PDA

Pogledaj Full Version : Lokalni izbori u Vukovaru

Humphrey
12-06-2014, 12:24
Ove nedjelje održavaju se lokalni izbori za gradonačelnika i gradsko vijeće u Vukovaru.

Iz nekog razloga sdp podržava "nezavisnog" teologa kojem se sudi,a najveći konkurent im je HDZ na čelu sa Penavom.

Može li HDZ protiv srba, bizovačkih toplica i 100 kn??

I dok bi HDZ mogao imati većinu u gradskom vijeću, osumnjičeni teolog će najvjerojatnije odnijeti opet pobjedu za mjesto gradonačelnika.

Ako se to dogodi Vukovar treba ponuditi vojvodi Nikoliću u zamjenu za malo rakije koju je pekao za vrijeme poplava. Ne puno, jedna litra će biti dovoljna.

caporegime
12-06-2014, 13:12
pošto savez podržava hdz-ovog kandidata a srbi se grupiraju, to ostavlja mjesta nadi da će hdz imati gradonačelnika.
kako su za impotentnog do sada glasovali u puno većoj mjeri srbi nego hrvati,, zajedničkim četničkim kandidatom, impotentni ostaje bez puno srpskih glasova ako ne i bez svih.
doduše, teško je očekivati da će svi srbi biti naivni pa glasati za svog četničkog kandidata ali dobar ih broj hoće.
u tom slučaju u drugi krug ide četnik i penava a kako hrvati koji glasuju za impotentnog ipak valjda neće za četnika, u drugom krugu će takvi ostati sa strane.
ili, dogodit će se homogenizacija na nacionalnoj bazi pa će pobjedu odnijeti brojke.
ova kalkulacija ne mora biti točna ali logika upućuje na nju.

interceptor
12-06-2014, 13:32
Nadam se samo da je naš puk toliko osvješten i da će shvatiti ove izbore ozbijno, pa će izići u većem broju i glasovati onako da pokaže da Hrvati u Vukovaru nisu ginuli za to da mu drugi određuju kako bi i što trebali prihvaćati nauštrb velikoj žrtvi koju su prinijeli za svoj grad i Hrvatsku.

Humphrey
12-06-2014, 20:24
pošto savez podržava hdz-ovog kandidata a srbi se grupiraju, to ostavlja mjesta nadi da će hdz imati gradonačelnika.
kako su za impotentnog do sada glasovali u puno većoj mjeri srbi nego hrvati,, zajedničkim četničkim kandidatom, impotentni ostaje bez puno srpskih glasova ako ne i bez svih.
doduše, teško je očekivati da će svi srbi biti naivni pa glasati za svog četničkog kandidata ali dobar ih broj hoće.
u tom slučaju u drugi krug ide četnik i penava a kako hrvati koji glasuju za impotentnog ipak valjda neće za četnika, u drugom krugu će takvi ostati sa strane.
ili, dogodit će se homogenizacija na nacionalnoj bazi pa će pobjedu odnijeti brojke.
ova kalkulacija ne mora biti točna ali logika upućuje na nju.

Penava i teolog sigurno idu u drugi krug.Četnici su u teologu prepoznali najbolju priliku za vladati gradom.Ne treba zanemariti niti dobar dio tkz.hrvata koji će mu dati glas. Nažalost jedina šansa za Vukovar je sudska presuda teologu.

Nadam se samo da je naš puk toliko osvješten i da će shvatiti ove izbore ozbijno, pa će izići u većem broju i glasovati onako da pokaže da Hrvati u Vukovaru nisu ginuli za to da mu drugi određuju kako bi i što trebali prihvaćati nauštrb velikoj žrtvi koju su prinijeli za svoj grad i Hrvatsku.

Hrvati općenito nisu osvješteni,a vukovarci pogotovo.

kiša
13-06-2014, 13:31
www.youtube.com/watch?v=I35iQmMm5SM

gost Bujice Andrej Georgijevski

"Andrej Georgievski Za egzistenciju Vukovara
Kandidacijska lista grupe građana, nositelj liste za Gradonačelnika Grada Vukovara i Gradsko vijeće na izborima 2014. god."

Po jučerašnjoj (četvrtak) anketi za Gradonačelnika: Penava 48 %, GEORGIEVSKI 23% a Sabo 21%. Izađite na izbore i vi koji ste mislili da ne morate izlaziti jer ništa ne možete promijeniti svojim glasom. Ovoga puta birate ali i odlučujute o svojoj sudbini i sudbini svoje djece.

Humphrey
14-06-2014, 13:45
Tko je proveo tu anketu? To u Bujici? Jer nema šanse da Georgievski bude ispred teologa,a sumnjam da će i Penava biti. Naravno, daj Bože da se grdno varam.

kiša
14-06-2014, 13:48
Tko je proveo tu anketu? To u Bujici? Jer nema šanse da Georgievski bude ispred teologa,a sumnjam da će i Penava biti. Naravno, daj Bože da se grdno varam.

nije anketa bila u Bujici, ovo je s promidžbenog plakata Gergijevskog.

Sinoć je gost Bujice bio Penava, odličan

Humphrey
14-06-2014, 14:17
nije anketa bila u Bujici, ovo je s promidžbenog plakata Gergijevskog.

Sinoć je gost Bujice bio Penava, odličan

Onda vjerujem i njenu vjerodostojnost. On se čak i ne čini tako loš, iako je sdp-ovac i glumi neku anacionalnu osobu.To što je prepoznao saboa i vidi o kakvoj se osobi radi mu ide u prilog.

Ne znam, s hdz-ovcima se nikad ne zna,ali istina, Penava se ne čini loš. Kao ni osttak hdz-ovog tima,ali kažem,sa njima se nikad ne zna.

Picaferaj
15-06-2014, 16:32
http://www.sloboda.hr/vukovar-izbori-srbi-foto-pogledajte-invaziju-turistickih-glasaca-iz-srbije-u-vukovaru/

ogledalce
15-06-2014, 17:07
http://www.sloboda.hr/vukovar-izbori-srbi-foto-pogledajte-invaziju-turistickih-glasaca-iz-srbije-u-vukovaru/

pristižu cigani
al tribalo je zatvoriti granicu dok ne prođu izbori

Inkvizitor
15-06-2014, 17:12
Bilo bi dobro uzet Vukovar od Srba i filosrba . Ali vidim da su ovi shvatili ozbiljno.

Humphrey
15-06-2014, 18:18
Bilo bi dobro uzet Vukovar od Srba i filosrba . Ali vidim da su ovi shvatili ozbiljno.

Jedinu nadu ja polažem u sud,ali kad je partija poslala Nobila sve je dignuto na jednu višu razinu.

Ako sabo pobjedi Vukovar treba pokloniti Nikoliću skupa sa onima koji su mu dali glas.

Ja sam sve više uvjeren kako Vukovar uopće nije trebalo reintegrirati.

ZGabriel
15-06-2014, 21:57
http://www.izbori.hr/izbori/ws.nsf/B28BAF5E0F691FA6C1257CF800331109/$FILE/2014-06-15_odaziv_do_16h.pdf

:facepalm :facepalm

Humphrey
15-06-2014, 23:54
izbori.hr/izbori/ws.nsf/0B92B2246E746480C1257CF8006CD582/$FILE/Vukovar_vijece.pdf

izbori.hr/izbori/ws.nsf/0B92B2246E746480C1257CF8006CD582/$FILE/Vukovar_gradonacelnik.pdf

Idemo u drugi krug, to znači da Sabo pobjeđuje jer može računati na srbe.

Što se tiče gradskog vijeća tu će hdz morati u koaliciju sa hdssb-om tako da će i tu biti svakakvog sranja.

Inkvizitor
16-06-2014, 00:01
izbori.hr/izbori/ws.nsf/0B92B2246E746480C1257CF8006CD582/$FILE/Vukovar_vijece.pdf

izbori.hr/izbori/ws.nsf/0B92B2246E746480C1257CF8006CD582/$FILE/Vukovar_gradonacelnik.pdf

Što se tiče gradskog vijeća tu će hdz morati u koaliciju sa hdssb-om tako da će i tu biti svakakvog sranja.

Znači opet izbori..ista stvar..

Humphrey
16-06-2014, 00:07
Znači opet izbori..ista stvar..

Pa dobro, postoji šansa da Penava pobjedi u drugom krugu, s obzirom da su srbi ostvarili ovaj put bolji rezultat nego 2013. možda je i njima dosta sdp-a i saboa. Jesam ja počeo sa pesimizmom,ali treba pričekati drugi krug i vidjeti.

Što se tiče vijeća, vidjet ćemo koliko ego imaju hdz i hdssb,mogu li zajedno ili ne.

Humphrey
16-06-2014, 00:14
Sabo stvarno nije normalan, on govori o discipliniranim glasačima(hdz) i onima koji iz komocije nisu izašli na izbore jer su mislili kako on pobjeđuje u prvom krugu. Jebena je sramota za Vukovar što takav čovjek osvoji i ovoliko glasova, to samo dokazuje kakva gamad živi u Vukovaru,ali barem se dio opametio pa nije glasao za čovjeka kojem se sudi za korupciju i koji daje glupe izjave sa većom učestalošću od Milanovića,a to nije lako.

On stvarno nije sav svoj, pa ni kad si bio čist i naizgled normalan nisi pobjeđivao u prvom krugu.

Inkvizitor
16-06-2014, 00:14
Pa dobro, postoji šansa da Penava pobjedi u drugom krugu, s obzirom da su srbi ostvarili ovaj put bolji rezultat nego 2013. možda je i njima dosta sdp-a i saboa. Jesam ja počeo sa pesimizmom,ali treba pričekati drugi krug i vidjeti.

Što se tiče vijeća, vidjet ćemo koliko ego imaju hdz i hdssb,mogu li zajedno ili ne.

jel to mandat od hdssb-ea ili od Saveza.

Inkvizitor
16-06-2014, 00:15
Sabo stvarno nije normalan, on govori o discipliniranim glasačima(hdz) i onima koji iz komocije nisu izašli na izbore jer su mislili kako on pobjeđuje u prvom krugu. Jebena je sramota za Vukovar što takav čovjek osvoji i ovoliko glasova, to samo dokazuje kakva gamad živi u Vukovaru,ali barem se dio opametio pa nije glasao za čovjeka kojem se sudi za korupciju i koji daje glupe izjave sa većom učestalošću od Milanovića,a to nije lako.

On stvarno nije sav svoj, pa ni kad si bio čist i naizgled normalan nisi pobjeđivao u prvom krugu.

Nije mi jasno da toliko vukovaraca glasa za tog redikula, nije mi jasno.

Humphrey
16-06-2014, 00:16
jel to mandat od hdssb-ea ili od Saveza.

Pa sad nemam pojma, izašli su kao Savez na izbore, zato su i osvojili taj jedan mandat,ali valjda je ta ženska iz HDSSB-a.

Humphrey
16-06-2014, 00:18
Nije mi jasno da toliko vukovaraca glasa za tog redikula, nije mi jasno.

Ljudi su stoka, daj im 100 kn, plati im Bizovačke toplice, uredi im klupu u parku sa koje mogu krasti mrvice od golubova i eto ti glasova.

Naravno to su samo penzioneri, imaš tu one koje je zaposlio i njihove obitelji, one kojima je obećao posao(ti su posebno glupi),pa pokoji student koji ima stipendiju,ali nikad se eće vratiti u Vukovar jer nema posla,ali i odlazak iz Vukovara je izbor za mlade. To je izjava tog čovjeka na HRT-u, nakon što ga voditeljica pitala kakav izbor,osim odlaska,imaju mladi Vukovarci on joj je rekao kako je i odlazak izbor.

Inkvizitor
16-06-2014, 00:18
Pa sad nemam pojma, izašli su kao Savez na izbore, zato su i osvojili taj jedan mandat,ali valjda je ta ženska iz HDSSB-a.

Onda je od saveza. Pa neće valjda s četnicima.

Humphrey
16-06-2014, 00:23
Onda je od saveza. Pa neće valjda s četnicima.

To su sve bivši hdz-ovci,sa njima nikad ne znaš :D

Inkvizitor
16-06-2014, 00:30
Mislim da će ipak Penava dobit..inače opet idi izbori. Velika je prednost i morali bi svi srpski glasovi ići Sabi da samo dostigne Penavu a to se nikad ne dogodi.

Plus i ti Vukovarci Hrvati da se trgnu , iziđu glasat i prekinu agoniju.

Jesi ti glasao, agitirao, dajte malo agilnosti...malo treba.

Humphrey
16-06-2014, 00:33
Mislim da će ipak Penava dobit..inače opet idi izbori. Velika je prednost i morali bi svi srpski glasovi ići Sabi da samo dostigne Penavu a to se nikad ne dogodi.

Plus i ti Vukovarci Hrbati da se trgnu , iziđu glasat i prekinu agoniju.

Jesi ti glasao, agitirao, dajte malo agilnosti...malo treba.

Ja sam glasao odmah nakon mise kao pravi Hrvat.Ne šalim se.

NorthStand
16-06-2014, 03:03
ma dobro je, crvendaći puše na svim frontovima a ne sumnjam da su za ovo govno Sabu glasali svi oni koji su srčano rušili grad 1991. a kvazi hrvatima koji su mu dali glas, mislim da nisu ni vrijedni komentiranje te nakaradne priče o nekakvoj socijal demokraciji ko da ne vidimo tko istu predstavlja u hrvatskoj. zar netko stvarno misli da mi mrzimo SDP, odnosno "socijal demokraciju" ili taj "sadržaj" koji ta stranka ima u svojim redovima a koji realno u ovoj državi proizvodi samo destrukciju i probleme.

ZGabriel
16-06-2014, 10:55
nije mi jasno kako je SDP podržao "nezavisnog" Sabu, a za istu stvar u Zagrebu, Bandić je letio iz stranke? :misli :kava

Humphrey
16-06-2014, 11:21
nije mi jasno kako je SDP podržao "nezavisnog" Sabu, a za istu stvar u Zagrebu, Bandić je letio iz stranke? :misli :kava

Ima veze sa nekom podignutom ljestvicom ako se ne varam.

caporegime
16-06-2014, 11:38
dobro je ispalo.
hdz&partneri i hdssb idu u koaliciju i imaju natpolovičnu većinu.
u drugom krugu teško da će četnici biti zainteresirani ići u velikom broju iz srbije na izbore, pa se može očekivati pobjeda penave.
imamo dakle velike šanse uzeti i gradonačelnika i gradsko vijeće bez četnika.

Orgasmatron
16-06-2014, 16:03
ne mogu vjerovati da nakon svega Sabo dobije 36%

NorthStand
16-06-2014, 19:41
pa to su Srbi, i ovi "urbani" Hrvati glasali. zna se za koga oni glasaju, ali ovi "urbani" su na pravom putu da ih zamrzim više od četnika. prestrašno je koliko neki ljudi mogu biti glupi, to više nije ni za komentirat misleći kako rade nešto dobro a očito je da ti blentavci ne znaju mislit svojom glavom već im sve sugeriraju mediji i njihove "ankete".

skater
16-06-2014, 19:56
ne mogu vjerovati da nakon svega Sabo dobije 36%

To je najmanji problem jer budala ima svugdje, ali da netko protiv koga se vodi sudski postupak se može kandidirati za gradonačelnika je dokaz koliko je Hrvatska (između ostalog pravno) sjebana država i sjebano društvo.
Najbolje kada čujem da je Sabo nešto učinio za grad. Pa to je u opisu posla, bio to Sabo ili netko drugi na njegovu mjestu.

RockyMarciano
16-06-2014, 20:36
Veseli me poraz cmizdravca.

skater
16-06-2014, 21:31
Veseli me poraz cmizdravca.

Druga strana neka se ne zajebava s pruženim povjerenjem.

ogledalce
17-06-2014, 12:54
e nemogu virovat

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/125412-predsjednik-srpske-stranke-vukovarskim-srbima-nemojte-izaci-na-drugi-krug-ovo-je-bitka-dvojice-hrvata.html

interceptor
17-06-2014, 16:39
e nemogu virovat

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/125412-predsjednik-srpske-stranke-vukovarskim-srbima-nemojte-izaci-na-drugi-krug-ovo-je-bitka-dvojice-hrvata.html

Ja mogu. Sve je to politički folklor,kojeg svakojakog smo se bar mi nagledali u Hrvatskoj.Kad se dirne u taštinu,i kad sebe ne vide u interesnoj sferi onda svakakve solucije padaju napamet. Samo da nisu na našu štetu...

bandira
17-06-2014, 17:20
[

u kakvoj je to savez dobroj pregovaračkoj poziciji da hdz mora s njima koalirati?

što je njima opcija da mogu ucjenjivati hdz?

podrška sdss-u i sabi?

oni uopće nemaju karte u rukavu da bi mogli ikoga ucjenjivati.

jednostavno nemaju alternative i ja im ne bi dao ništa osim viječnićkog mjesta.

nikakve fotelje, a pogotovo predsjedničko mjesto u vijeću.

samo bi ih pustila da se sami pokopaju sa svojim eventualnim ucjenama.

Grunf
29-06-2014, 22:08
Penava novi gradonačelnik?

Grunf
29-06-2014, 22:14
Za dlaku. :D

Ukupno birača: 27.172
Glasovalo birača: 14.220 / 52,33 %
Glasovalo birača - listići: 14.218 / 52,33 %
Važećih listića: 14.083 / 99,05 %
Nevažećih listića: 135 / 0,95 %

Ivan Penava = 7.137 glasova / 50,19 %
Željko Sabo = 6.946 glasova / 48,85 %

Inkvizitor
30-06-2014, 00:33
Ovi izbori su pokazali da su Hrvati narod sa čudnim i nakaradnim poimanjem morala. Zamalo je pobijedio lik koji je uhvaćen u nuđenju mita. Ostale stvari da ne spominjem.

I nek onda pisnu još jednom o poštenju.

NorthStand
30-06-2014, 01:17
ali pazi ti da u jednom vukovaru sdpu daju glas, koliko su ti ljudi mutavi to najbolje govori. hdz je takav kakav je, ali iskreno kažem da bi rađe četnicima dao glas dakle SDSSu nego SDPu. eto toliki prijezir prema tim odnarođenim debilima osjećam, da mi se i četnici čine ko dobitno riješenje pokraj njih.

dakle nije među ovih 6946 glasova bilo samo četnika i srba, već i hrpa glupavih hrvata koji još jednom pokazuju da su zreli za klanje a sve pod "pokroviteljstvom" nikad preminulog "bratstva jedinstva".

crni bombarder
30-06-2014, 18:05
Ovi izbori su pokazali da su Hrvati narod sa čudnim i nakaradnim poimanjem morala. Zamalo je pobijedio lik koji je uhvaćen u nuđenju mita. Ostale stvari da ne spominjem.

I nek onda pisnu još jednom o poštenju.

Davno sam ja zakljucio, Hrvati su nenormalan narod.

Toliko nesampostovanja, to nema nigdje na planeti.

Kad vidim one Kurde, cijeli svijet im namijenio sudbinu naroda bez drzave, ali izborise se oni, bar u Iraku i Siriji... bore se ljudi jebote, sa vjetrom i olujom sto se kaze... a ova saka jada ne zna cijeniti ono sto je nas saka jada stvorilo u tom jebenom ratu.

Tocno mi zao sto nas Srbi nisu zgazili. Jebem ti ovakav narod abnormalan.

caporegime
30-06-2014, 18:19
penava mlak pred kamerama.
e da sam ja dobio izbore u onakvoj situaciji......
ako sutra barem pola jutarnjeg ne bi bilo posvećeno "zgrožavanju" nada mnom......
umjesto da sa sabom, četnicima, milanovićem obriše pod, a mogao je, on je nešto mlačio i kamiličio

NorthStand
30-06-2014, 18:51
HDZ je postao mrtvo puhalo od stranke, žestine nigdje odlučnosti nigdje jasnih izjava gotovo da nigdje nema, jedina šansa je vaso ako pit bul iz kaveza u koji je trenutno strpan ne izađe i ne izgrize jugolevicu do neprepoznatljivosti mislim da će opet biti grdo. Karani puno zuji, ali realno malo meda daje, pobjeđuje na izborima ali očekujem od njega puno konkretnije izjave od one da će kaznit titu i komunističke zločine. nije u tome poanta, poanta je onemogućit ove antihrvate da ikad više sjede po čelnim funkcijama ove države, ne zanima me kako. ne treba zatvorit SDP, već im jednostavno počistit sve antihrvatske kadrove lustracijom i naravno osudama za korupciju, pa da mi vidimo đubradi jedna jugoslavenska koga ćete vi prcat cijelo božje vrijeme nekakvim izjavama tipa Milanovića od neki dan, kako Vukovar bira između 1991 i budućnosti. zamisli ti to govno, on koji je patentirao ćirilicu nekoga proziva za vraćanje grada u 1991, da mu je jednu šamarčinu zaljepit ne bi škodilo. smeće jedno odvratno, a koliko je plitak najbolje je pokazo u tom Vukovaru tom ćirilizacijom, kao i svi njegovi birači. jebo ih SDP, i odnarođena horda debila koja bi najsretnija bila kada bi svi mi Hrvati s naglaskom Hrvati počinili harakiri a prepustili državu njima posrbicima jugofilima i sluškinjama "njezinog visočanstva" iz londona. ti britanci uz ove domaće propalitetete takozvane antifašiste, koji su najveću potporu dobilvali od britanske mornarice i avijacije, tko je Titu prebacio u Bari ako ne britansko zrakoplovstvo nakon desanta na drvar. cijelo vrijeme su mu štitili guzicu, od švaba i ustaša da bi nas isti koncem rata isporučili partizanima i srbima željnim osvete za jasenovac i jadovno na klanje od Triglava do Vardara, pošto je pola partizana bilo srpske nacionalnosti ne treba biti previše pametan koje je jeidnice najviše koristio u svim tim silnim masakrima opjevani "maršal" veliki Hrvat i patriota. a praktički jedva dočeko da kasapi svoje ljude i da im se sveti zbog toga što su ga ganjali 4 godine rata po šumama i gorama, to je najbolji odraz svega u ovoj državi od 1945 to ludilo traje i od tad oni nas proganjaju ali sada im je došao kraj, kraj vam je došao gamadi sad lov na vještice odnosno komunjare počinje i dok zadnjeg preživjelog ne lustriramo nećemo se umirit, tuđmanova pomirba ide u smeće jer je očito bila totalno promaešen politički projekt. trebalo je vas potaracat odmah 1991, da budete mirni i dobroćudni a ne ovako goropadni i bahati da nam se sprdačite s državom i nacijom kako vas se ćefne.

treba njih zdrobit bez milosti, na isti način kako su oni nas drobili svaki put kad im se za to ukazali prilika. HDZ će osvojit vlast, ako ovaj put zajebu treba da ih komunjare potaracaju ko poljske miševe kad ponovo preuzmu vlast, za to ću zdušno navijat ako ih sad HDZ sve redom ne privede pravdi i ne zgazi ko opušak na licu mjesta!

NorthStand
30-06-2014, 18:57
najjači je dio kad je počeo pričat o "građanima i građankama" u gradu heroju-a. jebale te građanke i građani, 20 godina slušamo tu izlizanu frazetinu odnarođenih debila koji u državi gdje živi 90 posto hrvata pričaju o "građanima i građankama" e ja ću pričat o hrvaticiama i hrvatima, jer sam hrvat i jer mi puca kurac za te građanke i građane odnosno srbe muslimane mađare talijane i ostale. oni neka vode svoju brigu, ja i mi trebamo vodit svoju. a ako im se to ne sviđa, fino dokumente ostavit u zagrebu i pravac matična država tamo će im nadam se sve biti po osobnim željama. dosta je bilo silovanja u zdrav mozak u ovoj državi, ili će se unormalit ili ćemo se mi krajnje iznenormalit.

Komari
30-06-2014, 19:50
Vi kao da ste s Marsa otresili.

Išćuđavate se uspjehu SDPa kao da se radi o stopostotno čistom hrvatskom malom hercegovačkom mistu.

Tamo je rezultat uvijek takav i bit će obzirom na sastav stanovništva.

Dovoljno je pogledati sastav gradskog vijeća i sve je jasno. Kao i pogledati ministra branitelja isto će sve biti jasno.

A računajte da u tom gradu i nema baš posla osim onog u državnoj službi.

Pa sad računajte.