PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Šimunić pokvario tugu nenavijačima nakon prolaza Hrvatske na SP

Inkvizitor
21-11-2013, 18:52
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3471-%C2%8Aimuni%C4%87-pokvario-tugu-nenavija%C4%8Dima-nakon-prolaza-Hrvatske-na-SP

ogledalce
21-11-2013, 19:34
kaznulo ga je sa 25000 kuna, pa koja je to gamad udbaška, nesmi čovik ni pozdraviti Hrvatskim pozdravom,:misli

ZGabriel
21-11-2013, 19:38
:rofl:rofl:rofl

ogledalce
21-11-2013, 19:43
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1458556_244340312390910_120551007_n.jpg

i 25000 kuna kazne za pozdrav ,ZA DOM SPREMNI,,,,

Eugen Savojski
21-11-2013, 23:34
"Za poglavnika i dom – spremni!". Dakle, kada se skloni ono "za poglavnika" ostaje povijesni hrvatski pozdrav .

Josipe Šimuniću, mogu samo da ti puše jugoslavenske duše, naravno ako im dozvoliš jer držiš do osobne higijene, ali kad pohotno kleknu pred tebe razjapljenih ždrijela u kojima im se sve vidi od krajnika pa do jajnika, bar ih dobro popišaj.:vidiga

Eugen Savojski
21-11-2013, 23:56
Joe nije to za tebe veliki novac, ali nedaj komunistima ni jedne jedine lipe, uzmi odvjetnika pa im jebi krvavu mater, zbog domoljubnog pozdrava nemaju temelja za bilo kakvu kaznu, možda jedino za bacanje mikrofona u publiku, ali jebeš mikrofon dat ću im ja svoj .

Za dom spremni !

Eugen Savojski
22-11-2013, 00:04
-O ispadu Joea Šimunića nakon utakmice Hrvatske i Islanda u Zagrebu oglasila se i Međunarodna inicijativa za praćenje antisrbizma (MIPA). -

O , meter im jebem partizansko-udbašku i tropapkarsku, koji su sad ovi MIPA ?

Ne treba se čuditi ,a što sve može iz pizde ispasti i iz vlaka na kolodvoru izaći.:vidiga:smoke

Inkvizitor
22-11-2013, 00:30
Joe nije to za tebe veliki novac, ali nedaj komunistima ni jedne jedine lipe, uzmi odvjetnika pa im jebi krvavu mater, zbog domoljubnog pozdrava nemaju temelja za bilo kakvu kaznu, možda jedino za bacanje mikrofona u publiku, ali jebeš mikrofon dat ću im ja svoj .

Za dom spremni !

Kakvo plaćanje. Ovo je po direktivi Jovanovića i Milanovića, Ostoje Rankovića a Bajić provodi direktive.. Komunisti žele presuđivati u pet minuta. Ako postoji iole normalni sud i sudac to pada..

ogledalce
22-11-2013, 00:31
poruka domoljuba Šimuniću
-----------------------------------

Šimuniću , da sam na tvome mjestu , na mjestu izbornika te cijele nogometne A repke HNS nikada više nebi zaigrao za ovu Hrvatsku koju vodi prosrpska Vlada , bojkotirao bi Brazil pa neka Željko Jovanović igra sa svojim šefom i neka se po Beogradu ori POMOZ BOG VOJVODO oni bar drže do svojega. Za Dom je stari hrvatski pozdrav , pa bi bilo dobro Jovanoviću da tužiš i pokojne Zrnske-Frankopane i ine hrvatske velikane !

dimnjačar
22-11-2013, 00:39
Nakon što je hrv. nogometni reprezentativac Josip Šimunić pozdravio naviječa s pozdravom „Za dom spremni“ javilo se puno dušebrižnika koji su inače zaduženi za čišćenje ideoloških sanitarnih čvorova. Šaroliko je to društvo – Od hrv. antihrvata (komunista i jugonstalgičara okupljenih oko Kukuriku koalicije, I. Banca, Čička, pa sve do mjastora insajderskih informacija, haaškog krivokletnika, veleizdajnika i bošnjačkog lobiste Mesića) pa sve do onih kojima je srpstvo profesija a četništvo ideološko mjerilo. Ima jedan među njima koji se naročito istakanuo jednom rečenicom („Hrvat“ je) jer je inače ideološki sanitarac. Ovaj put je s Večernjeg lista dičnog imena Marinko Jurasić koji nam je iz ptičije perspektive poručio: U svakom slučaju, povijesne varijacije na temu i rodoljubna Šimunićeva tumačenja ne mogu opravdati korištenje pozdrava koji je ustaški režim svojim djelima “ZAUVIJEK I NEPOVRATNO KOMPROMITIRAN”, što je razočaravajuće mizerna izjava lišena intelektualne odgovornosti, dokumentirane istine, i samopoštovanja. Naime. Svatko može sam sebe kompromitirati ali ne može kompromitirati bilo što i koga samo zato što je svojevoljno zloravbi nekoga ili nešto. Pogotovu kad se radi o nečemu što ne može samo sebe ogratiti od zlouporabe kao što s to npr. pozdravi, obilježja, ili predmeti. Eto, četnici nisu „Zauvijek i nepovratno kompromitirali“ ćilicu i zato je institucionalnim nasiljem nameću u Vukovaru, ali za dom spremni (starije od ustaša nekoliko stoljeća) je kompromitirano iako u ovom pozdravu fali ustađki začin „Za poglavnika“ već se koristi samo starhorvatski pozdrav Za dom spremni. Pored ćirilice ćetnici nisu kompromitirali ni „Pomoz Bog“ nije kompromitiran ni čin vojvode zato je predsjednik Josipović otišao u Beograd na noge T. Nikoliću četničkom vojvodi i predsjedniku Srbije.

Ustaše su koristile i naziv Hvaljen Isus, vozili su auta, koristili su kamione za deportaciju, oblačili se u crno, isticali stari hrv. grb šahovnicu, pa je slijedom Jurasićeve logike i sve nabrojano također od ustaša nepovratno kompromitirano i mora biti zabranjeno. Svijet odavno nije čuo veću glupost od ove Jurasićeve ideološko obojene gluposti koju je on (ali i kompletna ljevica kao i komunistički „antiFašisti) u samododijeljenoj funkciji krajnje instance ponudio i podturio puku i to, vidi jada, u formi moralnopravnog uzusa?!

dimnjačar
22-11-2013, 00:42
Ah, da. Sad će netko reći pa i ćirilica je nastala prije četnika koji su je zlorabili u ratu u Hrvatskoj i zašto onda tolika frka oko njenog uvođenja u Vukovaru? Jeste – Zašto onda Kukuriku vlast, komunisti, jugonostalgčari i Srbi „Za dom“ sankcionira dok istovremeno od četnika „kmpromitiranu“ ćirilicu protežira i poput pravog lopova u dubokoj noći institucionalnim nasilje nameće?!

Konstatacija o starosti ćirilice i zlouporabi od strane četnika je točna ali onaj dio koji se odnosi na Vukovar nije točan. Naime, glavni prijepor u Vukovaru je to što Vlada ćirilcu nameće institucionalnim nasilje jer ne želi ispuniti zakonom predviđene predradnje bez kojih je primjena Zakona o dvojezičnosti nelegalna. Preduvjet je utvrđivanje stvarnog broja nastanjenih Srba u Vukovaru umjesto sadašnjeg fiktivnog s kojim operacionalizira Kukuriku vlast. Zatim, usklađivanje Zakona s Europskiz Zakonom koji umjesto sadašnjeg s 30% predviđa uvođenje dvojezičnosti u ona mjesta čije stanovništvo čini makar 50% neke nacionalne manjine, i na kraju uvažavanje člana 8. Ustava u kojem se govori o odluci koja ne smije izazvati negativnosti kod većinskog naroda.

ogledalce
22-11-2013, 01:05
.................................................. ..
Dodaj ovom spisku hrv. komuniste, jugonostalgičer i antihrvate uglavnom oko Kukuriku koalicije koju predvodi SDP kao pravna sljednica SKH, zatim hrv. udbaše, haaške krivokletnik, velizdajnike i sl. i doćićeš do brojke od nekih 10 do 20% onih koje je trebala počistiti nikad ostvarena lustracija a Oluja nije. Eto, to klupko vlada Hrvatskom i dobrim dijelom sudbinom Hrvata u BiH.

ma dodala bi ja svašta nešto al biću brisana, onda bolje mirovat :zubo

dimnjačar
22-11-2013, 01:39
ma dodala bi ja svašta nešto al biću brisana, onda bolje mirovat :zubo

Nije se valda i ova stranica razbolila?! U naprednim državama za slobodu misli i izražavanja vrijedi pravilo - Čak i ako tvoje mišljenje nije ispravno imaš ga pravo iznijeti. Čak ako se to ama baš nikome ne sviđa opet imaš nepovredivo pravo iznijeti svoj stav.

Primjećujem, doduše sad slabo zalazim na bh stranice i forume, kako raste "popularnost" moderatora. Nešto slićno kao prije kod nas što su bili vlasnici kafana. Umjesto da te poštuje što ostaviš novac kod njega on tebe gosta prezire i smatra kako se ti njemu moraš udvarati jer eto da njega kafandžije nema ne bi ti imala gdje popiti a na stranu to što bi on bez tebe i tebi sličnih zaradio.

U našoj svijesti još uvijek često hodamo komunističkim kolosijecima. Umjesto slobode sve si više uzimamo pravo tumačiti pravila umjesto primjenjivati ih.

Onog trena kad primijetim kako mi moderator poručuje da imam pravo iznijeti svoje mišljenje ali tek kad po to svoje mišljenje dođem kod njega onda popljujem ekran i Goodbye Charlie :kavalir

ogledalce
22-11-2013, 01:47
Nije se valda i ova stranica razbolila?! U naprednim državama za slobodu misli i izražavanja vrijedi pravilo - Čak i ako tvoje mišljenje nije ispravno imaš ga pravo iznijeti. Čak ako se to ama baš nikome ne sviđa opet imaš nepovredivo pravo iznijeti svoj stav.

Primjećujem, doduše sad slabo zalazim na bh stranice i forume, kako raste "popularnost" moderatora. Nešto slićno kao prije kod nas što su bili vlasnici kafana. Umjesto da te poštuje što ostaviš novac kod njega on tebe gosta prezire i smatra kako se ti njemu moraš udvarati jer eto da njega kafandžije nema ne bi ti imala gdje popiti a na stranu to što bi on bez tebe i tebi sličnih zaradio.

U našoj svijesti još uvijek često hodamo komunističkim kolosijecima. Umjesto slobode sve si više uzimamo pravo tumačiti pravila umjesto primjenjivati ih.

Onog trena kad primijetim kako mi moderator poručuje da imam pravo iznijeti svoje mišljenje ali tek kad po to svoje mišljenje dođem kod njega onda popljujem ekran i Goodbye Charlie :kavalir

:zubo tako je :mig

dimnjačar
22-11-2013, 01:56
Što ima novo?
Zbog obveza sam duže izbivao tako da mi sad fali po koji kamenčići za kompletni mozaik.

Primjećujem pravu poplavu portala i glad od praznih rubrika za komentiranje. Naravno, osim onih portala koji imaju tri četiri budale pod 10-ak nickova pa se igraju diskusije. Imam osjećaj kako je to prije tri-četir godine prštalo od zdravih diskusija. Danas je očito drugačije. Često je na nekom portalu više moderatora nego li komentatora.

Nego, tko su sad glavni neprijatelji a tko prijatelji i "prijatelji" ako znaš ti mi na brzinu:bang :mad:

ogledalce
22-11-2013, 02:20
Što ima novo?
Zbog obveza sam duže izbivao tako da mi sad fali po koji kamenčići za kompletni mozaik.

Primjećujem pravu poplavu portala i glad od praznih rubrika za komentiranje. Naravno, osim onih portala koji imaju tri četiri budale pod 10-ak nickova pa se igraju diskusije. Imam osjećaj kako je to prije tri-četir godine prštalo od zdravih diskusija. Danas je očito drugačije. Često je na nekom portalu više moderatora nego li komentatora.

Nego, tko su sad glavni neprijatelji a tko prijatelji i "prijatelji" ako znaš ti mi na brzinu:bang :mad:

ništa ja neznam i što znam neznam :zubo
bolje nekad i zgrist jezik nego svašta reć :kez

dimnjačar
22-11-2013, 02:44
ništa ja neznam i što znam neznam :zubo
bolje nekad i zgrist jezik nego svašta reć :kez

uffff uffff,
dobro su te uplašili. Svaka im čast jer očito poznaju onu psihologiju ih donjeg pretinca. Naime, njima je strahom uplašena osoba puno korisnija od mrtve :moli

ogledalce
22-11-2013, 09:48
uffff uffff,
dobro su te uplašili. Svaka im čast jer očito poznaju onu psihologiju ih donjeg pretinca. Naime, njima je strahom uplašena osoba puno korisnija od mrtve :moli

ma neeee, ne bojim se ja nikoga nego Boga :brineta
samo neću da remetim mir :zubo i onako sam crna ovca :zubo

nego šta kažeš na Šimunića,, a je čovo svaka mu čast,, ono je reć domoljub,,:yess

dimnjačar
22-11-2013, 12:30
ma neeee, ne bojim se ja nikoga nego Boga :brineta
samo neću da remetim mir :zubo i onako sam crna ovca :zubo

nego šta kažeš na Šimunića,, a je čovo svaka mu čast,, ono je reć domoljub,,:yess

Josip je naglas i javno rekao ono što apsolutna većina Hrvata misli ali nema prigodu javno to izreći. I nije sam. Evo i Mija Martina Barbarić, službenica Vlade F BiH prkosno i domoljubno zanosno je izjavila: "Za dom spremni! Evo Jovanoviću, kazni i mene ako smiješ! Ova rečenica nije ništa više nego ljubav i ponos koju osjećam prema domovini, i nema trenutka mržnje u njoj, a povijest jako dobro poznajem".

Neka Jovanović proba zabraniti Allaha kojeg su islamistički teroristi nepovratno kompromitirali ubijajući stotine tisuća ljudi uz uzvike Allah ekber. Neka Jovanović prvo krene od svojeg brloga i zabrani obilježja komunističkog totalitarizma jer je uprovo pod srpom i čekićom, kao i petokrakom, ubijeno preko 200 milijuna ljudi pa ipak hrv. ljevici i hrv. Srbima ne smeta slaviti Tita koji je najveći koljač Hrvata, geodetski dželat hrv. zemljovida i još uz to 10. na svjetskoj listi najvećih zločinaca svjetske civilizacije.

Ovaj film hrv. ljevičara samo je repriza srpskog i komunističkog pokušaja s početka 91. kad su pokušali diskreditirati šahovnicu. Polučili su suprotan učinak tada polučit će ga i sada.

P.S
Boga se nemoj bojati :( već ga voli :kez i moli :moli za bolje sutra i hrvatsku slogu

dimnjačar
22-11-2013, 12:36
- "Za dom sad u boj!“ bojni je poklik kojim je Nikola Šubić Zrinski 7. rujna, 1566. poveo juriš preostale posade Sigeta na više desetaka puta jaču vojsku Otomanskoga carstva koja je opsjedala utvrdu.
- „Za dom!“ bio je pozdrav koji je koristio ban Josip Jelačić, na što bi mu vojska odgovorila sa „Spremni umrijeti!“.
- „Za poglavnika i dom spremni!“ bio je pozdrav Ustaškoga pokreta.
- „Za dom!“ bio je pozdrav Hrvatskih obranbenih snaga (HOS-a) na koji se odogovaralo sa „Spremni!“.
- „Za dom spremni!“ bio je pozdrav Hrv. obranbenih snaga (HOS-a) i još je krilatica Hrvatske čiste stranke prava (HČSP).
- „Za dom spremni Tigrovi!“ je stih borbene pjesme nastavne ekipe 1. gardijske brigade – „Tigrovi“.

caporegime
22-11-2013, 12:38
ma dodala bi ja svašta nešto al biću brisana, onda bolje mirovat

ogledalce ne budalasaj. to što te znaju uzeti na zub u opuštenim temama nemoj provlačiti kao da te se politički cenzurira.
nikad ni zbog jednog mišljenja nisi bila sankcionirana niti ti je išta brisano pogotovo jer su ti razmišljanja otprilike 99,99% kao i većine ljudi ovdje.
ponavljam, ako te dira što te znaju zafrkavat na opuštenim temama nemoj sad gorčinu prosipat optužujući da se ne smiješ izraziti.

Bobani
22-11-2013, 12:49
Narano - a to je i normalno - da mi Hrvati uvijek moramo biti ZA DOM SPREMNI!, jer nas uvijek netko bezrazlođno napada. Mi se moramo braniti, ne samo svoje gole živote nego i naše DOMOVE u kojima stanuje naša obitelj.
Znači Hrvat i Hrvati uvijek i na svakome mjestu moraju biti SPREMNI, za što, ZA BRANITI, koga SVOJ DOM HRVATSKI!!!

Humphrey
22-11-2013, 12:49
Ovo je dobra prilika da se organizira neka akcija "Kuna za Šimunića i dom".Ajmo vi koji ste na facebooku,predložite to tamo pa da vidimo koliko će biti potrebno da skupimo 25 000 za Šimunića. Znam ja da njemu taj novac ne predstavlja problem,ali čisto radi slanja poruke gamadi.

dimnjačar
22-11-2013, 12:58
ogledalce ne budalasaj. to što te znaju uzeti na zub u opuštenim temama nemoj provlačiti kao da te se politički cenzurira.
nikad ni zbog jednog mišljenja nisi bila sankcionirana niti ti je išta brisano pogotovo jer su ti razmišljanja otprilike 99,99% kao i većine ljudi ovdje.
ponavljam, ako te dira što te znaju zafrkavat na opuštenim temama nemoj sad gorčinu prosipat optužujući da se ne smiješ izraziti.

Capo, pozdrav tebi i cijeloj ekipi.

P.S
Pozdravi mi ljutu travu

Inkvizitor
22-11-2013, 12:59
I meni je to palo na pamet..i to najbolje skupljat po lipu, 2, 5 miliona ljudi da se uključi.

ali udbašku kaznu treba srušit na sudu...

što sad odabrat

Marta
22-11-2013, 13:04
Ovo je dobra prilika da se organizira neka akcija "Kuna za Šimunića i dom".Ajmo vi koji ste na facebooku,predložite to tamo pa da vidimo koliko će biti potrebno da skupimo 25 000 za Šimunića. Znam ja da njemu taj novac ne predstavlja problem,ali čisto radi slanja poruke gamadi.

Ovo je i meni palo na pamet kad sam procitala.
Meni je drago da je on to ucinio, spontano, planirano, kako bilo, srce mi je ko kuca zadnjih dana.
Neka gamad pati, pa makar i ja platila tih 25 000 kuna.

skater
22-11-2013, 21:21
Riječanin Zoran Stevanović, izvršni direktor udruge “Korak ispred” u riječkom Regionalnom info centru za mlade, koja u ime programa FARE surađuje s Fifom i Uefom, kaže da Hrvatski nogometni savez sigurno može očekivati kaznu zbog ponašanja Joea Šimunića nakon utakmice protiv Islanda, no pretpostavlja da Savez ipak neće biti drakonski kažnjen ‘kako se ne bi kvarila atmosfera uoči Brazila’. Prema Stevanovićevim riječima, kazna će najvjerojatnije biti: zabrana igranja do šest utakmica za Šimunića, a HNS-u će biti određena globa u skladu s prethodnim kaznama koje su im u različitim prilikama bile izricane.

Srbin određuje kako se Hrvati smiju ponašati u vlastitoj domovini.

"Riječanin" broji "ustaše" po hrvatskim stadionima i prokazuje ih FUFI.

Vrbanović: Vrbanović: 'FARE i Stevanović su zatražili micanje transparenta 'Zapamtite Vukovar''

Hrvatski FARE je zapravo Udruga ‘Korak ispred’ iz Rijeke, na čelu sa Zoranom Stevanovićem, koji još od ciklusa za SP 2006. surađuje s HNS-om:

- Imali smo kontakte s njima, rezultat vidimo.

Stevanović je izjavio da nije prijavio Šimunića, da su taj posao odradili mediji?

- Imam njegovu prijavu na mom stolu, poručlio je Vrbanović.

skater
22-11-2013, 22:38
U naprednim državama za slobodu misli i izražavanja vrijedi pravilo - Čak i ako tvoje mišljenje nije ispravno imaš ga pravo iznijeti. Čak ako se to ama baš nikome ne sviđa opet imaš nepovredivo pravo iznijeti svoj stav.

Možda djelomice u SAD-u ali u Europi se često sloboda govora pretvara u političku korektnost, jednoumlje a sve drugo suprotno od liberalne ideologije i doktrine se svrstava u "govor mržnje".

skater
22-11-2013, 22:42
Ne zaboravimo četnokomunistu Jovančeta, ministra vaspitanja u Hrvatskoj:

Još jedan dokaz tko i kako vodi HOO! Evo, ja ću im sad poslati prijavu, kad bez nje ne mogu donijeti suvisli zaključak! Sukladno Pravilniku o radu Etičkog odbora HOO-a ja, Željko Jovanović, kao fizička osoba podnosim prijavu Etičkom odboru HOO-a jer smatram da je događajima za i nakon utakmice Hrvatska – Island, u kojima je uz navijače sudjelovao i nogometaš Šimunić povrijeđeno dostojanstvo pojedinca, da je došlo do diskriminacije na osnovu rase, spola, etike, vjere, filozofskog i političkog mišljenja, kao i do nepoštivanja načela i pravila utvrđenih Olimpijskom poveljom, Etičkim kodeksom Međunarodnog olimpijskog odbora, Zakonom o sportu ili Statutom HOO-a. Molim da HOO postupi u skladu sa svojim temeljnim aktima te učini sve što je u okviru njegovih nadležnosti, žurno i bez odlaganja!

Tako nisi "reagovo" kada su tvoja braća Srbi puštali "Marš na Drinu" i palili hrvatsku zastavu u Beogradu.

Zato, Jovanče upamti, "na ljutu ranu, ljuta trava".

Bobani
22-11-2013, 22:49
Nikola Šubić Zrinski
Oton Iveković: Juriš Nikole Šubića Zrinskoga i preostalih branitelja iz sigetske tvrđi.
Sigetska bitka

1566., sultan Osmanskoga carstva, Sulejman I., pošao je s više od 100.000 vojnika i 300 topova na 6. vojni pohod s ciljem osvajanja Beča. Prvo je iz osvete napao Siget kojega je Nikola Šubić Zrinski branio s posadom od 2.500 vojnika – većinom Hrvata. Nikola Šubić Zrinski je pred posadom prisegnuo kako ih nikada neće ostaviti i kako će s njima „živjeti i umrijeti, dobro i zlo podnijeti“ pa potom zatražio neka mu prisegnu na vjernost do smrti.

Opsada je počela 5. kolovoza, 1566.

Posada se mjesec dana junački branila i nanosila teške gubitke vojski Osmanskoga carstva. Stoga je veliki vezir Mehmed-paša Sokolović strijelom Nikoli Šubiću Zrinskom poslao pismo kojim mu je obećao kako će mu darovati čitavu Hrvatsku ako mu preda Siget. Ubrzo potom mu je poslao dokaz kako su u Međimurju zarobili njegovoga najstarijega sina – Juraja IV. Zrinskoga – i tražio neka mu preda grad ukoliko ga želi živoga. Potom su poslali više pisama na hrvatskome, mađarskome i njemačkome jeziku kojima su posadu pozvali neka ne gube glave uzalud već neka se predaju pa će ih sultan nagraditi. Iako su znali kako im pomoć neće stići, ostali su vjerni datoj prisegi.

7. rujna, 1566., Turki su vatrenim strijelama i loptama zapalili grad i očekivali predaju. Umjesto predavanja, Nikola Šubić Zrinski i preostala posada pošli su u juriš. Nakon što je Juraj Horvat topom napravio prolaz kroz tursku skupinu kod pokretnoga mosta, Nikola Šubić Zrinski usklikom „Za dom sad u boj!“ poveo je juriš iz utvrde.[5][6] Najprije je pucao iz samokresa a zatim Turke nastavio sijeći sabljom. Turki su Nikolu Šubića Zrinskoga dvaput u tijelo i jednom u glavu pogodili iz arkebuza, nakon čega je pao s konja. Okružili su ga njegovi vitezi kako bi ga obranili, pri čemu su poginuli plemići Vuk Papratović, Nikola Kobač, Petar Patačić i Lovro Juranić. Zapovjednik Janjičara mrtvom je Nikoli Šubiću Zrinskom dao odsjeći glavu.