PDA

Pogledaj Full Version : Članak: HRVATI I NDH 2.dio

Inkvizitor
16-04-2014, 12:10
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3607-HRVATI-I-NDH-2.dio

dimnjačar
19-04-2014, 18:28
Darane, dobra analiza.

Zbog hrvatske "šutnje" i sposobne srpske "diplomacije" danas je moguće čak i stari hrvatski pozdrav "Za dom spremni" proglasit ustaškim pozdravom iako je nastao nekoliko stoljeća prije nego li su se pojavile ustaše, dok istovremeno četnici su u srpskom parlamentu službeno i zakonom rehabilitirani, a njihov pozdrav s uzdignuta tri srpska prsta nisu četnički pozdrav iako je nastao tijekom zadnjeg velikočetničkog osvajanja tuđih teritorija?!

Kad se navedenom doda i sintetička nacija koja negira sudjelovanje u ustaškoj vojsci, i koja svoj identitet temelji na konvertiranju na islam i služenju turskom okupatoru, onda je ludilo na ovom području kompletirano.

NorthStand
19-04-2014, 19:57
kao što su u hrvatskoj notorne komuniste, prikazali antifašistima i borcima za slobodu, i to radi ni manje ni više nego sam državni vrh ove banana državice.

Bobani
27-04-2014, 20:58
Kada se Tito veliča i kada se o njemu povoljno piše, automatski se veliča Jugoslavija i sve što je vezano za opstanak Jugoslavije, dakle, jednom riječi veliča se sve ono što treba rušiti hrvatsku državu. Tu će se današnji Hrvati s ovim složiti. Kada kažem "današnji Hrvati" tim mislim razdvojiti one Hrvate koji još uvijek veličaju Tita, njegovu jugoslaviju od onih Hrvata koji su uvijek bili za hrvatsku državu, prije Tita, za vrijeme Tita i poslije Tita.

Kada se veliča Poglavnika, tada se veliča Hrvatska a ne samo Ustaše i Ustaški Pokret. A kakova je pogriješka veličati Hrvatsku!? Ako treba veličati Hrvatsku kao hrvatsku državu hrvatskog naroda, onda ju veličajmo svim i kroz sve moguće načine. Ako je izreka "Za Dom Spremni" veličanje Poglavnika, ustaštva i Ustaškog Pokreta, onda veličajmo to kako bi se naša Hrvatska uvijek mogla veličati. Jer, ako se slažemo da će nas naš hrvatski neprijatelj okaraktezirati da veličamo Poglavnika svakog puta kada kada kažemo "Za Dom Spremni!", onda veličajmo taj "Za Dom Spremni!" kako bi mogli veličati Hrvatsku.

Bobani
28-04-2014, 13:11
HRVATSKA U BORBI PROTIV ZLA (8)

KRIV SAM

Donosim ovdje vrlo zanimljiv opis iz Časopisa OTPOR, Glasilo HNO, od ožujka 1979 god. Nadati se je da će se autor javiti...

U potražnji za nekim zapisima i dokumentima, pronašao sam ovaj članak u Časopisu OTPOR za ožujak 1979. Članak je sam po sebi zanimljiv, tim više što ga je potpisao jedan "Razočarani" Delivuk. Na ovim stranicama portala se kadkada pokaže komentator Delivuk. Da li komentator "Delivuk" sa stranica portala javno ima išta zajedničkoga sa piscem dolje opisanog članka, ne znam. Možda je puka slučajnost. To nam može objasniti samo jedan ili drugi Delivuk. Članak počima sa:

K R I V S A M

KRIV SAM čto sam rodjen kao Hrvat. KRIV SAM što sam rodjen uoči Drugog svjetskog rata. KRIV SAM što sam pošao u pučku školu odmah nakon drugog svjetskog rata. KRIV SAM što sam naučio čitati i pisati. KRIV SAM što sam mog pok djeda Gabre otvorio škrnju u kojoj su bile pohranjene knjige hrvatskog značenja. KRIV SAM Što sam te zanimljive knjige Čitao. KRIV SAM što sam slijepo slušao moje roditelje te tako postao praktičan katolik i kršćanin. KRIV SAM što sam zapamtio i loše i dobre stvari o patnjama mog hrvatskog naroda o kojima su mi roditelji uvijek pričali. KRIV SAM što sam se oduševio odvažnim i hrabrim sinovima Hrvatske koji su se nesebično žrtvovali da bi im djedovina sretna bila. KRIV SAM što sam zavolio te iznimne sinove hrvatske preko kojih sam se zaljubio u Hrvatsku.

KRIV SAM čto sam u početku mog mladenačkog života prkosio vladi i zakonu koji su se nametnuli mom dragom hrvatskom narodu bez njegove volje. KRIV SAM što sam u tom prkosu napustio moj dragi narod hrvatski i tim činom počinio izdajstvo. KRIV SAM što sam opet u mladenačkoj dobi - u emigraciji - stupio u redove onih odvažnih Hrvata koji su htijeli povratiti čast, pravo i slobodu svom napuštenom narodu hrvatskom. KRIV SAM što sam tako bio svjestan moje zadaće unutar organiziranih Hrvata, da sam uvijek htio sve svoje žrtvovati za ti svetu zadaću, pa čak i život. KRIV SAM Što nikada nisam htio udovoljiti mojim posve prirodnim porivima (kao što to mnogi danas neodgovorne čine a zadaća i sastanci za Hrvatsku baš ih i ne briga), nego sam uvijek mislio kako biti što točniji u zadaći hrvatstva kao organizirani Hrvat.

KRIV SAM Što je sudbina htjela da se jedna mlada djvojka Francuskinja uda za mene. KRIV SAM takodjer što mojoj djeci - koja su po svim Božijim i ljudskim zakonima rodjena - neposvećujeme dovoljno očinske pažnje na koja oni imaju puno pravo. KRIV SAM što u mojem rodoljublju za Hrvatsku često ne mogu razumijeti one moje prijatelje i Hrvate koji ne osjećaju i ne žrtvuju za Hrvatsku koliko ja. KRIV SAM što sam spreman za Hrvatsku učiniti sve pa i moj vlasiti život dati. KRIV SAM što sam spreman rušiti tamnicu Hrvata - Jugoslaviju.

KRIV SAM što je mojim rodoljubnim postupkom zabranjeno mojoj djeci otići u onu zemlju gdje im je otac rodjen te upoznati baku, djeda, i ostalu svojtu i kamenjar po kojem je njihov otac naučio hodati i blago čuvao. KRIV SAM što moja djeca neće osjećati niti voljeti Hrvatsku o kojoj njihov otac i u snu toliko misli. KRIV SAM što poslije mene i u mojoj obitelji hrvatstvo prestaje postojati; jer mi je nasljedstvo rodjeno u tudjini. KRIV SAM što znam voljeti sve što je hrvatsko. KRIV SAM što ne znam mrziti. KRIV ću biti takodjer kada čvrsto odlučim prijeći onim osobama i Hrvatima koje se isprazno zovu Hrvatima, a za djedovinu Hrvatsku ne mare ama baš ništa. Za to bi bilo bolje da se uopće nisam rodio; jer moj život i tako nije pridonio mnogo zajednici Hrvatstva. Trebao sam se roditi u ona vremena kada su glave i život bili mnogo jeftiniji od ružnoga dolara.

RAZOČARANI DELIVUK

ivana.josipović 18.01.2010 00:16 h

Puno je nedužnih domoljuba proglašeno krivima na raznim montiranim sudskim procesima, povijest se ipak izgleda ponavlja, kada ništa nismo naučili, onda nam to i treba..

Otporaš: 18.01.2010 22:48 h

26 puta KRIV SAM. Kakva očajnička pripovijest! Po opisu pisac je prošao kroz nešto očajno. Je li to život i sudbina emigrantskog čovjeka, teško je reći. Svakako reći 26 puta u jednom kratkom opisu da je jedino on KRIV, nije mala stvar. Ovaj opis je za jednu ozbiljnu analizu. Možda je ovaj "Razočarani Delivuk" nešto svojski povezan sa slijedećim opisom kojeg za ovu prigodu donosim iz portala jutarnji list za čitatelje našeg portala javno.

ZLOČIN I LJUBAV U NDH

Pero Zlatar: Našao sam se sa stotinama ljudi da bi napisao roman o Paveliću.

Bobani
21-07-2014, 01:57
Vjekoslav Maks Luburić, general DRINJANIN

MILANE KAKO SI SE TADA OSJEĆAO!?

Lilith Milan • prije jednog sata .. prije 45 godina! Kako si se osjećao u tom trenutku Milane?

Milan Lilith • prije 2 minute

Osjećao sam se tako kao da mi je imati snagu i osvojiti mjesec, na njemu stvoriti jedan pravi čisti hrvatski narod, očišćen od svih natruha, kako političkih tako isto i ideoloških, što bi sve skupa značilo da bi mi Hrvati bili čisti kao suza od svih Jugoslavena, antifašista, fašista nacista, komunista, a za ljevicu i desnicu ne mogu ništa reći, jer su nam obje ruke, lijeva i desna potrebne, tako isto su nam potrebne noge i lijeva i desna. Tu bi na mjesecu, daleko od svih neprijatelja, postavio, visoko iznad zemlje, spomenike kao onaj Isusov u Brazilu kojeg smo imali priliku nedavno vidjeti na našim TV. ekranima za vrijeme utakmica S.P:

- Prvom hrvatskom Kralju Tomislavu,
- Svima hrvatskim Banovima,
- Prvom hrvatskom revolucionarcu Eugenu Kvaterniku Rakovačkom,
- Stjepanu Radiću,
- Vladku Mačeku,
- Poglavniku dr. Anti Paveliću,
- Vjekoslavu maksu Luburiću,
- Titi,
- Kardinalu Stepincu,
- Jedan kip/spomenika za sve Ustaše,
- Jedan kip/spomenik za sve pobijene Hrvate u emigraciji,
- Za Bugojanske Vitezove,
- Za prvog predsjednika RH dra. Franju Tuđmana,
- Za Stjepana Mesića kao izdajnika,
- Za Ivu Josipovića, nasljednika Stjepana Mesića
- Za sve hrvatske Majke itd.
Tada bih napisao na hrvatskom jeziku, njemačkom, talijanskom, francuskom, engleskom, kinenskom, japanskom, arapskom vrednote svih gore navedenih i njihove povijestne vrline i zasluge u borabi za dobrobit hrvatskog naroda i u borbi za očuvanje Hrvatima njihove Hrvatske Države. Tada neka svaki čitatelj posebno, skupno i pojedinačno, sami za sebe kažu: TKO SE JE BORIO ZA PROBITEKE HRVATSKOG NARODA I HRVATSKE DRŽAVE, A TKO SE JE BORIO PROTIV PROBITAKA HRVATSKOG NARODA I NJEGOVE DRŽAVE HRVATSKE.
Dajem slobodne vrijeme i slobodu potpunu da se svaki čitateklj ovog opisa i******asne. ja ću početi prvi:
Svakako da Tito, Maček, Mesić, Josipović i svi njima slični bi bili ubrojeni u neprijatelje broj jedan u borbi protiv Hrvatske Države. Otporaš.

NorthStand
21-07-2014, 16:35
a SFRJ je bila nezavisno, na kome je Tito bazirao antifašistički pokret, tko je naroužavao Titu, tko ga je štitio poslje od intervencije CArmije, tko mu je na koncu konca na jalti blagoslovio kreiranje SFRJ iako taj propalitet kao ni njegovi partizani nikad nije imao ni pola podrške naroda, u sloveniji su postojali belogradejci u hrvatskoj ustaše u srbiji četnici u makedoniji VMRO, gdje su svi oni ostali neutralni koje nije zanimala nijedna od navedenih opcija a ponajmanje partizani, i sada netko nama priča priče kako je NDH kvislinška tvorevina, a šta je onda pička vam materina SFRJ ? šta je ona đubradi jedna odnarođena, kome vi pričate ove priče, i koga vi lažete usmrđeni propaliteti? ja sam glup pa ne znam da Titini partizanski pokret, kao ni on sam ne bi doživio ni kraj 1941 godine s svim dalmatincima istranima i ostalima na čelu svoje kolone da mu nije bilo ruskog i britanskog oružja, u Srbiji "antifašistički" ustanak praktički nije ni postojao, to je najmirniji dio europe bio kad je u pitanju borba protiv fašista odnosno nacista. u bosni uvijek pametni muslimani i Srbi kojima svaka hrvatska država predstavlja doslovce klin u glavu a ne trn u oči, čudno da su se oni pridružili titinoj borbi za jugoslaviju. pogotovo kad su vidjeli da ima potporu ovih šupčina s zapada i istoka, prema tome mogu svi lamentirat koliko god hoće, ali partizanski pokret nikad niej niti će imat potporu bilo koga osim odnarođenih propaliteta koji bi nas i danas usprkos svim okolnostima vraćali na balkan, a ja im poručujem da je Jasenovac mila majka šta će im se dogodit idući puta kada dignu oružje i noževe na hrvate, to vam se kunem u svoje ime. Auswitz i Jasenovac bit će stvarno toplice, za ono što ću vam ja radit idioti retardirani. proklet bio dan, kad vas se sve nije pobilo 1990ih kad je bio rat, kad je bila idealna prilika da se ovom jugoslavenskom jadu i smradu stane na kraj, mi smo pričali o pomirbi s gamadi koja nikad nije niti će prihvatit hrvatsku državu. problem su ustaše i fašisti, a nisu problem komunisti i gamad koja nam Fašistite i Naciste mjenja s Jugoslavijom, po čemu je to Jugoslavija volio bih znati bolji izbor od fašističke italije? po čemu je to nacistička njemačka gori izbor, od komunističke SFRJ? NE RAZUMJEM, majke mi ne razumjem na kakvim su drogama ti debili koji našem narodu pričaju da smo mi 1945 oslobođeni, zar komunizam i komunisti ikoga mogu oslobodit? zar govnjarija koja se bori za državu koja je izmišljotina ovih balkanskih ovcojeba i jadnika, koji ne znaju ko im glavu nosi koji skupa s britanskim šljamom ovdje stvara Jugoslavije a samo zato da bi razjebali germansku dominaciju na ovom prostoru, jel znate gdje smo živjeli prije 1918? u AU, čiji interes može biti Jugoslavija na srpski pogon ako ne Britanski i Ruski, dakle da se sjebe prisutnost germana a Srbima da primat jer oni su protiv istih. i sada meni ova kopilad komunistička hoće reći da sam ja idiot, pa da ne znam šta su oni radili i zašto, je vaš Tito je osnovo partizane samo da bi Istru i Dalmaciju vratio u sastav hrvatske imbecili koga vi možete uvjerit u te svoje prozirne laži? Titin pokret nikad se nije bazirao na hrvatskim vrijednostima, niti je težio jačanju hrvatske države i nacije već stvaranju Jugoslavenske s komunističkim prednzakom. kad to debili shvatite, onda ćete i shvatit da bi Tito okupirao i Rim i pričao da je i to Jugoslavija samo da je mogao. ništa on nije osloboađao zbog hrvata, niti je Istru Međimurje i Dalmaciji odnosno dio Dalmacije vratio u sastav hrvatske zbog hrvata, već zbog svog komunizma i jačanja svog osobonog položaja i svoje vlasti kad je jednom bude u stnaju obnašat da je obnaša na što većem teritoriju, a pošto su Hrvati opće poznato debili ne svi ali na žalost jedan veliki dio naroda nam je debilna ovcojebačka grupacija ne čudi me da su se upecali na titinu udicu kako su Partizani ti koji će skinut strašne fašiste i ustaše s vlasti i donest nam "istinsku sllobodu". kako je ta njihova partizanska sloboda izgledala, imali smo prilike gledat od 1945 pa možemo reći možemo je gledati i danas na što liči preko ive josipovića milanovića i ostalih odnarođenih propaliteta, i sad ti majmuni idu nešto predbacivat ustašama paveliću i naravno NDH. ima da držite jezik za zubima, jer vi NDH niste dostojni u nijednom segmentu a idući puta ćete biti izbrisani s lica zemlje, i molite boga da više nikad ne bude rata jer ono što je Hitler napraivo židovima bit će vic što će se dogodit vama "Jugoslavenima" i ostalim pobornicima maršalske politike i kumrovečkih dermka, ne bih ja vas ni lustrirao već po kratkom postupku odveo u šumu i tamo riješio sve nedoumice u fašističkom stilu s svim pobornicima "antifašista". tu Ustaše ne da nisu omanule, već su radile i previše popusta trebali su još radikalnije i još više logora osnovat tada se ova situacija s titom i njegovim SFRJ sranjem od 1945 nikad ne bi ni dogodila.

i jedno pitanje za ovog autora gore, HSS je ogledalo hrvatskog naroda? jel to misliš na onaj HSS koji je masovno podržao partizanski ustanak, protiv vlastite države? ili misliš na blentavog Radića koji je tek kad je propucan u beogradskoj skupštini shvatio, da " srljamo ko guske u maglu " e Hrvati Hrvati ne da me ne čudi što niste imali države 900 godina već me čudi kako je i danas imate s tolikim idiotima nije mene sram biti Hrvat jer ja sam Hrvat rođen sam u Hrvatskoj i to ću uvijek biti, ali me sram kad vidim koliko glupih ovčetina živi u ovoj državi koje se ljepe na "antifašizam" ko muha na govno. a upravo taj "antifašizam" je najviše radio na uništenju naše nacije i države u 20 stoljeću, više nego svi Četnici Fašisti i Nacisti zajedno! ali neka, od ovčica ne očekujem razborito razmišljanje, ovčice još uvijek plaču za "socijalizmom" koji nas je ekonomoski odnjeo u propast. pitanjce za "socijaliste", šta mislite jel se SFRJ raspala zbog Miloševića i Tuđmana ili zato što je ekonomski krahirala? dakle dal je kriv ekonomski krah ili nacionalizam za krvavi raspad SFRJ, ja mislim da svi dobro znaju odgovor na ovo pitanje samo se prave glupi. da smo mi dobro živjeli, nikad ne bi došlo do onih sirovih strasti i da SFRJ ekonomski nije otišla u bezdan mi bi i danas pjevali "hej slaveni" ali vi se tješite da je omraženi Tuđman uništio vašu omiljenu tvorevinu od koje su vam jedino ostali Jasenovac Jadovno Brezovica i naravno Ivo Josipović i Titina bista na pantovčaku. jadni li ste vi, i oni koji u vama traže spas koji se za vas bore i koji u vama vide nešto simpatično. sramota, ali sramota su Hrvati ne valjaju vam Ustaše ali vam valjaju Partizani, Jugoslaviju ste zamjenili EUnijom i dalje lažete ovaj narod kako je u unijama spas, jebem vas mutave da vas jebem. ali bez brige, nisu svi u ovoj državi mutavi dok god bude i "fašista" biti će i onih koji će vama znati stati na kraj, pa makar i maljem i kolcem i jasenovcem.

TITO JE MAJSTOR, ZATO JER SE POVEZAO S KOMUNISTIMA JER JE UBAČEN NA OVE PROSTORE DA U IME SOVIJETSKOG SAVEZA MUTI VODU I NAIVNE BLENTAVE HRVATE MOBILIZIRA ZA TUĐU BORBU. možete vi pričat da je Pavelić bio marioneta, ali nećete nikgoa uvjerit da je NDH bila fašistička i nacistička tvorevina, jer su se za nju borili Hrvati a dobro znamo u kojem postotku su se Hrvati borili u partizanima. sramota je da danas zbog pobjede tih saveznika, mi moramo učit o tome da su Srbi stvarali našu državu iako su se oduvijek borili protiv iste. da moramo učit, kako su komunisti utabanali temelje iste a svi znamo da su isti srušili temelje iste i na njenim temeljima izgradili SFRJ. da moramo učit, kako Tito nije bio marioneta velikih sila već veliki državnik kojeg je poštovao cijeli svijet, ali nekako uvijek zaborave napomenut da bez tog "svijeta" nikad ne bi bilo ni SFRJ ni Tita, jer njegov opstanak i njegovo političko jačanje bilo je rezultat upravo volje zapadnih istočnih sila predvođene SSSRom, zar netko stvarno misli da je Tito bio onemoćao, a praktički je od početka rata 1939 samo čekao mig svog omiljenog SSSR-a da krene u borbu protiv NDH. koliko ja znam Istra je bila okupirana i prije, pa mi se nameće logično pitanje šta se čekalo dični partizani 22 lipnja 1941? jel možete vi sebi mutavci dati odgovor, na ovako jednostavno postaljeno pitanje? naravno da ne možete, jer tu će se onda razotkrit sva laž o vašem mitu da ste vi "antifašisti". vi ste jedan veliki kurac od ovce, to ste i danas i to ćete biti i sutra. a kobna je greška što se vas nije sve potaracalo kad se za to imalo priliku, 1940 i 1990ih godina 20 stoljeća. sada je kasno ispravljat krive drine, sada vas moramo trpit i čekat da se sami fizički elminirate a to je dug predug proces za svakog poštenog i časnog hrvata koji voli svoju državu i koji ne kleči u Jasenovcu zbog pobijenih židova srba i cigana, jer 4000 hrvata pobijenih u jasenovcu je više manje vic na spram komunističkih odmazdi koje se odnjele desetke tisuća hrvata u nepovrat tokom i pogotovo nakon rata u masovnim čistkama dičnih "antifašista". prema tome, očito je da se zakalo onog momenta kad vas se bez milosti nije sve potaracalo za vrijeme rata, a sve zbog spike "svi smo mi braća hrvati" nismo mi nikakva braća niti ćemo biti ikada braća, jer oni što vole jugoslavije i što se bore za "maršale" sigurno nisu moja braća niti će ikada biti.

a vi se drugovi i drugarice zapitajte, kako ćete provest ostatak života živeći u NDH? pojest će vas mržnja i frustracija, vi ste ko karcinom hrvatskog društva i hrvatske države ne mirite se da ista postoji i zato i jeste to što jeste "antifašisti". sere mi se od vas i vaših pričica, kako ste vi išta radili za hrvatsku i oslobođenje hrvatske od fašista ništa vi ni vaš maršal niste radili zbog hrvatske, i nemojte nas više zamarat svojim demagogijama jer ste odavno pročitana knjiga. to ste mogli seruckati, dok vam je Tito bio u zenitu političke moći i dok ga je cijeli svijet tolerirao u eutaniziranju hrvatske države i nacije, to je sada prošlost kao što ćete i vi biti prošlost kad završite dva metra ispod zemlje skupa s svojom omiljenom komunističkom ideologijom. SFRJ je odapela, sad je red došao na vas. :)

NorthStand
21-07-2014, 17:09
nikad ROB, a što se tiče kvislinga sve karakteristike istih imaju upravo "partizani" odnosno "antifašisti". iz mog ugla, nema većih kvislinga od jugoslavenčadi i gamadi koja skupa s srbima i muslimanima ubija hrvate da bi živjela SFRJ. ima li goreg izdajništva i kvislinšizma od tog, zar podržavat opcije koje progone katolike i katoličku crkvu nije kvislinšizam? kako neki vjernik dakle Hrvat, može podržavat pokret koji je uništavao našu državu i našu vjeru? jesu Ustaše možda branile crkvu, NISU USTAŠE SU SLAVILE I BOŽIĆE I USKRSE. u jasenovcu brutalno, a u svojim kućama dostojanstveno ko i svaki drugi kršćanin. je da to našim "antifašistima", nikad nije dobro leglo ipak su oni kukolj u našem žitu pa me to ne čudi, i onda se zgražaju kako to da su Ustaše odlučile "kukolj" otpeljati u jasenovac na "pročišćenje" pameti. e pa ja se ne čudim, i nemojte mi molim vas više ovakve članke o HSSu ko nekakvom uzornom hrvatksom ogledalu navodit, jer HSS i Partizani nisu ogledalo hrvatskog naroda, NISU NI USTAŠE ali su Ustaše barem nikle na hrvatskim nacionalnim vrijednostima i borili se za iste, to će im teško bilo koji povijesničar ikad moći osporit bez obzira na zločine i ostale propuste koje su napravili. Partizani svoj identitet nisu mogli ni imat, kad su imali pripadnike svih mogućih nacija u svojim redovima i oni nisu ni mogli ni da su htjeli na hrvatstvu bazirat svoj pokret. iako puknem od smijeha kad mi netko počne pričat kako su Hebrang i ostali nacionalisti, da je Hebrang bio nacionalist kao i Tuđman u to vrijeme ne bi se pridružili partizanima. to je ko broj jedan, a ko broj dva ne sugeriram da su morali otić u ustaše da bi bili "pravi Hrvati" i nacionalisti već samo decidirano tvrdim da nijedan istinski nacionalist i domoljub ne bi pristao ići u partizane i komuniste jer je očito da se tu ne radi o nacionalističkoj vojsci koja se bori za takve vrijednosti. ne možeš se borit za Titu, i Staljina i pričat da si hrvatski nacionalista jer to jednostavno nema smisla, kao što sam reko nije nužno bilo da itko od njih ide u Ustaše ali je poanta cijele priče da su Partizani svoj pokret i borbu ipak bazirali na sasvim drugim vrijednostima od onih na kojima su Ustaše bazirale svoju, ono što su Ustaše radile na tome se praktički temelji i današnja hrvatska država. naravno da "antifašisti" to ne mogu progutat, jer njihove države više nema nema ni partizana a kao što znamo od 1980 nema ni nikad prežaljenog bravara pardon maršala Tita. srećom ti propaliteti nisu ogledalo naše nacije, jer da jesu odreko bi se svoje nacionalisti i preselio u ameriku ili australiju i posto autohtoni amer i australac. sve u svemu, kronologija naivnosti i jada hrvatskog naroda je jaka duga i zato o tome stalno treba pričat, zato jer smo uvijek gledali tuđe interese i borili se za tuđe države nismo imali države! TO DOBRO ZAPAMTITE, PA ĆETE SE MANJE DIVIT TITI I SLIČNIM "MARŠALIMA" KOJI SU OVDJE SAMO PROVODILI POLITIKU DRUGIH, NA NAČIN DA SU SEBI OSIGURALI "ZVIJEDANI STATUS" KAKAV DANAS UŽIVAJU "MARŠAL" JOSIPOVIĆ I MILANOVIĆ, kronologija izdajništva i poltronstva u hrvatskom narodu na žalsot nije počela ni završila s kumrovečkim bravarom, on je na žalost samo pravilo izdajničkog kontinuiteta odnarođenog smrada što obitava na ovim prostorima. ali oni su poraženi, i to na način na koji ih najviše boli na način da nisu mogli spriječit svoj poraz nakon što su im tolike generacije djedova otišle u pepel nisu uspjeli spasit omiljenu šugovinu i tako su polako izumiruća rasa, nešto poput dinosaura. to ih jako boli, pa novim mlađim generacijama pričaju priče o tome kako je Tito bio "veliki državnik" pobjednik i naravno "antifašista" bit će da su to vrijednosti na kojima bi trebale počivat nove generacije, jer šteta bi bila da se 2 svijetski rat ostavi u prošlosti njega treba oživjet i u sadašnjosti to je sveta misija naše jugoslavenčadi i srpčadi koja sustavno rovari protiv vlastite dražve i vlastite naroda a sve pod kodnim nazivom "smrt fašizma, sloboda narodu". koje otrcane parole, vidi se po tome kakve ovce su išle u partizane. kad se netko na ovakve floskule može osjetit senziblizirano za takvu nakaradnu borbu, onda znam koliko je sati. ako već radite članke o NDH, onda radite s simpatijama jer Hrvati imaju pravo na svoju državu bez obzira koliko nam domaći izrodi skupa s mrziteljima hrvata izvana pričali da smo fašisti zato jer se borimo za istu i jer u toj borbi rasčerupamo grkljane srbima i komunistima. možda bi ih trebali zamolit da nam ne pale i ne ubijaju ljude po državi, možda bi se oni odmah "otrijeznili" pa bi prestali s takvim naviakama, vidite ja mislim da s takvima samo sila može postić odgovarajući efekt i znam da ne griješim. radikalni pristup puno je efikasniji, od diplomatskog pregovaranja s titoistima i komunistima, oni kao što je dobro poznato priznaju samo diplomaciju nož u rebra i zvuk mitraljeza. pa kad je tako, ja nemam ništa protiv da to riješimo upravo tako ko na "divljem zapadu" sve nedoumice budu razriješene na takav način, da smo ih 1990ih tako primirili danas ne bi bilo ovih problema, da 30 posto sdrpovaca i neokomunista vašari po državi ko da živimo u 1945 a ne u 2014. dakle, ili ćemo se otrijeznit i nagazit gamad do kraja, bez milosti ili ćemo i dalje biti njihovo topovsko meso na kojem će se oni iživljavat, ja ne trpim da se na meni netko iživljava a pogotovo ne udbaško komunistički šljam koji državu koju ja volim i u kojoj ja živim želi uništiti i podredit drugima. ako je to taj "antifašizam", onda ja mogu reći da sam ja ponosni fašista i da ću to biti do kraja svog života, dok god i zadnjem "antifašistu" ne stanem na kraj. :kez

Maček je kao i svi prije njega zajebao hrvastki narod, on je podržavao jugoslaviju kao i mnogi drugi, i nemojte mi molim vas takve jadnike koji u jugoslavijama traže spas od romana i germana navodit ko nekakvo ogledalo hrvatskog naroda. spas se ne može i neće naći u zagrljaju beograda i srbije, a oni koji to misle toplo im preporučam da spreme svoje kofere prodaju kuće stanove sjednu u auto i pravac BG i Srbija, a nas neka poštede "bratimljenja" i ljubovanja u maniri Tite i Jovanke, nešto tako degutantno ko Tito Jovanka i SFRJ ovaj svijet još nije vidio. prema tome oaknimo se boljševizma titoizma i svih petokolonaša, njih treba izolirat i zakonom zabranit. ako ih to ne primiri, onda ide ona najradikalnija opcija u pogon a tad im više spasa biti neće.

NorthStand
21-07-2014, 17:46
http://hr.wikipedia.org/wiki/Finski_gra%C4%91anski_rat

pročitajte kako su se Finci, riješili boljševičkog smrada iako su im Rusi već gadno izpenetrirali po državi i našli svoje pobornike i pandane našemu opjevanom Titi. Finci su ipak malo zajebaniji zalogaj bili, pa nisu tako naivno zagrizili udicu ko "Hrvati" s Jugoslavijom.

neke stvari se mogu riješit samo na ovakav način, i dok se određene govnjare oružjem ne dozove pameti oni vašare i rovare za tuđe interese. dakle i tu u finskoj su ubačeni ruski sateliti i boljševičkim šljam, s ciljem da od finske naprave poljsku mađarsku ili hrvatsku unutar SFRJ. naravno da nisu uspjeli, i Finska je uspjela opstat i biti izvan SSSR-a što bi u slučaju da su postali dio SSSR-a 1945 za njih bilo i više nego kobno, i sigurno ne bi bili u stanju proizvodit Nokiu i ostale vrhunske proizvode koje već desetljećima proizvode. dakle, neka se ovi "socijalisti" zapitaju za koga oni žive i za koga rade, jer za svoju državu i narod očito ništa ne rade. a izgledno je da nigdje i nikome ne pripadaju, valjda se zato i toliko boje "fašista" jer su "fašisti" sušta suprotnost njihovoj bezbožničkoj antinacioanlnoj kliki koja se ne miri s ničim što je normalno i konstruktivno. oni su ipak najveći samomrzitelji i autodestruktivci, reče Milanović nešto tu nije štimalo kad su se toliki Hrvati borili protiv NDH, da u pravu si NDH je štimala ali nisu štimali oni koji je nikad nisu prihvatili koji se i danas bore na razne načine protiv svoje države, koji bi i danas pod krinkom nekakvog antifašizma ugasili istu i promovirali sajedinjenje s "regionom". poznato je meni dobro, kako ti "Hrvati" a zapravo im to Hrvati služi samo da se predstavljaju u naše ime i onda pod krinkom da su oni "naši" nas uvode u Jugoslavije EUnije AUgarske i kuda sve ne, to je njihova politika znate mi smo "Hrvati" ko i vi pa imamo pravo da vas mimo volje zaguramo gdje god želimo skupa s našim sponzorima iz londona parisa moskve i washingtona, jer mi smo "pobjednici" mi smo "saveznici" i možemo vas ponižavat koliko god želimo. ko židovi palestince, srećom kad tad kolo sreće će se okrenut i sva ta bagra će platit za svoja zlodjela, dobro je da su Tito i "antifašisti" napravili tolike zločine nad hrvatima nad katoličkim svećenstvom jer upravo to je dovelo do toga da SFRJ odapne, uz neminovni ekonomski fijasko to je bio glavni adut razvaljivanje jugoslavije. i hvala ti bože što sam ja dobio tu privilegiju, da svega 4 i pol godine živim u SFRJ. da smo je stukli u papar, i da sada ovi komunistički propaliteti jedino što im preotaje je da nariču i jauču u jasenovcu jadovni i brezovici. u kumrovcu da nosaju štafete svoj bravaru, a uskoro vjerojatno ni to neće biti moguće kad se zakonski regulira zabrana toj gamadi. ako ne mogu ustaše, onda neće moći ni partizani. dosta je bilo jednoumlja i cenzure, ili će cenzura biti za sve ili je neće biti za nikoga. a ne da nama naši "antifašisti" uvode cenzuru za ustaše, a reklamiraju Tita partizane i Jugoslaviju ko nešto legalno plemenito i naravno nešto što nije bilo izdajničko i poltronsko, najjače mi je kad partizančine prozivaju ustaše za izdaju. pa ima li bijednici odnarođeni veće izdaje od one koju ste vi napravili boreći se za jugoslaviju, još niste shvatili kolike ste hulje i propaliteti ni nakon toliko godina svoje antihrvatske politike gdje ste umalo zatrli cijeli narod i državu zbog svoje vlastite obijesti, imate sreće da umjesto partizanskih mirovina niste dobili metak po sred čela jer ste ga debelo zaslužili! i to se zahvalite Franji, koji vas je pomilovao netko drugi upravo bi vas tako "počastio".

Bobani
23-07-2014, 22:58
Josipoviću sve tvoje sadašnje - kao i prijašnje -
izjave ti neće vrijediti niti hrvatsku javnost uvijeriti u tvoju
iskrenost i poštenje sve dotle dok ne osudiš sve Udbaške, jugoslavenske,
partizanske, antifašističke zločine počinjeni nad hrvatskim narodom za
vrijeme WW2 i poslije, sve do Domovinskog rata, pa i za vrijeme
Domovinskog rata, pa čak i zločine tvojeg OCA ANTE koje je počino kao
politički komesar 11 Dalmatinske brigade i sve zličine koja je ova brigada pod zapovjedništvom tvojeg oca počinala na Širokom Brijegu u veljači 1945., i ubojstvo hrvatske obitelji
Ševo u Italiji ljeta 1972. Ispričaj se za sve te zločine, tek tada se
možeš nadati da bi mogao biti kvalificiran za drugi mandat kao
predsjednik RH. Otporaš.