PDA

Pogledaj Full Version : Jednostavna medicina

zlatna ribica
30-04-2014, 10:41
Imate li neke prirodne lijekove/ recepte/ savjete za raznorazne tegobe? Podijelite s nama ostalima.

Uobičajeni načini liječenja, tabletama, injekcijama, sirupima, cijepljenjem itd... često dok poprave jednu stvar, naštete nečem drugom... Ti industrijski proizvedeni lijekovi prepuni su kojekakvih sastojaka o kojima mi obični smrtnici nemamo pojma... Pa bi bilo lijepo povećati znanje o prirodnoj medicini.

zlatna ribica
30-04-2014, 10:50
Neki dan sam naišla na jedan zanimljiv video kako poboljšati vid jednostavnim vježbama koje može raditi svatko, a uzmu par minuta dnevno. I stvarno djeluje.

Cilj je razgibati očne mišiće, dok suprotno tome naočale i leće djeluju tako da sliku približavaju oku, tako da se očni mišići s vremenom sve više ulijene i vid se konstantno pogoršava.

http://www.youtube.com/watch?v=LBhUtmWI1yg

zlatna ribica
30-04-2014, 10:56
Evo jedan jako fini prirodni lijek za one koji imaju bakteriju e.coli

Sastojci:
25 dkg korijena peršina
25 dkg limuna s korom
20 dkg meda
2 dcl maslinovog ulja

Korijen peršina oprati, pa samljeti, isto tako i limun. Sve zajedno izmiješati, u to staviti 20 dkg meda i 2 dcl maslinovog ulja. Spremiti u čistu staklenku. Čuvati u hladnjaku.

http://www.coolinarika.com/recept/lijek-protiv-bakterija-narocito-protiv-escherichie-coli/

I jesti jednu žlicu prije doručka i jednu prije večere, pa dok se sve ne potroši... (traje oko dva tjedna).

zlatna ribica
30-04-2014, 10:59
Osim ovog imam još jedan prirodni lijek protiv bakterija, koji je navodno 100% učinkovit, bez iznimke... al nisam sigurna za omjer sastojaka, pa ću stavit poslije ili možda sutra. Ugl. meni je bio pregadan i nisam ga mogla koristiti, tako da se radije držim ove gore navedene kašice :D

ZGabriel
30-04-2014, 11:25
izgleda da su med, limun i maslinovo ulje lijek za sve. :D
ima hrpa recepata koja uključuje jedan ili sve od tih sastojaka. uz dodatak cimeta i đumbira živjet ćete barem 100 godina. :D

budući da sam ja uvijek na granici anemije, evo dva brzinska recepta za dobivanje željeza:

1. vezicu peršinovog lišća nasjeckati i pomiješati s jogurtom. ponavljati 10 dana uzastopno.

2. svaki dan jesti salatu od svježe cikle prelivene domaćim jabučnim octom. nakon 30 dana "terapije" liječi i najteže slučajeve.

što bi rekao striček Hipokrat - neka tvoja hrana bude tvoj lijek... :D

zlatna ribica
30-04-2014, 11:35
Osim ovog imam još jedan prirodni lijek protiv bakterija, koji je navodno 100% učinkovit, bez iznimke... al nisam sigurna za omjer sastojaka, pa ću stavit poslije ili možda sutra. Ugl. meni je bio pregadan i nisam ga mogla koristiti, tako da se radije držim ove gore navedene kašice :D

Evo našla sam:

Znači sastojci su:
1,5 l bijelog vina
5 grančica svježeg ružmarina
5 debljih režnjeva češnjaka (samo malo zdrobljen)

To mora stajati na zamračenom mjestu 2-3 tjedna, zatim se procijedi i pije svako jutro po jedna čaša.

Preporučam to istempirati da se pije kad ste na godišnjem, osim ako želite na poslu tjedan dana smrditi po češnjaku :D

galija
30-04-2014, 19:45
izgleda da su med, limun i maslinovo ulje lijek za sve. :D
ima hrpa recepata koja uključuje jedan ili sve od tih sastojaka. uz dodatak cimeta i đumbira živjet ćete barem 100 godina. :D

budući da sam ja uvijek na granici anemije, evo dva brzinska recepta za dobivanje željeza:

1. vezicu peršinovog lišća nasjeckati i pomiješati s jogurtom. ponavljati 10 dana uzastopno.

2. svaki dan jesti salatu od svježe cikle prelivene domaćim jabučnim octom. nakon 30 dana "terapije" liječi i najteže slučajeve.

što bi rekao striček Hipokrat - neka tvoja hrana bude tvoj lijek... :D

ili još jednostavnije...pijete kakao!!

peršin i željezo..pa baš i ne
više je izvor vitamina c,djeluje antioksidacijski i dosta je dobar dijuretik

ZGabriel
30-04-2014, 20:48
ili još jednostavnije...pijete kakao!!

peršin i željezo..pa baš i ne
više je izvor vitamina c,djeluje antioksidacijski i dosta je dobar dijuretik

a sadrži i magnezij (kao i sve zelene biljčice), te B12 i željezo koji, vidi vraga, sudjeluju u obnavljanju eritrocita. :nezna

galija
30-04-2014, 21:21
a sadrži i magnezij (kao i sve zelene biljčice), te B12 i željezo koji, vidi vraga, sudjeluju u obnavljanju eritrocita. :nezna

sadrži magnezij ali željeza vrlo malo,sadrži Natrij i kalij puno više zato je vrlo važno da ga bubrežni bolesnici uzimaju s oprezom jer prevelike količine mogu dovesti do problema. sadrži i vitamine B ali B1,B2,B3 i B6 i dosta vitamina C koji je važan za apsorpciju željeza.Dosta je velik izvor vitamina K
Peršin je super začin! i to svjež!

ZGabriel
30-04-2014, 21:33
sadrži magnezij ali željeza vrlo malo,sadrži Natrij i kalij puno više zato je vrlo važno da ga bubrežni bolesnici uzimaju s oprezom jer prevelike količine mogu dovesti do problema. sadrži i vitamine B ali B1,B2,B3 i B6 i dosta vitamina C koji je važan za apsorpciju željeza.Dosta je velik izvor vitamina K
Peršin je super začin! i to svjež!

pa dobro, ja nisam bubrežni bolesnik. :D ali željeza nikad viška. :fever