PDA

Pogledaj Full Version : Broj 55

Grunf
21-11-2014, 16:08
Jučer je u Cinestaru krenulo prikazivanje filma zasnovanog na istinitom događaju gdje hrvatski branitelji upadaju u zasjedu Srba gdje bivaju stjerani u jednu kuću i opkoljeni...

Film je osvojio 8 Zlatnih Arena na ovogodišnjem Pulskom filmskom festivalu. Izgleda konačno neki dobar film o Domovinskom ratu. Jel bute išli gledati?

http://www.youtube.com/watch?v=4pZBPFZnV4k

Grunf
21-11-2014, 16:09
Evo još jedan

http://www.youtube.com/watch?v=Y4zlabniQ5U

interceptor
21-11-2014, 16:22
Otići ću sigurno pogledati, u nadi da se neću razočarati kao sve do sad s onim sprdačinama i ruganjima s teškom stvarnošću zvana Domovinski rat. Kao npr. onaj :Kako je počeo rat na mom otoku i njemu slični. U biti ni jedan nije bio ni ozbiljan ni kvalitetan. Tko je redatelj 55?

interceptor
21-11-2014, 16:28
Ovako po trailerima može se zaključit da nije loš. Tko je Kristijan Milić?(redatelj)

Inkvizitor
21-11-2014, 16:39
Režirao je film "Živi i Mrtvi" kojeg su isto tako hvalili a meni je bio ni uzmi ni podaj. Neki branitelji su imali primjedbe na film al vidjet ćemo.

Kažu puno pucanja..općenito ne volim ratne filmove koje se satoje samo od rafalanja ali treba vidjeti..

interceptor
21-11-2014, 16:46
Onako nije mi bio loš ni onaj "Živi i mrtvi".Ima svoju poantu već u naslovu. Najdraže mi je kad zorno, realno ili bar približno prikaže kako je bilo na terenu i uopće u ratno vrijeme. Najgora mi je gluma u glumi i onakvo sprdanje koje može biti zabavno samo malom debilu,kao u onom spomenutom Brešanovom uradku.

Inkvizitor
21-11-2014, 16:49
Dijalozi su užasni tipa..:jebem te mućena"..ili kad onaj ustaški časnik govori domobrnaima veli " i moram vam reći da sam jako zajeban" ::facepalm

dijalozi su dno..kamera je dobra a ostalo..

interceptor
21-11-2014, 16:53
Dijalozi su užasni tipa..:jebem te mućena"..ili kad onaj ustaški časnik govori domobrnaima veli " i moram vam reći da sam jako zajeban" ::facepalm

Ma to je ali iskreno tome i ne predajem neke važnosti.Evo kad se sjetim bilo je u mojoj postrojbi i Era i Bosanaca sa smiješnim verbalnim konstrukcijama,gotovo kao i ova boldirana. Onda te podsjeti i oživi neke sekvence tog dijela vremena. Prčin ti Titu.. :)

skater
21-11-2014, 17:20
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/137549-jedna-vukovarska-kolona-prema-novom-jeziku-partije-agresor-je-sudionik.html

Prije mjesec dana, na okruglom stolu o filmu "Broj 55", u produkciji HRT-a, Goran Radman nastupio je kao proleterski karizmatik. Pozvao se na svoje bore na čelu, a vukovarski branitelj Stjepan Sučić zvan Crni, rekao mu je pred ostalim "sudionicima okruglog stola" kako prepoznaje stigmu petokrake. Možete li zamisliti šok u dvorani? E moj Crni, tugo naša vukovarska, gdje ti se zagubila partijska svijest? Da ti ponovno razorimo Vukovar? Sučić je pitao zašto u filmu "Broj 55" nema partizanske zvijezde, pod kojom su počinjeni najgori zločini. Ne zna se tko je agresor, nema emocija. Izostala je poruka zašto su branitelji ponudili svoj život. Skoro svi branitelji nosili su krunice i slike svoje obitelji, a u filmu je to zamagljeno. U filmu čujemo: "Jebo te Franjo!". OK, u redu, ali istu psovku možemo uputiti i autorima filma, uključujući glavnog producenta, koji je debelo iskoristio Tuđmanovo pomirenje. Ogromni Komunistički zid nikad nije srušen. Tek da se zna, Crnom su četnici s kokardama i petokrakama na čelu 1991. na kućnom pragu pobili roditelje.

caporegime
21-11-2014, 18:09

to je problem s glumcima.
naime, hrvatski glumci su dobri jedino za čistiti teatar ili za dostavljati hranu i piće na set za snimanje.
nažalost, najbolji hrvatski glumci za film, spadaju u red ispodprosječnih glumaca općenito.
film neću gledati iz razloga jer film u kojem goran bogdan glumi išta drugo osim pedera pasivca pri naturalističkim scenama,s minimalnim govornim ulogama je film otprilike kao što bi bio conan u režiji sama peckinpaha s nikolom simićem u glavnoj ulozi-dakle, akcionom filmu stoji goran bogdan ko piletu sise

Grunf
22-11-2014, 00:57
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/137549-jedna-vukovarska-kolona-prema-novom-jeziku-partije-agresor-je-sudionik.html

Tvrtko Dolić se vratio na Dnevno? Ajde, drago mi je to. Nije dugo pisao tam ili se to meni samo čini. A Tvrtko je osebujan kolumnist, vidi se da je načitan čovjek, ali često zna nabacati kolumnu bez glave i repa, napravi neku zbrku. Isto tako dosta je čvrstih, da ne kažem rigidnih stavova tako da bih ja ipak prvo pogledao film pa onda prosudio valja li. :)

moonlight
22-11-2014, 02:29
Daj Grunfe saberi se, isto kao i ostali koji seciraju hrvatski film kroz nekoliko "jebenih "sekvenci u dosadašnjim hrvatskim filmovima, pazi ovaj je rekao ovo, ovaj ono...
Jednostavno, zaključi da se sagledava hrvatska kinemaografija kroz srpsku, jer je navika, bolje jebote

Stvar je u tome da Milić pomiče neke granice...traži neku svoju sekvencu, zato Kusonje...uostalom, što tko ima protiv Kusonja...?

Takvim bi ljudima dao lovu prije nego nekim Šmitima ili kvazi etabliranim Vrdoljacima kad je Domovinski rat u pitanju...uostalom čovjek je dragovoljac, nije Mamić.

Inkvizitor
22-11-2014, 23:33
Vidim po trailerima užasnu glumu, isforsirane psovke i recitiranje..tolko puta viđeno..

interceptor
23-11-2014, 20:11
Jučer sam pogledao ovu dramu.Ništa mi ne može biti intrigantnija fabula, nego kad je istinita.Nije mi bitno kako glavni lik drži pušku i kakav je vokabular u drami kad je kako kaže redatelj glavni lik u ovoj priči smrt i ona diktira tempo drame.
Ono najbitnije je da je to jedan dobar osvrt na rane 90-e koji realno dočarava surovu stvarnost, pa je se tako trebalo prisjetiti svih teškoća koje su obilježavale to vrijeme;dojave petokolonaša o kretanju naših jedinica,slabo, nedovoljno i neadekvatno naoružanje... Sve je to gledatelju predočeno kroz ovu dramu da bi se bolje dočaralo i doživilo te teške trenutke opsade i agonije naših ljudi koji su nasuprot sebe imali kudikamo perfidnijeg,brojnijeg i bolje naoružanog neprijatelja.
Moglo se primjetiti dosta dobrih rakursa-(kuteva snimanja) da bi drama ostavila bolji dojam.
Ako redatelj u svojoj autorskoj slobodi zbog zanimljivosti nije odstupio puno od istinitog događaja onda pohvala za vjerodostojno prikazivanje tako teške situacije.
Mislim da bi trebalo što više ovakve dramaturgije iz 91. ekranizirati. I ne samo iz 91. nego iz svih onih ratnih godina u kojima će se prikazati stasali hrvatski vojnik kroz svoj pobjednički hod i tako imati podsjetnik na našu prošlost, na one dane ponosa i slave u stvaranju države. Sjetimo se kako su nas drugovi svako malo "hranili" svojim bitkama na Neretvi, Sutjesci...

interceptor
23-11-2014, 20:21
Tko je redatelj Kristijan Milić? Evo i odgovora: To je onaj glumac iz "Metastaza" kad je Krpa zagužval u kafiću s jednim veteranom.

I sam sam bio tenkist. Osjećaš se moćno, ali znaš da od tebe može ostati samo mrlja

"Hrvatski Coppola" ili "hrvatski Malick", kako mu znaju tepati u filmskim krugovima, ponovno je osvojio Pulu.

http://www.vecernji.hr/media/cache/2f/92/2f920c0838355dc1fbe09d5e39980563.jpg

Robert Bubalo
Kristijan Milić prometnuo se u pravu hrvatsku redateljsku zvijezdu. Njegova dva filma, "Živi i mrtvi" i "Broj 55", osvojila su ukupno 16 Zlatnih arena, a pri tome su se pošteno podijelili – svaki je osvojio po osam.

I dok su "Živi i mrtvi" rađeni prema kompleksnom romanu Josipa Mlakića, u kojem se paralelno odvijaju dvije ratne bitke – ona iz 1945. između partizana i ustaša, i ona iz devedesetih između HVO-a i Armije BiH – radnja u "Broju 55" je puno "čišća".

Riječ je o istinitom događaju iz 1991. kada je mala skupina hrvatskih vojnika krenula u patrolu u improviziranom oklopnom vozilu koje su sami izradili. No u susjednom su selu upali u zasjedu, vozilo im je onesposobljeno, a oni su se skrili u obližnju kuću. I dok se grčevito bore protiv udruženih snaga pobunjenih Srba, JNA i srpskih specijalaca, istodobno njihovi ih suborci pokušavaju izvući iz obruča. Obračun traje gotovo 24 sata...

Akcijski ratni film

Izvršni producent filma Stanko Babić opisao je ovaj film kao blockbuster jer nije riječ o studijskom snimanju, već o projektu zbog kojega je na 45 dana bilo "uzrupirano cijelo selo".

"Otkupili smo kuću u koju se sklanjaju hrvatski branitelji, ugašena je vanjska rasvjeta na ulicama Ruče kako bi se vjernije dočarala ratna atmosfera", kazao je Babić i time dodatno pojačao "glad" za ovim filmom.

Nakon proglašenja pobjednika jasno je da pulski žiri nije imao dvojbe jer je "Broj 55" naprosto pomeo konkurenciju. A kad znamo da je redatelju Kristijanu Miliću ovo prvi film nakon sedam godina, onda samo možemo konstatirati kako je šteta što daroviti redatelj ne dobiva više projekata.

:: Dvaput si režirao dugometražni film, oba puta je to bila ratna tematika, i oba puta su ti filmovi uzeli po osam zlatnih arena. Kako to objašnjavaš? Čini se da do pojave tih dvaju filmova zapravo i nismo imali pravi muški ratni film?

Nije na meni da o tome sudim. Mislim da je ovo prvi pravi akcijski ratni film snimljen u profesionalnim uvjetima. Ako ćemo pošteno, prvi takav pokušaj je film "U okruženju", koji je isto snimljen s puno entuzijazma, ali pak u amaterskim uvjetima. Ti su dečki upravo htjeli potaknuti filmsku proizvodnju akcijskog ratnog filma u Hrvatskoj. No, od tada je prošlo oko 16 godina, pa na žalost, redatelj filma, pokojni Stjepan Sabljak, to nije uspio dočekati.

:: Koliko ti je u režiranju pomoglo vlastito ratno iskustvo, odnosno jesi li u nekim scenama preslikao situacije koje si i sam doživio tijekom rata?

Oba sam puta radio po tuđem scenariju, tako da doslovne situacije nisam mogao opisati. No svako iskustvo dobro dođe kad se baviš filmom.

Sa 17 godina sam gledao 'Taksista' i shvatio što želim u životu
:: Bio si jedno vrijeme tenkist u ratu, kakav je osjećaj biti u toj željeznoj grdosiji, znati da si moćan ratni suparnik, ali i ranjiv i da te precizan protuoklopni projektil može uništiti?

Upravo tako kao što si i opisao. Osjećaj je dvojak. U jednom se trenutku osjećaš zaštićeno i moćno, no već u sljedećem razmišljaš o tome kako bi od tebe mogla ostati samo masna krvava mrlja.

:: Bio si u JNA 1988., dakle pripadaš jednoj od posljednjih generacija koje su bile prisiljene ići u tu vojsku. I vidim da si bio na Kosovu. Jesi li već tada zapravo imao prve bliske ratne susrete, jesi li bio u postrojbama koje su slali da se obračunaju s prosvjedima Albanaca?

Obračun je tada vodila specijalna policija koja je bila pozvana iz cijele Jugoslavije. Dakle, sobe smo odjednom dijelili s profesionalnim milicajcima iz Slovenije i Bosne. Mi smo u najgorim mjesecima imali totalnu zabranu izlaska i samo smo se nekoliko puta provozali okolo, ali se i to uskoro svelo na minimum budući da smo raspolagali tzv. tridesetčetvorkama" (T-34), koje su se tad već doslovno raspadale. Bio mi je malo sumnjivo zašto se na "najopasnijoj" granici (s Albanijom) koristi najgori i najstariji tip tenka. Istinu sam saznao nešto malo kasnije kad su fame o opasnoj Albaniji posve razotkrivene i kad smo shvatili da su zapravo vicevi o albanskoj vojnoj snazi bili točni.

Omiljene teme u Hrvata

:: Kad smo već kod ratova – pratiš li ratna zbivanja po svijetu? Situaciju u Ukrajini, Siriji, Iraku, Gazi...?

Pratim koliko stignem. No, teško je baš nimalo ne pratiti nešto što je stalno i na svim vijestima.

:: Je li ti neki od tih modernih ratova koji se i danas vode bio izazovan pa te potaknuo da uzmeš kameru i snimiš, recimo, dokumentarac? Jer ratovi se itekako razlikuju. Bio je, recimo, libijski pustinjski rat pa vrlo neobičan rat u Siriji, u kojem se vode bitke za gradove i nema klasičnih linija kakve su bile kod nas... Da ne pričam o Ukrajini, u kojoj preko noći pobunjeničke postrojbe zauzmu milijunski grad poput Donjecka...

Igrani film bih rado snimio prema bilo kojoj od ponuđenih tema. Dokumentarci mi nisu jaka strana. A i što se tiče šetanja s kamerom po ratnoj zoni... Ako se već iz nekog razloga moram izložiti riziku od pogibije, radije bih bio naoružan nego opremljen alatima za snimanje.

:: Znam da to nije tvoje područje, ali ne čini li ti se da svijet danas ponovno zvecka oružjem čak i više nego u doba hladnog rata?

Itekako.

Ako se već moram izložiti pogibiji, radije bih bio naoružan nego opremljen alatima za snimanje
:: Znaš istaknuti da je tvoj film "Broj 55" ratni, ali i antiratni. Ne znam hoćeš li se složiti sa mnom, ali recimo dva su uspješna ratna filma snimljena 1998. – jedan je "Spašavanje vojnika Ryana", koji je na mene ostavio dojam filma koji glorificira rat i ratne pobjednike i ne sviđa mi se, i "Tanka crvena linija", koji mi se čini kao pravi antiratni film jer u tom filmu zapravo svi gube – i priroda i pojedinci i vojske...

Nakon gledanja "Spašavanja vojnika Ryana" nisam baš stekao dojam da glorificira sam rat. Vojnike možda.

:: Koji su, prema tvom mišljenju, najbolji ratni filmovi?

"Full Metal Jacket" i "Apokalipsa danas".

:: A što misliš o korejskom ratnom filmu "Izgubljeno bratstvo"?

Moram priznati da mi je to jedan od prvih korejskih filmova koje sam uopće pogledao (točnije drugi, prvi je bio "Shiri"). No, svakako nije bio zadnji jer sam od tog trenutka počeo pratiti sve korejsko do čega sam mogao doći.

:: Najvažniji film za tvoj filmski put je "Taksist". Zašto?

Zato što sam ga pogledao sa 17 godina i shvatio da bih se u nekoj dalekoj budućnosti i ja želio baviti filmom.

:: Što misliš,govori li se danas u Hrvatskoj previše o Drugom svjetskom ratu?

Istina je da su te su teme oduvijek bile omiljene u Hrvata, no ne uzbuđujem se baš previše oko toga.

:: Koliko se sjećam, odličan si poznavatelj rock glazbe. Jesi li i ti jedan od onih koji drže da je rock'n'roll danas mrtav?

Solidan sam poznavatelj nekih opskurnih žanrova, ali da sam toliko stručan da bih mogao potvrditi ili osporiti tu tvrdnju, nisam.

:: Jesi li zadovoljan time što je Hrvatska postala članica Europske unije?

Ne opterećujem se stvarima na koje ne mogu utjecati.

:: Koje su još teme koje su ti filmski privlačne? Postoji li neki događaj iz Hrvatske koji bi želio ekranizirati?

Ima mnogo tema koje bih htio obraditi, ali premalo je vremena. Ako ovako nastavim (svakih sedam godina jedan film), čak i da doživim osamdesetu, snimit ću točno sedam filmova.

:: Što trenutačno snimaš?

Novi dnevni serijal za Novu TV.

:: Vidiš li se jednog dana u nekoj jakoj stranoj produkciji?

Nisam (na žalost) vidovit, ali kad bi mi se pružila prilika, vjerujem da bih je rado prihvatio.

:: Kakav će biti daljnji put filma "Broj 55"?

Nakon Pule i Motovuna slijedi Vukovar, a potom Pakrac i Bjelovar (iz poštovanja prema poginulim braniteljima čiju smo priču obradili). Nakon toga bi trebala slijediti klasična kinodistribucija. No sve to ovisi isključivo o "Hrvatskoj radioteleviziji" koja je apsolutni vlasnik filma.
http://www.vecernji.hr/tv/redatelj-ratnog-blockbustera-broj-55-i-sam-sam-bio-tenkist-953849

Grunf
23-11-2014, 20:26
Znači isplati se pogledati film interceptore?

interceptor
23-11-2014, 20:32
Ukusi se razlikuju. Ovisi što čovjek preferira.U onom komentaru sam objasnio svoj kut gledanja na dramu.

interceptor
23-11-2014, 21:16
A, morao sam i ženi dosta puta u onoj tarapani od pucanja objašnjavati na pitanje: koji su sad naši? Ako si malo bio nepažljiv dogodi se kriva informacija.:011

interceptor
01-12-2014, 15:45
Evo za one koji ne idu u kino.

http://www.youtube.com/watch?v=rgC71qsDEtk

skater
01-12-2014, 23:57

Kud baš na YouTube?

Ili staviti na vimeo (https://vimeo.com/), Dailymotion (http://www.dailymotion.com/) koji su manje po povećalom ili na neki free file hosting servis.

Grunf
02-12-2014, 00:24
Videl sam link i baš sam pomislil da ne bu dugo stajal. Tko zna dal su uopće ljudi stigli i pol filma pogledati. :D

skater
02-12-2014, 01:52
Videl sam link i baš sam pomislil da ne bu dugo stajal. Tko zna dal su uopće ljudi stigli i pol filma pogledati. :D

U takvim slučajevima je najbolje odmah skidati jer će biti ubrzo uklonjeno ili blokirano.

NorthStand
02-12-2014, 04:58
Kud baš na YouTube?

Ili staviti na vimeo (https://vimeo.com/), Dailymotion (http://www.dailymotion.com/) koji su manje po povećalom ili na neki free file hosting servis.

vidi se da skater ima iskustva s time, i na jednoj drugoj temi je znao kak se takve stvari "štelaju". bravo za skatera. :bravo

Inkvizitor
02-12-2014, 11:22
Uhvatio sam nešto dok nije skinut.

Čim sam vidio par scena i dijaloga..pokušaja humora..stavio sam facepalm..i na preskok sam pogledoa par scena..

dobar ratni film je prvo psihološki, protkan pravim humorom...dobar ratni film je najmanje pucanje..

ratni film nije samo rafalanje..

Dobro je rekao capo..čim vidim Gorana Bogdana u ulozi vojnika odmah znam da je to negledljivo..

opet ta usiljenost u glumi..opet ti štreberski dijalozi.

Lepa sela lepo gore ..je primjer kako se pravi ratni film..

nema od Milića i njegovog posla ništa..ovo je gore od Živi i mrtvi..tamo je bar kamera bila par puta dobra..iako nisam poogledao cijeli film al ono što sam vidio upućuje me na ovaj zaključak

ZGabriel
02-12-2014, 12:15

sram vas bilo. :kava

umjesto da podržite hrvatski film i odete u kino, vi se švercate.

(znam da film vjerojatno nije bogznakakav, ali svejedno idem u kino. žalosno je da je ovo jedan od rijetkih filmova o DR, a prošlo je 20 godina.)

Grunf
02-12-2014, 12:23
Kroz poreze smo svi platili milijun eura, svim Hrvatima ga treba dati besplatno pogledati.

ZGabriel
02-12-2014, 12:25
Kroz poreze smo svi platili milijun eura, svim Hrvatima ga treba dati besplatno pogledati.

pa sigurno će ubrzo na JRT. :D

Grunf
02-12-2014, 12:26
JRT se plaća 80 kuna mjesečno. Hoćemo besplatno, hoćemo besplatno. :cheer :kez

ZGabriel
02-12-2014, 12:28
JRT se plaća 80 kuna mjesečno. Hoćemo besplatno, hoćemo besplatno. :cheer :kez

i internet se plaća. dakle, ni skidanje s neta nije besplatno. jedino da ti redatelj osobno pokloni DVD. :kes

Grunf
02-12-2014, 12:33
i internet se plaća. dakle, ni skidanje s neta nije besplatno. jedino da ti redatelj osobno pokloni DVD. :kes

To bi bilo najpoštenije. :D

DzoniBG
02-12-2014, 13:00
Jučer je u Cinestaru krenulo prikazivanje filma zasnovanog na istinitom događaju gdje hrvatski branitelji upadaju u zasjedu Srba gdje bivaju stjerani u jednu kuću i opkoljeni...

Film je osvojio 8 Zlatnih Arena na ovogodišnjem Pulskom filmskom festivalu. Izgleda konačno neki dobar film o Domovinskom ratu. Jel bute išli gledati?

http://www.youtube.com/watch?v=4pZBPFZnV4k

1:32 КОЉИ ВЕЉКО КОЉИ :)

Au jbt... necu da sudim po ovoj sekvenci, ali ako je film u rangu ovog natpisa...

NorthStand
02-12-2014, 16:07
dajte molim vas, ovi naši "ratni filmovi" su smijehotres. :smijeh

NorthStand
02-12-2014, 16:18
http://www.youtube.com/watch?v=UHKG8RZLbxs

Srbi to znaju puno bolje odglumit od nas, ne ispadaju oni nakon svakog rata "žrtve" slučajno. :rofl

gluma im je u dnk zapisana, tako da nema zime za njih po tom pitanju.

http://www.youtube.com/watch?v=46G9fShEJRU

interceptor
02-12-2014, 23:00
sram vas bilo. :kava

umjesto da podržite hrvatski film i odete u kino, vi se švercate.

(znam da film vjerojatno nije bogznakakav, ali svejedno idem u kino. žalosno je da je ovo jedan od rijetkih filmova o DR, a prošlo je 20 godina.)

Jel taj "sram vas bilo" onako uopćeno ili meni direktno upućeno? Bio sam u cinestaru kupio dvije karte i konzumirao sve ono popratno što uz to ide :kokice1 :kez. Ne boj se za takve stvari moja samosvijest je postojana a i slažem se s tobom na tu primjedbu.Jesi li ti bila u kinu pogledala taj film?
Slučajno sam naišao na ovaj link od filma i sjetih se ovog foruma i nekih kojima ovaj film nije baš nešto, pa sam onako bez puno razmišljanja stavio link misleći da on tu treba pripadati.:misli

interceptor
02-12-2014, 23:12
1:32 КОЉИ ВЕЉКО КОЉИ

Au jbt... necu da sudim po ovoj shttp://www.hrhb.info/images/editor/color.pngekvenci, ali ako je film u rangu ovog natpisa...

Negdje sam pročitao da je redatelj filma kupio tu kuću ili neku kuću uopće (zaboravio sam) da bi je mogao srušiti za potrebe filma. Htio je da sve izgleda autentično, pa i taj natpis na susjednoj kući koji je bio tada u tom mjestu Kusonje kod Pakraca. Da ti sad pričam koliko sam ja vidio takvih poziva,parola, natpisa nema smisla.

ZGabriel
02-12-2014, 23:14
Jel taj "sram vas bilo" onako uopćeno

da. podržimo filmove s tematikom iz DR.

idem sjutra u kino, javit ću dojmove.

Grunf
02-12-2014, 23:22
Negdje sam pročitao da je redatelj filma kupio tu kuću ili neku kuću uopće (zaboravio sam) da bi je mogao srušiti za potrebe filma. Htio je da sve izgleda autentično, pa i taj natpis na susjednoj kući koji je bio tada u tom mjestu Kusonje kod Pakraca. Da ti sad pričam koliko sam ja vidio takvih poziva,parola, natpisa nema smisla.

Haha, Džoni je baš ubol. Bilo je takvih natpisa mali milijun.

interceptor
03-12-2014, 00:02
Uhvatio sam nešto dok nije skinut.

Čim sam vidio par scena i dijaloga..pokušaja humora..stavio sam facepalm..i na preskok sam pogledoa par scena..

dobar ratni film je prvo psihološki, protkan pravim humorom...dobar ratni film je najmanje pucanje..

ratni film nije samo rafalanje..

Dobro je rekao capo..čim vidim Gorana Bogdana u ulozi vojnika odmah znam da je to negledljivo..

opet ta usiljenost u glumi..opet ti štreberski dijalozi.

Lepa sela lepo gore ..je primjer kako se pravi ratni film..

nema od Milića i njegovog posla ništa..ovo je gore od Živi i mrtvi..tamo je bar kamera bila par puta dobra..iako nisam poogledao cijeli film al ono što sam vidio upućuje me na ovaj zaključak

Rekao sam sve je stvar ukusa i onoga šta tko preferira.Ni meni film nije nešto,ali kao PODSJETNIK na ono vrijeme mi je odličan. Ratovati 91. i 95. da ne rečem i prije nikako nije isto. To je kao kad prva ekipa nekog košarkaškog tima gubi prvu četvrtinu,a onda se dignu dvije četvrtine,pobjeđuju i dođu neki drugi momci Rookie koji uđu u igru u zadnjoj četvrtini zbog momaka koji su napravili veliku prednost. E,zato mi je dobar jer je bar nekakav osvrt na tu tešku"prvu četvrtinu" koju je netko morao iznijeti.Treba se prisjetiti kako si na brzinu morao osmisliti obranu nad bolje naoružanim neprijateljem; onaj jadni oklopni vlak,bacač bombi(pijani ustaša- ovo nije bilo u filmu)... Sve to vrati u sjećanje i pošto je ovo prvi ozbiljniji film za razliku od onih sprdačina od Brešana i inih, on mi je zato po tom pitanju više nego dobar. Za nešto bolje i više,treba više i novaca.Vidi se da je ovo bilo urađeno sa skromnim sredstvima, a i pravi ručak ne možeš napraviti ako nemaš dovoljno namirnica.

Ne volim ni ja tu glumu u glumi (štreberski dijalozi...) Lijepo reče redatelj da je glavni lik smrt u ovoj priči pa mi je onda ona zasjenila sve te štreberske dijaloge,šale.., iako kad se sjetim nekih ljudi iz stvarnosti s tih dijelova Hrvatske njihovi dijalozi i šale nisu puno različitiji od ovih u filmu.Tko je trebao biti umjesto onog Bogdana? Stalone s čačkalicom u ustima,ili Bata Živojinović da bi efekt bio bolji? Ne znam glumca. Prvi puta sam ga vidio u onom filmu Sonja i bik. Zašto on ne bi mogao proći kao lice jednog gardiste iz 91...

Čovjek kad je vičan lažima onda mu je i mašta bujnija, zato se slažem s Northom da to jednostavno dolazi iz dnk zapisa. Istina i meni su neki filmovi od komšija pogotovu oni iz bivše države bolji ali ni oni mi nisu više onakvi kakvi su bili. Ovaj lepa sela... sam onako pogledao na preskakanje i nije mi nešto ali znam da tu ima puno emocija,puno humora "crnog i bijelog"

Inkvizitor
03-12-2014, 12:29
Rekao sam sve je stvar ukusa i onoga šta tko preferira.Ni meni film nije nešto,ali kao PODSJETNIK na ono vrijeme mi je odličan. Ratovati 91. i 95. da ne rečem i prije nikako nije isto. To je kao kad prva ekipa nekog košarkaškog tima gubi prvu četvrtinu,a onda se dignu dvije četvrtine,pobjeđuju i dođu neki drugi momci Rookie koji uđu u igru u zadnjoj četvrtini zbog momaka koji su napravili veliku prednost. E,zato mi je dobar jer je bar nekakav osvrt na tu tešku"prvu četvrtinu" koju je netko morao iznijeti.Treba se prisjetiti kako si na brzinu morao osmisliti obranu nad bolje naoružanim neprijateljem; onaj jadni oklopni vlak,bacač bombi(pijani ustaša- ovo nije bilo u filmu)... Sve to vrati u sjećanje i pošto je ovo prvi ozbiljniji film za razliku od onih sprdačina od Brešana i inih, on mi je zato po tom pitanju više nego dobar. Za nešto bolje i više,treba više i novaca.Vidi se da je ovo bilo urađeno sa skromnim sredstvima, a i pravi ručak ne možeš napraviti ako nemaš dovoljno namirnica.

Ne volim ni ja tu glumu u glumi (štreberski dijalozi...) Lijepo reče redatelj da je glavni lik smrt u ovoj priči pa mi je onda ona zasjenila sve te štreberske dijaloge,šale.., iako kad se sjetim nekih ljudi iz stvarnosti s tih dijelova Hrvatske njihovi dijalozi i šale nisu puno različitiji od ovih u filmu.Tko je trebao biti umjesto onog Bogdana? Stalone s čačkalicom u ustima,ili Bata Živojinović da bi efekt bio bolji? Ne znam glumca. Prvi puta sam ga vidio u onom filmu Sonja i bik. Zašto on ne bi mogao proći kao lice jednog gardiste iz 91...

Čovjek kad je vičan lažima onda mu je i mašta bujnija, zato se slažem s Northom da to jednostavno dolazi iz dnk zapisa. Istina i meni su neki filmovi od komšija pogotovu oni iz bivše države bolji ali ni oni mi nisu više onakvi kakvi su bili. Ovaj lepa sela... sam onako pogledao na preskakanje i nije mi nešto ali znam da tu ima puno emocija,puno humora "crnog i bijelog"

Zato što ne zna glumit.

Gle interceptor, razumim ja tebe i glad za hrvatskim ratnim filmom, uostalom o ukusima se ne raspravlja.

Ja sam pogledao samo uvod i par scena poslije na brzaka.

Uvod mi je katastrofa, takvu usiljenost u glumi po kojem je hrvatska kinemtografija poznata odavno nisam vidio.

Pa da je bilo snimit stvarnu ratnu situaciju gdje imaš obične vojnike naturščike, to bi stoputa bolje izgledalo..a dijalozi..ko im piše scenarij..dijalozi tipa ..uff" "bit će zajebano"...a onaj s krpom glanca "borbeno vozilo"..to je meni ko ruganje..i tako to.

Nije točno da mi nemamo šlifa za filmove..dovoljno se sitit starih izdanja i starih serija..stvar je u tome da su mediokriteti zauzeli sva mjesta..

nemoš ti snimit ratni i uopće film di glumci pričaju ko student koji nije naučivo gradivo na ispitu..nemoš

DzoniBG
03-12-2014, 14:16

Verujem da je bilo i jos gorih grafita...ako je moguce gore od ovoga...

Ali je glupo u jednom filmu pa makar bio i ratni, fokusirati ovakav natpis... nije ratni film dokumentarac, on bi trebao imati u sebi nesto sto je pecat umetnika, malo sofisticiraniju poruku...

Proslo je vreme ratnih filmova nalik holivudske produkcije gde imas jasnu distinkciju izmedju dobrih i losih momaka... gde su ovi na pravoj strani svi dobri, a ovi na pogresnoj svi losi... to pre svega nije istina, to je propaganda...nisam pogledao ovaj film, necu da gresim dusu...ali iz trejlera mi lici na tako nesto...

http://www.youtube.com/watch?v=7zFSUcebd6A

Pogledaj ovaj film...nije bas ratni, ali blizak njemu...poruka je viseslojna, a pre svega kako demoni rata u ljudima bude sve ono najgore...inace sasvim normalni ljudi kao da su posednuti mracnim duhovima...ovo je po meni dobar film, uz neke manjkavosti...

Moze i Velja da kolje, a sa druge strane dobrice... ima to svoju publiku i dan danas...nazalost...

Inkvizitor
03-12-2014, 15:30
Inače što se samog događaja tiče..dobro se sjećam pogibije momaka u Kusonjama.

tada je to bila velika vijest jer ratni sukobi se nisu još rasplamsali, pa je to odjeknulo kao bomba.

U izvještajima se navodilo da su se neki vojnici predali i da su brutalno masakrirani. Sjećam se da kad sam čitao da mi je dolazila muka.

Kad je oslobađan taj dio zap. Slavonije i Pakraca nije bilo osvete niti bilo čega sličnog, što pokazuje razliku i veličinu HV-ea.

Inače je pri polaganju vijenaca poginulima kad je UNPRofor preuzeo taj dio, od mine poginulo još troje činimi se ljudi i sve su to snimile kamere HTV-ea..ima mislim i sad na youtube

Vođa pobune u tom dijelu je bio Veljko Džakula kojeg su hrvatske vlasti oslobodile svake krivnje i sad drži lekcije Hrvatima o zločinu.,,i ovdje i na srpskim televizijama

Evo ga tu meću mu lisice nakon Bljeska..ali je odmah pušten..i snimak razgovora sa Karadžićem

http://www.youtube.com/watch?v=ku7RPCiNcW0

sagitarius
03-12-2014, 15:42
Zato što ne zna glumit.

Gle interceptor, razumim ja tebe i glad za hrvatskim ratnim filmom, uostalom o ukusima se ne raspravlja.

Ja sam pogledao samo uvod i par scena poslije na brzaka.

Uvod mi je katastrofa, takvu usiljenost u glumi po kojem je hrvatska kinemtografija poznata odavno nisam vidio.

Pa da je bilo snimit stvarnu ratnu situaciju gdje imaš obične vojnike naturščike, to bi stoputa bolje izgledalo..a dijalozi..ko im piše scenarij..dijalozi tipa ..uff" "bit će zajebano"...a onaj s krpom glanca "borbeno vozilo"..to je meni ko ruganje..i tako to.

Nije točno da mi nemamo šlifa za filmove..dovoljno se sitit starih izdanja i starih serija..stvar je u tome da su mediokriteti zauzeli sva mjesta..

nemoš ti snimit ratni i uopće film di glumci pričaju ko student koji nije naučivo gradivo na ispitu..nemoš

Po meni to je općenita karakteristika jugoslovenskog filma od 1945 do 1991, koja je dalje kao obrazac odvratne neuspješnosti sa par izuzetaka nastavila da se događa.
Svakako da je izuzetak Oskarom nagrađena Ničija zemlja od Danisa Tanovića i još par filmova što iz Srbije što iz Hrvatske, a sve ostalo je totalna katastrofa i da cirkus bude veći totalna kopija upravo tih odvratnih štreberskih dijaloga radi kojih sam definitivno odustao od filmova sa hrvatsko - srpskog i slovenačkog makedonskog jezičkog govornog područja.

NorthStand
03-12-2014, 15:43
http://www.youtube.com/watch?v=9VW7IPrgS6M

ova novska im je stvarno bila rak rana, đe ćeš srbine u novsku. :kez

crni bombarder
03-12-2014, 23:30
Film kao film je zanimljiv, akcija je ok, nekako je vise dokumentaristicki.

Ali nema nikakvu dubinu, umjetnicka vrijednost filma je 1+.

Nazalost, i ovo je dobro, jer nema bolje. Hrvatski film je ionako u kurcu, pa bolje da se snima i ovo, nego da se Frljic docepa price... mozda on snimi film iz kuta srpskih cetnika, ovo je kao Zastave nasih oceva a Frljic ce snimiti Pisma iz Kusonja, hrvatski Clint Eastwood.

caporegime
03-12-2014, 23:33
Po meni to je općenita karakteristika jugoslovenskog filma od 1945 do 1991, koja je dalje kao obrazac odvratne neuspješnosti sa par izuzetaka nastavila da se događa.
Svakako da je izuzetak Oskarom nagrađena Ničija zemlja od Danisa Tanovića i još par filmova što iz Srbije što iz Hrvatske, a sve ostalo je totalna katastrofa i da cirkus bude veći totalna kopija upravo tih odvratnih štreberskih dijaloga radi kojih sam definitivno odustao od filmova sa hrvatsko - srpskog i slovenačkog makedonskog jezičkog govornog područja.

film glup ko kurac,a jedini razlog zašto nije postao sprdnja je politička korektnost i ispiranje savjesti.
a film ko film...glup ko kurac s osrednjom glumom i uvjerljiv kao što bi uvjerljiv bio goran bogdan u ulozi conana simerijca

moonlight
04-12-2014, 00:49
Hrvati!
---------

interceptor
04-12-2014, 10:48
Hrvati!
---------

Mi Hrvati ! :)

interceptor
04-12-2014, 11:46
Verujem da je bilo i jos gorih grafita...ako je moguce gore od ovoga...

Ali je glupo u jednom filmu pa makar bio i ratni, fokusirati ovakav natpis... nije ratni film dokumentarac, on bi trebao imati u sebi nesto sto je pecat umetnika, malo sofisticiraniju poruku...

Proslo je vreme ratnih filmova nalik holivudske produkcije gde imas jasnu distinkciju izmedju dobrih i losih momaka... gde su ovi na pravoj strani svi dobri, a ovi na pogresnoj svi losi... to pre svega nije istina, to je propaganda...nisam pogledao ovaj film, necu da gresim dusu...ali iz trejlera mi lici na tako nesto...

http://www.youtube.com/watch?v=7zFSUcebd6A

Pogledaj ovaj film...nije bas ratni, ali blizak njemu...poruka je viseslojna, a pre svega kako demoni rata u ljudima bude sve ono najgore...inace sasvim normalni ljudi kao da su posednuti mracnim duhovima...ovo je po meni dobar film, uz neke manjkavosti...

Moze i Velja da kolje, a sa druge strane dobrice... ima to svoju publiku i dan danas...nazalost...

Pogledao sam ga i mislio sam na početku da je to na tragu onog Šejtanovog ratnika... Film se čini bez veze,ali on ima svoju poruku kako kažeš.Đavlu ako "otvoriš vrata" ili ga dovedeš k sebi sigurno da si otvorio i vrata svoje propasti.On kao lažac i manipulator ljudskih osjećaja obilazi ona mjesta gdje bi njegova žetva bila velika. Budi u slabim ljudima niske strasti i začas dolazi do njemu željenog kaosa. Gdje bi lakše to izveo nego tamo gdje je tanka linija života i smrti,gdje su strahovi,napetosti,sumnje velike...A vojnik bio ovaj ili onaj smrt mu je u opisu radnog mjesta. Da bi ostao svoj, đavlu se mora odupirat i nikad mu "vrata otvarat." Nimalo laka misija...

DzoniBG
04-12-2014, 13:59
Pogledao sam ga i mislio sam na početku da je to na tragu onog Šejtanovog ratnika... Film se čini bez veze,ali on ima svoju poruku kako kažeš.Đavlu ako "otvoriš vrata" ili ga dovedeš k sebi sigurno da si otvorio i vrata svoje propasti.On kao lažac i manipulator ljudskih osjećaja obilazi ona mjesta gdje bi njegova žetva bila velika. Budi u slabim ljudima niske strasti i začas dolazi do njemu željenog kaosa. Gdje bi lakše to izveo nego tamo gdje je tanka linija života i smrti,gdje su strahovi,napetosti,sumnje velike...A vojnik bio ovaj ili onaj smrt mu je u opisu radnog mjesta. Da bi ostao svoj, đavlu se mora odupirat i nikad mu "vrata otvarat." Nimalo laka misija...

Upravo bi to trebala biti poruka ratnog filma...

Kako ljudi koji su do juce ziveli normalno svoje zivote, imali porodice, decu, posao...odjednom se nadju u vihoru tog ludila, gde je tesko ostati normalan... neki polude na frontu, a neke posle stigne, sve te traume koje su preziveli...

Dobri protiv losih...to su jeftine bajke... obican vojnik sa obe strane fronta je u istom sranju...

Inkvizitor
04-12-2014, 14:43
To što ti pričaš je isto sranje..

Nitko te ne može natjerati da budeš zločinac ako to nemaš u sebi..

Može netko pući ali nemože ih pola pući..

Tko je tjerao ljude da kasape ljude koji do tada nisu vidjeli..nije to jedan, dva, pet incidenata pa da di se to reklo.

To je plan i program i tupljenje, dehumanizirnaje ljudi ono što vaši mediji, propaganda, akademije, televezije rade do dan danas..

DzoniBG
04-12-2014, 15:50
To što ti pričaš je isto sranje..

Nitko te ne može natjerati da budeš zločinac ako to nemaš u sebi..

Može netko pući ali nemože ih pola pući..

Tko je tjerao ljude da kasape ljude koji do tada nisu vidjeli..nije to jedan, dva, pet incidenata pa da di se to reklo.

To je plan i program i tupljenje, dehumanizirnaje ljudi ono što vaši mediji, propaganda, akademije, televezije rade do dan danas..

Opet preterujes...

Najveci broj ljudi se borio casno, koliko je moguce drzati do casti u ratu... sa bilo koje strane... i u svakom ratu...

Cak ozloglasene armije poput Hitlerovih nemaca... verujem da velika vecina njih nije napravila ni jedan zlocin... vojnik ko vojnik je isti sa svake strane... ne govorim o visoj politici i eskadronima smrti, vec on ljudima koji su do juce vodili pristojan zivot, a okolnosti ih gurnule u rat...a ne o monstrumima koji su docekali svojih 5 minuta...

Ti spominjes dehumanizaciju, a upravo to radis, od citave srpske vojske pravis zlocince, sto veze nema sa istinom... a to radis vec dugo vremena...

Inkvizitor
04-12-2014, 16:05
Opet preterujes...

Najveci broj ljudi se borio casno, koliko je moguce drzati do casti u ratu... sa bilo koje strane... i u svakom ratu...

Cak ozloglasene armije poput Hitlerovih nemaca... verujem da velika vecina njih nije napravila ni jedan zlocin... vojnik ko vojnik je isti sa svake strane... ne govorim o visoj politici i eskadronima smrti, vec on ljudima koji su do juce vodili pristojan zivot, a okolnosti ih gurnule u rat...a ne o monstrumima koji su docekali svojih 5 minuta...

Ti spominjes dehumanizaciju, a upravo to radis, od citave srpske vojske pravis zlocince, sto veze nema sa istinom... a to radis vec dugo vremena...

Pa upravo ti što su do jučer vodili "pristojan" život znali se pokazat kao najgori.

Nije se čitava srpska vojska sastojala od zločinaca, daleko od toga ali je proporcionalno radila najviše zločina.

To nije nikakvo ludilo, koje je došlo iz rata, ono je donešeno u rat.

kad 70 godina zatupljujetš naciju da su s druge strane monstrumi a ti žrtva uvijek i svuda, ti nemaš osjećaj da ubijaš čovjeka nego ubijaš monstruma.

To je sve kriva vaša propaganda koja traje i danas.

Što se ogleda u romantiziranju "čiča Draže". Nitko jednog ordninarnog koljača i zavpovjednika koljača ne predstavlja na onaj način na koji vi to radite. I tu ne vidite nikakv problem što je najgore..

Uglavnom malo je tko poludio u ratu pa počinio zlo. Bilo je i takvih ali oni su manjina. Zlo i sadizam su donešeni u rat.

DzoniBG
04-12-2014, 17:16
Pa upravo ti što su do jučer vodili "pristojan" život znali se pokazat kao najgori.

Nije se čitava srpska vojska sastojala od zločinaca, daleko od toga ali je proporcionalno radila najviše zločina.

To nije nikakvo ludilo, koje je došlo iz rata, ono je donešeno u rat.

kad 70 godina zatupljujetš naciju da su s druge strane monstrumi a ti žrtva uvijek i svuda, ti nemaš osjećaj da ubijaš čovjeka nego ubijaš monstruma.

To je sve kriva vaša propaganda koja traje i danas.

Što se ogleda u romantiziranju "čiča Draže". Nitko jednog ordninarnog koljača i zavpovjednika koljača ne predstavlja na onaj način na koji vi to radite. I tu ne vidite nikakv problem što je najgore..

Uglavnom malo je tko poludio u ratu pa počinio zlo. Bilo je i takvih ali oni su manjina. Zlo i sadizam su donešeni u rat.

Onaj koji ubija u ratu civile, izivljava se i muci ljude je urodjeni sadista, tako se neko rodi, ili postane u svom razvoju... u normalnim okolnostima mozda se ne primete te patoloske crte, ali u ratu se pokazu...jos ako se sticajem okolnosti dohvati neke zapovedne funkcije, po pravilu se desi zlo...

Ratna propaganda uvek uradi svoje... demonizuje protivnike da bi motivisala ljude da idu u rat...i pored toga odziv je bio mali...ovde ste okacili razgovor izmedju Dzakule i Karadzica... to je pocetak rata, odziv je zabrinjavajuce mali...i to jos u sredinama gde se ratuje... da ne govorim u samoj Srbiji kako je bilo... vecina Srba uopste nije htelo da ide u taj rat... nema govora o nekom kolektivnom ludilu i zelji da se protivniku popije krv... to su radili ukupno gledano zanemarljivo mali broj ljudi, njih su regrutovali u posebne jedinice i oni su pravili zlocine... bilo je tu i slobodnih strelaca, to su ovi sadisti o kojima sam gore pricao...

Ko je koga zatupljivao 70 godina... komunizam je ostro kaznjavao "reakciju", cetnike, nacionaliste... i sve one za koje procene da su protiv bratstva i jedinstva... ja sam u osnovnoj skoli krajem 80-ih ucio da su "cetnici i ustase domaci izdajnici"...tako u komadu, nikakvo slavljenje cetnika nije dolazilo u obzir sve do pocetka rata...

Propaganda koju spocitavas, nesvestan si koliko je kod vas prisutna... upravo na nacin na koji ti pricas - uce vas sve najgore o Srbima, bilo koji dokumentarac o blizoj ili daljoj proslosti je toliko pristrasan i neobjektivan da mi se dize kosa na glavi... naravno, vama je to ok jel ste navikli...o Srbima uvek sve najgore...ono sto je za pohvalu se elegantno preskoci... nesto slicno je i odavde prema vama, to je ples za koji je potrebno dvoje...

O cetnicima smo pricali vec na ovom forumu... ne ide mi se sad u stina crevca... Draza niti je izdajnik, niti neki velikan, vec tragicna licnost... treba reci i sta je dobro i sta lose radio, i oprati ga od komunisticke propagande koja je trajala 50 godina...a mesta za kritiku ima koliko hoces...

Inkvizitor
04-12-2014, 17:51
Onaj koji ubija u ratu civile, izivljava se i muci ljude je urodjeni sadista, tako se neko rodi, ili postane u svom razvoju... u normalnim okolnostima mozda se ne primete te patoloske crte, ali u ratu se pokazu...jos ako se sticajem okolnosti dohvati neke zapovedne funkcije, po pravilu se desi zlo...

Ratna propaganda uvek uradi svoje... demonizuje protivnike da bi motivisala ljude da idu u rat...i pored toga odziv je bio mali...ovde ste okacili razgovor izmedju Dzakule i Karadzica... to je pocetak rata, odziv je zabrinjavajuce mali...i to jos u sredinama gde se ratuje... da ne govorim u samoj Srbiji kako je bilo... vecina Srba uopste nije htelo da ide u taj rat... nema govora o nekom kolektivnom ludilu i zelji da se protivniku popije krv... to su radili ukupno gledano zanemarljivo mali broj ljudi, njih su regrutovali u posebne jedinice i oni su pravili zlocine... bilo je tu i slobodnih strelaca, to su ovi sadisti o kojima sam gore pricao...

Ko je koga zatupljivao 70 godina... komunizam je ostro kaznjavao "reakciju", cetnike, nacionaliste... i sve one za koje procene da su protiv bratstva i jedinstva... ja sam u osnovnoj skoli krajem 80-ih ucio da su "cetnici i ustase domaci izdajnici"...tako u komadu, nikakvo slavljenje cetnika nije dolazilo u obzir sve do pocetka rata...

Propaganda koju spocitavas, nesvestan si koliko je kod vas prisutna... upravo na nacin na koji ti pricas - uce vas sve najgore o Srbima, bilo koji dokumentarac o blizoj ili daljoj proslosti je toliko pristrasan i neobjektivan da mi se dize kosa na glavi... naravno, vama je to ok jel ste navikli...o Srbima uvek sve najgore...ono sto je za pohvalu se elegantno preskoci... nesto slicno je i odavde prema vama, to je ples za koji je potrebno dvoje...

O cetnicima smo pricali vec na ovom forumu... ne ide mi se sad u stina crevca... Draza niti je izdajnik, niti neki velikan, vec tragicna licnost... treba reci i sta je dobro i sta lose radio, i oprati ga od komunisticke propagande koja je trajala 50 godina...a mesta za kritiku ima koliko hoces...

Je li. On je tragična ličnost. Pa i Ante Pavelić je tragična ličnost.

Čuj tragična ličnost.

A što je sa njegovim žrtvama kojima su njegovi tzv vojnici rezali vratove i komadlai ih, što su oni. Uz Drinu ste poklali sve bez obzira na pol i dob kako javljaju komandanti svome "Čiči" i nitko se za to nije ispričao. Ko da se
nije ni desilo.

I to u oba rata.

U Prozoru za jedan dan- dva pobijeno preko 1000 ljudi.

Tragična ličnost..je za vas Srbe, pitaj druge narode što je on za njih a vi ga prikazujete ko dobrodušnog čičicu koji milki muslimane po glavi.

vrhunac morbidne perverzije.

i to je sijanje novog zla ali ti ne vidiš to jer nećeš da vidiš i ne zanima te.

Na Hrvatskoj tv ima emisija koje govore o Srbima loše ali ima i emisija gdje se govori o srpskim žrtvama u ratu što je na srpskoj televiziji znastvena fantastika.

digne li ti se kosa na glavi od RTS ea i vaše propagande.

na HTv postoje i postojalo je desetine emsija o zločinima na Srbima pa makar bila i pojedinačna ubojstva.

na vašoj još nisam vidio da se i spomenu žrtve Hrvata a kamoli dokumnetarac o njima snimi. Ako ima daj mi predoči.

Osim na B92 onaj dokumentarac i to je sve a i to je privatna Tv.

Samo je priča..Hrvati zli, Hrvati se ne kaju, Hrvati mrze Srbe a to što su Srbi spepeljali trećinu Hrvatske to ćemo je li preskočit.

ja znam da ima Srba, nisam toliki kreten da to ne znam i upoznao sam ih...kojima se gadi zločin, koji su ljudine ali vaše Tv i vaše institucije su zlo..nepatvoreno zlo. i krivac za 90% zla koje se dogodilo..počevši od izvršne vlasti pa do akademija i pogotov medija..a nažalost tu spada i dio SPC.

NorthStand
04-12-2014, 20:51
dobro ne treba moralizirat sad previše, oni su imali svoje koljače mi smo imali svoje, ali je činjenica koju nikad neće moći pobit ta da hrvatska nikad nije išla u rat protiv srbije, dok su njihovi Srbi više puta ratovali na teritoriju hrvatske.

kažu oni da to nije zbog osmanlija, itekako je zbog osmanlija jer pravoslavnog stanovništva na terirotiriju hrvatske skoro da nije ni bilo, a u bosni je bilo mizerija prije upada turaka. dakle, nepobitna je činjenica da nakon prodora turaka, Srbi i Vlasi naseljavaju krajeve ex "RSK" i današnje "RS", tako da neka se oni okane priča, mrze turke a turci su im omogućili da zaposjednu ogromne hrvatske teritorije na kojima su do tada uglavnom živjeli samo i isljučivo Hrvati odnosno katoličko stanovništvo. naravno, oni to neće gledat tako nego će pričat o nekom pokatoličavanju srba, a prije je bilo obratno katolici su morali nasilno prelazit na islam i čak i pravoslavlje jer su pravoslavci imali bolji status od katolika pod turcima, pa se tako i dogodilo da Šešelj koji je sigurno bio Hrvat postane četnički vojvoda, i da kolje svoj vlastiti narod. prema tome, manimo se mi nekih mitova koje neki namjerno drže u opticaju da bi valjda još malo zla i sranja napravili.

ustaše su zločinačka vojska točno onoliko koliko su i partizani, odnosno četnici, ni više ni manje. ali nisam od ovih naših komunjara i srba ikada čuo, da vuku znak jednakosti već uporno žele dokazat tu genocidnost hrvata i ustaša ko da je ona nešto više bila genocidna nego njihova politika koja je poklala stotine tisuća hrvata tokom i nakon rata. dakle meni se stvarno sere, od tog njihovog moraliziranja na temu NDH i Ustaša jer se dobro zna koliko su oni nas klali, i šta su to ustaše trebali pustit ovim komunističkim govnima zato jer se dio hrvata bori u partizanima da kolju po NDH, ili četnicima? smiješno, normalno da se nakon svih tih njihovih klanja i s ustaške strane našlo onih koji su postupali nemoralno i koji su radili masovne zločine, ali to je i rezultat politike druge strane a ne samo politike ustaša kako to oni vole tvrdit, i uporno svu krivnju za zločine prebacivat na hrvatsku odnosno ustašku stranu u tom 2 svijetskom ratu, to rade i ovi naši domaći idiot partizanski koji pod svaku cijenu moraju blatit vlastiti narod i nametat mu nekakav krimen ustaštva, svoje djedove partizane koji su vlastite sugrađane i sunarodnjake bacali u jame i klali neće riječju spomenut, jer oni su "antifašisti" ma da divni ste vi ko i onaj vaš vođa iz sibira Tito.

mene samo smeta to ljudsko moraliziranje, ili budi čovjek pa osudi sve zločine jednako, ili budi govno ali onda nemoj se meni čudit kad veličam ustaštvo dok ti veličaš titu partizane i četnike ko Srbi. samo se o tome radi, ja osuđujem sve zločine jednako, ali normalno da sam sentimentalno vezan uz sve borce za hrvatsku državu, pa tako i te ustaše iako sam svijestan da su napravili puno pogrešnih poteza ali svaki potez koji je bio pogrešan je napravljen baš zato jer se htjelo napravit našu državu, zločinački režimi su postojali i prije kao i poslje ustaša, naravno o tome ovi naši idiot ni riječi ne govore, već stalno deru po ustašama i onda se zgražaju kad Šimunić zaurliče za dom spremni, ne trebao bi zaurlirat ZA TITU SPREMNI, onda bi oni bili hapy i ne bi ga tužakali po uefi fifi i sličnim kriminalni organizacijama koje gledaju samo dobit. a kojima obračun s fašistima i nacistima, dođe samo ko bonus da dokažu da masoni i cionisti još uvijek vladaju europom i svijetom. klasično pokazivanje mišića, ali te kazne ne samo šimuniću već ljudima općenito mogu si zabost u dupe, jebe se ljudima za njihove kazne. nisu ljudi glupi da ne znaju tko sjedi tamo, i zašto se tako odlučuje na konto legalnih povika i izražavanja domoljublja, njima je sve nacizam i fašizam, a odavno su oni domoljublje izjednačili s tim hitlerovim rasizmom i ekstremizmom, ali to je njihov problem, kao što je i problem srba što u svom oku ne vide brvno a u našem vide trun. njima je cijela država još u 1991 gdje se vrte one ekranizacije, Hrvati Ustaše, a Srbi "antifašisti" koji se brane od vatikana i fašističkih koljača hrvata. :facepalm zato se i čude Oluji, ko marica krivom kurcu, naravno zaboravili su šta su do tada radili po bosni i hrvatskoj, totalna amnezija i "gubitak pamćenja" na djelu.

NorthStand
04-12-2014, 21:11
http://www.youtube.com/watch?v=fwNmxVFigWI

evo vam dobra analiza, hrvatsko srpskih odnosa kroz povijest, a i tu se govori o ovome što sam ja reko da pravoslavaca ima na prste jedne ruke prije prodora osmanlija, upravo su osmanlije s tim svojim prodorom i islamizacijom u bosni te naseljavanjem pravoslavaca, kumovali ovim klanjima našim u 20 i 21 stoljeću, i vidljivo je da naši odnosi neće biti iskreni ni normalni još jako jako dugo, bez obzira tko bio na vlasti s ove i one strane. upravo zato jer su odnosi kroz cijelo 20 i 21 stoljeće bili tako krvavi, i u stalnim sukobima.

kliknite tu u desnom kutu video, na youtube "watch on youtube" pa će vam otvorit video u novom prozoru.

NorthStand
04-12-2014, 21:16
Srbi ne priznaju crnogorce ko zasebnu naciju, ma čudno, kako to da srbijanci nekoga ne priznaju? :smijeh

nisu li oni rekli 1990, da "Hrvati nikad nisu imali države" i da je neće ni imat?

http://www.youtube.com/watch?v=JCorjy-X5jQ

nas 30, njih dvesta. :rofl

a srpskih junačina, a vide im kljuka, jebote s tim nosevima ne mogu nigdje krenut bez da ne zapnu. :kez

skater
04-12-2014, 22:52
Srbi ne priznaju crnogorce ko zasebnu naciju, ma čudno, kako to da srbijanci nekoga ne priznaju? :smijeh

Pa i za nas Hrvate govore da smo "veštački" stvorena nacija (od Vatikana i "Nemačke"), zatim Srbi katolici itd.
Takvu megalomaniju i šizofreniju nisam vidio kod nijednog naroda na svijetu.