PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Slučaj Borisa D.

Inkvizitor
07-01-2014, 17:03
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3556-Slu%C4%8Daj-Borisa-D.

sagitarius
07-01-2014, 19:49
Svojevremeno sam na nekom portalu negdje pročitao kako je Rajko Vasić urnisao Kožu i njegovog jarana, i to tako čisto i racionalno i na pasja preskakala, da sam plakao od smijeha, iskreno očekujući da se Boris D., ukoliko ima i mrvu karaktera oglasi i napiše bar jednu suvislu rečenicu u svoju obranu sa osvrtom na Vasićev tekst.

Čitajući danas ovaj uradak opet sam se morao nekoliko puta nasmijati, mada tema nipošto nije smiješna i povod je uistinu žalostan, ali kako rekoh čitajući ovaj jedri i sočni tekst, nisam se mogao otrgnuti dojmu koliki je minor spomenuti Boris D.i kao osoba i kao nekakav novinar i kao čovjek.

Iako je činjenica da je kroz nevažne detalje, kako to kaže autor ovog sjajnog uradka, Boris D. ignorirao cjelinu, to sam akceptirao tek kada sam to danas ovdje pročitao i u sebi potom rekao: fakat, Dežulović to radi, a to je nepošteno, novinarski neprihvatljivo, moralno nedopustivo...

To govori tko je Boris D., čovjek koji se ne usuđuje replicirati, jer njegov moralni kodeks ne seže dalje od honorara koji je puno manji od onoga što ovakvim pisanjem gubi - da ga čovjek više nikad ne poželi čitati.

ogledalce
07-01-2014, 20:55
ovoga Borisa , mi se i gadi čitat:down

Grunf
07-01-2014, 21:59
Odličan tekst. :naklon Trebali bi sakupiti tvoje tekstove o Dežuloviću, Jergoviću i sličnima i staviti ih na jedno mjesto na portalu tako da svatko neupućen u par minuta shvati s kime ima posla. Recimo da to nazoveš Enciklopedija hrvatskih kvazi-veličina. Ili tako nešto slično. :)

Prvi citat sam puno puta osjetio u razgovoru s "naprednjacima". :D A drugi citat je maestralan nokaut protivnika u 12 rundi njegovim oružjem. Aperkatom. :D

Jedan mi rođak reče, on koji ima isto običaj prepucavat se sa raznim Dežulovićima po ovom internet dunjaluku, da oni imaju prostu ali jeftinu taktiku. Izbjegavati suštinu i uhvatiti se nekog nebitnog detalja koji njima ide u prilog i guslati po njemu do iznemoglosti. A zanemariti bit.

Sustavno izbjegavanje novinarskog establishmenta da komentira slučaj Perković para uši svojom tišinom. Samo se tu i tamo neki ostraščeniji iz kružoka čak pozivaju na patriotizam u obrani udbaške hobotnice potvrđujuć onu sintagmu koju su često koristili u cilju da uvrijede svoje protivnike " da patriotizam stvarno jest zadnje uporište hulja" , sintagmu koja im se kao bumerang vratila u lice i pljusnula svom snagom.

Grunf
07-01-2014, 22:07
E da, zaboravil sam ti reći...Imaš nevjerojatan nos za detekciju ljudi. Kroz par rečenica tipkanja već znaš s kime imaš posla i možeš ga opisati kak ga ni rođena majka ne bi mogla. :D Kad imaš više materijala kao što je to slučaj kod naših kolumnista onda ih i bolje opišeš i pokažeš u pravom svjetlu. Vidiš cjelinu iako oni cijelo vrijeme sebe pokazuju kroz detalje i kad nama, malim ljudima, odjednom makneš plahtu sa slike di su se nazirali samo detalji onda nama ostane samo da kažemo: Vau...:D

Inkvizitor
07-01-2014, 22:14
Hvala Grunf. Nahvalil si me prek reda.:D A moram reć, istine radi da sam onaj drugi citat posudil od maestralnog Holjevca. :)

Grunf
07-01-2014, 22:21
Trebal bi početi imati tjednu kolumnu na Dnevno.hr i zarađivati veliku lovu. :D

Inkvizitor
07-01-2014, 22:26
Na korak sam od toga :zubo

moonlight
07-01-2014, 23:49
A tko je "jaran" Koža?

interceptor
07-01-2014, 23:59
Sve valja,al mi je najintrigantniji onaj zadnji dio, gdje je uspostavljena prava dijagnoza ovom letargičnom narodu koji se godinama napaja svakojakom trivijalom nadobudnih lijevih piskarala, pa u šumi svega toga ne razabire ono što je bitno i važno. Još je k tome i nedosljedan, aršini mu nisu jednaki...Nevjerojatno je kako taj narod trpi i oprašta udbaški očigledni zulum, kao i udbaško privatiziranje Hrvatske...

moonlight
08-01-2014, 17:30
A tko je "jaran" Koža?

Ajte u k...

Da moram guglat ovakve pizdarije.

Inkvi pod hitno u kolumniste, s Holjevcem napravit vagu...

Humphrey
08-01-2014, 20:23
Inkvi je toliko superiorniji Dežuloviću da ne bi bilo nikakvo čudo kad bi srbi šutnuli Dežulovića iz Beograda i ponudili mjesto u kafani inkviju.