PDA

Pogledaj Full Version : Je li neznanje uistinu blaženo?

Humphrey
06-02-2014, 18:41
Uzmimo za primjer Hrvate,znači većinu koja živi u ovoj državi. Oni do svih svojih informacija o državi i svijetu dolaze najčešće preko neke od tri nacionalne televizije ili tiskanih medija poput Jutarnjeg lista.

To znači da su vrlo neinformirani,štoviše čak i to malo informacija je najčešće laž koja im je podvaljenja.

Jesu li oni sretni u svom neznanje? Kad im je teško opsuju mater Tuđmanu i privatizaciji,kad im treba utjeha poslušaju nekog političara koji im obeća sve,a ponajviše vraćanje otetog i kažnjavanje krivaca.

To su ljudi koji glasaju za Josipovića čak i ako su domoljubi,ali samo zato jer je on "drugačiji",a istovremeno ne znaju ništa o "konglomeratu loših politika",za Dejana Jovića nikad nisu ni čuli.

I tako oni žive u svom skučenom svijetu gdje im se servira taman onoliko da pomisle kako im je sve jasno,a u potpunosti su neinformirani i laka meta za predatore.

Meni se oni čine sretnima,imaju sve što im treba kako bi im se svijet i život činili jasnima i razumljivima,a u isto vrijeme sretni su i njihovi gospodari.

ogledalce
06-02-2014, 21:26
ma kakvo neznanje,
što me zanima saznam, što znam bolje da neznam,
a i što znam i neznam ,najlakše se istrest na političarima,
onda ime heben sve po spisku, jer oni su krivi za sve loše što saznam,,,,

Stiliana
15-02-2014, 12:02
Uzmimo za primjer Hrvate,znači većinu koja živi u ovoj državi. Oni do svih svojih informacija o državi i svijetu dolaze najčešće preko neke od tri nacionalne televizije ili tiskanih medija poput Jutarnjeg lista.

To znači da su vrlo neinformirani,štoviše čak i to malo informacija je najčešće laž koja im je podvaljenja.

Jesu li oni sretni u svom neznanje? Kad im je teško opsuju mater Tuđmanu i privatizaciji,kad im treba utjeha poslušaju nekog političara koji im obeća sve,a ponajviše vraćanje otetog i kažnjavanje krivaca.

To su ljudi koji glasaju za Josipovića čak i ako su domoljubi,ali samo zato jer je on "drugačiji",a istovremeno ne znaju ništa o "konglomeratu loših politika",za Dejana Jovića nikad nisu ni čuli.

I tako oni žive u svom skučenom svijetu gdje im se servira taman onoliko da pomisle kako im je sve jasno,a u potpunosti su neinformirani i laka meta za predatore.

Meni se oni čine sretnima,imaju sve što im treba kako bi im se svijet i život činili jasnima i razumljivima,a u isto vrijeme sretni su i njihovi gospodari.

meni se ne čine ni najmanje sretnima. i dalje ih more isti problemi kao prije, a koga psuju i krive je u toj situaciji sasvim svejedno...

Indigo
15-02-2014, 16:05

Ako je tako kako ti kažeš, odgovor je u pitanju iz naslova teme.

Aleksa
21-02-2014, 03:14

Šta bi tek rekao za narod koji glasa za ljude koji su u svojoj političkoj karijeri dijametralno menjali politiku. Vučić: antievropejac - proevropejac; nenormalno popularan. Đukanović: prosrpski - antisrpski - valjda opet prosrpski; i uvek na vrhu. Dodik: strabilizator BiH - destabilizator BiH; neprikosnoven. E, kad ovo vidiš, ovo je slepilo, a ne neznanje, a ima još takvih primera, onda Hrvati i ne deluju tako loše. :zubo

Inače, Sokrat je rekao da je znanje najvažnija vrlina. Izvor moralnog postupanja i sreće u životu. :kava

moonlight
22-02-2014, 01:00
Kako te mijenja Amerika gospodine Aleksije Radićeviću, već vidim kako kopčaš baloner ispod koljena i izbjegavaš Mcdonalds, jedeš po hispanskim restoranima i zavađaš narod. :kez

sagitarius
06-03-2014, 21:16
U BiH je "blaženstvo neznanja" još veće...
U RS-u je djelitelj "jedine srpske istine" RTRS i par sistemskih pripadajućih tiskovina, dok je u Federaciji glavni ispirač mozga FTV i par ostalih bošnjačkih medija i tiskovina koje lvalitetno peru pamet svom ne više toliko zadovoljnom pučanstvu.

Hrvati u BiH nemaju svoju TV, nemaju svoj RTV javni servis, a u svim dijelovima BiH su tiskovine sa hrvatskim "pogledima" uglavnom nedostupne.
Očekivati je da su po količini informacija baš Hrvati iz BiH u najvećem blaženstvu neznanja, pa je jedna od zadaća koju pred sobom ima intelektualni dio ovog naroda, da čini sve kako bi informaciju ponudio kad je ima i posjeduje na zadovoljavajućoj razini, kako bi se izbjegla dezinformacija i indoktrinacija sa svim svojim manipulativnim posljedicama.

Slična situacija je i sa internet portalima, tako da je pravo umijeće doći do kvalitetne informacije, koja je kako stvari stoje opet privilegij uskih krugova ljudi, koji govore strane jezike, koji se kvalitetno služe internetom i koji u konačnom znaju što ih to interesira i na koji način žele plasman informacije koju traže.

Složio bih se sa Huphreyem da su ljudi uglavnom jako loše informirani, često jednostrano i uz izraženu sklonost medija u ovom dijelu Europe da manipulira informacijom u ime neke najčešće aktualno dominirajuće političke opcije.