PDA

Pogledaj Full Version : Oliver Frljić - bivši intendant HNK Rijeke?!

Stranice : [1] 2

Grunf
09-10-2014, 17:30
Jel to moguće? Sanjam? Tko je postavio tog sitnog provokatora i teškog komleksaša na čelo kulturne ustanove od državnog značaja?

Pogledajte kaj je taj lik napravil za Dan nezavisnosti Hrvatske? Koji paćenik. :facepalm

http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00705/lgbt_kazaliste3-08_705189S0.jpg

http://www.jutarnji.hr/hnk-u-rijeci-preimenovali-u-hrvatsko-lgbt-kazaliste-/1225884/?foto=1

Grunf
09-10-2014, 17:41
http://www.slobodnadalmacija.hr/Portals/0/Images/2014-10-08/kaza/lgbt_kazaliste3-081014.jpg

ZGabriel
09-10-2014, 18:16
Tko je postavio tog sitnog provokatora i teškog komleksaša

dobar opis. :D

a tko su intendanti ostalih kazališta? kakav im je program? :nezna kao da smo kolektivno sjeli u vremeplov i vratili se u prošlost...

Grunf
09-10-2014, 18:19
dobar opis. :D

a tko su intendanti ostalih kazališta? kakav im je program? :nezna kao da smo kolektivno sjeli u vremeplov i vratili se u prošlost...

Ne znam, ali ovo je dno dna da su tog lika postavili na takvo mjesto. Kakve on veze ima s kazalištem i kulturom? S prvim potezom je odmah pokazal svoj intelektualni i kulturni ponor te da je totalno fulao mjesto rada. Jel ovoj ekipi na vlasti cilj totalni raspad svih vrijednosti u Hrvatskoj? Spuštanje svega na razinu barbarizma?

ZGabriel
09-10-2014, 18:23
dobro jutro. :zubo

TheBronxBomber
09-10-2014, 19:16
Nemojte protiv njega. On je mučenik.

teenager
09-10-2014, 19:40
Zbilja pogođena "provokacija"
Kazalište u gradu u kojem ionako većina podržava ovakve likove, na dan neovisnosti koji su uveli ovakvi likovi, i za koji pravog Hrvata više manje nije ni briga...
Uostalom, lik je intendant hrvatskog kazališta, a ne zna hrvatski jezik već piše na srpskom ili bosanskom. Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...

A i ja previše očekujem od jednog jugovića... :D

NorthStand
09-10-2014, 21:15
ovo je najbolja slika i prilika tih bijednika, to su nama partizani i drug tito dali, i onda će se ti bijednici čudit kad netko uzme malj u ruke pa im malo poravna partizanske spomenike. ja se više ničemu ne čudim, jer je ljudima pun kurac njihovih provokacija i kuknjava kako im se mit o jugoslaviji srušio ko kula od karata. a kad se vidi da su ovakvi bili na čelu komunističke partije i jugoslavije, nikoga ne treba čudit da se ona raspala i to u krvi. isto tako ne treba čudit, da su ovakvi bijednici i dan danas otvoreno protiv hrvatske neovisnosti i da nakon svega prizivaju nove balkanske asocijacije i udruženja, hodočaste po beogradu podgorici sarajavu i ljubljani ko da je 1945. avnoj i zavnoh, još im je u glavama. temelj njihove poltiike i svijetonazora je, destrukcija čim više tim bolje. ko kad neki kriminalac upadne u banku, pa ne samo da uzme pare već i izrešeta sve i napravi što veći nered, jer to je ono što njih pali nered. nije li tito govorio kako mu odgovara "nered" koji ustaše ostavljaju za sobom, jer to ljude privlači u njegove partizane? eto i šta ti imaš dalje tu pričat, njihov komunistički poredak je nastao u neredu, održavao se u neredu i rasturio se u neredu, pametnom dosta.

ČESTITAM I JA VAMA DAN NEZAVISNOSTI!

http://www.youtube.com/watch?v=xV1YCQ-6xfA

BOG I HRVATI, ZA DOM SPREMNI!

skater
09-10-2014, 22:30
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/134437-kako-je-oliver-frljic-postao-jelena-karleusa.html

Postoji li neka mogućnost šupiranja ovog smeća?

Prvo mu se treba udijeliti otkaz, nakon toga izgon iz zemlje.

Frljić tvrdi da je od danas HNK u Rijeci otvoren za sve manjine. A kad to nije bio? Je li do sad Srbima i homoseksualcima ulaz bio zabranjen? Što on misli, što su po seksualnoj orijentaciji (većinom) baletani u tom istom HNK? Frljić za novac hrvatskih poreznih obveznika pljuje po istima. A usto i krši zakon: naime, prema članku 18. Zakona o ustanovama, definirano je da "Naziv ustanove može sadržavati naziv etničke i nacionalne zajednice i manjine, njen grb, zastavu, ili amblem, na temelju prethodnog odobrenja ministarstva". Kako znamo, homoseksualci još uvijek nisu nacionalna niti etnička manjina, a malo je vjerojatno i da je Frljić za promjenu naziva tražio dozvolu ministarstva. A vješanje zastave jedne određene grupe na instituciji koja je nacionalna, a ne sektaška, je zapravo primitivizam više nego išta drugo, osim što je i očito kršenje zakona.

Jel to moguće? Sanjam? Tko je postavio tog sitnog provokatora i teškog komleksaša na čelo kulturne ustanove od državnog značaja?

Postavila ga Kukuriku koalicija.
Očekujem da ga nova vlast, vjerojatno HDZ + koalicija, smjeni po kratkom postupku.

Zbilja pogođena "provokacija"
Kazalište u gradu u kojem ionako većina podržava ovakve likove, na dan neovisnosti koji su uveli ovakvi likovi, i za koji pravog Hrvata više manje nije ni briga...
Uostalom, lik je intendant hrvatskog kazališta, a ne zna hrvatski jezik već piše na srpskom ili bosanskom. Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...

A i ja previše očekujem od jednog jugovića... :)

Iskorištava LGBT skupine i mrtvu djecu za ispoljavanje vlastitih frustracija i kompleksa. U državi koja drži do svojih blagdana takvo smeće bi bilo odmah izbačeno na cestu i protjerano iz države. HNK nije njegova privatna prčija.

Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...

Reci to ustašama. :kez
Nezavisna Država Hrvatska.

TheBronxBomber
09-10-2014, 23:54
Premda sam jezikoslovni cistunac i pobornik ocuvanja (koliko je god to moguce) cistoce i posebnosti hrvatskoga jezika, ipak moram reci da sam proteklih godina dosta puta naletio na redikule koji bi toliko izribali hrvatski da ne bi ostalo gotovo nista. To rade, dakako, bez ikakvih kriterija i pravila. Odnosno svojim idiotskim kriterijima ("ako se ne kaze tako u mome selu, onda nije hrvatski.) :D A posebno mi idu na zivce cistunci koji sve turcizme pripisuju Srbima i srpskome jeziku - a zapravo im rade uslugu, a Hrvatima medvjedju. Pokojni Brozovic je lijepo rasclanio tu problematiku.

NorthStand
10-10-2014, 02:41
bolje zvuči NEZAVISNA, zamisli da se zvala NEOVISNA DRŽAVA HRVATSKA, ipak kad govoriš jače bolje odzvanja onako ima veću težinu i snagu naša i vaša NEZAVISNA DRŽAVA HRVATSKA, da se čim prije i bolje izgradi na čast i diku svakog hrvatskog čovjeka. i da bude dostojna naših predaka. :kez

skater
10-10-2014, 17:26
Naime na hrvatskom jeziku se ovaj dan zove dan neOVISNOSTI, a ne neZAVISNOSTI...

Nezavisan = rusizam

Tisuća = rusizam.

Hiljada = grecizam

Historija = grecizam

Premda sam jezikoslovni cistunac i pobornik ocuvanja (koliko je god to moguce) cistoce i posebnosti hrvatskoga jezika, ipak moram reci da sam proteklih godina dosta puta naletio na redikule koji bi toliko izribali hrvatski da ne bi ostalo gotovo nista. To rade, dakako, bez ikakvih kriterija i pravila. Odnosno svojim idiotskim kriterijima ("ako se ne kaze tako u mome selu, onda nije hrvatski.) :D A posebno mi idu na zivce cistunci koji sve turcizme pripisuju Srbima i srpskome jeziku - a zapravo im rade uslugu, a Hrvatima medvjedju. Pokojni Brozovic je lijepo rasclanio tu problematiku.

Ako postoji hrvatska riječ umjesto turcizma, anglicizma, grecizma, rusizma itd. onda nema razloga ne koristiti takvu riječ. Zašto geografija umjesto zemljopisa? Zašto gigantski umjesto divovski?

A posebno mi idu na zivce cistunci koji sve turcizme pripisuju Srbima i srpskome jeziku - a zapravo im rade uslugu, a Hrvatima medvjedju. Pokojni Brozovic je lijepo rasclanio tu problematiku.

Srpski jezik obiluje turcizmima za razliku od hrvatskog.

Slikoviti primjer od jednog hrvatskog člana s drugog foruma. :kez

Drago dete. Batali turcizme. Umjesto da si takva aždaja koja samo smišlja razne ujdurme ti lepo budi korisna, ustani na sabajle, navuci pantalone i skoči kod kasapina na Dorćol (dörtyol:---> raskrsnica), a poslije prošeći preko Karaburme (karaburma ---> crni prsten) pa se odmori u miru Tašmajdana (tasmeydan---> kameni trg) prije nego što skreneš na Kalenića pijacu i kupiš kilo boranije. Na veresiju. A onda lepo prošeći preko Kalemegdana (kale -polje megdan - borba) i baci oko na Adu Ciganliju () (ada---> otok) i onda Uzun-Mirkovom (uzun=dugacak) pokraj Hajdučke česme do Hadži-Prodanove pa kući. I ne zaboravi ključ od kapije. Jer ako probudiš komšiju, ima da ti se prodere "Sikter bre!". Pa si obrala bostan. Nego kako sada izgleda konak kneginje Milice? Jesu li ga obnovili? Kad dođeš kući lepo ti objesi kaput na ćiviluk, pa meso u tepsiju, zaprži, i dodaj malo pirinča i kajmaka, operi i izreži boraniju za salatu, dodaj zejtin i sirće. Al' nemoj da si baksuz pa da prospeš po ćilimu. Za desert možeš pojesti nekoliko kašika sutlijaša. Polije ručka, ne sjedaj za kompjuter operi suđe sunđerom, pa iglu i makaze u ruke i uvuci ućkur u ćaletove čakšire. Ali bez javašluka. A onda na miru skuvaj kafu u džezvi i pozovi ortake. Samo bez rusvaja. Navečer, zalij cvijeće u saksiji, lepo se podaperi i obriši peškirom, poravnaj čaršaf pa glavu na jastuk i zavuci se pod toplo ćebe. Ako ti je hladno uzmi jorgan.

I nemoj puno ašikovati na pendžeru u rani akšam, i praviti šejtanluke po avliji i sokaku. Jer bi moglo bit belaja.

Humphrey
10-10-2014, 18:17
Nemojte protiv njega. On je mučenik.

Zašto? Pa više ne jebe Trbovićku.

TheBronxBomber
10-10-2014, 19:12
Ako postoji hrvatska riječ umjesto turcizma, anglicizma, grecizma, rusizma itd. onda nema razloga ne koristiti takvu riječ. Zašto geografija umjesto zemljopisa? Zašto gigantski umjesto divovski?

Ja se slazem u potpunosti.

Srpski jezik obiluje turcizmima za razliku od hrvatskog.

Srpski obiluje svim jezicima ovoga svijeta. To je u duhu njihove lingvistike. Kod Hrvata je drukcije, s tim da i u hrvatskom jeziku postoje tudjice. Ne treba napraviti delete samo zato sto su, eto, Srbi usvojili (prisvojili) te tudjice. To je bila moja poanta.

Postoji dobar broj Hrvata koji rabe skoro pa svaku rijec u isjecku sto si nam citirao. Naravno, to nisu niti knjizevne niti sluzbene hrvatske rijeci.

Grunf
29-10-2014, 13:14
Ovaj put vrijeđa HNK u Zagrebu i Slobodana Šnajdera. Valjda je simbolika dati u ruke prolupalom čovjeku kulturnu ustanovu od državnog značaja. :D

http://www.vecernji.hr/media/cache/76/92/76921259bdbd8e62e7120ef156093913.jpg

Na adrese novinskih redakcija jučer je stiglo prvo izdanje biltena HNK Ivana pl. Zajca iz Rijeke kojim se najavljuje predstava "Hrvatsko glumište – u spomen na Hrvatskog Fausta Slobodana Šnajdera". Radi se o predstavi zbog koje je Slobodan Šnajder otvoreno protestirao u jednom dnevnom listu optuživši upravu riječkog HNK da je prvo izbacila njegova "Hrvatskog Fausta" s repertoara, a potom na temelju njegova teksta krenula u realizaciju predstave o kojoj ga nitko nije obavijestio.

Uzrujat će mnoge

Kako u naslovu biltena kojim se najavljuje nova predstava stoji veliki natpis "HRVATSKO FAŠISTIČKO KAZALIŠTE", a u njemu su poimence navedeni svi koji su bili angažirani na predstavi "Ognjište" koju je u HNK Zagreb 1991. režirao Jakov Sedlar, očito je da novi projekt riječkog kazališta neće uzrujati samo Šnajdera.

Podsjetimo, predstava koju je vodstvo HNK Zajc izvuklo iz naftalina bila je kazališna adaptacija romana "Ognjište" Mile Budaka, koji je u fašističkom režimu NDH vršio dužnost ministra bogoštovlja i nastave te ministra vanjskih poslova, a autori biltena riječkog HNK ističu i da je bio jedan od glavnih ideologa ustaškog pokreta i stvaratelja kulturne politike toga doba te bliski suradnik poglavnika Ante Pavelića.

Navode da je asistentica redatelja Sedlara na tom projektu '91. godine bila Saša Broz (donedavno i ravnateljica Opere HNK Ivana pl. Zajca), scenograf je bio Zlatko Bourek, a u predstavi su glumili Ivka Dabetić, Matko Raguž, Ranko Zidarić, Mia Begović, Boris Miholjević, Ivan Jončić, Tonko Lonza, Neva Rošić, Ena Begović i Božidar Orešković. S mnogim navedenima kontaktirali smo kako bismo dobili komentar na sadržaj riječkog biltena, ali u većini slučajeva nisu se htjeli ni javiti, dok su oni koji su podigli slušalicu molili da ih se ne spominje, ograđujući se i pokazujući očitu nelagodu zbog sudjelovanja u Sedlarovu projektu devedesetih. Iz HNK Rijeka dobili smo samo kratak komentar.

– Tom gestom želimo progovoriti protiv kolektivnog zaborava i revitalizirati kazalište sjećanja, kazalište koje pamti i postavlja pitanja. Postavljamo pitanje o odgovornosti za izgovoreno u turbulentnom periodu 90-ih godina prošlog stoljeća i nakon toga. Postavljamo pitanja o posljedicama javnog djelovanja naših kolega i nas samih. Što kazalište može, smije i mora učiniti za svoju zajednicu – objasnili su intendant Oliver Frljić i dramaturg Marin Blažević pokretanje biltena u sklopu projekta "Hrvatsko glumište – u spomen na Hrvatskog Fausta Slobodana Šnajdera".

Šutnja kao odgovor

Iako će se mnogi zapitati koliko je (ne)ukusno javno pobrojavanje sudionika jedne kazališne predstave, već sama šutnja njenih sudionika implicira da možda nisu spremni stati iza projekta u kojem su sudjelovali, dajući Frljiću za pravo da se hrvatsko kazalište devedesetih, baš kao i stanje uma čitavog društva, itekako može propitivati.

http://www.vecernji.hr/kazaliste/je-li-hnk-zagreb-devedesetih-bio-ustaski-teatar-970134

Grunf
01-11-2014, 01:29
Frljin talent polako postaje poznat u širokim kazališnim krugovima. :D

Unuka Josipa Broza Tita osvrnula se na Frljićev Bilten na svom facebook profilu kazavši kako bi “‘Saša Broz – ustaška nevjesta’ mogao biti naslov novog autorskog projekta na daskama koje nekom život znače a drugima u glavi fale” te kako joj je drago to da je njezin “višegodišnji trud kao ustaške aktivistice u ilegali napokon prepoznat”.

“Samozatajna i tiha, nisam imala hrabrosti ni pomisliti da bi mi jednom netko ukazao ovako veliku čast. Srce lupa mahnito i već znam – čekaju me mnoge besane noći. Osjećam se slobodno makar sam još uvijek opijena heteroseksualnošću.

http://narod.hr/hrvatska/sasa-broz-moj-visegodisnji-trud-kao-ustaske-aktivistice-u-ilegali-napokon-je-prepoznat/

moonlight
01-11-2014, 01:33
Malo mi vuče na Ryana Giggsa...

moonlight
01-11-2014, 01:53
Uvijek, ali uvijek će postojati oni koji će živjet od objede, od provokacije i bit dotirani...
Evo neću se sad falit previše, al ja kazalište volim, idem...
Frljića nisam gledao doduše, al bih , da vidim, nije bilo za Nušića karata...
Čovjek provocira, postao je intendant, jer je ova nomenklatura...njegov doseg je "jebem vam mater", a nemoguće mu je i nedostižno "upoznajte vašu mater"...neuk i priprost, čovjek koji ne može dosegnuti niti da dotakne provokativno, osim ako nije na najnižoj razini...
Grunfe, čemu tema o čovjeku koji ne doseže niti to...
Drži razinu foruma, molim te...

moonlight
01-11-2014, 02:17
Di su svi oni za Exit, ih...

http://www.youtube.com/watch?v=yGhq56tlhx0

skater
01-11-2014, 19:51
Uvijek, ali uvijek će postojati oni koji će živjet od objede, od provokacije i bit dotirani...
Evo neću se sad falit previše, al ja kazalište volim, idem...
Frljića nisam gledao doduše, al bih , da vidim, nije bilo za Nušića karata...
Čovjek provocira, postao je intendant, jer je ova nomenklatura...njegov doseg je "jebem vam mater", a nemoguće mu je i nedostižno "upoznajte vašu mater"...neuk i priprost, čovjek koji ne može dosegnuti niti da dotakne provokativno, osim ako nije na najnižoj razini...
Drži razinu foruma, molim te...

Meni kao malograđaninu nisu jasne predstave gdje se glumci uživo jebu pred publikom, što bi trebalo biti "obračun" sa konvencijama.

Tema o čovjeku koji je intendant HNK Rijeka a svojim djelima najmanje što zaslužuje je izgon iz Hrvatske.

moonlight
01-11-2014, 21:33
Meni kao malograđaninu nisu jasne predstave gdje se glumci uživo jebu pred publikom, što bi trebalo biti "obračun" sa konvencijama.

Tema o čovjeku koji je intendant HNK Rijeka a svojim djelima najmanje što zaslužuje je izgon iz Hrvatske.

Čemu izgon, ako postoje zakoni koji takve stvari štite, malo više zalaganja, malo manje priče i većeg afirmativnog služenja domovini...

Za to su ginuli drugi...

Inkvizitor
01-11-2014, 21:36
Vala nisui ginuli da takvi poput Frljića budu intedanti kazališta.

Al gnomu se daje ionako prevelika pozornost , on to i želi.

moonlight
01-11-2014, 21:43
Vala nisui ginuli da takvi poput Frljića budu intedanti kazališta.

Al gnomu se daje ionako prevelika pozornost , on to i želi.

Za pozornost se slažem, ali za zakonsku državu su ginuli...da za koju drugu...

Inkvizitor
01-11-2014, 21:46
Za pozornost se slažem, ali za zakonsku državu su ginuli...da za koju drugu...

Daj ne davi moon više s tim zakonom.

"ako zakon služi tlačenju ljudi dužnost svakog čovjeka je da se pobuni protiv tog "zakona"..nešto slično je jednom netko napisao..

Ti si bio poznat po pozivanju na akciju a sad si uhvatio zakona i legalnosti ko pijan plota a do jučer si zvao ljude na ulicu.

pdv
01-11-2014, 22:19
Cijela naša ''kulturna'' scena je u rukama kvazi umjetnika koji su podobni režimu i koji dobivaju novce za svoje nemaštovite, dosadne i glupe predstave. Ne znam kada sam zadnji put pogledala nešto dobro i kvalitetnu, a čest sam posjetitelj kazališnih i sličnih kulturnih događaja. Frljić je samo jedan u nizu netalentiranih redatelja čija djela malo govore za sebe pa mora na drugi način privući publiku. Sjetimo se samo Matanića i plakata s Djevicom i njegovog baljenja kako je to umjetnost. Nemam ja ništa protiv provokacije jer je cilj umjetnosti da provocira i da zahvaljujući predstavama preispitujemo društvo u kojem živimo ali većina hvatskih umjetnika ne zna postići tu provokaciju kod gledatelja. Vrhunac provokacije su im dvije lezbe koje se ljube i priče o svećenicima koji jebu nedužnu dječicu. Čovjek bi pomislio da smo idealno društvo kada su nam samo homoseksualci i pedofili problem. Ne kažem da i te teme ne treba obrađivati ali ne trebaju biti jedine koje se obrađuju.

No, hrvatski umjetnici zapravo i ne doživljavaju previše stresa u svom poslu. Kad god im publika popljuje predstavu uvijek imaju kritičare na svojoj strani koji svima nama objasne da smo zatucane budaletine koje ne kuže bit umjetnosti. Takvo što se dogodilo i na ljetnim igrama u Dubrovniku koje je nekoliko godina vodio Krešo Dolenčić i tek ove godine odstupio unatoč silnim naporima prijatelja i ljubitelja umjetnosti da do ostavke dođe i prije. Vrhunac je bilo postavljanje predstave Dundo Maroje čiju režiju su svi ismijali. Valjda je to toliko pogodilo umjetničku veličinu pa se maknuo jer je predstava bila toliko loša da je baš bilo neugodno za gledati. Od igara je napravio sprdnju i privatnu prćiju na način da su od najposjećenijeg događaja igre postale predmet ismijavanja u Gradu. Nekada je znak prestiža bilo otić na predstavu, a danas te ljudi s podsmjehom gledaju jer im je nejasno što radiš na Dolenčićevim igrama. Da stvar bude bolja sada je ravnateljica igara Mani Gotovac :rofl Toliko o kulturi.

Takav je i ovi Frljić. Netalentirana ekipa koja je navikla za svoje neuspjehe kriviti publiku. Jer publika je ta koja ne razumije njegovu genijalnost. A, uz sve to on je primjer i jedne iskompleksirane budaletine. Nema gore stvari nego kada čovjek mrzi svoje porijeklo. Teško je živjeti sam sa sobom kada smatraš da ti je prirodno pravo da si rođen na kakvom dvorcu u Francuskoj, a zapravo ti je prvi miris koji si udahnio miris koza. Isto mu se i pajdo Tomić osjeća. Ma nebitni likovi kojima ne triba davat previše prostora u medijima.

moonlight
01-11-2014, 22:33
Daj ne davi moon više s tim zakonom.

"ako zakon služi tlačenju ljudi dužnost svakog čovjeka je da se pobuni protiv tog "zakona"..nešto slično je jednom netko napisao..

Ti si bio poznat po pozivanju na akciju a sad si uhvatio zakona i legalnosti ko pijan plota a do jučer si zvao ljude na ulicu.

Pa ne za kazalište, zaboga:rofl

Inkvizitor
01-11-2014, 22:38
A što ne za kazalište.

moonlight
01-11-2014, 22:41
A što ne za kazalište.

:rofl

Ja prvi stajem iza tebe, ako ti starino povedeš na ulici prosvjed za kazalište....

Ali stvarno, ne znam koliko ideš u kazalište, treba, ja sam za...

Inkvizitor
01-11-2014, 22:42
:rofl

Ja prvi stajem iza tebe, ako ti starino povedeš na ulici prosvjed za kazalište....

Ali stvarno, ne znam koliko ideš u kazalište, treba, ja sam za...

Ne, ti si revolucionar, ti ćeš nas povest..

ti si dosad pokazivao revolucionarne ambicije pa si sad odjednom postao legalist..

moonlight
01-11-2014, 22:50
Ne, ti si revolucionar, ti ćeš nas povest..

ti si dosad pokazivao revolucionarne ambicije pa si sad odjednom postao legalist..

Onda zamnom, kad dođe vrijeme, ja ću naći grab, da se štapom odgurneš...ne brini

pdv
01-11-2014, 22:51
Javite i meni kad bude ta revolucija jer ne volim kad mi se u zadnji čas javi. Ako već na nekoga moran bacat jaja i brašno onda hoću da buden sređena tip top, a ne raščupana ili, ne daj Bože, u tenisicama.

Inkvizitor
01-11-2014, 22:51
Onda zamnom, kad dođe vrijeme, ja ću naći grab, da se štapom odgurneš...ne brini

Tak sam i mislio. Revolucionar s odgodom.

Neograničenom.

moonlight
01-11-2014, 22:57
Tak sam i mislio. Revolucionar s odgodom.

Neograničenom.

Pa gdje bi ti duša da na kazalište navališ na Dušni dan...

Za početak sam mislio da se skupno odlazi u kazalište, i negoduje po potrebi, mi ćemo naravno biti oni s plaćenom ulaznicom, kritika je uvijek dobrodošla...

Štima?

Humphrey
01-11-2014, 23:12
Tko još ide u kazalište?

pdv
01-11-2014, 23:16
Tko još ide u kazalište?

Ja :kez Išao bi i ti da tako hoću :kez

Picaferaj
01-11-2014, 23:52
Najmrža pjesma Frljiću je "Poljska u mom srcu". Ali zašto tema o njemu? Mogu li ja onda otvorit temu o psećem govnu na koje sam zamalo danas nagazia?

pdv
01-11-2014, 23:56
Najmrža pjesma Frljiću je "Poljska u mom srcu". Ali zašto tema o njemu? Mogu li ja onda otvorit temu o psećem govnu na koje sam zamalo danas nagazia?

Slažem se, lik je totalno nebitan ali ga bitnim čini njegova funkcija i pitanje zašto takvi ljudi dobivaju takve ovlasti, temeljem čega?!

Inkvizitor
01-11-2014, 23:56
Zbog onog stiha " nikad nije dala kvislinga"

Morat ću Grunfa špotat za temu :D..i meni se Frljić gadi i prezirem ga i šta imam pričat više o njemu....al ima ga u ...recimo nešto o njiima..čist dost..

Humphrey
01-11-2014, 23:58
Ostavimo ga Saši Broz.

moonlight
01-11-2014, 23:59

Pa slažem se, niti je kazalište, niti se njime bavi...

Ali ipak ja ne bih jurišao na kazalište, ono ima vanfrljićevsku, puno potrebnijiu svrhu...

Možda iz svega izađe novi sukob na ljevici, jer je kazalište njihova oaza, poštujem ljude iz tih smjerova jer ima nevjerojatno pametnih i dobrih...uostalom kazalište je uvijek izrugivanje...društva, sistema, vlasti...za takvo kazalište, ma tko vladao.

Grunf
04-11-2014, 22:57
Hodak govori o logičnom razvoju događaja. :D

Odmah po završetku Prvog svjetskog rata taj isti Musolini je u centralnoj loži riječkog kazališta održao vatreni govor. Naravno o "Našoj Rijeci". Bojim se da bi sada Frlja mogao narediti kazališnim antifašistima da sruše centralnu ložu i da novu naprave u podrumu na temeljima antifašizma.

http://www.dnevno.hr/kolumne/zvonimir-hodak/136305-evo-zore-evo-dana-evo-frljicevih-partizana-koji-su-pronasli-fasiste-u-misjoj-rupi.html

Grunf
04-11-2014, 23:05
Sedlar je napisao odgovor u večernjem. Izdvajam dijelove koji se dotiču Frlje.

Živimo u vremenu kada svaka fukara može javno reći što hoće a da za to ni na koji način ne odgovara. Tako se i bivši raspop, a trenutačni intendant HNK Ivana pl. Zajca Oliver Frljić osvrće na 1991. u zagrebačkom HNK i moju ulogu u tom, po njemu, "ustaškom teatru". Sve zbog režije predstave "Ognjište" koja je napravljena prema istoimenom romanu Mile Budaka. Sama činjenica da je na repertoaru bilo djelo Pavelićeva ministra za Frljića i njegovu bratiju je krimen koji dokazuje i kazališnu i moju fašistoidnost! Iznenadilo bi me izvlačenje jedne stare predstave kao povoda za morbidne optužbe, ali kada to dolazi od čovjeka koga od početaka njegova javnog djelovanja pokreću neznanje, površnost, netolerancija i mržnja prema svemu što ima bilo kakav hrvatski predznak, onda me to i ne čudi.

O Frljiću i mentorima:

I Frljić i njegovi mentalni mentori poput Tomića, Pavičića, Jergovića, Ivančića i ostale mu bratije pripadaju nečemu što se u civiliziranom svijetu naziva liberalni fašizam, po naslovu knjige američkog pisca Jonaha Goldberga. U toj knjizi on vrlo precizno objašnjava novi vid fašizma koji se skriva pod krinkom tzv. liberalizma. Tipovi poput Frljića stalno traže fašiste i nacionaliste, a svatko tko ne pripada tom bolesnom mentalnom sklopu odmah je u najmanju ruku fašist ili barem njihov simpatizer.

Nije toliko problem Frlja nego gradska vlast i ministarstvo kulture koji su ga postavili na to mjesto.

Problem je riječka gradska vlast koja je uz blagoslov Ministarstva kulture postavila čovjeka koji patološki mrzi sve što počinje slovom "h".

O Frljićevom programu pretvaranja HNK-a u balkansku krčmu:

Jer, čini mi se da samo necivilizirani, nekulturni i, u konačnici, nehrvatski stav na poziciju prvoga čovjeka nacionalne kuće može postaviti čovjeka kojemu se gadi sve što predstavlja hrvatsko. Takvom tipu i Šnajder je desničar, da ne kažem ustaša! Bilo bi mi drago čuti nekoga od onih koji su ga postavili na tu poziciju, recimo gradonačelnika Obersnela, što će napraviti kada mu se iz centralne lože ukaže raspop Frljić i održi vatreni govor. Ne o talijanskoj nego o jugoslavenskoj ili srpskoj Rijeci. Zapravo, ta je priča već počela. Nemojte se zavaravati: to je ono zbog čega je on u Rijeci, to su ideje koje ga pokreću i on, zajedno sa svojom bratijom, napravit će sve da se to dogodi.

Jer, ne zaboravite: originalni fašisti dolaze s lijeva. Oni se javljaju u različitim formama i u različitim državama, ovisno o nacionalnim kulturama i temperamentu. U Njemačkoj se pojavio kao genocidni rasistički nacionalizam, u današnjem svijetu uzeo je "prijateljsku", mnogo liberalniju formu. Ovo govorim jer mi smo zaboravili što je zapravo fašizam. Žao mi je riječke publike koja će najviše stradati od ideja kakve će provoditi Frljić uz asistenciju ostalih medijskih fukara u Hrvatskoj. Žao mi ih je jer se osobno sjećam velike povijesti riječkoga Hrvatskoga narodnoga kazališta koje je znalo prepoznati i promovirati i nacionalno i internacionalno. Sada se pretvara u balkansku krčmu uz blagoslov i miris tamjana koji pali raspop Frljić.

http://www.vecernji.hr/kazaliste/nije-problem-frljic-koji-mrzi-sve-sto-pocinje-s-h-nego-oni-koji-su-ga-izabrali-za-intendanta-970354

Picaferaj
12-11-2014, 19:52
Događaju se sve luđi "dogođaji". Ovaj lik nije normalan

Frljić u akciji: Na pročelju HNK u Rijeci osvanuo portret Bojana Glavaševića
http://www.vecernji.hr/hrvatska/portret-bojana-glavasevica-osvanuo-na-procelju-zgrade-hnk-u-rijeci-973032/komentari

TheBronxBomber
12-11-2014, 19:54
Đubre jugoslavensko sa srpskom krvi. Nikakvo čudo što se identificira s Glavaševićem i što provocira.

Grunf
12-11-2014, 23:53
Jednom rijecju: budala.

skater
13-11-2014, 00:57
U državi i narodu koji drži do sebe bio bi otkaz i vritnjak.

Picaferaj
13-11-2014, 01:07
U državi i narodu koji drži do sebe bio bi otkaz i vritnjak.

U takvu državu ovakav lik ne bi smio ući ni kao turist.

skater
13-11-2014, 01:14
U takvu državu ovakav lik ne bi smio ući ni kao turist.

U pravu si. Ali, kada bi počeo ovako srati, onda bi došlo do otkaza i vritnjaka.
Jesam za slobodu govora, ali ako već toliko sere protiv naroda i države koja ga financira, onda bih očekivao dosljednost u kojoj nebi uzimao novce od prije spomenutih.

Picaferaj
13-11-2014, 01:24
U pravu si. Ali, kada bi počeo ovako srati, onda bi došlo do otkaza i vritnjaka.
Jesam za slobodu govora, ali ako već toliko sere protiv naroda i države koja ga financira, onda bih očekivao dosljednost u kojoj nebi uzimao novce od prije spomenutih.

Srao je on ovako puno prije negoli su ga drugovi ugurali na sadašnju funkciju. Nije ga zakurac Poljska potirala iz zemlje.

skater
13-11-2014, 01:40
Srao je on ovako puno prije negoli su ga drugovi ugurali na sadašnju funkciju. Nije ga zakurac Poljska potirala iz zemlje.

Još jedan od dokaza da je Hrvat križanac izmežu papige i majmuna. To je razlika između Hrvata i Poljaka. I onda govore u "ustašoidima" u Hrvatskoj a Frljić frlja po Hrvatskoj takve provokacije koje ni pas s maslom nebi pojeo. Da ima (neo)ustaša u Hrvatskoj, Frljiću bi bilo dano do znanja da nema što raditi i tražiti u Hrvatskoj ukoliko misli provocirati hrvatsku državu i hrvatski narod.

NorthStand
13-11-2014, 05:22
nadam se da će špijunčine napravit lustraciju, to je zadnja slamka spasa za ovu državu, žalosti me samo što sudbina hrvatske ovisi o HDZu. jer HDZ se pokazao jednako devijantan po tim pitanjima, koliko i vladajući SKH-SDP.

a da su "ustaše" na vlasti u hr, frljić i drugovi bi dobili izgon i oduzimanje državljanstva, pa bi se svi njihovi istomišljenici vrlo brzo opametili. a oni što ne bi, za njih uvijek ima hit destinacija "goli otok" pa neka iz prve ruke svjedoče svom antifašizmu na 40+ i -15 zimi. a i uvijek je tu ugodna primorska bura, koja kad zašvijuče smrznu ti se jaja, ma idealni uvjeti za naše drugove ionako su oni idejni tvorci tog antifašističko zdanja, pa ne bi bilo zgorega upoznati ih s čarima koje su sami izmislili.

Inkvizitor
13-11-2014, 09:24
Meni je bilo najčudnije da je taj olik održao predstavu u Srbiji o ubojstvu Đinđića i tamo se stavrno izrugivao srpskim simbolima, čak je bila neka fora za srpskom zastavom ne sjećam se točno ali bilo je baš provokativno i uvredljivo..

A Poljska..kaže naš poeta iz mladosti, isto Jugoslavečina Štulić.."nikad nije dala kvislinga" pa možda zato..

ZGabriel
13-11-2014, 11:48
Događaju se sve luđi "dogođaji". Ovaj lik nije normalan

Frljić u akciji: Na pročelju HNK u Rijeci osvanuo portret Bojana Glavaševića
http://www.vecernji.hr/hrvatska/portret-bojana-glavasevica-osvanuo-na-procelju-zgrade-hnk-u-rijeci-973032/komentari

taj je plakat, vjerujem, vidjelo više ljudi nego sve Frljićeve predstave zajedno.
on je "umjetnik" u rangu one Žbanićke.

Picaferaj
13-11-2014, 16:16
Grupa od preko 15 tisuća članova, "Riječka enciklopedija - Fluminensia" je pokrenula zahtjev za otkaz Frljiću i Blaževiću

"Grad Rijeka je svoje povjerenje za vođenje središnje gradske kulturne institucije - Hrvatskog narodnog kazališta Ivan pl. Zajc povjerio Frljiću&Blaževiću koji su ga u manje od 6 mjeseci pretvorili u mjesto mržnje, antagonizama, nepoštovanja i nekulture. Otkaz."

caporegime
13-11-2014, 18:07
baš. netalentirani kompleksaš je od hrama umjetnosti napravio anarholiberalnu jugo špelunku.

NorthStand
13-11-2014, 19:34
Zajc se okreće u grobu, što mu partizani napraviše od kazališta.

http://www.youtube.com/watch?v=H1JgDtLuKE0

Grunf
13-11-2014, 19:45
Grupa od preko 15 tisuća članova, "Riječka enciklopedija - Fluminensia" je pokrenula zahtjev za otkaz Frljiću i Blaževiću

"Grad Rijeka je svoje povjerenje za vođenje središnje gradske kulturne institucije - Hrvatskog narodnog kazališta Ivan pl. Zajc povjerio Frljiću&Blaževiću koji su ga u manje od 6 mjeseci pretvorili u mjesto mržnje, antagonizama, nepoštovanja i nekulture. Otkaz."

Još par postera i ide to na tisuću. Onda će dobit otkaz i svuda po svijetu govoriti kako je on hrvatski disident, da ga režim proganja, a narod ga ne voli jer govori istinu. U to ime bu pokupil puno love od stranaca i neko dobro mjesto. :D

NorthStand
13-11-2014, 19:50
http://www.youtube.com/watch?v=ySCiOrZ1jmw

Frljiću slušaj i pati, nabijem te u to prkno partizansko.

interceptor
13-11-2014, 23:08
Ludonja će otić kad i ova njegova žgadija na vlasti. On je njihov "glasnogovornik"; tako da on trijezan ispaljuje ono što bi oni to kao pijani. Vidi se sva impotencija njihove vladavine kroz ovakve tipove kao što je ovaj jadni Frljić.Bliži im se kraj pa je nervoza u redovima očita.

Grunf
14-11-2014, 18:31
Da sam na mjestu Glavaševića tražio bih ispriku kaj stavlja moje slike posvuda i izruguje se sa mnom, a onda i sa svim domoljubnim Hrvatima.

http://www.najnovijevijesti.com/wp-content/uploads/2014/11/frljic-povukao-poveznicu-izmedu-glavasevica-i-gotovine-pogledajte-sto-je-opet-stavio-na-rijecki-hnk-foto-104.jpg

Humphrey
14-11-2014, 20:42
Ludonja će otić kad i ova njegova žgadija na vlasti. On je njihov "glasnogovornik"; tako da on trijezan ispaljuje ono što bi oni to kao pijani. Vidi se sva impotencija njihove vladavine kroz ovakve tipove kao što je ovaj jadni Frljić.Bliži im se kraj pa je nervoza u redovima očita.

Neće on nigdje otići, ako dobije i otkaz naći će posao vrlo brzo,a politika ga sigurno neće otjerati,kao ni stankovića ili bilo kojeg drugog jugića.Za razliku od jugoslavena Hrvati nemaju naviku tako kontrolirati društvo.

To nije samo lokalna stvar, ljevičari se svugdje infiltriraju i pokušaju instituciju instrumentalizirati za svoju ideologiju, desničari, konzervativci preciznije samo rade svoj posao ne pokušavajući nametati svoje stavove drugima.

Inkvizitor
15-11-2014, 10:41
Parada neukusa oko beatifikacije lika i djela Bojana Glavaševića nastavila se još jednom poglupom provokacijom Olivera Frljića. No, pitanje je: smije li on koristiti javnu ustanovu financiranu od države za promiviranje svojih političkih stavova, SDP-ovih kadrova, i politički aktivizam?

U režimsku podršku Glavaševiću uključio se i Frljić, valjda se odužujući za očito po političkim kriterijima dodijeljeno mjesto intendanta HNK u Rijeci. Pa se stoga čovjek politikanstvom i bavi, od revizije povijesti podmetanjem fašizma Tuđmanovom režimu (što onda implicira da su Milošević, Šešelj, Kadijević, JNA i četnici bili antifašisti), preko eksploatacije jednog tragičnog ubojstva djevojčice u svrhu difamacije Hrvata na najprimitivniji mogući način, LGBTQ aktivizma o trošku države, do priključenja hajci na hrvatske ratne veterane, koju je poveo Glavašević imputirajući im da su gori od četnika. Veliko je pitanje je li Frljićeva "suvremena umjetnost" uopće relevantna osim kad se koristi kao vid socijalnog aktivizma, pa i tada redovno promaši metu i uspijeva jedino u pronalaženju novca za buduće projekte od istomišljenika u državnim ministarstvima.

"Ovu akciju izveli smo kako bismo afirmirali kulturu mira i pokazali da društvo ne može biti talac bilo koje grupe svojih građana. Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca nikoga ne mrzi", poručio je intendant Frljić. Međutim, s njime je kazalište upravo postalo talac jedne male, ali agresivne i glasne manjine "koja ne mrzi nikoga" osim katolika ("klerofašisti"), patriota ("hrvatina"), desničara, hadezeovaca, hrvatskih ratnih veterana, protivnika istospolnih brakova, pro-lifera, Thompsona, za koga sumnjamo da bi mu vrata HNK bila otvorena dok je Frljić intendant i tako dalje. A za ostale su vrata HNK ionako bila otvorena oduvijek (uključujući homoseksualce i srpsku manjinu), i kao publiku i kao izvođače, suprotno onom što Frljić insinuira.

http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/137412-frljic-aktivist-a-ne-umjetnik.html

NorthStand
16-11-2014, 02:51
http://www.novilist.hr/Kultura/Facebook-inicijativa-za-otkaz-Frljicu-i-Blazevicu

Strenja Linić: Frljić očito ne poznaje ovaj grad

Ines Strenja Linić iz PGS-a slaže se da Frljiću nije ni do LGBT-a ni do Glavaševića. 'Neka nas Riječane i Primorce i sve ljude dobre volje ovog grada malo ostavi po strani i van svojih »obračuna s njima« jer nama to ne treba. U to kazalište su desetljećima dobrodošli svi, pa i neistomišljenici, i to je bit i posebnost ovoga grada. Frljić nema pravo ništa tumačiti ovom gradu jer ga očito ne poznaje'

Frljić je toliko ubrzao, da ga više ni u partizanskoj rijeci ne mogu progutat i shvatit. :smijeh

koja je to budaletina, dobiješ poso i onda se ovako glupiraš u vrijeme najveće krize, zato jer zna đubre da će se drugovi opet pobrinut za njega, a jadni narod skapava od gladi i moli boga za neki poslić od 3-4000 kuna. a ova budalesina se sprdači, jer zna da će za njega uvijek biti posla u ovoj smiješnoj državici.

ali nadam se da uskoro ne mislim nakona dolaska hdz-a na vlast, pošto je hdz ionako odavno njihov "trojanski konj" SDP-a i ljevice, ali doći će dan kad će se Hrvati konačno otarasit ove bagre što mrzi ovu državu i što vašari po svim njezinim institucijama. vrijeme ih gazi nemilice, i morat će drugovi u penziju kad tad.

Picaferaj
16-11-2014, 07:43
https://www.youtube.com/watch?v=2BKx_yeWGCw

Grunf
16-11-2014, 12:12
Srbi su legendarni sa svojom spikom i razmisljanjima. Zena je napisala da je Hrvat, ali se dvoumila jer kakvi sad Hrvati? :D

Cim ga je pitala dal je on Hrvat on je napravil zivcani pokret desnom rukom i pocesao se po ledima. Spika mu je na razini Bosnjaka kad ih intervjuiraju Srbi, uplaseno negiranje identiteta, s time da se on vjerojatno nikad nije ni smatral za nista drugo osim Jugoslavena. Po nacinu govora, jako feminiziranog. To je sve legitimno, al nek onda vodi JDP u Beogradu, a ne HNK u Rijeci.

NorthStand
17-11-2014, 05:58
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10406699_769605066422159_1196798691786596400_n.jpg ?oh=2179f0e621663d0a8c96cb45156ad70a&oe=55193356&__gda__=1423373791_bc18a80df6f9944b13f2237d8e10887 7

Grunf
17-11-2014, 09:30
Samo umjesto cure napisati dečka i to je to. :D

On i Trbovićka su bili skupa. :jao

Inkvizitor
17-11-2014, 09:48
Jel to fotomontaža ili stvarnost..

NorthStand
17-11-2014, 15:56
fotomontaža, da bilo bi bolje da je rečeno nemam dečka. :rofl

trbovićka je rekla, da bi ona odmah izručila gotovinu, kao i famozna ugledna šminkerica i balerina radio 101 Zrinka Cvitešić Mojzeš, to su ti ugledni urbani jugoslaveni na djelu. kad ih samo vidim onako ulickane i umišljene, dobijem proljev.

Picaferaj
17-11-2014, 20:05
"Govornici na tribini bit će redatelj predstave Oliver Frljić i kazališni redatelj iz Bosne i Hercegovine Dino Mustafić, koji režira predstave što djeluju unutar ratne tematike i suočavanja s prošlošću, naročito onom iz devedesetih. Također, Mustafić djeluje i kao javni zagovarač Koalicije za REKOM, široke koalicije udruga, organizacija i pojedinaca iz svih 7 novonastalih država s područja nekadašnje Jugoslavije, koji zagovaraju uspostavljanju regionalne komisije za utvrđivanje činjenica o ratovima od 1991. do 2001. godine."

http://www.hnk-zajc.hr/Default.aspx?art=11785&sec=2

Grunf
17-11-2014, 20:17
Tribina je uvodni dio u predstavu Hrvatsko glumište, zadnjeg dijela trilogije o Hrvatskom fašizmu...:silud

Kladim se da je 1945. bila slična situacija u svim kazalištima u Hrvatskoj. Spustili se divljaci s planina i direktno ušetali u kazalište da bi provodili "kulturne projekte" tj. masovno pranje mozga. :kez

skater
17-11-2014, 20:41
Tribina je uvodni dio u predstavu Hrvatsko glumište, zadnjeg dijela trilogije o Hrvatskom fašizmu...:silud

Kladim se da je 1945. bila slična situacija u svim kazalištima u Hrvatskoj. Spustili se divljaci s planina i direktno ušetali u kazalište da bi provodili "kulturne projekte" tj. masovno pranje mozga. :kez

Prema slici uz tekst, vidim da se Frlja ili netko drugi fura na Zafranović Lo(u)rdana.

Neka naprave trilogiju o hrvatskom komunizmu i antifašizmu bez maske.

Grunf
17-11-2014, 20:44
Prema slici uz tekst, vidim da se Frlja ili netko drugi fura na Zafranović Lo(u)rdana.

Neka naprave trilogiju o hrvatskom komunizmu i antifašizmu bez maske.

To bi bila trilogija koja bi govorila o ljubavi, bratstvu među narodima, slobodi i općem prosperitetu. :cheer

Inkvizitor
17-11-2014, 20:54
Previše pozornosti dajemo tom opskurnom liku

On sam po sebi nije ništa, bitni su oni koji su ga inaugurirali i promovirali

bez njih bi on nitko i ništa, otužni klaun.

skater
17-11-2014, 21:34
Previše pozornosti dajemo tom opskurnom liku

On sam po sebi nije ništa, bitni su oni koji su ga inaugurirali i promovirali

bez njih bi on nitko i ništa, otužni klaun.

Da je opskurni lik nebi bio intendant HNK u Rijeci.

Dokle god ga financira hrvatska država to jest hrvatski narod tiče me se što radi. A ono što radi je pljuvanje po hrvatskoj državi i hrvatskom narodu. Pokušao je slično u Poljskoj pa je dobio vritnjak. Da smo pravna država, isto bi postupili u Hrvatskoj. Neka radi i govori što hoće, ali ne kada ga financira hrvatska država. Gdje toga još ima da netko pljuje po državi i narodu koja ga je prihvatila i omogućila mu da radi, da nakon svega on pljuje po svemu tome?

Njegovo ponašanje me podsječa kao na one bolesnike koji se pred tobom krevelje, mašu ti rukama pred licem i onda kada ih ošamariš, žalit će se na udarac.

Oliver Frljić je mala iskopleksirana izbjeglica kojeg je u jeku rata Hrvatska prigrlila, zaštitila, podojila mu gladna usta , oprala ga i čistog ga spremila u krevet. Ovog malog Frljića, iskompleksiranog tragača za vlastitim identitetom Hrvatska mora riješiti kao što ga je riješila Poljska , nogom u guzicu.

Inkvizitor
17-11-2014, 21:44
To nije sporno al zar ćemo skakat svaki put kad Frljić prdne.

Kad ođe nova vlast imat će instrumente da ga smijene ako hoće i šlus i ostat će samo bijedna epizoda, jedna u sramnom hrvatskom nizu.

skater
18-11-2014, 00:19
To nije sporno al zar ćemo skakat svaki put kad Frljić prdne.

Kad ođe nova vlast imat će instrumente da ga smijene ako hoće i šlus i ostat će samo bijedna epizoda, jedna u sramnom hrvatskom nizu.

U to sumnjam, ali možda će biti kako si rekao.

Moć nevladinih udruga i centara moći koji ih uz hrvatsku državu financiraju, njihov pritisak na institucije hrvatske banana države rade čuda.

Grunf
18-11-2014, 00:38
Istina je da on takvu reakciju i priželjkuje, da svi pričaju o njemu u negativnom kontekstu, a kakvom bi drugom i bilo kad radi gluposti, pa da može pričati vani kako je progonjen umjetnik. Najbolje bi ga bilo ignorirati iako je to teško napraviti jer se ipak radi o HNK Rijeka.

Picaferaj
18-11-2014, 02:15
OPORBENI VIJEĆNICI PROTIV INTENDANTA RIJEČKOG KAZALIŠTA Riječki HDZ i Laburisti dogovaraju raspravu o Frljiću

RIJEKA - Vijećnici riječkoga Gradskog vijeća HDZ-a i Hrvatskih laburista u ponedjeljak su se dogovorili da će pokrenuti postupak uvrštavanja rasprave o djelovanju Kazališnog vijeća HNK Ivana pl. Zajc i intendanta toga kazališta Olivera Frljića na dnevni red Gradskog vijeća, a o tome će se obaviti razgovori i s predstavnicima drugih oporbenih političkih stranaka u vijeću, doznaje se u riječkom HDZ-u.

Na današnji sastanak u organizaciji HDZ-a, pozvane su sve oporbene političke stranke, no došli su samo predstavnici ovih dviju. Motiv pokretanja rasprave o djelovanju Kazališnog vijeća i intendanta Frljića je nezadovoljstvo njihovim postupcima.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Rijecki-HDZ-i-Laburisti-dogovaraju-raspravu-o-Frljicu#

NorthStand
18-11-2014, 02:50
pobuna u kokošinjcu, ajde neka, bilo je i vrijeme maslinova grana mog rodnog kraja. :kez

Grunf
18-11-2014, 23:34
Frljić i ekipa izvjesili crveni natpis, a riječki dragovoljci HV-a ovaj ispod. :D

http://narod.hr/wp-content/uploads/2014/11/FAH-Hb189014.jpg?c8ded9

skater
19-11-2014, 00:00
Frljić i ekipa izvjesili crveni natpis, a riječki dragovoljci HV-a ovaj ispod. :D

Radi li uopće Frlja tamo nešto ili samo frlja političke parole po zgradi HNK?

Grunf
19-11-2014, 00:02
Kak ne radi? Pa sutra ima predstavu i okrugli stol o hrvatskom fašizmu. :kava To valjda znači poruka da su apolitični, samo ih kultura zanima. :rofl

skater
19-11-2014, 00:21
Kak ne radi? Pa sutra ima predstavu i okrugli stol o hrvatskom fašizmu. :kava To valjda znači poruka da su apolitični, samo ih kultura zanima. :rofl

Jebo narod i državu koja financira i tolerira takvog degenerika.

Upravo je ova dokaz da u hrvatskoj nema fašizma, jer da ga ima, onda bi odavno otfrljao iz Hrvatske. Možda je u Poljskoj fašizam, budući da su ga naglavačke izbacili iz Poljske.

Njemu je zgrada HNK postala reklamni pano za izražavanje političkih frustracija.

Grunf
19-11-2014, 00:27
Jebo narod i državu koja financira i tolerira takvog degenerika.

Upravo je ova dokaz da u hrvatskoj nema fašizma, jer da ga ima, onda bi odavno otfrljao iz Hrvatske. Možda je u Poljskoj fašizam, budući da su ga naglavačke izbacili iz Poljske.

Njemu je zgrada HNK postala reklamni pano za izražavanje političkih frustracija.

On je krivo shvatio Rijeku, ona je nekakav bastion SDP-a pa je pomislio da to znači da može pljucati po svemu Hrvatskome. No, grdno se prevario. U Rijeci vlada tolerancija, ali ne prema mržnji tak da neće on dugo biti u HNK-u.

NorthStand
19-11-2014, 03:57

http://narod.hr/wp-content/uploads/2014/11/FAH-Hb189014.jpg?c8ded9

100 godina ivana zajca, a ovo govno partizansko boljševičko malo i usrano, titoističko maknut ćemo im titu pa makar odmah država skviknula, nećete imat jedne ulice trga ni kipa posvećenog tom idiotu. pa makar to bio zadnji čin ove države, nećete više pišat i srat po ovoj državi bez ograničenja, i onako kako ste to radili za famozne SFRJ, NDH vam nije valjala ali zato vam valja Jugoslavija kako prozirno kako jadno. ma da su talijani i nijemci imali sto okupacionih zona, bila je više hrvatska država nego jebena Jugoslavija. ali bitno da oni nama pričaju da su apolitični dok plaču za titom i šugovinom i dreče iz petnih žila, smrt fašizmu sloboda narodu. oni su zarobljenici prošlosti, oni su majmuni koji nikad neće prihvatit hrvatsku državu pod svoje, svoju djecu će odgajat da podržavaju pedere srbe muslimane ove one, a sve samo da udaraju kontru "fašistima i ustašama". koji su naravno riješeni dužnosti još davne 1945, na njima omiljen "antifašistički" način, metak u potiljak i nož pod vrat.

ali oni su apolitični, zato i rade ovakve ekscese non stop jer su "apolitični".

svaka čast braniteljima na ovom potezu, nije im to "partizansko narodno" kazalište rijeka, već hrvatsko narodno kazalište rijeka pl. Zajc.

naziv plemenit nije stekao slučajno, već zato jer je bio hrvatski domoljub i vrhunski skladatelj, sve ono što mutavi boljševik Frljić nije.

i zato on nikad neće dobit titulu, "plemeniti" Oliver Frljić.

Grunf
20-11-2014, 09:12
Frljićeva predstava ispraćena ovacijama. :bravo Izgleda da su došli samo probrani gledatelji s najvišim umjetničkim kriterijima. Evo kako je teklo remek-djelo glumišta:

Na početku predstave pred publikom stoji platno s prizorom "Posljednje večere". Nakon podizanja, na sceni ostaje osmero glumaca odjevenih u ogrtače poput apostola na slici. Ubrzo ih skidaju i ostaju u ustaškim crnim odorama dok se čuje snimka proglašenja NDH Slavka Kvaternika. Slijedi niz prizora kojima se dočaravaju orgije, a akteri na sceni postaju nalik zvijerima, što se prekida kad pokraj njih prolazi kip Gospe, a oni skrušeno kleče.

Glumci potom skidaju hlače te se na njihovom donjem rublju vide portreti Zlatka Viteza, Mile Budaka, Ozrena Prohića, Jasena Boke, Joška Juvančića, Krešimira Dolenčića, Jakova Sedlara i Anje Šovagović Despot, čijim se imenima i predstavljaju. Izgovaraju citate nekih od njih iz 90-tih godina prošloga stoljeća, dok se nad njih spušta natpis "Narodno kazalište Jasenovac". Na stražnjoj strani donjeg rublja su pak portreti Snježane Banović, Vitomire Lončar i Slobodana Šnajdera.

Predstava se nastavlja scenom u kojoj se glumci svlače i ostaju posve goli, a nad njih se spuštaju glave tuševa dočaravajući plinske komore u nacističkim logorima te glumci liježu na hrpu poput žrtava.

U završnom dijelu scenu prema gledalištu zatvara replika svečanog zastora zagrebačkoga HNK s Bukovčevim "Hrvatskim preporodom". Glumci se simbolično peru vlažnim maramicama a jedan od njih govori o tome kako se izjasnio javno kao Srbin, na što ga ostali napadnu vrijeđajući i mučeći ga. To prekida djevojčica s kalašnjikovim u rukama uperenim u glumce. Svojim kostimom podsjeća na djevojčice iz prethodne predstave Frljića i Blaževića "Aleksandra Zec".

index.hr

Hrvatsko apolitično kazalište, vrhunski intendant, vrhunski redatelji, vrhunski glumci. Publika ne može ni sanjati više od toga. Rijeka je ucrtana na kartu svijeta. :D

NorthStand
20-11-2014, 19:29
i sad ti zamisli koja je to tragedija, da neupitni domoljub i Hrvat Ivan Zajc po kojem nosi ime tog kazališta, je rođen u tom odnarođenom gradu. gradu koji je za vrijeme dviju jugoslavija, i tzv antifašizma poprimio sasvim druge oblike i svijetonazore, vidimo to po tome kakav je bio za svog života Ivan Zajc, čistokrvni hrvatski domoljub po Frljiću i sličnima "fašist", vjerojatno bi o njemu radili fašističku predstavu da nije rođen o davne 1832. jer poprilično je sigurno da ni njemu ne bi jugoslavija bila toliko na srcu, koliko drug Frljić i slični žele da nekoga tko nije jugo debilčina ne prozovu fašistom zbog tog animoziteta prema njihovom nakaradnom jugoslavenstvu.

Ivan Zajc živio je vrlo uredno. Ustajao je veoma rano u jutro te je već oko 4 sata sjedio kod svog pisaćeg stola i tiho zviždeći skladao. U 7 sati u jutro pio je mlijeko s pecivom, a zatim se do 8 odnosno 9 sati bavio ružama u vrtu. U glazbenoj školi radio je od 9 - 11 h i od 15 - 18 h, a u kazalištu od 11 sati često i do 14 h, tako da za objed koji put nije imao više od pola sata vremena. Za vrijeme objeda držao je sat na stolu kako ne bi zakasnio na posao. Kod ručka i večere bile su na Zajčevu stolu dvije vrste vina - stolno koje je pio s kiselom vodom i desertno vino. Poslije večere skladao je i do 1 sat u noći, tako da je veoma malo spavao. Uživao je u radu do kasno na večer i rano ujutro kad sve spava. Radio je pri petrolejskoj svjetiljci i bez naočala. Skladao je bez klavira, a sam je prepisivao i partiture i dionice. Dok je kazalište bilo u Gornjem gradu, poslije predstave okrijepio bi se čašom piva u kazališnoj restauraciji, obično u društvu s braćom Eisenhuth, J. Freudenreichom i A. Schwarzom. Njegovi prijatelji bili su: J. J. Strossmayer, I. Dežman, F. Marković, A. Šenoa, I. Zahar, L. Mrazović, I. Kostrenčić i J. E. Tomić. U mladosti je pušio cigare, ali je nakon prve upale pluća prestao zbog zabrane liječnika, no tada je samo šnofao iz srebrne burmutice. Skupljao je olovke. S unucima je rado igrao igru Mlin, ali nije volio gubiti pa su ga puštali da dobija. Kao učitelj i dirigent uvijek je bio miran i strpljiv, svaku stvar, bila opera ili najmanji zbor, savjesno je proučavao i uvježbavao, a na probe je uvijek dolazio na vrijeme. Ako je morao što pokuditi činio je to mirno i prijateljski. Njegovo dirigiranje bilo je mirno i dostojno bez ikakvih velikih teatralnih kretnji. Mnogo je pazio na svoju vanjštinu, te je uvijek bio dotjeran. Bio je veoma pobožan. Nije bio odviše rječit, više je slušao nego govorio. U društvu je bio dobroćudan, zabavan i ugodan a kao učitelj strog i pedantan.

boldani dio me podsjeća na mene, svi znate da i ja u 4 ujutro "sjedim za "pisaćim stolom" i tiho zviždeći "skladam" na hrhb forumu" :rofl

NorthStand
20-11-2014, 20:42
http://www.jutarnji.hr/novi-transparenti-na-zgradi-rijeckog-hnk-/1237785/?foto=1

Riječki Pokret Otpora ponovo u akciji, ovo što su si dali naziv "pokret otpora" je pun jebeni pogodak. da ne bi bilo da samo "antifašisti", imaju "pokret otpora". :rofl

skater
20-11-2014, 22:43
Frljićeva predstava ispraćena ovacijama. :bravo Izgleda da su došli samo probrani gledatelji s najvišim umjetničkim kriterijima. Evo kako je teklo remek-djelo glumišta:

index.hr

Hrvatsko apolitično kazalište, vrhunski intendant, vrhunski redatelji, vrhunski glumci. Publika ne može ni sanjati više od toga. Rijeka je ucrtana na kartu svijeta. :D

Netalentirani jadnik se fura na Pasolinija i Zafranovića (koji se također fura na Pasolinija).

caporegime
20-11-2014, 22:47
Na početku predstave pred publikom stoji platno s prizorom "Posljednje večere". Nakon podizanja, na sceni ostaje osmero glumaca odjevenih u ogrtače poput apostola na slici. Ubrzo ih skidaju i ostaju u ustaškim crnim odorama dok se čuje snimka proglašenja NDH Slavka Kvaternika. Slijedi niz prizora kojima se dočaravaju orgije, a akteri na sceni postaju nalik zvijerima, što se prekida kad pokraj njih prolazi kip Gospe, a oni skrušeno kleče.

Glumci potom skidaju hlače te se na njihovom donjem rublju vide portreti Zlatka Viteza, Mile Budaka, Ozrena Prohića, Jasena Boke, Joška Juvančića, Krešimira Dolenčića, Jakova Sedlara i Anje Šovagović Despot, čijim se imenima i predstavljaju. Izgovaraju citate nekih od njih iz 90-tih godina prošloga stoljeća, dok se nad njih spušta natpis "Narodno kazalište Jasenovac". Na stražnjoj strani donjeg rublja su pak portreti Snježane Banović, Vitomire Lončar i Slobodana Šnajdera.

Predstava se nastavlja scenom u kojoj se glumci svlače i ostaju posve goli, a nad njih se spuštaju glave tuševa dočaravajući plinske komore u nacističkim logorima te glumci liježu na hrpu poput žrtava.

U završnom dijelu scenu prema gledalištu zatvara replika svečanog zastora zagrebačkoga HNK s Bukovčevim "Hrvatskim preporodom". Glumci se simbolično peru vlažnim maramicama a jedan od njih govori o tome kako se izjasnio javno kao Srbin, na što ga ostali napadnu vrijeđajući i mučeći ga. To prekida djevojčica s kalašnjikovim u rukama uperenim u glumce. Svojim kostimom podsjeća na djevojčice iz prethodne predstave Frljića i Blaževića "Aleksandra Zec".

a ja sam mislio da su ideje i izvedbe eda wooda bizarne......
sam mi se scenario za "krilata zmija napada" ili "papagaji mutanti" ne čini više toliko problematičan

Inkvizitor
20-11-2014, 22:52
Imitacija Zafranovića dobrorečeno

I kod njega u ima ustaša sa krilima, plagira ga

al one kakti orgije di se ustaše kao tucaju, jel to on promiče pederluk, prikazuje ih kao napredne..

Grunf
20-11-2014, 23:14
Netalentirani jadnik se fura na Pasolinija i Zafranovića (koji se također fura na Pasolinija).

Nisam baš upoznat s djelima tih ljudi pa objasni malo više. :)

skater
21-11-2014, 01:08
Nisam baš upoznat s djelima tih ljudi pa objasni malo više. :)

Da si upoznat s filmskim opusom spomenutih autora onda bi ti bilo jasnije.

Slično onome što je pisao Curzio Malaparte (20 kg. ljudskih očiju na stolu Ante Pavelića) oni su pretočili na filmsko platno kao kritiku fašizma (može se i drugačije interepretirati) u slobodnoj umjetničkoj (antifašističkoj) interpretaciji koja nema veze sa stvarnošću a može biti izgovor za redateljevo kvaziintelektualno preseravanje kada u nedostatku ideja ili talenta poseže za šokiranjem i pornografijom, što je uvelike prisutno kod Larsa von Triera. Tipično za ljevičarsko poimanje svijeta i njihova dvostruka mjerila, političke neistomišljenike prikazati kao monstrume.

Salo ili 120 dana Sodome kod Pasolinija, Okupacija u 26 slika kod Zafranovića. Jedan je prikazivao talijanske fašiste kao degenerike sklone raznim perverzijama, a drugi je prikazivao ustaše kao monstrume, izmišljenim događajima. Da Zafranović ima imalo intelektualnog poštenja, mogao je napraviti film o antifašističkim zločincima. Ali ljevičar i antifašist nikada ne će priznati zločine antifašista i komunista jer ih smatra opravdanima.

Grunf
21-11-2014, 01:14
Nisam upoznat zato jer nisam imao želuca gledati takve filmove, zato pitam. Nije da sam nekaj propustil. Znači Frlja je imao divne uzore. :D

interceptor
21-11-2014, 12:34
HČSP podržava Olivera Frljića! Evo i zašto…

http://www.sloboda.hr/wp-content/uploads/2014/11/FAH-Hb199507.jpg

Miljak je objavio tekst pod intrigantnim naslovom “Zašto HČSP podržava Olivera Frljića?”. Tekst prenosimo u cijelosti:

“Nije zafrkancija, HČSP uistinu u potpunosti podržava anti-kazališnu djelatnost intendanta riječkog kazališta Olivera Frljića. Zašto? To i nije tako teško pitanje. Frljić svojim predstavama, koje su rigidno mrziteljske prema hrvatskom narodu, naprosto homogenizira Hrvate. Predstave su mu lišene svake umjetničke vrijednosti, jer nemaju skrivenih motiva, on to radi hrabro, onako šešeljevski otvoreno i ogoljeno, da ga „ceo svet razume“. Glavni cilj predstava je vrijeđanje i ismijavanje Hrvata. On to radi vrlo uspješno i s radošću.

Iako je Frljić po važnosti za hrvatsku naciju sasvim benigna i beznačajna pojava, ipak je zbog njegovih rudimentarnih predstava zanimljiva trpljivost Hrvata, koja ide gotovo do potpune ignorancije, pa i ovo priopćenje pišemo onako preko volje, neka se zabilježi i naš glas. Frljić je zanimljiv ne zbog Frljića samoga, nego zbog pojavnosti koja je kao takva u Hrvatskoj moguća, a da nekom Frljiću nitko nije bacio ciglu u glavu, kao što su to Frljićevi učinili jednom hrvatskom filmskom redatelju, ili da ga netko nedajbože kantira kao nesretnog Tomića.

Hrvatska je doista čudna zemlja, rigidne ustaše nikoga ne diraju, a miroljubljivi širitelji svekolike ljubavi i hiper-tolerancije nad tolerancijama, razbijaju ciglama glave neistomišljenicima. Čudno.
Frljić, iako beznačajan i bezličan autor, ipak postiže nemjerljive uspjehe koji su od odsudne važnosti za hrvatski narod. Hrvati će kao narod zbog svoje tolerancije, intolerantnog Frljića, za 2015. godinu biti nominirani za Nobelovu nagradu za doprinos miru i toleranciji u svijetu. Upravo ta ignorancija i postizanje suprotnog učinka, za Frljića je prava kataklizma koja mu muti ionako smućen razum, pa se odlučio na još rigidnije predstave od dosadašnjih, u kojima ustaše siluju srpsku stoku i sl., a koje će kako čujemo uskoro uprizoriti.

Možda jadni Frljić ipak jednoga dana shvati da onaj tko po drugomu pljuje sebe ne uzvisuje, nego naprotiv, radi upravo suprotno i njegova vlastita mržnja mu se vraća kao bumerang, što je i fizički vidljivo na njemu, puno je smršavio, blijed je…” – stoji u tekst predsjedinka HČSP-a.

Grunf
21-11-2014, 13:34
Hrvatska je doista čudna zemlja, rigidne ustaše nikoga ne diraju, a miroljubljivi širitelji svekolike ljubavi i hiper-tolerancije nad tolerancijama, razbijaju ciglama glave neistomišljenicima. Čudno.

Haha, dobro uočeno. :D

Frljić samo pokazuje do koje smo se razine mi kao država i kao društvo srozali. Na čela kulturnih, znanstvenih i ostalih ključnih ustanova za jedan narod su došli mediokriteti, neznalice i probisvijeti. Nije čudno da smo u gospodarskoj depresiji jedini u Europi, mi smo i u duhovnoj depresiji. Pametni, obrazovani i plemeniti ljudi su nam potjerani, a vrhom društva caruju razni Frljići koji osim što su neznalice još i siju razdor među ljudima. Tužna je stvarnost u kojoj živimo, u kojoj su sve stvari okrenute naopačke i naglavačke.

interceptor
21-11-2014, 13:56
Haha, dobro uočeno. :D

Frljić samo pokazuje do koje smo se razine mi kao država i kao društvo srozali. Na čela kulturnih, znanstvenih i ostalih ključnih ustanova za jedan narod su došli mediokriteti, neznalice i probisvijeti. Nije čudno da smo u gospodarskoj depresiji jedini u Europi, mi smo i u duhovnoj depresiji. Pametni, obrazovani i plemeniti ljudi su nam potjerani, a vrhom društva caruju razni Frljići koji osim što su neznalice još i siju razdor među ljudima. Tužna je stvarnost u kojoj živimo, u kojoj su sve stvari okrenute naopačke i naglavačke.

Lijepo rečeno.

interceptor
21-11-2014, 14:10
Ustaša nigdje da ih mogu ometati...Kad ih nema moraju ih sami stvarati.Od toga se uvijek dobro živi(lo)
Najtužnije je to kad se sve sabere koliko je ljudskih probisvjetova uživalo beneficije onog nakaradnog sustava tražeći vanjskog i unutarnjeg neprijatelja a danas uživaju od te svoje "velike djelatnosti" za "dobrobit" Hrvatske i dobre mirovine a njihovo pokoljenje vlada Hrvatskom koju oni nikad nisu htjeli i s mržnjom su kad bi morali procijedili bi njeno ime.Nešto je trulo u zemlji Hrvatskoj. Da nije ono Hamlet bio u nas a ne u Danskoj?

skater
21-11-2014, 17:45
http://s10.postimg.org/5xqg5si95/322449.jpg (http://postimage.org/)

Antifašistička, komunistička, boljševička crvena zvezda petokraka kojom se razarala Hrvatska, u potpunosti uništio Vukovar.

Jer kleorofašistički Hrvati to mogu progutati.

Bravo za Riječane, dokazali ste da ste govna koja trpe iživljavanje diletanta HNK, Frljića, odnosno jugokomunistička govna i opravdavate naziv crvenog grada.

Sramota, progone se Hrvati u takozvanoj hrvatskoj državi kada nose trobojnicu sa hrvatski grbom s prvim bijelim poljem, one koji nose zastave HOS-a, ali isticati antifašističku crvenu zvezdu petokraku pod kojom se razarala Hrvatska nije problem.

skater
21-11-2014, 17:57
Nisam upoznat zato jer nisam imao želuca gledati takve filmove, zato pitam. Nije da sam nekaj propustil. Znači Frlja je imao divne uzore. :D

Ipak, on ih ne može dostići u bilo kojem smislu, pogotovo ne umjetničkom.

Inkvizitor
21-11-2014, 18:00
http://s10.postimg.org/5xqg5si95/322449.jpg (http://postimage.org/)

Antifašistička, komunistička, boljševička crvena zvezda petokraka kojom se razarala Hrvatska, u potpunosti uništio Vukovar.

Jer kleorofašistički Hrvati to mogu progutati.

Bravo za Riječane, dokazali ste da ste govna koja trpe iživljavanje diletanta HNK, Frljića, odnosno jugokomunistička govna i opravdavate naziv crvenog grada.

Sramota, progone se Hrvati u takozvanoj hrvatskoj državi kada nose trobojnicu sa hrvatski grbom s prvim bijelim poljem, one koji nose zastave HOS-a, ali isticati antifašističku crvenu zvezdu petokraku pod kojom se razarala Hrvatska nije problem.

Nisi skužio, to je ironija..na zvijezdama su pobrojani Linić i kompanija..

caporegime
21-11-2014, 18:05
što je i fizički vidljivo na njemu, puno je smršavio, blijed je…”

zapravo, ne dijelite li sa mnom mišljenje da on fizički izgleda kao pizda od čovjeka.
sjećate li se šupaka iz škole koji bi se skrivali pod stol kad bi ga nagazili, da bi se vrlo paunovski šepurili kad bi se učiteljica vratila i drukali vas za kakvo "zlodjelo"?
podsjeća me na one pizdune koji bi se pokušavali svidjeti curama tako da bi ogovarali dečke za koje su smatrali da se tim curama sviđaju a na pozivanje na odgovornost za takvo ponašanje padali bi na koljena i molili za milost.
neštko kao Bobo Gica iz Ćopićeve knjige za djecu Magareće Godine.

poput jergovića, da je frljić bio na titaniku prvi bi se gurao na čamce za spašavanje i pritom bacao okolo žene i djecu, a da se spasio, prvi bi druge prozivao za bešćutnost i nedostatak suosjećanja.
ili, da mu život spasiš, sutra bi te prodao za pola doručka.
baš izgleda kao malo govance, kao gnoj iz prišta nakon istiskivanja, kao netom upotrijebljeni wc papir

TheBronxBomber
21-11-2014, 18:23
Izgleda ko homoseksualac. Sto i jest.

RockyMarciano
21-11-2014, 20:11
Jedino što znam o Frljiću je to da je nekad bio u vezi s Danijelom Trbović. Par iz pakla.

caporegime
21-11-2014, 20:13
ima facu pizdojalca.

TheBronxBomber
21-11-2014, 20:19
Jedino što znam o Frljiću je to da je nekad bio u vezi s Danijelom Trbović. Par iz pakla.

Zato se i toliko zauzima za pedere.

RockyMarciano
21-11-2014, 20:23
Zato se i toliko zauzima za pedere.

Oduzela mu je heteroseksualnost i usadila ljubav prema Srbiji.

moonlight
22-11-2014, 00:42
Aj dajte, kulturnjaci, još 6 stranica nebitnom...

Niti ima veze s kazalištom, niti se igdje potrudio osim na "gospođici ministarki" Nušićevoj, niti je bitan...
Čemu žuč, živimo u vremenu gdje kulturnu politiku vode diletanti, nisam siguran da su nasljednici bolji, nisam, imamo krizu kulturne politike kao odraz postojećeg stanja...
Frljić ili bilo tko drugi dolazi tu kao normalna mjena...smeće...naša većina kulture, danas je smeće

Pitanje?
Koliko se izdvajanje za kulturu ili za prosvjetu smanjuje?
To je pitanje, za "zemlju znanja", koga ona podržava, ili koga podržavamo mi, ako je 6 stranica na ovaj otpad znak, iste, iste...

Dajte ljudi, nudimo se tu za neku alternativu, daj bar malo se skoncertrirajmo...

Grunf
22-11-2014, 00:46
Pa čekaj malo, u naših 20 i nešto godina od samostalnosti još nismo imali ovakvog mrzilačkog diletanta na čelu ovak jedne bitne kulturne institucije, a ti veliš kaj onda...Nije bitan, nasljednici ne budu bolji. Upravo zato i kritiziramo da se takvim budalašima više ne daju u ruke kulturne institucije od državnoga značaja.

A svi znamo da se za kulturu i prosvjetu malo izdvaja. Da se izdvaja sto puta manje opet neki kriteriji moraju postojati.

moonlight
22-11-2014, 00:51
Pa čekaj malo, u naših 20 i nešto godina od samostalnosti još nismo imali ovakvog mrzilačkog diletanta na čelu ovak jedne bitne kulturne institucije, a ti veliš kaj onda...Nije bitan, nasljednici ne budu bolji. Upravo zato i kritiziramo da se takvim budalašima više ne daju u ruke kulturne institucije od državnoga značaja.

A svi znamo da se za kulturu i prosvjetu malo izdvaja. Da se izdvaja sto puta manje opet neki kriteriji moraju postojati.

Kako nismo, isti taj Šnajder kojeg proziva Frljić radio je isto, ista ta Banovićka koju proziva Frljić radila je isto, sad je napisala knjigu u dogovoru s ljubavnikom Goldstainom, pa se osjetila ugroženom da joj Frljić ugrožava prostor djelovanja, hrvatska kultura...

Dolenčiću kapa dolje....tko prati, zna.

Grunf
22-11-2014, 00:54
Šnajder i Banovićka su imali predstave o hrvatskom fašizmu, za dan državnosti vješali LGBT zastave i lijepili raznorazne postere kojima provociraju narod?

moonlight
22-11-2014, 00:55
Šnajder i Banovićka su imali predstave o hrvatskom fašizmu, za dan državnosti vješali LGBT zastave i lijepili raznorazne postere kojima provociraju narod?

Jesi gledao Hrvatskog Boga Fausta?

Grunf
22-11-2014, 01:01
Jesi gledao Hrvatskog Boga Fausta?

Nisam ništ gledal u kazalištu stotinama godina osim Povratak ratnika. :D

moonlight
22-11-2014, 01:10
Nisam ništ gledal u kazalištu stotinama godina osim Povratak ratnika. :D

Sad ga više ni nemreš glet, slično, gledal sam....
Današnja hrvatska kultura je borba za kost, nema mesa, ništa se novo i novije ne prezentira, nema novih autora, nema novih scenografa...ima učmalosti, hijerarhije i poslušnosti...niš se neće promjeniti po tom pitanju ak dođe recimo Anja Despot, niš po kazalište, nek nas demantira..ti e ljudi vrte, i meni se vrti od njih...

Idi u EXIT...oni se drže forme, nemaju para pa kiđu, rade čuda, divne predstave i traju...kazalište je život, kad netko JEDNOM ode , dođe, dođe, opet

Komari
25-11-2014, 00:54
Odlična Vitomira Lončar

http://blog.vecernji.hr/vitomira-loncar/huskacki-nekompetentni-kaos-5977

Ako nakon ovog teksta u HNK Rijeka ne ulete inspekcije razno razne i Pravobraniteljica za djecu...

.

Grunf
25-11-2014, 01:00
Op op opa, dolazi Europa, saće da ih biju sile svjetske milicije. :kez

skater
25-11-2014, 01:01
Nisi skužio, to je ironija..na zvijezdama su pobrojani Linić i kompanija..

Ironija koja mu dobro dođe kao izgovor za crvene komunističke antifašističke pentagrame.

skater
25-11-2014, 01:16
Odlična Vitomira Lončar

http://blog.vecernji.hr/vitomira-loncar/huskacki-nekompetentni-kaos-5977

Ako nakon ovog teksta u HNK Rijeka ne ulete inspekcije razno razne i Pravobraniteljica za djecu...

.

Ne će.
Pravit će se blesavi.

NorthStand
25-11-2014, 06:24
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/138377-frljic-jugoslavija-i-komunizam-ce-se-vratiti-hrvati-su-izmisljena-nacija-demokracija-je-zlo.html

degenerik ostaje degenerik, svakim danom se trudi nadmašit samog sebe u kretenizmu.

Grunf
25-11-2014, 09:09
Frljić u kratkim crtama od Holjevca, odlično pogođeno. :naklon

Frljić je, dakle, u osnovi iskompleksiran i neuk, ali zato jako bezobrazan i podmukao kad mu se dopusti takvim biti. Iza "antifašizma" Frljića krije se notorni jugofašizam, isti onaj koji je palio gradove devedesetih, a krivi su mu oni koji su se od toga branili. A iza svega stoji njegova politička misija da, onako tulav, nesposoban sastaviti suvislu rečenicu bez pet-šest "ovaaaaj... jaaa", bez ikakve sustavne edukacije ili sposobnosti razmišljanja izvan jugokomunističkog okvira i ograničenosti kulture sredine iz koje dolazi, vodi "politički nepismen hrvatski narod" u svijetlu totalitarnu budućnost, jer u demokraciji ljudi ne glasaju u ono u što on vjeruje. Frljić zapravo uopće ne razumije niti smisao demokracije, kao sustava u kom o političkim pitanjima odlučuju oni kojih se ta pitanja tiču, birači, a ne neka samoproglašena "prosvijećena elita" koja je prosvijećena, po njemu sudeći, koliko i Ava Karabatić.

interceptor
25-11-2014, 23:21
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/138377-frljic-jugoslavija-i-komunizam-ce-se-vratiti-hrvati-su-izmisljena-nacija-demokracija-je-zlo.html

degenerik ostaje degenerik, svakim danom se trudi nadmašit samog sebe u kretenizmu.

Frljić: Jugoslavija i komunizam će se vratiti, Hrvati su izmišljena nacija, demokracija je zlo.
Frljić je u intervjuu koji prenosimo u skraćenom obliku - a i punom, ako vam se da slušati sat i pol nesuvislog trkeljanja - iznio stavove koji su dijelom za ludnicu, dijelom za zatvor, a najviše za sprdnju. Najviše brine stav da se nenasilnim putem ne može mijenjati društvo..

Rekao bi Šeks: Ovo je izjava za ludnicu! Pa stvarno je nevjerojatno koji sve imbecili pljuju po Hrvatskoj na ovaj način a da im se ništa ne dogodi.Ovo su istinski "glasnogovornici" ove lijeve vlade; kad ništa pozitivno ne mogu polučiti onda im ovakvi luđaci trebaju za promociju "regiona" kojeg zazivaju.

Grunf
25-11-2014, 23:31
Koja je to atmosfera u Hrvatskoj zavladala da je pametniji onaj koji više pljuje po narodu koji ovdje živi i po našim simbolima, povijesti, sadašnjosti, a i budućnosti? :facepalm

Unosno je mrziti ovu državu danas u Hrvatskoj, a tako je bilo i kroz cijelu našu povijest.

NorthStand
26-11-2014, 00:04
oni se hrane mržnjom protiv vlastitog naroda i države, ja se nekad pitam dokle ćemo mi to sve trpit? ja već opako kipim, i samo čekam dan kad će mi neka budala naliteti kojoj ću sve zube izbit na spominanje fašista ustaša i ndh.

NorthStand
26-11-2014, 00:17
Rekao bi Šeks: Ovo je izjava za ludnicu! Pa stvarno je nevjerojatno koji sve imbecili pljuju po Hrvatskoj na ovaj način a da im se ništa ne dogodi.Ovo su istinski "glasnogovornici" ove lijeve vlade; kad ništa pozitivno ne mogu polučiti onda im ovakvi luđaci trebaju za promociju "regiona" kojeg zazivaju.

ja im na forum.hru poručujem, krenite bagro krenite više da vas dobijem pravo sve eutanizirat, oni bi ratovali čime ko Srbi što bi sad ratovali praznim puškama za Kosovo. oni da teoretski dođe do građanskog rata, to bi bio najkraći građanski rat u povijesti, jer em nemaju populaciju em su pičketine prvorazredne koje mogu ratovat samo uz svesrdnu podršku srba balija crnogoraca i naravno rusa i engleza. oni sami su totalno nebitni, a svoje komplekse lječe ovako ko frljić kad dođu na poziciju, mislite da je slučajno da se onaj degenerik od Josipovića ispričavao u sarajevu, da se Milanović pravio pametan da smo prvi genocid počinili mi Hrati u NDH. to su ta jugoslavenska smeća, i kad mi netko pored takve stoke ide pričat o ustašama u negativnom tonu, dobijem bijesnilo iste sekunde. jer nama danas nisu problem ustaše, već ova đubrad jugoslavenska koja u 2014 živi zapravo u 1945. djeca komunista, postala odvratnija bahatija i komunističkija od svojih roditelja. ja sam siguran da ni pravi partizani iz istre i dalmacije, izuzev baje i takvih degenerika nisu bili tako hrvatomrziteljski nastrojeni ko što je ova novija generacija tzv "antifašista". to je jednostavno činjenica, otvorite bilo koji veći medij i čitajte šta ta stoka piše, čitajte forume i sve će vam biti jasno, ali srećom to su samo forumi i mediji nisu oni ogledalo naše javnosti, mirna većina šuti i ne zamara se tim sranjima, ali bez brige bude li opet ugrožena kao 1991 opet će ona ustati na noge, pa ćemo onda vidjet tko će od ovih "antifašista" ostati u kako sami kažu "fašističkoj katolibanoskoj" RH. ja prvi ću im pomoći da svoje smrdljive komunističke tabane zadnji put operu u našem moru, i da pod cijenu da hrvatska ima 1. milion manje mesića više ni jednog dana ne stanuju u našoj prekrasnoj domovini. meni stoka ne treba, ja je ne želim u svom susjedstvu, je radikalno ali dosta dugo smo mi pacifistički i argumentima njih pozivali razumu, ja sam odavno spreman da ih gazim ko opušak ako za to bude bilo potrebe, nadam se da neće ali kako se ponašaju ne bi me začudilo da i građanski rat izazovu, ali time će sami sebi presudit jer nisu ni svijesni koliko ih ljudi mrze, i kolika ih masa ljudi u državi jedva podnosi i gleda u svojim gradovima s tim svojim nadutim jugoslavenskim urbanim kretenarijama kako su oni profinjeni i napredni, a veće stoke od tih partizanskih kozojeba svijet nije vidio, toliko o "antifašizmu" kojim se diče, pokraj njih iskreno priznajem žao mi je što nas talijani nisu "oslobodili" 1945 mislim da bi bili puno slobodniji i normalniji danas.

NorthStand
26-11-2014, 01:42
http://www.izbori.hr/2013Referendum/rezult/rezultati.html

ovo vam je najljepša slika hrvatske, to vam je ogledalo, ta stoka sitnozuba je svugdje osim u nekim zna se kojim djelovima manjina. i sad bi se oni s rogatima boli, i oni bi nas izazivali, ma koga ćeš ti bando jedna crvena s kime ćete se vi tuć, s kime? pa nema vam više crnogoraca i srba, da hvatate ustaše po državi bolesnici bolesni, nataknem ih na kruti.

Grunf
28-11-2014, 09:22
Jel ima netko pretplatu na večernji? Nino napisao tekst o Frljiću, ali se vidi samo par rečenica.

Kako bi bilo da sljedeći put na riječkim daskama inscenira partizana kako baca Talijana u fojbu, a potom u krvavim čizmama ulazi u njegov građanski stan?

http://www.vecernji.hr/hrvatska/slucaj-frljic-kad-rezimski-umjetnik-radi-ofrlje-976053

TheBronxBomber
28-11-2014, 19:47
Jel ima netko pretplatu na večernji? Nino napisao tekst o Frljiću, ali se vidi samo par rečenica.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/slucaj-frljic-kad-rezimski-umjetnik-radi-ofrlje-976053

Valjalo bi procitati.

Inkvizitor
28-11-2014, 19:49
http://poskok.info/wp/?p=120989

TheBronxBomber
28-11-2014, 19:52
bravo, hvala.

TheBronxBomber
28-11-2014, 20:00
Nakon karikaturalnih ustaša koje je opremio krilima i gaćama s imenima svojih kolega, što je jednako hrabro kao da je na Širokom Brijegu derao po komunistima, kako bi bilo da sljedeći put na riječkim daskama inscenira partizana kako baca Talijana u fojbu, a potom u krvavim čizmama ulazi u talijanski građanski stan i postaje gospodar grada? E da bi poslije na tom etnički očišćenom i uzurpiranom prostoru kao golemom ratnom plijenu nastao jugoslavenski melting pot, naravno samo unutar ispravnog ideološkog okvira, koji se danas lažno predstavlja kao model stoljetne tolerancije, a u biti je izrazito netolerantan prema svemu doista drukčijem pa tamo i danas politika određuje tko smije, a tko ne smije pjevati. Onda bi parole o kazalištu kao “prostoru kritike, otpora i emancipacije” te “kazalištu liberalne i pluralne, različite Rijeke” imale smisla, onda bi Frljić bio subverzivan, ovako je partijski miš koji radi “propitivanje” po volji resorne ministrice i gradonačelnika koji mu ushićeno plješću iz publike. On paradoksalno želi spojiti figuru intendanta, režimskog čovjeka, iza kojeg stoji novac, institucije, mediji i podrška vlasti, i podrivača, dakle, prisvojiti i oporbeni kapital nekoga tko propituje, tko je tobože na strani slabih, nemoćnih, ugroženih.

Tako se pise. Bravo, Raspudicu.

Humphrey
28-11-2014, 20:04
ha ja sam davno pisao o istarskoj toleranciji koja je punila fojbe.

TheBronxBomber
28-11-2014, 20:06
I ne samo ti, ali neka je to objavljeno za siru publiku.

NorthStand
28-11-2014, 22:00

a sad se prave pametni i moraliziraju, a oni su svoju "osvetu" partizansku dobili, a gdje je naša? gdje smo mi punili jame, svojim neprijateljima koji su nas klali i ubijali, lako je njima pričat o suživotu i tuđim kurcem koprive mlatit. zato i jesu tako retardirani, jer ih boli kurac kako je njihovom vlastitom narodu, a tu će mi sad glumatat neku žestinu na spram srba, da oni drže do sebe i naše države okanili bi se srbije i srba za sva vremena, i okrenuli zapadu okrenuli EU kojoj sada pripadamo, ušli u višegradski savez s mađarskom slovačkom poljskom češkom itd, to su zemlje koje nama geopolitički više odgovaraju, i koje su nam daleko više naklonjene od jebeno jugoslavenskog regiona kojem ti idioti iz istre rijeke i zagreba teže, ne cijelog ali zagreb je poznata enklava jugoslavenčina i titoista, vidjet ćete da će Josipović dobit izbore u zagrebu. prema tome, dosta je bilo kretenarija, ako hoće u jugoslaviju mogu ali samo tako da spreme svoje kofere i presele u beograd kao onoma od 1945-1991. pa neka uživaju u svojoj srpskoj jugosalviji, ali nas više neće ni žive ni mrtve uvest u zajednicu s srbima, i bilo kime u ovom kako kažu "zapadnom balkanu". a oprost koji traže, može može kada oni oproste fašistima i ustašama, ja ću tada oprostit partizanima i četnicima ono što su radili hrvatskom narodu, a to znači nikad. licemjeri pokvareni, to su oni i ne treba na njih trošit riječi, treba ih trošit samo za one ovce koje ne vide ništa dok im se sve ne nacrta. a ne na ove što su ideološki zatrovani, i što još uvijek kliču titi i plaču za jugoslavijom. njih ionako ni dragi Bog više ne može spasit, a i to nametanje partizana ko pravednika u tom ratu je isto jedan smijehotres, po čemu su to oni bolji od čentika ili ustaša bili ja stvarno ne znam, osim što su ih eto prihvatili masoni cionisti i komunisti od stljina pa su valjda zato svete krave u čiju karijeru i opravdanost borbe nitko ne smije ni najmanje posumnjat. dični naši "antifašisti", a prava je istina da su nam cijelu hrvatsku a ne samo dalmaciju okupirali fašisti da bi bolje prošli nego kad su nam došli ovi krleže tito nazor i opjevani jugoslaveni na vlast, oni su nas stvarno usrećili vidimo po ovima danas kakvu su nam sreću donjeli, ja osobno bi rađe postao talijana nego jugoslaven. koja je uopće razlika, ako će te netko asimilirat razlike nema, kako su se Hrvati u bosni asimilirali na islam isti kurac, isto sranje drugo pakovanje. kao da je fašistička okupacija bila nešto gora od jugoslavenske, e ali njima je oni kažu da je to velika razlika kada je zvezde petokraka došla na vlast umjesto slvoa U i snopa pruća. ma s tim budaletinama ne terba ni raspravljat, iako vidimo da je cijela država non stop u nekoj raspravi s tim idiotima, ja sam mišljenja da bi ih trebalo ignorirat i tjerat fino svoje, dok oni seru po hrvatima ko fašistima mi na stadionu imamo svoju predstavu koju ne režira Frljić i drugovi, zato smo i ZA DOM SPREMNI. :)

NorthStand
28-11-2014, 22:23
ne oni čekaju smradovi, da srbija crna gora i bosna te "velesile" uđu u EU, pa da opet u sklopu EU mogu jahat staro nam i dobro poznato "jugoslavenstvo" jebe se njima za dobrobit naroda i države, to su jedini i pravi zarobljenici prošlosti. ustaše u ovoj dražvi na postoje no postoje hrvatski nacionalisti koje oni tumače ko "ustaše" i "fašiste", ali postoje i oni koji nas žele vratit u "region" svojom politikom, pa vidite da uopće nisu okrenuti zemljama EU i ovog višegradskog saveza, što vam to govori? čekaju idioti da uđe srbija pa da opet mogu ko u vrijeme SFRJ, plesat kozaračko ili žikino kolo skupa s njima, ne bi ti na srbe udarili i njima se nešto zamjerili nema šanse, ali će zato tući po hrvatima nacioanlistima i ustašama nemilosrdno, jer oni kvare "regionalne planove", e ko ne zna mesića i slične jugoteletabise nema pojma šta je retardacija, ali bitno da će on pričat o reviziji povijesti, svkoj normalnoj osobi je jasno zašto su oni ustali u šumi brezovica, i za što su se oni borili, za hrvatsku sigurno nisu a neviđeni je kretenizam da mi ko država danas slavimo ustanak koji je organiziran s ciljem uništenja naše države. nebitno jel netko smatra NDH našom ili fašističkom tvorevinom, ona je imala hrvatski naziv i bila je država. dakle, paradoks je taj da mi koji danas živimo u RH moramo gledat manifestacije ovih majmuna koji po brezovici i srbu slave ustanak protiv naše države, što je u direktnoj suprotnosti s onim vrijednostima na kojima je utemeljena RH, jer to bi značilo po mesićevoj logici da je normalno da i danas organiziraju neki petokolonaški ustanak koji bi oni sigurno vrlo rado organizirali kad bi imali s kime, protiv RH a s ciljem "ujedinjenja južnih slavena". koja borba protiv fašizma, ako je bila borba protiv fašizma tada, koji kurac nisu smjenili ustašku vlast i ostavili hrvatsku državu u njenim granicama, jel vidite vi koji su to lažovi i demagozi? da je Tito smjenio ustaše i ostavio hrvatsku državu, ja bi mu prvi priznao antifašistički ustanak ko legalan, ali on je imao za cilj uništenje hrvatske države ko takve, a ne samo smjenu profašističke i pronacističke ustaške vlasti, dakle jasno je o čemu se tu radilo samo mesiću i njegovim drugovima nije. i kada su uništili hrvatsku državu, uveli su nas u državu s srbima musilmanima i svim ostalim naprednim narodima u našem okruženju, i za šlag na tortu omogućili srbima da imaju svojevrsnu dominaciju u svim državnim službama, tako da "ne talasamo previše". naravno da to degenerik mesić neće pričat u svojim istupima, jer to bi bio dokaz da je jedini revizionist povijesti upravo on sam i njegovi istomišljenici koji i danas očito se ne mogu otarasit jugoslavenstva tita i komunizma, ni nakon 25 godina postojanja hrvatske države koja danas nosi naziv RH. ali ono što njih najviše smeta je to, što je narod većinski prihvatio hrvatsku, a odbacio jugoslaviju i zato imaju potrebu ići u brezovicu svaku jebenu godinu i tamo dovlačit HV, i pričat o zavnoh-u. kao da hrvatska bez tih komunsitički govana ne bi postojala, naravno da bi postojala da njih nije bilo i njihovog ustanka, teritoriji okupirani od talijana i mađara bili bi nam vraćeni ustaše bi bile smjenjene i suđene, a hrvatska bi postala državom već te 1945 e ne krvavim ratom 1991. a oni nama i danas mantraju o tim partizanima ko osloboditeljima, i čemu sve ne, prije bi se u jamu bacio nego s tim jugoslavenskim propalitetima jedan dan živio u državi. sad je drugi par rukava, kada postoji RH, ali da sam kojim slučajem rođen ranije sigurno bi napustio SFRJ i otišao živjet van, a to je njima i cilj oduvijek bio istjerat sve nacionalno osviještene hrvate ili ih pobit van države, i ostavit ove svoje jugo fanatike koji će od nas radit jugoslavene antifašiste i komuniste u prvom planu i na vlasti, to je jedini smisao njih, jugoslavenstvo i punjenje vlastitih džepova to je njihova politika, njihovo jučer danas i sutra. tako da Raspudić što god da napiše o njima, ne može pogriješit, ali opet je napisao odličnu analizu i opis tih jugo zabludnjelih idiota koji se očito dok su živi neće odreć jugoslavenstva komunizma i titoizma.

Grunf
28-11-2014, 22:29
Bravo Nino. :bravo

Vrhunac je kad intendant postavljen od vlasti, stavlja na pročelje veliku sliku još jednog kadra te vlasti, ustoličenog bez ikakvog iskustva na mjesto pomoćnika ministra, a sve to se predstavlja kao hrabar čin, slabih i tolerantnih protiv jakih i opakih. Zašto ne postavi predstavu o šatoru u Savskoj kraj kojeg tipovi izlaze iz toplih službenih automobilima i ulaze na dobro plaćen posao i ne osvrćući se na promrzle, očajne ljude. Kojima su npr. goleme opskrbnine od 1300 kuna što ukinuli, što smanjili na 800, i ostvarili time uštede na razini pola Frljićeve sezone?

Istovremeno, mediji su stvorili sliku kako su režimlije strana ljubavi, a socijalno marginalizirani prosvjednici strana mržnje u službi partikularne politike, pa se stopostotni invalidi eto smrzavaju, umiru i spaljuju samo zato da bi Jandroković i Šuker opet došli na vlast.

Picaferaj
28-11-2014, 23:04
Valjalo bi procitati.

SLUČAJ FRLJIĆ: 
Kad režimski umjetnik radi ofrlje

http://poskok.info/wp/?p=120989

skater
29-11-2014, 00:53

Antifašisti vele da nema tolerancije za netolerantne.

NorthStand
29-11-2014, 03:39
Antifašisti vele da nema tolerancije za netolerantne.

to je prava u njihovom duhu, zato ne daju thompsonu u arenu, ali bez brige i tamo će thompson kad tad svoj mač zarit u tvrdo partizansko istarsko tlo. na zaprepaštenje svih "antifašista" istre, i mladih i starih. :kez

iako treba biti iskren, u pazinu je već par puta nastupao, i samo jednom je pokušano postavit bombu i omest koncert, ali nisu uspjelil partizani. izgleda da im ni diverzantske akcije više ne pale ko nekada, nisu u formi više, dugo to nisu radili pa puno je prošlo vremena od maršala, trebat će ponovo na tečaj kod maršala, kako organizirat gerilski i diverzantski rat protiv okupatora i "suradnika okupatora". :D

NorthStand
02-12-2014, 02:58
evo i ovdje, na ovu predstavu bi mogo mirne duše, za razliku od one koju Frljić radi. :de

http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Kultura/U-Varazdinu-osvanule-zastave-NDH-i-Treceg-Reicha!

grunfe, imaš cugu od mene, znam da si ti "kumovao" ovom "anti" antifašističkom činu u varaždinu. :rofl

http://www.braniteljski-portal.hr/var/ezflow_site/storage/images/novosti/kultura/u-varazdinu-osvanule-zastave-ndh-i-treceg-reicha!/93061-1-cro-HR/U-Varazdinu-osvanule-zastave-NDH-i-Treceg-Reicha!.jpg

e moj frljiću, kad god ti nas razjebavaš mi dodamo malo gasa, i eto šta se dogodi. :kez

kad ustaša sa širkog vrisne, eto nama Frljiću i Joshua AMBROZ-E TITO.... NEZAVISNE. :hrv

NorthStand
02-12-2014, 04:39
http://www.youtube.com/watch?v=561YfxKPa8k

Grunf
10-12-2014, 09:55
Škrabaju mu po HNK-u. :D

http://www.dnevno.hr/i/data/2014/12/9/139901/330251.jpg

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/139901-frljic-trazio-da-mu-puste-thompsona-na-radio-rijeci-pa-rekao-evo-vidite-da-ste-ustase.html

NorthStand
12-12-2014, 03:40
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10805736_781660455216620_1635333987689857165_n.jpg ?oh=9ccaad690b990e6d744a06b303b6eb5b&oe=55428169&__gda__=1426596312_54c0ff75d6d89fb159d38b849587f7c b

a i ova "provokacija", vrijeđa "antifašističke korijene" rijeke i okolice, rijeko probudi se! :rofl

Inkvizitor
12-12-2014, 20:27
skater molim te...

skater
13-12-2014, 14:15
skater molim te...

U čemu je problem? Možda nije istina kako antifašisti vole podmetati političkim neistomišljenicima kukaste križeve i slično kako bi ih diskreditirali u javnosti ili time pokušali opravdati svoje postojanje?

Kao što traže ustaše na Thompsonovim koncertima, pa kada ih nisu našli, sami stave na svoje glave ustaške kape kako bi imali materijala za novinski članak.

Inače, na ovu temu,

Former Israeli military man caught spraying Polish ghetto

http://www.calcuttanews.net/index.php/sid/655524#reply

"Neo-nacisti" su to učinili.

Grunf
13-01-2015, 12:44
Frlja opet ima napadaje. :D Frlja je ko oni likovi koji pišu obavijesti po liftovima ili ispred njih pa im ljudi ispravljaju gramatičke greške. :D

http://www.index.hr/images2/PXL_120115_9733014.jpg

RockyMarciano
13-01-2015, 20:14
Strava u Rijeci: Frljavi opet mahnita!

skater
13-01-2015, 23:20
Frlja opet ima napadaje. :D Frlja je ko oni likovi koji pišu obavijesti po liftovima ili ispred njih pa im ljudi ispravljaju gramatičke greške. :D

http://www.index.hr/images2/PXL_120115_9733014.jpg

Ako Anja Šovagović - Despot postane ministrica kulture, i zamijeni sadašnju ljevičarsku rugobu, ovim antifašističkim, jugokomunisitčkim smradovima je odzvonilo.

RockyMarciano
18-01-2015, 15:15
Frlja opet izaziva nerede - http://www.jutarnji.hr/incident-u-rijeckom-hnk-frljic-oduzeo-fotoaparat-gledateljici--izbrisao-sve-snimke-pa-pozvao-policiju/1276286/

skater
18-01-2015, 15:49
Frlja opet izaziva nerede - http://www.jutarnji.hr/incident-u-rijeckom-hnk-frljic-oduzeo-fotoaparat-gledateljici--izbrisao-sve-snimke-pa-pozvao-policiju/1276286/

Dobar povod da ga se išamara kao vola. Dođem s fotoaparatom, pokuša mi ga uzeti, i onda mu odvalim direkt i kroše te ga zakucam u zemlju. Bio bih najsretniji čovjek na svijetu.

Grunf
18-01-2015, 20:40
Hahaha. :rofl

Kaj misliš da bi taj hobit imal hrabrosti nekom muškarcu oduzeti fotić? :D

skater
18-01-2015, 20:57
Hahaha. :rofl

Kaj misliš da bi taj hobit imal hrabrosti nekom muškarcu oduzeti fotić? :D

Antifašisti se nekad znaju preračunati.

RockyMarciano
18-01-2015, 23:53
Ako ikoga zanima o čemu se radi u toj predstavi, ovdje može pročitati sadržaj: http://www.jutarnji.hr/mucna-predstava-u-kojoj-se-hrvatski-glumci-prozivaju-za-fasizam-90-ih/1238166/ Samo čitajući ovaj kratki članak osjećam kako mi razina svijesti raste. Čak nije potrebno da odem na predstavu, već sam uvjeren u svoj fašizam i potrebu da se ispričam svim manjinama koje su nastradale od strane moje otrovne ideologije. Pogotovo bi se želio ispričati našem bratskom srpskom narodu koji je uvijek bilo prijateljski i dobronamjerno nastrojen prema nama.

Frljiću jedi govna! :D

Picaferaj
19-01-2015, 00:22
Ako ikoga zanima o čemu se radi u toj predstavi, ovdje može pročitati sadržaj: http://www.jutarnji.hr/mucna-predstava-u-kojoj-se-hrvatski-glumci-prozivaju-za-fasizam-90-ih/1238166/ Samo čitajući ovaj kratki članak osjećam kako mi razina svijesti raste. Čak nije potrebno da odem na predstavu, već sam uvjeren u svoj fašizam i potrebu da se ispričam svim manjinama koje su nastradale od strane moje otrovne ideologije. Pogotovo bi se želio ispričati našem bratskom srpskom narodu koji je uvijek bilo prijateljski i dobronamjerno nastrojen prema nama.

Sinoć mi žena zbog debila završila na naslovnicama nekoliko portala

http://www.novilist.hr/Kultura/Kazaliste/Gledateljica-Spadoni-Stefanic-neovlasteno-snimala-predstavu-Frljic-joj-oduzeo-foto-aparat-i-pozvao-policiju

skater
19-01-2015, 20:46

Jadan, sigurno mu je bilo teško živjeti među klerofašistima kada je primljen u Hrvatsku za vrijeme Domovinskog rata kao izbjeglica. Hrvati se još nisu naučili biti tolerantni prema drugačijima od sebe, Frlja je ovdje da nauči Hrvate o antifašizmu, toleranciji, različitosti.

moonlight
20-01-2015, 02:57
http://www.youtube.com/watch?v=uIo6jJkueLE

Grunf
20-01-2015, 22:22
Zahuktava se rasprava na kazališnoj sceni. :kokice1 Ako je sve ovo istina onda :facepalm

Na tvrdnje Blaževića i Frljića da “medijski zlostavlja maloljetnu djevojčicu i njezine roditelje” ocjenom da djevojčica “ne bi smjela nastupati u toj predstavi”, Lončar odgovara kako, nakon odgledane izvedbe, smatra da je “krajnje neprimjereno da dijete od 13 godina donesu na pozornicu u vreći za leševe iz koje dijete izlazi noseći strojnicu”.

“Istu repetira i usmjeri prema zboru koji pjeva ‘Zovi, samo zovi’, a u tom je trenutku na pozornici (na stolu) više u potpunosti golih glumaca. Iz već navedene strojnice rafalno se ‘poubija’ cijeli zbor odjeven u ustaške uniforme”, navodi Lončar koja smatra da je tu riječ “o manipulaciji i indoktrinaciji mlađega malodobnog djeteta” što, kaže, “ide na dušu roditeljima koji su to dopustili” i potpisali suglasnost za sudjelovanje djeteta u predstavi.

Pozivajući se na dokument o suglasnosti roditelja za sudjelovanje djeteta u predstavi, koji joj je dostavljen iz riječkoga kazališta sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama, Lončar ističe kako je iz njega “razvidno da su roditelji potpisali da je djetetu od obrazovanja važniji kazališni projekt u kojem se razračunava s fašistima u našem glumištu” što također smatra “krajnje neprihvatljivim”.

“Štoviše, smatram da roditelji tako nešto ne bi smjeli potpisati jer je na štetu djeteta”, kaže Ločar dodajući kako želi vjerovati da “mlađe malodobno dijete nije bilo na pokusima ostalih dijelova predstave u kojima se uglavnom siluje, glumci jedni drugima guraju križeve u anuse, u kojima se masturbira, prezervativi navlače na križeve kojima se gađa publika, a i zlostavlja na različite frljićevske načine”.

“Ako su roditelji željeli zaštititi svoje dijete nisu trebali potpisati suglasnost da im malodobno dijete bude oruđe u rukama Frljića i Blaževića u njihovim manipulacijama”, zaključuje Lončar.

http://narod.hr/kultura/vitomira-loncar-frljic-blazevic-diletanti-u-kazalisnoj-produkciji/

Inkvizitor
21-01-2015, 15:39
Nikada blesaviji tip nije dobijao više pozornosti..

caporegime
21-01-2015, 15:45

http://www.novilist.hr/Kultura/Kazaliste/Gledateljica-Spadoni-Stefanic-neovlasteno-snimala-predstavu-Frljic-joj-oduzeo-foto-aparat-i-pozvao-policiju

ovo je tvoja žena?
mogu misliti šta bi ti sad s frljićem radio da ti ga je na 10 minuta nasamo u prostoriji koja ima vrata ali nema ključa.....

NorthStand
21-01-2015, 17:57

"riječki pokret otpora", "krepat ma ne molat".... :kez

pdv
21-01-2015, 23:26
Nadam se da će ovog debila napokon netko maknuti. Koristi se kazalištem za promicanje svojih vlastitih stavova i kao da je riječ o njegovoj privatnoj imovini. Niti je u službi umjetnosti niti naroda koji ga plaća. Ne mogu vjerovati da je gospođi oteo fotoaparat i izbrisao slike. Luđak!

NorthStand
22-01-2015, 02:00
nisu to nikakvi stavovi, to su konstantne provokacije boljševičkog imbecila koji se ponaša kao da mi još živimo u SFRJ i vrijeme njegovog premilog vožda Tite. a onda će mi takvi nešto patetično se zgražat i čudit ljudima koji veličaju pavelića, ili hitlera, stvarno su se pravi našli zgražat onima koji veličaju neke diktatore desnog kova, a sami ne mogu ni sakrit niti žele da su im mili i prirasli srcu drug đugašvili tito pol pot mao ze tung i slični "humanisti", i onda će se zgražat ubijanjima nacista i fašista u svojim predstavama za javnost, a naravno nikako da se sjete napravit predstavu za sve žrtve upravo navedenih, neku spradčinu na račun tite, o njemu i danas moraju u novinama izvještavat o njegovoj kuharici i raskošnom ljubavnom životu, inače to mene ko mladog čovjeka od 28 godina jako zanima, koga je Tito jebao i kakvu je klopu volio jesti, mene zanima samo koga ću ja jebat i šta ću ja pojest. je da sam pomalo sebičan, ali šta da radim nisam od onih koji pati za minulim vremenima, a hitlera potenciram u raspravi s ovim komunističkim imbecilima jer znam koliko ih smeta i boli kad se bilo tko na ovoj planeti o njemu izrazi iti najmanje pozitivno, on je otrov i adut iz mog rukava protiv te antifašističke komunističke kuge koja se širi našom zemljom ko 1941 kad je drug maršal digao svoj tzv ustanak protiv fašizma, a zapravo protiv hrvatskog naroda i njegove države.

i meni sigurno ne bi izbrisao slike, jer bi mu u pokušaju da mi uzme fotoaparat najmanje par zuba izbio iz usta, ali ipak je riječ o ženi a od žene ne treba očekivat boksačke okršaje. tako da me ne čudi što je ostao uskraćen, takve divote da zbog svog "junaštva" ostane bez prednjih zuba.

interceptor
22-01-2015, 13:49
Najbolje je o smeću rečeno na 9:19
A možemo vidit na 21:57 tko je zapravo to smeće

http://www.youtube.com/watch?v=nfI0XTBXSCM

NorthStand
22-01-2015, 18:17
a zamislite vi ta govna molim vas, pa ovi u saboru i to iz hdz-a uspoređuju sdp s nacistima, šta je to u modernoj europi najveća uvreda i diskreditacija nekoga nazvat ga gebelsom i hitlerom? ja ne mogu riječima opisat, kakvi debili ispadaju svi ti sdp-ovci i hdz-ovci, koji se nabacuju nekakvim usporedbama s nacistima i fašistima, valjda misleći da time šalju neku poruku javnosti i onima kojima se obraćaju, ono što želim reći kakve veze imaju hitler i gebels s problemima hrvatske države danas?

kakve veze imaju gebels i hitler, s ovim komunistima u hrvatskoj? kakve veze ima tito koji se borio protiv njih, s njima i njihovom politikom da ih se uspoređuje? zbog čega to neki rade meni nije jasno, pogotovo kad se zna da su nijemci sasvim solidno živjeli za vrijeme nacionalsocijalizma dok smo mi ovdje za vrijeme komunizma, kao i danas uostalom jer nam neokomunisti vode državu živjeli ko štakori u kanalizaciji, i nikad se nismo odrekli ni otarasili tog nakaradnog režima barem ne istinski, jer u sred kapitalizma i danas nam državu vode samoproglašeni "socijalisti" ili kako ih zovu socijal demokratima, a budimo iskreni do kraja nije ni HDZ ništa bolji, pa pogledajte na koji način je sanader vodio državu, opet karamarko i kolinda pričaju o nekakvom "socijalnom dijalogu" i miru, dok god se ne otarasimo tog i takvo socijalizma za sve probleme će nam biti krivi ti novopečeni komunisti, koji samo nastavljaju gradivo svojih očeva djedova i rodijaka! dakle, zbog njih smo mi danas nefunkcionalna i kontradiktorna i tragikomična država, nije gospodo nama hitler kriv što je hrvatska dala 120.000 partizana, i povela nas u jugoslaviju, za to su krivi ni manje ni više naši sunarodnjaci kalibra Joispović Milanović i slični imbecili. dakle, prestanimo srat, i prestanimo krivit hitlera i gebelsa za sve svoje probleme, a osobno sam siguran jer imam argumente za to da hitler nije napravio ni desetinu sranja hrvatskom narodu i državi, koju su nam napravili svi ovi politički idioti nakon 1945 godine i nakon poraza istog tog hitlera i gebelsa kojeg i dan danas srčano prozivaju i seru po njima, i uvijek vrše nekakve negativne usporedbe nekih političkih protivnika s njima, valjda u nadi da će ih diskreditirat. odnosno začepit im usta, neka slobodno meni kažu da sam hitler ili gebels, ja ću replicirat da sam ponosan na to i da ću se potrudit da ih ne razočaram, i da budem još veći hitler od samog hitlera, eto valjda će im onda ta idiotska duša biti na mjestu.

smiješno je kakvi paraziti ovdje žive, a pogledajte samo koliko sranja su komunsiti ostavili iza sebe u čitavoj europi, jedna poljska češka i slovačka mađarska i danas se oporavljaju, ali na žalost puno brže i kvalitetnije od hrvatske jer su oni napravili lustraciju, i nisu dozvolili da im nekakvi kvazi "socijalisti" a redom bivši komunisti i njihova dječica kolo vode u postkomunističkom vremenu, odnosno u sred kapitalizma da im vedre i oblače djeca komunista. šta dječurlija tih komunjara, mogu znati o kapitalizmu i općenito zapadnom poimanju demokracije i uređenju društva po tim zapadnim standardima kojima danas pripadamo? apsolutno ništa, i tu je problem naše države, i zato marasovića javno pozivam da prestane stazića uspoređivat s nacistima jer je on puno gori od navedenih, i uvreda je naciste uspoređivat s takvim komunističkim imbecilima koji su uglavnom svom vlastitom narodu napravili neviđene ljudske tragedije i ekonomske propasti. dakle, komunistički imbecilizam nije se moralo uništit ratom, on je sam sebe uništio, i to se upravo sada događa i u hrvatskoj, samo što će ti imbecili prije nego konačno nestanu s političke scene našu državu dovest u totalni kaos.

NorthStand
22-01-2015, 18:24
Najbolje je o smeću rečeno na 9:19
A možemo vidit na 21:57 tko je zapravo to smeće

http://www.youtube.com/watch?v=nfI0XTBXSCM

frljić je izdanak ovih, što urlaju "fašist" "nacist", to im je valjda najveća uvreda koju mogu smislit za one koji ne misle kao i oni. :facepalm

skater
22-01-2015, 19:49
frljić je izdanak ovih, što urlaju "fašist" "nacist", to im je valjda najveća uvreda koju mogu smislit za one koji ne misle kao i oni. :facepalm

On ima komplekse i krizu identiteta. Dete iz mešanog braka, Jugosloven, pa je sada ljubomoran na sve one koji znaju kome pripadaju a ovaj bijednik iz mržnje i ljubomore pokušava svoje komplekse projicirati na druge.

Picaferaj
23-01-2015, 20:16
On ima komplekse i krizu identiteta. Dete iz mešanog braka, Jugosloven, pa je sada ljubomoran na sve one koji znaju kome pripadaju a ovaj bijednik iz mržnje i ljubomore pokušava svoje komplekse projicirati na druge.

Ma debil je totalno nebitan u ciloj ovoj sagi. Likovi koji su ga dovukli i postavili na funkcju i koji ga plaćaju našom lovom su bitni, kao i HDZ koji u 25 jebenih godina nije uspio posložit ekipu u Rijeci koja bi mogla biti relevantna oporba i alternativa ovim smradovima.

Inkvizitor
24-01-2015, 17:31
Evo ima tu buran okršaj u petom danu..između Raspudića i ostatka ekipa na temi o Frljiću..od 47:20 min.

http://www.hrt.hr/enz/peti-dan/

SilaBogaNePita
25-01-2015, 01:01

ne znam ja šta on ima, ali on je dokaz da su i fašisti pokraj "antifašista" melem za dušu.

teenager
25-01-2015, 01:10
Evo ima tu buran okršaj u petom danu..između Raspudića i ostatka ekipa na temi o Frljiću..od 47:20 min.

Čovjeku bude žao Nina sa kojem debilima mora razgovarati 60 minuta tjedno... Nije ni čudo da je ovako brzo posidijo...

Ko je inače ovaj sijedi četnik? Pretpostavljam neki učen čovek, razume se dobro u srž problema Hrvatskog društva, a to je taj latentni fašizam s desnice...

Ovaj Nino je pre pametan, milina je kakve odlične paralele povlači i logički zaključuje, tribam ga češće slušat, možda i ja postanem pametniji :D

SilaBogaNePita
25-01-2015, 01:33

to je to, a kad ih satareš argumentima, onda krenu srat pa mora se i o tome kritički raspravljat, o čemu stoko sitonzuba se mora kritički raspravljat u hrvatskom narodnom kazalištu? nije ono hrvatsko, da bi se sralo po onima što su se borili za hrvatsku, a veličalo one koji su se borili za jugoslaviju, ali tu se vidi sva perfidnost tih provokatora, a pogledaj ovog krkana deana dudu, kako se odmah zapijenio, to je ta čuvena antifašistička retardacija čim ih satareš argumentima počnu se pjenit i srat svoje otrcane fraze o slobodi govora i umjetničkog dojma.

kao da se ovdje radi o navedenom, a ne o ruganju s navedenim kazalištem i cijelom državom, i takva govna uče našu djecu srećom budeš li duda dudice moje djete učio bez brige tvoje školovanje neće imati efekta jer će moja djeca imati i kućnog odgoja koji će ih ipak naučit malo drugačijim vrijednostima od onih vaših.

i živo me zanima kad će uskrsnut dan kad će o titi i partizanima počet radit ovakve predstave, eto hrvatstvo je grozomorno ustaštvo, a jugoslavenstvo je šik i in i danas i onda se čude što ih ljudi zovu jugoslavenčinama. upravo zbog ovakvih idiota, Hrvati su bili ustaše, i bez brige biti će i opet samo što se više nikad i nikome neće predate pod nikakvim uvjetima predaje i ženevskim konvencijama. jednom je bilo dovoljno, školu smo naučili za sva vremena.

a što se tiče ovakvih jadnika, dakle u emisiji su ponovo omjer 3-1, naravno voditeljka je homoseksualka, jednom riječju ova emisija je ogledalo hrvatske političke stvanrosti, totalna hegemonija i privatizacija javnog prostora od strane jugoslavenskih imbecila koji nikad nisu niti će za sto godina prihvatit postojanej hratske države, a da ta država ne bude za njih kao i za četnike sjemen zločina točnije PLOD ZLOČINA. dakle, oni koji misle da je ustaštvo njima problem, ne ustaštvo je njima samo oružje kako da se bore protiv hrvatstva. kao što im je u slučaju njemačke, dovoljno spomenut hitlera, pa da se nijemci počnu ispričavat ili zašute, to je to što oni rade samo ne shvaćaju da su pročitana knjiga i da ćemo ih gazit ko mrave bude li to potrebno.

a što se tiče, ovih naših jadnika, da smo stoljećima morali robovati nacistima ili fašistima, manje bi nam zla napravili od partizančina i jugo unitarista. na koncu konca, ovakvi kojima je ustaštvo i danas neki problem, a zapravo im je najveći problem postojanje hrvatske države i nacije, je ništa čudno, ta bagra će stalno rovarit i vodit specijalni rat protiv hrvatske, ali neka se pripreme jer dolaze dani kad njima više neće biti tako ugodno kako su se nadali i da će neometano radit sprdačinu od našeg naroda i države, dosta je bilo vas i vašeg imbecilizma.

a kaže duda kako je Frljić jadan žrtva, jer eto napadaju čovjeka zbog kulturne drskosti i provokativnosti, super znači možemo i mi počet partizane i social demokrate prikazivat idiotima, prikazivat luđacima i psihopatima zločincima jackovim trbosijecima, ajde baš lijepo, nadam se da će uskori i neki naš prohrvatksi rekli bi oni ustaški redatelj napravit za ove smradove koju predstavu u kojoj će hitlera prikazat spasiteljom poput isusa krista, a njihovog titu i antifašiste u zamjenjenim ulogama s fašistima, ajde pa nećemo sad cijepidlačit na kraju krajeva sve je to do "slobodo izražaja" i "redatelja". malo "kulturne provokativnosti" nije na odmet, reče DUDA s filozofskog, dam se kladit da je i on Srbin a ako nije onda je sigurno politički Srbin čim mu se Frlja jako sviđa. samo sloga idiote spašava, od vardara do triglava, sudeći po ovakvim emisijama i 1 million glasova lignjunčini, Tito može biti zadovoljan, možda je on mrtav ali njegovi prijestolo-nasljednici su življiji nego ikad!

http://www.youtube.com/watch?v=bjvhgO2edks

NorthStand
25-01-2015, 04:59
Čovjeku bude žao Nina sa kojem debilima mora razgovarati 60 minuta tjedno... Nije ni čudo da je ovako brzo posidijo...

Ko je inače ovaj sijedi četnik? Pretpostavljam neki učen čovek, razume se dobro u srž problema Hrvatskog društva, a to je taj latentni fašizam s desnice...

Ovaj Nino je pre pametan, milina je kakve odlične paralele povlači i logički zaključuje, tribam ga češće slušat, možda i ja postanem pametniji :D

ali džabe to prijatelju moj, kad je umro drug Tito, ne razumiš ti tu bol u prsnom košu naših drugova.

http://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=IgdqsZfi9BY&x-yt-ts=1421914688

skater
25-01-2015, 15:29

Dean Duda, teška ljevičarska budaletina. Frljić je hrabar veli on. Ljevičari provokaciju zovu "hrabrošću" a Raspudić je totalno demontirao tu "hrabrost".

http://www.ffzg.unizg.hr/kompk/index.php?show=page.php&idPage=53

Dean Duda (Pula, 7. listopada 1963). Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu studirao komparativnu književnost i filozofiju, gdje je 1992. magistrirao i 1997. doktorirao. Na Odsjeku za komparativnu književnost radi od 1990. Zanima se književnom teorijom, kulturalnim studijima, popularnom kulturom, kulturom putovanja, poviješću i teorijom pripovjednih žanrova.

Picaferaj
25-01-2015, 15:58
Dean Duda, teška ljevičarska budaletina. Frljić je hrabar veli on. Ljevičari provokaciju zovu "hrabrošću" a Raspudić je totalno demontirao tu "hrabrost".

Dean Duda (Pula, 7. listopada 1963). Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu studirao komparativnu književnost i filozofiju, gdje je 1992. magistrirao i 1997. doktorirao. Na Odsjeku za komparativnu književnost radi od 1990. Zanima se književnom teorijom, kulturalnim studijima, popularnom kulturom, kulturom putovanja, poviješću i teorijom pripovjednih žanrova.

http://www.ffzg.unizg.hr/kompk/index.php?show=page.php&idPage=53

Dudavi je, izgleda, od književnosti studirao Branka Ćopića i Momu Kapora a od filozofije sabrana djela Karl Marxa i V.I. Lenjina...i ništa više

NorthStand
25-01-2015, 16:07
taj filozofski je leglo komunističkih idiota, na tom filozofskom i još nekim fakultetima nema jednog normalnog hrvata u političkom smislu, i ta stoka ima tu čast učit našu djecu. da se čovjek malo zamisli, zbog čega je tolika najezda i hegemonija tih jadnika ko da smo još u jugoslaviji, za vrijeme jugoslavije mi je bilo jasno da je omjer njihovih i naših ljudi bio 9vs1, ali da je danas takav omjer meni to ne ide u glavu, pa jel se ova država slučajno zove Republika Hrvatska ili o čemu je točno riječ?

jel moraju i dalje komunistički jugo unitaristi i srboljupci vodit glavnu riječ u školstvu kulturi znanosti općenito obrazovanju medijima, zbog čega ljudi s desnice pasivno prate hegemoniju tih parazita i zašto oni koji imaju love ne ulože određene pare da instaliraju naše ljude na njihova mjesta? danas se rat protiv takvih pošasti vodi parama, tko više plaća on ima adute u svojim rukama. živimo u kapitalizmu, a ne u komunizmu, njih parama treba istrijebit iz sustava.

isto tako, nešto o toj "kulturnoj hrabrosti" je rekao ruski patrijarh Kiril, je da mi pravoslavci i nisu nešto pretjerano dragi, ali šta je je puno bolje štite svoja društva od najezda raznih modernih pošasti nego katolici i protestanti u srednjoj i zapadnoj europi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=25&nav_category=78&nav_id=950728

"Ne - sloboda se završava tamo gde počinje ljudski bezobrazluk, gde počinje vulgarnost, razvrat, rušenje ljudskih moralnih normi", rekao je Kiril.

nadam se da ima netko ovo reći smradu Frljiću, iako sumnjam da bi na njega išta imalo efekta,

skater
25-01-2015, 16:17
Dudavi je, izgleda, od književnosti studirao Branka Ćopića i Momu Kapora a od filozofije sabrana djela Karl Marxa i V.I. Lenjina...i ništa više

Uključujući Milana Kangrgu i Danila Kiša.

skater
25-01-2015, 16:18
taj filozofski je leglo komunističkih idiota, na tom filozofskom i još nekim fakultetima nema jednog normalnog hrvata u političkom smislu, i ta stoka ima tu čast učit našu djecu. da se čovjek malo zamisli, zbog čega je tolika najezda i hegemonija tih jadnika ko da smo još u jugoslaviji, za vrijeme jugoslavije mi je bilo jasno da je omjer njihovih i naših ljudi bio 9vs1, ali da je danas takav omjer meni to ne ide u glavu, pa jel se ova država slučajno zove Republika Hrvatska ili o čemu je točno riječ?

jel moraju i dalje komunistički jugo unitaristi i srboljupci vodit glavnu riječ u školstvu kulturi znanosti općenito obrazovanju medijima, zbog čega ljudi s desnice pasivno prate hegemoniju tih parazita i zašto oni koji imaju love ne ulože određene pare da instaliraju naše ljude na njihova mjesta? danas se rat protiv takvih pošasti vodi parama, tko više plaća on ima adute u svojim rukama. živimo u kapitalizmu, a ne u komunizmu, njih parama treba istrijebit iz sustava.

isto tako, nešto o toj "kulturnoj hrabrosti" je rekao ruski patrijarh Kiril, je da mi pravoslavci i nisu nešto pretjerano dragi, ali šta je je puno bolje štite svoja društva od najezda raznih modernih pošasti nego katolici i protestanti u srednjoj i zapadnoj europi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=25&nav_category=78&nav_id=950728

"Ne - sloboda se završava tamo gde počinje ljudski bezobrazluk, gde počinje vulgarnost, razvrat, rušenje ljudskih moralnih normi", rekao je Kiril.

nadam se da ima netko ovo reći smradu Frljiću, iako sumnjam da bi na njega išta imalo efekta,

Nino Raspudić je jedina iznimka. Na društvenim i humanističkim znanostima prevladavaju ljevičari, tako je svugdje u svijetu.

Picaferaj
25-01-2015, 22:00
frljiti

http://hrvatski.enacademic.com/96307/frljiti

teenager
26-01-2015, 21:43
Meni jedino nije jasno tko je instalirao onu neškolovanu Mimu Simić kao voditeljicu ove emisije?

Znači da čitava Hrvatska daje za plaću nekoj neobrazovanoj četnikuši, iako je na birou i previše nezaposlenih novinara s diplomom, istina koji nisu srbi niti homoseksualne orjentacije?

Zapravo jedva čekam dan kada dođe neka Hrvatska vlast na vlast u ovoj državi pa tu četnikušu spremi u ropotarnicu povijesti, pa kada krene priča da se radi o "hajki na nepodobne"...

skater
26-01-2015, 21:51
Meni jedino nije jasno tko je instalirao onu neškolovanu Mimu Simić kao voditeljicu ove emisije?

Afirmativna akcija.

pdv
26-01-2015, 21:58
Ja sam prvi put tu Mimu vidila u Stankovića kada je pivala neku pismu koje bi se i Nives Celzijus posramila i pričala o tati koji je pratio u Milijunašu ili nekom drzgom kvizu gdje je ona priznala da je lezba. Uz to je rekla i da je filmski kritičar. Niđe veze.

No, od svih izjava meni je ostala najupečatljivija jedna u vezi njene djevojke. Rekla je da ima curu koja je mlađa od nje ( 12 ili 15 godina ne sjećam se najbolje) i kako je ona podučava o kvaliteti filmova i skupa gledaju valjda te pametne filmove kako ne bi bila glupa.Naravno, nije tako doslovno rekla ali je u tom smjeru nešto bilo. Mogu zamisliti kakvo bi zgražanje po novinama bilo da je to izjavio jedan muškarac za svoju djevojku. Osim što bi ga se prozivalo pedofilom odmah bi na njega BABE skočile kako djevojku i psihički zlostavlja nametanjem filmova koji joj se možda i ne sviđaju.

skater
26-01-2015, 22:04
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/88251-bolkovic-o-mimi-simic-rijec-je-o-zatucanoj-muskaraci-koja-nosi-cvrsci-remen-na-hlacama-od-vodnika-jna.html

Bolković o Mimi Simić: Riječ je o zatucanoj muškarači koja nosi čvršći remen na hlačama od vodnika JNA

Dobro, kad bi sad umjesto Mime Simić u studiju neki hetero-gost objašnjavao kako svoju mlađu djevojku MORA uvesti u filmski opus svoje generacije, cijela bi slobodnomisleća Hrvatske ustala na zadnje noge njišteći o Pigmalionskom kompleksu, spolnoj neravnopravnosti, odnosima dominacije, patrijahalnoj brahijalnosti etc.etc., ali kad lezbijke demonstiraju SVE TO ISTO, svi su u takvom afanu od oduševljenja što se tako mlada spisateljica i filmska kritičarka koja voli Bergmana i Lyncha outala, da nitko ne vidi kako je riječ o zatucanoj, zadrigloj muškarači koja nosi čvršći remen na hlačama no što je oprtač starijeg vodnika pančevačkog garnizona bivše JNA.
Poznati TV voditelj Romano Bolković osvrnuo se na gostovanje Mime Simić, književnice i filmske kritičarke u HRT-ovoj emisiji 'Nedjeljom u 2'. Bolković je tako u statusu na Facebooku između ostalog napisao 'Ona MORA svojoj mlađoj djevojci pokazati Twin Peakse! Nevjerojatno! Zašto to uvijek mora tako biti da su pederi promiskuitetni a lezbijke oponašaju mamu i tatu u najcrnjoj balkanskoj stereotipiji: Danice, ima ovde tko da misli!? Kako to da lezbijke tako nepogrešivo izbjegavaju ravnopravne partnerice, tražeći uvijek iznova inferiorne osobe koje one onda u aktu prosvjetiteljske žrtve tek MORAJU inicirati u svijet ravnopravnih (budimo pošteni: nadređenih), a zapravo u svijet odnosa kakvi ne postoje ni u supijanim zagorskim kletima, jer već i tamo stara zaštiha pijanu budalu motikom, dočim se u ovim navlastito liberalnim, tak joj-pal-bum-na-dupe-kak-si-progresivna okolnostima, uvijek netko nekog mora maltretirati: ta, nu, Mima je do te mjere intelektualno superiorna svojoj nešto mlađoj djevojci, da je mora obavijestiti čak i o postojanju 'Twin Peaksa'!'

Njegov status prenosimo u cijelosti. 'Nisam stigao vidjeti Mimu Simić kod Ace - kasno sam ustao, žurio na ručak i samo sam uzgred pogledao par minuta emisije tijekom kojih Mima govori o svojim filmofilmskim preferencama - ali kako mi je Mima bliska, budući da imamo barem dva zajednička afiniteta, film i pičku, a i sam sam, doduše znatno duže od nje, pisao filmsku kritiku, pa i studirao režiju na ADU, htio bih nešto zapisati o te dvije, tri jezovite minute ranog nedjeljnog popodneva.

Naime, Mima Simić je na pitanje o vlastitim filmski afinitetima odgovorila u maniri koja je postala normom ove emisije: tu se u odgovorima što se oslanjaju na opća mjesta opće kulture pokušava nalijegati na najniže strasti najšire publike, s nakanom da najpovršniju erudiciju – svojstvenu odgovorima političara na pitanje o zadnjoj pročitanoj knjizi – gosti emisije predstave kao nedokučivu učenost.

Odgovor Mime Simić na inače nevjerojatno banalna pitanja: Zašto film?, Kakav je vaš filmski afinitet?, bio je sljedeći: Mima je nedavno gledala BERGMANA, 'Prizore iz bračnog života“, i sad, kaže ona, možemo mi misliti da je ona intelektualni snob, ali ipak je cimnula Dejana Šošu da to taj film pusti na trećem programu, budući da je to tako uspješna studija braka da je svojevremeno u Švedskoj izazvala pošast razvoda. (Ovo o uređivanju HRT-ovog programa ignoriram; pravit ću se da nisam čuo.) Osim BERGMANA, kaže Mima, voli LYNCHA, pa je tako ponovno nedavno gledala 'Twin Peaks', želeći 'svojoj djevojci, koja je nešto mlađa, a sad je MORAM uvesti u te filmove…'.

Tu sam prestao biti zainteresiran za ovo bezvezno prenemaganje – Bergman za naraštaj roditelja, Lynch za vlastitu generaciju, nemreš fulat – i pomislio: Dobro, kad bi sad umjesto Mime Simić u studiju neki hetero-gost objašnjavao kako svoju mlađu djevojku MORA uvesti u filmski opus svoje generacije, cijela bi slobodnomisleća Hrvatske ustala na zadnje noge njišteći o Pigmalionskom kompleksu, spolnoj neravnopravnosti, odnosima dominacije, patrijahalnoj brahijalnosti etc.etc., ali kad lezbijke demonstiraju SVE TO ISTO, svi su u takvom afanu od oduševljenja što se tako mlada spisateljica i filmska kritičarka koja voli Bergmana i Lyncha outala, da nitko ne vidi kako je riječ o zatucanoj, zadrigloj muškarači koja nosi čvršći remen na hlačama no što je oprtač starijeg vodnika pančevačkog garnizona bivše JNA.

Ona MORA svojoj mlađoj djevojci pokazati Twin Peakse! Nevjerojatno! Zašto to uvijek mora tako biti da su pederi promiskuitetni a lezbijke oponašaju mamu i tatu u najcrnjoj balkanskoj stereotipiji: Danice, ima ovde tko da misli!? Kako to da lezbijke tako nepogrešivo izbjegavaju ravnopravne partnerice, tražeći uvijek iznova inferiorne osobe koje one onda u aktu prosvjetiteljske žrtve tek MORAJU inicirati u svijet ravnopravnih (budimo pošteni: nadređenih), a zapravo u svijet odnosa kakvi ne postoje ni u supijanim zagorskim kletima, jer već i tamo stara zaštiha pijanu budalu motikom, dočim se u ovim navlastito liberalnim, tak joj-pal-bum-na-dupe-kak-si-progresivna okolnostima, uvijek netko nekog mora maltretirati: ta, nu, Mima je do te mjere intelektualno superiorna svojoj nešto mlađoj djevojci, da je mora obavijestiti čak i o postojanju 'Twin Peaksa'!

Zašto ona to MORA? Ona to, naravno, ne mora, i na tome i počiva sav taj licemjeran odnos, jer umjesto da si Mima Simić pronađe ravnopravnu partnericu - što uopće nije teško, budući da ne znam nikoga na ovom okruglom svijetu osim njene djevojke tko ne zna za 'Twin Peaks' - Mima Bergman-Simić načelno mora imati neravnopravnu: neobrazovanu i elementarno neinformiranu partnericu, jer, budimo realni: A zakaj bi netko inače Mimi Simić bio Danica?

To je krucijalno pitanje: Zašto bi inače bilo tko Mimi bio mama, kad ona tako silno želi biti tata?

To je ono što me, mada imamo, velim, dva ista afiniteta, oba na slovo L, kod Mime i svih Mima ovoga svijeta smeta: čemu sav taj trud ako je na kraju dana jedino što ste željele odnos muškarca i žene, i to u najgoroj, arhaičnoj, patrijahalnoloj, diskriminatorskoj perverziji?'

Picaferaj
27-01-2015, 17:57
Ma debil je totalno nebitan u ciloj ovoj sagi. Likovi koji su ga dovukli i postavili na funkcju i koji ga plaćaju našom lovom su bitni, kao i HDZ koji u 25 jebenih godina nije uspio posložit ekipu u Rijeci koja bi mogla biti relevantna oporba i alternativa ovim smradovima.

Ovo je za nepovjerovat. Pa ti viruj HDZ-u i Karamarku.
"S obzirom na antifašističku prošlost grada Rijeke, a naročito potrebu obrazovanja mlađih generacija koje ne znaju dovoljno o zlu koje su nacizam i fašizam donijeli čovječanstvu, a ujedno i kako bi obilježili 70. obljetnicu kraja II. svjetskog rata, vjerujemo kako ćete s odgovornim osobama u kazalištu naći mogućnosti za izvođenjem predstave, navodi Burić

Gradski vijećnik HDZ-a i potpredsjednik Gradskog vijeća Hrvoje Burić uputio je gradonačelniku Vojku Obersnelu pismo s inicijativom da se na repertoar HNK Ivana pl. Zajca uvrsti predstava »Dnevnik Ane Frank«.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Hrvoje-Buric-od-Grada-Rijeke-zatrazio-uprizorenje-Dnevnika-Ane-Frank-u-rijeckom-kazalistu

NorthStand
27-01-2015, 19:06
a šta te čudi, da su tako patetični o svim ljudima koje su pobili njima omiljeni "saveznici" di bi nam kraj bio.

baš zbog te silne patetike, me boli kurac za holokaust i sve te ane franke i njihove dnevnike, koliko smo mi imali ani frank u vukovaru? koliko smo ih imali na bleiburgu i križnom putu, hoće li spilberg napravit koji film njima u čast? hoće kurac, zato me ne zanima holokaust niti ću ga ikad obilježavat niti ću ikad se pridružit bilo kojem tom patetičaru koji obilježava žrtve drugih naroda i država. to veze s nama nema, niti bi mi trebali ni po maralnom ni bilo kojem drugom pogledu iskazivat solidarnost njihovim žrtvama.

na koncu konca, kada nama svi ti jadnici iskažu pijetet onda ćemo pričat, podsjetio bi samo sve te kretene iz HDZ-a da je nama ovdje od strane srba napravljen holokaust kao i od strane "antifašista" pa to nije spriječilo dotične genijalce da nam opale embargo na oružje 1991, i da nam odbijaju priznat državu. ako je netko to zaboravio, ja nisam i nikad neću, jebo ih holokaust.

a ta antifašistička prošlost rijeke i hrvatske za mene je najveća sramota naše povijesti može ih sve biti stid za koga su se kreteni borili u ratu i kakvu su tragediju vlastitimo narodu priredili kreiranjem SFRJ, samo mogu reći da zbog ovakvih idiota kakav je ovaj Burić ne glasam za HDZ.

Picaferaj
27-01-2015, 19:35
a šta te čudi, da su tako patetični o svim ljudima koje su pobili njima omiljeni "saveznici" di bi nam kraj bio.

baš zbog te silne patetike, me boli kurac za holokaust i sve te ane franke i njihove dnevnike, koliko smo mi imali ani frank u vukovaru? koliko smo ih imali na bleiburgu i križnom putu, hoće li spilberg napravit koji film njima u čast? hoće kurac, zato me ne zanima holokaust niti ću ga ikad obilježavat niti ću ikad se pridružit bilo kojem tom patetičaru koji obilježava žrtve drugih naroda i država. to veze s nama nema, niti bi mi trebali ni po maralnom ni bilo kojem drugom pogledu iskazivat solidarnost njihovim žrtvama.

na koncu konca, kada nama svi ti jadnici iskažu pijetet onda ćemo pričat, podsjetio bi samo sve te kretene iz HDZ-a da je nama ovdje od strane srba napravljen holokaust kao i od strane "antifašista" pa to nije spriječilo dotične genijalce da nam opale embargo na oružje 1991, i da nam odbijaju priznat državu. ako je netko to zaboravio, ja nisam i nikad neću, jebo ih holokaust.

a ta antifašistička prošlost rijeke i hrvatske za mene je najveća sramota naše povijesti može ih sve biti stid za koga su se kreteni borili u ratu i kakvu su tragediju vlastitimo narodu priredili kreiranjem SFRJ, samo mogu reći da zbog ovakvih idiota kakav je ovaj Burić ne glasam za HDZ.
Nije problem Burić nego vrh HDZ-a bez čijeg odobravanja ovako nešto ne bi bilo moguće. Likovi poput Burića u Rijeci, a i drugdje, ne samo da ne rade ništa od onoga što bi oporba trebala raditi nego i ne daju nikom drugom ništa raditi.

Grunf
27-03-2015, 10:27
Režimski priljepak Frlja digao šator kao najavu predstave Orwella:

http://www.novilist.hr/var/novilist/storage/images/vijesti/rijeka/hnk-ivana-pl.-zajca-na-korzu-postavio-svoj-sator-nas-ima-sve-potrebne-dozvole-i-ne-krsi-zakon/6163142-1-cro-HR/HNK-Ivana-pl.-Zajca-na-Korzu-postavio-svoj-sator-Nas-ima-sve-potrebne-dozvole-i-ne-krsi-zakon_ca_large.jpg

Riječani nadopunili instalaciju kako bi bila ispravnija :D

http://www.novilist.hr/var/novilist/storage/images/media/images/unnamed2/6163203-1-cro-HR/unnamed_frontpage_main_news_a.jpg

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/HNK-Ivana-pl.-Zajca-na-Korzu-postavio-svoj-sator-Nas-ima-sve-potrebne-dozvole-i-ne-krsi-zakon

skater
28-03-2015, 11:29
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/148283-frljic-satorom-promovira-zivotinjsku-farmu-hoce-li-za-ulogu-svinje-uzeti-obersnela.html

Frljić šatorom promovira 'Životinjsku farmu': Hoće li za ulogu svinje uzeti Obersnela?

'Nema više vlasništva, nema više Boga, bit će samo svinja što na dvije noge hoda' parola je iz Orwelove 'Životinjske farme'. Je li Frljić konačno odlučio postaviti predstavu o lokalnoj vlasti u Rijeci?
To bi svatko tko zna o čemu se u Orwelovoj "Životinjskoj farmi" radi zaključio. Naime, to djelo govori o socijalizmu, Frljiću neprežaljenom. Ne, ne o "neoliberalnom kapitalizmu", kako to djelo tumači redatelj kojega je Frljić dovukao iz "regiona", konkretno iz Srbije. Koja, kao i svaka balkanska rupčaga odavde do Grčke, ima ozbiljnih problema s prihvaćanjem koncepata u kojima se poštuju osobne slobode i osobna imovina i gdje se živi od svoje zarade, a ne od tuđe. Tih ispraznih frazetina o "liberalnom kapitalizmu" je ionako svih puna kapa, a osobito je nakaradno kada o njima preko Orwelovog književnog remek-djela govore upravo oni koji otvoreno zazivaju povratak totalitarizma i komunizma, poput Frljića, dakle koji zagovaraju upravo ono protiv čega je "životinjska farma" uperena. I s istom argumentacijom kao i Orwelove svinje.

No, Frljić izgleda ne zna onu staru latinsku, Horacijevu: de te fabula narratur. Priča govori o tebi! Ako već tijekom školovanja u okolici Travnika nije učio latinski, ali mogao je kao prononsirani ljevičar bar pročitati Marxa jer se ta fraza spominje na samom početku "Kapitala", u uvodu. Stvar je tim čudnija što je frazu iz podnaslova sam stavio na stranice kazališta u kojem je intendant, ali se ponaša kao vlasnik, i time sebi i svojim ideološkim skočio u usta.

Danas je izveo i jedan od svojih priglupih performansa, na sveopće oduševljenje ljevice: postavio je šator na riječkom korzu kojim promovira predstavu čija će se pretpremijera održati za dva dana. To je aluzija, naravno, na šator u Savskoj koji njemu, kao predstavniku strane koja je izgubila taj rat, strahovito smeta. Odnosno, ne smeta šator, ali, kao i svima poraženima - komunistima, jugoslavenima, sljedbenicima Titova kulta ličnosti i ponekom etničkom Srbinu - smetaju oni u njemu. Odgovor je uskoro stigao u vidu gaća na kojima je zalijepljenja Frljićeva slika, što je pak očita aluzija na Frljićevu predstavu 'Hrvatsko glumište', gdje je na gaće glumaca zalijepio slike svih onih u hrvatskoj kulturi s kojima je došao u sukob. Ta paradigma "usranih gaća" zapravo je najzorniji prikaz njegova primitivnog i priglupog politikanstva i privatizacije kazališta za osobne obračune. Tko je tog primitivca uopće pustio u (donekle) civiliziranu zemlju i dao mu da bude intendant?

Gaće je tamo postavio Nikica Maravić, predsjednik udruge dobrovoljaca PGŽ, čovjek koji je dva puta ranjavan u bliskoj borbi u Domovinskom ratu. I nije svoju mirovinu zaradio tek time, već je radio i godinama nakon rata, a i dosta godina prije rata. "Tko širi netoleranciju, mržnju i probleme? Sigurno ne mi, nego Frljić", kaže nam on. "Rijeka je multinacionalni grad, ja sam radio i sa Srbima i Muslimanima. Kazalište nema novca, a daje se 20 000 kuna za glupe, posprdne transparente povodom dana državnosti!" kaže nam on.

Od zaštitara iz "Protecta" je nakon nekoliko minuta dobio nalog da skine gaće pa je to i učinio. Kako to korespondira s pozivima Frljića na narod, na smjelost, na javnu akciju i javni prosvjed? Frljić mjesecima poziva ljude na javno iskazivanje nezadovoljstva, na javne akcije, na javne performanse i prosvjede, ali kad prosvjeduju oni koji se njemu ne sviđaju, onda to smeta, onda su oni, prema njegovu tumačenju, "jednakiji"! Naime, poznata je fraza iz Životinjske farme "Sve su životinje jednake", što je jedna od izvornih sedam zapovijedi, ali su svinje kasnije dopisale "ali neke su jednakije od drugih". To se, naravno, odnosi na članove komunističke partije koju one simboliziraju. Nije teško prepoznati ni tko su u Hrvatskoj "jednakiji": upravo ljudi poput Frljića koji bi u Orwelovoj knjizi imao ulogu goluba (oni su bili zaduženi za širenje komunističke propagande o društvu jednakosti). Ta se jednakost očituje i u tome što je Frljić više puta kršio zakone svojim akcijama plakatiranja, ali mu sada strašno smeta što je šator u Savskoj "bez dozvole" (postoji li itko dovoljno blesav da povjeruje da je to što prosvjed nije prijavljen pravi razlog bijesa onih koje su branitelji porazili u zadnjem ratu, a danas upiru sve snage da pobijede Glogoškog i ekipu i bace ih u Savu, kad već nisu uspjeli 1991.).

Vratimo se samoj Životinjskoj farmi. Radi se o djelu koje opisuje komunističku revoluciju, koju životinje na farmi dignu protiv farmera Jonesa koji se propio i zapustio farmu, što je njihov početak puta iz zla u gore. Uskoro svinje - Napoleon (alegorija na Staljina, a u našim uvjetima ekvivalent bi bio Frljiću neprežaljeni diktator Tito), Snowball (Trocki, kojeg Napoleon uskoro da ubiti, uloga bi odgovarala recimo Hebrangu), Squealer (Molotov, ministar propagande) preuzmu svu vlast na farmi. Prihvate "principe animalizma", očita aluzija na "principe humanizma", ali ih naravno iskrivljuju u svoju korist. Od napuštenih psića stvore okrutne čuvare svog poretka (tajna policija), a jedina životinja koja je na farmi stvarno na izgradnji vjetrenjače koju nikako ne uspijevaju izgraditi (aluzija na petoljetku, a u Rijeci bi to mogla biti izgradnja autobusnog kolodvora), je konj Boxer, naivni sljedbenik revolucionarnih ideja. Konj na kraju krepa od iscrpljenosti i rana zadobivenih u borbama. Tu su još i ovce i kokoši (one se prve pobune protiv samovolje Napoleona i svinja) te brojne druge domaće živine koje opisuju različite ljudske karaktere, ali i razne segmente "revolucionarnog" društva, koje jasno nije bilo besklasno. Na kraju svinje sklope mir s ostalim ljudima s okolnih farmi, odlaze na gozbe, odijevaju se poput ljudi i vladaju farmom na način onih protiv kojih su i digli pobunu, no mnogo okrutnije, pa čak od ljudi i dobiju nagradu za uspješno vođenje farme.

Andraš Urban, režiser, kaže da će pokušati kroz Životinjsku farmu - citiram - "filtrirati truizme neoliberalnog kapitalizma, njegovu proklamiranu 'jednakost šansi' i realnost strukturalnog nasilja u kojemu većina nikada ne dobiva nikakvu šansu. Jesu li demokratska prava koja služe kao instrument za ovjeravanje postojećih konfiguracija moći, sublimacija orvelijanske 'jednakosti jednakijih'?" Koliko je to glupo, prosudite sami. Jer jednakost šansi znači tek da smo svi jednaki pred zakonom, ne da svi imamo jednake predispozicije niti sposobnosti. No, za to bi trebalo ipak izvaditi glavu iz socijalističke guzice i ući u dvadeseto, ako ne već 21. stoljeće: takva lamantiranja o "liberalnom kapitalizmu" su na doslovce pubertetskoj razini zrelosti. Kao i pretjerana (hipertrofirana, evo da i ja ispadnem pametan) uporaba tuđica (da bi se ostavilo dojam intelektualca). Ako niste razumjeli gornju izjavu, a ako vam je materinji jezik hrvatski vjerojatno niste, u prijevodu ona glasi, otprilike, da će pokušati izdvojiti ono što neoliberalni kapitalizam smatra očiglednim istinama, njegovu proglašenu "jednakost izgleda" i stvarnost sustavnoga nasilja u kojem većina nikad ne dobiva nikakve izglede". No, kada to kažete na hrvatskom zvuči još besmislenije.

U stvarnosti, kada bismo željeli "Životinjsku farmu" prevesti u današnju Rijeku, uloga svinje Napoleona bila bi idealna za Obersnela koji je upravo poput njega prigrabio svu vlast u Rijeci i odonda Rijeka zaostaje u projektima, ne napreduje, ali on životinje na farmi drži u uvjerenju kako žive u životinjskom raju gdje su svi jednaki (samo je on malo jednakiji). Drug Tito bi u tom rasporedu mogao biti stari vepar koji je pokrenuo revoluciju, kojeg već odavno nema, mrtav je, ali se svinje uvijek pozivaju na njegov lik i djelo. Bajić bi mogao odigrati ulogu psa. A mogli bi mu se pridružiti napadači na šator, Erceg i Marijana Mirt. Oni su Napolenova tajna vojska. Nama ostalima uglavnom je namijenjena uloga koza i kokošiju. Da, netko bi se u Rijeci trebao pobuniti - ali ne protiv fantomskog "neoliberalnog kapitalizma", nego protiv konkretnih svinja koja su prigrabile vlast na farmi "Fiume" pa vladaju pomoću laži i manipulacija te poslušnika i pripuza protiv Frljića. A društvo u kojem su svi jednaki? Pred zakonom, da. Ali jednakost izgleda ne znači jednakost ishoda, jer nismo svi isti. No, u Hrvatskoj, kako vidimo, nisu svi jednaki pred zakonom - neki su malo jednakiji pa kada prosvjeduju barem i nasilno to je festival demokracije, a kad prosvjeduju oni drugi, e to je klerofašizam i kontrarevolucija.

NorthStand
29-03-2015, 13:42
ovog frljića treba prvog uklonit nakon što se skine s vlasti ova crvenokmeraška titoistička klatež iz SDP-a, ali prvog to će biti jasna poruka tim parazitima što ih čeka u sljedećim godinama.

Grunf
29-04-2015, 15:35
HNK Rijeka i dalje bilježi velike uspjehe na svim područjima. :D

Od 64 ustanove u kulturi čije je poslovanje analizirala državna revizija, njih je polovica, 32, dobila uvjetno mišljenje, a Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci jedino je dobilo nepovoljno mišljenje.

Revizori su utvrdili da riječki HNK ni nakon deset godina otkako su ga zadnji put snimali nije korigirao nepravilnosti zbog kojih su mu tada dali uvjetno mišljenje. I dalje tako godišnji program rada nije uskladio s financijskim planom, prihode i rashode ne planira prema izvorima financiranja, nije sredio računovodstveno poslovanje, niti javnu nabavu obavlja propisno. Prihodi su HNK Rijeka 2013. bili 49 milijuna kuna, dok su rashodi premašili 50 milijuna.

Par sitnica ne valja...

No, utvrđeno je još štošta, pa tako i da je iz blagajne podizan novac bez poveznice s osnovom za koji se podiže. Konkretno, podizalo ga je pet zaposlenika jednom ili više puta mjesečno u iznosima od 700 do 5000 kuna kao akontacije za cestarine, ali i za plaćanje potrošnog materijala i rekvizita. Pokazalo se i da je ugostiteljski objekt od 82 kvadrata u kazališnoj zgradi bez suglasnosti Grada i provedenog natječaja 2011. dan u podzakup te da HNK pokriva sve troškove, a od najma godišnje ostvari tek 27 tisuća kuna.

Mala cijena najma pravdana je pak ulaganjem u obnovu i opremu, što je opet nepropisno provedeno. Glumci su, pak, radili bez suglasnosti intendanta izvan kazališta, a kazalište je isplaćivalo i dodatke uz plaće mimo kolektivnog ugovora, i to za 16 radnika stalne, a za 110 povremene dodatke. Najveći pojedinačni dodatak iznosio je 33 tisuće kuna. U poslovnim knjigama ne vodi se, pak, pola milijuna kuna rashoda po sudskoj presudi iz radnog odnosa i za autorske honorare, a još veći iznosi, više od dva milijuna kuna, potencijalnih obveza po novim ugovorima i sudskim sporovima nema u izvanbilančnim evidencijama.

Nema ni evidencije putnih naloga, dok su dva službena osobna vozila neopravdano korištena, a s druge strane dvije zaposlenice su za korištenje svojih vozila u službene svrhe dobile više od 20 tisuća kuna. Kazalište je platilo i više od 100 tisuća kuna za prijevoz autoprijevozničkom obrtu u vlasništvu svog zaposlenika iako ima svoje teretno vozilo, te putnički i teretni kombi.

Revizori predbacuju Riječanima neracionalno ponašanje, razmetanje u visini honorara i troškova reprezentacije, a sporno im je i davanje bez naknada na korištenje stanova kazališta te plaćanje najma stanova, hotela i prijevoza vanjskim suradnicima, posebice u uvjetima manjka prihoda. Nezadovoljni su i što se računovodstveno poslovanje obavlja putem šest međusobno odvojenih programa, pa kadrovska evidencija, primjerice, nije informatički povezana s obračunom plaća i ugovora.

Ne može nova garnitura biti odgovorna za stare grijehe, ali i u prvih par mjeseci svoje vladavine. :D

Ukupno, riječkom su HNK-u dali petnaestak zadataka, a novo vodstvo s Oliverom Frljićem na čelu u odgovoru na nalaz revizorima kaže kako ne može odgovarati za nepravilnosti u poslovanju prije svog dolaska, za mandata bivše intendantice Nade Matošević Orešković, ali ni u prvim mjesecima u kojima se osjećaju negativni efekti. Većinu nepravilnosti Frljić najavljuje ukloniti već u ovoj godini, najkasnije do kraja 2016., ali će to po njegovoj procjeni zahtijevati i dodatno zapošljavanje u HNK.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/rijecani-se-razmetali-novcem-i-sklapali-mutne-poslove-295010

skater
29-04-2015, 23:24
ovog frljića treba prvog uklonit nakon što se skine s vlasti ova crvenokmeraška titoistička klatež iz SDP-a, ali prvog to će biti jasna poruka tim parazitima što ih čeka u sljedećim godinama.

Frljić je slika i prilika Rijeke.

Da Riječanima smeta Frlja i njegove frljarije, nebi bio ni sekunde intendant HNK.

NorthStand
29-04-2015, 23:35
ma imaš ti i pravo, ako "Hrvati" rečani to mogu "progutati" onda ok, šta bih se mi "nacifašisti" bunili jel tak? TAK JE, VELI JARNJAK. :D

NorthStand
18-06-2015, 22:13
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Nered-ispred-HNK-Ivana-pl.-Zajca-Frljic-i-Blazevic-gadani-jajima-procelnik-Sarar-fizicki-napadnut

gazi bandu antifašističku, nadam se da će i na 22 lipnja past koje šamaranje rečkih kozaračkih posrbica.

NorthStand
19-06-2015, 19:47
http://www.youtube.com/watch?v=ekXx-v7XcPA

:bravo

i ja radim na "razgradnji", antifašizma komunizma i jugoslavenstva. :de

Grunf
29-07-2015, 13:22
Frljić, Pupovac, SNV i Documenta zajedničkim snagama u hrvatskim kulturnim i drugim institucijama ismijavaju i blate hrvatski nacionalni praznik. I za to primaju lijep novac od hrvatskih poreznih obveznika. :facepalm

Nastojeći se suprotstaviti glorifikaciji rata koja se i dalje nameće kao službena dužnost svih građana, te poslati poruku da je rat puno kompleksnija pojava nego što ga političari predstavljaju, redatelj Oliver Frljić u suradnji sa Srpskim narodnim vijećem i udrugom “Documenta” priprema svojevrsni mirovni kontrapunkt kninskoj proslavi Dana pobjede i domovinske zahvalnosti.

Paralelno s početkom proslave u Kninu, u 8 sati ujutro 5. kolovoza u riječkom kazalištu započet će javni razgovor s pet žena različitih nacionalnosti iz Vukovara, Osijeka, Knina, Drniša i Ličkog Petrovog Sela, listom ratnih stradalnica. Razgovor s njima vodit će Vesna Janković, aktivistica Antiratne kampanje. Riječ je o projektu “kontrasjećanja”, pokušaju da se ispričaju priče žrtava rata s njegove margine i izvan službene povijesti.

Oliver Frljić se nada da će životne priče ovih žena pokazati da ni u jednom ratu, pa tako ni u Domovinskom, ništa nije crno-bijelo i jednostavno: premda su posve različitih nacionalnosti i obiteljskih prilika, sve su ove žene tijekom zadnjega rata proživjele neku vrstu mučenja i torture, izgubile su članove obitelji, javno su ismijavane ili su trpjele dugogodišnju društvenu izolaciju.

Neke od njih pripovijedaju i o epizodama ratne humanosti i hrabrosti koje također odudaraju od nacionalnih stereotipa i koje se ne prepričava ni na pravoslavnim opijelima ni na katoličkim misama za domovinu: o tome kako su, primjerice, pojedini drniški Srbi i Hrvati - kad je bilo najgore - jedni drugima međusobno spašavali živote.
Hrabrost i humanost

Događaj kao sekundarni cilj ima i otvaranje debate o ulozi žena u ratu, te nastoji sugerirati potrebu zamjene ratnog nasilja u dominantnom narativu ženskim subjektom i stanovitim mirnodopskim “nasiljem”. U svakom slučaju, riječ je o performansu koji sugerira da u slobodnom društvu nikad, pa ni na državni praznik, ne smije biti nepoželjno ispričati svoju istinu i biti protiv nametnutog i uniformnog mišljenja.

Budući da svaka Frljićeva aktivnost u zadnje vrijeme proizvodi žestoke društvene reakcije, organizatori i ovom prilikom u Rijeci očekuju kontraprosvjede veteranskih i desničarskih udruga ili sličnih pojedinaca i društvenih grupa. Skup će, tvrde organizatori, biti dobro osiguran, a za novinarski ulazak u HNK bit će potrebne posebne akreditacije.

Osim ove manifestacije, Srpsko narodno vijeće će istim povodom organizirati i druge popratne događaje, kao što je komemoracija za žrtve “Oluje”, a uz pomoć agencije SENSE, specijalizirane za praćenje suđenja za ratne zločine u Haagu, planira se i objava interaktivnog narativa sa suđenja generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, kroz koji će se tematizirati pet najspornijih točaka optužnice.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/294165/Default.aspx

Istovremeno i Srbija omalovažava i ismijava hrvatski praznik tako da je to jedan UZP u kojem sudjeluju Srbija, RS i njihovi agenti u Hrvatskoj. Nažalost, te agente u Hrvatskoj plaćamo mi, a ne Srbija. Nadam se da će više pameti biti kod slijedeće vlade.

AnteCa$h
30-07-2015, 17:00
Uhapsit odmah za izdaju

NorthStand
30-07-2015, 17:54
Frlja govori ono što svaki prosečni rečan misli, reko ti ne roni suza crna mi dolikuje bluza.

NorthStand
31-07-2015, 01:52
http://www.youtube.com/watch?v=S2eoSKmfZXo&list=PLD59B7D7891302308

posrem se na vaš tzv antifašizam, koji nije ništa drugo nego antihrvatizam na entu potenciju. možda možete vući za nos većinu hrvata, ali mene ne možete, samo vi služite židovima i ostalim parazitima koji hrvatima žele samo i jedino zlo, koji su hrvatima toliko zla napravili u prošlosti toliko zla da ih imam potpuno pravo mrzit prezirat i željet istrijebit ako mi se za to ukaže prilika. a vi samo serite naričite moralizirajte, stoko antifašistička, za drugo vi ni niste. jebali vas talijani kreteni jedni, nisu se hrvati borili samo protiv talijana već i protiv srba, ali vama nikako da to uđe u te vaše partizanske komunističke jugoslavenske tobože antifašističke a tintare.

Komunizam se od laži rodio, od laži živi, i od laži će i umrijeti. Bl. Alojzije Stepinac.

i za kraj jebo te tito konju kojem se kuneš i dan dans, to kopile je odapelo prije više od 30 godina a vi mu još naričete ko nekakvom božanstvu. odite BRE PA SE LEČITE, JER BUDEM LI VAS JA MORAO LEČIT, LEČIT ĆU VAS KO DR. MENGEL. :)

crni bombarder
31-07-2015, 16:03
Nije Frljic jedini, citavo hrvatsko glumiste je prepuno takvih likova.

Rajko Grlic, zatim ovaj nekakav Kurspahic glumac onaj pedercic sa leptir masnicom, musliman ocito, decko se sprda sa domoljubima po javnim istupima.

Matanic sa njegovim sovinistickim temama, Serbedzija koji je od fasizma devedesetih pobjegao iz fasistickog Zagreba u slobodarski Beograd, Mira Furlan takodje, ima ih nema im broja.

Kad se pojavi netko tko nije antifa debil, odmah ga stigmatiziraju kao ustasu, kamenjarca. Kad je onaj Herceg rekao da nikada nebi mogao glumiti pedera jer mu se gadi i glumljen intimni odnos sa muskarcem, proglasili su ga krscanskim fundamentalistom (sto je nonsens, krscanski fundamentalist ne znaci nista lose, samo sta antifa debili znaju sto je fundament) a o sprdanju i ismijavanju Alica ne treba ni govoriti.

On je za njih paranoicni pijanica, a kad neki njihov antifa umjetnik skikne od alkohola, onda mu dizu spomenike.

Slicno je i u sportu, i tako dalje. To je ekipa koja mrzi sve hrvatsko, a Frljic je ocito u necijim ocima prepoznat kao dobar igrac, trol, provokator, netko tko ce reci sve sto antifa debili misle ali se ne usude reci. Zato su mu i dali rijecki HNK na privatno raspolaganje. Ta nisam mu ja dao.

NorthStand
31-07-2015, 16:58
http://www.vecernji.hr/media/cache/70/7f/707f90df097b2faf07bcd101af409183.jpg

normalno da nije jedini, da je jedini ne bi bio ni najmanji problem, pozdrav za frlju i drugove.

Picaferaj
03-08-2015, 01:59
http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/Armada-digla-poruku-posvecenu-Oluji-i-izvrijedala-Olivera-Frljica

Inkvizitor
03-08-2015, 12:15
Bome nije baš da nedaju...

crni bombarder
03-08-2015, 13:37
Jedino da mu neko kosti polomi, ali to on i hoce ocito.

Spreman je na batine, samo to mu nedostaje da moze reci kako je zrtva povampirenog ustastva.

Vec vidim sve "regionaske" medije kako ga posjecuju u bolnici, brojne nagrade koje bi dobio kao borac za slobodu izgovorene rijeci, gostovanje kod debilcine Merlica na N1. Debila treba ignorirati jer on zeli da se paznja prebaci na njega, ako dobije batine proslava Oluje ce u medijima proci u znaku Olivera Frljica.

Kako rekoh, ocito je prepoznat kao odlican trol, koji je spreman na sve, i kao takav je dobio odlicnu logistiku. Sad jos samo da netko udari na njega, i misija uspjela.

Inkvizitor
03-08-2015, 13:39
Sumnjam da on to želi.

Oni se ponašaju tako jer znaju da za njih ovdje nema opasnosti.

Ujkan
03-08-2015, 13:44
Bravo za Armadu! pjesmica je još bolja bila :naklon

crni bombarder
03-08-2015, 13:46
Ne znam, on konstantno "cijepa kosulju" i nudi junacka prsa, u smislu "udari, ne bojim se".

Nije bas da nema tko da udari, Rijeka jeste crvena ali ima i tamo Hrvata.

Naci ce se netko pa ce ga udariti. Samo sto ce tada mediji podivljati.

Sjetimo se kad je antifa "junak" udario staricu u Zagrebu zbog "Obiteljskog referenduma", skoro nitko nije osudio napad. Da je Terselicka dobila po labrnji, i Kolinda bi se ispricavala.

Pa onda oni njihovi pohodi na Savsku, znaju da ih policija nece pustiti, znaju da mogu dobiti i batine, ali oni s namjerom krecu. Ne u velikom broju, jer ne mogu skupiti puno istomisljenika, ali par njih policija silom zaustavi i uhiti, i eto performansa.

Naravno, slazem se, da se oni boje metka i da je Hrvatska zaista "fasistoidna drzava u kojoj orgijaju ustaski elementi", sutili bi ko pickice. Znaju oni da je Hrvatska daleko od neceg takvog, zato su i grlati, dobice kantu govana na glavu ili neki samar. Maksimalno. Dok nekome sve to ne dopizdi.

Inkvizitor
03-08-2015, 14:16
Pa na ovom zadnjem performansu ispred kazališta u Rijeci neki tip je podijelio par šamara, doduše ne Frljiću ali nekom njegovom gnomu..

NorthStand
03-08-2015, 15:18
ma gotov je frlja, i SDP u rijeci nikad nije imao slabiju potporu, ima šanse da u "bliskoj budućnosti" za jedno 10 godina izgubi vlast. :D

Grunf
03-08-2015, 15:56
Prema pisanju portala i slikama, spustili su jedno kratko vrijeme zastavu HNK Rijeka na pola koplja. Kad im netko odgovori odgojnim mjerama onda će reći jao vidi koji mrzilački narod. :D

Nevjerojatno je da lik koji je vjerojatno srpski agent vodi HNK u Hrvatskoj. Samo zbog takvih ću glasati za HDZ, da više maknu tog primitivca iz kulturne ustanove državnog značaja.

Grunf
03-08-2015, 16:07
Lik je dobio priliku da pokaže kakav je kao čovjek i koliko vrijedi. Daj čovjeku funkciju i vidjet ćeš kakav je, ovaj je totalni bijednik sudeći po njegovim djelima. Dobio je svojih pet minuta da provokacijama pokuša isprati gorak okus gubitka sna o velikoj Srbiji i ak ga te sitne provokacije zadovoljavaju da ne poludi neka mu ih. Neka samo cvili na svoj način, tko ga hebe.

Picaferaj
03-08-2015, 16:11
Prema pisanju portala i slikama, spustili su jedno kratko vrijeme zastavu HNK Rijeka na pola koplja. Kad im netko odgovori odgojnim mjerama onda će reći jao vidi koji mrzilački narod. :D

Nevjerojatno je da lik koji je vjerojatno srpski agent vodi HNK u Hrvatskoj. Samo zbog takvih ću glasati za HDZ, da više maknu tog primitivca iz kulturne ustanove državnog značaja.

Ako je Frljavo govance srpski agent, a praktički ako ne i formalno je, onda je to i Obli Obi i ministar kulture...kao i svi SDP-ovci i HNS-ovci

Inkvizitor
03-08-2015, 16:27
Nije Frljić pao s neba. Njega je tamo netko postavio, a zna se i tko.

ja nisam sebi mogao doći kad sam vidio Vulina gdje Hrvatskom krstari lani i ove godine i na svakom mjestu optužuje Hrvate za fašizam, zlo i zločine. To je ono da se preneraziš i protrljaš oči.

Onda skužiš, pa netko je njemu dopustio to, netko je njemu dao dopuštenje, on je ministar u srbijanskoj vladi, nije neki opskurni lik.

i onda viidš ministra kulture Šipuša, ministra ove vlade u RH koji mu plješće ručicama na sve to.

Mnogi kažu, ja se slažem, da je Vulin Vučićev megafon, od početka to tvrdim, ono što Vučić ne može i ne smije javno reći, jer mora se pretvarati, to govori Vulin.

No nije problem što Vulin govori što Vučić misli nego Vulin goovori ono i što pola hrvatske vlade misli.

Inače bi umjesto pljeska i odobravanja dobio narukvice na ruke, pravac granica, deportacija i stogodišnja zabrana ulaska u RH.

crni bombarder
03-08-2015, 21:17
Pa jasno, bio je ministar, rijecki Srbin slucajno, koji nije vidio paljevinu hrvatske zastave u Beogradu gdje je bio drag gost.

Ali vidi ustasku guju na dnevnoj bazi.

Ujedno ga njegovi apologeti predstavljaju kao "branitelja", iako je on branitelj koliko i onaj Pavicic koji danas pise kako mu se gadila uniforma koju je morao nositi. Mobiliziralo ga... Jovanovica u sanitet, naravno, ne moze on pucati u svoje.

Sve sto Frljic ili Vulin trabunjaju, pola SDP-a misli.

Vulin je danas opet u akciji, najavljuje nekakve bizarne skupove po Raci, kao odavanje pocasti "protjeranim krajiskim Srbima". Uz to svojski pomaze Dodiku u planiranoj izgradnji spomenika u Gradini, tamo di su ovi mitomani nakeljili one table "700.000 ubijenih Srba u Jasenovcu".

Iz hrvatske politike na te i takve poteze reagirao nije nitko, nazalost. Na kukurikavce ne mislim, oni to sve manje vise podrzavaju, nego mislim na ove silne domoljube. Tu i tamo Ruza nesto prozbori, pa je "hrvatski" mediji brzebolje proglase fasistkinjom. Uz konstantno "kanadska policajka iz Bosne". Kao sprdaju se sa njom...

Hrvatsko koplje
03-08-2015, 21:37
Nažalost, tog se zakržljalog debila Frljića nećemo riješiti sve dok su crveni krmak Obersnel i SKH na čelu Rijeke. Jedino se možemo nadati da ga netko prebije u mraku, no to bi iskoristio da ga se prikaže kao antifašističkog mučenika. Najbolje bi bilo da se bojkotira riječki HNK sve dok Frljić ne dobije nogu u guzicu.

Humphrey
03-08-2015, 21:44

Ma molim te, pa oni će mu dati zagrebački HNK u ruke.

moonlight
05-08-2015, 02:01
HNK Zagreb u ruke je performers do kraja...

kaj ti je, kaj ti znaš o kulturi...

A mrtva je već...

NorthStand
06-08-2015, 07:35
majke mi ako ovog svakog jugoslavenskog idiota ne bi rađe likvidirao od bilo kojeg četnika, pa jebote gori su od četnika postali, ovo što oni rade i kako oni iznutra razjebavaju hrvatsku državu to ni četnicima ne bi pošlo za rukom, a SDP ih samo stimulira i financira.

i onda taj i takav SDP organizirava paradu, i onda tom i takvom SDPu se kliče i priča o nekom pravom tajmingu, dam se kladit da pola ovih morona partizanskih po zagrebu ne bi ni došlo na proslavu mimohoda, da nije SDP organizirao mimohod, koja je to bolesna zadrta stoka, taj šljam nikad neće radit na jedinstvu hrvatskog naroda, već će ga stalno djelit i podrivat, ne mogu oni prihvatit slogu i zajedništvo ko svoj modus operandi, jer tim idiotima je svaki srbin židov cigan i peder draži od hrvata nacionalista. to dobro imajte na pameti, njima je hrvat nacionalist za rupu, a židov peder i srbin za najboljeg druga da im oni ližu dupe. i onda će nama predbacivat šovinizam. kakva tragikomedija.

'Uzvanici' ušli u kazalište s posebnim akreditacijama. Atmosfera je bila vrlo napeta jer je dvjestotinjak pripadnika Armade i članova Autohtone Hrvatske stranke prava žestoko prosvjedovalo. Pupovac i Teršelička na kraju predstave pobjegli na zadnja vrata.

Zajc je 03.08 imao rođendan, gamad nije niša organizirala u njegovu čast, ali zato predstava kontra Oluje ide uredno, kao što sam rekao od svakog četnika gori može biti samo hrvatski crveni četnik zvan partizan. jebo vas onaj tko vas je napravio tako retardirane, i nadam se da će biti još rata ovdje da vas dobijem priliku sve pobit, i pokazat vam na primjeru da trilogija hrvatskog fašizma ide dalje punom parom, Hrvati Fašisti Jugosloveni i Četnici antifašisti, kakva divota, zbog takvih teza žao mi je što niste ostali pod okupacijom, i što vas talijanski fašisti nisu sve pobili. pa vi serite kako smo mi zatucani ognjištari i ostalo, nemojte mislit da ćete se igrat i zajebavat s hrvatskom nacijom i hrvatima, a da vam se takvo ponašanje neće osvetit idioti jedni. da nećete rodit mržnju koja će vas pomest ko četnike 1995 Oluja, samo se vi zajebajte riječke posrbice i komunisti, ali doći će dan kad će vama i ostalim komunjarama u hrvatksoj skupo biti isplaćen račun zvan Tito i Partizani, i vaše stalno talasanje u 2ww i pričanje lovačkih priča o tome kako su nas paritzani oslobodili, to možete pričat idiotima koji nisu te vaše divne partizane osjetili na svojoj vlastitoj koži, uništili ste debili hrvatsku i još to imate obraza slavit ko nekakvo oslobođenje, ima da vas sve skupa bude sram stoko krezuba. i molite boga da vam idući puta ovakvi poput armade ne upadnu unutra, i ne pobiju vas sve kreteni jedni.

Grunf
06-08-2015, 09:30
http://www.youtube.com/watch?v=CPtjkx67gXc

Grunf
06-08-2015, 15:34
Post s drugog foruma u kojem se vidi da je Frlji stalo do teških sudbina bez obzira na nacionalnost. Nema ni govora da je to provociranje Hrvata u sadejstvu s Vučićem i Srbima. :D

by šib. trava

Naime, ovdje se govori o pet žena koje su do jedne izbjegle s područja pod kontrolom hrvatskih vlasti i to onda kad su se uvjerile da više ne žive u jugoslaviji niti krajini: prve (Hrvatice udane za Srbina) koja je izbjegla iz Osijeka; druge koja je 1995. kao tada 11 godišnja djevojčica živjela u selu Polača pokraj Knina te tijekom akcije Oluja izbjegla u Srbiju; treće koja je ratno doba provela u Vukovaru ali je nakon mirne reintegracije otišla u inozemstvo; četvrte rodom iz Mostara koja je kaže pod prisilom HVO-a istjerana sa zapadne strane grada na istočnu, bošnjačku; te pete koja je na početku rata živjela u Slatini, ali se sa svojim suprugom koji se pridružio teritorijalnoj obrani, kasnije odselila u Beograd.

Ante S.
06-08-2015, 15:38
frljić je čovjek koji žarko želi bit žrtva hrvatskog nacionalizma. on želi da ga hrvatski nacionalizam prebije ko životinju!! ja se nadam da će mu netko izać u susret, ispunit mu želju!!!

Grunf
06-08-2015, 15:44
Ima istu taktiku ko Tomić, Jergović i takvi bedaci. Sere po svima, sve vrijeđa i onda kad mu netko uzvrati teškom riječi onda je to zbog toga jer smo zatucani. Nevjerojatno.

Humphrey
06-08-2015, 20:50
Mene stvarno zadivljuje kako ljudi nasjedaju na njegove provokacije, tip je očito duboko poremećen i traži pozornost,a ovi mu je daju.

skater
06-08-2015, 21:26
Mene stvarno zadivljuje kako ljudi nasjedaju na njegove provokacije, tip je očito duboko poremećen i traži pozornost,a ovi mu je daju.

Financira ga hrvatska država, dakle hrvatski narod, moguće samo u Hrvatskoj.

Mene zadivljuje da takvo smeće može biti na državnoj sisi i srati po istoimenoj državi i narodu.

Po tom pitanju imamo "slobodu govora" na višoj razini od SAD-a. Tamo se može govoriti i raditi svašta, osim reći "crnčuga" i slične "politički nekorektne" riječi da se netko ne uvrijedi ("Afro-Amerikanci" i bijeli SJWanker anti-rasisti, mangine, etnomazohisti), ali negdje se dosljedno drže slobode govora i izražavanja. SAD polako postaje komunjarska država, brišu osobe iz javnog života koje su negdje privatno (inače nebitno) rekle "crnčuga", zadnji slučaj Hulk Hogan, maknuli ga iz sobe slavnih što već, kao što su osobe sa Staljinovih fotografija nestajale, leftardsko-libtardska borba za bolju prošlost i prekrajanje budućnosti, do raspada sustava i građanskog etničko-rasnog rata.

Da nije intendant HNK Rijeka, onda me nebi bilo briga što radi, ovako me briga.

Da smo država i narod, dobio bi izgon, neka sere u Srbiji, Bosni, ali ne u Hrvatskoj.

Neka sere po Hrvatskoj i hrvatskom narodu, ali kao privatna osoba o vlastitom trošku.

Tko sere po hrvatskoj državi i hrvatskom narodu nema nikakvih prava dobivati "pare" od istih, vrijedi za sve leftardske, antifa-šističke, femtardske, LGBTTQQIAAP portale.

moonlight
07-08-2015, 01:18
On živi od ovakvih performersa, malo sam bio sarkastičan s Humphom...ali može se to i dekorirat sa takvim umjetnikom, pa da mu recimo odobre organizaciju
Mimohoda za 25. godina Oluje.

Hrvatska kultura je mrtva.

Hrvatsko koplje
08-08-2015, 14:49
Jugoslaven Frljić nije očekivao da će se narod toliko pobuniti na njegov trećerazredni performans. Njemu to odgovara da se prikaže kao žrtva ekstremne desnice, ali zato će četnik Pupovac i jugoludača Teršelička drugi put više promisliti hoće li dolaziti na javne antihrvatske događaje. S naše strane, imamo dokaze da Rijeka nije u potpunosti crven grad.

Picaferaj
08-08-2015, 19:21
https://www.facebook.com/RTS.Internetportal/photos/a.210970765662755.48679.115287715231061/703106296449197/?type=1&theater

1981
10-08-2015, 13:37
Srpsko narodno vijeće, pun autobus iz Zagreba, zastava na pola koplja.......................i sve to na dan pobjede.Mogu zamislit na što bi sličila današnja Hrvatska da se nije dogodila oluja.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ekskluzivna-snimka-iz-rijeke-divljacki-napad-huligana-na-novinare-i-aktiviste/835209.aspx

crni bombarder
10-08-2015, 14:28
Antifa banda dobila po picki u Rijeci, lijepo lijepo.

Hrvatska se budi, polako. Bar nesto.

Picaferaj
10-08-2015, 16:27
Antifa banda dobila po picki u Rijeci, lijepo lijepo.

Hrvatska se budi, polako. Bar nesto.

I u Puli neki dan, na koncertu "Bijelog Dugmeta" u Areni, žestoko izvižadalo Bregovićevu izvedbu "Jugoslavijo"

sq3
10-08-2015, 16:48
https://youtu.be/HdOtgynG-vE

Razlike između ovih gore i frljića u biti i nema.Odgovornost onih koji su ga predložili,odobrili i postavili.Obersnelu i bagri dobra prilika da se narod bavi smradom intendantom (s punim pravom), a skreće pozornost s činjenice da je grad pretvorio u nekakvu jebenu palanku.Još su gori oni koji seru o multikulturalnoj Rijeci.Što ta glupa fraza znači?!Zar niti u jednom drugom hrvatskom gradu ne žive i ljudi drugih nacionalnosti i vjeroispovjesti (i s previše sloboda i prava u odnosu na nas hrvate).Sramota... i to na naš najveći dan,praznik...obljetnicu oslobođenja domovine uz krvave žrtve i štete nakon svih ratnih godina.Dokle ide taj bezobrazluk to je čudo.Jedaka su i ona smeća koja se nazivaju hrvatima,onima "urbanima" (u 3pm) koji se čude da je to moguće u Rijeci,nazivaju prosvjednike (hr.branitelje i Armadu) primitivcima koji su organizirali "dernek",te spočitavaju nošenje najobičnije povijesne hr.zastave (one s prvim bijelim poljem).Eto...govna...dobili ste i opet ćete,a sad nam držite predavanje o teatru (nikako kazalištu) koje "propituje"te "provocira" i slična urbana sranja...Što je nažalost dozvoljeno kod nas zaista nije nigdje...
Pozdrav iz Rijeke.

NorthStand
23-08-2015, 03:22
I u Puli neki dan, na koncertu "Bijelog Dugmeta" u Areni, žestoko izvižadalo Bregovićevu izvedbu "Jugoslavijo"

http://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-prilozi/a-b/babic-antun/21003-vukovar-je-osloboden-sada-trebamo-iz-velikosrpsko-talijanskog-zagrljaja-osloboditi-i-rijeku.html

picaferaj, ja sam čuo da si ti glavni za šamaranje jugovića na ovom skupu. :D

šalu na stranu, kakav idiot moraš za bit, zagovara jugoslavenstvo, mislim koji je kurac tim ljudima ? pa svaki narod ima svoj identitet kulturu i državu, šta ti debili misle postić nekakvim jugoslavijama i jugoslavenstvom ? osim što im je očito cilj uništit nacionalne posebnosti i kulture koje već postoje na ovim prostorima, očito se ta gamad ne miri da postoji nešto što se naziva nacija i država. treba to sve spepelit, da bi oni mogli plesat žikino kolo s urbanim partizanima s kozare. a da ne govorim da ovi naši jugoslavenski antifašistički idioti, još nisu shvatili da kod Srba nikad se nije radilo o jugoslavenstvu, već o tome da im je to bila karta ili ti ga najbrži put do velike srbije, do supremacije nad ostalima glupavim naordima ovdje, i da se Hrvati 1990ih nisu digli na noge, dam se kladit da bi Srbi uspjeli u svim svojim naumima, a ova gamad što danas slavi te iste partizane koji su nas i uvalili u ta govna, ovakvi ko ovaj mamlaz Trumbić, šta reći o njima, da se tu stoku pita vjerojatno bi i danas čekali na odobrenje BG, ovoliko odnarođenog šljama na ključnim funkcijama društva nema niti jedna država EU, to sam siguran sto posto. to čak ni kod ovih ljevičara europskih blentavih, ne može proći ovolika doza mazohizma.

Moja zadnja poruka ostatku Hrvatske glasi: Riječka borba dobra protiv moći treba vašu pomoć. Vidimo se u što većem broju u Rijeci na Maršu odgovorne slobode za prava malog čovjeka i istinsku demokraciju u Hrvatskoj i istinsku multilulturalnu Rijeku u nedjelju 23. kolovoza 2015. u 19.30 sati.

kreni gardo, bandu gazi !

NorthStand
23-08-2015, 03:45
Hvala Bogu da su Srbi u Hrvatskoj, zbog njihove totalne lojalnosti Beogradu a ne hrvatskoj državi, u Ustavu RH u prosincu 1990. godine godine proglašeni nacionalnom manjinom. Sukladno tome, Srbi u Hrvatskoj trebali bi se ponašati kao manjina, a ne narod koji vlada Hrvatskom, kao što su to, uz pomoć Beograda činili od 1918. do 1990. godine. Moraju prihvatiti činjenicu da velikosrpske Jugoslavije više nema i da se ona neće nikada više vratiti. Uzalud im je o tome sanjati i svaki tjedan posjećivati Nikolića i Vučića u Beogradu, kao što to, u ime SNV-a čini Milorad Pupovac, inače predsjednik Odbora za vanjsku politiku u Hrvatskom saboru.

a sad i mi isto seremo, šta bi Srbi prihvatili hrvatsku državu, kad je ne prihvaća najmanje 1 milion hrvata jugoslovena ? šta bi je oni prihvatili, jesu ovi naši Hrvati ala Milanović jesu oni nešto kao manje remetilački i bolji faktor u nas od njih ? jesu kurac.

shvatimo da u hrvatskoj ima pun kurac hrvata, koji su protiv hrvatske države, koji su protiv hrvatstva, to su redom ovi koji se kite antifašizmom, meni je žao što to moram reći, ali djeca partizana dragi moji redom ne prihvaćaju hrvatsku državu kao ni Srbi.

svi seru kako je ustaštvo problem u hrvatskoj, a ja vas sve pitam koliko je to djece i unuka ustaša i domobrana protiv hrvatske države, nađite mi jednog koji je iz tih porodica protiv hrvatske i ja ću počinit harakiri. a ja vam mogu nabrojat svaku drugu partizansku obitelj, koja je protiv hrvatske koja služi velikosrpskim težnjama i rovari stalno iznutra protiv hrvata i hrvatske države, ja sam davno rekao hrvatima ne trebaju neprijatelji pokraj takvih "hrvata".

prema tome, nije nikada hrvatskoj problem bilo ustaštvo kako se to ovih dana razmeće smrad pupovac i njemu slični, već upravo ono što oni slave svake jebene godine u Srbu i Brezovici, jugoslavenstvo komunizam titoizam i na koncu opjevani im antifašizam, koji je uvijek išao protiv hrvatske države, i sam Tuđman nije nitša naučio iz doba Jugoslavije pa je 1990ih u ustav ugradio ta sranja, a sad ja vas pitam ako su se oni koji su 1940ih sa simom dubajićem i sličnim pacijentima borili protiv NDH, kakve oni imaju veze s borbom za hrvatksu državu, da se ta govna stavlja u Ustav RH ? i još da ih se naziva neakakvim antifašistima, po toj Tuđmanovoj logici, mogao je komotno stavit i JNA oficire što su 1991 izvršili agresiju na hrvatsku, kao utemeljitelje hrvatske i tvorce hrvatske države.

mislim meni stvarno između partizana 1941, i JNA 1991 nema baš nikakve razlike, ne znam koja normalna osoboa osim ona koja je bila u tim partizanima može radit razliku na spram njih 1941 i JNA 1991.

prema tome, dragi hrvatski antifašisti, nije nama vladao BG, nego ste nama vladali vi beogradski konjušari koji su svijesno hrvatsku državu i narod prepustili na milost i nemilost BG, boreći se u partizanima. ako vas te činjenice svrbe i bole, pa ih namjerno ne želite tumačit onakvima kakve one jesu, to je vaš problem.

nikad BG ne bi došao u poziciju vladat hrvatskom, da nije bilo vas, čuvenih antifašista. prema tome, ko vas jebe i vas i vaše bulažnjenje o tome kako je nama BG vladao, da vas nije bilo nikad Tito ne bi ni došao na vlast, okosnicu njegove vojske u najvažnijim bitkama na neretvi i sutjesci činili su Hrvati, mahom dalmatinci. tko je nama kriv što smo mi budale, pa se borimo protiv vlastite dražve, za račun velikosrpskih planove i širenja srpstva na ove "zapadne srpske zemlje" ? ajde više u kurac, ali da su ti idioti bar nešto naučili iz povijesti, jesu kurac oni danas pričaju iste one idiotarije koje su pričali 1941 kad su krenuli u partizane, pa eto i Tuđman do kraja života se nije uspio odmaknut od Tita, i nikad nije smogao snage da ga izopći iz hrvatske povijesti i da mu ukine status koji su mu neopravdano i na krvi i muci hrvata dale velike sile. dakle, to je ono što je ključni problem hrvatske cijelo 20 stoljeće, mi se podhitno moramo otarasit onih koji su na bilo koji način bili vezani s tim komunizmom, i antifašizmom, nama podhitno trebaju nova politička lica koja će se posvetit hrvatskoj danas, a ne hrvatskoj 1941 odnosno 1945.

ljudi koji su mentalno proveli dio vremena na strani partizana i tita, ne mogu i ne smiju vodit državu, jer oni ne mogu vodit državu bez da je ne opterećuju sranjima iz prošlosti, to prozivanje ustaša a samim time i djece ustaše te sotoniziranje hrvatskih nacinoalista i domoljuba odavno je trebalo prestat, i odavno se trebalo i moralo reći DOSTA! ja ne znam hoće li HDZ nakon ovih izbora to napravit, ali ako neće, onda i njega treba rušit svim sredstvima i ne dozvolit više nikada da ni HDZ ni SDP vladaju hrvatskom, ma ni mjesec dana a ne godinama kako je to bio slučaj do sad.

dr. Ante Trumbića, u njegovom članku u «Bulletin Yougoslave» od 1. studenoga 1917. godine. U tom članku Trumbić, koji se oštro protivio državopravnim zahtjevima nekih hrvatskih političara koji su tražili da Hrvatska u novu državu uđe kao ravnopravna država, istaknuo je slijedeće: - «nama se ne radi o o sjedinjavanju više država, nego, o ujedinjenju jednog istog naroda u jednu jedinstvenu državu».

ovakvi ljudi su glavni krivac što je hrvatskom i hrvatima, gotovo 70 godina vladao BG i Srbija, a ne hrvatski narod Bog i nitko više. dakle, da se ne bi povijest opet ponovila, jer Hrvati imaju jako kratko pamćenje, a i horde jugoslavenčina i partizančina koje nikako da se mentalno otarase BG, pa shodno tome imamo 1 milion glasača Josipovića Mesića i ostalih antihrvata koji u svom političkom djelovanju nisu ništa napravili osim što su predano služili velikosprskim i velikobošnjačkim planovima, dakle tom jugoslavenskom šljamu treba stati na kraj svim sredstvima. teško da to mogu oni koji su služili Titu, i koji su bili dio komunističke elite. dakle, u hrvatskoj se treba provest lustracija i jednom za svagda okončat ovu nakaradnu priču o Titu partizanima BG i Jugoslaviji.

ako se to ne napravi, neka nikoga ne čudi što nam država ekonomski propada i što smo medijski i politički okupirani od pete kolone, koja ni 1991 u jeku agresije na hrvatsku nije imala snage prihvatit hrvatsku van SFRJ, pa su zagovarali konkretno Račan, da Hrvatska ostane u sastavu Jugoslavije ali samo bez Srbije. dakle, takvi likovi ili da bolje kažem bolesnici, ne smiju vladat hrvatskom. kao što vidimo i problem ćirilice u Vukovaru, je nastao jer oni trenutno vladaju hrvatskom. modus operandi jugoslavena hrvata je uvijek bio isti, što više se zavlačit srbima u šupak, i retardirano pogodovat pod krinkom jugoslavenstva velikosrpskmi ciljevima i planovima, dal ta gamad to radi svijesno ili nesvijesno ljudi moji totalno je nebitno. ako im se cijela politika vrti oko BG i Sarajeva, i to ne da bi oni nešto iskamčili za nas hrvate, već srbe i muslimane, onda je to opća opasnost za naš narod, koju podhitno treba otklonit. trebalo ju je otklonit odmah 1991, ali su tada i Tuđman i HDZ srali kako je rat kako se ne može, šta ih sad pizda im materina šta ih sad spriječava, jel sad rat ? sad ih spriječava ono što ih je uvijek spriječavalo, to da su i oni tzv desničari iz HDZa pola njih komunjare i pola njih treba lustrirat, pola njih je za tita i partizane ko i ovi iz SDP-a, jednom riječju sve nas prave idiotima i budalama, i zato tom HDZu ne dam glas ni na ovim ni na idućim izborima, taman i da provedu lustraciju, toliko puta su zasrali stvar i nisu napravili ono što treba, da im iz principa neću dati glas.

jednostavno, nitko u toj stranci istinski ne drži do nacije i države, jer da drže nikad ne bi ni dozvolili da ovi kriminalci iz SDP-a i udbaši postanu ovoliko moćni, i da nam ovako rastaču državu i jebu narod u zdrav mozak. sve to se događa, zato jer HDZ nikad nije bio prava oporba, već kukavičje jaje Udbe koja je samo prividno neko vrijeme pustila da stvari idu svojim tokom, za vrijeme vladavine TUđmana, čim je on umro sve se brzo pokazalo kako stvari stoje i u tom HDZu.

Picaferaj
23-08-2015, 13:15
http://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-prilozi/a-b/babic-antun/21003-vukovar-je-osloboden-sada-trebamo-iz-velikosrpsko-talijanskog-zagrljaja-osloboditi-i-rijeku.html

picaferaj, ja sam čuo da si ti glavni za šamaranje jugovića na ovom skupu. :D

šalu na stranu, kakav idiot moraš za bit, zagovara jugoslavenstvo, mislim koji je kurac tim ljudima ? pa svaki narod ima svoj identitet kulturu i državu, šta ti debili misle postić nekakvim jugoslavijama i jugoslavenstvom ? osim što im je očito cilj uništit nacionalne posebnosti i kulture koje već postoje na ovim prostorima, očito se ta gamad ne miri da postoji nešto što se naziva nacija i država. treba to sve spepelit, da bi oni mogli plesat žikino kolo s urbanim partizanima s kozare. a da ne govorim da ovi naši jugoslavenski antifašistički idioti, još nisu shvatili da kod Srba nikad se nije radilo o jugoslavenstvu, već o tome da im je to bila karta ili ti ga najbrži put do velike srbije, do supremacije nad ostalima glupavim naordima ovdje, i da se Hrvati 1990ih nisu digli na noge, dam se kladit da bi Srbi uspjeli u svim svojim naumima, a ova gamad što danas slavi te iste partizane koji su nas i uvalili u ta govna, ovakvi ko ovaj mamlaz Trumbić, šta reći o njima, da se tu stoku pita vjerojatno bi i danas čekali na odobrenje BG, ovoliko odnarođenog šljama na ključnim funkcijama društva nema niti jedna država EU, to sam siguran sto posto. to čak ni kod ovih ljevičara europskih blentavih, ne može proći ovolika doza mazohizma.

kreni gardo, bandu gazi !

Daleko od toga. Još uvik, ni nakon 7-8 godina u Rijeci ovdje se ne osjećam doma. Al sinoć sam upozna lika koji je doslovno išamara onog debila isprid riječkog HNK :). Bilo to, upoznavanje, u Lanišću, malo mistu u Istri di se je obilježava dan sjećanja na komunističke zločine, komemoracijom za ubijenog svećenika, predavanjem Jurčevića i prikazivanjem dokumentarca "Magnum Crimen".
A večeras je neki "marš" kontra ove crvene gamadi u Rijeci kojem će se opet pridružit i Armada. Zadnji put nisam moga ić jer sam iša u Knin al' večeras idem. Imam osjećaj da će bit veselo.
Šta se tiče jugovića Bregovića, dobra vijest

http://www.jutarnji.hr/prvi-glazbenik-s-ovih-prostora-osuden-za-plagiranje-sud--goran-bregovic-mora-platiti-milijun-eura-jer-je-bez-dozvole-koristio-tudu-glazbu/1402796/

sagitarius
23-08-2015, 14:22
Da smo država i narod, dobio bi izgon, neka sere u Srbiji, Bosni, ali ne u Hrvatskoj.

Neka sere po Hrvatskoj i hrvatskom narodu, ali kao privatna osoba o vlastitom trošku.

Pa baš ni Hrvati iz BiH nisu septička jama pa da po njima sere nekakav Frljić ili bilo koji, kako mi to volimo reći "veliki lažni hrvat", što smo i dokazali u više navrata, da ne pobrajam brojne primjere, za sve one koji su nas izdali u BiH, kao i za sve one koji su nas izdali i olajavali u Hrvatskoj.
Kod nas su stvari jasne i jednostavne...:D

sagitarius
23-08-2015, 14:32

To Bregović ne bi smio niti mogao otpjevati ni u Sarajevu...
Ovaj veliki provokator, plagijator, mutikaša, nacionalista i definitivno nevjerovatno veliki egocentrik, nastavlja da širi svoje nekakve vizije koje neodoljivo sliće na promidžbu nekih mračnih ciljeva koje svi osjetimo kao nekakvu mučnu tegobu i zlo skriveno u onom morbidnom sloganu ili nazivu "za sahrane i svadbe"...gdje preovladavaju sahrane ili još uvijek prijete masovne sahrane iz zvuka onih trublji i jojkanja rumunjskih cigana, što poput lešinara lebdi nad glavama darkerskih nacionalističkih rezimea pelcovanih u fanove, koji ne razlikuju "Dugme" od prije 20 godina i ovo današnje, mračno, morbidno, politički opterečeno.

NorthStand
23-08-2015, 18:22
Daleko od toga. Još uvik, ni nakon 7-8 godina u Rijeci ovdje se ne osjećam doma. Al sinoć sam upozna lika koji je doslovno išamara onog debila isprid riječkog HNK :). Bilo to, upoznavanje, u Lanišću, malo mistu u Istri di se je obilježava dan sjećanja na komunističke zločine, komemoracijom za ubijenog svećenika, predavanjem Jurčevića i prikazivanjem dokumentarca "Magnum Crimen".
A večeras je neki "marš" kontra ove crvene gamadi u Rijeci kojem će se opet pridružit i Armada. Zadnji put nisam moga ić jer sam iša u Knin al' večeras idem. Imam osjećaj da će bit veselo.
Šta se tiče jugovića Bregovića, dobra vijest

http://www.jutarnji.hr/prvi-glazbenik-s-ovih-prostora-osuden-za-plagiranje-sud--goran-bregovic-mora-platiti-milijun-eura-jer-je-bez-dozvole-koristio-tudu-glazbu/1402796/

kako stvari stoje, mislim da i u toj Rijeci neće više biti moguće neometano izvodit jugo orgije. jednostavno, ljudima je puko film, dosta im je te nakaradne jugonostalgije, koja zapišava sve ono na čemu je stvorena hrvatska država u kojoj danas živimo.

po meni pogriješilo se kad se 2000ih kad su crveni preuzeli vlast, i cigančina mesić, što se tad nije promptno reagiralo na njihov proces "detuđmanizacije" odnosno dehrvatizacije hrvatske. jasno je već tad bilo, kakvi su njihovi planovi, i krajnji ciljevi.

da ih se u startu sasijeklo, hrvatska sigurno danas ne bi bila u ovavkom stanju, niti bi smrad sanader bahatio onako u svoja dva mandata, i djelio drugima packe na račun nacionalizma. on ko lider desnice tadađnje, djeli packe drugima zbog nacionalizma.

i njega je trebalo prebit, ko i sve vladajuće prije njega, to je bila gamad koja je došla na vlast s ciljem da oživi pononovo raspalu regiju, odnosno jugoslaviju barem na tom nekom političkom i medijskom planu. kad već ne mogu u smislu državnom, da nas stope ponovo u jednu državu. kad nastane takav tip problema, to se mora odmah u korijenu sijeć i tuć, mi smo zaspali i danas imamo stostruko veći problem nego što bi ga imali da smo odmah odreagirali.

no dobro, šta je tu je, Hrvatska se ipak probudila, čim se i u jednoj Rijeci održavaju ovakvi prosvijedi.

NorthStand
24-08-2015, 16:05
http://www.novilist.hr/var/novilist/storage/images/multimedija/foto/mars-odgovorne-slobode-foto-r.-brmalj/g2308br6/7007113-1-cro-HR/G2308BR6_gallery_embed_item.jpg

UHDDR Rijeka Marš je organizirala, kako bi obilježili europski Dan sjećanja na žrtve totalitarnih i autoritarnih režima. Biondić je u svom govoru pred zgradom Gradske uprave podsjetio na stradanja ljudi pod totalitarnim režimima, no većinu obraćanja iskoristio je da bi se još jednom založio za ostavku intedanta riječkog HNK Ivana pl. Zajca, Olivera Frljića. Pozvao je gradonačelnika Vojka Obersnela na sastanak, otvoren za javnost i medije, na kojem bi se, kaže, transparentno razgovaralo o četrdesetak milijuna proračunskih kuna, koji odlaze na financiranje riječke nacionalne kazališne kuće.

– Kazalište je potrebno svesti u okvire zakona, a jedini način za to jest da se smijeni Olivera Frljića, poručio je Biondić.

NorthStand
07-10-2015, 12:54
http://www.vecernji.hr/zvijezde/rijecanka-mia-negovetic-13-nakon-briljantnog-nastupa-u-zvjezdicama-odustala-bih-od-pjevanja-da-moram-izvoditi-cajke-1029226

Mia Negovetić: Odustala bih od pjevanja da moram izvoditi cajke

nije ni u toj Rijeci sve trulo, bravo za malu. :bravo

Komari
07-10-2015, 23:53
UHDDR grada Rijeke poziva sve Udruge iz domovinskog rata na bojkot polaganja vijenaca koje izaslanstvo Grada Rijeke organizira 08. 10. 2015.g., prigodom Dana neovisnosti.

Kao što je javnosti poznato UHDDR Grada Rijeke održao je uz podršku niza drugih braniteljskih udruga konferenciju za novinare na kojoj smo od zastupnika SDP-a i bivšeg ministra g. Jovanovića i koordinatora u 8. izbornoj jedinici, zatražili ispriku, a od SDP-a da se distancira od g. Jovanovića, zbog njegovih vulgarnih i neprimjerenih riječi koje je objavio na Facebooku.

Na SDP-ovoj konferenciji za novinare koju je održao g. Željko Jovanović istoga se dana očitovao spram našega zahtjeva.

Tada je ustvrdio da „nikada nije vrijeđao branitelje nego pijane nasilnike koji su htjeli ući u kazalište i napasti žene koje su 05. kolovoza govorile o svojim žrtvama u ratu“.

G. Jovanović pokušava svoj prostakluk i nekulturu opravdati, neprimjerenim činom drugih osoba. Čin o kojem govori g. Jovanović nije imao nikakve veze s braniteljskim udrugama, niti braniteljima. Osim što je moralno neprihvatljivo, svoj neprimjereni postupak, pravdati tuđim činom, još je gore i pri tome lagati. Skup koji su organizirale braniteljske udruge održan je 05. kolovoza 2015. g. ispred zgrade Gradskog poglavarstva. Prilikom prosvjeda policija nije zabilježila niti najmanji incident od strane sudionika skupa - hrvatskih branitelja. Niti jedan branitelj nije priveden zbog prekomjerne konzumacije alkoholnih pića. Nije bilo niti najmanjeg narušavanja javnog reda i mira, o čemu postoji zabilješka u PUPG. Skup je okončan nakon što sam pročitao Otvoreno pismo gradonačelniku o smjeni intendanta O. Frljića. Osobno sam pozvao branitelje da se mirno i dostojanstveno raziđu i pođu svojim kućama. To su branitelji i učinili. „Pijani branitelji“ postoje samo kao laž g. Jovanovića, kojom se treba opravdati njegov prostakluk i nekultura.

G. Željko Jovanović nadalje u svome odgovoru navodi; “Da, premalo ih je da bi ugrozili otvorenost Rijeke i demokratski sustav Hrvatske.“

Moramo primijetiti kako ova rečenica ipak ne sadrži prostački izraz kojim je g. Jovanović omalovažavao sve branitelje, a naveo je na svome facebook profilu, lažno ih optužujući za izgrede ispred HNK Ivana pl. Zajca. Nedostatak prostačenja g. Jovanovića, u njegovom nastupu na konferenciji za tisak, ne shvaćamo kao ispriku lažno oklevetanoj braniteljskoj populaciji u Rijeci. Štoviše, „...otvorenost Rijeke i demokratski sustav Hrvatske“, najviše ugrožavaju oni ljudi koji se osim psovkama, u javnoj komunikaciji služe i lažima. Osim toga za demokratski sustav je vrlo loše kada ministarske funkcije obnašaju nesposobni kadrovi, poput g. Jovanovića. I to ne samo nesposobni za obnašanje funkcije, nego i ispriku nakon što se ne prvi put, neprimjerenim riječima, psovkama i lažima, obračunava s neistomišljenicima. A što se tiče njegovih kleveta na moj račun, koje je izrekao na spomenutoj konferenciji, to ćemo riješiti kako je to inače regulirano u civiliziranom društvu. Nadalje g. Jovanović ustvrdio je, kako „šatoraši, kvazi-branitelji i Crkva znaju samo lagati i krasti.“ Držimo da građani Rijeke i ostalo biračko tijelo u 8. izbornoj jedinici neće prihvatiti staljinistički rječnik g. Jovanovića. Rječnik kojim branitelje naziva „kvazi-braniteljima“, koji su bili na prvoj crti razmjene vatre, a sebe ističe kao pravog branitelja, navodeći točan broj dana provedenih u sanitetu Hrvatske vojske dovoljno govori o njegovoj percepciji branitelja, kao šatoraša. Teza g. Jovanovića o „Crkvi koja zna samo lagati i krasti“, bio je princip rada zloglasnog Aleksandra Rankovića, za čije je vladavine veliki broj Hrvata i svećenika završilo na dugogodišnjoj robiji, a mnogi su izgubili i živote.

Smatrajući kako u Jovanovićevoj stranci ima i tolerantnijh ljudi, pozvali smo i riječki SDP neka se distancira od govora mržnje koji promovira g. Jovanović. S obzirom da stranački čelnici SDP-a nisu našli za shodno ograditi se od klevetničkih, prostačkih i naposljetku lažnih tvrdnji g. Jovanovića - pozivamo sve Udruge proizašle iz domovinskog rata - na bojkot polaganja vijenaca koje organizira izaslanstvo Grada Rijeke. Svojom nazočnošću činu polaganja vijenaca s izaslanstvom Grada Rijeke, potvrdili bismo sve stavove, klevete i laži g. Jovanovića, od koga se vodstvo riječkog SDP-a, do danas nije ogradilo, odnosno podržavaju govor mržnje g. Jovanovića.

Priopćenje predsjednika udruge Mile Biondića

:)

NorthStand
09-10-2015, 08:46
http://www.vecernji.hr/hrvatska/frljiceva-umjetnost-je-cobanizam-a-ne-humanizam-1029499

katolibani osvajaju crvenu utvrdu rijeku, ko bi rekao da i u toj Rijeci ima Hrvata ? :D

Grunf
13-10-2015, 19:49
Ovaj bolesnik Frlja je ocito i sam svjestan da broji zadnje dane na celu HNK pa je dao krila svojoj ludosti.

http://www.index.hr/images2/PXL_131015_11887767.jpg

NorthStand
13-10-2015, 20:15
na tu budalu ne treba trošit više svoje riječi, njemu je i cilj nervirat ljude, tragično je samo to da riječki idioti će nakon svega opet glasat za SDP koji ga je i postavio za sprdex njihovog kazališta, prostituira se imenom Ivana Zajca ko najobičniji ulični klošar, da su uličnog klošara stavili za intedanta, pokazao bi više respekta prema pokojnom Ivanu Zajcu od ove tifusarske seljačine.

Petar Kružić
13-10-2015, 20:33
Zar nije interesantno kako vi ratoborni navijači od zanata nikad ne napadate Frljiće i sl., već koljete se međusobno i rušite vlastito.

Uvijek iznova fascinira. On može slatko sanjati dok je vas.

Grunf
13-10-2015, 21:06
Zanimljivo da ti predbacujes nekome medusobno klanje, a tu si se sa svima poklao u prvih 200 postova bez veze.

Ujkan
13-10-2015, 21:08
Zar nije interesantno kako vi ratoborni navijači od zanata nikad ne napadate Frljiće i sl., već koljete se međusobno i rušite vlastito.

Volim kad mi ovakav dođe na volej...

1. https://www.youtube.com/watch?v=s-7OAeV8MDA
2. https://www.youtube.com/watch?v=O4KM6uPf9-U
3. https://youtu.be/-hj4yiP4BvI?t=1m20s

A sad mi reci s kim se to navijači kolju međusobno i šta to ruše vlastito.
Također reci nam šta si TI poduzeo da on slatko ne sanja?!

NorthStand
14-10-2015, 05:38

pričaj u svoje ime, valjda sam ja malo srao o komunjarama i partizanima ovdje, mislim da sam većini dodijao koliko pričam o tome, ali eto ti kažeš da ja malo pričam, odnosno da malo spominjem partizane i njihovo petokolonašenje, ali teško mi se otet dojmu da sam ja stvarno pošteno izdavio sve pričom o njima, i da bi ponekad bilo dobro napravit predah, zato sam i rekao da flrjića ne treba komentirat, ionako je on bivši nakon ovih izbora, vrijeme je da crveni buržuji dobiju klip u dupe, a s njima skupa i Frlja.

by the way, mamić i crveni su u istom timu, samo što ti još to iz samo sebi znanih razloga nisi skužio.

skater
14-10-2015, 20:14

Uvijek je interesantno kako se pojavi neki padobranac i nešto nađe za predbacivati a onda ispadne glup.

To me uvijek iznova fascinira.

Grunf
07-03-2016, 11:54
Frljić ugrožen - provaljeno u stan njemu i njegovoj djevojci

Planski ga se zastrašuje i držat će Kolindu odgovornom ak mu se nekaj dogodi. Jasno.

Intendant riječkog HNK Oliver Frljić priopćio je da mu je provaljeno u stan, kao i u stan njegove djevojke, Poručio je kako će predsjednicu Kolindu Grabar-Kitarović držati odgovornom ako dođe do fizičkog nasilja.

Njegovo priopćenje prenosimo u cijelosti:

“Učestale prijetnje kojima sam izložen gotovo od prvog dana intendanture u riječkom HNK, a kojima je značajan doprinos dao i dio aktualne političke vrhuške – u tom kontkestu svakako treba izdvojiti predizborno obećanja prvog potpredsjednika Vlade Tomislava Karamarka, da će riječki HNK ponovno učiniti hrvatskim i narodnim kad osvoji vlast, kao i nedavno pismo predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović, u kojem je našla puno razumijevanja za nesnošljivost prema pojedinim javnim osobama, uključujući i mene, te time dala zeleno svjetlo ulici da se obračuna s nacionalnim vješticama – ovaj vikend dobili su i novu dimenziju jer su se preselili i na bližnje mi.

Najprije je u petak provaljeno u stan moje djevojke u Zagrebu, a zatim sam u nedjelju otkrio da se isto dogodilo i s mojim stanom. Jasno je da ovdje ne može biti riječi o nikakvoj slučajnosti, već o jasnoj poruci što bi se moglo dogoditi sljedeće ukoliko nastavim sa svojim javnim djelovanjem. Očigledno svi dosadašnji načini zastrašivanja – od anonimnih prijetećih pisama, od kojih je jedno sadržavalo fotografiju na kojoj je bio namontiran prizor odsijecanja moje glave, preko ljetošnje opsade riječkog HNK od strane ratnih veterana i navijača koji su unisono skandirali da će mi se napiti krvi, višektranih dojava da je u kazalištu postavljena bomba ili nedavnog vinkovačkog grafita “Smrt Oliveru Frljiću” – nisu urodili željenim plodom, pa je Nepoznati Netko odlučio ući i u moju privatnu sferu.

Pri tom gotovo da bode u oči koliko je ovaj zadnji čin u suglasju sa svim onim što u javnom prostoru protiv mene govori HDZ. Ukoliko ne postoje institucionalni mehanizmi kojima bi me ova stranka i njezini sateliti mogli smijeniti s funkcije koju trenutno obavljam, onda uvijek postoje oni neinstitucionalni – udariti na obitelj ili djevojku. U više navrata sam rekao da ću upravo predsjednicu Kolindu Grabar-Kitarović držati odgovornom ukoliko se nakon njezinog huškačkog pisma dogodi eskalacija fizičkog nasilja. Iako se fizičko nasilje još uvijek nije dogodilo, za ovaj novi ciklus zastrašivanja koji je uperen i protiv mojih bližnjih, držim odgovornima upravo nju i političku partiju iz koje dolazi. Njihovo javno djelovanje već duže vrijeme potiče atmosferu netolerancije i mržnje, medijskog nasilja, a erupcija fizičko nasilje pitanje je dana. Nažalost, imamo vlast koja vodi specijalni rat protiv svojih građana.

Zanimljivo je da sam sinoć, nakon otkrića provale, u više navrata policajcima koji su vršili uviđaj govorio o prethodnoj provali, gotovo identičnoj izvedbi, svim prijetnjama kojima sam izložen i sumnji da se radi o planskom zastrašivanju. Također sam ih molio da kontaktiraju dežurnog krim-inspektora i obavijeste ga o tome, ali su mi rekli da moram, ukoliko imam takve sumnje, otići sam u policijsku postaju i to prijaviti. U policijskoj postaji su mi dežurni krim-inspektori, umjesto da naprave uviđaj i skupe eventualni dokazni materijal, objašnjavali razliku između uvrede i prijetnje.

Tako sam naučio da, kad mi netko na ulici dovikne “Frljiću, četniče”, to predstavlja uvredu, a kad mi pak netko prijeti da će mi se napiti krvi, to se već može kvalificirati kao prijetnja. Iako sam im detaljno objašnjavao kontekstu i sve što mi se događalo, nisam dobio nikakvu policijsku zaštitu. Gospodine Orepić, nadam se da će se stvari malo promijeniti kad me sljedeći put netko fizički napadne.”

http://narod.hr/hrvatska/frljicu-provaljeno-u-stan-pa-se-obrusio-na-grabar-kitarovic-predsjednicu-cu-drzati-odgovornom-ako-dode-do-nasilja

Grunf
08-03-2016, 11:05
Vojko Obersnel skroz puko, i on je u misiji pravljenja žrtve sustava i države od Frljića. Jel on Srbin? Mislim, to bi objasnilo ovakvu mitomansku crtu u njegovom karakteru :D, a i podržavanje da na čelu HNK bude čovjek koji mrzi Hrvatsku, njen jezik i kulturu.

Oliver Frljić ovdje postaje simbol svih onih s kojima aktualna vlast najavljuje obračune, a izvršitelji tih obračuna očito postaju stvarni ljudi koji u djela provode ono o čemu aktualna politika govori. Ne želim vjerovati da u političkom vrhu postoje stvarni nalogodavci i upravo stoga apeliram na smirivanje verbalnih strasti, a institucije pozivam na ozbiljno i odgovorno provođenje istraga o provalama i prijetnjama kako bi se počinitelji kaznili i kako bi se među građane vratio osjećaj sigurnosti”, apelirao je riječki gradonačelnik.

O pismu Kolinde Pupovcu:

Obersnel se osvrnuo na pismo predsjednice Kolinde Grabar Kitarović Miloradu Pupovcu u kojem je navela da oni koji sada doživljavaju prijetnje i izljeve govora mržnje ‘svojim javnim djelovanjem godinama provociraju, iritiraju, pa i vrijeđaju najveći dio hrvatske javnosti’ te da pritom dakle, treba biti objektivan.

“Takvi pozivi na linč, takvo aboliranje nasilja i izostanak institucionalnih reakcija osude svih prijetnji i zastrašivanja, Hrvatsku će gurnuti poziciju totalitarne države u kojoj se bez riječi dokidaju ljudska prava i u kojoj se neistomišljenicima ‘skida glava’. Zbog toga još jednom apeliram na smirivanje strasti, kako u verbalnom smislu, tako i u smislu stvarnih oblika fizičkih obračuna sa pojedincima koji imaju drugačiji svjetonazor od onog koji propagira aktualna vlast”, zaključio je.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/obersnel-zestoko-brani-frljica-je-simbol-svih-onih-s-kojima-aktualna-vlast-najavljuje-obracune-901444

Inkvizitor
08-03-2016, 11:08
To treba ignorirati. ne znam što se Karamarko sinoć uopće osvrnuo na tog lika. To je greška. Ne znam što to rade. Radi u tišini i smjenjujg ga, što imaš komentirat njegove pizdarije, isto tako Obersnelove.

Oni se ne znaju ponašat u takvim situacijama, to je nevjerovatno

Grunf
08-03-2016, 11:12
Lakonski ga je skinuo s vrata, dobro je rekao. Ignoriranje takvih podmuklih napada nije dobro, kao što ni ignoriranje podmuklog djelovanja kroz hrvatske institucije nije dobro.