PDA

Pogledaj Full Version : Skupina B (Španjolska, Nizozemska, Čile, Australija)

Grunf
13-06-2014, 12:52
Zanimljiva skupina, favorit Španjolska uz odličnu Nizozemsku i minu Čile te lude Autralce. Moglo bi biti iznenađenja

http://s28.postimg.org/jpdvr2vzh/utakmice.png

Grunf
13-06-2014, 13:04
Dvoboja dana je tekma Španjolske i Nizozemske. Španjolci u punom sastavu, s vjerojatno najjačom ekipom na svijetu, a Nizozemci s puno mladih igrača te par zvijezda.

http://img.fifa.com/mm/photo/world-match-centre/nationalteams/01/32/94/94/1329494_full-lnd.jpg

Inkvizitor
13-06-2014, 22:40
Još smješniji penal za Španjolsku nego za Brazil

Grunf
13-06-2014, 23:01
Ma kakvi, čisti penal je bil. Van Persie zabio golčinu za izjednačenje, mogla bi Nizozemska iznenaditi Španjolce. :)

Grunf
13-06-2014, 23:15
Robben zabio za 2:1 :naklon Odlično igraju Nizozemci :naklon

Grunf
13-06-2014, 23:18
Uh, Persie trese gredu :naklon

Inkvizitor
13-06-2014, 23:19
Ma kakvi, čisti penal je bil. Van Persie zabio golčinu za izjednačenje, mogla bi Nizozemska iznenaditi Španjolce. :)

nadam se da je ovo ironija

Grunf
13-06-2014, 23:22
3:1 za Nizozemce, rasturaju Španjolce :naklon :naklon

Grunf
13-06-2014, 23:23
nadam se da je ovo ironija

Ne nije, čisti penal je bil, pokosil mu je nogu.

Grunf
13-06-2014, 23:23
Jučer su sudili faul na golmanu, ali danas nema ničega. :D

Grunf
13-06-2014, 23:30
Casillas kralj :rofl Potop Španjolaca, bravo Van Persie :naklon

Grunf
13-06-2014, 23:37
5:1 :cerek Mi ovdje guštamo :cerek

NorthStand
13-06-2014, 23:47
ako ovo danas nije bio prekršaj nad Casilasom, zašto je onda ono nad Cesarom? mislim kakvi su to kriteriji jebote, svaki sudac može sudit po svome. divota.

sve u svemu, drago mi je da "tika taka" polako ide u povijest Bayern i španjolska sada, mislim da će španjolci morat promjenit neke stvari kod sebe.

ono što me brine nakon ove tekme, je to što smo mi realno toliko spori kad čovjek uspoređuje našu igru i kretanje igrača s nizozemcima, užas. znao sam da su brži od nas, ali mi smo stvarno mlitavi kad nas uspoređuješ s briznom kretnje ovih nizozemaca, jure po cijelom terenu ovaj Roben se zamalo ušeto u gol s loptom, strašno. nemamo mi takve igrače, niti takvu brzinu transfomacije iz obrane u napad odnosno iz napada u obranu, prespori smo i pošto se križamo s njima mislim da će nas zbombat žešće ako ne ubacimo u tri brzine više. pošto će vjerojatno biti prvi, mi imamo šanse biti drugi u ovoj grupi dakle idemo na njih ako uspijemo pobjedit meksiko i kamerun, nije da nemamo šanse nek dođemo do osmine finala bit ćemo i mi pravi, ali moramo trkačku spremu popravit maksimalno nemamo mi takav trkački potencijal i morat ćemo to nekako nadoknadit smislit nekakvu taktiku da nam se ne dogodi ovo što se španjolcima sad dogodilo.

Nizozemaca ima 15 miliona, pa su kao što vidimo naprašili ove španjolce da ne znaju kako se zovu. želim reći da te priče, kako brazilaca ima 200 miliona pale samo kod nas. da ih ima 500 miliona, može ih se dobit samo treba igrat ovako bez respekta, ovo se događa jer je nizozemska odradila očito odlične pripreme i ne pokazuje onu impresiju kao mi jučer na spram brazilaca, iako mi se gade ti nizozemci ne volim ih ko ni engleze ovo danas su stvarno odigrali vrhunski, a i realno imaju jednu od najboljih euro ekipa i školu nogometa u europi, jedino po meni portugal i njemačka u ovom trenutku su ekipe koje bi im mogle naudit iz europe.

i ne bih ja još otpisao španjolce, ovo će ih gadno zdrmat u glavi ali ne treba ih još otpisat s dvije pobjede idu na brazil, a tu je onda sve moguće. iako će ih Čile, a vjerojatno i australija malo namučit pogotovo Čile koji je jako dobra ekipa.

NorthStand
13-06-2014, 23:50
Jučer su sudili faul na golmanu, ali danas nema ničega. :D

kretenizam, ovo da svaki sudac može sudit na svoju ruku podhitno treba promjenit jer gadno utječu na rezultat tekme s svojim "osobnim percepcijama" i presudama.

ali onda neće biti moguće namještat tekme, pogotovo onakve kakva je bila ona naša, pa jebiga neka svaki baja sudi kako hoće tako je valjda najbolje.

Grunf
13-06-2014, 23:56
Koje rasturanje Španjolaca :naklon

Ova tekma je pokazala da formacija 3-5-2 nije mrtva kak su to svi "vrhunski analitičari" govorili. Druga stvar kaj je pokazala je da Nizozemci opet imaju jaku generaciju, a treća da su Španjolci na zalazu. Veza Xavi-Xabi-Busquets je prespora za moderan nogomet, Xavi i Xabi su svoje dali. Španjolci imaju presporu veznu liniju i prespora krila da bi mogli parirati rastrčanim mladcima iz Nizozemske. Tika taka će otići u povijest zajedno s Xavijevim umirovljenjem. :)

Grunf
14-06-2014, 00:01
Kad ne ide onda ne ide. :D

Edit: Nestala slika...:tuzni

Grunf
14-06-2014, 00:03
Leti, leti, leti...Van Persie :D

http://www.dodaj.rs/f/Z/Te/2mlaxo1N/supermen.jpg

Grunf
14-06-2014, 00:06
Robbenov zadnji gol, šprint pa zafrkancija. :D

http://giant.gfycat.com/HeartyHardtofindClam.gif

NorthStand
14-06-2014, 00:33
uvijek su oni imali jaku ekipu, ali trkački su uz portugal brazil argentinu dakle te neke europske i južnoameričke ekipe najjači. baš su ko navijeni, ono krene tekme dok se ne završi ti ne prestaju s trkom. tu oni dosta svojih protivnika sjebu, na tu jurnjavu. to će i nama biti problem protiv njih, ako dođemo do osmine finala.

ja mislim da su oni svi redom, malo speeda pošmrkali prije tekme, ne možeš ovako trčat bez stimulansa. :kez

NorthStand
14-06-2014, 00:35
Leti, leti, leti...Van Persie :D

http://www.dodaj.rs/f/Z/Te/2mlaxo1N/supermen.jpg

a stvarno lijep gol, mislim da je to prelomilo tekmu uz onaj nesuđeni prekršaj nad Casilasom. u svakom slučaju, ja sam i dalje za nijemce i argentince najviše nakon naših. ako naši ne prođu, volio bi da netko od te dvije reprezentacije osvoji prvenstvo.

iako ako nizozemci nastave ovako, bit će veliki zalogaj za svakoga. Van Gal je dobar trener, a čuo sam da je zainteresiran za Mandžukića kud sreće da ga dovede u Manchester U. nakon prvenstva.

Bukowski
14-06-2014, 01:07
Ne nije, čisti penal je bil, pokosil mu je nogu.

Nije mu pokosija apsolutno ništa.dapače,Brazilac je njega nagazio.A pošto je noga klizila,normalno da mu se omaklo.Sistem ka da je sta na pokretne škale :kez

Po meni smišno.Kaže Štitzo da ipak je penal,"jer da nije bilo te klizeće noge Nizozemca,Costa bi se dočeka na svoju nogu" :rofl

Kakav idiot.To je ekvivalent ko kad je onaj lola uzeja onom drugom ruku pa se njome udarija.Čist faul-da nije ovaj bija na terenu s rukon,ovaj se ne bi moga udarit.

Ni p od penala.

Je mi drago šta su ih Holandezi razasuli.oduvik san uz naše,simpatizira Nizozemsku i Argentinu.Mada su luzeri,pogotovo Nizozemci.Uvik imaju ekipu,a nikad ništa.Nešto ka Portugal,samo šta Nizozemci imaju uvik veći broj kvalitetnih pojedinaca,il su bar kroz povist imali.

PS.Nizozemska je po meni kad smo mi treći bili,u Francuskoj,imala daleko najbolju ekipu.

PPS.Koji kurac je tom modernom nogometu,zašto danas niko nije igra u svojin dresovima??

Grunf
14-06-2014, 01:20
Ne znam, meni je na usporenoj snimci izgledalo kao da ga je potpletnuo, ali sad sam našel ovaj gif di se to ne vidi...Trebal bi naći malo bolji kut jer se tu ne vidi točno kaj se dogodilo s nogom tj. ono kaj se meni učinilo na usporenoj snimci da je bilo potpletanja. Prema ovome nema penala.

https://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/856754694.gif?1402687802

Grunf
14-06-2014, 01:21
Čile već vodi 2:0 :rolleyes: Australci su očajni

Grunf
14-06-2014, 01:29
a stvarno lijep gol, mislim da je to prelomilo tekmu uz onaj nesuđeni prekršaj nad Casilasom. u svakom slučaju, ja sam i dalje za nijemce i argentince najviše nakon naših. ako naši ne prođu, volio bi da netko od te dvije reprezentacije osvoji prvenstvo.

iako ako nizozemci nastave ovako, bit će veliki zalogaj za svakoga. Van Gal je dobar trener, a čuo sam da je zainteresiran za Mandžukića kud sreće da ga dovede u Manchester U. nakon prvenstva.

Evo u gifu taj nebeski let:

https://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/856755342.gif

I slijetanje. :D

http://giant.gfycat.com/FaintOrangeDegu.gif

NorthStand
14-06-2014, 03:04
ovaj Van Persi je stvarno jeben napadač, ima i boljih ali je on stvarno nazabijao se golova ko malo koji napadač, i ima odličan nos za gol. bili bi jeben tandem on i Mandžukić u Man. U nadam se da će Van Gal kupit mandžu, inaće mi je Manchester nekako najdraži od tih engleskih klubova pogotovo ovih što se bore za prvenstvo. ali vidjet ćemo, mislim da će ga nakon kameruna i meksika tražit svi veći klubovi. :kez

ps ovdje bi većina igrača išla spuštat loptu na prsa, i na kraju bi naravno fulali gol, a ovaj majstor fino iz prve u letu tup i pod rašlje. :)

Čile očekivao dobio, bit će zanimljiv dvoboj španjolska čile, ali ipak mislim da će to španjolci dobit. vidim ih u osmini finala protiv brazila, i mislim da bi tamo opet mogli uskrsnut dobri su oni, ali mi se čini da su nonšalantno ušli u prvenstvo i to ih je koštalo, vjerojatno ni pripreme nisu ozbiljno odradili ko nizozemci, i zato je i ispalo ovako tragično po njih u prvoj tekmi. sve u svemu, imaju šanse još vratit se u igru, ali sve ovisi o toj tekmi protiv čilea tu ne smiju kiksat(i remi je kiks).

NorthStand
14-06-2014, 03:11
Ne znam, meni je na usporenoj snimci izgledalo kao da ga je potpletnuo, ali sad sam našel ovaj gif di se to ne vidi...Trebal bi naći malo bolji kut jer se tu ne vidi točno kaj se dogodilo s nogom tj. ono kaj se meni učinilo na usporenoj snimci da je bilo potpletanja. Prema ovome nema penala.

dam se kladit da je bio pozitivan rez za nizozemce, npr 1-0 ili 2-0 da ovo ne bi sudio španjolcima, kao što kasnije nije sudio evidentni prekršaj na casilasu. koja je to govnjarija, prestrašno što rade a tek su završile tekme iz prve dvije grupe. FIFA to govno od organizacije, će se morat jednom za svagda uništit nekom paralelnom organizacijom u koju će preselit svi željni poštenog nogometa a manje onog sranja "antifašist antirasist" ponašaju se ko politička organizacija, a onda toleriraju ovakve propuste najbolji primjer je Šimunić, jeste vi debili nogometna ili politička organizacija pravo je pitanje?

Inkvizitor
14-06-2014, 10:36

ma kakav penal..pa ovo je veća komedija nego kod Lovrena.Lovren je bar ovoga primio za rame na trenutak..a a ovaj drži stajnu nogu nadajuć se da će ga ovaj dotaknut dok kliže..doduše i ovaj Nizozemac je malo blesav..je malo okrenio stopalo na krjau i dotakao mu nogu..istina..ovo je kompilacija glume i bedastog Nizozemca..baš kao kod Lovrena..bedasti Lovren koji hvata za rame Brazilca i Brazilčeva gluma.

Inkvizitor
14-06-2014, 10:40
Znači ako prođemo idemo na Nizozemce, a mislio sam da ćemo vratiti Španjolcima dug za Euro.

Nizozemci su mi nakon naše repke najdraža ekipa uvijek bili. Uvijek igraju najpošteniji, najotvoreniji nogomet i nikad ne kalkuiraju. Zato i nisu osvojili nikad ništa osim jednog Eura i gubili su tri finala svjetskog prvenstva. Tragičari.

A lijep nogomet uvijek.

pa 98-me su bili daleko najjača ekipa..kad se samo sitim koliko su nama prilika napravili, kako su igrali a mi dva šuta na gol i dva gola, dva genijalna gola doduše, ne znaš koji je ljepši Šukerov ili onaj od Prosinečkog.

Humphrey
14-06-2014, 12:07
Odlična Nizozemska, van persi genijalan gol.

Volio bih kad bi dalje prošli Nizozemci i Čile.

Bukowski
14-06-2014, 14:41
, mislim da će ga nakon kameruna i meksika tražit svi veći klubovi. :kez

A vidiš,ja san uvjeren da će ovo bit zadnji Mandžukićev transfer u neki top klub.I to na račun trenutnog statusa,ipak je prvi napadač top kluba kao šta je Bayern.Posli san uvjeren da nikad više u vrhunski klub,dapače,uvjeren san da i u ovom sljedećem klubu neće uspit.Naravno,pod pretpostavkom da sada uopće ode u neki vrhunski klub.
Po meni je Mandžukić DEEEEBELO precjenjen igrač,i to kod nas u Hrvatskoj.Vani koliko primjećujem (iz razgovora s fanovima,ne iz ovih medijskih kalkulacija di ga navodno traže svi živi) i nije nešto cjenjen,odnosno cjenjen je koliko i zaslužuje.Kao jedan borben igrač,odličan u igri glavom,dosta brz i jak na nogama,i solidnim nosom za gol,za odbijance,ali ni blizu nekakvog vrhunskog strajkera.Loš u igri,u smislu suradnje,pakiranja,nekakvog vica i pregleda igre,dosta loš u tehničkom smislu,nije da ima onaj mekani dodir kod štopanja,nema ni neki udarac izvana,iznimno rijetko,il nikako ne dolazi u šansu svojim nekakvim potezom,loš u driblingu i prolasku 1na1,loš u stvaranju viška,uglavnom,u dosta stvari,i to nažalost bitnih stvari za napadača,je u najmanju ruku limitiran.

Živi bili pa vidli,ja sam uvjeren da će mu ovo bit zadnja godina igranja u top klubu.A i taj transfer,ako ga uopće ostvari,će ostvarit samo na konto trenutnog hypea.Ne znan kako se reče hajp na hrvatskom :D

NorthStand
14-06-2014, 15:45
ajde, baš ćemo ga vidjet protiv kameruna i meksika tako "limitiranog". :kez

nisam ja ni reko da je tehnički jak, ali je sigurno trenutno top 10 napadač svijeta, govorim kako je trenutno situacija. pogledaj ovog Diega Costu ful cijenjen napadač a u čemu je on to puno bolji od Mandžukića? praktički u ničemu, po meni mandžo ima sve potrebne karakteristike a najvažnija je ta da zabije gol čim dobije pravu loptu, napadaču treba centrirat prave lopte, kurac bi Šuker zabio sve one golove da mu nije nitko znao namjestit loptu tamo gdje je on očekuje i odakle je može spremit u gol. takav je i Mandžo, naravno po meni mandžo nije ta razina Šukera iz 1998 ali nije ni daleko, ako mu se da prava lopta on će je bez problema strpat u gol. jednom Bufonu zabit onako u Poljskoj, može samo pravi napadač i ne pušim te kritičare kako mu fali tehnika, možda mu fali tehnika ali on to nadoknađuje odličnom defanzivnom igrom, takvu igru odozada nema većina napadača većina napadača ne zna se tako defanzivno postavljat kako se on postavlja, dakle on ima ono nešto što drugi napadači nemaju. i to će se vidjet već protiv kameruna, ne u smislu golova ako ih zabije, već u smislu igre u obrani. nije on ni klasični napadač, on je više timski igrač, kako tim igra tako i on igra, ako tim igra loše gotovo sigurno ni on neće briljirat ali ako je tim na razini on će sigurno briljirat. po meni on je baš napadač kakvog ja preferiram, timski je igrač a ne fura neki svoj film ko npr Ibrahimović Baloteli i takvi napadači.

mana mu je to što kažeš, što ne ide 1vs1 duele često vjerojatno bi zabio više golova da ide, i što tehnički nije nešto pretjerano svestran ali glavna karakteristika napadača i je ta da zabija dovoljno golova, u svakom klubu u kojem je igro bio je trpalica golova zato i je cijenjen ko napadač jer svi znaju neka mu dadnu pravu loptu on će zabit. kako to da kad je igro za Heyncksa, je sve štimalo a sad pod Guardiolom ništa? pa tako jer je Jup prilagodio igru njemu, i ovaj mu se odužio na najbolji mogući način, dok ovaj kreten Guardiola opstruira napadače, najbolji primjer ti je da je uspio razdvojit tandem Ibrahimović Mesi u Barceloni neviđeni kreten, i stvarno ne znam šta ti veliki klubovi vide u tom panju, ja ga ne bih uzeo za trenera pored Jupa i takvih pravih švapskih trenera nikada. ne mogu vjerovat da su nijemci postali tako lakomisleni, i da će upropastit sve ono dobro što je Bayern napravio prošlih godina baš zato jer su realno vodili politiku kluba, a Guardiola je dokaz da su počeli glupirat i maštat o nekim neralnim stvarima koje će ih na kraju koštat puno toga, i uvjeren sam da se Lewandovski neće najbolje snaći u Bayernu i da će za godinu dana pola navijača bayerna plakat za mandžukićem, to su sve za mene debili i ne razumju ništa o nogometu zato se tako i ponašaju.

NorthStand
18-06-2014, 19:29
odlična golčina cahilla, jedan od najljepših golova do sad. ide uz bok onom robenom šprintu, i onom glavometu Van Persia protiv Casilasa. fino iz prve, tako se to radi ne čekaš da lopta padne na tlo već fino iz prve naciljaš i punim šutom opališ pa kud puklo da puklo.

australija je borbena ekipa, i te priče kako su oni najslabije plasirani su smiješne. nisu oni slučajno igrali protiv nas 2-2 i jedva ih talijani dobili 2006 u osmini finala iz izmišljenog penala u petoj minuti sudačke nadoknade.

i mi smo njih tukli 1-0 u prijateljskoj netom prije SP, to znači da hrvatska vrijedi i da može svakoga pošteno namučit prije nego padne.

Humphrey
18-06-2014, 21:45
Šteta za Australiju.

Sada neka se Španjolci vrate u igur, neka pokažu svijetu kako tika- taka nije mrtva.

Grunf
18-06-2014, 22:16
Ajmo Chile :cheer

Inkvizitor
18-06-2014, 22:34
Koja akcija Čileanaca kod gola..

Grunf
18-06-2014, 22:35
Doviđenja antinogometu Španjolaca http://www.forum.hr/images/smilies/xyxwave.gif

Inkvizitor
18-06-2014, 22:36
polako.sudac navlači za njih..

Grunf
18-06-2014, 22:44
polako.sudac navlači za njih..

2:0 :D

Španjolci služe u toj skupini za popravljanje gol razlike. :rofl

Inkvizitor
18-06-2014, 22:45
hahaha .dva nula..

svaka čast hrabri Čileanci..

Grunf
18-06-2014, 22:51
Tiki-taka odlazi u povijest. Umirovila se zajedno s Xavijem, a Španjolci trebaju pronaći novi stil nogometa i prepustiti mlađem treneru i igračima da vode glavnu riječ. Nakon ovog prvenstva ide rekonstrukcija ekipe.

Grunf
18-06-2014, 23:05
Hjaaaoo :D

http://cdn1.lockerdome.com/uploads/64ab6d4a87584205b94fd241a9ba2688abf754c7c6072e85e4 048e18c94644ca_large

Humphrey
19-06-2014, 10:59
Čile bi mogao daleko,igraju odlično.