PDA

Pogledaj Full Version : BiH-Tko će s kime, ko će koga-Koalicija na vrhu

caporegime
21-12-2010, 21:26
http://www.vecernji.ba/vijesti/covic-grubi-nacin-zanemarivanja-hrvata-bih-clanak-230518

Koloplet pregovarača, stranaka, kandidata, pretendenata na vlast a kao najzanimljivije kombinacije koje bi mogle proizaći iz svega toga, ponajviše zbog samog sastava stranaka koje su u igri za moguće koalicije, a za koje bi čovjek nevičan i neiskusan u svemogućnosti bosanskohercegovačkog spajanja nespojivog, pomislio da ih sam Bog nikad ne spojio u neki suvisao okup zbunjuju i mene.
kako će sve ovo do vraga završiti i koje su posljedice po državu koalicije koja ne bi, ugrubo rečeno, predstavljala ono što nazivamo većinska volja pojedinog naroda uobličena u vrh bih vlasti?

zlatni_ljiljan
21-12-2010, 22:18
Najveci paradox je moguca koalicija SDP-HSP ,pa to nema ni u Zimbabveu...ali kod nas je moguce pasti u raubu na keca i kralja,pa ni ovo vise ne cudi...

caporegime
22-12-2010, 14:02
http://slobodnadalmacija.hr/BiH/tabid/68/articleType/ArticleView/articleId/124841/Default.aspx

caporegime
22-12-2010, 17:18
http://www.vecernji.ba/vijesti/lasic-platforma-sdp-a-ima-smisla-ako-se-vlast-ukljuce-dva-hdz-a-clanak-230955

caporegime
28-12-2010, 21:10
http://www.vecernji.ba/vijesti/bosic-oni-koji-odbijaju-sastanak-dogovor-snosit-ce-posljedice-clanak-232770

šta li će od ovoga biti?

Graničar Jozo
28-12-2010, 21:19
http://poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=25375:skuptina-zeniko-dobojskog-kantona-izabrala-delegate-za-dom-naroda-federalnog-parlamenta&catid=89:bh-lonac&Itemid=401

Izbor delegata, posebno iz reda hrvatskog naroda, iako se očekivalo drugačije, pokazao je sve slabosti koalicije stranaka okupljenih oko platforme SDP-a. Jedan od tri poslanika Narodne stranke radom za boljitak, suprotno ranijem dogovoru centrala stranaka, glasao je za listu HDZ-a, omogućivši tako ovoj političkoj partiji da dobije delegata u Domu naroda. Lideri SDP-a i SDA u Zeničko-dobojskom kantonu, vidno iznenađeni biranjem Narodne stranke radom za boljitak, najavili su da će centralama poručiti da razmotre njeno učešće u koaliciji.

E nisam mislio da će moj ZE-DO kanton biti prevaga.

HVO-110
29-12-2010, 10:45
Nadajmo se da će naša županija biti presudna, a mogao bi i Ljiljanov kanton.
Ali ovo što SDP radi, to definitivno nije normalno. To ne da je silovanje izbora Hrvata, to je orgijsko silovanje. Redaljka
Jesi vidio što smo jaka županija, 8 zastupnika Hrvata imamo.
Još malo pa će biti mješovita:rofl:rofl:rofl

caporegime
29-12-2010, 10:53
Nije mi jasno, zar netk ostvarno misli da će nasilnim isključivanjem istinskih predstavnika jednog naroda, učiniti išta bolje zemlji u koju se kunu.
time samo podrivaju temelje zdravoj izgradnji države.
kad će više shvatiti da jedna država kao što je bih, ako stvarno želi funkcionirati, mora biti ustrojena tako da svatko ima više razloga za njezin opstanak nego da u njoj počinje gledati omču oko vrata.
nije bih ni hrvatska ni srbija odnosno nacionalno država bitno najbrojnijeg naroda i nije moguće ponašati se u njoj kao što se u svojoj državi ponašaju temeljni narodi sa znatnom većinom stanovništva. bih sada igra ulogu onoga što je bila juga a na juginim greškama i propalom ponašanju treba izvlačiti pouke.
jednostavno, bih je drukčija i tko ne shvaća realitete njezinog postojanja zabija joj čavle u sanduk.
a paradoks je da zapravo na opisan način, najviše rade na razvaljivanju i odumiranju zemlje politički predstavnici naroda koji se najviše kunu u bih.
kad će nekom više iz dupeta u glavu da ovakav način ponašanja više ne ide.

Graničar Jozo
30-12-2010, 09:13
Jesi vidio što smo jaka županija, 8 zastupnika Hrvata imamo.
Još malo pa će biti mješovita:rofl:rofl:rofl

da jaka... :)

zanima me tko je glasao za listu HDZ-a iz ljijanovićeve stranke.

Jedan od tri poslanika Narodne stranke radom za boljitak, suprotno ranijem dogovoru centrala stranaka, glasao je za listu HDZ-a, omogućivši tako ovoj političkoj partiji da dobije delegata u Domu naroda.

caporegime
30-12-2010, 13:05
http://www.vecernji.ba/vijesti/koalicija-dva-hdz-a-ima-vise-zastupnika-sbz-u-clanak-233785

veselo je i u sbž

Graničar Jozo
31-12-2010, 10:20
Znači li ovo da politika HDZ-ova (hrvatska politika) ipak nije tako naivna kako se nama čini ili mi uvjek reagiramo s nožem pod grlom?

caporegime
12-01-2011, 13:43
http://www.vecernji.ba/vijesti/sdp-putu-da-eliminira-hrvate-vlasti-federaciji-clanak-237790

pokvarena igra se nastavlja

HVO-110
12-01-2011, 13:54
Čini se da će Babina kćerka biti presudni glas.
Ako ona bude na strani SDP-a, onda imaju 6 zastupnika u Domu naroda.

caporegime
17-01-2011, 17:13
sve zanimljivije i zanimljivije.- evo tekst iz današnjeg večernjaka

Hoće li matematička koalicija 2+2+2, sastavljena od SDA-SDP-a na jednoj, HDZ-a BiH i HDZ-a 1900 na drugoj i SNSD-a i SDS-a na trećoj strani, tvoriti buduću vlast u BiH - pitanje je na kojem bi neki, barem uopćeni odgovor trebao biti pronađen na današnjem sastanku čelnika parlamentarnih stranaka koji su održava u Sarajevu.

Spremni na dogovor

Osjetno omekšanih političkih stavova s prijedlogom o koaliciji šest stranaka, uz mogućnost priključenja manjih stranaka, ići će, kako doznajemo, čelništvo SDA. Iz izjave koju je medijima dao glasnogovornik ove stranke Samir Kaplan, izgleda da je njihov predsjednik Suleman Tihić, po pritiskom iz Predsjedništva stranke, pristao na ovakvu mogućnost, bez obzira na otvoreno protivljenje SDP-a i Zlatka Lagumdžije.

Suočen s mogućnošću izbijanja ozbiljne političke krize koja će se reflektirati i na ionako loše ekonomsko stanje u državi, kao i s pritiscima koji stižu iz međunarodne zajednice, i SDP je spreman na stvaranje šireg koalicijskog postupka koji bi uključio HDZ 1990 i HDZ BiH.

Federacija u problemima

Iako je nezahvalno bilo što prognozirati, vrlo je izvjesno da SDP potpuno iziđe iz institucija državne vlasti i prijeđe u političku oporbu u državi, a da u FBiH, zajedno s koalicijskim partnerima, ostane na vlasti. Kašnjenje u uspostavi vlasti u Federaciji BiH već se počelo negativno reflektirati na proračunske korisnike. Na drugoj strani, predsjednik RS-a Milorad Dodig smatra da se za stanje u BiH Republika Srpska ne treba osjećati posebno odgovornom i da je primarna odgovornost njezinih službenika u entitetu. “Neki su veoma uznemireni zbog te situacije, ali mi nismo. Mislimo da predsjedatelj Vijeća ministara treba biti predstavnik HDZ-a, koji ima političko-predstavnički kapacitet hrvatskog naroda. Po prirodi stvari i rotacije koja treba se održati u BiH, ako netko hoće državu BiH, Ministarstvo vanjskih poslova treba pripasti Srbima, a o ostalom možemo razgovarati”, rekao je Dodik.

caporegime
17-01-2011, 17:26
http://www.vecernji.ba/vijesti/ljubic-u-iducih-15-dana-nece-biti-dogovora-vlasti-bih-clanak-240489

zaba1111
17-01-2011, 22:45
Muslimani su se potpunu uspaničili , samo što Josipaovića nisu nazvali ustašom, Lagumdžija 20 minuta u dnevniku uzrujano proziva HR zbog miješanja, večeras u 60 minuta doveli Banca koji sve to doživljava dramatično, vuče se paralela s Tuđmanom i Miloševićem, Banac tumači da je nova politika iz HR posljedica nove suradnje HR i Srbije i Tadićevih pritisaka.

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 23:06
Muslimani su se potpunu uspaničili , samo što Josipaovića nisu nazvali ustašom, Lagumdžija 20 minuta u dnevniku uzrujano proziva HR zbog miješanja, večeras u 60 minuta doveli Banca koji sve to doživljava dramatično, vuče se paralela s Tuđmanom i Miloševićem, Banac tumači da je nova politika iz HR posljedica nove suradnje HR i Srbije i Tadićevih pritisaka.

Nisu se muslimani uspanichili Zabac,nego SDP i Lagumdzija, svaki normalan Bosnjak zna da su Srbija i Hrvatska supotpisnice Daytona i da je normalno da se zauzmu za svoje sunarodnjake u BIH...s tim paushalnim izjavama ispadas k'o i prosjechni Totem,a ipak si ti pametan dechko koji ne treba nasjedati na takve gluposti...

caporegime
17-01-2011, 23:06

skromnost je stvarno vrlina.
muslimani su očito osjetili da je došlo vrijeme da i oni malo dominiraju i tu priliku ne žele propustiti pa makar uložili sve na stol.
stvarno mi nije jasno, zar im je tako teško shvatiti da je troentitetska bih s funkcionalnim centralnim tijelima i nadležnosti najbolji put za cijelu i funkcionalnu bih?
ovako u želji da malo izdominiraju kuhaju naveliko i ne shvaćaju da će se lonac razletit u vražju mater a jednom kad se opet počne razlijetat pitanje je koliko će se međunarodnim faktorima dati sve to pokušati skrpiti u cjelinu.
ko zna, da smo i mi bili tako kockarski raspoloženi 95 pa umislili da možemo uzeti sve...ko zna kako bi to završilo.
stali smo na vrijeme, možda je moglo i bolje ali još je više moglo i gore.

caporegime
17-01-2011, 23:15
Nisu se muslimani uspanichili Zabac,nego SDP i Lagumdzija, svaki normalan Bosnjak zna da su Srbija i Hrvatska supotpisnice Daytona i da je normalno da se zauzmu za svoje sunarodnjake u BIH...s tim paushalnim izjavama ispadas k'o i prosjechni Totem,a ipak si ti pametan dechko koji ne treba nasjedati na takve gluposti...

al moraš priznati da sdp i lagumdžija uzimaju sve veći kolač muslimanskih glasova i da je ovo što rade, ja ne znam, dokazivanje nečega nekome a da nema normalnog i racionalnog razloga da to moraju raditi.
ne želim izjednačavati cijeli narod s sdp-ovskim akrobacijama ali s obzirom na njihov utjecaj na medije, bojim se da će samo i dalje rasti i uspijevati običan narod uvjeravati u svoju priču.
a s pričom opet o neko dvostrukoj agresiji, podjeli bosne i sličnim stvarima koje su utisnuli prosječnom muslimanu u mentalni sklop kao nešto najnegatiovnije što se može dogoditi, kako možeš više uvjeriti običnog čovjeka da je sve što hrvati hoće istinska jednakopravnost, pa ako je nije moguće provesti kroz federaciju onda samo žele da u okviru jedne države bih ostvaruju svoja prava kao što ga već ostali narodi ostvaruju. jedan putem ratnopolitičkih dobitaka a jedan koji u zadnje vrijeme preko svojih političkih prvaka dominira na zajedničkom području na račun onog drugog.
ja ne sumnja da će ljudi kad tad skužiti sdp-ovske šupljake i njihovo licemjerje ali dok se to ne dogodi ovi mogu priličnu frku izazvat.
a gledaj dalje, ako ovi iz sda vide recept po kkojemu sdp uzima prostor i birače, možda pomisle da je radikalizacija pravi put i oni krenu isto tako.
a to može pokrenuti pravi domino efekt sukoba koji se bog sam zna kako može završiti.

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 23:23
...trenutno ima u BIH oko 300 000 slijepaca koji u Zlaji vide novog Titu,ali kao i svaki modni trend,a SDP BIH je nista do obicni IN produkt ,oni ce ubrzo prdnuti politichki u fenjer,ne moze se u BIH prodati prica o gradjanskoj opciji i slichne nebuloze,to ne prolazi kod neke nene u Cazinu ili dosta iz Kaknja...kaka multikulti i njihove fore...drzava se mora napraviti tako da postoje tri entiteta u kojoj ce svaki od konstitutivnih naroda imati apsolutnu vlast u "svojoj avliji" samo tako ce biti siti vuci i na broju ovce...ljudi moji vidjecete da ce Lagumdzija popushiti ili cemo fakat imati Iraq kako on kaze...

caporegime
17-01-2011, 23:27
...trenutno ima u BIH oko 300 000 slijepaca koji u Zlaji vide novog Titu,ali kao i svaki modni trend,a SDP BIH je nista do obicni IN produkt ,oni ce ubrzo prdnuti politichki u fenjer,ne moze se u BIH prodati prica o gradjanskoj opciji i slichne nebuloze,to ne prolazi kod neke nene u Cazinu ili dosta iz Kaknja...kaka multikulti i njihove fore...drzava se mora napraviti tako da postoje tri entiteta u kojoj ce svaki od konstitutivnih naroda imati apsolutnu vlast u "svojoj avliji" samo tako ce biti siti vuci i na broju ovce...ljudi moji vidjecete da ce Lagumdzija popushiti ili cemo fakat imati Iraq kako on kaze...

bog ti riječi pozlatio ali.....bih je zemlja u kojoj logika i razum sjede, gledaju prazno i vrte glavom i ne vjeruju svojim očima

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 23:32
...ja sam da se zaokruzi taj treci hrvatski entitet ,pa da pochnemo krchiti put kao evropskim integracijama,da napokon budemo tamo gdje pripadamo,a ne da nam se smiju oni koje smo ne tako davno guzili za tri "chrljene" i ismijavali dok su nam prodavali plinske boce,sramota je da tamo neka Poljska,Rumunija ,Bugarska i ostali ciganluk grabi galopom i ekonomski se gradi,dok mi koji smo jos uvijek hadze kaskamo u mjestu vec dvajes i kusur godina zbog hrpe megalomana i shupaka koji bi mater zajebali za fotelju...

caporegime
17-01-2011, 23:37
nemoj života ti poljsku u isti paket s rumunjima i bugarima.
dušu griešiš.
jes da su prije rata dolazili i prodavali na placevima ali to je ipak zemlja koja ima neku povijsnu vrijednost dok ove dvije........bože sačuvaj.
imao prilike vidjeti i jednu i drugu u zadnjih par godina i toje baš ono bože sačuvaj.
bih izgleda kao teški zapad.

zlatni_ljiljan
17-01-2011, 23:46
nemoj života ti poljsku u isti paket s rumunjima i bugarima.
dušu griešiš.
jes da su prije rata dolazili i prodavali na placevima ali to je ipak zemlja koja ima neku povijsnu vrijednost dok ove dvije........bože sačuvaj.
imao prilike vidjeti i jednu i drugu u zadnjih par godina i toje baš ono bože sačuvaj.
bih izgleda kao teški zapad.

Poljaci jesu bili sirotinja, ali su pojam kulture u odnosu na ove cigane i ako nista dali su velikog chovjeka mozda najveceg u proslom vjeku tj Vojtilu,to stoji svakako da imaju kako kulturnu tamo i historijsku vrijednost i jako su ugodni ljudi za razliku od rumunjskih cigana i bugarskih prosjaka,pa Zenica je Monte Carlo za Varnu recimo...

caporegime
18-01-2011, 21:04
http://www.dnevnik.ba/novosti/bih/numanovi%C4%87-mi-gdje-stignemo-majoriziramo-hrvate-ga%C5%A1parevi%C4%87-po%C4%8Detak-nove-politike-hrvatske

ako ovo izjavi glavni urednik avaza znači li to da među muslimanskim političkim snaga dolazi do svijesti ideja da ovako dalje ne ide i da će tek sa zadovoljnim hrvatima i bih kao država moći krenuti naprijed.

NorthStand
18-01-2011, 23:12
Ma ovaj Lagumdžija je najobičnij, pokvareni isprdak, sarajlijske politike, politike koja najviše uništava koncept "jedinstvene BiH", malo su se previše osilili, morat će ponovo Mladić urigirat s istoka, i Tuta s zapada. haha

caporegime
18-01-2011, 23:29
ali neki trendovi kao da govore da među samim muslimanima sazrijeva svijest da se hrvatima radi nepravda i da samo zadovoljni hrvati jamče cjelovitu bih.
nadam se da je to vjesnik boljih vremena a ne samo trenutno razvedravanje

caporegime
21-01-2011, 11:42
http://www.vecernji.ba/vijesti/sporazum-dva-hdz-a-se-vec-primjenjuje-razini-opcina-clanak-242309
zanimljivo kako sada surađuju a protekli izbori su bili prava bojišnica na kojoj su manje više ove dvije stranke svu prljavštinu koncentrirali u napadima jedni na druge.
ako ih je već ivo sanader umjetno podijelio, sad kad ga nema zar ne bi mogli opet stvoriti jednu stranku? ili su privatni ego tripovi jači od općeg dobra?

NorthStand
22-01-2011, 02:03
Na žalost, privatni ego tripovi su jači od svega što oni poznaju. Iako bilo bi lijepo za vidjet, da se ujedine, i krenu zajedno protiv bagre. Jer samo zajedno će nešto napravit, budu li podjeljeni, jao hrvatima u BiH.

NorthStand
22-01-2011, 02:11
ali neki trendovi kao da govore da među samim muslimanima sazrijeva svijest da se hrvatima radi nepravda i da samo zadovoljni hrvati jamče cjelovitu bih.
nadam se da je to vjesnik boljih vremena a ne samo trenutno razvedravanje

Mislim da su takvi kod Bošnjaka u debeloj manjini, na žalost od kad je rat završio, Bošnjaci su se radikalnije postavili prema hrvatima nego prema srbima. Razlog je jednostavan, nas je manje, pa nas se i lakše mogu riješit, i onda igraju na tu kartu. Samo mišljenja sam, da će im se takva prljava igra, kad tad odbit od glavu, očito poturice nisu ništa naučile iz povijesti, odnosno da su im Hrvati uvijek bili srbobran, i da ne biše hrvata u posljednjem ratu, ko zna kako bi prošli i u bihaću i u sarajevu, vjerujem da je srebrenica bila samo početak one politike nestajanja muslimana iz BiH koju je svojevremeno u svom političkom govoru najavio Radovan Karadžić, al iskreno kad vidim kakvi su danas prema nama, ne žalim ih niti najmanje. Naravno da sa srbima ne treba u nikakve koalicije, al moram priznat koliko ne jebem srbe toliko ne jebem muslimane. Trebamo se sami organizirat, i trajno riješit svoj problem s entitetom, i kad to riješimo gledat svoja posla. A Banja Luka i Sarajevo, neka ubuduće svoje probleme riješavaju kako god hoće.

caporegime
02-02-2011, 10:35
http://www.vecernji.ba/vijesti/bez-napretka-vlasti-sdp-sada-trazi-hrvatska-mjesta-clanak-247300

ovaj lagumdžija se mentalno raspada sve brže i brže. podsjeća me na lika koji je dobio jedno dijeljenje na kartama a usput u cugi, pa osokoljen omanjim dobitkom juriša kao da je sve na stolu njegovo.
a zna se kako takvi ujutro kući odlaze.
samo što se ovdje ne radi o kartama nego o državi, moguće.

NorthStand
02-02-2011, 16:38
Capo nek se vrijeđa tko koliko hoće, al ako muslimani daju 300.000 glasova SDP-u, samo zato da bi sjebali hrvatske stranke i da bi se zauzelo njihovu poziciju, šta mi imamo dalje pričat o njima i SDPu? Pa jasno je ko dan, da Bošnjaci žele sjebat do kraja hrvatski korpus u BiH, i to upravo najbolje rade s ovim da glasaju za "hrvatski" SDP. Koji se pojavio u BiH, samo s jednim ciljem, razjebat nacionalni front hrvata do kraja. I sad bi mi s takvim šugavcima trebali nešto realno i objektivno razglabat, pitam se pitam dal bi oni s nama htjeli razgovarat da je obratna situacija?? Ja znam odgovor na to pitanje, a Lagumdžija je najbolji primjer dvoličnog smrada i nije jedini, pratim ja ove tzv Bošnjake kada dođu na HRT pa kad prodaju finoću kako oni žele hrvatima sve najbolje, a onda im na finjaka svaki put u guzicu serviraju kurčinu. Što je reko inkvizitor, neka neka, lijepo je da znamo za idući put, kad bude rata, a vjerujte mi rata uvijek može biti, bez obzira što Ivo Josipović priča bajke kako su ratna zbivanja iza nas. Povijest nas je najbolje naučila, da do rata uvijek može doć, i onim tzv najmirnijim regijama, a kamoli ne u BiH, gdje neki sustavno i bahato rade o glavi jednog naroda. Ja sam već sad siguran, da će im se sve ovo što sad rade protiv nas, vratit ko bumerang nazad, i da imamo pravu politiku u HR, dva razgovora u Washingtonu, dva razgovora u Bruxellu riješila bi treći entitet bez problema. Al naravno, mi imamo Vesnu Pusić Ivu Josipovića Jadranku Kosor Vladimira Šeksa, i slične pacijente kojima očita puca kara šta će biti s hrvatima u BiH. Dok onaj srbo Tadić obilazi Dodika, i uspostavlja sve čvršće odnose s Banja Lukom, službeni zagreb spava zimski san, i strogo pazi da ne povrijedi osjetljive vehabije iz sarajeva, s jasnim izjašnjavanjem i zalaganjem o uspostavi trećeg entiteta. Ponavljam hrvatima je u BiH teško, samo zato što HR ne čini ništa, da bi im pomogla na tom putu uspostave njihovih političkih ciljeva. A treba li podsjetit, da je HR potpisnik daytonskog sporazuma, i da joj to itekako jamči upletanje u neke unutarnje stvari BiH, ako je situacija nepogodna za hrvate, a mislim da je trenutno toliko očito da je situacija krajnje nepogodna, i da bi HR trebala zauzet puno čvršći i jasniji stav u svezi položaja hrvata u BiH. Jer ovo što sad Josipović priča, je prodavanja muda pod bubrega što si ti reko, i nema nikakve veze s trenutnom situacijom u BiH. A to što će se Radmanović Komšić Izetbegović uvrijedit što će se hrvatstak umješat u spas cijele situacije, i vlastitog opstanka, e tek to ne bi trebalo nikoga previše brinut, jer su ti itekako osigurali svoje guzice na račun nas hrvata.

caporegime
02-02-2011, 16:44
bude li sdp i dalje nastavio svoju politiku jasno je da će se bošnjacima vratiti ko bumerang sve ono što su pokušali preko tuđih leđa ostvariti za sebe ali to je onda loša situacija za sve.
za durenje i puštanje da sve ode u pizdu materinu ima vremena uvijek.
i muslimani trebaju proći proces nacionalne euforije, kao i ekspanzionizma pod utjecajem te euforije.
treba se nadati i činiti maskimalno da to buđenje što prije i što manje bolno.
najlakše je đonom.
ja sam isto bio pristalica hor-ruk, udri, zgazi metode ,pa vremenom zaključujem da je ipak korisnije ići racionalnije.
jedino priznajem da kod srba, odnosno u odnosu na njih još uvijek ne mogu pronaći ono racionalno u sebi.

caporegime
04-02-2011, 10:07
http://www.vecernji.ba/vijesti/jurisic-ostajemo-privrzeni-platformi-clanak-248011

šta se ovom čovjeku mota po glavi?
što njega pokreće?
na čem je on?

zaba1111
04-02-2011, 22:43
http://www.vecernji.ba/vijesti/jurisic-ostajemo-privrzeni-platformi-clanak-248011

što njega pokreće?
na čem je on?

Vjerovatno se radi o ograničenom čovjeku koji je spreman na sve za vlast, što kod zatucanih znači samopotvrđivanje i dokazivanje moći i uspjeha, to su oni koji te non stop tlače dokazujući nešto, oni kod kojih nema normalnog i opuštenog razgovora, kod njih svaka rečenica ima poruku u pozadini, takav mi se čini ovaj tulenko.

Mene je iznenadio duvanjski HSP, bio sam uvjeren da nema šanse da će pristati na koaliciju SDPom, ali sam osobno u razgovoru s njima primjetio da se radi o zadržavanju pozicija bez kojih je većina nigdje i što je najgore mislim da se izbori ponove ne bi popušili jer njihovi glasači su ljudi koji vraćaju za usluge i radana mjesta. KOd nas su ekipa iz HSPa uglavno prebjezi iz HDZa i to su ljudi koji su na vlasti 20 godina , mnoge su zadužili i ljudi daju glas onome tko im je nešto sredio i izravno pomogao, a ostali su manje zainteresirani, tako da ovi s 300-400 radnih mjesta imaju sigurnih 1500 glasova. Na zadnjuim općinskim izborima su toliko dodijali narodu da je izlaznost bila velika i HSP je popušio, ali več na zadnjim izborima izlaznost je bila manja, a oni sa svojim sigurnim glasačima su osvojili večinu.

NorthStand
05-02-2011, 04:01
bude li sdp i dalje nastavio svoju politiku jasno je da će se bošnjacima vratiti ko bumerang sve ono što su pokušali preko tuđih leđa ostvariti za sebe ali to je onda loša situacija za sve.
za durenje i puštanje da sve ode u pizdu materinu ima vremena uvijek.
i muslimani trebaju proći proces nacionalne euforije, kao i ekspanzionizma pod utjecajem te euforije.
treba se nadati i činiti maskimalno da to buđenje što prije i što manje bolno.
najlakše je đonom.
ja sam isto bio pristalica hor-ruk, udri, zgazi metode ,pa vremenom zaključujem da je ipak korisnije ići racionalnije.
jedino priznajem da kod srba, odnosno u odnosu na njih još uvijek ne mogu pronaći ono racionalno u sebi.

I ja imam isti problem, jebiga. :rofl

NorthStand
05-02-2011, 04:08

što njega pokreće?
na čem je on?

Najbolji primjer da se HSP raspo, ja im ne dam više glasa, ni za živu glavu. Što se tiče toga što se s njime događa, a ništa posebno, samo mu je gušt sjedit u fotelji koju mu osigurava koalicija s SDP-om.

Inače da se primjetit kako su se prije izbora u HR, naglo svi "zainteresirali" za položaj BiH hrvata. Mislim da je svakom iti malo pametnom jasno da to nije zbog hrvata samih, već prvenstveno zbog izbora i njihovih političkih guzica. Što se kaže, bit će opet, tresla se brda rodio se miš.

Mrav
09-03-2011, 12:36
pozdrav svima. hrvat sam iz bosne i hercegovine.
danas sam na radiju hercegbosne slušao šta priča onaj hsp petar milić. zaključujem, da je hsp zaista definitivno izgubljem slučaj i da će hrvatskom narodu i hrvatskim nacionalnim interesima u bosni i hercegovini učiniti još mnogo štete.
večeras u 2400 je repriza spomenute emisije.

crni bombarder
09-03-2011, 13:05
Ja mislim da je Senad Hadzifejzovic kod Vrankica dao odlicnu ideju, oba HDZ-a sada trebaju uci u koaliciju sa DNZ-om i njih predstaviti kao bosnjacke predstavnike u vlasti na drzavnom nivou. Sve u suradnji sa Srbima, naravno.

Pa kad oni zele obiteljske stranke predstaviti kao predstavnike Hrvata, onda i Hrvati mogu Babine promovirati kao predstavnike Bosnjaka na drzavnom nivou.

caporegime
09-03-2011, 13:58
ja bi shvatio da je ovo država u kojoj su riješeni svi i nacionalni i socijalni problemi ljudi pa u nedostatku uzbuđenja i ova situacija dobro dođe da razbije učmalost ali općenito sdp i taj lagumdžija......pa koliko moraš biti slijep i glup da njihovim autizmom bih odlazi sve bržim kretanjem tamo odakle povratka nema.
ovi iz hsp-a bih su još gluplji.
ili im zinula guzica za malo vlasti bez obzira na narod, obraz, budućnost.....

crni bombarder
09-03-2011, 14:49
Ma sve je to pokvareno do srzi... necu reci da je "elita" iz oba HDZ-a neka moralna vertikala, dobro su nam poznata njihova verbalna i svaka druga preseravanja, o karakteru i ostalom da ne govorim... ali ovi, ova mafija iz obitelji Lijanovic, i ovi idioti iz HSP-a, skupa sa njihovom bracom sa platforme, to je dno dna, ljudski sljam, karakterne nuletine.

Sve zbog par fotelja.

HSP ide u koaliciju sa crvenima, sa onima koji su jucer jurisali po Sirokom brijegu a danas se (zbog radi neuspjesnog jurisa) posprdno i sa jos lojem punih usta grohotom smiju strijeljanim svecenicima sa Sirokog, igraju kozaracko kolo po jablanickom muzeju po jos neopranoj krvi izbatinjanih i pobijenih jablanickih Hrvata, kako nazvati takve ljude?

Nikako drugacije nego kako mozemo nazvati one koji danas protestiraju za "naseg Jovu", a koliko jucer su mu jebali cetnicku majku kada ga je Alija nabio nogom u dupe iz generalstaba "Armije BiH" u sred rata, tada niko nije protestirao sto se smjenjuje "nas Jovo", vec su ispod glasa komentirali da je sigurno cetnik ako je vec smijenjen, i da je vrlomoguce odavao tajne Mladicu, sto posto ba. (Ne protestiraju oni zbog Jove, vec zbog svog obraza, za koji dobro znaju koliko je prljav, ali problem je ako saznaju i drugi, pa se istina pokusava sakriti iza "cika Jove", kao sto se skrivaju i u sjenu sklanjaju Mlacini ratni dnevnici i ostali dokumenti i ljudi koji su provodili Alijinu "multietnicku" politiku, za koju dobro znamo sta je i kakva je)

Zato ja uvijek kazem, za ove iz HDZ-a bar znam kakvi su gadovi, za cetnike bar znam sta mi misle, ali ovi, merhametlije, glumci, uguzi "hrvatskoj ljevici", ovi "ne mrzim ja Hrvate, ja samo ne volim listicke skutore, a ni vi ih ne volite tamo u Zagrebu ba, jelda", to ti se moze samo gaditi.

zlatni_ljiljan
09-03-2011, 15:41
Capo nek se vrijeđa tko koliko hoće, al ako muslimani daju 300.000 glasova SDP-u, samo zato da bi sjebali hrvatske stranke i da bi se zauzelo njihovu poziciju, šta mi imamo dalje pričat o njima i SDPu? Pa jasno je ko dan, da Bošnjaci žele sjebat do kraja hrvatski korpus u BiH, i to upravo najbolje rade s ovim da glasaju za "hrvatski" SDP. Koji se pojavio u BiH, samo s jednim ciljem, razjebat nacionalni front hrvata do kraja. I sad bi mi s takvim šugavcima trebali nešto realno i objektivno razglabat, pitam se pitam dal bi oni s nama htjeli razgovarat da je obratna situacija?? Ja znam odgovor na to pitanje, a Lagumdžija je najbolji primjer dvoličnog smrada i nije jedini, pratim ja ove tzv Bošnjake kada dođu na HRT pa kad prodaju finoću kako oni žele hrvatima sve najbolje, a onda im na finjaka svaki put u guzicu serviraju kurčinu. Što je reko inkvizitor, neka neka, lijepo je da znamo za idući put, kad bude rata, a vjerujte mi rata uvijek može biti, bez obzira što Ivo Josipović priča bajke kako su ratna zbivanja iza nas. Povijest nas je najbolje naučila, da do rata uvijek može doć, i onim tzv najmirnijim regijama, a kamoli ne u BiH, gdje neki sustavno i bahato rade o glavi jednog naroda. Ja sam već sad siguran, da će im se sve ovo što sad rade protiv nas, vratit ko bumerang nazad, i da imamo pravu politiku u HR, dva razgovora u Washingtonu, dva razgovora u Bruxellu riješila bi treći entitet bez problema. Al naravno, mi imamo Vesnu Pusić Ivu Josipovića Jadranku Kosor Vladimira Šeksa, i slične pacijente kojima očita puca kara šta će biti s hrvatima u BiH. Dok onaj srbo Tadić obilazi Dodika, i uspostavlja sve čvršće odnose s Banja Lukom, službeni zagreb spava zimski san, i strogo pazi da ne povrijedi osjetljive vehabije iz sarajeva, s jasnim izjašnjavanjem i zalaganjem o uspostavi trećeg entiteta. Ponavljam hrvatima je u BiH teško, samo zato što HR ne čini ništa, da bi im pomogla na tom putu uspostave njihovih političkih ciljeva. A treba li podsjetit, da je HR potpisnik daytonskog sporazuma, i da joj to itekako jamči upletanje u neke unutarnje stvari BiH, ako je situacija nepogodna za hrvate, a mislim da je trenutno toliko očito da je situacija krajnje nepogodna, i da bi HR trebala zauzet puno čvršći i jasniji stav u svezi položaja hrvata u BiH. Jer ovo što sad Josipović priča, je prodavanja muda pod bubrega što si ti reko, i nema nikakve veze s trenutnom situacijom u BiH. A to što će se Radmanović Komšić Izetbegović uvrijedit što će se hrvatstak umješat u spas cijele situacije, i vlastitog opstanka, e tek to ne bi trebalo nikoga previše brinut, jer su ti itekako osigurali svoje guzice na račun nas hrvata.

Inache ne chitam tvoje komentare jer mislim da si glup ko kurac,al hajde neka i takvih!

Ne opravdavam bosnjachku shupachku politiku,ali napisati da je 300 000 Bosnjaka glasalo za SDP da bi sjebali "hrvatske stranke" je smijeshno,ne ti Bosnjaci su glasali za SDP jer su zajebani kao sto sam ja zajeban na prvim vishestranackim izborima u BIH kad sam glaso za SDA,i kad sam 29 februara 1992 izaso i reko da ja sam za nezavisnu BIH,zajebo sam se obadva puta,da sad mogu vratiti vrijeme niti bi glaso za stranku na cije celo je stao Alija Izetbegovic ,niti bi glaso za ovakvu 2nezavisnost"

Naravochenije: ne generaliziraj ,ne stavljaj u jedan kosh 300 000 ljudi,nema sanse da su bas svih 300 000 glasali da bi zajebali Covica i Ljubica inache jake Hrvatine...

caporegime
09-03-2011, 15:51
naravno da nisu glasali samo da bi zajebali hrvate.
netko, u vrlo sitnim postocima možda iz tog razloga i jest ali
glasali su za sdp jer su iz nekog razloga uvjereni da je upravo to ona najbolja politika i najbolji ljudi koji će bih pogurati nabolje.
samo što su se zajebali jer su glasali za u najmanju ruku otpad koja svojim potezima očito radi da sjebu sve oko sebe pri čemu su im hrvati samo smetalo za njihove unitarne interese.
još kad se uklope sve one malverzacije, reket......
na kraju će taj isti sdp najviše zajebati same bošnjake.
ajde što su nas hrvate oštetili, mi barem znamo da od njih nikakvog ni poštenja ni koristi.
dobar je broj i muslimana koji će tek prekasno skužiti da je netko nečiju, pa zašto ne i iskrenu želji i nadu, za nekakvim prosperitetom iskoristio za svoje megalomanske ambicije.

zlatni_ljiljan
09-03-2011, 16:00
upravo to,SDP je autogol Lagumdzije zaceran svim Bosnjacima bez razlike,SDP radi protiv Ustava i zbog toga ce skonchati kako i zasluzuje i on i njegova trahana politika...ali dokle god ima ljudi koji ce jedan cijeli narod okarakterisati pokvarenim,zlim zbog pojedinaca iz tog naroda nema dobra,interesantno da se stavlja u drugi plan kurvinjska politika odnosno veleizdaja HSP-a,to se i spomene ali ne glasno ...to je sramota,ne treba se onda cuditi lagumdjijashima i slichnim...prvo treba izvrshiti uvijek "sjechu knezova" u vlastitim redovima,pa onda dalje...

caporegime
09-03-2011, 16:26
eh, ja ću ako treba na sav glas vikati kak oje hsp bih hrpa govana i bijednika iako sam originalno pravaškog razmišljanja u globalu naravno jer ovaj hsp bih nema veze sa životom a kamoli sa pravaštvom.
problem je u tome što je hsp bih minorna stranka u usporedbi sa sdp bih koja je nažalost trenutno najmoćnija stranka u bih, odnosno u barem u federaciji.

NorthStand
10-03-2011, 04:50
Inache ne chitam tvoje komentare jer mislim da si glup ko kurac,al hajde neka i takvih!

Ne opravdavam bosnjachku shupachku politiku,ali napisati da je 300 000 Bosnjaka glasalo za SDP da bi sjebali "hrvatske stranke" je smijeshno,ne ti Bosnjaci su glasali za SDP jer su zajebani kao sto sam ja zajeban na prvim vishestranackim izborima u BIH kad sam glaso za SDA,i kad sam 29 februara 1992 izaso i reko da ja sam za nezavisnu BIH,zajebo sam se obadva puta,da sad mogu vratiti vrijeme niti bi glaso za stranku na cije celo je stao Alija Izetbegovic ,niti bi glaso za ovakvu 2nezavisnost"

Naravochenije: ne generaliziraj ,ne stavljaj u jedan kosh 300 000 ljudi,nema sanse da su bas svih 300 000 glasali da bi zajebali Covica i Ljubica inache jake Hrvatine...

A kako da tumačim, da u BiH po ustavu svaki narod MORA! imat svog predstavnika u predsjedništvu, a Hrvati ga nemaju! Radi koga ga nemaju, polarnih medvjeda ili upravo tih Bošnjaka koji su glasali za SDP? Znam ja da sam ja glup za sve vas koji volite gurat činjenice i istinu pod tepih, toga kod mene nema, nit će bit i ubuduće! Ja otvoreno kažem da je veliki dio tih Bošnjaka s najprljavijim i najpodlijim namjerama glasao za SDP, SDP nije HR stranka, i kao takav nema šta tražit u ime HRvata niti zastupat interese Hrvata u BiH, ako to tebi nije jasno, onda nisi ništa drugačiji od njih koji su sve to i smutili na način da pas s maslom ne može pojest, a ja opet ponavljam u idućem ratu mene osobno zaboli kurčina za Bošnjake, i neka ih spašava međunarodna zajednica od srba, jer ću ja prvi bit koji ću se zalagat za nikakvu vojnu i humanitarnu pomoć, izdaja je nešto najgore što netko može napravit, a upravo su to Bošnjaci napravili Hrvatima, naravno da to ti nećeš priznat niti ja to od tebe očekujem, al hvala bogu dosta dobro sam proučio događaje u BiH i prije i tokom i poslije rata, da mogu po slobodnoj procijeni bit ovakvog mišljenja. A ako se mene pita, Hrvati su predobri prema Bošnjacima, jer dok ovi drugi cijelu svoju energiju fokusiraju na uklanjenje hrvata, niti najmanje ne shvaćaju da će im Dodik sjebat tu kvazi multi kulti politiku, jednim potezom proglašenjem Nezavisnosti RS, a poznavajući ove euro birokrate i amere, ništa me ne bi začudilo, na kraju krajeva oni su i blagoslovili postojanje RS, pa zašto je ne bi jednog dana i priznali kao nezavisnu državu?

I dok se vi zabavljate hrvatima, i kako njih naguzit i sjebat, srbo iz banja luke kuje svoje opake planove, i ne brinite opet će vas zajebat kao što vas je zajebo i tokom rata, jer vama je iživljavanje nad hrvatima puno interesantnije od borbe za BiH. Toliko od mene, što god mi odgovorio na ovo, više ti neću replicirat, jer neće mene nitko nazivat budalom bez moje reakcije, a ovo je internet pa te ne mogu zviznut u čelo, al te mogu ignorirat! pa pa

zlatni_ljiljan
10-03-2011, 09:25
Pa nek proglase nezavisnost RS-a! Sta hocemo sad plakati ako Srbi proglase nazavisnost?Nek idu sve u pizdu materinu i drzava i sve...

PS nemam nista licno protiv tebe Nort ali si me raspalio u pichku materinu sa ovim glupostima kao neko glaso da napakosti drugom...mislim stvarno bezeze skroz spika

Mrav
10-03-2011, 22:16
sa ovim glupostima kao neko glaso da napakosti drugom...mislim stvarno bezeze skroz spika
Sigurno je, da je većina bošnjačkih SDP glasača izabrala SDP baš iz tog razloga, da bi još više potisnuli i oslabili Hrvate a osnažili bošnjačke pozicije u Bosni i Hercegovini.
To je bošnjačka "korak po korak" strategija stvaranja bošnjačkog entiteta, kroz dekonstituciju i marginalizaciju hrvatskog naroda.
To je potpuno jasno i očevidno. Sve je to organizovano do u najmanji detalj.
Ja znam dvije osobe koje su mi u lice rekle: "E nećeš, pizda ti materina, birao sam SDP".

Branićemo se, ako treba i sa oružjem. Sjeti se mojih riječi.

caporegime
11-03-2011, 09:35
da je svih 300 000 ljudi koji su glasali za sdp odnosno željka komšića dio ustrojene ekipe koja je glasala za njega isključivo zbog želje da napakoste hrvatima, mislim da je pretjerivanje jer bi to onda očitavalo golemu političku razvijenost koja bi se trebala pokazati i na drugim primjerima. a ne pokazuje se.
da su glasači sdp bih prilično ograničeni u svojim shvaćanjima nije tajna.
naravno da ima i onih koji glasaju za sdp isključivo iz inata i da bi bili protiv hrvata ali ja bi ipak rekao da je većina njihovih glasača iz skupine onih koji doista vjeruju u te fraze i budalaštine koje im podvaljuje zlatko lagumdžija, misleći da rade pravu stvar.
razina političke rafiniranosti i dubine promišljanja je na području bih jako niska a sdp bih je samo indikator takvog stanja.

Mrav
11-03-2011, 10:03
znaju oni, podsvijest ih vodi. isprobali su recept 2006 i osladilo im se.

caporegime
11-03-2011, 11:48
http://hercegovina.info/vijesti/vijesti/politika/lijanovic-meni-kao-hrvatu-pripada-mjesto-ministra-financija#news_view

pazi tek ovog što sere.....

Inkvizitor
11-03-2011, 11:52
hahahaha..koji je ti cirkus.

dat lisici da čuva kokošinjac..

Ilirk@
11-03-2011, 12:08
smijite se vi, nije isključeno da njemu kao "hrvatu" i dodile to misto.
zamislite kakva ironija.
lik koji se dao u politiku i bošnjačko ropstvo samo jer mu je oprošten višemilijunski dug od pljačke države, postaje ministar financija te iste države.
u šupku europe je to moguće.

caporegime
11-03-2011, 13:20
da, izbjegavač i muljator plaćanja poreza da postane utjerivač istog.......
zašto sam se spreman kladiti da bi ovaj lopovčić debilne face svoje mjesto ministra (nadam se da neće doći u tu poziciju) bude koristio isključivo da povlađivanje samome sebe i to javno bez skrivanja

zlatni_ljiljan
11-03-2011, 14:42
Sigurno je, da je većina bošnjačkih SDP glasača izabrala SDP baš iz tog razloga, da bi još više potisnuli i oslabili Hrvate a osnažili bošnjačke pozicije u Bosni i Hercegovini.
To je bošnjačka "korak po korak" strategija stvaranja bošnjačkog entiteta, kroz dekonstituciju i marginalizaciju hrvatskog naroda.
To je potpuno jasno i očevidno. Sve je to organizovano do u najmanji detalj.
Ja znam dvije osobe koje su mi u lice rekle: "E nećeš, pizda ti materina, birao sam SDP".

Branićemo se, ako treba i sa oružjem. Sjeti se mojih riječi.

Sta mislis jarane ima li od tih 300 000 hiljada vampira,barem neki koji je glaso jer je predizborna kampanja tekla tako da je SDP barem u mom kraju hodo doslovno od vrata do vrata i djelio najlonsku kesu u kojoj je bilo dvajes deka kahve Minas,litru borovnice i keks Jadro uz obecanje da ce ako oni pobjede biti i boljeg keksa Petit ,kahve Frank,a umjesto borovnice da ce se piti "ptichije mlijeko" tesko sirotinji zamazati ochi...sirotinju nije problem jebeati jer na njoj i vrabac kurac oshtri...nije sve crno-bijelo kako ti mislim Mrav-ak moj lipi...Bog s tobom,idite u miru!

Graničar Jozo
11-03-2011, 14:56
300 000 hiljada vampira; dvajes deka kahve Minas,litru borovnice i keks Jadro; boljeg keksa Petit ,kahve Frank,a umjesto borovnice da ce se piti "ptichije mlijeko"

Nasmija me pravo

:rofl

ajmo se nać na pola - pola :)

ja vjerujem da je poveliki broj onih koji su glasali za komšića samo zato da napakoste hrvatima. zaključak izvodim iz činjenice višegodišnjeg sotoniziranja hrvata kao jedinih koji su krali, ubijali, palili po federaciji, a i šire. ne bih sada ulazio u točnu brojku, ali svakako je veliki po mom sudu. barem ovamo po srednjoj bosni. APZB je druga stvar, i tu čini mi se ljudi drugačije rezoniraju sve to.

zlatni_ljiljan
11-03-2011, 15:05
Jozo, siguran sam da ima bolesnika koji iz nekih neobjasnjivih razloga mrze Hrvate,ali to je vec patologija,pa iz tih pobuda glasaju za Komsica i SDP-a,ali ja bih se usudio reci da je to minimalan broj bolesnika,iako je BIH jedna velika ogromna mozda i najveca neuropsihijatrijska klinika na svijetu...evo vidis koliko su se pocheli kofrchiti velikoboshnjachke patriote sto ce Babo na ljeto izaci i najvjerovatnije pokrenuti i dici Kladushu iz ekonomskog pepela...jer kod nas ti se moze oprostiti da si ratni zlochinac ,da si mu zaklo brata,ubio oca,ali uspjeh .e to se nikako ne oprashta...

caporegime
11-03-2011, 15:25
ha jebiga, izgleda da su i oni svjesni da fikret zna napravit paru a kad je počne pravit ovih malo prije spomenutih neće biti u njegovoj blizini da se i na njih ta para prelije.
možda mu daju signal da mora i na njih misliti kad počne pravit paru i namiriti ih?

caporegime
16-03-2011, 10:42
http://www.vecernji.ba/vijesti/odzvonilo-je-stop-clanak-265391

biće svašta...