PDA

Pogledaj Full Version : Domoljubi čekaju mrvice sa stola ljevičara-Milanović novi junak desnice

Inkvizitor
14-02-2014, 16:05
Na temu me ponukao Milanovićev posjet Mostaru nakon nereda. Tj komentari nakon toga.

Milanović ispade junak i branitelj nacionalnih interesa , siguran sam protiv svoje volje.

Došao je u Mostar i nije uopće spomenio riječ Hrvati. Nije spomenio pojam..prava.

Govorio je o tužnoj sudbini BiH koju (samo) zadnjih 100 godina šutaju.

Još veću slavu kod desničara je dobio kad ga je popljuvala bošnjačka rediteljica Jasmila Žbanić.

Odmah su svi skočili, ne na našeg premijera, vidiš kakav je on Hrvat kad ga napadaju .

U komentarima kod deklariranih tzv. desničara vidim rezon..on je, naš je, kakav god da je, dobar potez, odličan, došao je, pojavio se, to je to..mada se nigdje ne vidi da je on napravio nešto vrijedno spomena..osim samog dolaska. ( ovdje napominjem da nismo ta zemlje gdje su nacionalni interesi i vanjska politika iznad unutarstranačkih prepucavanja)

Niti znaju odgovoriti na jednostavno pitanje..ako je taj tip do sad sve radio da ponizi Hrvate iz Hrvatske..od čega je najeklatantniji primjer nasilnog uvođenja ćirilice u Vukovar i koji u hrvatsko-srpskom sporu ili bilo kojem drugom nacionalnom sporu s drugim državama ili narodima uvijek staje na protuhrvatsku stranu..zašto je on od svih Hrvata zabrinut samo za BiH Hrvate ( koji velikom većinom nisu njegovog svjetonazora).

Jel mi može netko nabrojit jedna državnički i rodoljubni potez kojeg je dotični napravio u svoje dvije godine vladanja. Barem jedan.

Ako ga ima, da ga vidim.

Ako ga nema zašto bi on odjednom naglo postao domoljub u BiH.

Jel mi netko može objasnit taj paradoks

Moglo bi se još kilometrima nizat primjere i pitanja..no pitanje je jendostavno.

Zašto je tzv hrvatska desnica tako naivna i tako jedva čeka od ljevičara neki potez, stvarni ( ili neki kojeg će oni tako shvatit) da bi ih rehabilitirali u svojim očima. Tako jeftino padaju na sve i najgluplje ljevičarske trikove. Onda je jedini zaključak da i ne zaslužuju osim to da im ljevičari vladaju nakon sloma ljevičarske ( jugoslavenske ideologije).

Oni u stvari i ne žele prekid vlasti ljevičara, oni samo žele mrvice sa njihovog stola, njihovu povremenu milost i samilost i oni su zadovoljni i ushićeni.

Oni su samo ljuti što ih ljevičari preziru i šibaju, zato povremeno reže, ljuti što im gazde ponekad ne bace koji komadić da zatome slinu.

Čim im bace koji ogrizak oni su zadovoljni i veselo mašukaju repicom.

I to je izgleda sva zadaća, ambicije i domet tzv hrvatske desnice.

sagitarius
14-02-2014, 16:20
Na temu me ponukao Milanovićev posjet Mostaru nakon nereda. Tj komentari nakon toga.

Milanović ispade junak i branitelj nacionalnih interesa , siguran sam protiv svoje volje.

Došao je u Mostar i nije uopće spomenio riječ Hrvati. Nije spomenio pojam..prava.

Govorio je o tužnoj sudbini BiH koju (samo) zadnjih 100 godina šutaju.

Još veću slavu kod desničara je dobio kad ga je popljuvala bošnjačka rediteljica Jasmila Žbanić.

Odmah su svi skočili, ne na našeg premijera, vidiš kakav je on Hrvat kad ga napadaju .

U komentarima kod deklariranih tzv. desničara vidim rezon..on je, naš je, kakav god da je, dobar potez, odličan, došao je, pojavio se, to je to..mada se nigdje ne vidi da je on napravio nešto vrijedno spomena..osim samog dolaska. ( ovdje napominjem da nismo ta zemlje gdje su nacionalni interesi i vanjska politika iznad unutarstranačkih prepucavanja)

Niti znaju odgovoriti na jednostavno pitanje..ako je taj tip do sad sve radio da ponizi Hrvate iz Hrvatske..od čega je najeklatantniji primjer nasilnog uvođenja ćirilice u Vukovar i koji u hrvatsko-srpskom sporu ili bilo kojem drugom nacionalnom sporu s drugim državama ili narodima uvijek staje na protuhrvatsku stranu..zašto je on od svih Hrvata zabrinut samo za BiH Hrvate ( koji velikom većinom nisu njegovog svjetonazora).

Jel mi može netko nabrojit jedna državnički i rodoljubni potez kojeg je dotični napravio u svoje dvije godine vladanja. Barem jedan.

Ako ga ima, da ga vidim.

Ako ga nema zašto bi on odjednom naglo postao domoljub u BiH.

Jel mi netko može objasnit taj paradoks

Moglo bi se još kilometrima nizat primjere i pitanja..no pitanje je jendostavno.

Zašto je tzv hrvatska desnica tako naivna i tako jedva čeka od ljevičara neki potez, stvarni ( ili neki kojeg će oni tako shvatit) da bi ih rehabilitirali u svojim očima. Tako jeftino padaju na sve i najgluplje ljevičarske trikove. Onda je jedini zaključak da i ne zaslužuju osim to da im ljevičari vladaju nakon sloma ljevičarske ( jugoslavenske ideologije).

Oni u stvari i ne žele prekid vlasti ljevičara, oni samo žele mrvice sa njihovog stola, njihovu povremenu milost i samilost i oni su zadovoljni i ushićeni.

Oni su samo ljuti što ih ljevičari preziru i šibaju, zato povremeno reže, ljuti što im gazde ponekad ne bace koji komadić da zatome slinu.

Čim im bace koji ogrizak oni su zadovoljni i veselo mašukaju repicom.

I to je izgleda sva zadaća, ambicije i domet tzv hrvatske desnice.

Nema milosti niti samilosti svi mi u BiH odlično znamo tko je Milanović, ali definitivno si u pravu kada si napisao:

"Milanović ispade junak i branitelj nacionalnih interesa , siguran sam protiv svoje volje".

Čovjek nije svjestan da je "uletio" na način da je isprovocirao Davutoglua da u roku 17 sati dođe u BiH, da je bošnjacima digao tlak na 10.000, posebice jer je cijela stvar počela sličiti da je Milanović ni pol jada dao potporu Hrvatima u BiH, jasno nije on jadničak to niti je htio niti znao, a najmanje želio, ali ispalo je da je bošnjacima složio "kajlu", do mjere da je čak i veliki bosanac Željko Komšić iznervirano konstatirao da nije o tom posjetu imao nikakvu informaciju do jutarnjih agencijskih (špijunskih) vijesti.
Na koncu balade, Lagumdžija je ovu posjetu ocijenuo najvišom ocjenom i u smijeru smirivanja situacije u BiH...

Inkvizitor
14-02-2014, 16:34
Nema milosti niti samilosti svi mi u BiH odlično znamo tko je Milanović, ali definitivno si u pravu kada si napisao:

"Milanović ispade junak i branitelj nacionalnih interesa , siguran sam protiv svoje volje".

Čovjek nije svjestan da je "uletio" na način da je isprovocirao Davutoglua da u roku 17 sati dođe u BiH, da je bošnjacima digao tlak na 10.000, posebice jer je cijela stvar počela sličiti da je Milanović ni pol jada dao potporu Hrvatima u BiH, jasno nije on jadničak to niti je htio niti znao, a najmanje želio, ali ispalo je da je bošnjacima složio "kajlu", do mjere da je čak i veliki bosanac Željko Komšić iznervirano konstatirao da nije o tom posjetu imao nikakvu informaciju do jutarnjih agencijskih (špijunskih) vijesti.
Na koncu balade, Lagumdžija je ovu posjetu ocijenuo najvišom ocjenom i u smijeru smirivanja situacije u BiH...

Ovo nije prvi put da sarajevska čaršija tako reagira. Takos u već reagirali kad su ili on ili onaj klavirist dolazili u Hercegovinu ili u koji hrvatski kraj u BiH.

I onda je bilo neke ljutnje i dreke

A što se i tada i sada promjenilo nabolje za BiH Hrvate. Ništa.

Zašto bi Milanović od svih Hrvata volio baš BH Hrvate i brinuo se o njima.

Zašto su mu oni vrjedniji od vukovarskih Hrvata npr.

Jedne provocira ,druge "zaštićuje".

Gdje je logika?

Zašto bi čovjek koji nika dnije pokazao da ga nacionalizam uopće zanima dapače, na skupu socijalista u EU rekao je da se nada da će nova EU zatomiti nacionalizme.

Što bi on onda stao iza BiH Hrvata.

kakve je izjave dao u Mostaru. Ima li i u jednoj ikakvog spomena ili natruhe prava Hrvata u BiH.

Sarajevski političari i meidji imaju totalno nisku točku ključanja u vezi hrvatskih prava..njihove reakcije nisu dokaz ni za što.

što znači pojam drek na šibici..niakd ne znam točno..ali upravo je to dolazak Milanovića i njegov odnos prema Bh Hrvatima..drek na šibici..nešto što ne razumiješ i nema vrijednost.

NorthStand
14-02-2014, 20:28
sve to stoji što ti kažeš inkvizitor, ali bolje da je došo nego da nije, to je simbolična važnost. iako on svojom pojavom, nije ništa značanije promjenio na terenu, dovoljno je bilo da se pojavi i da uzjoguni talibane koji su navikli da hrvatski političari pogotovo premijer i predsjednik u maniri Cigana STEPANA MESOJEDA kleknu ničice pred begovima u Sarajevu. i kad se to nije dogodilo, to je bio neviđeni šok, i to još od komesara komunističke partije iz hrvatske. to je bio nož u leđa, svim istinskim komunistima od vardara do triglava, čak se i Novi List nije prestajo čudit takvom "nepromišljenom" potezu našeg premijera.

ja kad vidim tu komunističko ljevičarsku bagru, i općenito taj klatež iz bosne i hercegovine koji hrvate nacionaliste organski ne podnosi, kako pate radi ovakvih stvari meni je i to dovoljno. kad oni pate, ja sam nekako neobjašnjivo sretan. raduje me nesreća te bagre, više od bilo čega. pa makar Milanović nije htio izazvat takve reakcije, on ih je izazvo, unatoč što nije poslao nikakve poruke i što i sam kažeš hrvatsku i hrvate praktički da nije ni spomenuo, nije talibanima vadio mast s bijelim križom koji opomenu šalje, ali sama činjenica da se pojavio u okruženju hrvata, za njiha je bila šokantna.

eto, nije on to napravio zato jer želi, ali nema veze kako god da je napravio napravio je potez koji Mesić nikad ne bi napravio, taj cigan Rom govno prljavo i zamazano bio je 17 puta u posjeti BiH točnije ćaršiji i nijednom hrvatima u toj državi. nakon njega, i ovo su potezi koji nude nadu da će se neke stvari u bliskoj budućnosti po odnosu RH na spram hrvata u BiH značanije promjenit u pozitivnom smislu.

Humphrey
14-02-2014, 20:53
Odavno mi već ne sjedimo za stolom, sami smo se osudili na mrvice.

ogledalce
14-02-2014, 21:03
nazivajući Milanovića Hrvatom , pa to je za sav normalan Hrvatski puk uvreda,
nije on došao u Mostar što je zabrinut i što ga brigamo mi u HB , očito je druga igra u pitanju,,
a on svojom politikom nemože pomoć Hrvatskoj a da ne govorim nama u HB,,
Milanović = udbaš , komunjara , juda ,Yugović i ako je on domoljub i Hrvat ja sam Taliban....

TheBronxBomber
15-02-2014, 22:46
Dogadja se ono cega smo se najvise pribojavali. "Regija" je opet uzarena, a u Hrvatskoj na vlasti imamo anti-Hrvate koji su najprije razorili hrvatsku drzavu i ponistili rezultate Domovinskog rata, ostavivsi Hrvatsku i Hrvate, kako u RH, tako i u BiH, u nezavidnom polozaju.

U susjedstvu kohezivnost kod nasih neprijatelja, kod nas doma - rasulo.

Ostade nam utjeha kako je RH u EU i NATO-u.

Inkvizitor
15-02-2014, 23:09
Evo na temi referenduma o pragu za dvojezičnost nek Milanović pokaže domoljublje..

TheBronxBomber
15-02-2014, 23:16
Evo na temi referenduma o pragu za dvojezičnost nek Milanović pokaže domoljublje..

Tako je. Ali nemoguca misija. On je sa svojom avnojevskom politikom doveo do kriznog stanja u Slavoniji i Baranji, uz predhodnu pomoc, naravno, Sanaderovog HDZ-a. Zasto su naumili - a sprovode u djelo - jugoslavenizaciju Hrvatske sa Srbima u spic poziciji, vjecni je misterij koji i nije misterij.

Sto se politickog hrvatstva tice, on se pokazao ko izdajica bez mrve pouzdanja i kredibiliteta. I sad se Hrvati moraju uzdati u njegove drzavnicke poteze bez unce vjerodostojnosti. Doista, suluda situacija.

pdv
15-02-2014, 23:35
Jasno mi je da su Hrvati u BIH očajni i da Milanovićev potez doživljavaju nečim pozitivnim i on se i čini pozitivan ali treba uvijek gledati od koga dolazi nekakav savjet jer se nitko ne mijenja preko noći. Nitko me ne može uvjeriti da Milanović nije iz drugih pobuda došao u Mostar ali mu se ovaj put pametno odigralo.

zaba1111
16-02-2014, 11:05
Ne pada mi na pamet braniti Milanovica prvenstveno jer je nesposoban , ali i , naravno, jer je ideoloski poguban kao i svi ljevicari u svijetu, dakle samo da odgovorim na paranoje koje se ovdje pojavljuju, evo drzavnicki potez je dolazak u Mostar u kriticnom trnutku, sto se promjenilo zbog njegovih i Predjednikovih dolazaka? pa onima koji prate, pokazuju interes i stalo im je do interesa bh Hrvata , se promijenilo puno, onaj tko ne vidi sveopcu promjenu raspolozenja u medijima ,koja doslovno ide od krajnjeg negodovanja i neprijateljstva pa do danas otvorene i apsolutne potpore cak i Trecem entitetu, posljedicno i slicne promjene u hr narodu i politici... onaj ko nije primjetio da je do jucer mz zabranjivala cak i spomen tv kanala na hr jeziku, da ne pricam o odnosu ka necemu visem, dok je danas donesena rezolucija u eu parlamentu o federalizaciji... takvima se nije promijenilo nista jer je njihov predmet ineresa nesto drugo, takvima su interesi bh Hrvata na sporednom mjestu, takvima su dsr, udba, partizani i ostale povijesne teme jos primarne pa jednostavno imaju krivi dojam sadasnjosti, jer priznajem, na tom njihovom polju se ipak nije puno toga promijenilo.

Inkvizitor
16-02-2014, 11:12
Ne pada ti napamet..to ti je jedino što vrijedi tekstu..da ti ostatak teksta isto nije pao napamet..još bi bolje bilo.

Koja hrpa sranja, ko da slušaša Kajina za govornicom sabora. Puno riječi, nikakvi argumenti i galama.

zaba1111
16-02-2014, 11:48
Nikakva galama, samo argumenti, druga je stvar koliko je tko u stanju sagledati sto argument je i razlikovati argumente od ideoloskih , apstraktnih prepucavanja i fantazija, npr nekima je dolazak u Mostar i direktna popora hrvatskog premijera dobar i znacajan argumet, dok nekima to pa pa ni eu rezolucija nisu nista jer je Milanovicev did bio partizan , a dokaz da Milanovic u Mostaru ustvari steti bh Hrvatima je to sto je on za cirilicu , a sto je inace izvrsenje hrvatskog zakona donesenog ranije, sto je kao takvo ispregovarano i sto je dio ljeve ideologije kojoj Milanovic pripada.

TheBronxBomber
16-02-2014, 11:51
Ne pada mi na pamet braniti Milanovica prvenstveno jer je nesposoban , ali i , naravno, jer je ideoloski poguban kao i svi ljevicari u svijetu, dakle samo da odgovorim na paranoje koje se ovdje pojavljuju, evo drzavnicki potez je dolazak u Mostar u kriticnom trnutku, sto se promjenilo zbog njegovih i Predjednikovih dolazaka? pa onima koji prate, pokazuju interes i stalo im je do interesa bh Hrvata , se promijenilo puno, onaj tko ne vidi sveopcu promjenu raspolozenja u medijima ,koja doslovno ide od krajnjeg negodovanja i neprijateljstva pa do danas otvorene i apsolutne potpore cak i Trecem entitetu, posljedicno i slicne promjene u hr narodu i politici... onaj ko nije primjetio da je do jucer mz zabranjivala cak i spomen tv kanala na hr jeziku, da ne pricam o odnosu ka necemu visem, dok je danas donesena rezolucija u eu parlamentu o federalizaciji... takvima se nije promijenilo nista jer je njihov predmet ineresa nesto drugo, takvima su interesi bh Hrvata na sporednom mjestu, takvima su dsr, udba, partizani i ostale povijesne teme jos primarne pa jednostavno imaju krivi dojam sadasnjosti, jer priznajem, na tom njihovom polju se ipak nije puno toga promijenilo.

Tebi ostaje utjeha da je naslov Predsjednika Vlade RH posjetio Mostar u osjetljivom trenutku.

Nama paranojicima ostaje misterij kako osoba koja zauzima polozaj Predsjednika Vlade RH moze biti Zoran Milanovic; covjek koji je zapravo uzurpator.

Tebi je to valjda jasno. Nama paranojicima nije.

Nama je paranojicima Hrvatska svetinja; pa Drina; pa Pavelic, Maks, Jure...

Nama je paranojicima svetinja VUKOVAR.

Pa pogledaj odnos tvojega heroja prema najvecem istinskom hrvatskom simbolu VUKOVARU???!!!???

Skoknijo je do Mostara. AJ, sve cemo sto je dosad cinijo zaboravit.....

TheBronxBomber
16-02-2014, 11:59
Ne znam kako drukcije da ti objasnim.

Sve sto je dosad cinio protiv vlastitiog naroda i drzave u Hrvatskoj ga cini, NARAVNO, jos manje (ne)pouzdanijim kada nesto ucini u BiH.

Kako je moguce da covjek koji ubija Hrvatsku, kojoj je na celu, moze kupiti poene i simpatije kada skokne do Mostara??? Takvu alkemiju ni Srbi nisu izmislili... a majstori su svega. :kava

Inkvizitor
16-02-2014, 12:05
Nikakva galama, samo argumenti, druga je stvar koliko je tko u stanju sagledati sto argument je i razlikovati argumente od ideoloskih , apstraktnih prepucavanja i fantazija, npr nekima je dolazak u Mostar i direktna popora hrvatskog premijera dobar i znacajan argumet, dok nekima to pa pa ni eu rezolucija nisu nista jer je Milanovicev did bio partizan , a dokaz da Milanovic u Mostaru ustvari steti bh Hrvatima je to sto je on za cirilicu , a sto je inace izvrsenje hrvatskog zakona donesenog ranije, sto je kao takvo ispregovarano i sto je dio ljeve ideologije kojoj Milanovic pripada.

ne serendaj o didovima partizanima jer to nitko nije spomenio i ne daji sponzoruške odgovore i idiotske insinuacije.

Sve što se spominjalo je Milanovićevo djelovanje u sadašnjem trenutku.

Što je to u Vukovaru ispregovarano i s kim??.

Eu rezolucija je rezultat djelovanja prvenstaveno HDZ EU zastupnika.

Dio lijeve ideologije je i zatiranje prava BiH Hrvata. Kako onda Milanović može odustati od svega što čini lijevu ideologiju osim kad treba pomoć BiH Hrvatima.

navedi mi jednu rečenicu gdje on spominje Bh Hrvate u svom dolasku u Mostar. Samo mi nemoj onu izlizanu, došao je i time je sve rekao. Ako je on došao radi BiH Hrvata a plaši ih spomenuti i njihova prava..onda tu nešto debelo smrdi. On se u Mostaru samo sažaljevao nad sudbinom BiH zadnjih sto godina.

Inkvizitor
16-02-2014, 12:08
Ne znam kako drukcije da ti objasnim.

Sve sto je dosad cinio protiv vlastitiog naroda i drzave u Hrvatskoj ga cini, NARAVNO, jos manje (ne)pouzdanijim kada nesto ucini u BiH.

Kako je moguce da covjek koji ubija Hrvatsku, kojoj je na celu, moze kupiti poene i simpatije kada skokne do Mostara??? Takvu alkemiju ni Srbi nisu izmislili... a majstori su svega. :kava

Očajničko traženje nečega čega nema.

A kad se prihvati to..onda nema prepreke da se krene sa ovim..vi zadrti ideolozi, drugi svjetski rat vam u glavama, živite u prošlosti..bla bla i slična sranja.

Začas se pretvore u ljevičarske papagaje čim im njihov vođa postane mio.

Čitaj retoriku gore. To je retorika ljevičarskog kartela. Skoro do u riječ.

zaba1111
16-02-2014, 12:21
Ne znam što bih vam dodatno rekao,a da nije rečeno. Milanović nije protiv HR, naprotiv on je za HR naravno, ali je on pripradnik drugačije ideologije i poimanja svijeta, kao i ostale lijeve vlade u svijetu, Jugoslavije nema niti če je biti, Milanović se ne bori za Jugoslaviju, nego za HR po njihovim lijevim programskim načelima, Milanović štiti svoje pretke, bivše udbaše i ostale jer je to njegova ekipa i to je i očekivano, kao što i HDZejci koji uživaju sinekure i blagodati političkog uhljebljenja strastveno brane svoje strančke šefove i sve njihove poteze bez obzira na sve.
Hr nije protiv bh Hrvata niti je ikad bila, naprotiv bez HR bh Hrvati ne bi uopće postojali, ne samo kao politički faktor, kao narod, nego uopće, Milanovićev dolazak u Mostar je koristan jer je on politička poruka koja je ukazala mnogima i u BiH i u HR da će Hrvati i dalje imati potporu , da HR ima interese u BiH i da su prosvjedi posljedica muslimanskih i nacionalističkih težnji za dominacijom čemu će se HR suportstaviti kroz tijela EU gdje je prisutna kao ravnopravan član...

I meni je potpuno jasno kako i zašto je Milanović došao na vlast, kao što mi je jasno kako će i zašto uskoro otići s vlasti, a u svemu tome nikakvoj paranoji nema mjesta jer je sve to sasvim jasno pa i logično.

Inkvizitor
16-02-2014, 12:30
Hr kao apstraktni i simbolički pojam naravno da nije protiv Bh Hrvata.

Ali da pojedinci, većinski mediji i dio političkih elita u Hrvatskoj jesu to je jasno svima osim ignorantima koji se žele napraviti pametni i sebe prikazati kao nekima koji su kao iznad plitkih i površnih poimanja i sve kuže ako i ne vide i ne čuju.

Jer da je to tako onda bi to impliciralo da ni Mesić nije bio protiv prava BH Hrvata.

U ovom kontekstu niti se ne govori o nikakvoj Jugoslaviji te ne znam čemu to budalesanje. Kad se nema što reć onda je bolje i šutjeti.

Milanović je dio ljevičarske ideologije a u programu te ideologije je bila borba protiv hrvatske samostalnosti, pa kako onda može biti u njezinom programu borba za prava i to ni manje ni više njihovih zadrtih ideoloških protivnika Bh Hrvata.

To je apsurd sam po sebi a dolazak današnjih glavnih ideologa ljevičarske klike BH Hrvatima to je samo bacanje porašine u oči naivčinama koji se zadovoljavaju plitkom formom a ne suštinom.

Jer nijednom rječju nikad nisu konkretno i nedvosmisleno poduprli prava BhHrvata, nego upravo suprotno, njihove riječi i govori su više potpora bosansko-muslimanskog unitarizmu i jača potpora se može isčitati prema tzv RS. Hrvate i njihova prava uopće ne spominju osim u širem kontesktu papgajskog ponavljanja o sveopćoj ravnopravnosti, što može izgovoriti i svaka misica.

http://www.youtube.com/watch?v=JbP5r0HhMgA

Tu je jasan, tu nema dileme zašto je došao..tu nema nagađanja tipa..dovoljno je što se pojavio..

zaba1111
16-02-2014, 12:53
Dio političkih elita i to ne mali dio, nego prilično značajan dio je bio protiv HR, kao i dobar dio naroda, ali ti nikako ne možeš shvatiti da su oni po tom pitanju poraženi i da je sad ostalo samo "bio i bili", (naravno da ih još ima, ali postaju beznačajni), da su dovedni u situaciju da biti protiv HR znači biti protiv sebe, a to je apsurdno, i to je naš najveći politički uspjeh i pobjeda.
Kako sad budalesanje s Jugoslavijom ako upravo ti to spominješ kao dio njihovog programa, ne razumijem jesu li za Jugoslaviju ili nisu po tebi i žele li oni da u HR bude bolje ili lošije? Ako misliš da žele da bude gore , volio bih da pojasniš taj logički slijed. Biti za interese HR, a boriti se protiv bh Hrvata je također apsurd i takav spoj je moguć samo kod onih koji doista nemaju pojma, a što se tiče javnosti i slabo upućenog naroda tu radimo velike pomake, prvenstveno zahvaljujući našoj pobjedi koja je dovela do toga da i nekadšanji protivnici HR sada moraju iskreno podržavati interese bh Hrvata jer u suprotnom rade protiv samih sebe, i kao posljedica svega toga su Josipovićevi dolasci u BiH i ovaj Milanovićev posjet Mostaru koji su doveli do takvog raspoloženje i shvaćanja da HR ipak ima svoje interese u BiH i da angažman u BiH nije herecegovačka zavjera i pljačka hr proračuna.
Dakle to su činjenice koje neko može uvažavati ili omalovažavati, ovisi.

Ne znam što je tako značajno sa priloženim videom, Milanović je podržavao svoje ideološke istomišljenike i sestrinsku stranku sve dok ta stranka nije postala nacionalistička, odrekla se tih načela, odkad je nasilno nametnula platformu Milanović nikad više ne samo da ih nije podržao, nego ih je uporno zaobilazio, a što je jasno politička poruka, uostalom kao i ova iz Mostara. ( ukratko odkad su Jugoslaveni trajano poraženi, sve se promijenilo)

Inkvizitor
16-02-2014, 13:15
Gdje ti vidiš da su oni poraženi. Oni su na vlasti u Hrvatskoj kompletno.

Uhvatio si se tog pojma Jugoslavije kao da netko to misli da su oni za vraćanje Jugosalvije u onom obliku u kojem je bila, da se oni zalažu za ponovno vezanje pionirskih marama i trčanje štafete. O tome nitko i ne priča, nova su vremena i oni imaju nove ciljeve.

Danas se neojugoslavenstvo i što slabiji hrvatski nacionalni osjećaj , očituje o nasilnom uvođenju ćirilice u Vukovar, velika količina Srba u vladi..to je ono dijeljenje vlasti u Hrvatskoj između Hrvata i Srba ( dvojna konstituivnost)

To je i dreka kad par četničkih omladinaca u Kistanjama dobije par šamara a šutnja kad ljubitelj tzv RSK zakolje dva Hrvata kod Topuskog.

To je priča o Hrvatima kao paradoksalnom narodu.

To je priča da smo već jednom napadnuti kad smo smanjivali manjinska prava ( eksplicitno okrivljavanje Hrvatske za rat).

To je i konstantno spominjanje ustaške opasnosti.

To su napadi na Ružu Tomašić kad se nespretno izrazi da je Hrvatska za Hrvate a ostali su gosti.

To je zaštita udbaške satrapije po cijenu sukoba sa EU koje je donijelo i jasne finacijsko-ekonomske posljedice po Hrvatsku( odgode Pelješkog mosta, povlačenje sredstava iz Eu fondova i tko zna što još što nije na uvid javnosti.) i to u teškoj krizi ( zar ima veći dokaz da njima interes Hrvatske nije ni na kakvom mjestu nego samo njihov ideološko- svjetonazorski. Država može propast-oni NE)

To je laganje da ne smijemo od Eu dizati prag za dvojezeičnoist

Ima toga još..ovo je samo mali dio ali dovoljno svakome tko se razumi u političku analitiku.

To je dolazak u BiH i okrivljavanje Hrvatske za agresiju ne spomenivši nijednom rječju što je Hrvatska učinila za BiH i bosanske muslimane.( nešto što bi bilo koji drugi državnik potencirao da iznemoglosti a maksimalno bi izbjegavao govoriti o "greškama").

Josipović ignorira zasluga a potencira "greške". Nije li to namjerno uništavanje države i njezinih interesa. Koji bu drugi državnik tako postupio. Koji bi u posjeti drugoj zemlji govorio o svom narodu kao paradoksalnom. To nisu nespretnosti to je žuč koji oni prosipaju da naškode vlastitoj državi.

Kažeš da bi bilo glupo da oni rade protiv Hrvatske. Bilo bi glupo kad bi oni bili normalni. (Glupo je da škorpion ubode žabu koja ga prenosi preko rijeke, pa se oboje udave ali to je jače od njega). Ali oni imaju iracionalnu mržnju prema Hrvatskoj. Ne kao zemljopisnoj odrednici, nego kao političkom pojmu. Ne mrze oni šume, rijeke, more, fimme, banke i ostale iz čega crpe svoju moć, nego hrvatsku državnost.

Raspudić je činimise napisao da ovo kukuriku uništavanje države , da se čak ne može više gledati kao prosta nesposobnost nego kao namjera. Slažem se s tim. Kako oni Hrvatsku uništavaju to nije samo nesposobnost, imatu i iskonske mržnje i prezira.

Naravno da oni neće radiit protiv svojih partikularnih interesa u zmelji koji ima donose bogaćenje ali će sve raditi da oslabe državu, jer ih ništa ne veže za nju i ona im je mrski i strani pojam.

Zato je apsurd da bi se oni brinu oko prava Bh Hrvata..zato nikad i ne govore o tim pravima..zato ni Milanović nije zucnio o tome kad je bio u Mostaru. Oni to ne mogu čak ni preko usta prevalit a kamoli što drugo

Milanović je i prije izbora dobro znao tko je i što je SDP BiH. Toliko glup nije. Znao je da to nije nikakva socijaldemokratska stranka, znao je da nisu anacionalni kao on nego da su najžešći bosanskomuslimanski nacionalisti sa pokojim smokvinim listom. Znao je al mu to nije smetalo jer hrvatski ljevičari nikad nisu imali ništa protiv Hrvatima rivalskih nacionalizama ( srpskog, slovenskog, bosansko-muslimanskog), njihov protivnik je uvijek bio i samo hrvatski naiconalizam.

Kad se ne bi znalo tko je i što je, slušajuć Milanovića u Mostaru moglo bi se isčitati da on daje potporu Bh integralistima ( muslimanskim) koji hoće unitarizam ( sintagma u šutnaju BiH zadnjih 100 godina). Što oni pričaju nego to. Napadi sa svih strana na BiH odavno a mi se ne damo.O pravima Hrvata nije rekao niti jednu riječ.

da je on došao s tom namjerom kojom mu na silu žele prišiti..on bi rekao..ovdje se pale institucije i Hrvata i namjera je da se ukinu hrvatska prava, ovo malo što je ostalo i mi se zalažemo da Hrvati dobiju prava koja im pripadaju. On ne da nije dao naznaku ičega toga ( ostavivši da se nagađa o motivima i glorificira sam njegov dolazak) nego je drvio o šutanju Bosnom što je tipična priča BH "građanskih" unitarista.

pdv
16-02-2014, 13:31
Ne znam što bih vam dodatno rekao,a da nije rečeno. Milanović nije protiv HR, naprotiv on je za HR naravno, ali je on pripradnik drugačije ideologije i poimanja svijeta, kao i ostale lijeve vlade u svijetu, Jugoslavije nema niti če je biti, Milanović se ne bori za Jugoslaviju, nego za HR po njihovim lijevim programskim načelima, Milanović štiti svoje pretke, bivše udbaše i ostale jer je to njegova ekipa i to je i očekivano, kao što i HDZejci koji uživaju sinekure i blagodati političkog uhljebljenja strastveno brane svoje strančke šefove i sve njihove poteze bez obzira na sve.

Ovo jednostavno nije istina. Nađi mi bilo kojeg stranog ljevičara koji se sprda i omalovažava žrtve svoje zemlje i svoje poginule sunarodnjake pa čak i kada su oni krivi i kada su oni započinjali ratove? Inozemni ljevičari imaju drugačije poimanje unutrašnje politike od desničara ali njihova vanjska politika je uvijek identična. Kreni samo od Amerike i npr. Busha i Obame. Sve se radi u interesu SAD-a kao najjače trenutne sile pa i mili liberal koji priča o miru u svijetu i dobrim dupinima bez problema šalje vojnike gdje je to od interesa Americi. Tako se ponašaju i ostale zemlje, svako u svom rasponu moći. Međutim, naši ljevičari nemaju ništa zajedničko sa inozemnim ljevičari što je vidljivo na primjeru Vukovara. Znaš li kada bi npr. talibani dobili u Americi dvojezičnost da su poharali neki grad na način na koji je poharan Vukovar? Mislim, pričamo o smiješnim stvarima jer nijedan Milanovićev potez ne pokazuje da je taj čovjek premijer Hrvatske jer je zadatak premijera da štiti zemlju u kojoj je odabran, a najveći dio njegovog mandata se odnosi na svađe s većinskim hrvatskim stanovništvom. Jer pazi on će mijenjati primitivne i zaostle katolike pa će im djeci uvesti zdravstveni odgoj u škole, on će srediti primitivne Vukovarce koji ne priznaju prava svojih milih i dobrih susjeda, on će sa svojim pulenima riješit pitanje vrijeđanja Srba koja dolaze iz usta Mamića itd. Pa čiji je on premijer kad nigdje ne rješava probleme ljudi koji mu čine većinsko stanovništvo u zemlji?

Inkvizitor
16-02-2014, 13:35
Ovo jednostavno nije istina. Nađi mi bilo kojeg stranog ljevičara koji se sprda i omalovažava žrtve svoje zemlje i svoje poginule sunarodnjake pa čak i kada su oni krivi i kada su oni započinjali ratove? Inozemni ljevičari imaju drugačije poimanje unutrašnje politike od desničara ali njihova vanjska politika je uvijek identična. Kreni samo od Amerike i npr. Busha i Obame. Sve se radi u interesu SAD-a kao najjače trenutne sile pa i mili liberal koji priča o miru u svijetu i dobrim dupinima bez problema šalje vojnike gdje je to od interesa Americi. Tako se ponašaju i ostale zemlje, svako u svom rasponu moći. Međutim, naši ljevičari nemaju ništa zajedničko sa inozemnim ljevičari što je vidljivo na primjeru Vukovara. Znaš li kada bi npr. talibani dobili u Americi dvojezičnost da su poharali neki grad na način na koji je poharan Vukovar? Mislim, pričamo o smiješnim stvarima jer nijedan Milanovićev potez ne pokazuje da je taj čovjek premijer Hrvatske jer je zadatak premijera da štiti zemlju u kojoj je odabran, a najveći dio njegovog mandata se odnosi na svađe s većinskim hrvatskim stanovništvom. Jer pazi on će mijenjati primitivne i zaostle katolike pa će im djeci uvesti zdravstveni odgoj u škole, on će srediti primitivne Vukovarce koji ne priznaju prava svojih milih i dobrih susjeda, on će sa svojim pulenima riješit pitanje vrijeđanja Srba koja dolaze iz usta Mamića itd. Pa čiji je on premijer kad nigdje ne rješava probleme ljudi koji mu čine većinsko stanovništvo u zemlji?

I kao takav će se boriti za prava pazi sad Bh Hrvata koji nit su njegovo glasačko tijelo nit dijele njegovu ideologiju a zagorčavat će život , posredno i svojim istomišljenicima u Hrvatskoj, ( uništavanjem države) onima koji nisu u vrhu neoudbaške hobotnice i imaju bogatstvo u zemlji i van nje. Nije li to najveći mogući apsurd.

pdv
16-02-2014, 13:43
I kao takav će se boriti za prava pazi sad Bh Hrvata koji nit su njegovo glasačko tijelo nit dijele njegovu ideologiju a zagorčavat će život , posredno i svojim istomišljenicima u Hrvatskoj, ( uništavanjem države) onima koji nisu u vrhu neoudbaške hobotnice i imaju bogatstvo u zemlji van nje. Nije li to najveći mogući apsurd.

Ma da, lik koji pokušava na sve načine reći kako nije dobro isticati da si Hrvat i kako je to primitivno sad odjednom odlazi u osinje gnijezdo i ide pomoći ugnjetavanim Hrvatima. Da nije žalosno bila bi dobra podloga za nekakvu komediju.

ivica
16-02-2014, 15:11
Ulazak HR u EU je novo djeljenje karata na političkoj sceni, totalni preokret. Tko se kako snašao? Doslovno pa sve stranke i politički prvaci se još uvjek traže u novonastaloj političkoj situaciji pa tako se i ova posjeta Milanovića može preomatrati u tom kontekstu. Milanović u MOstaru popunjava prazninu na desnici, s druge strane HDZ isključuje Davora Stira :facepalm, Tonino picula koji je onako nonšalantno otpilio Komaricu kad ga je ovaj pitao za pomoć Zagreba danas ne liči na sebe čim je dobio priliku u EU parlamentu, šušnjara povlači paralelu LGBTvsU ime obitelj sa Ravnopravnost Hrvata vs Bošnjačko proljeće/građanska Građanska BiH... o tempora o mores :bravo

Al bit će ovo dobro, rezolucija EU o federalizacji BiH je vjetar u leđa Hrvatima u BiH

galija
16-02-2014, 15:44
Mene najviše od svega zanima zašto je Milanović došao u Mostar u onom trenutku?
Znamo da njega problemi Hrvata u BIH ni najmanje ne zanimaju,tako da mu politička savjest nije mogla proraditi tek tako.
Poznajući politiku SDP-a moglo bi se reći da je posjet Mostaru u tom trenutku protivan svim njihovim svjetonazorima!
Dakle zašto?
Je li Čović odigrao brilijantno pa pozvao hrvatskog premijera da se javnost uvjeri da Hrvati nisu problem u Federaciji ....nekako kad se gleda sa strane logičnije bi bilo da je pozvao Karamarka ....srećom mudar je naš Čović...politički mudar.
Nekako mi se čini da je tim potezom pokazao bošnjačkoj strani da Hrvati nisu sami i uvukao Milanovića u tu priču....pitam se je li Milanoviću žao što je posjetio Mostar?
Hdz je u Mostaru bio spreman na nerede,Hrvati su bili spremni odgovoriti na nasilje...Čović je ovog puta bio odličan i izbjegao je prebacivanje krivnje na Hrvate...

ZGabriel
16-02-2014, 15:46
Znamo da njega problemi Hrvata u BIH ni najmanje ne zanimaju,tako da mu politička savjest nije mogla proraditi tek tako.
Poznajući politiku SDP-a moglo bi se reći da je posjet Mostaru u tom trenutku protivan svim njihovim svjetonazorima!
Dakle zašto?

po nalogu, galija. misliš da bi on sam od sebe podržao Hrvate bilo gdje?

galija
16-02-2014, 15:52
po nalogu, galija. misliš da bi on sam od sebe podržao Hrvate bilo gdje?

po čijem nalogu?

ako gledamo u svjetli Eu rezolucije..moglo bi biti kao po nalogu EU
ali ne vjerujem....nisu nam oni ipak toliko skloni da bi se direktno umješali
Jedino ostaje ta bojazan od oružanog sukoba jer je Milanović negdje rekao da je bilo na granici..nešto je spominjao pucanj..

ZGabriel
16-02-2014, 15:57
po čijem nalogu?

ako gledamo u svjetli Eu rezolucije..moglo bi biti kao po nalogu EU

vjerujem da je po njihovom nalogu. moš mislit što bi on podržao Hrvate. i ovako je izvalio par bisera u svom stilu.
ovi neredi su na granici EU. kakvi smo, takvi smo, ali sad smo dio EU.

zaba1111
16-02-2014, 21:00

Ne znam na sto mislis kad kazes da nije istina, ne citas sto je napisano, dakle od vremena kad su oni definitivno politicki porazeni, tj. odkad su izgubili potporu britanskih i ostalih zagovornika obnove Jugoslavije, odnosno odkad je Hr usla u Eu i odkad su partizani, tj njihovi sljednici JNA, porazeni i u Hagu, tada se sve promijenilo, njima nije nista drugo preostalo nego da prihvate realnost i prihvate Hr, jer druge opcije nemaju.
U tom kontekstu je i Mesic i sva podrska koju je imao, a danas vise nema, a sve ovo sto spominje Inkvizitor su tipicne ,internacionalne , lijeve nebuloze, prisutne svugdje.
Zaboravljate da je Hr na putu ka pobjedi, odnosno trajnom porazu jugo ideje i snazne tendencije poduprte i od velikih sila, morala proci kroz pregovore , a na kojima se morala dokazivati. Daleko je veca vrijdnost trajni poraz juge, nego cirilica u vukovaru, kao sto je daleko veci znacaj da danas cak i Kuljis i Index i svi lijevi glavni akteri otvoreno zagovaraju treci entitet, da se podrska Hrvatima u tome prmovira... od toga sto je josipovic spominjao konglomerat...
I na kraju, raspravljamo trebamo li podrzati ili osuditi Milanovicev dolazak u Mo, sto je meni doista suludo, jer i takav Milanovic je podrzao Hrvate , a posljedica cega je i dosad nevidjena podrska u javnosti i dosad nevjerovatni stav o muslimanskim nacionalistima, ma koliko vi negirali ocito i ma koliko vi nevjerovali da je moguce da takav Milanovic pomogne, cinjenica je da se odnos prema bh Hrvatima i upletanju Hr , znacajno promiejnio i da je to dobro i da ce sada lakse ici i svaka druga podrska.

Rodica
16-02-2014, 21:50

milanović je nazvan telefonom i savjetovan da ode. sam se ne bi toga sjetio.
znam tko ga je nazvao, ali to nije bitno, bitno je da je otišao kao premijer članice EU dati podršku svojim građanima koji su ujedno i građani EU i nad čijim se institucijama kroz koje ostvaruju svoja konstitutivna prava vrši nasilje i prijeti eskalacija međunacionalnih sukoba.
to je bio mudar potez, dakle, samo njegovo pojavljivanje u kontekstu gorenapisanog, a što on misli, kakav je premijer svojim biračima, koliko je lijevo i zna li čitati ćirilicu, za hrvate bih, građane EU, to je sasvim irelevantno u ovom slučaju.

Komari
16-02-2014, 22:15
znam tko ga je nazvao, ali to nije bitno, bitno je da je otišao kao premijer članice EU dati podršku svojim građanima koji su ujedno i građani EU i nad čijim se institucijama kroz koje ostvaruju svoja konstitutivna prava vrši nasilje i prijeti eskalacija međunacionalnih sukoba.
to je bio mudar potez, dakle, samo njegovo pojavljivanje u kontekstu gorenapisanog, a što on misli, kakav je premijer svojim biračima, koliko je lijevo i zna li čitati ćirilicu, za hrvate bih, građane EU, to je sasvim irelevantno u ovom slučaju.

Točno to.
Pravo mjesto
Pravo vrijeme
Hrvatski premijer..ma tko bio i kako se zvao. A k tome i predstavnik EU.. koja je rekla kako zamišlja BIH..
ta razliku od Amera koji su i javno rekli da podržavaju prosvjede (ako ih nisu sami i potakli) a znamo koji su ciljevi prosvjeda.

.

NorthStand
16-02-2014, 22:37
američka politika u svezi bih je katastrofalna, blagoslovili su RS, i podržali privilegirani status muslimana u federaciji koji je građen oduzimanjem prava hrvatima.

jednostavno, njima kao da odgovara ovakvo kaotično stanje, i oni ga iz nekih svojih razloga očito ne žele promjenit i dovest BiH do istinske stabilizacije.

galija
17-02-2014, 08:14

Naravno....
malo je postalo dosadno pisati jer svaki posjet Milanovića ili Josipovića u BIH izazove komentare u stilu..."oduševljenje u Herceg-Bosni".
Vrlo je jednostavno hrvatski premijer je hrvatski premijer ma tko on bio!
Uostalom nek Hrvati u Hrvatskoj izaberu dobrog i prikladnog i s njim ćemo biti oduševljeni bez navodnika

Inkvizitor
17-02-2014, 11:04
Znači na djelu je sebičnost.

Baš nas briga što on vrijeđa Hrvate i to općenito, ne zanima nas ni što se ruga s Vukovarom, što njegova milicija razbija glave hrvatskim braniteljima, što je svim svojim dosadašnjim djelovanjem pokazao da su mu Hrvati i njihovi nacionalni interesi zadnja rupa na svirali najbitnije je da je on došao k nama i ljutito nam poručio da se s Bosnom šuta već 100 godina.

Koji gard jebote, da se usereš.

Rodica
17-02-2014, 11:18
nije u pitanju sebičnost, nego isključivo politička plitkost i nerazumijevanje na strani onih koji kritiziraju hercegbosanske hrvate zato što nisu došli sa kukama i motikama na premijera zato što on vukovarcima nameće ćirilicu u drugoj državi.

hrvati herceg-bosne milanoviću ne duguju ništa niti on njima. oni svoje stavove protiv premijera i politike koju zastupa iskazuju na civiliziran i demokratski način, dakle, glasanjem za suprotnu opciju, a on diplomatski obavlja svoju dužnost za koju je izabran glasovima većine.

nema tu o nikake ljubavi nego samo političke zrelosti ljudi koji su se zatekli u mostaru kad je milanović banuo i svaka im čast na tome.

caporegime
17-02-2014, 11:30
u konačnici, dobro je što je došao u mostar ali neka nitko ne gaji iluzije da je on čovjek koji želi pomoći hrvatima u bih i koji shvaća njihove probleme.
pa on i njegova partija su inzistirali da se dijaspori a faktički najviše hrvatima u bih, onemogući pravo glasa za sabor.
da idemo u detalje sa svim dokazima iz kojih je vidljivo da mali zoki i sdp, o hrvatima u bih ne misle ništa dobro, malo bi nam bila knjiga a ne forum.

Inkvizitor
17-02-2014, 11:32
u konačnici, dobro je što je došao u mostar ali neka nitko ne gaji iluzije da je on čovjek koji želi pomoći hrvatima u bih i koji shvaća njihove probleme.
pa on i njegova partija su inzistirali da se dijaspori a faktički najviše hrvatima u bih, onemogući pravo glasa za sabor.
da idemo u detalje sa svim dokazima iz kojih je vidljivo da mali zoki i sdp, o hrvatima u bih ne misle ništa dobro, malo bi nam bila knjiga a ne forum.

Po čemu je dobro što je došao u Mostar.

caporegime
17-02-2014, 11:37
jedino to što će barem neki u muslimanskoj vrhušci i socpolitičkim elitama naivno misliti da je hrvatska tu da štiti hrvate u bih.
isto kao što bi srbi naivno mislili da će se zapada umješati, da miterand i ostali nisu javno govorili kako neće biti intervencije.
istodobno, možda da ovaj naš sjebani narod dolje isto tako pomisli da rh nije skroz digla ruke od njih pa da barem u njima ostane kakve želje za borbom.

naravno da namjera zokija nije bila disponirati svojim dolaskom i pokazati uz koga je ali iz pogrešnih zaključaka da je to bilo tako, možda dobijemo malo vremena

Inkvizitor
17-02-2014, 11:46
Znači nek se muslimani nađu uvrijeđeni pa baš nas briga. Što je i jedini "dokaz" njegom "državotvorstvu". Eto oni popizdili pa mora da je on došao nama pomoć.

To što se oni nađu uvrijeđeni svakom pizdarijom što se tiče Hrvata to samo znači da oni prema nama imaju najmanju točku ključanja dok prema Srbima npr imaju najvišu.

To je isto kao da se pitaš..a zašto oni izvlače jedinice iz Sarajeva da napadaju lašvansku dolinu i dolinu Neretve a Sarajevo im opkoljeno i Srbi ga ruše. Svak će reć..pa to nije normalno, oni nisu normalni.

Pa može zato jer je to tako.

Ne bi se trebao narod lagati i samozavaravati jer to nije put.

nek mi netko kaže koji je to Milanović, Josipović potez povukao odkad su navlasti da bi se mogao proglasiti nacionalističkim , i to ne nacionalističkim ono u pravom smislu, jer je to nemoguće u njihovom slučaju, nego barem jedan da nije čak protunacionalan.

Barem jedan primjer, pa nije valjda teško ako su takvi zabrinuti narodni lafovi.

Znači to je kompleks više vrijednosti..pazi iako on sve radi da ponizi Hrvate, kad smo mi u pitanju stat će na našu stranu. Zašto bi on to uradio. Zašto su njemu Hrvati u BiH najbitniji da se on odjednom od protunacionaliste pretvara u nacionalistu. od svih Hrvata on se eto našao baš na nama dokazivati kao Hrvat.

Što se ne pokaže kao Hrvat u Hrvatskoj..to mu je valjda prioritet, od tih ljudi ipak najviše zavisi.

To su smiješne stvari.

Tko zna zašto je došao. To je misterija. Iz njegovih riječi može svatko izvlačiti što hoće, samo se zna da Hrvate ni njihova prava nije čak niti spomenio.

caporegime
17-02-2014, 11:50
ma nisu oni napravili ama baš ništa za hrvate u bih.
ali, kad se posjet već dogodio, hrvatima nije naštetio.
sve preko toga ulazi u klasu "dobro"
zamisli da ti padne s neba 10 kuna.
nećeš se usrećit s tom ali bolja opcija nego da ti neki rahmed obunari 10 kuna iz džepa, zar ne?

Inkvizitor
17-02-2014, 12:07
Da..ali tko zna zašto je on došao..možda je došao dati podršku unitarnoj Bosni. Ili opcija da su se Hrvati Mostara spremali suprostavit paliteljima o čemu se šuškalo. Možda mu je naredila EU..ajde malo tamo štogod reci da se stvar malo smiri.

Jer nitko ne zna..sve su nagađanja.

njegove riječi o stogodišnjem šutanju sa Bih...to je 100% priča muslimanskih unitarista..ili BH unitarista nisu samo muslimani s tom pričom.

zašto ne gledati kao tako..jer je to najbliže..meni su njegove riječi zazvučale kao podrška toj opciji. To je njjihova priča..šutaju se s nama evo sto i kolko već godina . To je spika bosanskih unitarista.

A to što se kao ljute na njegov dolazak..pa možda glume da se Vlasi ne dosjete.

Sve su to teorije. Njegov dolazak može značiti i sve ali i može značiti i sve suprotno od onog što se misli. Kad je netko tako nejasan , sve su opcije u điru.

"Oduševljenje" Hrvata u BiH Milanovićem i Josipovićem mi je nalik na ono kako je Mesić levatio muslimane u Bosni. Mijesi rukama, cereka se, jede ćevape i priča im bajke. A oni u transu. Dok se jedan nije sjetio pa napiso..čekaj što mi imamo od te Mesićeve priče..jel nestalo RS, jel bolje živimo je li država jača.

Pa nije, jer kako će ti jedan klaun to dati, za to se moraš sam izboriti.

A Milanović je još veći klaun od Mesića. Još veća budala i još neodgovorniji političar.

Ako su njemu hrvatski interesi na prvom mjestu eno nek proglasi gospodarski pojas u jadranskom moru, to navodno traži čak i EU.

Ali ne, on će se nama dokazivati kao Hrvat jebote..koje su to bajke to je za nepovirovat.

caporegime
17-02-2014, 12:17
lako moguće.
ali ja gledam u konačnici što je i kako ispalo.
uopće me ne bi čudilo da mali zoki intimno stoji uz unitariste i velikobosance.
veće se pokazalo puno puta da su hrvatski konjušari guštali kad bi se netko obračunavao s nacionalnije orijentiranim pripadnicima njihovog naroda.

galija
17-02-2014, 12:35
Da..ali tko zna zašto je on došao..možda je došao dati podršku unitarnoj Bosni. Ili opcija da su se Hrvati Mostara spremali suprostavit paliteljima o čemu se šuškalo. Možda mu je naredila EU..ajde malo tamo štogod reci da se stvar malo smiri.

Mene baš zanima pozadina priče o Milanovićevom dolasku!
A priča kako Hrvati Herceg-Bosne imaju neka očekivanja od Milanovića ili od SDP-a su najobičnija smijurija ...to tebi ne smeta da uporno forsiraš te teze i nabijaš nam neki osjećaj krivnje....pa tko očekuje što? tko ideološki u Herceg-Bosni ima bilo šta zajedničko s Milanovićem?
naći ćeš dvajest ljudi ili pedest....
ali nema veze prosipat ćemo glupu priču i zamagljivati probleme Hrvata Herceg-Bosne....i još smo sebični??? ma jeli? molim te???

sagitarius
17-02-2014, 14:31
Ne bih vezivao temu o neredima u Bosni sa ovom, mada je na onoj temi već podosta rečeno o Milanovićevom posjetu Mostaru, koji po sebi nije donio spektakularnu podršku Hrvatske Hrvatima iz BiH i njihovoj borbi za ravnopravnost, ali treba znati da na prvom mjestu o tom interesu treba da brinu predstavnici ovog naroda na HNS i da kroz njega aktivno i pasivno djeluju na stanje u BiH, u širem smislu riječi.

Predstavnici hrvatskog naroda iz BiH, pod hitno bi trebali da informiraju sve ambasade u BiH o političkim zahtjevima bošnjačkih prosvjednika, odnosno onih koji stoje iza ovih prosvjeda, kao i o reperkusijama tih zahtjeva na stanje u BiH, obvezatno da upute pismo Parlamentu EU sa informacijom što se događa u BiH nakon donošenja Deklaracije, te da do maksimuma intenziviraju diplomatske kanale i kontakte kako bi se pravovremeno Europa i svijet upoznali o napadu na državu BiH, kao i prirodi i metodima tog napada, kao i političkim ciljevima onih koji iza toga stoje.

Hrvatska je sa svoje strane preko Davora Steira i naše delegacije u Parlamentu i organima EU odradila maestralan posao za Hrvate u BiH da je posljedica toga donošenje Deklaracije o BiH, koju upravo u ovim trenutcima dok ovo pišem obrazlaže Štefan Fule koji je već tu u BiH, a koja je kod Bošnjaka kad je tek obnarodovana prije desetak dana isprovocirala znak za startovanje rušilačkih prosvjeda.

U tom trenutku došao je Milanović, koji je ekspresno isprovocirao dolazak Davutoglua ni 17 sati poslije...
Sve da je Milanović dao podršku rušenju Federacije, odnosno bošnjačkim prosvjedničkim zahtjevima, a nije, njegova posjeta je tek simbol prisustva Hrvatske u BiH i ništa van toga, jer ništa van toga Milanović nije ni rekao...

Milanović nije osmišljavao svoj govor, mada je pripravio par floskula da ne ponavljam njegove bisere o šutanju itd..., koji su pomalo mazohistično zazvučali, ali hajde, znamo tko je on...
Tako da ne ispadne da je netko oduševljen tim posjetom, ali, da je karakterističan i bitan trenutak izabran, to mu se mora priznati.

Žbaničkin prostački pozdrav Hrvatskom Premijeru, izazvao je gnušanje i u određenim bošnjačkim krugovima, a pribavio mu neosporno pozitivan publicitet do mjere da se je Žbanička poslije pokajnički prekorila da nije smjela tako reagirati, a Lagumdžija mu dao "prolaznu ocjenu" za mostarski nastup...
Poslije je Žbanička poručila i Davutogluu da se goni doma, ali tu pročitanu priču je već postalo dosadno i nedosljedno slušati.

Inkvizitor
17-02-2014, 16:14
Mene baš zanima pozadina priče o Milanovićevom dolasku!
A priča kako Hrvati Herceg-Bosne imaju neka očekivanja od Milanovića ili od SDP-a su najobičnija smijurija ...to tebi ne smeta da uporno forsiraš te teze i nabijaš nam neki osjećaj krivnje....pa tko očekuje što? tko ideološki u Herceg-Bosni ima bilo šta zajedničko s Milanovićem?
naći ćeš dvajest ljudi ili pedest....
ali nema veze prosipat ćemo glupu priču i zamagljivati probleme Hrvata Herceg-Bosne....i još smo sebični??? ma jeli? molim te???

pa što je to nego očekivanja kad se kaže..jooj evo nam došao..evo državnika, šta je to nego ta priča.

sagitarius
17-02-2014, 16:22
pa što je to nego očekivanja kad se kaže..jooj evo nam došao..evo državnika, šta je to nego ta priča.

Dobro to je baš karikiranje...i tjeranje u krajnost.
Mislim da sam kvalitetno objasnio realan domet te posjete i da su u tome listom suglasni svi oni koji ozbiljno prate politiku i promišljaju stvari o toj posjeti...
Razumijem i tvoj stav da lik u biti ništa nije rekao, ali opet podcrtavam da posjeta dolazi u pravom momentu i kao takav se može tumačiti kao dobrodošla okolnost koja stavlja do znanja da je tu prisutna i Hrvatska, koja ne "zakuhava" i onako napetu situaciju nego je hajmo tako reći na određen način relaksira...

Inkvizitor
17-02-2014, 16:27
Ne bih vezivao temu o neredima u Bosni sa ovom, mada je na onoj temi već podosta rečeno o Milanovićevom posjetu Mostaru, koji po sebi nije donio spektakularnu podršku Hrvatske Hrvatima iz BiH i njihovoj borbi za ravnopravnost, ali treba znati da na prvom mjestu o tom interesu treba da brinu predstavnici ovog naroda na HNS i da kroz njega aktivno i pasivno djeluju na stanje u BiH, u širem smislu riječi.

Predstavnici hrvatskog naroda iz BiH, pod hitno bi trebali da informiraju sve ambasade u BiH o političkim zahtjevima bošnjačkih prosvjednika, odnosno onih koji stoje iza ovih prosvjeda, kao i o reperkusijama tih zahtjeva na stanje u BiH, obvezatno da upute pismo Parlamentu EU sa informacijom što se događa u BiH nakon donošenja Deklaracije, te da do maksimuma intenziviraju diplomatske kanale i kontakte kako bi se pravovremeno Europa i svijet upoznali o napadu na državu BiH, kao i prirodi i metodima tog napada, kao i političkim ciljevima onih koji iza toga stoje.

Hrvatska je sa svoje strane preko Davora Steira i naše delegacije u Parlamentu i organima EU odradila maestralan posao za Hrvate u BiH da je posljedica toga donošenje Deklaracije o BiH, koju upravo u ovim trenutcima dok ovo pišem obrazlaže Štefan Fule koji je već tu u BiH, a koja je kod Bošnjaka kad je tek obnarodovana prije desetak dana isprovocirala znak za startovanje rušilačkih prosvjeda.

U tom trenutku došao je Milanović, koji je ekspresno isprovocirao dolazak Davutoglua ni 17 sati poslije...
Sve da je Milanović dao podršku rušenju Federacije, odnosno bošnjačkim prosvjedničkim zahtjevima, a nije, njegova posjeta je tek simbol prisustva Hrvatske u BiH i ništa van toga, jer ništa van toga Milanović nije ni rekao...

Milanović nije osmišljavao svoj govor, mada je pripravio par floskula da ne ponavljam njegove bisere o šutanju itd..., koji su pomalo mazohistično zazvučali, ali hajde, znamo tko je on...
Tako da ne ispadne da je netko oduševljen tim posjetom, ali, da je karakterističan i bitan trenutak izabran, to mu se mora priznati.

Žbaničkin prostački pozdrav Hrvatskom Premijeru, izazvao je gnušanje i u određenim bošnjačkim krugovima, a pribavio mu neosporno pozitivan publicitet do mjere da se je Žbanička poslije pokajnički prekorila da nije smjela tako reagirati, a Lagumdžija mu dao "prolaznu ocjenu" za mostarski nastup...
Poslije je Žbanička poručila i Davutogluu da se goni doma, ali tu pročitanu priču je već postalo dosadno i nedosljedno slušati.

Opet ta priča..digao je paru muslimanima. Šta to znači..ništa.

Oni ne mogu ni benignije stvari svarit..tako su se već navikli da izgovaraju Republika Srpska bez nekih grimasa dok na pojam Herceg Bosne koji je ustvari neutralan i ne znači ništa osim verzija pojma.. Bosna i Hercegovina, dobijaju bijesne napadaje..to bar što se tiče simbolike naziva.

Stvar je u tome da se tu želi vidit ono što želiš vidit a ne što je stvarnost.

Nepojmljivo mi je, da on, koji nikad nije pokazao ikakav interes za Hrvate odjednom brani interese Hrvata u BiH . Ne vjerujem u to kao što ne vjerujem da alkoholičar može držati predavanja o štetnosti alkohola. Može kao čovjek koji je upoznao štetnosti alkohola ali shvaćaš što želim reći.

Ne vjerujem da netko tko se ponaša kao on ima taj osjećaj.

Uostalom ako smo mi neki hrvatski integralisti..mada će se reć..ma kakvi integralisti..eto ti se našo integrirat Hrvate..ali ajde, valjda bi se tog čovjeka trebalo gledat u toj prizmi a ne parcijalno. Jer smo onda isti kao oni što su govorili..nama je Mesić dobar i šta nas briga za tamo neke Hrvate u Bih, to nije naša stvar.

Dok hrvatski branitelji i logoraši leže u komi jer im milicija i sinovi Sao krajinskih vojnika razbijaju glave po vukovarskim zgradama a da on šuti kao što i šuti kad simpatizer tzv Krajine zakolje dvojicu Hrvata a znao je se derati ko jarac kad je par četničke omladine dobilo šamare, on i drug mu sa Pantovčaka..onda meni "podrška" od takvog lika ne treba i pišam na nju.

Da mi on brani hrvatske interese u Bih, toliko očajan nisam. Svatko ima svoje. Kome je nek bude.

I znam za onu priču, nije bitno, prema vani trebaju bit svi isti. Da, al mi nemamo tu nit da bez obzira tko je na vlast, da je vanjska politika uvijek ista i uvijek prati nacionalne interese. Mi to nemamo niti smo mi Francuska, Britanija il Njemačka...a nismo ni Srbija tako da u tu opciju sumnjam.

Niti kažem da je ga trebalo dočekati jajima i zvižducima, ali ne treba ni radit nešto velebno.

Inkvizitor
17-02-2014, 16:29
Dobro to je baš karikiranje...i tjeranje u krajnost.
Mislim da sam kvalitetno objasnio realan domet te posjete i da su u tome listom suglasni svi oni koji ozbiljno prate politiku i promišljaju stvari o toj posjeti...
Razumijem i tvoj stav da lik u biti ništa nije rekao, ali opet podcrtavam da posjeta dolazi u pravom momentu i kao takav se može tumačiti kao dobrodošla okolnost koja stavlja do znanja da je tu prisutna i Hrvatska, koja ne "zakuhava" i onako napetu situaciju nego je hajmo tako reći na određen način relaksira...

karikiranje u čemu.

Posjeta može bit u pravom momentu samo za koga, to je pitanje. da se ne ponavljam, njegove riječi su bile precrtane od bosnounitarista..s Bosnom se napucava itd..da se ne ponavljam..

sagitarius
17-02-2014, 16:34
Inkvi, dobro je ba.
To je to.
To se zna i ne treba, bar ne meni, te neke stvari crtati.
Ne radimo mi Hrvati iz BiH ništa "velebno", ne dajemo nikakav odijum toj posjeti, nego je stavljamo u politički kontekst, koji je u tom trenutku ta posjeta imala.
E sad, kako to zvuči, možda nije svaki termin ispravno pogođen, može biti, pa razumijem tvoju intervenciju u tom smislu, ali nitko nema iluzija o tome tko je Milanović, za Boga miloga...

Inkvizitor
17-02-2014, 16:37
Možeš ti pričati što hoćeš..ali to je abolicija njega kao političara. Što je to nego abolicija. zaboravit ćemo sve što je radi..jer vidi ovo.

To je i nedosljednost i sve što uz to ide.

sagitarius
17-02-2014, 16:37

Jebo te, pa praviš od nas ovdje degene, kao da smo ručicama tapšali :evo nam došo presjednik...
To je to.
Nije to nikakva priča i ne znam što ti nije uostalom jasno pa da goniš mak na konac..., jedino ako si u startu protiv te posjete uopće...:D

Inkvizitor
17-02-2014, 16:43
Jebo te, pa praviš od nas ovdje degene, kao da smo ručicama tapšali :evo nam došo presjednik...
To je to.
Nije to nikakva priča i ne znam što ti nije uostalom jasno pa da goniš mak na konac..., jedino ako si u startu protiv te posjete uopće...:D

Posjeta manje više..bio je već nedavno u Zap. Hercegovini kad je izgledao kao vojnik koji je zalutao na neprijateljski teritorij pa uhapšen.

No generalno mislim da on niti njegova stranka, niti ta politika može donijeti išta dobroga Hrvatima generalno a najmanje Hrvatima u BiH.

Pa da stoput dođe.

Lik cijelu svoju vidljivu političku karijeru gleda kako će sjebat Hrvate. Nedavno je dao izjavu da do pojave NDH nije bilo masovnih zločina na rasnoj i etničkoj osnovi u Europi.

Mislite što hoćete i razumim ja što ti hoćeš reć ali ovo je rasprava i nema ljutnje.

galija
17-02-2014, 16:54
Možeš ti pričati što hoćeš..ali to je abolicija njega kao političara. Što je to nego abolicija. zaboravit ćemo sve što je radi..jer vidi ovo.

To je i nedosljednost i sve što uz to ide.

ma da...baš je abolicija:kava

i tko kaže da on brani interese Hrvata u BIH?
i opet tko to od njega očekuje...
već smo jednom vodili neku sličnu raspravu....kao šta će vam pare od Milanovića....
a nikako ne želiš shvatiti da hrvatska država sufinancira neke projekte Hrvata u BIH....I ako će npr.sveučilište opstat uz pomoć hrvatske države onda je to vrijedno
bez obzira koji hrvatski premijer potpisao nalog...
ali eto mi smo sebični
s tom pričom si mi sličan urbanim ljevičarima:018...galamit ćemo malo o nedojebanoj umjetnici Žbanićki...a pravi razolg posjeta....koga brigaju tamo neki Hrvati

sagitarius
17-02-2014, 16:56
Posjeta manje više..bio je već nedavno u Zap. Hercegovini kad je izgledao kao vojnik koji je zalutao na neprijateljski teritorij pa uhapšen.

No generalno mislim da on niti njegova stranka, niti ta politika može donijeti išta dobroga Hrvatima generalno a najmanje Hrvatima u BiH.

Pa da stoput dođe.

Lik cijelu svoju vidljivu političku karijeru gleda kako će sjebat Hrvate. Nedavno je dao izjavu da do pojave NDH nije bilo masovnih zločina na rasnoj i etničkoj osnovi u Europi.

Mislite što hoćete i razumim ja što ti hoćeš reć ali ovo je rasprava i nema ljutnje.

Naravno.
Stvari treba diskutirati i normalno je da naš mediteranski temperament ponekad uzme danak pred racionalnim...
Ali poznajemo se dobro i nema nikakvog zla u ovoj prići.
Konačno svi smo na istoj strani, pa onda gledamo što nam ide u prilog, a što je vala i kontra...

Generalno nema kukurikavcima abolicije, niti bilo kojem od njihovih ministara, jednako kao ni njihovom Premijeru.
Usrali su motku do kragne i to je završena prića.
Koliko željno čekam izbore u BiH, vjeruj mi da istom snagom i željom čekam i izbore u Hrvatskoj.

Stvarno neke stvari se konačno moraju dovesti pod Božje zakone.
No danas u BiH stvari su takve kakve jesu i treba animirati ne samo Hrvatsku, ili EU nego i cijeli svijet da sagledaju farsu koju Bošnjaci rade.

Svima je jasno, a ako nije onda bi trebalo biti da je ta politika odigrala više sinkroniziranih rola na više različitih teza, koje su gotovo deceniju i pol davali rezultate kod MZ i to na prvom mjestu kroz ulogu žrtve, koja treba da baštini jedina sveopću pravdu, unatoč pokoljima koje je činila tzv. A BiH nad druga dva naroda i za čije zločine je tek u zadnjih par godina krenula istraga, pa sve do realiziranja početnih faza velikobošnjačkih pretenzija majoriziranjem Hrvata u Federaciji, što je brižljivo umotavano u oblande nesavršenog Ustava i kroz odluke visokih predstavnika koji su defilirali kroz BiH, uopće nerazumijevajući situaciju na terenu, stereotipno dajući za pravo bošnjačkoj strani, zatvarajući oči pred nadirućim zlom, koje je ovih dana isplivalo na površinu i eskaliralo.

To je krik kojeg treba netko da kaže, da izgovori.
I ti i ja odlično znamo da to nisu niti Milanović niti Josipović.
Oni tog kapaciteta nemaju.

Ali dostatno je da ne stoje na putu vociranju ovakvih stvari pred EU.
Tu su u trenutku čak i "bili", odnosno bio je Milanović...
Kud ćemo više...

crni bombarder
17-02-2014, 20:41
Vjerojatno zato sto nitko drugi ni ne dolazi.

Tko se od hrvatskih politicara uopce bori za BiH Hrvate? Tonino Picula, jebote, njega je bosnjacka politika uzela na zub, jebeni Tonino Picula. Jer je samo prozborio da su prava Hrvata u BiH ugrozena.

Nitko od takozvanih desnih politicara u Hrvata, niti vodi brigu o Hrvatima u BiH, niti ih nesto puno tangira. HDZ kao da i na postoji...

Ljudi se hvataju za slamku, makar to bio i Milanovic.

Ne krivim ja njega, vec takozvane domoljube. Samo znaju srati, kenjati, pametovati, a nigdje nijednog sa konkretnim ucincima.

crni bombarder
17-02-2014, 20:45
Uostalom, Hrvati ne trljaju zadovoljno rukama zbog Milanovica, vec zbog histericnih bosnjackih reakcija.

Sta Milanovic zeli, nitko ne zna, sta moze svi znamo, ne moze nista jer nije sposoban za nista, ali histeriziranje bosnjackih unitarista zbog Milanoviceve posjete, neprocjenjivo je.

Pa ko da postoji vise od 3 Hrvata koji vole Dodika, nego cista ljubav iz interesa.

Tako je i sa Milanovicem.

crni bombarder
17-02-2014, 20:52

Baš nas briga što on vrijeđa Hrvate i to općenito, ne zanima nas ni što se ruga s Vukovarom, što njegova milicija razbija glave hrvatskim braniteljima, što je svim svojim dosadašnjim djelovanjem pokazao da su mu Hrvati i njihovi nacionalni interesi zadnja rupa na svirali najbitnije je da je on došao k nama i ljutito nam poručio da se s Bosnom šuta već 100 godina.

Koji gard jebote, da se usereš.

Pa ne znam, mozemo to i sa druge strane gledati, koliko Hrvata iz Hrvatske boli neka stvar sto je Podunavlje dobijeno tek nakon sto se odustalo od Herceg Bosne?

Jako malo, ako takvih i ima.

Tudjman se sa Srbima kusurao BH Hrvatima. Mislim, ruzna je ovo prica, ne volim takve podjele, ali cinjenice su cinjenice. Mozda je i BiH Hrvatima vise dopizdilo da budu zadnja rupa na svirali.

Prepolovljen broj jebote, i jos ih u Hrvatskoj gledaju preko neke stvari, Bosanci.

Nije ta sebicnost pocela u Herceg Bosni, Hrvati iz Herceg Bosne su zivote polagali za Vukovar, dok je vecina Hrvatske sjedila po podrumima, iz Hercegovine i Bosne su dragovoljci isli braniti vrata Hrvatske. Ali kad je trebalo braniti Hrvate u Lasvanskoj dolini, nigdje nikoga.

Komari
17-02-2014, 22:02
Ti Inkvi nikako da sjvatiš da je Hrvatska članica EU..
i gledaj taj Milanovićev odlazak dolje kroz tu prizmu.

Valjda je jasno da on dolje ne bi otišao da mu nije naloženo da kao hrvatski premijer ode dolje i pokaže se i time pošalje Bošnjama poruku da im naum neće proć jerbo će EU štitit svoje građane dolje pošto 99 posto Hrvata ima HR putovnicu a time su praktički i građani EUa.

Kritizirat odlazak je pokazatelj čisto skučena vidika. Sasvim je svejedno u ovom slučaju kako je ime premijeru. Poruka je odaslana.

K tome je meni ko kec na destku došla i ona tupača Jasmisla. Počelo se napokon javno propitkivat kome i zašto HAVC daje našu lovu.

.

galija
17-02-2014, 22:10
Prepolovljen broj jebote, i jos ih u Hrvatskoj gledaju preko neke stvari, Bosanci.

Nije ta sebicnost pocela u Herceg Bosni, Hrvati iz Herceg Bosne su zivote polagali za Vukovar, dok je vecina Hrvatske sjedila po podrumima, iz Hercegovine i Bosne su dragovoljci isli braniti vrata Hrvatske. Ali kad je trebalo braniti Hrvate u Lasvanskoj dolini, nigdje nikoga.

Ne triba bit nepravedan...ginuli su i Vukovarci na Kupresu!
S ostalim se slažem.....nije sebičnost počela u Herceg-Bosni...niti sebičost uopće postoji u Herceg-Bosni.
I danas se na Vukovar gleda kao na svetinju...ali zato prosječan Hrvat nema pojma o nama ovamo niti ga zanima...

zaba1111
18-02-2014, 00:24
Po čemu je dobro što je došao u Mostar.

Šta sad ćemo do besvjesti ponavljat zašto je dobro što je došao, a mi s druge strane odgovarat na to i ko zadnji odustane pobjednik.
Već ti je 7-8 puta na nekoliko tema odgovoreno zašto je dobro to što je došao u Mostar, ne znam o čemu se radi , dakle poslana je politička poruka, dočekan je kao demokratski izabran, prvi čovjek države bez koje nas ne bi bilo u BIH i bez čijih financijskih i ostalih potpora ni danas ne bi uspjeli održati standard, a samim time ni stanovništvo.
Dosad smo imali konkretnu materijalnu potporu, a odnedavno i političku podršku, što je dalo i konkretne rezultate, sad ako ti ne vidiš da su brojni Josipovićevi i Milanovićevi pohodi kod bh Hrvata doprinjeli općoj promjeni klime, da se do jučer u medijima zagovarala neprijateljska propaganda dok se danas podupire izravno treći entitet, da i kreteni poput picule danas zagovaraju treći entitet... ako ti ne vidiš da je to nešto onda ti jednostavno ili ne vidiš ili ne pratiš i ne zanimaju te bh Hrvati ili ti uopće ne znaš što hoćeš. Mi nikad nismo imali problem sa Hr u konkretnoj mterijalnoj potpori, negu upravo u ovome , percepciji i nedostatku političke potpore, a što je , unatoč ogromnoj materijanoj potpori dovelo toga da se formiraju suludi pokreti tipa MI SAMI, da je zbog istih razloga i tvoj omiljeni kolumnist Raspudić tada podržavo otvoreno te budalaše i sad kad smo i to pitanje riješili tebi je to ništa jer se on tebi ne sviđa i jer njegova stranka ima drugi ideološki program.

I ne znam o kakvom oduševljenjeu govoriš, sve je ovo logičan i očekivan slijed događaja o kojem sam pisao i prije 4-5 godina , a da je prisutno zadovoljstvo zbog konkretnog događaja to je naravno istina, kao što je prisutno i svaki put kad moja država čini dobre stvari za moj narod.

Ćirilica je potpuno druga tema koja sama po sebi, a pogotovo u kontekstu u kojem se zakon donosio, uopće ne mora značiti nesklnost i neprijatejstvo prema državi.

Inkvizitor
18-02-2014, 00:29
Pa ti ništa i ne radiš osim što ponavljaš izlizane frazetine i svoje vlastite konstrukcije, koje si sam stvorio, od kojih većina nema veze sa stvarnošću i što se mene tiče možeš ih ponavljati koliko god puta hoćeš.

zaba1111
18-02-2014, 00:32
Pa ne znam, mozemo to i sa druge strane gledati, koliko Hrvata iz Hrvatske boli neka stvar sto je Podunavlje dobijeno tek nakon sto se odustalo od Herceg Bosne?

Jako malo, ako takvih i ima.

Tudjman se sa Srbima kusurao BH Hrvatima. Mislim, ruzna je ovo prica, ne volim takve podjele, ali cinjenice su cinjenice. Mozda je i BiH Hrvatima vise dopizdilo da budu zadnja rupa na svirali.

I onda dođu nekakvi desničari razočarani u narod jer narod bira loše i jer si dozvoli da bude izmanipuliran i oni nemaju razumjevanje kako to da svi nisu takopametni kao oni i onda, nakon desetljeća aktvinog praćenja politike , aktivnog sudjelovanja u raspravama, na kraju imamo ovoliku količinu elemerntarnog političkog neznanja o vlastitom narodu i istoj temi .
I sad očekivati da narod sve zna, kao da je politika banalna stvar , jednostavna i lako razumljiva, a ne najkompleksnije zanimanje na svijetu, to ogu samo hrvataski desničari.

zaba1111
18-02-2014, 00:39
Pa ti ništa i ne radiš osim što ponavljaš izlizane frazetine i svoje vlastite konstrukcije, koje si sam stvorio, od kojih većina nema veze sa stvarnošću i što se mene tiče možeš ih ponavljati koliko god puta hoćeš.
Da te ne znam ja bih vjerovatno postavio pitanje " koje su to izlizane frazetine i konstrukcije koje sam sam stvorio" , međutim, budući da znam da bi odgovrio kako nema smisla odgovarati jer mi je već sve rečeno, ali ja ne prihvaćam... kao što i inače odgovaraš u takvim situacijama, kad se od tebe traži konkretan odgovor, a odgovor je nemoguće dati ...i moram priznati fora ti nije bila loša, ali se več davno potrošila.

Inkvizitor
18-02-2014, 00:45
Čovjek koji uvijek zaobilazi konkretne odgovore, pa kao nekada društveno-politički radnik valja frazetine po špranci i to par njih sa raznim varijacijama meni predbacuje da izbjegavam konkretne odgovore )))

zaba1111
18-02-2014, 00:51
Ovo me podsjetilo na rasprave o zdravstveno odgoju sa zadojenim SDP sljedbenicima, kad više ništa suvislo nisu imali za reći onda im je argument bio da koja je država bolja Švedska ili HR, naravno da su ukupno bolje SAD , Švedska i NJemačka, međutim po pitanju konkretnih problema vezanih za seksualnost bolja je HR jer tako govore činjenice i statistika, ista stvar je ovdje, činjenice i statistika govore da je Milanovićev dolazak bio koristan iako je on generalno loš premijer i mi za njega ne bi nikad glasali iako je u ovom konkretnom slučaju bio koristan.

zaba1111
18-02-2014, 00:52
Čovjek koji uvijek zaobilazi konkretne odgovore, pa kao nekada društveno-politički radnik valja frazetine po špranci i to par njih sa raznim varijacijama meni predbacuje da izbjegavam konkretne odgovore )))

Jesam ti reko!

crni bombarder
18-02-2014, 12:07
Ne triba bit nepravedan...ginuli su i Vukovarci na Kupresu!

Eh, 90% njih su ionako Vukovarci porijeklom iz Hercegovine i Bosne.

Imas pun net svjedocenja pripadnika HV-a koji sa nekakvom nelagodom svjedoce o tome da su bili na Uskoplju, Rami, kao da su isli u pljackaske pohode a ne braniti svoj narod. To ja ne razumijem, srame se sto su isli braniti svoj narod. Dopustili su Hadzihafizkurcima da im nabiju kompleks agresora. Zasto Hrvati tako malo sebe cijene, nikada mi nece biti jasno.

Ali proslost, ajde, sadasnjost je takva kakva je. Nazalost, ispada da Milanovic bolje poteze vuce od hrvatske desnice, nebitno sto je smusen, nebitno sto on uopce nema namjeru uraditi ono sto mu bosnje imputiraju, poslao im je jasnu poruku koju su savrseno razumjeli, Hrvatska stoji iza BiH Hrvata. Mozda on to i nije htio, osobno, emotivno, uciniti... ali to mu je obveza.

Ulaskom Hrvatske u EU, Hrvatska je dobila priliku pokazati od sake do lakta i bosnjama i Srbima. Srbima nece, jer su srbofili i Milanovic i Josipovic, da ne govorim da je pola vlade srpske narodnosti, ali bosnjama ocito hoce.

Humphrey
18-02-2014, 12:19

Imas pun net svjedocenja pripadnika HV-a koji sa nekakvom nelagodom svjedoce o tome da su bili na Uskoplju, Rami, kao da su isli u pljackaske pohode a ne braniti svoj narod. To ja ne razumijem, srame se sto su isli braniti svoj narod. Dopustili su Hadzihafizkurcima da im nabiju kompleks agresora. Zasto Hrvati tako malo sebe cijene, nikada mi nece biti jasno.

Ali proslost, ajde, sadasnjost je takva kakva je. Nazalost, ispada da Milanovic bolje poteze vuce od hrvatske desnice, nebitno sto je smusen, nebitno sto on uopce nema namjeru uraditi ono sto mu bosnje imputiraju, poslao im je jasnu poruku koju su savrseno razumjeli, Hrvatska stoji iza BiH Hrvata. Mozda on to i nije htio, osobno, emotivno, uciniti... ali to mu je obveza.

Ulaskom Hrvatske u EU, Hrvatska je dobila priliku pokazati od sake do lakta i bosnjama i Srbima. Srbima nece, jer su srbofili i Milanovic i Josipovic, da ne govorim da je pola vlade srpske narodnosti, ali bosnjama ocito hoce.

Upravo Milanović i politika ove države u zadnjih 14 godina govore tim ljudima kako nisu tamo branili svoj narod nego sudjelovali u konglomeratu loših politika.

To isto im govore za stvaranje i obranu nekadašnje RH.

Inkvizitor
18-02-2014, 12:36
Jesam ti reko!

jesi zaba

A sad mi..ako ti nije problem, nabroji koji se to političari i koji to mediji u Hrvatskoj zalažu za treći entitet

Inkvizitor
18-02-2014, 12:40

Pa nije baš to sve tako. Ima na netu takvih svjedočenja ali ima i to da bi se Mostar i lijeva obala do Stoca oslobodili i sad bili pod hrvatskim nadzorom bez HV-a a o polovini livanjskog polja, Grahovu, Glamoču, Drvaru da i ne govorim.

U svim tim postovima pa i u tovm ima zrno kontradiktornosti. Milanović je smušen, nema nacvionalni osjećaj ali će eto braniti interese Hrvata u Bih kao da su mu jedino oni oni dragi i mili Hrvati. Svi drugi mu Hrvati ne valjaju, samo mu oni valjaju. Možda je i tako.

sagitarius
18-02-2014, 14:30
I onda dođu nekakvi desničari razočarani u narod jer narod bira loše i jer si dozvoli da bude izmanipuliran i oni nemaju razumjevanje kako to da svi nisu takopametni kao oni i onda, nakon desetljeća aktvinog praćenja politike , aktivnog sudjelovanja u raspravama, na kraju imamo ovoliku količinu elemerntarnog političkog neznanja o vlastitom narodu i istoj temi .
I sad očekivati da narod sve zna, kao da je politika banalna stvar , jednostavna i lako razumljiva, a ne najkompleksnije zanimanje na svijetu, to ogu samo hrvataski desničari.

U našem društvu općenito pomalo je sporno kako se definira desnica, naime, da li je riječ o konzervativnim standardima i normama koje se uzimaju kao temelj progresa, dakle demokršćanski temelji ili se kao temelj s druge strane uzima nasljeđena nomenklatura iz prethodnog sustava sa socijaldemokratskom ikonografijom kao ikebanom retrogradnog i svojevrsnog povratka, a kao antipod desnici, pa prema tome "ljevica".

Ako ovako posmatramo stvari onda je bjelodano jasno da je desnica autentičniji izraz hrvatskog društva, nego li je to lijeva strana od Centra, koji po mom skromnom mišljenju predstavlja virtualnu kategoriju u Hrvata...

Ne bih se mogao složiti da desnica predstavlja politički blok "razočaran u narod", koji eto bira loše, ma ne, takva kvalifikacija je ravna političkom samoubojstvu čak i uz predpostavku da si bio ironičan.
Jasno je da je desnica imala svoje uspone i padove i da je u jednom vremenu izgubila povjerenje birača koji su ih kaznili ne glasujući za njih.
Mnogo smo puta ne samo mi na ovom forumu nego inače mogli čitati i slušati uzroke pada desnice i u dosta verzija zapaziti i stanovite turbulencije u ovom bloku stranaka, koje su donosile raskol pa i neželjene dijaloge i kritike.
Nitko ne očekuje od naroda da sve zna i da svaki građanin bude informiran u rangu političara, konačno to je i nemoguće i hrvatsku desnicu ne sačinjava gomila diletanata i nerazumnih likova nekakvog polusvijeta, pa da na rečeni način tretira i izgrađuje politički stav.

Nemogu se složiti s ocjenom da to očekivanje da narod sve zna i da svaki građanin bude političar, predstavlja bilo koje polazište, bilo koji legalni stav ili dio bilo koje deklaracije hrvatske desnice.
To bi se moralo debelo potkrijepiti da bi imalo validnost i vjerodostojnost.

zaba1111
18-02-2014, 14:33
jesi zaba

A sad mi..ako ti nije problem, nabroji koji se to političari i koji to mediji u Hrvatskoj zalažu za treći entitet

Davor Stier u Eu parlamentu o federalizaciji, Tonino Picula u eu parlamentu o decentralizaciji na nacelima federalizma, Ruza Tomasic u eu pralamentu... niz tekstova u medijima, navodimbsamo najzanimljivije, Jutarnji, Vecernji, Index, Kuljis, Kasapovic... gotovo da nema pojedinacnog teksta koji je protiv ravnopravnosti Hrvata na nacelu federalizma , nema pojedinacnog teksata koni podrzava muslimanski nacionalizam pod plastom graduanstva,... jedini su jos ostali hr desnicari, izgubljeni u vremenu, koji smatraju da je Treci entitet projekt SANUa i da je to korak ka uspostavi Jugoslavije na vidovdan ove godine.

zaba1111
18-02-2014, 14:40
Sagitarius, govorio sam o"desnicarima" sa ovog foruma, a slicni su im nazalost i mnogi drugi koji se sami tako oslovljavaju. Dakle da ne idemo i velike teorije najbolje je spustiti se na konkretan slucaj, citirani forumas je jedan od najrazocaranijih sudionika na forumu u "takav" hrvatski narod, a onda na kraju imamo onakav post koji je slika i prilika notornog neznanja... i nazalost to je precesto slika i prilika onih koji se deklariraju kao desni, domoljubi...

Inkvizitor
18-02-2014, 14:43
Davor Stier u Eu parlamentu o federalizaciji, Tonino Picula u eu parlamentu o decentralizaciji na nacelima federalizma, Ruza Tomasic u eu pralamentu... niz tekstova u medijima, navodimbsamo najzanimljivije, Jutarnji, Vecernji, Index, Kuljis, Kasapovic... gotovo da nema pojedinacnog teksta koji je protiv ravnopravnosti Hrvata na nacelu federalizma , nema pojedinacnog teksata koni podrzava muslimanski nacionalizam pod plastom graduanstva,... jedini su jos ostali hr desnicari, izgubljeni u vremenu, koji smatraju da je Treci entitet projekt SANUa i da je to korak ka uspostavi Jugoslavije na vidovdan ove godine.

nabrojio si dva tri desničara i između njih Piculu i to je sve što imaš za nabrojit.

A sad mediji

da vidimo što kaže Jutarnji..

http://www.jutarnji.hr/komentar-davora-butkovica-pravi-problem-bih-je-sto-ne-postoji-kao-drzava----/1164464/

Bosna i Hercegovina, nažalost, jest država kakvu njeni narodi ne žele (Bošnjaci u ovom obliku, Srbi uopće, a Hrvati nisu u potpunosti sigurni što žele niti se to usude reći). Bosnu i Hercegovinu potrebno je stoga redefinirati; kako administrativno, čime bi se omogućilo da državna uprava počne djelovati, tako i dubinski politički: tu mislimo na drukčiji državni i društveni dogovor između Bošnjaka, Hrvata i Srba, pri čemu je inzistiranje na trećem, hrvatskom entitetu strateški pogrešno, jer vodi još većoj dezintegraciji Bosne i Hercegovine.

idemo dalje..Slobodna Dalmacija

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/235997/Default.aspx

Hrvatski entitet nije rješenje za BiH

Ivo Josipović..treći entitet nije rješenje

http://www.24sata.hr/svijet/sto-dogovorite-prihvatit-cemo-ali-treci-entitet-nije-rjesenje-322977

Novi list i ostale "sve" medije koji podržavaju treći entitet neću ni tražit

Dakle, očito je ono što sam rekao, da pričaš napamet i da govoriš svoje želje, temeljene na vrlo krhkim i slabim temeljima...ili najčešće..na ničemu.

Btw Denis Kuljiš ti i ne piše o trećem entitetu, ili ako je, onda je to samo usput kad govori da je BiH neodrživa a to ti nije od jučer nego već odavno..odkad ga Dodik plaća..

ti samo nisi upoznat s nekim stvarima

Inkvizitor
18-02-2014, 14:48
Sagitarius, govorio sam o"desnicarima" sa ovog foruma, a slicni su im nazalost i mnogi drugi koji se sami tako oslovljavaju. Dakle da ne idemo i velike teorije najbolje je spustiti se na konkretan slucaj, citirani forumas je jedan od najrazocaranijih sudionika na forumu u "takav" hrvatski narod, a onda na kraju imamo onakav post koji je slika i prilika notornog neznanja... i nazalost to je precesto slika i prilika onih koji se deklariraju kao desni, domoljubi...

A čega si ti primjer..

NorthStand
18-02-2014, 15:13
dobro, te komunističke debile koji hodočaste po partizanskim obljetnicama pored toliko časnijih trenutaka naše povijesti, ne treba ni citirat. jer dobro se zna, da je njihvoa ideologija i temeljna nit vodilja, prilagođavanje svijetskim trendovima a ne hrvatskim nacionalnim potrebama! ta bagra, danas je jednako lojalna Europskoj Uniji kao što je bila Jugoslaviji, jednog dana kada kihne EU, i kad se oformi opet tko zna kakav projekt oni će opet i tom projektu fanatično služit, jer su bagra bez trunke časti i nacionalnog identiteta, takve hrvate ne treba ni doživljavat ko hrvate jer njihovo javno djelovanje ni nije usmjerno u interesu hrvata, već u interesu globalne te pogotovo regionalne politike i raznih interesa drugih naroda i država!

to za mene reko sam milion puta ni nisu Hrvati, i upravo takvi idiot galem da je Tito najveći Hrvat svih vremena, a idiot nije ni bio Hrvat niti je išta napravio za interes ovog naroda i ove države. i sada se obazirat što takvi pričaju, oni su talog prošlosti, i u toj prošlosti će i ostati odnosno istrunuti! Hrvatska je slobodna od njihovog komunizma, a uskoro će biti slobodna i od njihovog "socijaldemokratizma".

Inkvizitor
18-02-2014, 15:14
.dobro, te komunističke debile koji hodočaste po partizanskim obljetnicama pored toliko časnijih trenutaka naše povijesti, ne treba ni citirat. jer dobro se zna, da je njihvoa ideologija i temeljna nit vodilja, prilagođavanje svijetskim trendovima a ne hrvatskim nacionalnim potrebama! ta bagra, danas je jednako lojalna Europskoj Uniji kao što je bila Jugoslaviji, jednog dana kada kihne EU, i kad se oformi opet tko zna kakav projekt oni će opet i tom projektu fanatično služit, jer su bagra bez trunke časti i nacionalnog identiteta, takve hrvate ne treba ni doživljavat ko hrvate jer njihovo javno djelovanje ni nije usmjerno u interesu hrvata, već u interesu globalne te pogotovo regionalne politike i raznih interesa drugih naroda i država!

to za mene reko sam milion puta ni nisu Hrvati, i upravo takvi idiot galem da je Tito najveći Hrvat svih vremena, a idiot nije ni bio Hrvat niti je išta napravio za interes ovog naroda i ove države. i sada se obazirat što takvi pričaju, oni su talog prošlosti, i u toj prošlosti će i ostati odnosno istrunuti! Hrvatska je slobodna od njihovog komunizma, a uskoro će biti slobodna i od njihovog "socijaldemokratizma".

To su ti isti koji podržavaju hrvatski..treći entitet..o čemu pričamo.

crni bombarder
18-02-2014, 16:25
Ja samo kazem, Milanovic je dosao, di je Karamarko, di su vrli domoljubni politicari, di je jebeni HDZ?

15 godina se jebeni HDZ nije udostojio ni treci tv kanal formirati, jedini koji o tome govori je Ivo Miro Jovic, a i on nestao... bitno da Covic vilu od par milijuna eura sagradi.

To da Hrvati i jednog klosara Milanovica docekuju kao dobru vijest, govori samo o dnu dna na kojem se nalazi domoljubna Hrvatska. Cime se oni bave? formiranjem koalicija.

Nabijem ih na kurac, dok god se bave svojim guzicama.

Inkvizitor
18-02-2014, 16:30
Ja samo kazem, Milanovic je dosao, di je Karamarko, di su vrli domoljubni politicari, di je jebeni HDZ?

15 godina se jebeni HDZ nije udostojio ni treci tv kanal formirati, jedini koji o tome govori je Ivo Miro Jovic, a i on nestao... bitno da Covic vilu od par milijuna eura sagradi.

To da Hrvati i jednog klosara Milanovica docekuju kao dobru vijest, govori samo o dnu dna na kojem se nalazi domoljubna Hrvatska. Cime se oni bave? formiranjem koalicija.

Nabijem ih na kurac, dok god se bave svojim guzicama.

Nije da ih branim ali eno ti zaba nabraja desničare kad ga ja pitam koji to lijevi političari podržavaju Hrvate u BiH. :rofl

Karamarko je nedavno nedavno bio u Mostaru.

Uopće ih ne branim jer se zna što je i tko je bio Sanader i cijeli HDZ ali oni trenutno nisu vlast pa i ne mogu puno.

sagitarius
18-02-2014, 18:55

Mada si zvučao općenito, dozvoljavam da sam te pogrešno razumio, što je ipak do tebe i dosta nejasnog posta na kojeg sam ti se referirao, a i nije neka velika teorija znati da generaliziranje nije poželjno vršiti čim ima podosta izuzetaka.

Bilo kako bilo, osječam se desničarem demokršćanskog opredjeljenja, pa sam reagirao kako sam to učinio jer sam se osjetio na određen način prozvanim...što dakako ni tebi ni meni neosporava pravo na različita mišljenja...:D

zaba1111
18-02-2014, 22:35
nabrojio si dva tri desničara i između njih Piculu i to je sve što imaš za nabrojit.

A sad mediji

da vidimo što kaže Jutarnji..

http://www.jutarnji.hr/komentar-davora-butkovica-pravi-problem-bih-je-sto-ne-postoji-kao-drzava----/1164464/

Bosna i Hercegovina, nažalost, jest država kakvu njeni narodi ne žele (Bošnjaci u ovom obliku, Srbi uopće, a Hrvati nisu u potpunosti sigurni što žele niti se to usude reći). Bosnu i Hercegovinu potrebno je stoga redefinirati; kako administrativno, čime bi se omogućilo da državna uprava počne djelovati, tako i dubinski politički: tu mislimo na drukčiji državni i društveni dogovor između Bošnjaka, Hrvata i Srba, pri čemu je inzistiranje na trećem, hrvatskom entitetu strateški pogrešno, jer vodi još većoj dezintegraciji Bosne i Hercegovine.

idemo dalje..Slobodna Dalmacija

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/235997/Default.aspx

Hrvatski entitet nije rješenje za BiH

Ivo Josipović..treći entitet nije rješenje

http://www.24sata.hr/svijet/sto-dogovorite-prihvatit-cemo-ali-treci-entitet-nije-rjesenje-322977

Novi list i ostale "sve" medije koji podržavaju treći entitet neću ni tražit

Dakle, očito je ono što sam rekao, da pričaš napamet i da govoriš svoje želje, temeljene na vrlo krhkim i slabim temeljima...ili najčešće..na ničemu.

Btw Denis Kuljiš ti i ne piše o trećem entitetu, ili ako je, onda je to samo usput kad govori da je BiH neodrživa a to ti nije od jučer nego već odavno..odkad ga Dodik plaća..

ti samo nisi upoznat s nekim stvarima

Pa i nisam detaljno upoznat i ne stignem i nemam ni interesa pratiti doslovno sve, a ni nema potrebe pratiti sve, ovo što upratim je sasvim dovoljno da razumno zaključim da je došlo do promjene trenada, do promjene stava i promjene odnosa i prema muslimanima kao doživotnim žrtvama i prema Hrvatima kao dežurnim krivcima. Moguće da si ti to sve shvatio doslovno , ali čini mi se da sam i rekao "gotovo svi", znači ipak nisu svi , u pravu si, ima još pokoji koji iznosi stavove koji nam ne pašu, pri tome ne mislim na Butkovićev tekst jer je on prilično dobro postavlja stvari, govori o bošnjačkim liderima kao glavni krivcima, o bošnjačkom proljeću, o njihovim centralističkim težnjama u negativnom tonu... i iako smatra da Treći nije dobro rješenje, što smatraju i mnogi drugi koji nisu nužno protiv nas, treći je samo jedna od opcija koju i ja podržavam, taj tekst prilično usmjerev vodu na naš mlin.
Uglavnom ako ti još uvijek ne vidiš promjenu u promjenu u političkom rječniku i političkoj potpori prema bh Hrvatima i Bih općenito, ako ne vidiš ogromnu promjenu u hr medijima, ako ne vidiš da BH Hrvate obilaze Predsjednik i premijer kao nikad do sad, ako ne vidiš da sve političke stranke od krajnje lijevo pa do krajnje desno podržavaju decentralizaciju na ključnom mjestu tj, u eu parlamentu( zaboravio sam prije spomenuti Vujanića) onda ti ni ja ne mogu u tome pomoći, po meni je čak i na ovom forumu dovoljno o tome rečeno da to svatko , više ili manje upućen, može razumjeti.

zaba1111
18-02-2014, 22:41
A čega si ti primjer..

Ja sam primjer svega i svačega, uglavnom ničega se ne stidim u svom životu, ako si na to mislio, a što se tiče foruma na njima uglavnom reagiram na vrijeđanje mog naroda, na gluposti koje potencijalno štete mom narodu i ako vidim da je netko neupućen, a ja mu mogu pomoći... što se tiče foruma u zadnjih 5-6 godina od kad pišem, nema ni jednog napisanog teksta koji bi maknuo, kojeg bi se postidio i koji danas djeluje promašeno!

Inkvizitor
18-02-2014, 23:07
Pa i nisam detaljno upoznat i ne stignem i nemam ni interesa pratiti doslovno sve, a ni nema potrebe pratiti sve, ovo što upratim je sasvim dovoljno da razumno zaključim da je došlo do promjene trenada, do promjene stava i promjene odnosa i prema muslimanima kao doživotnim žrtvama i prema Hrvatima kao dežurnim krivcima. Moguće da si ti to sve shvatio doslovno , ali čini mi se da sam i rekao "gotovo svi", znači ipak nisu svi , u pravu si, ima još pokoji koji iznosi stavove koji nam ne pašu, pri tome ne mislim na Butkovićev tekst jer je on prilično dobro postavlja stvari, govori o bošnjačkim liderima kao glavni krivcima, o bošnjačkom proljeću, o njihovim centralističkim težnjama u negativnom tonu... i iako smatra da Treći nije dobro rješenje, što smatraju i mnogi drugi koji nisu nužno protiv nas, treći je samo jedna od opcija koju i ja podržavam, taj tekst prilično usmjerev vodu na naš mlin.
Uglavnom ako ti još uvijek ne vidiš promjenu u promjenu u političkom rječniku i političkoj potpori prema bh Hrvatima i Bih općenito, ako ne vidiš ogromnu promjenu u hr medijima, ako ne vidiš da BH Hrvate obilaze Predsjednik i premijer kao nikad do sad, ako ne vidiš da sve političke stranke od krajnje lijevo pa do krajnje desno podržavaju decentralizaciju na ključnom mjestu tj, u eu parlamentu( zaboravio sam prije spomenuti Vujanića) onda ti ni ja ne mogu u tome pomoći, po meni je čak i na ovom forumu dovoljno o tome rečeno da to svatko , više ili manje upućen, može razumjeti.

Ma nisi ti upoznat s ničim nego lupaš napamet.

Pitao sam te da navedeš jedan tekst iz medija ili izjavu političara kojim se podržava treći entitet za kojeg si napisoa da ga svi navedeni podržavaju, pa nisi bio u stanju nego bacaš te fraze tipa..očito je, tko to ne vidi, nedvojbeno je, ako ti ne vidiš i slične dosadne gluposti koje ne znače ništa.

Šta to znači podržavaju decentralizaciju..pa to su općenite fraze koje nisu od jučer niti su došle sa ovom vlašću, opet frazetine koje mogu značit sve i ne moraju značit ništa.

To je sve što imaš u prilog svojim teorijama.

Zato drugi put manje prdi i ne optužuj ljude, konkretno mene, da ništa ne razumijem, da sam priglupi desničar koji ništa ne vidi jer očito da ti lupaš stvari bez pokrića i ne možeš svoje teorije potkrijepiti ničim opipljivim.

zaba1111
19-02-2014, 00:02
U studiju su sjedili Miroslav Tuđman (HDZ) i novinarka Višnja Starešina, a iz Bruxellesa javio se Tonino Picula (SDP). I odmah se, iz prve, osjetilo da sva tri gosta znaju o čemu govore, ali čudo je postalo još i veće kad se, po drugi put u istom danu, složila ljevica i desnica. Čudo neviđeno na posvađanoj i razmrvljenoj hrvatskoj političkoj sceni! Najprije je Karamarko u intervjuu Hrvatskom radiju pohvalio Milanovićev posjet Mostaru, a onda se Picula najvećim dijelom složio s ocjenama Tuđmana i Starešine o tome kako iza prosvjeda u BiH stoje bošnjačke unitarističke pretenzije koje žele dokinuti federalni koncept.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/karamarko-pohvalio-milanovica-picula-podrzao-tudmana-920352

Žarko Puhovski: Jasmila Žbanić je bošnjačka nacionalistkinja!
slika

Žarko Puhovski ipak nije pokazao toliku sklonost "temperamentnoj" redateljici jer ga njen nastup podsjeća na "nacionalistički ispad".

- To je prostački tip govora i njena reakcija pokazuje bošnjački nacionalizam. On itekako postoji, ali ima tu privilegiju da ga Bošnjaci izražavaju kao građanski bunt. Sve u svemu, premijer je imao puno pravo doći u Mostar, posebno ako je pozvan i Jasmila Žbanić nije imala pravo reagirati na taj način - smatra Puhovski

A kako je izgledao početak antibirokratske revolucije? Pa upravo ovako. Miloševiću su smetali "autonomaši" u Vojvodini pa je dao da se kamenuje zgrada njihove "kantonalne" administracije u Novom Sadu, smetali su mu Albanci, pa je poslao jurišne odrede da im oduzmu bilo kakve prerogative, kao što sad bošnjačka falanga pokušava u Mostaru, nakon što su u Bihaću zapalili kuću predsjednika SDA, koji je s familijom morao pobjeći u Hrvatsku
A onda se svi staloženo mogu posvetiti ustavnim promjenama. Koje su nužne. A kako god da se provedu, Željko Komšić nestat će, grehota onog njegova kursa, ali on nema nikakav demokratski legitimitet - kao marioneta, jalijaški Karadžoz, izabran je od Lagumdžijinih esdepeovaca ne bi li se napakostilo Hrvatima i delegitimiralo etničku trodiobu vlasti..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kuljis-kako-se-svadjamo-oko-bosne--internet-sevdah-reunion/727030.aspx

Ukidanje kantona i entiteta - može biti isključivo u nacionalnom interesu Bošnjaka koji predstavljaju relativnu većinu u državi i kontroliraju glavni grad Sarajevo
Uostalom, uspostavom trećeg entiteta podjela na kantone postala bi suvišna i oni bi se u tom slučaju doista mogli ukinuti. U tom bi scenariju BiH umjesto sadašnjih 14 imala samo pet vlada (tri entitetske, jednu u distriktu Brčko i jednu federalnu na razini države) - čime bi u velikoj mjeri bili ispunjeni i neki od osnovnih zahtjeva prosvjednika.

http://www.jutarnji.hr/je-li-bosna-i-hercegovina-sada-spremna-za-treci--hrvatski-entitet-/1164908/

Što se tiče političara, ni Dragan Čović ni Martina Raguž ni Slaven Raguž ni Jelena Lovrić ni Zvonko Jurišić ni Lijanović ni katolička crkva u BiH... nikad nisu spomenuli treći entitet, a to nikako ne znči da su oni naši neprijatelji niti da jesu protiv trećeg entiteta niti da ako i jesu protiv da nam žele zlo, a svi oni odreda su za decentrealiziranu BiH kontra unitarne , jednako kao i ovi u eu parlamentu, političari ne govore stvari direktno, ali ako imaš Premijera u kritičnom trenutku na kritučnom mjestu, ako imaš predsjednika koji te obilazi 10 puta , ako sve političke stranke na ključnom mjestu , u eu parlamentu, govore upravo ono što ti želiš, ako nema nijednog razumnog razloga da te oni ne podržavaju,...onda sa priličnom sigurnošću možeš predpostaviti da imaš njihovu podršku, možda ti nama želiš reći da to je prilično sigurno, ali da to nije 100%, da nije to?

galija
19-02-2014, 09:04

Sad ga i ti pretjera...nije ti došlo uopće do velike promjene.Nego je bošnjačka politika toliko zajebla stvar pa su problemi Hrvata postali preočiti da bi se šutjelo o tome.
I kad uzmeš u obzir neku promjenu stava u EU naspram problema u BIH....onda je jasno da su se ovi "naši" samo malo prilagodili.
Dakle samo šminka....nikakve ozbiljne promjene.Što se tiče trećeg tu ne očekujem ni podršku Hdz-a a kamo li Sdp-a.
Hrvati u BIH moraju naučiti i naučili su koristiti "mrvice" ...mi moramo opstati.
Nabijanje krivnje s Vukovarom ili pretučenim braniteljima je:down.....čak i nemam pravu rič za to.
Hrvati u Hrvatskoj imaju pravo birati....mi nemamo...zato su nama i mrvice dobre
spomenu inkvi integralizam....svakako al u oba smjera

sagitarius
19-02-2014, 11:06
Što se tiče političara, ni Dragan Čović ni Martina Raguž ni Slaven Raguž ni Jelena Lovrić ni Zvonko Jurišić ni Lijanović ni katolička crkva u BiH... nikad nisu spomenuli treći entitet, a to nikako ne znči da su oni naši neprijatelji niti da jesu protiv trećeg entiteta niti da ako i jesu protiv da nam žele zlo, a svi oni odreda su za decentrealiziranu BiH kontra unitarne , jednako kao i ovi u eu parlamentu, političari ne govore stvari direktno, ali ako imaš Premijera u kritičnom trenutku na kritučnom mjestu, ako imaš predsjednika koji te obilazi 10 puta , ako sve političke stranke na ključnom mjestu , u eu parlamentu, govore upravo ono što ti želiš, ako nema nijednog razumnog razloga da te oni ne podržavaju,...onda sa priličnom sigurnošću možeš predpostaviti da imaš njihovu podršku, možda ti nama želiš reći da to je prilično sigurno, ali da to nije 100%, da nije to?

E dobro, Zaba.
Dakle, nije točno ovo što si rekao za Dragana Čovića, Martina Raguža, Katoličku Crkvu u BiH...
U tom smislu ti idu kontraargumenti.

Dragan Čović
http://www.hercegovina.info/vijesti/vijesti/bih/dragan-covic-mostar-je-stolni-grad-hrvata-sarajevo-bosnjaka-a-banja-luka-srba-bez-dogovora-idemo-u-kaos-top-news
Kardinal Puljić
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kardinal-vinko-puljic-zagovara-osnivanje-treceg-hrvatskog-entiteta-u-bih/413034.aspx
Martin Raguž
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Martin-Raguz-Moguc-treci-entitet-15196.html

Nadalje ti pada kompletna konstrukcija.
Nakon jučerašnje posjete Štefana Fulea BiH i nakon njegove izjave može se zaključiti da u pregovorima nije, kako se očekivalo po osnovi Deklaracije o BiH koju je donio Parlament EU, da će biti naklonjen hrvatskim pregovaračima.
Kako znaš ti pregovori su propali i nemožemo sa sigurnošću tvrditi da nam je i EU (mislim na Hrvate) posebice nešto naklonjena kako dalje zaključuješ...
Ne bih se složio s tobom niti po ovom pitanju.

Inkvizitor
19-02-2014, 11:10
Nabijanje krivnje s Vukovarom ili pretučenim braniteljima je:down.....čak i nemam pravu rič za to.
a

oprosti galija gdje si ti vidjela da netko nabija krivnju Hrvatima BiH zbog Vukovara i pretučenih branitelja.

Rodica
19-02-2014, 12:19
joj, zaba, sad ga i ti malo pretjera...
istina da se sve glasnije priča o ugroženosti hrvata u bih i velikobošnjačkim pretenzijama, da su se upregnule kojekakve hrvatske "eminentne" medijske prostitutke kako bi bacili malo svjetla na sve što se zbiva sa EU dijasporom, ali nije to nikakva podrška hrvatskoj eventualno teritorijalnoj samostalnosti i samoodlučivanju, budimo realni!

to što oni ponekad zasviraju, to je sve samo da mečka igra, ali da ne grize. sve je to u svrhu umirivanja hrvata kako će se o njima brinuti i skrbiti u buduće, (jovanović u mostaru) ali u sklopu jedinstvene bih i/ili sadašnje federacije.
ići će se na izmjene zakona i ustava, riješit će se sejdić-finci, dakle, sve u smjeru stvaranja mesićeve građanske bih i konačno pristupanje eu.
nikakvi nacionalni i teritorijalni preustroji za sadašnju hrvatsku vladajuću strukturu, a ni onu buduću, ne dolaze u obzir.
financijska i moralna skrb (prosit će na nas u EU kao cigo na sakato dite) i ništa više.
bilo kakav pokušaj osamostaljenja će se dočekati na nož i spriječiti preko vladajućih, što ucjenama, što pritiscima, što lovom...

nitko se ne oduševljava milanovićevim posjetom mostaru, više je to naslada zbog toga što su muslimani pop*** nego što itko normalan misli da se on i politika koju zastupa okrenuli za 180 stupnjeva.
kao građani eu, beha hrvati kojima je prijetio međunacionalni sukob sa bošnjacima zbog orkestriranih divljaka iz reda "protestanata", time su dobili na značaju i priznanju i to je to.

sagitarius
19-02-2014, 15:33
joj, zaba, sad ga i ti malo pretjera...
istina da se sve glasnije priča o ugroženosti hrvata u bih i velikobošnjačkim pretenzijama, da su se upregnule kojekakve hrvatske "eminentne" medijske prostitutke kako bi bacili malo svjetla na sve što se zbiva sa EU dijasporom, ali nije to nikakva podrška hrvatskoj eventualno teritorijalnoj samostalnosti i samoodlučivanju, budimo realni!

to što oni ponekad zasviraju, to je sve samo da mečka igra, ali da ne grize. sve je to u svrhu umirivanja hrvata kako će se o njima brinuti i skrbiti u buduće, (jovanović u mostaru) ali u sklopu jedinstvene bih i/ili sadašnje federacije.
ići će se na izmjene zakona i ustava, riješit će se sejdić-finci, dakle, sve u smjeru stvaranja mesićeve građanske bih i konačno pristupanje eu.
nikakvi nacionalni i teritorijalni preustroji za sadašnju hrvatsku vladajuću strukturu, a ni onu buduću, ne dolaze u obzir.
financijska i moralna skrb (prosit će na nas u EU kao cigo na sakato dite) i ništa više.
bilo kakav pokušaj osamostaljenja će se dočekati na nož i spriječiti preko vladajućih, što ucjenama, što pritiscima, što lovom...

nitko se ne oduševljava milanovićevim posjetom mostaru, više je to naslada zbog toga što su muslimani pop*** nego što itko normalan misli da se on i politika koju zastupa okrenuli za 180 stupnjeva.
kao građani eu, beha hrvati kojima je prijetio međunacionalni sukob sa bošnjacima zbog orkestriranih divljaka iz reda "protestanata", time su dobili na značaju i priznanju i to je to.

Super post, vrlo smislen i razložan, moja intervencija je da nema ništa od "građanske" BiH ( čitaj "unitarne").
Činjenica je postojanje RS, entitet kojeg Srbi mogu izgubiti samo krvlju i ratom i u federaciji neće ići sa građanštinom "mesićevskog tipa" u prijevodu stvaranja bošnjačkog entiteta na uštrb hrvatske konstitutivnosti i poslušnosti malih hrvatčića bez adekvatnog i oštrog odgovora...

zaba1111
19-02-2014, 15:52
Ne razumijem o kojem pretjerivanju se radi, činjenice su takve kakve jesu, činjenica može biti samo činjenica.
A činjenica o kojoj ja govorim ovdje ima nekoliko dana je ta da je Milanovićev dolazak u Mostar bio koristan i dobar i da to treba pozdraviti, a druga činjenica o kojoj govorim je da se odnos prema BiH Muslimanima i bh Hrvatima značajno promijenio, a za one koji to ne vide sam dodao nekoliko primjera koji to potvrđuju, kao npr to da je zbog odnosa u medijima kakav je bio prije, da se čak bio formirao politički pokret koji je kao takav izašao na izbore i koji je na svojoj fb stranici govorio da nam je RH neprijatelj, RS prijetelj, a tu listu je podržavao i Raspudić, danas to više nitko ne spominje, čak im je i neugodno, dalje sam naveo niz tekstova iz lijevih medija koji pišu povoljno za nas... dakle činjenica je da su se stvari promijenile.

Činjenica je i da sve hrvatske stranke, zajedno sa SDPom u eu parlamentu govore isključivo ono što nam odgovra, a što je dalo svoj doprinos u rezoluciji o fedealizaciji BiH.

Činjenica je da je to tek korak, ali je to prvi korak u dobrom smjeru, sve dosad je išlo u krivom smjeru...
Dakle nitko ne govori niti misli da će nam itko sutra izboriti entitet, tako da ne znam odkud vam takve ideje, a što potvrđuju i sagitariusovi linkovi u kojima stoji da ni Čović ni Raguž ni Kardinal ne zagovaraju otvoreno i nedvosmisleno treći entitet, gotovo da se ne razlikuju od Piculine federalizacije i ravnopravnosti..

Meni je doista drago kad se netko zauzme za bilo koga ako osjeti da je uzdrman, međutim, iako to podržavam jer to govori pozitivno o vama kao ljudima, mislim da to ipak nije potrebno, Inkvizitor je stari i iskusni borac i nije ovo njega toliko poljuljalo.

zaba1111
19-02-2014, 15:55
Budući da je ovo navijački forum, samo bih dodao još jednu stvar, kad je najpoznatiji BBB Macko bio gost na TVu rekao je da oni nemaju stranku i da je njihova jedina stranaka HR, tako da bih pozvao sve da se ugledaju na Macka i da na prvo mjesto stave HR i hr narod.

sagitarius
19-02-2014, 16:19
Ne razumijem o kojem pretjerivanju se radi, činjenice su takve kakve jesu, činjenica može biti samo činjenica.
A činjenica o kojoj ja govorim ovdje ima nekoliko dana je ta da je Milanovićev dolazak u Mostar bio koristan i dobar i da to treba pozdraviti, a druga činjenica o kojoj govorim je da se odnos prema BiH Muslimanima i bh Hrvatima značajno promijenio, a za one koji to ne vide sam dodao nekoliko primjera koji to potvrđuju, kao npr to da je zbog odnosa u medijima kakav je bio prije, da se čak bio formirao politički pokret koji je kao takav izašao na izbore i koji je na svojoj fb stranici govorio da nam je RH neprijatelj, RS prijetelj, a tu listu je podržavao i Raspudić, danas to više nitko ne spominje, čak im je i neugodno, dalje sam naveo niz tekstova iz lijevih medija koji pišu povoljno za nas... dakle činjenica je da su se stvari promijenile.

Činjenica je i da sve hrvatske stranke, zajedno sa SDPom u eu parlamentu govore isključivo ono što nam odgovra, a što je dalo svoj doprinos u rezoluciji o fedealizaciji BiH.

Činjenica je da je to tek korak, ali je to prvi korak u dobrom smjeru, sve dosad je išlo u krivom smjeru...
Dakle nitko ne govori niti misli da će nam itko sutra izboriti entitet, tako da ne znam odkud vam takve ideje, a što potvrđuju i sagitariusovi linkovi u kojima stoji da ni Čović ni Raguž ni Kardinal ne zagovaraju otvoreno i nedvosmisleno treći entitet, gotovo da se ne razlikuju od Piculine federalizacije i ravnopravnosti..

Meni je doista drago kad se netko zauzme za bilo koga ako osjeti da je uzdrman, međutim, iako to podržavam jer to govori pozitivno o vama kao ljudima, mislim da to ipak nije potrebno, Inkvizitor je stari i iskusni borac i nije ovo njega toliko poljuljalo.

Naravno, treba pročitati linkove koje sam dao i vidjeti da imenovane osobe govore upravo izravno o trećem entitetu.

Tako Čović kaže: Da bi bila postignuta istinska ustavna ravnopravnost tri konstitutivna naroda, ističe Čović u intervjuu Srni, osim institucionalne, potrebna je i teritorijalna ravnopravnost.
"Za mene je pravo rješenje - četiri federalne jedinice koje bi apsolutno pomogle da riješimo pitanje i Federacije BiH i funkcioniranja BiH" - objašnjava on.
( distrikt Brčko, RS, BR i HRHB).

Naravno prijevod nije potreban i za sve drugo što diplomatskim riječnikom govore hrvatski čelnici i vjerski poglavari,ne samo Kardinal nego i Biskupi Komarica i Radko Perić pogotovu, a što treba isčitati i dakako razumjeti a vrlo jednostavno proguglati, samo ukazuje da u BiH postoji jasno indentificiran stav i hrvatskih političara biranih večinskom voljom ovog naroda i predstavnika katoličke Cerkve.
Interesantno je da su stavovi apsolutno indentični...
Međutim, treba biti toliko razuman i shvatiti da je razlika što to znači govoriti o trećem entitetu, reperkusijama i efektima, a što raditi na tome.

Kritizerstvo nije put, to je zasigurno, jednako kao i defetizam, ali razumijevanje dubine problema Hrvata iz BiH nije prića o Trećem entitetu, nego nešto posve drugo...
U ovom trenutku kada bošnjačka strana ruši federalne odnose sa Hrvatima ukidajući županije kao zadnji bastion nekakvog hrvatskog institucionalnog osiguranja, prića o trećem entitetu zapravo samo škodi.
Stoga mi nije jasno ovoliko inzistiranje na tome što je i kada je tko rekao nešto, a vidjeli smo da je toga bilo mnogo, o trećem entitetu, što je apsolutno kontraproduktivno posebice sad dok se vrše i vršili pregovori i dok se događa što se događa na političkoj sceni u BiH.

Zanimljivo je u svakom slučaju svako mišljenje i viđenje.
Ako bismo gledali kvalitetu potpore BiH Hrvatima, tu su Inkvi i Rodica posve u pravu, to su argumenti koji se ne obaraju općim teorijama, jer situacija u BiH nije za teoretiziranja nego za brzog i racionalnog delanja i brzih zdravih misli... i u konačnom, drago mi je da nitko od nas nije uzdrman, nikakvim događanjima, pričama i insinuacijama i da smo svi čvrsto na nogama i čiste glave.
Svakako da pozitivne vibracije doprinose općem optimizmu da F BiH neće, unatoć svemu, svim teškim mješanim navlačenjima, trudu i negiranju kojekakvih čimbenika biti unitarna.

zaba1111
19-02-2014, 16:40
I sta sad sagitarius meni objasnjava sto je diplomatski jezik i politicki rjecnik, ali da samo to treba razumjeti,... sagitarius nekoliko stranica prije ili na jednoj od slicnih tema je govorim upravo tim rijecima , to govorim i kad kazem da covic i ostali takodjer koriste diplomatski jezik, a da to ne znaci da su protiv treceg i da nam zele zlo, mislim dajte ljudi nemojte me zajebavat, je li se ovdje raspravlja s ciljem suvislog zakljucka ili je ovo verbalno nadmetanje gdje je sve dozvoljeno...

Uglavnom da zakljucim ono o cemu sam poceo, dolazak Milanovica u Mostar treba pozdraviti, u hr medijima se promijenio trend iz negativnog u pozitivan i politicka scena iz hr je otvoreno na nasoj strani i postoje naznake da se i kod mz pocela dogadjati promjena, na sto najvise ukazuje rezolucija.
Ako netko ima sto za suprotstaviti ovim tezama i zeli raspravljati, izvolite. Ali samo da se ne ponavljamo, ustvari mislim da se vise ni nema sto reci.

Inkvizitor
19-02-2014, 16:43
Ja sam dao linkove gdje se zorno vidi, tko hoće da vidi naravno, da nema nikakve podrške trećem entitetu iz tih lijevoliberalnih krugova u politici i medijima, niti je može biti. Jer to nije politika od jučer do danas, to je politika kontinuiteta, to je zacrtana politika odavno. Dao sam i link gdje jedna od dvije glavne institucije u Hrvatskoj institucije govori da treći entitet nije rješenje. Moglo bi se još naći toga ali i ovo je dovoljno. Tko hoće da vidi, vidi, tko neće džaba bi bilo i sto linkova.

Od te struje koja je nedržavotvorna u svojoj srži, samo naivčina, da ne upotrjebim težu riječ, može očekivati nešto za Hrvate Bih koji su njima u većini ideološka suprotnost.

To što oni ponekad daju neke neodređene i dvosmislene izjave, iz kojih se kao iz šolje za kavu isčitava ono što se želi isčitat, to je drugi par rukava.

ta spika ide otrpilike ovako..Bosna je zamršena, BiH je složena, postoje dva entiteta, ništa ne funkcionira, stanje je loše ali nipošto treći entitet jer bi to išlo prema daljoj dezintegraciji BiH pa prvo pero Jutarnjeg čak i piše da treba na području cijele Bih a ne samo na području nekog hrvatskog entiteta uspostaviti ravnopravnost Hrvata, pa nastavlja, to jednako naravno važi i za Srbe i Bošnjake što je tipična spika unitarista iz Sarajeva.

Pa šta je to nego unitaristička priča sa mantrom o jednakopravnosti na cijelo teritoriju Bih.

Pa to isto pričaju i Lagumdžija i Komšić

Nema izjave, ne može je nitko naći, da je ima stavili bi je..gdje ova politička elita zagovara hrvatsku jedinicu kako se god to zvalo u Bih. Jedino je Vesna Pusić to dovodila u mogućnost, neku mogućnost ako bi se ovo ako se ne bi ono.

To su sve tlapnje i to je gatanje. Jedino konkretno što je bilo to je rezolucija EU i zalaganje većinom zastupnika desnog bloka u Eu parlamentu kojoj se prikrpao Piucula dok drugi lijevi Eu parlamentarci iz Hrvatske šute. Ni zucnuli nisu

Što se Picula ( koji je dok je ministrovao onako otpilio biskupa Komaricu) tu prikrpao meni je misterij.

Od te lijeve falange BiH Hrvati nemaju što očekivat. Njima je hrvatski nacionalizam protivnik bilo gdje i..u Hrvatskoj, u Bih, svuda..pa ne znam zašto bi im hrvatski nacionalizam bio protvnik u Hrvatskoj a miljenik u BiH. To nikakve logike nema.

Rodica
19-02-2014, 16:49
A činjenica o kojoj ja govorim ovdje ima nekoliko dana je ta da je Milanovićev dolazak u Mostar bio koristan i dobar i da to treba pozdraviti,

pa to nitko ne spori. čovjek ga nazvao i rekao mu da ode, da bi to bilo značajno za beha hrvate i on otišao.
postupak je ok, a što je rekao ili mislio pri tom, i sama tvrdim da je irelevantno U TOM MOMENTU.
a kasnije ćemo vidjeti...

a druga činjenica o kojoj govorim je da se odnos prema BiH Muslimanima i bh Hrvatima značajno promijenio, a za one koji to ne vide sam dodao nekoliko primjera koji to potvrđuju, kao npr to da je zbog odnosa u medijima kakav je bio prije, da se čak bio formirao politički pokret koji je kao takav izašao na izbore i koji je na svojoj fb stranici govorio da nam je RH neprijatelj, RS prijetelj, a tu listu je podržavao i Raspudić, danas to više nitko ne spominje, čak im je i neugodno, dalje sam naveo niz tekstova iz lijevih medija koji pišu povoljno za nas... dakle činjenica je da su se stvari promijenile.

e tu pretjeruješ. odnos medija, odnosno, piskarala tipa butkovića i ostalih, ne znači ništa. to su kurve koje pišu za pare ono što se naredi iz banskih dvora.
nikad ništa nisu promijenili niti potakli svojim pisanjem osim nevjerojatne količine mržnje prema beha hrvatima, tako da im se sadašnje posipanje pepelom i prokazivanje velikobošnječke politike koja je na tragu velikosrpske, odbija od čitatelja jer su ih odgajali godinama tako da je beha mala jugoslavija gdje su hrvati ubijali male muslimane u ratu, šurovli sa srbima i koju sada hoće dokrajčiti.
ništa se nije promijenilo kod čitalačke publike po tom pitanju.

drugo, imam osjećaj da milanović qrca ne kuži. misli onako kako mu se kaže da misli, čovjek nema pojma što se istinski dešava, zato su mu izjave nedefinirane.
ja isto nisam sklona vjerovati da nam misli išta loše, daleko od toga, ali isto tako, neće se upregnuti ukoliko eu prestane sa slanjem pozitivnih signala jer ni oni nisu načistu što je najbolje.
on je indiferentan kad je u pitanju naša budućnost, ali ne i naši glasovi. s tim treba biti oprezan.

a glede pehara (jel na njega misliš?) i nina i politike koju su zastupali u vremenu o kojem govoriš, pokazuje samo koliko su licemjerni jer ni sadašnji njegovi frendovi, pusić i milanović, ne misle ništa više dobrog trećem entitetu nego li je jandroković mislio herceg-bosni, ali, eto, njihovi su grijesi manji jer se za njih podrazumijeva da ne vole "naciojonaliste", dok se za jandrokovića i hdz očekuje da krv pišaju za našu stvar.

mislim, tko god imalo razmišlja o takvom načinu razmišljanja i djelovanja, može zaključiti koliko je to plitko razmišljanje.
naravno, ako nije u pitanju nešto drugo.
jedna priča za javnost i raju, a drugo djelovanje u pozadini...
mislim, nekakvi krediti i kalkulacije za buduće političko djelovanje u hb, podrška vladajućih iz hrvatske i slično...
vidjet ćemo kako će se stvari odvijati. hdz se vraća na velika vrata, neće komunisti vladati do vijeke vijekova..

ma to sad govore svi eu političari koji je nekog qrca kuže u beha stanje.

sve je to ok, ali mislim da su hrvati zbog te "naknadne pameti" i dosadašnjih propusta, svih ovih godina jako puno izgubili.
mi moramo shvatiti da će hrvatska raditi što joj se naloži u eu bez obzira što to beha hrvatima donijelo.
i to je sva poanta mog pisanja.

zaba1111
19-02-2014, 17:10
Kad bi gledali iskljucivo po tomu kriteriju da tko je otvoreno za Treci da nam je samo taj prijatelj onda mi nemamo ni jednog prijatelja, onda su neprijatelji i Covic i Raguz i Kardinal jer rjecnik im je prilicno svima slican.
Da se Milanovic kao osoba promjenio to nitko ne misli, ali su se promjenile okolnosti, nema vise onih koji nas guraju u Jugoslaviju, nema vise pregovora s Eu, glasovanje dijaspre je rijeseno konsenzusom tako da Milanovic i ostali nemaju politickog interesa biti protiv bh Hrvata, bez pritisaka iz vana nema nikakvog logicnog objasnjenja zasto bi ijedna politika iz Hr bila na strani Bosnjaka na ustrb Hrvata, ma sto tko od njih pojedinacno mislio, jer ovdje se ne radi o pojedincima , nego o drzavnoj politici iza koje stoje kakve takve institucije. A da su te institucije uvijek podrzavale opstanak Hrvata u BiH, a sto je vrhovni cilj, je neosporno kao i da je taj angazman bio znacajan pa i sudbonosan u svih ovih 22 godine bez obzira na pooitiku koja je bila na vlasti.

zaba1111
19-02-2014, 17:57
sve je to ok, ali mislim da su hrvati zbog te "naknadne pameti"
i dosadašnjih propusta, svih ovih godina jako puno izgubili.
mi moramo shvatiti da će hrvatska raditi što joj se naloži u eu
bez obzira što to beha hrvatima donijelo.
i to je sva poanta mog pisanja.

Nitko ne kaze da gamad i dalje nije gamad, zato i pisem o tome kako je nasa najveca pobjeda to sto im nije drugo preostalo do prihvatiti Hr kao cinjenicu i to sto su dovedeni u situaciju da raditi protiv Hr znaci raditi protiv sebe.

splicho343
19-02-2014, 18:05
Čisto mazanje očiju i politička varka.
Dovoljno je pogledat šta su u ovih par godina učinili od Hrvatske.
Po mom mišljenju oni će svakako prestić HDZ u krađi. Samo što su SDP-ovci puno spretniji i lukaviji lupeži.
Završit će nam na kraju čitava država u koncesiju ili privatizaciju.

Inkvizitor
19-02-2014, 18:14
Kad bi gledali iskljucivo po tomu kriteriju da tko je otvoreno za Treci da nam je samo taj prijatelj onda mi nemamo ni jednog prijatelja, onda su neprijatelji i Covic i Raguz i Kardinal jer rjecnik im je prilicno svima slican.
Da se Milanovic kao osoba promjenio to nitko ne misli, ali su se promjenile okolnosti, nema vise onih koji nas guraju u Jugoslaviju, nema vise pregovora s Eu, glasovanje dijaspre je rijeseno konsenzusom tako da Milanovic i ostali nemaju politickog interesa biti protiv bh Hrvata, bez pritisaka iz vana nema nikakvog logicnog objasnjenja zasto bi ijedna politika iz Hr bila na strani Bosnjaka na ustrb Hrvata, ma sto tko od njih pojedinacno mislio, jer ovdje se ne radi o pojedincima , nego o drzavnoj politici iza koje stoje kakve takve institucije. A da su te institucije uvijek podrzavale opstanak Hrvata u BiH, a sto je vrhovni cilj, je neosporno kao i da je taj angazman bio znacajan pa i sudbonosan u svih ovih 22 godine bez obzira na pooitiku koja je bila na vlasti.

To su naravno notorne gluposti jer kao prvo nije na kardinalu da vodi brigu o tome, pa čak da je i tako, njega mogu razumjeti jer vjerovatno postoji strah da bi nastajanjem hrvatskog entiteta, oni Hrvati koji ne bizavršili u njemu, imali grdan problem kao što ih danas imaju Hrvati u tzv RS , ono malo što ih ima.

Ne znam za Raguža, ali Čović je nekoliko puta rekao da je put za BiH federalizacija, što je isto jednako hrvatski entitet.

S druge strane imaš Butkovića prvo i najplaćenije pero Jutarnjeg i EPH koji zagovara muslimansku unitarističku koncepciju i protiv je trećeg entiteta.

Ne bi ga ni spominjao jer što me briga za moralnog gmaza da ti nisi to potegnio kao argument.

I imaš ih još na njegovom tragu a da ih sve pitaš, velika većina bi rekli što i on, pa ne znam gdje ti tu vidiš tu silnu podršku medija hrvatskoj stavri u Bih. Jel se to tebi pričinjava nešto.

Stavio si Kuljiša, drugu moralnu prostitutku, kao dokaz svojoj tvrdnji za kojeg se zna da ga Dodik plaća i da piše za Nezavisne iz Banjaluke i to odavno, ne od jučer, i da odkad piše za Dodika da je okrenio ploču i od šnjofača za zločinima HVO-a prometnio u teoretičara o neodrživosti BiH ali za srpski interes. On Hrvate i ne spominje, nego je samo jednom napisao..kao eto dajte im taj entitet u zap. hercegovini, takvim prezrivim tonom ko kad psetu bacaš oglodanu kost, što jednako onom što je nudio Alija u ratu i na šta bi i danas iz Sarajeva pristali.

To što on puše u Dodikov i srpski rog , to je srpska stvar.

Josipović stalno fura priču da je treći entitet loše rješenje...hoće on provesti svoje nožice i po Mostaru, šta ga košta..kao eto on došao Hrvatima, a sve na tragu njegovog sveopćeg populizma i njakanja bez smisla i efekta.

Pohodi on i obljetnice HV-a pa onda njače o ustaškoj guji i nacrtava se po Srbu i partizanskim dernecima.

Tko je onda ostao da podržava treći entit..vlada i Milanović..ovaj koji je u dvije godine mandata nebrojeno puta uvrijedio hrvatski narod..djelom i činom, i jezikom. Tko??

Inkvizitor
19-02-2014, 18:16
Čisto mazanje očiju i politička varka.
Dovoljno je pogledat šta su u ovih par godina učinili od Hrvatske.
Po mom mišljenju oni će svakako prestić HDZ u krađi. Samo što su SDP-ovci puno spretniji i lukaviji lupeži.
Završit će nam na kraju čitava država u koncesiju ili privatizaciju.

HdZ ih nikad nije ni stigao u krađi, pa ih SDP ne može ni prestić, nit su oni oprezniji nego imaju pravosuđe i medije u svojim rukama pa im se može ( ja čak mislim da su oni tako otvoreno krali, jer su se uzdali u svoju nedodirljivost i zaštitu) ali to je ipak druga tema.

NorthStand
19-02-2014, 18:19
SDP je najveća kriminalna organizacija u državi, cosa nostra može puno naučit od partije.

splicho343
19-02-2014, 19:06
HdZ ih nikad nije ni stigao u krađi, pa ih SDP ne može ni prestić, nit su oni oprezniji nego imaju pravosuđe i medije u svojim rukama pa im se može ( ja čak mislim da su oni tako otvoreno krali, jer su se uzdali u svoju nedodirljivost i zaštitu) ali to je ipak druga tema.

Kad spominjem na to da rade 'u rukavicama', pritom i mislim da su osigurali sve pozicije u državi i nitko im ništa ne može.
Primjer-autići gđe Merzel, sve je jasno.

galija
19-02-2014, 20:24
oprosti galija gdje si ti vidjela da netko nabija krivnju Hrvatima BiH zbog Vukovara i pretučenih branitelja.

evo ovdje:

Koji gard jebote, da se usereš."

mene malo iznenađuje ovo zabino idealiziranje ali općenito mislim da su ljudi ovdje svjesni da nas se Milanović sjeti po potrebi....uostalom kao i HDZ-e.
Već sam rekla ....čak i podrška trećem je nemoguća...sve to diktira netko drugi.
Ja imam informacije da je u Mostaru bilo na granici sukoba...baš ne vjerujem ali pošto znam koliko se ekspresno incko sastao sa ministrom branitelja naše županije i koliko ekspresno su skinuli helezovu zabranu isplate braniteljskih naknada u hrvatskim općinama,vrlo lako moguće da su očekivali žešće sukobe.
E sad ako je taj Milanovićev posjet pomogao da ne dođe do toga....odličan potez
Šta misliš gdje bi se sukob dogodio...naravno na zapadnoj strani....čija bi imovina stradala...naravno hrvatska....dakle ništa se ne bi postiglo osim da nas opet oslabe ekonomski.
A to nam je jedina nada...ekonomija i obrazovanje
Da ne pričam kako bi sukob bio prezentiran ...i koliko bi eventualni nacionalni sukob oslabio ionako slabu poziciju Hrvata...pregovaračku poziciju

zaba1111
19-02-2014, 21:12
Galija, kad sam rekao "ljudi nemojte me zajebavat", iako je seksisticki priznajem, mislio sam i na zene. Tako da , kao sto sam na ovoj temi i rekao, ako te nesto zanima i mogu ti odgovoriti slobodno reci, ako bi s necim napisanim polemizirala samo izvoli, ako su ti osnovne teze koje sam naveo par postova iznad sporne, a raspravljala bi , tu sam.
A na podmetanja ,neistine i necije zamisli koje se kao ticu mene tipa pretjeruje ili idealizira bez adekvatnog citata vise ne odgovaram, nista osobno jednostavno mi se tema potrosila da bih sad nadovidao ...

galija
19-02-2014, 21:17
Galija, kad sam rekao "ljudi nemojte me zajebavat", iako je seksisticki priznajem, mislio sam i na zene. Tako da , kao sto sam na ovoj temi i rekao, ako te nesto zanima i mogu ti odgovoriti slobodno reci, ako bi s necim napisanim polemizirala samo izvoli, ako su ti osnovne teze koje sam naveo par postova iznad sporne, a raspravljala bi , tu sam.
A na podmetanja ,neistine i necije zamisli koje se kao ticu mene tipa pretjeruje ili idealizira bez adekvatnog citata vise ne odgovaram, nista osobno jednostavno mi se tema potrosila da bih sad nadovidao ...

po meni malo previše idealiziraš hrvatsku politiku prema Hrvatima u BIH ...isto tako i odnos hrvatskih medija
ne mislim da je to podmetanje....ja jednostavno ne vidim neki poseban pozitivan pomak
s djelom izrečenog u tvojim postovima se slažem....sa djelom ne i to je to
eto neću te zajebavati....a i sve je rečeno

NorthStand
19-02-2014, 22:38
većina hrvata u hr je preglupa da vodi računa o sudbini naše države, a de će biti zainteresirani šta se događa s hrvatima u susjednoj državi. to je gorka činjenica, i od nje se pobjeć ne može. narod koji želi nekoga tko će skrbit o njegovim problemima, ne bira Milanoviće i Josipoviće i taj kadar ljudi da ga "predstavlja". Josipovića i Milanovića nikad nisu niti će zanimat problemi hrvata, već nacionalnih manjina i EUnije i svih ostalih međunarodnih faktora, kako im oni klimnu glavom tako će oni radit. jer su poltroni i guzičari, nama je Josipović po anketama najpopularnij političar što to govori o našem narodu i moždanim vijugama koje taj narod kao fol ima?

Srbi kakvi god panjevi bili, barem neće svijesno glasat za debile koji će radit sve suprotno interesima njih i njihove države. uvijek izaberu nekakve nacionaliste, ili pritajene nacionaliste koji onda znamo kako vode Srbiju. Bošnjaci isto, od Komšića do Lagumdžije Tihića i Izetbegovića nijedan od njih neće napravit ustupke hrvatima, niti mrdnut malim prstom da poboljšaju odnose s hrvatima jer oni ustupke hrvatima ne rade i zato su ih i izabrali na vlast, da zapapre hrvatima prije svega. kome to nije jasno, je blago rečeno retardiran, dakle svi biraju nekakve nacionaliste i tipove koji vrlo žestoko brane nekakve nacionalne pozicije svog naroda, a samo mi pametni biramo ove tobožnje socijal demokrate, a zapravo čistokrven komuniste koji bi već sutra da Srbi dođu skupa s njima zaplesali žikino kolo. Josipović prvi, zato se i mota ko kuja stalno oko onog Tadića, to i je njegov krajnji domet, popušit srbinu tuki. i takvom se mi divimo, i takve poltrone biramo.

slovenci, mi se sprdamo s njima, a pogledajte kakvu oni politiku vode, štite svoje nacionalne interes pod svaku cijenu. a mi ovakve mutavce biramo, i onda se čudimo što se svi sprdaju s nama. pa samo nek se sprdaju, i sprdat će se dok god narod ne shvati da s takvim likovima nećemo nikakve pomake ostvari, kako ekonomske tako i nacionalne!

sagitarius
20-02-2014, 11:53
po meni malo previše idealiziraš hrvatsku politiku prema Hrvatima u BIH ...isto tako i odnos hrvatskih medija
ne mislim da je to podmetanje....ja jednostavno ne vidim neki poseban pozitivan pomak
s djelom izrečenog u tvojim postovima se slažem....sa djelom ne i to je to
eto neću te zajebavati....a i sve je rečeno

Pa dobro, čovjek ima svoj stav i svoje mišljenje utemeljeno na njegovim rezonima i poimanju stvarnosti, koji se razlikuju od nekih stavova koje imaš ti, ja ili bilo ko treći, četvrti ili peti, koji su se već o tome na ovoj temi očitovali, tako da je uzalud polemizirati...
Uostalom vrijeme će sve reći..., a neke stvari, već koliko sutra, će biti jasnije.

Nikoga ovdje nezajebavam, niti mi je to na kraj pameti, a ako je argumentacija, koju ja vidim kao argumentaciju to zajebavanje, možda to onda i činim, ali uistinu ne i nipošto svjesno...

zaba1111
20-02-2014, 14:16
Najjaci su mi ovi postovi tipa je se s njim ne slazem ili ti ovo i ono, ali bez da se napise s cime se tko ne slaze...
Moja poimanje stvarnosti je temeljeno na cinjenicama s kojima samo neki polemiziraju, ako sam uspio pohvatati sto je to s cime se neki ne slazu, onda je to valjda odnos u medijima jer pretpostavljam da vise nitko ne misli da je Milanovaica trebalo bojkotirati, da se odnos hr politicara u javnosti promijenio, da postoje ozbiljne naznake da se drugacije pocelo razmisljati i u Eu...

I ne znam sto bih vam dalje rekao, osim cinjenice da se u hr medijima sve vise , tj uglavnom pojavljuju tekstovi koji nam pasu, za razliku od donedavno kad su gotovo iskljucivo svi bili negativno intonirani, ton tih tekstova je usmjeravao citatelje na zakljucak da su bh Hrvati stetocine koje peljese hr proracun sa ozbiljnim posljedicama na obje strane, danas je malo tekstova koji su tako, intonirani, a vecina pise o neodrzivom ustavnom uredjenju i po prvi put se Bosnjaci provlace kao glavni krivci.

Ponavljam, nisu samo tekstovi koji govore o trecem entitetu pozitivni, za nas povoljni tekstovi su svi oni koji govore da je BiH u problemima, koji provlace da su Hrvati ugrozeni i da su Bosnjaci odgovrni, a takav tekst , kad smo vec kod usranog Butkovica, je i njegov.
Znaci od spominjanja treceg 7 hr medijima mi necemo imati puno, ali od price o problemima za koje treba biti zainteresirana i Hr, mi imamo znacajne koristi jer se stvara klima da Hr treba biti angazirana , zbog cega materijalnu potporu, za razliku od prije , nitko je dovodi u pitanje, a vaznija od svega je materijalna potpora, daleko je vaznije da Hr nastavi sufinancirati sveuciliste u Mo, lijecenje u Hr, hvo... i da to nitko ne dovodi u pitanje jer to onda lakse ide, nego da Butkovic i Jutarnji pisu o trecem entiteu, a cak ima i toga.

Ponavljam vrhovni cilj politike hb hrvata je opstanak, a ne Hb i svi koji doprinose opstanku su na nasoj strani, a doprinos moze biti i aktivja sutnja, u trenutku dok se realiziraju projekti.

sagitarius
20-02-2014, 20:50
Najjaci su mi ovi postovi tipa je se s njim ne slazem ili ti ovo i ono, ali bez da se napise s cime se tko ne slaze...
Moja poimanje stvarnosti je temeljeno na cinjenicama s kojima samo neki polemiziraju, ako sam uspio pohvatati sto je to s cime se neki ne slazu, onda je to valjda odnos u medijima jer pretpostavljam da vise nitko ne misli da je Milanovaica trebalo bojkotirati, da se odnos hr politicara u javnosti promijenio, da postoje ozbiljne naznake da se drugacije pocelo razmisljati i u Eu...

I ne znam sto bih vam dalje rekao, osim cinjenice da se u hr medijima sve vise , tj uglavnom pojavljuju tekstovi koji nam pasu, za razliku od donedavno kad su gotovo iskljucivo svi bili negativno intonirani, ton tih tekstova je usmjeravao citatelje na zakljucak da su bh Hrvati stetocine koje peljese hr proracun sa ozbiljnim posljedicama na obje strane, danas je malo tekstova koji su tako, intonirani, a vecina pise o neodrzivom ustavnom uredjenju i po prvi put se Bosnjaci provlace kao glavni krivci.

Ponavljam, nisu samo tekstovi koji govore o trecem entitetu pozitivni, za nas povoljni tekstovi su svi oni koji govore da je BiH u problemima, koji provlace da su Hrvati ugrozeni i da su Bosnjaci odgovrni, a takav tekst , kad smo vec kod usranog Butkovica, je i njegov.
Znaci od spominjanja treceg 7 hr medijima mi necemo imati puno, ali od price o problemima za koje treba biti zainteresirana i Hr, mi imamo znacajne koristi jer se stvara klima da Hr treba biti angazirana , zbog cega materijalnu potporu, za razliku od prije , nitko je dovodi u pitanje, a vaznija od svega je materijalna potpora, daleko je vaznije da Hr nastavi sufinancirati sveuciliste u Mo, lijecenje u Hr, hvo... i da to nitko ne dovodi u pitanje jer to onda lakse ide, nego da Butkovic i Jutarnji pisu o trecem entiteu, a cak ima i toga.

Ponavljam vrhovni cilj politike hb hrvata je opstanak, a ne Hb i svi koji doprinose opstanku su na nasoj strani, a doprinos moze biti i aktivja sutnja, u trenutku dok se realiziraju projekti.

Sudeći prema Štefanu Fuleu i njegovoj izjavi nakon nove runde pregovora u Sarajevu o "hrvatskom pitanju" i implementaciji presude S&F nemože se steći dojam da je EU posebno naklonjena Hrvatima iz BiH.
Milanović je došao u BiH u dobrom trenutku, ali ništa nije rekao, nikakvu jasnu potporu nije dao BiH Hrvatima.
U F BiH u ovom trenutku su u igri više scenarija počev od unitarizacije, koju više nemožemo osporiti da je na djelu i protiv koje se još nitko nije očitovao na međunarodnom planu, pa ni Visoki predstavnik, koji stavlja u prvi plan socioekonomske razloge zahtijeva ne nasilne, mirne prosvjede i oštro upozorava stranke i tisak da se ovi prosvjedi ne okreču na nacionalno pitanje.
Nitko javno nije osudio očigledno prekrajanje dejtonskog Ustava, kojeg se sustavno krši zahtjevima o ukidanju entiteta i županija, uključujući i medije iz RH, posebice one EPH, dakle najbliskije Vladi, a o drugim zemljama nema niti govora.
U slučaju da se stvari radikaliziraju nikakva financijska pomoč sveučilištu u Mo, pojedinačni ustupci ili naknade neče imati svrhu sve to zastaje i postaje irelevantno.

Politika svršenog čina je na djelu i ako bi Bošnjaci razvrgnuli Federaciju i do nje napravili svoj entitet, ne trebam govoriti što to znači, ali nitko živ ne bi mrdnuo prstom radi toga, osim ukoliko se Hrvati u BiH ne samoorganiziraju i ne suprostave nadiručoj hegemoniji, uspiju održati ravnotežu, nakon čega bi se tek tada mogla očekivati u početku verbalna potpora EU, pa tek kad protekne dosta vode i neka u vidu neke druge vrste intervencije...

Postoji i ona sjajna teza koju je iznio Trava da se nastoje održati nemiri i sukobi niskog intenziteta kako bi se pod pritiskom počeli iseljavati Hrvati iz Središnje Bosne, koju bi se pruzelo i onda krenulo u pregovore o trećem entitetu...
Tu i tamo se sporadično može pročitati u desno orjentiranim medijima neki jači članak i to je sve.
Odlaskom Štefana Fulea izgubio se i sjaj na Deklaraciji o BiH, koja je potisnuta u treči plan...

Ima dosta drugih stvari s kojim se slažemo, ali evo kako vidiš, ima stvari koje se diskutiraju, koje treba diskutirati, razmjenjivati stavove i mišljenja, i svakako bez namjere da te "zajebavam", ili pišem "najjače postove tipa ja se s njim ne slažem" ili pak s tobom retorički nadjebavam...
Ne bih te uvrijedio, jer sam se ponavljam to, jednom ogriješio o tebe, stoga te najuljudnije molim da u mojim postovima nipošto ne tražiš neko zlo s kojim te želim diskreditirati ili uvrijediti i da razumiješ kad kažem da poštujem tvoje stavove, ali i da ja imam svoje.
I to je to i van toga nema ništa.
Ako se ne slažem s nečim s tobom u svezi tada su to argumenti, a ne tvoja osobnost.
Mislim da smo na ovoj temi iscrpili svoj dijalog.

zaba1111
20-02-2014, 22:11
Kako nije nitko govorio o pokusaju rusenja zupanija i pokusaju unitarizacije ako su upravo o tome govorili nasi zastupnici u eu pralamentu, dao sam ovdje citat gdje Picula, zajedno sa zastupnukom u hr parlamentu, na drzavnoj tv govore o tome, o tome su nedvosmisleno govorili i Stier i Tomasic, takodjer zastupnici u eu parlamentu.

Milanovic je dosao u Mostar u kriticnom trenutku, njegov zasutpnik u eu je bio potpuno jasan i to ne govori nista jer nije se otvoreno on osobno izjasnio, dok je Kardinal koji godinama govori protiv treceg, nedavno je odbijao i da osudi platformu, govorio eto vam ti entiteti, ali nas ne dirajte i kad on sad kaze da je za ravnopravnost to diplomatskim jezikom znaci da je on za Treci, dok Milanovic ipak nije rekao nista.

Sveuculiste i bolnica su temelj opstanka i temelj institucionalne organizacije bh Hrvata, tako da prica kako to nece puno znaciti u bilo kojem scenariju je prilicno povrsna tvrdnja, kao sto je i opaska da ako se sami sebi ne pomognemo da nam nece pomoci nitko drugi, je slazem se, tako je, ali to je stvar koja se podrazumjeva, koju svi znamo i koja je takva oduvijek, bh Hrvati su se od pocetka sami brinuli za sebe onliko koliko smo mogli, ali zbog nepostojanja ikakve infrastrukture i nedoovljno kadra to je bilo vise nego nedovoljno, danas je stvar drugacija , pored nas samih ,uglavnom zahvaljujuci Hr, tako da me cudi kako je moguce ocekivati da netko ko je u 22 godine strateski pomogao da opstanemo, u Mostaru predjemo u ofanzivu , ko je milijarde ulozio, ko i danas ulaze minimalno pola milijarde kn godisnje, ko nam daje potporu u eu parlamntu , netko ko ima izravne interese... da ne bi mrdnuo prstom, to jednostavno nije logicno.

Rekao sam da postoje naznake da se eu trend mozda okrenuo ka pozitivnom smjeru, opcije su uvijek bile razlicite, ostaje nam da vidimo sto ce biti, a sve dok kod njih ne sazrije motiv za rjesavanjem bh problema od Treceg nema nista, nama jedino preostaje da uz pomoc svojih prijatelja radimo na opstanku i tako prisilimo bosnjake da sami nude entitet, kao sto i u Mo traze podjelu. A sazrijevanju takve ideje sigurno doprinose i izravni kontakti u eu parlamentu.

Sto se tice uvrede, pravo da ti kazem i neznam sto bilo, ali znam da je nesto, lako je za to, ovo je forum , koda sam se ja naljtio i na Inkvizitorove ispade nekulture, mene iziritira sirenje teme u pravcu maskiranja rasprave ,skretanje sa srzi teme i inputiranje, sto zahtjeva ,meni naporno , i dosadno prepucavanje, dokazivanje, citiranje....

zaba1111
22-02-2014, 15:21
Ne znam je li objavio ovaj portal i je li forum raspravljao, da se u hrvatskom Saboru raspravljalo o bh Hrvatima, mada to nije ništa novo jer to su samo riječi, ali meni je ipak zanimljivo,pa ako to zanima i kojeg hrvatskog integralista evo:

Vukšić: Treći entitet je rješenje pitanja o Bosni i Hercegovini

Tijekom saborske rasprave postavilo se i pitanje zaštite Hrvata kao konstitutivnog naroda u BiH kroz treći entitet.

Boro Grubišić kazao je da je Hrvatska kao članica EU dobila povijesnu šansu da preuzme inicijativu u Uniji za konačno rješavanje ustavne i drugih kriza u BiH.

Boro Grubišić pohvalio premijera što je išao u Mostar

- Mislim da ovu povijesnu šansu ne smijemo propustiti - rekao je.

Čestitao je premijeru što je u pravi trenutak otišao u Mostar čime je pokazao i dokazao zainteresiranost Hrvatske za rješavanje stanja.

- Sada se treba uključiti i dati hrvatska stajališta u svezi Bosne i Hercegovine. S tri entiteta imamo puno manji broj administracije, jeftiniju državu i državu koju će sva tri naroda doživljavati kao svoju i to se ne treba uopće stidljivo govoriti. To treba jasno i glasno reći u Saboru - rekao je.

Branko Vukšić (Laburisti) složio se Grubišićem da ne samo da treba razmišljati o trećem entitetu u Bosni i Hercegovini, već da treba ozbiljno nametnuti razgovor o toj temi.

- Mislim da je treći entitet rješenje pitanja o Bosni i Hercegovini - ustvrdio je Vukšić.

Hodžić: To je nedopustivo

Zastupnik nacionalnih manjina Nedžad Hodžić, zbog izrečenoga, što smatra grubim narušavanjem integriteta i ustavnog rješenja susjedne BiH, zatražio je stanku.

- Smatram to nedopustivim u ovom parlamentu i želim da se o tome progovori - kazao je.

Nedžad Hodžić zamolio je zastupnike da se, kada govore o BiH, koja je međunarodno priznata zemlja, ne prelaze granice.

- Treći entitet je crtanje granica, a kada su se crtale granice BiH prije dvadesetak i više godina, to crtanje nije donijelo nikakvo dobro narodima. BiH je pretrpjela strašan rat, platila je cijenu svih političkih igara i s lijeva i s desna i ja molim da se suzdržimo od crtanja, barem u ovom Parlamentu, od crtanja nekakvih novih podjela, nekakvih novih granica - rekao je.

U raspravu se uključio i predsjedavajući Josip Leko napominjući da je traženje rješenja za ravnopravnost u BiH na demokratski način rasprave.

- Nije nikakvo uplitanje nego iznošenje političkog stava. To čak nije iznošenje političkog stava institucija kao što je Sabor nego je to stajalište pojedinih zastupnika i klubova. I sve dok je u okviru demokratskih pravila postupanja u Saboru nitko im ne može oduzeti riječ da iznose svoje politička stajališta - poručio je.

Gordan Jandroković (HDZ) prozvao je Hodžića da je zloupotrijebio institut stanke.

- Možda bih vas mogao pitati kao hrvatskog državljana, zar vas ne smetaju pozivi na ukidanje kantona? Zar vas ne smeta što hrvatski narod kao konstitutivni jednakopravni narod u BiH na papiru takav nije i u stvarnosti, u stvarnome životu? Pa da ste možda nastupili tako pa onda sve to stavili u balans onda bi vaše izlaganje bilo vjerodostojnije. Na ovaj način čini mi se da ste ipak skrenuli pozornost samo na jedan dio priče, a nedovoljno objektivno govorili o stvarnom stanju u BiH - izjavio je.

Ustvrdio je da je BiH država tri konstitutivna naroda, Bošnjaka, Hrvata i Srba i da će kao takva ostati ili je neće biti. Legitimnim smatra da se u Saboru raspravlja i iznose različite ideje o tome kako bi BiH trebala izgledati.:

NorthStand
22-02-2014, 18:27
tako tako, umri muški ljubuški, talibani samo udaranje priznaju. pa kad je tako, treba zaigrat i prljavo i ispod pojasa, ako je to jamstvo da će se doći do cilja i uspjeha. dosta je bilo popuštanja, i skrštenih ruku praćenja kako se poigravaju s sudbinom hrvatskog naroda, ko da je BiH privatna država bošnjaka, a ne i ostala dva naroda. cijelo vrijeme se ponašaju ko Srbi 1991, a čudit će se kad dođe do belaja, ali neka budu sigurni jedno, ako se i budu crtale nove karte kad je BiH u pitanju, to će biti zahvaljujući njihovoj nakaradnoj politici od Daytona do danas, što ste tražili to ćete i dobit bošnjakistanci. ili ste mislili, stvarno se pomislili da će Hrvatska i dalje skrštenih ruku pratit situaciju u BiH, i da će se ovaj status Q vječno održavat, što naravno najviše vama ide u prilog jer što vrijeme više odmiče vi ste sve više kurčevitiji i sve se više bahatite, ali tome sada polako i sigurno dolazi kraj. sada će se i Hrvati počet kurčit, i sve glasnije tražit svoja prava koja ste nam vi tako mučki i pokvareno oduzeli! tornjajte se u tri pm, skupa s svim svojim čevapćinicama i kebabima, te kahvama.