PDA

Pogledaj Full Version : Online shopping

ZGabriel
12-03-2014, 15:50
kupujete li preko interneta? kako se snalazite po virtualnim dućanima? :D

ja sam kupovala svašta, od hrane, preko knjiga, odjeće, do alata i namještaja.
par puta mi nisu stigle neke pošiljke s ebaya, ali dobila sam svoj novac natrag pa nije neka šteta. osim što nisam dobila to što sam naručila. :D
inače, drugih problema nisam imala. ni oštećene robe, ni krađe novca, ništa.

Marta
12-03-2014, 16:31
Ja preko e-bay ne narucujemo skoro nista, u deset godina sam mozda 5 stvari narucila.
Al zato u drugim online shopovima narucujem jako puno stvari.
Najmanje hranu, od hrane u biti samo gumene bonbone za ured.
Garderobu, obucu, knjige itd. vecinom narucujem preko neta.
Nema sanse da idem u trgovinu kad mi to sve fino dodje postom, ako ne odgovara vratis i to je to. Ako narucujem cipele, znam koje marke nosim, to narucim i mir.
Tako narucujem i leca, eventualno neke vitamine itd.

ZGabriel
12-03-2014, 16:39
s engleskog ebaya poštarina je najniža. doduše, u zadnje vrijeme nisam ništa naručivala, ne znam jesu li Nijemci išta smanjili poštarinu za Hrvatsku.
hranu sam naručivala u DE iz nekog eko-dućana, i par puta ovdje iz Konzuma.

Marta
12-03-2014, 16:45
s engleskog ebaya poštarina je najniža. doduše, u zadnje vrijeme nisam ništa naručivala, ne znam jesu li Nijemci išta smanjili poštarinu za Hrvatsku.
hranu sam naručivala u DE iz nekog eko-dućana, i par puta ovdje iz Konzuma.

Nemam blage kolika je postarina za Hrvatsku, ja recimo u nekim hopovima dosta narucujem pa ne placam postarinu a u nekima i ne moras platiti nista ako narucis preko odredjene svote.
Recimo na amazonu je to 20 € (za knjige se ne placa).
Mislim da esprit ima jako malu postarinu.

Marta
13-03-2014, 11:45
Danas mi je stigao jedan paketic :pink

ZGabriel
13-03-2014, 12:03
(za knjige se ne placa).

ovo mi je bilo najbolje u DE. :D
jest da je poslije trebalo te knjige pakirati i seliti...

Marta
13-03-2014, 12:11
ovo mi je bilo najbolje u DE. :D
jest da je poslije trebalo te knjige pakirati i seliti...

Ja ne volim bas e-knjige, onda tak narucim. Ove koje nam trebaju za posao narucimo preko poslodavca, na njihov racun, toest racun odjela, ako ih ne dobijemo direktno od pisca na poklon.
Ja dosta knjiga nisam ponjela sa sobom, bila mi je to tlaka, inace nisam nosila puno stvari, al ipak.
Stavila sam u pakete i predala. Vecinom ih ne citam dva puta pa mi ni ne trebaju.

ZGabriel
13-03-2014, 12:24
Ja ne volim bas e-knjige, onda tak narucim. Ove koje nam trebaju za posao narucimo preko poslodavca, na njihov racun, toest racun odjela, ako ih ne dobijemo direktno od pisca na poklon.
Ja dosta knjiga nisam ponjela sa sobom, bila mi je to tlaka, inace nisam nosila puno stvari, al ipak.
Stavila sam u pakete i predala. Vecinom ih ne citam dva puta pa mi ni ne trebaju.

ja sam podijelila stotinjak knjiga. malo mi je žao, ali sam stvarno pretjerala.

Marta
13-03-2014, 12:34
ja sam podijelila stotinjak knjiga. malo mi je žao, ali sam stvarno pretjerala.

Ovdje ih mozes predat za potrebite.
A da sam ih ponjela, stajale bi u podrumu u kartonima, bolje ih onda pokloniti.