PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Ustaše,referendumi i vjenčanja

Inkvizitor
26-11-2013, 20:36
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3488-Usta%C2%9Ae-referendumi-i-vjen%C4%8Danja

TheBronxBomber
26-11-2013, 20:42
hehehehheheheh :D :D

Grunf
26-11-2013, 20:45
:rofl :rofl

Odlično, samo mi se nekak čini kao da si preradio neki svoji prijašnji tekst. Jesam u pravu?

TheBronxBomber
26-11-2013, 20:51
Nije, nije. To je nastavak. To je kronika posrnulog ljevicara. lol

Grunf
26-11-2013, 20:57
Tak bi trebal zvati svoju kolumnu: Kronika posrnulog ljevičara. :D Nek ide svaki tjedan kao Robi K. :D

ogledalce
26-11-2013, 22:17
al ja ne svati ili je loše što mu se sin uda za Hecregovku ili što se odlučio krstiti i postat kršćaanin:misli:zubo ili bi voli da je otišao u one istospolne :facepalm

ZGabriel
26-11-2013, 22:42
jesu li vam barem salate dali, ti, ti...okrutni ljudi? :fever

Bobani
27-11-2013, 00:30
Fw: Zamolba za podršku Stožeru za obranu Hrvatskog Vukovara‏

To: M. B, Otpora[

From: Andjelko Rora <andjelko.rora@hotmail.com>
To: Gabro Vuskin> trup1959@gmail.co,
Sent: Tuesday, November 26, 2013 1:05 PM
Subject: RE: Zamolba za podršku Stožeru za obranu Hrvatskog Vukovara

Dragi i poštovani gospodine Nedjeljko,

Ja sam Anđelko Rora, rođena sam 27.09.1970.g. u Vukovaru. Obrani Domovine sam se prikljućio početkom 91. u mjestu prebivališta u selu Bapska koje se nalazi na samoj granici sa Srbijom kod grada Iloka, u seoskim stražama. Dragovoljno sam pristupio obrani Vukovara početkom Rujna 1991. i to na Trpinjsku cestu i to u Hercegovačkoj ulici gdje je bila prva linija obrane Borova Naselja iz pravca Trpinje. Nažalost teško sam ranjen 07.10. u Lijevu nogu i Lijevu ruku pri čišćenju kuća u koje su nam upali četnici. U izravnoj borbi me je četnik pogodio sa pet metara blizine iz automatske puške. Sudbina je htjela da 19.10.1991. sa jedinim organiziranim konvojem ranjenika budem iznešen iz Vukovarske bolnice sa još 104 teška ranjenika ( nažalost naši teško ranjeni suborci su masakrirani, mučeni i ubijeni na Ovčari). Nakon višemjesečnog boravka u Koprivničkoj bolnici, 10.03.1992.g. odlazim u Rakitje u kojoj boravi 204 Vukovarska brigada. Već 01.04.92 sa brigadom odlazimo u Široki Brijeg, većina moje postrojbe odlazi na Kupres a ja sa mojim Vodom ostajemo sa Generalom Slobodanom Praljkom( koji nedužan boravi u Den Hagu). Sudjelujem u operacijama oslobađanja Vojarne u Čapljini, borbama oko Mostara. Ali mi moje rane nisu dopustile da dalje sudjelujem u borbama obolio sam od Kroničnog Osteomolitisa ( upala koštane srži )radi neadekvatnog liječenja,a u Grudama u Duvanskoj stanici gdje je bila privremena Bolnica dobijam medicinsku pomoć i General Praljak me osobno šalje u Vojnu bolnicu U Zagreb na liječenje. Od tada Boravim skoro 3 godine po bolnicama u cijeloj Hrvatskoj. Konačno nakon završetka liječenja vračam se u 5. Gardijsku brigadu, gdje me šalju automatski u mirovinu iako sam htio biti u Brigadi ali su mi rekli pošto sam 70% invalid Domovinskog Rata da nemogu potpisati aktivni ugovor, jedostavno su me otjerali. od tada sam umirovljenik sa činom Satnikakojega sam dobio za zasluge u Domovinskom ratu.

Evo samo u kratkim crtama sam Vam htio pokazati gdje sam bio i što sam radio. Da bi Vi imali nekakvu sliku s kime se dopisujete.
Da nebi imali kakvo razočarenje u svezi mene a vjerujete mi da svi članovi STOŽERA ZA OBRANU HRVATSKOG VUKOVARA imaju sličan ratni put. A i definitivno sam za to da se kazne svi ratni profiteri a to će mo pokušati sa ILUSTRACIJOM koju pripremamo a o njoj će te biti obavješteni što predlažemo.

Hrvat sam bio i Hrvat ću biti , ŽIVJELA HRVATSKA

Bog i Hrvati