PDA

Pogledaj Full Version : Ajmo irci!

caporegime
22-06-2011, 19:37
kako situacija u sjevernoj irskoj nimalo nije jednaka onoj u bih tako niti reakcije nisu iste.
naime, sjeverna irska kao dio UK je iopak demokratska zemlja u kojoj irsko katoličko stanovništvo ima apsolutnoi sva prava.
ipak, oni se ljute na izraze dominacije u vidu marševa protestanata.
i onda se stvarno naljute.
s druge strane u bih se sustavno krše prava hrvata. a hrvati piju kave i ispunjavaju listiće kladionice.
najjadniji i najčemerniji dio hrvata se pak naziva sinnfeinom i bavi se noćniom radom.
buše gume i šaraju po zidovima. po danu, se ne zna gdje se kriju a da dođe do pizdarije kvazisinfejn aktivisti bi bili daleko od poprišta nasilnih zbivanja.
kao još jedan raritet ostaje naziv. u prijevodu mi sami.
lokalni kvazi šinfejn aktivisti se i nisu istaknuli u tom smislu.
s jedne strane ispoljavaju bolesnu mržnju prema hrvatima iz hrvatske, nazivaju ih pičkama, iako je ogledni primjer pičke i papka, prosječni kvazi šinfejnovac.
uz to, prosječnom kvazišinfejnovcu glava je stalno među srpskim guzovima a jezik neumorno radi i odstranjuje skoreni materijal.
na koljenima je od dugotrajnog klečanja pred srbima stvporen i dodatni sloj kože koji parira čak i opanku na obrazu prosječnog kvazišinfejnovca.

kako se radi o pičkicama, evo nek i oni vide kako to rade pravi momci, kojima nitko ne uzima ni politička i druga prava nego ih samo provocira i pradira im po komšiluku.
za dakle, puno manju stvar pravi dečkići sinn fein associates (dakle ne članovi) rade ono što bi ove naše šinpičkicefejnovci trebali raditi kao osnovnu stvar.
dakle, noćne pičkice koji mrzite pereciju a srbima guzu ližete i kojima ne pada na pamet izaći na pravi megdan gledajte i uživajte. ili patite, kako vam već odgovara.

http://www.youtube.com/watch?v=LGDSfezh5mM

http://www.youtube.com/watch?v=lO-L7GCuVLw

http://www.youtube.com/watch?v=olAXYoOPkKQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GbJBAz8i9Iw&feature=related

NorthStand
23-06-2011, 00:47
Gremo slovenci, haha A o kome je ovdje riječ, o katolicima ako sam dobro shvatio?

caporegime
23-06-2011, 14:04
pa nećemo podržavati valjda protestante

NorthStand
23-06-2011, 19:11
Nećemo, barem ja neću. hihi A za ovu akciju katolika, same pohvale. :clap

milky way
07-01-2013, 05:27
03.12 republikanski gradski vijećnici koji čine većinu u gradskim vlastima su izglasali uklanjanje britanske zastave osim tijekom 17 dana u godini kada su drzavni praznici i to je povod za ove nerede.Britanska se zastava neprekinuto vijorila od 1906. godine.Sjeverna Irska nije niti je ikada bila dio Velike Britanije nego dio Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/neredi-u-belfastu-uhiceno-70-prosvjednika-ozlijedjena-52-policajca/655755.aspx

Treba reci da ogroman broj ljudi u republici je zadovoljan trenutnim stanjem i uopce ih neopterecuje "problem" SI te je cak na sjeveru jedan dobar dio katolika OK sa trenutnim stanjem.

Inace 04.09 prosle godine je ubijen 32-godisnji Alan Ryan vodja RIRE(Real Irish Republic Army) od strane udruzenih narko dilera koji su svi odreda placali reket RIRI ali organizirani kriminal je u irskoj toliko jak da se vec niz godina ulazi u sukobe sa paravojnim formacijama jer prije nekoliko godina je takodjer doslo do sukoba jednog od najjacih dublinskih narko bossova Fat Freddia i INLE(koja je odgovorna za 111 ubojstava od '75 do '98) jpod vodstvom Declan "Whacker" Duffya jer su mu htjeli opaliti reket koji je zavrsio uz nekoliko zrtava ovako sa strane gledajuci "nerijeseno".Duffy je trenutno u zatvoru zbog ubojstva britanskog vojnika u 80ima.

http://www.independent.ie/national-news/real-ira-leader-terrorist-shot-dead-in-street-by-likely-hired-hitman-say-gardai-3217977.html

(Fat Freedie vs Duffy)
http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-10724854

http://www.youtube.com/watch?v=a5st54rxxdE

Humphrey
07-01-2013, 16:03
Podržavam borbu irskih katolika za nacionalnu neovisnost, ali IRA je kao tumor. Valjda zato što su ljevičari i ne treba ništa dobroga očekivati od njih. Kad bi se i prešlo preko terorizma i ubijanja civila(atentati na britanske vojnike i političare su po meni ok)ostaje ta hobotnica koja reketari, pljačka, ubija.A ni paramilitarne skupine sa druge strane nisu ništa bolje, svi su postali sami sebi svrha i sad parazitiraju na društvu i običnim ljudima.

milky way
16-01-2013, 02:07
@Stonewall Jackson

U topicu "Hrvatska Nacionalna Ljevica" si napisao da je Fianna Fail nacionalna ljevica ali niti je ljevica niti nacionalna stranka.

belfast

http://i49.tinypic.com/2lxgm7r.jpg

http://i47.tinypic.com/2qw32th.jpg

http://www.itv.com/news/update/2013-01-14/psni-chief-pleads-with-parents-to-control-rioting-children/

NorthStand
16-01-2013, 14:50
Podržavam borbu irskih katolika za nacionalnu neovisnost, ali IRA je kao tumor. Valjda zato što su ljevičari i ne treba ništa dobroga očekivati od njih. Kad bi se i prešlo preko terorizma i ubijanja civila(atentati na britanske vojnike i političare su po meni ok)ostaje ta hobotnica koja reketari, pljačka, ubija.A ni paramilitarne skupine sa druge strane nisu ništa bolje, svi su postali sami sebi svrha i sad parazitiraju na društvu i običnim ljudima.

koliko su englezi pobili iraca, iskreno ne vidim u tome niti najmanji problem, ionako da ta famozna IRA napravi još stotine bombaških napada neće nikad moći izjednačit broj pobijenih od strane engleza. možda to i nije cilj, ali opet je jasno ko dan da su ovdje jedine žrtve irci. jer terorizam je obično oružje slabijeg, kao što i palestinci npr služe se istim metodama protiv židova. osobno te engleze ne podnosim, i niti najmanje ne zamjeram ircima ništa. kao što sam reko, imaju pravo borit se za svoje ciljeve na način na koji misle da je za njih najbolje. i to moraliziranje, kada se manji narodi pobune protiv većih mi je stvarno već ogavno. pa ti veliki narod ni za jedan svoj zločin nisu odgovarali, pogotovo ovaj šljam engleski mi se našo žalit na terorizam. iskreno i kad im talibani dignu one željeznice u zrak, ne žalim ih. baš mi se gade, i svatko normalan zna koliko je šteta engleska politika napravila škotima ircima na kraju krajeva i nama hrvatima. tako da nisam lud, da se s njima solidariziram i osuđujem terorizam od strane IRA. ovo pacifiziranje IRA, je loše, ali čudno mi je da Irci ko jedan veliki narod ne mogu silom vratit sjever irske u svoje ruke, ne treba njima terorizam kad ih je 80 Miliona u svijetu, samo trebaju napravit veliku vojsku i osvojit sjevernu irsku. a od 80M ljudi, valjda se može naći par miliona dragovoljaca. :D ako ne može, onda su si sami krivi, i nema im smisla plakat kad nisu u stanju organizirat se i napravit nešto konkretno.

Vepar
17-01-2013, 18:01
koliko su englezi pobili iraca, iskreno ne vidim u tome niti najmanji problem, ionako da ta famozna IRA napravi još stotine bombaških napada neće nikad moći izjednačit broj pobijenih od strane engleza. možda to i nije cilj, ali opet je jasno ko dan da su ovdje jedine žrtve irci. jer terorizam je obično oružje slabijeg, kao što i palestinci npr služe se istim metodama protiv židova. osobno te engleze ne podnosim, i niti najmanje ne zamjeram ircima ništa. kao što sam reko, imaju pravo borit se za svoje ciljeve na način na koji misle da je za njih najbolje. i to moraliziranje, kada se manji narodi pobune protiv većih mi je stvarno već ogavno. pa ti veliki narod ni za jedan svoj zločin nisu odgovarali, pogotovo ovaj šljam engleski mi se našo žalit na terorizam. iskreno i kad im talibani dignu one željeznice u zrak, ne žalim ih. baš mi se gade, i svatko normalan zna koliko je šteta engleska politika napravila škotima ircima na kraju krajeva i nama hrvatima. tako da nisam lud, da se s njima solidariziram i osuđujem terorizam od strane IRA. ovo pacifiziranje IRA, je loše, ali čudno mi je da Irci ko jedan veliki narod ne mogu silom vratit sjever irske u svoje ruke, ne treba njima terorizam kad ih je 80 Miliona u svijetu, samo trebaju napravit veliku vojsku i osvojit sjevernu irsku. a od 80M ljudi, valjda se može naći par miliona dragovoljaca. :D ako ne može, onda su si sami krivi, i nema im smisla plakat kad nisu u stanju organizirat se i napravit nešto konkretno.

Ali i protestanti u Sj. Irskoj su Škoti, barem podrijetlom, ako ne osjećajem. I po vjeri nisu anglinkanci nego prezbeterijanci (kalvinsti). Iako su uvijek bili u službi engleke krune i politike, nekako ih ne smatram sasvim antipatičnima. Možda bi bilo dobro da se i oni probude:)

milky way
18-01-2013, 04:15

Nije to bas sve tako jednostavno.U gradjanskom ratu su irci bili puno okrutniji jedni prema drugima nego prema englezima i nego sto su englezi bili prema njima.Prvotna IRA koja je osnovana 1913 se raspala 1922 nakon potpisivanja anglo-irskog sporazuma kojim je stvorena slobodna irska drzava ali je odcjepljeno od matice 6 pokrajina na sjeveru sa vecinskim protestantskim stanovnistvom - Sjeverna Irska.Pripadnici IRE koji su pristali na sporazum na celu sa Michael Collinsom(dotadasnjim vodjom IRE) su postali jezgra nove vojske dok je ipak vecina bivsih pripadnika IRE se pridruzilo anti sporazumnim jedinicama.Rat je zavrsio nakon manje od godinu dana kao sto je i ocito pobjedom pristalica sporazuma ali i smrcu Michael Collinsa.Ima odlican film sa Liam Neesonom - "Michael Collins" pa ga pogledaj.

milky way
18-01-2013, 05:57
Ali i protestanti u Sj. Irskoj su Škoti, barem podrijetlom, ako ne osjećajem. I po vjeri nisu anglinkanci nego prezbeterijanci (kalvinsti). Iako su uvijek bili u službi engleke krune i politike, nekako ih ne smatram sasvim antipatičnima. Možda bi bilo dobro da se i oni probude:)

Nebi rekao da postoji razlika izmedju anglikanaca i prezbeterijanaca,stovise najradikalniji unionisti glasaju za Demokratsku Unijonisticku Stranku pod vodstvom Ian Paisleya prezbeterijanskog svecenika i antikatolika.U republici postoji "Church of Ireland" druga po velicini vjerska zajednica(makar ce ih islam uskoro preskociti),anglikanci a poznata katedrala Sv.Patrika u dublin nije katolicka nego bas njihova.

Stonewall Jackson
18-01-2013, 12:46
Pozicioniranje i povijesno previranje izmedju de valere i collinsa,utjecalo je i na kasnije odredjivanje puta te stranke..Puno je i previse vremena proslo od kada su se raydvojili puti dvije stranke prije i nakon gradjanskog rata,pa tako i danas u svijetlu novih trendova promatramo fiana fail..U biti ,to i jest danasnji paradoks..Iako nisu htjeli pristati na komprompis koji je nudjen mirom iz londona i odvajanjem 6 okruga te prisegom britanskoj kruni,puno zesce ne putu reinkorporacije sjeverne irske u irske,stoji danasnji sinn fein..Ali iz nase perspektive,a gotovo sigurno i vecine iraca,dinn gael je demokrscanska stranka,kao i fiana fail..Jednostavno dugotrojana vladavina na irskom politickom nebu,dovela je do zastranjivanja i politickog puta vec tamo sredinom 00-tih,kada je berti ahern krenuo voditi stranku u krivom smjeru..Politicki yaokret ulijevo iz ekonomske perspektive i puno ostrija javna retorika,donjela je pobjedu fine gaelu na ovim izborima..

Kad pogledas nas i irce,mi jpos dugo vremena necemo imati bilo kakvu nacionalnu stranku..

Vepar
18-01-2013, 18:44
Nebi rekao da postoji razlika izmedju anglikanaca i prezbeterijanaca,stovise najradikalniji unionisti glasaju za Demokratsku Unijonisticku Stranku pod vodstvom Ian Paisleya prezbeterijanskog svecenika i antikatolika.U republici postoji "Church of Ireland" druga po velicini vjerska zajednica(makar ce ih islam uskoro preskociti),anglikanci a poznata katedrala Sv.Patrika u dublin nije katolicka nego bas njihova.

Pa da, ali ako u Škotskoj porastu separatističke tendencije, možda se i kod njih nešto promijeni. Ipak nisu Englezi.:nezna

milky way
20-01-2013, 05:10
Pozicioniranje i povijesno previranje izmedju de valere i collinsa,utjecalo je i na kasnije odredjivanje puta te stranke..Puno je i previse vremena proslo od kada su se raydvojili puti dvije stranke prije i nakon gradjanskog rata,pa tako i danas u svijetlu novih trendova promatramo fiana fail..U biti ,to i jest danasnji paradoks..Iako nisu htjeli pristati na komprompis koji je nudjen mirom iz londona i odvajanjem 6 okruga te prisegom britanskoj kruni,puno zesce ne putu reinkorporacije sjeverne irske u irske,stoji danasnji sinn fein..Ali iz nase perspektive,a gotovo sigurno i vecine iraca,dinn gael je demokrscanska stranka,kao i fiana fail..Jednostavno dugotrojana vladavina na irskom politickom nebu,dovela je do zastranjivanja i politickog puta vec tamo sredinom 00-tih,kada je berti ahern krenuo voditi stranku u krivom smjeru..Politicki yaokret ulijevo iz ekonomske perspektive i puno ostrija javna retorika,donjela je pobjedu fine gaelu na ovim izborima..

Kad pogledas nas i irce,mi jpos dugo vremena necemo imati bilo kakvu nacionalnu stranku..

Svasta si ti tu sad napisao :kez

I Fine Gael i Fianna Fail su nastale nakon gradjanskog rata a osnivac ove druge je smrad i izdajnik Eamon de Valera.Najstarija irska stranka osnovana 1905 godine je naravno Sinn Fein a par godina nakon njih osnovana je "Labour Party".Od prvih izbora 1937.g sve do danas na celu drzave se izmjenjuju Fianna Fail i koalicija Fine Gael & Labour Party,znaci nikad Fine Gael nije samostalno pobjedio a Labour Party je jednom bio i na vlasti sa Fianna Fail. :rolleyes: E sad,u cijeloj toj prici zanimljivo je da je Fine Gael desni centar a njihov tradicionalni saveznik "Labour Party" politicki centar prema ljevo dok su njihovi protivnici Fianna Fail negdje u sredini izmedju njih. :009 Politika...Dolaskom Gerry Adamsa na celo Sinn Feina izborna politika pocinje biti sve vaznije pa tako u republici od izbora 82 te 1% glasova i 0 zastupnickih mjesta dolaze 2011 na 10% glasova i 14 zastupnickih mjesta(od 166).

Gerry Adams jucer zatrazio izbore za ujedinjenje republike i sjeverne irske.

http://www.rte.ie/news/2013/0119/sinn-fein-conference.html

razlog je ovo..

http://www.business.hr/dogadjaji/sjeverna-irska-prvi-put-ima-manje-od-50-posto-protestanata

zanimljivo...

http://sluggerotoole.com/2012/11/27/in-the-republic-fianna-fail-and-fine-gael-supporters-more-enthusiastic-for-ui-than-those-of-sinn-fein/

milky way
20-01-2013, 05:33
Pa da, ali ako u Škotskoj porastu separatističke tendencije, možda se i kod njih nešto promijeni. Ipak nisu Englezi.:nezna

Nikad skotski nacionalizam nije bio izrazeniji a svejedno manje od 30% ljudi je za nezavisnost.Relano,to je maksimum SNP-a i price o nezavisnoj skotskoj.Izbori sljedece godine ce biti puka formalnost i siguran sam da ce se broj pristalica neovisnosti dotada jos smanjiti.

E sad zamisli da je ovo gore napisano glupost i da skoti nagodinu izglasaju nezavisnost pa mi odgovori u kom smislu mislis da bi se oni promjenili i zasto?Prica je otprilike ko srbi i crnogorci...

Stonewall Jackson
20-01-2013, 16:17
Govorimo u pozicioniranju stranaka u irskoj u odnosu na britance i london,te kako nama izgledaju iz hrvatske perspektive..Ali nesto drugo me zanima..

Zasto je de valera smrad i izdajnik..Nije htio pristati na ugovor i to je njegovo pravo..Sto se tice mene,Collins je postigao maksimalno moguce u toj situaciji i sve drugo je voda na mlin britanaca,a narocito kasniji gradjanski rat..Ali je de valera cvrsto vjerovao u svoje stavove i nije htio pristati na uvjete mirovnog ugovora..Nije on manje zbog toga volio irsku,niti bio vise izdajnik od collinsa..Ok,kasnije je priznao krivicu i nemogucnost da dugorocno gleda u buducnost,ali takvu situaciju smo imali i mi skoro u pocetku devedesetih sa hsp-om i hdz-om..to ne znaci da gledanje nase dvije stranke i njihovih simpatizera mora iskljucivai ljubav prema drzavi i izdaju iste..jednostavno dva drugacija puta ka ostvarivanju istoga cilja..

i collins i de valera su htjeli ujedinjenu irsku..put koji su birali nije bio isti i to je sve..

Stonewall Jackson
20-01-2013, 16:19
Nikad skotski nacionalizam nije bio izrazeniji a svejedno manje od 30% ljudi je za nezavisnost.Relano,to je maksimum SNP-a i price o nezavisnoj skotskoj.Izbori sljedece godine ce biti puka formalnost i siguran sam da ce se broj pristalica neovisnosti dotada jos smanjiti.

E sad zamisli da je ovo gore napisano glupost i da skoti nagodinu izglasaju nezavisnost pa mi odgovori u kom smislu mislis da bi se oni promjenili i zasto?Prica je otprilike ko srbi i crnogorci...
Upravo tako..Skoti koji podupiru nezavisnot su strasno marginalizirani,a povijesno im je dobar dio ljudi reinkorporiran u uk naciju..plus,ekonomski pokazatelji idu ka tome da im je bolje ostati unutar krune i medijska masinerija je ucinila svoje,tako da su sanse za neovisnost i takav rezultat na referendumu jednake nuli..London je odradio politicki dobar posao sa skotskom..za njih same..

caporegime
20-01-2013, 17:27
pa neznam baš.......izlazak iz uk bi donio škotskoj puno više. ekonomski.
druga stvar što je barem pola škota u klasi "unionist".

Vepar
20-01-2013, 19:45

Pa odmah danas neće većinu odnijeti separatisti, tu se slažem, ali za 20, 40 godina, tko zna. A čak i ako ne izglasaju neovisnost, dovoljno je da se promjeni način razmišljanja, odnos prema sebi i drugima. Mislim da bi u hipotetskom slučaju da Škotska postane samostalna, isto mogli tražiti i ovi, a ni Engleskoj u tom slučaju više neće biti toliko zanimljiva Sjeverna Irska.

milky way
21-01-2013, 02:24
Pa odmah danas neće većinu odnijeti separatisti, tu se slažem, ali za 20, 40 godina, tko zna. A čak i ako ne izglasaju neovisnost, dovoljno je da se promjeni način razmišljanja, odnos prema sebi i drugima. Mislim da bi u hipotetskom slučaju da Škotska postane samostalna, isto mogli tražiti i ovi, a ni Engleskoj u tom slučaju više neće biti toliko zanimljiva Sjeverna Irska.

Gerry Adams je kao sto sam vec napisao prekjucer zatrazio referendum o ujedinjenju irske za vrijeme trajanja sljedeceg assembly-a i uzevsi u obzir ovo ( http://www.business.hr/dogadjaji/sjeverna-irska-prvi-put-ima-manje-od-50-posto-protestanata ) ujedinjenje je pred vratima.Ako ne u blizoj buducnosti onda ce u nekom srednjem razdoblju najvjerovatnije doci do ujedinjenja dok je skotska dio GB,imaju jako isprepletenu povijest sa engleskom,veliki broj skota su ponosni sto su britanci i tako da nevjerujem da ce doci do odvajanja ni nakon 50 godina ali sve je moguce.Inace SNP kaze da ce i dalje kraljica ostati na celu drzave u slucaju nezavisnosti.

milky way
21-01-2013, 02:37
@Stonewall Jackson

Prvenstveno zato sto nije pristao na ugovor te zato sto je izdao Sinn Fein.I jedan i drugi su dolazili iz iste stranke sa tom razlikom da je jedan bio ratnik i istinski domoljub a drugi "filozof" koji je gledao samo na vlastiti probitak,sto je najgore nije bio cak ni irac...Katastrofa...

dalton
21-01-2013, 02:39
Gerry Adams je kao sto sam vec napisao prekjucer zatrazio referendum o ujedinjenju irske za vrijeme trajanja sljedeceg assembly-a i uzevsi u obzir ovo ( http://www.business.hr/dogadjaji/sjeverna-irska-prvi-put-ima-manje-od-50-posto-protestanata ) ujedinjenje je pred vratima.Ako ne u blizoj buducnosti onda ce u nekom srednjem razdoblju najvjerovatnije doci do ujedinjenja dok je skotska dio GB,imaju jako isprepletenu povijest sa engleskom,veliki broj skota su ponosni sto su britanci i tako da nevjerujem da ce doci do odvajanja ni nakon 50 godina ali sve je moguce.Inace SNP kaze da ce i dalje kraljica ostati na celu drzave u slucaju nezavisnosti.
ubili su ih katolici sexom,,,e to je posal,,
mislin da je skotima dobro i zato ih boli kita,,,čita san nedavno da su englezi naplačivali ircima danje svjetlo,,,,naime neka zena je vodila turiste i i kad su vidili sazidane prozore ljudi su je upitali o čemu se radi ,,ona im je odgovorila da je to ostavljeno kao povjest da se vidi sta su radili englezi ircima u svojoj zemlji,,,ako očes sumce plati ako ne,,matuni umisto ponistre,,,,