PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Da li BiH prijeti novi rat

Inkvizitor
29-12-2013, 22:53
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3547-Da-li-BiH-prijeti-novi-rat

sagitarius
30-12-2013, 11:55
Zanimljivost je kako je Udruženje umirovljenika olako popustilo na pregovorima sa predstavnicima Vlade i odustalo od generalnog štrajka i svojih prvobitnih zahtjeva za povečanjem mirovina od 10%.
Obrazloženje je bilo da sad nema novaca, a kad se nešto i "namakne" pooštravanjem poreskih inspekcija i drugim polugama namicanja proračunskih sredstava, mirovine će ići od 01. siječnja 2014 (isplata u veljači) za samo 5%.
Sindikati su na ovo ostali nijemi.
Dakle, dovoljno je da netko iz Vlade bilo koje, nema veze, kaže nema para i štrajk se obustavlja..
Isto je napravljeno prosvjetnim radnicima u sarajevskoj županiji...
Sprega svih tih struktura postaje više nego uočljiva.

galija
30-12-2013, 12:25
Sagi nadam se da znaš kako i na čiju štetu su namakli tih 5 % za povećanje mirovina!
I zato..dabogda bankrotirala:obama

sagitarius
30-12-2013, 13:22
Sagi nadam se da znaš kako i na čiju štetu su namakli tih 5 % za povećanje mirovina!
I zato..dabogda bankrotirala:obama

O da, sve se zna...
I to je jedan u masi razloga porasta političkih tenzija, kao mogućeg uvoda u nemire...

Danas se inače raspravlja o usvajanju državnog proračuna u oba doma parlamenta... i tu ima dosta problema, posebice oko onih 6 milijuna za izgradnju zajedničkih institucija u Mostaru, a saznajem i Dodik traži svojih 5 milijuna za Banjaluku...

galija
30-12-2013, 22:04
O da, sve se zna...
I to je jedan u masi razloga porasta političkih tenzija, kao mogućeg uvoda u nemire...

Danas se inače raspravlja o usvajanju državnog proračuna u oba doma parlamenta... i tu ima dosta problema, posebice oko onih 6 milijuna za izgradnju zajedničkih institucija u Mostaru, a saznajem i Dodik traži svojih 5 milijuna za Banjaluku...

Da..klasika,jedini problem je novac za Mostar i amandman HDZ-a koji zahtjeva tih ranije dogovorenih 6 miliona za izgradnju zajedničkih institucija.Naravno da se Dodik ne želi odreći novca predviđenog za B.Luku a to je 4 miliona dok Sarajevo dobija 10 miliona..mislim tko je tu lud:009
Ne znam hoće li Hdz popustiti ali ne bi trebao pa čak i po cijeni neusvajanja proračuna.Nek bankrotira

sagitarius
31-12-2013, 14:47
Dodik je napravio zgradu Vlade u okviru koje ima toliko prostornih kapaciteta da bi se mogle smjestiti i zajedničke institucije, tako da je bez sumnje Dodik ovdje "šleper" uz Čovića, a što se tiće Sarajeva tu pored zgrada Vlade, Skupštine, Predsjedništva, Federalnih organa itd u koje je potrošena bar milijarda KM, takođe tih desetak ili koliko već milijuna je stvar koja nije toliko obligatna dapače.
Hoću reći da je Mostrau taj novac ipak potrebniji, ako i ne najpotrebniji.

NorthStand
05-01-2014, 22:19
ako i bude rata, mislim da će opet muslimani najviše nadrljat, ali za to će najviše sami i biti krivi ko i prošli put. nitko njima nije kriv, što nisu u stanju od hrvata napravit saveznike već neprijatelje, pa redovno služe srbima ko topovsko meso. da se samo malo logičnije i razumnije postavljaju u odnosu na hrvatsko pitanje u BiH, siguran sam da bi se i Srbi i RS počeli itekako trest ko i 1995 kad smo im došli pred Banja Luku. ali od ovih idiota muslimanskim mislim da ne treba ništa očekivat, nemaju oni kapacitete za takvo nešto, a i očito je da mrze kršćane pogotovo katolike ko turci. i turci su milko gledali na pravoslavce a samo se obračunavali s katolicima, čini mi se da je upravo sad jedan takav sukob na relaciji zapadni Mostar-Sarajevo u zamahu, a nisu ga potencirali ni pokrenuli Katolici odnosno Hrvati već muslimani, e pa kad hoće sranje sranje će i dobit a neka nemaju dileme ko će na kraju cijele predstave koju će sami režirat platit najsukljupu cijenu. hvala bogu mi Hrvati smo oduvijek bili dovoljno jaki, da stanemo i turcima i srbima i poturicama na kraj, i ne dvojim da će tako biti i u budućnost kako je bilo i u prošlosti. a oni umjesto da vode pragmatičnu politiku, oni traže sukob s hrvatima koji će sigurno rezultirat novim tragedijama, ali neka od likova koji nisu brdo iznad sarajeva cijelog rata bili u stanju osvojit, da im ne gađaju ljude na tržnicama raketama ništa drugo ne treba ni očekivat. ionako je njima ko i srbima, očito misao o izlasku na more važnija nego izlazak na drinu, pa kad je tako treba prema njima postavit tretman jednak onome kakav imamo prema srbima. jer grdno se oni varaju ako misle, da smo mi dužni pasivno promatrat kako otimaju naše teritorije zato jer se nisu u stanju namirit na onome djelu kojeg su im Srbi okupirali. to što svoju nespobosnot pokušavaju svalit na naša leđa, to im neće proći. a da se mene pitalo već 1990ih bi se s njima povukla jasna granica unutar BiH, pa se sada ne bi ni pričalo o tome dal će biti ili neće novog rata.