PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Kolumna M.Holjevca-Referenduma će biti, jer vi to možete progutati

caporegime
20-11-2013, 19:03
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3465-Kolumna-M.Holjevca-Referenduma-%C4%87e-biti-jer-vi-to-mo%C2%9Eete-progutati

caporegime
20-11-2013, 19:18
ovaj čovjek je genijalac.
činjenica da se njega ne stavi da artikulira stavove državotvorne hrvatske pa čak i činjenica da ne znaju za njega, je za državotvornu hrvatsku porazna.
kad ga se čita, ispada da je tako malo potrebno da se argumentacijski dotuče plitku i iskvarenu ljevicu.

galija
20-11-2013, 19:27
"Zapitajte se: kakav je to kopernikanski obrat uslijed kojeg su oni koji su pred tri godine na gay prideu u Zagrebu nosili transparente "uništimo atomsku obitelj" sad najednom doživjeli epifaniju i tvrde da je brak neotuđivo ljudsko pravo? Ljevica je još šezdesetih i sedamdesetih tražila ukidanje braka, napadala ga kao buržoasku i patrijarhalnu, opresivnu instituciju (što on manje-više i jest), povezanu s tako mrskim kršćanstvom. Propagirao se život u komuni, nevjenčane zajednice, otvorene i slobodne veze. Živjeti u formalnom braku se u doba mog odrastanja smatralo zaostalim u tim krugovima. Tada se tražilo - i dobilo - od zakonodavca izjednačavanje prava nevjenčanih parova s vjenčanim, što je i urađeno. Stvar je ubrzo postala bespredmetna, jer su ti ljudi većinom bili "otvorenoj neformalnoj vezi" te su i dalje pričali protiv braka kao zastarjele gluposti, ali zapravo su živjeli u regularnom braku kao i vjenčani parovi, samo nisu imali papir."

odličan tekst..odllličan:)

Inkvizitor
20-11-2013, 20:01
Holjevac je odličan ali ljevicu je ionako lako tući argumentima ali njih nikad argumenti i nisu zanimali. Nego samo sila. Njih samo sila zanima. Sila, manipulacija i laži.

ZGabriel
20-11-2013, 21:11
sjajan tekst.

Ne tako davno, tražilo se "poštivanje različitosti" upravo od kvaziliberala i gay zajednice. Danas neki drugi ljudi traže da se poštuje njihova različitost: zvali vi njih kršćanima, heteroseksualcima, katolibanima, zaostalima, kako god. Trpanje svega i svačega u isti koš, osim što je ignorancija u ime "nediskriminacije", ostavlja beskrajne mogućnosti za manipuliranje. Nepravda je istu stvar tretirati različito kod različitih ljudi, no još veća je nepravda različite stvari tretirati jednako, i zvati ih jednako. Namjere onih koji na tome inzistiraju nisu iskrene što se vidi već iz primitivne ad hominem medijske hajke, u kojoj je glavni argument protiv referenduma taj da je Željka Markić imućna i da iza nje stoji Kaptol, uz ponešto izvikivanja šupljih parola. Nisu se bez razloga komunističke diktature skrivale iza imena "narodnih demokracija" iako nisu bile ni narodne ni demokracije. Stvari trebe uvijek zvati pravim imenom.

NorthStand
21-11-2013, 07:13
čitam ja holjevca na fizzit.net, ima odlične članke i piše još veće kobasice od mene što nije lako. :rofl

doduše on to malo profinjenije obradi, ja sam sirovina, ali stvarno milina ga je za čitat.

vesna pusić je sve rekla o demokraciji u hrvatskoj, kaže ona da referendum o ćirlici nije potreban.

vjerojatno misli i da referendum o braku, nije za njih obvezujući.

ludilo u hr se nastavlja a ova histerija ko u vrijeme SFRJ, oni stvarno misle da u ovom narodu nema kršćana i hrvata, već da su svi ateisti i komunisti ko oni, al će se prevariti. nije da ih ima toliko koliko misle, i jedva čekam te referendume jer i oni će biti ogledalo ovog naroda. ako ovaj narod ima iti malo časti i ponosa u sebi, na ovim referendumima će to i pokazati. ja vjerujem u pozitivan ishod, ali ne smije se podcijenit glupi narod koji je čitajući komentare po raznim portalima uvelike nasjeo na štoseve ove bande koja jedino zna lagat i obmanjivat, i tu nikada nisu birali sredstva i uvijek su bili učinkoviti jer nemojmo zaboravit Tito je upravo na identičan način, uspio skupit 200.000 vojnika, a nije da su to sve bili anacionalni ljudi već jednostavno naivne budale koje su se upecale na propagandu. tako to ide kod nas, ne možeš ti pobjedit neprijatelja bez propagande. samo je razlika u tome, da oni lažu, a mi govorimo istinu, naša propaganda nije laž već činjenice. budućnosti bez djece nema, a oni žele legalizirat pederluk i dati mu posebno mjesto u našem društvu, to je ne bolesno već krajnje retardirano. kao što je i krajnje retardirano slušat Milu Kekina kako se srami "svoje domovine", ko broj jedan mislim da je Srbin ko broj dva od kad je to njegova domovina, ja sam mislio da je njima jugoslavenima Jugoslavija njihova domovina, ali ok oni se lako prešaltaju se jedne na drugu stranu po potrebi, ko četnici. sve u svemu jadni mi, i naša država s kime mi moramo živjet, ovako mali jadni i teritorijalno ograničeni, pa još ovoliko debila u državi od vrha do dna, stvarno ne znam šta više reći ovo postaje toliko bolno za gledat i slušat sve da nema više kometara. ako ovi referendumi ne upale, i ne pošalju signal ovim parazitima da te instrukcije koje dobivaju izvana i koje imaju za cilj trajno promjenit naše društvo neće upalit, jer narod tome kaže NE! onda ja mogu sa sigurnošću reći, da nam se crno piše u budućnosti. jer narod je taj koji mora biti korektiv svakoj vlasti, i mora joj reći dosta i ne kada krene u nekakve nenromalne krajnost kako su to krenuli Milanović i njegova partizanska ofenziva ko onomad na Neretvi. prema tome ako želimo obranit svoj način života, moramo izaći na taj referendum i reći šta misilimo o tome, to i je bit demokracije, a ne da Pusićka i MIianović odlučuju u naše ime.

zaba1111
21-11-2013, 17:41
Holjevac, kao i većinom, dobar, konkretan, sadržajn i informativan, međutim s određenim promišljanjima se nikako ne slažem.

Istospolnim zajednicama, smatram, treba dati sva prava kao i bračnim, što se mene tiče ni usvajanje djece ne bih vezao uz bračni status niti bih branio gay osobama da ih posvajaju - iako to smatram da bi ipak tome trebalo pribjegavati ako nema boljeg rješenja za dijete - ali to brak nije.

Brak, tj, obitelj je temeljna jedinica, ne samo opstanka, nego i skladnog, kvalitetnog, održivog , funkcionirajućeg ... svijeta općenito, na obitelji počiva današnja civilizacija, a na kršćanskim temeljima počivaju i "ljudska prava" koja se danas podlo zloporabe da bi se urušio poredek po kojem , u svakom pogledu, napredujemo od Abrahama.
Težnja je urušiti obitelj, kao funkcionalni temelj, i ljubav kao osnovnu vrednotu, da se ustoliči pojedinac kao temelj i piramida moći kao sustav.
I zato , baš zbog tako prevažnog značaja obitelji, kao stupa civilizacije, nipošte ne prihvaćam da se pederski brak pozitivno diskriminira davanjem privilegija kakve ima brak.

Zanemarimo sad ovaj apstraktni značaj obitelji , ostavimo kršćanstvo i sagledajmo stvar interesnom i praktičnom logikom, zašto bi država ,kao političko-ekonomska interesna zajednica građana, iz zajedničke kase izdvajala novac za apsurdni i beskorisni pederski brak, zašto bi se dvojici muškaraca samo zato šo se međusobno ševe davalo pravo na zdrvastveno osiguranje na ime partnera, zašto bi mu se dalo pravo da naslijedi mirovinu, zašto bi ga se oslobađalo od ikakvih poreza koja prate npr 2 brata koja žive u istom stanu. Odgovor je jasan , nizašto jer njihov je brak biološki, demografski, ekonomski, socijalno, odgojno... beskoristan.
Ajde uzmimo da se želi napraviti pozitivna dikriminacija koja nosi dobrobit, a ne košta puno, ali ni tu nema rezona jer pozitivna diskriminacija se napravila za hetero brak i time bi se to poništilo, dok ni sa strane smanjenja nasilja i nesnošljivosti prema takvim ljudima nema opravdanja jer statistički značajno povećanje nasilja prema njima u odnosu na ostale ne postoji, nesnošljivost se počela javljat kao odgovor na provokacije.

Pravo na jednokost različitog je logički apsurd, i različita prava su svakodnevna pojava bez čega svijet ne bi mogao funkcionirati, to je isto da npr uzgajivači kivija kažu da oni žele poticaj od države jer poticaj imaju ratari ili kad mali ratari kažu da oni također žele poticaj jer ga imaju veliki , što je apsurd jer država ne potiče po prirodnom pravu na poticaj, nego iz zajedničke kase potiče po interesnoj i ekonomskoj logici.

A tek posvajanje djece, tek kad ostanemo bez heteroparova za posvajanje i bez državnjih institucija ( u slučaju bankrota države) koje se brinu za djecu bez roditelja, tada , da djeca ne bi bila na ulici, treba dati mogućnost i njima, kao mjeru manje štete, jednako kao i ostalim manjkavim roditeljima kojima institucije nadležne za brigu o djeci uzimaju djecu ukoliko ne ispunjavju potrebne uvjete za uzdržvanje i odgoj djece.