PDA

Pogledaj Full Version : Prosvjed branitelja pred Ministarstvom branitelja

Stranice : [1] 2 3 4

Grunf
24-10-2014, 23:23
Evo već peti dan traju prosvjedi pa je red da i otvorimo zasebnu.

Podsjetimo, ratni vojni invalidi jutros su ušli u peti dan prosvjeda pred zgradom Ministarstva branitelja u Zagrebu. Odlučni su u namjeri da ministar Predrag Matić, njegova zamjenica Vesna Nađ te pomoćnik Bojan Glavašević podnesu ostavke.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/josipovic-dolazi-u-posjet-braniteljima-ispred-ministarstva-969324

Josipović i Matić su posjetili prosvjednike i pozvali ih da se vrate kućama, bude se sve riješilo. Sto posto

http://www.vecernji.hr/media/cache/b1/4c/b14cd8e135533ec61075a385646a95af.jpg

Kaj mislite hoće li uspjeti ispraviti nepravdu u vezi ukidanja njihovih mirovina i jesu li opravdani zahtjevi za smjenom ministra, zamjenice i pomoćnika ministra?

Grunf
24-10-2014, 23:30
Tijekom prosvjeda je nažalsot preminula Nevenka Topalušić, stopostotni invalid iz rata. Mediji kažu da joj je pozlilo...

moonlight
25-10-2014, 01:18
Na ovakav način svi možemo i moramo naučiti kako se razgovara sa onima koji su izabrani da služe...

http://video.hrt.hr/2410/josipovic_branitelji_sator_web.mp4

Grunf
25-10-2014, 01:34
Baš me zanima dal bi se pojavio da nisu izbori tak blizu. :kava

Fred opet briljira.

Mi ćemo biti prva zemlja koja neće istupiti iz Europske unije, nego će biti izbačena. Ovakvi postupci, kao i oni u Vukovaru, izazivaju sablazan u EU, u diplomatskom zboru. Ljudi su zgroženi, konsternirani i zato sam proveo cijelu godinu vodeći ih po Dalmaciji i Slavoniji i prikazujući im zadruge, drugo lice branitelja, ono vedro, svijetlo, optimistično", rekao je Matić odgovarajući na pitanje kako je doživio poruku kada su branitelji prelijepili tablu u "Ministarstvo hrvatskih branitelja".

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/zbog-postupaka-branitelja-hrvatska-ce-biti-prva-zemlja-izbacena-iz-eu---357997.html

Inače, branitelji ne prosvjeduju samo zbog izjava nego i zbog postupaka ministarstva koje želi invalidima skoro pa ukinuti mirovine. Žele im isplaćivati mirovinu iz 2 dijela. Jedan prema stažu, a drugi dio iz nekog fonda koji ovisi o stanju proračuna i ako bude u njemu love. A ne bude. Dakle, ljudi koji su s 20 godina išli na front i postali invalidi vrlo lako mogu izgubiti sredstva za život. Ovo je borba za egzistenciju...

moonlight
25-10-2014, 01:39
Prijetvornost Josipovića nije potrebno komentirati, to je poznato, njegovo lice sve govori...njemu je među njima neugodno.

TheBronxBomber
25-10-2014, 01:40
Zašto su ih primili? Dakle, show i farsa se nastavlja.

moonlight
25-10-2014, 01:47
Zato što predstavljaju institucije koje moraju odgovoriti i naći riješenje za njihove probleme, i ne samo njihove...

Da ih nisu primili onda bi bila farsa i show...

TheBronxBomber
25-10-2014, 03:04
Vrlo profinjen politički odgovor. Svaka ti čast. Vidi se da si učen čovjek. Taman ko predsjednik.

Komari
25-10-2014, 20:51
“Ministri i političari trebaju biti u službi naroda, a ne sami sebi svrha2, poruka je branitelja.

Prvi zahtjev
Smjena ministra Predraga Matića, zamjenice ministra branitelja Vesne Nađ i pomoćnika ministra branitelja za stambeno zbrinjavanje Bojana Glavaševića.

Zašto?

Zbog nesposobnosti i neodgovornosti u vođenju ministarstva te ponajviše zbog omalovažavajućeg i degradirajućeg odnosa prema hrvatskim braniteljima.

Objašnjenja:

Fred Matić laže i vara hrvatske branitelje; prije godinu dana kada su rađene izmjene i dopune zakona o hrvatskim braniteljima u udruzi Specijalne policije ispred 50-ak predstavnika udruga Matić je obećao da se nikakva prava branitelja neće smanjivati te da se zakon mijenja samo radi udovica Domovinskog rata kako bi im se osigurala mogućnost ponovne udaje bez gubljenja prava. Također je obećao da će u izradu zakona uključiti predstavnike udruga.

Sve obećano bila je čista LAŽ. Predstavnici udruga NISU bili uključeni u izradu zakona već su izmjene i dopune zakona predložene bez njihova sudjelovanja u tome. Do smanjivanja prava je došlo što je svima poznato. No smanjivanje materijalnih prava nije najgore što se dogodilo. Hrvatski branitelji suosjećaju s hrvatskim narodom i uvijek su spremni zajedno s narodom podnijeti žrtvu.

Pod krinkom davanja prava na ponovnu udaju udovicama Domovinskog rata iz Zakona je izbačena rečenica koja priječila da oni koju su napadali Hrvatsku ostvaruju materijalna i bilo kakav druga prava. Izbacivanjem te rečenice otvara se mogućnost da vojnici koji su vršili agresiju na RH počnu ostvarivati prva preko našega ministarstva.

Sve ovo odvija se pod potiho i pokušava se provući pod davanja prava civilnim žrtvama.

Tako ministar daje slijedeću usporedbu: „Kad je ludi Martić granatirao HNK, dvije kolegice su išle na kavu: Ivanka i Jovanka. Ivanka je ostvarila prava koja joj pripadaju kao civilnoj žrtva, a Jovanka nije. Nakon 25 godina od rata, civilne žrtve rata imaju jednako pravo, to je civilizacijski doseg. To su ljudi koji plaćaju porez ovoj državi.” Ministre, nitko ovdje ne govori o Jovaki i Ivanki, ovdje je riječ o tome da Vi ludog Martića želite staviti pod okrilje zakona o hrvatskim braniteljima. Poručujemo još jednom; NE ŽELIMO DA AGRESORI OSTVARUJU PRAVA NITI SADA NITI IKADA U BUDUĆNOSTI I TRAŽIMO DA SE U ZAKON VRATI ODREDBA KOJA JE TO SPRJEČAVALA.

Matić govori o potrebi za komunikacijom i dijalogom sada kada smo mu došli ispred vrata, a preko godinu dana nije sazvan savjet branitelja preko kojega ministar ostvaruje direktnu komunikaciju s braniteljskom populacijom. Takav bahat i bezobrazan odnos nas je prisilio da dođemo ispred vrata, uzmemo megafon i iznesemo ono što nismo bili u stanju iznijeti na sastancima jer ih ministar nije želio organizirati. Tko je branio ministru da svaki mjesec sazove savjet i komunicira s braniteljima? Sada je za dijalog s ministrom kasno.

Izmjene i dopune zakona vrše se nekim hitnim tajnim procedurama bez javne rasprave, bez prilike da predstavnici braniteljskih udruga imaju uvid u isti. Pitamo se: Matiću, čemu tolika žurba, čemu tolika tajnovitost i što nam to opet pokušavaš podvaliti? Stoga postavljamo i drugi zahtjev.

Drugi zahtjev

Organiziranje javne raspravu o izmjenama i dopunama Zakona o hrvatskim braniteljima i donošenje zakona o Domovinskom ratu i hrvatskim braniteljima na ustavnoj razini.

Objašnjenja:

Smatramo da je krajnji trenutak da se zaštiti dignitet Domovinskog rata i dostojanstvo branitelja i to na način da niti jedna buduća vlast to više ne može promijeniti. Svjedoci smo pokušaja ove vlasti da izmjenama i dopunama zakona koje su pokušali progurati dovedu do izjednačavanja žrtve i agresora te da time omalože Domovinski rat i sve hrvatske branitelje te stoga tražimo da se to jednom zauvijek zaustavi i regulira Ustavom.

Pitamo se: ako je odnos prema Domovinskom ratu i hrvatskim braniteljima takav tek nekih 20 godina poslije rata, što će biti za 30, 40 , 50 godina kada hrvatskih branitelja više ne bude među živima?

Grunf
25-10-2014, 23:08
Ovo je nevjerojatno. :shock Vjerojatno su to dogovorili s Pupovcem. Sramota.

Pod krinkom davanja prava na ponovnu udaju udovicama Domovinskog rata iz Zakona je izbačena rečenica koja priječila da oni koju su napadali Hrvatsku ostvaruju materijalna i bilo kakav druga prava. Izbacivanjem te rečenice otvara se mogućnost da vojnici koji su vršili agresiju na RH počnu ostvarivati prva preko našega ministarstva.

Antika
26-10-2014, 13:16
Šačica prosvjednika želi, ultimativno, smjenu Ministra Branitelja!! Pa dobro, to je i moj Ministar i mnogih drugih koji se uopće nisu izjasnili. Otkud njima pravo da sami odlučuju umjesto mene, tebe, njega.....
U ostalom; hrvatski su branitelji ostvarili velika prava i mogućnosti, ipak bi trebali da se zapitaju što je sa onima koji su itekako ratovali a nisu ostvarili niti prava da su branitelji??

Grunf
26-10-2014, 13:19
Ti nemas zamjerke na ministra Matica i njegov rad?

Inkvizitor
26-10-2014, 13:24
Šačica prosvjednika želi, ultimativno, smjenu Ministra Branitelja!! Pa dobro, to je i moj Ministar i mnogih drugih koji se uopće nisu izjasnili. Otkud njima pravo da sami odlučuju umjesto mene, tebe, njega.....
U ostalom; hrvatski su branitelji ostvarili velika prava i mogućnosti, ipak bi trebali da se zapitaju što je sa onima koji su itekako ratovali a nisu ostvarili niti prava da su branitelji??

Oni vjerovatno imaju svoj rati put koji je provjerljiv a tvoj je neprovjerljiv jer ne znamo tko si.

Pa sve ide Grunf u tom smjeru kad je mali iz Prijedora rekao da kako to da vojjci s druge strane nameju pTSP..Hrvatsku stranu je stavio pod navodnike a drugu stranu je nazvao krajinskom, ne agresorskom.

http://www.youtube.com/watch?v=lhF37JUUDkk

Grunf
26-10-2014, 13:26
Ide se u tom smjeru da se daju mirovine agresorskoj vojsci, a da se nasima oduzmu mirovine. A onda neki ljudi pitaju zasto ti branitelji prosvjeduju...

Humphrey
26-10-2014, 13:28
Dok je velike većine "hrvata" u ovoj državi takvi poput matića i malog pupovca se ne moraju bojati za svoje položaje.

Inkvizitor
26-10-2014, 13:30
Pa oni već ostvaruju mnoga prava, npr zapošljavanja u policiji, kad je Šime Lučin dao stotine otkaza u Hrvatskoj policiji, policajcima iz rata i napunio je aboliranim Srbima , pogotov u ist. Slavoniji, pa zapošljavanje u gradskim uredima, tako da je ovo samo korak u nizu.

Grunf
26-10-2014, 13:31
Dok je velike većine "hrvata" u ovoj državi takvi poput matića i malog pupovca se ne moraju bojati za svoje položaje.

Jel ti poznas nekoga da podrzava Maticeve poteze i Glavaseviceve izjave, a da nije rijec o podrivacima poput Documente?

Humphrey
26-10-2014, 13:34
Jel ti poznas nekoga da podrzava Maticeve poteze i Glavaseviceve izjave, a da nije rijec o podrivacima poput Documente?

Ne znam, ali ja pazim u kojem se društvu krećem. Ipak, svjestan sam da moj mali balon nije najvjerodostojniji odraz društva u cjelini.Jer da jest, matić nikad ne bi bio ministar,josipović predsjednik,a milanović premijer.

skater
26-10-2014, 14:44

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=RRfcZAC4Cxo#t=28

Uzmi si ga doma.

Kap je prelila čašu.

Kako se Predrag Matić izliječio od PTSP-a i time postao medicinski fenomen?
Zašto je ministarstvo hrvatskih branitelja preimenovano u ministarstvo branitelja?
Zašto je izbačen članak gdje piše da pripadnici neprijateljske i agresorske vojske ne mogu ostvarivati prava iz zakona o pravima hrvatskih branitelja?

Volio bih čuti razloge zašto zahtjevi za ostavkama nisu opravdani? Čak i da recimo nisu, ono što su izjavljivali Predrag Matić, Bojan Glavašević, Vesna Nađ je dovoljno ne samo za ostavku nego i protjerivanje iz hrvatske države.

Predrag Matić se rukama i nogama grčevito drži za fotelju.1

PREDRAG MATIĆ: 'Izbacit će nas iz EU zbog militantne skupine branitelja'

Ministar branitelja Predrag Matić je u intervjuu za Večernji list, govoreći o prosvjedu branitelja, izjavio da će Hrvatska zbog njihovih postupaka biti prva zemlja izbačena iz EU, jer takvi postupci, kao i oni u Vukovaru, izazivaju sablazan u EU

EU, smokvin list za prikrivanje nesposobnosti, kriminala, veleizdaje.

http://www.maxportal.hr/wp-content/uploads/2014/10/bojan.jpg
Bojan Glavašević o smrti Nevenke Topalušić

Vesna Nađ se osvrnula na pjevanje pjesme "Zovi samo, zovi", spomenula je sokolove u nekom posprdnom kontekstu, ali ne mogu naći tu izjavu. Bila je spomenuta na televiziji.

Inkvizitor
26-10-2014, 14:57
Mislim da je velika stvar što je odletio Matićev kum Sabo iako se rukama i nogama držao gradonačelničke fotelje. On je isto bio jedna od generatora davanja prava "strani Krajine" kako agresora naziva ovaj balavi Prijedročanin.

Hrvatski narod je kakav takav je, povodljiv i autodestruktivan puno puta ali mislim da su ovi uspjeli čak da ih i taj narod prezre.

To govori kakve očajničke poteze vuku u zadnje vrijeme.

Šteta da se uz HDZ nije isprofilirala neka druga hrvatska stranka jer i oni nose svoj dio krivnje .Taj isti Matić je bio nešto , neki pomoćnik, savjetnik notornoj Jadranki Kosor pa čak i pokojnom Njavri. Kako se on uspio infiltrirat tu svuda nije mi jasno.

Grunf
26-10-2014, 15:22
Ne znam, ali ja pazim u kojem se društvu krećem. Ipak, svjestan sam da moj mali balon nije najvjerodostojniji odraz društva u cjelini.Jer da jest, matić nikad ne bi bio ministar,josipović predsjednik,a milanović premijer.

Previse generaliziras i precesto. Znas i sam da su mnogi prevareni i obmanuti i da vlast nije dobila legitimitet za unistenje nego unaprjedenje drzave.

Grunf
26-10-2014, 15:26
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=RRfcZAC4Cxo#t=28

Uzmi si ga doma.

Kap je prelila čašu.

Kako se Predrag Matić izliječio od PTSP-a i time postao medicinski fenomen?
Zašto je ministarstvo hrvatskih branitelja preimenovano u ministarstvo branitelja?
Zašto je izbačen članak gdje piše da pripadnici neprijateljske i agresorske vojske ne mogu ostvarivati prava iz zakona o pravima hrvatskih branitelja?

Volio bih čuti razloge zašto zahtjevi za ostavkama nisu opravdani? Čak i da recimo nisu, ono što su izjavljivali Predrag Matić, Bojan Glavašević, Vesna Nađ je dovoljno ne samo za ostavku nego i protjerivanje iz hrvatske države.

Predrag Matić se rukama i nogama grčevito drži za fotelju.1

PREDRAG MATIĆ: 'Izbacit će nas iz EU zbog militantne skupine branitelja'

EU, smokvin list za prikrivanje nesposobnosti, kriminala, veleizdaje.

http://www.maxportal.hr/wp-content/uploads/2014/10/bojan.jpg
Bojan Glavašević o smrti Nevenke Topalušić

Vesna Nađ se osvrnula na pjevanje pjesme "Zovi samo, zovi", spomenula je sokolove u nekom posprdnom kontekstu, ali ne mogu naći tu izjavu. Bila je spomenuta na televiziji.

Slatko li je za domovinu mrijeti? Koje sprdanje...Tesko je uopce naci rijeci kojima bi se opisal taj ponor razmisljanja.

TheBronxBomber
26-10-2014, 15:28
Mislim da je velika stvar što je odletio Matićev kum Sabo iako se rukama i nogama držao gradonačelničke fotelje. On je isto bio jedna od generatora davanja prava "strani Krajine" kako agresora naziva ovaj balavi Prijedročanin.

Hrvatski narod je kakav takav je, povodljiv i autodestruktivan puno puta ali mislim da su ovi uspjeli čak da ih i taj narod prezre.

To govori kakve očajničke poteze vuku u zadnje vrijeme.

Šteta da se uz HDZ nije isprofilirala neka druga hrvatska stranka jer i oni nose svoj dio krivnje .Taj isti Matić je bio nešto , neki pomoćnik, savjetnik notornoj Jadranki Kosor pa čak i pokojnom Njavri. Kako se on uspio infiltrirat tu svuda nije mi jasno.

S Njavrom je imao neke veze (familijarne?). Mozda grijesim, ali ne mislim.

Uspio je prvenstveno zbog ispravnih krvnih zrnaca.

Sto se tice PTPS-a. Zasto pripadnici tudje, zlocinacke i agresorske vojske ne oboljevaju? Pa dva su odgovora. Jedan dolazi sa strane Bojana Glavasevica i njegovih kontrolera, a drugi - onaj ispravan i istinit - zna svaki Hrvat.

Naime, hrvatski narod u svojim njedrima ima jugoslavensku guju koja ne samo da se ne krije, vec javno radi i drzi sve kljucne pozicije u drzavi.

Ta guja drzi da je Hrvatska slucajna (a i prolazna) drzava i da su njezini branitelji zlocinci (agresori na njihovu Jugoslaviju).

Ta guja je ubila skoro 2.000 hrvatskih branitelja od konca rata.

Humphrey
26-10-2014, 15:29
Previse generaliziras i precesto. Znas i sam da su mnogi prevareni i obmanuti i da vlast nije dobila legitimitet za unistenje nego unaprjedenje drzave.

Ova vlast? Na čelu sa milnovićem? Onda oprosti, većina "hrvata" nisu antihrvatska stoka, oni su samo idioti.Valjda ih za to ne mogu kriviti.

Ovaj "narod" ima državicu kakvu si je stvorio svojim glasanjem. Ona Hrvatska je stvorena krvlju i životima Hrvata,a ova državica glasovima stoke sitnog zuba.

Dok je stoke Hrvati nikad neće imati svoju državu. Osobno ne očekujem da ću za svoga života više ikad živjeti u Hrvatskoj.

Inkvizitor
26-10-2014, 15:32
Ova vlast? Na čelu sa milnovićem? Onda oprosti, većina "hrvata" nisu antihrvatska stoka, oni su samo idioti.Valjda ih za to ne mogu kriviti.

Ovaj "narod" ima državicu kakvu si je stvorio svojim glasanjem. Ona Hrvatska je stvorena krvlju i životima Hrvata,a ova državica glasovima stoke sitnog zuba.

Dok je stoke Hrvati nikad neće imati svoju državu. Osobno ne očekujem da ću za svoga života više ikad živjeti u Hrvatskoj.

Ol si odselija Hamfri..

teenager
26-10-2014, 15:36
Slatko li je za domovinu mrijeti? Koje sprdanje...Tesko je uopce naci rijeci kojima bi se opisal taj ponor razmisljanja.

Ovo je objavio kao odgovor na "napad" na njega, gospođa Topalušić je umrla par sati nakon ove objave :kava

Antika
26-10-2014, 15:41
Oni vjerovatno imaju svoj rati put koji je provjerljiv a tvoj je neprovjerljiv jer ne znamo tko si.

Čuj ti momče, i, svi tebi slični:
Moj ratni put samo znam ja i oni koji su ratovali sa mnom, a svaki drugi ratni put je put do ratne mirovine. Svoja ratna prava nikada nisam išao dokazivati, jer mi je to ispodniženja! Moj ratni put me je trebao dočekati na kućnoj adresi po završetku rata.
Ta imali smo deset puta više onih po uredima nego što je bilo nas na ratištu. Usput rečeno, troje sam vojničke čizme pokidao isključivo po brdima i bunkerima. Kad sam doživio da se mnogi dezerteri okitiše spomenicama, ranjavanjima, invaldninama; - meni je ispodniženja da se svrstavam među njih. Rađe ću po stare dane prositi za koru kruha nego što ću nekoga moljakati da mi pomogne kao branitelju. Svi oni koji imaju ljekarske nalaze iz ratnih dana, sve bi ja njih stavio pod reviziju (čas izuzetcima)!
Tada mi nije padalo na pamet da idem produžiti vozačku dozvolu, istekla mi osobna, a putovnicu sam i zanemario nisam ni znao gdje je. No, malo si me povuka za jezik, ali neću više, ovo je dovoljno. U glavnom, ponosan sam na sebe, iz Domovinskog rata nisam kući donio niti konzervu, - svaki bi je put ostavio gore na položajima.

Humphrey
26-10-2014, 15:46
Ol si odselija Hamfri..

Živim u već trećoj državi,a nikad se nisam selio.

Inkvizitor
26-10-2014, 16:11
Moj ratni put samo znam ja i oni koji su ratovali sa mnom, a svaki drugi ratni put je put do ratne mirovine. Svoja ratna prava nikada nisam išao dokazivati, jer mi je to ispodniženja! Moj ratni put me je trebao dočekati na kućnoj adresi po završetku rata.
Ta imali smo deset puta više onih po uredima nego što je bilo nas na ratištu. Usput rečeno, troje sam vojničke čizme pokidao isključivo po brdima i bunkerima. Kad sam doživio da se mnogi dezerteri okitiše spomenicama, ranjavanjima, invaldninama; - meni je ispodniženja da se svrstavam među njih. Rađe ću po stare dane prositi za koru kruha nego što ću nekoga moljakati da mi pomogne kao branitelju. Svi oni koji imaju ljekarske nalaze iz ratnih dana, sve bi ja njih stavio pod reviziju (čas izuzetcima)!
Tada mi nije padalo na pamet da idem produžiti vozačku dozvolu, istekla mi osobna, a putovnicu sam i zanemario nisam ni znao gdje je. No, malo si me povuka za jezik, ali neću više, ovo je dovoljno. U glavnom, ponosan sam na sebe, iz Domovinskog rata nisam kući donio niti konzervu, - svaki bi je put ostavio gore na položajima.

Da i kakve veze to ima s prosvjedom branitelja.

Sve što si napisao, jednostavno noje provjerljivo. Ovo je forum a ne mjesto gdje se nešto na osobnoj razini može provjeriti.
I ja sam bio vojnik i nisam ništa tražio ali opet ne nazivam branitelje "šačicom"

Inkvizitor
26-10-2014, 16:11
Živim u već trećoj državi,a nikad se nisam selio.

Kakvi su ovo rebusi.

skater
26-10-2014, 17:15
Ovo je objavio kao odgovor na "napad" na njega, gospođa Topalušić je umrla par sati nakon ove objave :kava

Mali po-četnik se srpda s domoljobljem i hrvatskim braniteljima. Anacionalna govna poput njega nikada ne će razumijeti domoljube, nacionaliste i idealiste.

Zaslužuje li osoba poput Predraga Matića biti ministar hrvatskih branitelja a njegov zamjenik biti Bojan Glavašević?

Čime je to Bojan Glavašević nakon svega što je rekao, zaslužio biti zamjenik ministra hrvatskih branitelja?

Nisu Jugoslaveni krivi za stanje u hrvatskoj državi koliko hrvatski branitelji poput tebe koji podržavaju takve smradove na vlasti i nalaze za njih opravdanja. Krivi su jer su 20 godina šutjeli na sva sranja koja se rade u hrvatskoj državi od strane Jugoslovena, četnokomunista. Šutjeli su na sva protuhrvatska sranja koja su radili Mesić, Račan, Sanader i ostali poslije njih.
Očekujem da su ovo zadnji trzaji četnokomunista na vlasti i njihovih medija i da će se s njima i njihovim protuhrvatskim djelovanjem stati za sva vremena na kraj ukoliko dođu hrvatski domoljubi na vlast. Ako dođe Karamarko na vlast, bolje mu je da se ne igra sa strpljenjem hrvatskog naroda i hrvatskih branitelja u protivnom bolje da ga nema.

Grunf
26-10-2014, 17:37

Dobro, al mi koji ovdje planiramo zivjeti nismo stoka ni idioti jer nas politicari varaju. Pogotovo nismo idioti jer mijenjamo losu vladu. Stera je samo kaj ih nemremo cesce mijenjati...

Grunf
26-10-2014, 17:42

Zasto je onda u ministarstvu hr. branitelja, ako nije slatko za domovinu mrijeti? Ne cijeni branitelje ni njihovu zrtvu, a radi u ministarstvu koje se bavi braniteljima. Koja je to logika? Kaj nejde onda na neko mjesto koje smatra uzvisenijim? :kava

Antika
26-10-2014, 19:41
....

Zaslužuje li osoba poput Predraga Matića biti ministar hrvatskih branitelja

Svi su mi političari odavno odvratni!!!
Samo ne mogu shvatiti da jedna šačica ljudi, okupljeni pod mali bijeli šator, sebi daje za pravo da mogu mjenjati ministre, i to; postavili ultimatum da se neće micati dok ih ne skinu sa vlasti!!

Inkvizitor
26-10-2014, 20:05
Pa što. Šačica ljudi je 91-ve obranila Hrvatsku.

teenager
26-10-2014, 20:05
Zasto je onda u ministarstvu hr. branitelja, ako nije slatko za domovinu mrijeti? Ne cijeni branitelje ni njihovu zrtvu, a radi u ministarstvu koje se bavi braniteljima. Koja je to logika? Kaj nejde onda na neko mjesto koje smatra uzvisenijim? :kava

Ma ne kužiš, on je sebe vidio kao žrtvu napada, pa kao govori da je slatko umrijeti za domovinu, tj. za funkciju pomoćnika ministra branitelja...
To nema veze ni sa gđom Topalušić ni sa njegovim pokojnim ćaćom... :muka

Inače, živo me zanima kakve su reference u ovoga mladića, za to mjesto, nekako sumnjam da je on sam bio branitelj :nezna

Ma nije valjda da je doveden u ministrarstvo zbog prezimena, kao svojevrstan populistički trik...

skater
26-10-2014, 20:09
Svi su mi političari odavno odvratni!!!
Samo ne mogu shvatiti da jedna šačica ljudi, okupljeni pod mali bijeli šator, sebi daje za pravo da mogu mjenjati ministre, i to; postavili ultimatum da se neće micati dok ih ne skinu sa vlasti!!

U Republici Hrvatskoj vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.
Narod ostvaruje vlast izborom svojih predstavnika i neposrednim odlučivanjem.

Daju si za pravo jer su dali svoje zdravlje za slobodnu i neovisnu državu Hrvatsku, Nevenka Topalušić je umrla na prosvjedu, da bi nakon svega trpjeli ponižavanja od komunjara i Jugoslavena koji nikada nisu željeli državu Hrvatsku.

Još jednom ponavljam, dovoljan razlog za ostavku su izjave prema hrvatskim braniteljima upućene od Matić Predraga, Glavašević Bojana, Nađ (Nađ Kosta, kako simbolično) Vesne.

Predrag Matić je izgubio svaki legitimitet i vjerodostojnost. Pametni i mudar političar se zna povući na vrijeme. Jedino političari iz hrvatske misle da su bogomdani i nepogrješivi, komunistički mentalitet i dalje u njihovim glavama.

U zemljama demokracije su ministri za manje stvari letjeli iz fotelje a ovaj je prevršio svaku mjeru, pogotovo njegov balavi pomoćnik. Zanimljivo kako ministra hrvatskih branitelja i njegovu kliku brane upravo Jugoslovenski nacionalisti, poput Igora Mandića i ostalog ljevičarskog, protuhrvatskog, anacionalnog, antifašističkog, komunističkog šljama.
Da Milanović ima imalo pameti maknuo bi Matića s obnašanja ministarske dužnosti kada ovaj ne će, ali neka, SDP se ovakvim ponašanjem sve dublje zakopava u rupu. U potpunosti su pokazali svoje protuhrvatsko lice.

Inače,

Prosvjedi su uspjeli: Mariborski gradonačelnik potvrdio ostavku

http://www.vecernji.hr/svijet/prosvjedi-su-uspjeli-mariborski-gradonacelnik-potvrdio-ostavku-483686

Mariborski gradonačelnik Franc Kangler nakon tri žestoka prosvjeda protiv njegove vladavine danas je na konferenciji za novinare objavio da daje ostavku, piše Delo.

Inkvizitor
26-10-2014, 20:10
Bez obzira što je to bilo prije smrti Nevenke, meni to sliči na sprdanje a ne da je on sebe gledao kao žrtvu

Jesi pogledao onaj clip..on pojam, Hrvatska strana, stavlja pod navodnike a drugu stranu naziva..sa strane Krajine. Bez navodnika.

teenager
26-10-2014, 20:29
Bez obzira što je to bilo prije smrti Nevenke, meni to sliči na sprdanje a ne da je on sebe gledao kao žrtvu

Jesi pogledao onaj clip..on pojam, Hrvatska strana, stavlja pod navodnike a drugu stranu naziva..sa strane Krajine. Bez navodnika.

Sad sam pogledao clip, dobra mu je logika "kako to da hrvatska strana koja je dobila rat sada pati od PTSPa"

Pa Bojane možda zato šta je na hrvatskoj strani poginulo duplo više vojnika i četiri puta više civila nego na strani "krajine"... A i dobar dio tih krajišnika je odselio, naime kao što već znamo, nakon Oluje napravljeno je "etničko čišćenje" :smijeh

Očito da mali ima problema sa logičkim zaključivanjem, također kod njega mi je simpatično i ono:" Nikada nisam gradio karijeru na ocu."
A oca tek tako usput spomene svaki put :smijeh
Kao u ovom tekstu npr. koji piše za srpski glas dijaspore http://dijaspora.wordpress.com/2011/11/19/pise-bojan-glavasevic-vukovar-20-godina-poslije/

Grunf
26-10-2014, 20:35
A di je taj video di drži taj govor? Jel ima netko link?

teenager
26-10-2014, 20:36

Prolistaj ovu temu, negdje među prvih 10 stranica :D

moonlight
26-10-2014, 20:41
Pa i ne samo to, on je pred obranom disertacije iz Lingvistike...
Pa je kao on to istraživao, a kako je istraživao demantiralo ga je izvjećče iz BG gdje na Vojnoj medicini već više od destljeća dijagnosticiraju PTSP kod njihovih vojnika, u Bosni je taj postotak oko 80%...
Znači dobit ćemo jednog vrsnog znanstvenika i lingvista...

Pošto stavlja naglasak na Etici govorenja koju je istraživao, sasvim je jasno kakve su mu bile namjere...

Sam Matić ne zna što mu je po profesiji pomoćnik u ministarstvu, pa ga naziva sociologom...

Inače na toj SDP strani ima jako mnogo onih koji u radnoj knjižici mogu upisati "profesionalni sin", jer su na zaslugama svojih očeva živjeli i proživjeli i mladost, a valjda će dinastički ne radeći ništa kako i priliči i doći do mirovine...mislim ne samo na Bojana Glavaševića, nego i na Ivana Račana, a tu je i unuk Špiljak, ima ih još...

Komari
26-10-2014, 20:43
Kakvi su ovo rebusi.

Oće reć da ima priko 70 godina :kez

Komari
26-10-2014, 20:45

To i je bilo ruganje s braniteljima...
A onda se te iste noći dogidila smrt braniteljice.

.

teenager
26-10-2014, 20:47
Pa i ne samo to, on je pred obranom disertacije iz Lingvistike...
Pa je kao on to istraživao, a kako je istraživao demantiralo ga je izvjećče iz BG gdje na Vojnoj medicini već više od destljeća dijagnosticiraju PTSP kod njihovih vojnika, u Bosni je taj postotak oko 80%...
Znači dobit ćemo jednog vrsnog znanstvenika i lingvista...

Pošto stavlja naglasak na Etici govorenja koju je istraživao, sasvim je jasno kakve su mu bile namjere...

Sam Matić ne zna što mu je po profesiji pomoćnik u ministarstvu, pa ga naziva sociologom...

Inače na toj SDP strani ima jako mnogo onih koji u radnoj knjižici mogu upisati "profesionalni sin", jer su na zaslugama svojih očeva živjeli i proživjeli i mladost, a valjda će dinastički ne radeći ništa kako i priliči i doći do mirovine...mislim ne samo na Bojana Glavaševića, nego i na Ivana Račana, a tu je i unuk Špiljak, ima ih još...

Genetika je u SDP-u jako bitna!

Ne bi htio ulaziti preduboko u jednu temu, ali mislim da je sama uloga Siniše Glavaševića malčice precjenjena. Naime ja sam kao mali u školi znao jedino za njega, nikakav Blago Zadro, nikakvi jastrebi ni mladi ni stari... To je i logično, naime novinari su ti koji stvaraju javno mijenje, i logično je da su za najvećeg heroja obrane Vukovara odabrali upravo jednog njihovog kolegu. Ovime ne želim ni malo umanjiti zasluge Siniše Glavaševića, već samo želim kazat da ja u osnovnoj školi nikad nisam čuo ni jedno drugo ime osim njegovog i doktorice Vesne Bosanac.

moonlight
26-10-2014, 20:54
Genetika je u SDP-u jako bitna!

Ne bi htio ulaziti preduboko u jednu temu, ali mislim da je sama uloga Siniše Glavaševića malčice precjenjena. Naime ja sam kao mali u školi znao jedino za njega, nikakav Blago Zadro, nikakvi jastrebi ni mladi ni stari... To je i logično, naime novinari su ti koji stvaraju javno mijenje, i logično je da su za najvećeg heroja obrane Vukovara odabrali upravo jednog njihovog kolegu. Ovime ne želim ni malo umanjiti zasluge Siniše Glavaševića, već samo želim kazat da ja u osnovnoj školi nikad nisam čuo ni jedno drugo ime osim njegovog i doktorice Vesne Bosanac.

Pa iskreno u škole je u plani program Bitka za Vukovar ušla na jedan širi način tek prije nekih 6. godina, do tada je bila na toj razini...pad 18.11., "Priča o gradu" , Siniša Glavašević i .

Inkvizitor
26-10-2014, 20:56

Na prvoj stranici sam stavio ali evo opet..

Antika
26-10-2014, 22:06
Pa što. Šačica ljudi je 91-ve obranila Hrvatsku.

Hej, nemoj tako, sad ti ponižavaš branitelje!
Zar nisi vidio spisak od 500 000 branitelja? Da su srbi znali za tu brojku, pobjegli bi iz krajine prije oluje!!
Možda ih nije bilo toliko, to su morali provjeriti oni pod bijelim šatorom na trgu. Zar nije bilo poštenije prema Domovinskom ratu da su kojeg od njih razotkrili???
Mogli su štrajkat da ih se izdvoji sa spiska, a ne postavljati i mjenjat ministre!!

Inkvizitor
26-10-2014, 22:09
Hej, nemoj tako, sad ti ponižavaš branitelje!
Zar nisi vidio spisak od 500 000 branitelja? Da su srbi znali za tu brojku, pobjegli bi iz krajine prije oluje!!
Možda ih nije bilo toliko, to su morali provjeriti oni pod bijelim šatorom na trgu. Zar nije bilo poštenije prema Domovinskom ratu da su kojeg od njih razotkrili???
Mogli su štrajkat da ih se izdvoji sa spiska, a ne postavljati i mjenjat ministre!!

91-ve gospodine slabo shvaćajući. Napisao sam , obranili, ne oslobodili.

Antika
26-10-2014, 22:13
91-ve gospodine slabo shvaćajući. Napisao sam , obranili, ne oslobodili.

A, ti dobro shvaćajući objasni kako to "obranili 91", kad se rat rasplansao nakon toga još pune 4 godine??
A ja, tako je, gore si rekao da si i ti sudionik rata. Možda je za tebe 91 "obranjena" Hrvatska pa se više nisi uključivao.

Picaferaj
26-10-2014, 23:01

Ima ih ovdje u Rijeci, ne toliko puno al' prave puno buke i u člancima Novog Lista i u komentarima članaka. Al baš buke, bez ikakvih argumenata ili najosnovnije logike

Grunf
26-10-2014, 23:12
Na prvoj stranici sam stavio ali evo opet..

:facepalm

A jel ima nastavak? Koji je to krupan zadatak koji će obaviti u zadnjoj godini mandata?

Picaferaj
26-10-2014, 23:35
A, ti dobro shvaćajući objasni kako to "obranili 91", kad se rat rasplansao nakon toga još pune 4 godine??
A ja, tako je, gore si rekao da si i ti sudionik rata. Možda je za tebe 91 "obranjena" Hrvatska pa se više nisi uključivao.

nakon 91. linije bojišnice se nisu pomicale u srpsku korist. Znači, zaustavljeni su. Prevedeno na tebi razumljiv jezik, odbranjeno je.
Nije posao branitelja istraživat ko je lažnjak a ko nije nego Vlade, ministarstva i ministra. To su i najavljivali. Objavili čak i popis. i što se dogodilo?

Antika
27-10-2014, 08:05
nakon 91. linije bojišnice se nisu pomicale u srpsku korist. Znači, zaustavljeni su. Prevedeno na tebi razumljiv jezik, odbranjeno je.
A vidi i njega, i on sa njim odbranio Hrvatsku 91., a ovi ostali što su nakon vas ostali po bojišnicama još 4/5 godina samo su sakupljali vaše čaure. Neznam kakva ste braniteljska prava vi ostvarili? Što se mene tiče, to vaše što ste odbranili uzmite bodljikave žice i sve zagradite, neka ostane vaše.

Nije posao branitelja istraživat ko je lažnjak a ko nije nego Vlade, ministarstva i ministra.
Vidi molim te, a je njihov posa mjenjati ministre koji su na tim pozicijama zahvaljujući velikom broju hrvatskih glasača.

To su i najavljivali. Objavili čak i popis. i što se dogodilo?
Valjda nisi upućen, branitelji su ti koji su branili objavu popisa.

Inkvizitor
27-10-2014, 09:36
heheh budale, ovaj ne zna di veže, di driši.

Čovik mu kaže da su vladajući objavili popis branitelja i koliko su našli lažnih a on o tome da su se branitelji protivili objavi popisa....hehehe..

Još bi cijelu Hrvatsku bodljikavom žicom ogradio..

Grunf
27-10-2014, 09:59
Ima ih ovdje u Rijeci, ne toliko puno al' prave puno buke i u člancima Novog Lista i u komentarima članaka. Al baš buke, bez ikakvih argumenata ili najosnovnije logike

Ne računam medije koje su pod paskom i utjecajem vladajućih. Naravno da će oni podržavati vladine poteze kad o njihovom smanjenju poreza i otpisu obaeza ovise.

Grunf
27-10-2014, 10:09
Photo:fah

http://narod.hr/wp-content/uploads/2014/10/FAH-Ha263342-580x386.jpg?a14b1b

Došao sam da vam kažem da je Sabor otvoren za vas”, kazao je Leko u šatoru ispred Ministarstva naglašavajući da je potrebno naći rješenje “na demokratskom principu, u najvišoj instituciji države, a to je Sabor”. Na razgovor bi, dodao je, uz predstavnike prosvjednika bili pozvani i predstavnici izvršne vlasti.

“Razumijem pojedinačne slučajeve, to ne mogu ja riješiti već nadležna tijela, a generalno što tražite – to treba završiti u Saboru. Bilo bi razumno da se rasprava o pravima branitelja, bilo strahovima, bilo realnim problemima, raspravlja u institucijama. Sabor je nabolje mjesto za to”, ustvrdio je.

Danas je četvero branitelja prosvjednika zbog zdravstvenih problema završilo u bolnici te je Leko kazao kako bi upravo zbog brige o onima koji teško mogu izdržati sadašnje vremenske uvjete trebalo razgovarati u Saboru.

Jedan od organizatora prosvjeda, predsjednik Udruge 100-postotnih hrvatskih ratnih vojnih invalida (HRVI) Domovinskog rata Đuro Glogoški zahvalio je Leki na posjetu kazavši kako je on jedan od onih “koji ima više razumijevanja za ovu populaciju od nekih drugih”.

“Nikada iz vaših usta nismo čuli riječi koje izgovaraju premijer Milanović, niti ministar Matić, na tome vam hvala”, kazao je Glogoški, a branitelji zapljeskali.

Na Lekin poziv u Sabor odgovorio je kako je za to najprije potrebno da premijer Milanović smijeni ministra branitelja te zamjenicu i pomoćnika ministra Matića.

“Uz dužno poštovanje vama i predsjedniku Josipoviću, nakon ove tri smjene spremni smo razgovarati u našem ministarstvu, Ministarstvu branitelja, a nakon toga sve rješavati u Hrvatskom saboru. Mi mislimo da je to jedini put da pronađemo odgovarajuće rješenje zbog svih ovih ljudi, naše Nevenke Topalušić i naših ljudi koji su danas završili u bolnici”, rekao je Glogoški uz pljesak prosvjednika.

Upozorio je i da se, nažalost, sve češće događa da se u stranu pokušava gurnuti one koji su stvarali Hrvatsku te da se neke “ideologije iz prošlosti pokušava prebaciti na hrvatske branitelje”.

“Međutim, mi na to nećemo pristati. Ideologija je ostala u prošlosti, za nas postoji Domovinski rat kao temelj hrvatske države i postoji svetinja – a to su oni koji su dali živote za hrvatsku državu”, poručio je.

Leko je ponovio da je Sabor mjesto na kojem se treba razmotriti njihov zahtjev. “Pokušat ćemo organizirati na najbolji način da se pojave oni koji mogu i hoće odlučivati i vi predstavnici branitelja. Onda su zahtjevi, rekao bih, specificirani u jednoj instituciji. To bi bilo u interesu, čini mi se, i vas branitelja i ukupnog hrvatskog društva, hrvatske države. Uvjeren sam u to da ćemo stvari morati rješavati u Saboru”, kazao je.

Iskazao je uvjerenje da je i braniteljima, kao i njemu i mnogima u Hrvatskoj “do budućnosti, a ne do prošlih ili bilo kojih ideologija”.

“Mi se svi, nadam se, borimo za nove generacije. I zabrinutost svakog čovjeka, posebno branitelja, razumijem. Hrvatskoj već dugo ne ide kako bi branitelji i mnogi građani Hrvatske htjeli. Mi smo u krizi duži period, ali to ne znači da ne možemo i ne moramo rješavati bilo pojedinačne ili grupne zahtjeve i tražiti rješenja. Ali, rješenja moramo tražiti na demokratskim osnovama. Bez toga, bojim se da je to korak natrag”, istaknuo je Leko.

Jedan od organizatora prosvjeda, predsjednik Udruge Specijalne policije Josip Klemm upitao je predsjednika Sabora, referirajući se na izjavu ministra Matića, hoće li Hrvati biti izbačeni iz Europske unije zbog branitelja, na što je Leko kazao kako je uvjeren da neće. “Ne znam da li uopće postoji institut izbacivanja zbog toga. Nismo mi napravili ništa što se ne događa i u drugim društvima”, dodao je.

Prije razgovora s organizatorima prosvjeda, predsjednik Sabora zapalio je svijeću ispred Ministarstva branitelja te razgovarao s nekima od prosvjednika koji su mu ukazali na probleme s kojima se susreću.

http://narod.hr/hrvatska/leko-posjetio-branitelje-pozvao-ih-na-rjesavanje-problema-u-sabor/

Picaferaj
27-10-2014, 16:23
A vidi i njega, i on sa njim odbranio Hrvatsku 91., a ovi ostali što su nakon vas ostali po bojišnicama još 4/5 godina samo su sakupljali vaše čaure. Neznam kakva ste braniteljska prava vi ostvarili? Što se mene tiče, to vaše što ste odbranili uzmite bodljikave žice i sve zagradite, neka ostane vaše.

Vidi molim te, a je njihov posa mjenjati ministre koji su na tim pozicijama zahvaljujući velikom broju hrvatskih glasača.

Nisam vičan "multi"citiranju a i nema potrebe odgovarati pojedinačno na svaku tvoju nevjerovatno glupu repliku svakom dijelu mog komentara. Samo ću još dodat da uopće nisam branitelj i da sam tada bio na drugom kraju svijeta.

Antika
27-10-2014, 17:01
heheh budale, ovaj ne zna di veže, di driši.

Čovik mu kaže da su vladajući objavili popis branitelja i koliko su našli lažnih a on o tome da su se branitelji protivili objavi popisa....hehehe..

Još bi cijelu Hrvatsku bodljikavom žicom ogradio..

Halo, vežeš li ti uopće neke stvari??
Zar ti nije poznato kako su branitelji bili najveći protivnici objave spiska branitelja, navodno da bi mogli imati problema pri prelascima granica?

Inkvizitor
27-10-2014, 17:02
Zar ti nije poznato kako su branitelji bili najveći protivnici objave spiska branitelja, navodno da bi mogli imati problema pri prelascima granica?

Pa to je istina. I' što je pjesnik s time želio reć.

Picaferaj
27-10-2014, 18:06

Neko ti je zdipia mozak...ako si ga uoupće imao, Lol

moonlight
27-10-2014, 18:18

A tko bi trebao mijenjati ministra branitelja nego branitelji, ministra prosvjete prosvjetari, ministra zdravstva liječnici...ili da to prepustimo komitetima?

skater
27-10-2014, 19:20
Nemaju Jugoslaveni i komunjare (antifašisti) mira, i dalje Hrvatsku i Hrvate vuku u 2.svjetski rat i pokušavaju rehabilitirati antifašističke zločince.

"Oni koji hoće neku drugu Hrvatsku, Hrvatsku u kojoj se vraćaju Kevine jame, u kojoj se partizani proglašavaju zločincima, u kojoj se ne razumije povijest, ne čine dobro Hrvatskoj", rekao je Josipović obraćajući se nazočnima na današnjoj svečanosti obilježavana 70. obljetnice oslobođenja Splita od fašizma, održanoj u splitskom HNK. "Učinit ću sve da istina o partizanima i partizankama, o Drugom svjetskom ratu, o antifašizmu, o predsjedniku Josipu Brozu Titu i drugim velikanima naše povijesti bude sačuvana", rekao je, a na spominjanje Titova imena uslijedio je pljesak nazočnih.

http://s28.postimg.org/jtvlushnh/Untitled.png

„Međutim, došlo mi je na um da je Tito jednoj brigadi dao ime braće Radić i to je povod da uzmem ovo odlikovanje, jer u ovoj Hrvatskoj ne bih htio uzeti neko drugo", kazao je Reić.

Podsjetit ću da je prvi hrvatski predsjednik bio partizan, podsjetit ću da je drugi hrvatski predsjednik Mesić bio i jest antifašist, a i ja sam antifašist i dijelim te vrijednosti.

Dobro je rekao Zdravko Tomac, Jovan pokušava Tita tuđmanizirati a Tuđmana titoizirati. Jesi li antikomunist Josipoviću?

Ova Hrvatska satkana na Domovinskom ratu, na antifašizmu, na tim najboljim vrijednostima za oba pokreta, jest europska Hrvatska, napredna Hrvatska i moderna Hrvatska

Ne uspoređuj hrvatske branitelje s partizanima. Hrvatski branitelji su se borili za slobodnu i neovisnu državu Hrvatsku, ne za Jugoslaviju. Hrvatski branitelji su branili Hrvatsku od jugokomunista, četnokomunista i antifašista. Ova Hrvatska je satkana na domoljublju i hrvatskom nacionalizmu a ne antifašizmu.

Posebno je zhvalio predsjedniku Josipoviću na tom odlikovanju rekavši da je Josipović imao „veliku hrabrost i još veću mudrost" kada je nedavno u posjetio branitelje koji prosvjeduju u Zagrebu. "Ja ne bih izdržao ono i moje partizansko srce ne bi izdržalo", dodao je Reić.

Što to nebi izdržalo njegovo partizansko, antifašističko srce među hrvatskim braniteljima?

skater
27-10-2014, 19:51
Vidi molim te, a je njihov posa mjenjati ministre koji su na tim pozicijama zahvaljujući velikom broju hrvatskih glasača

957.935 od mogućih 3.740.951

Picaferaj
27-10-2014, 20:50
957.935 od mogućih 3.740.951

10% od 3 760 951 je najmanje 450 000

Grunf
27-10-2014, 22:47
To mi nije jasno kak tumace taj zakon...Pise 10% od biraca u Hrvatskoj. Sad im odjednom pasu BH Hrvati i dijaspora kad treba zahebat narod. :rolleyes:

skater
28-10-2014, 00:02
10% od 3 760 951 je najmanje 450 000

Za Šeksa, Peđu i Sanju Barić koji tumače Ustav "smisleno" a ne "gramatički".

To mi nije jasno kak tumace taj zakon...Pise 10% od biraca u Hrvatskoj. Sad im odjednom pasu BH Hrvati i dijaspora kad treba zahebat narod. :rolleyes:

Mažu oči.

http://www.zakon.hr/z/94/Ustav-Republike-Hrvatske

O pitanjima iz stavka 1. i 2. ovoga članka Hrvatski sabor će raspisati referendum u skladu sa zakonom ako to zatraži deset posto od ukupnog broja birača u Republici Hrvatskoj.

Što tu Šeksu, Peđi, Sanji Barić i ostalom šljamu koji su nekim čudom završili pravni fakultet i nakon svega što su izbljuvali još tumače pravo umjesto da ih se za sva vremena izbaci iz Sabora ili vršenja pravnih poslova ili predavanja prava, nije jasno?

Grunf
28-10-2014, 00:06
Ma tu je sve jasno kao dan. Baš me zanima kaj bu bilo ak bu Markića zadovoljila te uvjete sa svojim referendumom, a vlada joj ne bu dala da održi referendum.

Komari
28-10-2014, 00:16
Prije nekih pol sata dok se molila krunica jedan branitelj se polio benzinom i zapalio.

:(

Odveli su ga u bolnicu.

Bože pomozi.

.

Grunf
28-10-2014, 00:24
Znam da su mnogi ljudi očajni, ali ne razumijem dizanje ruke na sebe zbog idiota u vlasti...Kao da će to njih štrecnuti, toliki ljudi su oduzeli sebi život i da li je koga u vladi briga? Ne baš...Žao mi je čovjeka, vjerojatno je u teškom rastrojstvu to napravio...Nije to rješenje. Nadam se da će biti dobro. :)

skater
28-10-2014, 01:24
Prije nekih pol sata dok se molila krunica jedan branitelj se polio benzinom i zapalio.

:(

Odveli su ga u bolnicu.

Bože pomozi.

.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/38/Th%C3%ADch_Qu%E1%BA%A3ng_%C4%90%E1%BB%A9c_self-immolation.jpg

Znam da su mnogi ljudi očajni, ali ne razumijem dizanje ruke na sebe zbog idiota u vlasti...Kao da će to njih štrecnuti, toliki ljudi su oduzeli sebi život i da li je koga u vladi briga? Ne baš...Žao mi je čovjeka, vjerojatno je u teškom rastrojstvu to napravio...Nije to rješenje. Nadam se da će biti dobro. :)

Mnogi bi rekli da ako je već to mislio učiniti da prije toga liši života one koji su ga u to stanje doveli, ali kao što si rekao, radi se o teškom rastrojstvu, u tom stanju nije sposoban normalno razmišljati.

Antika
28-10-2014, 08:24
A tko bi trebao mijenjati ministra branitelja nego branitelji,....?
DA, ali ne njih toliko koliko ih stane pod mali bijeli šator!!
Onaj jedan branitelj se dere i govori kako se naručio za neke liječničke pretrage i da mora čekati nekoliko mjeseci. Šta bi on u ovakvoj situaciji kakva trenutno je u Hrvatskoj, on bi da se njega i njih prima preko reda kad god požele. Kad bi onda došla na red ona poštena hrvatska sirotinja koja nema nikakve privilegije?
Neki su ljudi naučili na mnoge privilegije i ne razmišljaju o ostalom narodu!!

Grunf
28-10-2014, 10:20
Prema neslužbenim informacijama radi se o osobi koja nije bila sudionik prosvjeda već je tamo naknadno došla, polila se benzinom i zapalila. Očevici su prepričali da se muškarac dovezao taksijem, nakratko pozdravio okupljene branitelje oko vatre, a potom se iznenada polio benzinom i zapalio. Prije toga je navodno uzviknuo: Sve za Hrvatsku! Drž’ te se!

Muškarac je prevezen u Traumatološku bolnicu s teškim ozljedama. Kako doznajemo od dežurnog liječnika: 50-godišnjak je stabilno i izvan životne opasnosti, a opeklinama mu je zahvaćeno 30-40 posto površine tijela.

Policija s obzirom da je očevid još u tijeku, nije mogla potvrditi njegov identitet i radi li se o hrvatskom branitelju. Neslužbeno se doznaje da je tom prigodom još jedna osoba lakše ozlijeđena pokušavajući pomoći osobi koja se zapalila i liječnička pomoć joj se pruža u KBC Zagreb.

http://narod.hr/hrvatska/dezurni-lijecnik-traumatoloske-bolnice-branitelj-koji-se-zapalio-stabilno-izvan-zivotne-opasnosti/

Grunf
28-10-2014, 14:38
http://www.index.hr/images2/FAH-Ha283695Simunicbranitelji.jpg

http://www.index.hr/images2/FAH-Ha283694Simunicbran.jpg

http://www.index.hr/images2/FAH-Ha283693simunic.jpg

http://www.index.hr/vijesti/clanak/joe-simunic-dosao-na-prosvjed-ratnih-veterana-pred-ministarstvo/780316.aspx

Grunf
28-10-2014, 14:44
Kujundžić poziva na ostavku Milanovića i Matića. :kava

Poštovani,
današnji događaj pred Ministarstvom branitelja u Savskoj ulici i tragedija koja je samo srećom izbjegnuta pokazuje razmjere nezadovoljstva hrvatskih branitelja, koja nije rezultat samo financijskih i materijalnih nedaća već i kontinuirano loših odnosa te posvemašnjeg nedostatka komunikacije.

Za to ne možemo kriviti branitelje, to nije prvenstveno njihova odgovornost, već odgovornost izvršne i zakonodavne vlasti. Ne može im se u lice prijetvorno govoriti da su ponos Hrvatske, a zatim, čim više im više niste na vidiku, tvrditi da su politički izmanipulirani!

Ako branitelji smatraju da postoji problem, ako su spremni zbog toga ugroziti i vlastite živote, onda se o tom problemu mora na vrijeme razgovarati! Ne smije se ni u kojem slučaju dopustiti da nezadovoljstvo naraste toliko da ljudi moraju izlaziti na ulicu, da oni čije je zdravlje već na tankoj niti dodatno ugrožavaju svoje živote, ništa manje nego nekada na prvoj crti bojišnice.

Do smrti Nevenke Topalušić jednostavno nije smjelo doći, nije se nipošto smjela dopustiti uzavrela atmosfera u kojoj će još jedan branitelj podići ruku na sebe, čak štoviše javno se zapaliti pred očima Hrvatske, prosvjedujući protiv odnosa vlasti prema njemu i njegovim nekadašnjim suborcima, te protiv općeg stanja u Hrvatskoj.

To je u najmanju ruku moralna odgovornost ministra branitelja, a zatim i predsjednika Vlade koji ga i dalje bezrezervno podržava, omalovažavajući prosvjednike!

Ministar branitelja koji javno priznaje da mjesecima nije u stanju dogovoriti susret predstavnika branitelja s ministrom zdravstva, objašnjavajući da je nemoćan, jer da na njegove dopise u Vladi, koje je on član, nitko ne odgovara - mnogo prije je bio dužan postaviti to pitanje na sjednicama Vlade. Već sama ta činjenica bila je dovoljna za podnošenje ostavke.

Danas, ne analizirajući eventualnu subjektivnu odgovornost Vas kao ministra branitelja, najbolje što možete učiniti je poslušati zahtjeve prosvjednika, poduzeti jedini mogući odgovoran čin te iz moralne odgovornosti - sami smjesta odstupite s mjesta ministra branitelja i time potaknete rješenje ove situacije!

O moralnoj odgovornosti predsjednika Vlade Zorana Milanovića suvišno je i govoriti. Ako možda i nije izravni krivac, svatko tko se nalazi na fuknciji na kojoj se on nalazi u datom trenutku je objektivno i subjektivno najodgovorniji za sve nedaće u ovom društvu, odnosno za njihovo nerješavanje, zanemarivanje i guranje pod tepih. Zoran MIlanović možda misli da na raspolaganju ima još barem jednu godinu, ali hrvatski branitelji, kao i većina građana Hrvatske nemaju toliko vremena. Oni i dalje uzaludno čekaju barem taj prvi odlučan korak prema rješenju!

S obzirom na gospodarsku, društvenu i sveopću moralnu katastrofu Hrvatske, za koju je on suodgovoran, jedini ispravan korak kojeg bi Zoran Milanović mogao poduzeti je - što prije raspisati izvanredne izbore.

Onaj koji ništa ne napravi da se ova situacija riješi, na savjesti će imati sve ono što se u Savskoj može dogoditi, a nijedna funkcija, nijedna fotelja, nije vrijedna života hrvatskog branitelja.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/135968-kujundzic-pozvao-milanovica-i-matica-da-daju-ostavke-nijedna-funkcija-nijedna-fotelja-nije-vrijedna-zivota-hrvatskog-branitelja.html

Inkvizitor
28-10-2014, 15:21
Čisto sumnjam da će tu bit ikakvih ostavki.

Držat će se rukama , nogama, zubima za svaki dan mandata. Jer znaju da zadugo više neće imat takvog meda.

Vidiš da ni predsjedničke izbore još nisu raspisali.

Svašta ćemo se mi tu još nagledat.

Joe izgubio si dio kredibiliteta kad si pristao igrati u klubu koji za vlastite navijače radi logorsku atmosferu na stadionu. Žao mi je.

skater
28-10-2014, 17:35
Onaj jedan branitelj se dere i govori kako se naručio za neke liječničke pretrage i da mora čekati nekoliko mjeseci. Šta bi on u ovakvoj situaciji kakva trenutno je u Hrvatskoj, on bi da se njega i njih prima preko reda kad god požele. Kad bi onda došla na red ona poštena hrvatska sirotinja koja nema nikakve privilegije?

Vidim da je tebi mozak dobro opran određenim zvučnim riječima ("buzzword") koje stalno ponavljaju političari u medijima. Jedna od njih je "privilegija".

Ako netko ima privilegije u Hrvatskoj to je onda antihrvatski politički šljam, nikako hrvatski branitelji i hrvatski narod. Da ne spominjem razne manjine kojima se antihrvatski politički šljam ulizuje i daje izdašna novčana sredstva.

Ostavi se tih priglupih ispraznica.

U razvijenom zapadnom svijetu, leftardi i libtardi, kulturni marksisti su izmislili pojam "bijela privilegija" ("white privilege") kojim pokušavaju reći kako bijelci sve što imaju su stekli nekom magijom ili izrabljivanjem manjina, a ne vlastitom inteligencijom i radom. Slična situacija u Hrvatskoj ali budući da ovdje multikulturalizam/multirasizam nije dostigao kritičnu masu kao na Zapadu, dežurna skupina krivaca na koju se obrušavaju ljevičari, komunjare, antifašisti, su hrvatski branitelji, oni su ta "privilegirana skupina".

Ukratko, u Hrvatskoj, hrvatski branitelji i sirotinja plaćaju jebeno visoki porez, u rangu skandinavskih država, ali usluga nije na istoj razini.

skater
28-10-2014, 17:43
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/135902-evo-plana-antifasistickih-udruga-za-2014-2015-godinu-zelimo-status-kao-i-hrvatski-branitelji-zelimo-mijenjati-udzbenike.html

http://www.dnevno.hr/i/data/2014/10/27/135902/1_313180.jpg

Evo plana antifašističkih udruga za 2014. - 2015. godinu: 'Želimo status kao i hrvatski branitelji, želimo mijenjati udžbenike...'

Ovaj dokument jasno opisuje kako antifašisti djeluju i objašnjava što su sve do sada uspjeli učiniti. Ono što je ipak najzanimljivije, otkriva što još planiraju učiniti i kako žele uzeti dio "braniteljskog kolača" koji je, naročito posljednjih dana, gorkog okusa.

U posjedu smo dokumenta koji daje odgovore na mnoga pitanja branitelja i invalida Domovinskoga rata. Ovo je zapis koji potvrđuje sve ono o čemu veterani pričaju već godinama, a što na žalost, nije uzimano za ozbiljno. Zbog svojih sumnji u rušenje identiteta hrvatskog branitelja, Domovinskoga rata i Hrvatske uopće, proglašavani su paranoičnim i tretirani kao "PTSP-ovci za koje rat nikako da završi". Da je jedan vid ratovanja još uvijek u tijeku, odnosno, da nikada nije niti završio, sada se može sa sigurnošću reći, a i potkrijepiti. Ovaj dokument jasno opisuje kako antifašisti djeluju i objašnjava što su sve do sada uspjeli učiniti. Ono što je ipak najzanimljivije, otkriva što još planiraju učiniti i kako žele uzeti dio "braniteljskog kolača" koji je, naročito posljednjih dana, gorkog okusa. Evo detalja iz dokumenta Saveza antifašističkih boraca i antifašista RH (SABA) koji je nazvan "Programski zadaci SABA RH u 2014. i 2015. godini":

"Obilježavanje značajnih događaja antifašističke borbe, pored svečanih skupova, akademija i komemoracija, valja obogatiti novim sadržajima, društvenim tribinama, tematskim raspravama, razgovorima sa sudionicima događaja iz NOB-a, koncertima, izložbama, pohodima, izletima, kvizovima znanja, sportskim natjecanjima i posjetima mjesta koja su značajna za NOB i Domovinski rat. U tom pogledu bitna je suradnja sa školama, kulturnim i sportskim društvima. Jednako je tako važna i suradnja s udrugama proizašlima iz Domovinskoga rata.

Temeljem aktualnih okolnosti SABA RH angažirat će se na ostvarivanju sljedećih programskih sadržaja u 2014. i 2015. godini:

Ostvarivanje Deklaracije Hrvatskoga sabora o antifašizmu:

- Predložiti raspravu o Deklaraciji u Hrvatskome saboru,

- Predložiti osnivanje Koordinacijskog odbora Hrvatskoga sabora za provođenje Deklaracije.

Status SABA:

- Putem saborskih zastupnika i klubova zastupnika, ali i Vlade RH predložiti izmjene i dopune zakona o udrugama u pogledu organiziranja i financiranja SABA RH, zajednica udruga županija, gradova i općina,

- Predložiti Vladi RH formiranje posebnog odjela ili službe pri Ministarstvu branitelja, odgovarajućim tijela u županijama, gradovima i općinama, kako bi se sustavno utvrdio statusa udruga, zajednica udruga i SABA RH, te ujednačio status i materijalni položaj antifašističkih udruga s udrugama Domovinskog rata.

U cijelom nizu planova koje antifašisti žele izrealizirati u ovoj i nadolazećoj godini, zanimljiva je i stavka koja govori o statusu sudionika NOB-a:

- Prijedlog zakona o usklađivanju mirovina vojnih osiguranika bivše SFRJ

- Izmjene i dopune uredbe o participaciji u zdravstvenom osiguranju (borci NOB-a bili su do 2005. godine oslobođeni participacije u zdravstvenom osiguranju. Međutim, 2005. godine Uredbom je pravo na oslobođenje participacije ukinuto samo za borce Narodnooslobodilačke borbe, a svim drugima: sudionicima Domovinskog rata, ratnim vojnim invalidima Domovinskog rata i ratnim vojnim invalidima II. svjetskog rata to pravo je zadržano, što predstavlja diskriminaciju prema borcima NOR-a.)

- Donošenje propisa o obeštećenju preživjelih logoraša iz ustaško fašističkih logora u hrvatskoj i fašističkih logora u italiji

Izuzev svega navedenog, plan na kojem rade članovi SABA je i povrat imovine kojom bi financirali svoju udrugu, a osvrnuli su se i na udžbenike:

- Predložiti Ministarstvu prosvjete i sporta osnivanje Komisije koja bi trebala sačiniti cjelovitu stručnu i znanstvenu analizu nastavnih programa i udžbenika u dijelu koji se odnosi na noviju povijest, NOB 1941-45, Domovinski rat 1991-95.

Temeljem tih nalaza Ministarstvo bi trebalo pokrenuti postupak za promjenu i dopunu sadržaja koji ne odgovaraju povijesnim činjenicama.

Dio braniteljskoga svijeta koji je upoznat s ovim planom, nije iznenađen i kaže, "ovo se ne događa od jučer. Međutim, oni sada idu izravno na Sabor i traže prava preko naših zasluga. Sada je jasno da naše mirovine koje će od 1. 1. 2015. novim obračunom biti smanjene, dijelom idu u ruke partizana."

interceptor
28-10-2014, 18:08
Nadam se toplo da više nećemo gledati taj bal vampira iz Kumrovca. Samo LUSTRACIJA i ništa više...
Prvi i drugi svjetski rat su odavno prošli,koliko se sjećam zadnji je bio Domovinski rat pa je najnormalnije da stradalnici i sudionici tog rata budu pod državnom skrbi.Ova se država zove Hrvatska a ne Jugoslavija za koju su srali u pelene(?) ti koji traže izjednačavanje prava sa stradalnicima Domovinskog rata.

skater
28-10-2014, 19:03
Ne znam što su branitelji prosvjednici još spremni riskirati. Stvari su izmakle kontroli, ovo što se noćas dogodilo velika je tragedija.... Pozvani su u najviše institucije. Kada netko prezire poziv predsjednika RH i parlamenta, ne znam što misli o toj državi

Josipović i Leko nisu država smrade komunjarski. Kada se ruši vlast, ne ruši se država, govno komunjarsko, jer po toj logici je talijanska država bila rušena više puta. Ovo je hrvatska država a vlast je antihrvatska i kao takvu ju treba rušiti svim sredstvima.
Vlast nije hrvatska država. Vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu, ne pripada političkoj eliti.

Kako se samo komunjare na vlasti poistovjećuju s državom a neki iz hrvatskoj naroda još za sve nedaće okrivljuju državu umjesto da okrivljuju vlast koja vodi hrvatsku državu.

Humphrey
28-10-2014, 21:13
Evo zore, evo dana, Evo Matića i Kotromanovića.

Na vrh gore Trebevića, U logoru Matića.

U logoru Fred sjedi, Svojoj vojsci on besjedi.

Oj Hrvati, braćo mila, Duboka je voda Drina.

Drinu treba pregaziti, A Srbiju zapaliti.

Kad je Drinu pregazio, U nogu je ranjen bio,

On ne viče ajme meni, Već on skviči nemojte mene ja sam srbin!

Antika
28-10-2014, 21:55
Poštovane građanke i građani Republike Hrvatske,

odlučio sam obratiti vam se na ovaj način, za kojim dosad nisam posezao, zbog prosvjeda skupine najtežih invalida Domovinskog rata pred Ministarstvom branitelja na Savskoj cesti u Zagrebu. Taj prosvjed, kao što znate, traje već deveti dan.

Prije svega, u svoje ime i u ime hrvatske Vlade izražavam iskrenu i duboku sućut obitelji hrvatske braniteljice i ratne junakinje, gospođe Nevenke Topalušić, koja je preminula tijekom prosvjeda pred Ministarstvom branitelja. Izražavam, također, vjeru u brzi i uspješni oporavak hrvatskog branitelja, našeg sugrađanina, koji se noćas teško ozlijedio na mjestu prosvjeda, kao i u oporavak nekolicine branitelja koji su ovih dana hospitalizirani zbog iscrpljenosti te izloženosti hladnoći i stresu.

Hrvatska Vlada kojoj sam na čelu, uključujući svakog ministra i svakog dužnosnika, ničim – ponavljam: ničim! – nije pružila ni najsitniji povod prosvjedu. Moja Vlada ni na koji način – nijednom mišlju, riječju, djelom ili propustom – nije dovela u pitanje ljudsko dostojanstvo hrvatskih branitelja i neprolaznu važnost Domovinskog rata u kojem su obranjene najviše vrijednosti naše nacije i našega društva. Te su vrijednosti – ljudska sloboda, te demokracija, jednakost i solidarnost.

Do danas, Vlada kojoj sam na čelu nije oduzela ni umanjila ni jedno zakonsko pravo koje imaju hrvatski branitelji. Jedino što smo učinili jest desetpostotno smanjenje mirovina većih od pet tisuća kuna. Braniteljska populacija prihvatila je tu mjeru. Ljudi koji su bili spremni dati život za našu zemlju duboko su svjesni da se nisu borili za društvo u kojemu će bilo koja društvena skupina ili kategorija biti iznad realnosti u kojoj živi velika većina hrvatskih građana.

Unatoč teškoj ekonomskoj situaciji, naša Vlada nikad nije razmišljala o proračunskim uštedama na račun materijalnih prava hrvatskih branitelja, osobito ratnih invalida i stradalnika. Nikad nitko nije najavio bilo kakve zakonske izmjene kojima bi se smanjivala ta vrsta državnih izdataka.

Ovakvo opredjeljenje nije pragmatizam, nego pitanje ljudskog i političkog uvjerenja da država mora biti jamac dostojanstvenog života ljudi koji su se tako nesebično žrtvovali za opće dobro. Naglašavam, opće dobro, za dobro najširih slojeva hrvatskog društva, a ne za bilo čije pojedinačne materijalne ili političke interese.

Sve ovo što sam kazao nije ni opravdavanje ni iznuđeno dokazivanje domoljublja. Sve ovo što sam kazao su, jednostavno, činjenice. Samo i jedino – činjenice.

Povodi i razlozi za prosvjed pred Ministarstvom branitelja, dakle, nikad nisu postojali, ne postoje danas, i neće postojati dok Hrvatsku vodi moja Vlada. Premda ne sumnjam u iskrenost većine branitelja koji prosvjeduju, pozivam ih da se vrate svojim obiteljima i ne ugrožavaju dodatno svoje zdravlje.

Ponavljam kako je moja Vlada otvorena za razgovor o svim problemima s kojima su suočeni, ali ne na ulici nego u institucijama države za koju su se borili.

Ne mogu pristati na ultimativne zahtjeve za smjenu ministra branitelja Predraga Matića i njegovih najbližih suradnika, Vesne Nađ i Bojana Glavaševića. Želim kazati i ovo. Život, rad i uvjerenja ministra Matića i njegovih najbližih suradnika nespojivi su s optužbama i uvredama kojima ih se ovih dana obasipa.

Povjerenje koje ste nam vi, dragi sugrađani dali, podrazumijeva odgovorno i predano djelovanje u interesu naše zemlje i svih njezinih građana. To činimo i to ćemo i dalje činiti.

Hvala!

Svaka čast!!!

:cool:

Inkvizitor
28-10-2014, 22:22
Koliko moraš biti besćutno smeće da se držiš te voje pozicije iako vidiš da se radi toga događaju tragedije. Dakle, taj Matić nema trun karaktera u sebi. Da ima trun ljudske empatije i odgovornosti ne bi se grčevito držao te svoje fotelje, ni on ni onaj ufurani balavac i ni ona treća persona.

Podsjeća malo na onu kreauturu iz Dinama , koji je žrtvovao sve i što je dovelo do toga da pucaju glave i lije se krv, samo da bi on zadržao svoje mjesto i svoje privilegije.

Slučajni premijer slučajnog naroda je promašio ceo fudbal.

Branitelji i invalidi nisu tamo samo radi svojih materijalnih prava nego zato jer ih mali šmrkavac naziva hrvatskom stranom pod navodnicima i govori kako oni to eto imaju PTSP a oni na strani Krjaine ( takoih šmrkljo naziva) nemaju.

protestira se jer su branitelji već odavno u društvu postali anatemizirana skupina po kojoj se svaki ćuko može virtulano popišat. Oduzeto im je dostojanstvo i pretvoreni su u ruglo.

I sve to snob koji je za vrijeme rata kartao po zagrebačkim stanovima zna, dok su oni o kojima danas priča lili krv i stali svojim tijelim pred čelik, samo baca spinove na koje mogu pasti samo maloumni ili koji su i sami takvi kao on.

moonlight
28-10-2014, 22:27

Pa gdje su ti drugi branitelji koji bi stali iza djela Freda i njegovih pomoćnika?
Gdje su...?
Tebi je normalno da čovjek koji ima gelere u sebi čeka rehabilitaciju u toplicama do 2016., kako je rekao?

Ali dobro , kad si već naveo premijera i njega citirao, nemoraš odgovarati na pitanje...znamo.

Inkvizitor
28-10-2014, 22:52
Jl ovo neka sprdačina fotomontaža ili što...

http://www.vecernji.hr/media/cache/de/b0/deb03e56183d92aeeaf90072bd078d7c.jpg

moonlight
28-10-2014, 22:56
Ne mora biti, možda tako odagnava nagomilani stres, smanjuje kolesterol...:nezna

interceptor
28-10-2014, 22:59
Hoće da ga netko pita: Kud plovi ovaj brod... ?:vidiga

moonlight
28-10-2014, 23:05
A možda mu ga je sin napravio, ono američke šprehe, prvi brod od papira mog sina...

interceptor
28-10-2014, 23:14
Da se ne reče da ništa ne radi. Kreativan je.A Hrvatska ionako još nije propala.

Bijela me nosi lađa u dalek tuđi svijet....ostavljam tebe draga da režeš crni hljeb.....

Inkvizitor
28-10-2014, 23:16
ma slika je groteska živa..:rofl

Picaferaj
29-10-2014, 00:05

http://www.vecernji.hr/media/cache/de/b0/deb03e56183d92aeeaf90072bd078d7c.jpgNije, ima video snimka na HRT-ovoj facebook stranici na kojoj se brodica vidi na početku "govora" da bi onda kamerman brže bolje zumirao. To je čamac za spašavanje gospodarstva. Zajeb je što se nasukao. Čekaju se papirnati remorkeri.

Inkvizitor
29-10-2014, 00:07
Nije, ima video snimka na HTZ-ovoj facebook stranici na kojoj se brodica vidi na početku "govora" da bi onda kamerman brže bolje zumirao. To je čamac za spašavanje gospodarstva. Zajeb je što se nasukao. Čekaju se papirnati remorkeri.

:rofl :rofl

Grunf
29-10-2014, 00:30
Papirnati brodić. :rofl

Picaferaj
29-10-2014, 00:34
http://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/7600_358397874330361_8374511208064823602_n.jpg?oh= 04c8c25e2d48832a533eb0706f7a4c50&oe=54AE7221&__gda__=1425480696_af09733c6cb69a8c7b4e61881d08e02 f

Antika
29-10-2014, 09:16
Koliko moraš biti besćutno smeće da se držiš te voje pozicije iako vidiš da se radi toga događaju tragedije. .

Ma, sad bi ja tebi rekao nešto vezano za tebe, ali nesmijem, jedino ako mi može netko ko je trenutno uz tebe garantirati da se nećeš polit benzinom i zapalit!!!
Imali netko trenutno uzate?????*

Inkvizitor
29-10-2014, 09:20
Ma, sad bi ja tebi rekao nešto vezano za tebe, ali nesmijem, jedino ako mi može netko ko je trenutno uz tebe garantirati da se nećeš polit benzinom i zapalit!!!
Imali netko trenutno uzate?????*

Reci smrade slobodno.

Grunf
29-10-2014, 09:49
Naravno da neću dati ostavku. Oni me nisu postavili. Oni su samo dio od pola milijuna branitelja koliko ih je u Hrvatskoj'', rekao je Predrag Matić.

Neka prava su se smanjila, ali kaj sad...

Da je Ministarstvo socijalne politike nekim braniteljima smanjilo opskrbnine sa 1100 na 800 kuna potvrdio je ministar Matić.
''To je jedna reformska mjera koja se nakon 20 godina mora provesti u Hrvatskoj. Što se tiče branitelja, oni su do ove mjere, dakle opskrbnine imali primanja od 1097 kuna bez obzira da li se radi o samcu, branitelju sa suprugom ili više djece. Tko želi pošteno pogledati, a istina je samo jedna, vidi da su, u ovom sustavu zajamčene minimalne naknade, gubitnici samo samci kojima je sa 1097 kuna palo na 800 kuna. No, ministarstvo je napravilo program i putem jednokratnih novčanih naknada to nadoknađujemo tako da ti branitelji opet primaju 1100 kuna mjesečno'', rekao je.

Dat će ostavku kad napravi nešto na štetu branitelja, ovo sa smanjenjem od 300 kuna je izgleda korisno za branitelje.

Postoje tri razloga ili načina da se mene smijeni: može me smijeniti premijer, mogu me smijeniti na izborima, a smijenit ću sam sebe ili dati ostavku ako napravim nešto na štetu hrvatskih branitelja. U ove tri godine sam se polomio i pokidao da radim u interesu branitelja. Imam jako, jako izraženu savjest i ja ću sam procijeniti ako se budem trebao povući'', rekao je Matić za Novu TV.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/136005-matic-necu-dati-ostavku-polomio-sam-se-i-pokidao-radeci-za-branitelje.html

Antika
29-10-2014, 13:10
Reci smrade slobodno.

Pa dobro koliko ću se ja puta mučit, postavljat i pisat jednu te istu stvar kad netko stalno briše????
Ili možda ti imaš dobru vezu na portalu????

Humphrey
29-10-2014, 13:52
Kaže "ništa lažno" kako se pokidao radeći za branitelje. Očekujem da mu nakon isteka mandata invalidnost opet skoči na 80% ,a radna nesposobnost na 100%.

Inkvizitor
29-10-2014, 14:24
Pa dobro koliko ću se ja puta mučit, postavljat i pisat jednu te istu stvar kad netko stalno briše????
Ili možda ti imaš dobru vezu na portalu????

Ne prdi. Što si htio reć o meni. Ajde.

sagitarius
29-10-2014, 14:55
http://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/7600_358397874330361_8374511208064823602_n.jpg?oh= 04c8c25e2d48832a533eb0706f7a4c50&oe=54AE7221&__gda__=1425480696_af09733c6cb69a8c7b4e61881d08e02 f

Naravno, gospodina se ozbiljno shvata...:D

sagitarius
29-10-2014, 14:58
Ne prdi. Što si htio reć o meni. Ajde.

Inkvi, imaš li ti veze na portalu...:smijeh:smijeh:facepalm

Antika
29-10-2014, 15:34
Nego šta već ima, kaže "ajde reci slobodno", pa se požali moderatoru da pobriše.
U ostalom šta me briga kako se on tamo uljebio!!!

Antika
29-10-2014, 15:44

http://www.vecernji.hr/media/cache/de/b0/deb03e56183d92aeeaf90072bd078d7c.jpg

" Komentari su preplavili internet, a kreću se od ocjena da se radi o simpatičnom ukrasu pa sve do onih koji brodić na stolu nazivaju neozbiljnim. Naravno, usto je bilo neizbježno da se sklapanje papirnatih brodova poveže s Milanovićevom neučinkovitosti pa ga se prozove da ima vremena za sve osim za pošteno vođenje države.

Kako god bilo, Media servis javlja da je brodić tati Zoranu ipak poklonio mlađi sin kad je krenuo u školu, s posvetom "Od Marka", i on otad stoji na premijerovu stolu. Eto, nakon brojnih slutnji, komplikacija i iščekivanja, koje su trajale gotovo pola dana, veliki misterij je napokon riješen."

sagitarius
29-10-2014, 17:52
Nego šta već ima, kaže "ajde reci slobodno", pa se požali moderatoru da pobriše.
U ostalom šta me briga kako se on tamo uljebio!!!

ma ja skuzil sam i ja da ima neku stelu s nekim modom...

interceptor
29-10-2014, 19:27
ma ja skuzil sam i ja da ima neku stelu s nekim modom...

Jbg tako nam je sve u državi, pa nije ni Inkvi na to imun.:P :kez

interceptor
29-10-2014, 19:35
http://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10584059_4792141617006_3665860663852818184_n.jpg?o h=7c2c68f59b27e54b63442d48c1c510f0&oe=54E202FA
http://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/1932487_4792145617106_6399843629468888146_n.jpg?oh =1d22484babbbe6e147ab942ff2f49fad&oe=54E98250&__gda__=1424148727_2b7a28c4e7398a35ae60b5925ab015e 6
http://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10443432_4792148937189_8992351309656197348_n.jpg?o h=c1a4381e27aff3c9ff29cd424eb2d154&oe=54E4EA59&__gda__=1424224164_0d0d731380166e08e109e6eeba0814b 3
http://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10704064_4792142897038_1747877415340333155_n.jpg?o h=b62aebe37b3a98b3c6eeacb181970aa6&oe=54B1B593&__gda__=1425145617_b3dd30a0eef4b6017fe7e7295bfffa3 2

Inkvizitor
29-10-2014, 19:48

Imam,to je svima znano

No ne znam o čemu ovaj priča. O kakvom brisanju.

Molim da mu se ne brišu postovi ako je to rađeno. Takve bisere bi htio pročitat.

skater
29-10-2014, 23:01
Poštovane građanke i građani Republike Hrvatske,

Svaka čast!!!

:cool:

ebali ga građani da ga ebali, uključujući Josipovića i Mesića i sve druge idiote i protuhrvatske smradove koji ne mogu izustiti riječ hrvatski narod ili državljanin, i ovo preseravanje s muškim i ženskim rodom mi ide na jetra. Kada se veli građani, državljani, gledatelji onda se podrazumijeva da one uključuju muške i ženske osobe.

Grunf
30-10-2014, 00:33
Pojačava se retorika kontra branitelja. Potpredsjednik Sabora, Nenad Stazić u izjavi za Hrvatski radio:

Znači, oni su politička grupacija. Rekao bih da su Sinn Fein, vojno krilo HDZ-a i to ne skrivaju", rekao je SDP-ovac gostujući na Hrvatskom radiju gdje je komentirao nemili događaj na prosvjedu branitelja gdje se banitelj Damir Čakanić polio benzinom i zapalio.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/136039-nenad-stazic-brutalno-izvrijedao-hrvatske-branitelje-on-je-mrzitelj-svega-hrvatskoga-20-godina-zali-jer-se-raspala-jugoslavija.html

Picaferaj
30-10-2014, 01:06
Pojačava se retorika kontra branitelja. Potpredsjednik Sabora, Nenad Stazić u izjavi za Hrvatski radio:

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/136039-nenad-stazic-brutalno-izvrijedao-hrvatske-branitelje-on-je-mrzitelj-svega-hrvatskoga-20-godina-zali-jer-se-raspala-jugoslavija.html

A pojačava se i glupost retoričara. Sinn Fein je političko krilo IRA-e. Kod naših "antifašista" sve naopako

Grunf
30-10-2014, 01:06
Da to si u pravu. :D

Grunf
30-10-2014, 09:09
Postovi od Antike u vezi žalbe su premješteni na podforum pritužbe.

interceptor
30-10-2014, 13:32
Branitelji krenuli prema Markovu trgu. Do kraja!
http://www.sloboda.hr/wp-content/uploads/2014/10/f31bc024-cb01-49f1-946d-6420c63f81f7.jpg

Inkvizitor
30-10-2014, 17:17
Gledao sam malo emisije o prosvjedu. Glogoški je dobar a onaj Milas iz HDZ-ea mislim, daje , loš brate.

na Z1 bila emisija gdje je bio onaj Jašarević-Dugi. Zborio je ko udbaš 45-te

Puna mu usta Tuđmanove pljačke iz 90-tih. Zvuči ko rezervni Stazić.

Tko je taj tip.

Inače javljali su i slušatelji i bilo je tako tako..Dvije zagrepčanke su zgrožene pručile braniteljima da ne maltretiraju njih..zagrepčane..i odakle im to pravo da ih maltretiraju pa se onda javljali ljudi da se ispričaju braniteljima u ime zagrepčana.

Uglavnom podijeljeno društvo.

što se šuška da se sprema zakon koji bi i srpskim invalidima..tj onima iz Krajine kako ih nazva mali šmrkljo da će se njima isto priznati prava al Matić je to sinoć demantirao da u prvom stavku stoji da pravo ne može ostavriti onaj tko je sudjelovao u agresiji na RH.

Al tko će njima i njemu vjerovati. Navodno se to može provući kroz civilne žrtve rata što davno zazivaju Documente i njezini prirepci.

meni bilo čudno odkud se oni odjednom zalažu za civilne žrtve rata. No sve će se vidjeti, izić će na vidjelo.

skater
30-10-2014, 17:58
A pojačava se i glupost retoričara. Sinn Fein je političko krilo IRA-e. Kod naših "antifašista" sve naopako

Sinn Féin su etnomazohistički leftardski antifašistički ološ i kao takvo je ideološki bliže SDP-u nego HDZ-u. Podržavaju dovlačenje nebijelih imigranata u Irsku i time uništavaju identitet i kulturu irskog naroda.

https://pbs.twimg.com/media/Boa5dv_IcAAfQKJ.jpg:large

http://www.dailystormer.com/wp-content/uploads/2014/06/GLOBALIST-JEWS-ARE-BEHIND-IMMIGRATION.jpg

Grunf
30-10-2014, 18:13
Gledao sam malo emisije o prosvjedu. Glogoški je dobar a onaj Milas iz HDZ-ea mislim, daje , loš brate.

na Z1 bila emisija gdje je bio onaj Jašarević-Dugi. Zborio je ko udbaš 45-te

Puna mu usta Tuđmanove pljačke iz 90-tih. Zvuči ko rezervni Stazić.

Tko je taj tip.

Inače javljali su i slušatelji i bilo je tako tako..Dvije zagrepčanke su zgrožene pručile braniteljima da ne maltretiraju njih..zagrepčane..i odakle im to pravo da ih maltretiraju pa se onda javljali ljudi da se ispričaju braniteljima u ime zagrepčana.

Uglavnom podijeljeno društvo.

što se šuška da se sprema zakon koji bi i srpskim invalidima..tj onima iz Krajine kako ih nazva mali šmrkljo da će se njima isto priznati prava al Matić je to sinoć demantirao da u prvom stavku stoji da pravo ne može ostavriti onaj tko je sudjelovao u agresiji na RH.

Al tko će njima i njemu vjerovati. Navodno se to može provući kroz civilne žrtve rata što davno zazivaju Documente i njezini prirepci.

meni bilo čudno odkud se oni odjednom zalažu za civilne žrtve rata. No sve će se vidjeti, izić će na vidjelo.

Ma muljaju i branitelji su ih prokuzili. Zakon oduzima prava braniteljima i korak je do davanja prava agresorima. Njihova polizltika je korak po korak.

Antika
30-10-2014, 18:57
Branitelji krenuli prema Markovu trgu. Do kraja!
http://www.sloboda.hr/wp-content/uploads/2014/10/f31bc024-cb01-49f1-946d-6420c63f81f7.jpg

Ma, ne trebate davati 100%, dajte samo 10% od mjesečnih primanja!!

Proslijedite na račun Karitasa ili neke druge humanitarne udruge, opet će vam ostati duplo veća primanja nego što imaju prosječni građani!!!

Grunf
30-10-2014, 18:59

Proslijedite na račun Karitasa ili neke druge humanitarne udruge, opet će vam ostati duplo veća primanja nego što imaju prosječni građani!!!

Ak su prosječna primanja 2.000 kuna onda si u pravu. :D

interceptor
31-10-2014, 12:42

Nekako kao da zavidiš njihovim primanjima. Evo ti ja iskreno želim da imaš ono šta oni imaju-primanja ali oni su nešto dali od sebe i sad dosta toga nemaju,pa ne znam bili ti volio zbog primanja imati ono što oni nemaju? Iako nitko od njih nije išao zbog primanja izgubiti dijelove svog tijela.
I oni su ti zasmetali? Nikako Merzelica, Linić, Radman, ostala žgadija političara i drugih koji sjede u nekoliko nadzornih odbora,primaju basnoslovne novce, posluju na pravnoj neregularnosti,sve ogrezlo u korumpiranosti i lopovluku.

Matematika je egzaktna ali vidim da ti ne ona ide.

interceptor
31-10-2014, 13:19
Drugovi se mogu narugati svačemu,ništa im nije sveto...

http://republika.eu/novost/32769/zasto-se-100-5050-hrvi-domagoj-vrkic-tajson-nije-pridruzio-prosvjedu-branitelja-a-moze-konju-iscupati-rep-

Grunf
31-10-2014, 14:00
Rojs po običaju oštar i izravan.

Potvrde im ukida Milena Horvat, osoba koja je 2004. godine kada je Sanader preuzeo vlast došla iz Pupovčeve kvote. To je sestra saborskoga zastupnika Horvata. Ta Milena Horvat dok je bila u Ministarstvu zdravstva ukinula je mirovine onima koji su žrtve Drugoga svjetskoga rata, domobranima. Sada je došla praviti reda u ministarstvo branitelja i ne priznaje moje potvrde. Da tko sam ja bio, pa ja sam potvrde potpisivao u ime ministarstva obrane čiji sam djelatnik bio. Takvih potvrda potpisao sam po deset tisuća. Ona provodi četničku politiku, za mene je ona obična četnikuša u ministarstvu hrvatskih branitelja potiho, a iza nje stoje Vesna Teršelič i Milorad Pupovac", smatra general Rojs.

Stvorio se tu veliki klan kojega predvodi Bojan Glavašević, a koji radi suprotno interesima hrvatskih branitelja. Iza svega prema riječima našega sugovornika uz Pupovca stoji Rade Leskovar i Stanimirović.Ministar se u cijelu priču nasanjkao. "Vjerujem da on ne zna, nije pravnik. Oni mu pripremaju i na takav način rade, ali ovo može izaći u još veće sukobe jer još nije eskaliralo. To je udar na nacionalno pravni poredak i temelje RH. Imaju opasan dugoročan plan za stvaranje nezadovoljstva i izlazak branitelja na ulicu", komentira Rojs koji se sa svojim suborcima susreće svakodnevno.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/136132-rojs-braniteljska-prava-ukida-cetnikusa-milena-njezin-brat-sa-cetnicima-je-harao-po-kninu-iza-svega-stoje-stanimirovic-pupovac-i-terselicka.html

Inkvizitor
31-10-2014, 16:54
Je li Bojan Glavašević glup ili pokvaren?

Dilema iz naslova kako god bila surova kad se radi o sinu jedne ratne legende, jedino je otvoreno pitanje kad se uzme u analizu Glavaševićeva izjava o PTSP-u i činjenica da je izazvao revolt među braniteljima kakav još nismo vidjeli. Bojan Glavašević i Fred Matić naime moraju razumjeti da će postati mjera zla u braniteljskoj populaciji jer s braniteljima nikad nitko nije razgovarao s toliko hladnoće i emocionalnog odmaka kao oni!

Ne može biti ministar branitelja onaj koji ima ovakav emocionalni odmak od samih branitelja! Bojan Glavašević je višestruko uvrijedio hrvatske branitelje i oni čekaju njegovu ispriku koja je minimum ispod kojega ne mogu ići. Što je zapravo Glavašević rekao i zbog čega je to toliko skaradno? Dakle, na jednom predavanju u Vukovaru on je pred hrvatskim braniteljima otvorio dilemu da kako to da kod naših branitelja postoji tako masovan sindrom PTSP-a, a da na drugoj strani toga gotovo da i nema. Gledam neki dan ministra Matića kako se pjeni u „Otvorenom" i čudom se čudi reakciji branitelja ističući da se radilo o jednom običnom mišljenju i razmišljanju, mišljenju jednog mladog čovjeka čiju bi mladost trebalo respektirati i da na kraju krajeva njegova teza nije ništa čudno, da je to legitimna teza i da što je svima nama! Ova slika upravo savršeno ilustrira djecu komunizma koji su operirani od nacionalne emocije do te razine da im je sve to zapravo neshvatljivo. On nas gleda i pita se: što je vama, što je sporno u jednom običnom pitanju i mišljenju?

Tako stvari mogu postaviti samo mentalni anacionalni likovi. Da se razumijemo, biti anacionalan posve je legitimna pozicija, problem je jedino što biti ministar hrvatskih branitelja i biti pomoćnik tog ministra i biti bez emocija prema nacionalnom je upravo perverzno! Pa naravno da ti kao ministar branitelja imaš skrbiti za hrvatske branitelje i do perverzije je neukusno bilo kakvo uspoređivanje s agresorom. I to te s agresorom uspoređuje tvoj ministar branitelja i njegov pomoćnik! U prvom redu nije isto čučite li u rovu i svaki dan vam na glavu padne par tisuća granata ili sjedite uz neku haubicu i svakih pola sata ispalite granatu na grad udaljen deset kilometara! Jer najveći dio srpske vojske upravo je to radio zbog premoći u naoružanju. S druge strane, vi bi kao ministar branitelja po logici stvari morali biti pristrani jer to traži opis tog radnog mjesta. Svugdje na svijetu! Nema emocionalno objektivnog ministra obrane ili ministra branitelja koji se čudi svojim vojnicima da kako su oni oboljeli od posttraumatskog ratnog sindroma, a njihovi protivnici nisu!

Ministar obrane skrbi o vojsci svoje zemlje i samo o tome. Bez ikakvog humanizma i solidarnosti prema neprijatelju. Ministar branitelja jedne zemlje skrbi o svojim braniteljima, prezire svojeg agresora jer svakodnevno vidi razmjere te agresije i tisuće invalida u kolicima. Usporediti hrvatske i srpske vojnike u ovom kontekstu je cinizam kojemu nema usporedbe! Pa ne može 30 tisuća Srba imati posttraumatski ratni sindrom kad nisu bili u hrvatskim zatvorima, ali može i mora 30 tisuća hrvatskih građana koji su bili u srbijanskim zatvorima imati posljedica od toga! Usporediti hrvatske i srpske vojnike u ovom pitanju znači da se „znanstveno" misli da isti stres izaziva obrana sa šakom metaka, kao i napadi sa stotinama tenkova! I što se uopće hoće reći s tom usporedbom? Da smo slabići? Da foliramo masovno jer kad Srbi nemaju PTSP, kako to da ga vi imate? Da smo loši vojnici?

Dakle, netaktično, neznanstveno, nacionalno neodgovorno, iznad svega cinično, gotovo sarkastično! Sve to braniteljima pokazuje i poručuje sin vukovarske legende Siniše Glavaševića. Nebesa, otvorite se! Naime, Bojan Glavašević mora razumjeti da je sin velikog oca i da mu je otac bio vlakovođa u Krapini da on zacijelo nikad ne bi bio pomoćnik ministra branitelja! U tom smislu Bojan Glavašević bi morao znati i razumjeti da kad govori o ovim temama herojstvo njegova oca valjda barem emocionalno obvezuje da se bude krajnje taktičan, odmjeren pa valjda i emocionalno angažiran kad govori o ovoj temi. Žalosno da mu to treba i reći! Ne možeš slati onakve poruke na Facebooku kakve je slao kad je umrla ratna heroina jer bi mu da je živ otac vjerojatno šamar opalio nakon onog sarkazma! Ne možeš dopustiti da ne odeš na komemoraciju umrlom heroju kojeg do neke mjere nosiš i na duši. Jer, kad sve to branitelji dožive od sina vukovarske legende, što mogu očekivati od drugih?

Fred Matić i Bojan Glavašević uopće ne razumiju da moraju otići s vlasti jer dolazak na prosvjed novih braniteljskih snaga iz Dalmacije kristalno jasno govori da se branitelji iz Savske neće tako lako micati. Bojan Glavašević i Fred Matić moraju znati da život ide dalje, a da njima nakon ovakvog prkosa i ovakvoga njihova bezobrazluka braniteljska populacija neće više nikad biti naklonjena! Oni ne razumiju da su postali simbol negativnog za branitelje i da u najmanju ruku nemaju više nikakvog autoriteta! Zamislite kako izgleda kad ministar branitelja nije autoritet braniteljima! Minimum minimuma u takvoj situaciji bi nalagao da se povuku i ljudski ispričaju. To im je jedini put, sve drugo vodi do novih tenzija i nove mržnje. Jer reći hrvatskim braniteljima da kako to da vi imate tako masovno PTSP, a Srbi s tim nemaju problema, to može samo emocionalna životinja koja branitelje niti cijeni niti njihovu muku razumije. Takav pak može biti sve, samo ne ministar branitelja!

Ne možete imati državu u kojoj nisu procesuirani čak niti silovatelji širom Vukovara, a da to ne izazove revolt. Ne možete imati državu u kojoj nikad nitko nije odgovarao za ratno uništenje stotinu sela i desetak gradova, a da ta činjenica ne izaziva trajnu frustraciju! Pa samo je 14 bolnica sravnjeno sa zemljom, kao i stotinu i dvadeset ambulanti, a djeca komunizma nisu podigla niti jedu jedinu kaznenu prijavu na tu temu. Ne možete imati državu bez braniteljskog revolta, državu kojoj su u ratu drobljeni i Karlovac i i Vukovar i Vinkovci i Osijek i Dubrovnik i Zadar, a da nikad nitko za to nije odgovarao. Za tisuću ubijenih u Osijeku nikad nitko nije odgovarao! Ali, je Branimir Glavaš odgovarao! Kakve veze pravda ima sa ovakvim relacijama? Ne možete se čuditi braniteljskom revoltu i imati ispred sebe ove ponižavajuće fakte. Nije dosta što ste kao hrvatski branitelj u ratu prošli, nego je sada došla vlast koja vas krajnje perverzno hoće pitati: kakav si ti jadnik kad imaš PTSP, a druga strana s tim nema problema kao vi? Kako te tako nešto može pitati „tvoj" pomoćnik ministra branitelja, a da branitelji ne podivljaju? Jer, nakon svih medicinskih revizija, nakon svih registara branitelja od branitelja se i dalje pokušava napraviti polukriminalno društvo. Kako više ne mogu iskopati baš ništa kompromitantno u financijskom smislu, sad smo ušli u fazu cipelarenja: kako to da Vi imate PTSP, a da Srbi s tim nemaju problema?

http://www.dnevno.hr/kolumne/tihomir-dujmovic/136212-je-li-bojan-glavasevic-glup-ili-pokvaren.html

interceptor
31-10-2014, 19:03
Ministar branitelja tzv. Fred i Siniša bre Mihajlović.
Sina i četničić.
http://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10600449_762803580435641_975452809175277430_n.jpg? oh=f6626ec9babe1874118215130d8f8c4e&oe=54E03F9A&__gda__=1424448769_cb65e778c6a6d4afa3a8088696aa8de 2

Humphrey
31-10-2014, 20:43
"Pijani branitelj" oskvrnuo glavu ništa lažno freda i stavio na nju ustašku kapu.

ahh ti "pijani branitelji"

ZGabriel
31-10-2014, 20:51
"Pijani branitelj" oskvrnuo glavu ništa lažno freda i stavio na nju ustašku kapu.

ahh ti "pijani branitelji"

čudno je kako se nisu međusobno poubijali tako pijani a naoružani do zuba.

Humphrey
31-10-2014, 21:11
Kaže ništa lažno fred da mu je posao ministra narušio zdravlje. kao što sam napisao, nakon što završi mandat ide ništa lažno natrag na 80 % invalidnosti i 100% radne nespoosbnosti.

Inkvizitor
31-10-2014, 21:27
PTSP nije stvar za ruganje!

"Veterani imaju pravo da se prema njima odnosimo s poštovanjem": ne, to nije rekao nitko od hrvatskih političara, nego Obama. Način na koji neki hrvatski novinari pišu o braniteljskoj populaciji usporediv je tek s nacističkom propagandom o Židovima. Toliko mržnje i bijesa je teško uopće objasniti.

No, problemi branitelja su i te kako stvarni, a PTSP nije stvar za izrugivanje! Usto, medicinski je dokazano da razvoju PTSP-a i te kako doprinosi odnos javnosti prema veteranima ratova.

Tako smo ovih dana mogli pročitati komentar Matije Babića kako je branitelj u stvari profesija. Na žalost, biti ratni veteran je sudbina, nimalo ugodna, a njegova izjava je klasična zamjena teza: naprotiv, mnogi su u ovoj zemlji od "antifašizma" i antidržavnosti napravili unosnu profesiju. Tu spadaju mnogi koji su ovih dana hračnuli na branitelje, od kojih je vjerojatno najodvratniji Klauški koji je otišao u najjeftiniju moguću patetiku nekakvim pričama kako nitko ne demonstrira zbog gladne djece. Tko mu brani? Kao što mu uostalom nitko nije branio ni u rat ići, a nije ni Babiću, Ivanki Tomi, dežurnom subnorovcu Zanzi, Dežuloviću, i tako dalje. Uostalom ako mu je do gladne djece, može se pridružiti projektu Željke Markić "Marijini obroci" koji hrani tisuće gladne djece u Africi, Indiji i drugdje. Za gladnu djecu se ne demonstrira, njima se daje! Ali "davati" je nešto u suprotnosti s njihovim socijalističkim mentalitetom: oni uvijek samo traže da se daje njima iz proračuna. I istovremeno se izruguju s invalidima bez ruku i nogu, a naročito s PTSP-ovcima koje smatraju, poput nekadašnjih vojnih zapovjednika u zaboravljenim ratovima, "simulantima" koje treba poslati u tvornice i na radna mjesta, zaboravljajući da su oni većinom radna mjesta izgubili davno prije nego im je dijagnosticiran PTSP, upravo zbog nemogućnosti prilagodbe.

Neosjetljivost društva spram veterana i žrtava rata

Naše društvo karakterizira među ostalim potpuna neosjetljivost prema žrtvama rata, a uzroke tome treba tražiti u tome što je strana koja je rat izgubila povratila svoje društvene pozicije nakon 2000. I to se ne tiče samo ratnih veterana. Moj pokojni znanac Ante nije bio branitelj. Devedesetih je bio tek dječak koji je rat proveo u podrumu u Antunovcu, slušajući kako oko njega padaju granate, odrastao je s traumama srmti i razaranja. Vrlo inteligentan, senzibilan i nadaren mladić 2011. je magistrirao molekularnu biologiju s najvišim ocjenama. Za njega, jasno, posla nije bilo, nije imao veza u stranci niti partiji. Imao je neke ponude iz Amerike, doduše, ali je odlučio ostati. Godinu dana kasnije, našli su ga obješenog, na pragu dvadesetih.

Da, kolege iz udbaškog tiska, PTSP je i te kako stvaran. Stvaran je bio i kod branitelja koji se polio kerozinom i zapalio. Stvaran je među svim veteranima svih ratova, priznavala im ga država, kao kod nas, u EU, Americi, i Rusiji, ili ne, kao u Srbiji. Stvaran je i među civilima koji su preživjeli ratne traume, naročito među djecom. Preko 2.000 branitelja si nije oduzelo život od rata na ovamo zato jer NISU imali PTSP. Vi ga niste imali gdje zaraditi, bojišta vidjeli niste, na ratu ste dobro zaradili i sagradili "antifašističku" karijeru kukajući nad zločinima u Oluji. Pa se možete rugati s braniteljima, prezentirati ih kao grabežljivce. I uspješni ste u tome: jedva sam članicu bliže obitelji uvjerio da nema svih 500.000 branitelja iz registra mirovinu i povlastice, već tek njih šezdesetak tisuća, nešto manje nego partizana i ostalih iz drugog svjetskog rata kojih na državnom platnom spisku ima četrdesetak tisuća. Uspjelo mi je tek kad sam je podsjetio da i sam imam braniteljski status, a do mirovine imam još dobrih dvadeset godina. Moć medija je nevjerojatna u Hrvatskoj, a moć onih koji u braniteljima i ostalim čimbenicima hrvatskog nacionalnog identiteta vide opasnost za svoje sinekure nad medijima još veća. Razuvjeriti Hrvate da djeca branitelja, primjerice, nemaju prednost pri upisu na fakultet – to imaju tek djeca poginulih branitelja, dakle siročad, i da nitko radi njih nije ostao neupisan jer se upisuju dodatno na predviđenu kvotu, ako ispuje uvjete za upis, jasno, je jalov posao.

Radi se prije svega o dostojanstvu

Ono na čem branitelji inzistiraju nije novac. Nisu povlastice niti prava, kako se gura kroz medije. Ali jest dostojanstvo, na što danas u hrvatskom društvu pravo imaju nacionalne manjine, homoseksualci, invalidi, i općenito svi građani s izuzetkom ratnih veterana. Branitelji su vjerojatno najprezrenija skupina našeg društva, njih se u medijima sustavno prikazuje kao grupu pretežno lažnjaka s pretežno nezasluženim povlasticama, stigmatizira ih se kao nakupinu što ratnih zločinaca što neradnika i parazita na državnom proračunu koji žive od hrvatstva. To su stare udbaške metode difamacije, i braniteljima je toga dosta. Revizija braniteljskog statusa je bilo već nekoliko, i nakon velike pompe rezultirale su manje – više ničim. Istovremeno se baš nikad ne propituje kako to da je dugogodišnji predsjednik SUBNOR-a Fumić rođen 1930., a Vesna Čulinovi-Konstatinović 1934. Ona je primjerice borački stan i doživotnu mirovinu "od kolijevke pa do groba" dobila za borbu protiv ustaša u Istri, u dobi od nekih sedam godina. Živo je opisivala kako je bila zgrožena time kako je kao dijete gledala kako ustaše izbacuju ljude iz kuća, samo je nejasno gdje ih je u Istri mogla vidjeti. Izbacivanjem iz kuća 45. nije bila zgrožena. Svjedoci kažu, nosila je poruke partizanima u šumi. Što bi tek bilo kad bi Hrvatska svakom djetetu koje je rat provelo na ratom zahvaćenim područjima i donosilo braniteljima vodu ili slalo tati na položaju SMS-ove dobilo stan i mirovinu, po uzoru na suprotstavljenu i nedodirljivu grupu profesionalnih antifašista, koji i te kako dobro žive od vrlo sumnjivih ratnih zasluga? Pa mi imamo više partizanskih boraca nego osoba starijih od 85 godina u državi! S koliko su oni godina išli u rat, u pelenama? Evo, jučer je na branitelje zalajao i predsjednik Vodičkog SAB-a, Zanza, rođen 1954!

Tako se i ovaj prosvjed u javnosti uglavnom povezuje s nekim materijalnim pravima. A on je izbio tek zbog jedne glupe i bezobrazne izjave Bojana Glavaševića, iznesena pred predstavnicima jedne od onih organizacija koje su prednjačile u difamaciji braniteljske populacije, "Documente". On je uradio nešto za što ne samo zavrjeđuje smjenu, nego i krivičnu prijavu: spomenuvši hrvatske branitelje i civilne žrtve "sa hrvatske strane", napravio je gestu rukama, koja se obično tumači kao "navodno". Dakle, žrtve rata s "navodne" hrvatske strane! Potom je rekao da je to populacija koja je dobila rat. Da, možda je dobila rat, ali je svakako izgubila u miru: izgubila je dostojanstvo i poštovanje koje su svakako zaslužili.

Pa se mudri Bojan od 4 jezika pita kako to da branitelji koji su "ostvarili mnoga prava" boluju od PTSP-a, a s druge strane "imamo korpus koji je izgubio rat, a koji nema prava i nema PTSP!" Mudri malac se pita kako to da ne postoje neki drugi indikatori koji bi ukazivali na postojanje PTSP-a u toj populaciji. Da je Siniša ikad pročitao što pišu, recimo, "Novosti" njegovog mentora Pupovca, ili beogradsku "Politika", naišao bi na brojne članke o PTSP-u među "tom populacijom". Naravno, njima on nije priznat, "jer Srbija uopšte nije ratovala". Ali, čak i tamo mediji pišu, pozivajući se na istraživanje koje su proveli Vojnomedinska Akademija, Medicinski fakultet u Beogradu, i tamošnje Ministarstvo rada i socijalne politike, kako ispitivanja PTSP-a, ili Vijetnamskog sindroma, nad 2400 bivših srpskih vojnika i dobrovoljaca pokazala da je PTSP među njima rašireniji nego među veteranima iračkog rata u Americi. Alkoholizam, depresije i samoubojstva među njima dio svakodnevnice. Više od 50 posto ispitanika psihički su bolesni, od depresija pati 22 posto njih, a 20 posto su alkoholičari.

Praksa drugih država

No kako se u drugim zemljama odnose prema svojim veteranima i njihovim zdravstvenim problemima? Nigdje tako loše kao u Hrvatskoj! Svugdje drugdje jako dobro znaju što je to PTSP, samo Bojan i (anti)hrvatski novinari o tome nema pojma!

U Americi je tako nedavno prikazan dokumentarni film "Souldier". To je sirov, neuljepšan pogled na probleme s kojima se danas susreću ratni veterani u Americi. Među njima su PTSP, beskućništvo, zloupotreba droga i alkohila: sve to stvara rastuću klasu društvenih autsajdera, koji su, ironično, postali autsajderi u svojoj zemlji upravo zbog toga što su se borili za nju. Možda najbolji film o PTSP-u je snimljen jako davno: prvi "Rambo", film o problemima veterana koji je psihički nestabilan, beskućnik je, ne može zadržati niti najjednostavniji posao čuvara parkirališta, i ne može se socijalizirati izvan kruga svojih ratnih drugova. I taj film je u Americi naišao na ismijavanje "antiratnih" krugova, koji su sedamdeesetih na veterane vijetnamskog rata gledali otprilike kao naši vrli ljevičari na naše veterane.

"Udruge veterana i plemeniti privatni dobročinitelji pokušavaju doprijeti do potreba naših neprilagođenih i obespravljenih heroja, koji trebaju samo ruku, a ne ruke", rekala je Janet Hook, zadužena za marketing tog filma. Ona je ujedno i osnivač Vintage vixensa u Arizoni, organizacije koje rade za dobrobit veterana. "Sloboda nije besplatna. Souldier je stvoren kako bismo digli glas za naše branitelje koji ga inače ne bi imali. "

Obama: "Veterani imaju pravo da se prema njima odnosimo s poštovanjem"

Za naše branitelje glas nema tko dignuti. No, u Americi bar na riječima poštuju branitelje, i ne sprdaju se s njihovim traumama. Ministarstvo branitelja u Americi (Department of Veteran affairs) ima posebne programe za oboljele od PTSP-a, koji uključuju psihijatra za oboljelog i obitelj, rehabilitacijske programe, ali i osvještavanje javnosti o PTSP-u i tome kako postupati s oboljelima. Kod nas se na njih uglavnom pljuje, jer "PTSP nije prava bolest".

U to se uključio i predsjednik Obama, koji je lani u kolovozu u Orlandu, Florida najavio nove inicijative i programe za pomoć oboljelima od PTSP-a. On je to iznio na godišnjoj konvenciji veterana invalida, gdje je rekao kako su problemi veterana s PTSP-om, te njihovo zbrinjavanje i pomoć pri uključivanju u društvo nešto na što je fokusiran, kao i cijela njegova vlada. Najavio je zajedničke programe vlade sa sveučilištima na dijagnosticiranju i liječenju PTSP-a, od kojih su neki već u realizaciji. "Veterani imaju pravo da se prema njima odnosimo s poštovanjem", rekao je na kraju svog izlaganja.

Veterani u Hrvatskoj to pravo nemaju. Prema izvješćima američkog nadležnog ministarstva, 20% veterana iz operacija "Enduring freedom" i "Iraqui freedom" pate od PTSP-a. Za istraživanje PTSP-a Amerikanci su fiskalne 2009. potrošili 25 milijuna dolara. Nama istraživanja te vrste očito nisu potrebna, jer Bojan Glavašević sve zna o PTSP-u i bez toga.

Najgore što se može uraditi nekom tko je zdravlje ostavio na ratištu nije oduzeti mu neka materijalna prava. Najgore je obezvrijediti njegovu žrtvu, a to se sustavno radi, i to upravo u ministarstvu koje bi trebalo brinuti o njima. Stoga je zahtjev branitelja za smjenom Glavaševića posve oprvdan, i tražiti njegovu ostavku je njihovo nesporno demokratsko pravo. Izjavama poput Glavaševićevih ne bi smjelo biti mjesta u normalnom društvu.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/136169-ptsp-nije-stvar-za-ruganje.html

interceptor
31-10-2014, 22:06
Šta li mi sve dopuštamo malom ćoravom šmrkavcu?

http://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10653472_860335357332829_1863307208707213601_n.jpg ?oh=cf37589742d2b56587244247d0e4d2e2&oe=54AF3A2A&__gda__=1425554166_e30a061d2705474f9b388b2634218bb 8

Grunf
31-10-2014, 23:11
Krenul je i Index svim snagama na branitelje. Teško je kad su svi najjači mediji apriori kontra branitelja, kako će onda narod biti za njih? Ljudi nemaju informaciju o čemu se radi nego ih samo bombardiraju naslovima: bogati bundžije s velikim mirovinama zafrkavaju pošten narod...

Inkvizitor
31-10-2014, 23:14
Da baš je iznenađenje da je smradex krenio na branitelje. Bio bi šok da nije.

Inkvizitor
31-10-2014, 23:15
Njajača je izjava Freda Matića da neće više biti ministar ako SDP opet osvoji vlast.

Koja žrtva jbt.

Evo i ja se odričem mjesta u Bijeloj kući nakon slijedećih američkih izbora.

Grunf
31-10-2014, 23:30
Da baš je iznenađenje da je smradex krenio na branitelje. Bio bi šok da nije.

:kez

Htel sam reći, krenuli su puno forcom. Dosad su bili malo suzdržaniji.

Grunf
31-10-2014, 23:31
Njajača je izjava Freda Matića da neće više biti ministar ako SDP opet osvoji vlast.

Koja žrtva jbt.

Hahahaha. :rofl

Obećaje da će dat ostavku nakon 2020. godine. :D

moonlight
01-11-2014, 01:26
:kez

Htel sam reći, krenuli su puno forcom. Dosad su bili malo suzdržaniji.

Ti sam nemoj glasati za HNS i već bu bolje, male...

Grunf
01-11-2014, 01:27
Nisam glasal za HNS.

moonlight
01-11-2014, 01:29
Nisam glasal za HNS.

Dobro SDP- ne svrakaj, vidim da si se raširil po žici, pa reko da se male smiriš:kruna

moonlight
01-11-2014, 01:31

Koja žrtva jbt.

Jesi čitao njegovu "epopeju" o Vukovaru, "Ništa lažno"?

Inkvizitor
01-11-2014, 12:40
Nisam.....

Inkvizitor
01-11-2014, 12:41
ne trebaju nama čak ni ljevičari i jugoslaveni.

ovo je post sa foruma hr tipa za kojeg se može reći sve samo da je ljevičar i jugoslaven, dapače tvrdi je hrvatski nacionalist..

Piše ti ispod nicka da si iz Herceg-Bosne.
Ako ćeš ti tako....onda ću ja ovako....

Vidi sad ovo, 1996. sam iz nekih razloga bio u VŽ Toplicama, to je bilo nakon Oluje, Toplice su bile krcate 100-postotnim invalidima HV-a, ali i HVO-a.

Znaš kakvi su bili odnosi između ovih iz HV-a i HVO-a?

Nikakvi, komunikacija uopće nije postojala, stalno je bilo na rubu fizičkog incidenta.
Ovi naši su tvoje zvali posprdno Bosanci i nisu vas uopće trpjeli.
Sa mnom je u sobi bio jedan 100%-tni HRVI, pukovnik, nije vas mogao smisliti.

Eto, ništa od toga ti ne bi napisao, ali kad se već igramo, onda se igrajmo do kraja.
A ti sad dalje veličaj Freda Matića i Bojana Glavaševića.

moonlight
01-11-2014, 14:09
Nisam.....

Čitao sam peto izdanje, zanimljivo je da je u prvom izdanju na poleđini korica objavio Svetlanino pismo koja je nakon pada grada ostala živjeti u okupiranom gradu kao i njegovi roditelji, a u petom izdanju na poleđini je njegov zahtjev za primanjem počasnog generalskog čina, za koji ljutito kaže da ga nije dobio zbog raznih makinacija prema njemu, pa mu je i Mesić obećao taj čin, ali eto kako navodi, on ga još uvijek čeka...

To je još jedna njegova "žrtva"

Inkvizitor
01-11-2014, 15:21
I ne bi rekao da su oni svi što su protiv prosvjeda izmanipulirani medijima, i s time mislim ne na ostale građane Hrvatske nego na etničke Hrvate.

Ima jedan dio hrvatskog narod koji ne može smislit vlastitu državu.

Čitao sam svojevremno memoare Ivana Meštrovića a dio koji je zanimljiv tiče se posjete Aleksandra Karađorđevića Zagrebu malo prije, ne znam koja je točno godina uglavnom između ubojstva Radića i ostalih HSS-ovih prvaka u beogradskoj skupštini i kraljeve smrti u Marseillesu.

Naime malo je poznato da je prilikom kraljeve posjete Zagrebu bio organiziran nerealizirani atentat na njega. Atentatot Petar Oreb je bio uhićen i kralj je nazočio njegovom ispitivanju u policiji. Oreb je rekao da je došao u Prašku među svijet s čvrstom nakanom da izvrši atentat ali kad je vidio, kako on kaže, kako oduševljena masa kliče kralju, pokolebao se i kako sam kaže promislio " pa ovaj svijet voli kralja" i ruka mu je klonula i nije se usudio izvršiti atentat.

Iako mu je kralj zajamčio svojom rječju da neće biti usmrćen, Petar Oreb je osuđen na smrt i ubijen.

Meštrović još piše kako purgerice oduševljeno sa balkona komentiraju kako je kralj "hercig" a kralj i kraljica su bili toliko oduševljeni prijemom u Zagrebu da su kako piše Meštrović rekli da će porazmisliti o preseljenju kraljevske rezidencije u Zagreb. I to sve u vrijeme dok žandarski batinaši tuku i ubijaju po provinciji.

Što nam to govori..da narod kliče kralju koji je vjerovatno suorganizator nezabilježenog ubojstva njegovih vođa i koji pred Ljubom Davidovićem, predsjednikom srpske demokratske stranke i predjsjednikom vlade ,koji nakon atentata predlaže kralju da dadne neku zadovoljštinu Hrvatima zbog gnjusnog umorstva, lupa šakom o stol i viče.." j...m mater Hrvatima ne dam i neću im dati ništa" na što ipak demokratski Ljuba zgroženo nudi svoju ostavku i govori da kralju da ga takve riječi priječe da bude kralj i Hrvata i sve to zgrožen i uzbuđen ispriča Meštroviću.

Eto kakav je to narod. I onda se ljudi čude što jedan dio naroda prezire branitelje.

Ne mogu im oprostiti hrvatsku državu i to je sva priča.

Bobani
01-11-2014, 16:51
Inkvizitor evo malo podataka o Petru Orebu.

Atentat na kralja Aleksandra

16. prosinca 1933. godine, ustaše su pokušali izvršiti atentat na kralja Aleksandra Karađorđevića prigodom njegovog posjeta Zagrebu. Trebao ga je izvršiti Petar Oreb Mijat, ali je posustao. Pokušao se je izvući, nu upao je u oružani okršaj s redarstvom. Osudjen je na smrt u ožujku 1934., a obješen 12. svibnja 1934. godine, zajedno s partnerima Josipom Begovićem i Antunom Pogorelcem.

Grunf
01-11-2014, 16:53
Da, al tko je u to vrijeme znao za tu informaciju kad je mnogi ni danas ne znaju? U ono vrijeme su jedino novine izlazile i tek je dolazio radio, a oni su objavljivali ono kaj je bilo po volji kralja. Ljudi su zavedeni i masovno dezinformirani danas kad informacije pljušte sa svih strana, a di nisu bili onda kad su informacije dolazile na kapaljku. Naravno slažem se s tobom da postoji dio naroda koji ne želi hrvatsku državu, ali to je jako mali dio. I onda i danas stanu u Prašku ulicu. Većina čuje samo odjeke medija koji glasno viču: Privilegirani branitelji zafrkavaju pošten narod i traže još veće privilegije. Kad se ljudima objasni, većina se složi da imaju pravo i zato je dobro kaj postoje internet forumi jer ljudi dobijaju cjelovitu informaciju, a ne dezinformaciju vladajućih.

Inkvizitor
01-11-2014, 17:29
Grunf, pa valjda su znali da su Radić i ostali HSS-ovi prvaci pobijeni

Grunf
01-11-2014, 19:09
Ne, prvi put čujem. :kava

Govorim o tom lupanju šakom o stol.

Grunf
01-11-2014, 19:12
U predvečerje svetkovine Svih Svetih, 31. listopada, 500-tinjak hrvatskih branitelja i vjernika okupilo se u zagrebačkoj katedrali na molitvi krunice Blažene Djevice Marije, koju su predvodili pomoćni biskupi zagrebački mons. Valentin Pozaić i mons. Ivan Šaško, a predmolili hrvatski branitelji.

Posebno molimo za hrvatske branitelje. Ovdje smo s njima povezani na osobit način, baš kao što je u toj povezanosti prepoznatljiva krunica. Oni su je nosili i molili u najtežim danima obrane Domovine i nisu je zaboravili“, rekao je biskup Šaško u kratkom nagovoru prije početka molitve. Dodao je da krunicu mole i branitelji u svojim domovima, kao i oni koje je „nevolja i zabrinutost za Domovinu izvela na hladnoću zagrebačkih ulica“.

Mi u poniznosti, kako je istaknuo biskup Šaško, zahvaljujemo Bogu za svaku njihovu žrtvu iz ljubavi, i prošlu i sadašnju. „Naš narod osjeća kad treba kleknuti, kada biti u molitvi pred Bogom da bi Njegov Duh govorio po nama vjernicima“, naglasio je biskup.

Podsjetio je na susret s hrvatskim braniteljima prije nekoliko dana, ali i na rečenicu koju je tom prilikom čuo: „Oče biskupe, trebamo moliti i za svoje neprijatelje“.

Tko tako razmišlja i tako živi, gradi na čvrstoj stijeni. Tu rečenicu nije rodila ni politika ni materijalni interesi – zaključio je biskup Šaško.

http://narod.hr/kultura/biskup-sasko-na-krunici-za-branitelje-zahvaljujemo-bogu-za-svaku-njihovu-zrtvu-iz-ljubavi-proslu-sadasnju/

Antika
01-11-2014, 19:20
"Ako ste bili u ratu da bi ja imala manje, a vi više kako biste se osjećali važno, možda nije problem u ministru.

Ja sam mislila da ste se vi borili za demokraciju u kojoj imam pravo ovo reći svakog dana a ne gutati 15 godina da bi napokon puknula i sa strahom očekivala što će sada biti. Znate jedan moj jako dobar prijatelj je bio u ratu, prijavio se čovjek i otišao, bio je i ranjen. Vratio se doma, radio, otvorio firmu, firma zapela u dugovima zbog blagodati države za koju se borio, doživio financijski krah. Da je bio u vojsci saznala sam na sprovodu. To je čovjek koji je otišao u rat za sve nas a ne samo za vas.
To je čovjek zbog kojeg bi vas trebalo biti sram.

Biti vojnikom u mojoj je glavi nešto časno, boriti se za bolju budućnost svoje zemlje, jebeš mi sve al` to je časno.

I jebeš mi sve ako ja znam za što (ste) se vi borite (borili)."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-se-tu-za-koga-bori/780825.aspx

Grunf
01-11-2014, 19:28
Petra u glavi Propuvača. :D

Nek index objavi pisma čitatelja koji podržavaju prosvjede i kojih je daleko više? Malo morgen, to nije njihova politika. Šef mrzi branitelje pa treba forsirati priču kontra branitelja. :kava

Picaferaj
01-11-2014, 19:32
"Ako ste bili u ratu da bi ja imala manje, a vi više kako biste se osjećali važno, možda nije problem u ministru.

Ja sam mislila da ste se vi borili za demokraciju u kojoj imam pravo ovo reći svakog dana a ne gutati 15 godina da bi napokon puknula i sa strahom očekivala što će sada biti. Znate jedan moj jako dobar prijatelj je bio u ratu, prijavio se čovjek i otišao, bio je i ranjen. Vratio se doma, radio, otvorio firmu, firma zapela u dugovima zbog blagodati države za koju se borio, doživio financijski krah. Da je bio u vojsci saznala sam na sprovodu. To je čovjek koji je otišao u rat za sve nas a ne samo za vas.
To je čovjek zbog kojeg bi vas trebalo biti sram.

Biti vojnikom u mojoj je glavi nešto časno, boriti se za bolju budućnost svoje zemlje, jebeš mi sve al` to je časno.

I jebeš mi sve ako ja znam za što (ste) se vi borite (borili)."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-se-tu-za-koga-bori/780825.aspx

na Indexu baniraju čim zucneš mrvu istine. A Matija Babić na svojoj facebook stranici odmah blokira sve živo što se ne slaže sa njegovim "stavovima". Zlonamjerne de..le poput tebe koji stavljaju link na indexove članke kao potporu svojim "argumentima" bi trebalo ovdje odma banirati. Jer jedina svrha vašeg postanja je imbecilna provokacija.

Antika
01-11-2014, 19:34
"DA SE razumijemo odmah u startu.

Grunf
01-11-2014, 19:38
na Indexu baniraju čim zucneš mrvu istine. A Matija Babić na svojoj facebook stranici odmah blokira sve živo što se ne slaže sa njegovim "stavovima". Zlonamjerne de..le poput tebe koji stavljaju link na indexove članke kao potporu svojim "argumentima" bi trebalo ovdje odma banirati. Jer jedina svrha vašeg postanja je imbecilna provokacija.

Zato će index propasti, a mi ne. :kava :D I meni diže index tlak s takvim tekstovima, ali ipak bi se trebali suzdržati od ružnih riječi. :)

Picaferaj
01-11-2014, 19:42
Zato će index propasti, a mi ne. :kava :D I meni diže index tlak s takvim tekstovima, ali ipak bi se trebali suzdržati od ružnih riječi. :)

Neće Index propasti jer im je "tržište" region a ne (samo) Hrvatska. Šta se tiče ružnih riječi, pun mi je kurac suzdržavanja. Suzdržavanje je jedan od bitnijih razloga zašto nam je ovako.

Grunf
01-11-2014, 19:46
Neće Index propasti jer im je "tržište" region a ne (samo) Hrvatska.

Dok im je stranih sponzora neće propasti, da ovise o tržištu već bi davno prestali s radom.

Humphrey
01-11-2014, 19:48
Grunf, pa valjda su znali da su Radić i ostali HSS-ovi prvaci pobijeni

Radić je imao tu sreću što je postao žrtvom srpske urote,a ne hrvatske izdaje.

Branitelji su nažalost doživjeli oboje.

Picaferaj
01-11-2014, 19:51
I ne bi rekao da su oni svi što su protiv prosvjeda izmanipulirani medijima, i s time mislim ne na ostale građane Hrvatske nego na etničke Hrvate.

Čitao sam svojevremno memoare Ivana Meštrovića a dio koji je zanimljiv tiče se posjete Aleksandra Karađorđevića Zagrebu malo prije, ne znam koja je točno godina uglavnom između ubojstva Radića i ostalih HSS-ovih prvaka u beogradskoj skupštini i kraljeve smrti u Marseillesu.

Naime malo je poznato da je prilikom kraljeve posjete Zagrebu bio organiziran nerealizirani atentat na njega. Atentatot Petar Oreb je bio uhićen i kralj je nazočio njegovom ispitivanju u policiji. Oreb je rekao da je došao u Prašku među svijet s čvrstom nakanom da izvrši atentat ali kad je vidio, kako on kaže, kako oduševljena masa kliče kralju, pokolebao se i kako sam kaže promislio " pa ovaj svijet voli kralja" i ruka mu je klonula i nije se usudio izvršiti atentat.

Iako mu je kralj zajamčio svojom rječju da neće biti usmrćen, Petar Oreb je osuđen na smrt i ubijen.

Meštrović još piše kako purgerice oduševljeno sa balkona komentiraju kako je kralj "hercig" a kralj i kraljica su bili toliko oduševljeni prijemom u Zagrebu da su kako piše Meštrović rekli da će porazmisliti o preseljenju kraljevske rezidencije u Zagreb. I to sve u vrijeme dok žandarski batinaši tuku i ubijaju po provinciji.

Što nam to govori..da narod kliče kralju koji je vjerovatno suorganizator nezabilježenog ubojstva njegovih vođa i koji pred Ljubom Davidovićem, predsjednikom srpske demokratske stranke i predjsjednikom vlade ,koji nakon atentata predlaže kralju da dadne neku zadovoljštinu Hrvatima zbog gnjusnog umorstva, lupa šakom o stol i viče.." j...m mater Hrvatima ne dam i neću im dati ništa" na što ipak demokratski Ljuba zgroženo nudi svoju ostavku i govori da kralju da ga takve riječi priječe da bude kralj i Hrvata i sve to zgrožen i uzbuđen ispriča Meštroviću.

Eto kakav je to narod. I onda se ljudi čude što jedan dio naroda prezire branitelje.

Pa zato su mediji tako važni. Imaš medije, imaš sve. Jer mediji kreiraju javno mijenje a javno mijenje je na političkoj i društvenoj sceni SVE. Neko pametan je davno rekao "public opinion - private laziness". A većina ljudi su ili lijeni ili preokupirani svakodnevnicom da bi se posvetili ozbiljnijim analizama u društvu

Inkvizitor
01-11-2014, 19:52

Da se razumimo odmah u startu..

imbecilex sranja ovdje neće zagađivat prostor pa ni ta Propuvača

Inkvizitor
01-11-2014, 19:53
Ne, prvi put čujem. :kava

Govorim o tom lupanju šakom o stol.

Nisam mislio na tebe lumenu..:D

već na one iz Praške..znali su za smaknuće Radića i ostalih HSS prvaka.

Grunf
01-11-2014, 19:56
Nisam mislio na tebe lumenu..:D

već na one iz Praške..znali su za smaknuće Radića i ostalih HSS prvaka.

:rofl Krivo sam pročital. :D

Neki su upravo zato i došli, a neki su mislili da on nema s tim veze i tak. Neki se došli pokloniti visokoj ličnosti...Jako mali dio HR naroda, a takvih imaš i danas. Iz interesa, iz plitkosti, iz naivnosti, iz neinformiranosti.

skater
01-11-2014, 20:00
Slike govore same za sebe:

http://s30.postimg.org/xkl1ycfnl/1_314041.jpg (http://postimage.org/)

http://s28.postimg.org/qjle8okdp/0709007_48.jpg (http://postimage.org/)

Grunf
01-11-2014, 20:15
Pa to se vidi iz onog videa da je među braniteljima bil kao među tuđima. Najjače je bilo kad je počeo bacati fraze: Problemi postoje, treba riješiti, treba sjesti, dijalog itd. :D

moonlight
01-11-2014, 21:03

Ma da, kao i sa svim biografijama, uzeti s odmakom, to što priča Meštrović u Americi 50tih i 60tih, Supilo je naglas govorio 1914., 1915. i 1916. i umro, sifilisom zaražen i urnom mu prenesenom tek puno kasnije iz Londona u Cavtat.
Možda mu je kad već navodiš biografije nalik, Budiša, ali nije čak ni dobra usporedba kad uspoređujemo vrijeme i povijesni kontekst.
Tako nalaziš različite poglede i kod svrstanih, u Savkinoj i puno manje izraženoj Tripalovoj biografiji...
Biografije su na razini usmene predaje, najnepouzdaniji povijesni izvor, najčešće obrana od ogorčenja i vlastitih zabluda...

Inkvizitor
01-11-2014, 21:32
Pa nije valjda izmišljao i ne vidim razloga.

On uopće ne taji svoju povezanost sa dvorom niti bježi od vlastitih zabluda.

ja mu vjerujem.

moonlight
01-11-2014, 21:39
Pa nije valjda izmišljao i ne vidim razloga.

On uopće ne taji svoju povezanost sa dvorom niti bježi od vlastitih zabluda.

ja mu vjerujem.

Pa najbolje da taji, pitanje je koliko skriva..."Uspomene na političke ljude i događaje" ja osobno mjerim strogim aršinom...Meštrović je prije svega umjetnik, čovjek koji je Jugoslavenskom odboru otvarao mnoga vrata nakon 1914. širom sila Antante, ali njegov svjetonazor je uzak, do razočaranja...

Dobro, ti mu vjeruješ, pa ni je to tko mu vjeruje ili ne vjeruje, nego o kritičkom mišljenju jednog povjesnog izvora koji je autobiografija...to je rang , nažalost usmene predaje...nije nikada izuzet, ali se uzima s velikom podozrivošću, s pravom...

Inkvizitor
01-11-2014, 21:49
To je nebitno..bitna je crtica iz kraljevog posjeta Zagrebu nakon što su mu pobijeni prvaci..purgerice govore kako je "hercig" a Orebu se stisnula ruka kad je vidio kako mu ljudi kliču.

i to smo mi..naslijedili smo to..

ne bi dalje lamentirao.

moonlight
01-11-2014, 21:49
Uostalom, po ovome što si citirao, daleko je bolja autobiografija Svetozara Pribičevića, Pupovca prije Pupovca...Koji u svojoj "Diktaturi kralja Aleksandra" u emigraciji, navodi kao izravni svjedok događaja sve nepravde i zločine spram Hrvata od 1918., ali sve iz razloga vlastitog političkog neuspjeha i nedolaska na politički vrh Kraljevine...primjer 1/1 autobiografije i pokušaja vlastitog autobrisanja, kao unitarista, šovinista i srpskog nacionalista , zajedno s braćom, vlastitom.

moonlight
01-11-2014, 21:55
To je nebitno..bitna je crtica iz kraljevog posjeta Zagrebu nakon što su mu pobijeni prvaci..purgerice govore kako je "hercig" a Orebu se stisnula ruka kad je vidio kako mu ljudi kliču.

i to smo mi..naslijedili smo to..

ne bi dalje lamentirao.

Ako će ti biti jasnije...

Meštrović sere, sere s naknadnom pameti, 30 godina kasnije, pred smrt, moli Boga...
Je li prije bio Kipar ili Vajar, i to govori u svojoj autobiografiji, umjetnik je čovjek, ne razmatra svijet otvorenih očiju, on je Jugoslaven, vjeruje u to...njegovo kasnije razočaranje je isto tako umjetničko...si pročital i sastanak s Brozom, koji opisuje nakon rata....to je sukus...on bi da se vrati kao južnoslavenski Rodin, ja ga u tom smislu razumijem, hrvatske prilike, on niti razumije, a tamo gdje ih pokušava razumjeti, razumije ih krivo....

pdv
01-11-2014, 21:57
Nadam se da će branitelji uspjeti u svojim zahjevima jer je vrijeme da se makne Matić s mjesta ministra skupa sa svim pomoćnicima koje je uhljebio. Inače, što se tiče Glavaševića nema se tu što puno za dodati. Čovjek odavno ima čudne izjave koje imaju malo sa zdravim razumom, a ni pokojni otac mu nije bio ''najčistiji'' u svom odnosu prema RH ali nema se tu što zamjeriti jer je logično da u onakvom okruženju čovjek nasjedne na razne priče. Nasjedaju i danas kada živimo u slobodi, a kako ne bi onda. No, Bojan nema nikakvih opravdanja. Neki ljudi žive od obiteljskog nasljeđa cijeli život bilo da je riječ o nekretninama ili obiteljskom imenu i to je jednostavno tako. Netko ima želudac, netko nema.

Inkvizitor
01-11-2014, 22:02
Ako će ti biti jasnije...

Meštrović sere, sere s naknadnom pameti, 30 godina kasnije, pred smrt, moli Boga...
Je li prije bio Kipar ili Vajar, i to govori u svojoj autobiografiji, umjetnik je čovjek, ne razmatra svijet otvorenih očiju, on je Jugoslaven, vjeruje u to...njegovo kasnije razočaranje je isto tako umjetničko...si pročital i sastanak s Brozom, koji opisuje nakon rata....to je sukus...on bi da se vrati kao južnoslavenski Rodin, ja ga u tom smislu razumijem, hrvatske prilike, on niti razumije, a tamo gdje ih pokušava razumjeti, razumije ih krivo....

Čitao sam ja i Pribičevića.

Možda sere o x stvari ali to me ne zanima. Spomenuo sam jednu crticu. Nije čovjek izmislio događaj

moonlight
01-11-2014, 22:03
Nadam se da će branitelji uspjeti u svojim zahjevima jer je vrijeme da se makne Matić s mjesta ministra skupa sa svim pomoćnicima koje je uhljebio. Inače, što se tiče Glavaševića nema se tu što puno za dodati. Čovjek odavno ima čudne izjave koje imaju malo sa zdravim razumom, a ni pokojni otac mu nije bio ''najčistiji'' u svom odnosu prema RH ali nema se tu što zamjeriti jer je logično da u onakvom okruženju čovjek nasjedne na razne priče. Nasjedaju i danas kada živimo u slobodi, a kako ne bi onda. No, Bojan nema nikakvih opravdanja. Neki ljudi žive od obiteljskog nasljeđa cijeli život bilo da je riječ o nekretninama ili obiteljskom imenu i to je jednostavno tako. Netko ima želudac, netko nema.

Okolnosti u kojima je Siniša Glavašević izricao svoje "zablude", nemjerljive su spram onoga koji u svojoj radnoj knjižici štambilja "sin Siniše Glavaševića", neusporedivo...ne vrijeđaj jednog Sinišu Glavaševića. Hvala.

Inkvizitor
01-11-2014, 22:07
ja kd sam onda čuo optužnicu koju je čitao Siniša..tada bi mu dao za pravo..to je ogorčenost..no sada vidim da u tom pismu ima svašta.

Nije to pismo čisto..o Siniši ne bi sudio, čovjek je ubijen i počivao u miru a sin mu je gnomče ali on za to nije kriv..nije ga odgajao

moonlight
01-11-2014, 22:07
Čitao sam ja i Pribičevića.

Možda sere o x stvari ali to me ne zanima. Spomenuo sam jednu crticu. Nije čovjek izmislio događaj

Dobro , da li ti sve što čitaš, čitaš zbog pojedinog detalja ili gledaš cjelinu?

Umoran sam čovječe od tvog duvnjačkog tvrdoglavljenja, nazvat ću ti majku, znam da je se još uvijek bojiš!

Šalim se sa zadnjim, ali ne tvrdoglavi, govorimo o povjesnim autobiografijama kao izvorima, treba ih uzeti s rezervom.

Inkvizitor
01-11-2014, 22:09
ne mogu ti ja ništa što tebi opis ne paše, pa nisi ti zagrepčanin, što se pjeniš.

Za utjehu u Splitu je osnovana Orjuna..šta mi tu tupiš i danas ima i zagrepčana i splićana i svih drugih Hrvata koji bi se podastrli nogama srpskim i svačijim drugim.

I bilo ih je i onda. I vjerujem mu svaku riječ, zato jer vidim takve i danas..tu su..otvori oči i uši.

Humphrey
01-11-2014, 22:17
Mali pupovac sutra kod ace.Imam osjećaj da će nakon te emisije biti još materijala za traženje ostavke koju neće dati.

moonlight
01-11-2014, 22:17
ne mogu ti ja ništa što tebi opis ne paše, pa nisi ti zagrepčanin, što se pjeniš.

Za utjehu u Splitu je osnovana Orjuna..šta mi tu tupiš i danas ima i zagrepčana i splićana i svih drugih Hrvata koji bi se podastrli nogama srpskim i svačijim drugim.

I bilo ih je i onda. I vjerujem mu svaku riječ, zato jer vidim takve i danas..tu su..otvori oči i uši.

Pa kaj ne veliš da je to onda tema, kaj će ti Meštrović?
Anacinalni Zgreb, i ti u njemu nacionalan, kak ti to zvuči...?
Glupa tema moj Inkvi...ne nudi se kao Matoš...
I od kuda ti pravo da tako govoriš o Splitu, ako je tamo stvorena Orjuna...jel ona bila dominantna?
Uostalom, neću govoriti o Splitu, ali uvijek ću skinuti kapu onima koji su se oduprijeli i fašizmu, a nakon 43. i ustaškom režimu, ja sam još relativno mlad čovjek, profesor sam u školi i ne pada mi na pamet da takvim stvarima dojim djecu, niti da ih tjeram na svrstavanje, pamet i prirodna selekcija će ih smjestiti... i kao takvi su nam potrebni, istina, istina....sve...bez skrivanja, klinci su budućnost vjeruj mi.

moonlight
01-11-2014, 22:20
Mali pupovac sutra kod ace.Imam osjećaj da će nakon te emisije biti još materijala za traženje ostavke koju neće dati.

Ja stavljam 100 eura da će se tatin sin ispričati odmah na početku?

Prihvaćaš?

To ti je PR

Inkvizitor
01-11-2014, 22:21
Šta me briga što ti hoćeš

A Meštrovića sam uzeo kao crticu, pa nisam ja svjedok toga nego on. Eto kaj će mi Meštrović.

jake mi istine u tome što ti govoriš.

Humphrey
01-11-2014, 22:21

Ne brini inkvi, nitko ne može obraniti ovaj narod od po njega sramotne istine.

Humphrey
01-11-2014, 22:22
Ja stavljam 100 eura da će se tatin sin ispričati odmah na početku?

Prihvaćaš?

To ti je PR

Pa lako moguće,ali emisija traje sat vremena. Mali pupovac ne može protiv sebe i onoga što su ga naučili.

Inkvizitor
01-11-2014, 22:23
ma kakvo izvinjenje..lik nema empatije u sebi i na zadatku je..kakva isprika..

pdv
01-11-2014, 22:23
Okolnosti u kojima je Siniša Glavašević izricao svoje "zablude", nemjerljive su spram onoga koji u svojoj radnoj knjižici štambilja "sin Siniše Glavaševića", neusporedivo...ne vrijeđaj jednog Sinišu Glavaševića. Hvala.

To sam i rekla da je razumljivo i ne vrijeđam niti osuđujem. Bilo je ljudi koji su u takvom okruženju ostali čisti i bez ikakvih predrasuda, a bilo je i onih koji su pali pod razne utjecaje i to je sve normalno i to je sve život. Hvala im na svemu kako god se zvali!

moonlight
01-11-2014, 22:24
Šta me briga što ti hoćeš

A Meštrovića sam uzeo kao crticu, pa nisam ja svjedok toga nego on. Eto kaj će mi Meštrović.

jake mi istine u tome što ti govoriš.

Ok, čitaš djelo pojedinca kroz "crtice"...
Odgovoreno.

Sad mi je jasno.

Inkvizitor
01-11-2014, 22:28
Ajd konačno..

moonlight
01-11-2014, 22:28
Pa lako moguće,ali emisija traje sat vremena. Mali pupovac ne može protiv sebe i onoga što su ga naučili.

Pa evo Humphry, poštujem te, kao forumaša, mi smo svake godine u proljeće tamo...pridruži nam se...8. razredi, bit će nam drago ako možeš sudjelovati kao stanovnik Vukovara, OŠ Antuna Bauera....naši prijatelji, konstantno surađujemo s njima, i ne samo s njima...znaš gdje je, obavjestit ću te...budi na usluzi...djelujmo :kruna

moonlight
01-11-2014, 22:31
To sam i rekla da je razumljivo i ne vrijeđam niti osuđujem. Bilo je ljudi koji su u takvom okruženju ostali čisti i bez ikakvih predrasuda, a bilo je i onih koji su pali pod razne utjecaje i to je sve normalno i to je sve život. Hvala im na svemu kako god se zvali!

Ma ok PDVejka...:zg

interceptor
02-11-2014, 00:56
http://www.politikaplus.com/img/s/648x380/upload/images/B/branitelji%20zastave.jpg

BRANITELJI
Vlada relativizira Domovinski rat: To je vidljivo iz dokumenata koje je Hrvatska pripremila za EU
Domovinski rat naziva se rušilačkim, a u dokumentu se navode različita razdoblja trajanja.

Autor: PolitikaPlus
Udruga 100-postotnih hrvatskih ratnih vojnih invalida I. skupine, Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi i Udruga specijalne policije danas su još jednom optužili Vladu za relativiziranje Domovinskog rata i njegovo izjednačavanje s velikosrpskom agresijom, tvrdeći kako je to vidljivo iz strateških dokumenata koje je Hrvatska pripremila za EU.

Udruge u priopćenju tvrde da se u Nacrtu Operativnog programa "Konkurentnost i kohezija" izjednačavaju žrtva i agresor, da se minirana područja opisuju kao posljedica Domovinskog rata iz ranih 1990-ih, a ne velikosrpske agresije i okupacije trećine državnog teritorija.

"Domovinski rat naziva se rušilačkim, a u dokumentu se navode različita razdoblja trajanja rata. Također piše da je kao posljedica nedavnog izravnog iskustva rata uništeno više od 150.000 domova i imanja i više od 25 posto hrvatske ekonomije, a samo na jednom jedinom mjestu se spominje okupirano područje", navode udruge.

Smatraju da Vlada takvim postupcima ignorira temelje države kojom danas upravlja, da se ne bavi dubinskim rješavanjem problema nastalih u Domovinskom rate te da manipulira hrvatskom i međunarodnom javnošću, a braniteljskoj populaciji ne pomaže da se okrene budućnosti.

"Ovo je jedan od razloga zašto tražimo smjenu ministra Predraga Matića, njegove zamjenice i pomoćnika", stoji u priopćenju udruga, kojima smeta i što je Nacrt do nedavno bio napisan samo na engleskom jeziku, što ga, kažu, čini netransparentnim.

Vladu prozivaju da "kontinuirano i sustavno propušta zaštiti obrambeni i oslobodilački Domovinski rat od relativizacije i izjednačavanja s velikosrpskom agresijom i okupacijom, što je u suprotnosti s točkama i načelima Deklaracije o Domovinskom ratu". Udruge tvrde da su u protekle dvije godine u nekoliko navrata pokušale otvoriti dijalog s Ministarstvom branitelja, ali da se ono do početka prosvjeda koji traje 13. dan nije odazvalo. "Istovremeno predstavnici Vlade RH i Ministarstva branitelja u javnosti nameću ideju o podjeli krivnje za rat u RH", stoji u priopćenju.
http://www.politikaplus.com/novost/112365/-vlada-relativizira-domovinski-rat-to-je-vidljivo-iz-dokumenata-koje-je-hrvatska-pripremila-za-eu

caporegime
02-11-2014, 13:24

nisi li ti onaj koji je još prije nekoliko godina ovdje boravio na forumu, s istim jugo stavovima, prikrivajući iste pričom da si branitelj?
pa nakon što te se pozvalo da kažeš u kojoj si postrojbi to bio, samo si nestao, nakon što si se neko vrijeme koprcao u izvlačenjima?
ti nisi branitelj i ti to dobro znaš.
ali da i tebi nešto kažem.

ovi prosvjedi su između ostaloga spriječili da se novi zakon o braniteljima uputi u hitnu proceduru. i sad stoji u ladici ministarstva branitelja.
u tom zakonu nestaju pojmovi agresije, neprijatelja i sl. te se otvara mogućnost da četnici počnu dobivati invalidnine i mirovine.
da li ti i ostali yugotalibani koji serete protiv branitelja i mislite da se previše troši na njihova prava, podržavate izjednačavanje četnika s braniteljima te podržavaš li trošak za još nekoliko tisuća onih koji će opteretiti državni proračun kao što će biti ti četnici?

odgovori mi precizno na ovo ili nećeš više napisati ni jedan jedini post dok se o ovome ne izjasniš.

philly
02-11-2014, 15:08
evo sa zakašnjen od par dana jedno kvalitetno smeće od članka
http://www.jutarnji.hr/jurica-pavicic--prosvjed-je-uvreda-velikoj-vecini-hrvatskih-branitelja/1231661/

autor ko drugi nego splićanin od kolina jurica pavičić.
pazi izjave
"Dakako, sve to vrijeme u Hrvatskoj postoji i druga braniteljska populacija - ja bih rekao, uvjerljivo većinska. To su ljudi koji su 90-ih otišli u rat jer im je to bila građanska dužnost, kao što je dužnost platiti porez ili odvajati smeće. Kad je rat završio, povukli su crtu i nastavili raditi, onako kako čovjek treba i mora ako želi imati ispunjen život. Ti ljudi danas se sjećaju rata kao udaljene prošlosti, kad ga se sjete, smrknu se, raznježe, budu ponosni ili - ne malo njih - sarkastično primijete kako su bili naivni i glupi."

znači opet lagano pranje mozga sjebali nas tuđman i sloba,šmrc.a kako inače s ponoson priča o dalmatinskin partizanima,tu dakako mrlje nema,to je ispravna stvar,antifašisti pošteni,domovinski rat je dogovor itd...
nažalost ovakvi kreteni truju mlade povodljive ljude.s obziron na njegov izgled,fizički napad na takvog šupka je ispod dostojanstva,dovoljno ga je zalit s kanton govana ka druga mu tomića.

Grunf
02-11-2014, 15:27
Ne znam nijednog covjeka koji smatra da je bil naivan i glup kaj je isel braniti nase domove od agresije. To on gpvori svoje zelje.

Ujkan
02-11-2014, 16:10
a ni pokojni otac mu nije bio ''najčistiji'' u svom odnosu prema RH
a jeli? reci nam na koji to način? zanima me baš...
jel bi prošao slično kao i jastreb da ga nisu ubili četnici?
i to od ruke bivših komunista, koji su preko noći postali veliki hrvati.

Inkvizitor
02-11-2014, 16:17
Kako je fino izrezano iz priloga kad Bojan hrvatsku stranu stavlja pod navodnike. Koja perfidnost voditelja. Jer to je izjava koju svi zaobilaze a koja je jedna od najstrašnijih.

Pravi voditelj bi ga pitao što znači to što ste pojam hrvatska trana stavili pod navodnike.

Uglavnom lik je tipični bezlični birokarat, odgovara većinom birokratski i savršeni je šaraf za birokratsku budućnost. Prepun je floskula i frazetina onih uopćenih, koje se mogu dati kao odogovor na sva pitanja.

Posebno je jadno kako govori da mu je izjava izvučena iz konteksta. Pa što da i je. Izjava je jasna i nedvosmislena sama za sebe.

Dakle, sve je to pokrenuto da bi se srpskoj strani dala prava. To što on kaže da stoji u zakonu da agresori to ne mogu dobit to ne važi pet para jer znamo kako se to može zaobići.

Kako će oni uopće dokazat da je netko bio civilna žrtva rata. Kako će to dokazat.??

Ako znamo da četnici i silovatelji rade u hrvatskoj policiji pa čak i žive u Srbiji a rade u Hrvatskoj..onda će biti mačji kašalj da se masa četnika pretvori u civilne žrtve rata

skater
02-11-2014, 16:22
Pa kaj ne veliš da je to onda tema, kaj će ti Meštrović?
Anacinalni Zgreb, i ti u njemu nacionalan, kak ti to zvuči...?
Glupa tema moj Inkvi...ne nudi se kao Matoš...
I od kuda ti pravo da tako govoriš o Splitu, ako je tamo stvorena Orjuna...jel ona bila dominantna?
Uostalom, neću govoriti o Splitu, ali uvijek ću skinuti kapu onima koji su se oduprijeli i fašizmu, a nakon 43. i ustaškom režimu, ja sam još relativno mlad čovjek, profesor sam u školi i ne pada mi na pamet da takvim stvarima dojim djecu, niti da ih tjeram na svrstavanje, pamet i prirodna selekcija će ih smjestiti... i kao takvi su nam potrebni, istina, istina....sve...bez skrivanja, klinci su budućnost vjeruj mi.

http://www.antifasistisplit.hr/images/yootheme/logo_white_.png

http://s27.postimg.org/py6j13ajn/1_213942.jpg (http://postimage.org/)

pdv
02-11-2014, 17:33
evo sa zakašnjen od par dana jedno kvalitetno smeće od članka
http://www.jutarnji.hr/jurica-pavicic--prosvjed-je-uvreda-velikoj-vecini-hrvatskih-branitelja/1231661/

autor ko drugi nego splićanin od kolina jurica pavičić.
pazi izjave
"Dakako, sve to vrijeme u Hrvatskoj postoji i druga braniteljska populacija - ja bih rekao, uvjerljivo većinska. To su ljudi koji su 90-ih otišli u rat jer im je to bila građanska dužnost, kao što je dužnost platiti porez ili odvajati smeće. Kad je rat završio, povukli su crtu i nastavili raditi, onako kako čovjek treba i mora ako želi imati ispunjen život. Ti ljudi danas se sjećaju rata kao udaljene prošlosti, kad ga se sjete, smrknu se, raznježe, budu ponosni ili - ne malo njih - sarkastično primijete kako su bili naivni i glupi."

znači opet lagano pranje mozga sjebali nas tuđman i sloba,šmrc.a kako inače s ponoson priča o dalmatinskin partizanima,tu dakako mrlje nema,to je ispravna stvar,antifašisti pošteni,domovinski rat je dogovor itd...
nažalost ovakvi kreteni truju mlade povodljive ljude.s obziron na njegov izgled,fizički napad na takvog šupka je ispod dostojanstva,dovoljno ga je zalit s kanton govana ka druga mu tomića.

Ali kako on to lipo razdvaja. One koji su prošli rat i počeli raditi i koji pune proračun da bi on mogao piskarati i one jadnike koji su se usudile zatražiti pomoć nakon što su prošli rat i ostat doma. U većini ovih piskarala se krije takav diktatorski stil i ubili bi oni čovika dok trepnu samo da im je vlast dati. Nego, di je on '91 bio kada je već tako dobro upućen u tematiku?

teenager
02-11-2014, 17:37
Ali kako on to lipo razdvaja. One koji su prošli rat i počeli raditi i koji pune proračun da bi on mogao piskarati i one jadnike koji su se usudile zatražiti pomoć nakon što su prošli rat i ostat doma. U većini ovih piskarala se krije takav diktatorski stil i ubili bi oni čovika dok trepnu samo da im je vlast dati. Nego, di je on '91 bio kada je već tako dobro upućen u tematiku?

pdv, pa ti ne znaš :shock

Pa naš Jurica ti je bijo na južnom bojištu, i gleda je kako Hrvati prodiru preduboko u susjednu BiH, kršeći time Ženevsku konvenciju i običaje ratovanja.
Čak je s jednog brda vidijo i Stolac ili Trebinje, Nevesinje šta ja znam :o

Pošto nisi upoznata s tom činjenicom, uzimam si za pravo di nisi pročitala više od 2 kolumne dotičnoga.
Naime ima prosjek spominjanja svog "ratnog puta" od 0,5 puta po kolumni :kava

I onda kad se vratijo iz rata, Tuđman i 200 obitelji popljačkalo Split, uništili Dalmu, Dalmacijavino, Jugoplastiku...

Naravno, on svaki put napominje kako je otišao u rat jer je bio zaveden i borio se za nešto u što nije vjerovao... :kez

pdv
02-11-2014, 17:42
pdv, pa ti ne znaš :shock

Pa naš Jurica ti je bijo na južnom bojištu, i gleda je kako Hrvati prodiru preduboko u susjednu BiH, kršeći time Ženevsku konvenciju i običaje ratovanja.
Čak je s jednog brda vidijo i Stolac ili Trebinje, Nevesinje šta ja znam :o

Pošto nisi upoznata s tom činjenicom, uzimam si za pravo di nisi pročitala više od 2 kolumne dotičnoga.
Naime ima prosjek spominjanja svog "ratnog puta" od 0,5 puta po kolumni :kava

I onda kad se vratijo iz rata, Tuđman i 200 obitelji popljačkalo Split, uništili Dalmu, Dalmacijavino, Jugoplastiku...

Ne mogu ja to čitat jer odma se iznerviran, a ne želim se poružnit prerano :kez

Jednom, priznajem, pročitala sam jednu njegovo kolumnu gdje je pričao o dinosaurima za koje nije mogao vjerovati da žive po Dalmatinskoj zagori. Naime, na njegov identitet je više utjecalo malo, slatko, tužno siroče iz Afrike nego šugavo, šporko vlaško dite.

Ali ne sumnjam da je imao uzbudljiv i nadasve hrabar ratni put. Biće bi prvo on sve poslikao, a kada bi se branitelji ohrabrili onda bi i oni krenuli putem gdje je njegova čizma već dobro utabala put.

Antika
02-11-2014, 20:56
..... podržavate izjednačavanje četnika s braniteljima te podržavaš li trošak za još nekoliko tisuća onih koji će opteretiti državni proračun kao što će biti ti četnici?
.

Svaki onaj branitelj, pod bijelim šatorom, zna još barem trojicu koji primaju mirovine a nisu ih zaslužili. Zar tolike godine nisu imali muda pa da javno upru u te lažnjake, već su ih pustili da udobno žive sa grbače naroda??? Tko god kaže da one bake i dede iz Knina, koji su osakaćeni od naših granata, nisu zaslužili mirovinu kao civilni stradalaci rata; - taj nema nimalo ljudskosti!!!!!!

Picaferaj
02-11-2014, 21:52
Svaki onaj branitelj, pod bijelim šatorom, zna još barem trojicu koji primaju mirovine a nisu ih zaslužili. Zar tolike godine nisu imali muda pa da javno upru u te lažnjake, već su ih pustili da udobno žive sa grbače naroda??? Tko god kaže da one bake i dede iz Knina, koji su osakaćeni od naših granata, nisu zaslužili mirovinu kao civilni stradalaci rata; - taj nema nimalo ljudskosti!!!!!!

A što bi to neko poput tebe znao o ljudskosti?

bake i dede iz knina najebali u prekomernom granatiranju, lol. Koje si ti đubre, to nije istina.

Inkvizitor
02-11-2014, 21:54
sere kvake i provocira. Još pokoji takav debilan upis i leti.

Inkvizitor
02-11-2014, 21:58
Ranjeni četnik mu dopuzao pred kućna vrata. Nisam znao da su se ulične borbe vodile u Ljubuškom.

pdv
02-11-2014, 23:29
ova tema je postala zona sumraka.

Grunf
02-11-2014, 23:31
Molim bez vrijeđanja i prijetnji. Vratite se na temu.

moonlight
03-11-2014, 00:32
Buenos Aires 2008.

http://www.youtube.com/watch?v=P6gOViV57-o

ovo postaje definicija za licemjerstvo, Predrag Matić

interceptor
03-11-2014, 01:19
Ranjeni četnik mu dopuzao pred kućna vrata. Nisam znao da su se ulične borbe vodile u Ljubuškom.

To je neki izdanak Mirka i Slavka.
Vjerojatno je još sipao i bibera na tragove da ih ne bi mogli nanjušiti neprijateljski psi:rofl

Inkvizitor
03-11-2014, 09:19
Vratimo se temi a osobna prepucavanja i prijetnje možete preko PM-a radit.

A ti gospodine iz Ljubuškog , ako imaš što reći na temu možeš, nitko ne mora ovdje imati, kako reče interceptor, mišljenje kao većina, ali budeš li podjebavo i provociro s ciljem da uništiš temu, letjet ćeš. Zadnje upozorenje.

Grunf
03-11-2014, 12:30
Tema gdje Antika i Capo, a i ostali koji se smatraju pozvani mogu nastaviti razgovor ugodni koji nema veze s temom je ovdje: http://www.hrhb.info/showthread.php?t=5792&p=352526#post352526

skater
03-11-2014, 22:02

Ti srpski civili su tada bili državljani RSK i kao takvi neka traže mirovine od Srbije, Save Štrpca i Vlade RSK u egzilu.

Antika
03-11-2014, 22:17
Vidi bisera, ti bi na takav način rješavao probleme svih penzionera iz bivše Yuge!!!

Inkvizitor
03-11-2014, 22:40
Kakve veze imaju penzioneri uz bivše Juge sa pravima stanovnika pobunjene paradržavice koji nisu priznavali hrvatsku vlast i nisu priznavali hrvatske zakone ni institucije

Unatoč upozorenju, ne prestaješ s izjavama koje vrijeđaju osnovnu ljudsku inteligenciju.

Grunf
03-11-2014, 23:23
http://narod.hr/wp-content/uploads/2014/08/ivan-turudi%C4%87-580x368.jpg?60789a

Turudić: ‘Nevjerojatno mi je da netko kao notorni Stazić ljude u kolicima može nazvati teroristima’

U posjet braniteljima koji prosvjeduju pred Ministarstvom branitelja, danas je stigao i predsjednik zagrebačkog Županijskog suda Ivan Turudić, poznat po svojim kritikama aktualne vlasti, objavio je tportal.

Turudić je porazgovarao s braniteljima te se pomolio pred slikom preminule Nevenke Topalušić. Nije, doduše, uspio razgovarati s Josipom Klemmom i Antom Deurom, koji su u susjednoj BiH na obilježavanju obljetnice oslobođenja Kupresa.

‘Došao sam obići suborce i ljude koji tamo prosvjeduju. Sreo sam niz suboraca i prijatelja’, kazao je Turudić za tportal. Iako je nevoljko pristao odgovoriti na pitanje kako ocjenjuje odnos vladajućih prema prosvjednicima, s ogorčenjem je spomenuo izjavu potpredsjednika Sabora SDP-ovog Nenada Stazića koji je nedavno izjavio da su branitelji “vojno krilo HDZ-a” – rekao bih Sinn Fein.

‘Nevjerojatno mi je da netko kao notorni Stazić ljude u kolicima može nazvati teroristima. Stazić je vlast, tako je onda i mene je prozvao teroristom’, kaže nam Turudić i ističe kako je dragovoljac Domovinskog rata. Kaže da je Stazićeva izjava govor mržnje te kako ‘ljudi iz vlasti ne shvaćaju da su osjećaji branitelja autentični. ‘Ti ljudi se ne osjećaju dobro’, poručio je Turudić.

http://narod.hr/hrvatska/turudic-posjetio-branitelje-vlast-ih-je-nazvala-teroristima/

Picaferaj
04-11-2014, 17:37
Primijenjena lingvistika (2P, 2S, 5 ECTS)
Tip izbornosti: C2
Nositelj: dr.sc. Milorad Pupovac, izv. prof.
Izvođač: dr.sc. Ivana Simeon, viši asistent, Bojan Glavašević, asistent
Uvjeti: Opća lingvistika
Kvota: 38+7
Lingvistika i njezini dijalekti (2P, 1S, 5 ECTS)
Nositelj: dr.sc. Milorad Pupovac, izv. prof.
Izvođač: dr.sc. Milorad Pupovac, izv. prof., Bojan Glavašević, asistent
Uvjeti: Primijenjena lingvistika
Kvota: 25+5
Algebarska lingvistika (2P, 2S, 5 ECTS)
Nositelj: dr.sc. Marko Tadić, izv. prof.
Izvođač: dr. sc. Krešimir Šojat,viši asistent
Uvjeti: Opća lingvistika
Kvota: 38+7
Uvod u opću lingvistiku (2P, 3 ECTS)
Tip izbornosti: E1 (namijenjen studentima južnoslavenskih jezika i književnosti)
Nositelj: dr.sc. Vlasta Erdeljac, izv. prof., izvođač: dr.sc. Ivana Simeon, viši predavač
Uvjeti: Nema
Kvota: 45

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ffzg.unizg.hr%2Foling%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F03%2FIzvedbeni-plan-preddiplomski.pdf&ei=e_FYVP_fG67jsATLy4CQBg&usg=AFQjCNGFMlGVi2ZEUh9s7TU1nXqNjlOVGQ&sig2=v2hNHUe9omGAthBtrAmNWQ

teenager
04-11-2014, 19:20
Zanimljiva katedra, zovu li tu katedru možda mali Beograd :hihi

Grunf
06-11-2014, 13:32
VLADA Zorana Milanovića na današnjoj sjednici donijela je odluku kojom se otpisuju dugovi 108 branitelja koji su koristili Kreditni program zapošljavanja razvojačenih pripadnika HV-a. Braniteljima je ukupno oprošteno 12.477.240,69 kuna.

Radi se o programu kreditiranja koji se putem Hrvatske banka za obnovu i razvoj (HBOR) provodio 1996. i 1997. godine. Vlada je zadužila HBOR da u roku od osam dana obavijesti poslovne banke o ovoj odluci i provedu je kroz svoje poslovne knjige.

U obrazloženju odluke Vlade stoji da je otpis dugovanja za 108 korisnika kredita dalo stručno povjerenstvo Ministarstvo financija. Utvrđeno je da ovih 108 subjekata ispunjava propisane uvjete za otpis potraživanja.

Razlozi za oprost duga su smrt korisnika kredita, teške bolesti zbog kojih korisnik kredita gubi radnu sposobnost, težak socijalni položaj, te starost korisnika kredita.

Po navedenom programu kreditiranja ukupno je odobreno 3655 kredita u ukupnom iznosu od 319.519.741,05 kuna. Do polovice 2014. godine Ministarstvo branitelja ukupno je od zaprimljenih 1785 zamolbi za otpis kredita do sada otpisalo 1406 kredita u ukupnom iznosu od 142.623.314,50 kuna. Otpisani krediti, tvrde iz Vlade, čine 38,46 posto od ukupnog broja odobrenih kredita.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-braniteljima-oprostila-125-milijuna-kuna-kreditnog-duga/782261.aspx

Picaferaj
06-11-2014, 16:44
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-braniteljima-oprostila-125-milijuna-kuna-kreditnog-duga/782261.aspx

Zatočenik LORE Dobio 400.000 Kuna Odštete, Zatočenik Logora Stara Gradiška – Ništa!

http://portal.braniteljski-forum.com/vijesti/odsteta-moze-ako-nisi-hrvat-zatocenik-lore-dobio-400-000-kuna-odstete-zatocenik-logora-stara-gradiska-nista

Orgasmatron
12-11-2014, 21:58
Zašto se velike Hrvatine od navijača ne organiziraju i ne daju podršku braniteljima u Savskoj.. tipa dvjesto tristo dečkiju sa jednim petominutnim pljeskom??

Bojim se da sam i na to pitanje dobio točan odgovor.

Grunf
12-11-2014, 23:49
Zato jer ni njima nitko nikad nije dao podrsku kao ni lijecnicima, uciteljima...Nismo solidarni.

skater
13-11-2014, 01:03
Zašto se velike Hrvatine od navijača ne organiziraju i ne daju podršku braniteljima u Savskoj.. tipa dvjesto tristo dečkiju sa jednim petominutnim pljeskom??

Zato jer su Hrvati etnomazohistička govna.

NorthStand
13-11-2014, 05:26
Zato jer su Hrvati etnomazohistička govna.

volim precizne odgovore, na precizna pitanja. thumb up.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSxA1CD1YotLYovGCGIhMyoK5KpdK6mO 2Ec5VO6E_qf6a980TIV

Ujkan
20-11-2014, 17:28
šta se ono danas desilo? zašto pobogu??

Grunf
20-11-2014, 19:43
Nečastivi u Savskoj. :D

http://www.youtube.com/watch?v=9nCKPlJ4dDg

Ujkan
20-11-2014, 20:13
dno dna, pa dovoljno je pogledat ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=ZihPcWweVIU

interceptor
21-11-2014, 12:45
Misli on kad zna kako "oprati" novac da tako može i obraz.Ne zamjeram ništa invalidima ali mu je netko morao spočitnuti ono spominjanje Jugoslavije i druženje s lepom brenom.Barem bi ga malo spustili na zemlju...

Grunf
21-11-2014, 13:05
Vjerojatno rijetki među njima i znaju za to, ne prate ljudi, a i oni koji znaju si misle pusti budalu, najbolje da nam još i šou tu napravi.

interceptor
21-11-2014, 13:36
Vjerojatno rijetki među njima i znaju za to, ne prate ljudi, a i oni koji znaju si misle pusti budalu, najbolje da nam još i šou tu napravi.

Prevršio je on davno svaku mjeru ukusa,pogotovo ono njegovo ljubljenje i oživljavanje već davno umrle bivše države, njega kao nekakvog "hrvatskog domoljuba".Iskreno ni ja nisam znao ovo sa l.b. A preko toga se jednostavno ne može i smije preći...

Grunf
21-11-2014, 13:53
Ma najbolje im se ne plesti s njim, još im samo treba da se i s njim bore. Naravno da bi bilo s oduševljenjem prihvaćeno da su mu dali vritnjak, ali eto, ipak nisu tolko militantni kako su ih svi mediji opisali. :D

Ujkan
21-11-2014, 15:32
https://www.youtube.com/watch?v=s4pOPUllWpQ

Grunf
21-11-2014, 15:49
Ma voli on sam novac, ništa drugo.

Orgasmatron
23-11-2014, 18:14

Jer su im vođe na liniji djelatnika SOA. Dobili smo tri potvrde za to od dana objave citiranog posta.. Milano, premlaćivanje u ZG i bojkot utakmice. Pametno igraju nema što.

Inkvizitor
23-11-2014, 18:20
Jer su im vođe na liniji djelatnika SOA. Dobili smo tri potvrde za to od dana objave citiranog posta.. Milano, premlaćivanje u ZG i bojkot utakmice. Pametno igraju nema što.

Što to konkretno znači.

Orgasmatron
23-11-2014, 18:21
Da događaji nisu spontani. Društvo se dijeli i dalje.. Branitelji su u Savskoj već mjesec dana, kao da i nisu.. Mamić je problem, utakmica je problem, Bandićeva jamčevina je problem, istraga o Kalmeti je problem... ali zato prosvjed branitelja nije problem, nije problem ni Josipovićev pritisak na Bajića da se ne otvara istraga protiv Nine Pavića u slučaju Kamensko... tih problema nema.

Inkvizitor
23-11-2014, 18:30
Da događaji nisu spontani. Društvo se dijeli i dalje.. Branitelji su u Savskoj već mjesec dana, kao da i nisu.. Mamić je problem, utakmica je problem, Bandićeva jamčevina je problem, istraga o Kalmeti je problem... ali zato prosvjed branitelja nije problem, nije problem ni Josipovićev pritisak na Bajića da se ne otvara istraga protiv Nine Pavića u slučaju Kamensko... tih problema nema.

Pa to je jasno ali u kakvoj su vezo navijači, SOA i na čijoj su strani navijači?

Orgasmatron
23-11-2014, 18:36
Pa to je jasno ali u kakvoj su vezo navijači, SOA i na čijoj su strani navijači?

Nemaju oni svoju stranu. Vrh koji prima pare i drži ih se dalje od bajbokane i klinčadija koja ne zna naborajti postavu tima za koji navija. Snaga je u broju.

Politika koristi navijačke skupine još od antičke Grčke. Nema tu novosti Inkvy.

Inkvizitor
23-11-2014, 18:37
Nemaju oni svoju stranu. Vrh koji prima pare i drži ih se dalje od bajbokane i klinčadija koja ne zna naborajti postavu tima za koji navija. Snaga je u broju.

Koja politika ih trenutno drži?'

Orgasmatron
23-11-2014, 18:52
Koja politika ih trenutno drži?'

Ona koja ima prisilu.

"Zašto se velike Hrvatine od navijača ne organiziraju i ne daju podršku braniteljima u Savskoj.. tipa dvjesto tristo dečkiju sa jednim petominutnim pljeskom??

Bojim se da sam i na to pitanje dobio točan odgovor."

rekao sam i pustio deset dana da dobijem i potvrdu i evo me.

Tko ima korist od daljnjih podjela. Vidim u subotu da je i Ivkošić to primjetio.
Prosvjed branitelja u Savskoj je potencionalno onaj događaj koji ima snagu da izazove veće promjene u društvu.. tko se trudi da on to ne bude? "tipa dvjesto tristo dečkiju sa jednim petominutnim pljeskom" zašto se moralo dogoditi suprotno?

Inkvizitor
23-11-2014, 18:55
Ona koja ima prisilu.

"Zašto se velike Hrvatine od navijača ne organiziraju i ne daju podršku braniteljima u Savskoj.. tipa dvjesto tristo dečkiju sa jednim petominutnim pljeskom??

Bojim se da sam i na to pitanje dobio točan odgovor."

rekao sam i pustio deset dana da dobijem i potvrdu i evo me.

Tko ima korist od daljnjih podjela. Vidim u subotu da je i Ivkošić to primjetio.
Prosvjed branitelja u Savskoj je potencionalno onaj događaj koji ima snagu da izazove veće promjene u društvu.. tko se trudi da on to ne bude? "tipa dvjesto tristo dečkiju sa jednim petominutnim pljeskom" zašto se moralo dogoditi suprotno?

Znači ako sam dobro razumio navijače tj BBB drži trenutna vlast i ne dopušta im da daju podršku braniteljima.

caporegime
23-11-2014, 18:59

za početak ti ovdje daješ tvrdnju da su navijači očito diverzanti druge strane, jugovićke, sdpevoske. već je samo ova tvrdnja ako ne na granici gubitka razuma a onda zasigurno indikator totalnog neznanja i površnbo djelovanja na stvar.
između čitača jutarnjg lista (u smislu marcela holjevca) i tebe suštinske razlike nema.

navijači su svaki dan tamo. kad je ona gospođa preminula već u prvih nekolik odana, masovno su bb otišli zapaliti sviječu upravo tamo i dati svoju podršku braniteljima.
ako slučajno odeš do savske, vidjet ćeš uvijek od nekoliko do nekoliko desetaka mlađih momaka-bbb koji tamo zajedno stoje s braniteljima.
a ako misliš da su bbb i ostali navijači prikriveni igrači jugoljevice jer nisu napravili mimohod od oko 500-1000 ljudi i glasno došli braniteljima onda uistinu nemaš veze sa životom, realnošću a osobito nemaš sa poznavanje rada i metoda naše milicije kao i raznih službi koji bi vrlo rado jedan takav događaj pokušali pretvoriti u nešto sasvim drugo.

malo taktike više nije ni navijačima nepoznato.

caporegime
23-11-2014, 19:03

a ja sam upravo dobio potvrdu da uopće nemaš inteligencije i da si pripadnik sloja stanovništa koji su poznati po nazivima "korisni idiot" , "ovca" i slično.
pokazuješ elementatrno neznanje s jedne strane a s druge strane paranoju u kojoj klinci s tribine postaju višegodišnje obučeni pripadnici tajnih službi koji sve ovo rade da bi ga na kraju šuknuli državotvornoj opciji.

do sada si pokazao jedino pojamove poput "dobili smo potvrde..." i slične indicije u koje valjda i ti slabo vjeruješ a kako si nesigurna osoba već valjda sebi praviš izliku ako ne daj bolje ne završi sve onako kako svi želimo i čemu se nadamo: "sve je to urota gdje su udbaši pretvoreni u slučajne pojedince i grupe odigrali partiju obavještajnog podzemlja" ili slično.
nije bitrno kako sam se izrazi alio je itekako bitno ismijati ove tv oje stavave.
a da ti nisi kume ubačeni jugović koji će ovdje malo bacati prašine u oči i paliti dimne zavjese?

caporegime
23-11-2014, 19:06

i opet se mogu nasmijati samo.
ovaj put kao osoba koja ima malo više saznanja i koja uživo gleda montirani proces s namjerom da se upravo ti i takvi koje spominješ kao "vrh koji prima pare", pospreme u ćorku.

zašto ovakvi koji ne znaju ni što je na nebu u 12, mjesec il sumnce ovdje pametuju bez ijedne pametne do sada.
ti nisi dostojan jezikom čistiti cipele tim navijačima a njihovo hrvatstvo iskreno nadvisuje tvoje otprilike kao što kilimandžaro nadvisuje bivolovu balegu.

Orgasmatron
23-11-2014, 19:09
Znači ako sam dobro razumio navijače tj BBB drži trenutna vlast i ne dopušta im da daju podršku braniteljima.

ne potpuno

Riječ je o slici onih koji podržavaju ili će podržati branitelje u Savskoj.. podržavaju ih "oni koji nas sramote u svijetu, oni koji mlate djecu po studenskim domovima... eto ti branitelja"

A što misliš s kim imamo posla? Klemm će do kraja mjeseca završiti iz arešetaka... ako im se učini izvedevim.

Inkvizitor
23-11-2014, 19:16
ne potpuno

Riječ je o slici onih koji podržavaju ili će podržati branitelje u Savskoj.. podržavaju ih "oni koji nas sramote u svijetu, oni koji mlate djecu po studenskim domovima... eto ti branitelja"

A što misliš s kim imamo posla? Klemm će do kraja mjeseca završiti iz arešetaka... ako im se učini izvedevim.

Tvoji odgovori su mi nejasni.

Postavio si neku tezu koju ne braniš dovoljno.

što bi se dogodilo da je 200-300 BBB ili bilo koga drugog promjenilo u javnosti, da su ih otišli podržat..pustimo sad na stranu što u manjim grupama odlaze i podržavaju.

Bil to djelovalo negativno na javnosti i kako bi bilo predstavljeno u medijima pošto znamo kakav tretman imaju navijači u javnosti.

Ili bi to djelovalo pozitivno u javnosti medijima i sl.

Orgasmatron
23-11-2014, 19:18
...

osim što mene vrijeđaš kroz dva posta, imaš li što suvislo reći ?

Orgasmatron
23-11-2014, 19:21
Tvoji odgovori su mi nejasni.

Postavio si neku tezu koju ne braniš dovoljno.

što bi se dogodilo da je 200-300 BBB ili bilo koga drugog promjenilo u javnosti, da su ih otišli podržat..pustimo sad na stranu što u manjim grupama odlaze i podržavaju.

Bil to djelovalo negativno na javnosti i kako bi bilo predstavljeno u medijima pošto znamo kakav tretman imaju navijači u javnosti.

Ili bi to djelovalo pozitivno u javnosti medijima i sl.

Nakon svega u zadnjih deset dana? Samo negativno. Do Milana je to bilo moguće.

Netko se pobrinuo da ne bude drugačije.

Orgasmatron
23-11-2014, 19:23

pa imali su super tretman kad su bolesnom Tuđmanu pokazivali guzicu na tribinama. Na "ponekim" radiostanicama su imali i svoje emisije. Uvijek istima odgovaraju. :kava

caporegime
23-11-2014, 19:24
ja nemam suvislo ništa za reći a tvoj odgovor na sve je u veličini jedne rečenice kojom "diplomatski" želiš reći da nemaš što pametno za reći?
doduše, do maločas pisao puno više i opet naravno nisi ništa pametno a pogotovo rekao a pogotovo ne dokazao, ali drago mi je da se zaključak sve na jednu ti rečenicu.
pređi u rubriku onih koji tvrde da je kennedy dao ubiti marylin monroe jer je ova doznala za dil sa vanzemaljcima.

Inkvizitor
23-11-2014, 19:27
Nakon svega u zadnjih deset dana? Samo negativno. Do Milana je to bilo moguće.

Netko se pobrinuo da ne bude drugačije.

Ništa na kraju nisam razumio.

uglavnom mislim da su navijači u globalu, ne samo BBB, jedini suvisli otpor debilizaciji ovog društva, trpe represiju a drugi među njima i ja samo lamentiraju iz tople sobe.

prema tome, ja im se divim.

caporegime
23-11-2014, 19:29
pa imali su super tretman kad su bolesnom Tuđmanu pokazivali guzicu na tribinama. Na "ponekim" radiostanicama su imali i svoje emisije. Uvijek istima odgovaraju. :kava

:facepalm:smijeh:smijeh

kakav matun.....!!!
ajde, reci na nam na kojoj utakmici i pokaži neki video ili sliku.

za početak to je dosta pa da prekinemo odmah sa idiotarijama.
a čak da si igdje vidio golu guzicu na tribini odkud ti odmah da je pokazana bolesnom tuđmanu?
po onome kako pišeš mislim da ti vjeruješ da je povodom toga održan plenum navijača gdje su sve grupe jednoglasno poduprle tu ideju.
pa tako eto hrvatski navijači pokazuju prkno bolesnom tuđmanau jer su zapravo sve to jugoslaveni i protivnici hrvatske države.

pa jebote čak i da si svježe okuršeni haenseovac s diplomom subverzivnog rada u ubacivanju u neprijatelja, ni oni ne mogu tako i toliko lupetati.....
ostav!

Orgasmatron
23-11-2014, 19:38
Ništa na kraju nisam razumio.

uglavnom mislim da su navijači u globalu, ne samo BBB, jedini suvisli otpor debilizaciji ovog društva, trpe represiju a drugi među njima i ja samo lamentiraju iz tople sobe.

prema tome, ja im se divim.

trebao bi im ti osobno dati podršku slijedeći put kad se budu "opirali debilizaciji ovog društva" napadom na mrski paviljon broj 22 (http://www.vecernji.hr/crna-kronika/huligani-bakljama-napali-studente-na-savi-trazili-navijace-hajduka-975008)

NorthStand
23-11-2014, 19:38

kakvu je nepravdu tada Franjo napravio navijačima, nije ništa bolje ni zaslužio. ako itko cijeni lik i djelo Franje Tuđmana onda sam to ja, ali od strane navijača je zaslužio prijezir i sprdnju, jer im je dirnuo u svetinju.

a dinamo je svetinja, nije jebena svinjetina na stolu za blagdane.

Inkvizitor
23-11-2014, 19:42
trebao bi im ti osobno dati podršku slijedeći put kad se budu "opirali debilizaciji ovog društva" napadom na mrski paviljon broj 22 (http://www.vecernji.hr/crna-kronika/huligani-bakljama-napali-studente-na-savi-trazili-navijace-hajduka-975008)

Gle, svi znamo da je to prateća pojava navijačke subkulture.

Nitko ne govore da su oni uzor u bon tonu mada kad pratim hrvatske medije a i kad se već spominje SOA možda je to diverzije da se navijači ocrne.

Zašto ne bi to tako gledali..inače u navijačkom kodeksu navijači ne napadaju "civile"

Ujkan
23-11-2014, 19:42
ma ko si ti da nekog tako prozivaš?

NorthStand
23-11-2014, 19:43

ovo su vjerojatno napravili "agenti", da isprovociraju sukob torcide i bbb, mislim ja znam da torcida često provocira i traži sukobe i onda kad dobije po njonji cmolji, ali ovo sigurno nije djelo prve bande europe. prva banda europe odavno se ne zabavlja studentima, već samo i isključivo pripadnicima drugih navijačkih skupina koje dolaze u zagreb u nadi da će turistički razgledavat grad, takvi naravno se često uvjere da zagreb i nije baš ugodan za turizam kako neki misle. navijači imaju svoja pravila, i ona su dobro poznata u "navijačkim krugovima" ko ih se ne drži, zna se kako prolazi i kasnije se nema šta čudit i cmoljit po internetu za nekakvu brutalnost i tome slično. naravno da klanja nalik onom u carigradu od neki dan ne odobravam, ali naši navijači i navijačke grupe ni ne potežu tako često noževe i vatreno oružje ko naši susjedi s istoka. tako da ne bih naše navijače stavljao u krug takvih krvopija, koje svijesno idu nekoga zaklat i ubit zbog navijačkih rituala.

ove studente nisu napali BBB, prestanite širit nebuloze po intrentu. to su napravili agenti, ili neki nadobudni klinci željni dokazivanja, treće opcije nema.