuti o Hrvatima koji zive izvan Republike Hrvatske. Snazno poticemo Hrvate u BiH da u dogovoru s druga dva naroda ostvare svoju jednakopravnost. Bosna i Hercegovina je moguca onda ako je istinska zajednica ravnopravnih naroda, drzava koja ce biti dobar dom svakom pojedincu, bez obzira kojemu narodu pripada. Hrvatski narod u Bosni i Hercegovini, koji je takoder u ratu pretrpio mnoga stradanja, ciji je broj u BiH gotovo prepolovljen, duboko vjerujem, prepoznaje Bosnu i Hercegovinu kao svoju domovinu i drzavu u kojoj vidi svoju buducnost. Bosnjaci i Srbi njihovi su partneri u projektu europske BiH.

Politike koje su u devedesetim godinama vidjele rjesenje u podjeli i razdvajanju, u supremaciji jednih na drugima, u iskljucivanju drugoga, u nepostivanju ljudskih prava, u sili i nasilju, u nepravdi i namjernom sirenju straha, moraju biti jednom i zauvijek napustene. Za novo doba treba nam nova politika.

Politika stalnog konfrontiranja i sumnjicenja drugoga treba ustupiti mjesto politici koja ce brinuti o slobodi, sigurnosti i prosperitetu covjeka. Nikada vise ne smijemo sovinistickim i ekstremnim politikama dopustiti da ugroze opstojnost, pravo na slobodno izrazavanje i puni razvoj identiteta bilo kojeg pojedinca, naroda ili grupe u drustvu!

Gospode i gospodo,

Dok su politicke elite zauzete strahovima, nepovjerenjem i prijeporima oko proslosti, elite kriminalnih miljea koriste slabosti i neprilagodenosti drzave.One se bez okolisanja koriste prednostima nadnacionalnog globaliziranoga svijeta. Njihov je vitalni interes ograniciti slobodu pojedinca, odrzati drzavnu upravu u kaosu i disfunkcionalnosti, umjesto pravne drzave, odrzavati koruptivne mreze, udaljiti nase zemlje od EU i EU od nasih zemalja. Zar cemo tolerirati integraciju u kriminalu, a sukobljavati se oko integracije u dobru? Srecom, nase su drzave prepoznale da protiv organiziranog i transnacionalnog kriminala, protiv ratnog zlocina, mozemo samo zajednickim snagama.

Novo vrijeme donosi nove izazove, ponajprije one gospodarske. Regionalna politika i suradnja svih drzava u regiji, pa i Hrvatske i Bosne i Hercegovine, sve ce se vise odvijati kroz gospodarsku suradnju, trgovinu, zajednicke gospodarske i infrastrukturalne projekte i nastup na trecim trzistima. Nasa su gospodarstva kompatibilna. Danas vise no ikada, pod nezadrzivom bujicom globalizacije gospodarstva prestaju biti nacionalna. Ona gospodarstva koja ostaju zatvorena u naciji, stagniraju i propadaju. Prosperiraju samo otvorena gospodarstva i otvorena drustva s jakom vladavinom prava i dobro organiziranom i funkcionalnom drzavnom upravom.Siguran sam da nase dvije drzave trebaju usko suradivati u provedbi nasih energetskih politika, prometnoj povezanosti, industriji, poljoprivredi i turizmu. Nasa su gospodarstva neraskidivo povezana. Primjerice, koliko god da je izgradnja Koridora V.c, vitalno vazna za unutarnji integritet BiH, toliko je vazna i za povezivanje sjeverne i juzne Hrvatske.

Na kraju, posebno stoga sto je ovdje nazocan i diplomatski zbor, dozvolite mi da s ove, najvise govornice u Bosni i Hercegovini pozovem sve vas predstavnike politickih stanaka, Europsku Uniju, Sjedinjene Drzave i cijelu medunarodnu zajednicu, a posebno nasu susjedu Republiku Srbiju, jer u tome se ostvaruje i njezin vitalni interes: Ujedinimo nase glave i nase ruke za Bosnu i Hercegovinu!

Svi mi - Bosnjaci, Srbi i Hrvati, Europljani opcenito - moramo naci snage da prevladamo sumnje i strahove, da izademo iz zacaranog kruga u koji nas je uvela losa politika iz prethodnih vremena.

To je moguce jedino ako jednakopravnost naroda i zastitu pojedinca stavimo u srediste svoga politickog i javnog djelovanja. Svatko je slobodan da bude Hrvat, Bosnjak, Srbin Zidov, ili Rom, pravoslavan, musliman, katolik, ili ateist. Svaki pojedinac neka ima slobodu da ostvaruje svoje pravo da bude zdrav, obrazovan i sretan. Postavimo u srediste svojih vitalnih interesa narode i pojedince koji zele mir i slobodu za sebe, svoje najblize i za buduce generacije. Koji nisu zarobljenici proslosti i ne strahuju od buducnosti. One koji zele vidjeti - sto prije - da se na sve gradanke i gradane odnosi europsko nacelo slobode kretanja bez viza, bez cvrstih granica medu drzavama i narodima, bez osjecaja da su u Europi gosti ili da su u njoj neravnopravni. Ta vizija buducnosti jest ono sto nas sve cvrsto povezuje.

U izgradnji takve buducnosti, zelim svima vama, nama i cijeloj Bosni i Hercegovini mnogo uspjeha.

Hvala.

http://www.camo.ch/govor_ive_josipovica_u_parlamentu_bih.htm

Nakon par dana dolazi Sulejman Tihić u Zagreb

http://www.vecernji.hr/hrvatska/tihic-bih-bi-u-ratu-jos-gore-prosla-da-nije-bilo-pomoci-hrvatske-130714

U najtežim vremenima u Bosni i Hercegovini bi bilo i gore i teže da nije bilo Republike Hrvatske koja je prihvatila izbjeglice, pomagala im, a i dijelovi zemlje oslobođeni su na temelju sporazuma Izetbegović-Tuđman, istaknuo je u Zagrebu predsjednik SDA Sulejman Tihić nakon sastanka izaslanstva njegove stranke s izaslanstvom HDZ-a predvođenog premijerkom Kosor.

interceptor
21-12-2014, 23:20
Upitao bih ga koliko mu iznosi godišnja dobit od naknade za poticanje iz obnovljivih izvora?

NorthStand
22-12-2014, 05:32
upitao bih ga, kad će osudit zločine svog tatice, kako osuđuje zločine ustaša ndh i hrvatskih branitelja u domovinskom ratu? upitao bih ga, zar je moguće da zločini partizana koji su bili 100 puta masovniji, ne zaslužuj pravno sankcioniranje, jer eto tu "zločin zastarjeva" a kada smo kod ustaša nacista i branitelja, tu nema alibija i "olakotnih okolnosti" kako ima za naše neprocijenjive "antifašiste".

sve u svemu, u ovoj zemlji takvih imbecila koji svijesno rade štetu istoj, koji bi je rušili na isti način kako su rušili NDH, mene ništa ne može iznenadit, pa tako ni to da će ovo govno boljševičko dobit još jedan mandat. što se bliži dan izbora sve bliže, sve sam više uvjeren da će ljigavo smeće ostat na pantovčaku, jer ovaj narod nije narod, ovaj narod je krdo ovaca koje je naučilo za bivšeg boljševičkog sustava sve komunističke laži i mitove na pamet, i debeloj većini koja izlazi na izbore to što su boljševici tvrdili i dan danas je sveto pismo, i kada znaš da se ti idioti ravnaju po tim jugo komunističkim pa čak i velikosrpskim i mudžahedinskim ravnjanjima iz srbije i bih, gdje se o hrvatima i hrvatskoj državi i borbi misli sve najgore onda znaš da rezultati izbora ne mogu biti dobri.

da mi nakon sveg zla što nam je donjela jugoslavija tito i partizani, komunizam Srbi i dalje trpimo ta govna koja nam sole pamet o ratnim zločinima ustaša i NDH, dok oni nisu jedan jedini svoj zločin procesuirali a smeća jedna jugoslavenska su se dobro krvi naproljevali od vardara do triglava, 600 grobnica su napravili samo u hr, o tim zločniima divnog im oslobođenje i antifašizma neće ni riječi reći, ali bitno da nama pametuju o zločinima hrvatskih nacionalista. ana frank i obitelj zec, levar uvijek ti ljevičarski imbecili nađu jednu žrtvu iz redova drugih naroda ili svojih političkih istomišljenika i onda je ekraniziraju i od nje rade spektakl, a nitko ne postavlja pitanje koliko je naša djece u domovinskom ratu pobijeno, treba čitat anu frank. treba slušat o levaru predavanja, o levaru koji je jedna od stotine žrtava u gospiću u vrijeme rata, e ali oni moraju žrtve svojih drugova ekranizirat i napravit posebnima. kada vidim ona govna iz novog lista, koji dolaze iz partizanske rijeke srat po ustaškoj lici po spomeniku francetiću i budaku, ne trebali bi radit spomenik četnicima u srbu majku vam jebem srpsku i komunističku, trebali bi radit spomenik vašem opjevanom maršalu titu koji je pobio sve hrvatsko 1945, ne samo u lici nego u cijeloj hrvatskoj.

i onda namjerno ekraniziraju zločine fašista ustaša nacista, kao da oni nisu radili zločine, pa ovo smeće jugoslavensko namjerno spominje tu kevinu jamu ali to je najbolji pokazatelj na kakve su imbecilne provokacije oni spremni. kao da je Milanović nešto bolji, isto smeće partizansko, samo mi nemojte kako među njiam ima hrvata, upravo taj idiotizam kako su oni Hrvati nas je skupo koštao. ja da sam bio na mjestu ovih 1940ih i 1990ih postupao bi s njima, na identičan način kao i s četnicima, jer za mene između njih i četnika nema nikakve razlike, i svi koji su pobijeni pobijeni su i više nego zasluženo. neka i drugi put stavljaju petokraku na glavu, dobit će isti tretman. pa neka kolju i ubijaju pod sponzorstvom svog vožda i engleza, koji im na pladnju izručuju ratne zarobljenike. nama će solit pamet za oluju, a oni izruče 200.000 ratnih zarobljenika na klanje, i nikome ništa pojeo vuk magare. i onda mi netko priča, pa nije pavelić trebao otvarat logore, ma naravno da nije trebao je otvarat toplice za tu gamad. nego šta je nego trebao, a svi koji se sada prave pametni da nije trebao, neka mene zaobiđu u širokom luku jer je lako danas iz mirne situacije pričat šta je tko trebao ili nije napravit. ail ja prvi da mi netko kolje narod, i da sustavno radi nered po teritoriju moje države, bi napravio istu stvar. netko tu gamad treba primirit i stavit u red, a gamad se ne stavlja u red maslinovim grančicama niti ostalim sranjima. a isto tako pun mi je kurac moraliziranja ovih partizansko savezničkih idiota, koji su poklali najviše hrvata u 20 stoljeću. nitko hrvata nije toliko pobio, ko ta đubrad, ali oni bi nama pričali o jasenovcu samo pričajte, ja da sam imao priliku 1995 uć u isti ne bi ostao kamen na kamenu, a Bogdan bi si mogao svoj cvijet zabost u šupak.