PDA

Pogledaj Full Version : Škandal u Varaždinu: Otkazan sjajni bal!

Grunf
20-01-2014, 18:26
http://www.vecernji.hr/sjeverozapadna-hrvatska/prvi-puta-nakon-20-godina-sjajni-bal-u-varazdinu-otkazan-915496

Nakon niza loših vijesti koje nas svakodnevno potresaju, došla je vjerojatno najstrašnija od svih. :shock
Ukida se sjajni bal, kulturno-glazbena manifestacija koja je Varaždinu dala pečat kulturno-glazbene prijestolnice cijele Hrvatske. Sjajna tradicija duga punih 20 godina je izgleda došla svome kraju iako su je Varaždinci prigrlili svim srcem, a i s oba svoja džepa.

Za one koji nisu upućeni o veličini i značaju samog događaja, par kratkih crtica. Početkom svake godine, najplemenitiji ljudi ovoga grada, svjesni svoje veličine, ali čvrsto s obje noge na zemlji imali su bal u koncertnoj dvorani HNK-a. Velikodušni kakvi jesu, dopustili su i običnom građanstvu sudjelovanje u toj sjajnoj priredbi putem sponzorstva.

Pitanje je što dalje? Pred našim očima liberalni svjetonazor ruši sve tradicionalne vrijednosti na kojima počiva naše društvo...Hoće li Varaždin izgubiti dio svojeg identiteta ukidanjem Sjajnog bala? :tuzni

Je li kraj Sjajnog bala kraj zapravo kraj našeg društva?

Stiliana
20-01-2014, 19:24
Hohštaplerska malograđanska priredba gradskih snobova koju plaćaju građani.

moram priznat da prvi put čujem za ovaj bal... jel to nešto ko onaj u Beču kojime je drmala Davorka Tovilo, najsjajnija i izdašno obdarena zvijezda hrv. dijaspore unjemačkoj?

NorthStand
20-01-2014, 20:21
auuu, smak svijeta je blizu. :rofl

poštujem ljudske običaje, ali maškare i ti nekakvi balovi za mene su zapravo glupiranje, a ne nekakva tradicija tih krajeva. to je zapravo moderno njesra uvezeno izvana, koje nema veze s tradicijom nekog kraja. zato to ne pušim, a sve tradicionalno i starinski običaji svakog kraja hrvatske meni su ok, i nemam ništa protiv da se obilježavaju ali treba se držat naših običaja i naših proizvoda, a ne stranih i uvoznih. zato sam protiv ovakvih stvari, a nemam nitša protiv varaždinaca dapače, to su dobri ljudi i pravi Hrvati.

NorthStand
20-01-2014, 20:23
i moj odgovor je bio, " ne znam ja ništa, dok Anđa ne dođe " ! :rofl

Stiliana
20-01-2014, 22:11
maškare nisu uvezene... pa čak ni balovi nisu uvezeni... i mi smo bili Europa :slajo

zlatna ribica
21-01-2014, 07:29
http://www.vecernji.hr/sjeverozapadna-hrvatska/prvi-puta-nakon-20-godina-sjajni-bal-u-varazdinu-otkazan-915496

Nakon niza loših vijesti koje nas svakodnevno potresaju, došla je vjerojatno najstrašnija od svih. :shock
Ukida se sjajni bal, kulturno-glazbena manifestacija koja je Varaždinu dala pečat kulturno-glazbene prijestolnice cijele Hrvatske. Sjajna tradicija duga punih 20 godina je izgleda došla svome kraju iako su je Varaždinci prigrlili svim srcem, a i s oba svoja džepa.

Za one koji nisu upućeni o veličini i značaju samog događaja, par kratkih crtica. Početkom svake godine, najplemenitiji ljudi ovoga grada, svjesni svoje veličine, ali čvrsto s obje noge na zemlji imali su bal u koncertnoj dvorani HNK-a. Velikodušni kakvi jesu, dopustili su i običnom građanstvu sudjelovanje u toj sjajnoj priredbi putem sponzorstva.

Pitanje je što dalje? Pred našim očima liberalni svjetonazor ruši sve tradicionalne vrijednosti na kojima počiva naše društvo...Hoće li Varaždin izgubiti dio svojeg identiteta ukidanjem Sjajnog bala? :tuzni

Je li kraj Sjajnog bala kraj zapravo kraj našeg društva?

A tolko se trudiš učiti plesati! I sad ništa od bala! :cry

:D

Šalim se... Šta će vam to :kava