PDA

Pogledaj Full Version : Željka Markić, trenutna pojava ili nešto više?

caporegime
27-01-2014, 23:19
Politika je zalaganje za opće dobro, tako da mogu reći da sam već politički angažirana. Oblik mog budućeg angažmana ovisi o procjeni cijele situacije, što je najvažnije učiniti i kako ćemo najučinkovitije ostvariti ciljeve koje si zadamo. Timski rad. Bez toga nema ništa.

iako žena nije glupa, štoviše, lijevi mediji koji počivaju na debilnom čitateljstvu, su je već izmasakrirali.
davno je dokazano da su i pametniji i probitačniji pali iz već spomenutog razloga.
ima li želja u sebi nešto više da probije i tu barijeru?

ZGabriel
31-01-2014, 11:17
evo šta kaže netko tko poznaje Želkju:

Koliko znam Željku, nije joj stalo do slikanja ni pojavljivanja u medijima. Stalo joj je doista da se pokrene Hrvatsku u pravom smjeru.

ako nastavi kako je počela, imamo se čemu nadati...

Bismarck
31-01-2014, 15:50
Men se menščini da će buckicu Željkicu partizanski mediji još dugo proganjati.
Odnosno, ova je satkana od čvrsta čelika, dugo ćemo je gledati. Sada je stvorena određena infrastruktura ljudi koji imaju mozga, ne može ih se kompromitirati a domoljublje im nije upitno. udba će teško s njima...

Inkvizitor
31-01-2014, 16:12
Željka je dobra ali ja volim nekoga tko je više direktniji. Ne trpim okolišanja.

ZGabriel
31-01-2014, 16:35
Men se menščini da će buckicu Željkicu partizanski mediji još dugo proganjati.
Odnosno, ova je satkana od čvrsta čelika, dugo ćemo je gledati. Sada je stvorena određena infrastruktura ljudi koji imaju mozga, ne može ih se kompromitirati a domoljublje im nije upitno. udba će teško s njima...

pročitala sam da u veljači pokreće portal narod.hr.
možda već sutra? :D

bandira
31-01-2014, 22:19
Željka je dobra ali ja volim nekoga tko je više direktniji. Ne trpim okolišanja.

Upravo to,puno mi u svojim izlaganjima sliči na naše političare.na nijedno pitanje nema odgovor.Kada razgovara sa novinarom ona uopće ne odgovara na postavljena pitanje nego priča svoj monolog.
Kad se sitim Tuđmana i njegovih konferencija i intervjua tek onda vidiš da mu niko nije ni do kolina.

Pretpostavljam da je guraju krugovi iz katoličke crkve što je u redu.Ako ona shvati da nije nikakav operativac nego organizator bit će nešto od nje.Dakle ona triba biti kordinator nečega a ne akter na terenu.Ako suspregne svoj ego bit će nešto od nje.

Svidilo mi se šta je rekla da razgovaraju sa pametim ljudima iz različitih sfera života.Mislim da joj je jedini ispravan put izaći u javnost sa konkretnim imenima neke svoje buduće vlade pred izbore.Dakle ministar obrane će mi bit ovaj,ministar vanjskih poslova ovaj,ministar kulture ovaj...to joj je put uspjeha.
Nikakvo koaliranje ili glupiranje sa HDZ.

Inkvizitor
01-02-2014, 00:07
ma nije da ona bježi od odgovora nego mora umotat pet puta u pristojnost..da ne bi nekog uvridila..

to je Ok kad pričaš s normalnim ljudima ali kad pričaš sa Stankovićima i inima..

Inače HDZ se ipak neće moći zaobić..oni imaju svojih zagrantiranih 20 i više posto..pa kako onda misliš ..ne sa HDZ-om.

a s kim će..

ne ona nego bilo tko nije u kukuriku taboru..

sagitarius
01-02-2014, 15:46
Osobno mislim da nije riječ o trenutnoj "pojavi" zvanoj Željka Markić, posebice ne, jer je ovo ime skopčano sa događajem koji trajno ulazi u hrvatsku povjest, pa već samim time nema taj, kako autor teme definira "trenutni karakter".
O njenoj osobi ne bih mogao raspravljati, jednako kao niti o njenoj političkoj budućnosti, ali opet, jedno je posve izvjesno da je Željka pokazala stanovitu ozbiljnost i što je najbitnije želju da svoju domovinu vidi kao prosperitetnu i uspješnu državu hrvatskog naroda, dakle vidim u njoj nešto više...

bandira
01-02-2014, 18:54
ma nije da ona bježi od odgovora nego mora umotat pet puta u pristojnost..da ne bi nekog uvridila..

to je Ok kad pričaš s normalnim ljudima ali kad pričaš sa Stankovićima i inima..

Inače HDZ se ipak neće moći zaobić..oni imaju svojih zagrantiranih 20 i više posto..pa kako onda misliš ..ne sa HDZ-om.

a s kim će..

može sa hdz ako on ima 20% a Markićka 35 % pa ona diktira uvjete...sve drugo je nastavak agonije

Inkvizitor
01-02-2014, 20:09
To je nemoguće...

Rizični
01-02-2014, 20:24
Ona sama,i ljudi koji stoje iza nje nista nece moci bez HDZ-a nazalost,samo je pitanje tko ce tu voditi glavnu rijec i zauzeti kljucne pozicije. A mislim da nam je ishod svima jasan,opet,nazalost.

galija
01-02-2014, 20:28
A zar je utopija vidjeti Ž.Markić kao dio HDZ-a?

Rizični
01-02-2014, 20:32
Za mene ne,ako ce se i njen glas cuti. Ili da bolje pojasnim,ak nece samo stajati tamo,i naslikavati se,a ovi skupljati jeftine poene na njoj,a sve zbog referenduma.

galija
01-02-2014, 20:42
Teško da će jeftini poeni više prolaziti i ako se hdzeova politika zasniva na tome onda bolje da nestanu.
Mislim da je konačno vrime za ozbiljne stvari...zgusnute redove..

Rizični
01-02-2014, 23:25
Nasa bliza povijest nas je naucila da se upravo sa jeftinim poenima dobijaju izbori,i određene funkcije,jer smo mi nazalost takav narod. Dosta je vidjeti banditosa kako u kaljacicama skakuce preko lokava po Kozari boku,ili bos po snijegu postavlja vijenac,i eto ti/nam ga.
Sa drugim dijelom upisa se slazem u potpunosti,ali dosadasnja događanja me cine skepticnim.

NorthStand
02-02-2014, 00:54
ne znam stvanro šta mislit o ovom HDZu od karamarka, jednostavno nije on osoba za to, on je osoba za ministra policije i to je njegov krajnji domet, niti je za vođu HDZ-a nit je za premijera dobar izbor. volio bi da se varam i da me demantira, ali zasigurno da neću glasat za ovaj HDZ u kojem jedino Vaso ima muda kontrirat našem lignjunu s pantovčaka, i nestašnom premijeru. a smiješno je kako se priča o njegovom ljubavnom trokutu, dok o ljepuškastom dragovanu iz SDPa koji je isto neviđeni jebač nitko ništa. to samo govori da je u ovoj državi najveći prijestup, biti HDZovac i naravno nacionalist. jebo si ježa, ako kažeš da ti je Tuđman najveći hrvat svih vremena, pokraj židova i masona Broza.

ne vjerujem u zgusnute redove, jer je previše onih na "desnici" koji žele kolo vodit solo, a i ne samo solo već onih koji gledaju svoje interese. dok partijaši stanačke dakle komunističke interese, podrede svojim i onda se kad dođu na vlast drug Linić zaduži za svoja gladna usta za sićušnih 2 miljarde eura, i na kraju godine opet mu u proračunu bude manjak koji će morat pokrit naravno građani a ne drugovi! ali kad smo mi smiješan narod, ni ne zaslužujemo nego ove komuniste i kriminalce prve kategorije na vlasti. neka nam ih, što se mene tiče mogu i narednih 1000 godina vodit državu, jer nije da me više previše briga šta će biti s državom i narodom koji bira Milanovića za premijera i Josipovića za predsjednika.

HDZ također vidljivo je već sada nema ljude koji mogu nešto značanije promjenit, Jandrkoviću je sestra od Milanovića žena, a on kao bijesan i ljut napada nestašnog Milanovića koji uvodi ćirilicu u VU bez suglasnosti vlastitog naroda, da je "ulični huligan" strašno nešto, baš s takvima treba očekivat neki napredak, a bio je i Sanaderovo potrčkalo, sve u svemu sačuvaj me bože hrvata i politike. možda smo dobri vojnici, ali političari Srbi nas šišaju za deset koplja. Srbi su od svih svojih izgubljenih bitaka, napravili kakve takve diplomatske pobjede, dakle oni u miru preokrenu situaciju u svoju korist, a mi smo sve ono što smo uspjeli u ratu napravit uništili u miru kada je to stečeno ratom najlakše branit i očuvat! jer biramo Račana Mesiać i ostale izdajnike na vlast, a kao što sam reko nije me briga više za ovaj narod i državu dok god bira takve političare, stvarno sam totalno emocionalno isključen od brige za budućnost ove zemlje i naroda. nitko nama nije kriv što ne znamo gledat vlastitim očima na svijet, već to u naše ime rade oni koji su instalirani izvana prije svega iz londona, koji je poznat po tome da istinski mrzi hrvatsku državu i narod, zato jer ta britanska govna dobro znaju da hrvatski narod nikad neće biti naklonjen britaniji kao što je naklonjen njemačkoj, i shodno tome svete nam se na način da nam instaliraju ovdje svoje lutke na koncu, Milanovića i Josipovića te moderne progresivce, koji slave brezovice i jasenovce više nego dan međunarodnog priznanja hrvatske i obljetnicu Vukovara. ali reći će oni, da je državni udar kada ti narod okrene leđa, jer si lopov i izdajnik, jer si vlastiti narod spreman prodat zbog malo privatne lagodnosti ko i Sanader i ostali debili na desnici, i nije Kajin slučajno u saboru a znamo da je Kajin ubio svog brata Abela. e takvu politku smrtonosnu vodi Kajin, kao i njegovi spoznozir iz SDP-a. ali Hrvati sve mogu podnest, da ne mogu bili bi na ulicama ko i ukrajinci i jebali bi mater cijelom državnom vrhu i nabrojali im sve grijehe od A do Ž. ali to smo mi, zato ne treba očekivat nikakve velike zaokrete, ovaj narod ni 1990ih ne bi došlo do samostalnosti i slobode da nije bilo Tuđmana i naših istinskih domoljuba koji su uzeli oružje u ruke dragovoljno! a znamo da takvih nije bilo puno, većina je mobilizirana! prema tome, suvišno je išta tu više pričat manjina je stvorila ovu državu, a znamo da manjina ne može formirat vlast već većina koja očito ovu državu ne voli i koja sve one koji sljede primjer Tuđmana istinski prezire i mrzi. vidimo to po javnim glasilima, koje otovreno siju otrov protiv svih koji idu u desnom pravcu, i pgotovo one koji poručuju poput thompsona "nemoj ići lijevo na križanju staze!" :rofl dakle, sve je jasno ne vjerujem u zgusnute redove, Hrvati mogu zgusnut redove jedino onda kada voda dođe do grla ili još bolje, kada srpska čakija dođe do grla. onda i bratstvo jedinstvo debili shvvate, koliko je sati iako ni tada nisu oni ništa shvatili već su bili prisiljeni drugačije reagirat i razmišljat, ali nisu se ni tada oni iskazali u ničemu do rovarenju protiv onih koji se bore i koji rade sve poput Tuđmana da Hrvatska bude afirmirana, i do kraja stabilna.

Humphrey
02-02-2014, 11:58

a s kim će..

I upravo je to problem,mene zanima kako se netko može smatrat domoljubom,a glasati za hdz nakon svega.To su ljudi koji stavljaju stranku ispred države,a upravo zbog takvih kvalitetni ljudi,poput Željke Markić,nemaju šanse u ovoj državi.

crni bombarder
02-02-2014, 13:36
Deja vu, opet na desnici preseravanje, a levica ne postavlja takva pitanja sebi, glasuje se za svoje, kakvi god bili.

Humphrey
02-02-2014, 14:42
Zato je sanader dva puta pobjedio na izborima.Zato HDZ,čak i danas,nakon svega,ima minimalno 20% podrške birača.

Inkvizitor
02-02-2014, 14:43
Više puta smo ponovili..problem sa glasačima tzv desnice je da oni koje oni izaberu ne provode njihov volju ni njihov svjetonazor dok se tzv lijevi mogu kladiti da će oni za koje oni glasaju provoditi u velikoj većini njihovu volju i njihov svjetonazor.

Humphrey
02-02-2014, 14:54
Više puta smo ponovili..problem sa glasačima tzv desnice je da oni koje oni izaberu ne provode njihov volju ni njihov svjetonazor dok se tzv lijevi mogu kladiti da će oni za koje oni glasaju provoditi u velikoj većini njihovu volju i njihov svjetonazor.

I usprkos tome HDZ(koji je taj koji je uvijek iznevjerio svoje glasače) može računati na svojih 20%,a Željka Markić nema šanse .

Pred izbore opet ćemo pričati kako treba začepiti nos i glasati za HDZ jer Željka Markić(ili netko drugi)nema šanse i pitati se zašto smo tako razjedinjeni.

Inkvizitor
02-02-2014, 15:01
I usprkos tome HDZ(koji je taj koji je uvijek iznevjerio svoje glasače) može računati na svojih 20%,a Željka Markić nema šanse .

Pred izbore opet ćemo pričati kako treba začepiti nos i glasati za HDZ jer Željka Markić(ili netko drugi)nema šanse i pitati se zašto smo tako razjedinjeni.

Pa ja ne znam hoće li se ona i kandidirati..treba vidjeti..ako uđe u izbornu utrku..što ne bi njoj dao svoj glas..

Ali mora govoriti više u glavu, više biti direktnija, bez okolišanja..

neću mudrovanja i neodređene odgovore nakon kojih moram filozofirat..

Ne treba unaprijed govoriti, neće.

Picaferaj
02-02-2014, 19:04
Ne zna se za koga treba glasati ali se zna za koga se ne smije glasati. A to nije loš početak. Ako ne bude prijevremih izbora ima još skoro 2 godine da se NORMALNI, ako ih ima, organiziraju. Jedini problem je da u te 2 godine sve može otić u krasnog malog pišu.

franjevac
03-02-2014, 15:24
izgleda da ni željka ne vjeruje "reformiranom" hdz-u naročito ne nakon ovoga sa stierom
samo koliko joj je pametno ići u koaliciju sa političkim mrtvacima hdssbom i hsp-om
iz slavonije sam i znam koliko su se ljudi oladili i od glavaša i od inata
bilo bi dobro da nam insajderi kažu gdje je zapelo u pregovorima

Inkvizitor
03-02-2014, 15:36
Ako je stvarno išla sa onim HDSSB-om ako to nije jedna od spinčina to joj je vrlo glup potez,.

Čak je i HDZ bolji od tih kalkulanata..

franjevac
03-02-2014, 15:45
u željki ima previše srca i inata a premalo političke mudrosti
u hdssbu sjede isti gadljivi tipovi kao i u hdz-u
samo što bi kroz koaliciju sa hdz-om njena energija i mogla nešto da mijenja
ovako će se pokopat

Inkvizitor
03-02-2014, 15:47
U HDSSB-eu su još gadljiviji..

Od onog Salapića teško da ima što bezkičmenjačkije

Zamalo su Ustav izmjenili sa ovim udbašima..kome tada nije bilo jasno tko su..

Ujkan
03-02-2014, 16:04
Željka - Glavaš - HSP - Kujundžić

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zeljka-markic-izabrala-sisljagica-umjesto-hdz-a-i-karamarka-918744

Ovo mi se sviđa! konačno malo sunca na desnici. moj glas imaju!

Picaferaj
03-02-2014, 20:23
Karamarko definitivno nije najbolja faca za čelo HDZ-a. Ne samo da nije najbolja nego nije ni dobra. Mislim da je ovaj potez Markićke dobar...i da bi mogao stimulirat neke neophodne promjene u "stožernoj" stranci. Što bi bilo dobro za one prave izbore.

Humphrey
03-02-2014, 20:28
u željki ima previše srca i inata a premalo političke mudrosti
u hdssbu sjede isti gadljivi tipovi kao i u hdz-u
samo što bi kroz koaliciju sa hdz-om njena energija i mogla nešto da mijenja
ovako će se pokopat

Kako to misliš? Ako je HDZ išta pokazao onda je to da oni uništavaju svoje partnere,osim sdss.

sagitarius
03-02-2014, 20:45

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zeljka-markic-izabrala-sisljagica-umjesto-hdz-a-i-karamarka-918744

Svakako da se s desnicom nešto događa i mislim da je to veoma dobro i da su se stvari konačno pokrenule.
Treba sačekati, ne više beskrajno dugo, kako će se stvari dalje odvijati, jer još nije definitivno okončan proces razgovora, kao i eventualnih dogovora oko budućih koalicija na desnici.
Karamarko nema još mnogo manevarskog prostora, jer svi ovi događaji bi morali da ga pokrenu i da se stvari u HDZ-u najzad krenu postavljati na svoje mjesto, bez obzira na konačne ishode razgovora sa gđom Markić i ostalim strankama desnog krila.

Inkvizitor
03-02-2014, 20:50
Ma kakvo pokretanje stvari sa HDSSB-om ljudi moji...

Zar se tako brzo zaboravlja da su bili u talu sa kukurikavcima za ustavne promjene i odustali pod čudnim okolnostima.

sagitarius
03-02-2014, 20:58
Zato i kažem da "treba stati na loptu"..., mada i radi drugih stvari, jer tamo u članku stoji da se Markić još nije do kraja izjasnila i da praktično još ništa nije "tvrdo"...

Humphrey
03-02-2014, 21:18
Zar i Borković ima stranku?

bandira
03-02-2014, 21:58

aj ča, propala i ova...

prije ostat kući nego ovima dat glas

Ujkan
03-02-2014, 22:54
aj ča, propala i ova...

prije ostat kući nego ovima dat glas
A ne glasat ćemo za ove (http://static.nacional.hr/img/bacc4ebb319183e03a37e9f5a3a37e0e_700x550.jpg) ...

franjevac
04-02-2014, 10:41
@humprey
nije isključivo hdz-ova krivica uništavanje partnera
nešto je i do tih partnera
smatram da je željka a i ljudi iza nje prejake osobnosti da bi ih se ušutkavalo ili uništavalo

sagitarius
04-02-2014, 13:34
Ne treba ishitravati sa zaključcima i davati neke konačne stavove jer dosta toga još ima da se rasčisti, pa da bi se moglo posve pouzdano nešto tvrditi...:013

Inkvizitor
04-02-2014, 13:37
Ne treba ishitravati sa zaključcima i davati neke konačne stavove jer dosta toga još ima da se rasčisti, pa da bi se moglo posve pouzdano nešto tvrditi...:013

I ja kažem. Ne mogu zamislit da HDSSB ikako predvodi neku desnu Hrvatsku.

Inkvizitor
04-02-2014, 14:30
Gledam danas raspravu nu Saboru o pravima nacionalnih manjina i vidim da taj smotani , bjedni HDZ nije u stanju razotkriti nitijednu laž koji galame ljevičari..takozvaniljeivčari, koji konstatno prozivaju Hrvatsku u smislu nepoštivanja prava nacionalnih manjina iako su vjerovatno najveća u Europi, ne znaju odgovoriti onom suludom Kajinu, ne znaju ili neće demantirati opet laži kako ne smijemo od svijeta ili Europe mjenjati ili smanjivati prava nacionalnih manjina ( iako to nitko i ne želi, zna se u čemu je problem)..ništa oni ne znaju.

A vrhunac jada je izlaganje one Jadranke Kosor, i eto što je bilo na čelu HDZ-ea, takva osoba sa takvim stavovima kojoj čestitaju ljevičari na diskusiji i koja se stalno poziva na Tuđmana, što implicira da je i ojn svašta pozivao u HDZ.

što ej bilo na čelu HDZ-ea i onda ti glasaj..koji izbor imaš..ili ove anacionalne seronje ili nekoga poput Kosor.

Sve u svemu nema tu ni čvojeka ni stranke koja se zna suprostavit ljevičarksim lažima i manipulacijama.

ZGabriel
12-02-2014, 14:01
pokrenut portal narod.hr

http://narod.hr/

ljuta trava
12-02-2014, 14:18
pokrenut portal narod.hr

Odličan potez , konačno se počela razbijati cenzura tzv. mainstream medija .

Rodica
12-02-2014, 14:58
željka markić ima političkih ambicija, to znam i ne sumnjam u njene porive i dobre namjere tako da ne bih diskutirala o tome.
vrijeme će pokazati karakter njenog angažmana.
ja osobno mislim da bi ona trebala ostati na sadašnjoj poziciji građanskog aktivista, imati udrugu ili što već i biti nekakav korektiv i protuteža onim silnim "nevladinim" udrugama, sisačima proračuna, parazitima na hrvatskoj grbači.
mislim da bi tu puno više doprinjela nego na političkoj sceni. tu si po defaultu nepošten čim se kandidiraš, a potkupljivi mediji i novinarski talog će ju samljeti.

samo bih htjela dodati jednu stvar, a to je da se malo zanijela velikom podrškom u narodu jer činjenica je da ima veliko mnoštvo ljudi koji su zaokružili ZA na referendumu, a nisu desno orjentirani niti im pada na pamet ikad glasati za neku od ponuđenih desnih opcija.
vjerujte mi, ne govorim ovo bez pokrića. i ona bi se trebala malo zamisliti nad tim kad, pomalo i umišljeno, kalkulira sa svojom podrškom desnim strankama.
hdssb? pa ni mnogi desni neće glasati za koaliciju gdje su oni, ja sigurno neću, pogotovu gdje je prevrtljivac kunundžić i blijedi srb.

ljuta trava
12-02-2014, 15:00
željka markić ima političkih ambicija, to znam i ne sumnjam u njene porive i dobre namjere tako da ne bih diskutirala o tome.
ja osobno mislim da bi ona trebala ostati na sadašnjoj poziciji građanskog aktivista, imati udrugu ili što već i biti nekakav korektiv i protuteža onim silnim "nevladinim" udrugama, sisačima proračuna, parazitima na hrvatskoj grbači.
mislim da bi tu puno više doprinjela nego na političkoj sceni. tu si po defaultu nepošten čim se kandidiraš, a potkupljivi mediji i novinarski talog će ju samljeti.

samo bih htjela dodati jednu stvar, a to je da se malo zanijela velikom podrškom u narodu jer činjenica je da ima veliko mnoštvo ljudi koji su zaokružili ZA na referendumu, a nisu desno orjentirani niti im pada na pamet ikad glasati za neku od ponuđenih desnih opcija.
vjerujte mi, ne govorim ovo bez pokrića. i ona bi se trebala malo zamisliti nad tim kad, pomalo i umišljeno, kalkulira sa svojom podrškom desnim strankama.
hdssb? pa ni mnogi desni neće glasati za koaliciju gdje su oni, ja sigurno neću, pogotovu gdje je prevrtljivac kunundžić i blijedi srb.

OPijeni slavom , vrlo brzo se otrijezne , već u izbornoj noći .

Inkvizitor
12-02-2014, 15:02
Nije mi ona za politike niti mislim da bi uspjela u politici..

a portal može..

Rodica
12-02-2014, 15:04
istina, ali glasovi odoše...
doduše, stvaranje velike desne koalicije neće naštetiti desnoj opciji, oduzet će i dio glasova i lijevima, a hdz-u što odnese, neće daleko odnijeti.
zato mi je sasvim svejedno kome će markićka dati podršku i koliko će strančica biti u "velikoj" koaliciji.
samo neka se pomrse računi komunistima i njihovim lijevim priljepcima.

ZGabriel
12-02-2014, 15:16

mislim da je ona negdje i izjavila da je to prvenstveno zanima.

a što se izbora tiče, vjerujem da će "kriva" desnica jednostavno otpasti s vremenom. male stranke nemaju dovoljno ljudi da pokriju cijelu Hrvatsku, pa će dobivati glasove u svom dvorištu.

franjevac
12-02-2014, 15:18
dosad je u svim tv nastupima govorila da joj je cilj ostati kao građanski aktivist
vjerujem da čeka rezultate eu parlamentarnih izbora da vidi ima li u toj koaliciji budućnosti
1-2 mandata bi je sigurno nagovorilo

caporegime
12-02-2014, 16:12
istina, ali glasovi odoše...
doduše, stvaranje velike desne koalicije neće naštetiti desnoj opciji, oduzet će i dio glasova i lijevima, a hdz-u što odnese, neće daleko odnijeti.
zato mi je sasvim svejedno kome će markićka dati podršku i koliko će strančica biti u "velikoj" koaliciji.
samo neka se pomrse računi komunistima i njihovim lijevim priljepcima.

desna koalicija neće uzeti glasove hdz-u jer ovi koji su glasali za manje strančice uklopljenje u koaliciju ionako ne glasuju za hdz a za njih bi mogli glasovati i oni koji neće ljevicu ali su razočarani hdz-om pa ostaju kući.
a kad dođe do matematike, zar ljudi uistinu misle da hdz neće surađivati s tom koalicijom?
to su novostvorena mjesta, sastavljena od propalih glasova. usporedivo s prošlim izborima, imali bi 10% podrške a sinergijski efekt će ih sigurno podignuti na 15% glasova.
to je oko 20% mjesta u saboru.
i vi mislite da hdz neće s njima? da će ih ignorirati.
ili da će oni ignorirati poziv hdz-a?

a željki markić je zasad najbolje da djeluje s pozicija civilnog društva.

Rodica
12-02-2014, 16:21
koliko znam, a znam, u hdz-u se ne uzbuđuju previše zbog te koalicije.

mislim da nisam ni ja iako za to nemam pouzdanih izvora :)

koliko će postizborno surađivati sa hdz-om, to ne znam. ne usuđujem se ništa tvrditi niti prognozirati. velika je kost između njih i hdssb, a ni kujundžić ne može oprostiti kolegama što ga nisu stavili na čelo stranke...
vjerujem da bi hrast mogao imati više razuma od taštine, a srb je ionako neutralan... ostale uopće ne poznajem...
markićka stoji iza hrasta, a to što ostaje aktivistkinja, to ne znači da ne želi politički utjecaj. hoće i želi, to joj ambicija još i puno prije angažmana oko referenduma.

NorthStand
12-02-2014, 18:55
savez za hrvatsku ne može štetit nikome, ne razumjem čemu otpor, ok ovaj Srb i HDSSB stvarno im nisu najsertnije riješenje, ali ostali su ok.

što se tiče, HDZ-a on ima svoje članstvo i veliku biračku bazu, sumnjam da će ljudi tek tako rasipat glasove, neće ovo njega pretjerano pogodit a opet dobro je da ima i alternativa HDZ i SDP u saboru, i da u slučaju nekakvih novih vratolomija ima još par rukica uz HDSSB za blokiranje nekih nakaradnih promjena u stilu ovih SDPovih prije dva mjeseca.

Humphrey
12-02-2014, 20:56
pokrenut portal narod.hr

Ne sviđa mi se,nema ništa o masonima, Titu koji je zapravo bio sa južnog pacifika ...

ljuta trava
12-02-2014, 21:29
pokrenut portal narod.hr

Ni počeli nisu , a već se ljudi žale da masovno skidaju komentare , pogotovo ako se ne daj Bože piše kontra Kujundžića , da se visost ne bi uvrijedila .

Rodica
12-02-2014, 21:51
savez za hrvatsku ne može štetit nikome, ne razumjem čemu otpor, ok ovaj Srb i HDSSB stvarno im nisu najsertnije riješenje, ali ostali su ok.

što se tiče, HDZ-a on ima svoje članstvo i veliku biračku bazu, sumnjam da će ljudi tek tako rasipat glasove, neće ovo njega pretjerano pogodit a opet dobro je da ima i alternativa HDZ i SDP u saboru, i da u slučaju nekakvih novih vratolomija ima još par rukica uz HDSSB za blokiranje nekih nakaradnih promjena u stilu ovih SDPovih prije dva mjeseca.

sve to stoji, otpora nema, barem ne kod mene jer, ovako ujedinjeni, neće rasuti glasove, međutim....
sumnjam iskreno u njihovu opstojnost.
ne tako davno, ruža je pokušala okupiti pravaše iako njoj okupljanje najmanje treba, pa kako je završilo? nikako.
onda ona svađa unutar hrasta, pa hrvatski plamen, pa savez za bolju hrvatsku...
pa pročitaš ovakvu vijest http://www.jutarnji.hr/hrast--svada-clanova-pokreta-za-uspjesnu-hrvatsku-zavrsila-saketanjem-i-kradom-racunala/965395/
pa me bude stid kad se to razvlači po novinama, a lijevi likuju i rugaju se jer imaju i čemu..
razumiješ sad čemu sumnja, a ne otpor?
volila bih da uspiju, a ne da se raspadnu jer ćemo još jednom, sva desnica u hrvata, ispasti samo naivne budale koje ne znaju tko im glasove nosa...

Rodica
12-02-2014, 21:53
Ne sviđa mi se,nema ništa o masonima, Titu koji je zapravo bio sa južnog pacifika ...

zato postoji dnevno.hr
ne mogu se svi baviti istom tematikom ;)

btw, nadam se da će portal biti uistinu ozbiljan i neovisan. inače, najviše čitam hrsvijet, ali jedno ozbiljno osvježenje će baš dobro doći. neka im je sa srećom, love za sad imaju, samo da bude i pameti.

Rodica
12-02-2014, 21:56
Ni počeli nisu , a već se ljudi žale da masovno skidaju komentare , pogotovo ako se ne daj Bože piše kontra Kujundžića , da se visost ne bi uvrijedila .

stvarno? onda me čeka ista sudbina kao na dnevnom :))
ako su vulgarni i pljuvački, bez obzira na koga se odnose komentari, neka ih brišu. postalo je gadljivo čitati više neartikulirane i neargumentirane hračke trolova, svatko tko bi nešto pametno rekao, izbjegava takva mjesta.
nekakva razina ponašanja mora postojati.

ljuta trava
12-02-2014, 22:10
stvarno? onda me čeka ista sudbina kao na dnevnom :))
ako su vulgarni i pljuvački, bez obzira na koga se odnose komentari, neka ih brišu. postalo je gadljivo čitati više neartikulirane i neargumentirane hračke trolova, svatko tko bi nešto pametno rekao, izbjegava takva mjesta.
nekakva razina ponašanja mora postojati.

I sam bih brisao sve komentare koji su uvredljivi , prostački itd . Ali smiješno mi je kad se kritizira neku političku veličinu da se expresno brišu komentari .

NorthStand
22-02-2014, 03:20
sve to stoji, otpora nema, barem ne kod mene jer, ovako ujedinjeni, neće rasuti glasove, međutim....
sumnjam iskreno u njihovu opstojnost.
ne tako davno, ruža je pokušala okupiti pravaše iako njoj okupljanje najmanje treba, pa kako je završilo? nikako.
onda ona svađa unutar hrasta, pa hrvatski plamen, pa savez za bolju hrvatsku...
pa pročitaš ovakvu vijest http://www.jutarnji.hr/hrast--svada-clanova-pokreta-za-uspjesnu-hrvatsku-zavrsila-saketanjem-i-kradom-racunala/965395/
pa me bude stid kad se to razvlači po novinama, a lijevi likuju i rugaju se jer imaju i čemu..
razumiješ sad čemu sumnja, a ne otpor?
volila bih da uspiju, a ne da se raspadnu jer ćemo još jednom, sva desnica u hrvata, ispasti samo naivne budale koje ne znaju tko im glasove nosa...

ma vidiš da mutavi Karamarko, priča da je HDZ "kamion" a savez za hrvatsku i ŽMarkić bicikl, danas izjavio to. ne za ŽM već za SH, ali to je on mislio i za nju, jer je ona otišla kod Glavaša i pokušava ujednit sve stranke desnice, naravno da joj to neće poći za rukom, jer zbog tih debila i moramo gledat ovog parazita Josipovića i njegovog klona Milanovića, i sve te kvazi socijal demokrate kojima su redom roditelji bili u CK Partizanima Udbi po svim tim pičkama materinama, kojih ne bi bilo sada tu gdje jesu da ih Tuđman nije pomilovao 1991, i rekao da nam treba pomirba partizana i ustaša. ja mislim da nam je 1991 trebo rat, i protiv partizana koliko i protiv četnika, i samo to bi ovu degeneričnu državu dovelu na put božji. ali jbg, procijena Vrhovnika je bila takva da nam ne trebaju podjele, danas vidimo da nam trebaju i da tu bagru treba iskorijenit, jer svaki korov ako se ne iskorijeni on se rašiti po ostalom zdravom voću i povrću i uništi ga! ja nemam previše razumjevanja za takve stvari, i nisam kalibra Tuđmana da mogu žmirit na ove egotripaše na desnici i one koji podilaze udbašima komunistima i ostalim propalitetima kojima je mjesto u zatvoru, ako već nije u grobu.

tako da ni ja ko ni ti, ne djelim entuzijazam i mislim da ŽM nema nikakve šanse pored ovog tulavog karamarka ujedinit SH i općenito cijelu desnicu, da zajednički pomete ove boljševike iz SDP-a i prije svega vrhunske kriminalce koji su organizirani bolje od sicilijanske mafije, kada je u pitanju drpanje love. gospon Linić, je zrel za Remetinec, kao i prognani osvetnik Zoro Maršal Čačić, ali njega bi pustio da razjebe HNS do kraja, i tek onda bi ga uhapsio. :D

ljuta trava
22-02-2014, 12:56
North,koliko si godina imao 1991 godine.

NorthStand
22-02-2014, 13:43
5 godina. 1986 godište sam.

ljuta trava
22-02-2014, 14:28
5 godina. 1986 godište sam.

Vidiš , ne želim ti soliti pamet , ali sudionik sam svega od prvog dana , pa čak i prije tog ,,prvog dana,, i sad ti kažem otvoreno , tanka linija nas je dijelila od neuspjeha .Vi mladi danas ne razumijete puno toga , lako je biti general poslije bitke , ali shvatit ćete .

sagitarius
22-02-2014, 14:37
Vidiš , ne želim ti soliti pamet , ali sudionik sam svega od prvog dana , pa čak i prije tog ,,prvog dana,, i sad ti kažem otvoreno , tanka linija nas je dijelila od neuspjeha .Vi mladi danas ne razumijete puno toga , lako je biti general poslije bitke , ali shvatit ćete .

E da. To je to.
Ali imam običaj reći treba pustiti ove mlađe da uzlete, jer u nečemu su bolji od nas seniora, ako ni radi čega manje znaju, pa pokušavaju..., a mi smo tu i tamo stali, što je je...:mardar

NorthStand
22-02-2014, 18:18

kako misliš tanka linija, vidiš ja nisam tako grozničav ko ti, jer uvijek vjerujem u najbolje scenarije, i onda kad ne ide sve po planu. pozitiva buraz. :D

što se tiče naše situacije 1990ih, ne kažem da nije bila nezgodna, ali sam uvjeren da bi i u gorim scenarijima izašli ko pobjednici, narod je bio više manje jedinstven što danas nije ni približno slučaj. više me strah toga, što će biti ako nas netko sad napadne, sumnjam da se takvo jedinstvo i netko poput Tuđmana mogu-može tek tako ponovit-stvorit.

ljuta trava
22-02-2014, 19:22
kako misliš tanka linija, vidiš ja nisam tako grozničav ko ti, jer uvijek vjerujem u najbolje scenarije, i onda kad ne ide sve po planu. pozitiva buraz. :D

što se tiče naše situacije 1990ih, ne kažem da nije bila nezgodna, ali sam uvjeren da bi i u gorim scenarijima izašli ko pobjednici, narod je bio više manje jedinstven što danas nije ni približno slučaj. više me strah toga, što će biti ako nas netko sad napadne, sumnjam da se takvo jedinstvo i netko poput Tuđmana mogu-može tek tako ponovit-stvorit.

Opet ponavljam ,mnogi nisu ni svjesni koliko je tanka linija bila .Govorim ti o vremenu čiji sa sudionik sam bio i to puno prije nego je počela otvorena bitka.Zajedništvo je uspjelo.Ali i sam si svjesan kolika je moć manipulacija danas .Ljudi su doslovno izluđeni bombardiranjem raznih istina.

ljuta trava
22-02-2014, 19:24
North ,nisam grozničav već realan ,da sam bio grpzničav odabrao bih onu Munchen bojnu.

NorthStand
23-02-2014, 19:39
North ,nisam grozničav već realan ,da sam bio grpzničav odabrao bih onu Munchen bojnu.

i ne bi fulao previše, jer upravo su oni najbolje prošli, koliko god to tragično nekima bilo. izgleda da su oni bili najpametniji, jer vidimo ko sada sjedi u foteljama države koju nikad nisu htjeli, kao ni njihovi preci. valjda je njima stalo do države, pa ti debili su za sve sisteme, bili su komunisti kad im je to odgavaralo sad su europljani, i uskoro će biti građani svijeta, sve po potrebi jebe se njima za naš narod i državu, bitno samo da se fotelja dočepaju, i sad će mi taj parazit od Josipovića ironizirat minhen bojnu, ili onaj debil Milanović, ma ja prvi čestitam njima jer se nisu dali upetljat u ova govna koja su isplutala na površinu, i što se nisu borili za tu gamad. jer svi ljudi koji su istinski željeli ovu državu, i koji joj i danas žele dobro, su izdani i uništeni!

upravo od govana, koji su Hrvatsku ko objekt vidjeli u svim mogućim unijama, samo ne samostalnu i slobodnu. tako da ja osobno ne zamjeram ništa onima što su bježali, jer se realno nisu imali ni za koga boriti, ako izuzmemo Tuđmana i još par naših velikana kalibra Gotovine i ostalih vojnika koji su nas zadužili. ovo ostalo je sve takav šljam, da ne treba ni riječi trošit na njih.

i shvaćam ja da si ti bolje upućen, ipak si stariji od mene ali poanta je da je tad većinski narod želio nešto što je imalo smisla, a danas ni sam ne zna šta bi, a uvelike zahvaljujući degeneričnim vladajućim strukturama koji ovu državu mrze i uništavaju već evo drugo desetljeće.

šta je tu je, okrenimo se budućnosti, kako reče naš general Gotovina, a rat ostavimo povijesti. gledajmo prema naprijed, uzgajajmo tunu i janjetinu, treba nešto jesti a ne samo pričati o tome kako su nas zamalo zajebali, je bilo je zamalo ali smo ipak mi na kraju cijele priča isplivali na površinu, a jugovići maršal tito i četnici odnosno veliki Srbi potonuli u bezdan. stoga, ajmo naprijed, danas nam nitko ništa ne može, a talijani ako krenu parangalima ćemo ih pecat, živio dobri stari old scool. :D

ZGabriel
17-08-2014, 18:15
recimo da je kolumna :)

Dr. Željka Markić: Zašto sudac Rogić smije, a sudac Turudić ne smije iznositi svoje mišljenje? (http://narod.hr/hrvatska/dr-zeljka-markic-zasto-sudac-rogic-smije-sudac-turudic-ne-smije-iznositi-svoje-misljenje/)

NorthStand
17-08-2014, 18:22
ma Markić kara crvenoguze majmune nemilice, sadizam čisti. :rofl

ZGabriel
17-08-2014, 20:37
Željka je žena, majka, kraljica. :bravo

NorthStand
20-08-2014, 20:01
željka ih pegla njihovim oružjem, građanskim urbanim akcijama! :smijeh

Grunf
10-09-2014, 11:50
Stazić se ispričao na Općinskom sudu :kava

Potpredsjednik Hrvatskog sabora i član SDP-a Nenad Stazić ispričao se danas na Općinskom sudu u Zagrebu članici Organizacijskoga odbora građanske inicijative „U ime obitelji“ dr. Željki Markić radi govora mržnje koji je tijekom referenduma o braku izrekao na svom profilu na društvenoj mreži Facebook.

Nenad Stazić na Općinskom je sudu rekao: “Ja, Nenad Stazić, ispričavam se gospođi Željki Markić što sam na svom Facebook profilu napisao rečenicu: ‘Očekujem da ova Markićka i njezina Udruga za obitelj zatraži da se Ustavom zabrane jednorodiljske obitelji. Djecu iz takvih obitelji pokupit će po kućama, strpati u kamione i odvesti u dom. A dom će osnovati u Jasenovcu’ jer tom rečenicom nisam htio povrijediti ni uvrijediti gospođu Željku Markić, kao ni članove njezine obitelji“.

Dr. Markić prihvatila je ispriku g. Stazića, u svoje osobno ime, kao i u ime svih koji su sudjelovali u građanskoj inicijativi „U ime obitelji“.

http://narod.hr/hrvatska/nenad-stazic-ispricao-se-zeljki-markic-u-ime-obitelji/

Ujkan
15-09-2014, 19:58
http://narod.hr/hrvatska/odbor-za-ustav-sdp-hdz-protiv-referenduma-predlozen-moratorij/

ma jel moguće?

NorthStand
15-09-2014, 20:01
gamad, trebalo bi ih i jedne i druge ukinut, paraziti antihrvatski. sve su to bivša komunistička govna, SDP je cijeli a HDZ pola stranke komunisti.

NorthStand
30-09-2014, 23:33
referendum o preferencijalnom glasovanju.

Izborna načela

Preferencijalno glasanje bez cenzusa
Smanjenje izbornog praga s 5% na 3%
Veće izborne jedinice i biranje 20 zastupnika ili više, ovisno o broju birača
Ujednačavanje vrijednosti glasova birača u izbornim jedinicama
Glasanje dopisnim i elektroničkim putem
Preduvjet za kandidaturu izvanparlamentarnih stranaka - 3.000 potpisa
Pravilo koaliranja stranaka - samostalno na izbore, udruživanje nakon izbora

Grunf
19-12-2014, 09:26
Prema navodima HRT-a, Uskok istražuje UIO zbog donacije od Bandića. UIO izdao priopćenje kako se radi o neistinama i još jednom obliku pritiska vlasti na UIO.

Hrvatska radiotelevizija objavila je, a neki su drugi mediji prenijeli neistinitu informaciju kako je „USKOK pokrenuo istragu protiv Milana Bandića i Željke Markić“ pozivajući se na priopćenje DORH-a u kojem nigdje ne stoji kako je protiv članice Organizacijskoga odbora građanske inicijative „U ime obitelji“ pokrenuta istraga, priopćeno je iz Inicijative.

Inicijativa „U ime obitelji“ smatra ovo još jednim pokušajem pritiska na „U ime obitelji“ koja je danas od saborskih zastupnika zatražila pokretanje pitanja povjerenja ministru uprave Arsenu Bauku budući da niti nakon tri četvrtine odrađenog mandata i samo 10 dana prije predsjedničkih izbora ministar još uvijek nije utvrdio točan broj birača u Republici Hrvatskoj.

http://narod.hr/hrvatska/u-ime-obitelji-zahvalna-gradonacelniku-bandicu-na-standovima-lecima-svakoj-drugoj-potpori-2/

Grunf
08-02-2015, 17:02
Evo i u Slovačkoj organizirali referenudm o braku, prag izlaznosti je bio 50%, ali je izašlo oko milijun birača, manje od potrebnoga. Od tih milijun 90% ih je zaokružilo DA. UIO i Markića su držali predavanja po Slovačkoj ovih tjedana. Slovački parlament je prije godinu dana unio u Ustav da je brak zajednica braka i žene i zabranio ustavnim amandmanima legalizaciju braka istospolnih zajednica.

Referendum u Slovačkoj: 90 posto birača ZA, izjašnjavanje nije obvezujuće zbog niske izlaznosti

Na referendumu u Slovačkoj 90 posto birača izjasnilo se za predložena pitanja o zaštiti braka, obitelji i djece. No, izjašnjavanje građana nije obvjezujuće zbog niske izlaznosti. Na referendum je izašlo samo 21,4 posto birača, što je daleko ispod visokog praga od 50 posto birača.

“Zahvaljujemo volonterima i svim biračima koji su svojim ZA na ovom referendumu osnažili obiteljske vrijednosti u slovačkom društvu”, rekao je Tomáš Kováčik, članom Aliancie za rodinu, koja je inicijator ovog referenduma.

“Činjenica da je oko milijun Slovaka odgovorilo DA na sva tri referendumska pitanja štiteći pravo djece na oca i majku i pravo roditelja da odlučuju o odgoju svoje djece predstavlja snažnu poruku za slovačke političare i cijelo naše društvo. Ovaj referendum je jedan korak u smjeru bolje zaštite braka i obitelji koji su temelj svakog napretka u našem društvu” zaključio je Kováčik.

Na referendumu su se Slovaci izjašnjavali o ova tri pitanja:

1) Slažete li se da ni jedna zajednica, osim zajednice muškarca i žene, ne može nazvati bračnom?
2) Slažete li se da homoseksualnim osobama i grupama ne bi trebalo dopustiti posvajanje, a potom i odgajanje djece?
3) Slažete li se da škole ne mogu zahtijevati od djece da sudjeluju u obrazovanju koje se odnosi na spolno ponašanje i eutanaziju, ukoliko se roditelji i sama djeca ne slože sa sadržajem obrazovanja?

U veljači prošle godine Slovačka ljevica i desnica unijele brak u Ustav

24. veljače slovački premijer Robert Fico i kršćanski demokrat, Jan Figel (KDH) pristali su na ustavni amandman. Lideri socijalista i demokršćana su se dogovorili da potvrde brak kao zajednicu između muškarca i žene u Ustavu, a “Ustavni amandman zabranjuje legalizaciju braka između istospolnih osoba“, kazao je tada Figel .

Udruga „Savez za obitelj“ (Aliancia za rodinu), koja je inicirala referendum, pokušala je preko referenduma učvrstiti tu zaštitu čime bi se otežale izmjene zakona u budućnosti.

narod.hr

NorthStand
08-02-2015, 19:21
koji likovi, da 50 posto ukupnog broja birača, dakle i oni imaju neke komunjare na vlasti.

Grunf
08-02-2015, 19:41
Tak smo i mi imali prije nego su odlučili to promijeniti kako bi lakše ušli u EU.

NorthStand
08-02-2015, 21:39
Tak smo i mi imali prije nego su odlučili to promijeniti kako bi lakše ušli u EU.

znam, ali to ti je dokaz da je u svim postkomunističkim državama govnjarija ista. po meni treba uvest da za svaki referendum nije bitan broj ljudi, već da većina koja se odazove npr 23 čovjeka od toga 13 glasa za 10 protiv oni odlučuju i kraj priče. a ne da oni traže pola države za jebeni referendum, kad znaju da je jako teško takvu izlaznost potaknut osim ako nije neki referendum od posebnog značenja kakav je nama bio referendum za nezavisnost, dakle te partizančine smišljeno opstruiraju demokraciju i volju građana, i legitimnost referenduma, mene to uopće ne čudi jer su ti komunjarski govnjari svugdje isti, a pola europe i danas se maltretira nekakvim nacistima dok nam kolo u državama vode zadrigli boljševički smradovi. dakle, istočna i JI europa će se načekat dok će u referendumima uživat na način kako uživaju Švicarci.

sagitarius
09-02-2015, 15:58
Evo i u Slovačkoj organizirali referenudm o braku, prag izlaznosti je bio 50%, ali je izašlo oko milijun birača, manje od potrebnoga. Od tih milijun 90% ih je zaokružilo DA. UIO i Markića su držali predavanja po Slovačkoj ovih tjedana. Slovački parlament je prije godinu dana unio u Ustav da je brak zajednica braka i žene i zabranio ustavnim amandmanima legalizaciju braka istospolnih zajednica.

narod.hr

OK.Brak je zajednica "braka" i žene...mogao si to editirati, ali ok jasno je, dakle kao i kod nas brak je isključivo zajednica muškarca i žene i to je to...:D