PDA

Pogledaj Full Version : Cijepljenje-odluka Ustavnog suda

galija
27-03-2014, 10:22
Ovih dana je Ustavni sud donio odluku da je pravo djece na zdravlje važnije od prava roditelja na izbor.
Dakle cijepljenje je medicinsko pitanje a ne pitanje uvjerenja.
Cijepite li svoju djecu ili planirate li cijepiti svoju djecu?
Meni je poprilično neodgovorno odbiti cijepljenje samo zbog nekih nedokazanih analiza(autizam) ili zbog zabluda ili praznovjerja.
E sad u zadnje vrijeme se sve više susrećem sa roditeljima kojima je skoro pa neugodno reći da su cijepili djecu...valjda pod utjecajem sveopće histerije oko urote nazvane cjepljenje.
Jasno je da svako cijepivo ima nuspojave kao uostalom i svaki drugi lijek.Naravno da postoje i smrtni slučajevi uzrokovani cijepivom ali kolika je smrtnost djece koja nisu cjepljena jer cjepivo nije dostupno.
Recimo u Nigeriji je 2005 zabranjeno cijepivo protiv dječije paralize tj vjerski zabranjeno i od tada se polio širi i na Indiju,Pakistan....
Zanima me vaše mišljenje ...da li je odluka Ustavnog suda ispravna?

ZGabriel
27-03-2014, 10:27
nemam djece, ali da ih imam, išla bi na cijepljenje. istina je da nam farmaceutska industrija svašta podvaljuje, ali cijepljenje nije izmišljeno jučer.
baš nam treba širenje zaraznih bolesti zbog zadrtih roditelja. pošalji bolesno dijete u vrtić/školu, pola vrtića/škole se razboli.

Marta
27-03-2014, 10:35
Mislim da su te diskusije pre napuhane. Poznajem jednu djevojku, starija je godinu dana od mene, koja je ostala paralizirana nakon cjepljenja, njena sestra blizanka nije imala nikakve posljedice. Istina, moze se nesto desiti, al mislim da su posljedice bez cjepljenja puno gore, zato cu ja dijete dati cijepiti.

galija
27-03-2014, 11:19
jedan kratki video kao prilog ZA

http://www.youtube.com/watch?v=hTT_ZaTrkPc#t=112

Humphrey
27-03-2014, 11:47
Znači u ovoj državi djeca imaju pravo na zdravlje,ali nemaju pravo na život(pobačaj).

Nemam djecu pa ih i ne planiram cijepiti,ali teško je zauzeti stranu u ovom slučaju.S jedne strane danas svatko ima pristup javnosti i može iznositi svoje gluposti pa onda do ljudi dolaze često poluinformacije ili potpune gluposti,ali s druge strane glupo je i vjerovati farmaceutskoj industriji koja je u bolesnoj vezi sa politikom i profitom.

Evo jedan zanimljiv tekst o cijepljenju i pravim pojedinaca.

http://reason.com/archives/2014/03/25/should-vaccines-be-mandatory

ogledalce
27-03-2014, 11:59
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1.0-9/1625716_677358105660326_789020807_n.jpg

što se mene tiče da sad moram dicu sjepiti nebi a prije neznam to je bila neka obaveza i cjepila sam ih redovno,
dobiju poziv za cjepljenje ,odnesem cjepim , eto nekakav protokol je bio i koliko znam svi su ga slijedili,,
i fala bogu nikad nisu imali problema radi cjepljenja,, valjda božija srića,,

Rodica
27-03-2014, 12:58
meni je jednostavno nemoguće zamisliti da u farmaceutskoj industriji postoje tisuće i tisuće ljudi koji rade na proizvodnji cjepiva, od njegovog izuma, testiranja, proizvodnje i pakiranja, te distribucije, a koji žele da naša djeca umiru strašnim smrtima i da se taj sotonski plan tako strogo čuva da nema za to nikakvih materijalnih dokaza osim cjepiva sumnjive kvalitete kojima je prošao rok?
ti ljudi imaju svoju djecu, i njihova su podložna obveznom cijepljenju... jel moguće da tolika mašinerija bude tako zavjetovana na šutnju i djelovanje u pozadini, a sve na uštrb čovječanstva?
meni to zvuči nemoguće.
cijepljenje ne može biti pitanje slobodne volje. rizik razvoja i, onog najvažnijeg, mutacija uzročnika bolesti kod takvih osoba, može biti pogubno za ostatak čovječanstva. s te strane razumijem odluku.
s druge strane, mislim da je edukacija tih roditelja više nego nužna. i ne samo na tom malom uzorku, nego je nužno sprovesti edukaciju na širem, nacionalnom nivou.
neke pojave u 21. stoljeću su izvan svake pameti.

Bismarck
27-03-2014, 13:35
nemam djece, ali da ih imam, išla bi na cijepljenje. istina je da nam farmaceutska industrija svašta podvaljuje, ali cijepljenje nije izmišljeno jučer.
baš nam treba širenje zaraznih bolesti zbog zadrtih roditelja. pošalji bolesno dijete u vrtić/školu, pola vrtića/škole se razboli.

Ma koji zadrti roditelji o čemu ti to pričaš. Porast cijepljenja proporcionalan je porastu autizma kod djece a oni kažu da nije dokazana veza. Glupost. Cijepiva su puna otrovnog aluminija, a neka cijepiva se povlače sa tržišta jer su se dugogodišnjom primjenom pokazala opasna, čak su i farmaceuti priznali. Od brata prijatelj, 25 godina star umro je pred par mjeseci, obolio od dječje paralize nakon cijepljenja. Prijateljev sin je nakon cijepljenja, u dobi od 2 godine dobio teška moždana oboljenja, mon pa ru cijepivo koje je nedavno povučeno. Uglavnom ima milione primjera, Zašto je npr. u Švedskoj, Danskoj i Njemačkoj samo jedno cijepivo obavezno a ostala na izbor. U Americi protiv čak 15 bolesti.
Sada je u Hrvatskoj obvezno cijepljenje novorođenčadi protiv TBC-a. Zdravom dijetetu starom par sati koji može podnijeti isključivo majčino mlijeko uštrcavaju opasnu bakteriju i razne konzervanse...

A nikome nema nikakve odštete ako cijepljenje uništi zdravlje...
Poslušaj malo Sladoljeva i mnoge Sladoljeve u svijetu prije nego nekoga proglasiš zadrtim. Zadrt je onaj tko ne razmišlja o posljedicama koje, ne da se mogu dogoditi, već su česte.

Koja medicinska znanost, koja farmacija. Koga su to oni izliječili. Samo su stvorili par sto miliona narkomana, pogledaj koliko ljudi pod normalno trpa u sebe normabele. Koliko se para troši na otrove. Ko god se zakači na neki "lijek", godinama samo širi dijapazon kemikalija koje koristi. Na čelu farmacije je đava glavom i bradom, ko ima oči neka vidi

Bismarck
27-03-2014, 13:41
http://matrixworldhr.wordpress.com/2012/06/23/cjepivo-mmr-izaziva-autizam-potvrdeno-na-talijanskom-sudu/

http://www.klinfo.hr/kategorija/hr/zdravlje/15/ziva-u-obveznim-cjepivima-ipak-je-povezana-s-pojavom-autizma-kod-djece/9264/1/

I pardon u Njemačkoj i skandinavsim zemljama NITI JEDNO CIJEPIVO NIJE OBAVEZNO

Bismarck
27-03-2014, 13:45

Evo kako je cijepljenje regulirano u zadrtim zemljama poput Švicarske

http://udruga-kameleon.hr/tekst/5743/

A kako je u komšiluku

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/69059-tisuce-beba-u-bih-umrlo-zbog-cjepiva-a-hrvatska-taji-da-ga-ispituje-na-vlastitoj-djeci.html

Bismarck
27-03-2014, 13:45
http://matrixworldhr.wordpress.com/2012/06/23/cjepivo-mmr-izaziva-autizam-potvrdeno-na-talijanskom-sudu/

http://www.klinfo.hr/kategorija/hr/zdravlje/15/ziva-u-obveznim-cjepivima-ipak-je-povezana-s-pojavom-autizma-kod-djece/9264/1/

I pardon u Njemačkoj i skandinavsim zemljama NITI JEDNO CIJEPIVO NIJE OBAVEZNO

Pardon, u 18 zemalja EU

Ima i tamo nešto pametno. Nek se zarađuje i eksperimentira sa Hrvatskom, BiH, Srbijom

Bismarck
27-03-2014, 13:57
Evo pa se malo informiraj zašto su zadrti roditelji zabrinuti.

http://udruga-kameleon.hr/IMG/pdf/zeljko_poljak_cijepljenje_da_ali.pdf

http://www.zivot-ili-cijepljenje.hr/hr/02-cijepljenje/05-izjave/cijepljenje-spas-ili-rizik2.html

U biti imaš gugla pa vidi

Bismarck
27-03-2014, 14:04
meni je jednostavno nemoguće zamisliti da u farmaceutskoj industriji postoje tisuće i tisuće ljudi koji rade na proizvodnji cjepiva, od njegovog izuma, testiranja, proizvodnje i pakiranja, te distribucije, a koji žele da naša djeca umiru strašnim smrtima i da se taj sotonski plan tako strogo čuva da nema za to nikakvih materijalnih dokaza osim cjepiva sumnjive kvalitete kojima je prošao rok?
ti ljudi imaju svoju djecu, i njihova su podložna obveznom cijepljenju... jel moguće da tolika mašinerija bude tako zavjetovana na šutnju i djelovanje u pozadini, a sve na uštrb čovječanstva?
meni to zvuči nemoguće.
cijepljenje ne može biti pitanje slobodne volje. rizik razvoja i, onog najvažnijeg, mutacija uzročnika bolesti kod takvih osoba, može biti pogubno za ostatak čovječanstva. s te strane razumijem odluku.
s druge strane, mislim da je edukacija tih roditelja više nego nužna. i ne samo na tom malom uzorku, nego je nužno sprovesti edukaciju na širem, nacionalnom nivou.
neke pojave u 21. stoljeću su izvan svake pameti.

To i jest najveća tragedija. Ali para vrti tamo di burgija ne može. Za dobru plaću a u farmaciji su i više nego dobre povjeruješ u sve što tvrde i sam sebe uvjeriš da je sve to istina. No, postoje i ljudi koji su pukli, otišli od tamo i razotkrivaju sve, načine na koji se vrše istraživanja i načine na koji se lažiraju rezultati. Zdrav razum ti je dovoljan da vidiš da većina ljudi ubrzo postaju ovisnici ne o jednom već o mnogim lijekovima. Koliko li je afera bilo o podmićivanju doktora od strane farmacije, evo i u nas nedavno.

Para vrti tamo di burgija ne može...

Rodica
27-03-2014, 14:05
autizam je genetski poremećaj i razvija se još u prenatalnoj dobi. i nije samo genetski nego ima i imunološki karakter pa tako može reagirati i na antibiotike ili bilo koji drugi lijek.
dajte prestanite pisati gluposti na osnovi nekakvog istraživanja koje je dokazano kao fejk i rađeno po narudžbi zbog visokih odšteta, a pogotovu prestanite napadati jedni druge zbog MIŠLJENJA.
time nećete ništa postići osim širenju svađalačke zaraze koja je ionako već na razini epidemije na ovom forumu.

Rodica
27-03-2014, 14:12
To i jest najveća tragedija. Ali para vrti tamo di burgija ne može. Za dobru plaću a u farmaciji su i više nego dobre povjeruješ u sve što tvrde i sam sebe uvjeriš da je sve to istina. No, postoje i ljudi koji su pukli, otišli od tamo i razotkrivaju sve, načine na koji se vrše istraživanja i načine na koji se lažiraju rezultati. Zdrav razum ti je dovoljan da vidiš da većina ljudi ubrzo postaju ovisnici ne o jednom već o mnogim lijekovima. Koliko li je afera bilo o podmićivanju doktora od strane farmacije, evo i u nas nedavno.

Para vrti tamo di burgija ne može...

ljudi postaju ovisnici i o hrani i slatkišima.
nemaju mjere. i nije farmaceutska industrija kriva tome, na svakom lijeku postoje upozorenja koja su pisana na paničnoj razini, a, ako se već referirate na slobodnu volju čovjeka i njegovu dostatnu pamet da odlučuje sam o svojem zdravlju, onda spočitavanje doktorima ovisnost o lijekovima, nema smisla.
svatko može pogriješiti, pa tako i liječnik u dijagnozi, ali da će netko propisati dozu veću od preporučene u službenoj naputku kojeg ima svaka kutija lijeka, to sigurno nije slučaj.
svaki lijek ima nuspojave, kao i prekomjerno konzumiranje bilo čega. iz vlastitog iskustva (ne ja, moj roditelj) mogu potvrditi da ni 35-godišnje (!) uzimanje preko 50 vrsta lijekova u različitim periodima i različite duljine trošenja (i po desetak godina) nije izazvalo nikakvu ovisnost i da se sa svakog lijeka može "skinuti" bez problema.
a svi su lijekovi široke uporabe, dakle, ne neki specifični kao što su za multiplu sklerozu ili karcinom.

Rodica
27-03-2014, 14:14
kako u humphreyevom tekstu na linku piše: the right to swing my fist ends where the other man's nose begins.
mislim da bi kod cijepljenja trebalo postupati po tom principu.

ZGabriel
27-03-2014, 14:17
zanemarit ću još jednom tvoje pljuvanje po ljudima koji pošteno rade svoj posao i pomažu bolesnima. u svakom žitu ima kukolja, pa tako i među liječnicima i farmaceutima. ali da su svi zli i da rade na štetu ljudi...to pričaj na nekoj temi o teorijama zavjere, chemtrailsima i sl.

Ma koji zadrti roditelji o čemu ti to pričaš. Porast cijepljenja proporcionalan je porastu autizma kod djece a oni kažu da nije dokazana veza. Glupost. Cijepiva su puna otrovnog aluminija, a neka cijepiva se povlače sa tržišta jer su se dugogodišnjom primjenom pokazala opasna, čak su i farmaceuti priznali. Od brata prijatelj, 25 godina star umro je pred par mjeseci, obolio od dječje paralize nakon cijepljenja. Prijateljev sin je nakon cijepljenja, u dobi od 2 godine dobio teška moždana oboljenja, mon pa ru cijepivo koje je nedavno povučeno. Uglavnom ima milione primjera, Zašto je npr. u Švedskoj, Danskoj i Njemačkoj samo jedno cijepivo obavezno a ostala na izbor. U Americi protiv čak 15 bolesti.
Sada je u Hrvatskoj obvezno cijepljenje novorođenčadi protiv TBC-a. Zdravom dijetetu starom par sati koji može podnijeti isključivo majčino mlijeko uštrcavaju opasnu bakteriju i razne konzervanse...

koja su cjepiva obavezna u Hrvatskoj? naime, pričamo o Hrvatskoj.
koji je postotak porasta određene bolesti nakon cijepljenja? ili ćeš se držati izoliranih slučajeva kojih uvijek ima jer ništa nije 100 % učinkovito i sigurno?
jesi li ti cijepljen? jesi li preživio? kao i svi mi.

A nikome nema nikakve odštete ako cijepljenje uništi zdravlje...
Poslušaj malo Sladoljeva i mnoge Sladoljeve u svijetu prije nego nekoga proglasiš zadrtim. Zadrt je onaj tko ne razmišlja o posljedicama koje, ne da se mogu dogoditi, već su česte.

Koja medicinska znanost, koja farmacija. Koga su to oni izliječili. Samo su stvorili par sto miliona narkomana, pogledaj koliko ljudi pod normalno trpa u sebe normabele. Koliko se para troši na otrove. Ko god se zakači na neki "lijek", godinama samo širi dijapazon kemikalija koje koristi. Na čelu farmacije je đava glavom i bradom, ko ima oči neka vidi

ako ti se ne daj Bože dijete razboli, hoćeš li ga pustiti da se samo liječi ili ćeš ga odvesti liječniku?

Bismarck
27-03-2014, 15:44
zanemarit ću još jednom tvoje pljuvanje po ljudima koji pošteno rade svoj posao i pomažu bolesnima. u svakom žitu ima kukolja, pa tako i među liječnicima i farmaceutima. ali da su svi zli i da rade na štetu ljudi...to pričaj na nekoj temi o teorijama zavjere, chemtrailsima i sl. [QUOTE=ZGabriel;322144]

koja su cjepiva obavezna u Hrvatskoj? naime, pričamo o Hrvatskoj.
koji je postotak porasta određene bolesti nakon cijepljenja? ili ćeš se držati izoliranih slučajeva kojih uvijek ima jer ništa nije 100 % učinkovito i sigurno?
jesi li ti cijepljen? jesi li preživio? kao i svi mi.

ako ti se ne daj Bože dijete razboli, hoćeš li ga pustiti da se samo liječi ili ćeš ga odvesti liječniku?

Pljuvanja nije bilo. Sa pljuvanjem si počela ti kada si ljude koji svoju djecu ne žele cijepiti etiketirala zadrtima. Ja sam, ako opet pročitaš ćeš vidjeti, rekao da ljudi koji su u tim industrijama, sami sebe uvjere da je to ispravno ili tu ispravnost shvaćaju zdravo za gotovo. Inače teorija zavjere, (isključimo li extreme tipa Bush gmaz, trovanje iz aviona i sl.) ne postoji. To ti je izraz koji su mediji vladara svijeta smislili za ljude koje na temelju činjenica dođu do logičnog zaključka.

Ne znam koja su obavezna, njih 5-6, ja sam cijepio djecu, njih 3, sa zakašnjenjima uvijek. Nakon jednog cijepljenja ( bila potpuno zdrava) malena mi završila je 6-7 dana u bolnici, vrtoglavice, konvulzije, povraćanja i sl. Moram priznati da do tada ni ja nisam mario o štetnosti cijepiva a ti tjedni nakon cijepljenja bili su mi najtraumatičniji u životu. To cijepivo je inače danas povučeno iz uporabe ali se upotrebljavalo desetljećima. Da ja sam preživio i ti, no neki nisu ali smo cijepljeni sa puno manje cijepiva nego djeca danas...

Za odgovor na treće pitanje trebala bi detaljnija ekspertiza ali uglavnom ih ne vodim. Liječe se doma sami sa voćnim sokovima, bez tzv. lijekova, reci mi da sam lud. Od kada to radim iznimno su rijetko bolesni, a kada se razbole ozdrave u dan dva. Prije uz lijekove to je bilo 4-5 dana traume za sve. Ne kažem da se teško razbole ( što sam uvjeren da je gotovo nemoguće) da ne bi tražio liječničku pomoć no i to bi bilo selektivno.

Eto

galija
27-03-2014, 19:42

A kako je u komšiluku

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/69059-tisuce-beba-u-bih-umrlo-zbog-cjepiva-a-hrvatska-taji-da-ga-ispituje-na-vlastitoj-djeci.html

i Švicarska je sebi ostavila pravo da uvede obavezno cijepljenje u određenim slučajevima,na određenim skupinama ili na određenim područijima.
Ja osobno sam za cijepljenje,po svemu što znam o medicini to mi je ispravna odluka ...samo nisam baš sigurna u to obavezno cijepljene i kažnjavanje roditelja pa čak i djece koja nisu cjepljena(recimo nemogućnost boravka u dj.vrtiću).Ne znam koliko je ispravna odluka kojom se isključuje roditelj i zagovara pravo djeteta na zdravlje a u isto vrijeme se zagovara pravo na izbor(abortus) i uskraćuje pravo djetetu na život!!! malo kontradiktorno
E sad malo o farmaceutskoj mafiji...opće je poznatko kako farmaceutske kuće funkcioniraju....subvenciraju,nagrađuju,podmićuju liječnike za što bolji plasman svog lijeka.
Ali ipak mislim,štoviše sigurna sam da su cjepiva koja su obavezna u BIH potrebna(pišem bih jer ne znam kakav je karton cijepljenja u Hrvatskoj).
Meni je čudna ta paranoična i mogu reći pomalo moderna suprostavljenost cijepljenju,kažem moderna jer sam danas pogledala prilog na rtl-u u kojem se razno razne posvuduše gnušaju nad odlukom Ustavnog suda a u principu nemaju pojma o čem pričaju..."nego eto čula sam,prijateljca mi je rekla...pa eto i ja sam moderna pa sam protiv"
Sad ja da vjerujem u neku globalnu farmaznanstvenu mega urotu izračunala bi si npr.koliko novca je potrebno za liječenje određenih bolesti a koliko za cijepljenje?

sagitarius
27-03-2014, 19:45
Moje mišljenje je da djecu treba cijepiti cjepivima koja su na najvišoj farmakološkoj razini dakle 95%, koja su skuplja nego ona koja imaju npr 75 ili 80% sigurnosti, koje se radi masovnosti i niže cijene najčešće kupuju.
Kada govorimo o tom stupnju sigurnosti treba znati da npr kod najčešće nabavljane 80 % sigurne supstance za cijepljenje to označava da je u 80% slučajeva vakcina pouzdana, a u ostalim slučajevima ili bez efekta ili u promilima štetna ili sa katastrofalnim ishodom što je još rjeđa pojava, ali se događa.
Očigledno kupovina skuplje vakcine sa većim procentom sigurnosti (95%) dozvoljava državi da donese takav zakon, koji samo u tom slučaju može biti opravdan, no uvijek ima rizik kojem mi ne bismo da izložimo svoje dijete.
U tom smislu treba odvagati objektivno koja opasnost je veća, dijete ne cijepiti i izložiti ga smrtnoj opasnosti od neke boleštine koja je malte ne iskorijenjena na svijetu upravo tim vakcinacijama ili pak pogibelji od teoretski mogućih posljedica nekvalitetne vakcine...
Dakle, samo uz uvjet visoko kvalitetnih vakcina najviše razine sigurnosti sam za obveznu vakcinaciju.

ZGabriel
27-03-2014, 19:56
Pljuvanja nije bilo. Sa pljuvanjem si počela ti kada si ljude koji svoju djecu ne žele cijepiti etiketirala zadrtima. Ja sam, ako opet pročitaš ćeš vidjeti, rekao da ljudi koji su u tim industrijama, sami sebe uvjere da je to ispravno ili tu ispravnost shvaćaju zdravo za gotovo.

i usput ih proglasio slugama sotone. :nezna onako objektivno.

no, nije bitno, vidim da se nećemo složiti.
složila bih se s galijom, a posebno sa sagijem.

galija
27-03-2014, 20:27

A kako je u komšiluku

moram još dodati ponešto
U BIH je u vrijem rata bilo prekinuto cijepljenje (na nekim područijima) i prije nekoliko godina je bila učestala pojava zaušnjaka,od čega se ne umire,ali postoji podatak da je oko tisuću dvadesetogodišnjaka ostalo sterilno nakon preboljelih zaušnjaka.
Dalje..u Rusiji je nakon raspada sovjetskoh saveza isto bilo prekinuto obavezno cijepljenje pa se pojavila epidemija difterije.
U Albaniji još uvjek imaš zaraze poliovirusom i sad riskirati da ti je djete nezaštićeno???
Pitanje za odrasle:da putujete u Afriku da li bi se cijepili ili bi riskirali žutu groznicu,trbušni tifus itd?

ZGabriel
27-03-2014, 20:30
Pitanje za odrasle:da putujete u Afriku da li bi se cijepili ili bi riskirali žutu groznicu,trbušni tifus itd?

naravno da bih se cijepila.
kako sam preboljela hepatitis A u djetinjstvu, doktorica u DE mi je preporučila cijepljenje protiv tipa B. i to sam napravila. doduše, mislim da je rekla da zaštita traje 10 godina, što je već isteklo. :zubo

galija
27-03-2014, 20:43
naravno da bih se cijepila.
kako sam preboljela hepatitis A u djetinjstvu, doktorica u DE mi je preporučila cijepljenje protiv tipa B. i to sam napravila. doduše, mislim da je rekla da zaštita traje 10 godina, što je već isteklo. :zubo

pa kad izvagaš rizik od putovanja bez cijepiva s rizikom cijepiva...onda se cijepiš...tako i kod djece
ja se recimo nikad ne bi cijepila protiv gripe...niti bi dozvolila djeci da se cijepe jer je nepotrebno,bolest nije smrtonosna i nema teže posljedice uglavnom...

ZGabriel
27-03-2014, 20:44
pa kad izvagaš rizik od putovanja bez cijepiva s rizikom cijepiva...onda se cijepiš...tako i kod djece
ja se recimo nikad ne bi cijepila protiv gripe...niti bi dozvolila djeci da se cijepe jer je nepotrebno,bolest nije smrtonosna i nema teže posljedice uglavnom...

naravno. neš ti bolesti.

sagitarius
27-03-2014, 20:49

Potpisujem...:)

Bismarck
28-03-2014, 13:57
ljudi postaju ovisnici i o hrani i slatkišima.
nemaju mjere. i nije farmaceutska industrija kriva tome, na svakom lijeku postoje upozorenja koja su pisana na paničnoj razini, a, ako se već referirate na slobodnu volju čovjeka i njegovu dostatnu pamet da odlučuje sam o svojem zdravlju, onda spočitavanje doktorima ovisnost o lijekovima, nema smisla.
svatko može pogriješiti, pa tako i liječnik u dijagnozi, ali da će netko propisati dozu veću od preporučene u službenoj naputku kojeg ima svaka kutija lijeka, to sigurno nije slučaj.
svaki lijek ima nuspojave, kao i prekomjerno konzumiranje bilo čega. iz vlastitog iskustva (ne ja, moj roditelj) mogu potvrditi da ni 35-godišnje (!) uzimanje preko 50 vrsta lijekova u različitim periodima i različite duljine trošenja (i po desetak godina) nije izazvalo nikakvu ovisnost i da se sa svakog lijeka može "skinuti" bez problema.
a svi su lijekovi široke uporabe, dakle, ne neki specifični kao što su za multiplu sklerozu ili karcinom.

je, rodice ( a jesmo rodijaci menisemenščini) to si dobro napisala, mnogi su ovisnici o šećeru, isto ko neko o heroinu. Samo što te žuto malo prije ubije nego cukar. I vrijedi usporedba šećer - lijekovi- droge.

Doktori su pacijentima autoritet, i kada im propišu lijekove pacijent naravno da će ga poslušati.

Reci mi da li je tvojoj materi i ćaći liječnik ikada pročitao nuspojeve koje lijek može prouzročiti.

A kažeš 35 godina piju preko 50 lijekova. Pa tu je sve rečeno. Jebo te piju 50 vrsta nečega što se zove lijek, dakle trebalo bi liječiti. I to rade 35 godina. Pa jeli ih taj "lijek" izliječio u tih 35 godina. Alllo

Bismarck
28-03-2014, 14:02
autizam je genetski poremećaj i razvija se još u prenatalnoj dobi. i nije samo genetski nego ima i imunološki karakter pa tako može reagirati i na antibiotike ili bilo koji drugi lijek.
dajte prestanite pisati gluposti na osnovi nekakvog istraživanja koje je dokazano kao fejk i rađeno po narudžbi zbog visokih odšteta, a pogotovu prestanite napadati jedni druge zbog MIŠLJENJA.
time nećete ništa postići osim širenju svađalačke zaraze koja je ionako već na razini epidemije na ovom forumu.

Koji genetski koji fejk, o čemu ti to. Autizam je u prošlim stoljećima bio gotovo pa nepoznat. Do pojave kemikalija. Ti govoriš meni o nenepadanju a kažeš da se referiram na gluposti.

Sama ti pamet govori da se cijepljenjem u organizam unosi njemu strana tvar, a kada u neko tkivo dođe strana tvar neminovno je da dođe do belaja, manje ili više. Unose se oslabljeni mikroorganizmi + razne kemikalije i metali koji su sami po sebi opasni za organizam.

Bismarck
28-03-2014, 14:07
i Švicarska je sebi ostavila pravo da uvede obavezno cijepljenje u određenim slučajevima,na određenim skupinama ili na određenim područijima.
Ja osobno sam za cijepljenje,po svemu što znam o medicini to mi je ispravna odluka ...samo nisam baš sigurna u to obavezno cijepljene i kažnjavanje roditelja pa čak i djece koja nisu cjepljena(recimo nemogućnost boravka u dj.vrtiću).Ne znam koliko je ispravna odluka kojom se isključuje roditelj i zagovara pravo djeteta na zdravlje a u isto vrijeme se zagovara pravo na izbor(abortus) i uskraćuje pravo djetetu na život!!! malo kontradiktorno
E sad malo o farmaceutskoj mafiji...opće je poznatko kako farmaceutske kuće funkcioniraju....subvenciraju,nagrađuju,podmićuju liječnike za što bolji plasman svog lijeka.
Ali ipak mislim,štoviše sigurna sam da su cjepiva koja su obavezna u BIH potrebna(pišem bih jer ne znam kakav je karton cijepljenja u Hrvatskoj).
Meni je čudna ta paranoična i mogu reći pomalo moderna suprostavljenost cijepljenju,kažem moderna jer sam danas pogledala prilog na rtl-u u kojem se razno razne posvuduše gnušaju nad odlukom Ustavnog suda a u principu nemaju pojma o čem pričaju..."nego eto čula sam,prijateljca mi je rekla...pa eto i ja sam moderna pa sam protiv"
Sad ja da vjerujem u neku globalnu farmaznanstvenu mega urotu izračunala bi si npr.koliko novca je potrebno za liječenje određenih bolesti a koliko za cijepljenje?

Proćitaj malo bolje. Švicarska je ostavila prostor za obavezno cijepljenje za neke skupine u nekim okolnostima npr. za doktore i medicinske sestre u uvjetima epidemije, ali obvezno ne prisilno. Dakle te ljude se ne može prisiliti na cijepljenje, ako ne žele mogu na godišnji ili tražiti drugi posao. U švicarskoj bi im za nać posa trebalo dobrih 4 dana... Osim toga što je i najvažnije, radi se o odraslim ljudima kojima je nervni sustav do kraja razvijen a ne o djeci. Cijepio bi se i ja da moram jebe mi se, ali djete od mjesec dana kada vodim na cijepljenje, e nije mi svejedno, nije...

Referiraš se na RTL koji je televizija bez ikakve razine. Ali svejedno, Šta čudna, jesi vidjela dijete koje je nakon cijepljenja dobilo moždano oboljenje. Viš ja nisam čuo, ja sam ih vidio dvoje, jedno totalno paralizirano, a drugo sa brojnim neuro-problemima.

Bismarck
28-03-2014, 14:19
i usput ih proglasio slugama sotone. :nezna onako objektivno.

no, nije bitno, vidim da se nećemo složiti.
složila bih se s galijom, a posebno sa sagijem.

Ne moramo se složiti, naravno.

Što se tiče slugu sotone, i ja sam mu sluga kad se posvađam, naljutim, koga ogovaram i kad napravim bilo što što nije u skladu sa Božjim zakonima. Nisam ih etiketirao za loše ljude samo kažem da je sva ta industrija đavlija. I bankarska je pa nije da su ljudi koji rade u banci sluge sotone. Ali su i banke i farmacija dobrim dijelom i ko zna koje druge djelatnosti uglavnom đavliji izum.

Samo mi reci da li su lijekovi nekoga izliječili. Evo ja iman 35 godina i za takav slučaj nisam čuo. A imam punu kuću farmakomana. Doduše, mater sam i uspio odgovoriti od dijela lijekova, i neš virovati, bolje joj je. A da mene vide da sam zakovilja zvali bi doktora Sakomana :shock

Bismarck
28-03-2014, 14:25
moram još dodati ponešto
U BIH je u vrijem rata bilo prekinuto cijepljenje (na nekim područijima) i prije nekoliko godina je bila učestala pojava zaušnjaka,od čega se ne umire,ali postoji podatak da je oko tisuću dvadesetogodišnjaka ostalo sterilno nakon preboljelih zaušnjaka.
Dalje..u Rusiji je nakon raspada sovjetskoh saveza isto bilo prekinuto obavezno cijepljenje pa se pojavila epidemija difterije.
U Albaniji još uvjek imaš zaraze poliovirusom i sad riskirati da ti je djete nezaštićeno???

Zaušnjaci se mogu javiti u krajevima di su loši higijenski uvjeti uz loša ishrana kod djece. Dakle smanjen imunitet. Sterilitet se može pojaviti kod muškaraca. No, cjepivo protiv zaušnajka je jedno od najopasnijih.

Mislim da bih se i ja cijepio. No dijete, nema šanse...

skater
28-03-2014, 16:29
Ovih dana je Ustavni sud donio odluku da je pravo djece na zdravlje važnije od prava roditelja na izbor.
Meni je poprilično neodgovorno odbiti cijepljenje samo zbog nekih nedokazanih analiza(autizam) ili zbog zabluda ili praznovjerja.
E sad u zadnje vrijeme se sve više susrećem sa roditeljima kojima je skoro pa neugodno reći da su cijepili djecu...valjda pod utjecajem sveopće histerije oko urote nazvane cjepljenje.
Jasno je da svako cijepivo ima nuspojave kao uostalom i svaki drugi lijek.Naravno da postoje i smrtni slučajevi uzrokovani cijepivom ali kolika je smrtnost djece koja nisu cjepljena jer cjepivo nije dostupno.
Recimo u Nigeriji je 2005 zabranjeno cijepivo protiv dječije paralize tj vjerski zabranjeno i od tada se polio širi i na Indiju,Pakistan....

Država ne može biti iznad prava roditelja. Ne treba nam 1984. niti Sjeverna Koreja, pa ni Švedska glede "rodnih" "studija" ili bolje rečeno rodne ideologije (http://croative.net/index.php/drustvo/item/3633-video-evo-kako-se-u-%C5%A1vedskoj-poku%C5%A1avaju-preodgojiti-djeca-po-rodnoj-ideologiji). Aparatčiki će možda bolje znati što je bolje za dijete od roditelja? Vidimo koliko je sadašnja vlada puna stručnjaka za resore koje su dobili a onda bi njima slični odlučivali o sudbini hrvatske djece, niti da jesu autoriteti u svojem području, roditelj je jedini koji ima pravo odlučivati o svojem djetetu.

Čim se država počinje miješati u odgoj i odlučuje o djeci umjesto roditelja, počinje poprimati odlike totalitarne države a to ne završava dobro po društvo, "građane", to jest državljane, narod, naciju takve države.

Upravo je to razlog sve češćeg odbijanja roditelja za cijepljenje vlastite djece, jer farmaceutska INDUSTRIJA svašta podvaljuje a da liječnik ("doktor", nemaju svi "doktori" doktorat) i farmaceutska kompanija kazneno i materijalno ne odgovara za štetne nuspojave.

Mora se dijete cijepiti? U redu, ali prije toga neka liječnik i farmaceutska kompanija garantira da ne će biti štetnih nuspojava i ukoliko do njih dođe neka se plati masna odšteta.

Kada se već igraju industrije, u svim civiliziranim zemljama se za loše izvođenje posla ili neadekvatnih materijala kazneno odgovara ukoliko dođe do štete.

Mislim da su te diskusije pre napuhane. Poznajem jednu djevojku, starija je godinu dana od mene, koja je ostala paralizirana nakon cjepljenja, njena sestra blizanka nije imala nikakve posljedice. Istina, moze se nesto desiti, al mislim da su posljedice bez cjepljenja puno gore, zato cu ja dijete dati cijepiti.

Paraliza, nije to ništa.

Rodica
28-03-2014, 18:12
je, rodice ( a jesmo rodijaci menisemenščini) to si dobro napisala, mnogi su ovisnici o šećeru, isto ko neko o heroinu. Samo što te žuto malo prije ubije nego cukar. I vrijedi usporedba šećer - lijekovi- droge.

Doktori su pacijentima autoritet, i kada im propišu lijekove pacijent naravno da će ga poslušati.

Reci mi da li je tvojoj materi i ćaći liječnik ikada pročitao nuspojeve koje lijek može prouzročiti.

A kažeš 35 godina piju preko 50 lijekova. Pa tu je sve rečeno. Jebo te piju 50 vrsta nečega što se zove lijek, dakle trebalo bi liječiti. I to rade 35 godina. Pa jeli ih taj "lijek" izliječio u tih 35 godina. Alllo

nije množina nego jednina i nije bolest koja se može izliječiti. ali, da. lijekovi su omogućavali preživljavanje i umanjivali bol kao i sprječavali veću štetu.
za svaki lijek je dobijena puna informacija, znamo čitati, a liječnici su radili svoj posao.

Rodica
28-03-2014, 18:14
Koji genetski koji fejk, o čemu ti to. Autizam je u prošlim stoljećima bio gotovo pa nepoznat. Do pojave kemikalija. Ti govoriš meni o nenepadanju a kažeš da se referiram na gluposti.

Sama ti pamet govori da se cijepljenjem u organizam unosi njemu strana tvar, a kada u neko tkivo dođe strana tvar neminovno je da dođe do belaja, manje ili više. Unose se oslabljeni mikroorganizmi + razne kemikalije i metali koji su sami po sebi opasni za organizam.

autizam nije bio poznat jer nije ni detektiran kao takav. malo se informiraj o toj bolesti. i dan danas se otkrivaju podtipovi te bolesti. ostavi se dnevnog.hr, davida ikea i ostalih tričarija. cijepljenje je iskorijenilo masu bolesti koje su nosile tisuće i milijune života.
i nije cijepljenje samo pasivno, nego i aktivno.

galija
28-03-2014, 20:32
Država ne može biti iznad prava roditelja. Ne treba nam 1984. niti Sjeverna Koreja, pa ni Švedska glede "rodnih" "studija" ili bolje rečeno rodne ideologije (http://croative.net/index.php/drustvo/item/3633-video-evo-kako-se-u-%C5%A1vedskoj-poku%C5%A1avaju-preodgojiti-djeca-po-rodnoj-ideologiji). Aparatčiki će možda bolje znati što je bolje za dijete od roditelja? Vidimo koliko je sadašnja vlada puna stručnjaka za resore koje su dobili a onda bi njima slični odlučivali o sudbini hrvatske djece, niti da jesu autoriteti u svojem području, roditelj je jedini koji ima pravo odlučivati o svojem djetetu.

Čim se država počinje miješati u odgoj i odlučuje o djeci umjesto roditelja, počinje poprimati odlike totalitarne države a to ne završava dobro po društvo, "građane", to jest državljane, narod, naciju takve države.

Upravo je to razlog sve češćeg odbijanja roditelja za cijepljenje vlastite djece, jer farmaceutska INDUSTRIJA svašta podvaljuje a da liječnik ("doktor", nemaju svi "doktori" doktorat) i farmaceutska kompanija kazneno i materijalno ne odgovara za štetne nuspojave.

Mora se dijete cijepiti? U redu, ali prije toga neka liječnik i farmaceutska kompanija garantira da ne će biti štetnih nuspojava i ukoliko do njih dođe neka se plati masna odšteta.

Kada se već igraju industrije, u svim civiliziranim zemljama se za loše izvođenje posla ili neadekvatnih materijala kazneno odgovara ukoliko dođe do štete.

Paraliza, nije to ništa.
Ovdje se ne radi o odgoju djeteta nego o zaštiti djeteta i u krajnjem slučaju zaštiti stanovništva.
Dakle država je tu da zaštiti djecu od posljedica loših roditeljskih odluka.Da li bi proglasio totalitarnom državu koja majci narkomanki dojilji oduzme djete?
Prelako se razbacujemo pojmovima ali i ja sam u nedoumici gdje je ta granica roditelj-država pa...
O nuspojavama...nitko nikad ne može garantirati da neki lijek neće imati tragične nuspojave pa tako ni cijepivo ali da bi uopće razmišljali o necijepljenju trebali bi imati masu konkretnih podataka,znanstvenih radova i na kraju konkretne slučajeve oboljenja koji su povezani s cijepivom da bi mogli usporediti korist-štetu...dakle nitko ne spori da postoje slučajevi oštećenja ili smrti kod djece ali postotak tih slučajeva je puno manji od postotka spašenih života
i na kraju
dječija paraliza ,ma nije to ništa

galija
28-03-2014, 20:37
bismarck
ajd odgovori ..U slučaju pojave neke zarazne bolesti kojU je Švicarska smatrala iskorjenjenom...znači veći broj oboljelih...da li bi država uvela obavezno cijepljenje?
i zašto su u Njemačkoj sve ozbiljnije najave povratka obaveznog cijepljenja?
lako je teorizirati kad je guzica sigurna

Rodica
28-03-2014, 21:35
Dakle država je tu da zaštiti djecu od posljedica loših roditeljskih odluka.Da li bi proglasio totalitarnom državu koja majci narkomanki dojilji oduzme djete?

i ne samo to. nedavno se pričalo o zakonu o eutanaziji djece. a što sa pobačajem? ili zamislite jehovinog svjedoka kako iz vjerskih razloga pušta vlastito dijete da umre jer ne želi da primi nečiju krv?
što sa pravima roditelja da proda svoje malodobno dijete, dade u bijelo roblje? ili oni zatucani što ne daju djeci u školu?
hvala bogu da se ničija individualna sloboda ne može staviti iznad slobode djeteta na normalan i zdrav život.
hvala bogu da društvo brine za to, da nedajbože kojim slučajem moja djeca ostanu bez roditelja, da zakonski skrbnici ne mogu s njima raditi što hoće. zato su tu zakoni i socijalne službe.
ništa nije sjajno, ništa nije bez propusta i grešaka, ali gledajući u globalu, baš kao i cijepljenje, masa pozitivnih zakona je spasila milijune dječjih života od neodgovornih roditelja, zlostavljanja i zanemarivanja.

Rodica
28-03-2014, 21:43
usporedba sa totaliratnim državama ne drži vodu jer pričamo o normalnim društvima. još nabacite šerijat kao argument i ode rasprava kvragu.
ako pričamo o demokratski uređenim zemljama, onda se podrazumijevaju koja su to prava i obveze roditelja. to je ono nešto što se zove odgovorno roditeljstvo.

skater
29-03-2014, 18:26
Ovdje se ne radi o odgoju djeteta nego o zaštiti djeteta i u krajnjem slučaju zaštiti stanovništva.

Znam, međutim država se previše upliče u ono što je u djelokrugu roditelja.

Dobro je rekao Humphrey, u većini država djeca imaju pravo na zdravlje ali nemaju pravo na život (pobačaj).

O nuspojavama...nitko nikad ne može garantirati da neki lijek neće imati tragične nuspojave pa tako ni cijepivo ali da bi uopće razmišljali o necijepljenju trebali bi imati masu konkretnih podataka,znanstvenih radova i na kraju konkretne slučajeve oboljenja koji su povezani s cijepivom da bi mogli usporediti korist-štetu...dakle nitko ne spori da postoje slučajevi oštećenja ili smrti kod djece ali postotak tih slučajeva je puno manji od postotka spašenih života
i na kraju
dječija paraliza ,ma nije to ništa

Citiram Bismarcka:

Cijepiva su puna otrovnog aluminija, a neka cijepiva se povlače sa tržišta jer su se dugogodišnjom primjenom pokazala opasna, čak su i farmaceuti priznali. Od brata prijatelj, 25 godina star umro je pred par mjeseci, obolio od dječje paralize nakon cijepljenja. Prijateljev sin je nakon cijepljenja, u dobi od 2 godine dobio teška moždana oboljenja, mon pa ru cijepivo koje je nedavno povučeno.

Ne znam koja su obavezna, njih 5-6, ja sam cijepio djecu, njih 3, sa zakašnjenjima uvijek. Nakon jednog cijepljenja ( bila potpuno zdrava) malena mi završila je 6-7 dana u bolnici, vrtoglavice, konvulzije, povraćanja i sl. Moram priznati da do tada ni ja nisam mario o štetnosti cijepiva a ti tjedni nakon cijepljenja bili su mi najtraumatičniji u životu. To cijepivo je inače danas povučeno iz uporabe ali se upotrebljavalo desetljećima. Da ja sam preživio i ti, no neki nisu ali smo cijepljeni sa puno manje cijepiva nego djeca danas...

Očito su djeca i odrasli postali pokusni kunići za neka nedovoljno provjerena cjepiva. Ako farmaceutska industrija treba pokusne kuniće za nova neprovjerena cjepiva, red je da preuzmu odgovornost za nastalu štetu.
Nisam protiv cijepljenja, pogotovo ako se radi o cjepivima koja su dokazano učinkovita i suzbila su i iskorijenila epidemiju nekih bolesti, to se posebice odnosi na ona osnovna cjepiva ali u današnje vrijeme čovjek više ne može biti siguran od nuspojava i problema koje može dobiti cijepljenjem.

ili oni zatucani što ne daju djeci u školu?

Ako se radi o školovanju kod kuće, ne vidim problem.

što sa pravima roditelja da proda svoje malodobno dijete, dade u bijelo roblje? ili oni zatucani što ne daju djeci u školu?

Pričaš o Ciganima, Indijcima, Tajlanđanima, Indonezijcima? Odlaziš u ekstreme.

Prodaja djeteta, bijelo roblje nikada nije bilo dijelom hrvatskog društva, njegove kulture i tradicije.

usporedba sa totaliratnim državama ne drži vodu jer pričamo o normalnim društvima

Što je totalitarno a što normalno je relativno u današnjem svijetu.

Grunf
29-03-2014, 18:42
Ne znam je li bilo, tek sam se sad uključil u raspravu, ali evo jedan opširan i stručan tekst od Darka Richtera, primarijusa s klinike za pedijatriju KBC-a Zagreb: http://www.cybermed.hr/osvrti/prim_darko_richter_dr_med/zasto_sam_ipak_cijepio_svoju_djecu

Zašto sam ipak cijepio svoju djecu
...
Polio, dakle, nije iskorijenjen (eradiciran), no jedna je velika regija slobodna od te pošasti. Što to znači? Ako bismo se sutra prestali cijepiti, polio bi se ponovno uvukao iz drugih dijelova svijeta, jer, inficirane osobe, u kojih se virus može u crijevu zadržati nekoliko tjedana, ne moraju vidljivo oboljeti niti imati bilo kakvih posljedica za sebe, ali predstavljaju infektivno žarište iz kojega se polio sije u okolinu. Dakle, dok se polio ne iskorijeni na cijelom svijetu, a do tada je put dug i predug, ne dolazi u obzir da se racionalno preporuči prestanak univerzalnog cijepljenja.
...

Što je s tetanusom i difterijom?
...
Prestankom cijepljenja dobili bismo u roku od nekoliko godina na stotine, a možda i tisuće oboljelih, kao što se dogodilo u ranim 90-tim godinama prošlog stoljeća u mnogim zakavkaskim i srednjeazijskim republikama bivšeg Sovjetskog Saveza, u kojima se, usporedno, raspao i centralizirani sustav cijepljenja (30-40.000 oboljelih od difterije!).

...
Da se kontinuirano ne cijepimo protiv hripavca, ne bi praktički bilo djeteta koje bi izbjeglo ovu infekciju, a znatan broj bi, osobito u dojenačkoj dobi, završavao u bolnicama zbog gušenja i povraćanja u kašlju, pneumonije, prestanka disanja i/ili konvulzija i čak encefalopatskih slika...
Cjepivo protiv hripavca imalo je razmjerno visoku stopu nuspojava (visoke temperature, konvulzije, a rijetko i encefalopatske slike), i zbog toga je u mnogim zapadnim zemljama tijekom kasnih 70-tih i ranih 80-tih godina prošlog stoljeća obustavljeno daljnje procjepljivanje. Odmah su (tj. već u prvom naraštaju dojenčadi nakon obustave cijepljenja) zabilježene na tisuće oboljelih, kako u velikim i gusto naseljenim zemljama poput Japana, Velike Britanije ili Njemačke, tako i u rjeđe naseljenim područjima, kao što je Švedska. Stoga se ubrzo shvatilo da se cijepljenja protiv hripavca ne možmo odreći, ali da nam je potrebno sigurnije cjepivo. To je cjepivo došlo u vidu acelularnog cjepiva protiv hripavca (aP – acelularni pertusis) koje, umjesto cijele umrtvljene bakterije, sadrži nekoliko njezinih antigena, pomoću kojih se izaziva zadovoljavajući imunogeni i zaštitni odgovor, uz minimiziranu stopu nuspojava, dok encefalopatskih nuspojava praktički više nema.

...
S ospicama se još nitko nije do kraja obračunao, a tome kumuju prvenstveno skupine koje se protive cijepljenju. U Švicarskoj je, od početka ove godine, zabilježeno preko 1.000 slučajeva obolijevanja od ospica, pretežito u necijepljene djece u dobi od 5-14 godina. Ovog časa (s petkom, 4. 4. 2008.) na području Salzburga u Austriji bilježi se preko 170 slučajeva ospica, koje su izbile u jednoj Waldorfskoj školi, a proširile su se i u drugim školama (glazbenim i sl.) u kojima se miješaju djeca s raznih strana. Nije nimalo slučajno da se epidemija javila u sredini u kojoj se sakupljaju ljudi alternativnih pogleda na cijepljenje, obuzetih idejama nekakvog "prirodnog imuniteta" i protivljenja cijepljenju, pri čemu im je, navodno, povlađivao i školski liječnik.

...
Vrlo je slična epidemiološka situacija s virusima rubele i zaušnjaka (parotitisa), eradikacija nije na vidiku. Da obustavimo cijepljenje, od rubele, doduše, ne bi bilo velike štete za oboljele osobe, ali bismo, nakon 20-ak godina sustavnog ne-cijepljenja, vidjeli povratak rubeolarne embriopatije na velika vrata. Parotitis nije ugodna bolest, makar i bez znatnije smrtnosti, ali kao trajnu posljedicu može ostaviti azoospermiju i neplodnost u muškarca.

galija
29-03-2014, 18:56
sketer
sad gledam kalendar cijepljenja za Hrvatsku 2014 i na njemu je cijepivo moparu..dakle očito je vraćeno u kalendar
znam da je bilo povučeno dok je bio ministar Milinović zbog loše kvalitete cijepiva koje je proizvodio naš imunološki...
e sad jako teško je komentirati kad netko spomene neki tragični događaj jer ispada da sam ja kao protivnik necjepljenja apatična prema tuđim sudbinama...

edit:hvala Grunf...dobar tekst

znači cijepivo moparu je cijepivo protiv ospica,parotitisa i rubeole
obratite pažnju na tekst u grunfovu postu vezano za ospice

Grunf
29-03-2014, 19:06
Imam kolegicu koja je odbila cijepiti djecu. Stigla joj je kazna od mislim 1.200 kuna. Kad mama kaže da ne želi da se njenoj djeci nekaj dogodi onda shvaćaš, ali očito je da bi se moglo necijepljenjem dogoditi puno gore stvari. Od cijele moje generacije u osnovnoj i srednjoj školi, pa i par generacija iza i ispred mene, ne znam nijednog čovjeka koji je umro od posljedica cijepljenja ili imao neke nuspojave, a svi smo se cijepili. Isto tak ne znam za nijedan slučaj razvitka gadnih zaraznih bolesti protiv kojih smo se cijepili. Znam da su ljudi alergični kad čuju da je neko dijete umrlo zbog nuspojava od cjepiva, i meni je teško to čuti, ali mislim da nije rješenje prekinuti cijepljenje jer će kroz par generacija doći do toga da ćemo se vratiti u srednji vijek po pitanju smrtnosti ljudi. Trebalo bi se cijepiti, ali osigurati najskuplja cijepiva kako bi otklonili i najmanju mogućnost nuspojava. :)

sagitarius
30-03-2014, 20:21
Sve dileme je vrlo jednostavno riješiti najkvalitetnijim vakcinama, jer je riječ o djeci, koje će vratiti povjerenje u sustav, odsustvom tzv nus pojava sa trajnim ishodom...
Za takav vid obveznog cijepljenja i to za tvrdo propisane bolesti, o čemu odlučuje šira zajednica, mislim da ne bi bilo protivnika.

Radi svega rečenog, javni zdravstveni sustav treba svakako obuzdati i staviti pod najstrožu državnu i javnu kontrolu, kako se ne bi dogodio bilo kakav presedan...

Bismarck
31-03-2014, 13:33
autizam nije bio poznat jer nije ni detektiran kao takav. malo se informiraj o toj bolesti. i dan danas se otkrivaju podtipovi te bolesti. ostavi se dnevnog.hr, davida ikea i ostalih tričarija. cijepljenje je iskorijenilo masu bolesti koje su nosile tisuće i milijune života.
i nije cijepljenje samo pasivno, nego i aktivno.

ostavi se dnevnog.hr, davida ikea i ostalih tričarija

Ovaj način komunikacije ne kontam. Aj ti meni objasni šta si u cilom postu napisala a pogotovo ovo boldano.

Ti se ostavi neuopotrebe možđana. Pokušaj na temelju činjenica izvesti neki zaključak vlastitom glavom a ne vrtit po nekom uobičajenom mišljenju i opće raširenom mišljenju...

Vidit ćeš, pomaže...

Rodica
31-03-2014, 14:24
naravno da ne kontaš, a ja nisam jebeni profesor da ti držim predavanja. ako znaš tipkati, zaš i čitati.
obrazuj se, googlaj, barem osnovno i onoliko koliko ti treba da bi mogao pričati o nečemu, umjesto da učiš ljude kako će logički zaključivati kad ti ponestane argumenata.

Bismarck
31-03-2014, 14:44
naravno da ne kontaš, a ja nisam jebeni profesor da ti držim predavanja. ako znaš tipkati, zaš i čitati.
obrazuj se, googlaj, barem osnovno i onoliko koliko ti treba da bi mogao pričati o nečemu, umjesto da učiš ljude kako će logički zaključivati kad ti ponestane argumenata.

Planeš ko šibica :mad:

Ne može se tebi ništa objasnit jerbo ne da uvažavaš drugačije mišljenje nego ne želiš o njemu ni razmislit :jao

Što se tiče formalnog obrazovanja, iman ga sigurno više od tebe. Iako ono nije previše bitno...

Rodica
31-03-2014, 15:39
nemam što usvajati druga mišljenja kad su kriva. točka.
ako je dokazano da autizam uzrokuje abnormalni višak moždanih stanica u prefrontalnom korteksu, da poremećaj nastaje u prenatalnoj dobi i ako su otkrili da geni koji upravljaju brojem stanica pokazuju abnormalnosti, onda gdje je logika da tu bolest uzrokuje cjepivo i da to cjepivo može retroaktivno djelovati obzirom da se s poremećajem djeca rađaju?
bolest se najlakše detektira od 2. do 3. godine i to u vrijeme kad djeca primaju cjepiva i to je jedina poveznica između cijepljenja i autizma.
Albert Einstein je imao jedan oblik autizma (aspergerov sindrom) baš kao i Sheldon iz Big Bang Theory ili Monk.
i to je to, što se mene tiče.
ne radi se o neusvajanju tvog mišljenja, niti o tebi osobno, jednostavno odbijam tvrdnju koja počiva na nepostojećim dokazima.

Bismarck
31-03-2014, 15:52
nemam što usvajati druga mišljenja kad su kriva. točka.
ako je dokazano da autizam uzrokuje abnormalni višak moždanih stanica u prefrontalnom korteksu, da poremećaj nastaje u prenatalnoj dobi i ako su otkrili da geni koji upravljaju brojem stanica pokazuju abnormalnosti, onda gdje je logika da tu bolest uzrokuje cjepivo i da to cjepivo može retroaktivno djelovati obzirom da se s poremećajem djeca rađaju?
bolest se najlakše detektira od 2. do 3. godine i to u vrijeme kad djeca primaju cjepiva i to je jedina poveznica između cijepljenja i autizma.
Albert Einstein je imao jedan oblik autizma (aspergerov sindrom) baš kao i Sheldon iz Big Bang Theory ili Monk.
i to je to, što se mene tiče.
ne radi se o neusvajanju tvog mišljenja, niti o tebi osobno, jednostavno odbijam tvrdnju koja počiva na nepostojećim dokazima.

Kriva mišljenja. Ti si autoritet. Vidiš kako si jebeno ograničena. . Da ne kažem da su takvi ko ti idealan medij da vam prodaju milione pizdarija koje su nepotrebne. Odnosno štetne. Čestitam

Ko je to dokaza. Oni što prodaju cjepiva. A da se pojavljuju u periodu kada se djeca cijepe i da je to jedini link. Jebo te kako to moš popušit pa to je strašno...

Kolika su se istraživanja sa potpuno različitim rezultatima pokazala nakon promjene metodologije. A izostavljanje pojedinih varijabli u farmaceutskim istraživanjima. Ko njima vjeruje taj je tudum i po...

Dokazano je da aluminij i živa uzrokuju poremećaje na neuronima. Panika je kad male količine nađu u konzervama tune a kad se introvenozno uštrca onda ne škodi.

Kratke li pameti, jadna ti si :facepalm

Rodica
31-03-2014, 16:35
sad okrećeš na druge teme kad nemaš što pametno reći. tako pričaj sa ženom doma. upadaš u temu i napadaš i vrijeđaš bez ikakvog argumenta.

Rodica
31-03-2014, 16:37
Ko njima vjeruje taj je tudum i po...

Dokazano je da aluminij i živa uzrokuju poremećaje na neuronima.

selektivno uzimanje znanstvenih dokaza? pametnom će i ova kontradikcija biti dosta da zaključi s kakvom osobom raspravlja. žali bože gubitka vremena na gluparije.

zaba1111
31-03-2014, 17:21
Nisam pratio raspravu, samo naletih na zadnji post gdje se aluminji i živa spominju, teški metali doista jesu otrovni, ali kao i kod svih preparta, lijekova, zdrave hrane , vitamina i svega ostaloga, uvijek je ključna doza, tako da nijedan element iz prirode nije štetan u odgovarajućoj dozi , kao što nijedan element nije koristan u prekomjernoj dozi.

Što se tiče cijepljenja, postoji dugogodišnje iskustvo s cijepljenjem i tu je stvar jasna, cijepljenje je potrebno i korisno sa ispitanim i dogogdišnjim iskustvom potvrđenim cjepivima, sumnja može biti na nova cjepiva koja , kao i sve ostalo, industrija nameće i gura, zato imamo stručnjake koji se time bave da nas od toga zaštite koliko mogu i znaju , može se raspravljati o tome je li cjepivo za ptičiju i svinjsku gripu potrebno, kao i za hepatitis b kod malodobne djeca koja nisu rizična skupina, cjepivo za hpv... jer se s njima nema još dovoljno iskustva i nije utvrđena opravdanost, međutim o cjepivima koja se koriste više od 50 godina na više od deset miliradi primjera se nema što za raspravit jer je stvar poznata, ta cjepiva ,pokazalo se, su korisna.

Rodica
31-03-2014, 17:52
Nisam pratio raspravu, samo naletih na zadnji post gdje se aluminji i živa spominju, teški metali doista jesu otrovni, ali kao i kod svih preparta, lijekova, zdrave hrane , vitamina i svega ostaloga, uvijek je ključna doza, tako da nijedan element iz prirode nije štetan u odgovarajućoj dozi , kao što nijedan element nije koristan u prekomjernoj dozi.

Što se tiče cijepljenja, postoji dugogodišnje iskustvo s cijepljenjem i tu je stvar jasna, cijepljenje je potrebno i korisno sa ispitanim i dogogdišnjim iskustvom potvrđenim cjepivima, sumnja može biti na nova cjepiva koja , kao i sve ostalo, industrija nameće i gura, zato imamo stručnjake koji se time bave da nas od toga zaštite koliko mogu i znaju , može se raspravljati o tome je li cjepivo za ptičiju i svinjsku gripu potrebno, kao i za hepatitis b kod malodobne djeca koja nisu rizična skupina, cjepivo za hpv... jer se s njima nema još dovoljno iskustva i nije utvrđena opravdanost, međutim o cjepivima koja se koriste više od 50 godina na više od deset miliradi primjera se nema što za raspravit jer je stvar poznata, ta cjepiva ,pokazalo se, su korisna.

naravno. aluminij i živa u cjepivima su u toliko niskim dozama da te doze konzumiramo i u hrani, s tim da je u cjepivima čak i manja u zadnjih desetak godina.
žive u cjepivima za dojenčad uopće više i nema. živin spoj, edit: tiomersal, prije je bio korišten kao konzervans i ne akumulira se u organizmu kao živa u tunjevini.

ja osobno nisam pobornik cijepljenja protiv svega i svačega. djecu ni sebe nikad nisam cijepila protiv gripe, a odbila sam i cijepljenje protiv hpv kojemu je najbolji lijek imunitet.
iako su neki vjerojatno pomislili kako trošim lijekove kao dijete šarene bombončiće, upravo suprotno. djeca su mi samo jednom primala antibiotik i to kad su imale opasnu hemophilus influenzae bakteriju u brisu nosa koju su pokupili u vrtiću, a od tada, niti jednom nisu trošili nikakve antibiotike. niti jednom! ne da ne oboljevaju od gripe, nego ih i prehlade zaobilaze, a u kućnoj apoteci nemam ni lijekove protiv snižavanja teperature.
pobornik sam jačanja imuniteta, često koristim i preparate na biljnim bazama bez kemije, čajeve, ulja, macerate i slično.

mislim da je bitnije da se ljudi propitivaju o neetičkom propisivanju antibiotika za svaku pojavu kašlja bez mikrobioloških analiza, umjesto da se bave cjepivima, barem onim osnovnim.

galija
31-03-2014, 19:43

naravno...recimo ja mislim da je cijepivo protiv ptičije gripe baš podvala...onaj tamiflu..čini mi se....potpuno nepotrebna i isforsirana priča
ali to se ne može brkati sa obaveznim cjepivima za djecu...zaboga...neki dan čitam u vl izjavu šefice epidemiološke službe u BIH i ona je najavila ukidanje obaveznog cijepljenja.
Mogu misliti na šta e to ličiti u BIH,spoji siromaštvo,zapuštenost i nepismenost stanovništva sa slobodom izbora...juuupi.To u pravilu znači da nitko neće cijepiti jer nije obavezno a kad nije obavezno znači da nije ni potrebno(tako će sebi to prevesti veći dio stanovništva u BIH).
I samim tim se automatski povećava udio nezaštićenih i poboljšavaju uvjeti za širenje bolesti,i samim tim dovodimo u opasnost i one koji se iz opravdanih razloga ne mogu cijepiti.Uvjek postoji određeni broj djece koja zbog neke kontraindikacije ne mogu i ne smiju primiti cjepivo

Rodica
31-03-2014, 19:46
ali to se ne može brkati sa obaveznim cjepivima za djecu...zaboga...neki dan čitam u vl izjavu šefice epidemiološke službe u BIH i ona je najavila ukidanje obaveznog cijepljenja.
Mogu misliti na šta e to ličiti u BIH,spoji siromaštvo,zapuštenost i nepismenost stanovništva sa slobodom izbora...juuupi.To u pravilu znači da nitko neće cijepiti jer nije obavezno a kad nije obavezno znači da nije ni potrebno(tako će sebi to prevesti veći dio stanovništva u BIH).

a onda će čekati da se javi potreba pa da počnu naplaćivati. kad je obvezno, onda je besplatno, ovako nije.. tamni vilajet...

galija
31-03-2014, 19:53
a onda će čekati da se javi potreba pa da počnu naplaćivati. kad je obvezno, onda je besplatno, ovako nije.. tamni vilajet...

prestrašno...BIH se našla s tim igrati naprednog društva...

ps.Bismark ajd preseli se popravi nam malo nacionalnu strukturu...viš kako smo napredni:)

caporegime
01-04-2014, 09:02
Bismarck, malo bolje biraj rijeci u komunikaciji. Ne mozes nekoga proglasavati glupim samo ako ne dijeli tvoje stavove.

Bismarck
01-04-2014, 10:25
Bismarck, malo bolje biraj rijeci u komunikaciji. Ne mozes nekoga proglasavati glupim samo ako ne dijeli tvoje stavove.

Jest. Ja otvoreno kažem nekomu da ga smatram budalastim nakon što je taj isti mene na malo finiji način proglasio, zadrtim, glupim slično.

E jebi ga pretvarati se ne znam

caporegime
01-04-2014, 10:34
rekao si ti puno više. zbog različitog mišljenja ne možeš druge nazivati svim onim izrazima.
snađi se u izražavanju jer em ne možeš tako govoriti em se nećeš ni opravdavati.
dobro?

Marta
01-04-2014, 10:46

Cijepivo protiv gripe se preporucuje prvenstveno ljudima starije zivotne dobi. Al meni nije jasno zasto je to postalo toliki trend.
Imam kolegicu koja se uvijek cijepi, to je kod nas ponudjeno, imas koji dan kad mozes na poslu otici na cijepljenje.
Mislim da bi im bilo bolje da se mal normalnije hrane, da znaju nest skuhat, da pojedu koji vitamin itd.
Svako malo je netko od tij cijepljenih bolestan ...

Bismarck
01-04-2014, 10:49
sad okrećeš na druge teme kad nemaš što pametno reći. tako pričaj sa ženom doma. upadaš u temu i napadaš i vrijeđaš bez ikakvog argumenta.

Sa vrijeđam si počela ti, ono David Icke, dnevno. hr i slično...

Nemam šta pametno reći. Bez ikakvih argumenata. Jel imaš ti djecu koju moraš cijepiti. Ja ih imam troje. Jedno mi se otrovalo nakon cijepljenja, 10 dana je bilo na zaraznoj, ludi smo svi bili. Doktor je, dobar bio skroz rekao da je posljedica cijepljenja. Nije napisao. Bogu hvala, ozbiljnijih posljedica nije bilo.
Od ženine kolegice mali Lovro, nakon cijepljenja je dobio teške neuro poremećaje, dijete danas ima 10 godina, i koliko toliko je normalno, ali daleko od druge djece. Ona je nakon toga dala otkaz, sreća je da su imućni, i mogla je 24 sata dnevno raditi sa djetetom. Nakon njega nije više imala djece, to je bilo nemoguće s obzirom koliko rada je to dijete iziskivalo. Nećeš vjerovati nitko je nikada nakon toga nije tražio da ga se cijepi.

Čitav život sam u susjedstvu gledao momka malo mlađeg od mene, nedavno je umro, koji je obolio od dječje paralize. Nakon cijepljenja.

Od sestrina momka nećak, dva mjeseca star, Rafael, nakon cijepljenja se zarazio sa polio bakterijom, zatim sa još neka dva virusa, ne sjećam se koja. Već je dva mjeseca na zaraznoj, i doktor im je rekao da ako ostane samo na astmi koju je doživotno popušio, bit će dobro. Zanimljivo da mi je to sve prekjučer ispričao, baš kada je ova tema aktualna.
Tamo su upoznali mamu četverogodišnje djevojčice, koja je slijepa i nepokretna, Dijete rođeno savršeno zdravo sa apgarom 10/10. Nakon cijepljenja je oboljela i od tada hodaju po bolnicama. Dijete nakon 4 godine nema dijagnoze. Nema dijagnoze. Nema jer je dijagnoza otrovanje cijepivom a to se ne smije napisati.

Ovo su primjeri iz okoline koju poznajem, ne što sam načuo negdi. Ko zna koliko je ovakvih primjera. Ovo su životne tragedije, tragedije. I onda ti meni kažeš da sam zadrt i da nemam argumenata. Prikrsti se

Bismarck
01-04-2014, 11:00
rekao si ti puno više. zbog različitog mišljenja ne možeš druge nazivati svim onim izrazima.
snađi se u izražavanju jer em ne možeš tako govoriti em se nećeš ni opravdavati.
dobro?

Opravdat. Ne želim se opravdavati, ako sam bio bezobrazan jesam, nemam se šta pravdat sve piše.
Možemo ko dica ko je prvi počeo ali ako me neko proglasi zadrtim, da se referiram na gluposti, da sam sljedbenik Davida Ickea i dnevno. hr onda mu neću ostat dužan. Pa makar popušio ban.
A sve to braneći neobavezu cijepljenja, koja je u mnogim po toj stvari razvijenim zemljama, samorazumljiva.
A nije zajebancija da ti dijete ostane teško bolesno i retardirano nakon cijepljenja protiv bolesti od koje će mu kada je preboli ostat mali ožiljak na licu. I koja se zadnji put pojavila 45. I nikomu ništa

Inkvizitor
01-04-2014, 11:08
Ajde prekinimo se glupim predbacivanjima.

Rođo, vjerovatno je masa dice ostala oštećena cjepljenjem ali kolika su spašena. Jebiga to je tako..znaš li kolika je prije bila smrtnost kod djece.

Moja prababa je rodila 12-estero od koje je tek troje ostalo živo.

Bismarck
01-04-2014, 11:12
bismarck
ajd odgovori ..U slučaju pojave neke zarazne bolesti kojU je Švicarska smatrala iskorjenjenom...znači veći broj oboljelih...da li bi država uvela obavezno cijepljenje?
i zašto su u Njemačkoj sve ozbiljnije najave povratka obaveznog cijepljenja?
lako je teorizirati kad je guzica sigurna

Baš meni nije guzica sigurna jerbo da ponovim 8. put imam, djecu, 3 komada, i još ću ih imati ako Bog da, koju moram cijepiti a tu vidim puno veću potencijalnu opasnost nego da mi djeca zaista dobiju te bolesti koje su prebolive i uglavnom ne ostavljaju teže posljedice. Zanči ja sam protiv toga jer sam odvagnuo potencijalne koristi i opasnosti i ne bi ih dao da ne moram. Vi drugi smatrate drugačije i neka. Ali je ovde isto kao kod zdravstvenog odgoja, nešto mi se nameće a ne želim.
Ti pričaš o Njemačkoj da govore o uvođenju obveznog cijepljenja. Ali oni ga nemaju, nemaju a ako se i priča šta misliš tko ima u tome prste koji lobi sa nenoramlnom količinom para. U Švicarskoj, tamo lijepo piše postoji obvezno cijepljenje a ne postoji prisilno.
Inače imam rođake i u Njemačkoj i Švicarskoj, nisu se cijepili protiv ničega nikada

caporegime
01-04-2014, 11:14
mene su cijepili protiv tetanusa. ili, jel to uopće cijepljenje ako se dogodi nakon potencijalnog događaja?
uvijek kad te šiju u bolnici cijepe te protiv tetanusa. zašto je to tako?

Rodica
01-04-2014, 11:16
prvo, nisam ti ni jednom rekla da si ovakav ili onakav, a i pametan čivik se može referirat na gluposti. ad hominem je ovdje prečest i tome se mora stati na kraj.
drugo, pričali smo o autizmu i samo sam se na to referirala, a ne o drugim posljedicama cijepljenja. na to se niti jednom nisam referirala.
sada pričati o posljedicama cijepljenja za koje se samo pretpostavlja da su to (strašno je bez obzira što bio uzrok) i time okretati pilu naopako tvrdeći da negiram posljedice kojih ima, na žalost, podmetanje je i svatko tko je čitao temu može doći na taj zaključak. to kod mene ne pije vode.
pričali smo o globalnim posljedicama necijepljenja, o benefitu na veću populaciju i slično. a uvijek će biti posljedica i cijepljenja i liječenja i hranjenja i bilo čega što unosimo ili udišemo u tijelo.
i da, imam troje gimnazijalaca. svi cijepljeni redovito, osim onih koje sam već nabrojala. i poznajem jako mnogo ljudi i njihovih obitelji i ne znam nikog tko ima bilo kakve posljedice od cijepljenja, čak ni ove starije generacije koje su trpali živinim spojevima i aluminijem.
i ne smatram da je to argument pro, kao što ni tragedije koje si nabrojao smatram argumentom kontra.
medicina i znanost svakim danom napreduju, nisam da se itko na išta sili, pa tako ni na cijepljenje. osim u onim momentima kad postoji ozbiljna prijetnja zdravlju zajednice, prevencija epidemija i slično.

Rodica
01-04-2014, 11:18
mene su cijepili protiv tetanusa. ili, jel to uopće cijepljenje ako se dogodi nakon potencijalnog događaja?
uvijek kad te šiju u bolnici cijepe te protiv tetanusa. zašto je to tako?

to je pasivno cijepljenje. unose se direktno antitijela u organizam.
aktivno je ono preventivno cijepljenje.

Bismarck
01-04-2014, 11:22
Ajde prekinimo se glupim predbacivanjima.

Rođo, vjerovatno je masa dice ostala oštećena cjepljenjem ali kolika su spašena. Jebiga to je tako..znaš li kolika je prije bila smrtnost kod djece.

Moja prababa je rodila 12-estero od koje je tek troje ostalo živo.

Je i moja je 16 doduše imali su nešto bolji prosjek, 11 ih je doživilo punoljetnost.

Novorođenčad nisu umirala zbog necijepljenja nego zbog hladnoće, higijenskih uvjeta i nekih stvari koje su danas nezamislive. Moga punca je dvoje braće, rođene 50-ih umrlo jer nakon poroda nisu dobro utopljeni.
Ono šta tvrde da su mnoge zarazne bolseti iskorijenjene cijepljenjem samo djelomično drži vodu. Možda. Naime kakvi su higijenski uvjeti danas a kakvi su bili prije 50 godina, amo to uzeti u obzir. Prljavština je idealna za razvoj virusa i bakterija i normalno da su posljedica epidemije.
Po tome bismo se trebali cijepiti i od kuge, koja je znala pokositi pola Europe. A vidi čuda nismo.
Ja ne tvrdim da cijepiva nisu nikada nikome pomogla. Ali mislim da su danas apsolutno nepotrebna i da služe isključivo da farmaceuti zarade. Amen
Jednostavno, razvoj medicine i cijepiva došao je i kada enormno poboljšanje higijenskih uvjeta. I zato su mnoge bolesti nestale.

Bismarck
01-04-2014, 11:42
prvo, nisam ti ni jednom rekla da si ovakav ili onakav, a i pametan čivik se može referirat na gluposti. ad hominem je ovdje prečest i tome se mora stati na kraj.
drugo, pričali smo o autizmu i samo sam se na to referirala, a ne o drugim posljedicama cijepljenja. na to se niti jednom nisam referirala.
sada pričati o posljedicama cijepljenja za koje se samo pretpostavlja da su to (strašno je bez obzira što bio uzrok) i time okretati pilu naopako tvrdeći da negiram posljedice kojih ima, na žalost, podmetanje je i svatko tko je čitao temu može doći na taj zaključak. to kod mene ne pije vode.
pričali smo o globalnim posljedicama necijepljenja, o benefitu na veću populaciju i slično. a uvijek će biti posljedica i cijepljenja i liječenja i hranjenja i bilo čega što unosimo ili udišemo u tijelo.
i da, imam troje gimnazijalaca. svi cijepljeni redovito, osim onih koje sam već nabrojala. i poznajem jako mnogo ljudi i njihovih obitelji i ne znam nikog tko ima bilo kakve posljedice od cijepljenja, čak ni ove starije generacije koje su trpali živinim spojevima i aluminijem.
i ne smatram da je to argument pro, kao što ni tragedije koje si nabrojao smatram argumentom kontra.
medicina i znanost svakim danom napreduju, nisam da se itko na išta sili, pa tako ni na cijepljenje. osim u onim momentima kad postoji ozbiljna prijetnja zdravlju zajednice, prevencija epidemija i slično.

Eto, ja ću ti se za šta god sam ti ružno napisa ispričati, znam biti afektivan, jbg...

Pretpostavlja se da je to posljedica. Znači neko me udari letvom po glavi zamanta mi se ali moguće je da je to jer sam taj dan pojeo nešto pokvareno...

Globalni benefiti. Vidiš da najrazvijenije zemlje imaju sve manje cijepljenja. Zašto. Ja tvrdim, već sam to napisao da se početak sustavnog cijepljenja podudarao sa poboljšanjem higijenskih uvjeta koji su iskorijenili epidemije. Zato Dancima cijpivo ne treba, dapače oni ga se groze kao i većine lijekova. E onima dolje u Indiji treba jer u isti potok u kojem se kupaju i seru . Da sam u Indiji i ja bi djecu cijepio jerbo je šansa da se tamo zaraziš i umreš od toga veća nego šansa da ti se nešto drastično dogodi od cijepljenja. U Hrvatskoj ne mislim da je potrebno.
,
Ja bi bio najsretniji da je od cijepiva velika korist i da je bezopasno. Nisam paranoik ali sam uvjeren da nas sa cijepljenjem truju.

Neki imunolozi tvrde, dakle imunolozi a ne paranoidni roditelji, znanstvenici koji čitav život proučavaju cijepljenja, a mahom su iz Skandinavije da se manje vidljive i nedrastične posljedice cijepljenja očituju u porastu autoimunih bolesti i općenito velikim padom imuniteta kod stanovništva. Uzimali su krajeve di se stanovništvo cijepi i ne cijepi i došli do zaključka da se tamo di se nije cijepilo bile RIJEĐE oboljenje od bolesti protiv koje se cijepi a tamo di se cijepilo uz višu stopu oboljenja od te bolesti češće su bile i zaraze drugim virusima i bakterijama, autoimune bolesti i općenito lošije zdravstveno stanje stanovništva. Meni ovo dovoljno govori o dugoročnim efektima cijepljenja.

Bismarck
01-04-2014, 13:51
Istraživanje iz Njemačke, a koje se još uvijek provodi, usporedbom stopa bolesti kod cijepljene i necijepljene djece ukazuje na prilično jasne razlike između ove dvije skupine kad su u pitanju oboljevanja. Prema ovim podacima, djeca koja su cijepljena prema službenim vladinim rasporedima cijepljenja imaju i do pet puta više šansi od obolijevanja za razliku od djece koja su razvila vlastiti imunološki sustav, naravno bez cjepiva.
Podaci se prikupljaju putem interneta popunjavanjem upitnika od strane roditelja necijepljene djece pod pokroviteljstvom grupe Vaccine Injury i Andreasa Bachmaira, njemačkog praktičara klasične homeopatije.

NYR natural news navodi da je ovo neovisna studija koja nije sponzorirana od strane bilo koje udruge ili državne zdravstvene organizacije s političkim i financijskim interesima. Bachmair se oslanja na Google oglase i prihode od donacija.

Za usporedbu se uzimaju podaci njemačke KiGGS studije, a prema zahtjevu roditelja počeli su prikupljati i online podaci roditelja čija su djeca cijepljena kako bi se točnije usporedilo s necijepljenom djecom.

Prema Bachmairu i njegovim pristašama, roditelji necijepljene djece su očito zabrinuti zdravstvenim rizicima cjepiva, te je više vjerojatno da će napraviti drugi, zdraviji izbor poput hranjenja svoje djece puno boljom prehranom i korištenjem prirodnih lijekova. To može uvesti neke pristranosti u rezultatima, no brojke su ipak zapanjujuće.

Kako prenosi Natural News preliminarni rezultati studije su objavljeni u rujnu 2011., kada je anketa sadržavala podatke od oko 8.000 necijepljene djece, a taj broj i dalje raste. Uspoređivaju se ukupne stope oboljenja u odnosu na stope oboljenja u općoj populaciji, od kojih je velika većina cijepljena. I u svakoj pojedinoj kategoriji bolesti, necijepljena djeca su prošla daleko bolje od cijepljene djece u smislu učestalosti i ozbiljnosti bolesti. Drugim riječima, dokazi pokazuju da su cjepiva nisu ni učinkovita ni sigurna.

Prikaz prikupljenih rezultata oboljevanja kod cijepljene i necijepljene djece. Crvena boja prikazuje stopu oboljevanja necijepljene djece, a plava boja cijepljene.
“Niti jedna studija, koja proučava zdravstvene ishode uzrokovane ubrzanim rasporedom cijepljenja, te komparira rezultate cijepljenih osoba u odnosu na necijepljene, nikada nije provedena u SAD-u od strane CDC ili bilo koje druge agencije u prošlih 50 godina ili više.”, napisao je o istraživanju Louis Rain 2011. za Health Freedom Alliance.

Prema prikupljenim podacima, između ostalog cijepljena djeca imaju dva puta više šanse da razviju neurodermatitis, kao i migrene u odnosu na necijepljenu djecu. Osim toga još je uočljivija razlika kod ove dvije skupine kad su u pitanju astma i kronični bronhitis. Tako cijepljena djeca imaju 8 puta više šanse da obole od ovih bolesti za razliku od necijepljenih. Cijepljena djece će također imati tri puta veću vjerovatnost od razvoja hiperaktivnosti, a imaju čak 17 puta veću vjerovatnost za razvoj oboljenja štitne žlijezde. Istraživanje je do sada obuhvatilo podatke 11789 učesnika, a sve podatke kao i grafikone iz ove studije možete pogledati ovdje.

Najjači dokaz o vezi između cjepiva i razvoja autizma se može naći upravo u rezultatima iz ove studije. Prema prikupljenim podacima iz 2011., samo je 4 od 8000 necijepljene djece imalo autizam, što je samo pola posto ukupnog stanovništva. Stopa autizma u općoj populaciji, prema tablicama njemačke KiGGS studije koja se koristi za usporedbu, iznosi oko 1,1 %.

To znači da cijepljena djeca imaju oko 2,5 puta veću vjerojatnost za razvoj autizma u odnosu na necijepljenu djecu. Ovo je šokantno otkriće s obzirom na medicinsko poricanje bilo kakve povezanosti između cjepiva i autizma.

Iako ova korelacija ne uključuje nužno uzročnost, ukupna razlika u stopama obolijevanja između cijepljene i necijepljene djece u najmanju ruku ukazuje na vrlo čvrstu vezu koja se ne može odbiti ili odbaciti. Jednostavno, podaci i dalje pokazuju puno veće stope bolesti među cijepljenom djecom u odnosu na necijepljenu djecu.

Na Matrix Worldu smo u više navrata pisali o vezi između cjepiva i razvoja raznih bolesti, o njihovoj kontaminiranosti živom i aluminijom, te o njihovoj nepotrebnosti. Podržavamo provođenje ovakve studije koja je zapravo trebala biti provedena od strane vladinih regulatornih tijela, no sumnjamo da će ikada biti provedena. Nakon alarmantnog povećanja oboljenja kod djece koja su usko povezana sa sastojcima u cjepivima te sa sve većim brojem cjepiva koja djeca primaju, bilo bi krajnje vrijeme da se sumiraju svi učinci cijepljenja te da se revidira uloga cjepiva kao faktora imunizacije, i da se dozvoli roditeljima da sami imaju pravo odabrati da li će njihova djeca biti cijepljena ili ne.

Bismarck
01-04-2014, 13:54
Izvor: hrvatski-fokus.hr

Marija Kuhar, dr. vet. med.

Ja osobno poznajem ljude čija djeca su bila odličnog zdravlja, a nakon cijepljenja ova djeca više nisu bila ista… više nisu bila zdrava“. Donald Trump je naglasio kako njemu nisu potrebne nikakve informacije o provedenim „studijama“ koje navodno dokazuju sigurnost i učinkovitost cjepiva, jer on osobno vjeruje onome što vidi vlastitim očima – a to je da djeca nakon cijepljenja obolijevaju. Stoga poručuje: „Ljudi, ne budite kao ovce. Gledajte… i razmišljajte o onome što vidite!“

hrvatski-fokus.hr
Dr. Leonard Horowitz nije slučajno stvorio novu „kovanicu“ poznatu kao „holokaust cjepivom“. Naime, šestogodišnje dijete u SAD-u ukupno je do ove dobi bilo izloženo 17 cjepivima, primilo 36 injekcija s 50 doza antigena! Slučajno ili ne, epidemija autizma započela je 1989. – dakle, istodobno kada i novi program, odnosno plan cijepljenja. A od 2012. taj broj će se još dodatno povećati. Autizam je bio rijedak još 1980-ih godina, a prema procjenama tada je na 10.000 djece svega šestero bilo autistično. Već krajem 2009. stručnjaci objavljuju zabrinjavajući podatak: u razdoblju od 1990. do 2009. stopa autizma povećana je za nevjerojatnih 1000 posto. Tek sada su mnogi počeli zabrinuto vrtjeti glavama i zbunjeno pitati: „Što se to događa? Koji je uzrok?“ Potrebno je naglasiti da su mnogi stručnjaci već ranije upozoravali o mogućoj vezi između cjepiva i autizma. Svake godine suočeni smo sa sve većim i većim brojem djece kod kojih su dijagnosticirani autizam i poteškoće u učenju. U posljednjih deset godina Velika Britanija je suočena s katastrofalnom epidemijom autizma – bilježi porast od čak 1500 posto.

Općenito, kod djece u SAD-u na 100 djece registrirano je jedno dijete s autizmom. U Kaliforniji jedno dijete od njih 150 ima autizam – samo u razdoblju 2001./2002. zabilježen je porast autizma za 54 posto. No, u nekim područjima stopa autizma je još veća, na svakih 50 djece dolazi jedno autistično dijete!

Stručnjaci Međunarodnoga medicinskog vijeća o cijepljenju proveli su jedno istraživanje u zajednici Amiša koji svoju djecu u pravilu ne cijepe! Djeca u zajednici Amiša izvrsnog su zdravlja: od 19.500 djece samo kod četvero je registriran autizam. No, ističe se kako je od ovih četvero autistične djece jedno dijete bilo izloženo visokoj dozi žive iz elektrane. Preostala tri djeteta bila su cijepljena, s napomenom da je jedno dijete posvojila obitelj iz zajednice Amiša (dijete nije bilo iz zajednice Amiša). U zajednici Amiša iz sjeveroistočnog područja države Ohio registrirano je jedno autistično dijete na 10.000 djece, dok u zajednici Amiša sjevernog područja države Illinois kod 35.000 djece nije registrirano ni jedno dijete s autizmom.

Prema procjenama europske međunarodne organizacije „Autism-Europe aisbl,“ u Europskoj uniji trenutačno je registrirano oko 3,3 milijuna ljudi s autizmom. Ova europska organizacija bori se za unaprjeđenje prava osoba s autizmom kao i za prava njihovih obitelji s namjerom poboljšanja kvalitete njihovog života. Autistične osobe trebaju posebno i prilagođeno obrazovanje, vježbe za stjecanje vještina, kao i posebne psihološke, medicinske i dentalne usluge. Sada se već nazire problem zbrinjavanja autističnih osoba starije životne dobi, jer u većini europskih država ne postoje institucije za njihov smještaj.

Cjepivo slabi imunološki sustav

U Hrvatskoj je prema objavljenim podatcima (29. 3. 2012.) registrirano 8000 autistične djece, a isto toliko ih je navodno registrirano i 2009. Točan broj autistične djece i odralih osoba u Hrvatskoj vjerojatno nije poznat, jer se autizam još uvijek teško prepoznaje i dijagnosticira, naročito u manjim lokalnim zajednicama. U razdoblju od samo 24 godine, broj od nekoliko cjepiva povećao se ukupno na čak 50, a uskoro će doći i nova cjepiva. Budući se zdravlje naše djece sve više i više pogoršava, suočeni smo s pravom zdravstvenom krizom, pa se stoga sve više liječnika, pedijatara i roditelja s pravom pita: „koji je pravi učinak svih cjepiva“?

Učinak cjepiva na imunološki sustav djece najvjerojatnije nije dobar i neškodljiv, jer istodobno imamo pojavu sve većeg broja djece s astmom, alergijama, autizmom, autoimunim bolestima, dijabetesom, gojaznošću, određenim kancerogenim bolestima, a na kraju ovog podužeg popisa nalazi se – rastuća epidemija poremećaja u razvoju! Stručnjacima je poznato da navedene zdravstvene probleme i poremećaje mogu uzrokovati i antibiotici, teški metali, kemikalije, osobito kemikalije iz elektronske industrije itd. No, poznata je i činjenica da se u mnogim cjepivima nalazi jedna tvar, točnije kemijski spoj imenom „timerosal“ koji ima ulogu konzervansa u cjepivu, a u čijem sastavu je živa, koja je poznata kao vrlo štetna tvar za organizam, a osobito za živčani sustav!

Navodno postoje cjepiva bez timerosala, pa se savjetuju roditelji i druge odrasle osobe da zahtijevaju cjepivo bez timerosala. Potreban je međutim i dodatni oprez, jer cjepiva protiv gripe za djecu i odrasle još uvijek sadrže timerosal. Američka agencija za hranu i lijekove (FDA) priznala je moguć neurotoksičan učinak timerosala, te je 2004. izjavila kako su cjepiva koja sadrže timerosal povezana s autizmom.

Povezanost cjepiva i autizma

Mnogi stručnjaci i farmaceuti, osobito oni iz farmaceutske industrije tvrdili su donedavno da ne postoji baš nikakva veza između cjepiva i autizma. Međutim, početkom svibnja 2012. na Međunarodnom sastanku o istraživanju autizma održanom u Londonu, objavljeni su rezultati znanstvenog istraživanja o učinku cjepiva na mentalno zdravlje. Istraživanje su proveli znanstvenici Sveučilišta Pittsburgh (University of Pittsburgh) u Pennsylvaniji. Provedeno istraživanje potvrdilo je povezanost cjepiva i autizma. Naime, u svrhu istraživanja mladunčad majmuna makaki (primati) „oboljela“ je od autizma nakon standardne doze cjepiva koja se daju djeci: primijenjen je standardni program cjepljenja kako ga preporučuje američki Centar za kontrolu bolesti i prevenciju (CDC). U istraživanje je bilo uključeno i cjepivo s aditivom timerosal, kao i trovalentno cjepivo ospice-zaušnjaci-rubeola, koje se pokazalo najkontroverznijim cjepivom. Rezultati ovog istraživanja tako su srušili mit o sigurnosti cjepiva kao i njegovoj navodnoj ne povezanosti s poteškoćama u razvoju i autizmom.

(Nastavak slijedi)

Bismarck
01-04-2014, 13:55
http://www.naturala.hr/interview--dr--lidija-gajski-o-cijepljenju-djece-1-dio/419/+

Bismarck
01-04-2014, 14:02
Djeca u Hrvatskoj sve su bolesnija

Françoise Berthoud, pedijatar i homeopat bio je pozvan u travnju 2009. da održi predavanje na jednoj konferenciji o cijepljenju. Berthoud je prema programu trebao održati svoj govor nakon izlaganja dvoje najboljih francuskih govornika: novinarke Sylvije Simon i biologa Michela Georgeta. „Budući sam u prošlosti čuo njihova izlaganja, meni je bilo potpuno jasno da će biti najbolje ako ću se od teme o cjepivima držati što je dalje moguće“, napisao je Berthoud u pismu upućenom Međunarodnom medicinskom vijeću o cijepljenju. Stoga je Berthoud odlučio govoriti o temi pod nazivom „Izvrsno zdravlje djece koja nisu cijepljenja“, zajedno sa prijateljima Sylvie Simon i Michel Georget. Kasnije je ova njihova suradnja rezultirala izdavanjem knjige u kojoj analiziraju različite životne izbore obitelji čija djeca i ostali članovi se ne cijepe, a ovdje je svakako uključeno slijedeće: porod kod kuće, dojenje, jednostavne terapije, zdrava hrana, mirno životno okruženje i vjera u sposobnost vlastitog organizma da se sam izliječi.

Francoise Berthoud

Berthoud navodi: „Kao pedijatar provodio sam mnogo vremena u razgovoru s roditeljima koji vrlo često žele čuti glas koji će umiriti njihove strahove o bolestima i cjepivima. Zajedno smo radili na najbolji mogući način, a sve za dobrobit djece. Mnogi su odlučili da neće uopće cijepiti djecu, dok su drugi strahovali od bolesti, naročito tetanusa“. U pojedinim slučajevima odlučeno je da se cijepljenje odgodi što je više moguće, te da se primijeni i homeopatsko „čišćenje“ poznato kao nosode.

Françoise Berthoud radi u Švicarskoj gdje ne postoji stvarna zakonska obveza cijepljenja, samo golem, snažan 'društveni' pritisak. U Francuskoj, samo nekoliko kilometara od njegove ordinacije, u to vrijeme bila su obvezna četiri cijepljenja: BCG (tuberkuloza), što je na sreću 2007. ukinuto, te su ostala samo tri: Di Te Pol (difterija-tetanus-poliomyelitis/dječja paraliza). Temelj izlaganja o izvrsnom zdravlju necijepljene djece Berthoud je našao u vlastitom iskustvu koje je godinama kao liječnik sakupljao, ponajviše zahvaljujući odličnoj suradnji s roditeljima od kojih je uvijek tražio povratnu informaciju o zdravstvenom stanju djeteta ili djece. Najčešće povratne informacije su bile:
- „Moje dijete počelo je kašljati odmah nakon cijepljenja“.
- „On ima stalnu infekciju uha od kada je cijepljen“.
- „Moja 16-godišnja kći uopće nije cijepljena. I gotovo nikada nije bolesna. Ako se i razboli, to traje najviše dva dana“.
- „Susjedova djeca cijepljena su prema programu cijepljenja“. Djeca su neprestano bolesna i primaju antibiotike“.

Na temelju osobnih iskustava, Berthoud je istražio i zdravstveno stanje necijepljene djece diljem svijeta – njegova iskustva dijele mnogi diljem svijeta:

EUROPA

U Englenskoj je liječnik Michel Odent u provedene dvije strudije dokazao da djeca koja nisu primila cjepivo protiv hripavca 5-6 puta manje obolijevaju od astme u usporedbi s djecom koja su cijepljena protiv hripavca. Prva studija provedena je kod 450 male djece iz tzv. „La Leche League,“ dok je druga studija provedena kod 125 djece u „Steiner school.“

Diljem Europe skupina liječnika, uglavnom pedijatara proučavala je 14,893 djece u „Steiner school“ u Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj, Švedskoj i Švicarskoj te su otkrili da su djeca koja žive u „antropozofskim kulturama“ gdje se cijepljenje uveliko izbjegava, mnogo boljeg zdravlja od cijepljene djece. Jedan od istraživača u Njemačkoj istaknuo je kako su u Istočnom Berlinu, prije pada Berlinskog zida, djeca imala mnogo manje alergija od one u zapadnom Berlinu i uopće, u tadašnjoj Zapadnoj Njemačkoj.

U Španjolskoj je 1999. dvoje liječnika, Xavier Uriarte i J. Manuel MarAn, objavilo rezultate istraživanja koje su proveli u razdoblju od 1977. do 2000. kod 314 djece. Za ovu skupinu djece bilo je značajno slijedeće: porod kod kuće i prirodan porod, produženo dojenje, bez cijepljenja, edukacija o holističkom zdravlju bez primjene alopatije. U grupi ove djece nisu zabilježene nikakve ozbiljne bolesti, svega nekoliko hospitalizacija radi traume (ozljede), i 3,3 % djece asmatičara u usporedbi s 20 % asmatične djece u općoj populaciji.

SAD

U SAD-u je stopa autizma sada već vrlo visoka, 1:100. Ona djeca koja nisu cijepljena uveliko se mogu pohvaliti znatno boljim zdravstvenim stanjem, jer broj bolesne a necijepljene djece pokazuje golemu suprotnost u odnosu prema broju cijepljene djece u ukupnoj državnoj statistici. A diljem SAD-a već je vrlo dobro poznata činjenica da se djeca Amiša u pravilu ne cijepe te da su izvrsnog zdravlja. Američki pedijatar Robert Mendelssohn, napisao je 1980-ih knjigu pod nazivom How to Raise a Healthy Child in Spite of Your Doctor („Kako odgojiti zdravo dijete usprkos vašem liječniku“). Danas je poznato da su sva djeca čiji liječnici su bili „učenici“ dr. Mendelssohna odličnog zdravlja. A pedijatar Françoise Berthoud 1985. preveo je knjigu na francuski jezik.

NOVI ZELAND I AUSTRALIJA

Na Novom Zelandu provedene su dvije studije, jedna 1992. a druga 1995. Obje studije jasno su pokazale da djeca koja nisu bila cijepljena imaju mnogo manje alergija, manje upala uha, manje tonzilitisa, manje prehlada, manje epilepsije i manje poremećaja hiperaktivnosti i deficita pažnje. I u Australiji je još od 1940-ih poznato da su necijepljena djeca zdravija od one cijepljene!

JAPAN

Zanimljivo razdoblje u Japanu je zabilježeno od 1975. do 1980. Naime, tada je odlučeno da se djeca prvi puta cijepe u dobi od 2 godine, a ne u dobi od 2 mjeseca. Razlog ovoj odluci je bilo otkriće povezanosti cjepiva sa sindromom iznenadne smrti dojenčadi. Rezultati ovog istraživanja objavljeni su u časopisu Pediatrics, a pokazali su da je od 1970. do 1975. bilo 57 slučajeva ozbiljnih i teških reakcija na cjepivo, uključujući i 37 smrtnih slučajeva. U razdoblju od veljače 1975. do kolovoza 1981. zabilježeno je osam slučajeva ozbiljnih reakcija na cjepivo, uključujući tri smrtna slučaja. Na žalost djece i njihovih roditelja, u Japanu je ponovno vraćen standardni program cijepjenja. Ipak, istraživanja pokazuju da je imunološki sustav snažniji kod djeteta u dobi od dvije godine nego kod dvomjesečnog djeteta.

Provedeno je još jedno istraživanje čiji rezultati su objavljeni u časopisu o alergijama i kliničkoj imunologiji (Journal of Allergy and Clinical Immunology). U ovoj studiji istraženo je 11,531 dijete u dobi od 7 godina, a rezultati su slijedeći: kod djece cijepljene u dobi od 2 mjeseca zabilježeno je 13,8 % slučajeva astme, kod djece cijepljene u dobi između 2 i 4 mjeseca zabilježeno je 10,3 % slučajeva astme, a kod djece cijepljene nakon dobi od 4 mjeseca bilo je 5,9 % slučaja astme. Stoga su se provoditelji ove studije upitali: Kakvog bi zdravlja bila djeca kada ih uopće ne bismo cijepili?

NJEMAČKA 2012.

Posljednjih godina sve više se provode neovisna istraživanja u svrhu usporedbe zdravstvenog stanja djece koja su cijepljena prema programu i djece koja nisu cijepljena. Sva dosadašnja istraživanja potvrđuju postojeće sumnje kada je u pitanju stvarna učinkovitost cjepiva i njihova sigurnost. Ono što je najvažnije od svega je da su cijepljena djeca bolesnija i mnogo češće podvrgnuta različitim i brojnim medicinskim tretmanima i terapijama za razliku od djece koja nisu cijepljena. Dokazano je da cijepljena djeca 2 do 5 puta češće oboljevaju od dječjih i drugih bolesti, a znatno je učestalija pojava alergija u usporedbi s necijepljenom djecom.

Stoga se od ove godine (2012.) u Njemačkoj provodi veliko istraživanje o zdravlju djece – cijepljene i necijepljene, a do sada je uključeno više od 17.000 djece u dobi od 0 do 17 godina. Istraživanje je pokrenuo Andreas Bachmair, a u istraživanje su uključena djeca i roditelji iz SAD-a i Španjolske. Također se sakupljaju podatci o osobnim iskustvima roditelja i njihove djece, podjednako necijepljenih i cijepljenih (prve informacije o ovom istraživanju dostupne su na: www.vaccineinjuri.info

Naravno, ovo istraživanje kao ni mnoga druga prije, nisu praćena u glavnim medijima, niti ih financiraju nacionalne ili međunarodne zdravstvene organizacije. Sva dosadašnja neovisna istraživanja, pa tako i ovo najnovije u Njemačkoj, već sada pokazuje da se kod cijepljene djece mnogo češće javljaju određene bolesti i poremećaji: astma, tonzilitis, kronični bronhitis, sinusitis, alergije, ekzemi, infekcije uha, dijabetes, poremećaj spavanja, mokrenje u krevet, disleksija, migrene, hiperaktivni poremećaj i deficit pažnje, epilepsija, depresija, spor razvoj sposobnosti govora i motoričkih kretnji.

Njemačko istraživanje još uvijek je u tijeku, a prvi rezultati koji se odnose na djecu u Njemačkoj pokazuju da su cijepljena djeca češće bolesna te je kod njih češća pojava astme, peludne groznice i neurodermatitisa; gotovo 10 % cijepljene djece ima alergiju, 12,8 % djece ima herpes (usporedbe radi, kod necijepljene djece zabilježeno je 0,5 % slučajeva herpesa), a 11,8 % djece ima upalu srednjeg uha (Otitis media), stopa hiperaktivnog poremećaja i deficita pažnje također je mnogo češća kod cijepljene djece. Nadalje, stopa sinusitisa (upala sinusa) kod djece je dosegla 32 % što je alarmantno za dječju dob, a raste i stopa pojave bradavica kod djece. Također se istražuje pojava rjeđih bolesti i poremećaja kod cijepljene i necijepljene djece. Već sada je uočeno da necijepljena djeca imaju vrlo nisku incidenciju slijedećih bolesti i poremećaja (navodim samo neke): disleksija 0,21 %; depresija i mokrenje u krevet, celijakija 0,12 %; osjetjivost na gluten 0,41 %, a gastroezofagealni refluks 0,06 % .

Iz navedenih razloga mnogi s nestrpljenjem očekuju prave i točne rezultate ovog istraživanja koje će nam otkriti bitne razlike u zdravlju između ne cijepljene i cijepljene djece. Na žalost, u Hrvatskoj takvo istraživanje nije moguće, jer prema zakonu sva djeca se moraju cijepiti prema utvrđenom programu, a roditelji koji to odbiju završe na – sudu i moraju platiti kaznu. Najavljen je „pravni okvir“ do kraja ove godine koji će omogućiti djetetu da tuži roditelje ako su oni odbili cijepiti svoje dijete, a ono je oboljelo od bolesti koja se mogla spriječiti upravo cijepljenjem. Pitam: A koga može tužiti sve veći broj roditelja čija djeca su teško oboljela upravo nakon cijepljenja? Djeca u Hrvatskoj sve su bolesnija. I to je činjenica koju nitko ne može opovrgnuti. Potrebno je naglasiti kako nisu cjepiva jedini i isključivi krivac za loše zdravstveno stanje djece, no potrebno je pokrenuti stručne rasprave na temelju postojećih istraživanja koja nedvojbeno pokazuju da su necijepljena djeca – zdravija!

(Svršetak)

Rođena Marija Kuhar, dr. vet. med.
Komentari

Grunf
01-04-2014, 20:29
Jedna zanimljiva karta gdje se vide raznorazne bolesti po Europi (koje se mogu riješiti cijepljenjem) i svijetu i broj slučajeva. Zumirajte na Hrvatsku. :raspa

http://www.cfr.org/interactives/GH_Vaccine_Map/#map

galija
01-04-2014, 20:47
Baš meni nije guzica sigurna jerbo da ponovim 8. put imam, djecu, 3 komada, i još ću ih imati ako Bog da, koju moram cijepiti a tu vidim puno veću potencijalnu opasnost nego da mi djeca zaista dobiju te bolesti koje su prebolive i uglavnom ne ostavljaju teže posljedice. Zanči ja sam protiv toga jer sam odvagnuo potencijalne koristi i opasnosti i ne bi ih dao da ne moram. Vi drugi smatrate drugačije i neka. Ali je ovde isto kao kod zdravstvenog odgoja, nešto mi se nameće a ne želim.
Ti pričaš o Njemačkoj da govore o uvođenju obveznog cijepljenja. Ali oni ga nemaju, nemaju a ako se i priča šta misliš tko ima u tome prste koji lobi sa nenoramlnom količinom para. U Švicarskoj, tamo lijepo piše postoji obvezno cijepljenje a ne postoji prisilno.
Inače imam rođake i u Njemačkoj i Švicarskoj, nisu se cijepili protiv ničega nikada

isprika,nisam mislila direktno na tebe kad sam napisala da je lako teorizirati kad je guzica sigurna,mislila sam prvenstveno na uređenu zemlju u kojoj je epidemiološka situacija stabilna,znači bolesti protiv kojih se cijepi su više manje iskorjenjene.
Ponavljam ti opet:u slučaju da se u Švicarskoj pojavi polio virus na većem području i da oboli veći broj djece bi li cijepivo bilo obavezno? Naravno da bi!!!
letimično sam reletjela ove članke koje si postavio...vidim da spominju i Amiše...dakle i tu se manipulira informacijama.Dakle Amiši imaju svoju polikliniku gdje se liječe njihova djeca,između ostalog i od autizma,u toj poliklinici se djeca cijepe redovnim cjepivima:
evo ti link http://autism-news-beat.com/archives/29

evo ti i interaktivna karta pa pogledaj godine i bolesti i povećanje istih zadnjih godina,a sve to je rezultat necijepljenja
http://www.cfr.org/interactives/GH_Vaccine_Map/#map

i ja imam troje djece,i za svog života znam za jedan slučaj smrti nakon cijepiva...ne kažem da su slučajevi koje ti spominješ lažni ali ljudi vrlo često sami povežu neku bolest s cijepivom,samo dijagnosticiraju,sami pronalaze razloge...a internet je prepun senzacionalističkih poluistina....ne laži nego poluistina

ps.grunf je bio brži..link na kartu je isti

skater
01-04-2014, 21:00
E onima dolje u Indiji treba jer u isti potok u kojem se kupaju i seru . Da sam u Indiji i ja bi djecu cijepio jerbo je šansa da se tamo zaraziš i umreš od toga veća nego šansa da ti se nešto drastično dogodi od cijepljenja. U Hrvatskoj ne mislim da je potrebno.

Sad kada si spomenuo Indiju, slika govori više od tisuću riječi, pogotovo kada se spomene mogućnost zaraze:

http://www.chinasmack.com/2010/pictures/filthy-india-photos-chinese-netizen-reactions.html

Kada bi se kao bijelac, Europljanin oprao u "svetoj rijeci" Ganges, vjerujem da bih pokupio hrpu kožnih bolesti da ne spominjem pranje zubi na takvoj rijeci i što bih tek onda pokupio. Za turiste bi trebao biti stavljen znak za biološku opasnost. Indijci iz nižih kasta su otporni kao štakori, ne treba njima cijepljenje.

S obzirom koliko su općenito gledajući ljudi zagadili planetu Zemlju radi pohlepe i gluposti, pravo čudo da nisu mutirali u nekakva čudovišta ili izumrli poput dinosaurusa.

Grunf
01-04-2014, 22:03

Ja osobno poznajem ljude čija djeca su bila odličnog zdravlja, a nakon cijepljenja ova djeca više nisu bila ista… više nisu bila zdrava“. Donald Trump je naglasio kako njemu nisu potrebne nikakve informacije o provedenim „studijama“ koje navodno dokazuju sigurnost i učinkovitost cjepiva, jer on osobno vjeruje onome što vidi vlastitim očima – a to je da djeca nakon cijepljenja obolijevaju. Stoga poručuje: „Ljudi, ne budite kao ovce. Gledajte… i razmišljajte o onome što vidite!“

Mislim da bi trebali slušati autoritete na području medicine, a ne raznorazne burzovne mešetare, građevinske poduzetnike i veterinare ili homeopate. Čast njima, ali samo mute vodu i izazivaju paniku među neinformiranim ljudima kakvi su većina u Hrvatskoj, a i u svijetu. Činjenice treba pročitati od doktora medicine, a kud ćeš bolje od primarijusa pedijatrije KBC-a Zagreb pa još jednom evo tekst gdje je većina stvari objašnjena: http://www.cybermed.hr/osvrti/prim_darko_richter_dr_med/zasto_sam_ipak_cijepio_svoju_djecu

ZGabriel
05-04-2014, 11:10
evo još priloga temi. :)

liječnikov glas za (http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/dr-civljak-pogledajmo-medicinsku-statistiku-shvatit-cemo-da-je-govoriti-o-nepotrebnosti-cijepljenja-pomalo-morbidno/#.Uz_Ht_l_uYI)

majčin glas protiv (http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/nikolina-nakic-ne-cijepim-najmladeg-sina-je-najzdraviji-od-moje-cetvoro-djece/#.Uz_Iefl_uYJ)

Grunf
05-04-2014, 15:12
Problem je kaj neinformirani ljudi šire paranoju i poluinformacije te tako stvaraju paniku među širim slojevima društva. Kampanja protiv cijepiva je smiješna, treba krenuti dalje prema kampanji protiv tableta i operacija. Tu su nuspojave još i gore. Vratimo se prirodnom liječenju. :cheer

Picaferaj
11-04-2014, 17:39

dupli post

Picaferaj
11-04-2014, 17:45

Pa niko im ne oduzima pravo na zdravlje ni ako im se dopusti izbor. Jer ako vjeruju da će bit zdravi ako se cijepe onda se mogu cijepiti. Ali što ako se moraju cijepiti i zbog toga se razbole, i to od opake bolesti, kakvo je to onda pravo na zdravlje? I zašto ne bi imali i pravo na bolest ako tako odlučimo? Ustavni sud je, što se mene tiče, izgubio svaku vjerodostojnost sa ovom odlukom. Jer današnja cjepiva nisu što su bila kad sam ja bio klinac. Tada se nisu opotrebljavala za kontroliranje rasta svjetske populacije. Ja poznajem osobno nekoliko roditelja čije su djeca najebala baš zbog cjepiva. A i sama ideja da će se dijete (smrtno) razbolit ako se ne cijepi sugerira da je Bog (ili evolucija :)) zajeba stvar i napravio nas za ozbiljnom greškom.

Picaferaj
11-04-2014, 17:50
Problem je kaj neinformirani ljudi šire paranoju i poluinformacije te tako stvaraju paniku među širim slojevima društva. Kampanja protiv cijepiva je smiješna, treba krenuti dalje prema kampanji protiv tableta i operacija. Tu su nuspojave još i gore. Vratimo se prirodnom liječenju. :cheer

Boldano bi se moglo reć i "kampanja za pravo na izbor". Ja naprimjer sam rođen sa tim pravom i nitko nema pravo mi to pravo osporiti a pogotovo ne neki birokratski kurčić koji me nikad osobno neće upoznati.

galija
11-04-2014, 20:04
Pa niko im ne oduzima pravo na zdravlje ni ako im se dopusti izbor. Jer ako vjeruju da će bit zdravi ako se cijepe onda se mogu cijepiti. Ali što ako se moraju cijepiti i zbog toga se razbole, i to od opake bolesti, kakvo je to onda pravo na zdravlje? I zašto ne bi imali i pravo na bolest ako tako odlučimo? Ustavni sud je, što se mene tiče, izgubio svaku vjerodostojnost sa ovom odlukom. Jer današnja cjepiva nisu što su bila kad sam ja bio klinac. Tada se nisu opotrebljavala za kontroliranje rasta svjetske populacije. Ja poznajem osobno nekoliko roditelja čije su djeca najebala baš zbog cjepiva. A i sama ideja da će se dijete (smrtno) razbolit ako se ne cijepi sugerira da je Bog (ili evolucija :)) zajeba stvar i napravio nas za ozbiljnom greškom.

a ako svojim pravom na bolest ugrožavamo i druge? imamo li to pravo?
današnja cijepiva nisu ništa ni brojnija ni opasnija od cjepiva kad smo mi bili klinci(govorim o obaveznom cijepivu)....
nisam baš sigurna da razumjem zadnju rečenicu pravilno....ovo s greškom me zbunjuje...

Picaferaj
11-04-2014, 23:29
a ako svojim pravom na bolest ugrožavamo i druge? imamo li to pravo?
današnja cijepiva nisu ništa ni brojnija ni opasnija od cjepiva kad smo mi bili klinci(govorim o obaveznom cijepivu)....
nisam baš sigurna da razumjem zadnju rečenicu pravilno....ovo s greškom me zbunjuje...

Ili smo bili klinci u različito vrime ili si neinformiran. Cjepiva u moje vrime su bila malo virusa od bolesti kontra koje se cijepiš da da ga ona crvena ili bijela zrnca dobro "upoznaju" dok je malobrojan. Danas se u cjepivo stavljaju svakakve pizdarije od žive pa do tkiva majmuna i abortusa.. A i pun kurac su brojnija današnja cjepiva. I u većini slučajeva nepotrebna.

Ono s "greškom" se odnosilo na vjerovanje da ako se ne cijepimo da ćemo obolit (i zarazit sve živo oko sebe). Ako u to vjeruješ onda moraš vjerovat i da je Bog napravija sranje od posla stvarajući čovjeka.

Picaferaj
11-04-2014, 23:42
Uostalom, današnja medicina je veliki biznis čiji je moto "pacijent izliječen, mušterija izgubljena". Pa se danas skoro više ni ne liječi nego "tretira"
. Malo je kasno da u moju repliku galiji uvalim:

"ako se bojiš da će se tvoje dijete zaraziti od necijepljenog djeteta koji boluje od zarazne blesti, cijepiš svoje dijete i mirna Bosna."

Rodica
12-04-2014, 09:16
A i sama ideja da će se dijete (smrtno) razbolit ako se ne cijepi sugerira da je Bog (ili evolucija :)) zajeba stvar i napravio nas za ozbiljnom greškom.

s evolucijske točke gledišta, sve je u najboljem redu. živi organizmi su uvijek potiskivali, nekad i uništavali kao i živjeli na račun jedni drugih i preko leđa slabijih. imamo zato korisne, ali i patogene bakterije koje uništavamo antibioticima, dok viruse potiskujemo imunološki. oni mutiraju, mi isto tako jačamo i radimo nova cjepiva.
a i bog, u svojoj mudrosti se ogradio i rekao: čuvaj se i čuvat ću te. nismo mi s greškom, samo se prilagođavamo i preživljavamo.

Picaferaj
12-04-2014, 13:33
s evolucijske točke gledišta, sve je u najboljem redu. živi organizmi su uvijek potiskivali, nekad i uništavali kao i živjeli na račun jedni drugih i preko leđa slabijih. imamo zato korisne, ali i patogene bakterije koje uništavamo antibioticima, dok viruse potiskujemo imunološki. oni mutiraju, mi isto tako jačamo i radimo nova cjepiva.
a i bog, u svojoj mudrosti se ogradio i rekao: čuvaj se i čuvat ću te. nismo mi s greškom, samo se prilagođavamo i preživljavamo.

To je točno. Ali evolucijska točka gledišta je najvjerovatnije fiktivna točka gledišta. Mi s vremenom ne postajemo automatski/mehanički/nesvjesno jači, bolji, zdraviji, pametniji itd nego obratno. Jedina moguća evolucija, ako se pod tim pojmom podrazumijeva napredak a ne samo mutacija, je svjesna osobna evolucija kad se u nju kreće sa jasnim planom i ciljem kao naprimjer yoga. No, to nema baš veze sa ustavnim sudom..kojem je prijeko potribna neka vrsta evolucije

Grunf
12-04-2014, 14:59
Boldano bi se moglo reć i "kampanja za pravo na izbor". Ja naprimjer sam rođen sa tim pravom i nitko nema pravo mi to pravo osporiti a pogotovo ne neki birokratski kurčić koji me nikad osobno neće upoznati.

To je čisto inaćenje koje šteti tebi i ostalima oko tebe. Koji razuman čovjek će izabrati dobijanje 10-ak bolesti od kojih može umrijeti, ako postoji mogućnost da ne dobije nijednu i to riješi s par pikica kroz život u ruku...

Grunf
12-04-2014, 15:02
Ili smo bili klinci u različito vrime ili si neinformiran. Cjepiva u moje vrime su bila malo virusa od bolesti kontra koje se cijepiš da da ga ona crvena ili bijela zrnca dobro "upoznaju" dok je malobrojan. Danas se u cjepivo stavljaju svakakve pizdarije od žive pa do tkiva majmuna i abortusa.. A i pun kurac su brojnija današnja cjepiva. I u većini slučajeva nepotrebna.

Ono s "greškom" se odnosilo na vjerovanje da ako se ne cijepimo da ćemo obolit (i zarazit sve živo oko sebe). Ako u to vjeruješ onda moraš vjerovat i da je Bog napravija sranje od posla stvarajući čovjeka.

Cjepiva u tvoje vrime su bila daleko opasnija nego ova današnja i imala su žive dok današnja nemaju. U trenutku dok su cjepiva najsigurnija u povijesti cijepljenja dolaze mudrijaši koji se bune zbog štetnosti cijepljenja.

Ne radi se tu o vjerovanju nego je to činjenično stanje. Ako se ne cijepiš protiv tih 10-ak bolesti velika je vjerojatnost da će te jedna od njih pokositi.

Grunf
12-04-2014, 15:09
Uostalom, današnja medicina je veliki biznis čiji je moto "pacijent izliječen, mušterija izgubljena". Pa se danas skoro više ni ne liječi nego "tretira"
. Malo je kasno da u moju repliku galiji uvalim:

"ako se bojiš da će se tvoje dijete zaraziti od necijepljenog djeteta koji boluje od zarazne blesti, cijepiš svoje dijete i mirna Bosna."

Najveći biznis u medicini je biznis s tabletama. Reci mi jel uzimaš tablete kad si tolko protiv cijepljenja? Jesi uzel kad aspirin od kojeg možeš dobiti unutarnje krvarenje i umrijeti? :kava

sagitarius
12-04-2014, 15:32

Ne bih se miješao u diskusiju koju vodiš sa jednom od prvih dama portala Galijom, ali bih se nadovezao na tvoj iskaz "Ako u to vjeruješ onda moraš vjerovat i da je Bog napravija sranje od posla stvarajući čovjeka."

Osobno vjerujem da je Bog stvorio čovjeka i ne mislim da je pri tome napravio "sranje" kako ti, nesumnjivi moral-teološki autoritet, u biti goli seronja, to sočno, onako prostorazumski, naturalno usudio bih se reći, ne pežorativno, nego na isti način naturalno, seljački, u tvojoj maniri, potenciraš, poentirajući kroz svoj nevjerojatno narcisoidni, odijum svoje niđe veze sa temom stavove ....

Gospodine pričaj o vakcinama, o temi, o svojim pogledima, rezonima, prihvatanju i odbijanju, ali molim te odjebi od Ckva i Boga, te Božjih poslova i onoga što je Bog mislio i radio stvarajući čovjeka, očigledno to nije tvoj niti posao, niti briga.
Da si mi zdrav i živ.

Picaferaj
12-04-2014, 16:50
Cjepiva u tvoje vrime su bila daleko opasnija nego ova današnja i imala su žive dok današnja nemaju. U trenutku dok su cjepiva najsigurnija u povijesti cijepljenja dolaze mudrijaši koji se bune zbog štetnosti cijepljenja.

Ne radi se tu o vjerovanju nego je to činjenično stanje. Ako se ne cijepiš protiv tih 10-ak bolesti velika je vjerojatnost da će te jedna od njih pokositi.

Možda i jesu. Ali meni, i svima ostalima moje generacije, je rečeno da nisu. Nego da su bila upravo onakva kao sam ih opisao. Za današnja cjepiva sam apsolutno siguran da:

1. sam ja u pravu

2. ti u krivu

Ako si ti siguran da će te bolest pokosit ako se ne cijepiš, cijepi se prika. I ako si cijepljen zašto bi tebe bolio pišo da ja nisam cijepljen ako si se cijepljenjem osigurao od bolesti? To vridi i za sve ostale "nemudrijaše"

Picaferaj
12-04-2014, 16:52
hm... umisto da odgovaram svima posebno nek neko meni odgovori zašto bi cjepljenu osobu bilo briga da neko drugi nije cijepljen ako je cjepljenje garancija da cijepljena osoba neće oboljeti?

Ovo više nije pitanje ni zdravlja, ni zakona, ni ustavnog suda nego najelementarnije logike.

Picaferaj
12-04-2014, 16:57
To je čisto inaćenje koje šteti tebi i ostalima oko tebe. Koji razuman čovjek će izabrati dobijanje 10-ak bolesti od kojih može umrijeti, ako postoji mogućnost da ne dobije nijednu i to riješi s par pikica kroz život u ruku...

kako to šteti ostalima oko mene...ako su ostali oko mene cijepljeni?

Picaferaj
12-04-2014, 17:04
sagitarius

Ništa ja nisam potencira nego samo iznio logični zaključak koji se nameće sam od sebe. Bog je zajeba stvar dok te je stvarao i zato se moraš cijepiti. Da nije, ne bi se morao cijepiti, kužiš? A ako sam ja uvridija Boga..to je između mene i Njega..a ne tebe, OK? Jer, virova ili ne, Bog ne triba advokata..a pogoto ne tebe u toj ulozi.

Picaferaj
12-04-2014, 17:08
Najveći biznis u medicini je biznis s tabletama. Reci mi jel uzimaš tablete kad si tolko protiv cijepljenja? Jesi uzel kad aspirin od kojeg možeš dobiti unutarnje krvarenje i umrijeti? :kava

Ja nisam protiv cijepljenja. Protiv sam diktature koja mi diktira šta smijem a šta ne smijem činiti sa mojim tijelom..i sa mojom svijesti..

Picaferaj
12-04-2014, 17:22
Ne bih se miješao u diskusiju koju vodiš sa jednom od prvih dama portala Galijom, ali bih se nadovezao na tvoj iskaz "Ako u to vjeruješ onda moraš vjerovat i da je Bog napravija sranje od posla stvarajući čovjeka."

Osobno vjerujem da je Bog stvorio čovjeka i ne mislim da je pri tome napravio "sranje" kako ti, nesumnjivi moral-teološki autoritet, u biti goli seronja, to sočno, onako prostorazumski, naturalno usudio bih se reći, ne pežorativno, nego na isti način naturalno, seljački, u tvojoj maniri, potenciraš, poentirajući kroz svoj nevjerojatno narcisoidni, odijum svoje niđe veze sa temom stavove ....

Gospodine pričaj o vakcinama, o temi, o svojim pogledima, rezonima, prihvatanju i odbijanju, ali molim te odjebi od Ckva i Boga, te Božjih poslova i onoga što je Bog mislio i radio stvarajući čovjeka, očigledno to nije tvoj niti posao, niti briga.
Da si mi zdrav i živ.

lipo bi zvučalo kad bi reka "žao mi je ali.." ali bi bila neistina. Pa ću ti reć bez toga da je i Bog i Crkva moj "posao" barem koliko i tvoj. I da je tvoja zamolba pomalo..hm kako bi se izrazija da te ne uvridim.. a je, glupava. Tako da neće bit ništa od tog odjeba kojeg mi sugeriraš malo preautorativno za moj ukus. :)

galija
12-04-2014, 18:22
hm... umisto da odgovaram svima posebno nek neko meni odgovori zašto bi cjepljenu osobu bilo briga da neko drugi nije cijepljen ako je cjepljenje garancija da cijepljena osoba neće oboljeti?

Ovo više nije pitanje ni zdravlja, ni zakona, ni ustavnog suda nego najelementarnije logike.

citirat ću ovdje pošto ne znam s onim višestrukim citatima:)
koliko vidim tebe najviše smeta ograničavanje prava na izbor...meni osobno je odluka Ustavnog suda ispravna(konkretno za cijepivo) ali nisam baš sigurna u kolikoj mjeri država može odlučivati umjesto roditelja...pa sam zato malo u razmimoilaženju sama sa sobom...no to je opet neka druga tema.
Ponavljam Obavezna cijepiva su skoro pa ista već dugi niz godina...postoje polivalentna,monovalentna,živa ili mrtva cjepiva.
živa cijepiva sadrže viruse ili bakterije kojima je virulencija umanjena a mrtva cijepiva sadrže mrtve uzročnike ili djelove uzročnika...
i sve te bakterije su zarazne ali sadrže antigen na koji reagira naš organizam stvaranjem specifičnih antitjela koja nas i štite.Svi ti antigeni su u pravilu otopljeni u sterilnoj vodi ili fiziološkoj otopini.
i to ti je sastav cijepiva....naravno dodaju se i neke supstance koje čuvaju cijepivo ali ništa više ni manje nego i u druge proizvode.
E sad bi mi mogli pričati o kancerogenosti konzervansa...a svi mi koristimo i mikrovalnu i teflon tave i sto pizdarija koje su kancerogene ali eto konzervansi iz cijepiva su toliko opasni da se nećemo cijepiti...jer eto tuberkuloza nije opasna!
Pitaš zašto bi se cijepljena osoba trebala brinuti zbog necijepljenih.Zato što se povećanim brojem necijepljenih povećava i mogućnost širenja zaraze.Zato što uvijek postoji određeni broj djece koja zbog svog zdr.stanja nisu u mogućnosti primiti cijepivo a povećanjem necijepljenih i njih dovodimo u opasnost.Svim tim se bavi jedna znanost koja se zove epidemiologija i postoji s razlogom.Zarazne bolesti su, zbog učinkovitosti epidemiološke znanosti ,prestale biti glavni uzročnik smrtnosti stanovništva.
recimo cijepivo protiv hpv virusa nije obavezno,hpv virus(neki sojevi a ima ih a stotine)uzrokuju rak grlića maternice ali nije obavezno.Ako se ne cijepimo nikog ne ugrožavamo(osim sebe).

Picaferaj
12-04-2014, 19:01
citirat ću ovdje pošto ne znam s onim višestrukim citatima:)
koliko vidim tebe najviše smeta ograničavanje prava na izbor...meni osobno je odluka Ustavnog suda ispravna(konkretno za cijepivo) ali nisam baš sigurna u kolikoj mjeri država može odlučivati umjesto roditelja...pa sam zato malo u razmimoilaženju sama sa sobom...no to je opet neka druga tema.
Ponavljam Obavezna cijepiva su skoro pa ista već dugi niz godina...postoje polivalentna,monovalentna,živa ili mrtva cjepiva.
živa cijepiva sadrže viruse ili bakterije kojima je virulencija umanjena a mrtva cijepiva sadrže mrtve uzročnike ili djelove uzročnika...
i sve te bakterije su zarazne ali sadrže antigen na koji reagira naš organizam stvaranjem specifičnih antitjela koja nas i štite.Svi ti antigeni su u pravilu otopljeni u sterilnoj vodi ili fiziološkoj otopini.
i to ti je sastav cijepiva....naravno dodaju se i neke supstance koje čuvaju cijepivo ali ništa više ni manje nego i u druge proizvode.
E sad bi mi mogli pričati o kancerogenosti konzervansa...a svi mi koristimo i mikrovalnu i teflon tave i sto pizdarija koje su kancerogene ali eto konzervansi iz cijepiva su toliko opasni da se nećemo cijepiti...jer eto tuberkuloza nije opasna!
Pitaš zašto bi se cijepljena osoba trebala brinuti zbog necijepljenih.Zato što se povećanim brojem necijepljenih povećava i mogućnost širenja zaraze.Zato što uvijek postoji određeni broj djece koja zbog svog zdr.stanja nisu u mogućnosti primiti cijepivo a povećanjem necijepljenih i njih dovodimo u opasnost.Svim tim se bavi jedna znanost koja se zove epidemiologija i postoji s razlogom.Zarazne bolesti su, zbog učinkovitosti epidemiološke znanosti ,prestale biti glavni uzročnik smrtnosti stanovništva.
recimo cijepivo protiv hpv virusa nije obavezno,hpv virus(neki sojevi a ima ih a stotine)uzrokuju rak grlića maternice ali nije obavezno.Ako se ne cijepimo nikog ne ugrožavamo(osim sebe).

Uključio sam se u raspravu zbog odluke ustavnog suda.Jer me to jedino smeta. Neću više ulazit u rasprave o sigurnosti cjepiva i od čega se sastoje. Imam moje informacije i uvjerenja i želim imati i pravo da se ponašam u skladu sa mojim uvjerenjima ako nikome drugome s time ne nanosim bilo kakvu štetu ili opasnost. I to bi bilo to.

"Povećava mogućnost" meni, ako sam cijepljen ne znači ništa. Nemojmo bit licemjerni i pokušavat uvjerit sami sebe kako se cijepimo da neko drugi, neko koga ne poznajemo, ne bi obolio. Ključno pitanje "Ako su svi osim mene cijepljeni, kako se onda zaraza može širiti?" nije odgovoreno na zadovoljavajući način.

galija
12-04-2014, 19:10
Uključio sam se u raspravu zbog odluke ustavnog suda.Jer me to jedino smeta. Neću više ulazit u rasprave o sigurnosti cjepiva i od čega se sastoje. Imam moje informacije i uvjerenja i želim imati i pravo da se ponašam u skladu sa mojim uvjerenjima ako nikome drugome s time ne nanosim bilo kakvu štetu ili opasnost. I to bi bilo to.

"Povećava mogućnost" meni, ako sam cijepljen ne znači ništa. Nemojmo bit licemjerni i pokušavat uvjerit sami sebe kako se cijepimo da neko drugi, neko koga ne poznajemo, ne bi obolio. Ključno pitanje "Ako su svi osim mene cijepljeni, kako se onda zaraza može širiti?" nije odgovoreno na zadovoljavajući način.

a ako se broj takvih(necijepljenih) drastično poveća(što jest slučaj)...onda se zaraza širi i recimo dovodi u opasnos moje buduće nerođeno djete koje se neće moći cijepiti odmah?
a pod pravo na izbor se može ugurati puno toga....recimo ja volim voziti brzo...moje pare,moj auto,moj život...otkud onda državi pravo da mi ograničava brzinu?
i sad ja vozim 100,netko mi dolazi u susret sve po peesu,ograničena brzina,vezan pojas i zapucam se u njega a on se zapuca u nekog drugog i ubije ga...tko je kriv?jesam li ja sebična sa svojim pravom na brzu vožnji i opasna?
ili recimo sigurnosni pojasevi mogu izazvati ozbiljne ozljede...zašto se vežemo?
zato jer je korist od pojaseva puno veća od štete

zaba1111
12-04-2014, 19:22
Ako bi se dozvolilo pravo izbora za cjepivo onda bi se pojavilo više od jednog koji nije cijpljen i to bi izazvalo određene posljedice na ukupno zdravlje stanovništva, a što bi onda uzrokovalo i dodatne ukupne troškove i dodatno opterećenje na državu i ukupno stanovništvo.
Sad bi se moglo reći pa dobro, neka se onda zabrani i pravo na subvencionirano liječenje i plaćeno bolovanje kada dođe do bolesti uzrokovane izostankom cijepljenja, međutim zdravstvo, ali i društvo općenito funkcionira kod nas na načelu solidarnosti ( što dijelom treba revidirati) , i takvi bolesnici ne bi bili prepušteni sami sebi jer tako funkcioniramo kao društvo i štoviše to promiviramo i takav čin bi bio antipropaganda temljnim vrijednostima koje kao društvo općenito zagovaramo i promoviramo, a s druge strane se kod cjepiva ne radi o pravu na izbor zrelog i svjesnog pojedinca, nego o zdrvalju djeteta i tu se povećani rizici ,na uštrub daleko manjih rizika sa cjepljenjem, ne smiju dopustiti zbog prava roditelja da odlučuju o svojoj djeci, ista je stvar sa neodgovornim roditeljima po bilo kojem drugom pitanju, roditelj gubi prava, a preuzimaju ih državne institucije ukoliko roditelj ne ispunjava adekvatno roditeljske obaveze tako da mislim da tu ne postoji novi pravni problem jer već dugo taj princip funkcionira u svim državama svijeta.

Picaferaj
12-04-2014, 19:23
A je. Ne koristim ni mikrovalnu ni teflon. Ali otrovi u modernom životu se ne mogu izbjeći.

Picaferaj
12-04-2014, 19:28
Ako bi se dozvolilo pravo izbora za cjepivo onda bi se pojavilo više od jednog koji nije cijpljen i to bi izazvalo određene posljedice na ukupno zdravlje stanovništva, a što bi onda uzrokovalo i dodatne ukupne troškove i dodatno opterećenje na državu i ukupno stanovništvo.
Sad bi se moglo reći pa dobro, neka se onda zabrani i pravo na subvencionirano liječenje i plaćeno bolovanje kada dođe do bolesti uzrokovane izostankom cijepljenja, međutim zdravstvo, ali i društvo općenito funkcionira kod nas na načelu solidarnosti ( što dijelom treba revidirati) , i takvi bolesnici ne bi bili prepušteni sami sebi jer tako funkcioniramo kao društvo i štoviše to promiviramo i takav čin bi bio antipropaganda temljnim vrijednostima koje kao društvo općenito zagovaramo i promoviramo, a s druge strane se kod cjepiva ne radi o pravu na izbor zrelog i svjesnog pojedinca, nego o zdrvalju djeteta i tu se povećani rizici ,na uštrub daleko manjih rizika sa cjepljenjem, ne smiju dopustiti zbog prava roditelja da odlučuju o svojoj djeci, ista je stvar sa neodgovornim roditeljima po bilo kojem drugom pitanju, roditelj gubi prava, a preuzimaju ih državne institucije ukoliko roditelj ne ispunjava adekvatno roditeljske obaveze tako da mislim da tu ne postoji novi pravni problem jer već dugo taj princip funkcionira u svim državama svijeta.

Boldano je, kako bi englezi rekli, bullfuckingshit. A i poprilično plitki izgovor za diktaturu. Onaj drugi..ili treći, četvrti i tako redom ko se nije cijepio je računao na mogućnost da se zarazi, odvagao rizik i cijepljenja i necijepljenja i donio odluku. Ako ti mene smatraš za neodgovornog jebivjetra koji se igra sa zdravljem, pazi ovo, STANOVNIŠTVA, onda i ja ima pravo smatrat tebe za..hm. što god mi padne na pamet.

galija
12-04-2014, 19:28
A je. Ne koristim ni mikrovalnu ni teflon. Ali otrovi u modernom životu se ne mogu izbjeći.

i još reci da nemaš ni jednu amalgamsku plombu na zubu ili da je nikad nisi imao?
a koristila se godinama ...pazi smjesa žive i još nekog metala....

Picaferaj
12-04-2014, 19:32
a ako se broj takvih(necijepljenih) drastično poveća(što jest slučaj)...onda se zaraza širi i recimo dovodi u opasnos moje buduće nerođeno djete koje se neće moći cijepiti odmah?
a pod pravo na izbor se može ugurati puno toga....recimo ja volim voziti brzo...moje pare,moj auto,moj život...otkud onda državi pravo da mi ograničava brzinu?
i sad ja vozim 100,netko mi dolazi u susret sve po peesu,ograničena brzina,vezan pojas i zapucam se u njega a on se zapuca u nekog drugog i ubije ga...tko je kriv?jesam li ja sebična sa svojim pravom na brzu vožnji i opasna?
ili recimo sigurnosni pojasevi mogu izazvati ozbiljne ozljede...zašto se vežemo?
zato jer je korist od pojaseva puno veća od štete

Otišli smo malo predaleko. Vozačka dozvola u bilo čijim rukama dovodi u opasnost i moje nerođeno dijete. I šta ćemom sad? Zabranit aute? I oduzimat vozačke dozvole? možemo li počet sa tvojom? :)

p.s. vežemo se zato da bi osiguravajuća društva imala veću zaradu. Ako misliš da se zajebajem, malo prouči materiju.

Picaferaj
12-04-2014, 19:35
i još reci da nemaš ni jednu amalgamsku plombu na zubu ili da je nikad nisi imao?
a koristila se godinama ...pazi smjesa žive i još nekog metala....

Dobro da me nisi pitala jel imam još koji zub. E to bi bilo zajebano pitanje. Što se tiče tih plombi, na moju sriću doznao sam o tome prije nego li sam počeo imat probleme sa zubima.

galija
12-04-2014, 19:36
Otišli smo malo predaleko. Vozačka dozvola u bilo čijim rukama dovodi u opasnost i moje nerođeno dijete. I šta ćemom sad? Zabranit aute? I oduzimat vozačke dozvole? možemo li počet sa tvojom? :)

nećemo zabranit aute ali ćemo zabranit i kaznit nesavjesne vozače koji svojim pravom na izbor ugrožavaju drugog:) i usput ih educirati

ne dam vozačku:014

zaba1111
12-04-2014, 19:37
Ne smatram ja tebe ni ovakvim ni onakvim, smatram da ukoliko nisi stručnjak za dati problem ne možeš biti relevantan za stručne ocjene. Ako struka kaže da bi se povećao rizik i broj oboljelih onda im ja vjerujem dok se ne dokaže suprotno, a na isti način im vjeruje i država koja na temelju struke donosi najbolje odluke za svoje stanovništvo, i to je što se tiče vrijednosti cjepiva.
A što se tiče prava, ukoliko uvažavamo ovo što kaže struka, onda je opet pravo na zdravlje djetea ispred prava roditelja da se brine za zdravlje svog djeteta po vlastitom nahođenju i znanju temeljenom na surfanju internetom, npr postoje ljudi koji vjeruju da je kupanje na minus 20 zdravo, to su pokušali i nisu obolili, čitali na interntu da je to dobro, ali ipak im država opravdano ne bi dozvolila da u takve avanture uvaljuju i svoju djecu.

galija
12-04-2014, 19:38
Dobro da me nisi pitala jel imam još koji zub. E to bi bilo zajebano pitanje. Što se tiče tih plombi, na moju sriću doznao sam o tome prije nego li sam počeo imat probleme sa zubima.

e ovo ti baš i ne virujen....:)
znaš koliko dugo su se koristile te plombe...i koliko učinkovito...ja i dan danas imam jednu....pet puta su bolje od današnjih

Picaferaj
12-04-2014, 19:50
nećemo zabranit aute ali ćemo zabranit i kaznit nesavjesne vozače koji svojim pravom na izbor ugrožavaju drugog:) i usput ih educirati

ne dam vozačku:014

E onda se ni ja neću cjepit. A ni moje nerođeno dijete također. :)

Picaferaj
12-04-2014, 19:55
e ovo ti baš i ne virujen....:)
znaš koliko dugo su se koristile te plombe...i koliko učinkovito...ja i dan danas imam jednu....pet puta su bolje od današnjih

Nisam ni ja virova u Boga sve do moje 28. godine usprkos odgoju, vjeronauku, pričesti, krizmi, fritulama i sirnicama. :)
A prije toga sam čita o liku doli u australiji koji je gadno obolia od neke misterizne bolesti, stiga do samrtne postelje i onda je doktor doša na ideju da mu počupa sve zube sa plombama. I lik je magično ozdravio a ja izvukao pouku.

zaba1111
12-04-2014, 19:55

A gdje si to saznao? Na različitim internet alternativama iza kojih stoji tko zna tko.
Tamo je uvijek priča o farmaceutskoj zavjeri koja želi trovati da bi zarađivala, što u stvarnosti može biti istina, ali zato treba slušati struku i ljude od povjerenja, a ne po internetu tražiti rješanja od potpuno nepoznatih ljudi iza čega može stajati bilo tko.

Što se tiče žive u amalgamu, ona tamo je , ali je u dozi koja je zanemariva, koju svatko prošiša tko konzuimira standarnu prehranu i ta doza je daleko ispod minimalne dozvoljene doze i prema tome nije štetna i ovo je zanimljiv slučaj koji pokazuje kako se manipulira neupućenima i kako se iza alternativaca krije tko zna tko , a možda čak i farmaceutska industrija.
Dakle amlgamske plombe su navodno jeftine, što nije istina, one su jeftine samo zato jer dugo traju pa je trošak pacijenta daleko manji, jer one nemaju vijek trajanja, svakodnevno se viđaju i one stare po 20, 30 pa i 70 godina i onda se netko sjetio da to nije dobro, da će se ostati bez posla ukoliko se to tako nastavi jer preparati sa fluorom i higijena su smanjili broj bolesti zubi, i netko , meni vuče na indisriju, je proglasio fluor i živu u amalgamu štetnom za zdravlje i to sa argumentacijom koja je ispod svake razine, ali naravno što laik zna što je stručna razina.

Najsmješnije je kad kažu kako je fluor smrtonosan jer samo 2 grama ubiju čovjeka , što je istina, ali se zato flour koristi u 2000 puta manjoj dozi od 1mg i u sastavu soli što je tada potpuno drugi kemijski spoj, ali ponavljam zanimljiv je način manipulacije, " samo 2 grama te ubiju".

Picaferaj
12-04-2014, 20:10
A gdje si to saznao? Na različitim internet alternativama iza kojih stoji tko zna tko.
Tamo je uvijek priča o farmaceutskoj zavjeri koja želi trovati da bi zarađivala, što u stvarnosti može biti istina, ali zato treba slušati struku i ljude od povjerenja, a ne po internetu tražiti rješanja od potpuno nepoznatih ljudi iza čega može stajati bilo tko.

Što se tiče žive u amalgamu, ona tamo je , ali je u dozi koja je zanemariva, koju svatko prošiša tko konzuimira standarnu prehranu i ta doza je daleko ispod minimalne dozvoljene doze i prema tome nije štetna i ovo je zanimljiv slučaj koji pokazuje kako se manipulira neupućenima i kako se iza alternativaca krije tko zna tko , a možda čak i farmaceutska industrija.
Dakle amlgamske plombe su navodno jeftine, što nije istina, one su jeftine samo zato jer dugo traju pa je trošak pacijenta daleko manji, jer one nemaju vijek trajanja, svakodnevno se viđaju i one stare po 20, 30 pa i 70 godina i onda se netko sjetio da to nije dobro, da će se ostati bez posla ukoliko se to tako nastavi jer preparati sa fluorom i higijena su smanjili broj bolesti zubi, i netko , meni vuče na indisriju, je proglasio fluor i živu u amalgamu štetnom za zdravlje i to sa argumentacijom koja je ispod svake razine, ali naravno što laik zna što je stručna razina.

Najsmješnije je kad kažu kako je fluor smrtonosan jer samo 2 grama ubiju čovjeka , što je istina, ali se zato flour koristi u 2000 puta manjoj dozi od 1mg i u sastavu soli što je tada potpuno drugi kemijski spoj, ali ponavljam zanimljiv je način manipulacije, " samo 2 grama te ubiju".

Doznao sam to 1984. godine u Australiji iz članka objavljenog u alternativnom magazinu "Simple (ili simply) Living". Ja sam malo neobična zvjerka jer me posao i karijera nikad nisu zanimali. Nego da imam što više vrimena na raspolaganju kako bi ga mogao trošiti na aktivnosti koje me stvarno zanimaju. A jedna od najdražih aktivnosti mi je bilo čitanje. Na engleskom. Jer sam ga morao usavršiti da ne bi bio "Wog". Prednost čitanja na engleskom je da imaš neusporedivo više materije nego li na hrvatskom. :)

Dolazeći do informacija na ovaj način

https://www.youtube.com/watch?v=wqmOyY9Gzqo

https://www.youtube.com/watch?v=XSZQ3ixu7a4

je relativno novo za mene.

zaba1111
12-04-2014, 20:17
Eto , kako sam i predpostavio, u alternativnom magazinu iza kojega ne stoje znastveno potvrđeni podatci i u kojemu djeluju tko zna kakvi interesi, moguće i farmaceutski.

Lijepo je to što si ti usavršio engleski, ali nisi ti jedini, npr ja savkodnevno na engleskom čitam stručne časopise koje tek višegodišnjim čitanjem i praćenjem mogu promatrati selektivno, tj selektirati autore i prepoznavati reklame koje se prečesto nalaze u njima, ali isto tako često pratim i alternativce gdje se lakše uoči nestručnost i niska razina, ali i tamo treba selektirati.

Picaferaj
12-04-2014, 20:25
Ne smatram ja tebe ni ovakvim ni onakvim, smatram da ukoliko nisi stručnjak za dati problem ne možeš biti relevantan za stručne ocjene. Ako struka kaže da bi se povećao rizik i broj oboljelih onda im ja vjerujem dok se ne dokaže suprotno, a na isti način im vjeruje i država koja na temelju struke donosi najbolje odluke za svoje stanovništvo, i to je što se tiče vrijednosti cjepiva.
A što se tiče prava, ukoliko uvažavamo ovo što kaže struka, onda je opet pravo na zdravlje djetea ispred prava roditelja da se brine za zdravlje svog djeteta po vlastitom nahođenju i znanju temeljenom na surfanju internetom, npr postoje ljudi koji vjeruju da je kupanje na minus 20 zdravo, to su pokušali i nisu obolili, čitali na interntu da je to dobro, ali ipak im država opravdano ne bi dozvolila da u takve avanture uvaljuju i svoju djecu.

Nisam reka da me smatraš nego "AKO me smatraš.." Imao sam dovoljno negativnih iskustava i sa doktorima i sa mehaničarima i sa odvjetnicima pa sam odavno odlučio postat sam svoj doktor, mehaničar i odvjetnik. I to poprilično uspješan. Pun kurac uspješniji i jeftiniji od tih tvojih "stručnjaka" koji su u stvari biznismeni, tj, njihov primarni interes je koliko će na meni zaraditi. Zbog ovih kompjutera u modernim makinjama više nisam mehaničar al sam još uvik poprilično dobar i svoj doktor i svoj odvjetnik.

Ima nešto u onoj staroj o "..use i u svoje kljuse". No, svako prema svojim uvjerenjima. Sritno sa tim tvojim "stručnjacima" i "strukom"

Picaferaj
12-04-2014, 20:28
Eto , kako sam i predpostavio, u alternativnom magazinu iza kojega ne stoje znastveno potvrđeni podatci i u kojemu djeluju tko zna kakvi interesi, moguće i farmaceutski.

Lijepo je to što si ti usavršio engleski, ali nisi ti jedini, npr ja savkodnevno na engleskom čitam stručne časopise koje tek višegodišnjim čitanjem i praćenjem mogu promatrati selektivno, tj selektirati autore i prepoznavati reklame koje se prečesto nalaze u njima, ali isto tako često pratim i alternativce gdje se lakše uoči nestručnost i niska razina, ali i tamo treba selektirati.

Ja izbjegavam stručne časopise. Preferiam kniževnost, filozofiju i "alternativu" koja nema znanstveno odobravanje. Jeb'ga, 100 ljudi i ko'ko ono ćudi?

Daran
12-04-2014, 21:15
Pročitao sam svaki post s dužnom pozornošću.
Sada je vjerojatno kasno da baš svima po nešto repliciram.

Pa ću to svesti na najmanju moguću mjeru.

Teflon tava i nije toliko kancerogena koliko se priča

:zbunjen: :zbunjen:

galija
13-04-2014, 12:46

primjer teflon tave je uzet onako...tek toliko da na jednostavnom primjeru pokažem koliko štetnih tvari koristimo u svakodnevnom životu a nisu ni više ni manje štetne od nekih koje se nalaze u cijepivu.Ali eto aluminij u cijepivu je puno više spominjan pa valjda zato i štetniji.Toliko o štetnim dodatcima cijepiva.
Međutim to ne može umanjiti činjenicu da nuspojave cijepiva postoje,isto tako se trajne posljedice vrlo rijetke.Recimo učestalost postvakcinalnog poliomijelitisa je 1 slučaj na milion doza.Ali roditeljima njihovo djete nije jedno od milion...samo je njihovo...tako da ne treba zanemarivati ničije mišljenje ali treba objektivno sagledati cjeloukupnu sliku

sagitarius
15-04-2014, 19:52

Dobro došao Darane na stranice HRHB foruma, a osobno ti želim mnogo dobre zabave, lijepih postova i uspjeha u radu na forumu.:)

skater
16-04-2014, 00:25

Kakva je stvar s onim keramičkim? :kez

galija
19-05-2014, 19:13
baš me zanima šta bi rekli savjesni necjepitelji da se sad nađu u poplavljenim područijima
teško je predvidjeti nepredvidivo,zamislite užasno loše higijenske uvjete,brdo ljudi u prihvatilištima,tešku epidemiološku situaciju koja će trajati mjesecima....a povećan broj necjepljenih

Picaferaj
06-06-2014, 10:49
Istraživanje dokazalo da vas ubijaju: U cjepivu protiv gripe pronađene nevjerojatne doze otrovne žive koju ubrizgavaju u tijelo!

http://www.dnevno.hr/zdravlje/124585-istrazivanje-dokazalo-da-vas-ubijaju-u-cjepivu-protiv-gripe-pronadene-nevjerojatne-doze-otrovne-zive-koju-ubrizgavaju-u-tijelo.html

interceptor
08-06-2014, 11:38
Hm, ja hvala Bogu rijetko dobijem gripu. Neke prehlade,viroze, upalice ali zanemarivo.Sjećam se jednom da sam se cijepio protiv gripe i u toj istoj godini dobio je dvaput uz nekoliko viroza.I sljedeće godine sam je imao isto. Nikad mi više nije palo napamet to cijepljenje i eto nisam je ni imao od tada, pa zato još jednom kažem:hvala Bogu!

Picaferaj
13-11-2014, 15:37
MEDIJI ZAŠTO ŠUTITE I KOGA ŠTITITE? POTRVRĐENO je da cjepivo uzrokuje autizam i teške bolesti mozga - hrvatski roditelji ne znaju ništa o tome!

http://www.dnevno.hr/zdravlje/137295-mediji-zasto-sutite-i-koga-stitite-potrvrdeno-je-da-cjepivo-uzrokuje-autizam-i-teske-bolesti-mozga-hrvatski-roditelji-ne-znaju-nista-o-tome.html

Brian Hooker - CDC Cover-up of Vaccine & Autism Link

http://www.redicecreations.com/radio/2014/11/RIR-141110.php

sagitarius
13-11-2014, 20:30
Cijepljen sam jednom, ovako neke 2007.godine, dvije godine za redom sam gripao s tim što sam drugi put to baš nekako teško iznio..., poslije toga nikad više, evo već pet godina, hvala Bogu, ali priznajem u sezoni gripe tu su bijeli luk, limun, đumbir... crno suvo stono i malo pršutića...:D

interceptor
13-11-2014, 22:38
Cijepljen sam jednom, ovako neke 2007.godine, dvije godine za redom sam gripao s tim što sam drugi put to baš nekako teško iznio..., poslije toga nikad više, evo već pet godina, hvala Bogu, ali priznajem u sezoni gripe tu su bijeli luk, limun, đumbir... crno suvo stono i malo pršutića...:D

Kako se đumbir koristi za te stvari? Baš sam ga nedavno uzeo al ga koristim samo kad nešto kuham pa ga ubacim u jelo. Onako lijepo miriše al i zna promijeniti ukus jelu. :)

Picaferaj
14-11-2014, 13:37
Kako se đumbir koristi za te stvari? Baš sam ga nedavno uzeo al ga koristim samo kad nešto kuham pa ga ubacim u jelo. Onako lijepo miriše al i zna promijeniti ukus jelu. :)

Skuvaš čaj/juhu. Il ga njupaš sirovo kao češnjak sa pancetom al' to nije baš ukusno.

interceptor
16-11-2014, 00:02
Skuvaš čaj/juhu. Il ga njupaš sirovo kao češnjak sa pancetom al' to nije baš ukusno.

Probao sam sirovo i pojeo komadićak ali ukus nikakav.Aha, onda će u čaj. Hvala!

Picaferaj
01-12-2014, 01:06
Nakon što su primili cjepivo protiv gripe, u Italiji umrlo 13 ljudi

http://www.vecernji.hr/svijet/nakon-sto-su-primili-cjepivo-protiv-gripe-u-italilji-umrlo-13-ljudi-976557

Grunf
01-12-2014, 08:42
Ak se ne cijepiš gripa prolazi nakon tjedan dana i ne ostavlja nikakve posljedice, za razliku od dječje paralize ili hripavca npr.

goran2hr
21-01-2019, 12:03
https://www.logicno.com/life-and-style/novi-hpv-skandal-cijepljene-osobe-vise-obolijevaju-od-raka-nego-one-koje-se-nisu-cijepile.html?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa

https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/01/24/hpv-vaccine-victim-sues-merck.aspx?e_cid=20120124_DNL_art_1

U školi su doktori propagirali cijepljenje protiv HPV-a. Kažu nuspojava - nema. Kraj priče.
Što je istina oko toga? Korisno, beskorisno ili čak štetno? Poslati djecu na to ili ne?

ZGabriel
21-01-2019, 12:56
https://www.logicno.com/life-and-style/novi-hpv-skandal-cijepljene-osobe-vise-obolijevaju-od-raka-nego-one-koje-se-nisu-cijepile.html?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa

https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/01/24/hpv-vaccine-victim-sues-merck.aspx?e_cid=20120124_DNL_art_1

U školi su doktori propagirali cijepljenje protiv HPV-a. Kažu nuspojava - nema. Kraj priče.
Što je istina oko toga? Korisno, beskorisno ili čak štetno? Poslati djecu na to ili ne?

mene su na faksu učili da za viruse nema lijeka. prepametni su za naš imuni sustav. e, sad, možda se nešto promijenilo od prošlog tisućljeća... :zubo
uglavnom, cjepiva ojačaju organizam prije eventualne infekcije, a cjepivo za HPV navodno štiti od nekoliko tipova virusa koji izazivaju rak grlića maternice. međutim, ako se dijete zaštiti od tih tipova, a u odrasloj dobi naleti na novi, mutirani tip...
ja bih rekla beskorisno, ali ja nemam djecu koja mogu pokupiti neku boleštinu tijekom života.
inače nisam protivnik cijepljenja, ali ovo mi je onako...li-la. daje neku lažnu sigurnost.

goran2hr
21-01-2019, 13:23
mene su na faksu učili da za viruse nema lijeka. prepametni su za naš imuni sustav. e, sad, možda se nešto promijenilo od prošlog tisućljeća... :zubo
uglavnom, cjepiva ojačaju organizam prije eventualne infekcije, a cjepivo za HPV navodno štiti od nekoliko tipova virusa koji izazivaju rak grlića maternice. međutim, ako se dijete zaštiti od tih tipova, a u odrasloj dobi naleti na novi, mutirani tip...
ja bih rekla beskorisno, ali ja nemam djecu koja mogu pokupiti neku boleštinu tijekom života.
inače nisam protivnik cijepljenja, ali ovo mi je onako...li-la. daje neku lažnu sigurnost.

Redovno sam cijepio djecu i srećom to je prošlo bez nuspojava. Koliko je ovo korisno ili nije, ne znam, ali važno bi mi bilo znati da nije štetno ili koliki je rizik. A naišao sam na svakakve informacije, o gadnim nuspojavama, pa čak i izazivanju steriliteta. U svakoj kutiji lijekova je uputstvo gdje (između ostalog) stoje nuspojave (obično u malim postocima), ali da ih kod ovog cjepiva nema uopće?!

ZGabriel
21-01-2019, 13:38
ne postoji lijek bez nuspojava. ne moraju biti vidljive, ali unošenje bilo kakve kemikalije izvana poremeti metabolizam. a ovdje govorimo o oslabljenom virusu.

goran2hr
21-01-2019, 13:51
ne postoji lijek bez nuspojava. ne moraju biti vidljive, ali unošenje bilo kakve kemikalije izvana poremeti metabolizam. a ovdje govorimo o oslabljenom virusu.

Tako vele predavači (doktori) u školi. I dalje se o tome baš ne bi pričalo. A kada kažem nuspojave, ne mislim na 2 dana svrbeža ili temperature, nego na gadne stvari s posljedicama.
Ne pišem ovo sa nekom političkom pozadinom, npr. da sam protiv cijepljenja kao takvog, nego kao netko koga zanima što je istina.

Grunf
22-01-2019, 10:59
Za to cjepivo protiv HPV-a svi imaju samo hvale tak da to je prvi znak da trebaš biti krajnje oprezan prije cijepljenja. Ostalo mi u glavi da je negdje bio neki grdi slučaj nuspojava, svakak provjeri malo po netu. :)

goran2hr
22-01-2019, 21:18
Za to cjepivo protiv HPV-a svi imaju samo hvale tak da to je prvi znak da trebaš biti krajnje oprezan prije cijepljenja. Ostalo mi u glavi da je negdje bio neki grdi slučaj nuspojava, svakak provjeri malo po netu. :)

Pa našao sam svašta. A 2 poveznice koje su protiv, već sam ovdje stavio ovdje. Liječnici koji su došli u školu vele da nuspojava NEMA i dalje ne bi baš raspravljali o tome (čega eto "NEMA").
Ima li tu neki liječnik sa drugim mišljenjem?
U principu, nisam protiv cijepljenja, ali sa godinama, dobio sam refleks, da sve što stigne iz "hrvatskog" ministarstva prihvaćam sa sumnjom i nevjericom.

Grunf
25-01-2019, 12:01
http://cijepljenje.info/wp-content/uploads/2019/01/Gajski-1.jpg

http://cijepljenje.info/peticiju-podrske-doktorici-gajski-u-24-sata-potpisalo-1-000-osoba/?fbclid=IwAR0P2ZKtY5WRQ4mI_u-O8pJmkVSZBwb30d3JEhpGJLfvxHLlVrIZTh7HtBE

Grunf
25-01-2019, 12:02
Dokumentarac.

http://www.youtube.com/watch?v=KAzcMHaBvLs