PDA

Pogledaj Full Version : Jeste li se ikad bavili humanitarnim radom ili volontirali?

Stiliana
27-11-2013, 19:51
Sa svih strana slušamo u zadnje vrijeme kako je društvo došlo do dna... obitelji se raspadaju, klinci su problematičniji no ikad, penzinoneri kopaju po kontejnerima, a referendum je preskup i bespotreban i za te se pare moglo riješiti bar neke od društvenih problema... pa me živo zanima, iako takva retorika ne dolazi s ovog foruma, što ste konkretno vi osobno učinili za društvo?

ZGabriel
27-11-2013, 20:06
jesam, i namjeravam i ubuduće.

gerilac
28-11-2013, 10:19
Jesam i ja malo u Domovinskom ratu volontirao .Mislim baš ono me nije niko vadio iz podruma.:018

Računa li se to Stilka

Da se ne hvali samo ova debela ponad mene kako je volontirala.

:cerek

Stiliana
28-11-2013, 13:39
Jesam i ja malo u Domovinskom ratu volontirao .Mislim baš ono me nije niko vadio iz podruma.:018

Računa li se to Stilka

Da se ne hvali samo ova debela ponad mene kako je volontirala.

:cerek

:D

ne računa nažalost... svaka čast na ratnim zaslugama, ali mislim ipak na nešto drugo :)

caporegime
28-11-2013, 13:57
jesam, i namjeravam i ubuduće.

gaby ako te poslodavac zajebe pa ti ne isplati plaću pa ti to nakon 4 mjeseca skužiš, to ne znači da si volonterka

ZGabriel
28-11-2013, 14:10
gaby ako te poslodavac zajebe pa ti ne isplati plaću pa ti to nakon 4 mjeseca skužiš, to ne znači da si volonterka

bez brige, ja ne radim džabe. :zubo

no, pusti ti mene, gdje ti volontiraš? :pink
huliganjanje po tribinama se ne računa. :mig

pdv
28-11-2013, 21:07
Trudim se sudjelovati u humanitarnim akcijama kad god mogu. Najčešće je to sudjelovanje novčano jer je to najbrže i najlakše te zahtijeva najmanje odvojenog vremena, a opet znaš da si nekome pomogao. To nas i čini ljudima...pomoći onima kojima je potrebno pa bilo da je riječ o financijskoj pomoći ili samo toploj riječi i osmjehu staroj bakici koju ne posjećuju njena djeca.

Što se tiče volontiranja...nažalost, kod nas nije u tolikoj mjeri razrađena svijest o tome i rijetki su neki konkretni programi. Ali dok sam bila u Splitu volontirala sam u dječjem domu za nezbrinutu djecu, Maestral. Imali smo određene dane kada bi se družili s djecom. To nije samo bezvezno posjećivanje nego imaš baš obvezu dolaženja. Naravno, ne prisilnu od strane doma već svoju moralnu jer dijete taj dolazak i druženje, pomoć u učenju i slično očekuje kao najbolji dio dana i pored svih razočaranje u životu ne trebaš ga još i ti razočarati svojim nedolaskom. Problem se javlja u vezanju s djetetom pa se često mijenjamo u stilu ne ideš uvijek s istim baš da se ne stvore neke dublje veze i da se i ti i dijete ne nađete u problemu. U svakom slučaju, iskustvo koje ti donese toliko radosti i topline, a opet toliko tuge i bijesa i pitaš se ''zašto''. Posebno su bila lijepa božićna okupljanja kada bi većina splitskih škola dolazila u posjet djeci i darivala ih. Ti trenutci su bili najveseliji.

Često sam išla i u centar za odgoj i obrazovanje Juraj Bonaći gdje su djeca sa poteškoćama u razvoju. Tu sam naučila krpit :zubo I ja i oni :pink :kez volontiranje ima svoje čari.

To bi bilo moje skromno iskustvo. Nije nešto i trebalo bi više i bolje.

NorthStand
28-11-2013, 23:01
nisam, ne radim ništa, ja se držim one komunističke, "lezi lebe, da te jedem". :rofl

tko je vidio radit u današnje vrijeme u hrvatskoj, gdje te linić i slični drapaju na svakom ćošku, najpametnije je ništa ne radit. :D

nije da ne pomognem ljudima koje znam, kada i kako mogu, obitelji pogotovo ali nisam od onih što volontira. ne zanima me to, iako možda bih se i prijavio ako bi bilo nešto stvarno jako jako važno po mom osobnom sudu. ali takvo nešto još nisam doživio, ovo u ime obitelji i slične organizacije mislim da imaju dovoljno volontera i bez moje malenkosti pa shodno tome ne osjećam potrebu za takvim činom. :D

potpiso sam za U ime obitelji, i potpiso sam za 50 posto pravo na dvojezičnost, i izađem na svake izbore i glasam protiv "crvenih", eto to je moj pozitivni "društveni rad". :rofl

zlatna ribica
05-12-2013, 13:39
Sa svih strana slušamo u zadnje vrijeme kako je društvo došlo do dna... obitelji se raspadaju, klinci su problematičniji no ikad, penzinoneri kopaju po kontejnerima, a referendum je preskup i bespotreban i za te se pare moglo riješiti bar neke od društvenih problema... pa me živo zanima, iako takva retorika ne dolazi s ovog foruma, što ste konkretno vi osobno učinili za društvo?

Iskreno, osim ako se ne računaju i pozivi za razne akcije tipa one za slušne aparate za djecu pred par godina, ili ove zadnje za malu Noru, nisam. Tj. nisam volontirala ni radila u humanitarnim udrugama.

Imam evo već skoro 23 godine osobu s posebnim potrebama u obitelji, pa ako se briga za nju računa? Uglavnom ljudi odlaze volontirati kako bi u sebi pobudili svijest da uvijek ima i onih kojima je puno teže i trebaju pomoć čak i za najosnovnije stvari, tipa natočiti čašu vode... i slično. Ja pak imam tu svijest cijelo vrijeme, znam jako dobro s kakvim se poteškoćama osobe s invaliditetom moraju hrvati...

Moje mama i sestra su članice kod nas u Zelini udruge "Srce" za pomoć osobama s posebnim potrebama, i tamo bih eventualno mogla volontirati, ali mi je izvan puta, tako da rijetko odem... Nekad kad imaju neka događanja pofotkam i sl.

ZGabriel
05-12-2013, 13:54
https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/1486722_637914259594757_550692685_n.jpg

zlatna ribica
05-12-2013, 14:14
Evo jedna moja fotka :)

http://i41.tinypic.com/f4jo82.jpg

ZGabriel
05-12-2013, 14:21
gdje si ti na fotki? jel ovo desno u sredini?

zlatna ribica
05-12-2013, 14:24
Nema mene na fotki, ja sam slikala.

ZGabriel
05-12-2013, 14:37
Nema mene na fotki, ja sam slikala.

mogla sam si misliti. :D

mene uvijek raznježi kad vidim kako su ljudi veseli na takvim fotkama. i bude mi neugodno kad se sjetim šta ja smatram "problemima" u životu. :skartoc
znaš ono kako je neka djevojka išla pored izloga i tugovala što nema novaca za nove cipele. a onda je vidjela invalida bez noge i zahvalila Bogu što ima zdrave noge.

Stiliana
05-12-2013, 14:40
Iskreno, osim ako se ne računaju i pozivi za razne akcije tipa one za slušne aparate za djecu pred par godina, ili ove zadnje za malu Noru, nisam. Tj. nisam volontirala ni radila u humanitarnim udrugama.

Imam evo već skoro 23 godine osobu s posebnim potrebama u obitelji, pa ako se briga za nju računa? Uglavnom ljudi odlaze volontirati kako bi u sebi pobudili svijest da uvijek ima i onih kojima je puno teže i trebaju pomoć čak i za najosnovnije stvari, tipa natočiti čašu vode... i slično. Ja pak imam tu svijest cijelo vrijeme, znam jako dobro s kakvim se poteškoćama osobe s invaliditetom moraju hrvati...

Moje mama i sestra su članice kod nas u Zelini udruge "Srce" za pomoć osobama s posebnim potrebama, i tamo bih eventualno mogla volontirati, ali mi je izvan puta, tako da rijetko odem... Nekad kad imaju neka događanja pofotkam i sl.

Ja sam u srednjoj školi, na nagovor prijateljice koja je htjela postat psiholog, se uključila u jednu udrugu mladih koja se trebala bavit razno raznim volontiranjem, ali se (ne znam zašto) jako brzo raspala. Uspjeli smo jednom na izlet na Šipan odvest nezbrinutu djecu iz doma Maslina i to je baš bilo lijepo, djeca su se zabavljala i šetala cijeli dan. Međutim, kao ovo što je pdv pričala i mi smo trebali ić u dom jednom tjednom i družit se s djecom i pomagat im oko učenja, ali je ova moja prija nakon prvog posjeta sve to otkazala - na moje zaprepaštenje. Ne sjećam se više koji su njeni razlozi bili, valjda loša organizacija ili tako nešto, uglavnom, ta se udruga ionako neposredno nakon toga i raspala pa nije ni bitno... znam da djecu više nisam vidjela.
Kako sam na faksu veslala jedno vrijeme išle smo mi cure uoči Božića u Nazorovu djeci nosit kolače, slatkiše i tako neke gluposti... sjećam se da su ta dječica najviše htjela da ih nosiš, gotovo su gurali jedni druge, miševi mali, samo da ih uzmeš u ruke...

Inače sam poprilično lijena i grize me savjest što ništa ne radim po tom pitanju...

RockyMarciano
09-03-2014, 17:03
Jesam! Sudjelovao sam u nekoliko volonterskih akcija (uglavnom fizički rad) i mogu reć da mi je to bilo jako ugodno iskustvo. Dobar je osjećaj kada znaš da si nekome nekako pomogao. Sudjelovao bi opet, ali više se traži npr. rad sa djecom, starijima, invalidima, a to je primjerenije za ženske volontere. :)

sagitarius
10-03-2014, 11:33
Danas u mom gradu polujavne volonterske akcije svedene su na hranjenje pasa lutalica i zimsko razgrtanje snijega ispred objekta u kojem živite...Maloje pravih prilika za dobrotvornim radom, a da vas netko ne pokuša iskoristiti skrivajući ono što je iza tog privida volonterstva.

Osobno sam učestvovao u više različitih volonterskih nazovimo to akcija, koje su ponekad završavale druženjem, pjesmom pa i ponekom čašicom, kada smo pomagali nekom kod pravljenja kuće... , ali znalo je biti i bez toga, posebice kod spašavanja ljudi u planini pod zimskim uvjetima, potragama za nestalim u šumama, vađenju i spašavanju utopljenika ili pomoći na gašenju požara...