PDA

Pogledaj Full Version : Kosovo na Olimpijskim igrama 2016.

Grunf
09-12-2014, 14:02
Međunarodni olimpijski odbor je primio Kosovo u punopravno članstvo kaj znači da će već na slijedećim olimpijskim igrama moći sudjelovati. Kosovo je tako postalo 205. članica MOO-a.

http://www.theguardian.com/sport/2014/dec/09/kosovo-recognition-international-olympic-committee-rio-2016

http://ezsmiley.com/gallery/country-flags/Albania.gif

Inkvizitor
09-12-2014, 14:12
kakav je to smajlić..kako to gleda očima...:D

Grunf
09-12-2014, 14:12

Oči pune ponosa. :D

Inkvizitor
09-12-2014, 15:25
ja bi prije rekao nesigurnosti..

Skywalker
09-12-2014, 18:47
Sto im vise popustamo,sto vise ispunjavamo zahteve EU(kao npr za sastanak sa albanskim premijerom) vise pohvala dobijamo od iste te Evrope...Da nije tuzno,bilo bi smesno.

Anyway,sad moze i Rep.Srpska da dobije prijem u sve sportske organizacije....ali posto znamo da su za nas uvek vazila druga pravila,od toga nema naravno nema nista...

To je ta cuvena americka demokratija,koja ustvari nije nista drugo do glumatanja svetskog policajca i sudije(npr ukidanje Juznog toka od koga bi svi imali koristi,pa i EU) ...nadleznog za sve...A kad ce njima neko da sudi sto su vrsile zlocine svuda po svetu ? I sto obaraju Vlade po celom svetu,kako im se cefne ...Svet je postao jedno jako lose i ruzno mesto...

Najgore od svega je sto,kad neko ne odigra po njihovim pravilima,okrenu sve ostale protiv tog jednog glasa razuma...npr..Rusija,i ceo problem oko Ukrajine...sta je bilo na kraju sa tim Malezijskim avionom ? Pa naravno nista,jer je to bila jos jedna americka podvala,kako bi izazvali gnev svih ostalih protiv Rusije...Takav obrazac ponasanja se moze svuda videti,u zabavistu,skoli,na poslu,fudbalu...od male dece,do zrelih ljudi...obrazac je uvek isti...Cim se ne slazes sa najglasnijim i imas svoje misljenje,postajes izolovan.

Grunf
09-12-2014, 22:06
Dačić osudio primanje u članstvo.

Takvu odluku smatramo neprihvatljivom i neprincipijelnom i smatramo da je ovaj čin u suprotnosti sa Olimpijskom poveljom", navodi se u izjavi srpskog šefa diplomatije.

Olimpijska povelja predviđa da podnosilac zahteva za članstvo potiče iz nezavisne države priznate od međunarodne zajednice u celini. Ovakvom odlukom MOK je prekršio svoju dosadašnju praksu koja je za prijem podrazumevala i članstvo u UN, dodaje se u izjavi.

"Taj čin predstavlja zloupotrebu i tendencioznu politizaciju sporta, a Međunarodni olimpijski komitet, kao univerzalna organizacija posvećena razvoju sporta i unapređenju razumevanja i prijateljstva, stavio se u poziciju političkog arbitra", rekao je srpski ministar.

Prema njegovim rečima, Srbija smatra da Međunarodni olimpijski komitet ne bi trebalo da bude forum u kojem će se donositi kontroverzne političke odluke o kojim postoje značajna neslaganja u međunarodnim okvirima, već bi trebalo da doprinosi jedinstvu i razumevanju, a ne stvaranju novih podela.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=12&dd=09&nav_category=11&nav_id=934361

NorthStand
10-12-2014, 00:29

to ti je pekarski smajlić od našeg prijatelja, beljuljija, živo beljulji morat ću opet u pekaru žicat burek povodom proslave primanja u MOO. :rofl

NorthStand
10-12-2014, 00:34
Srbi shvatite, da na Kosovu živi 92 posto albanaca, i da je institucionalno vaše, u pravilu nikad ne bi bilo vaše. npr da su nama ostali svi oni pobunjeni Srbi na teritoriju ex RSK, taj teritorij bi i danas bio problematičan, ovako je samo problematično podunavlje u kojem nije bilo "agresije" HV i poglavnika Tuđmana. :kez sve u svemu, kao što vidimo po primjeru Kosova i Hrvatske, pa i bosne ovdje se stvari mogu razriješit samo vojnim putem. iako ponavljam razumjem da vi ne priznajete Kosovo, ali s time samo ignorirate činjenicu koja je tu i koja je stvarna, a to vam je rekao i Rama u posjetu u beogradu da je Kosovo nezavisno to što je to vama provokacija je drugi par rukava, taman Rusija i Španjolska Grčka vječno bila protiv priznanja Kosova, to ne mjenja činjenicu da Kosovo više nije dio Srbije. a i uvjeren sam da će za jedno 20-30 godina, i Srbija sama priznat Kosovo bez obzira što sada priča drugačije, neko vrijeme se neće priznavat Kosovo, ali kad budete ulazili u EU i vi i oni, već će tu biti neke stvari riješene po tom pitanju, možda ne na službenoj razini ali na onoj neslužbenoj sigurno, i onda će samo netko s mudima trebat to i službeno potvrdit, jer se u Srbiji gube glave za puno manje pizdarijice od priznanja svetoslavnog vascelog srpskog kosova. :kez ne znam šta se koji kurac bunite, vidite da su vam ameri i EU zavukli kurac u dupe, i svejedno idete k njima u zagrljaj i mislite kako nećete na kraju morati priznati Kosovo. samo pet članica EU ga niej priznalo, i to zbog svojih problema teritorijalnih.

NorthStand
11-12-2014, 00:26
http://www.vecernji.hr/svijet/srbiji-dali-11-nemogucih-uvjeta-na-putu-za-eu-978300

a ča san vam ja reka? HR je kamilica, na spram onoga što vi možete očekivat od EU, mislite da vas mi nešto cimamo i ucijenjujemo, nemate vi pojma šta vas čeka zato tako i nastupate samodopadno misleći kako opet ustašija nešto sere i buni se. a kad vas stisnu ovi EU birokrati jebat ćete ježa, kao što smo i mi jebali. jedino su slovenci šmugnuli bez većih trauma, iako su i oni morali neke stvari usuglasit s italijom i austrijom, tako da ali to je bila žešća kamilica na spram naših turbulencija, a vi ćete ih imat ohoho više ne zato jer mi to tako želimo, već zato što će vas stisnut oko Kosova, ponavljam u EU nećete ući dok god njega barem na neslužbenoj razini ne priznate, a to je upravo ovo što se traži u ovih 11 uvjeta.

Skywalker
12-12-2014, 22:40
EU uvjetuje da Priština preuzme elektranu Gazivode i trafostanicu Valač na granici Srbije i Kosova, primjenu dogovora o energetici, uklanjanje Parka mira u Kosovskoj Mitrovici i onemogućavanje krijumčarenja na “divljim” prijelazima.e”

Uklanjanje Parka mira u Kosovskoj Mitrovici...Pa lepo,sklonicemo,ali kad sutradan Albanci nagrnu u severni deo grada,ko ce biti kriv ?
Onda ce EU navodno da izda saopstenje kako nasilje mora da prestane...a ono malo Srba ce da pobegne.
Sve u svemu,ova nasa Vlada je def.izdajnicka...iako sam mrzeo tu rec kada su oni isto to pricali za Tadica.
Prodali su se za pare,i sada rade sta im se kaze.
Pa sam Seselj je to dobro objasnio,Tadic je bio "izdajnik" ali niko nije mogao da pretpostavi da ce Nikolic biti 100 puta gori.Ja npr jesam...
Mene je sramota od svih nasih drzavnika,svi su kupili diplome..Nikolic i Dacic tek sada uce i naricaju engleski jezik...znate svi kako to zvuci.

I EU gleda da sto vise uradi sa nama dok su ovi mentoli na vlasti...Priznacemo Kosovo,cak stavise simbolicno cemo uci u tu jebenu EU zajedno,ruku pod ruku,i onda ce EU da se hvali kako je postigla nesto jako dobro...nekadasnji neprijatelji su sada prijatelji i svi smo jedna velika porodica u EU.
Posle toga dolazi na red BiH,i naravno ukidanje R.Srpske,da se zada poslednji udarac,ne Srbiji,nego srpskom narodu...Posle ko zna,Sandzak moze da trazi sta hoce,posto nas napadaju svi sada kad smo manje vise na kolenima...
Sto nas EU vise hvali za reforme i govore da smo faktor stabilnosti,nama je sve gore...smesno,ali istinito.

NorthStand
14-12-2014, 03:34
ja ne mogu vjerovat da ste vi Srbi isto zagrizli tu udicu EU, djelovali ste mi puno inatljivije i da se nećete pokorit stranim jebivjetrima ovako lako ko ovi naši. ali prevario sam se, mislim da vučko i četnički vojvoda idu pravcem koji je išao smradaner kod nas i da će napravit baš sve da uđete u EU, a to znači da će pristat na sve što EU bude od vas tražila, što znači da je to jako loše obično za državu koja pretendira biti dio njihove kako kažu "europske obitelji". :facepalm

Skywalker
14-12-2014, 12:55
Pa nismo mi uopste zagrizli toliko....Evo,ja prvi priznajem da sam pre par godina bio zagrizen za EU,ali sad vise ne...jer nema sta vise da nam ponudi EU,nikada necemo imati puno vece plate...Nacionalisticki pokreti bujaju u celoj Evropi...UK ce izaci iz EU za koju godinu...itd,Sve to ukazuje da je EU jedan brod koji polako sve vise tone...Mislim da EU u ovom trenutku najvise treba SADu,Nemackoj(ne toliko ekonomski jer najvise daje,vec politicki jer Nemacka polako vraca uticaj koji je pre imala)..dalje Poljskoj,tj svima ostalima koji se vojno osecaju ugrozeno od Rusije...Naravno,SAD ce uciniti sve da sto vise konfrontira samu EU i Rusiju...Njihov idealan scenario za rat bi bio,naravno na prostoru Evrope.

Vucko vise nema toliku podrsku,na sledecim izborima ce da padne toliko nisko da ce se svi cuditi(osim ako EU ne odluci drugacije)...Ove godine nas je mnogo unazadio sa zakonima,medijskim prevarama,cenzurisanjima,itd...Narod je pokazao sta misli skandiranjem na utakmici Srbija-Albanija..."Vucicu pederu" ...kad ti ceo stadion skandira da odes,znas da je to odraz volje naroda...tako smo i Milosevicu vikali..."Spasi Srbiju i ubi se Slobodanee"
SNS je uveo u praksu kupovinu diploma,i to seme je sad posejano...i svaka sl.vlast ce razmisljati na taj nacin..i svaki Predsednik,ili Ministar...to je strasno..Dok u isto vreme najobrazovaniji odlaze po celom svetu...najasposobniji,oni koji ne mogu vise da izdrze ovo ludilo...
Strajkuju prosvetari,advokati,vozaci GSP Beograd...ne mogu se vise nabrojati svi strajkaci...dok nam na TVu prikazuju gole pevacice...sistem vrednosti je urusen...od leta do danas tri maloletne devojke su ubijene...narod je prso,lud...na lekovima..obicni kriminalci vise ne prezaju ni od cega...kultura nikakva.

Na izborima ove godine je bila najmanja izlaznost...ali su naravno svi clanovi SNS izasli(kojih nesumnjivo ipak ima najvise,ali ne zbog dobre politike,vec sto svi hoce da budu uz na pobednickoj strani,celi odbori prelaze u SNS,itd) . .. Ja od samog pocetka pricam da je Vucic sharlatan,pametan,ali radi ono sto mu kaze EU,i zato sv.put na konferencijama govori kako on ima svoje misljenja,da niko nece ucenjivati Srbiju...itd...Naravno,to se on obraca svojim EU mentorima,a ne gradjanima Srbije...Prodao se za pare,kao da je dusu djavolu prodao...Ne verujem da je ubedjen da radi iskljucivo nesto dobro za Srbiju..

BWA
14-12-2014, 14:26
Polako vratio se vojvoda iz Popovog Polja,raskrinkace ove gologuzane na vlasti i agente stranih interesa, a onda ce srpski brod sa Dverima i DSS usmeriti ka Rusiji a od sprskih sportista ko bude izasao na mec sa "Kosovom" ne vratio se u otadzbinu nikada!

Inkvizitor
14-12-2014, 16:52
Ka Rusiji. Kako kad ste izolirani od Rusije EU članicama, zato su ih i primili ekspresno. Vidiš da su i od Južnog toka odustali.

To je inače bolje za vas, jer bi vas Rusi samo iskorištavali.

Inače, me iznenadio ovaj prijem Kosova u stalno članstvo u MOO.

To je obično uvod u primanje u UN.

BWA
14-12-2014, 18:35
Ka Rusiji. Kako kad ste izolirani od Rusije EU članicama, zato su ih i primili ekspresno. Vidiš da su i od Južnog toka odustali.

To je inače bolje za vas, jer bi vas Rusi samo iskorištavali.

Ha a ovi derperi iz EU nas ne iskoriscavaju, uzimaju nam Kosovo,ucenjuju nas,uvozimo sve bez carina.. ja sam za to da Srbiju bude neutralna zemlja u cvrstom savezu sa Rusijom, da se pod htino prekinu svi pregovori sa EU, ukine Briselski sporazum,pod hitno prijem u OKDB savez pandan Natou.
Sve prodati Rusima ,izgraditi par njihovih baza,i prihvatiti svu vojnu pomoc kao sto daju Belorusiji.
Ako ce Kosovo biti americka baza onda ce ostali deo Srbije biti Ruska pa kud koji mili moji.

Inkvizitor
14-12-2014, 20:53
što ruski kontigemt nije ostao na prištinskom aerodromu..što je ono bilo..Rumunji i Bugari zabranili prelet, što je ono bilo..prekinula se opskrba i oni se pokupili.

komodo
14-12-2014, 20:55
Ha a ovi derperi iz EU nas ne iskoriscavaju, uzimaju nam Kosovo,ucenjuju nas,uvozimo sve bez carina.. ja sam za to da Srbiju bude neutralna zemlja u cvrstom savezu sa Rusijom, da se pod htino prekinu svi pregovori sa EU, ukine Briselski sporazum,pod hitno prijem u OKDB savez pandan Natou.
Sve prodati Rusima ,izgraditi par njihovih baza,i prihvatiti svu vojnu pomoc kao sto daju Belorusiji.
Ako ce Kosovo biti americka baza onda ce ostali deo Srbije biti Ruska pa kud koji mili moji.

To onda vodi u treći svetski rat.Ne bi to dozvolili ni Rusi ni Amerikanci.Spas Srbije i Hrvatske je BANKROT.Ko se imalo razume u ekonomiju vidi da Hrvatska i Srbija srljaju u propast, povećava se BPD, spoljni dug je Hrvatskoj u haosu, mi ih stižemo, kamata nam je samo 1 mil. eura godišnje.Bankrotom bi batalili svaki odnos sa MMF, odradili reprogram duga i počeli da jačamo domaću privredu.Ovako sada i mi i Hrvatska svake godine dugujemo sve više i više.I posle neko proziva ljude za Jugoslaviju.Pa spoljni dug SFRJ je bio minimalan i upravo su USA odbile da daju 2 milijarde kredita i zbog toga je i počeo rat u SFRJ.Mislim da smo mogli i mirno da se razidjemo ali NIKAKO po komunističkim granicama, možda po granicama Londonskog sporazuma ili nekim drugim ali po proizvoljnim komunističkim nikako.

komodo
14-12-2014, 20:56
što ruski kontigemt nije ostao na prištinskom aerodromu..što je ono bilo..Rumunji i Bugari zabranili prelet, što je ono bilo..prekinula se opskrba i oni se pokupili.

Nemoj da uporedjuješ snagu Rusije 1999 i danas!

Inkvizitor
14-12-2014, 21:03
To onda vodi u treći svetski rat.Ne bi to dozvolili ni Rusi ni Amerikanci.Spas Srbije i Hrvatske je BANKROT.Ko se imalo razume u ekonomiju vidi da Hrvatska i Srbija srljaju u propast, povećava se BPD, spoljni dug je Hrvatskoj u haosu, mi ih stižemo, kamata nam je samo 1 mil. eura godišnje.Bankrotom bi batalili svaki odnos sa MMF, odradili reprogram duga i počeli da jačamo domaću privredu.Ovako sada i mi i Hrvatska svake godine dugujemo sve više i više.I posle neko proziva ljude za Jugoslaviju.Pa spoljni dug SFRJ je bio minimalan i upravo su USA odbile da daju 2 milijarde kredita i zbog toga je i počeo rat u SFRJ.Mislim da smo mogli i mirno da se razidjemo ali NIKAKO po komunističkim granicama, možda po granicama Londonskog sporazuma ili nekim drugim ali po proizvoljnim komunističkim nikako.

Glupane, ako je rat izbio radi te velikosrpske linije kako bi se onda mirno razišli.

NorthStand
15-12-2014, 01:52

pa slažem se s tobom, i ja sam protiv tite i njegovih avnoj granica, samo sumnjam da bi ti se svidjele one granice koje bi ti ja odredio kao i tvojim sunarodnjacima. :kez

BWA
15-12-2014, 04:28

Ma to je bila sve igra Jeljcina,Cernomirdina i Amerikanaca.
Rusija tad i danas,nebo i zemlja.
Kada kazem savez, ne mislim vrstu saveza da se Srbija prisjedini Ruskoj Federaciji to je nemoguce i neizvodljivo,nego na specijalne veze i vojni savez,dosta.

Inkvizitor
15-12-2014, 09:41
Ma to je bila sve igra Jeljcina,Cernomirdina i Amerikanaca.
Rusija tad i danas,nebo i zemlja.
Kada kazem savez, ne mislim vrstu saveza da se Srbija prisjedini Ruskoj Federaciji to je nemoguce i neizvodljivo,nego na specijalne veze i vojni savez,dosta.

Nema ti ništa od toga, to su vaše maštarije. Jebe se Ruse za vas. Oni su tu da vam pokupuju to profitabilne industrije za siću u da vas drže u robovlasničkom odnosu.

Nije ni Eu puno bolja ali oni bar nešto daju. Koliko ste nepovratniih sredstava dobili od EU pa i Amerikanaca a koliko od Rusa. I to ste još ne pro nego kontra EU raspoloženi. Niste ni članica a dobijate od njih stalno neke donacije u ne baš malim iznosima. A što dobijate od Rusa? . Na vašoj TV sam gledao gdje je odnos par milijardi eura naspram ništa od Rusa. Od Rusa ste jedva dobili kredit u visini iznosa kojeg žena prosječnog ruskog tajkuna potroši u šopingu i to kad nije raspoložena za shoping.

i to jedva ste dobili, nakon silnih moljakanja. kredit ne bespovratna sredstva. Plati pa se " bratstvuj" koliko hoćeš,

Radi vas Rusi nikad neće riskirati neki sukob. Pogotovo danas. Snebivaju se radi Ukrajine koja im je pred nosom a taman će zbog vas. Vi ste njima samo sitniš za potkusurivanje i da vas izmuzu.

Taj vaš snishodljiivi odnos prema Rusima nikad mi nije bio jasan. Ponašate se ko ruske konkubine.

BWA
15-12-2014, 15:07
Ajde realno zasto bi Rusi ista davali kada godinama imas vlast koja ponavlja istu matricu Evropa nema alternativu.
Evo sada kada je bio Putin, Vucic nakon dve nedelje ode u London i cinkari Ruse,to je napisao jedan od deputata Ruske dume,zatim odjednom Gasprom trazi 200 miliona dugovanja za gas.
Problem je sto Srbija nema patriotsku vlast, ima agente od stranog interesa.
A sto se tice vojne pomoci Rusije, naravno da oni nece ulaziti u svestski sukob zbog Srbije sa Amerikom,ali neka pomognu Srbiju sa naoruzanjem sistemimam s400, avionima,tenkovima, pa neka nas napada bilo ko, bili bi Izrael na Balkanu :kez

Inkvizitor
15-12-2014, 15:28
Ajde realno zasto bi Rusi ista davali kada godinama imas vlast koja ponavlja istu matricu Evropa nema alternativu.
Evo sada kada je bio Putin, Vucic nakon dve nedelje ode u London i cinkari Ruse,to je napisao jedan od deputata Ruske dume,zatim odjednom Gasprom trazi 200 miliona dugovanja za gas.
Problem je sto Srbija nema patriotsku vlast, ima agente od stranog interesa.
A sto se tice vojne pomoci Rusije, naravno da oni nece ulaziti u svestski sukob zbog Srbije sa Amerikom,ali neka pomognu Srbiju sa naoruzanjem sistemimam s400, avionima,tenkovima, pa neka nas napada bilo ko, bili bi Izrael na Balkanu :kez

Pa dat će vam ako imate novaca da to kupite.

Vi mislite da će vam Rusi pokloniti. ne poklanjaju oni ništa. Vi možete misliti da je to zbog ili zbog onog..ali Rusi hoće pare.

pa nije Rusija samo elitni dio Moskve pa da grca u parama, Rusija je zemlja gdje ima siromašnih ohoho.

Kao i svaka imperijalna sila oni žele iskorištavat manje. Priče o bratstvu, slavenstvu za javnost i za maloumne. Iza kulisa je druga priča, onda se prijeti i ucjenjuje.

Ako nam ne date ovo nema bratstva. Ti ko dijete neko. Ili vi. Zaljubljeni u Ruse i očekujete da Rusija vodi vaše bitke. Biva, Izbit će veliki rat pa će Rusija za vas opet osvojit Kosovo, ostvarit Šešeljeve granice, to su vaše fikcije. sanjarite gluposti.

U principu jebe se Ruse za vama. Vide da ste se napalili na njih pa vas žele što više iskoristit. Bato daj Nis, daj ovo daj ono i to za siću. Ako hoćeš da te volim javno.

Ovi sa zapada koji su isto imperijalisti oni ti bar daju nešto. Nešto ti tutnu u džep. Dadnu ti para. Rusi ti nedaju ništa džabe. Pogotovo vama neće dat ništa džabe.

BWA
15-12-2014, 18:28
Taj Nis puni 20% budzet Srbije.
Tadic i ekipa kada su ga prodavali bilo je preduzece sa 100 miliona duga, danas Nis posluje sa profitom, najjace preduzece u Srbiji.
A ameri su kupili Smederevski Sartid u vreme najveceg izdajnika u istoriji Srbije Zorana Djindjica za 20 miliona, napravili dug od 300 miliona i pobegli, danas drzava Srbija placa njihove dugove.
Kamo srece da su ga prodali Rusima,dobro smo mi ovde upoznati sa Americkom demokratijom, uvale ti MMF pa se zaduzuj,lazi ljude kako ce biti bolje za 3 godine i tako svaki izborni ciklus.
Rusija nema alternativu.

Inkvizitor
15-12-2014, 18:46
Čuj priče. NIS u gubicima.

pa to su vam slagali da opravdaju što su ga dali Rusima za skoro džabe.

naftne industrije skoro s monopolom pa u gubicima. Kako da ne.

tako su i nama prodali priču da je INA nerentabilna samo da bi ju prodali za siću uz debele provizije naravno koje su dobili, usput se išli toliko daleko da su u bilanci sakrili naftna polja koje je INA imala u Siriji da bi joj umanjili knjigovodstvenu vrijednost.

I što pojaviše se Rusi kao spasitelji i odjednom NIS postade rentabilan :rofl

te priče se prodaju obično maloj djeci.

Eto odlične prilike sad kad su Amerikanci otišli da se Rusi dohvate željezare u Smederevu.

Komodo_01
15-12-2014, 20:11
Čuj priče. NIS u gubicima.

pa to su vam slagali da opravdaju što su ga dali Rusima za skoro džabe.

naftne industrije skoro s monopolom pa u gubicima. Kako da ne.

tako su i nama prodali priču da je INA nerentabilna samo da bi ju prodali za siću uz debele provizije naravno koje su dobili, usput se išli toliko daleko da su u bilanci sakrili naftna polja koje je INA imala u Siriji da bi joj umanjili knjigovodstvenu vrijednost.

I što pojaviše se Rusi kao spasitelji i odjednom NIS postade rentabilan :rofl

te priče se prodaju obično maloj djeci.

Eto odlične prilike sad kad su Amerikanci otišli da se Rusi dohvate željezare u Smederevu.

To se radi na drugačiji način.Postavili su u INI i u NIS-u takozvane stručnjake i menadžere, koji su za kratki period urnisali poslovanje tih korporacija, i tako za desetak puta oborili cenu tih kompanija na tržištu.To rade ministri u vladama država tranzicije, svuda se to dešavalo, onda dodje spasioc iz Rusije ili sa zapada i kupi po 10 ili 20 puta nižoj ceni firmu i odjednom da kompanija ima neverovatne profite, to se desi preko noći.I INA I NIS su imali u vidu benzinskih pumpi i poslovnih prostora ogroman kapital koji je veći od prodajne cene bar 3 puta, ali oni ne kupuju samo to, oni kupuju i tržište i postaju monopolisti, svaka kompanija bi sve dala da postane monopolista na tržištu.Ali mi smo slabe države još uvek i nikako ne možemo odoleti pritiscima sa zapada ili istoka ....

Blefer
17-12-2014, 16:20
mene interesuje ima li neki sportista sem Maljinde Keljmendi koji bi mogao da učestvuje na OI u Brazilu kao član Kosova?

komodo11
17-12-2014, 18:58
mene interesuje ima li neki sportista sem Maljinde Keljmendi koji bi mogao da učestvuje na OI u Brazilu kao član Kosova?

A i ta ima do OI da bude loša, tako je to u pojedinačnim sportovima!U ekipni NIKADA se neće plasirati na olimpijadu!
Inače status MOK je prekršen primanjem Kosova i Metohije u MOK.
U statutu jasno i glasno piše da članica MOK-a može biti samo ona država koja ima stalnu stolicu u U.N.

EHO1983
22-12-2014, 01:39
Ko jebe olimpijce i Kosovo, samo Albanija i sampionat u fudbal mi se zanima, da vise ucestvujemo van, sve drugo u kurac bas me briga i ne navijam

Grunf
13-03-2015, 23:28
Kosovo postalo 215. članica FIBA-e. Uskoro će nastupati u europskim košarkaškim natjecanjima.

marija
14-03-2015, 02:31
Jel ima neki preko 2 m ili su svi plejmejkeri? :mmig

Skywalker
14-03-2015, 14:29
Kosovo postalo 215. članica FIBA-e. Uskoro će nastupati u europskim košarkaškim natjecanjima.
Pretpostavljam da ce sa Hrvatskom odigrati prvu utakmicu :D

Grunf
14-03-2015, 19:56
Kaj ne bi bilo bolje da odigra prvu sa svojim najboljim susjedima Srbima? :D

Grunf
14-03-2015, 19:57

Budeš vidla kad ti dođu u Bg kad budu kvale za europsko. :D

Inkvizitor
14-03-2015, 19:57

dobra fora :D

Humphrey
14-03-2015, 20:03
Čestitam Kosovu, sad se i oni mogu redovito razočarati u svoje košarkaše kao i mi.

Skywalker
14-03-2015, 20:07
Kaj ne bi bilo bolje da odigra prvu sa svojim najboljim susjedima Srbima? :D
Greska...vi ste nam najbolji susedi :D

Humphrey
14-03-2015, 20:08

Utakmica protiv Kosova bi odgovorila na pitanje može li netko ići protiv svog srca.

Grunf
14-03-2015, 20:09

:zubo

Utakmica protiv Kosova bi odgovorila na pitanje može li netko ići protiv svog srca.

Kosovo bi poletnom košarkom s 5 plejeva rasturilo teretnu Srbiju. :D

Humphrey
14-03-2015, 20:11
dobra fora :D

dobra fora dok netko ne ostane bez bubrega.

Grunf
14-03-2015, 20:14
Kad igrači Srbije uđu na teren, igrači Kosova će pobjeći s terena u gledalište. Suci će prekinuti tekmu i registrirati za Kosovo. :D

EHO1983
14-03-2015, 20:40
Izgubiqemo 10 tekme zaredom, onda hrvat trener, petorka srbi sa kosova, a mogu i sa srbije :D.

Timsku kosarku imamo jel ima para, a za reprezentaciju sta nam daju srbi :D

interceptor
14-03-2015, 23:45
Izgubiqemo 10 tekme zaredom, onda hrvat trener, petorka srbi sa kosova, a mogu i sa srbije :D.

Timsku kosarku imamo jel ima para, a za reprezentaciju sta nam daju srbi :D
Al ta čast ne bi pripala Zuferu Avdiji ili on nije Albanac pravog kova?

EHO1983
15-03-2015, 02:12
Mislim da je goranac, stvarno nista za njega. Boris Kurtovic je sada u Pec, a nekad su bili Josip Gjergja i jos jedan al ne znam mu ime, a i bifsi trener Cibone je bio u Pec, onaj mladi sto je bio pred 3-4 godine...

NorthStand
16-03-2015, 07:25
za lijepe vijesti, nikad nije kasno a ni rano. Kosovo Republjika. :D

naravnoa da se slažem s priznanjem, čim više antisrba u MOO tim bolje.

zašto je cool danas biti "antifašist", a nije antiSrbin? http://ezsmiley.com/gallery/country-flags/Albania.gif

to mi nije jasno, ja baš uživam u tom antisrbovanju, dok me ovaj antifašizam ne privlači ali niti najmanje.

ali jasno mi je da drugovi u hrvatskoj ne vole ustaše i fašiste, kvare im idilične odnose u "regijonu", nema bratstva i jedinstva nema jugovanja i jugonostalgije, nema titovanja i komunjariziranja društva. sve ode u pm, i kako ćemo onda naprijed ko društvo i država? :smijeh

e moji raspali crveni kmeri, vi ste stoka koja izumire, srećom se albanci kote ko zečevi, oni su nam najčvršće jamstvo da od obnove Jugoslavije neće biti ništa. :D

NorthStand
16-03-2015, 07:26
Čestitam Kosovu, sad se i oni mogu redovito razočarati u svoje košarkaše kao i mi.

hahaha mislim da će i oni biti uspješniji od nas, iako rijetko koji šipac ima preko 2m. :D

Blefer
16-03-2015, 11:00
ja verujem da će Kosova u košarci prvu utakmicu igrati protiv Crne Gore pošto je podpredsednik košarkaškog saveza Kosova Crnogorac Despotović nekadašnji igrač kosova Polja. Nemaju možda mnogo kvalitetnih igrača ali koliko ja poznajem neke ljude iz saveza to su najsposobniji ljudi u kosovskom sportu. Za njih bi mogao da igra Sipahi(Spahiu) iz Fenera pa Musli iz Mege verovatno još par klinaca koji igraju po Srbiji i Crnoj Gori te neki amer kojem bi dali pasoš. Para imaju i dosta ulažu u klupsku košarku pa će to iznedriti i ponekog igrača iako možda nemaju visinu

NorthStand
16-03-2015, 11:25
http://www.youtube.com/watch?v=jYsjQHBGacI

evo jedne pjesme, za podizanje borbenog morala naših dragih "komšija" s severa marakane, i juga JNA. :D

Blefer
16-03-2015, 14:41
proveri ti NS imaš li srpskih gena pošto si iz prve pogodio najlepšu kosovsku pesmu

NorthStand
16-03-2015, 14:53
ako i imam, ja sam "Srbin" katoličke vjere, a znaš da takvi najviše mrze svoje korijene. :evil "Srbi Katolici", najviše mrze Srbe pravoslavne vjere. :D

AnteCa$h
16-03-2015, 21:52
Nemoj da uporedjuješ snagu Rusije 1999 i danas!

RUsija je smijrurija i uvijek ce biti ;)

NorthStand
16-03-2015, 23:09
Rusi pate za pozornošću, da nisu sad napravili ovo sranje u ukrajini, tko bi uopće mislio na njih? ko Srbi su, stalno žele biti u fokusu svijetske javnosti, i to na negativan način.

ne znaju ljudi da se opuste i uživaju u životima, kao smeta ima NATO na granici, zato jer znaju da od tog trenutka nema više mrdanja u pravcu zapada.

a pošto su oni navikli u vrijeme SSSR-a da vedre i oblače u pola europe, naravno da im je teško pao krah te komunističke satrapije, kao i ovim našim partizanskim debilima jugoslavije-srboslavije, koji i dan danas ližu srpski šupak i žale za tim vremenima kad su oni imali privilegije zajebavat sve normalne ljude u državi bez ograničenja pod odobrenjem maršala im Tita. najveći Hrvat 20 stoljeća, je uspio pobit najviše hrvata u 20 stoljeću, mora im-mu se priznat da je stvarno bio "najveći" kriminalac zločinac i antiHrvat 20 stoljeća.

kad smo već kod jugosa, Josipoviću su samo noge virile iz Tadićevog šupka, srećom pušu novi vjetrovi, nadam se da će smjena vlasti u državi imati blagotvorne efekte na te naše međusobne odnose.

a Kosovo i Srbija me uopće ne zanimaju, zanima me samo kako se oni postavljaju prema nama i našim interesima, sve ostalo me ne zanima. Kosovo je njihov problem, ali naravno da ćemo im ga nabit na nos kad budemo u prilici.

dok god pjevuše ubij hrvata da šiptar nema brata, ja ću pjevušit Kosovo Republika(Albanija). http://ezsmiley.com/gallery/country-flags/Albania.gif