PDA

Pogledaj Full Version : Pravi HDZ-ovac...

Stranice : [1] 2 3

Grunf
06-12-2013, 20:41
Vidim da ima zanimljivih dosjetki na račun pravih SDP-ovaca. Ajmo pokrenuti jednu temu i za HDZ-ovce. Kakvi su pravi HDZ-ovci?

Inkvizitor
06-12-2013, 20:47
To ostavljamo drugovima da procjenjuju...

Ujkan
06-12-2013, 21:06
To ostavljamo drugovima da procjenjuju...
znači svi koji nisu za hdz su drugovi? e nebi išlo...

caporegime
06-12-2013, 22:34
pravi hadezeovac
-uvijek glasa za hdz pa kad mu predsjednik stranke vidljivo puše u isti rog sa suprotnom strano
-misli da su svi drugi hrvati razbijači glasova
-do 94 misli da je svatko tko je protiv manolića, antihrvat a poslije 94 svatko tko je za manolića isto tako antihrvat
-još uvijek vjeruje da je podilaženje lijevima zapravo taktika

........

TheBronxBomber
06-12-2013, 22:51
-pravi HDZ-ovac se zalaze za potpunu suradnju s haskim tribunalom, i to opravdava politikom dr. Franje Tudjmana

pdv
06-12-2013, 22:55
pa i nema neke prevelike razlike između pravog hdzovca i sdpovca

Grunf
06-12-2013, 23:05

Pogodak, možete ključati temu. :)

Inkvizitor
06-12-2013, 23:05
O kome pričate o političarima ili biračima..

Inkvizitor
06-12-2013, 23:10
Dakle ona tema o sdp-ovcima koliko sam ja shvatio je o SDP-ovom glasačkom stadu a ne političarima koji moraju jest govna po defoultu.

može se sve to primjeniti i na političare ali barem ja..pričam o sljedbenicima

a kad pričam o sljedbenicima onda to nikako nije isto

HDZ-ov birač bira HDZ ne s namjerom da koalira sa Stanimirovićem niti da lovi Gotovinu al na kraju to dobije..a pošto kod nas desnice nema on je prisiljen dati glas ovima jer koja mu je alternativa?'

Dok SDp ispunjava obećanja svojim glasačima..oni točno rade ono što njihov glasač želi.

u tome je razlika.

Jel SDP sad radi sve što vjerni SDP-ovac želi...radi..dakle..

Grunf
06-12-2013, 23:23
Dovoljno ti je upisati u google: Plan 21. Otiđi na stranicu i sve će ti biti jasno koliko SDP ispunjava obećanja dana svojim biračima i svim građanima. Oni su jedna velika prijevara koja zloupotrebljava legitimitet dobijen od građana za neke svoje privatne ciljeve. SDP isto kao i HDZ čim dobiju vlast rade kontra onoga što su građanima obećali.

Inkvizitor
06-12-2013, 23:28
Dovoljno ti je upisati u google: Plan 21. Otiđi na stranicu i sve će ti biti jasno koliko SDP ispunjava obećanja dana svojim biračima i svim građanima. Oni su jedna velika prijevara koja zloupotrebljava legitimitet dobijen od građana za neke svoje privatne ciljeve. SDP isto kao i HDZ čim dobiju vlast rade kontra onoga što su građanima obećali.

Naravno da je plan 21 prevara..inače tko vjeruje u predizborna obećanja.

ja ne govorim o ljudima koji su dali glas kukurikavcima tu i tamo ili koji su nasjeli na njihovu blagoglagoljivost ili su bili razočarani HDZ-om..ja govorim o njihovom vjernom stadu kojemu je ideologija ispred ekonomije i SDP sve ovo što radi radi što oni to žele.

jel stavlja ćirilicu u Vukovar..stavlja..žele li to pravi sdp-ovci-žele

jel brani udbaše pod cijenu sukoba sa Njemačkom i EU- brani--želi li to pravi SDP-ovac-želi

jel je stalno u sukobu sa crkvom- u sukobu je- želi li to pravi sdp-ovac-želi

jel odlaze na četničkopartizanske derneke u SRb-odlaze-želi li to pravi sdp-ovac želi

jel u svemu vide hrvatski nacionalizam-vide - vidi li to i svaki pravi sdp-ovac-vidi

mogao bi tako do sutra

DOk HDz nikad ne ispunjava želje svog članstva

On prevari svoje glasače..SDP svoje vjerne glasače nikad ne prevari..

njih se ionako jebe za ekonomiju..

Grunf
06-12-2013, 23:36
Ti postavljaš pitanja i daješ odgovore? Ja sam im dal glas pa se ne slažem s ničime kaj si ti tu navel. Ekonomija je jedino na čemu je SDP dobil izbore. Naravno, imaju određeni dio glasačkog tijela koji će im bez obzira kaj se dogodilo dati glasove, ali tak isto ima i HDZ. Ali ekonomija je glavna. Oni nisu dobili mandat za zaštitu udbaša i nasilno uvođenje ćirilice u Vukovar nego za popravak ekonomije. I dobro im ide to popravljanje. :rolleyes:

Inkvizitor
06-12-2013, 23:37
Ali ja ne pričam o tebi ja pričam o tim vjernim sdp glasačima.

Na onoj temi.

O njima je tema a ne o onima koji su dali glas SDP-eu na zadnjim izborima.

Grunf
06-12-2013, 23:42
Ali ja ne pričam o tebi ja pričam o tim vjernim sdp glasačima.

Na onoj temi.

O njima je tema a ne o onima koji su dali glas SDP-eu na zadnjim izborima.

Pa dobro, dal sam i ne prošlim izborima njima glas. Bravo ja http://www.pic4ever.com/images/126fs3186991.gif Al nema više, ni u ludilu. :kava

Inkvizitor
06-12-2013, 23:44
Pa dobro, dal sam i ne prošlim izborima njima glas. Bravo ja http://www.pic4ever.com/images/126fs3186991.gif Al nema više, ni u ludilu. :kava

Pa dobro..ti si poluglasač SDP-ea :zubo

mlad si , imaš vremena da naučiš na štoseve..

Inkvizitor
06-12-2013, 23:47
zapravo ne o vjernim SDP-ovim glasačima i tu ima ljudi koji ne odobravaju sve al iz nekog razloga glasaju za njih...tamo je tema o vjernim sljedbenicima

ono sdp fanatici..ili HNS fanatici..

oni su razumljivi ali HDZ fanatici već ne..jer ovi svoje fanatike ne iznevjere a ovi svoje prevare ko zadnje budale..e to su fanatici..

zamisli HDZ fanatika, teškog nacionalistu koji glasa za HDZ koji koalira sa Stanimirovićem i lovi Gotovinu a SDP-ov fanatik nikad to ne doživi od SDP-ea.

SDP brani svoog čovjeka po cijenu sukoba sa Njemačkom i EU.

Lako je biti SDP-ov fanatik..nije čovječno ali je lako.

Ujkan
07-12-2013, 00:01
naravno da nema, to govorim već godinama..
također siguran sam da karamarko može pod ruku sa zokijem, jer mentor stevo ih gleda sa strane i podmuklo se smije.

pdv
07-12-2013, 00:26
naravno da nema, to govorim već godinama..
također siguran sam da karamarko može pod ruku sa zokijem, jer mentor stevo ih gleda sa strane i podmuklo se smije.

Da, ali ima smisla i ovo što priča Inkvi. Teško da ćeš naići na takvom HDZovca koji ne pljuje Sanadera ili koji ne pljuje na HDZ zbog određene politike. Recimo, većina je poludila na Sanadera nakon onog govora na Rivi kada je pričao o zaštiti generala, a onda se ponio kao zadnji jadnik. Dok kod SDPovih, onog standardnog zagriženog birčakog tijela, uopće nemaš taj trenutak preispitivanja. Oni nikad ne dovode u pitanje odluke SDP i uvijek su za njih pa koliko god njihove odluke bile retardirane i nečovječne.

No, rezultat je obično isti. SDPov kadar glasa iz uvjerenja i odanosti,a HDZov obično jer nema za koga ali politika obično daje slične rezultate pa u svjetlu toga i kažem da nema neke razlike. Šteta dolazi od obje opcije.

ljuta trava
07-12-2013, 00:38
Ma super tema , samo mi nije jasno što se nitko ne usudi kandidirati na izborima ......

Prije bilo kakvog komentara , odrediti mjerilo , jer neki očito nemaju blage veze o čemu pišu , a olako stigmatiziraju ljude , pa čak i veliki dio onih koji svojom smrću na prvim linijama omogućiše istima neizmjernu količinu laprdanja po portalima u SLOBODI .

pdv
07-12-2013, 00:43
Pa dobro, eto ti reci koja je razlika trenutno između Karamarka i Zokija pogotovo po pitanju ćirilice? I svaki glasač koji se odluči za jednu od ovih opcija daje i glas za ćirilicu.

NorthStand
07-12-2013, 05:46
HDZ je zapravo gori od SDP(gori zato jer radi isto što i ova jugoslavenčad, a kupi glasove desnog konzervativnog biračkog tijela i onda po istim tim ljudima pišaju i seru četri godine mandata na konto čiji glasova su i dobili priliku da obnašaju vlast u državi, puj bagro jedna.), i ja mu više nikad svoj glas neću dati, ta nakupina izdajnika i uhljeba najgore vrste više nikad neće dobit moj glas, Karamarku mogu čestitat što je svoje udbaško lice na vrijeme pokazao, a vasi brkiću toplo preporučam da pobjegne iz njegovog vidokruga dok još može, jer će djelit njegovu sudbinu kada ovaj završi ko Sanader od strane SDP i nekog novog Bajića. prestrašno je koliko ti hdz-ovci mogu biti glupi, ono čitam i ne vjerujem kakav kompromis su napravili i praktički štite SDP od navale pobiješnjelog naroda, koji je bijesan i više nego opravdano jer se piša i sere po našim mrtvima. radi "oduvijek-zauvijek ugroženih srba", na teritoriju RH. http://i1269.photobucket.com/albums/jj587/ZGabriela/pink.gif

NorthStand
07-12-2013, 06:49
pravi HDZovac, dok drži desnu ruku na srcu, i pjeva "Bože čuvaj hrvatsku", izručuje generale i nosa crne torbe pune love, naravno to je taj čuveni nacionalni zanos što krasi sve naše krademzeovce. blago nama s njima i lijevima i desnima ovi SDPovi barem se ne razmeću patriotizmom dok pljačkaju i izdaju svoj vlastiti narod barem pokazuju javno da ih boli kurac za isti, ako ništa iz tog razloga su malo manje gadljivi, iz aspekta toga da ne glume veliek hrvatine pa poslje rade sve kontra "hrvatina". ali to je kao što sam reko na drugoj temi, prije svega zasluga ubačenih udbaša i komunista u redove HDZ-a koji realno nemaju veze nikakve s desnicom, već su "desničari" i "konzervativci" po zadatku.

http://www.youtube.com/watch?v=p3zR9J90epI

Orgasmatron
07-12-2013, 09:36
Naravno da je plan 21 prevara..inače tko vjeruje u predizborna obećanja.

ja ne govorim o ljudima koji su dali glas kukurikavcima tu i tamo ili koji su nasjeli na njihovu blagoglagoljivost ili su bili razočarani HDZ-om..ja govorim o njihovom vjernom stadu kojemu je ideologija ispred ekonomije i SDP sve ovo što radi radi što oni to žele.

jel stavlja ćirilicu u Vukovar..stavlja..žele li to pravi sdp-ovci-žele

jel brani udbaše pod cijenu sukoba sa Njemačkom i EU- brani--želi li to pravi SDP-ovac-želi

jel je stalno u sukobu sa crkvom- u sukobu je- želi li to pravi sdp-ovac-želi

jel odlaze na četničkopartizanske derneke u SRb-odlaze-želi li to pravi sdp-ovac želi

jel u svemu vide hrvatski nacionalizam-vide - vidi li to i svaki pravi sdp-ovac-vidi

mogao bi tako do sutra

DOk HDz nikad ne ispunjava želje svog članstva

On prevari svoje glasače..SDP svoje vjerne glasače nikad ne prevari..

njih se ionako jebe za ekonomiju..

HDZ se boji biti stranka desnice, demokršćanska konzervativna stranka. Sanader je uništio tu stranku kada je u Sabor doveo potpune idiote. Sjeti se jednog jedinog govornika u Saboru kojeg su imali u dva mandata, nema ga. Isto je i sada, da nema onog marića nitko se i ne bi javljao za riječ.

Pravi HDZovci? To su oni sanjari iz devedesetih koji će na svakim izborima dati glas HDZu iz uspomene na Tuđmana, i vremena na kada smo imali Državu. Čitam jučer članak u časopisu Vojna povijest o Jiu Jitsu u HV i čovjeku koji ga je predstavio, a kojeg i osobno poznajem Stjepanom Grbavcem... čovjek je bio šef Tuđmanovog osiguranja, izniman u svakom smislu, što se tim ljudima dogodilo 2000 godine... čovjek može samo plakati. I istina je da se je koliko toliko popravio HDZ 2003. no izostavivši svoju čistku nije napravio do kraja.

Stiliana
07-12-2013, 11:22
- zaposlio je sebe i cijelu svoju širu obitelj u državnim službama
- ima super skenerski vid kojim odmah zna tko je pravi Hrvat i katolik, a tko se samo pravi da jest (pravi su oni koji glasaju za HDZ)
- obično je teži od stotinu kila
- uvijek zaboravi što je potpisao, zašto, s kime, kako i gdje
- najpametniji je kad je u oporbi

:bokic

Inkvizitor
07-12-2013, 11:30
HDZ se boji biti stranka desnice, demokršćanska konzervativna stranka. Sanader je uništio tu stranku kada je u Sabor doveo potpune idiote. Sjeti se jednog jedinog govornika u Saboru kojeg su imali u dva mandata, nema ga. Isto je i sada, da nema onog marića nitko se i ne bi javljao za riječ.

Pravi HDZovci? To su oni sanjari iz devedesetih koji će na svakim izborima dati glas HDZu iz uspomene na Tuđmana, i vremena na kada smo imali Državu. Čitam jučer članak u časopisu Vojna povijest o Jiu Jitsu u HV i čovjeku koji ga je predstavio, a kojeg i osobno poznajem Stjepanom Grbavcem... čovjek je bio šef Tuđmanovog osiguranja, izniman u svakom smislu, što se tim ljudima dogodilo 2000 godine... čovjek može samo plakati. I istina je da se je koliko toliko popravio HDZ 2003. no izostavivši svoju čistku nije napravio do kraja.

Jasno da se plaše bit stranka desnica. Oni su samo pomoćna radna snaga neoboljševičkoj kliki. Od 2000-te. A u nekim stavrima jače su provodili lijevoliberalnu ideologiju i od Račanove i ove vlasti. Suštinski nisu u svojih 8 godina vladanja dirnuli u ove regionaške , udbaške strukture nego su ih po svemu sudeći ojačavali i ojačali.

ljuta trava
07-12-2013, 11:34
Pa dobro, eto ti reci koja je razlika trenutno između Karamarka i Zokija pogotovo po pitanju ćirilice? I svaki glasač koji se odluči za jednu od ovih opcija daje i glas za ćirilicu.

A kad se to glasa za ĆIRILICU ili protiv ĆIRILICE ????

Humphrey
07-12-2013, 11:47
Pravi HDZ-ovac bira Sanadera,a nakon njega Karamarka i svaki put priča o novom HDZ-u.

Inkvizitor
07-12-2013, 13:56
Pravi HDZ-ovac nije strančar. Pravi HDZ-ovac sam ja. Koji tražim jednu stranku, hrvatsku stranku koja će držati do minimuma nacionalnog dostojanstva. Nikakav fašizam ili presija nad drugima. Minimum dostojanstva i miminum pravde.

To što neke poput mene zajebu, prevare i iskoriste nije moja sramota nego njihova. Iako nisam glasao za HDZ osim činimise jednom ili dvaput u Bih mogu se svrstati u to izvarano stado jer znam koji profil ljudi većinom glasa za taj HDZ.

I naravno da odbijam ikakvu usporedbu sa SDP-ovim glasačkim stadom u stilu svi su oni isti i sve je to isto. Onda su isti Ivica Račan i Franjo Tuđman i onda su isti Špegelj i Gotovina..

teenager
07-12-2013, 14:30
Treba povuć jasnu crtu u ovoj temi između HDZ-ovca kao člana HDZ-a i HDZ-ovca kao osobe koja vjerno glasa za tu stranku. Dvije dijametralno suprotne stvari su to, nikome glasanje za HDZ nije donijelo mjesto u NO ili u upravi nekog gradskog ili državnog poduzeća... Zapravo čak ni dobar dio članova te stranke nisu to isključivo iz osobnog interesa, zato HDZ i ima 220 000 članova a SDP recimo 20 000. SDP-u je u Splitu recimo pofalilo perspektivnog kadra toliko da su nekidan kada su sastavljali upravne odbore Gradske knjižnice i drugih kulturnih ustanova za članove birali nedovršene studente poslovne ekonomije, upravnog prava i raznih smiješnih fakulteta, naravno članove foruma mladih SDP-a Split (http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdp-kao-kerum-baldasarov-zamjenik-i-supruga-u-upravnim-vijecima-splitskih-muzeja-/712885.aspx) :kava

HDZ je ipak malčice ozbiljnija stranka po tim pitanjima.

ljuta trava
07-12-2013, 14:32
Pravi HDZ-ovac bira Sanadera,a nakon njega Karamarka i svaki put priča o novom HDZ-u.

Pravi HDZ-ovac može biti samo HDZ-ovac , a tko to nije bio , i ne može suditi o HDZ-ovcima , jer svaku riječ koju bi napisao ne bi imala smisla ....

POtrebno je odijeliti sam vrh od običnih članova , a tko se nije bavio politikom osim virtualne , taj i ne shvaća što je politika , i u politici se nikada vrata ne zatvaraju do kraja , tko to ne može shvatiti sa tim se i ne treba baviti , pa čak ni virtualno .Pogledajte samo komentare na ovoj temi , od 10-tak komentatora , ne mogu se složiti niti dvojica , a sad zamislite kako je to u stvarnom životu ....

Prije bilo čega drugog , treba rasčistiti onaj značajni prostor koji se nalazi između dva uha svakog od nas ....kad se to učini , onda se može krenuti dalje .

ljuta trava
07-12-2013, 14:34
Raspravljajte , ali imajte na umu da je poginulo nekoliko tisuća HDZ-ovaca , možda i suboraca nekog od vas , vaših prijatelja , braće , očeva i majki ....

I ne iznosite olako svakakve kvalifikacije , bolje ispeći pa reći , rekao bi narod .

Inkvizitor
07-12-2013, 14:39
Treba povuć jasnu crtu u ovoj temi između HDZ-ovca kao člana HDZ-a i HDZ-ovca kao osobe koja vjerno glasa za tu stranku. Dvije dijametralno suprotne stvari su to, nikome glasanje za HDZ nije donijelo mjesto u NO ili u upravi nekog gradskog ili državnog poduzeća... Zapravo čak ni dobar dio članova te stranke nisu to isključivo iz osobnog interesa, zato HDZ i ima 220 000 članova a SDP recimo 20 000. SDP-u je u Splitu recimo pofalilo perspektivnog kadra toliko da su nekidan kada su sastavljali upravne odbore Gradske knjižnice i drugih kulturnih ustanova za članove birali nedovršene studente poslovne ekonomije, upravnog prava i raznih smiješnih fakulteta, naravno članove foruma mladih SDP-a Split (http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdp-kao-kerum-baldasarov-zamjenik-i-supruga-u-upravnim-vijecima-splitskih-muzeja-/712885.aspx) :kava

HDZ je ipak malčice ozbiljnija stranka po tim pitanjima.

Točno. HDz je uvijek ostao pokret, pokret državotvorstva u kojeg se infiltriralo sve i svašta. Šta zna ona baba ili did kojemu je glasanje za HDZ obrana države. Ona instinktivno osjeća nešto, ne vidi finese, ne vidi razlike, ne vidi u šta se taj HDZ pretvorio.

Zar njih zanimaju privilegije.

I općenito suprotno stereotipima, HDZ kad dođe na vlast ne brine se za svoje glasače. Čak ni financijski. Namiri par stotina onih na vrhu. Dok SDP mete sve i samo tura svoje . Na svim razinama. Mogu bit najgori tupani.

HDZ baš briga za svoju bazu.

Humphrey
07-12-2013, 15:21
Pravi HDZ-ovac nije strančar. Pravi HDZ-ovac sam ja. Koji tražim jednu stranku, hrvatsku stranku koja će držati do minimuma nacionalnog dostojanstva. Nikakav fašizam ili presija nad drugima. Minimum dostojanstva i miminum pravde.

To što neke poput mene zajebu, prevare i iskoriste nije moja sramota nego njihova. Iako nisam glasao za HDZ osim činimise jednom ili dvaput u Bih mogu se svrstati u to izvarano stado jer znam koji profil ljudi većinom glasa za taj HDZ.

I naravno da odbijam ikakvu usporedbu sa SDP-ovim glasačkim stadom u stilu svi su oni isti i sve je to isto. Onda su isti Ivica Račan i Franjo Tuđman i onda su isti Špegelj i Gotovina..

Ako nisi član HDZ nisi ni HDZ-ovac. HDZ je stranka koja ima svoj vrh koji je izabran od članova HDZ i taj vrh provodi politiku stranke. Što je to sa retorikom "odvojimo vrh stranke od članova,članove od glasača"? Od koga da odvojimo glasače?

Članovi koji se ne slažu sa politikom stranke stranku trebaju napustiti,pogotovo nakon jebenih 13 godina iste politike koju provode.Ljudi koji glasaju za HDZ iz devedesetih u 2013.su opasni po interese ovog naroda.Taj HDZ ne postoji i nikad više neće postojati,HDZ je uspješno detuđmaniziran i povratka nema. HDZ je napustio hrvatski narod i vrijeme je da Hrvati napuste HDZ.

Inkvizitor
07-12-2013, 15:25
Ako nisi član HDZ nisi ni HDZ-ovac. HDZ je stranka koja ima svoj vrh koji je izabran od članova HDZ i taj vrh provodi politiku stranke. Što je to sa retorikom "odvojimo vrh stranke od članova,članove od glasača"? Od koga da odvojimo glasače?

Članovi koji se ne slažu sa politikom stranke stranku trebaju napustiti,pogotovo nakon jebenih 13 godina iste politike koju provode.Ljudi koji glasaju za HDZ iz devedesetih u 2013.su opasni po interese ovog naroda.Taj HDZ ne postoji i nikad više neće postojati,HDZ je uspješno detuđmaniziran i povratka nema. HDZ je napustio hrvatski narod i vrijeme je da Hrvati napuste HDZ.

Odlično. Čim se profilira stranka koja će bit sposbna da artikulira osjećaje tog naroda.

Koja je to danas, jedan od 10 HSP-ova. Stranka onog seoskog pripovjedača Kujundžića..koja.

što se mene tiče nek HDz nestane ..ali reci mi tko će preuzet njegove glasače..

Orgasmatron
07-12-2013, 15:50
Odlično. Čim se profilira stranka koja će bit sposbna da artikulira osjećaje tog naroda.

Koja je to danas, jedna od 10 HSP-ova. Stranka onog seoskog pripovjedača Kujundžića..koja.

što se mene tiče nek HDz nestane ..ali reci mi tko će preuzet njegove glasače..

Ne bi bilo dobro da nestane. Treba se, treba ga mijenati. Stvoriti stranku sa infrastrukturom koja je operativna na lokalnoj razini razini mjesnih odbora je jako teško. Mjenjati navike kod jednog dijela glasača je jako teško. HDZ će ostati, ali ako se ne vrati na predsanaderovsko vrijeme uspjeti neće čak ni uz ovakvog oponenta kakav je SDP.

Humphrey
07-12-2013, 15:51
Čije osjećaje artikulira HDZ?

HDZ 13 godina provodi antihrvatsku politiku koja se u ničem ne razlikuje od SDP-ove,a opet je najveća stranka desnice.Nakon dva mandata HDZ opet se govori o nekom novom HDZ umjesto da im birači jednom zauvijek kažu ne.

Bolje nikakva stranka nego ovaj HDZ.To je stranka koja ne artikulira osjećaje i stavove niti svojih glasača niti svojih članova.

Stiliana
07-12-2013, 15:59
Team Humphrey :kruna

Bez uvrede, ali moraš imat težak problem sa samim sobom da glasaš uporno za nekoga tko iznova i iznova izdaje ovu zemlju. Devedesete su bile i prošle, od nostalgije i sjećanje se ne živi, a ljudi koji za to imaju zasluge ili ih više nema ili nisu u vrhu te stranke.

Sve drugo je sektašenje težeg oblika i stvaranje zombificiranog glasačkog tijela što ne pomaže nikome osim šačice koja od toga profitira.

Inkvizitor
07-12-2013, 16:11
Uopće nije problem da HDz nestane kao bitna politička snaga ili skroz. Ali ja opet pitam tko će preuzet njegove glasače. HSP se podijelio u deset stranaka, više se međusobno mrze nego one s druge strane, tko ima infratsrukturu da preuzme glasače i hoće li se ta nova stranka brzo HDZ-izirati.

Humphrey
07-12-2013, 16:18
Uopće nije problem da HDz nestane kao bitna politička snaga ili skroz. Ali ja opet pitam tko će preuzet njegove glasače. HSP se podijelio u deset stranaka, više se međusobno mrze nego one s druge strane, tko ima infratsrukturu da preuzme glasače i hoće li se ta nova stranka brzo HDZ-izirati.

Ona stranka koja ponudi desnom,konzervativnom biračkom tijelu ono što žele.Ustvari,ona stranka koja i stoji iza svojih riječi,a ne kao HDZ.

Jučer je Karamarko objasnio i taktiku kojom oni planiraju na vlast. On je svoj potpis za raspisivanje referenduma,kojeg ne podržava,objasnio revoltom,učinio je to bez kamera i izvan odijela. To je HDZ taktika,oni žele revoltirane birače na biralištima koji će njima dati glas iako se ne slažu sa njima.

teenager
07-12-2013, 17:07
Jedno jednostavno pitanje, zašto je HDZ postao to što je i zašto se pretvorio u interesnu zajednicu kao što to reče Kujundžić? :raspa

Da problem HDZ-a postoji to znaju svi, ali koje je rješenje? Tko kaže da bi neka nova struja na desnoj strani donijela samo dobre stvari? Iako, možda stranke imaju svoj rok trajanja, ja osobno sam mišljenja da je HDZ sjeban jer su danas u vodstvu stranke oni sitni uhljebi koji su se prije 15-ak godina učlanjivali u mladež, pa onda zaobilaznim životnim putem došli do pozicija na kojima su danas. Zapravo mišljenja sam da sve članove mladeži HDZ-a, SDP-a i HNS-a treba deratizirati, ili makar kao minimalan uvjet za učlanjivanje staviti završen fakultet ili 5 godina radnog iskustva, a ne da svaka neškolovana šuša kojoj je teta tajnica lokalnog HDZ-a može postat perspektivni kadar te stranke, na stranu iznimke... :kava

Ustvari jednostavno je, samo se zamislite kakva to danas treba biti mlada osoba koja se učlanjuje u mladež HDZ-a? Pa ni sa završenim fakultetima ljudi se ne mogu zaposlit u ovoj zemlji, a neki imaju vremena da sa 20 godina gube dane na raznim smiješnim forumima mladih, usput završavajući dopisni tečaj za računovođe. I ti debili će danas sutra postat Arsen Bauk ili Ivo Baldasar, dakle ministri i gradonačelnici... Istina HDZ je mala maca za SDP po tim pitanjima, ali treba prvo počistiti pred svojim dvorištem...:mete

Zapravo pogledajte samo te momke i poneku curu (http://www.mhdz.hr/), za 10 godina, a možda i prije, to će bit ljudi kojima će te vi davati svoje glasove, žalosno :down

ljuta trava
07-12-2013, 20:11
Čije osjećaje artikulira HDZ?

HDZ 13 godina provodi antihrvatsku politiku koja se u ničem ne razlikuje od SDP-ove,a opet je najveća stranka desnice.Nakon dva mandata HDZ opet se govori o nekom novom HDZ umjesto da im birači jednom zauvijek kažu ne.

Bolje nikakva stranka nego ovaj HDZ.To je stranka koja ne artikulira osjećaje i stavove niti svojih glasača niti svojih članova.

Uvijek svoj glas možeš dati HNS-u , a možda te Pusićka i pohvali ...

NorthStand
07-12-2013, 20:25
sory ljuta trava, ali ovakav HDZ kakav je danas po ničem nije bolji od HNS-a i Pusićke, i to je žalosno. prije svega za sve istinske domoljube u ovoj zemlji, koji iz očaja uporno daju glas HDZ-u koji to ničime ne zaslužuje!

NorthStand
07-12-2013, 20:34
Jedno jednostavno pitanje, zašto je HDZ postao to što je i zašto se pretvorio u interesnu zajednicu kao što to reče Kujundžić? :raspa

Da problem HDZ-a postoji to znaju svi, ali koje je rješenje? Tko kaže da bi neka nova struja na desnoj strani donijela samo dobre stvari? Iako, možda stranke imaju svoj rok trajanja, ja osobno sam mišljenja da je HDZ sjeban jer su danas u vodstvu stranke oni sitni uhljebi koji su se prije 15-ak godina učlanjivali u mladež, pa onda zaobilaznim životnim putem došli do pozicija na kojima su danas. Zapravo mišljenja sam da sve članove mladeži HDZ-a, SDP-a i HNS-a treba deratizirati, ili makar kao minimalan uvjet za učlanjivanje staviti završen fakultet ili 5 godina radnog iskustva, a ne da svaka neškolovana šuša kojoj je teta tajnica lokalnog HDZ-a može postat perspektivni kadar te stranke, na stranu iznimke... :kava

Ustvari jednostavno je, samo se zamislite kakva to danas treba biti mlada osoba koja se učlanjuje u mladež HDZ-a? Pa ni sa završenim fakultetima ljudi se ne mogu zaposlit u ovoj zemlji, a neki imaju vremena da sa 20 godina gube dane na raznim smiješnim forumima mladih, usput završavajući dopisni tečaj za računovođe. I ti debili će danas sutra postat Arsen Bauk ili Ivo Baldasar, dakle ministri i gradonačelnici... Istina HDZ je mala maca za SDP po tim pitanjima, ali treba prvo počistiti pred svojim dvorištem...:mete

Zapravo pogledajte samo te momke i poneku curu (http://www.mhdz.hr/), za 10 godina, a možda i prije, to će bit ljudi kojima će te vi davati svoje glasove, žalosno :down

riješenje je nova desna stranka, koja će okupit sve ove male marginalne desničarske stranke u svoje redove. bez ujedinjenja marginaliziranih desnih strančica, nema kruha i igara. HDZ i SDP pogotovo trebaju zdravu desnu alternativu, a za našu državu i narod je to veliki problem što je nema. ne treba HDZ ukinut, neka bude ovako popišan i posran kako je sada slučaj, ali mjenjat će se on jako brzo ako se pojavi zdrava desna opcija dakle treća jaka stranka u državi desnog karaktera, koja će dostojno predstavljat birače desnice! pa onda neka HDZ i SDP, ruku pod ruku glume velike rivale, slabo će im to vrijedit, kada bez ove treće jake stranke neće moći kreirat vlast, mislim da bi to unormalilo političku situaciju u zemlji, i natjeralo HDZ za promjenu strukture ljudi u stranci, jer ovako ne moraju ništa brinut, samo moraju čekat krah SDP-a i vlast im u ruke sama pada, s jakom trećom strankom desnog karaktera oni su pušing, i morat će gadno zaokrenut svoju trenutnu nakaradnu politiku ako budu htjeli na vlast. po meni izlaz je samo to, okupljanje svih desnih marginalnih političkih stranaka u jednu, i onda pod jednim kišobranom udar na SDP i HDZ, ko dvoglavog zmaja koji uništava ovu zemlju nepovratno. i jednima i drugima, pederi i Srbi su najvažnija politička premisa djelovanja, pogotovo je to žalosno za pratit kada je HDZ kakti "demokršćanska" snaga u našem saboru u pitanju. pregadljivo ih je za gledat ove dane, i mogu samo reći da moj glas više nikad neće dobit, ovaj stav karanog marka u svezi čirilice u vukovaru mi je otvorio oči do kraja, i ne zanimaju me ti propaliteti više ni sekunde jedne mog vremena. kada izađem na biralište, glasam za HSS ili HSP. AS, iako ni njih ne smatram dovoljno ozbiljnima u smislu politike, ali koja je alternativa? da uopće ne izađem na izbore, i pustim SDPovcima da si štampaju glasove? neće ići, izlazim i naći ću nekoga koga ču zaokružit, ali to neće biti HDZ i onaj što se s Mesićem u njegovoj predsjedničkoj kampanji grlio i ljubio.

TheBronxBomber
07-12-2013, 21:34
-Pravi HDZ-ovac otpise HSP i koalira sa SDSS-om, dovodi Pupovce na vlast, lomi sarpsku pogacu u Ravnim kotarima i pozdravlja: Hristo se rodi!

TheBronxBomber
07-12-2013, 21:36
Ipak, pravi, pragmaticni i politicki odgovoran HRVAT stisne nosnice i glasuje za HDZ. :)

ljuta trava
07-12-2013, 22:04
sory ljuta trava, ali ovakav HDZ kakav je danas po ničem nije bolji od HNS-a i Pusićke, i to je žalosno. prije svega za sve istinske domoljube u ovoj zemlji, koji iz očaja uporno daju glas HDZ-u koji to ničime ne zaslužuje!

Barem od 150 i nešto stranaka ima mogućnost izbora , svatko po svojoj savjesti .Izgleda da neki uporno vjeruju Mislavkinim anketama , a i YUtarnji skrivećki ali ipak čitaju .Očekujem vas na popisu za sljedeće izbora sa novim idejama i idealima , do tada ipak vjerujem u HDZ , pa makar me popljuvali svi od reda , a isto tako prvi ću biti koji ću reći ali u lice onome tko u tom HDZ-u ne radi kako bi trebao raditi , pa makar on sam bio i Karamarko ili Brkić , sa tim nemam problema .Svi bi nešto htjeli nakon bitke , ali kada treba , svi junaci nikom ponikoše , zato nam i je kako je .Nažalost , još uvijek svi očekuju nekog ,,spasitelja,, i uvijek su spremni pronaći dobar izgovor za ne učiniti ništa kao i do sada .

ljuta trava
07-12-2013, 22:06
Ipak, pravi, pragmaticni i politicki odgovoran HRVAT stisne nosnice i glasuje za HDZ. :)

Pravi i pragmaičan Hrvat ne piše svašta ili ipak stisne nosnice prije tipkovnice:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

ljuta trava
07-12-2013, 22:07

Ma kako li sam znao da si ipak bio PROTIV:smijeh:smijeh:smijeh

ljuta trava
07-12-2013, 22:11
-Pravi HDZ-ovac otpise HSP i koalira sa SDSS-om, dovodi Pupovce na vlast, lomi sarpsku pogacu u Ravnim kotarima i pozdravlja: Hristo se rodi!

Samo treba prije tog čina pronaći pravog HSP-ovca , a sve ostalo je čista besmislica .Što bi sad trebalo , Srbi su tu , žive među nama , što bi sad trebalo , nekakve logore za njih , protjerati ih ili što ....Istina nanijeli su nam puno zla i nanose ga i nanosit će ga , ali ipak smo na kraju krajeva sami krivi svojom neslogom , a oni sa svojom pragmatičnom politikom koriste što mogu , dok se mi i dalje zabvljamo međuhrvatskim jalom , neslogom i zavišću , ali itekako smo spremni raći da nam je netko drugi kriv ...eh da , sutra najavljuju -5 u jutro , naravno kriv je HDZ .

Stiliana
07-12-2013, 22:32

Da, jer tko nije uz HDZ, taj je uz HNS.

Tko nije s nama, protiv nas je :mardar

:facepalm

ogledalce
07-12-2013, 22:34
HDZ dobio prosvjetljenje,,ništa neočekivano od njih,,

ljuta trava
07-12-2013, 22:42

Tvoje poimanje demokracije je zaista IMPRESIVNO

ljuta trava
07-12-2013, 22:44
HDZ dobio prosvjetljenje,,ništa neočekivano od njih,,

Još da tebe tko prosvijetli , ma gdje bi nam bio kraj , BDP bi nam skočio jače od navijača na sjeveru .

Ujkan
07-12-2013, 22:50

To su ti poznati spinovi bivših partijaša koji su 90-te naglo postali veliki Hrvati, pa iz jedne fotelje upali u drugu. Isti ti su i razjebali HSP, a sa kojim ciljem vidi se danas, da nestane desnice u Hrvatskoj politici.

ljuta trava
07-12-2013, 22:53
To su ti poznati spinovi bivših partijaša koji su 90-te naglo postali veliki Hrvati, pa iz jedne fotelje upali u drugu. Isti ti su i razjebali HSP, a sa kojim ciljem vidi se danas, da nestane desnice u Hrvatskoj politici.

HSP je rashebao sam sebe , pa tko vam je kriv kad ste iamli ,,genijalce,, poput Parage , Đapića a u BiH YUrišića , još vam samo fali Ćane za kompletnu ekipu .
A da ne spominjem priznavanje ALIJE IZETBEGOVIĆA KAO VRHOVNOG ZAPOVJEDNIKA , dok njegova TZV.Armija kolje HRVATE . bAŠ PRAVAŠI , NEMA ŠTO .

ogledalce
07-12-2013, 22:56
Još da tebe tko prosvijetli , ma gdje bi nam bio kraj , BDP bi nam skočio jače od navijača na sjeveru .

mene je davno prosvitlilo, ih, :raspa
ma đesi travurino, kaj ima u KRADEZE-U:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

ljuta trava
07-12-2013, 22:58
mene je davno prosvitlilo, ih, :raspa
ma đesi travurino, kaj ima u KRADEZE-U:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

Svi nestrplivo čekamo teba na Tristanu .

ogledalce
07-12-2013, 23:07
Svi nestrplivo čekamo teba na Tristanu .

travo pozdravi karamatka, ops patka i zahvali mu se što zabi nož u leđa svom narodu,,

NorthStand
07-12-2013, 23:48
Ma kako li sam znao da si ipak bio PROTIV:smijeh:smijeh:smijeh

vidiš koliko god tebi smiješno bilo, zbog ovakvih debila kao što su Karamarko meni se plače. ali on je ionako unutar HDZ-a da obavi svoj vražji pir, za antifašistu mesića i manolića, to je ta čuvena špijunčina dobro mu je reko Linić. usrani karani marko, on će nekome držat predavanja a nije bio u stanju jednog linića uhapsit sve te silne godine što je proveo u policiji, a znao je jako dobro da je on najutjecajniji SDP-ovac i da s njegovim micanjem miče i dobar dio snage SDP-a jer nitko ne zna krasti, ko drug Linić. ali kome ja to pričam, tebi koji očito živiš još u 1990ima kada je HDZ predstavljao ovaj narod na dostojan način, točnije Tuđman.

Karamarko je ćorak teški, i vrijeme će ga raskrinkat ko i Sanadera. na žalost, taj HDZ je mrtav od kad je umro Tuđman. to je gorka činjenica, s kojom se ti i dobar dio naše javnosti sve ove godine nismo znali suočit niti nosit, a ako je Karamarko taj koji bi ovaj narod i državu trebao postavit na "zdrave noge" onda jao nama. kakave to on kapacitete ima, i po čemu je to on konkretno bolji od Milovanovića? koja je razlika između njih dvojice, praktički je nema, a to je pokazo i s ovim da ne podržava referendum o ćirilici koji je po meni važniji od onog od obitelji, jer pederi me toliko ne zanimaju čak ni njihovo eventualno posvajanje djece, koliko uklanjanje ćirilice iz našeg napačenog vukovara. prema tome, tu je pokazo svoje pravo lice, nakon što se kurvinjski zaguro među narod i na tome ušećario nekoliko bodova, ali baš lijepo da je pokazo da je lutka na koncu EU i CDU-a i da radi sve po nalogu izvana, ko i ovaj mufljuz Milanović. dakle, sve je to ista ekipa, uhljebi i potrčkala raznih centara moći izvan granica RH. žalosna i gorka istina, koju očito mnogi u hr nisu u stanju prihvatit. već si umišljaju, da naši političari stvarno predstavljaju nas i volju naroda. ako je to slučaj, zašto se boje referenduma i politiziraju oko jebene ćirilice ko da o tome ovisi sudbina naše države? zašto HDZ i SDP po tom pitanju, praktički imaju identičan stav, pa zato jer liče ko jaje jajetu i osim neke kozmetičke razlike oni su praktički isto sranje.

a tebi jedan savijet, nemoj živjet u vremenu kada je HDZ imao na čelu Tuđmana jer to je prošlo svršeno vrijeme, i ne bi bilo većeg HDZ ovca od mene da imaju predsjedniak stranke iti malo nalik Tuđmanu, Karamarko je blijeda kopija Sanadera a ne Tuđmana i to će vrijeme pokazat. HDZ je gotov, i desnica mora tražit novi put i novu jaku stranku na sceni, ako želi zadovoljit svoja očekivanja. očito je da HDZ, ti miševi nisu u stanju ni oko ovako jednostavnog pitanja po desnicu zauzet jasan stav, i to je sve reklo o njima. zato će uvijek biti SDPovski plijen, i kada budu u oporbi i na vlasti SDPovci će ih preko razno raznih Bajića hapsit ko zvijeri, a i neka će jer kakvi su bolje od toga ni ne zaslužuju!

NorthStand
07-12-2013, 23:56
SDP I HDZ su o sebi sve rekli u ovih par dana, političari koji se boje mišljenja vlastitog naroda po meni trebaju biti zakonom zabranjeni i odstupit iz javnog djelovanja jer je očito da su oni sami sebi važniji nego ono zbog čega i obnašaju vlast. a to je narod, nisu oni na vlasti zbog sebe i svoje političke karijere, već svog naroda i svoje države. očito naši političari toga nisu najbolje svijesni, pa nam zato i trebaju ovi referendumi da ih malo osvijestimo po tom pitanju, da nisu nikad bili niti će biti IZNAD NARODA. to je pošlo za rukom nekim diktatorima u našoj prošlosti, ali ipak danas živimo u demokraciji i mislim da se oružje demorkacije itekako treba koristit protiv ovih političkih oligarha koji misle upravljat našom zemljom, bez suglanosti naroda. dakle diktatura se vratila u hr, i oni to čak ni ne skrivaju, Milanović prvi svojim ponašanjem odaje diktatorski obrazac političko djelovanja. samo on nije diktator, već privremeni premijer RH. očito toga nije svijestan, pa ga eto mi moramo referendumima malo šamarat i unormalit čim prije, a i one za koje on donosi ovakve odluke kao što su Ćirilica i Pederizacija hrvatske. velika britanija ponovo harači preko svojih drugova ovdje, samo grdno se varaju ako misle da ćemo mi ko narod skršenih ruku promatrat njihov dermek koji rade. borit ćemo se i mi, jer imamo na to i pravo i obavezu zbog onih što su poginuli za našu Hrvatsku.

Karanog van HDZ-a čim prije, i uvest pravilo jedan član jedan glas, izbacit šeksa i ostale komunjaristance i onda možemo pričat o HDZ-u koji ima nekakav kredibilitet ovako teško.

ljuta trava
08-12-2013, 00:10
SDP I HDZ su o sebi sve rekli u ovih par dana, političari koji se boje mišljenja vlastitog naroda po meni trebaju biti zakonom zabranjeni i odstupit iz javnog djelovanja jer je očito da su oni sami sebi važniji nego ono zbog čega i obnašaju vlast. a to je narod, nisu oni na vlasti zbog sebe i svoje političke karijere, već svog naroda i svoje države. očito naši političari toga nisu najbolje svijesni, pa nam zato i trebaju ovi referendumi da ih malo osvijestimo po tom pitanju, da nisu nikad bili niti će biti IZNAD NARODA. to je pošlo za rukom nekim diktatorima u našoj prošlosti, ali ipak danas živimo u demokraciji i mislim da se oružje demorkacije itekako treba koristit protiv ovih političkih oligarha koji misle upravljat našom zemljom, bez suglanosti naroda. dakle diktatura se vratila u hr, i oni to čak ni ne skrivaju, Milanović prvi svojim ponašanjem odaje diktatorski obrazac političko djelovanja. samo on nije diktator, već privremeni premijer RH. očito toga nije svijestan, pa ga eto mi moramo referendumima malo šamarat i unormalit čim prije, a i one za koje on donosi ovakve odluke kao što su Ćirilica i Pederizacija hrvatske. velika britanija ponovo harači preko svojih drugova ovdje, samo grdno se varaju ako misle da ćemo mi ko narod skršenih ruku promatrat njihov dermek koji rade. borit ćemo se i mi, jer imamo na to i pravo i obavezu zbog onih što su poginuli za našu Hrvatsku.

Karanog van HDZ-a čim prije, i uvest pravilo jedan član jedan glas, izbacit šeksa i ostale komunjaristance i onda možemo pričat o HDZ-u koji ima nekakav kredibilitet ovako teško.

Svaki ozbiljan političar osluškivat će bilo svog naroda , tko to ne čini gubi dodir sa stvarnošću . Što se tiče izbora slažem se , a pogotovo dijela o micanju onih koji nemaju što više pokazati , jer su svoje odradili . Ali , uvijek postoji onaj ali , u svakoj stranci raspolaže se sa onim s čim se raspolaže , i ne možeš stavljati magistra ako ga nemaš , već koristiš ono što imaš . Na lokalnoj razini se to itekako primjeti , no ni vrh nije daleko . Daleko smo mi , nažalost od VOĐE , nakon Tuđmana takav se nije pojavio na političkoj sceni , a to se osjeti i to jako .

ljuta trava
08-12-2013, 00:12
Ti si tolko ograničen i zatucan u svojoj glavi da ti nema smisla replicirat, jer ionako si nadojen od malena ,a svoju glavu ne koristiš. Isprika na malo grubljem riječniku, ali tako jedino mogu opisat ovoga...

Kad vidim tko me pokušava vrijeđati , ne mogu se uvrijediti , ali istina te boli , a što ćeš istina je samo jedna .

ljuta trava
08-12-2013, 00:14
vidiš koliko god tebi smiješno bilo, zbog ovakvih debila kao što su Karamarko meni se plače. ali on je ionako unutar HDZ-a da obavi svoj vražji pir, za antifašistu mesića i manolića, to je ta čuvena špijunčina dobro mu je reko Linić. usrani karani marko, on će nekome držat predavanja a nije bio u stanju jednog linića uhapsit sve te silne godine što je proveo u policiji, a znao je jako dobro da je on najutjecajniji SDP-ovac i da s njegovim micanjem miče i dobar dio snage SDP-a jer nitko ne zna krasti, ko drug Linić. ali kome ja to pričam, tebi koji očito živiš još u 1990ima kada je HDZ predstavljao ovaj narod na dostojan način, točnije Tuđman.

Karamarko je ćorak teški, i vrijeme će ga raskrinkat ko i Sanadera. na žalost, taj HDZ je mrtav od kad je umro Tuđman. to je gorka činjenica, s kojom se ti i dobar dio naše javnosti sve ove godine nismo znali suočit niti nosit, a ako je Karamarko taj koji bi ovaj narod i državu trebao postavit na "zdrave noge" onda jao nama. kakave to on kapacitete ima, i po čemu je to on konkretno bolji od Milovanovića? koja je razlika između njih dvojice, praktički je nema, a to je pokazo i s ovim da ne podržava referendum o ćirilici koji je po meni važniji od onog od obitelji, jer pederi me toliko ne zanimaju čak ni njihovo eventualno posvajanje djece, koliko uklanjanje ćirilice iz našeg napačenog vukovara. prema tome, tu je pokazo svoje pravo lice, nakon što se kurvinjski zaguro među narod i na tome ušećario nekoliko bodova, ali baš lijepo da je pokazo da je lutka na koncu EU i CDU-a i da radi sve po nalogu izvana, ko i ovaj mufljuz Milanović. dakle, sve je to ista ekipa, uhljebi i potrčkala raznih centara moći izvan granica RH. žalosna i gorka istina, koju očito mnogi u hr nisu u stanju prihvatit. već si umišljaju, da naši političari stvarno predstavljaju nas i volju naroda. ako je to slučaj, zašto se boje referenduma i politiziraju oko jebene ćirilice ko da o tome ovisi sudbina naše države? zašto HDZ i SDP po tom pitanju, praktički imaju identičan stav, pa zato jer liče ko jaje jajetu i osim neke kozmetičke razlike oni su praktički isto sranje.

a tebi jedan savijet, nemoj živjet u vremenu kada je HDZ imao na čelu Tuđmana jer to je prošlo svršeno vrijeme, i ne bi bilo većeg HDZ ovca od mene da imaju predsjedniak stranke iti malo nalik Tuđmanu, Karamarko je blijeda kopija Sanadera a ne Tuđmana i to će vrijeme pokazat. HDZ je gotov, i desnica mora tražit novi put i novu jaku stranku na sceni, ako želi zadovoljit svoja očekivanja. očito je da HDZ, ti miševi nisu u stanju ni oko ovako jednostavnog pitanja po desnicu zauzet jasan stav, i to je sve reklo o njima. zato će uvijek biti SDPovski plijen, i kada budu u oporbi i na vlasti SDPovci će ih preko razno raznih Bajića hapsit ko zvijeri, a i neka će jer kakvi su bolje od toga ni ne zaslužuju!

Ne nasjedati na spinove medija . Pronađi cijeli intervju i sve će ti biti jasnije .

Inkvizitor
08-12-2013, 00:38

Što a ti i takvi poput tebe bi trebali biti ta hrvatska desnica..

Inkvizitor
08-12-2013, 00:41
Samo treba prije tog čina pronaći pravog HSP-ovca , a sve ostalo je čista besmislica .Što bi sad trebalo , Srbi su tu , žive među nama , što bi sad trebalo , nekakve logore za njih , protjerati ih ili što ....Istina nanijeli su nam puno zla i nanose ga i nanosit će ga , ali ipak smo na kraju krajeva sami krivi svojom neslogom , a oni sa svojom pragmatičnom politikom koriste što mogu , dok se mi i dalje zabvljamo međuhrvatskim jalom , neslogom i zavišću , ali itekako smo spremni raći da nam je netko drugi kriv ...eh da , sutra najavljuju -5 u jutro , naravno kriv je HDZ .

Čemu ta priča, Srbi su tu žive među nama, što bi trebalo sad logore za njih. Čemu ta krajnost i tko priča o tome i kakvo je to objašnjenje. Ne moraš pravit nikakve logore za njih ali ne moraš ni koalirati s njima a pogotovo ne sa likovima poput Stanimirovića.

I tu HDZ ne može ništa opravdat. Nema se nitko pravo vaditi na hrvatsku neslogu a odbiti hrvatsku stranku i koalirat s četnicima.

Komari
08-12-2013, 00:59
Mene samo interesira zašto je Karamarko potpisao za referendum o izmjeni ustava o pitanju dvojezičnosti, a protiv je
Isto me interesira zašto uza se drži onog Jandrokovića, Šujicu.. i mnoge druge...

I još dosta toga..

Naime ja ni u čemu ne vidim da se išta promijenilo od Sanadera osim u pukim floskuletinama i bi ne bi forama ovisno kako vjetrić puše.

.

NorthStand
08-12-2013, 08:11
na žalost u HDZ je ostala praktički ista ekipa, ko i za vrijeme sanadera, a to znači da ni politika stranke ne može biti bitno drugačija. što je opet dakle vraćanje na onu žalosnu 2004 kada je smradaner došo na vlast, i raspisao tjeralice za našim generalima. naravno karani ne može progonit generale, i to mu uvelik olakšava poziciju i manevar za veleizdaju, ali eto po pitanju ćirilice već otkriva da mu nacionalne teme predstavljaju problem, jer mora pazit što misle neki njegovi pajdaši izvana. zamisli, on naš budući premijer po svemu sudeći, već sad šalje poruku narodu da nije totalno samostalan, i da mora pazit što kažu ovi u europi. meni osobno je već pun kurac tih naših jadnih političara, koji svome narodu uporno poručuju da je važnije šta misli europa o tim pitanjima nego naš narod. ne znam kako ih nije sram više takve poruke slati, i zašto oko nijednog nacionalnog pitanja ne žele zauzet čvrst stav? što je toliki problem branit interese svog naroda, već se uvjiek mora napravit kompromis s ovima izvana? osim ako nije u pitanju Perković, ili neki dični "antifašista" bez kojeg nema ni prošlosti ni sadašanjosti ni budućnosti, sudeći po njihovom postavljaju kada su takvi slučajevi u pitanju. dakle itekako se oni znaju i mogu čvrst postavit na srpam europe, najbolji primjer je Perković gdje je Milanović poručio dotičnima da nije Hrvatska "ptičji rezervat" gle ti velikog patriote, ali kada je ćirilica u pitanju onda se poziva na pravne stečevine i potpisane ugovore EU, kao da nije jednako tako potpisana suglanost u saboru u svezi EUNaloga, pa je on brže bolje to išao solomonski mjenjat jer mu je eto UDBA i dan danas očito za vratom i svetinja, ima ona sličica kako se grli s manolićem, baš ih je lijepo za vidjet i sada će takvi nama pričat kako je europa nešto rekla. mislim dajte sjašite više s tom europom, i SAD ne zanimaju me ni pet posto, vi ste na vlasti zbog hrvatskog naroda i predstavljajte interese tog naroda, kako nacionalne tako i ekonomske, ja ne znam što je to stvarno toliki problem? očito je, ali ne može se za sve krivit niti političare, i naš narod je odogovoran za stanje u zemlji koliko i ti političari to je jasno ko dan, i ne treba narod štedit niti najmanje jer da je on išta bolji od ovih političara zasigurno bi se i situacija u zemlji odvijala drugačije bez obzira tko bio na vlasti.

Stiliana
08-12-2013, 10:06
Tvoje poimanje demokracije je zaista IMPRESIVNO

I meni činjenica da u ovolikim godinama čitanja i pisanja nisi još skužio da ispred točke i zareza nema razmaka.

Humphrey
08-12-2013, 13:10

Zašto bih dao glas HNS kad ga ne bi dao HDZ,a njihova politika je ista?

Humphrey
08-12-2013, 13:24
dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=21768:karamarko-je-novi-sanader&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11

Sanader se sutra može vratiti u ovaj HDZ i ne bi našao ništa nepoznato,možda bi mu samo nedostajala Jaca.

Inkvizitor
08-12-2013, 13:31
Hdz-eu se ima najviše zamjeriti što ne staje iza svoga glasačkog tijela. Dijela naroda koji glasa za njih, bolje rečeno. On njih izda, iznevjeri, prevari. Dok SDP nikad ne vara svoje glasačko tijelo. Mislim ono vjerno, svjetonazorsko. U tome je razlika. Zato su mu i vjerni.

Misterij je da HDZ uopće ima glasače nakon Sanaderove i Kosoričine izdaje. Vjerovatno ne bi ni imao da se javi neka druga domoljubna opcija. Postoje ti HSP-ovi i još neke marginalne stranke gdje se samo rasipaju glasovi ali to nije to. Da ima jedna jaka organizirana stranka a da nije HDZ onda bi to bila druga stvar.

HDZ nikad ne staje iza svojih birača. Njima narod služi samo da dođu na vlast. Kad dođu na vlast odjebu svoje glasače i rade po ćeifu ili po mjeri SDP-ovih glasača.

To je izborna prijevara. Zato bi ja uveo institut "prevara birača" u Ustav . Ali to je neka druga tema.

Dakle i sad se vidi kako HDZ nije spreman stati iza svojih glasača. Na primjeru referenduma o ćirilici. Navodno su dobili upozorenja iz EU ili od europskih pučana nebitno. Kao da se ne ide u to. I HDZ je odmah pognio šiju.

Nije poput SDP-ea govorio kako smo mi sad u EU punopravan član i da nema šta netko sada nama nametati pravila, da je dosta tog kmetskog mentaliteta, nisu spremni stati iza svojih birača kao što je SDP stao iza udbaških kilera po cijenu sankcija, dakle nisu spremi ući u sukob sa EU, možebitni sukob jer tko zna što je od toga istina, iako više nema mogućnosti ucjena jer smo ispunili taj "uzvišeni"cilj i ušli u tu EU.

HDZ iako zna da poltronstvo nikad neće donijeti ništa dobroga, jer ako budeš poslušan jednom tražit će uvijek i uvijek sve više i više i tome nema kraja..dakle u HDZ-eu je poltronski gen poslušnosti prema stranim činovnicima i to je jedna od najgorih stvari.

što bi rekli 90-tih, eto nekim zemljama u EU se ne sviđa raspad Jugoslavije pa nemojmo to radit.

Zato je današnji HDZ ( od 2003) kukavička stranka.

Orgasmatron
08-12-2013, 14:46
Zato je današnji HDZ ( od 2003) kukavička stranka.

eee da, baš to, kažem oni se boje biti stranka desnice. Koga boli K za etikete.
HDZu fali npr. Pašalić.

moonlight
08-12-2013, 14:49
eee da, baš to, kažem oni se boje biti stranka desnice. Koga boli K za etikete.
HDZu fali npr. Pašalić.

A što je to Pašalić dao HDZ-u dok je bio u njemu, što je vrijedno dao?
Da, Pašalić...svakako.

Orgasmatron
08-12-2013, 15:22
Prkos, druže. Prkos.

moonlight
08-12-2013, 15:29
Prkos, druže. Prkos.

Nisam ti ja drug.

Evo malo "prkosa"...

http://www.youtube.com/watch?v=HSmrzk-gxGA

Inkvizitor
08-12-2013, 16:09
Ti si moon nusprodukt kioska.

moonlight
08-12-2013, 16:18
Ti si moon nusprodukt kioska.

Taman da i jesam, političko licemjerje je gore i od "promjene kaputa".
A Pašalić je jedan od perjanica tog licemjerstva.

Inkvizitor
08-12-2013, 16:25
Taman da i jesam, političko licemjerje je gore i od "promjene kaputa".
A Pašalić je jedan od perjanica tog licemjerstva.

On je to puta pojasnio...kako i azšto..

ne pravdam ga, nije on bio kretaor politike, dopala ga ta zadaća koju ne bi nitko htio.

ili ti misliš da bi..

moonlight
08-12-2013, 16:30
On je to puta pojasnio...kako i azšto..

ne pravdam ga, nije on bio kretaor politike, dopala ga ta zadaća koju ne bi nitko htio.

ili ti misliš da bi..

Cijela priča je krenula od toga da današnjem HDZ-u treba Pašalić, jer je on "prkosan", a toga eto fali.
Što se tiče te 1997.i što netko nije htio, a netko je morao, kao on, dalo bi se pričati...
Iako je više puta dokazivao svoju nedosljednost, očito je da je on u tom HDZ-u djelovao kao konspirator, a takva nasljeđena spletkarenja ta se stranka niti danas nije odrekla, Karamarko je očiti dokaz, nije baš on slučajno na čelu te stranke.

franjevac
08-12-2013, 16:33
pravi hdz-ovac je prisiljen da još uvijek bude hdz-ovac

Inkvizitor
08-12-2013, 16:36
Cijela priča je krenula od toga da današnjem HDZ-u treba Pašalić, jer je on "prkosan", a toga eto fali.
Što se tiče te 1997.i što netko nije htio, a netko je morao, kao on, dalo bi se pričati...
Iako je više puta dokazivao svoju nedosljednost, očito je da je on u tom HDZ-u djelovao kao konspirator, a takva nasljeđena spletkarenja ta se stranka niti danas nije odrekla, Karamarko je očiti dokaz, nije baš on slučajno na čelu te stranke.

Ne znam da bi se netko trsio da ispraća ljude u Hag.

Bi li ti?

Pašalić je uvijek bio gromobran

Nije bilo čovjeka kojeg sam više prezirao..ali kad sam bio mlad i glup.

kad su njega makli nitko više nije stajao na putu...kao što vidimo..jedna politika, više stranaka.

moonlight
08-12-2013, 16:39

Bi li ti?

kad su njega makli nitko više nije stajao na putu...kao što vidimo..jedna politika, više stranaka.

Dobro ljudi, navedite te njegove "gromobranske" poslove...to su prije "grobarski" poslovi za stranku.
Tko kada ga je maknuo, Glavaš, u Lisinskom?

Inkvizitor
08-12-2013, 16:40
Dobro ljudi, navedite te njegove "gromobranske" poslove...to su prije "grobarski" poslovi za stranku.
Tko kada ga je maknuo, Glavaš, u Lisinskom?

daj ne pravi se mutav, o kome su napisane tone tinte, tko je bio najomraženija osoba u Hrvatskoj..najnapadanija..tko je bio Mefisto..

moonlight
08-12-2013, 16:44
daj ne pravi se mutav, o kome su napisane tone tinte, tko je bio najomraženija osoba u Hrvatskoj..najnapadanija..tko je bio Mefisto..

A ti govoriš oko stranačkih afera?
Dobro, to se slažem, da se nakon Šuška i Tuđmana na njega najviše fokusiralo, ali on samoj stranci ništa korisno u nasiljeđe nije ostavio.

Inkvizitor
08-12-2013, 16:47
A ti govoriš oko stranačkih afera?
Dobro, to se slažem, da se nakon Šuška i Tuđmana na njega najviše fokusiralo, ali on samoj stranci ništa korisno u nasiljeđe nije ostavio.

stranačkih i izmišljenih afera..više ovih drugih..jer..gdje su kazne..

Pa nije ju ni vodio..stranku

al je pokupio gromove na sebe..i nikad nije rekao ..joooj..što mene dajte malo njih..nisam ja bio sam..tu ga cijenim i tu sam ga zacijenio..nije kukao nije se žalio..nije govorio kako se nije slagao s Tuđmanom i kako je kontrirao Tuđmanu samo to nitko nije snimio nažalost..ali eto..nek se zna.

moonlight
08-12-2013, 17:00

al je pokupio gromove na sebe..i nikad nije rekao ..joooj..što mene dajte malo njih..nisam ja bio sam..tu ga cijenim i tu sam ga zacijenio..nije kukao nije se žalio..nije govorio kako se nije slagao s Tuđmanom i kako je kontrirao Tuđmanu samo to nitko nije snimio nažalost..ali eto..nek se zna.

Ne slažem se tu s tobom.
Nakon pogoršanja zdravstvenog stanja Tuđmana, tamo od 1998., on iz sjene ima apsolutnu moć kao njegov najbliži pomoćnik.
Kreću stranačka, unutarstranačka podmetanja svih vrsta, to govorim jer je iz te polarizacije HDZ izgubio mogućnost da postane stranka, što je sve posljedično imalo da se takav obrazac preuzeo i sa dolaskom Sanadera, a prije dvije godine još lakše i Karamarka.
Ja recimo kao mlađi nisam mogao vidjeti Dragu Krpinu kao nekakvog "jastreba" tadašnjeg HDZ-a, ne samo u Saboru, danas mi je jasno da je upravo na takvim kapacitetima HDZ trebao doživjeti transformaciju, uz mlađe snage, poput Plenkovića, Dalićke itd.

Inkvizitor
08-12-2013, 17:03
Ne slažem se tu s tobom.
Nakon pogoršanja zdravstvenog stanja Tuđmana, tamo od 1998., on iz sjene ima apsolutnu moć kao njegov najbliži pomoćnik.
Kreću stranačka, unutarstranačka podmetanja svih vrsta, to govorim jer je iz te polarizacije HDZ izgubio mogućnost da postane stranka, što je sve posljedično imalo da se takav obrazac preuzeo i sa dolaskom Sanadera, a prije dvije godine još lakše i Karamarka.
Ja recimo kao mlađi nisam mogao vidjeti Dragu Krpinu kao nekakvog "jastreba" tadašnjeg HDZ-a, ne samo u Saboru, danas mi je jasno da je upravo na takvim kapacitetima HDZ trebao doživjeti transformaciju, uz mlađe snage, poput Plenkovića, Dalićke itd.

Ovih medikoriteta bez stava

Ne hvala..što se mene tiče..

Krpina je pošteni čovjek i pravi čovjek..

Nakon smrti Tuđmana nastao je raspad, nije to samo Pašalić..

moonlight
08-12-2013, 17:06

Plenković bi bio odličan ministar vanjskih, sasvim sigurno, školovani karijerni diplomat, Dalićka je svakako bolja opcija i od Linića, i od Šukera, da ne spominjemo nekakvog Crkvenca...u tom smislu se opet ne slažem, al dobro, svakom njegovo promišljanje.

Inkvizitor
08-12-2013, 17:10
Plenković bi bio odličan ministar vanjskih, sasvim sigurno, školovani karijerni diplomat, Dalićka je svakako bolja opcija i od Linića, i od Šukera, da ne spominjemo nekakvog Crkvenca...u tom smislu se opet ne slažem, al dobro, svakom njegovo promišljanje.

Što bi bio zadatak Plenkovića i sličnih..da samo klimaju glavom i primaju naputke iz inozemstva..

za te stvari je bio dobar i Sanader..

ljuta trava
08-12-2013, 17:14
Čemu ta priča, Srbi su tu žive među nama, što bi trebalo sad logore za njih. Čemu ta krajnost i tko priča o tome i kakvo je to objašnjenje. Ne moraš pravit nikakve logore za njih ali ne moraš ni koalirati s njima a pogotovo ne sa likovima poput Stanimirovića.

I tu HDZ ne može ništa opravdat. Nema se nitko pravo vaditi na hrvatsku neslogu a odbiti hrvatsku stranku i koalirat s četnicima.

Nema se što uopće pravdat , svatko tko prohrvatski promišlja rado bi vidio u to vrijeme koaliciju HDZ-HSP , ali na silu ne ide , činjenica je da je HSP odbio koaliciju , a HDZ željan vlasti je iskoristio ,,profesionalnog,, Srbina i napravio koaliciju . Ista stvar se dogodila i na lokalnoj razini , evo primjer VG , gdje HDZ gubi većinu u gradskoj skupštini samo radi nedostatka 0,81 % , koje je imao HSP i nije htio sa njima u koaliciju . I što napraviti ???? ---Naravno kriv je HDZ , pa tko bi drugi uopće mogao biti kriv .

Pametan političar će znati pridobiti i glasove protivničkog tabora , a loš će izgubiti i svoje sigurne glasove , kao što je to činio Sanader , od toga se ne može pobjeći .

moonlight
08-12-2013, 17:15
Što bi bio zadatak Plenkovića i sličnih..da samo klimaju glavom i primaju naputke iz inozemstva..

za te stvari je bio dobar i Sanader..

Da, nakon što je stranka postala, ono što je postala nakon smrti Franje Tuđmana.
Ja sam naveo situaciju da se to nije dogodilo, da se išlo sa dokazanim vrijednostima i ljudima koji su mogli napraviti prijelaz tada.
A jedan od onih koji to ili nije vidio ili nije dozvolio je bio i Ivić Pašalić, zašto?
Pretpostavljam zato jer je znao da za njega u tako posloženoj stranci neće biti mjesta.

Inkvizitor
08-12-2013, 17:16
Nema se što uopće pravdat , svatko tko prohrvatski promišlja rado bi vidio u to vrijeme koaliciju HDZ-HSP , ali na silu ne ide , činjenica je da je HSP odbio koaliciju , a HDZ željan vlasti je iskoristio ,,profesionalnog,, Srbina i napravio koaliciju . Ista stvar se dogodila i na lokalnoj razini , evo primjer VG , gdje HDZ gubi većinu u gradskoj skupštini samo radi nedostatka 0,81 % , koje je imao HSP i nije htio sa njima u koaliciju . I što napraviti ???? ---Naravno kriv je HDZ , pa tko bi drugi uopće mogao biti kriv .

Pametan političar će znati pridobiti i glasove protivničkog tabora , a loš će izgubiti i svoje sigurne glasove , kao što je to činio Sanader , od toga se ne može pobjeći .

HSP odbio koaliciju. Sanader ponudio koaliciju HSP-eu.??

Inkvizitor
08-12-2013, 17:17
Da, nakon što je stranka postala, ono što je postala nakon smrti Franje Tuđmana.
Ja sam naveo situaciju da se to nije dogodilo, da se išlo sa dokazanim vrijednostima i ljudima koji su mogli napraviti prijelaz tada.
A jedan od onih koji to ili nije vidio ili nije dozvolio je bio i Ivić Pašalić, zašto?
Pretpostavljam zato jer je znao da za njega u tako posloženoj stranci neće biti mjesta.

To je samo tvoja pretpostavka temeljena na ničemu.

skater
08-12-2013, 17:17
Ne slažem se tu s tobom.

Dalićka, bilo je smješno gledati očerupanu kokoš kada se išla raspravljati sa Slavkom Kulićem u Bilićevoj emisiji "Puls Hrvatske". Plenković zna svoj diplomatski posao, prodavanje magle i slično.

ljuta trava
08-12-2013, 17:19
Mene samo interesira zašto je Karamarko potpisao za referendum o izmjeni ustava o pitanju dvojezičnosti, a protiv je
Isto me interesira zašto uza se drži onog Jandrokovića, Šujicu.. i mnoge druge...

I još dosta toga..

Naime ja ni u čemu ne vidim da se išta promijenilo od Sanadera osim u pukim floskuletinama i bi ne bi forama ovisno kako vjetrić puše.

.

Naslijedio je kompletnu garnituru zastupnika u Saboru , a Šujica je imala podršku Dubrovnika u to vrijeme . Kao što sam pisao gore ne može se birati osim od onog sa čime raspolažeš . Iako sam mišljenja kako ima puno kvalitetnijih ljudi , ali nikako ne uspijevaju isplivati na vrh .Nije problem samo Sanader , već je ostalo na lokalnim razinama puno tih , ja ih zovem sanaderići , koji nose isti krimen poput njega .

Gledao sam cijeli intervju na TV4R , i kontekst izrečenog nije u skladu sa onim što vrišti sa naslovnica , ali iskreno mogao je i taj dio puno mudrije izvesti .

ljuta trava
08-12-2013, 17:20
HSP odbio koaliciju. Sanader ponudio koaliciju HSP-eu.??

Koliko se sjećam tada je HSP otvoreno izjavljivao da ne želi sa HDZ-om , a u VG su izričito odbili biti u koaliciji , pa je HDz imao gradonačelnika , a koalicija okupljena oko SDP-a skupštinu .

moonlight
08-12-2013, 17:22
Dalićka, bilo je smješno gledati očerupanu kokoš kada se išla raspravljati sa Slavkom Kulićem u Bilićevoj emisiji "Puls Hrvatske". Plenković zna svoj diplomatski posao, prodavanje magle i slično.

Kulić je mogao da je htio kao nezavisni kandidat ući i uzeti ministarsku stolici, da Kulić, vizionar , haha.
Očito je da nisi upoznat sa radom Plenkovića, tak da je izlišno da dalje o njemu raspravljamo.

ljuta trava
08-12-2013, 17:22

Krpina je jedan izuzetno pošten i kvalitetan čovjek , i prava je šteta što nije prošao na izborima za središnji odbor , kao i još nekoliko ljudi iz starog HDz-a.

Inkvizitor
08-12-2013, 17:23
Koliko se sjećam tada je HSP otvoreno izjavljivao da ne želi sa HDZ-om , a u VG su izričito odbili biti u koaliciji , pa je HDz imao gradonačelnika , a koalicija okupljena oko SDP-a skupštinu .

Slabo se sjećaš. Đapić je rekao da očekuje Sanaderovu ponudu koju nikad nije dobio nego mu je Sanader poručio da nek njih HSP podrži bez ulaženja u koaliciju. I vladu. dakle..rekao im je..budite degenerici ako vam nije teško.

I poletio Stanimiroviću u zagrljaj i koaliciju.

ljuta trava
08-12-2013, 17:23
Kulić je mogao da je htio kao nezavisni kandidat ući i uzeti ministarsku stolici, da Kulić, vizionar , haha.
Očito je da nisi upoznat sa radom Plenkovića, tak da je izlišno da dalje o njemu raspravljamo.

Potpis !!!!!!

ljuta trava
08-12-2013, 17:25
Slabo se sjećaš. Đapić jerekao da očekuje Sanaderovu ponudu koju nikad nije dobio nego mu je Sanader poručio da nek njih HSP podrži bez ulaženja u koaliciju. I vladu. dakle..rekao im je..budite degenerici ako vam nije teško.

I poletio Stanimiroviću u zagrljaj i koaliciju.

I kako je krenuo tako je i vrat slomio , a Hrvatskoj napravio ogromnu štetu .To je jedan tipičan primjer kako se ne smije raditi , i svakako za svaku osudu .

Inkvizitor
08-12-2013, 17:26
I kako je krenuo tako je i vrat slomio , a Hrvatskoj napravio ogromnu štetu .To je jedan tipičan primjer kako se ne smije raditi , i svakako za svaku osudu .

Pa o čemu pričamo.

skater
08-12-2013, 17:28

Što je Dalička? Još jedna od onih koja pretače iz šupljeg u prazno. Svoje znanje je pokazala u sučeljavanju sa Kulićem.
Plenković je bezlični karijerist.

Ukratko, bagra, bez okusa, boje i mirisa i onoga što bi trebao u sebi imati svaki političar, domoljublja.

ljuta trava
08-12-2013, 17:35
Što je Dalička? Još jedna od onih koja pretače iz šupljeg u prazno. Svoje znanje je pokazala u sučeljavanju sa Kulićem.

Ukratko, bagra, bez okusa, boje i mirisa i onoga što bi trebao u sebi imati svaki političar, domoljublja.

Ja još ne vidim s čime ti imaš problem , osim sa ne poznavanjem rada osoba o kojima sudiš .

ljuta trava
08-12-2013, 17:36
Pa o čem pričamo.

Nažalost pričamo o prošlom svršenom vremenu umjesto da upregnemo sve umne snage u popravljanje nanesene štete i osiguranja boljih dana za one koji dolaze iza nas .

Inkvizitor
08-12-2013, 17:46
Nažalost pričamo o prošlom svršenom vremenu umjesto da upregnemo sve umne snage u popravljanje nanesene štete i osiguranja boljih dana za one koji dolaze iza nas .

Ja vidim samo politiku kontinuiteta i sluganstva kod HDZ-ea i izdaje svojih glasača.

Ovi se čak nisu strpili da dođu na vlast pa da izdaju. Ovi su izdali preventivno.

NorthStand
08-12-2013, 17:51
HDZ ništa ne valja, Ljuta travo ti si čovjek koji već ima koju godinu, kako to nisi do sad shvatio jebemu miša? :D učlani se u HSP- AS ili ko ja U H SELJAČKU stranku skupa s Vucom i problem riješen. :rofl

NorthStand
08-12-2013, 18:07

Bi li ti?

Pašalić bi bio daleko bolje riješenje od Smradanera, da mu nisu pokrali glasove puno stvari bi bilo drugačije, ali na žalost mislim da bi "locirati uhitit transferirati" politika ostala ista, jer svi mi znamo da SAD i europa su to sve pod svaku cijenu od nas tražili. a tu je onda jedan karani marko, i milovanović račan mesić SMRADaner kurac od ovce, sve su to bili i ostali potrčkala stranih politika koje ovdje lome koplja na nama!

ljuta trava
08-12-2013, 18:24
HDZ ništa ne valja, Ljuta travo ti si čovjek koji već ima koju godinu, kako to nisi do sad shvatio jebemu miša? :D učlani se u HSP- AS ili ko ja U H SELJAČKU stranku skupa s Vucom i problem riješen. :rofl

Nisam član niti jedne stranke , a bio jesam član i osnivač HDZ-a , ali od 1998 nisam član , a niti želim biti član bilo koje stranke .Uglavnom sve što Hrvatski diše ,s tim se slažem , ali uopće nije na kraju bitno koja prohrvatska opcija je na vlasti , samo da se maknu ovi koji Hrvatsku ne mogu vidjeti , a vladaju istom , sve zahvaljujući našoj NESLOZI .

Orgasmatron
08-12-2013, 18:27

Slušao sam Plenkovića HR1 u emisiji Jasminie Popović. Čovjek je na mjestu. Ako išta i njega i Steira i onu također EU parlamentarku treba vratiti u RH u Sabor, tko god da vodi HDZ.

ljuta trava
08-12-2013, 18:30
Slušao sam Plenkovića HR1 u emisiji Jasminie Popović. Čovjek je na mjestu. Ako išta i njega i Steira i onu također EU parlamentarku treba vratiti u RH u Sabor, tko god da vodi HDZ.

Koliko je meni poznato ekipa koja je izabrana u EU parlament radi odlično , barem što se tiče ovih koji su izabrani u koaliciji HDZ-HSP-AS .

Orgasmatron
08-12-2013, 18:38

Bio je napadan jer je bio mlad, i slijedilo ga je preuzimanje stranke. Iz tog razloga su ga napadali izvana, neprijatelji HDZa i Tuđmana i unutarnji rivali. Riječ je o vjerojatno najinteligentnijem političaru koji je tada bio prisutan. na sceni Tko se još sjeća jadikovke Ace Stankovića kad je priznao da mu je emisija sa Pašalićem bila najgora u karijeri, da ga je čovjek kontrirao i uvlačio u logičke greške, da bi potom Pašalić nakon 60 minuta emisije pitao Stankovića "Dobro, hoćete mi postaviti neko pitanje?"

Tko je čitao tada tisak, ja jesam, prosječno obrazovan čitatelj je dobivao dojam da Pašalić posjeduje nadnaravne moći te da je pristutan na više mjesta u isto vrijeme.

Orgasmatron
08-12-2013, 18:43
Nisam član niti jedne stranke , a bio jesam član i osnivač HDZ-a , ali od 1998 nisam član , a niti želim biti član bilo koje stranke .Uglavnom sve što Hrvatski diše ,s tim se slažem , ali uopće nije na kraju bitno koja prohrvatska opcija je na vlasti , samo da se maknu ovi koji Hrvatsku ne mogu vidjeti , a vladaju istom , sve zahvaljujući našoj NESLOZI .

Moj stari je četvrti član HDZ u gradu iz kojeg sam porijeklom i izašao je, zato i pišem ovo jer je zanimljiva koincidencija 1997 godine... zato ja njih nazivam sanjarima, želja mu je bila samostalna RH i jednom kad je taj proces završen, a nije se htio baviti politikanstvom, jednostavno se pozdravio.

Orgasmatron
08-12-2013, 18:44

Nije ta stranka tako monolitna i jednoznačna.. treba njima puno vremena.

Orgasmatron
08-12-2013, 18:50
Ja vidim samo politiku kontinuiteta i sluganstva kod HDZ-ea i izdaje svojih glasača.

Ovi se čak nisu strpili da dođu na vlast pa da izdaju. Ovi su izdali preventivno.
:kez preventivno

Nisu se odlučili kakva stranka žele biti, tamo ima kvalitetnih i ispravnih ljudi,ali ako Karamarko dvije godine ne radi ništa, a onda ništa.

Inkvizitor
08-12-2013, 18:53
:kez preventivno

Nisu se odlučili kakva stranka žele biti, tamo ima kvalitetnih i ispravnih ljudi,ali ako Karamarko dvije godine ne radi ništa, a onda ništa.

ne žele se zamjerit ljevici, ne žele se zamjeriti Europi...a svojim glasačim se nije problem zamjerit, to je usrana stranka..nemaju muda da stanu iza svog naroda i svojih glasača.

kako SDP stane..ne damo svog udbaša po cijenu sankcija i šlus..neće nama nitko naređivat, nismo kmetovi, ravnopravni smo...to što su nedosljedni gadovi, to je drugi padež.

Ovi se useru isti čas i to sve u ime europejstva, budućnosti Hrvatske, našeg imidža, naše kulture, naše uljudbe..

ma mrš..

NorthStand
08-12-2013, 19:30

gle, HDZ s ovim svojim nejasnim držanjem oko vrlo važnih nacionalnih pitanja, pokazuje da nije na čisto sa sobom niti sa svojim biračima, i to se meni malo je reći gadi. ne možeš ti očekivat glasove desnice, a da zamuckuje i buljiš ko tele u šarena vrata oko pitanja vukovara i ćirilice, ne kažem da hrvatska nema važnijih problema, ekonomija itd ali ljudi moji mi dobro znamo da se u hrvatskoj već godinama politika ne odvija zbog ekonomije, već zbog promjene hrvatskog naroda i to dubinske promjene, naš narod se konstantno želi prilagodit stranim interesima, i ćirilica je samo jedan put te prilagodbe hrvatskog naroda po željama zapadnih silnika. zato se oko ovakvih pitanja, HDZ i njemu slične desničarske organizacije moraju jasno postavit, a ne da ko karani marko mutnog pogledat javno kažeš nisam za referendum, nije vrijeme, ma p ti m kada će biti vrijeme za referendum, kada? neka mi kaže kada će doći vrijeme da bude tog referenduma, isto tako pozivanje na članak 8 ustava rh i njegovo poštivanje je kurac od ovce i on služi samo ko sredstvo karamarka da on pokaže da on ne misli ko vladajući, a zapravo misli isto što i oni jer da ne misli nedvosmisleno bi se zauzeo za referendum, jer je referendum ma kakvo pitanje bilo postavljeno legalno pravo svakog naroda na ovom svijetu, ako se neka država smatra demokratskom. ovo idiotiziranje ovih dana, gdje moram čitat šta će reći sabor i ustavni sud rh na pitanje o ćirilici i dvojezičnosti pa ja pucam od smijeha, dakle skupilo se 700.000 potpisa, ali NE važnije je što misli Ustavni Sud RH i naravno naše genijalni KIM iL Anović i Karani (CRNI) Marko, oni su jasno pokazali da se boje glasa naroda a to znači da su obadvojica strani kurveši i da ne mogu podržat mješanje naroda u ovo jer dobro znaju kakav će biti rezultat referenduma ako bude raspisan i odobren. dakle puna mi je kapa toga, da se Karamarko koji bi trebo biti oporba i ovoj vlasti, i onima izvana praktički sada po ovome pitanju svrsto na njihovu stranu, i što netko reče ne zna dal bi piškio ili kakio, i to je kao lider desnice i naš budući premijer? ma dajte ljudi molim vas, takve ljude treba u startu odjebat pa neka si vodi svoju neku marginalnu strančicu a ne da radi vašar na desnici i uništava glasove desnice svojim kukavnim kompromiserskim držanjem, a da je pičkurina ovaj karamarko najbolje govori to da je u ovom momentu kada treba gazit milanovića bez ikakvog razmišljanja, on stao na njegovu stranu i tu je što se mene tiče njegova politička karijera završena. ja mu glas neću dati ni da se sada počne zauzimat za hrvatsku do zemuna, a kamoli ovo njegov nit prdi nit smrdi politika, to smo imali prilike gledat za vrijeme sanadera i meni te štoseve više nitko iz HDZ-a neće prodavat, pogotovo ne on koji je s mesićem i sanaderom bio u taboru dok su razarali hrvatsku do temelja, a sada bi je kao on trebao spašavat? od koga, eventualno od sebe samoga!

NorthStand
08-12-2013, 19:37
Nije ta stranka tako monolitna i jednoznačna.. treba njima puno vremena.

ma znam, ali on ko predsjednik stranke ima metlu, i neka ako ima iskrene namjere počisti stare kadrove koji su stranku upropastili. i neka dovede nove mlade ljude, zdravog desnog pogleda na stvari i koji imaju određenu sposobnost i znanje za preuzimanje vlasti u državi. dakle ne samo da su nacionalno usmjereni, već da i posjeduju određene vještine, siguran sam da takvih u HDZ-u ima, ali ne mogu iskočit u prvi plan pored onog prasca utovljenog Šukera i Šeksa koji nam je u Ustav ugradio "antifašizam". dosta je bilo jugovića u HDZ-u, ako žele glas neka se dobro pročiste u protivnom srednji prst je visoko u zraku.

ZGabriel
08-12-2013, 19:47

barakaš :bighug

čula sam za Stiera i Plenkovića da su dobri.

skater
08-12-2013, 20:52
Ja još ne vidim s čime ti imaš problem , osim sa ne poznavanjem rada osoba o kojima sudiš .

Imam problem s politikantima koji su opljačkali i dalje pljačkaju hrvatsku državu i hrvatski narod, jedno te iste njuške, tu političku oligarhiju koje nam se smije u lice s dalekovidnice i njihovu izdaju nacionalnih interesa. Ne trebam poznavati njihov rad, djela i riječi govore sama za sebe.
Kad se sjetim onog "fajta" Farage vs Plenković, "držite se vi svojeg Isle of man", baš si mu spustio, bijedo HDZ-ovska.

Čestitam gospodinu Andreju Plenkoviću što si je osigurao visoko plaćen posao za kojim je uvijek čeznuo. Nažalost, građani Hrvatske neće osobno steći takvo bogatstvo kakvo će on steći od ulaska Hrvatske u EU. Ja sam, da bih postao političar i član EP-a, pristao na veliko smanjenje plaće. Upravo suprotno dogodilo se s gospodinom Plenkovićem koji je prodao hrvatsku demokraciju i nezavisnost te iz toga izvukao dobro plaćen posao – izjavio je Nigel Farage za Večernji list. Britanski zastupnik dodao je kako zna da je Plenković služio “kao desna ruka” bivšem premijeru Ivi Sanaderu “koji je pregovarao o članstvu u EU i zatim je osuđen na 10 godina zatvora zbog rasprodaje nacionalnog blaga”.

– Je li gospodin Plenković znao za Sanaderove postupke – pita se Farage. Farage je, podsjetimo, u utorak na plenarnoj sjednici EP-a kritizirao EU što je “zabio svoju zastavu na hrvatsko tlo” te optužio hrvatske političare da su “prodali svoju zemlju zbog osobnih interesa, da bi bili na većoj pozornici".

skater
08-12-2013, 20:55
barakaš :bighug

čula sam za Stiera i Plenkovića da su dobri.

Stier je u redu, ali to je razumljivo jer je došao iz iseljeništva a tamo su Hrvati odgajani u domoljubnom duhu.

Komari
08-12-2013, 21:08
@skater

A Nigel Farage je tko?

britanski zastupnik u europarlamentu.

Nešto nisam čitala da je podnio ostavku i odrekao se plaće-

On je Britanac i meni sasvim dovoljno. S koje got strane dolazili oni su jedinstveni u vanjskoj politici, a britanska politika spram Hrvatske odavna je jasna:

Nikad je nisu htjeli samostalnu te je i dan danas guraju u novu jugoslaviju usprkos činjenici da je u Europskoj Uniji.
Samo se sjetim pregovora i što su sve radili i kako su nas kajlavali..

Pametnom dosta.

Inkvizitor
08-12-2013, 21:14
Zašto bi se odrekao plaće. To je isti argument koji se koristio i za Ružu Tomašić. Mislim "argument" ljevičara. Euroskepticizam je relevantan i legitiman. To bi bilo kao kad bi se neki Hrvat u skupštini Jugoslavije bunio protiv Jugoslavije. I želio svoj narod izvući iz Jugoslavije.

Gdje nego tu, gdje nego u centru, u političkoj areni.

A ni svi Britanci nisu isti. Treba odvojiti britansku politiku i narod. Koliko ja znam najviše stranih dragovoljaca u HV je bilo Britanaca, možda čak Engleza. Više nego Nijemaca npr. A nisu valjda svi bili Mi6-ovci ako je itko i bio.

Meni je tu Plenković isto bio jadan. Našao on poručivati tko da gdje ide. Dobro im je sve rekao.

skater
08-12-2013, 21:39
@skater

A Nigel Farage je tko?

britanski zastupnik u europarlamentu.

Nešto nisam čitala da je podnio ostavku i odrekao se plaće-

On je Britanac i meni sasvim dovoljno. S koje got strane dolazili oni su jedinstveni u vanjskoj politici, a britanska politika spram Hrvatske odavna je jasna:

Nikad je nisu htjeli samostalnu te je i dan danas guraju u novu jugoslaviju usprkos činjenici da je u Europskoj Uniji.
Samo se sjetim pregovora i što su sve radili i kako su nas kajlavali..

Pametnom dosta.

Osoba koja bez dlake na jeziku udara briselske aparatčike.

http://www.youtube.com/watch?v=M2dwyaiT-Bs

http://www.youtube.com/watch?v=WlvBMGxYrq4

O Hrvatskoj:

http://www.youtube.com/watch?v=T2AjuEN1gS4

S koje got strane dolazili oni su jedinstveni u vanjskoj politici, a britanska politika spram Hrvatske odavna je jasna

S koje god strane gledano, ono što je Farage rekao u svezi stanja u Hrvatskoj je točno.

Nikad je nisu htjeli samostalnu te je i dan danas guraju u novu jugoslaviju

Sami smo si krivi.

Euroskepticizam je relevantan i legitiman

Prije bih to nazvao EUskepticizmom, ipak Europa nije isto što i EU. Smatram se Europljaninom ali sumnjam u EU.

Komari
08-12-2013, 21:56
Britanije je osnivač Europske unije. Britanska vanjska politika je sasvim jasna po pitanju Hrvatske.

Pa nije valjda da vas trebam podsjećati na povijest.

Ja naime ni Nigelu ne virujem, jerbo da nisu u EU mogu samo zamisliti gdje bi nas Britanska politika i Nigel u njoj gurnuli.

Svaka čast onim dragovoljcima, ali to su iznimke..koje ne odlučuju o ničemu u politici Britanije.

Dakle o čemu mi govorimo o Nigelu koji se buni u Europarlamentu kontra eurobirokrata , i to je OK ali to ne bi smio činiti Hrvat, odnosno on je trebao ostat doma i pustit da ga Nigel zastupa štoli?!..

Moram priznat fina podmetačina

Inkvizitor
08-12-2013, 22:04
Dakle o čemu mi govorimo o Nigelu koji se buni u Europarlamentu kontra eurobirokrata , i to je OK ali to ne bi smio činiti Hrvat, odnosno on je trebao ostat doma i pustit da ga Nigel zastupa štoli?!..

Moram priznat fina podmetačina

Tko je to rekao...

Komari
08-12-2013, 22:48
Ja sam se referirala na skatera kojemu je Nigel nešto valjda uber pozitivno za razliku od hrvatskih eurozastupnika.

A ti si meni odgovorio da zašto bi se Nigel odrekao plaće ili?

.

ljuta trava
08-12-2013, 23:05
Imam problem s politikantima koji su opljačkali i dalje pljačkaju hrvatsku državu i hrvatski narod, jedno te iste njuške, tu političku oligarhiju koje nam se smije u lice s dalekovidnice i njihovu izdaju nacionalnih interesa. Ne trebam poznavati njihov rad, djela i riječi govore sama za sebe.
Kad se sjetim onog "fajta" Farage vs Plenković, "držite se vi svojeg Isle of man", baš si mu spustio, bijedo HDZ-ovska.

Ako imaš nekakvu alergiju na Plenkovića , imaš lako dostupan njegov mail i javi mu se .Na taj način bi barem korisno potrošio vrijeme na rekla -kazala pričice .

ljuta trava
08-12-2013, 23:06
Ja sam se referirala na skatera kojemu je Nigel nešto valjda uber pozitivno za razliku od hrvatskih eurozastupnika.

A ti si meni odgovorio da zašto bi se Nigel odrekao plaće ili?

.

Ma Skateru je i Opačićka uber pozitivna u usporedbi sa bilo kojim hdzovcem , živim ili mrtvim .

zaba1111
08-12-2013, 23:36

Kulića je Škegro još davno opisao kao demagoga koji se populistički nabacuje blatom bez valjanih argumenata te ga je pozvao, njega i slične demagoge, na javno sučeljavanje otprilike riječima, "ajde dovedite takvih 3-4 , a s druge strane samog mene pa da se raspravimo, nikad se nitko nije odazvao.

O Martini Dalić ne znam puno, ali naišao sam na jedan intervju koji mi je poprilično ukazivao na odlučnst, stručnost i konkretno i upotrebljivo znanje, pogotovo u usporedbi sa Kulićem, mislim Kulić je smijurija.

Martina Dalić Objavljeno 08.56, 17.10.2012.
Našem glavnom uredniku Željku Ivankoviću, zapela je za oko i uho HTV-ova Nulta točka koja se ponovo bavila jednim od najvećih ekonomskih "zala“ samostalne i suverene Hrvatske - privatiziranim bankarskim sustavom. I nije jedini. Količina ekonomskih, financijskih i bankarskih gluposti koja je tom prilikom izgovorena je, čak i za hrvatske prilike, teško probavljiva.

Glupost je stoga najpristojnija riječ kojom se može opisati barem 85 posto tvrdnji izgovorenih u toj emisiji. Kao ekonomist i bivši bankar s ponešto znanja o financijama prihvaćam odgovornost da sam gore navedeni postotak moguće podcijenila. Iako se naš ojađeni urednik pita tko tu za koga i protiv koga radi čini mi se da je problem mnogo dublji. Niti voditelja niti sudionike ove emisije bankarski sustav u suštini ne zanima. Niti ih zanimaju cijene koje plaćaju njegovi klijenti na strani kredita niti sigurnost koju zahtijevaju i očekuju klijenti na strani depozita.

Bit te i sličnih emisija je promocija pojedinaca kroz primitivni populizam. Primitivni populizam u kojem su, kao što kaže Ž. Puhovski, riječi emancipirane od značenja, a dodala bih i javni govor emancipiran od odgovornosti. Bujica riječi bez sadržaja, uklopljena u pogrešno značenje i izrečena s primjerenom dozom samouvjerenosti ima samo jedan cilj – manipulirati prosječnim gledateljem koji po prirodi stvari nije upućen u osobine problema. Ako je to sve još dodatno garnirano najvišim akademskim titulama 'uspjeh' je potpun. Populist 'brine' o narodu i njegovoj dobrobiti. Za razliku od tamo nekih neodgovornih i sumnjivih pojedinaca - koje nikako da završe na mjestu na kojem očigledno zaslužuju biti – on(a) razumije narod i njegove potrebe.

Ako se populizma igra mlada znanstvenica to je loše jer pokazuje da ne vjeruje u vlastito znanje ili ga još u dovoljnoj mjeri nije stekla. Možda još za nju i ima nade. Ali kada političari dominantno grade karijere na populizmu tada je to je opasno po budući razvoj ekonomije i životni standard svih građana u njoj. Opasno je jer pokazuje da političar-populist ne raspolaže s dovoljno znanja pa bira populističku manipulaciju kao put manjeg otpora. Opasno je jer populistički prijedlozi i rješenja ignoriraju bitne osobine ekonomskih problema, usmjeravaju pozornost u pogrešnom smjeru i time sprečavaju njihovo rješavanje.

Istovremeno, populist duboko podcjenjuje i na kraju krajeva vara te građane o kojima se na površini toliko brine. Podcjenjuje ih i vara jer ili ne zna ili u svojoj bujici riječi emancipiranih od sadržaja propušta izreći bitne činjenice za razumijevanje problema. A u nas je to propuštanje poprimilo grandiozne razmjere tako da je spomenuta Nulta točka samo "kap u moru" populističkog zavaravanja.

U slučaju bankarskog sustava populist propušta izreći da kapital vlasnika čini tek 19 posto bilance banaka dok depoziti tih istih građana čine oko 60 posto bilance banaka. Proizlazi nekako da i vlasnici i brojni građani-depozitari imaju zajednički cilj – uspješnost i stabilnost banaka koja se pokazuje kroz njihov profit jer prvima to jamči zaradu, a drugima sigurnost njihovih depozita. Sigurnost depozita niti na koji način nije izvanjski sama po sebi zadana niti se može uzimati kao dana.

Propušta populist reći i/ili znati da upravo zbog činjenice da banke dominantno rade s depozitima građana svaki problem bankarskog sustava završava na leđima države (poreznih obveznika) koja zbog vlastite stabilnosti štiti i mora štiti depozitnu bazu. I država je dakle jako zainteresirana za stabilnost i uspješnost bankarskog sustava koja se u naravi, između ostalog, pokazuje i kao toliko proskribirana profitabilnost. Irski porezni obveznici su stabilnost svog bankarskog sustava platili 40% BDP-a u 2009, ne zato što vole banke već zato što je to bilo nužno za održavanje stabilnosti irske ekonomije i države u cjelini.

Propušta stvara dojam da bi sve bilo bolje samo da banke nisu privatizirane. Pri tome propušta reći i/ili znati da je upravo privatizacija bankarskog sustava i kvaliteta upravljanja bankama koju je ona donijela jedan od bitnih činitelja koji je osigurao stabilnost bankarskog sustava u krizi. I to u zemlji koja se približava kraju četvrte godine bez pozitivne stope rasta.

Jedina banka koja je u krizi sanirana kako bi se očuvala njezina opstojnost i osigurala sigurnost depozita je Hrvatska poštanska banka i to sa 470 milijuna kuna poreznih obveznika u 2010. I bila je to treća sanacija ove državne banke u zadnjih 12 godina – stvarno velika dobobit za hrvatske porezne obveznike. HPB je sada, čini se, napokon u redu i to zato jer izdaje kredite i općenito radi po istim onim kriterijima i procedurama kao i privatizirane banke. Bankarski sentiment u izdavanju kredita netko mora platiti, a kandidata su samo dva. Vlasnik ili porezni obveznik. U konačnici je to, kao što pokazuje i hrvatska bankarska povijest i recentni irski primjer uvijek porezni obveznik. To populist koji suosjeća s problemima 'malog' čovjeka i gospodarstva, a rješenje nudi u discipliniranju tih 'bezdušnih' banaka prigodno ispušta iz vida. Ili jednostavno ne zna.

Propušta populist i reći i znati da se u privatizaciji prodaje kapital banaka, a u sanaciji čuvaju i spašavaju depoziti građana tako da trošak sanacije nema direktne veze s prihodom od privatizacije. Populist propušta reći ili ne poznaje još mnogo toga bitnog, za koliko toliko, objektivnu ocjenu položaja i važnosti bankarskog sustava. Uključujući i pojave koje su objektivno loše u poslovanju bankarskog sustava. Ali to ga previše i ne brine. Upravo suprotno, njegov populizam živi i opstaje samo na nepoznavanju i neupućenosti 'običnih' ljudi u bit problema.

Objektivna spoznaja šteti njegovom političkom habitusu jer smanjuje potražnju za populističkim mesijanstvom pa ga stoga i ne zanima. Međutim, nisu se sudionici Nulte točke sami pozvali na HTV. Nultu je točku zamislila, organizirala i provela hrvatska javna televizija kojoj svi mi plaćamo porez u obliku pretplate. Ta pretplata omogućuje stabilnost prihoda HTV-a koju druge komercijalne televizije nemaju. HTV se stoga ne može baš 'vaditi' na tržišne pritiske kao uzrok nedovoljnog znanja svojih novinara i urednika.

Taj specifični porez osigurava HTV-u resurse za bolje obrazovanje, bolju pripremljenost i općenito bolju kvalitetu novinara i urednika. Štoviše, kvalitetno i nepristrano informiranje javnosti mu je i obveza. Pa ako je populizam izbor nekih političara, što je samo po sebi legitimno, neznanje i populizam novinara i urednika na HTV nikako nije legitiman. I opasniji je od populizma političara jer omogućava širenje neznanja i neinformiranosti kao glavne hrane političkog populizma. Pa ako je i od javne televizije, previše je.

Inkvizitor
08-12-2013, 23:57
Vidjet ćemo kak0o će se HDZ postavit oko referenduma i potencijalnog rušenja ustavnopravnog poretka koji se po pisanjima nekih medija sprema.

prenosim post jednog forumaša sa fhr-a

Leko spina, Večernji list spina i laže.

Kao prvo, Sabor nema što raspravljati o ustavnosti referendumskog pitanja, njihovo je mišljenje irelevantno. Oni su u oovm sluaju samo formalno tijelo, koje samo treba provesti proceduru. Oni nemaju veću važnost nego portir na ulazu u Sabor. Oni nemaju o čemu glasti.

Isto ide i Odbor za Ustav. Oni jednostavno nemaju što tražiti u proceduri za ocjenu Ustavnosti pitanja na referendumu. To nije njihova funkcija.

Sabor i Odbor za ustav si prisvajaju funkcije koje nemaju. Oni kradu prerogative, i lažno si dodjeljuju funkciju koja nije u njihovom djelokrugu poslovanja.

To je jednostavno, DRŽAVNI UDAR. PREDSJEDNIK SABORA I PREDSJENIK USTAVNOG ODBORA ZAZIVAJU DRŽAVNI UDAR. ZAZIVANJE I POKRETANJE DRŽAVNOG UDARA JE KAŽNJIVO PO ZAKONU.

Uočljivo je da se Ustavni sud izbjegava pod svaku cijenu, nego se kao prebacuje loptica da Stožer "u slučaju nezadovoljstva odlukom Sabora", može tražiti od Ustavnog suda ocjenu ustavnosti odluke Sabora! Glupost.

Ovaj Sabor je do sada pao na najniže grane što se tiče proceduralnosti i shavaćanja zakona i Ustava RH, a mislili smo da niže od Sanadera ne može.

U biti pokušavaju dobiti na vremenu.

Još.

Ovo je opet laž. Skupljanje potpisa se odnosi na stanje Ustava na dan kad je predan zahtjev za skupljanje potpisa. Dakle, jednostavno je laž da bilo koja intervencija u Ustavu od 20.12 može imati utjecaja na postupak referenduma koji je pokrenut prije promjena ustava. U protivnom, bilo bi povrijeđeno praivlo o nemogućnosti retroaktivnosti, a to Ustav EKSPLICITE ZABRANJUJE.

Niti jedan međunarodni sporazum nije sklopljen koji bi obavezivao Hrvatsku da zadrži stopu od 33% a ne 50%. U par mjeseci nije iskopan baš niti jedan. Nigdje ne postoji pravna praksa koja bi branila podizanje limita nit' postoji zakonsko uporište u hr.zakonima koje bi to onemogućavalo.

I kao zadnje, zastupnici nemaju što raspisivati ili ne raspisivati referendum. Oni su u ovom slučaju samo formalno tijelo. Točka. Njih baš nitko ništa ne pita. To smo već apstrahirali kod incijative UIO.

Po meni, svi, ali baš svi saborski zastupnici koji budu glasali za blokadu referenduma moraju biti izbačeni iz politike zasvagda. Oni koji pokušaju preuzeti prerogative vlasti koji im ne pripadaju, kao što su Leko i Grbin najavili, de facto i de jure vrše državni udar i moraju na takav način biti sankcionirani. Da li će biti sankcionirani odmah ili nakon gubitka vlasti, nije teško zamisliti, ali će biti sankcionirani kao i svak drugi tko pokuša nelegalnim metodama srušiti vlast u ovoj državi.

Pa nek' probaju. Imati će vrlo ugodan smještaj narednih 10 godina u hrvatskim javnim ustanovama zatvoernog tipa. Možda čak i golf budu mogli igrati nakon koje godine.

Komari
09-12-2013, 00:33
Vidjet ćemo kak0o će se HDZ postavit oko referenduma i potencijalnog rušenja ustavnopravnog poretka koji se po pisanjima nekih medija sprema.

prenosim post jednog forumaša sa fhr-a

Sad sam pročitala tekst.

Pa ta Toma je ili totalni kokuz ili partijski poslušnik. Trećeg nema.

Pa osnove demokracije i pozitivne pravne prakse kažu da sve što je otpočelo po starom, a još uvijek postojećem zakonu ne može donošenje novoga poništiti.
A k tome jedini tko odlučuje o ustavnosti nečega jest Ustavni suda..zato i postoji, a ne neki političar.
Ako ovi u Saboru budu inzistirali da sebi uzmu to pravo onda bi HDZ trebao pozvat policiju da ih potrpa u maricu jer bi zaista izveli udar na državni poredak.

Ali baš i mene interesira što će

:kava

I da krajnje je vrijeme da se državni odvjetnik bira izborima, a ne političkim dogovorom.

.

skater
09-12-2013, 21:19
Ako imaš nekakvu alergiju na Plenkovića , imaš lako dostupan njegov mail i javi mu se .Na taj način bi barem korisno potrošio vrijeme na rekla -kazala pričice .

Nemam alergiju na Plenkovića, dobro radi svoj posao, bez boje, okusa i mirisa kao i većina "mladih lafova" izašlih iz laboratorija za aparatčike i poltrone.

Ne smatram da je Nigel nešto überpositiv ali ono što govori je natprosječno za razliku od "naših" poltrona u europarlamentu, možda jedino je Ruža Tomašić donekle iznimka.

Ma Skateru je i Opačićka uber pozitivna u usporedbi sa bilo kojim hdzovcem , živim ili mrtvim .

Gdje sam to napisao? Ako već misliš lagati i podmetati, daj to malo bolje radi jer ovo je na razini imbexa.

Kulića je Škegro još davno opisao kao demagoga koji se populistički nabacuje blatom bez valjanih argumenata te ga je pozvao, njega i slične demagoge, na javno sučeljavanje otprilike riječima, "ajde dovedite takvih 3-4 , a s druge strane samog mene pa da se raspravimo, nikad se nitko nije odazvao.

Borisav Škegro, taj bahati neoliberalni štakorčić je nekakav autoritet? Štakorčić koji krade šampanjac.

O Martini Dalić ne znam puno, ali naišao sam na jedan intervju koji mi je poprilično ukazivao na odlučnst, stručnost i konkretno i upotrebljivo znanje, pogotovo u usporedbi sa Kulićem, mislim Kulić je smijurija.

Hrvatska svakim danom gospodarski tone u propast, probleme ne će riješiti oni koji su te probleme stvorili ili dalje poput zombija provode određenu ekonomsku doktrinu koja uništava hrvatsku državu i hrvatski narod. Dobro, Kulić je smijurija, ali ono što radi sadašnja vlada i prošle vlade je veleizdaja za koju bi u normalnim državama padale glave ali lonac ide na vodu dok se ne razbije a onda prodaja magle više ne prolazi.

manipulirati prosječnim gledateljem koji po prirodi stvari nije upućen u osobine problema

Ovo je već viđena priča, slično kada se radilo o referendumu za brak. Prosječni "zatucani", "neobrazovani", "neupućeni" gledatelj vidi stvarnost oko sebe. Ako vidi kako su neki preko noći došli do neizmjernog bogatstva političkim i kriminalnim putem po onoj "snađi se druže", onda nema tog Škegre, Linića i Daličke koji to mogu opravdavati prosipanjem ekonomskih pojmova i teorija. Tko ne uči iz povijesti, osuđen je iskusiti na vlastitoj koži pogrješke iz prošlosti.
I ovo je dobro podmetanje, označiti nekoga "populistom".

ogledalce
09-12-2013, 22:47
ma lipo , bogme, oni kradu a puca po narodu

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p3zR9J90epI

Ujkan
09-12-2013, 23:01
ma lipo , bogme, oni kradu a puca po narodu

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p3zR9J90epI
http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=228619&tx_ttnews[backPid]=1070&cHash=5b179c0606
Hrvati kao ovce i dalje...

Grunf
09-12-2013, 23:05
http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=228619&tx_ttnews[backPid]=1070&cHash=5b179c0606

Te ankete ništa ne vrijede.

ogledalce
09-12-2013, 23:05

gori smo od ovaca, što je još jadnije,,

ogledalce
09-12-2013, 23:07

a di su novci otišli ?

Ujkan
10-12-2013, 00:21
ne a? imaš ti kakve informacije, dal će ljudi doživit prosvjetljenje?

NorthStand
10-12-2013, 00:23

ti stvanro vjeruješ u ovo ankete, stvarno misliš da bi 65 posto onih što je glasalo ZA obitelj, dakle mimo volje vladajućih i Jove s pantovčaka glasalo za iste-istog? ove ankete su odavno naštimane, i veze nemaju s stvarnosti, dovoljno je za pročitat da je Jovo naš najpopularniji političar, pa ja puknem od smijeha ko u takvom ljigavcu i poltronu da mi je znat od normalnih ljudi može vidjet išta normalnog? on je pobjedio, jer desnica nije imala pravog kandidata, kao što je i Mesić pobjedio dva puta jer nije imao pravog protukandidata, problem je što desnica nema svog predsjedničkog kandidata već se uništi s puno kandidata i onda ovi koji izbace jednog, svi partijaši glasaju za svog vožda i onda mi mislimo kako su oni većina, većina su moj kurac. oni su debela manjina, samo što desnica spava i ne poduzima ništa da makne ovu govnjariju boljševičku s vlasti. a nije da se nema materijala na desnici, koji bi se mogao iskoristit da ovakvog jednog ljigavca kao što je Josipović makne za godinu dana, da ga ne moromo gledat i narednih pet godina jer će to biti jako jako bolno.

Ujkan
10-12-2013, 01:17
ti stvanro vjeruješ u ovo ankete, stvarno misliš da bi 65 posto onih što je glasalo ZA obitelj, dakle mimo volje vladajućih i Jove s pantovčaka glasalo za iste-istog? ove ankete su odavno naštimane, i veze nemaju s stvarnosti, dovoljno je za pročitat da je Jovo naš najpopularniji političar, pa ja puknem od smijeha ko u takvom ljigavcu i poltronu da mi je znat od normalnih ljudi može vidjet išta normalnog? on je pobjedio, jer desnica nije imala pravog kandidata, kao što je i Mesić pobjedio dva puta jer nije imao pravog protukandidata, problem je što desnica nema svog predsjedničkog kandidata već se uništi s puno kandidata i onda ovi koji izbace jednog, svi partijaši glasaju za svog vožda i onda mi mislimo kako su oni većina, većina su moj kurac. oni su debela manjina, samo što desnica spava i ne poduzima ništa da makne ovu govnjariju boljševičku s vlasti. a nije da se nema materijala na desnici, koji bi se mogao iskoristit da ovakvog jednog ljigavca kao što je Josipović makne za godinu dana, da ga ne moromo gledat i narednih pet godina jer će to biti jako jako bolno.
prošlost me uči da bi ovo mogle biti realne ankete. jer hrvati kao ovce biraju između dvije stranke koje su ih 100 puta sjebale. sad jel 5% u prednosti jedna ili druga stranka tako svejedno.

galija
10-12-2013, 09:03
Svaki ozbiljan političar osluškivat će bilo svog naroda , tko to ne čini gubi dodir sa stvarnošću . Što se tiče izbora slažem se , a pogotovo dijela o micanju onih koji nemaju što više pokazati , jer su svoje odradili . Ali , uvijek postoji onaj ali , u svakoj stranci raspolaže se sa onim s čim se raspolaže , i ne možeš stavljati magistra ako ga nemaš , već koristiš ono što imaš . Na lokalnoj razini se to itekako primjeti , no ni vrh nije daleko . Daleko smo mi , nažalost od VOĐE , nakon Tuđmana takav se nije pojavio na političkoj sceni , a to se osjeti i to jako .

trava ovo sigurno nije istina,ne možeš reći da HDZ u svom članstvu nema kvalitetan kadar!Problem nastaje u tim stranačkim strukturama jer oni instaliraju onog koga žele..tj.onoga tko će biti poslušnik.I Sanadera a i Karamarka je izabrao Hdz za predsjednika.Oba puta loš izbor...katastrofalan.
Ja mogu reći da sam tradicionalno hdzeovka ali ne glasam uopće jer nemam za koga! Tako Hdz gubi izbore...ljudi su suzdržani.Nema teorije da svoj glas dam Sdp-u...radije krepat:kez ali ovakvom Hdz-u isto ne.
P itanje ćirilice u Vukovaru ti je najnoviji i najjednostavniji primjer izgubljenosti Hdz-ove politike.Karamarko da svoj potpis za referendum i nakon toga šuti ...i čak priča o neustavnosti postavljenog pitanja.Pa ako je vukovarska Hrvatska njegova i ako se već uzdignute glave uključio u kolonu..zašto nije glasnije podržao Stožer i zašto nije pomogao ljudima da slože pitanje koje bi bez pogovora prošlo Ustavni sud? Valjda Hdz ima kojeg pravnika viška.

Da se razumjemo...ne glasam u Hrvatskoj, u BIH moram i u BIH ću uvjek glasati za HDZ...

Inkvizitor
10-12-2013, 10:36
trava ovo sigurno nije istina,ne možeš reći da HDZ u svom članstvu nema kvalitetan kadar!Problem nastaje u tim stranačkim strukturama jer oni instaliraju onog koga žele..tj.onoga tko će biti poslušnik.I Sanadera a i Karamarka je izabrao Hdz za predsjednika.Oba puta loš izbor...katastrofalan.
Ja mogu reći da sam tradicionalno hdzeovka ali ne glasam uopće jer nemam za koga! Tako Hdz gubi izbore...ljudi su suzdržani.Nema teorije da svoj glas dam Sdp-u...radije krepat:kez ali ovakvom Hdz-u isto ne.
P itanje ćirilice u Vukovaru ti je najnoviji i najjednostavniji primjer izgubljenosti Hdz-ove politike.Karamarko da svoj potpis za referendum i nakon toga šuti ...i čak priča o neustavnosti postavljenog pitanja.Pa ako je vukovarska Hrvatska njegova i ako se već uzdignute glave uključio u kolonu..zašto nije glasnije podržao Stožer i zašto nije pomogao ljudima da slože pitanje koje bi bez pogovora prošlo Ustavni sud? Valjda Hdz ima kojeg pravnika viška.

Da se razumjemo...ne glasam u Hrvatskoj, u BIH moram i u BIH ću uvjek glasati za HDZ...

Ne samo to, oni su rekli da je referendum nepotreban i da referendum neće proći. Čak i da su to mislili , to nisu smjeli reći. Time su dali za pravo SDP-eu i kukurikavcima da dokidaju demokraciju u Hrvatskoj. Time su pokazali, da što god pričali, da nisu puno bolji od njih. Ovi pokušavaju upravo ovih dana i ustavnim promjenama dokinuti demokraciju u Hrvatskoj. I njima HDZ ovim izjavama drži ljestve. Možda neće glasati za ustavne promjene i možda će malo dizati dreku ali da ovi već nisu izgleda sklopili dvotrećinsku potrebnu većinu tko zna kako bi se i oni ponašali . Isto kao što su digli ruke i za onu promjenu Ustava gdje se prag za dvojezičnost spustio sa 50% na 33%. Ako se ja dobro sjećam ni tada Račan nije imao dvotrećinsku većinu da to sam skine. Neka me netko ispravi ako griješim.

Dakle nisu smjeli reći da je referendum nepotreban i da to pitanje neće proći. Jer oni nisu tu da odlučuju o tome nego Ustavni sud. I nisu dali za to nikakav argument osim one papagajske floskule da se stečena prava manjina ne smiju ili ne bi trebala smanjivati. Ma koga briga..ej za te vaše frazetine..daj mi ustavni argument protiv a , tvoje floskule me ne zanimaju. Ovako su podmetnuli nogu stožeru. Nepojmljivo. Neobjašnjivo. U trenutku kad su kukurikavci poljuljani i grogirani oni im daju potporu. kako to politički objasnit, gdje je tu politička logika.

Onda Karamarko ovih dana ko fol traži rekonstrukciju vlade, poziva Josipovića da sazove vanrednu sjednicu vlade. ( kao da bi to što promjenilo). Dakle sad je on kao odlučan, sad on kao galami a izjavama o referendumu spašava kukurikavce. To je samo galama dok ovo prođe.

Šta on ima tražit rekonstrukciju vlade od Milanovića. jel to njegov posao ili je njegov posao da smijeni Milanovića. Smiješno. On će spašavati Milanovićevu vladu tako što će mu naredit da je rekonstruira. Koje je to cirkusiranje. To je predstava za bedake. Ili će on tražiti prijevremene izbore. I? kako ćeš ih dobiti ako ovi imaju većinu u saboru.

A na jedinom mjestu gdje su mogli kukurikavci biti poljuljani, na referendumu, tu staješ na njihovu stranu.

ljuta trava
10-12-2013, 12:39

Naravno da ima kvalitetnih , itekako kvalitetnih , ali kukolj oko njih , pa se ne vide .Od 220 000 članova sigurno ima kvalitetnih , ali kad su izbori mora ih se nagovarati , pa slijede izgovori , ne bih ja ....i na kraju , bira se od onog što je ostalo .Kako izabrati nekoga ako se ne želi ni kandidirati ???
Nažalost , u svim strankama pa tako i u HDz-u , koristi se ono što se ima na raspolaganju . No , meni je osobno zanimljiv fenomen izbora loših , koji isplivaju na površinu , ne samo u HDZ-u , već i u većini stranaka . Osobno mislim , da postoji jako puno ljudi koji jednostavno ne dolaze do izražaja , ali zato oni loši , antitalenti , itekako dobro kotiraju .Ne znam zašto je k tome tako , ali tako je .

ljuta trava
10-12-2013, 12:40
Ne samo to, oni su rekli da je referendum nepotreban i da referendum neće proći. Čak i da su to mislili , to nisu smjeli reći. Time su dali za pravo SDP-eu i kukurikavcima da dokidaju demokraciju u Hrvatskoj. Time su pokazali, da što god pričali, da nisu puno bolji od njih. Ovi pokušavaju upravo ovih dana i ustavnim promjenama dokinuti demokraciju u Hrvatskoj. I njima HDZ ovim izjavama drži ljestve. Možda neće glasati za ustavne promjene i možda će malo dizati dreku ali da ovi već nisu izgleda sklopili dvotrećinsku potrebnu većinu tko zna kako bi se i oni ponašali . Isto kao što su digli ruke i za onu promjenu Ustava gdje se prag za dvojezičnost spustio sa 50% na 33%. Ako se ja dobro sjećam ni tada Račan nije imao dvotrećinsku većinu da to sam skine. Neka me netko ispravi ako griješim.

Dakle nisu smjeli reći da je referendum nepotreban i da to pitanje neće proći. Jer oni nisu tu da odlučuju o tome nego Ustavni sud. I nisu dali za to nikakav argument osim one papagajske floskule da se stečena prava manjina ne smiju ili ne bi trebala smanjivati. Ma koga briga..ej za te vaše frazetine..daj mi ustavni argument protiv a , tvoje floskule me ne zanimaju. Ovako su podmetnuli nogu stožeru. Nepojmljivo. Neobjašnjivo. U trenutku kad su kukurikavci poljuljani i grogirani oni im daju potporu. kako to politički objasnit, gdje je tu politička logika.

Onda Karamarko ovih dana ko fol traži rekonstrukciju vlade, poziva Josipovića da sazove vanrednu sjednicu vlade. ( kao da bi to što promjenilo). Dakle sad je on kao odlučan, sad on kao galami a izjavama o referendumu spašava kukurikavce. To je samo galama dok ovo prođe.

Šta on ima tražit rekonstrukciju vlade od Milanovića. jel to njegov posao ili je njegov posao da smijeni Milanovića. Smiješno. On će spašavati Milanovićevu vladu tako što će mu naredit da je rekonstruira. Koje je to cirkusiranje. To je predstava za bedake. Ili će on tražiti prijevremene izbore. I? kako ćeš ih dobiti ako ovi imaju većinu u saboru.

A na jedinom mjestu gdje su mogli kukurikavci biti poljuljani, na referendumu, tu staješ na njihovu stranu.

U pravu si , ipak se to moglo mudrije a i pametnije .

Inkvizitor
10-12-2013, 22:45
Šta izvodi ovaj Karamarko. Umjesto da diže dreku oko mjenjanja Ustava čime se faktički dokida referendum on se uhvatio poruka predsjedniku da zašto ne saziva sjednicu vlade..a što bi ta sjednica vlade promjenila osim što bi se na njoj vjerovatno detektiralo da je "ustaška guja" u intenzivnoj aktivnosti..

Što je njemu..

pdv
10-12-2013, 23:37
Hoće pokazati kako on ipak nije uz vlast. Vidiš da ih čak i kritizira ponekad. On je kukavičje jaje. Mućak najobičniji.

NorthStand
11-12-2013, 01:06
on je debil, i HDZ dok sam živ više neće dobit moj glas, sram ih može biti što su napravili od Tuđmanove stranke. sramota, uhljebi najobičniji.

jedina svijetla točka im je ovaj što je danas išamarao onu glupaču iz građanske akcije, da imaju više takvih koji šamaraju a manje pričaju tada bi i ja bio glasač HDZ-a ovako teško.

Orgasmatron
11-12-2013, 09:31
Šta izvodi ovaj Karamarko. Umjesto da diže dreku oko mjenjanja Ustava čime se faktički dokida referendum on se uhvatio poruka predsjedniku da zašto ne saziva sjednicu vlade..a što bi ta sjednica vlade promjenila osim što bi se na njoj vjerovatno detektiralo da je "ustaška guja" u intenzivnoj aktivnosti..

Što je njemu..

nema čovjek vremena baviti se politikom

Bismarck
11-12-2013, 13:38
Pravi hdzeovac je ljuta trava. Domoljub koji razmišlja o dobrim stvraima koje je hdz napravio a ipak stoji iza hdz-a koji nije ni sjena stranke koja je bila. I najgore hdzeovce koji su sada u hdz-u podržava, a one koji su izbačeni prezire i krivi za sve...

ogledalce
11-12-2013, 23:46
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1477402_563694767046053_644979623_n.jpg

Tomislav Martek
Kako je divno prosvjedovati za Hrvatske branitelje da im se ne smanji mirovina od 6000 kuna,a ti imaš 40 000 kuna plaću u saboru te nakon prosvjeda gdje si se izvikao otići u saborsku kantinu i popiti kavicu zabadava,a ti isti branitelji koji su ti pljeskali odlaze u kafiće gdje si moraju sami platiti piće...Divna i jadna naša Horvatska uz tipove poput Josipa Đakića !

pdv
12-12-2013, 00:02
Pravi hdzeovac je ljuta trava. Domoljub koji razmišlja o dobrim stvraima koje je hdz napravio a ipak stoji iza hdz-a koji nije ni sjena stranke koja je bila. I najgore hdzeovce koji su sada u hdz-u podržava, a one koji su izbačeni prezire i krivi za sve...

Mislim da je ljuta trava itekako svjestan loših stvari koje HDZ radi ali opet misli kako je i takav HDZ manje zlo od SDP i to je naša politička stvarnost.

skater
12-12-2013, 00:13
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1477402_563694767046053_644979623_n.jpg

Tomislav Martek
Kako je divno prosvjedovati za Hrvatske branitelje da im se ne smanji mirovina od 6000 kuna,a ti imaš 40 000 kuna plaću u saboru te nakon prosvjeda gdje si se izvikao otići u saborsku kantinu i popiti kavicu zabadava,a ti isti branitelji koji su ti pljeskali odlaze u kafiće gdje si moraju sami platiti piće...Divna i jadna naša Horvatska uz tipove poput Josipa Đakića !

Prisjetimo se:

http://arhiv.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/drustvo/9584

Đakić o prosvjedima:'Najavljeni prosvjedi branitelja su politikantski'

Predsjednik HVIDRA-e Josip Đakić protiv je najavljenog subotnjeg mirnog prosvjeda hrvatskih branitelja na Trgu Bana Jelačića u Zagrebu. Za tportal je izjavio kako su predstavnici četrdesetak udruga branitelja nedavno postigli dogovor o tome da će poštivati volju hrvatskih generala i ne prosvjedovati jer bi time mogli negativno utjecati na sudski proces.
'Udruge koje će prosvjed održati unatoč generalovim molbama imaju politikantske motive i ne pomažu hrvatskim generalima. Ovo što Sačić najavljuje je smiješno jer oko sebe nema niti jednoga specijalca. Zato se pitam o čemu on to govori', rekao je Đakić. Dodao je kako se braniteljske udruge zbog ovoga neće podijeliti, da je uvijek bio objektivan te da svojim stavom ne štiti premijerku Kosor, nego generale.
Sačićevu tvrdnju objavljenu u medijima da se aktualna vlast ponaša 'izdajnički i podanički' te da će sudski procesi protiv branitelja biti nastavljeni Đakić smatra neutemeljenima.

skater
12-12-2013, 00:19
Mislim da je ljuta trava itekako svjestan loših stvari koje HDZ radi ali opet misli kako je i takav HDZ manje zlo od SDP i to je naša politička stvarnost.

Da, žalosno je to. Ali strpljenje hrvatskog naroda je pri kraju. HDZ-u je bolje da se ne igra hrvatskom državom i hrvatskim narodom ukoliko misli dobiti vlast po sistemu, jedno govoriti, drugo misliti i treće raditi. Ili će voditi interesa i borbu za hrvatsku državu i hrvatski narod ili bolje da se maknu s političke scene skupa sa SDP-om, poltrona i politikanata koji su se povijali tuđim interesima i borili za vlastiti probitak je bilo previše u ovih 20-ak godina hrvatske samostalnosti. HDZ bi trebao pročistiti vlastite redove da bi ispao ozbiljan u svojim namjerama za vođenjem države.

pdv
12-12-2013, 00:23
Da, žalosno je to. Ali strpljenje hrvatskog naroda je pri kraju. HDZ-u je bolje da se ne igra hrvatskom državom i hrvatskim narodom ukoliko misli dobiti vlast po sistemu, jedno govoriti, drugo misliti i treće raditi. Ili će voditi interesa i borbu za hrvatsku državu i hrvatski narod ili bolje da se maknu s političke scene skupa sa SDP-om, poltrona i politikanata koji su se povijali tuđim interesima i borili za vlastiti probitak je bilo previše u ovih 20-ak godina hrvatske samostalnosti. HDZ bi trebao pročistiti vlastite redove da bi ispao ozbiljan u svojim namjerama za vođenjem države.

Ma bit će ti isto kao i prije koju godinu. Doći će HDZ na vlast s malo manje bahatim stavom od zokija i ekipe. Ljudi će uglavnom slijegati ramenima i pričati kako će začepiti nos i glasat za HDz i opet se svi u miru razići svojim kućama.

Inkvizitor
12-12-2013, 00:31
Koji izbor imaju Hrvati uopće..pa pogle ovaj kukavni izdajnički HDSSB

pdv
12-12-2013, 00:32

Ma znam. Samo kažem kako će to bit. Naivno je misliti o nekom buđenju političke svijesti.

skater
12-12-2013, 01:03
Nada umire posljednja.

Ma znam. Samo kažem kako će to bit. Naivno je misliti o nekom buđenju političke svijesti.

Referendum za obitelj/brak, o ćirilici pokazuje da hrvatski narod ima političku svijest i da nije do kraja pasivan. Također pokazuje kako hrvatski narod nije sklon nasilnim metodama (osim kada nema drugog izbora, kada je stjeran u kut) nego pribjegava demokratskim metodama borbe za razliku od drugih naroda bili oni europski ili neki drugi. A mentalni boljševik Milanović hrvatski narod svrstava u "srednjeazijske modele" nacija i država što govori o kakvom se smradu radi kada tako karakterizira vlastiti narod ili ga na taj način pokušava podcjeniti ne birajući riječi.
Kao što je svojedobno izjavio da Finska nije imala građanski rat, ista shema, ista budala.

Bismarck
12-12-2013, 13:05

Ma i ja tako mislim. Mislim da ću čak i glasat za hdz. To čak i vama savjetujem. Dosta mi je rasipanja glasova, naša realnost je što kažeš manje zlo. A pitanje je koje smo milon puta prožvakali i ta tzv. desnica koja je u 50 stranaka, koliko voli Hrvatsku a koliko svoj egotrip, da je njima di Hrvatske zbili bi se u jednu dvi stranke i tada bi jugosima bilo doviđorno za sve vremena. Al egotrip jači od brige za domovinu.
Kada se samo sjetim za koje sam idiote smatrao ljude koji su na prošlim izborima glasali za hdz. Idiot tu sam bio ja, jer da nisu oni začepili nos i zaokružili hdz imali bi ovi 2/3 u Saboru i doviđenja Hrvatska...
Ovako do daljnjega jedino rješenje hdz. Užasno loše, ali manje loše od ovih...
A pravi hdz-ovac, glasač, je uglavnom dobar čovik i domoljub. Za razliku od većine vjernih sdpenjara i haenesovaca koji su gnjide...

Bismarck
12-12-2013, 13:07
Inače ovaj Đakić mi je jedna od najodvratnijih persona u hdz-u. Grozan čovik, grozan...

Humphrey
12-12-2013, 13:11
Inače ovaj Đakić mi je jedna od najodvratnijih persona u hdz-u. Grozan čovik, grozan...

Meni nije odvratno što je on u HDZ nego što je on predsjednik HVIDRE.E to nikako ne mogu shvatiti.

NorthStand
12-12-2013, 13:50

to je istina, i je manje zlo, ali moj glas više neće dobit. oni su desnica, a ne ponašaju se tako, umjesto da ove boljševike gaze ko ludi Hitler oni s njima non stop mlako i sve nešto na finjaka. a dobro vide šta gamad radi, nema s tom gamadi ništa na finjaka, niti su ti komunistički paraziti ikada išta shvatili na finjaka, a kukat će o fašizmu e samo neka kukaju, ne znaju oni kakav bi im ja fašizam priredio samo da mi je godinu dana sjesti u fotelju Milanovića brzo bi ja reda napravio u državi. :D

NorthStand
12-12-2013, 14:02

dno dna, Hrvati realno nemaju za koga glasat, ali zato imaju Jugoslaveni Srbi i ostale manjine kojima je Hrvatska obećana zemlja.

ljuta trava
12-12-2013, 16:07
to je istina, i je manje zlo, ali moj glas više neće dobit. oni su desnica, a ne ponašaju se tako, umjesto da ove boljševike gaze ko ludi Hitler oni s njima non stop mlako i sve nešto na finjaka. a dobro vide šta gamad radi, nema s tom gamadi ništa na finjaka, niti su ti komunistički paraziti ikada išta shvatili na finjaka, a kukat će o fašizmu e samo neka kukaju, ne znaju oni kakav bi im ja fašizam priredio samo da mi je godinu dana sjesti u fotelju Milanovića brzo bi ja reda napravio u državi. :D

Jedno je sigurno , kad bi secirali stanje u HDZ-u , njegov najlošiji dio jesu upravo saborski zastupnici , i mudar predsjednik stranke ne bi više dopustio niti jednom ili jednoj od njih da se više kandidiraju .Ali mislim da je stvarni problem što se tiče saborskih zastupnika izborni zakon , koji im omogućava samo podizanje ruku i ulizivanje vrhu stranke , a sve ostalo što traže od običnih smrtnika za njih ne vrijedi .Ponašanje tzv.oporbe , jer ih drugačije ne mogu niti nazvati , je dno dna ....čega se boje , stvarno mi nije jasno , jer očito je da ih za narod baš briga .
HDZ kao najveća oporbena stranka se ponaša katastrofalno .Malo bi ovako , malo bi onako ...nema stava, nema jasnoće , ni sami ne znaju što žele .
Umjesto da iskoriste svaku glupost koju vlada izvodi , a barem toga ne manjka , oni su totalno pasivni , kao u onoj poznatoj zagorskoj .-Ne bi se štel mešati .

ljuta trava
12-12-2013, 16:24
A ne varaš se ....
Ne podržavam ja sve u HDZ-u , niti to pada na pamet .PO meni osnovna greška HDZ-a je udaljavanje od naroda , od svog članstva , a to se i primjeti na svakim izborima .Kad se pogleda od 90-te do danas , HDZ ima konstantan pad potpore birača , a nitko nikada nije napravio analizu zaštpo se to događa .

Nisu slušali ni narod , ni članstvo , i dogodilo se to što se dogodilo .Nemojte uopće misliti da ljudi nisu upozoravali i na privatizaciju i na besramno bogaćenje , jesu , znam da jesu ...ali reakcije nije bilo .Zašto ? --Teško je odgovoriti na takvo pitanje , ali istinu pišem .
Jesam Domoljub i bit ću dok sam živ zahvalan Tuđmanu na stvaranju Republike Hrvatske , i nitko me neće moći uvjeriti da je Tuđman lož , zao i što ja znam kakvim se epitetima njega kiti .
Tuđman je bio i ostao vođa hrvatskog naroda , bez obzira koliko ga volili ili mrziuli , činio je pogreške , možda i teške , možda i prevelike , ali lako je danas biti general ...Sa odmakom od ovih 23 godine , i kad vidim kako se razvija situacija u RH , kad znam sa kim i sa čim je bio okružen , i tko su mu bili suradnici , njegova veličina je neupitna .

HDZ , danas , tek je ostatak , ostataka nekadašnjeg HDZ-a , i vrlo će teško povratiti staru slavu , možda i neće nikada , ali povijesna uloga ipak ostaje neupitna .

Je li se moglo bolje , pametnije , mislim da je .

Desnica u RH ima veliko srce , ali premalo političke mudrosti . Od 90-te do danas , platili smo strašnu cijenu , sve zbog neiskustva , naivnosti i nedostatka mudrosti , političke mudrosti .Nažalost ovako nejedinstveni , i posvađani , na dobrom smo putu da nas hijene iz našeg naroda dodatno rastrgaju .
Kad pogledam ponašanje Srba , pa ljudi moji u političkom smislu nema neke bitne razlike između Šešelja , Nikolića , Stanimirovića i Pupovca , dapače isto nam misle i jedni i rugi i treći , no nisu nam oni uopće stvarni problem , već ,,naše,, posrbice , a to mogu , to i rade , zato što im mi to dopuštamo .

Što se tiče gospodarstva ...Sjetite se kako je NJemačka izgledala nakon 2.svj .rata , a samo bnakon 20-tak godina je počela uvoziti radnu snagu .Da bili su pametniji od Hrvata , obnavljali su industriju , dok se kod nas obnavljao svako selo , svaka šupa , svaka garaža , netko je natome pokupio lijepu proviziju , trajalo par godina , i onda šok ...nema više , nestalo .A te iste smo uporno ,,birali,, pljeskali im , neki od njih su danas u zatvoru , neki su pobjegli , a drugi čekaju na red ...

TheBronxBomber
12-12-2013, 17:16
-Pravi HDZ-ovac ima cacu koji je bio u partiji ili UDB- I..... pandan je nisko obrazovanim, ali zato toliko pompoznim i kitchastim, Purgerima sa Kozare...

-Pravi HDZ-ovac cita Butkovica i veceraje s njim. Dijele iste plitke i jeftine "poglede" o zivotu i svijetu.

-Pravi HDZ-ovac je Miomir Zuzul.

-Pravi HDZovac nije za gangu, a kamoli za operu!

TheBronxBomber
12-12-2013, 17:51
- Pravi HDZ-ovac glasuje za Mesica

TheBronxBomber
12-12-2013, 17:55
Pravi HDZ-ovac photoshopira svoju sliku, kao, bije san sa Buson... (F.Bilaver).

...i kaze Mirki Condicu da bi mu podigao spomenik ali i vjesao ga od istog...

TheBronxBomber
12-12-2013, 17:58
-Pravi HDZ-ovac ide u Carnegie Hall gledat Olivera Dragojevica, hvali se visokom kulturom i obrazovanoscu.... kopa nos kad nitko ne gleda.

TheBronxBomber
12-12-2013, 17:59
Prava HDZ-ovka je Jadranka Juresko Kero.

TheBronxBomber
12-12-2013, 18:42
-Pravi HDZovac baca Tita i Poglavnika u isti kos

TheBronxBomber
12-12-2013, 18:53
https://www.google.com/search?q=tomislav+karamarko&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=cumpUvHxINHmsAT_6YK4Aw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1146&bih=565#facrc=_&imgdii=_&imgrc=qjtqrrl9CRNx-M%3A%3BxU6XfoA5o3JweM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.jut arnji.hr%252Fmultimedia%252Farchive%252F00519%252F kolinda_519770S1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.juta rnji.hr%252Ftomislav-karamarko--kolinda-grabar-kitarovic-ce-biti-prva-zena-na-celu-hrvatske-%252F1053608%252F%3B652%3B326

Pravo HDZovci

TheBronxBomber
12-12-2013, 18:57
-pravi HDZ-ovac ima 3 znacke u dzepu, za svaki slucaj. petokraku, slovo U, a bome i kokardu dinastije karadjordjevica (Hristo se rodi!)

TheBronxBomber
12-12-2013, 18:59
-Pravi HDZ-ovac ima 9 stranica, a pravi SDP-ovac samo jednu.

Pogodite zasto.

pdv
12-12-2013, 21:58
Logično je da te više bole stvari od onih koji to ne bi trebali raditi. Zato i ima više stranica. SDP ima očekivano ponašanje, a većina ljudi se još nada kako je HDZ ipak ok i kako će se pojaviti netko ko će ga izvesti na pravi put.

NorthStand
12-12-2013, 22:58
Jedno je sigurno , kad bi secirali stanje u HDZ-u , njegov najlošiji dio jesu upravo saborski zastupnici , i mudar predsjednik stranke ne bi više dopustio niti jednom ili jednoj od njih da se više kandidiraju .Ali mislim da je stvarni problem što se tiče saborskih zastupnika izborni zakon , koji im omogućava samo podizanje ruku i ulizivanje vrhu stranke , a sve ostalo što traže od običnih smrtnika za njih ne vrijedi .Ponašanje tzv.oporbe , jer ih drugačije ne mogu niti nazvati , je dno dna ....čega se boje , stvarno mi nije jasno , jer očito je da ih za narod baš briga .
HDZ kao najveća oporbena stranka se ponaša katastrofalno .Malo bi ovako , malo bi onako ...nema stava, nema jasnoće , ni sami ne znaju što žele .
Umjesto da iskoriste svaku glupost koju vlada izvodi , a barem toga ne manjka , oni su totalno pasivni , kao u onoj poznatoj zagorskoj .-Ne bi se štel mešati .

pa to i ja mislim, ali što to vrijedi kada su onog Krpinu Rojsa i sve prave HDZenjare što su onim boljševicima lijepo držali lekcije iz povijesti i politike izbacili van stranke i sabora? jedini koji su znali replicirat ovoj bagri iz SDP-a su izbačeni iz sabora, a ostavljeni su ovi tutankamon nasljednici tipa Šeks Šuker i da ne nabrajam dalje. smiješno. problem HDZ-a je što dozvoljava da mu miševi kolo vode, a siguran sam da to ima veze s time što unutar stranke ljudi nisu u stanju prepoznat pravog lidera, niti je Sanader bio to, niti je Karamarko, dapače obadva su dalmatinci a svi znamo da dalmatinci kada je u pitanju politika i nisu baš talentirani. jednostavno, većina tih dalmoša radi sranja, predsjednik dalmoš, premijer dalmoš, bivši premijer dalmoš, i naravno sadašnji čelnik oporbe dalmoš, sad vi meni recite ko od njih politički valja? nitko, trebalo bi bez ljutnje zabranit dalmatincima politički angažman, a dozvolit im jedino vojno kadroviranje jer su dobri vojnici, ali političari sačuvaj bože. nama treba zagorec, evo može i grunf on bi sigurno brzo reda napravio u državi. :D

da se razumjemo, dobro znate da nemam ništa protiv dalmatinaca ko ljudi, već je jednostavno činjenica da su politički teški promašaj, ja bih volio gledat ljude ko što je Krpina eto on je iz dalmacije ali nema takvih više nigdje. ono što valja iz dalmacije, ne može ni prismrdit vrhu vlasti ili čelnom mjestu oporbe odnosno HDZ-a više. svi ovi dalmoši koji su na visokim funkcijama, eto imate i ovog Josipa Leku pa i Arsena Bauka iz SDP-a majko isusava gdje se samo okote takvi debili? to je prestrašno za gledat, ti su još uvijek na Visu 1944 kod svog komandanta maršala i bespogovorno sljede njegov put, kako su davno obećali "da sa tvoga puta ne skrenemo".

ljuta trava
12-12-2013, 23:10
pa to i ja mislim, ali što to vrijedi kada su onog Krpinu Rojsa i sve prave HDZenjare što su onim boljševicima lijepo držali lekcije iz povijesti i politike izbacili van stranke i sabora? jedini koji su znali replicirat ovoj bagri iz SDP-a su izbačeni iz sabora, a ostavljeni su ovi tutankamon nasljednici tipa Šeks Šuker i da ne nabrajam dalje. smiješno. problem HDZ-a je što dozvoljava da mu miševi kolo vode, a siguran sam da to ima veze s time što unutar stranke ljudi nisu u stanju prepoznat pravog lidera, niti je Sanader bio to, niti je Karamarko, dapače obadva su dalmatinci a svi znamo da dalmatinci kada je u pitanju politika i nisu baš talentirani. jednostavno, većina tih dalmoša radi sranja, predsjednik dalmoš, premijer dalmoš, bivši premijer dalmoš, i naravno sadašnji čelnik oporbe dalmoš, sad vi meni recite ko od njih politički valja? nitko, trebalo bi bez ljutnje zabranit dalmatincima politički angažman, a dozvolit im jedino vojno kadroviranje jer su dobri vojnici, ali političari sačuvaj bože. nama treba zagorec, evo može i grunf on bi sigurno brzo reda napravio u državi. :D

da se razumjemo, dobro znate da nemam ništa protiv dalmatinaca ko ljudi, već je jednostavno činjenica da su politički teški promašaj, ja bih volio gledat ljude ko što je Krpina eto on je iz dalmacije ali nema takvih više nigdje. ono što valja iz dalmacije, ne može ni prismrdit vrhu vlasti ili čelnom mjestu oporbe odnosno HDZ-a više. svi ovi dalmoši koji su na visokim funkcijama, eto imate i ovog Josipa Leku pa i Arsena Bauka iz SDP-a majko isusava gdje se samo okote takvi debili? to je prestrašno za gledat, ti su još uvijek na Visu 1944 kod svog komandanta maršala i bespogovorno sljede njegov put, kako su davno obećali "da sa tvoga puta ne skrenemo".

tutankamon nasljednici:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smi jeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smij eh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smije h:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh :smijeh:smijeh

skater
13-12-2013, 17:17
http://www.forum.hr/showpost.php?p=47962435&postcount=3772

Tek me je danas od-ba-ni-ra-lo pa će se u hrpi svegaisvačega osvrnuti na jednu tezu koja mi od svega najviše odskaće po svojoj DNT ulozi.

Ja ću se skoncentrirati samo na tezu da Račan (i mesić) nisu imali kontrolu nad tajnim službama te nisu mogli provoditi zacrtano...da ne idem u širinu.

Dakle, prilikom dolaska CDP u Zagreb u svibnju 2000. godine specijalci ("Lučinovog i Ostojićevog") MUP-a upadaju u središte HIS (vodio ga M. Tuđman).
Doslovno , do gola pretresaju zaposlenike, Račan objavljuje da je HIS raspušten, "200 ljudi se raspoređuje", od kojih će "samo nekoliko nastaviti raditi u sustavu" (A. Kolarić, PR Vlade RH).
Inače HIS je bio služba sa fantastičnim rezultatima npr. u razbijanju mudžahedinskih snaga u BiH u suradnji sa USA službama, presretanjem i snimanjem svih komunikacija S. Miloševića ?!?...
HIS je bio ključna služba za sam politički vrh sa sljedećim funkcijama- analitička funkcija koja podrazumijeva da prosljeđuje sve nalaze svih četiriju obavještajnih službi prema političkom vrhu, druga funkcija je koordinacija rada između službi, treća je suradnja sa stranim službama i četvrta je prikupljanje informacija u inozemstvu.
Dakle, sustav nacionalne sigurnosti je u tom trenutku suspendiran i počinje rat između Mesića i Račana za kontrolu nad iznimno važnom karikom - HIS-om - pa se izmjenjuju u razmacima od nekoliko mjeseci unutar 2000. godine i Damir Lončarić (Mesićev podobni kadar) i Ozren Žunec koji je vrlo brzo shrvan u tim parapolitičkim obračunima i daje ostavku te naknadno postaje "preobraćenik" i prijatelj M. Tuđmana.

Paralelno s time, mesić preuzima kontrolu nad drugim dijelom obavještajnog aparata - UNS (Ured Nacionalne Sigurnosti) kojim je mesić pokušao parirati račanovom obavještajnom aparatu.
Na mjesto šefa UNS-a postavlja Karamarka, svoj provjereni kadar.
Naime, kad je išao u Presjedništvo SFRJ 1991. mesić je tražio od Tuđmana da mu dozvoli da povede i Karamarka (mladog nepoznatog arhivara iz državnog arhiva ?!?! ) kao savjetnika, a Tuđman je odbio. Već dogodine 1992. je Karamarko predstojnik Mesićevog ureda, a 1993. postaje predstojnik ureda Jože Manolića. Sa udbaškim raskolom u HDZ-u i Karamarko nestaje iz tog hdzovog političkog korpusa iako je oduvjek i bio na toj udbaškoj margini daleko od srži HDZ-a, čuva ga Jarnjak u MUP-u , a na velika vrata se vraća kao šef prve Mesićeve izborne kampanje - nikad transparentno objašnjene i povezane sa krim-miljeom (novi uspon doživljava kao provjereni špijunski kadar teledirigiranog kleptomana Sanadera i sada kao teledirigirani konačni uništavač HDZ-a).

Paralelno s time , Račan preuzima MUP preko Lučina i preko SUZUP-a Ranka Ostojića osniva parašpijunsku Task Force organizaciju preko koje potajno uvodi britanski MI6 u sustav nacionalne sigurnosti. Provodi operacije aktivnosti koje kao strateški važne postavlja Foreign Office VB, te Tužiteljstvo ICTY kao produžena ruka tih istih centara moći. Sve te autonomne tajne operacije za koje zna vrlo mali broj ljudi se vode od prvih dana mandata račanove Vlade pod vodstvom MI6 agenata i agenata ICTY Tužiteljstva.

Godine 2002. , novim zakonom osniva se Protu-obavještajna agencija (POA) i Obavještajna agencija (OA) koja preuzima poslove UNS-a i HIS-a , a za šefa OA je postavljen Veselko Grubišić, opet Račanov kadar. (napomena - nije mi se dalo više istraživati ovaj dio, stvari su jasne)

Dakle iz činjenica, kronologije, konteksta i sudionika događaja kao i samih događajavidimo da je Račan čvrsto preuzeo obavještajni i policijski aparat od vrha do dna uključujući i nižerangirane kadrove sustava a uskladu sa strateškim ciljevima strane Vlade što je nezabilježen slučaj u povijesti.

Više Račan nije imao nikakvih problema sa nikakvim hdzovim parašpijunskim podzemljem jer ono nije ni postojalo kao ozbiljan faktor , već je jedini sukob bio onaj sa Mesićem za kontrolu tajnih službi , kao što je imao i sukob oko Ustavnih ovlasti sa Mesićem. Kao što je imao i sukob sa Mesićem oko političke moći u MORH-u.
Kao što je počistio HTV, tako je Račan (i Mesić) počistio i sustav nacionalne sigurnosti po kriteriju podobnosti.

U tom površnom sukobu sa Mesićem , oba dvojica su ipak postigli punu dubinsku sinergiju u progonu DR-a i tuđmanizma što im je bio zajednički strateški cilj po nalogu obavještajno-političkog miljea stranih centara moći.

Sve je ove činjenice lako provjeriti , ako je već memorija nekima kratka i selektivna.

Dakle , nema istine u tome da Račan nije kontrolirao tajne službe, eventualni dio koji nije kontrolirao bio je pod kontrolom Mesića, što dođe na isto iz perspektive DR-a i Bobetka 2002.

Radi se o istim izmišljenim neprijeteljima kojima nas partijski konvertiti plaše i danas - fašisti , hdzove militantne frakcije , radikalna desnica, špijunsko podzemlje, opasnost od državnih udara, Jasenovac, Balkan, civilizacijsko nazadovanje..
Time se partijski konvertiti čine snažniji...samo u svojim očima i naivnih gutača serviranih istina.

PS: Njemački profesori Franz W. Wagner (University of Tübingen) i Ekehard Wenger (University of Würzburg) su još 1999.g. objavili

Hrvatski porezni sustav je najbolji u Europi, a njegove dijelove preuzimaju austrijski, talijanski i švicarski sustavi.
Kratka usporedba uvjeta poslovanja za SME danas i prije 14 god (za predsj. Tuđmana) ;
Tada je tobože bila pljačkaška diktatura, ali vrijedila je "zaštitna kamata" koja je čuvala vlasnički ulog poduzetnika u obliku porezne olakšice, uz to realna porezna stopa poreza na dobit bila je samo oko 10%, PDV samo 22%...itd.

trećejanuarci i sanaderski HDZ su za svog mandata bili oslobođeni financijskog tereta reintegracije podunavlja, obnove i HRHB , pa di su rezultati , di je taj višak pored kojega su drastično povećali i financijsk zaduženja ?
Tuđmanova ekonomija je za njih nedostižan san , što se može i egzaktno argumentirati pokazati jasnim ekonomskim pokazateljima.

U općoj trci za pljačku, zaduženja i rasprodaju svega nakon 3. siječnja treba se svakako podsjetiti ove "tuđmanove diktatorsko-pljačkaške" zaštitne kamate koju su partijski komesari proglasili prioritetom za ukidanje kako bi nam sutra bilo bolje i kako bi procvjetali.
Tako dirigirana oporba već 1999. u programu "Elementi gospodarskog programa HSLS-a i SDP-a, s mjerama ekonomske politike" najavljuje

zaštitnu kamatu treba" ukinuti zbog sljedećih razloga:

-zaštitnu kamatu ne poznaje niti jedna država u Europi,
-zaštitna kamata nije ispunila svoju ulogu, jer nije povećan ukupni kapital naših poduzetnika,
-zaštitna kamata uzrokuje velike porezne gubitke …
Zlatko Tomčić 2000. izjavljuje sljedeću glupost

" ... mislim da ćemo upravo u prihodovnoj strani tražiti rješenja da znatnije popustimo poreznu stegu, stimuliramo ne samo velike, nego i male poduzetnike kroz stopu poreza na dobit, a možda čak i ukidanje zaštitne kamate i dr."
Dakle, proizlazi da će ukidanje zaštitne kamate pomoći malim poduzetnicima, što je naprosto nevjerojatno! itd itd

Ajmo sad viditi europske porezne autoritete

" Hrvatski porezni sustav osmišljen je u očekivanju uvođenja tržišnog gospodarstva. Novi hrvatski porezni sustav (nakon 1994. godine, istaknuo B.P.), ubrzo nakon uvođenja u njemačkom je tisku nazvan "najsuvremenijim poreznim sustavom na svijetu". U njemačkim je znanstvenim krugovima, a i u njemačkoj javnosti, dobro poznat jer je Hrvatskoj uspjelo nešto što su interesne skupine u samoj Njemačkoj dotad uspješno sprječavale. Dijelovi hrvatskog poreznog sustava preuzeti su u Italiji i Austriji. Nedavno je objavljeno da švicarski znanstvenici žele preuzeti važne dijelove hrvatskog poreznog sustava. Pozitivnijih izvješća o uzornom poreznom sustavu još nije bilo ni za jednu europsku državu.
" Obzirom na tako pozitivne odjeke, čini se vrlo čudnim što je u Hrvatskoj sada izrađen prijedlog zakona koji želi uništiti suvremena načela hrvatskog poreznog sustava…
" Da budemo posve jasni: redakcija prijedloga izmjena zakona djelo je poreznih amatera, koji još razmišljaju u starim kategorijama planske privrede i žele je nastaviti u poreznom sustavu …
" Postojeći su prijedlozi izmjena čak bitno nazadovanje. Svaki će stručnjak za računovodstvo odmah zamijetiti da su formulacije manjkave …
" Većina je odredaba neodređena, pogotovu zato što porezna uprava nejasnim formulacijama dobiva široke kompetencije tumačenja odredaba, koje bi mogla koristiti na štetu građana …

mišljenje uglednih poreznih stručnjaka prof. dr. Franza W. Wagnera, profesora Sveučilišta u Tübingenu, i prof. dr. Ekkeharda Wengera, profesora Sveučilišta u Wurzburgu
Ppa zatim ključna istina koju je izrekao prof. dr. Manfred Rose, sa Sveučilišta u Heidelbergu i razobličio ciljeve trećejanuaraca u rasprodaji RH i dovođenje u dužničko ropstvo

...Ja ovaj prijedlog novih hrvatskih vlasti ne razumijem.Drugim riječima, to znači da je novac uložen u banku isplativiji od novca uloženog u poduzeće. Pa to je izobličavanje odnosa na tržištu kapitala, i to jednostavno nema nikakve veze s tržišnim gospodarstvom. … Mnoge vlade čine slične pogreške, pa čak i u Njemačkoj. Političari kao da su amputirani od bilo kakvog ekonomskog razumijevanja i sagledavanja. U razvijenim gospodarstvima takva izobličenja znatno lakše se podnose nego u nerazvijenim gospodarstvima. U nacionalnoj ekonomiji , kakva je hrvatska, takvi negativni učinci bitno su izraženiji".
" Poduzetnici će vaditi svoj novac iz poduzeća i odmah ga trošiti kako bi na taj način uštedjeli na porezu. To ih ne motivira da otvaraju nova radna mjesta nego jednostavno mogu kupovati vrijednosnice. Znači, to uopće neće dovesti do željenog ishoda - većih ulaganja.
" Pretpostavljam da se time htjelo prikazati na međunarodnoj razini kako je u Hrvatskoj niska stopa poreza na dobitak. A to znači da nitko nije bio u stanju da upozna međunarodnu financijsku javnost s hrvatskim poreznim sustavom." …
Kasnija događanja, nakon provedene reforme poreznog sustava, nažalost, u cijelosti su potvrdila najave spomenutih poreznih autoriteta. Naprimjer, porezni tretman pozajmica vlastitom poduzeću, doveo je do "izvlačenja" dobiti i njegovu alokaciju u poslovnim bankama po vrijedećim kamatnim stopama na oročene depozite. Taj isti novac, koji je mogao biti pozajmica s "normalnom" kamatom, banka je vraćala poduzetniku u obliku kredita, naravno, uz veću kamatnu stopu, koja je bila porezno priznata.
Jasno je da je u ovome "stimulativnom" sustavu izgubio ne samo poduzetnik, već i Proračun, preko manjeg poreza na dobit.
Tko je zaradio? Naravno, banka i to bez ikakvog rizika, jer je novčani depozit poduzetnika (vlasnika), kao fizičke osobe, u cijelosti pokrivao iznos odobrenog kredita po većoj kamatnoj stopi! Ozbiljnost ovakvog rješenja posebno dolazi do izražaja kada se zna tko drži gotovo cjelokupni hrvatski bankarski sustav, odnosno tko ima koristi od tako "servirane" mogućnosti zarade.

Analiza potvrđuje da je ukupni porezni teret od 2001. godine veći za prosječno čak 52 % od ostvarenog u razdoblju od 1995. do 2000. godine! Jesu li to htjeli predlagači i zagovornici ukidanja zaštitne kamate?

Stopa vanjskog zaduženja od 2000 (http://nedjeljnikomentar.files.wordpress.com/2010/11/screenshot_03.gif). kojom su na komunistički konvertiti i kleptomani doveli u dužničko ropstvo je također neumoljiva, a povratnih pozitivnih rezultat nema, dapače.
Inače , jedna od glavnih ideja zaštitne kamatne stope jest ; !
Činjenica da se njome potiče ulaganje u obliku kapitala (vlastitih izvora financiranja),
umjesto u obliku zajmova(tuđih izvora). Ovo je izuzetno važno
za državni proračun, ako se sagleda sve češa praksa inozemnih poduzetnika koji svoja poduzeća u Hrvatskoj financiraju zajmovima umjesto kapitalom!

Trebalo je uništiti sve što ima ikakve veze s Tuđmanom, pa i državu, pošto-poto.
Ljudi shvatite da je sve ono što je Tuđman stvorio i održao u onim uvjetima ravno čudu (usprkos svim greškama, lošim odlukama i potezima) , ali ovi su nas ciljano dotukli kao državu i narod u svakom smislu .
RH je 1996./1997./ 1998. imala fantastične ekonomske pokazatelje i potencijal , sve dok zbog upornog odbijanja integracije u Zapadni Balkan nismo 1998./1999. došli u izolaciju , jer se nismo pokorili međunarodnoj volji. Od tada sa 1998. na 1999. sve ekonomski i politički kreće nizbrdo. Još dodatno imamo susjeda Miloševića, zatvorene granice prema Istoku, razje*anu BiH , rat na Kosovu , obnovu i reintegraciju uništene I. Slavonije.

TheBronxBomber
13-12-2013, 17:39
Josip Leko nije Dalmatinac. :kava

Inkvizitor
13-12-2013, 17:58
Kakve veze to ima i s čim..

TheBronxBomber
13-12-2013, 18:10
Pitaj Northa. Referira sam na njegov upis di pere Dalmose.

Inkvizitor
13-12-2013, 18:39
I to je tebi najbitnije. što Leko nije Dalmoš..

a ne, ne trebaju nama Jugoslaveni da nas pobjeđuju..

Inkvizitor
13-12-2013, 18:42

Zato imaš Lesara, Hajdaš Dončića, a cijela sjeverozapadna Hrvatska uz Zagreb, Istru i Rijeku su utvrde SDP-ea i HNS-a.

galija
13-12-2013, 18:46

Pogodite zasto.

Baš me zanima odgovor?
a i ne znam o čemu pričate...o Hdz-ovcima kao članovima stranke ili o hdz-ovskom biračkom tijelu
ako je o ovom drugom...poprilično sranje od komentara

TheBronxBomber
13-12-2013, 19:35
I to je tebi najbitnije. što Leko nije Dalmoš..

a ne, ne trebaju nama Jugoslaveni da nas pobjeđuju..

Ne moras se odmah napenalit, ja sam samo napomenuo. Zanimljivo je kako ti smeta moj ispravak netocnog navoda, ali ti ne smeta citavi jedan upis gdje North (ajde, s izlikom) "krivi" Dalmose.

EDIT: Oprosti, preletio sam tvoj upis.

TheBronxBomber
13-12-2013, 19:42
Baš me zanima odgovor?
a i ne znam o čemu pričate...o Hdz-ovcima kao članovima stranke ili o hdz-ovskom biračkom tijelu
ako je o ovom drugom...poprilično sranje od komentara

Ne o birackom tijelu. A vidim da si i ti danas dobre volje. Aj, ljudi moji, znam da je Petak 13, ali smirimo malo zivceke.

Inkvizitor
13-12-2013, 19:45
Ne moras se odmah napenalit, ja sam samo napomenuo. Zanimljivo je kako ti smeta moj ispravak netocnog navoda, ali ti ne smeta citavi jedan upis gdje North (ajde, s izlikom) "krivi" Dalmose.

Nije to prvi put da se regionalizam istura čak i sa strane hrvatske opcije, pa onda i mikropatriotizam. Uostalom nije li Leko iz kraja kojeg vi zovete povijesno Imotom..

Boban može al Leko ne može..

Uostalom ja sam o Leki i Lekama otvorio temu..

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=5179

jedna replika..replicirao sam sam sebi..kome pričati, s kim raditi, sa lijenčinama koji će kukati sutra kako su svi mediji antihrvatski..

pišeš ovdje poskočice od pola rečenice, gdje je nestala tvoja rječitost..ko da si došao među neprijatelje..

galija
13-12-2013, 19:46
Ne o birackom tijelu. A vidim da si i ti danas dobre volje. Aj, ljudi moji, znam da je Petak 13, ali smirimo malo zivceke.

tko još vjeruje u gluposti o petku trinaestom...pa zaboga vjernici smo:)
ja sam dobre volje uvjek a sad molim lipo odgovor

TheBronxBomber
13-12-2013, 19:47
Nije to prvi put da se regionalizam istura čak i sa strane hrvatske opcije, pa onda i mikropatriotizam. Uostalom nije li Leko iz kraja kojeg vi zovete povijesno Imotom..

Boban može al Leko ne može..

Usotalom ja sam o Leki i Lekama otvorio temu..

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=5179

jedna replika..replicirao sam sam sebi..kome pričati, s kim raditi, sa lijenčinama koji će kukati sutra kako su svi mediji antihrvatski..

pišeš ovdje poskočice od pola rečenice, gdje je nestala tvoja rječitost..ko da si došao među neprijatelje..

Dojadilo mi bacati bisere pred svinje. A povijesna Imota nije Imota, zar ne? Vec Hercegovina do Splita i sire.

Sto se tice dolaska medju neprijatelje, nije iskljuceno da jesam.

TheBronxBomber
13-12-2013, 19:48
tko još vjeruje u gluposti o petku trinaestom...pa zaboga vjernici smo:)
ja sam dobre volje uvjek a sad molim lipo odgovor

Pa tko govori da netko vjeruje u to? To je zajebancija.

Inkvizitor
13-12-2013, 19:49
Dojadilo mi bacati bisere pred svinje. A povijesna Imota nije Imota, zar ne? Vec Hercegovina do Splita i sire.

Sto se tice dolaska medju neprijatelje, nije iskljuceno da jesam.

Dobro, primljeno na znanje.

Komari
13-12-2013, 20:13
Jesmo li mi definirali što znači HDZovac?!
:D

Ja bi dala ruku u vatru stavit da je najmanje polovica ovih koji pišu na ovoj temi u Sanaderu vidilo božanstvo spasitelja koji će "donit svitlo nakon Tuđmanovog mraka"

A dam se kladit i da najmanje polovica blage veze nema ni o 10 posto povijesti HDZa.

.

skater
13-12-2013, 21:03

Pogodite zasto.

Od SDP-ovca se može očekivati veleizdaja sa koje god strane okreneš ali od HDZ-ovca se to ne može i nebi trebalo očekivati.

Zato.

pdv
13-12-2013, 22:25

Ja bi dala ruku u vatru stavit da je najmanje polovica ovih koji pišu na ovoj temi u Sanaderu vidilo božanstvo spasitelja koji će "donit svitlo nakon Tuđmanovog mraka"

A dam se kladit i da najmanje polovica blage veze nema ni o 10 posto povijesti HDZa.

.

Sanader se birao zbog Račanovog mraka, ne virujen da je većina ljudi glasovala protiv Tuđmana. Druga je stvar što je on po kvaliteti 0 i što je dobar dio ljudi nasjeo na priču o njemu kao novom spasitelju.

NorthStand
13-12-2013, 23:37

.

čovjek koji drži desnicu na srcu, a ljevicu duboko u državnom proračunu, uz nezabilazne stihove "bože čuvaj hrvatsku". :rofl

pdv
13-12-2013, 23:42
Zapravo je jako teško definirati pravog HDZ-ovca zato što postoji tako puno različitih razloga koji ljude drže vezanima za ovu stranku. Za pravog SDP-ovca je lakše iznijeti neke karakteristike koje većinu njihovih birača krase dok je kod HDZ-ove publike dosta drugačija situacija. SDp-ovci u većini imaju ista razmišljanja i karakteristike dok je kod HDZ-ovog glasačkog tijela to dosta drugačije. Najviše je onih koji biraju manje zlo, a onda je teško i odrediti karakteristike takvih glasača.

NorthStand
14-12-2013, 00:01
hdzovaca ima i lijevih i desnih i liberalnih, dok sdpovaca ima samo komunistički partijaški i srbofilno nastrojeni, ova ćirilizacija hrvatske samo je odraz njihovog srbovanja koje je rezultat urođene odnarođenosti i nedostatka nacionalno identiteta koje krasi skoro svakog SDPovca pogotovo onog, što kotira visoko u stranci. jer u SDPu se ne može postat ugledan član stranke, ako nisi dovoljno jasan u mržnji prema svome narodu i svojoj državi, tko se iskaže dovoljno glasno i nedvosmileno u tom smislu kipanja džubreta na RH i hrvatski narod, automatski mu je zajamčeno udarnije mjesto u stranci. ne možeš kod njih biti udarnik, ako nejasno sereš po svome, moraš to jasno obznanit da te "ceo svet razume". zato su Srbi lojalni glasači SDP-a, jer znaju da pod paskom SDP-a, SRBI DOLAZE PONOVO, ne samo u hrvatsku već na tenkovima i balvanima, a to je onda garant mirne budućnosti na ovim prostorima, koju SDP promovira s "lijepim kapama partizankama, koje šalju poruku mira i ljubavi". brat uz brata, srbin uz hrvata. :rofl

ili ti ga, SDP uz Tomislava Nikolića, "vukovar je oduvijek srpski grad, bio i bit će"! tako to ide, kod naših komšija, blago njima dok u hrvatskoj postoji SDP. pa mogu reći i HDZ, i on im je dao štošta toga što danas uživaju a što nigdje na planeti zemlji ne bi dobili, ni u francuskoj ni u njemačkoj ni u britaniji kojoj se žale za loš tretman hrvatske prema srbima. neka odu kod njih, pa neka ih pitaju da se ugledaju na hrvatsku pa da im dadnu ovakva "ugrožena prava" kakva uživaju u RH, pa će vidjet koliko će dotični biti spremni "ugrozit" svoj državni proračun da bi namirili srbe i srbadiju. nisu svi ovako darežljivi, ko naši omiljeni SDPovci, ti dokazani mirotvorci i humanisti.

teenager
14-12-2013, 00:52
North, imaš prevelike predrasude prema SDP-u, ne mrze svi tamo Hrvatsku, ima i onih koji su u stranci samo iz osobnih interesa, pa im je za Hrvatsku svejedno. Zapravo takva je većina. Samo ona glasna manjina SDP-OVACA :kava , često dijelom i nacionalna manjina patološki mrzi sve što ima veze sa Hrvatskom. A i oni se moraju uklopiti u neke okvire, ipak je SDP jedna velika stranka, za ekstremiste uvijek postoji SRP i SPH... Ipak imam osjećaj da (srećom) nisi upoznao dovoljno mladih SDP-ovaca, većinom ih od mladih HDZ-ovaca dijeli to što su iz miješanog braka ili neki drugi detalji... Slabo prolaze ekstremi, bar je tako moje mišljenje.

PS pohvale na znanju zemljopisa, dugo sam se trudio da te naučimo kako i zašto je Leko iz Gruda Dalmatinac :mardar

NorthStand
14-12-2013, 05:39
gle ja sudim po njihovim potezima kad god dođu na vlast, a ne o tome jel tamo ima ili nema poštenih ljudi, ima i u HDZu poštenih ljudi samo to im malo vrijedi kada im kolo vode debili. s time da je kod SDP-a itekako prisutan anacionalni šljam, koji ni ne skriva da mrzi vlastiti narod i državu.

šta bi ja njih upoznavao, pa dovoljno je da vidim kakvu politiku vode, meni je to sud o njima. SDP je puno radikalniji od HDZ-a, jer SDP ipak ide u nekim stvarima ekstremno lijevo, ne mislim na ekonomiju već na ideologiju, dok HDZ ne ide ekstremno desno ni po pitanju ekonomije ni po pitanju ideologije, dakle SDP je ipak svojevrsni pandan nekadašnje komunističke partije, samo što si je promjenio ime i misli da je dovoljno promjenit ime a ne i sadržaj, to kod mene ne prolazi. sumnjam da će se oni ikada promjenit, jer je to jednostavno takva sorta ljudi koja ništa ne osjeća prema vlastitoj državi, ja njih u neku ruku razumjem teško je živjet negdje a ne bit svijestan pripadnosti. to je teška trauma za one koji se tako ponašaju, zato se dokazuju na svim ostalim poljima, i zaštiti nacionalnih manjina.

da slabo prolaze ekstremi, ne bi im ekipa bili Ostojić Jovanović Milanović Josipović, po čemu su to oni manji ekstremi od onih 1940ih? po tome što živimo u demokraciji, i ne mogu naređivat likvidacije ljudi, eto po čemu. ali bez brige, da im se ukaže prilika ponovo ne bi oni okljevali, dovoljno je vidjet kako šute kompleksaši na napade na hrvate, i kako zatvaraju sve svoje neistomišljenike koji ih se javno usude prozivat. to je meni sud o njima, i ne treba mi nikakva pomoć s strane da donesem zaključak u svezi njih i njihove politike.

što se tiče Leke nisam znao da je iz gruda, cijelo vrijeme sam mislio da je iz dalmacije, u svakom slučaju vi dalmatinci niste baš najtalentiraniji za politiku sory. drž te se nogometa, navijanja i vojske to vam ide. politiku ostavite za zagorce. :D

lijepo sam reko da se nema šta tko ljutit, nismo svi za sve talentirani, ja samo primjećujem da dalmatinci na visokim funkcijama naprave veliko sranje kada dođu na vlasat. i po tome sudim, nebitno sada u kojoj je tko stranci, pa lijepo sam reko da je Sanader burazer od Milanovića po pitanju kretenluka. na kraju krajeva, njega smatram više odgovornim za stanje u državi danas nego bilo kojeg SDPovca, jer da je normalno upravljo državom pelješki most bi bio odavno napravljen, i HDZ još uvijek ne bi izgubio vlast, pa ovi dotični ne bi ni bili u prilici radit sve ovo što rade posljednjih dana. čak nema to tolike veze jel netko dalmatinac, koliko je činjenica da se najveći kukolj u tu politiku zagura iz svakog kraja. ima daleko poštenijih ljudi u dalmaciji, od ovih što gledamo u raznim strankama, i sposobnijih i šta sve ne pa ih nema nigdje. pa onda čovjek dobije dojam, da su dalmatinci ćorak kada je politika u pitanju. no kažem, to je samo moje viđenje, i ne morate se odmah ljutit ja govorim samo šta je moj dojam, a nemam ništa protiv nijedne regije koja čini hrvatsku. niti mi smetate vi ko ljudi, već govorim o jebenim političarima iz dalmacije koji su dokazano lupeži prve kategorije. eto, šta se ima tko uvrijedit na običnu konstataciju da u nekom kraju oni što se kandidiraju i glume velike političare, pojma nemaju šta rade. pogledaj ovog Vidoševića, i taj je bio u HDZ-u isto dalmoš, ne govorim da su svi u dalmaciji takvi već o političarima koji se očito ne snalaze najbolje u političkim vodama, pa svako malo završe u zatvoru zbog drugova koji po tebi nisu ekstremni, ali nešto ne hapse svoje već samo HDZovce sumnjam da je to slučajnost, a ova najava smjene Bajića od strane Milanovića je vrhunska, kako samo đubre na taj način zapravo vrši pritisak na dotičnog, da prije kraja mandata još barem 3-5 hdzovaca pohapsi, bez brige SDP dok je na vlasti može mirno spavat, jer drugu Bajiću neće pasti na pamet da podigne optužnicu protiv nekog kukurikavca, na kraju krajeva politička korupcija vezana je samo za HDZ, nikako za SDP-HNS-IDS itd. divni naši kukurikavci, ma ti mrava ne bi zgazili niti kune maznuli.

NorthStand
06-01-2014, 02:56

EDIT: Oprosti, preletio sam tvoj upis.

svaku stvar izrečenu krivo protumačite, i onda mene nešto krivite, pa nisam ja kriv što vi logički ne znate razmišljat. odite učit logiku, pa ćete možda i shvatit barem dio mojih upisa i na što se točno odnose. znam da sam opširan, i dosadan ko proljev ali jbg ovaj narod i zaslužuje lekcije iz povijesti pošto ništa nije naučio iz prošlosti. znam da 90 posto vas ne čita moje postove, ali meni nije bed napisat ih svejedno jednako opširne jer se trudim argumentima dokazat ono o čemu pričam, a to ne mogu objasnit u pet rečenica. tako sam lijepo obrazložio da nemam ništa protiv dalmatinaca, već protiv politike koju redovno baš dalmatinci vode u državi. ne kažem da su oni krivi što ih narod bira, ali samo sam primjetio činjenicu da su dalmoši najodgovorniji za sranja od 2000 na ovamo. ne znam kako se to potrefilo, ali potrefilo se i to je činjenica, jesam ja lago nešto jel Josipović dalmoš je, je Smradaner dalmoš je, je Vidošević dalmoš je, jel Milanović dalmoš je, ja samo primjećujem da su to neviđeni lupeži koji su puno štete napravili našem narodu i državi, ne kažem da je u genima dalmoša da rade sranja u političkom smislu ali očito se u politici ne snalaze najbolje, jer nas redovno boli glava od tih dalmoša koje narod izabere na čelo države, i ja sam samo to konstatiro a osobno ne djelim hrvatsku na regiji niti imam išta protiv dalmatinaca, meni je stari ličan ali nikad nisam istico to regionalno iznad hrvatskog jer me lika ko regija zanima samo u sklopu hrvatske, ono što neki istrani rade pa se izjašnjavaju po nacionalnosti ko istrani to je predegutantno za gledat, strogo sam protiv regionalizma i da se ljudi počnu izjašnjavat isključivo HRVATIMA JER TO MI I JESMO, a lika dalmacija istra slavonija to su samo regije i ništa više od toga. ne mogu regije biti iznad države i nacije, a nekima je to upravo tako. stoga ne vidim problem da sam detektirao da nam jedan dio nesposobnih političara dolazi iz regije dalmacije, nisam provocirao nikoga niti mi je namjera vrijeđat dalmatince pošto imam puno prijatelja dalmatinaca čak i hajdukovaca i brat mi je hajdukovac itd nemam se šta kome pravdat, znam da nijednog hrvata ne mrzim ali mrzim političare i to otvoreno i iznosim u svakoj prilici. tu bagru treba počet mlatit, nema druge neovisno jesu dalmatinci ličani ili slavonci u pitanju, nema tu pomaka dok se kajiš ne izvuče. :cerek

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/s403x403/1535042_763495870332092_1547714886_n.jpg

:rofl karani daj se osmijehni više, i odi na operaciju očiju ko Jovo da ti nisu tako mutne, kakav ćeš ti biti premijer eto još jedan dalmoš mora da je ovaj dobitna kombinacija! :cheer

TheBronxBomber
06-01-2014, 03:12
Ja samo primjećujem da je Josip Perković Ličanin. Da je i Stipe Mesić podrijetlom Ličanin.

I da si ti s logikom na "ti" kao otprilike Srbi.

Ja sam samo ispravio tvoj netočan navod u Leku. Ništa manje, ništa više.

Sad mi prepričaj kakav je Stanković bio. Je li te oduševio. Ili je na godišnjem.

Ja ću to pročitati kad ponovno svratim. :mardar

NorthStand
06-01-2014, 22:31
Josip Perković nije ličanin, već iz slavonije kao i Mesić, eto i ja sam tebe ispravio ali nemam potrebu te podjebavat zbog toga što si pogriješio kao ti mene.

Stanković je i dalje najbolji novinar na HRTu, iako je kreten, imaš još šta za dobacit?

TheBronxBomber
06-01-2014, 23:57
Perkovićeva obitelj se nastanila u Slavoniji nakon rata. Po samopriznanju. A rođen je u Ličkom novom selu pokraj Našica. Imaš ikakvu ideju zašto se mjesto zove baš tako? :zvrko

Također, podrijetlo Mesićevih jest Lika. Prestani se blamirati.

I drž' se Stankovića - udbaša.

NorthStand
07-01-2014, 00:57
Mesić je cigan a ne ličan, Perković je vjeorjatno dalmatinac to je dalmatinsko prezime(marko perković thomspon npr), možda je i moguće da je ličan ali ja osobno ne znam ni jednog ličana perkovića. ako ima ovdje koji, neka se slobodno javi. :D

hvataš se za slamku, jer znaš da si se pogubio, obadvojica su rođeni u slavoniji a kojeg su podrijetla me ne zanima. bilo je i u lici partizana i udbaša, ali uglavno su to bili Srbi ili odnaređeni šljam kojeg i nije bilo previše. 6 lička je bila gotovo cijela srpska, ono malo hrvata u toj titinoj kaljuži, su četnici sredili ko u boričevcu. i neka su, budale ne treba žalit. :lupa

Stanković je krkan, ali krkani najbolje prolaze na HRTu šta je tu čudno? ali kada pogledaš malo bez strasti na njega, shvatit ćeš da je najbolji seronja kojeg imamo gledat na hrtu od novinara u emisijama. sudbina je tako htjela, nisam ja kriv što je Radman na HRTu i što drži Stankovića umjesto Raspudića u nedjeljom u dva. :smoke

TheBronxBomber
07-01-2014, 03:01
http://www.vecernji.hr/hrvatska/bozanic-me-proziva-ja-sam-spasio-kalez-i-dnevnike-alojzija-stepinca-8-dio-912851

Evo ti, pa citaj. Necu ti izvaditi relevantni isjecak koji se odnosni na Perkovicevo podrijetlo; morati ces procitati cijeli taj dio opsirnog interview-a sam.

Ponasas se ko balavac. Ili nisi uravnotezen. Kako bilo da bilo - zao mi je bacenog vremena.

TheBronxBomber
07-01-2014, 03:09
Mesići su Hrvati, najvećim dijelom iz okolice Senja Brinje). Razmjerno najviše Mesića u proteklih sto godina rođeno je u Križ Kamenici kraj Senja, gdje se svaki treći stanovnik prezivao Mesić. U Hrvatskoj danas živi oko dvije tisuće Mesića u više od šesto domaćinstava (269. prezime prema brojnosti). Podjednako ih je bilo i sredinom prošlog stoljeća.

Glavni migracijski pravci Mesića u prošlom stoljeću zabilježeni su iz Brinja u Zagreb, iz Nijemaca u Vinkovce te iz Brinja u Jastrebarsko.

Mesići su prisutni u gotovo svim hrvatskim županijama, u ukupno 110 općina i 181 naselju, pretežito u urbanim sredinama (61%). Danas ih najviše živi u Zagrebu (300), Sisku (120), Brinju kraj Senja (90), Križpolju kraj Otočca (70) i u Vinkovcima (45).

http://imehrvatsko.net/namepages/view/family_name/prezime-mesic

TheBronxBomber
07-01-2014, 03:16
hvataš se za slamku, jer znaš da si se pogubio, obadvojica su rođeni u slavoniji a kojeg su podrijetla me ne zanima.

I Milanovic je rodjeni Zagrepcanin, pa ti njegovo dalmatinsko podrijetlo ne zanima, je li tako? Naravno. :D

Znam da ta tjeras tu balavu spiku o Tovarima (dynamo vs. hajduk), ali sto je previse, previse je.

NorthStand
07-01-2014, 03:55
http://www.vecernji.hr/hrvatska/bozanic-me-proziva-ja-sam-spasio-kalez-i-dnevnike-alojzija-stepinca-8-dio-912851

Evo ti, pa citaj. Necu ti izvaditi relevantni isjecak koji se odnosni na Perkovicevo podrijetlo; morati ces procitati cijeli taj dio opsirnog interview-a sam.

Ponasas se ko balavac. Ili nisi uravnotezen. Kako bilo da bilo - zao mi je bacenog vremena.

za mesića znam da ima ličana, ali mesić je rom koliko znam ima neke ciganske korijene. za perkovića sam prvi put sad ovo pročito i sazno da je ličan, ja stvarno ne znam ni jednog perkovića ličana a imam dosta rodbine dolje u lici tako da moja greška. no kažem nije bitno tko je iz koje regije, samo utvrđujem gdje ima više udbaša komunista i partizana moramo detektirat i informirat javnost na vrijeme. :D bio pop Mesić, što je prekrstio dio Srba, to su ti srpski SRBI KATOLICI. :rofl

a što bi ti bilo žao vremena, ako ga imaš treba ga potrošit na racionalan način, na najboljem forumu u regiji. možda nije masovan ko neki, ali je barem sadržajan i ima se puno toga za zanimljivog za pročitat, ljudi su ovce zato me ne čudi da ne dolaze ovdje i da ovaj forum smatraju "primitivnim" njima je sve hrvatsko "primitivno". prema tome, ako imaš neke informacije podjeli nisam znao kažem ti meni osobno prvi glas obično sam to prezime perković uvijek vezao uz dalmatince a mislim i da perkovića i ima najviše dalmatinaca. bilo kako bilo, nemam ništa protiv dalmoša niti protiv imote kako si to ti sebi umislio bombarderu s bronxa. dapače, dalmatinska zagora, i vlaji su mi ful simpa, jugovići ih mrze za popizdit a meni ful dragi baš zato jer ih jugovići mrze.

ne ponašam se ko balavac, samo tražim partizane i komunisti po državi da znam odakle najveća prijetnja dolazi, UNS još uvijek nije umrla dok god ja dišem morat će i o meni UDBA povesti računa preekstreman sam. :rofl

dinamo je sveto ime, nemoj da ga prljaš jajdukom, s bratom se stalno svađam šta je tog hajduka zavolio da mi je znati, valjda je previše slušao vilu velebita i kako kaže.. volim tvoga u gorici vuka i onoga ličkoga hajduka. :D

ko da ne zna da svi pravi Hrvati, navijaju za Dinamo. :cerek

NorthStand
07-01-2014, 03:57
I Milanovic je rodjeni Zagrepcanin, pa ti njegovo dalmatinsko podrijetlo ne zanima, je li tako? Naravno. :D

Znam da ta tjeras tu balavu spiku o Tovarima (dynamo vs. hajduk), ali sto je previse, previse je.

urbani jugoslaven, a ne čudi me da je rođen u zagrebu, di bi drugdje bio rođen kad je Tito djelio stanove svojima i mirovine, pobrinuo se maršal za svoje dobro. :D

semaG16
07-01-2014, 11:13
za mesića znam da ima ličana, ali mesić je rom koliko znam ima neke ciganske korijene. za perkovića sam prvi put sad ovo pročito i sazno da je ličan, ja stvarno ne znam ni jednog perkovića ličana a imam dosta rodbine dolje u lici tako da moja greška. no kažem nije bitno tko je iz koje regije, samo utvrđujem gdje ima više udbaša komunista i partizana moramo detektirat i informirat javnost na vrijeme. :D bio pop Mesić, što je prekrstio dio Srba, to su ti srpski SRBI KATOLICI. :rofl

a što bi ti bilo žao vremena, ako ga imaš treba ga potrošit na racionalan način, na najboljem forumu u regiji. možda nije masovan ko neki, ali je barem sadržajan i ima se puno toga za zanimljivog za pročitat, ljudi su ovce zato me ne čudi da ne dolaze ovdje i da ovaj forum smatraju "primitivnim" njima je sve hrvatsko "primitivno". prema tome, ako imaš neke informacije podjeli nisam znao kažem ti meni osobno prvi glas obično sam to prezime perković uvijek vezao uz dalmatince a mislim i da perkovića i ima najviše dalmatinaca. bilo kako bilo, nemam ništa protiv dalmoša niti protiv imote kako si to ti sebi umislio bombarderu s bronxa. dapače, dalmatinska zagora, i vlaji su mi ful simpa, jugovići ih mrze za popizdit a meni ful dragi baš zato jer ih jugovići mrze.

ne ponašam se ko balavac, samo tražim partizane i komunisti po državi da znam odakle najveća prijetnja dolazi, UNS još uvijek nije umrla dok god ja dišem morat će i o meni UDBA povesti računa preekstreman sam. :rofl

dinamo je sveto ime, nemoj da ga prljaš jajdukom, s bratom se stalno svađam šta je tog hajduka zavolio da mi je znati, valjda je previše slušao vilu velebita i kako kaže.. volim tvoga u gorici vuka i onoga ličkoga hajduka. :D

Da te pokojni predsjednik cuje...:(:(

Bismarck
07-01-2014, 15:00

Je, eto u mom Imotskom svi redom naviju za Dinamo :facepalm

Kad igra protiv Partizana :smijeh

NorthStand
17-01-2014, 19:06
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/raskrinkan-milijan-brkic-osumnjicenike-za-ratni-zlocin-zvao-i-upozoravao-da-ih-trazi-policija---319692.html

evo jednog pravog, mislim da će ovaj jest udbaše i partizane za doručak, samo ga fino stavit na mjesto ministra policije i da vidiš hapšenja. nema do Vase, i drago mi je da su ga "raskrinkali", izgleda da ima nade za HDZ dok ovakvi ko Vaso budu tvrdokorno vodili tvrodlinijašku politiku, a ovo objavljuju samo zato jer je smradove medijske koje kontrolira UDBA strah što bi VASO mogo napraviti postane li ministar policije, a ja mislim da se opravdano boje jer kad VASO dođe bit će čišćenja, a to je trebalo davno napravit pa sada ova govna ne bi radila ovo što rade po državi. živio VASO, da je više VASI u HDZu mislim da ne bi ličio na ovo na što liči danas.

ljuta trava
17-01-2014, 23:38
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/raskrinkan-milijan-brkic-osumnjicenike-za-ratni-zlocin-zvao-i-upozoravao-da-ih-trazi-policija---319692.html

evo jednog pravog, mislim da će ovaj jest udbaše i partizane za doručak, samo ga fino stavit na mjesto ministra policije i da vidiš hapšenja. nema do Vase, i drago mi je da su ga "raskrinkali", izgleda da ima nade za HDZ dok ovakvi ko Vaso budu tvrdokorno vodili tvrodlinijašku politiku, a ovo objavljuju samo zato jer je smradove medijske koje kontrolira UDBA strah što bi VASO mogo napraviti postane li ministar policije, a ja mislim da se opravdano boje jer kad VASO dođe bit će čišćenja, a to je trebalo davno napravit pa sada ova govna ne bi radila ovo što rade po državi. živio VASO, da je više VASI u HDZu mislim da ne bi ličio na ovo na što liči danas.

Ima ih još , a Brkić je pravi čovjek i istinski domoljub .Da će biti čišćenja , pa bili bi totalni idioti kad bi ove smradove ostavili da rovare i dalje .

TheBronxBomber
24-01-2014, 18:27
Davor Stier nije pravi HDZ-ovac.

Inkvizitor
27-02-2014, 14:09
EPh glasila u ofenzivi protiv Karamarka. najzanimljivije kako prenose nezadovoljstvo visokih ali neimenovanih izvora iz HDZ-ea koiji su zgroženi Karamarkovom retorikom, i općenito skretanjem HDZ-ea prema desnici jer da tamo nema prostora i da tamo HDZ nema što tražiti.

I to samo zato jer je Karamarko dao nekoliko jasnih izjava o današnjim štetočinama na vlasti..pa su mu zamjerali da je mutav i mlak a eto kad je progovorio..sad je još gore.

Mora da im gadno smeta kad su se krenuli bavit starim štosevim..neimenoviani al visoki izvori iz HDZ-ea su nam potvrdili..???

ljuta trava
27-02-2014, 16:45
EPh glasila u ofenzivi protiv Karamarka. najzanimljivije kako prenose nezadovoljstvo visokih ali neimenovanih izvora iz HDZ-ea koiji su zgroženi Karamarkovom retorikom, i općenito skretanjem HDZ-ea prema desnici jer da tamo nema prostora i da tamo HDZ nema što tražiti.

I to samo zato jer je Karamarko dao nekoliko jasnih izjava o današnjim štetočinama na vlasti..pa su mu zamjerali da je mutav i mlak a eto kad je progovorio..sad je još gore.

Mora da im gadno smeta kad su se krenuli bavit starim štosevim..neimenoviani al visoki izvori iz HDZ-ea su nam potvrdili..???

Sve iz pera Rozite Vuković je obični spin , a njena verzija na dnevno.hr je Iva Međugorac .....Na čemu su te osobe učile novinarstvo , nije teško pretpostaviti .
Ali dobro je , ljudi su shvatili od kud vjetar puše , ovi stalni napadi na HDZ samo pokazuju stanje u kokošinjcu kao pred dolazak lisice .

Inkvizitor
27-02-2014, 16:53
Sve iz pera Rozite Vuković je obični spin , a njena verzija na dnevno.hr je Iva Međugorac .....Na čemu su te osobe učile novinarstvo , nije teško pretpostaviti .
Ali dobro je , ljudi su shvatili od kud vjetar puše , ovi stalni napadi na HDZ samo pokazuju stanje u kokošinjcu kao pred dolazak lisice .

Nama straha jer su sami HDZ-ovci zgroženi Karamarkovom taktikom i vele da ovako neće doći na vlast i ne čudi ih da se, jer očito vjeruju anketama nisu maknuli sa 20%

Sjeverna Koreja je demokracija..čovjek nekad i skuži ponešto.

ljuta trava
27-02-2014, 16:57
Nama straha jer su sami HDZ-ovci zgroženi Karamarkovom taktikom i vele da ovako neće doći na vlast i ne čudi ih da se, jer očito vjeruju anketama nisu maknuli sa 20%

Sjeverna Koreja je demokracija..čovjek nekad i skuži ponešto.

Ja se samo dobro nasmijem tim nebulozama iz tvornice laži .
Tako sam na stranici Saveza , kad su se počeli hvaliti sa brojem lajkova , postavio sasvim jednostavan komentar/pitanje :-I YUtarnji list ima ogroman broj lajkova , ali prodaja pada .Zašto ????----Odgovor još nisam dobio .

HDZ je danas jači , čak puno jači nego 2003.godine .Bit će zanimljivo pratiti izbora , nadam se prijevremene , jer ova vlast jednostavno nije normalna .

Inkvizitor
27-02-2014, 17:34
Fascinatna je ta briga za HDZ i njegovo skretanje udesno, briga podijeljena za visokim ali neimenovanim izvorima iz HDZ.

Gdje je Goebels, škilji li na jedno oko dok gleda oživotvorenje svih svojih snova ideja u "hrvatskim" medijima.

RockyMarciano
27-02-2014, 17:58
Što se na kraju dogodilo sa Davorom Stierom? On je meni bio drag i učinio mi se kao kvalitetan tip za neki novi HDZ.

TheBronxBomber
27-02-2014, 18:10
Na stranu EPH i udbaska glasila, ali takvih neimenovanih ima u HDZ-u na bacanje! Ne, necemo se lagati!

Inkvizitor
27-02-2014, 19:49
Ovo je prvi put da je Karamarko rekao odlučno neke stvari i odmah su ga napali iz svih oružja.

Iako je i sada bio malo kompromiser jer je rekao da Vesna Pusić nije eksplicite izjavila da su Tuđman i Milošević podjednako krivi za rat.

Naravno da je rekla čim je rekla da su srpska i hrvatska vodstva iz onog vremena krivci za rat.

I greška je što HDz nije tražio očitovanje predsjednika vlade stoji li on iza te izjave i što niej tražio smjenu Vesne Pusić..ne bi je dobio, ali morao je tražit.

ljuta trava
27-02-2014, 21:58
Na stranu EPH i udbaska glasila, ali takvih neimenovanih ima u HDZ-u na bacanje! Ne, necemo se lagati!

Neimenovani o kojima piše Rozita Vuković ili Robert Bajruši NE POSTOJE , sve je čisti SPIN .Isto tako na dnevno.hr svi tekstovi sa potpisom Ive Međugorac .

A da se u HDZ uvuklo svakog kukolja , to je istina .

ljuta trava
27-02-2014, 22:00
Što se na kraju dogodilo sa Davorom Stierom? On je meni bio drag i učinio mi se kao kvalitetan tip za neki novi HDZ.

Ništa , iz prve ruke znam da radi punom parom i ne vidim razloga zašto ljudi nasjedaju spinovima .
Čovjek radi svoj posao odlično i priprema se za nove izbora za EU parlament .

suntzu 72
27-02-2014, 22:09
Ništa , iz prve ruke znam da radi punom parom i ne vidim razloga zašto ljudi nasjedaju spinovima .
Čovjek radi svoj posao odlično i priprema se za nove izbora za EU parlament .
tko nema informacije iz prve ruke, popratite stiera na njegovom webu - www.stier.hr (http://www.stier.hr/), od kud možete na fejs ili tviter.

meni stranice izgledaju vrlo ozbiljno. amerikanski. da, možda i preozbiljno i preamerikanski. za neke tamo euroizbore. ;) :D

Inkvizitor
27-02-2014, 22:24
Krenit će se žestoko na HDZ što izbori budu bliži a glavno nastojanje će bit da je HDZ otišao predesno i da to većine neimenovanih HDZ-ovaca ne podržava. Time će se pokušati stvoritui konfuzija da se glasače HDZ-ea želi uvjeriti da većina u HDZ-eu ne prihvaća njihov svjetonazor te da je glupo da glasaju za njih. I obrnuto. da se HDZ treba odmaknuti od tih "ekstremnih" glasača. Spinova, poluistina i otvorenih laži bit će na tone.

ljuta trava
27-02-2014, 23:07
Krenit će se žestoko na HDZ što izbori budu bliži a glavno nastojanje će bit da je HDZ otišao predesno i da to većine neimenovanih HDZ-ovaca ne podržava. Time će se pokušati stvoritui konfuzija da se glasače HDZ-ea želi uvjeriti da većina u HDZ-eu ne prihvaća njihov svjetonazor te da je glupo da glasaju za njih. I obrnuto. da se HDZ treba odmaknuti od tih "ekstremnih" glasača. Spinova, poluistina i otvorenih laži bit će na tone.

Na žalost uvijek će se pronaći onih koji će povjerovati tvornicama laži .

splicho343
27-02-2014, 23:27
da je HDZ otišao predesno

HDZ predesno... nisam siguran...
Ne znam ni u kojem smjeru ta stranka ide uopće...možda u 3 PM, a ni livo ni desno.
Izgubili su ugled, izgubili su povjerenje, a obraza nikad nisu ni imali, ta stranka ima jednako budućnosti koliko i naša država u trenutačnom stanju. Čista nula. Ništa.

Mene više zabrinjava činjenica da mi nemamo ni jednu veliku, zdravu i ozbiljnu stranku nego ti kategorizirani lupeži kalibra HDZ-a i SDP-a.

Inkvizitor
27-02-2014, 23:39
ne pratiš dobro..EPh mediji govore da je HDZ otišao predesno i da to smeta mnogim hDZ-ovcima.

ovo ostalo, sve su stranke na svijetu lop0ovske, ili netko misli da ti svi političari idu u politiku radi altruizma.

Imaš dva izbora, protuhrvatsku koaliciju koja više vodi računa o interesima Srbije nego Hrvatske ili HDZ..pa biraj.

te mantre o nepostojanju zdrave i ozbiljne stranke će uvijek ostati na razini mantre a dotada će orjunaši provoditi svoj program bez cjepidlačenja

ljuta trava
27-02-2014, 23:40
HDZ predesno... nisam siguran...
Ne znam ni u kojem smjeru ta stranka ide uopće...možda u 3 PM, a ni livo ni desno.
Izgubili su ugled, izgubili su povjerenje, a obraza nikad nisu ni imali, ta stranka ima jednako budućnosti koliko i naša država u trenutačnom stanju. Čista nula. Ništa.

Mene više zabrinjava činjenica da mi nemamo ni jednu veliku, zdravu i ozbiljnu stranku nego ti kategorizirani lupeži kalibra HDZ-a i SDP-a.

Ok , tvoje mišljenje poštujem ali se ne slažem sa njim .Što je alternativa ? Što predlažete ?

Inkvizitor
27-02-2014, 23:42
Čekat će Godota..

ljuta trava
27-02-2014, 23:43
Jedino što meni stvarno ide na živce kod HDZ-a je nepostojanje neke strategije , ili barem javno , kako ovu bagru maknuti .

Upravo su izišli podaci o vanjskom dugu od 204 milijarde kuna , što je dva puta veći dug nego Yugoslavije na dan raspada .S time da je naslijeđeni dug od YUgoslavije 31 milijardu kuna .

--To je problem koji se mora početi rješavati , bilo lijevi ili desni , u centu ili bilo gdje drugo .

TheBronxBomber
28-02-2014, 16:32
Evo jednog isjecka iz tvornice lazi:

Zaokret udesno

Usto, vrlo je izvjesno da će Kolinda Grabar-Kitarović odbiti i Karamarkovu ponudu da postane predsjednička kandidatkinja HDZ-a i suparnica Ivi Josipoviću. To dovodi HDZ u veliku nepriliku jer glavna oporbena stranka onda nema iole ozbiljnijeg kandidata. Prilično je izvjesno da barem dio razloga zašto je odbila Karamarka leži u snažnom HDZ-ovu skretanju udesno, što je nekompatibilno s vrijednosnim sustavom za koji se Kolinda Grabar-Kitarović zauzimala u dosadašnjoj političko-diplomatskoj karijeri [OVO JE TOCNO]. Ona je umjerena političarka, a HDZ se pretvara u radikalnu desničarsku stranku [OVO JE NETOCNO], u kojoj političari njezina profila teško mogu pronaći mjesto.

K.G.K je karijerna namjesnica, i nista vise. Dobro sluzi lijevo-liberalnoj struji u Hrvatskoj za blacenje i miskarakterizaciju HDZ-a u javnosti.

Ona je, je li, umjerena... a HDZ je, je li, skrenuo u desno BOO! :D

Prozirno da prozirnije ne moze biti.

Rodica
28-02-2014, 20:58
http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=31474%3Aotkrivamo-to-se-skriva-iza-medijskih-napada-na-elnika-najjae-oporbene-stranke-hdz-poeljan-ali-jedino-u-koaliciji-s-pupovcem-i-stanimiroviem&catid=1%3Apolitika&Itemid=9

još fali da savez za hrvatsku u svoje redove pozove i osvjedočenog anti-antifašista mesića.... :)

Rodica
28-02-2014, 20:59
Evo jednog isjecka iz tvornice lazi:

K.G.K je karijerna namjesnica, i nista vise. Dobro sluzi lijevo-liberalnoj struji u Hrvatskoj za blacenje i miskarakterizaciju HDZ-a u javnosti.

Ona je, je li, umjerena... a HDZ je, je li, skrenuo u desno BOO! :D

Prozirno da prozirnije ne moze biti.

jel to sa dnevnog.rs ili hr, kako god? :) nešto slično sam čitala na tom "desnom" portalu...

Inkvizitor
28-02-2014, 21:06
Ta gospođa bi se trebala oglasiti a ne da je koriste za razbijanje HDZ-ea. Ako se smatra dijelom te stranke i ako nije dužna Mesiću.

A Karamarko dobro radi i dobro govori. Čiji god bio da bio. Dobri živci, jasan izgovor, osim što se spetljao oko silnih investicija.

TheBronxBomber
28-02-2014, 21:10
jel to sa dnevnog.rs ili hr, kako god? :) nešto slično sam čitala na tom "desnom" portalu...

Iz Jutarnjeg. Potpisao Robert Bajrusi. :rolleyez

TheBronxBomber
28-02-2014, 21:11
Evo, cetnicki sin Josipovic najavio investigiranje Karamarka i njegovog kadroviranja u SOA-i.

Ligic saziva VNS.

Inkvizitor
28-02-2014, 21:15
BDP pao 1,2 % mora se narodu s nečim zamazat oči.

Humphrey
28-02-2014, 21:35
Tek stvaranje nove slobodne,nezavisne Hrvatske može nešto promijeniti za hrvatski narod,a promijene vlasti u ovoj državi su potpuno nebitne.

Inkvizitor
28-02-2014, 21:37
Jebote Humhrey ti si postao ko neki guru sa prekrštenim nogama..ponavljaš se čovječe, to si dosad reko sto puta..

Humphrey
28-02-2014, 21:45
Jebote Humhrey ti si postao ko neki guru sa prekrštenim nogama..ponavljaš se čovječe, to si dosad reko sto puta..

Istinu se treba ponavljati. Jednostavno nema više smisla praviti se da je moguće nešto u ovoj državi promijeniti.

S obzirom na to,pokušat ću izbjegavati ove teme na politici jer ne želim kvariti raspravu.

Inkvizitor
28-02-2014, 21:54
Istinu se treba ponavljati. Jednostavno nema više smisla praviti se da je moguće nešto u ovoj državi promijeniti.

S obzirom na to,pokušat ću izbjegavati ove teme na politici jer ne želim kvariti raspravu.

pa i nemoj jebote..idete mi na kurac, dođete tu ko neki iber mudraci s jednom rečenicom..ko da smo mi eto svi glupi pa ne znamo kako bi savršeno bilo..al nemamo posla sa savršenim ljudima niti savršenim narodom nego sa Hrvatima i nismo u poziciji da se nadamo najidealnijem nego najmanje lošem..takvi smo kakvi smo..

a kakvi smo vidi se i po ovom portalu..nitko kurcem ne bi mrdno..pa što bi onda oni na koje kritiziramo bili drugačiji..

sagitarius
28-02-2014, 21:58
pa i nemoj jebote..idete mi na kurac, dođete tu ko neki iber mudraci s jednom rečenicom..ko da smo mi eto svi glupi pa ne znamo kako bi savršeno bilo..al nemamo posla sa savršenim ljudima niti savršenim narodom nego sa Hrvatima i nismo u poziciji da se nadamo najidealnijem nego najmanje lošem..takvi smo kakvi smo..

a kakvi smo vidi se i po ovom portalu..nitko kurcem ne bi mrdno..pa što bi onda oni na koje kritiziramo bili drugačiji..

Nikad ne reci nikad, tko zna kakvih nas ima...:D

Inače sa velikim zanimanjem pratim diskusiju i eto tako u nekom intermecu dok osluškujem događaje u BiH, bukvalno sjedoh da se odmorim i pročitam nešto interesantno i bup, naletim na ovu temu...
Fakat da se čovjek zamisli i pokuša dokučiti sve te zavrzlame, smještanja i igre koje se vode oko prvog čovjeka HDZ-a Hr.

NorthStand
28-02-2014, 22:14

nitko nije kriv hrvatima, što vole više lepu brenu nego hrhb forum. :D

ma iskreno, samo mi takvi panjevi ovdje fale, da su takvi koji skakuću na lepu brenu ovdje ne bi mene bilo. Hrvati su mazohisti kakvih nema nigdje, mi sami o sebi seremo da smo fašisti, da smo genocidni da smo ovakvi da smo onakvi, u biti ne treba takve oslovljavat hrvatima jer svi znamo da su oni politički i nacionalno Jugoslaveni, i da sve njihove frustracije na spram fašizma i nacizma, proizlaze iz te komunističke klasne borbe, i činjenice da im je maršal davno odapeo pa se nemaju više kome klanjat i divit, a i države za koju su tako krvave borbe vodili više nema, treba njih razumjet, ali hvala bogu da takvi ne zalaze previše u kako sami kažu fašistoidna legla, jer sve što je nacionalno njima je fašističko i nacističko, to treba uvijek imati na pamet, ako kažeš da si Hrvat vrlo si blizu toga da te proglase nacionalistom što znači da si vrlo blizu toga da te izjednače s onima koji su provodili holokaust i vršili razne pokuse nad živim ljudima. to je u biti syndrom tih malih nacija, prepune su razno raznih kompleksaša koji se stide svojg porijekla i koji čak ni ne skrivaju koliko im je mrsko biti to što jesu, dakle Hrvati. i onda, ajmo udarit paljbu po ustašama nacistima ndh non stop narod maltretirat tom prošlosti, a da se nijednom prilikom ne osvrnu na sadašnjost i šta će biti u budućnosti?

to je slika i prilika današnje hrvatske, ali ne treba ovaj narod žalit, ako je toliko glup i boli ga kurac za vlastitu sudbinu onda ga ne treba ni žalit, neka slobodno nestane kao što su nestala i mnoga afrička plemena i danas nema ni traga ni glasa o njima, kao ni o inkama majama i astecima.

Ujkan
28-02-2014, 23:50
Da barem HDZ ode desno. Al znamo svi da kad dođu na vlast, bit će to druga pjesma. (poznato?!)

Inače
http://www.vecernji.hr/hrvatska/glavas-vracam-se-u-politiku-ali-ne-na-celo-hdssb-a-niti-u-izvrsnu-vlast-924074

Sada ću prvi put reći da je netrpeljivost kulminirala u trenutku kada je Šeks izgovorio ona četiri glagola u središnjem Dnevniku, a koja su se odnosila na uhićenje Gotovine. Šeks se kasnije pokušavao opravdavati kako je samo prenosio zaključke VONS-a, ali za mene neuvjerljivo. Tada mi je pukao film. Isti tren sam nazvao Dunju Gotovinu i rekao joj da to nije politika HDZ-a, i tom prilikom sam rekao dosta ružnih riječi o Sanaderu, sve do njegove bliže i daljnje obitelji. Jasno sam Dunji rekao da sam svjestan kako će sve to što sam rekao o Sanaderu sutra u transkriptu biti na njegovom stolu, jer znam da joj Karamarko i druge obavještajne službe prisluškuju telefone. Nakon te večeri, u međusobnim pogledima bila je očita uzajamna netrpeljivost. Šeks je tada odradio prljavi dio posla za Sanadera kada je riječ o Gotovini, a dva mjeseca poslije i u mome slučaju. Ja taj prljavi posao za Sanadera ne bih odradio.

moonlight
01-03-2014, 01:24

:rofl

poludi, ali Karamarka zaobiđimo, nema većeg kukavičjeg jaja od njega.

Inkvizitor
01-03-2014, 10:13

Ti se trebaš javit za asistenta Vesni Pusić kad ide u Beograd govorit kako smo svi jednako krivi za rat i kako vojvoda Nikolić nije bio neka figura u zadnjem ratu.

galija
01-03-2014, 11:32

Ne triba ga zaobić...ali u konačnici Karamarko nije ni bitan...bitan je HDZ koji je realno jedini u mogućnosti maknuti SDP s vlast(doduše obično Hdz svojim postupcima i pripomogne da dođu na vlast).
Kakvo opravdanje bi tribao imat bilo koji Hrvat, koji je recimo tradicionalni glasač HDZ-a, da glasa za SDP?

sagitarius
01-03-2014, 14:03
Ne triba ga zaobić...ali u konačnici Karamarko nije ni bitan...bitan je HDZ koji je realno jedini u mogućnosti maknuti SDP s vlast(doduše obično Hdz svojim postupcima i pripomogne da dođu na vlast).
Kakvo opravdanje bi tribao imat bilo koji Hrvat, koji je recimo tradicionalni glasač HDZ-a, da glasa za SDP?

Ma naravno, nakon silnih nastojanja da debela manjina pod ravnanjem SDP-a nametne svoje svjetonazore večini, pljujući po tradicionalnim vrijednostima jednog društva kakvo je Hrvatsko, nakon svih silnih promašaja i katastrofalno loših poteza, bliži se vrijeme da se SDP makne sa političke scene i jedina snaga koja je to objektivno kadra da učini, uz puno uvažavanje svih desnih opozicijskih stranaka i pojedinaca ma gdje da bili je definitivno HDZ Hr.