PDA

Pogledaj Full Version : Legaliziranje marihuane

sagitarius
01-02-2014, 14:30
U Americi u nekim državama se radi na legaliziranju "trave" ...
Pitanje je koliko je to opravdano i da li je i koliko je pouzdano utvrđena štetnost ovog opijata...
Kada bi se to pitanje stavilo na "dnevni red" u RH da li biste bili za ili protiv...
Konačno općenito da li mislite da je ovo pitanje pitanje demokracije ili pitanje biznisa.

DzoniBG
02-02-2014, 13:19
Travka se od davnina koristi u medicinske svrhe...

I dan danas je upotrebljavaju u medicini, kako zapadnoj, tako i alternativnoj... brojna lekovita svojstva, cak u nekim zemljama smrtno bolesnim pacijentima daju kanabis kako bi im ublazili bol i popravili raspolozenje.

Godisnje od alkohola u svetu umre oko 2.5 miliona ljudi... od cigareta oko 5 miliona, od trave... nula, nistica, zero... nikad nije zabelezeno da je neko umro direktno zbog trave, ili indirektno... zbog posledica dugogodisnjeg konzumiranja... Ne izaziva fizicku zavisnost, ma koliko se konzumirala, cim se prestane, nema karakteristicnih simptoma vezanih za ostavljanje droga, alkohola, pusenja...

Los uticaj je na koordinaciju, reflekse i memoriju... koji traje neko vreme posle koriscenja... ne ostavlja dublje tragove. Dobri efekti su kreativno razmisljanje, snizavanje pritiska, osecaj lagodnosti i opustenosti... cak u proseku vozaci koji su purnjali pre toga su oprezniji i sigurniji u voznji...

Sve u svemu, rat protiv marihuane je nepotreban... ove cinjenice znaju i vlasti koje donose zakone...

U cemu je onda fora... legalizacijom i slobodom da svako uzgaja gubi se kontrola... svako bi mogao da zasadi biljcicu, i za dz konzumira... a to drzava ne voli... nema poreza, nema love, nema zarade... zato je kampanja da je to droga... iako je travka kudikamo zdravija od cigarete...

Nisam neki veliki ljubitelj, kad pirnem sat vremena mi je odlicno, posle mi se opasno prispava... nikad nisam kupio, kad ekipa obrne krug, nekad se pridruzim... nekima to stoji, neki prave budalu od sebe... to je vec individualno...

Svakako da sam za legalizaciju... da se ne valja svakakvo granje i lisce sumnjivog porekla na kojima dileri zgrcu lovu... pa ko voli nek izvoli...

Inkvizitor
02-02-2014, 15:09
Apsolutno protiv.

Te priče kako je marihuana bezazlena i nije štetna priča se ima ohoho.

Drugi glasovi govore da je iteako štetna i da uništava sive ćelije i da je stepenica prema težim drozama.

Uostalom čim ju je Nizozemska legalizirala odma znaš da to nije dobro.

Iako je i ona sad ograničava kako se ima čut.

pdv
02-02-2014, 15:15
Činjenica je da su svi ovisnici o heroinu do njega stigli preko marihuane. No, s druge strane pitanje je da li bi se legalizacijom smanjila stopa ovisnosti ili još povećala. Kompleksno pitanje jer legalizirati bi trebalo zbog smanjivanja kriminala ali je upitno djelovanje na ljude kada je dostupno potpuno. Ali put do droge nađu i kada je ilegalna tako da sam bliža ovoj ideji legalizacije.

Inkvizitor
02-02-2014, 15:16
Onda to može vrijediti za sve droze.

pdv
02-02-2014, 15:19
Onda to može vrijediti za sve droze.

Pa da, i vrijedi. Da zabrana ima nekakvog utjecaja na ovisnost onda bi bila skroz za zabranu. Međutim, čini mi se da ko hoće da do droge put nađe. Na kraju krajeva i alkokol je svojevrsna droga ali je društveno prihvatljiv i ne vjerujem da je broj ovisnika o alkoholu porastao s njegovom legalizacijom.

DzoniBG
02-02-2014, 15:20
Činjenica je da su svi ovisnici o heroinu do njega stigli preko marihuane. No, s druge strane pitanje je da li bi se legalizacijom smanjila stopa ovisnosti ili još povećala. Kompleksno pitanje jer legalizirati bi trebalo zbog smanjivanja kriminala ali je upitno djelovanje na ljude kada je dostupno potpuno. Ali put do droge nađu i kada je ilegalna tako da sam bliža ovoj ideji legalizacije.

Cinjenica je da tek 1% korisnika marihuane se posle navuklo na heroin... sto je prakticno statisticka greska, kao kad bi rekli da 1% kupaca BMW-a se navuklo na heroin... ili ljubitelja piva i cigara...

Nema nikakvog dokaza da marihuana je put u teze droge.

pdv
02-02-2014, 15:21
Cinjenica je da tek 1% korisnika marihuane se posle navuklo na heroin... sto je prakticno statisticka greska, kao kad bi rekli da 1% kupaca BMW-a se navuklo na heroin... ili ljubitelja piva i cigara...

Svi uživatelji marihuane ne završe na težim drogama ali su svi uživatelji težih droga krenuli s marihuanom.

Inkvizitor
02-02-2014, 15:23
Pa da, i vrijedi. Da zabrana ima nekakvog utjecaja na ovisnost onda bi bila skroz za zabranu. Međutim, čini mi se da ko hoće da do droge put nađe. Na kraju krajeva i alkokol je svojevrsna droga ali je društveno prihvatljiv i ne vjerujem da je broj ovisnika o alkoholu porastao s njegovom legalizacijom.

Pa jest . Bila je prohibicija u Americi.

Alkohol je legalizirana droga.

Jedan tip koji se razumije u te stvari rekao mi je

kokain ima isti efekt kao i alkohol

digne te.

jedina je razlika što alkohol ubija određene moždane stanice koje ožive kad se otrijezniš

one koje ubije kokain nikad više ne ožive

al čovjek ima ionako nekoliko sottina milijarid moždanih stanica na lageru.

Inkvizitor
02-02-2014, 15:25

Čuj nema dokaza. Nema dokaza ni za suprotno.

Slušao sam par puta neke stručnjake na tom polju i apsolutno su protiv legalizicije marihuane i tvrde da je to prva stepenica za teže droze.

Ne samo to, tvrde da marihuana uzrokuje oštećenja mozga suprotno onim pričama o njezinoj ljekovitosti.

DzoniBG
02-02-2014, 15:32
Svi uživatelji marihuane ne završe na težim drogama ali su svi uživatelji težih droga krenuli s marihuanom.

Nisu svi... pogotovo ne oni fancy tipovi...oni krecu od kokishke...pa ako ostanu bez love, presaltaju se na heroin...

http://www.youtube.com/watch?v=GzHoQsuwvg0

Americka drzava Kolorado je odrzala referendum, i vecina se izjasnila za legalizaciju travke...

Sta kaze tip, 60% zarade narko kartela je na valjanju marihuane... zasto im to dozvoliti?! Em sto je u prodaji proverena roba, a ne nesto sto ne znas ni odakle je, ni sta sadrzi, ni koliko je cisto... em sto otkidas zaradu kartelima...

Kao sto prohibicija nije imala smisla, jer su ljudi pili sumnjivi alkohol i trovali se, ista stvar je sa ovime...

Ako cemo da budemo cistunci, prvo treba zabraniti cigarete i alkohol, koji izazivaju vecu zavisnost, i ubijaju milione ljudi...pa tek posle toga travu... koja nikoga nikad nije ubila, niti napravila invalidom...

Inkvizitor
02-02-2014, 15:34
Kako ti to rezoluntno tvrdiš da marihuana nikad nikog nije ubila ni učinila invalidom.

mislim tako nešto ne bi tvrdio ni za najbolji prirodni lijek a kamoli za ipak jednu drozu.

Tvrditi tako nešto je budalaština, svjestan si toga.

DzoniBG
02-02-2014, 15:36
Čuj nema dokaza. Nema dokaza ni za suprotno.

Slušao sam par puta neke stručnjake na tom polju i apsolutno su protiv legalizicije marihuane i tvrde da je to prva stepenica za teže droze.

Ne samo to, tvrde da marihuana uzrokuje oštećenja mozga suprotno onim pričama o njezinoj ljekovitosti.

Ne ostecuje i ne ubija nervne celije...samo izaziva privremeno opadanje motorickih funkcija... losiju memoriju... nekad probleme sa grlom, kasalj...

Ljudi pushe travu desetinu godina i nikakva fizicka ostecenja u telu nemaju... a snimi pluca dugogodisnjeg pushaca cigareta,, pa ces videti sta ces dobiti... crnu kantu...

Inkvizitor
02-02-2014, 15:38
Ne ostecuje i ne ubija nervne celije...samo izaziva privremeno opadanje motorickih funkcija... losiju memoriju... nekad probleme sa grlom, kasalj...

Ljudi pushe travu desetinu godina i nikakva fizicka ostecenja u telu nemaju... a snimi pluca dugogodisnjeg pushaca cigareta,, pa ces videti sta ces dobiti... crnu kantu...

privremeno opadanje motoričkih funkcija

a to ako ne uzrokuje lančane reakcije u tijelu..

ono alaaa brale....

ni cigare ne djeluju na svakog isto, ljudi puše i dožive duboke godine a netko nikad ne zapali pa umre od raka pluća.

sve je to, tko šta propagira..

DzoniBG
02-02-2014, 15:43
Kako ti to rezoluntno tvrdiš da marihuana nikad nikog nije ubila ni učinila invalidom.

mislim tako nešto ne bi tvrdio ni za najbolji prirodni lijek a kamoli za ipak jednu drozu.

Tvrditi tako nešto je budalaština, svjestan si toga.

Naucnici su vrsili ispitivanja na zivotinjama i ljudima:

Drugs used in medicine are routinely given what is called an LD-50. The LD-50 rating indicates at what dosage fifty percent of test animals receiving a drug will die as a result of drug induced toxicity. A number of researchers have attempted to determine marijuana’s LD-50 rating in test animals, without success. Simply stated, researchers have been unable to give animals enough marijuana to induce death.

8. At present it is estimated that marijuana’s LD-50 is around 1:20,000 or 1:40,000. In layman terms this means that in order to induce death a marijuana smoker would have to consume 20,000 to 40,000 times as much marijuana as is contained in one marijuana cigarette. NIDA-supplied marijuana cigarettes weigh approximately .9 grams. A smoker would theoretically have to consume nearly 1,500 pounds of marijuana within about fifteen minutes to induce a lethal response.

Teoretski moguce... prakticno...nema sanse...

pdv
02-02-2014, 15:44
Dzoni, ja se slažem da od nelegalizirane droge jedine koristi imaju narkokarteli i njihovi pajde političari ali marihuna je štetna , uostalom, kao i većina opijata i duhanskih proizvoda ako se ne koristi racionalno.

Inkvizitor
Mogu ta svoja ispitivanja zabit u guzicu i zapalit joint.

Inkvizitor
Tj zabit joint u guzicu a onda ga zapalit.

DzoniBG
02-02-2014, 15:46
privremeno opadanje motoričkih funkcija

a to ako ne uzrokuje lančane reakcije u tijelu..

ono alaaa brale....

ni cigare ne djeluju na svakog isto, ljudi puše i dožive duboke godine a netko nikad ne zapali pa umre od raka pluća.

sve je to, tko šta propagira..

Neko je genetski jaci, neko slabiji... neko dozivi stotu dimeci, a neko umre mlad...

Generalno, pljuge su otrov, stvaraju predispoziciju za stvaranje raka... rekao sam, oko 5 miliona ljudi umre godisnje direktno od pusenja... ko zna koliko zbog indirektnih efekata... nestane ljudi koliko ima citava Hrvatska...

Pa ako cemo nesto da zabranjujemo, onda je to... ja bi voleo da se zabrani, iako sam pusac... jeziva navika...

DzoniBG
02-02-2014, 15:50
Dzoni, ja se slažem da od nelegalizirane droge jedine koristi imaju narkokarteli i njihovi pajde političari ali marihuna je štetna , uostalom, kao i većina opijata i duhanskih proizvoda ako se ne koristi racionalno.

Veruj mi... ako nisi probala...manje je stetno...

Naduvan covek nikad nije agresivan, retko kad destruktivan... najcesce je veseo i pozitivan...smeje se... nema zlih misli...

Jel si nekad cula da je naduvan tip izazvao tucu u kafani, izbo nekog nozem... ja nikad, iako ne iskljucujem da se desi jedan u 100k... a pogledaj sta nam donosi pijanstvo, tuce, saobracajke, nasilje u porodici... uzas pravi alkohol...

A ipak se smatra da je normalno... cugamo svi... a trava koja je dosta finija biljcica...to je droga... nema smisla...

teenager
02-02-2014, 15:53
Jedno jednostavno pitanje, ako je najveći problem marihuane taj što "vodi" u heroin, treba li onda kriminalizirat duhan, jer gotovo svi koji puše marihuanu, puše ili su pušili duvan?

sagitarius
03-02-2014, 10:58
Kad državi ponestane para, "trava" joj garantira popravljanje stanja.
Narod voli "duvati" i to je onda "ugodno s korisnim"...

Stiliana
03-02-2014, 12:46
mene zanima zašto se ne legalizira ulje konoplje (pravo, ne ovo što se sad može kupit koje je od neke druge vrste konoplje) ako je istina da liječi rak?

na stranu teorije zavjere kako farm. industrija želi da imamo rak...

inače, više se slažem s Džonijem, ne vodi marihuana u heroin nego ranjena duša/dokona guzica (kako kod koga)...

Inkvizitor
03-02-2014, 13:07
Droza je droza..samo je stupanj jačine različit..

Stiliana
03-02-2014, 13:12
ona je i kava droga također, šećer da ne spominjemo...

Inkvizitor
03-02-2014, 13:25
kofein jest droza kao i nikotin..a za šeker ne znam..

samo to su puno slabiji oblici droze..lakše se čoek skida s njih.,.

Stiliana
03-02-2014, 13:43
jest, pa onda može, zašto ne... ja bona logike u tebe.

DzoniBG
03-02-2014, 14:08
kofein jest droza kao i nikotin..a za šeker ne znam..

samo to su puno slabiji oblici droze..lakše se čoek skida s njih.,.

Sve moze u umerenim kolicinama...

Ja ne pijem kafu... nikad me nije privlacila... ako neko popije ujutru da se razbudi... zadimi koju... nema frke...

Ako pijes 7 kafi dnevno, i purnjas 3 kutije cigara...najebao si... ako se povremeno zasladis, isto ok... ako urnises slatkise svaki dan, pijes kilo ipo coca cole, i jos pritom jedes fast food... imaces 170 kila i moraces da seres u kadu, a da ti neko pomogne oko brisanja dupeta koje ne mozes da dohvatis...

Ako pusis dzidzu povremeno, nekad za vikend... sa drustvom srolas i malo se smejete i glupirate... nema veze... ako rolas svaki dan... izgubis kontakt sa realnoscu...

Ovde je tema o travi... kvalifikovati nju kao opasnu drogu cija je proizvodnja legalno zabranjena je nonsens. Takav nacin prevencije samo jos vise podstice ljude da to probaju...zabranjeno voce, klinci najvise vole ono sto je zabranjeno...

Elegantno su to resili u Holandiji... dodjes u coffeeshop, kazes - hocu ovu travku, izaberes dal ces neku da te opusti, smejalicu... ne mozes koliko hoces, da se usvinjis tamo... nego ljudski... chiliras malo, i nastavis dalje svojim poslom...

A ne ovako, policija ganja indijance koji su peta ruka u distribuciji, dok narkobossovi trljaju ruke...

Stiliana
03-02-2014, 14:32
nema više ni indijanaca baš... prije je toga bilo, sad se valjda ne isplati... mislim da je cijena trave dost pala.

SarajkaDjevojka
03-02-2014, 14:36
Teško je u uzivanju bilo čega postaviti granicu. Od čokolade i prekomjernog konzumiranja hrane pa do pušenja trave.

Ja sam pila energetska pića, po DVA ili tri dnevno.

I to je štetno, ali drzalo me koncentriranom ili sam samo si umišljala.

franjevac
03-02-2014, 14:39
ne koristim ni duvan ni alkohol
ali travu volim zapaliti
osjećm se opuštenije,bolje
imao sam problema s bolovima u leđima te sam uz fizioterapiju i duvanje problem sanirao
ali ne bi je legalizirao jer nisu svi disciplinirani i savjesni kao ja
naročito ne tinejdžeri i mlađi punoljetnici koji najčešće ne staju na marihuani

SarajkaDjevojka
03-02-2014, 14:42
Da mnogima trava vremenom ili ne djeluje ili se pokaze bezopasnom pa zele probati nešto novo i jače i tako u eksperimentiranju dodju do fiksanja.

U potrazi za što boljim i snaznijim uzivanjem.

Inkvizitor
03-02-2014, 14:44
ja sam kao mlad momak rano propušio..

Tad je čovjek mlad, zdrav , neopterećen i ne smeta mu..znali bi kartat cili dan, spušit cigara i cigara jedva bi se vidili od dima..al ne smeta ti naravno.

kansije kad te uzme zub vremena..počinje smetat..ne guštaš više u cigari e tada to više nije to.

Nikad u mladim danima..srednje škole mi nije padalo napamet zapalit travuljagu

jednostavno to mi je mentalna blokada u glavi..i jok

nema šanse..

DzoniBG
03-02-2014, 15:00
Ja sam se intenzivno bavio sportom do fakulteta, svaki dan treninzi... leti mesec dana priprema na planini, bio sam spreman ko Rambo...

Oni u kvartu koji nisu bili u sportu, coskarili su, ispred zgrada... gluvarenje, pljuge, trava... neko se navukao na pajdo, neki su i umrli od toga... 90-ih Srbiji je bilo jebeno, sport nas je vecinu izvukao.

Propusio sam u 23-oj, pred kraj fakulteta... iz cista gluposti...dosade... dnevno 8 sati na faxu... to je bio trenutak uzivanja i odmora od stresa... travu sam prvi put probao sa 26 godina. Kod drugarice na diplomskom, slikarka, akademija umetnosti, svi alternativci... prvo iskustvo je bilo fenomenalno, kao da ti neko otvori sve ventile kreativnosti, mozak ti se ubrza, razmisljas neverovatno pozitivno... sta sam tad pricao, ortak kaze da je trebalo da se zabelezi i napise knjiga...

Zadnjih nekoliko godina, mozda jednom u 2 meseca... nekad me lose uradi, ako sam umoran, kratko traje uzivanje, a onda samo trazis fotelju da se ukalupis i dremas... uhvati te neverovatna glad, a tad svaka hrana ima 150% bolji ukus... pizza, hamburger, kutija sladoleda... bolje od dobrog sexa... secam se krajem maja prosle godine, u Sarajevu na Grbavici, gledamo finale LS Bajern-Dortmund... likovi doneli topove... nisam hteo da budem partybreaker... odvalili smo se, posle ukljucili playstation... cela ekipa razbijena na komade, uzeli pilice kod vehabija... :)

Ko nije probao, neka ne proba...nije opasno, osim ako nisi porocan do koske, i trazis bilo sta sto ce te odvojiti od RL...

Inkvizitor
03-02-2014, 15:07
Ja mogu razumit da ja sad eventualno produvam..al kad mi je bilo 15-20 godina..pa meni je trebalo nešto da me spušta a ne diže..

višak energije na sve strane..pa mi samo travuljaga još fali..

DzoniBG
03-02-2014, 15:15
Ja mogu razumit da ja sad eventualno produvam..al kad mi je bilo 15-20 godina..pa meni je trebalo nešto da me spušta a ne diže..

višak energije na sve strane..pa mi samo travuljaga još fali..

Inkvi, nemoj samo sledece godine da mi se pojavis ovde na temi - legalizacija...sad i odmah... :)

http://www.youtube.com/watch?v=sL_BcaI0i0w

To je to...ljubav, sloboda...opika se fudbal(snimi kako su dobre adidasice)... ceo hipi pokret su pokretale ideje neogranicene slobode... jer kad pirnes, nema hejta, sve volis...

Inkvizitor
03-02-2014, 15:17
Jojj ne volim te čupavce i zmazance.

A kako to ako Srbi toliko duvaju da su ipak toliko agresivni..

franjevac
03-02-2014, 15:26
inkvizitor
marihuana zna da okrene na paranoju
a može biti i okidač za shizofreniju
pa ti priče o vatikanu,cia-i nemcima,ustašama i imaju smisla

DzoniBG
03-02-2014, 15:28
Jojj ne volim te čupavce i zmazance.

A kako to ako Srbi toliko duvaju da su ipak toliko agresivni..

Malo se svira frula...

Agresivni su rakijasi i navuceni na horse. Posle Turaka smo najveci pusaci u svetu... fali ovde vojnicke discipline...

Inkvizitor
03-02-2014, 15:30
Malo se svira frula...

Agresivni su rakijasi i navuceni na horse. Posle Turaka smo najveci pusaci u svetu... fali ovde vojnicke discipline...

pušači duvana ili travuljage..

na koju frulu misliš..kožnu..

Inkvizitor
03-02-2014, 15:30
inkvizitor
marihuana zna da okrene na paranoju
a može biti i okidač za shizofreniju
pa ti priče o vatikanu,cia-i nemcima,ustašama i imaju smisla

Kak to ak ste rekli da je bezazlena

ma vi mene zajebajete..

franjevac
03-02-2014, 15:36
zato i kažem da je ne bi trebali legalizirat
meni ne škodi,ali drugima,naročito tinejdžerima moguće da bi i škodila
ne samo zbog opasnosti od lošeg društva nego i opasnosti mentalnog zdravlja

Stiliana
03-02-2014, 15:38
Ja sam se intenzivno bavio sportom do fakulteta, svaki dan treninzi... leti mesec dana priprema na planini, bio sam spreman ko Rambo...

Oni u kvartu koji nisu bili u sportu, coskarili su, ispred zgrada... gluvarenje, pljuge, trava... neko se navukao na pajdo, neki su i umrli od toga... 90-ih Srbiji je bilo jebeno, sport nas je vecinu izvukao.

Propusio sam u 23-oj, pred kraj fakulteta... iz cista gluposti...dosade... dnevno 8 sati na faxu... to je bio trenutak uzivanja i odmora od stresa... travu sam prvi put probao sa 26 godina. Kod drugarice na diplomskom, slikarka, akademija umetnosti, svi alternativci... prvo iskustvo je bilo fenomenalno, kao da ti neko otvori sve ventile kreativnosti, mozak ti se ubrza, razmisljas neverovatno pozitivno... sta sam tad pricao, ortak kaze da je trebalo da se zabelezi i napise knjiga...

Zadnjih nekoliko godina, mozda jednom u 2 meseca... nekad me lose uradi, ako sam umoran, kratko traje uzivanje, a onda samo trazis fotelju da se ukalupis i dremas... uhvati te neverovatna glad, a tad svaka hrana ima 150% bolji ukus... pizza, hamburger, kutija sladoleda... bolje od dobrog sexa... secam se krajem maja prosle godine, u Sarajevu na Grbavici, gledamo finale LS Bajern-Dortmund... likovi doneli topove... nisam hteo da budem partybreaker... odvalili smo se, posle ukljucili playstation... cela ekipa razbijena na komade, uzeli pilice kod vehabija... :)

Ko nije probao, neka ne proba...nije opasno, osim ako nisi porocan do koske, i trazis bilo sta sto ce te odvojiti od RL...

bila sam ozbiljna do boldanog dijela :smijeh

d celjski
03-02-2014, 15:38
Tu kod nas murija više i ne gleda po džepovima za vutrom...samo bijelo, žuto i bombona traže...dobro ako si konj pa baš pred njim zapališ, onda nagrbusiš....
i pojeftinilo je dosta...u moje doba zapaliti joint je bilo vrh...sad nema partyja da nisu autoceste po stolovima :facepalm

za legalizaciju lakih droga...neka se jasno odredi granica i neka se ubire porez od toga,a ne da krimosi zarađuju....a rigorozno postrožiti zakon o teškim drogama...pa ko voli...

caporegime
03-02-2014, 15:57
nitko od vas da postavi stvari na pravo mjesto.
trava nije okidač za teže droge.
štoviše, većina uživatelja kokaina prezire travu jer misle da je to ekonomski i socijalni rang ispod.
na heroin se navuče onaj koji ima psihopredispozicije da uživa biti ušlagiran sam sa sobom.
od svih ljudi koji puše kanabis možda se 0,2% navuče na heroin.
radi se biljci, isto kao duhanu pa nije dobra usporedba s kemijskim drogama.
a i nije baš da vidiš zmajeve i leteće slonove od nje.
po meni, ljudi to više puše jer uživaju u osjećaju da rade nešto zabranjeno, intimno.
po meni država bi trebala dekriminalizirati kanabis, dati koncesiju na hašišarnice koje mogu kupovati robu isključivo od službenih plantaža.
konzumacija na javnom mjestu bi podrazumjevala visoku globu.
na taj način bi se došlo do prihoda a istodobno bi se umanjila "mističnost i ritualnost" zabranjenog pušenja (ne rock grupe).

o zabrani najviše pričaju oni koji misle da se droga jede, da se s njom može zaraziti i koji u životu nisu upoznali ni jednog narkića pa imali priliku malo bolje prostudirati nečije porive i sklonosti.

..sad nema partyja da nisu autoceste po stolovima

zlatne devedesete u zagrebu. sad npr. toga nema u javnom općenju.
nekad su šmrkali brijači, raveri i slični i to speed ili smrvljene ekstazije a danas ponajviše seljačine u narodnjačkim klubovima koji time dobivaju veći kapacitet za cuganje i salonski pederčići koji svoj jadni i bezlični život pokušavaju malo ukrasiti s malo "zločestoga".

DzoniBG
03-02-2014, 16:08
bila sam ozbiljna do boldanog dijela :smijeh

U jednoj radnjici, oko 30-ak pilica se obrcu na zici... mislim da je cena 8 KM, oko 4 eura... celo pile... izvadis metalne novcice, i das frajeru koji bi komotno mogao da bude na slici mudzahedina u Kandaharu, posle uspesne akcije postavljanja improvizovane bombe na putu :)

Capo je napravio dobru analizu...

Humphrey
03-02-2014, 16:17
zato i kažem da je ne bi trebali legalizirat
meni ne škodi,ali drugima,naročito tinejdžerima moguće da bi i škodila
ne samo zbog opasnosti od lošeg društva nego i opasnosti mentalnog zdravlja

Legalizacija ne znači da bi je legalno mogli kupovati maloljetnici.

franjevac
03-02-2014, 16:46
ali je čini dostupnijom

d celjski
03-02-2014, 16:53
ali je čini dostupnijom

sad je dostupna na svakom koraku...a u "izlogu" je i heroin i kokain na dohvat ruke....

sagitarius
03-02-2014, 19:05
Travu bih zabranio maloljetnicima, mada je to teško izvodljivo, jer ta dob je dob kad se lako preskaču stepenice s "trave" na kokain, pa i dalje...i onda dolaze problemi...

Stiliana
03-02-2014, 20:15
capo je dobro napisao, kokain danas na veliko šmrču samo seljačine i debili koji su to vidjeli na filmu i čuli da se na koki osjećaš kao Bog i da je to neka droga za elitu. naravno, tu su i naše 'manekenke' :zubo

d celjski
03-02-2014, 20:22
Travu bih zabranio maloljetnicima, mada je to teško izvodljivo, jer ta dob je dob kad se lako preskaču stepenice s "trave" na kokain, pa i dalje...i onda dolaze problemi...

danas je mreža ilegalne prodaje tako, da kažem kvalitetna , da svaki klinac može dobiti što poželi....samo donese novce i nema da nema...kad bi se marihuana legalizirala, i bila dostupna legalnim putem, kriminalnom miljeu bi ta grana poslovanja skroz pala i ne bi ih više zanimala, tek poneki marginalci bi svoju domačicu još malo dilali...
time bi se mladež maknula od dilera, to je po meni bit...jer kad kupuje travulju, vrlo lako mu usput ponudi i nešto novo...jedino tu je povezanost lakih i teških droga....a da je logičan slijed sa trave na heroin i kokain i capo je objasnio, da nije točno...ok ima, ali su to više izuzetci...
opet ponavljam...država bi zaradila od proizvodnje, pa nakon toga još od poreza....pa neka se kriminal smanji za 2 % , nešto se napravilo...

d celjski
03-02-2014, 20:23
capo je dobro napisao, kokain danas na veliko šmrču samo seljačine i debili koji su to vidjeli na filmu i čuli da se na koki osjećaš kao Bog i da je to neka droga za elitu. naravno, tu su i naše 'manekenke' :zubo

baš to...koka& cajke kombinacija :facepalm

Humphrey
03-02-2014, 20:26
Koliko trenutno zarade dileri na marihuani u RH? Znam da je u SAD to posao vrijedan milijarde i od legalizacije tamo će i država imati financijske koristi(iako,zar se ne bude neki jer su im uvalili porez?),ali koliko se kod nas vrti novca?Postoje li istraživanja o tome?

caporegime
03-02-2014, 21:26
U jednoj radnjici, oko 30-ak pilica se obrcu na zici... mislim da je cena 8 KM, oko 4 eura... celo pile... izvadis metalne novcice, i das frajeru koji bi komotno mogao da bude na slici mudzahedina u Kandaharu, posle uspesne akcije postavljanja improvizovane bombe na putu :)

Capo je napravio dobru analizu...

8 km cca 30 kuna
a u konzumu za 26,99.
pa nek netko kaže da smo nepovoljni za kupovinu.:mu:mu

pdv
03-02-2014, 22:16
Koliko trenutno zarade dileri na marihuani u RH? Znam da je u SAD to posao vrijedan milijarde i od legalizacije tamo će i država imati financijske koristi(iako,zar se ne bude neki jer su im uvalili porez?),ali koliko se kod nas vrti novca?Postoje li istraživanja o tome?

Teško je sprovesti istraživanja o bilo kojem dijelu sive ekonomije jer bez podataka ne možeš dobiti precizna mjerenja. Eventualno, uzeti broj ovisnika u pojedinoj državi pa na temelju njihove dnevene potrošnje doći do nekakvih podataka za pojedinu drogo. No, tu se opet javlja problem što svi ovisnici nisu registrirani,a i ne znači da samo ovisnici uživaju drogu već tu spadaju i ljudi koji su je jednom probali, koji je ponekad uživaju tzv. vikend narkomani, ovisi i o tome da li je zemlja turistička da li se neka posebna manifestacija te godine održava poput npr. svjetskog prvenstva i slično. Ovo pričam jer su obično turisti i opušajuća događanja u korelaciji s porastom potražnje za raznim opijatima i drogom.

To se za potrebe BDP-a računa prema posebnoj metodologiji i teško je tu samo marihuanu izdvojiti. Sigurno da je udio dohotka od nelegalni aktivnosti u BDP-u oko 1-1,5% pa ajmo reći da na šverc, drogu i alkohol opada nekih 3-4 mlrd. No, ja se s ovim ne slažem jer obično takva mjerenja znače barem duplo s obzirom o kakvim uzorcima se radi.

Uglavnom, ne znam koliko dileri marihuane zarade :kez

sagitarius
04-02-2014, 14:10
Teško je sprovesti istraživanja o bilo kojem dijelu sive ekonomije jer bez podataka ne možeš dobiti precizna mjerenja. Eventualno, uzeti broj ovisnika u pojedinoj državi pa na temelju njihove dnevene potrošnje doći do nekakvih podataka za pojedinu drogo. No, tu se opet javlja problem što svi ovisnici nisu registrirani,a i ne znači da samo ovisnici uživaju drogu već tu spadaju i ljudi koji su je jednom probali, koji je ponekad uživaju tzv. vikend narkomani, ovisi i o tome da li je zemlja turistička da li se neka posebna manifestacija te godine održava poput npr. svjetskog prvenstva i slično. Ovo pričam jer su obično turisti i opušajuća događanja u korelaciji s porastom potražnje za raznim opijatima i drogom.

To se za potrebe BDP-a računa prema posebnoj metodologiji i teško je tu samo marihuanu izdvojiti. Sigurno da je udio dohotka od nelegalni aktivnosti u BDP-u oko 1-1,5% pa ajmo reći da na šverc, drogu i alkohol opada nekih 3-4 mlrd. No, ja se s ovim ne slažem jer obično takva mjerenja znače barem duplo s obzirom o kakvim uzorcima se radi.

Uglavnom, ne znam koliko dileri marihuane zarade :kez

Zavisno prije svega o veličini tržišta, platežnoj sposobnosti i standardu društva, ciljanoj populaciji pa prema svemu tome ide "kvalitet" i bolja "organizacija" - mafija...
No ako je suditi po zapljeni koju odradi policija, zemlje ex Yu su tranzitna područja, jer ne zamislivo je da je tjedna potrošnja recimo u siromašnoj BiH iznad 1,5 milijuna Eura.
U Hrvatskoj je duplo veća, nekih 3 milijuna.
Ako se to pomnoži sa 52 koliko tjedana ima u godini, dođemo u RH do cifre 150 milijuna eura, a u BiH oko 75 milijuna Eura.
U Americi se radi o trocifrenim milijardama potrošenim na sex, drogu i alkohol, a kod nas u obe države to je sve skupa daleko ispod jedne mlrd.
Podaci za BiH su nastali na procjeni da cca 150.000 ljudi na ovaj ili onaj način konzumiraju drogu uključivši u to i zabranjenu "travu", na koju izgleda najviše i otpada ljudi i novca.
Za RH kao državu sa neuporedivo boljim standardom u odnosu na BiH pretpostavlja se da je taj broj duplo veći, a u turističkoj sezoni taj broj se i kvadriplicira radi povećanog tržišta droge sa stranim državljanima...
To je otprilike zarada dilera deroge u ukupnom, jer nisu svi dio istog banditskog kartela.

Bismarck
04-02-2014, 14:27
Ja sam u kontaktu s ovom biljkom već više od 15 godina, a od toga je bilo 7-8 godina redovitog pušenja, pa da štogod kažem.
Marihuana je poprilično sotonizirana iz razloga što se radi o biljci koja se može primjeniti u lječenju mnogih bolešćurina. Farmaceutima kao trovačima čovječanstva koji na tome zarađuju nevjerojatne pare nikako nije u interesu da lijek možeš posaditi na balkonu ili u vrtu a njima ne platiti ništa. Nedavno mi je prijatelj pričao da je njegova poznanica, cura od 27 godina, koja je imala rak dojke odbila ići na kemoterapiju, na užas doktora i ( vjerničke ) obitelji, liječila sa kanabisovim uljem i nakon 3 mjeseca tretmana dođe na pretrage a taj onkolog, koji ju je odgovarao od toga, kad je vidio nalaze šuti 10 minuta, ni zucnut. Probljedio čovik, gleda u one nalaze pa gleda nju, samo šuti. Na kraju joj kaže vi nemate ništa, raka nema, sam ne vjeruje. Takvih je primjera bezbroj. Neću reći da je kanabis čudotvorni lijek no činjenica je da kod mnogih bolesti pomaže ili u potpunosti liječi.
Tako da sam apsolutno podupirem legalizaciju u medicinske svrhe.

Nadalje, pušenje trave je u svakom slučaju i socijalno prihvatljivije od opijanja, ja ne pamtim da je iko ikada napravio sebi ili drugome i najmanju pizdariju kad se nadimio. A šta se dešava kada se nalije glavurina. Uz sva sranja što si napričao, eventualno se svadio, potuka, život ti bio o niti dok si vozio, sutradan si mrtav. Znam ljude koji 20 godina redovito puše, rade, imaju obitelji i više manje normalni. Jesu malo flegmatični i usporeni no zamislite da se neko opija par puta tjedno, što bi vrlo vjerojatno prešlo u svakodnevno opijanje, na šta bi sličio njegov život i život ljudi oko njega. S druge strane znam masu njih koji su stalno dimili a danas im ni ne pada na pamet zapaliti. Daklem, kod trave se ovisnost javlja iznimno rijetko, gotovo nikada, a i tada je samo jaka navika.

Argument da je to droga od koje se počinje također je na klimavim nogama. Svaki ovisnik je prije počeo sa pićem nego s mrkvom. No, tu postoji problem kojega protivnici legalizacije ne spominju a taj je da mnogi dileri nakon trave klincima ponude bomone, tripove i razne druge otrove nakon konzumacije kojih je zadnja droga tj. heroin gotovo pa sigurna, koji kupe kod istog dilera. A dilerima sjajno, jer na travi nikada neće zaraditi ko na heroinu a klijent na žutome je siguran klijent.

No ako se mene pita za legalizaciju marihuane, usprkos nabrojanim argumentima ja sam APSOLUTNO PROTIV.
Kao prvo argument da je bezazlenija od alkohola jest činjenica, ali nije nikakav argument da se legalizira. Najbolje bi bilo da se i njega zabrani. Pušenje mrkve kod klinaca od 15ak godina izaziva negativne posljedice, odvaja ih od života i njegovih vrijednost i baca u tupilo. Legalizacijom bi društvo reklo da je to OK, a nije. Nije isto ako se blesava klinčadija napušava svaki dan, a njima je to samo sredstvo razvaljivanja ili čovik od 25 ili više godina tu i tamo zapali, a garantiram da mu neće loše doći.

Drugi razlog zašto sam protiv jest baš taj turizam koji se spominje kao benefit. Legalizacijom marihuane imali bi kolateralnu štetu u vidu turista koji neće samo pušiti nego će poželiti i štogod jače čvaknuti pa će procvjetati i industrija težih droga, onda prostitucija, bijelo roblje i sve druge popratne aktivnosti. Zemlji sa ovakvim prirodnim ljepotama i rekao bih neprikosnovenom obalom ne trebaju turisti koji će doći samo da bi se razvaljivali. Amsterdam je tipičan primjer, sada je gore kampanja da se to sve eliminira, skontali su da im to ne treba...
Rezime ; ako zapalite tu i tamo, nećete si napraviti neku štetu :rofl kao propisani lijek da, ali za društvo u cjelini legalizaciji ne :down

Stiliana
04-02-2014, 14:39
Legalizacijom bi društvo reklo da je to OK, a nije.

E ovo Bismarck... zamisli da si po joint ideš u apoteku... pa to je poruka: navali narode.

Bismarck
04-02-2014, 15:03
Legalizacijom bi društvo reklo da je to OK, a nije.

E ovo Bismarck... zamisli da si po joint ideš u apoteku... pa to je poruka: navali narode.

Neš po joint nego po ulje. Na recept.
Uzmi bilo koji lijek pa vidi šta piše pod nuspojave. Ima kod svakog mali milion nuspojava. A to je kao dobro, LIJEK.
Dakle ono što je štetno za zdrava čovika, da pomaže bolesnu. Kakva je to logika. Ne bi to stavio u se za ne znam šta...
NI djeci više lijekove ne dajem. Kada se razbole, cijeđeni sok od svježe naranče, i jabuke. Sutra dan, najdalje za dva dana svi zdravi. Prije kad bi im davao lijekove, bio po kući spektakl 4-5 dana, čas ovi povratio, čas oni...
Lijekovi iz ljekarni su otrovi koji ublažiuju simptome i dodatno truju organizam.

caporegime
04-02-2014, 16:26
Ja sam u kontaktu s ovom biljkom već više od 15 godina, a od toga je bilo 7-8 godina redovitog pušenja, pa da štogod kažem.
Marihuana je poprilično sotonizirana iz razloga što se radi o biljci koja se može primjeniti u lječenju mnogih bolešćurina. Farmaceutima kao trovačima čovječanstva koji na tome zarađuju nevjerojatne pare nikako nije u interesu da lijek možeš posaditi na balkonu ili u vrtu a njima ne platiti ništa. Nedavno mi je prijatelj pričao da je njegova poznanica, cura od 27 godina, koja je imala rak dojke odbila ići na kemoterapiju, na užas doktora i ( vjerničke ) obitelji, liječila sa kanabisovim uljem i nakon 3 mjeseca tretmana dođe na pretrage a taj onkolog, koji ju je odgovarao od toga, kad je vidio nalaze šuti 10 minuta, ni zucnut. Probljedio čovik, gleda u one nalaze pa gleda nju, samo šuti. Na kraju joj kaže vi nemate ništa, raka nema, sam ne vjeruje. Takvih je primjera bezbroj. Neću reći da je kanabis čudotvorni lijek no činjenica je da kod mnogih bolesti pomaže ili u potpunosti liječi.
Tako da sam apsolutno podupirem legalizaciju u medicinske svrhe.

Nadalje, pušenje trave je u svakom slučaju i socijalno prihvatljivije od opijanja, ja ne pamtim da je iko ikada napravio sebi ili drugome i najmanju pizdariju kad se nadimio. A šta se dešava kada se nalije glavurina. Uz sva sranja što si napričao, eventualno se svadio, potuka, život ti bio o niti dok si vozio, sutradan si mrtav. Znam ljude koji 20 godina redovito puše, rade, imaju obitelji i više manje normalni. Jesu malo flegmatični i usporeni no zamislite da se neko opija par puta tjedno, što bi vrlo vjerojatno prešlo u svakodnevno opijanje, na šta bi sličio njegov život i život ljudi oko njega. S druge strane znam masu njih koji su stalno dimili a danas im ni ne pada na pamet zapaliti. Daklem, kod trave se ovisnost javlja iznimno rijetko, gotovo nikada, a i tada je samo jaka navika.

Argument da je to droga od koje se počinje također je na klimavim nogama. Svaki ovisnik je prije počeo sa pićem nego s mrkvom. No, tu postoji problem kojega protivnici legalizacije ne spominju a taj je da mnogi dileri nakon trave klincima ponude bomone, tripove i razne druge otrove nakon konzumacije kojih je zadnja droga tj. heroin gotovo pa sigurna, koji kupe kod istog dilera. A dilerima sjajno, jer na travi nikada neće zaraditi ko na heroinu a klijent na žutome je siguran klijent.

No ako se mene pita za legalizaciju marihuane, usprkos nabrojanim argumentima ja sam APSOLUTNO PROTIV.
Kao prvo argument da je bezazlenija od alkohola jest činjenica, ali nije nikakav argument da se legalizira. Najbolje bi bilo da se i njega zabrani. Pušenje mrkve kod klinaca od 15ak godina izaziva negativne posljedice, odvaja ih od života i njegovih vrijednost i baca u tupilo. Legalizacijom bi društvo reklo da je to OK, a nije. Nije isto ako se blesava klinčadija napušava svaki dan, a njima je to samo sredstvo razvaljivanja ili čovik od 25 ili više godina tu i tamo zapali, a garantiram da mu neće loše doći.

Drugi razlog zašto sam protiv jest baš taj turizam koji se spominje kao benefit. Legalizacijom marihuane imali bi kolateralnu štetu u vidu turista koji neće samo pušiti nego će poželiti i štogod jače čvaknuti pa će procvjetati i industrija težih droga, onda prostitucija, bijelo roblje i sve druge popratne aktivnosti. Zemlji sa ovakvim prirodnim ljepotama i rekao bih neprikosnovenom obalom ne trebaju turisti koji će doći samo da bi se razvaljivali. Amsterdam je tipičan primjer, sada je gore kampanja da se to sve eliminira, skontali su da im to ne treba...
Rezime ; ako zapalite tu i tamo, nećete si napraviti neku štetu :rofl kao propisani lijek da, ali za društvo u cjelini legalizaciji ne :down

mislim da si između ostaloga pogodio bit osobito s ovim boldanim.
kako je trava zabranjena, njezinu distribuciju nema tko vršiti nego u većini slučajeva, ljudi koji se bave kriminalom.
a kad se baviš kriminalom onda ideš do kraja.
da se stvar dekriminalizira, mnogi ljudi ne bi trebali uopće dolaziti u kontakt s dilerima i krimosima.
to salonski jazavci prevedeno na hrvatski-političari, nikad neće znati niti mogu razmišljati na taj način.
njima je najveći domet šmrkat u poznim godinama kad požele pobjeći iz kože jazavca barem malo se osjećati kao "bajker" a kurca ne kuže od života.

Stiliana
04-02-2014, 19:46
Neš po joint nego po ulje. Na recept.
Uzmi bilo koji lijek pa vidi šta piše pod nuspojave. Ima kod svakog mali milion nuspojava. A to je kao dobro, LIJEK.
Dakle ono što je štetno za zdrava čovika, da pomaže bolesnu. Kakva je to logika. Ne bi to stavio u se za ne znam šta...
NI djeci više lijekove ne dajem. Kada se razbole, cijeđeni sok od svježe naranče, i jabuke. Sutra dan, najdalje za dva dana svi zdravi. Prije kad bi im davao lijekove, bio po kući spektakl 4-5 dana, čas ovi povratio, čas oni...
Lijekovi iz ljekarni su otrovi koji ublažiuju simptome i dodatno truju organizam.

ne pričam o ulju, ulju svaka čast... pričam o situaciju u kojoj bi se trava za pušenje u nemed. svrhe nabavljala na takvom nekom legit mjestu...

inače, ne znam kad sam zadnji put uzela antibiotike... nisam sigurno 10 godina... to su počeli davat za svaku prehladu grla i sl. ja isto udarim po čaju, limunu, voću, juhi i pičim dalje. možda mi treba koji dan više, ali ne želim bez razloga u sebe trpat smeće.

galija
04-02-2014, 21:02
Možda marihuana kod nekih bolesti pomaže.Vjerojatno THC ima ponekad pozitivan učinak ali isto tako uživanje marihuane izaziva ubrzan rad srca,isto tako dim marihuane ima za 50 posto više kancerogenih tvari od dima cigareta...a za cigarete znamo koliko su štetne.
Ja nisam protiv legalizacije ali nisam ni za tu priču o medicinskoj svrsi i čudotvornosti.

sagitarius
05-02-2014, 10:27
Dobro staro vino...:D

clash
05-02-2014, 11:27
Harvard je radio studiju u Amsterdamu kad je počela legalizacija, i u 10ak godina pao je broj novoregistriranih narkomana(šta ide u prilog tezi diler- konzument) za 1/3 , broj konzumenata marihuane u početku se popeo za 20ak % da bi nakon 10ak godina bio ispod nivoa pred legalizacijom.
btw. šteta koju čini alkohol nesuporediva je štetom koju (ako uopšte) napravi marihuana. a premnnogima je šljiva i pivo, vino za dobro jutro...

zaba1111
05-02-2014, 15:21
Harvard je radio studiju u Amsterdamu kad je počela legalizacija, i u 10ak godina pao je broj novoregistriranih narkomana(šta ide u prilog tezi diler- konzument) za 1/3 , broj konzumenata marihuane u početku se popeo za 20ak % da bi nakon 10ak godina bio ispod nivoa pred legalizacijom.
btw. šteta koju čini alkohol nesuporediva je štetom koju (ako uopšte) napravi marihuana. a premnnogima je šljiva i pivo, vino za dobro jutro...

Moguće da se u Amsterdamu smanjio broj konzumenata marihuane, ali trebalo bi vidjeti što je sa konzumentima pravih droga, čini mi se da sam negdje čuo da ih je puno više, vjerovatno ono što se spominjalo, marihuana im više nije fora.

Tako da bi legalizacija dovela do toga da oni koji puše iz razloga koje navodi Capo moguće prešli na nešto više, dok bi djeci do 18. godine svakako bilo zabranjeno , a opet lakše dostupno i vjerovatno bi se više pušilo u toj dobi.

Što se tiče same štetnosti, izgleda da na fizičko zdravlje ne ostavlja trajne posljedice,često se od nje vrti u glavi, manta se i danima poslije kad treba duže stajati ,smeta vožnji definitivno ..., a na psihičko stanje ostavlja posljedice, pored prolaznog tupila i flegmatčnosti, meni izgleda da ostavlja trajne promjene na osobnost, samo je pitanje je li na gore ili na bolje.
Meni se čini na bolje, barem ovo što vidim oko sebe, ljudi su manje zadrti, skloniji su zajebanciji, manje opterećeni...pušačima su nepušači dosadni, ne samo dok puše nego inače...

Mislim da bi trebalo dekriminalizirati, a legalizirati ipak ne, barem dok ne prođe određeno vrijeme od ovih testiranja (legalizacije u pojedinim državama) u SADu pa da vidimo kud to vodi.

Samo bi mogao biti problem ako neši telci po ugledu na njih , bez obzira na rezultate , pokušaju legalizirati, kao što su sa spolnim odgojem, u nas su neuporedivo bolji rezultati s problemima seksulnosti, i umjesto da oni kopiraju nas, naši kopiraju njih.

Bismarck
05-02-2014, 15:31
Možda marihuana kod nekih bolesti pomaže.Vjerojatno THC ima ponekad pozitivan učinak ali isto tako uživanje marihuane izaziva ubrzan rad srca,isto tako dim marihuane ima za 50 posto više kancerogenih tvari od dima cigareta...a za cigarete znamo koliko su štetne.
Ja nisam protiv legalizacije ali nisam ni za tu priču o medicinskoj svrsi i čudotvornosti.

Nitko ne kaže da je čudotvoran lijek, ali je istina da kod nekih bolesti pomaže, isto kao da je i istina da onaj ko redovito puši ima puno sređeniji živiot od onoga tko stalno pije.

Farmaceutska industrija je sotonizirala mrkvu a oni imaju i para i moći

Bismarck
05-02-2014, 15:32
mislim da si između ostaloga pogodio bit osobito s ovim boldanim.
kako je trava zabranjena, njezinu distribuciju nema tko vršiti nego u većini slučajeva, ljudi koji se bave kriminalom.
a kad se baviš kriminalom onda ideš do kraja.
da se stvar dekriminalizira, mnogi ljudi ne bi trebali uopće dolaziti u kontakt s dilerima i krimosima.
to salonski jazavci prevedeno na hrvatski-političari, nikad neće znati niti mogu razmišljati na taj način.
njima je najveći domet šmrkat u poznim godinama kad požele pobjeći iz kože jazavca barem malo se osjećati kao "bajker" a kurca ne kuže od života.

:bravo :bravo :bravo

clash
05-02-2014, 15:49
Moguće da se u Amsterdamu smanjio broj konzumenata marihuane, ali trebalo bi vidjeti što je sa konzumentima pravih droga, čini mi se da sam negdje čuo da ih je puno više, vjerovatno ono što se spominjalo, marihuana im više nije fora.

Tako da bi legalizacija dovela do toga da oni koji puše iz razloga koje navodi Capo moguće prešli na nešto više, dok bi djeci do 18. godine svakako bilo zabranjeno , a opet lakše dostupno i vjerovatno bi se više pušilo u toj dobi.

Što se tiče same štetnosti, izgleda da na fizičko zdravlje ne ostavlja trajne posljedice,često se od nje vrti u glavi, manta se i danima poslije kad treba duže stajati ,smeta vožnji definitivno ..., a na psihičko stanje ostavlja posljedice, pored prolaznog tupila i flegmatčnosti, meni izgleda da ostavlja trajne promjene na osobnost, samo je pitanje je li na gore ili na bolje.
Meni se čini na bolje, barem ovo što vidim oko sebe, ljudi su manje zadrti, skloniji su zajebanciji, manje opterećeni...pušačima su nepušači dosadni, ne samo dok puše nego inače...

Mislim da bi trebalo dekriminalizirati, a legalizirati ipak ne, barem dok ne prođe određeno vrijeme od ovih testiranja (legalizacije u pojedinim državama) u SADu pa da vidimo kud to vodi.

Samo bi mogao biti problem ako neši telci po ugledu na njih , bez obzira na rezultate , pokušaju legalizirati, kao što su sa spolnim odgojem, u nas su neuporedivo bolji rezultati s problemima seksulnosti, i umjesto da oni kopiraju nas, naši kopiraju njih.

pa pišem ti da je broj novoregistriranih HC narkomana pao za 1/3... a baš zbog toga jer 'marihuana više nije fora', za par godina pao je i % kunzumenata marihuane...
marihuana je definitivno manje štena od alkohola, ima je na svakom koraku i ne vidim razlog da se ne legalizira a uz to, još i država pokupi koji €...
u koloradu, sve pare prikupljene od poreza na ganđu idu u medicinu i školstvo...

galija
05-02-2014, 19:03
Nitko ne kaže da je čudotvoran lijek, ali je istina da kod nekih bolesti pomaže, isto kao da je i istina da onaj ko redovito puši ima puno sređeniji živiot od onoga tko stalno pije.

Farmaceutska industrija je sotonizirala mrkvu a oni imaju i para i moći

ja jesam za legalizaciju(netko je već naveo primjer Amsterdama) apsurdno da je alkohol legalan a marihuana nije,obadvoje ostavlja posljedice,obadvoje izaziva ovisnost....tako da sasvim je svejedno jesi li napušen ili pijan svaki dan...obadvoje je podjednako loše.

Ovo za farmaceutsku industriju stoji....mafija današnjice

skater
05-02-2014, 19:09
marihuana je definitivno manje štena od alkohola

Imaš kakve dokaze za ovu tvrdnju? Ne reagiraju svi na marihuanu ili alkohol jednako.

clash
05-02-2014, 19:32
20ak godina radim u medicini i nisam se susreo sa pacijentom oboljelim od marihuane... za alkohol da ti ne pričam.

skater
05-02-2014, 19:55
20ak godina radim u medicini i nisam se susreo sa pacijentom oboljelim od marihuane... za alkohol da ti ne pričam.

Nema nikakvih nuspojava? Koliko je osoba mentalno sposobna obavljati zadatke koja konstantno konzumira marihuanu, znači ne povremeno i rekreativno nego poput kroničnog alkoholičara?

galija
05-02-2014, 19:56
Nema nikakvih nuspojava? Koliko je osoba mentalno sposobna obavljati zadatke koja konstantno konzumira marihuanu, znači ne povremeno i rekreativno nego poput kroničnog alkoholičara?

nije sposobna...i glupo je jednu ovisnost uspoređivati s drugom

skater
05-02-2014, 20:50
nije sposobna...i glupo je jednu ovisnost uspoređivati s drugom

Uspoređuje se konzument alkohola s konzumentom marihuane.

galija
06-02-2014, 10:55
Uspoređuje se konzument alkohola s konzumentom marihuane.

I u suštini su obojica ovisnici
moj komentar je bio malo nespretan
glupo je ovisnost o marihuani pravdati na način da je bolja od ovisnosti o alkoholu

ljuta trava
06-02-2014, 11:16
Trava je zakon , pogotovo ljuta trava

ZGabriel
06-02-2014, 11:18
Trava je zakon , pogotovo ljuta trava

jedino ta je zakon. :mig

ostalo - protiv. :D

ljuta trava
06-02-2014, 11:19
I u suštini su obojica ovisnici
moj komentar je bio malo nespretan
glupo je ovisnost o marihuani pravdati na način da je bolja od ovisnosti o alkoholu

U suštini ovisnost o marihuani je društveno manje štetna od ovisnosti od alkohola .Ovisnost o alkoholu je veća opasnost i znatno raširenija , ali na alkoholu države ubiru znatna sredstva pa je ti taj porok društveno prihvatljiviji , dok je marihuana stavljena na popis zabranjenih supstanci , uostalom kao i još neke biljke .

ljuta trava
06-02-2014, 11:21
KOliko su stvari apsurdne , pokazuju i podaci o pretjeranom konzumiranju najpopularnijeg pića na planeti --Coca -Cole , koja izaziva razaranje jetre gotovo kao i alkohol , ali o tome se šuti , jer se ipak radi o Coca -Coli .

splicho343
14-05-2014, 00:29
Uostalom čim ju je Nizozemska legalizirala odma znaš da to nije dobro.

Hehehe, svaka ti dala!

sagitarius
19-11-2014, 14:44
Eto i Hrvatska usvaja zakon o korištenju marihuane u medicinske svrhe.., ide to pomalo...:D

Bukowski
28-11-2014, 19:40

Počeo čitat,al neću odgovarat,kad bi iša vatat zaostatke vjerovatno bi na svakoj strani naša po par postova za ispravljat/replicirat.

Ali ovo moran,jer se koristi stalno,a najobičnija je laž,a ne nikakva činjenica.

Dakle,svi ovisnici (ili ajmo reć većina,i ajmo čak upotrijebit sve teže droge,kad sam kod striktno istine) su do ovisnosti o heroinu/težim drogama stigli preko cigarete ili alkohola.

Da ne idem unazad,pa da kažem da je majčino mlijeko "uvodna droga".

Ili cjepiva koima te šutnu dok ispadneš iz one stvari.Marihuana nema nikakve veze s uzimanjem heroina,jedina veza može biti to što neko ima karakter istraživački,istovremeno je introspektivac,te se ne zamara zakonima (kad se tiče da nikom drugom) ne štetiš.
To može imat veze,takva osoba može proć i travu i dop.
Samo,takva osoba će vjerovatno probat i LSD,ili neki drugi halucinogen,koku,šta bilo.

Ta rečenica je spin,navodi na krive zaključke.
Dapače,kad bi se trava legalizirala sasvim sigurno bi postojao barem jedan koji baš onda nikad ne bi uzeo heroin nakon što je probao travu.

Ilegalnost trave može nekoga "pogurat" dalje,jedino i samo tako što će klinac pomislit "kad je ova GLUPOST zabranjena,ko zna za šta su me još lagali".Jedino tako.a fizičke posljedice,kao ni psihičke (od pušenja) sasvim sigurno nemaju nikakve veze sa daljnjim eksperimentiranjem.

NorthStand
27-11-2015, 01:52

http://www.youtube.com/watch?v=g3cz5uWsSOg

to samo govori da si ti jako neinformirana, poslušaj rick simsona što on ima za reći na tu temu, možda se iznenadiš.

uostalom, nešto što je Bog stvorio nema pravo nitko uništavat, a ponajmanje ljudi, to je 100 posto prirodno, to nije kokain i heroin koji se preradom kemijskim procesom dobivaju, marihuana je 100 posto prirodna stvar i tu je meni jasno da svi koji vode kampanju protiv nje seru govna.

http://www.youtube.com/watch?v=nCETi7QgqIw

ako su je pušili kinezi prije 5000 godina, pušit ću je i ja u 2015, pa nek me ubiju ali uvijek ću biti protiv struja koje seru govna po bilo kojem pitanju.

Grunf
27-11-2015, 11:34
I bunika je sto posto prirodna stvar. Zakaj nju ne koristiš? :D

Te priče o čudotvornom lijeku konoplji su prodavanje magle ekipe koja želi legalno pušiti travu. Trava nije nikakav lijek, to je droga koja umrtvljuje i olakšava bol. Isto kao i morfij. Kraj priče.

NorthStand
27-11-2015, 13:57
nema šta, ako si to ti tako rekao, onda to mora da je tako.

nemoj se pravit pametan oko nečega, oko čega pojma nemaš.

na kraju krajeva nije bitno tvoje mišljenje, već ljudi koji su se lječili i izlječili s pomoću marijuane odnosno ulja koje se dobiva preradom marijuane.

http://www.youtube.com/watch?v=zD2U4eDBu8A

Rick Simpson nikad nije čuo za marihuanu, brat mu je umro od raka, a on je njezina ljekovita svojstva sazno tek 1980ih godina, a krajem 1990ih je počeo eksperimentirat, dok je sredinom 2000ih se počeo i osobno lječit jer je dobio neki melanom na licu.

i kaže da je u par dana osobno mazanjem tog ulja, bez operacije uklonio poprilično velike melanome na licu ispod oka i pokraj nosa. tako da, upravo ja za melanom kože ulje marihuane odlično, kao i za rak pluća itd, pa mi nije jasno kako to vi medicinski eksperti bez znanja prodajete svima pamet kako je to neizlječivo a da niste sami ništa od toga probali, kao ovi ljudi koji se pojavljuju u video uratcima.

Rick Simpson nije pušač marihuane, već se s njome samo lječio, tako da ti ta teza kako ljudi puše marihuanu samo da bi olakšali bol ne drži vodu. jer je Rick Simpson ne pušač, on samo koristi ulje od marihuane i priča o njegovim ljekovitim svojstvima.

NorthStand
29-11-2015, 03:15
"Meni ionako života nema ako Anastasija umre. A nisam joj pomogo. Meni života nema. Nemam što izgubim. Neka me zatvore, hapse, proganjaju. Ja to ne radim radi sebe i da bi se obogatio, da bi ovom drušvu i državi naneo zlo, samo hoću da moje dijete živi", naglasio je očajni otac.

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/1133232/otac-9-godisnju-kcer-oboljelu-od-raka-lijeci-marihuanom/

koga boli kurac jel ga može izliječit paradajz suncokret krastavac ili ulje od konoplje, bolestan čovjek i njegova obitelj samo žele da bude zdrav, ako je jedini put do toga ulje od konoplje i marihuane tko ima pravo da u ime tih nesretnih ljudi odlučuje o njihovim sudbinama i životima ?! tko se to ima pravo igrat Boga na zemlji ???

NorthStand
29-11-2015, 04:45
http://nexus-svjetlost.com/vijesti/znanost/item/1391-ljudsko-tijelo-ima-endokanabinoidni-sustav-studije-i-osnove-otkrica

Ljudsko mlijeko također je bogato kanabinoidima koji igraju ulogu u učenju novorođenčeta kako da jede, stimulirajući proces sisanja. Novorođene bebe koje se doje dobivaju dozu kanabinoida koji aktiviraju glad te potiču rast i razvoj. Kod slučajeva raka studije pokazuju da kanabinoidi i endonakabinoidni sustav igraju značajnu ulogu u inhibiciji proliferacije stanice raka i angiogenezi, smanjuju rast raka i širenje metastaza te izazivaju apoptozu. Zapažanja navode da postoji mogućnost da disregulacija endokanabinoidnog sustava promovira rak, potičući fiziološke uvjete koji stanicama raka omogućuju da rastu i migriraju.

Endokanabinoidna signalizacija u dijelovima mozga povezana je sa složenom motorikom, kognicijom, učenjem i pamćenjem, regulacijom temperature i osjećaja boli te regulacijom sna i budnosti. Moduliranje aktivnosti endokanabinoidnog sustava obećava terapeutski učinak ne samo u ranije navedenim funkcijama već i u širokom rasponu različitih bolesti i patoloških stanja, između ostalog kod poremećaja raspoloženja i anksioznosti, poremećaja kretanja, poput Parkinsonove bolesti i Huntingtonove bolesti, neuropatske boli, multiple skleroze i ozljedama leđne moždine, raka, ateroskleroze, srčanog infarkta, moždanog udara, hipertenzije, glaukoma, pretilosti te osteoporoze. Dokazi, k tomu, ukazuju da endokanabinoidi mogu funkcionirati kao neuromodulatori i imunomodulatori u imunološkom sustavu.

U svakom slučaju, ljudi imaju kanabinoidne receptore te endokanabinoide koji im savršeno odgovaraju, no ukoliko oni zakažu tu na djelo stupa marihuana čiji kanabinoidi isto tako savršeno odgovaraju ljudskim kanabinoidnim receptorima, čime se naše zdravlje dovodi u ravnotežu. To je cijela tajna savršenog djelovanja ove najiskoristivije biljke na svijetu – konoplje. Ona je biljni odgovor na ljudski endokanabinoidni sustav, i to ne samo jedan njezin sintetizirani dio, već cjelovita biljka jer više komponenti koje su prisutne u zdravoj hrani i biljkama podupiru jedna drugu u djelovanju, pri čemu dolazi do sinergistički pozitivnog učinka. Usto, komponente biljke mogu biti manje učinkovite ili čak štetne ako se odvoje jedna od druge i izoliraju iz cjeline, ili ako se samo određena komponenta sintetizira.

Priroda se pobrinula da sve djeluje u skladu i s razlogom poput ljudi s endokanabinoidnim sustavom i biljaka s kanabinoidima koji im savršeno odgovaraju, a jedino proučavanjem ovog uzajamnog djelovanja može se doći do adekvatnog liječenja gotovo svake bolesti i stanja kod ljudi.

NorthStand
29-11-2015, 06:50
http://www.youtube.com/watch?v=6UK9RNLAZvI

tko god je ikad bio "napušen", dobro zna da je jedina nuspojava konzumacije usporenost, sporo razmišljanje, i otupljavanje osjetila. agresivnosti nema ni u tragovima, dapače alkohol je simbol proizvodnje agresivnosti u ljudi, pa je posve legalan, dok je konzumacija marihuane upravo suprotna od alkohola, ona smiruje i ljude baca u mirujući položaj, najčešće se ljudi zavale u fotelju i budu 2-3h u fotelji dok su napušeni, tako da ova teza da su napušeni ljudi agresivni je totalno nebulozna, i nije ju vrijedno uopće ni uzet ozbiljno razmatranje.

konzumacija marihuane dobra je za toliko stvari, da je nevjerojatno da uopće ljudi nisu upoznati s njenim nevjerojatnim efektima, i da su mediji i političari sustavno tu biljku a ne drogu uništavali desetljećima čak i stoljećima, i naravno da je nisu uspjeli istirjebit jer je raširena širom svijeta, i širom svijeta se koristi u ljekovite svrhe već tisućama godina, tako da mi je tim više nevjerojatno koliko ljudi malo znaju o pravim karakteristima marihuane, a ne o onim koje su iskreirali mediji i policija koja je u službi politike i koja će uvijek striktno provodit zakon, iako taj zakon nema veze s zdravom pameti, to je isto ko da zabrane ljudima da proizvode grah ili neku drugu namirnicu u svom vrtu, meni je ravno tome kad znam koja su svojstva marihuane i da niti jedno ne djeluje štetno na organizam čovjeka, a priče o tome da stvara ovisnost su totalno nebulozne jer ja nikad nisam bio ovisnik o njoj a pušio sam je godinama, tako da ne kužim o čemu ti ljudi pričaju ? neka se prvo informiraju i neka onda donose svoje sulude zaključke, kako je riječ o narkotiku i kako ona uništava ljudske živote, najveći problem u biti je to što njeni efekti znaju potrajat 6+ sati pa u tom periodu čovjek nije baš u stanju Bog zna šta radit, učit, pisat jednostavno otupi osjetila poprilično jako, i to je jedina njena nuspojava kad je u pitanju pušenje. zato mi se sere od svih ovih pametnjakovića koji straše narod preko medija, i vrše propagandu protiv marihuane kao da je u najmanju ruku heroin, a između heroina i marihuane je razlika u svemu, jer heroin osim što izaziva ovisnost još izaziva i niz drugih štetnih efekata na organizam, dok takvo nešto nije zabilježeno u slučaju marihuane koja u biti pomaže organizmu na razne načine, pogotovo onim ljudima koji boluju od raznih bolesti. dakle, ljudi koji uspoređuju kemijske droge kao što su speed heroin kokain extazy lsd s marihuanom, blago rečeno nemaju pojma o čemu pričaju, i za njih važi ona Isusova: "oprosti im Bože, jer ne znaju što čine".

sagitarius
02-12-2015, 15:12
http://www.youtube.com/watch?v=6UK9RNLAZvI

tko god je ikad bio "napušen", dobro zna da je jedina nuspojava konzumacije usporenost, sporo razmišljanje, i otupljavanje osjetila. agresivnosti nema ni u tragovima, dapače alkohol je simbol proizvodnje agresivnosti u ljudi, pa je posve legalan, dok je konzumacija marihuane upravo suprotna od alkohola, ona smiruje i ljude baca u mirujući položaj, najčešće se ljudi zavale u fotelju i budu 2-3h u fotelji dok su napušeni, tako da ova teza da su napušeni ljudi agresivni je totalno nebulozna, i nije ju vrijedno uopće ni uzet ozbiljno razmatranje.

konzumacija marihuane dobra je za toliko stvari, da je nevjerojatno da uopće ljudi nisu upoznati s njenim nevjerojatnim efektima, i da su mediji i političari sustavno tu biljku a ne drogu uništavali desetljećima čak i stoljećima, i naravno da je nisu uspjeli istirjebit jer je raširena širom svijeta, i širom svijeta se koristi u ljekovite svrhe već tisućama godina, tako da mi je tim više nevjerojatno koliko ljudi malo znaju o pravim karakteristima marihuane, a ne o onim koje su iskreirali mediji i policija koja je u službi politike i koja će uvijek striktno provodit zakon, iako taj zakon nema veze s zdravom pameti, to je isto ko da zabrane ljudima da proizvode grah ili neku drugu namirnicu u svom vrtu, meni je ravno tome kad znam koja su svojstva marihuane i da niti jedno ne djeluje štetno na organizam čovjeka, a priče o tome da stvara ovisnost su totalno nebulozne jer ja nikad nisam bio ovisnik o njoj a pušio sam je godinama, tako da ne kužim o čemu ti ljudi pričaju ? neka se prvo informiraju i neka onda donose svoje sulude zaključke, kako je riječ o narkotiku i kako ona uništava ljudske živote, najveći problem u biti je to što njeni efekti znaju potrajat 6+ sati pa u tom periodu čovjek nije baš u stanju Bog zna šta radit, učit, pisat jednostavno otupi osjetila poprilično jako, i to je jedina njena nuspojava kad je u pitanju pušenje. zato mi se sere od svih ovih pametnjakovića koji straše narod preko medija, i vrše propagandu protiv marihuane kao da je u najmanju ruku heroin, a između heroina i marihuane je razlika u svemu, jer heroin osim što izaziva ovisnost još izaziva i niz drugih štetnih efekata na organizam, dok takvo nešto nije zabilježeno u slučaju marihuane koja u biti pomaže organizmu na razne načine, pogotovo onim ljudima koji boluju od raznih bolesti. dakle, ljudi koji uspoređuju kemijske droge kao što su speed heroin kokain extazy lsd s marihuanom, blago rečeno nemaju pojma o čemu pričaju, i za njih važi ona Isusova: "oprosti im Bože, jer ne znaju što čine".

Pa dobro Northe, jesi li ti za legalizaciju marihuane ili ne i realno koje si ti kao uživaoc (bvši...') prednosti i blagotvorna dejstva na svoj organizam osjetio...:)

NorthStand
02-12-2015, 18:46
ja sam za legalizaciju, i za pušenje i za lječenje, jer ne vidim niti jedan razlog za kriminalizaciju marihuane i za propagandu kako je riječ o štetnoj drogi itd, ja nemam nikakve štetne posljedice od nje a pušim je već godinama tako da me poštede priča o nekakvim štetnim efektima marihuane, bilo na organizam bilo na mozak i sve ostale vitalne organe, dapače ona je poznata da spriječava nastanak nekih bolesti, tako da pušači zapravo spriječavaju nastanak nekih bolesti, a ulje od konoplje je najbolje jer ima daleko veći postotak THC-a nego kad se puši, pa je zato za lječenje najpotrebnije ulje od marihuane, nije dovoljno pušit jer nema dovoljno THC-a ako se samo puši. na kraju krajeva za napravit 60ml ulja od konoplje treba dosta dakle otprilike 60 grama marihuane, dakle za 1ml ulja treba 60 grama marihuane, i to je prosiječna doza za bolesnike, nakon toga vjerojatno neće trebat dodatno lječenje, ali ako bude potrebno napravit još 20,30 ml koliko mu treba.

5 grama je na tržištu sada mislim 200 kuna, dakle nije to jeftino kad je ilegalna, kad bi je se legaliziralo dileri bi ostali bez biznisa, a država bi ubirala svu zaradu od poreza na nju, bilo za lječenje bilo za pušenje u coffe shopovima. kažem ne vidimi niti jedan razlog, jer od nje nema nuspojava, i nema ovisnosti, dakle njena kriminalizacija je totalni grijeh i ona je u najvećoj mjeri iskriminalizirana zbog debila na zapadu koji su pod svaku cijenu htjeli zadržat svoj monopol na ljekove i na industriju, kad se uzme u obzir da se od nje može proizvodit i radit 1000e stvari potrebnih u industrijske svrhe, da se može čak i auto napravit od nje, i to auto koji se ne može razbit mislim da je Ford bio napravio auto od marihuane pa su ga sjebali netom nakon toga, uglavnom marihuana je čisti prirodni proizvod koji jebe nemilice te razno razne rockfelere koji žele držat monopol na tržištu i svu zaradu od raznih sranja što prodaju zadržat za sebe, zato je kriminalizirana, evo jedan dobar video o tome.

http://www.youtube.com/watch?v=E96vow07OJc

Grunf
02-12-2015, 22:21
Ja bih legalizirao marihuanu. Svaki tko želi pušiti ulazi u registar i ne može se zaposliti u vojski, policiji, javnim službama. Tak nekaj imaju i Ameri. :D

NorthStand
03-12-2015, 04:04
to je diskriminacija, i samo dokaz više da ovo što mi danas živimo nije demokracije, može biti puno toga, ali demokracija nije. jer da je sloboda i demokracija, Mamić ne bi bio u dinamu kao što bi i ljudi mogli pušit neometano što god ih volja, cigarete stvaraju ovisnost i smrtnost je od njih velika, dok u isto vrijeme od marihuane ljudi ne umiru a ona je zabranjena, može li mi netko logički objasnit kako to može biti normalno ? dakle em što cigarete stvaraju ovisnost, još i ubijaju ljude. a u isto vrijeme marica naša draga travica, je droga i kriminalizirana do te mjere da su je izjednačili s heroinom, i teza da su svi počeli s konzumiranjem marihuane a završili na heroin, to je čuvena teza doktora debila zvanog Sakoman koji nema pojma o čemu priča.

tako da, uz sve to, od marice se može stvarat odlično gorivo za auto, koje je za razliku od nafte čisto, može se koristit u lječenje, apsolutno nema niti jednog razloga da ta božja biljka bude zabranjena osim onog, da bogatim pederčinama s svojom pojavom i distribucijom uništava profit, i zato je drago i zato je zabranjena, eto ja sam to malo pojednostavio za one koji nemaju živaca gledat ovaj dokumentarac, u par stupaca sam objasnio bit problema konzumiranja marihuane.

ne samo da ne šteti zdravlju, već mu uvelike pomaže, pogotovo onima kojima je kanaboidni sustav u kurcu, dakle ljudi imaju taj kanaboidni sustav koji je praktički identičan THC-u iz marihuane.

i još postoje degenerici koji me uvjeravaju da je to zlo i da je to droga, pa onda smo mi bato cijeli život nadrogirani, osporite znastvenike kreteni jedni glupi kad vas već ne zanimaju nikakve činjenice, i kad su vam već tako dobro mozak isprali da ne znate gotovo oko ničega sami donesti svoj zaključak, izgleda da jedino konzumentima marihuane nije mozak ispran, i da im funkcionira bolje nego ovima koji su nedrogirani, u biti pravo je pitanje tko je tu "drogiran" ? ja mislim da su drogirani svi ovi što seru kako sve znaju o nečemu o čemu nemaju pojma, i nadrogirani su zato jer su im u glave ugurali teze i frazice koje uopće ne drže vodu kad je u pitanju marihuana, a boga mi dobrim djelom i politika. najbolje ogledalo ljudske gluposti je politika, kako je ljude lako prevarit i zaglupit, ima li bolje stvari nego samo upalit tv i gledat naše retardirane medije i političare, koji su sposobni uvjerit ljude da je crno bijelo i da je bijelo crno, samo ako to njima i nekakvim njihovim interesnim grupicama odgovara!

zato kad u americi dođu konzervativci na vlast, marica se uništava, kad dođu demokrati marica se legalizira, umjesto da se uključi zdrava pamet dovede tim stručnjaka i znanstvenika koji će jednom za svagda demistificirat svima efekte marihuane, i ako je većina tih efekata pozitivna za ljude neka ovi majmuni što seru da je droga i da je treba kriminalizirat odjebu za svagda u tropizdinu i više se nikad ne jave, a ja sam poprilično siguran da je pravda i istina na strani marihuane i onih koji puše marihuanu. cigarete i alkohol su prošli, zato jer to odgovara velikim korporacijama na kojima zarađuju milione, zapitajte se zašto su cigarete legalne a marihuana nije, s time da od marihuane ima manje negativnih u biti praktički ih ni nema barem ja ne znam za njih negativnih efekata. a od cigara i alkohola ima da te glava zaboli, i koja je razlika ? razlika je da je marica zabranjena, a ovo dvoje nije. pa se ti sad igraj s ljudskom logikom, i nateži s ljudima koji 95 posto informacija kupe preko medija koji su glasilo naftnih i fermaceutskih kompanija, kojima je marihuana smrtni neprijatelj, odnosno neprijatelj broj jedan zbog svoje lake iskoristivosti i višenamjenske uloge a jednostavna za uzgoj, čak je ni insekti ne napadaju sve što joj treba je voda i sunce ! i sad se ti nateži s majmunima, odnosno razno raznim rockfelerima koji drže za muda razno razne političare, ko što Mamić drži naše, imate li bolje primjera od ovog klauna Mamića, kako stvari idu u svijetu politike novca i moći ? nekima je dozvoljeno sve, a nekima ništa, neke dokazano štetne stvari su legalne, a dokazano zdrave i plemenite kao marihuana su kriminalizirane do te mjere, da vas mogu kazneno gonit samo radi posjedovanja. to su boleštine koje veze s zdravom pameti nemaju, ali dobro ljudi su glupi i imat će točno ono što i zasluže, ne kaže se uzalud svatko "plaća" cijenu svoje gluposti.

NorthStand
03-12-2015, 04:10
Marihuana je biljka koju su ljudi od najdavnijih dana upotrebljavali u razne svrhe. Biljka je porijeklom iz Azije, spominje se u svetoj knjizi Perzijanaca ( Zend Avesta ) i Indijaca ( Atharva Veda ). Dokazano je da se biljka upotrebljavala 4000 g. Pr. Kr. u Kini i 3000 g. Pr.Kr. u Turkmenistanu. Biljka je imala snažan utjecaj na kulturu mnogih naroda i civilizacija. Grčki povjesničar Herodot, prozvan ocem povijesti u svojim zapisima navodi kako su mnogi antički narodi koristili marihuanu u razne svrhe, među ostalim i radi postizanja sreće.
George Washington i Thomas Jefferson, tvorci američke države, uzgajali su je na svojim farmama. Američka poljoprivreda, nakon pobjede u ratu za nezavisnost, bazirala se na uzgoju konoplje. Korištena je i za proizvodnju odjeće, papira, ulja i u medicini. Prvi primjerak Deklaracije neovisnosti napisan je na papiru dobivenom od biljke kanabisa. Kroz cijelu ranu povijest SAD-a, konoplja je bila i uobičajeno sredstvo plaćanja poreza.
Britanskom kralju ta je biljka bila toliko potrebna da je morao nekako prisiliti farmere u kolonijama da je uzgajaju.
Problem nastaje kada je tvrtka DuPont pčela proizvoditiu sintetičke proizvode.Za njih je problem bio što su se ti proizvodi puno jeftinije i jednostavnije već dobivali iz biljke kanabisa.
Ključni razlozi za prohibiciju marihuane bilo je lobiranje i pritisci ovih kompanija na američke vlasti. Financijski interes ovih i još nekih farmaceutskih kompanija bio je prevelik da bi ga kočila samo jedna biljka. Međutim, trebalo je stanovništvu nekako objasniti da biljka koja se upotrebljava skoro 6 tisuća godina u razne svrhe, odjednom postaje ilegalna. Aslingerovi momci pokrenuli su snažnu anti kampanju. U policijskom izvješćima stajalo je kako je većina zločina počinjena pod utjecajem marihuane, zbog koje čovjek postaje krvoločan, nasilan i neuračunljiv. Naravno svakome tko je ikada zapalio joint, jasno je da su potpune neistine i da je učinak potpuno suprotan. Mediji su odigrali ključnu ulogu u ovoj prljavoj kampanji, rađeni su plakati, tiskani pamfleti, snimani i filmovi kojima je cilj bio promijeniti svijest ljudi o konoplji i prikazati je kao krajnje opasnu i negativnu star.
Nakon drugog svjetskog rata, propaganda protiv marihuane je nastavljena. Samo ovoga puta, konzumente te biljke, optužilo se da su komunistički agenti, te da je marihuana podmetnuta od kineskih i sovjetskih komunista kako bi američki narod postao pasivan, bez snage za borbu protiv komunizma. Nevjerojatno je kako su američke vlasti sada koristile potpuno suprotnu antipropagandu nego prije rata. Od biljke koja potiče agresivnost, marihuana je dovedena do komunističkog oružja za poticanje apatije. Jedino što je zajedničko ovim porukama, kojima su građani bili bombardirani kroz medije, filmove i tisak jest da su podjednako besmislene. 1961 SAD je počeo izvoziti svoju prohibiciju. Međunarodnim aktom, koji je potekao od Aslingera, konoplja je zabranjena u 160 zemalja svijeta.
Znanstvenici su dokazali da marihuana liječi, ili pozitivno utječe na liječenje multiple skleroze, raka, , glaukoma, epilepsije, smirenje grčeva, depresije, epilepsije, migrene, astme, pruritusa, nesanice, bolova i smirenje kašlja, te mnogih drugih bolesti. Nasuprot tome, niti jedno istraživanje nikada u povijesti nije zabilježilo niti jedan štetan učinak marihuane na mozak, odumiranje moždanih stanica ili slično, što joj stalno pripisuju njezini protivnici. Dokazano je da marihuana, za razliku od duhana ili kave, ne stvara nikakvu fizičku ovisnost. Također nikada nije zabilježeno da je netko obolio od raka pluća zbog konzumacije isključivo marihuane, što je još jedna od laži koje često čujemo od raznih kvazi znanstvenika i šarlatana.
Godišnje od duhana umire 435 tisuća ljudi, od alkohola oko 85 tisuća ljudi. Od negativnih nuspojava aspirina godišnje umre 7 500 ljudi
U više od 6 tisuća godina koliko je ljudi konzumiraju, nije zabilježena niti jedna smrt uzrokovana marihuanom. Zagovaratelji prohibicije često tvrde kako marihuana vodi ka konzumaciji težih droga i tako pravdaju zabrane. U stvarnosti, događa se upravo suprotno. Kako bi nabavili marihuanu, ljudi moraju doći u kontakt s kriminalcima koji im mogu nabaviti i ostale droge. Kada bi se kanabis kupovao legalnu u dućanu uz račun, takve opasnosti ne bi bilo.
U Nizozemskoj, u kojoj se konzumacija trave dopušta, godišnje se od poreza na travu i turizma vezanog uz Coffe shopove zaradi 2.5 milijarde eura. Usprkos neometanoj konzumaciji u toj zemlji, imaju manji postotak maloljetnika koji koji koriste kanabis od SAD-a, kao i manji postotak ovisnika o težim drogama nego što ih je u SAD-u. Ukupan postotak konzumenata marihuane približno je isti kao i u Americi. Dakle očito je da zabrana ne vodi smanjenju ili potpunom nestanku konzumacije.
Kanabis, za kojeg mnogi priznati doktori i znanstvenici kažu da liječi više od 2000 poznatih bolesti, jako bi uzdrmao profit ove grane. Zašto bi itko više kupovao antidepresive, kada dokazano učinkovitiji lijek, sa puno manje negativnih nuspojava može uzgajati u svom vrtu ? Kako ne bi došlo do legalizacije, brine se 1274 lobista farmaceutskih kompanija u Washingtonu ( preko 2 na jednog člana kongresa ). Zanimljivo je da su američke vlasti odobrile lijek Marinol, koji sadrži THC, spoj zbog kojeg je zabranjena marihuana. Od propisanih lijekova godišnje umire više od 100 tisuća ljudi, ali oni se i dalje legalno proizvode i prodaju
Kanabis je nesumnjivo najkorisnija biljka poznata čovječanstvu. Mogućnosti njene upotrebe u medicini, tekstilnoj i prehrambenoj industriji i proizvodnji bio-dizela su gotovo neograničene. Njen značaj u umjetnosti i kulturi nemoguće je dokazati, ali je evidentan. Neki od konzumenata marihuane koji su značajno doprinijeli čovječanstvu su : Friedrich Nietzsche, William Shakespeare, Abraham Lincoln, Bill Gates, Vincent van Gogh, Rembrandt, perzijski prorok Zaratustra, kao i gotovo svi popularni glazbenici novijeg doba. Nažalost Aslingerova propaganda zadržala se do današnjih dana. I danas ćete na HTV-u čuti razne mediokritete kako tumače da nema države u svijetu koja razlikuje lake i teške droge, i danas će razni kvazi stručnjaci iz ureda za suzbijanje droge djeci u srednjoj školi dijeliti knjižice u kojima stoji kako marihuana trajno oštećuje moždane stanice. I danas će političke stranke ubirati jeftine poene optužujući svoje suparnike da su za legalizaciju droge, busajući se u prsa kako su oni protiv.

Da li ste znali da je u strukturu ljudskog tijela ugrađen sustav bjelančevina poznatih kao kanabinoidni receptori čija je uloga obrađivanje kanabinoida, baš poput THC- a, jedne od najvažnijih aktivnih tvari marihuane?

Otkrića nekih znanstvenih studija pokazuju da majčino mlijeko prirodno sadrži mnoge kanabinoide koji su od vitalne važnosti za pravilan razvoj čovjeka. Stanične membrane u tijelu, opremljene tim kanabinoidnim receptorima, kada ih aktiviraju kanabinoidi i razne hranjive tvari, štite stanicu od virusa, štetnih bakterija, raka i sl. Majčino mlijeko bogat je izvor endokanabinoida, specifičnog tipa neuromodulatornih lipida koji u osnovi uče novorođenče kako da jede stimulirajući proces sisanja. Kada u majčinom mlijeku ne bi bilo tih kanabinoida, bebe ne bi znale jesti, niti bi imale želju za hranom.

To nas dovodi do zaključka kako je ljudsko tijelo građeno za prihvaćanje kanabinoida, budući da te hranjive tvari imaju presudnu ulogu u zaštiti stanica od bolesti, jačanju imunog sustava, zaštiti mozga i živčanog sustava. S obzirom da znanstvenici konačno otkrivaju kako zapravo funkcionira taj kanabinoidni sustav, prava istina o korištenju marihuane kao lijeka, trebala bi biti sada još jasnija i raširenija.

U studiji o endokanabinoidima objavljenoj 2006. godine u časopisu Pharmacological Reviews, istraživači su otkrili još više koristi kanabinoida - njihovu sposobnost poticanja pravilnog metabolizma energije i regulacije apetita, liječenje metaboličkih poremećaja i multiple skleroze te sprječavanje neurodegeneracije.

S dosad mnogo objavljenih studija na temu medicinskih primjena marihuane, tu biljku zaista s razlogom možemo nazvati supernutrijentom s neograničenim potencijalom za poticanje zdravlja i prevenciju bolesti.

demagoge i političare, i dobrim djelom medije ubijaju činjenice, i svakim danom će o marihuani izlazit sve više prava istina na vidjelo, živo me zanima kako će onda ta gamad opravdavat svoja sranja koja su godinama pričali samo zato jer nisu mogli podnest konkurenciju u daleko isplativijoj biljci, u svijetu se odavno sve vrti oko novca, vode se ratova oko novca i ubija se milione ljudi zbog novca, tako da mi nije jasno šta se netko čudi što se o marihauni toliko laži ispričalo, kao što se ispričalo i o narodnom oslobođenju na ovim prostorima toliko laži i sranja, da bi svaki pošteni povijesničar trebao napraviti potpunu reviziju povijesti i to bez sekunde premišljanja, i grižnje savijesti šta će neka lažljiva govna i fosili naše prošlosti mislit o tome, danas se sve njihove laži lako raskrinkavaju baš zato jer postoji internet, njega još nisu uspjeli zabranit, što ne znači da neće uskoro, jer će i to ući pod domenu "borba protiv terorizma" i posebice "borba protiv istine i činjenica".

jer istina i činjenice, ih najviše jebu, kad bi se pričala samo istina, oni bi brzo ostali bez svog kruha i monopola na naše mozgove, i monopola na vladavinu s nama. stoga nije ovo samo problem marihuane, već puno širi dublji socijalini problem, koji sigurno neće riješit legalizacija marihuane, ali će ona biti pozitivni znak da se u pogledu toga ipak nešto pozitivno mjenja. ;)

NorthStand
03-12-2015, 04:44
Ja bih legalizirao marihuanu. Svaki tko želi pušiti ulazi u registar i ne može se zaposliti u vojski, policiji, javnim službama. Tak nekaj imaju i Ameri. :D

svaki koji bude pio kavu, pušio cigare, i pio viski ulazi u sustav, dakle grunfek ništa od vojske i policije za tebe. :P

Godišnje od duhana umire 435 tisuća ljudi, od alkohola oko 85 tisuća ljudi. Od negativnih nuspojava aspirina godišnje umre 7 500 ljudi
U više od 6 tisuća godina koliko je ljudi konzumiraju, nije zabilježena niti jedna smrt uzrokovana marihuanom. Zagovaratelji prohibicije često tvrde kako marihuana vodi ka konzumaciji težih droga i tako pravdaju zabrane. U stvarnosti, događa se upravo suprotno. Kako bi nabavili marihuanu, ljudi moraju doći u kontakt s kriminalcima koji im mogu nabaviti i ostale droge. Kada bi se kanabis kupovao legalnu u dućanu uz račun, takve opasnosti ne bi bilo.
U Nizozemskoj, u kojoj se konzumacija trave dopušta, godišnje se od poreza na travu i turizma vezanog uz Coffe shopove zaradi 2.5 milijarde eura. Usprkos neometanoj konzumaciji u toj zemlji, imaju manji postotak maloljetnika koji koji koriste kanabis od SAD-a, kao i manji postotak ovisnika o težim drogama nego što ih je u SAD-u. Ukupan postotak konzumenata marihuane približno je isti kao i u Americi. Dakle očito je da zabrana ne vodi smanjenju ili potpunom nestanku konzumacije.

ovo je ključni dio, isto tako u hrvatskoj i svijetu bi trebalo razmislit o dekriminalizaciji onih koji posjeduju tešku drogu jer su ovisnici, s tim kažnjavanjem ovisnika se ništa ne postiže baš suprotno. ako čovjek ima 1,2 grama teške droge uz sebe to ne bi smjelo biti kazneno djelo, kazneno djelo bi trebalobiti samo distrubicija i prodaja, ako je netko uhvaćen da prodaje pa makar i 0.02grama teške droge, njega treba gonit i zatvorit. jer on je diler, ali ako je netko ovisnik, i njemu treba ta droga da bi funkcionirao normalno treba razmislit o dekriminalizaciji posjedovanja teške droge, u određenim količinama, naravno da ako se nekoga uhvati s 20-30 grama to nije za privatne potrebe to je već pozamašna doza koju bi neovisno o tome jel riječ o ovisniku ili ne trebalo kažnjavat, dakle kad su u pitanju teške droge, a tu računam LSD Extazy Speed Kokain Heroin i ostalo, tu treba zadržat kazneni zakon i gonjenje onih koji su prekršili zakon o tim teškim drogama, bilo u svrhe distrubucije bilo u svrhe da su posjedovali više od zakonsko propisane količine za ovisnike u trenutku pregleda od strane policije. dakle mora se uvesti jasan red, i ne kažnjavat ljude za svaku pizdariju, pogotovo one koji su ovisni jer se s time ništa ne riješava, ovisnik je ovisnik nije on problem već je problem diler.

u Portugalu su upravo to napravili, i efekti su pozitivni, iako su mnogi mislili da će biti suprotno. ljudi se boje nepoznatog, ništa ne testiraju, i zato nastaju ovoliki problemi, a ja sam uvijek za test, i ako nešto padne na testu onda neka bude zabranjeno ako se pokaže efikasnim onda se nema šta tko dvoumit, i dovodit u pitanje riječ stručnjaka.

dakle o dekriminalizaciji teških droga nikad ne bih ni raspravljao, jer znam kakvu štetu one mogu napravit za zajednicu ako se dekriminaliziraju. tako da, ovdje pričam samo i isključivo o marihuani i koliko je glupo i nepravedno da ona stoji uz bok najtežim drogama, i da se nju uopće naziva drogom samo zbog tog THC-a, a kako tumače to da u americi proizvode Marinol lijek i uredno prodaju koji u sebi sadrži upravo taj THC zbog kojeg je marihuana proglašena drogom i zbog čega je kriminalizirana do krajnjih granica ?

Kanabis, za kojeg mnogi priznati doktori i znanstvenici kažu da liječi više od 2000 poznatih bolesti, jako bi uzdrmao profit ove grane. Zašto bi itko više kupovao antidepresive, kada dokazano učinkovitiji lijek, sa puno manje negativnih nuspojava može uzgajati u svom vrtu ? Kako ne bi došlo do legalizacije, brine se 1274 lobista farmaceutskih kompanija u Washingtonu ( preko 2 na jednog člana kongresa ). Zanimljivo je da su američke vlasti odobrile lijek Marinol, koji sadrži THC, spoj zbog kojeg je zabranjena marihuana. Od propisanih lijekova godišnje umire više od 100 tisuća ljudi, ali oni se i dalje legalno proizvode i prodaju
Kanabis je nesumnjivo najkorisnija biljka poznata čovječanstvu. Mogućnosti njene upotrebe u medicini, tekstilnoj i prehrambenoj industriji i proizvodnji bio-dizela su gotovo neograničene.

dakle stvari su poprilično jasne, i samo se o tome radi, da je nešto drugo u pitanju ja bih znao jer bih odavno bio mrtav pošto bi po njihovim analizama odavno skočio kroz prozor od pušenja marihuane. :kez

NorthStand
03-12-2015, 05:10
http://assets.hightimes.com/styles/large/s3/082313-thc-sleep-study-01.jpg?itok=szOhwFbL

kif je ovo na vrhu, dakle ne listovi, i tu možete vidjet ovu smolu bijelkasto ovo što je kao neka prašina, to je THC, stavio sam na ovoj drugoj slici povećano da skužite o čemu se radi, dakle listovi uopće nisu problem spora već taj THC koji je na tim kifovima i koji se obradom ili pušenjem unosi u organizam, majka priroda(Bog kako hoćete) je stvorila marihuanu da se s njome lječimo, a mi je kriminalizirali i proglasili drogom, jako pametno.

dakle THC on nije u biljki, već je na biljci točnije na kifovima(primjer kifa iznad) se nalazi neka vrsta "smole" ja to zovem smola jer izgleda ko smola. zbog ovog sranja je zabranjena, nevjerojatno.

http://www.royalqueenseeds.com/img/cms/THC%20micro%20photo.JPG

dakle THC je ovo svijetlo bijele boje, to je ono zbog čega se ljudi osjećaju dobro kada puše, i to je ono od čega se ljudi uspješno lječe od najtežih boleština, jer kad to dođe u organizam u velikoj količini, uništava zloćudne stanice raka, npr za rak pluća o kojem ovi debili seru da se dobiva pušenjem marihuane, baš marihuana i THC pomaže najbolje za liječenje raka pluća, pa ako netko slučajno ima kog poznanika obavezno neka mu savijetuje korištenje ulja konoplje 60 mililitara, i vrlo vjerojatno će riješit problem bez kemoterapije i ostalih sranja i kljukanja raznim tabletama koje proizvode razne nuspojave. dakle, riješenje za rak pluća je ulje od konoplje, kao i za mnoga druga teška oboljenja, posebice multipleskleroza da se jako efikasno riješava s uljem od konoplje.

dakle, tko se boji THC unosit putem jointa pljuge nargile itd zbog "raka pluća", proizvede ulje i unosi ga 100 posto zdravo oralno, kap ulja na prst i u usta si pomažete jezik ili zube sasvim svejedno i tako dva tri puta dnevno po kap dok se ne potroši tih 60ml ulja.

mene stvarno čudi koliko ljudi srećem a da nemaju pojma o ovome, i uvijek se moram ubit objašnjavajući jedno te isto, i najvjerojatnije od silnog objašnjavanja većina misli kako serem govna jer sam konzument pa želim da je se legalizira, a zapravo je stvar jednostavna želim da bude legalizirana jer je zdrava jer lječi ljude, i jer od nje praktički nema nikakvih nuspojava barem ih ja do sad nikad nisam doživio pušeći, jedina nuspojava je što u tih 6-8 h koliko otpriliek joint djeluje niste baš Bog zna šta u stanju radit, možete radit ali nećete radit onako kako bi trebali jer su vam osjetila otupljena, ona tako djeluje. stoga je bolje radit minimalno ili ništa u tom periodu, kao što nije moguće ni učit ništa u tom periodu pa je to loše za one koji studiraju pravo, jer moraju učit 10 sati dnevno minimalno, i ako se napuše ništa od učenja i lako moguće da će past na ispitu, ali zato ja nikad ne bih upisao pravo i pušio bi bez straha od padanja na ispitu. :D

NorthStand
03-12-2015, 05:28
http://grow-marijuana.com/wp-content/files/THC-Bomb-Kola.jpg

evo još jedna slika, dakle ovo bijelkasto je "zabranjena supstanca", THC, zbog njega je marihuana proglašena drogom, i kriminalizirana, a i zbog ovih drugih stvari kao što je proizvodnja papira, goriva, konopa, traperica, auta, jednostavno nema šta se ne može napravit od te biljke, i gotovo da nema bolesti na koju na neki pozitivan način ne utječe, kad se putem ulja od konoplje oralnim putem unese u organizam. dakle, to je sva mudrost, zamjerila se "velikim gazdama", koje pod svaku cijenu moraju ostvarit svoj profit, a preko korumpiranih političara uspjeli su je poprilično lako proglasit drogom, i iskriminalizirat do krajnjih granica.

NorthStand
03-12-2015, 06:15
još jedna stvar, moj poznanik je uspio izliječit cistu u želucu preko konoplja od ulje, tako da teze da marihuana ne liječi i slično ja mogu pobit jer imam dakle poznanika koji se uspješno i relativno brzo izliječio.

htjeli su mu stavit nekakvu pumpicu na sred trbuha, koja bi se svakih 6 mjeseci mjenjala, normalno da je to odbio i s uljem riješio problem koji ga je godinama tištio, ni sam nije znao za ulje od konoplje do nedavno.

kad je išao na simpozij o njenim ljekovitim svojstvima, dakle, ljudi godinama umiru i ne znaju da se mogu izlječit s uljem od konoplje, događa se klasični genocid u režiji fermaceutskih tvrtki koje su ga legalizirale samo zbog svoje zarade, a marihuanu su naravno pretvorili u sotonsku biljku koja radi upravo ono što oni rade svim bolesnicima! dakle ubijaju bolesne ljude, za koje ima nade da se izlječe ako na vrijeme počnu s tretmanom s ovim uljem, ali ne, ne jebe gospoda živu silu treba obrnut još koju miljardicu dolara, da se hvale kako su najbogatiji u povijesti čovječanstva, malo su nas otrovali sve ove godina i na nama "skromno" zaradili, treba nas još duog pravit ludima i glupima, i učit ljude kako je lijek zapravo otrov.

dakle, ako imate nekoga tko boluje od nekakve ciste želuca, u biti bilo kakve cite može imat i u grlu i gdje već, savijetujte mu ulje od konoplje. nevjerojatno je da su danas ljudi u totalnom mraku, i nitko naravno ne pita za marihuanu, jer se svi pitaju pa zar nije ona droga ? to je prvo pitanje koje se javi onima kojima se kaže da ona liječi, a drugo pitanje je hoću li završit u zatvoru ako se s njome liječim ? naravno, možete završit u zatvoru, baš zato jer su vam fermaceuti uvalili onu stvar u dupe, kao i svima bolesnima, dakle kljukaju vas usranim tabletama na vama zarađuju milione, šalju vas na nekakve respiratore i usrane operacije koje koštaju stotine tisuća kuna, a dovoljno je da uzmete 60ml ulja konoplje i vjerojatno ćete biti zdravi, da znam to vam nisu rekli, jer to naime saznanje ugrožava njihov biznis vrijedan miljarde možda i stotine miljardi dolara, velika lova je u pitanju ne sumnjam da bi većinu bolesnika rado ubili iz osvete kad bi se dotični kojim slučajem posvetili liječenju s pomoću konoplje, jer za tu silnu paru koju obrću mislim da će se sigurno nekome osvetit ako dođe do toga. jer te debile niti najmanje nije briga za bolesnike, i što sve prolaze njihove obitelji kad ih vide tako bolesne i da im ne mogu pomoći. a zapravo im mogu pomoći, samo nemaju informacije od sustava zdravstva kako, jer je marihuana još uvijek ilegalna pojava i droga, pa je nitko ni ne savijetuje u svojstvu liječenja, i tako živimo u potpunom mraku kojeg su proizvele određene interesne grupe koje se igraju s životima miliona ljudi, jer im je zarada važnija od njih i osjećaja njihovih bližnji kad vide svoje rođake i roditelje sestre i braću teško bolesnu i u nemoći da im ikako pomognu, jer ni ne znaju da im mogu pomoći s pomoću ulja konoplje, jer ih nitko ni ne informira niti će ikome ikada pasti na pamet to radit, dok god se ne legalizira. zato sam strogo za legalizaciju, dok sam mislio da je samo stvar u pušingu bio sam protiv legalizacije jer sam i sam mislio da je droga, ta zašto bi bila zabranjena ? a onda kad sam krenu dublje istraživat, imao sam što i saznat, opijati razni postoje koji su legalni ne vidim zašto onda ne bi bila legalna marihuana ako je već problem to čuveno "opijeno stanje" ? opijeni smo i od alkohola, pa se ja mogu bez beda zaletit do birca i popit bocu viskija, kurac, mogu popit tri četri koliko god mi srce želi boca viskija a veća je šansa da će me ubit te tri boce viskija, od sto tisuća jointova koliko ću zapalit u cijelom svom životu.

dakle, ljudi informirajte se, saznajte pravu istinu onu koju skrivaju od vas ko zmija noge, i onda komentirajte nemojte unaprijed ljude osuđivat, i ne zamjeram nikome što nastupaju a prirori protiv jer realno hrpa ljudi nema pojma o ničemu, jer nas drže u totalnom mraku, kako nas drže u totalnom mraku oko stvarnog stanja u državi, najmanji im je problem lagat o tome da je marihuana zlo i droga koju treba iskorijenit, ta to je jedna biljka šta je jedna biljka u usporedbi s milionima života koje su zgazili u svojoj nakaradnoj požudi za bogatsvom i moći ?

sagitarius
03-12-2015, 13:48
Bog zna šta u stanju radit, možete radit ali nećete radit onako kako bi trebali jer su vam osjetila otupljena, ona tako djeluje. stoga je bolje radit minimalno ili ništa u tom periodu, kao što nije moguće ni učit ništa u tom periodu pa je to loše za one koji studiraju pravo, jer moraju učit 10 sati dnevno minimalno, i ako se napuše ništa od učenja i lako moguće da će past na ispitu, ali zato ja nikad ne bih upisao pravo i pušio bi bez straha od padanja na ispitu. :D

Tko li te je moj Northe toliko isprepada sa pravom, kao studenti svih drugih faksova mogu pomalo duvati, ali studenti prava ne, jer moraju svaki dan učiti 10 sati, pa ti stoga nećeš nikad studirati pravo...koji klinac, studenti medicine, elektrotehnike, strojarstva rade - ae, uče manje...:D

A i vozači autobusa, trolejbusa, tramvaja, radnici za strojevima...ljekari u bolnicama, profesori, svi mogu, ali studenti Prava, oni uče puno, pa ne mogu...:D
Ma mogu i oni ali će past na ispitu.

NorthStand
04-12-2015, 19:25
Tko li te je moj Northe toliko isprepada sa pravom, kao studenti svih drugih faksova mogu pomalo duvati, ali studenti prava ne, jer moraju svaki dan učiti 10 sati, pa ti stoga nećeš nikad studirati pravo...koji klinac, studenti medicine, elektrotehnike, strojarstva rade - ae, uče manje...:D

A i vozači autobusa, trolejbusa, tramvaja, radnici za strojevima...ljekari u bolnicama, profesori, svi mogu, ali studenti Prava, oni uče puno, pa ne mogu...:D
Ma mogu i oni ali će past na ispitu.

http://www.dnevno.hr/zdravlje/dar-covjecanstvu-objavljen-recept-za-ulje-kanabisa-koje-je-od-raka-izlijecilo-vise-od-5000-ljudi-video-133728-766288

http://www.youtube.com/watch?v=KZXGH6mYr3Y

Evo i dnevno dolazi do mojih saznanja, nema šta saznao sam neke stvari prije dnevnog, koji piše o onome što drugi skrivaju, uvijek sam korak ispred drugih. :D

sagitarius
11-12-2015, 15:01
http://www.dnevno.hr/zdravlje/dar-covjecanstvu-objavljen-recept-za-ulje-kanabisa-koje-je-od-raka-izlijecilo-vise-od-5000-ljudi-video-133728-766288

http://www.youtube.com/watch?v=KZXGH6mYr3Y

Evo i dnevno dolazi do mojih saznanja, nema šta saznao sam neke stvari prije dnevnog, koji piše o onome što drugi skrivaju, uvijek sam korak ispred drugih. :D

Ma svaka čast...:D

NorthStand
16-03-2016, 15:31
http://www.agrobiz.hr/agrovijesti/na-svaki-potroseni-dolar-na-marihuanu-gospodarstvo-sad-a-zaradi-tri-697

Grunf
16-03-2016, 21:44
Je, i prostitucija i dilanje koke okrece jos vecu lovu. Ajmo i to legalizirati. :D

NorthStand
16-03-2016, 23:24
točno, i za legalizaciju prostitucije sam, ionako kurve postoje i treba im omogućit da uredno plate porez na svoju profesiju. :rofl

stop kurvanju, bez plaćanja poreza ! :smijeh

ako su išta nizozmeci napravili kako treba, onda su to što su legalizirali prostituciju i marihuanu, tu su stvarno ispred nas debelo, toga svega će biti bilo zabranjeno ili ne, pa zašto onda ne bi država ubirala porez i to sve uredno nadzirala ?

o čemu mi pričamo, kurvarluk i droga odnosno mafija su jedne od najstarijih profesija u svijetu, prema tome možemo mi mislit grunfek o tome što god hoćemo, toga će uvijek biti i zato to treba legalizirat i strogo nadzirat, i ubirat finu lovu od poreza na to sve.

samo trebaš imat ćuku ko zdravko mamić, i dat pramenove kose da dokažeš da si čist ko suza. :kez

sagitarius
17-03-2016, 14:07
Nizozemska je država koja je napravila veliki državni posao legaliziranjem nekih opojnih droga, prostitucije i evo od prije par godina i vjenčavanjem istospolnih brakova.
Ne bih u ovu informaciju uvlačio svoje osobne stavove, ali činjenica je da spomenuti poslovi donose bar u ovom trenutku strahovit profit državama koje su još uvijek u velikoj manjini, pa su tim prije kao turističke destinacije atraktivnije ciljanoj populaciji i turističke posjete ovim zemljama povečane upravo radi spomenutih legaliziranih poroka.

Humphrey
17-03-2016, 14:21
Poroke ne treba kriminalizirati. Tko se želi drogiratii taj će se drogirati i kad je legalno i ilegalno,ista stvar i sa prostitucijom gdje ipak na neki način možeš malo i utjecati pa barem malo iz igre izbaciti one koji žene priisljavaju na prostituciju.

nema razloga da droge ili prostitucija budu ilegalne,to samo daje prostor kriminalcima. Prohibicija alkohola u SAD je stvorila tamošnji organizirani kriminal.

S moralne strane se može naći argumente protiv,ali treba pitati Crkvu kako to da je protiv legalizacije marihuane,ali ne smeta joj legalizacija pederluka koji je opasniji po društvo?

sagitarius
17-03-2016, 14:42
Poroke ne treba kriminalizirati. Tko se želi drogiratii taj će se drogirati i kad je legalno i ilegalno,ista stvar i sa prostitucijom gdje ipak na neki način možeš malo i utjecati pa barem malo iz igre izbaciti one koji žene priisljavaju na prostituciju.

nema razloga da droge ili prostitucija budu ilegalne,to samo daje prostor kriminalcima. Prohibicija alkohola u SAD je stvorila tamošnji organizirani kriminal.

S moralne strane se može naći argumente protiv,ali treba pitati Crkvu kako to da je protiv legalizacije marihuane,ali ne smeta joj legalizacija pederluka koji je opasniji po društvo?

Posve se slažem s tobom, jedino ovo za Crkvu nije točno.
Crkva nije legalizirala istospolne brakove , već činjenicom da ih ne vjenčava i drugo, starozavjetni spisi, ali i u spisima apostola i apostolskim djelima, dakle na više mjesta kritiziraju se istospolni odnosi.
Papa Franjo je o tome decidno rekao: ukoliko je čovjek ne prakticirani homoseksualac, čovjek koji je svoju put ukrotio i nikad nije stupio u homoseksualnu - bogohulnu vezu može doći na ispovijed i pričest.
Dakle to nije odobravanje homoseksualnih veza i nije riječ niti o kakvoj legalizaciji homoseksualnog čina kao takvog.
U tom smislu eto imao bih primjedbu na tvoj u biti korektan post.
Da dopunim takođe Papa je rekao i sljedeće u svezi sa mješovitim brakovima.
Ukoliko se brak ne konzumira osoba katoličke vjeroispovijesti može dobiti svete sakramente.
Složena su to pitanja i stvari treba samo pravilno prevoditi i čitati.

Humphrey
17-03-2016, 14:52
Posve se slažem s tobom, jedino ovo za Crkvu nije točno.
Crkva nije legalizirala istospolne brakove , već činjenicom da ih ne vjenčava i drugo, starozavjetni spisi, ali i u spisima apostola i apostolskim djelima, dakle na više mjesta kritiziraju se istospolni odnosi.
Papa Franjo je o tome decidno rekao: ukoliko je čovjek ne prakticirani homoseksualac, čovjek koji je svoju put ukrotio i nikad nije stupio u homoseksualnu - bogohulnu vezu može doći na ispovijed i pričest.
Dakle to nije odobravanje homoseksualnih veza i nije riječ niti o kakvoj legalizaciji homoseksualnog čina kao takvog.
U tom smislu eto imao bih primjedbu na tvoj u biti korektan post.
Da dopunim takođe Papa je rekao i sljedeće u svezi sa mješovitim brakovima.
Ukoliko se brak ne konzumira osoba katoličke vjeroispovijesti može dobiti svete sakramente.
Složena su to pitanja i stvari treba samo pravilno prevoditi i čitati.

Nisam napisao da je Crkva legalizirala nego da je prihvatila legalizaciju pederluka i danas se protivi tome da pederluk bude ilegalan kao što je bio u ne tako davnoj prošlosti.

Pa mene zanima, ako je prihavtila nešto što se pokazuje kao opasno po društvo zašto odbija podržati legalizaciju marihuane?

NorthStand
17-03-2016, 16:22
istospolne zajednice bih zabranio, to ipak nije porok to je teško kršenje ljudskih prava i negiranja ljudske prirode, a to ne podnosim. ljudska priroda je da se oplodnjom širi, pederi direktno krše tu prirodnu harmoniju i izmišljeni su iz istog razloga zbog kojeg je legaliziran abortus da bi se smanjila populacija na "prenapučenom svijetu", a te sektaške udruge kao masoni cionisti i slični koji stoje iza toga blago rečeno ne podnosim.

jer su smrtni neprijatelj čovječanstva i hrvatstva, i zato ih treba protjerat na margine društva i oduzet im svu društvenu moć koju sad imaju.

uglavnom, nemam ništa protiv da pederi manifestiraju svoju privatnu potrebu us voja četiri zida, ali da im se legalizira brkaove i usvajanje djece strogo protiv toga sam jer je to prihvaćanje toga da je to nešto normalno, a to nije normalno. i tu je za mene kraj priče na tu temu.

prostitucija i legalizacija marihuene su totalno bezbolne, u odnosu ne legalizaciju pederluka.

sagitarius
18-03-2016, 12:42
Nisam napisao da je Crkva legalizirala nego da je prihvatila legalizaciju pederluka i danas se protivi tome da pederluk bude ilegalan kao što je bio u ne tako davnoj prošlosti.

Pa mene zanima, ako je prihavtila nešto što se pokazuje kao opasno po društvo zašto odbija podržati legalizaciju marihuane?

Ama Crkva nije legalizirala pederluk, a za marihuanu fakat ne znam, to bih ti morao provjeriti...
Znam da u BiH postoji utočište za narkomane u organizaciji Crkve koja pomaže izlječenju i odvikavanju osoba koje su potonule u pakao narkomanije.

Na jednom blagoslovu kuće prije par godina svećenik je poveo sa sobom osobu koja se izliječila od narkomanije i pošto smo malo sjeli lik je u par rečenica ispričao svoju potresnu priću i izlječenju u čemu mu je Crkva puno pomogla...

philly
18-03-2016, 22:47
kakve su ovo gluposti da triba legalizirat, jer ko se želi drogirat - drogirat će se u oba slučaja??

pa i nije baš tako, osin ako si u glavi propuh teški pa te boli briga oće te uvatit policija dok pušiš joint vani, a da ne govorin nešto jače...

NorthStand
18-03-2016, 23:28
normalno da triba legalizirat, da je legalizirana bilo bi duplo manje agresivaca i smrtnih obračuna, manje bi se ljudi bavili kriminalom a više brijalo na pozitivu, mnogobrojne su prednosti uživanja marihuane, a posebice one zdravstvene, legalizacija sad i odmah čim prije tim bolje, prije nego nam istekne rok trajanja svima. :kez

clash
19-03-2016, 17:00
kolega ima diabetes. pre 2 godine bio je na 2 tablete glurenorma dnevno. iako je trčao, plivao i bio vrlo fizički aktivan, diabetes je bio progresivan i bilo je samo pitanje vremena, kad če na insulin.

inače momak je volio tu i tamo zapalit, a onda se uvatio u đir sa jednim frikom koji nonstop puši..malo ga je povuklo, pa je i on svakodnevno počeo dimit.

interesantno jest, da se nakon 6 mjeseci 'terapije' diabetes skoro povukao, pa je danas na jednoj tableti glurenorma dnevno, a doktor je fasciniran učinkom sporta na bolest :kez

NorthStand
19-03-2016, 18:13
a ča san ti ja reka, meni niko ne viruje, jer ove nevjerne tome ovdje ne vjeruju u ljekovita svojstva marijuane. :kez

http://www.philly.com/philly/health/20160321_Is_marijuana_an_effective_pain_killer_.ht ml

samo za phillya. :de

NorthStand
22-03-2016, 16:33
http://www.dnevno.hr/wp-content/uploads/2016/03/KRULE-472x413.jpg

Grunf
06-04-2016, 10:03
a ča san ti ja reka, meni niko ne viruje, jer ove nevjerne tome ovdje ne vjeruju u ljekovita svojstva marijuane. :kez

http://www.philly.com/philly/health/20160321_Is_marijuana_an_effective_pain_killer_.ht ml

samo za phillya. :de

Pa tekst piše ono kaj mi svi znamo. Trava je dobra za olakšavanje bolova jer otupljuje osjetila i smanjuje životne funkcije pa si pospan i lakše podnosiš neke teške bolove. I to je jedini doseg trave kao lijeka. Ona sam nemre izliječiti niti jednu bolest, a pogotovo ne one najteže.

NorthStand
06-04-2016, 17:25
grunf za tebe postoji ona izreka, sit gladnome ne vjeruje. zdrav bolesnom ne vjeruje, odnosno ti ne vjeruješ ljudima koji govore da multisklerozu uspješno lječe, ne moraš ni vjerovat niz drugih bolesti se uspješno lječi s uljem konoplje(marihuane)ali ti eto nemoj vjerovat jer si odlučio da ne vjeruješ i kraj priče.

Grunf
06-04-2016, 18:25
Ja sam ti ko nevjerni Toma. Vjerovat cu tek dok vidim svojim ocima. :D

NorthStand
07-04-2016, 20:52
Ja sam ti ko nevjerni Toma. Vjerovat cu tek dok vidim svojim ocima. :D

jbg nisi ko ja, ja vidiš vjerujem u adolfa hitlera, a nisam ga vidio vlastitim očima. :rofl

da ne bi bilo zabune ni mama ni tata a još manej škola nije me učila tako, ali ja prkosan i inatljiv kakav jesam uvijek kontra sistema koji vlada, zavolio sam čika brku iako ga nikad ni vidio ni čuo uživo nisam, osim na youtube-u.

dakle što je poanta, poanta je da možeš voljet i vjerovat u što god hoćeš, ako to i želiš. ali problem je što ti ne želiš, pa ne vjeruješ. ali tvoja stvar, ja pušim redovno travu i mogu reći ne samo da lječi tjelo već i dušu. čovjek koji puši travu osjeća se smirenije i manje nervozno, to uostalom svi možete zaključit po mojim porukama, sad tjedan dana nisam pušio pa sam pomalo popizdio, kad budem pisao smirene poruke znat ćete da se osjeća high. :de

http://www.youtube.com/watch?v=gpuLO99Xd58

Grunf
08-04-2016, 01:48
Cim budu poruke krace od 5.000 rijeci znali bumo kolko je vur. :D

Humphrey
09-04-2016, 19:53
Jedino što me može odbiti od potpore legalizaciji je pokušaj da se marihuanu pretvori u nekakav čudotvorni lijek koji liječi sve. Ako se ljudi žele napušiti neka uživaju,ali nemojmo ljudi to pretvarati u farsu.

NorthStand
10-04-2016, 00:06
Cim budu poruke krace od 5.000 rijeci znali bumo kolko je vur. :D

ponekad kad sam bez inspiracije, dogodi se da poruka bude kratka, ali to je samo ponekad uglavnom sam dobre inspiracije. :P

NorthStand
10-04-2016, 00:09
Jedino što me može odbiti od potpore legalizaciji je pokušaj da se marihuanu pretvori u nekakav čudotvorni lijek koji liječi sve. Ako se ljudi žele napušiti neka uživaju,ali nemojmo ljudi to pretvarati u farsu.

nikakve tu farse nema, ljudi se lječe, informirajte se neudicirani galamdžije pa nećete mudrovat ovoliko da ljudi vrše propagandu jer puše, rick simpson vam je lijepo rekao ulje lječi i jebat će vam svima kevu ako još jendom zaniječete ljekovita svojstva ulja od konoplje, Rick jel me čuješ ? sve ih išamaraj, ako još jednom zaniječu ljekovitost naše božje biljke, koja lječi sve čak i najteže bolesti raka ako se krene konzumirat na vrijeme, a vas uče da nema lijeka za rak, nema zato jer vam lječnici ne daju jer je feermaceutima židovima uglavnom u intersu zarađivat pare na vašoj bolesti. a ne vam dati ljek i da više nikad u bolnicu ne morate dolaziti.

mirv
10-04-2016, 21:03
Mislim da nema svrhe zabranjivati bilo što ako se proizvodi u medicinske svrhe, ili ako imamo čovjeka koji trpi užasne bolove pa dajmo mu da se napuši, nije narkoman ako mora zbog bolesti, to je viša sila i neka mu se pomogne na bilo koji način.

Ali isto tako treba odgajati djecu da ne postanu pušači, narkomani ili alkosi.

A ako unatoč svim upozorenjima postanu, ako to čine svojom voljom, ako znaju sve rizike, štete i ustraju u tome onda bi im jedino trebalo osigurati mjesto u bolničkom redu iza svih onih koji su se nesrećom razboljeli a ne svjesno a ovi ako hoće na čelo kolone neka plaćaju svoje liječenje, neka masno plate privatnika jer ionako uvijek imaju za poroke. Kome pravo ili krivo ali ne vidim nikakvog razloga zašto bi netko morao gubiti svoje istječuće vrijeme zbog ionako uzaludnog pokušaja spašavanja nekakvog samoubojice kojeg očito nije briga niti za njega samoga. Nekog reda ipak mora biti.

Grunf
10-04-2016, 21:24
Pa da, dekriminalizacija, ali ne i legalizacija. A kod nas ce sigurno doci americki sustav u kojem svako prema stanju organizma i zivotnim navikama ima drugaciji rizik od oboljenja i placa drugaciji iznos za zdravstveno. Isto tak u Americi svi mogu pusiti travu legalno, ali ulaze na listu i ne mogu se zaposliti u drzavnim i javnim firmama. Pa ti biraj rodo. :D

NorthStand
12-04-2016, 23:15
Pa da, dekriminalizacija, ali ne i legalizacija. A kod nas ce sigurno doci americki sustav u kojem svako prema stanju organizma i zivotnim navikama ima drugaciji rizik od oboljenja i placa drugaciji iznos za zdravstveno. Isto tak u Americi svi mogu pusiti travu legalno, ali ulaze na listu i ne mogu se zaposliti u drzavnim i javnim firmama. Pa ti biraj rodo. :D

samo legalizacija dolazi u obzir, nikakva dekriminalizacija me ne zanima, to je polovični rezultat.

hoću da pušim i kupujem gdje god hoću, i kad god hoću, a ne da mi HDZ i SDP kvare politiziranjem ugođaj uživanja u marici.

http://www.youtube.com/watch?v=d8AuMOGx_KY

:cerek

NorthStand
12-04-2016, 23:17

tako bi ja s svima vama zagorcima, tko popije čašu vina, ulazi na listu i ne može radit nigdje, pa da vas vidimo zagorci i ono vaše "zato pijte ga...." :kez

NorthStand
14-04-2016, 22:07

..rolaj rođo. :de

http://www.youtube.com/watch?v=Ix2hoTGOFxo

HR SOKOL
17-04-2016, 12:53
https://youtu.be/842zx-TY0Mg za :north di cete decki:smijeh

Bukowski
29-08-2016, 23:52
Jedno pitanje,ako može ko pomoć,ako zna ko di bi moga pogledat film (dox),tema je "upitnost" valjanosti/učinkovitosti sadašnjih zakona o drogama,a malo se priča i o posljedicama legalizacije.Radi se o drogama općenito,ne samo o marihuani.Sjećam se samo da su se u filmu kao sugovornici pojavili Clinton,predsjednik (dal sadašnji ili prošli) mislim Kolumbije (ili možda Peru,Bolivija,uglavnom je neka južnoamerička zemlja u pitanju,jedna od "proizvođača).Film se zove Tabu.

E da,ako se ne varam tu je i Morgan Freeman,dal kao narator,il kao intervjuista (intervjuanac? lol).Mislim da je i u svrhu reklama bilo po Jubitou kratkih klipova,razni selebritiji,ono,samo bi rekli nešto u stilu "i ja razbijam tabu",tako nešto.

Nadam se da sam uspio objasnit donekle,u biti ko ne zna ne zna,a ko zna o čemu pričam valjda će skužit na šta mislim.

Znači dajte ili link,ili adresu/stranicu

Hvala unaprid

NorthStand
01-09-2016, 19:19
jedino što ja znam, je to da marihuanu treba što prije legalizirat i za pušenje i za medicinske svrhe. nema niti jedan normalni argument, da ona bude zakonom zabranjena a kamoli da se kazneno goni ljude koji tu božju biljku konzumiraju.

Picaferaj
02-09-2016, 00:57
jedino što ja znam, je to da marihuanu treba što prije legalizirat i za pušenje i za medicinske svrhe. nema niti jedan normalni argument, da ona bude zakonom zabranjena a kamoli da se kazneno goni ljude koji tu božju biljku konzumiraju.

Legaliziranje nije dovoljno. Potrebno je uvest zakonsku obavezu konzumacije konoplje za sve političare, javne djelatnike kao i za birače na dan izbora. A prekršitelje zakona drastično kažnjavati zatvorom, konfiskacijom imovine i doživotnim gubitkom građanskih prava.

Bukowski
17-09-2016, 00:39
Ne ,znam,ja i dalje (čak u biti i sve uvjerenije kako ide vrime) stojim pri stavu da se sve triba kako god maknit sa liste zabranjenog.Sve droge,kakva trava.Dalo bi se pričat na temu kako,do koje mjere,o predstrožnosti,nadgledanju,ali triba to sad prekinut,i amen.Jbt kad vidiš da je mislim čak svugdje postotak zatvorenika takav da je deeeeeebelo na strani onih što su počinili "zločine bez žrtve",stvarno ne znam kako to nikom ne smeta.
Eeeeeej,da je 70% zatvorenika koji nit su koga opljačkali,nit istukli,nit ubili ni silovali,ništa,nikom ništa nisu nažao učinili,pa jbt,šta je to onda,kad neko nekog zatvara (i to na jebene robije) jer je "napravio ono šta sam ja reko da ne smješ".
Ma daj.

A di je da 5 od 6 problema vezanih uz droge direktno proizlazi ili čak skroz ovisi upravo o toj ilegalnosti,di je sav kriminal i zlo koje čini a koji je tu isključivo na dilanju,di je mali miljon stvari.

Rat je popušen,unaprijed uzaludan,rezultirao da nakon par dekada i milijardi troškova droga na ulici skoči i kvalitetom,i količinom,i padne cijenom,onda,brate,jbg.
Traži drugi način.

A čisto rezonski je da treba udarat potražnju,a ne ponudu.A to nikako nije posao policije i represije,već okoline i obrazovanja.
Tu da se uložilo i djelić onoga što se upumpalo u represiju,dosad bi donilo bolje rezultate nego ovo,a kamoli da su te iste pare.
I tu je realno da se upitno kolko al nešto da učinit,tj. poboljšavat postojeće stanje.

Mada sam osobno uvjeren da je broj ovisnika takav neki u nekom broju koji može samo donekle varirat,a taj broj,otprilike je uvik tu negdi,i totalno je nebitno jel je ilegalno,ili stavija kile na svakih deset metara.Isti bi taj broj bio.

Picaferaj
18-09-2016, 22:34
Ne ,znam,ja i dalje (čak u biti i sve uvjerenije kako ide vrime) stojim pri stavu da se sve triba kako god maknit sa liste zabranjenog.Sve droge,kakva trava.Dalo bi se pričat na temu kako,do koje mjere,o predstrožnosti,nadgledanju,ali triba to sad prekinut,i amen.Jbt kad vidiš da je mislim čak svugdje postotak zatvorenika takav da je deeeeeebelo na strani onih što su počinili "zločine bez žrtve",stvarno ne znam kako to nikom ne smeta.
Eeeeeej,da je 70% zatvorenika koji nit su koga opljačkali,nit istukli,nit ubili ni silovali,ništa,nikom ništa nisu nažao učinili,pa jbt,šta je to onda,kad neko nekog zatvara (i to na jebene robije) jer je "napravio ono šta sam ja reko da ne smješ".
Ma daj.

A di je da 5 od 6 problema vezanih uz droge direktno proizlazi ili čak skroz ovisi upravo o toj ilegalnosti,di je sav kriminal i zlo koje čini a koji je tu isključivo na dilanju,di je mali miljon stvari.

Rat je popušen,unaprijed uzaludan,rezultirao da nakon par dekada i milijardi troškova droga na ulici skoči i kvalitetom,i količinom,i padne cijenom,onda,brate,jbg.
Traži drugi način.

A čisto rezonski je da treba udarat potražnju,a ne ponudu.A to nikako nije posao policije i represije,već okoline i obrazovanja.
Tu da se uložilo i djelić onoga što se upumpalo u represiju,dosad bi donilo bolje rezultate nego ovo,a kamoli da su te iste pare.
I tu je realno da se upitno kolko al nešto da učinit,tj. poboljšavat postojeće stanje.

Mada sam osobno uvjeren da je broj ovisnika takav neki u nekom broju koji može samo donekle varirat,a taj broj,otprilike je uvik tu negdi,i totalno je nebitno jel je ilegalno,ili stavija kile na svakih deset metara.Isti bi taj broj bio.

Jedina svrha takozvanog rata na drogu, osim reklamiranja, je bilo povećanje cijena ilegalnih narkotika i besplatna radna snaga u privatiziranim zatvorima.
Jedino efikasno oružje u tom ratu, kad bi bio ozbljan, je baš ono šta kažeš, dekriminilizacija svih supstanci. I da se ovisnost o zajebanijim supstancama poput heroina tretira kao bolest. Prohibcija halucinogenika i kanabisa je i negiranje prirodnog prava na osobnu suverenost.

NorthStand
20-11-2016, 21:57
Legaliziranje nije dovoljno. Potrebno je uvest zakonsku obavezu konzumacije konoplje za sve političare, javne djelatnike kao i za birače na dan izbora. A prekršitelje zakona drastično kažnjavati zatvorom, konfiskacijom imovine i doživotnim gubitkom građanskih prava.

:bravo

http://www.youtube.com/watch?v=RQ63RArL6_E

vidiš kako se ti i ja razumjemo, vidi se da smo iz zelenih krajeva. :D

ovaj crnjo zna šta valja, nema zezanja s njime. :)