PDA

Pogledaj Full Version : Oldschool-devedesete

Stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

Ljutice_Bogdana
17-07-2012, 14:16
Kol'ko se sećam to nije bio transparent već pano/reklama,poput ovih drugih sa slike-''SRBOS'',''Grmeč''...

the Partizans
17-07-2012, 15:45
Upravo tako fondPIO, reklama kao i svaka druga...sticajem okolnosti fotografija sa Obilica izgleda bas tako. Inace, nedugo potom "agencija grobari" prestala je da postoji u obliku koji je bio do tada. razlog je pogibija zvezdinog navijaca na derbiju 99 godine, tada je zbog pritiska kluba i vlasti na klub ona i zatvorena. Reklama-pano je naknadno sklonjena

...
17-07-2012, 16:29
Dajte malo pojasnite kaj je ta "Agencija Grobari" u stvari bila???
Čemu je služila ta agencija i od koga je bila sastavljena.
Čini mi se da nakon te "Agencije" u navijački žargon ulazi riječ agencija/agentura kao netko tko radi za upravu kluba
ili s upravom kluba protiv tzv. ultra navijača (ako se ne varam) iako smo mi u Hr za cigane govorili još davno, početkom 90ih da su agentura jer im je klub plaćao putovanja itd...

the Partizans
17-07-2012, 17:21
Pored toga sto je nastala kasnije, ideja o pokretanju Agencije Grobari vezuje se za 1993 godinu. O tome neka pisu clanovi ovog foruma koji su bili zivi svedoci toga- direktni ucesnici. ideju, cemu bi trebala da sluzi agencija i kako je trebala da izgleda, dao je neko ko je zasigurno jedan od najtemeljnijih poznavalaca navijackog pokreta kod nas i u Evropi. Ponovo kazem, ako zele i imaju slobodnog vremena, neka napisu koju rec o tome unchained i ostali...znam da su savremenici tih desavanja. Neki produzeni, ruzan eho od reci "agencija" opstao je zbog toga sto su se njene prostorije nalazile na samom stadionu i zbog toga sto su se u njoj prodavali navijacki materijali i klupski dresovi, prvobitna zamisao bila je mnogo drugacija.Ipak po meni, vise prenaduvana prica, nego sto je to zaista bio neki simbol "zla"... iako je i bilo propusta, jer je sve oko nje moglo da se odvije i u drugom, po navijacku grupu Grobari, neuporedivo efektnijem pravcu. O tome, ako zele, neka pisu gorepomenuti veterani.

redleo
17-07-2012, 19:04
Dajte malo pojasnite kaj je ta "Agencija Grobari" u stvari bila???
Čemu je služila ta agencija i od koga je bila sastavljena.
Čini mi se da nakon te "Agencije" u navijački žargon ulazi riječ agencija/agentura kao netko tko radi za upravu kluba
ili s upravom kluba protiv tzv. ultra navijača (ako se ne varam) iako smo mi u Hr za cigane govorili još davno, početkom 90ih da su agentura jer im je klub plaćao putovanja itd...

U tvom pitanju leži na kraju i odgovor.

Pandam našoj ZADRUGA DELIJE. Bilo je glupo da se zove Zadruga Grobari. Kako je u to vreme Zeka otvarao masu agencija, normalno je bilo da se otvori i neka navijačka agencija preko koje će dodatno da se peru pare.

Ne želim ovim da prozivam komšije ali oni koji se nikad nisu okoristili o "agenciju" znaju o čemu pričam.

Već po otvaranju komšije su bile podeljene na agente i one druge. Ali o tome stvarno bolje komšije pričaju, ako žele.

kriticna masa
17-07-2012, 19:14
Pored toga sto je nastala kasnije, ideja o pokretanju Agencije Grobari vezuje se za 1993 godinu. O tome neka pisu clanovi ovog foruma koji su bili zivi svedoci toga- direktni ucesnici. ideju, cemu bi trebala da sluzi agencija i kako je trebala da izgleda, dao je neko ko je zasigurno jedan od najtemeljnijih poznavalaca navijackog pokreta kod nas i u Evropi. Ponovo kazem, ako zele i imaju slobodnog vremena, neka napisu koju rec o tome unchained i ostali...znam da su savremenici tih desavanja. Neki produzeni, ruzan eho od reci "agencija" opstao je zbog toga sto su se njene prostorije nalazile na samom stadionu i zbog toga sto su se u njoj prodavali navijacki materijali i klupski dresovi, prvobitna zamisao bila je mnogo drugacija.Ipak po meni, vise prenaduvana prica, nego sto je to zaista bio neki simbol "zla"... iako je i bilo propusta, jer je sve oko nje moglo da se odvije i u drugom, po navijacku grupu Grobari, neuporedivo efektnijem pravcu. O tome, ako zele, neka pisu gorepomenuti veterani.

Tu i tamo se prelista JF forum, vidim da se skoro za svako gostovanje van beograda piše "prevoz obezbeđen" ili tako nekako, čak i za vidovdan sad na gazimestanu, pa ako nije problem par riječi o tome da se napiše.

REAKCIJA!
17-07-2012, 22:51
Ja mogu da kazem sa strane njihovih rivala da je agencija bila pocetak njihovog razjedinjavanja i da je jedan od glavnih faktora zasto danas nisu jedinstveni!Sve pocinje tada i vuce se do dana danasnjeg.Mnogo stvari u rukama pogresnih ljudi.Tako mi to bar vidimo.

unchained
18-07-2012, 01:39
Agenciju su osnovali Ch i moj navijacki mentor (pretpostavljam da na njega the Partizans misli), M. Cov i ja smo bili svedoci.
redleo, osnovana kod nas u kraju i to tamo preko puta radnje gde ti je cika Ru Pol kupovao patike kada si bio deckic.
Ime i ostalo imate u opisu na pocetku i prvim stranicama ovog foruma.
U celu pricu smo svi usli posteno i sa najboljim namerama a da poboljsamo jug u vreme kada je fudbal bio poslednja stvar na koju se tada u zemlji mislilo.
Posle je islo kako je islo pa je momak kojeg Partizans spominje pokrenuo neke nove ideje a mi koji smo sa njim od davnih dana znamo kakve su to sve inovacije bile u svakom smislu.
Ime je ispalo slucajno a Zadruga komsija je vec tada radila punom parom.

the Partizans
19-07-2012, 00:44
Ne treba generalizovati stvari. Gore, par poruka iznad, dinamovac kaze kako po difoltu neko ko je deo toga radi protiv tzv ultra navijaca, a u sinergiji sa upravom kluba. E, sad, prvo sto mi pada na pamet je (a ovi koji su prisutni na forumu, a bgd su, razumece sta zelim da kazem) to da su i D... dorcolac, C.... i R...... iz istog dela grada, pa S.... sa fontane, K... Alcz, pa legendarni Z... iz one cuvene kaznene ekspedicije, pa pokojni Dejko, S..., B...e, simpaticni kradljivac Sir oliver...i mnogi, mnogi drugi mnogo svog vremena provodili ili su ih ljudi vezivali za nekakvu agenciju, a ni malo nisam siguran da su oni bili "protivnici ultra nastrojene publike...", vec naprotiv izazivali su postovanje (pojedini i danas). Tako da, nije to bas tako jednostavno i uprosceno, da bi se moglo pribliziti nekome ko zivi izvan Srbije i u tom periodu s kraja devedesetih i jednim delom dvehiljaditih nije bio svedok dogadjanja. Nema potrebe sada zbog dva ili tri slucaja, pogresna "koraka", bespotrebno generalizovati stvari. Niti jedna grupa nije uvek kroz razvoj i istoriju bila bezgresna, gotovo sve su imale te "slucajeve" i vremenom se trudile da ih odstrane. Bez zelje da se mistifikuje taj period, bez zelje da se prikrivaju i pojedine lose strane tog vremena ipak misljenja sam da je ceo taj eho agencije pomalo predimenzioniran i da ga je tesko ispravno "docarati" i pribliziti nekome ko nije iz Srbije.

redleo
19-07-2012, 13:27
Mudro zboriš. Generalno svaka novina koja se napravi ili osmisli je radi boljitka svih ali na kraju ispadne da se pojedinci okoriste od toga a boljitka nema nigde. Ono što je još više tragično što pojedinci dođu sa sjajnom idejom i pokrenu nešto od NULE, ulože svoje vreme, ljubav pa i lični novac a onda dođe ološ uzme i sve to sroza. Mislim ima toga svuda nije to ništa novo. To je problem sveti i društva u kome se navijački svet nalazi. Ali je zato bitno da su vođe uvek maximalno usresređene samo na jedan cilj a to je da im grupa bude što bolja. Ako je samo kod jednog cilj da njemu bude dobro, sve pada u vodu!

REAKCIJA!
20-07-2012, 10:39
Ja ne znam dal je to fora da sad ovde pricamo bajke o necemu zajedno svi i da se lazemo,ili da se kaze onako kako jeste?Ti ljudi koji su gore nabrojani...isto toliko,ako ne i vise, ih ima i koji su se ogresili o sve to i to debelo.Kako je moguce da pored takvih imena koja su nabrojana,moze da se dogodi da neko radi ono sto je radio?Odgovor za sve ljude sa gramom mozga je jako jednostavan.Grobarima je od pocetka 90 ih,uvek pobedjivala ta anti navijacka struja na tribini,bez obzira sto su imali ispravne ljude,i to je njihov najveci problem.A to se prenosilo sa generacije na generaciju.

Argentino
20-07-2012, 13:35
Evo prije par sedmica, netko je postavil službeni dvd BBB koji se tiće samih 90-ih... ne znam koliko će ovo trajat na youtube, jer je koliko znam zaštićen s autorskim pravima.

DVD traje dva i pol sata, ali zato ima masu stvari i gostovanja koja su bila u 90-ima, pa sad tko voli nek izvoli dok ga netko ne skine s youtubea.

http://www.youtube.com/watch?v=OxawUpiJPCs

zg blue
20-07-2012, 13:59
T..h...kakav lik....da nisam na svoje oči vidio kako je 7 ljudi iz armade postrojio i šamaro u opatiji 1994 usput im uzevši zastavu na štapu i njome im djeleči "roditeljske" nebi vjerovao,stvarno em jak em ludak.prošle zime imao sam šank seansu sa njim i Z.... jem u udruzi,,ajme,ajme

Exx sada sam se sjetio te 94g I finala kupa u rijeci. iako nisu 80-te to mi je bilo prvo gostovanje od 91god. a tu
sam bio sa old school ekipom a zbog nekih sredstava koje smo tu uzeli a bila su na frisko donjeta iz shopova u
amsterdamu to je gostovanje bilo I very mystic tak da nije of topic. na tu rijeku smo isli ja t..h zg80ekipa c..o I
jos neki biseri al svi stariji. ja I t. smo prije puta cugali dva dana I pozatvarali dosta kafica po spanskom kad.
Nam je uletio neki lerdi da nam proda neke funny cakes mi smo mu zeli I kolace I lovu ja I t. smo sreli ljude iz
Zg80 I krenuli za rijeku sa vlakom ko u stara dobra vremena. u vlaku je bilo dost boysa ali mi smo zbog cookies
bili u svom filmu tak da smo prvo negdje na nekoj stanici izbacili konduktera iz vlaka. kad je dosla murija njih.
smo otkarali jer smo tad jos svi fakat bili aktivne zenge. u rijeci je rija odmah kupila navijace I kad su nas pitali
jel smo dosli na tekmu t. im je fakat ozbiljno rekel nne mi smo poslovno. sjeli smo u bus I brija za opatiju.u
busu je t. Objasnil rijecanima kak bu on miniral cijelu rijeku I more bu do zgb sva sreca da nam jeni niko nis.
rekao. u opatiji smo ja I c..o se uvalili u neku barku kod nekog starog sibencana a dinamovca. barka je bila.
vezana uz obalu nutra u barci smo cugali sa starim hladnu sibensku lozu I gledali nerede po ulicama opatije u
u kojima je sudjelovao t. I hrpa lokal armade.toje bilo tak da je prvo t. ganjao armadu u jednom smjeru a.
poslje u drugom smjeru bi t. ganjala murija ali t. je bio sav u kapama,salovima I zastavama rijeke. kaj da vam
velim prava ludnica. tu smo se nekak nas par skupili I imali frku sa crnim unproforcima kad im je t.pokazao
na ruci istetoviranog crvenog vraga koji je imao na sebi nazi obiljezja. poslje toga smo uzeli jos cookiesa I utrpali se u necije aute za rijeku.u rijeci cim smo se sparkali utrcali su specijalci da nas sprovedu na stadion. tu
sam ja onak nabrijan skocio izmadju dva drveta u provaliju duboku 7-8m (fucking cookies) I strgao nogu. t je
potrcao za mnom I tu mi rekao kak su gore svi rekli ovaj se ziher ubio. nas dvoje smo tu izletili na ulice oko
kantride sa dinamovim salovima I jednim transpom armade koji je t.zaplijeniio jos u opatiji. mogu si samo
mislit kak smo zgledali a ja sam tu jos I fakat gadno sepao. potukli smo se jos par put do stadiona pa tekma poslje pratnja murije pa vlak pa zgb pa opet gips na nogu I doma.
Eto kak brije old school.

Argentino
20-07-2012, 14:30
zg blue zaboravil si spomenut nekolicinu kraljica noći u vlaku za Rijeku... :kez

meni jedno od prvih gostovanja, snimi old school kartonsku biljetu za navijački vlak

http://img141.imageshack.us/img141/1224/rijeka94.jpg

redleo
20-07-2012, 15:44
@Footie Fan
Čitajući tvoj poslednji post, setio sam se mojih susreta sa istim tim "sociolozima" koji su mnogim mladim osobama promenili tok života. Evo moje priče i kako sam se ja susreo sa njima.

Kako se liga rasturala u deliće(kao i zemlja) i regija smanjivala, tako su u Prvu saveznu Ligu ulazili klubovi iz Druge lige koji su samo sezonu pre toga viđeni u trećoj ligi...U sezoni 92/93 se tako opet vratio u Prvu ligu, Napredak iz Kruševca. Sa radošću smo tada svi čekali gostovanje u taj grad i mogućeg okršaja sa Jakuzama. Mada više je tu bilo želje za odlaskom na gostovanje u grad čiji je klub nekada igrao sa Velikom četvorkom i to pravilo je važilo za sve gradove i klubove tadašnje zemlje.
Kako do Kruševca nije bilo direktne linije vozom već neko presedanje kod Stalaća ili Ćićevca(ova dva grada ću bolje upoznati nego moj kraj) i čekanja nekih vozova ili presedanje(čitaj upadanje u) na buseve... Kako se vozovi klackaju morali smo rano ujutru da se skupimo na štajgi i upadnemo u voz koji je išao do spomenutih gradova. Ekipa je brojala cifru od par desetina tada mahom golobradih mladih ludaka koji su sav teret, ponos i snagu Severa zajedno sa "krempitom" (T.) tih godina nosili na svojim leđima, jer većina prave prve ekipe je mahom imala neke druge životne zadatke dobro poznate svima. Već tih godina se pokazalo da će ova ekipa biti nerazdvojna narednih 10godina a neki i ceo život.

Neko je negde napisao kako im je ekipa rasla i da bi sigurno bili No.1 da je ostala ex-ludara. Mislim da bi sve ekipe rasle i dobijale novu svežu krv koja bi sigurno zasenila ovu prethodnu, ali šta bi bilo kad bi bilo...I svako vreme nosi neko svoje breme! Čast svakome veresija nikome...Tako da sam ubeđen da ni naša mlađa a tada prva ekipa nikome ne bi ostala dužna.

Da se vratim KŠ...Ukrcali smo se u jedan od poslednjih vagona u nizu i fino se rasporedili po kupeima. Repertoar dobro poznat, red pića, red ...., pa red pića pa opet...i tako krug za krug do momenta dolaska konduktera. Krene priča kako nam je ŽTP obezbedio poslednji vagon za gostovanje i da je to platila uprava kluba..Normalno već kod Rakovice (prva stanica) ovaj preti da će da zove policiju...nekako ga smuvamo, kupimo par karata za 20,30% puta do Stalaća...U fazonu sad si nam video karte i nikad više...Opuštanje koje nas je sve opilo je dovelo do toga da su neki demolirali kompletno dva vagona. Kako se ekipa konduktera promenila na nekom delu puta gde nismo videli a oni su primetili da poslednje kompozicije nemaju stakla i prozore u jebenom Stalaću ili sad Ćićevcu nas je čekala dobro došlica od policije. Kako ne bi bili zarobljeni i lako pohapšeni u vozu, kreće iskakanje u pokretu. Ljudi pokušaj bežanja u tim mestima i sakrivanje je kao da ste rešili da igrate žmurke u prostoriji gde nema gde da se sakrijete. Pri samom iskakanju mnogi su se već povredili i lako bili pohvatani. Nas par idemo ka prednjim vagonima, u pokušaju da se utopimo sa masom običnih putnika....Ali smo ubrzo skontali da od toga nema ništa...Napokon staje kompozicija iskačemo na suprotnu stranu od dočeka ili ti stanice i pretrčavamo u drugi voz. Voz kreće i taman smo pomislili da smo spašeni kad mašinovođa zaustavlja voz, neko nas je primetio...Zatvaramo vrata od vagona i sakrivaj se ko gde stiže....Tu se nalazi neki nadobudni pandur i krene da maltretira jednog od naših koga su pronašli. Kako smo skontali da će nas pre ili kasnije sve pronaći rešili smo da odbranimo našeg palog druga. Kreće opšta makljaža u vozu sa pandurom(Velika greška), dobre je batine dobio taj nadobudni ker ostao bez opreme ali ubrzo mu stiže pojačanje koje nas je nadjačalo sa obe strane...Primorani da izađemo onako u špaliru su nas iskidali...Sledeća scena kao u filmovima o logorima smrti. Kerovi stoje u špaliru postrojeni na svakih 2,3 metra naši već pali drugovi leže sa rukam na glavi i iživljavanje pripadnika policije na ljudima koji leže, šutiranje, gaženje, cepanje, neke vuku za šalove kao kerovi da im strgnu glavu sa vrata....Kažem sebi blago njima s'njima će da završe s'nama će tek da počnu....Onako dok nas sprovode dobacuju i psuju nam majke, spominju Beograd? Na pokušaj odgovara ili protivljenja odma postaju još žešći šamare dele kao deci bombone a od lopatara(ljudi sa velim šakama) mnogima i dan danas zuji u glavi...U nekoliko marica su nas strpali i sproveli do stanice milicije. Kako nas je bilo minimum 50tak svi smo stali u 4,5 marica i par automobila...Imao sam sreće da sam sedeo iza vozača ali sam slušao moju braću koja se gušila u marici kojoj nije radila ventilacija...Da ne preterujem ali mislim da smo tada oborili rekord po broju ljudi u marici 16 u zatvorenom delu, 4 iza vozača marice + vozač i 2 kera...Jedna anegdota tokom vožnje u marici. Pričaju kerovi među sobom i ovaj pored vozača kaže ovom što vozi: "Daj uključi rotaciju i pusti sirenu kao u onim američkim filmovima" Mi se pokidali od smeha....dok su se ovi moji iza kidali za vazduh. Pokušaji da se skrene pažnja da se ljudi iza guše je bilo kao da gluvom i slepom govoriš da li me čuješ i vidiš? Kad smo stigli u stanicu novi doček. Već pri samom dolasku kerovi stoje i broje koliko nas je bilo u jednoj marici i ne mogu da veruju da nas je toliko stalo... Žurka u stanici mogla je da počne.....To je trajalo sigurno dobrih 4,5h Neću da pričam šta je sve bilo tamo jer i ovako mi priča ode u više deseteraca...Napokon se pojavio sudija za prekršaje i jedan po jedan smo se osmehnuli "spasiocu".

E sad zašto sam sve ovo pričao....Dolaskom u BG ubrzo je stigla i prekšajna prijava i poziv kod soc. radnika. Jako slično što je Footie ispričao. Šteta koja je naneta ŽTP i ono zašta su nas gonili je bila više milionska cigra u dinarima kada se preračunalo u marke tada bilo je oko 500 000 nemačkih maraka. Kao sada pola miliona evra..."Malo" su napucali štetu ali dobro ko ne bi to radio? Pretili su nam više godišnjim popravnim domovima, zatvorom...Ali imali smo sreću kako je sve išlo u qrc tako je i ta priča njihova išla sa njom...Da ne bi sve to tek tako prepustio slučaju...Pobrinuo sam se da na svim tim razgovorima glumim Robin Huda u pravom smislu reči...Oni su hteli mene da sjebu u zdrav mozak ja sam njih...Sve zadatke koje su tražili da im uradim sam radio iznad proseka...Ljudi su se pitali šta radi ovaj mali ovde...Koji je njegov problem? A ja sam im odgovarao ja sam bunt protiv sistema. Što kažeš Footie, ni moji se nisu a mogli su da se okoriste od celog raspalog sistema. Kurve su mojoj majci uzimali stanove, lopovi ćaletovu firmu preuzeli e pa ja ću sve to da vam naplatim! Ovi u soc. ustanovi blajznuli....Na kraju silni razgovori i ubeđenja raznih službi kako ja ne mogu sam protiv sistema....A ja im odgovaram nisam sam, mislim na moje drugove sa Severa, oni opet u rebus?? Ali dobrom pričom i moram reći zalaganjem roditelja uspeo sam da zajedno sa soc. službama na suđenju se ponašam "normalno" i spasim sebe popravnog doma...

Tako se završio moj prvi drugi pokušaj odlaska u KŠ ću skratiti......Okršaj sa murijom u Stalaću, privođenje u neku improvizovanu stanicu, potom smo se "sprijateljili" sa pandurima koji su išli na Zvezdine tekme po celoj ex-ludari, pričali o poznanstvu sa nekim vođama koji su za razliku od njih imali drugu boju uniforme. Da bi nas na kraju pustili da se vratimo u BG. Obezbedili nam da uđemo u teretni vagon sa kutijama punim patika...koje su neki iskoristili za prvi biznis kapital!

Za 20 i kusur godina staža na tribinama samo sam 2 puta uspeo da dođem do Kruševca. Stim da sam prvi put kad smo uspeli da se domognemo grada, tamo neke 90te zakasnili na tekmu a drugi put i napokon uspešno 2012 finale kupa. Što sam morao da proslavim i ulaskom tj. skakanjem u teren!
http://i.imgur.com/sBwCp.jpg

...
20-07-2012, 16:08
Ovaj Graz, Sturm-Dinamo 1999, na 1:59:30 pa na dalje...kakvo iživljavanje policije...rijetko kad viđeno, mnoštvo krvavih glava...

redleo
20-07-2012, 16:33
Da li neko zna i ima podatak da neke druge fudbalske nacije koje prate svoju repku u fudbalu koriste tekme kad im igra reprezentacija da se "među sobom" pobiju u ime boje kluba za koji navijaju. Kao što je slučaj u ovim dvema ludarama Srbiji i Hrvatskoj?! U jednom periodu ovde je bilo normalno da se prozivamo na tribini a u nekim slučajevima i pobijemo oko stadiona. Gde to još ima?

the Partizans
20-07-2012, 21:36
Ja ne znam dal je to fora da sad ovde pricamo bajke o necemu zajedno svi i da se lazemo,ili da se kaze onako kako jeste?Ti ljudi koji su gore nabrojani...isto toliko,ako ne i vise, ih ima i koji su se ogresili o sve to i to debelo.Kako je moguce da pored takvih imena koja su nabrojana,moze da se dogodi da neko radi ono sto je radio?Odgovor za sve ljude sa gramom mozga je jako jednostavan.Grobarima je od pocetka 90 ih,uvek pobedjivala ta anti navijacka struja na tribini,bez obzira sto su imali ispravne ljude,i to je njihov najveci problem.A to se prenosilo sa generacije na generaciju.
Iako pripadamo istom narodu, "mentalitet" Grobara i Cigana je dijametralno suprotan. Tako je bilo 70/80-ih, a tako je i danas. Kao ilustraciju koja ide u prilog tome, navescu primer derbija iz 2008. godine koji je odigran na Zvezdinom stadionu. Naime, desetak dana pre odigravanja pomenute utakmice, Grobari su izvojevali veliku navijacku pobedu na ulici protiv jedne od vidjenijih ekipa Zvezdinog Severa. Nakon toga vodila se diskusija da li da, na derbiju koji sledi za par dana, jednom prigodnom parolom podsetimo komsije na taj dogadjaj i tako dodatno stavimo akcenat na tu pobedu. Na kraju( i,po meni, ispravno) odluceno je da se na utakmicu ide "kao da se nista spektakularno nije ni desilo" i da se na taj nacin suprotna strana "pece na tihoj vatri". Par sezona pre pomenute, nesumnjive ulicne pobede suprotne strane, Sever je brze-bolje "ovekovecio" parolom pancevo, topcider... Smekerski je ponekad precutati. E, sad..sistemom eliminacije pojedinih navijaca koji su obelezili devedesete i deo dvehiljaditih mi necemo dogurati daleko. Jednostavno, otvorila bi se pandorina kutija iz koje izlazi bukvalno sve i svasta. Kada bih zeleo da budem zloban, mogao bih npr javno da se zapitam na sta je konkretno mislila lionska legenda i (valjda jos uvek) legenda Zvezdinog Severa, cije stihove i danas eksploatisete na mini parolama i dvomotkama, V...... S........ S..... kada je u zaglavlju svog Cd-a koji je izdao pod nazivom "Price iz navijackog zivota..." doslovce napisao "JA NE SPADAM U PTICE UZ DZAJU STO SE GNEZDE, JA ZIVIM ZA ZVEZDU-A ONI OD ZVEZDE"?! Asocira li nas ovo na povremenu boljku koje ni jedna tribina ne moze biti lisena? "Bezbroj" je primera sada, od toga da na nekom basketu na Nbgd pre desetak godina ceo Sever atakuje na jednu ekipu, da bi nedugo potom ta ista ekipa u znak "pomirenja" odradila koreo preko cele tribine, do nekih priblizno iste prirode, iz ne tako davne proslosti. Drugarstvo ili nabrzaka ispeglana situacija guranjem pod tepih? Ukoliko je to istinsko drugarstvo, uvek ce mi drazi biti gore pobrojani Grobari. Ni sa tezom "s kim si, takav si..." takodje necemo dogurati daleko...moze i o tome nasiroko da se govori. Polazeci od sebe samoga, ljubav prema mom Partizanu stoji u jednakoj ravni kao i odnos prema majci koja me je na ovaj svet i donela. Za cetrnaest sezona "krstarenja" po ovim nasim stadionima, najmanji deo nase valute Partizan nisam ostetio. Mnogo toga mu pruzio(gavranov vek da dokucim, pedalj ne bi promenio). Licno, ali ponavljam samo i iskljucivo licno, za mene bi sve to izgubilo bilo kakav smisao kada bi bilo drugacije. Medjutim, nikada necu druge ljude posmatrati iskljucivo kroz tu prizmu. Iako jako dobro kapiram sustinu gore napisanog, nista nije do kraja crno, niti do kraja belo da bi se izvlacili tako drasticni zakljucci o vremenu i ljudima iz pomneutog perioda. Nisam slucajno rekao slozena prica, tesko razumljiva za nekoga ko na bilo koji nacin nije savremenik toga. Ako bi smo sada "sekli" i donosili nekakv "sud" po povrsnom kriteriju o vremenima koja su protekla i koja su nakon njih usledila... ne verujem da bi nas ostalo 100 tinjak "ispravnih", "cistih" ne samo na ovim nasim stranama, nego i na mnogim drugim koji bodre neke druge klubove. Nije to bas tako uprosceno i tako jednostavno. Opet kazem, ne stize se tim tempom daleko. Cast svakome za dobre i kvalitetne poteze, za mnogo ljudi u kopu, pune gostujuce sektore, lepe setalice i parole, barjake, obimne ukljade, pobede izvan stadiona... a za nesto sto je ocigledno, a nije dobro(retko ko je toga amnestiran, bar u nekom periodu), prepustimo onima koji i prirodno treba da koriguju uoceno. Cela navijacka Evropa tako posmatra stvari, tu i tamo iskoci po neki negativan primer gde neka ekipa prvo zeli da ukaze
na nepravilnosti protivnika, kao da ovi ne primecuju isto. Svako se trudi(nekada sa vise nekada sa manje uspeha) da nepravilnosti svede na minimum. Krajnji cilj i treba da bude da tih pomenutih dogadjaja nema ni najmanje, nikada! mogu se slozititi sa svim sto je redleo napisao na prethodnoj stranici, a vezano je za ovu temu...bukvalno sa svim, hiruski precizno je opisao(ne imenujuci, a tako jednostavno asociranih ljudi i dogadjaja) sustinu u par recenica. Nepozeljno je, odvratno je kada se i crv sumnje uvuce u neku detinje cistu ideju/pricu, a kamo li kada se nesto konkretno ruzno i desi. Duboko su nesrecne tribine na kojima se odomaci nekvalitet, pa jos i izdominira u kontinuitetu. Za Grobare, casa je uvek polupuna, nikako poluprazna. Tako mi barem "vekovima" gledamo na te stvari.

REAKCIJA!
21-07-2012, 00:23
Koliko nerealno gledas na stvari,nije ni cudo sto razmisljas tako kako razmisljas.Prvo sam se dvoumio dal da pisem,ali proslo je dosta vremena od tada pa cu dati sebi bar toliko slobode da auditorijum vidi o cemu se radi ovde.Prvo,ne znam sta si hteo time da dokazes sto si navodio neke traceve koje si nacuo...ali nikako nisi uspeo da,koliko god mi imali losih ljudi i ispada...svrstas nas u isti kos sa vama!Nece to tako lako da ti prodje ovde.
Inace,ta "pobeda" koju ti pominjes se desila nad jednim automobilom u kome su bila 3 coveka...ne znam dal je realno to da se slavi par dana kasnije na derbiju?Dal zasluzuje to?Nase parole,koje mozda nisu trebale da se pisu iz nekih drugih razloga...su imale podlogu od recimo 100 tinak prebijenih grobara u 3 razlicita dogadjaja koja su se dogodila u kratkom roku.U jednom je bilo 40 vasih u drugom 20 u trecem 30 ak i jos ste izgubili jednu od vidjenijih zastava tada i jos mnogo toga se desilo u jednom od sukoba sto tek daje na tezini tim parolama...A uz put,nakon te akcije "korsa" kojom se toliko dicite,ste negde zagubili bubnjeve, i par vasih grupica se ceskalo po glavi tih dana.
Da znas sta je smekerski,ne bi imao muda da pomenes taj dogadjaj koji jesi,koji je bio sve sem navijackog...Bogu hvala,ti dani su nadam se proslost i ne daj Boze da navijacke akcije vise izgledaju poput te koje je SRAMOTA ZA NAVIJACKI SVET!
Dalje se necu upustati u raspravu jer znam gde ce odvesti.To mi se desilo bar 100 puta kada udjem u raspravu sa ljudima koji imaju razmisljanje poput tvog.Znam ja u napred da sam bacio papir ovde dzabe,jer ti neces promeniti ni za pedalj svoje razmisljanje,kao i svaki poput tebe...ali cisto neka stoji zbog drugih koji i imaju nesto u sebi navijacko kako treba,da vide i razmisljanje druge strane o ovim desavanjima!
Sto se tice nase tribine...bilo je tu svega i svacega,pogotovu pre 2000. godine.Jednostavno takva su vremena bila u drzavi i takav je nivo svesti bio medju svima nama.I kod vas i kod nas.Samo sto je kod vas to bilo bar 10 puta gore!I tada kada je bilo lose i kod nas i kod vas...vi ste prednjacili debelo!E onda su dosle nove generacije,gde se kod nas prica potpuno promenila,a vama je u nasledje ostalo sve isto kao i 90 ih!Nigde se niste mrdnuli sa tog polja,samo ste unapredili rec agent u neslucene razmere,pa cini mi se i za ceo navijacki svet...ovo je naravno samo moje licno misljenje.
I sto se tice tih nabrajanja stvari kao dokaz da i kod nas nesto ne stima...pa ja mislim da nepostoji tribina gde tece med i mleko,ali je pitanje ko kako prevazilazi svoje probleme i nastavlja dalje.

REAKCIJA!
21-07-2012, 00:43
I zaboravi da napisem za taj vas smekerski derbi jos...niste izneli tu korsu,ali ste zato na rodjendan svoga kluba uradili koreografiju koju ste posvetili JEDNOM coveku sa nase tribine!Sa sve crveno belim balonima...stvarno smekerski....nema sta.

REAKCIJA!
21-07-2012, 00:50
Kada bih zeleo da budem zloban, mogao bih npr javno da se zapitam na sta je konkretno mislila lionska legenda i (valjda jos uvek) legenda Zvezdinog Severa, cije stihove i danas eksploatisete na mini parolama i dvomotkama, V...... S........ S..... kada je u zaglavlju svog Cd-a koji je izdao pod nazivom "Price iz navijackog zivota..." doslovce napisao "JA NE SPADAM U PTICE UZ DZAJU STO SE GNEZDE, JA ZIVIM ZA ZVEZDU-A ONI OD ZVEZDE"?! Asocira li nas ovo na povremenu boljku koje ni jedna tribina ne moze biti lisena?

Samo se ti pitaj i budi zloban slobodno.Sva sreca pa ima k da ti odgovori!Trebao si da cujes tog istog coveka sta sam za sebe kaze par godina nakon toga,sve bi ti bilo jasnije.

REAKCIJA!
21-07-2012, 00:54
"Bezbroj" je primera sada, od toga da na nekom basketu na Nbgd pre desetak godina ceo Sever atakuje na jednu ekipu, da bi nedugo potom ta ista ekipa u znak "pomirenja" odradila koreo preko cele tribine
Kao sto ti rekoh vec...baratas polu informacijama nekim.Jedna ekipa je skocila na drugu,a ne ceo sever kako si ti napisao.To se desilo 2000. godine,a oni su koreografiju uradili 2006. godine.Mislis da su 6 godina bili u svadji a da se to ne primeti i ne stvori jos vece probleme?

patriot
21-07-2012, 01:05
Da li neko zna i ima podatak da neke druge fudbalske nacije koje prate svoju repku u fudbalu koriste tekme kad im igra reprezentacija da se "među sobom" pobiju u ime boje kluba za koji navijaju. Kao što je slučaj u ovim dvema ludarama Srbiji i Hrvatskoj?! U jednom periodu ovde je bilo normalno da se prozivamo na tribini a u nekim slučajevima i pobijemo oko stadiona. Gde to još ima?

Naravno..Pocesto su sukobi koje bi englezi izazvali u drugoj drzavi tokom nekog od prvenstava,zapocinjale medjusobno ekipe koje su imale sto za reci iz proslih susreta..
pa bugari recimo su isli odvojeno na utakmice repke..cak i kod nas u zagrebu su levski i cska bili odvojeni na jugu..

vjerovatno znas i bolje za grke,ali oni iz tog razloga uopce i ne prate repke..mozes misliti na sto bi licilo kad bi se na istoj tribini nasli aris,paok,pao,oly ,aek itd..:zbunjen:

nisu oni jedini primjer reprezentacije, gdje ekipe nikako ne mogu egzistirati na tribini zajedno..ima ih jos dosta..

simpatizer plavih,40+,25 god..

Ercov
21-07-2012, 02:41
@REAKCIJA...skoro sve sto si napisao,hteo sam i ja,samo nisam bio siguran za taj dogadjaj iz 2008,mislio sam da je u pitanju taj slucaj "korsa",ali nisam bio siguran,a neceg drugog nisam mogao da se setim,a i iskreno nisam verovao da bi na to mogao da misli kao "navijacku pobedu".Mislim da pokusaji da se ovde na ovom navijackom forumu,koji vema cenim,podvuce nekakva paralela izmedju nase i njihove tribine,u kontekstu "sve je to isto, u pitanju su samo nijanse",u ovom trenutku veoma neozbiljna,ko imalo zna nesto o navijackom zivotu u Srbiji.Izvlacenje nekih dogadjaja sa nase tribine,(koje se uzgred budi receno desavaju skoro na svim tribinama)i pokusaji da se ti dogadjaji podvedu pod pravilo,stvarno je u najmanju ruku smesno u ovom trenutku, na toliko brojnoj tribini kao sto je nasa,usudicu se da kazem da smo uspeli da takve stvari svedemo na minimum,a uz to smo kao tribina imali i imamo puno razumevanje za to sto se desava u komsiluku.Oduvek je na nasoj i na njihovoj tribini bilo svega i svacega,to je i normalno za tolike navijacke tribine,ali problem nastane kada to "sve i svasta" postane sistem funkcionisanja tribine,generacije mladjih koji dolaze to gledaju i "uce",i to onda postaje pravilo koje vodi tamo, gde vodi,i to je,sustinska i najveca razlika izmedju nasih tribina.

...
21-07-2012, 11:11
Nemojte krenuti u krivom smjeru, vidim da ste počeli s prozivanjem jedni na druge...ako krene nekakva svađa, banirat ćemo.

blesimetar
21-07-2012, 11:25
Nemojte krenuti u krivom smjeru, vidim da ste počeli s prozivanjem jedni na druge...ako krene nekakva svađa, banirat ćemo.Pa ako je to prozivanje sa argumentima, i nije na razini 5 razreda, šta ima veze.
Nečemo se lizat međusobno, navijači smo, ne pederi.
Pardon za off.

REAKCIJA!
21-07-2012, 11:27
Sto se mene tice,dacu sve od sebe da ne krene u ovom smeru tema prvo zato sto ne zelim da pisem stvari koje se ne pisu a i nemam vise zivaca da se objasnjavam sa ljudima sa kojima ne vredi to raditi..ipak, neke stvari ne mogu da se precute jednostavno.Kad neko hoce da ulapsa nesto i to na stetu moje grupe,sigurno da nece ostati bez odgovora.Pravi se kriva slika na taj nacin,a to sigurno niko od nas nece dozvoliti ovde.Ono sto je istina,reci cemo,ne bezimo od toga,ali da se nesto menja na mala vrata...to nikako nece da moze.I zato bi apelovao i na drugu stranu da vodi racuna i da ne vuce ljude za jezik.

exx
21-07-2012, 21:15
Exx sada sam se sjetio te 94g I finala kupa u rijeci. iako nisu 80-te to mi je bilo prvo gostovanje od 91god. a tu
sam bio sa old school ekipom a zbog nekih sredstava koje smo tu uzeli a bila su na frisko donjeta iz shopova u
amsterdamu to je gostovanje bilo I very mystic tak da nije of topic. na tu rijeku smo isli ja t..h zg80ekipa c..o I
jos neki biseri al svi stariji. ja I t. smo prije puta cugali dva dana I pozatvarali dosta kafica po spanskom kad.
Nam je uletio neki lerdi da nam proda neke funny cakes mi smo mu zeli I kolace I lovu ja I t. smo sreli ljude iz
Zg80 I krenuli za rijeku sa vlakom ko u stara dobra vremena. u vlaku je bilo dost boysa ali mi smo zbog cookies
bili u svom filmu tak da smo prvo negdje na nekoj stanici izbacili konduktera iz vlaka. kad je dosla murija njih.
smo otkarali jer smo tad jos svi fakat bili aktivne zenge. u rijeci je rija odmah kupila navijace I kad su nas pitali
jel smo dosli na tekmu t. im je fakat ozbiljno rekel nne mi smo poslovno. sjeli smo u bus I brija za opatiju.u
busu je t. Objasnil rijecanima kak bu on miniral cijelu rijeku I more bu do zgb sva sreca da nam jeni niko nis.
rekao. u opatiji smo ja I c..o se uvalili u neku barku kod nekog starog sibencana a dinamovca. barka je bila.
vezana uz obalu nutra u barci smo cugali sa starim hladnu sibensku lozu I gledali nerede po ulicama opatije u
u kojima je sudjelovao t. I hrpa lokal armade.toje bilo tak da je prvo t. ganjao armadu u jednom smjeru a.
poslje u drugom smjeru bi t. ganjala murija ali t. je bio sav u kapama,salovima I zastavama rijeke. kaj da vam
velim prava ludnica. tu smo se nekak nas par skupili I imali frku sa crnim unproforcima kad im je t.pokazao
na ruci istetoviranog crvenog vraga koji je imao na sebi nazi obiljezja. poslje toga smo uzeli jos cookiesa I utrpali se u necije aute za rijeku.u rijeci cim smo se sparkali utrcali su specijalci da nas sprovedu na stadion. tu
sam ja onak nabrijan skocio izmadju dva drveta u provaliju duboku 7-8m (fucking cookies) I strgao nogu. t je
potrcao za mnom I tu mi rekao kak su gore svi rekli ovaj se ziher ubio. nas dvoje smo tu izletili na ulice oko
kantride sa dinamovim salovima I jednim transpom armade koji je t.zaplijeniio jos u opatiji. mogu si samo
mislit kak smo zgledali a ja sam tu jos I fakat gadno sepao. potukli smo se jos par put do stadiona pa tekma poslje pratnja murije pa vlak pa zgb pa opet gips na nogu I doma.
Eto kak brije old school.

T..h je završil sa nas 4 u našoj renault 4 pa smo se dogegali do onih zgrada iznad kantride di smo svi parkirali pa se spustili prema stadionu,stotinjak ljudi možda pa kad smo krenuli kantridom samo razmak na ulici jer...purgeri marširaju...i onda je tek stigo onaj bus sa dubrava i ekipa ( M...o.T...,itd...)
na plaži u opatiji crnac i dve kurve,a nakon T..ha uletil mu je M..o iz Bojne Zrinski i sral.... 80%te ekipe tog dana doslovno sa ratišta aterirala.mogla se sakupit jebeno dobra ojačana satnija za specijalna djelovanja

clash
22-07-2012, 15:10
98/9 d-h
bbb 'napadaju' jug
http://i48.tinypic.com/n4awox.jpg

http://oi49.tinypic.com/xo4ldu.jpg

http://oi48.tinypic.com/330697q.jpg

clash
22-07-2012, 15:27
98/9 hajduk-rijeka

http://oi48.tinypic.com/hx181z.jpg

http://oi49.tinypic.com/j9bha9.jpg

http://oi46.tinypic.com/15390yr.jpg

http://oi50.tinypic.com/2qsm0k8.jpg

the Partizans
22-07-2012, 19:16
"Sto se tice nase tribine...bilo je tu svega i svacega,pogotovu pre 2000. godine". Najsazetije opisan period po kome ova tema nosi naziv.

EvoksPGD
22-07-2012, 20:23
Partizan-Lacio 1998.
http://www.dodaj.rs/?2t/ee/3SbIg3U3/lazio-salovi.png
http://www.dodaj.rs/?1s/gD/2gjVTwyc/lazio-setalica.png

the Partizans
22-07-2012, 20:52
Kup pobednika kupova, kolo pre tog postavljene su stolice na tribinama iza golova. Do danas, siguran sam da nije bila veca poseta(na celom stadionu) na jednoj utakmici od kada su postavljene. Tacan broj nikada necemo saznati, ali je sigurno da nije bilo 33000 koliko Jna zvanicno prima. Na Jugu setalica, rolne, i crno-bele trake prema zapadu. Na severnoj tribini bela buldog setalica i sjajna bakljada. Obratite paznju na kolicinu salova, bez obzira sto je mec igran u predzimskom vremenu... Taj "trend" nikada nije trebao da se smanjuje, vec obratno...

EvoksPGD
22-07-2012, 22:46
Evo ga i sever sa te utakmice:
http://www.dodaj.rs/?2V/5F/4NPwnKCL/lazio-sever.png
http://www.dodaj.rs/?2u/oT/PTmNIKu/lazio-sever.png

Kad ga Krstajic dade za 1-0 mislio sam da ce se srusiti stadion...

unchained
22-07-2012, 23:38
Lazio...
Sever...
http://i50.tinypic.com/17348g.jpg
http://i45.tinypic.com/10xqyi0.jpg
@Footie
Pitaj U. Commandoa sta je pevao sa sipke kada sam stavljao zastavu na ogradu...
A evo i fotka iz Rima, redleo ako me prepozna dobija veceru po izboru na mestu gde god pozeli...
http://i49.tinypic.com/2hs0svo.jpg

1981
22-07-2012, 23:42
Drugi ispod slova C.

unchained
22-07-2012, 23:47
Drugi ispod slova C.
Imas dobru memoriju, svaka cast,
sada izgledam bitno drugacije!!!
Ali bar si mi sacuvao kintu jer redleo ima jako dobar apetit!!!:)

the Partizans
23-07-2012, 00:08
Lazio...
Sever...
http://i50.tinypic.com/17348g.jpg
http://i45.tinypic.com/10xqyi0.jpg
@Footie
Pitaj U. Commandoa sta je pevao sa sipke kada sam stavljao zastavu na ogradu...
A evo i fotka iz Rima, redleo ako me prepozna dobija veceru po izboru na mestu gde god pozeli...
http://i49.tinypic.com/2hs0svo.jpg
Tri siva bar sala koje nose momci ispod reci Partizan, danas pravi raritet. Prva grobarska serija bar salova ikad.

redleo
23-07-2012, 03:32
Kasno sam došao na forum! U svakom slučaju vodiš na klopu to ti ne gine. Kod Mareta ili u Kraljicu....Samo da ti nama dođeš živ izdrav.... I da te malo ispeglam na FIFA12 kao devedesetih kod vođe Brigatea.

unchained
23-07-2012, 05:31
Kasno sam došao na forum! U svakom slučaju vodiš na klopu to ti ne gine. Kod Mareta ili u Kraljicu....Samo da ti nama dođeš živ izdrav.... I da te malo ispeglam na FIFA12 kao devedesetih kod vođe Brigatea.
Albayrak je za vas bio neresiva enigma, a pricao sam nekim klincima kako je vodja Brigatea fantasticno igrao Fifu ali sam se dobro nosio sa njim.
Iskreno, tvoja sestra nas je sve odvaljivala jer je igrala neku ludu igru koju ni sondza nije kapirao.
A slika iz Rima, fotografa navatali na ulazu sa bakljom, kakva je to scena bila kao on se pravi lud da mu je to flomaster ili takva neka budalastina.
Ode jupiterka panduru u dzep a njega pustili.
Sreca pa smo baklje i ostale dzidzabidzice uneli na sarm i foru jednog od najvecih smekera na jugu iz Zemuna!!!

unchained
23-07-2012, 05:38
Tri siva bar sala koje nose momci ispod reci Partizan, danas pravi raritet. Prva grobarska serija bar salova ikad.
Commando momci sa salcicima...
Kada pogledam fotku ipak je Medeni najjaci, gleda negde a kacket na kontru i njegova siva fajerka!!!

the Partizans
23-07-2012, 13:46
U... Commando glavni "krivac" za prve prijateljske kontakte u Solunu. I danas ga pominju tamo kao pionira cele price...

blesimetar
23-07-2012, 13:55
U... Commando glavni "krivac" za prve prijateljske kontakte u Solunu. I danas ga pominju tamo kao pionira cele price...Jeli se može uopče znat početak vašeg prijateljstva. Ne triba ič u detalje, nego onako priča ukratko.

Uvik sam mislio da je to vaše prijateljstvo samo odgovor na Delije, kao ono oni imaju Olympiakos, amo mi Paok...vjerovatno se i varam, zato i pitam, vjerujem da je priča malo dublja...ili možda i nije?

REAKCIJA!
23-07-2012, 14:17
Imaju oni privatne kontakte dosta dugo,ali to ne moze nikako da se podvede pod bratstvom dve grupe!U novijoj istoriji sve je pocelo posle naseg odlaska u Atinu u dobrom broju u sezoni 2004/2005.Nakon toga,posle izvesnog vremena,tek onda krecu da ostvaruju kontakte kao tribina sa njima.Majice,salovi... sa grbovima bratskih klubova prvo su mogli da se vide kod nas,pa tek posle nekog vremena kod njih.Identicna stvar je i sa navijacima iz Moskve.
http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=111
Ovo je ta poseta nasa,posle koje je krenulo i kod jednih i kod drugih masovnije da se ide dole.Ne racunam odlaske po 2-3 coveka...

caporegime
23-07-2012, 14:29
nisu li grobari negdje tamo krajem 90 ih godina imali neko kao prijateljstvo ili štatijaznam s navijačima AEK-a?

REAKCIJA!
23-07-2012, 14:30
To neka oni pisu...

blesimetar
23-07-2012, 14:30
Znači prijateljstvo Delija & Gate 7 od one utakmice u Ateni kad su vam došli pomoč (koje je to godine bilo? 1986? Pao-CZ) pa sve do 04/05 gotovo pa nije ni postojalo, odnosno sve se svodilo na pojedinačne posjete, ako sam dobro razumia...

P.S. mene baš zanima Grobari & Gate 4 ...počeci, odnos, te sami bit tog prijateljstva, jeli to ima neku dublju stranu ili je to jedno od modernih prijateljstava u današnjem ultra svijetu. Ako je pilana pisat ne triba

REAKCIJA!
23-07-2012, 14:37
Od 86. do 2004 je bilo mnogo kontakata.86. su oni dosli na utakmicu,pa su 92. isto dosli u dobrom broju.Takodje,nasi su isli tih godina dole,ali ne brojci u kojoj je to uradjeno 2004.Islo se na finale kupa evropskih sampiona,gde su zajedno jurili i barselonine i milanove.Tada je uzeta zastava "fan club kaljari'.Sankcije,vize...su doprinele mnogo da se jedno vreme ne posecujemo,i stvarno postoji jedan prazan hod gde su kontakti bili samo individualni.Islo se,ali u u brojkama 4-5 najvise.Ipak,i u to vreme,kada odes u Atinu,vidis po broju dresova,dukseva...nasih koliko gotive Zvezdu i koliko su imali isto razmisljanje kao i mi.1994. godine smo igrali pod sankcijama sa njima prijateljsku na Marakani.Tada je uradjena parola...welcome orthodox brothers...

redleo
23-07-2012, 14:39
Imali su oni sijaset prijatelja na sve strane...

Mada za U.... i njegov kontakt sa PAOK Solun je meni duže poznat nego naše pravo prijateljstvo sa G7. Ovde kada kažem o prijateljstvu mislim na pravi kontakt ne ono volimo iste boje itd... pa se međusobno gotivimo. I ako to nikad nije zvanično označeno ali U.... kontakt koliko je meni poznat je daleko pre bio nego svi drugi AEK, PANATHINAIKOS, SPORTING, NEWCASTLE, ATLETICO M., CHELSEA, ma ko će se svih setiti. Voleo bi da on sam da taj datum. Ali rekao bi da datira oko početka 90tih.

REAKCIJA!
23-07-2012, 14:41
Evo 2003. u Torinu sa njima.
http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=50

clash
23-07-2012, 14:44
sječam se kad je olymiacos igrao kontra rada , da je bilo nekog govora o ujedinjenju bg ekipa u svrhu pomoči radu...? tad neznam jel več bio UF...

mladi.lav
23-07-2012, 15:17
Imali su oni sijaset prijatelja na sve strane...

Mada za U.... i njegov kontakt sa PAOK Solun je meni duže poznat nego naše pravo prijateljstvo sa G7. Ovde kada kažem o prijateljstvu mislim na pravi kontakt ne ono volimo iste boje itd... pa se međusobno gotivimo. I ako to nikad nije zvanično označeno ali U.... kontakt koliko je meni poznat je daleko pre bio nego svi drugi AEK, PANATHINAIKOS, SPORTING, NEWCASTLE, ATLETICO M., CHELSEA, ma ko će se svih setiti. Voleo bi da on sam da taj datum. Ali rekao bi da datira oko početka 90tih.

Ti si verovatno mlad navijac, kad ne znas da je prvo "prijateljstvo" Grobara sa nekom drugom navijackom grupom, rodjeno daleke 1994. godine u Lisabonu.
http://img829.imageshack.us/img829/2486/69200916.jpg
Momak koji je napravio prijateljstvo sa PAOK-arama je rodjen 1975. godine, pa je pomalo nelogicno da je pocetak 90-ih, vreme kada se ovo zacelo.
Uostalom, imas saboraca po tastaturi, pa mozes od njega da se informises.
Elem, prvi i najveci
http://img198.imageshack.us/img198/6546/scppfcbelgradotacauefa.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/6075/portosporting.jpg http://img841.imageshack.us/img841/8980/alczijuveleo.jpg
Ciganska prica o prijateljstvu iz 1986. godine je toliko suplja da je ne treba ni komentarisati.

the Partizans
23-07-2012, 15:19
Sto se tice Paokara, gore pomenuti istaknuti clan grupe Commando glavni je "krivac" za pocetak prijateljskih odnosa. I tada su se po Solunu mogli sretati grobarski potpisi na zidovima(neki autenticni iz tog perioda, preziveli su do danas). Ne treba posebno objasnjavati zbog cega Paok, zbog cega Solun. Identicna vera, boje kluba, tradicionalna povezanost celog naseg naroda sa tim delom drzave, kulturno nasledje koje tamo ostaje za navek. U grobarskom zinu Daj Gol iz 96. godine, cini mi se, ostavljen je prostor i uradjen intervju sa navijacima Paoka, u eri bez interneta to je bio lep nacin da se mnogim Grobarima priblizi situacija oko Paokara. Kao "poklon" stigla je kosarkaska utakmica protiv Splita igrana na "neutralnom" terenu upravo u Solunu, kada je zajednickim snagama napunjena tribina i stvorena domaca atmosfera. Uvek je jedan deo ljudi bio vezan za tu pricu oko njih, dakle i u godinama nakon polovine devedesetih... Sto se tice neke novije istorije, oni su u Beograd dolazili i na nase fudbalske derbije i sirili parole na Grckom(2005. godina), e sad koliko su to bile masovne posete u oba smera to je diskutabilno. Sa nase strane, pored problema sa vizama koji je tada objektivno postojao, odradjen je basket Paok-Zvezda u Solunu.

REAKCIJA!
23-07-2012, 15:23
Mladi lav,a da kazes ti kojoj grupi propadas?

REAKCIJA!
23-07-2012, 15:27
Sto se tice Paokara, gore pomenuti istaknuti clan grupe Commando glavni je "krivac" za pocetak prijateljskih odnosa. I tada su se po Solunu mogli sretati grobarski potpisi na zidovima(neki autenticni iz tog perioda, preziveli su do danas). Ne treba posebno objasnjavati zbog cega Paok, zbog cega Solun. Identicna vera, boje kluba, tradicionalna povezanost celog naseg naroda sa tim delom drzave, kulturno nasledje koje tamo ostaje za navek. U grobarskom zinu Daj Gol iz 96. godine, cini mi se, ostavljen je prostor i uradjen intervju sa navijacima Paoka, u eri bez interneta to je bio lep nacin da se mnogim Grobarima priblizi situacija oko Paokara. Kao "poklon" stigla je kosarkaska utakmica protiv Splita igrana na "neutralnom" terenu upravo u Solunu, kada je zajednickim snagama napunjena tribina i stvorena domaca atmosfera. Uvek je jedan deo ljudi bio vezan za tu pricu oko njih, dakle i u godinama nakon polovine devedesetih... Sto se tice neke novije istorije, oni su u Beograd dolazili i na nase fudbalske derbije i sirili parole na Grckom(2005. godina), e sad koliko su to bile masovne posete u oba smera to je diskutabilno. Sa nase strane, pored problema sa vizama koji je tada objektivno postojao, odradjen je basket Paok-Zvezda u Solunu.
Ja znam da je dobar deo vasih ljudi i posle 2005. tvrdio da imate samo jednu bracu i to cska iz sofije!Sta vise,na zvanicnom sajtu vam je stajalo upravo tako tih godina.Kod nas se znalo od pocetka...pa do dana danasnjeg sta je i kako je,dok je to kod vas bilo...kako vetar duva.

the Partizans
23-07-2012, 15:33
Ti si verovatno mlad navijac, kad ne znas da je prvo "prijateljstvo" Grobara sa nekom drugom navijackom grupom, rodjeno daleke 1994. godine u Lisabonu.
http://img829.imageshack.us/img829/2486/69200916.jpg
Momak koji je napravio prijateljstvo sa PAOK-arama je rodjen 1975. godine, pa je pomalo nelogicno da je pocetak 90-ih, vreme kada se ovo zacelo.
Uostalom, imas saboraca po tastaturi, pa mozes od njega da se informises.
Elem, prvi i najveci
http://img198.imageshack.us/img198/6546/scppfcbelgradotacauefa.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/6075/portosporting.jpg http://img841.imageshack.us/img841/8980/alczijuveleo.jpg
Ciganska prica o prijateljstvu iz 1986. godine je toliko suplja da je ne treba ni komentarisati.

Druga fotografija je sa naseg medjusobnog evropskog meca u Lisabonu, tri godine nakon zavrsetka bombardovanja. Postovanje za parolu koju su izneli osam godina nakon sto se jedna grobarska zastva zavijorila u njihovom kopu.

REAKCIJA!
23-07-2012, 15:44
Al mislim da ste konacno ostvarili bratstvo sa paokarama kada ste im poklonili poklonjenu zastavu od aeka...mislim da ste tada definitivno presli na crno belu stranu i sve sto ide uz to!Tako se bar pricalo tih dana...

caporegime
23-07-2012, 15:46
smirite ljudi malo tenzije.
ne treba se tema pretvorit u prepucavanja oko prijateljstava.
rađe nek se nastavi sa slikama i izvještajima

unchained
23-07-2012, 16:10
Znači prijateljstvo Delija & Gate 7 od one utakmice u Ateni kad su vam došli pomoč (koje je to godine bilo? 1986? Pao-CZ) pa sve do 04/05 gotovo pa nije ni postojalo, odnosno sve se svodilo na pojedinačne posjete, ako sam dobro razumia...

P.S. mene baš zanima Grobari & Gate 4 ...počeci, odnos, te sami bit tog prijateljstva, jeli to ima neku dublju stranu ili je to jedno od modernih prijateljstava u današnjem ultra svijetu. Ako je pilana pisat ne triba

U. Commando je dugo bas dugo bio u kontaktu sa njima i gurao tu pricu, najbolje bi on mogao to sve da opise jer cita forum i njegov je clan ali do sada nije nista pisao pa evo prilike za njega da napise iz prve ruke bez rekla-kazala!

redleo
23-07-2012, 16:45
Juve LEO ili ti po naški "mladi.lav" Ili me poznaješ, pa me zajebavaš ili me ne poznaješ pa se trudiš da me prozivaš.... kako god!

Molim pravog, ali pravog pravcatog JUVE LEO grobara da prekine bojkot foruma i da napiše kako je zbog Bude Vujačića pratio Sporting a potom i napravio kontakt sa Sportingovim navijačima. Srediću mu ja koju god hoće pevačicu da opšti sa njom!
Sigurno da nije baš 90te U.. bio dole i napravio prve korake ali sigurno se radi o prvoj polovini znači do "95, 100% Možda je čak u pitanju 93,4(slab sam sa godinama pogotovo te mračne 90te). Takođe V.D. se tih godina vratio iz Lisabona i odneo Značkatraz. Koja je kasnije čak bila zabranjena od strane FPF da se kači na ogradu.

Sećam se da sam slike U.... sa PAOKovim obeležjima gledao kod ženinog venčanog kuma. Slike su datirale iz ranih 90tih, slične te slike sam video kod D.V. Kasnije sam se upozna i lično sa U... sad opet da li pre ili tokom zajedničkog rada na fanzinu KOP nisam siguran(mrak 90tih). Znam da mi je pričao da je skoro pa na keca uspostavio kontakt sa PAOKovima! Prve majce dveju grupa sam čak video kod njega. Doduše Solun je uvek više bio bliži nama Srbima u svakom smislu sem nama ciganima zbog boja, ali sve ostalo je bilo lako za sklapanje prijateljstva!

REAKCIJA!
23-07-2012, 16:52
Ne moze kontakt jednog,dva,tri...coveka da se vodi kao bratstvo,niti da se uporedjuje sa odlaskom 30-40 ljudi sa sve oficijalnom zastavom.Niti moze da se poredi grupa koja je od svog postojanja promenila jedno 5 prijatelja i bratskih grupa,sa drugom stranom gde je uvek bilo sve isto!Prica na jugu je zazivela i dobila veci oblik,tek kada su delije posetile Pirej kao grupa.To je sustina celog mog pisanja i ujedno pokusaj da se odgovori na komentar prvog koji je pitao da li su oni inspirisani nama pokrenuli to prijateljstvo.
Zato mi i mozemo da stavimo da je nase bratstvo pocelo da se razvija jos od 1986...jer smo od tada pa do dana danasnjeg,imali kontakte samo sa njima i ni sa kim drugim.

redleo
23-07-2012, 17:46
Da to uvek zaboravljam. Jedno je kad jedan čovek napravi kontakt a drugo je kada se grupe međusobno potpomažu u svakom smislu. U tom pogledu nema nam ravnih što se tiče G7-Delije-Fratria. Tokom samo poslednje 2 sezone mislim da nije bilo tekme da nisu bila braća iz Moskve ili Atine sa nama u kopu. Gostovonja naša kod njih pogotovo na velikim utakmicama su redovna...I to u zapaženom broju.

Generalno je lepo to kad se neke navijačke grupe među sobom potpomažu, bratime itd...Samo ne treba ići iz krajnosti u krajnost. Nama sa ovih prostora posle svih ovih dešavanja je donekle olakšana podrška kad igramo u ino. Zbog velikog broja iseljenika. Uvek sam se divio grcima koji su u velikom broju imali skoro svuda podršku svojih navijača, najviše zbog studenata.

REAKCIJA!
23-07-2012, 17:55
Tokom samo poslednje 2 sezone mislim da nije bilo tekme da nisu bila braća iz Moskve ili Atine sa nama u kopu. Gostovonja naša kod njih pogotovo na velikim utakmicama su redovna...I to u zapaženom broju.

Nije ovo vise nista neobicno ni za njih ni za nas.I kod jednih i drugih je to sad poodmaklo dosta.Ovde je pitanje bilo pocetka svega toga.

redleo
23-07-2012, 18:38
Da skrenuli smo sa puta. Pitanje je bilo za ova velika bratstva komšija. Mislim da ovaj mladi.lav to najbolje zna ali više voli da opšti sa cupikama nego da podeli sa nama pravu istinu i prva prijateljstva. fcking forum i prekriveni nickovi...

Moramo da napravimo neko pravo druženje da skinemo, tj. neki od vas da skinu maske i da se pokažu u pravom svetlu. Imamo i fićka u BG kod pravog JUVE LEO a blizu su i "krempite"! Coveeee dolaziiii bemti rac!

Ljutice_Bogdana
23-07-2012, 18:47
Časopis ''Talas'',br.8/sep. '95.Prikaz Sportingovih:
Bez imena, molim vas!

redleo
23-07-2012, 18:56
Ovaj drug član mi je poznat?!

unchained
23-07-2012, 19:34
Pravi juve leo je na moru i juri lepe devojke, forumi ga ne interesuju.

unchained
23-07-2012, 20:35
nisu li grobari negdje tamo krajem 90 ih godina imali neko kao prijateljstvo ili štatijaznam s navijačima AEK-a?
Evo odgovora na pitanje...

Atina, avgust 1995.

U sklopu priprema pred početak nove sezone, Partizan je dobio poziv od AEK-a za odigravanje prijateljske utakmice u Atini. Kako je letnja sezona bila u jeku, a ja u tom trenutku imao kod koga da boravim u glavnom gradu Grčke, nisam se puno razmišljao kako sebi da organizujem odmor. Na dan utakmice, novine su posvetile veliku pažnju dolasku Partizana. Naslovi u stilu: „Pozdravimo braću iz Jugoslavije“ odnosno „AEK dočekuje stare prijatelje“ napuniše tribine stadiona Nikos Goumas. Navijači AEK-a stvorili su totalno ludačku atmosferu. Pošto nije bilo odvojenog sektora za gostujuće navijače, dvojica prijatelja i ja kupismo karte za najvatreniju domaću tribinu. Na ulazu, nakon pretresa devojke obučene u žute majice podeliše nam programe za utakmicu. Osim uobičajenog predstavljanja timova na poslednjoj strani pisalo je „Jugoslovenski prijatelji volimo vas“. Punih sat vremena pre meča, domaći navijači počeli su da pale baklje i da se veru po visokoj žičanoj ogradi. Popeli bi se do vrha a potom kačili crveno ili zeleno beli šal i palili ga tamo gore, uz delirijum na tribinama. Nekih petnaestak minuta pre početka oficijelni spiker promrmljao je nešto na grčkom, a potom je usledio uplauz celog stadiona. Najavljen je bio dolazak grupe srpske dece, izbeglica iz Krajine, koja je u tom trenutku ulazila na centralnu tribinu i smestila se među domaće navijače. Sa tribine na kojoj smo bili počelo je skandiranje „Srbija, Srbija“ a potom i „Partizan, Partizan“. Bili smo oduševljeni prizorom. Tekma je završena rezultatom 3:1 za domaći tim (jedini gol za nas postigao je Darko Tešović), a kada je sudija označio kraj a mi izašli napolje, otišli smo do prve tezge da pazarimo sitne suvenire za uspomenu. Kada je prodavac čuo da smo Srbi, navijači Partizana, dao nam je svakom po šal na poklon, a potom nam priđoše i neki navijači AEK-a koji nas napuniše nalepnicama i malim pankerskim bedževima.

Barselona, april 1998.

U sezoni 1997/98, košarkaši Partizana predvođeni Kimetom Bogojevićem, plasiraše se na Final Four. Prethodno, u grupnoj fazi takmičenja sastali smo se sa AEK-om kada nas pedesetak odlazi na meč u Atini. Utakmica kao i svaka druga, bez ikakvih incidenata, ali i bilo kakvog izliva prijateljstva. Dođe na red i Final Four u Barseloni. Grupa od oko 200 Grobara iz Srbije (novine su se frljale ciframa da nas je bilo 100, 500, 800 pa čak i hiljadu) provela je nazaboravna 3 dana u Kataloniji. U našem sektoru bilo nas je možda još pedesetak više, kada su nam se priključili navijači Partizana koji su doputovali iz nekoliko evropskih gradova u solo režiji. Uoči prvog meča protiv Kindera (koji će narednog dana postati prvak Evrope), autobusi su nas doveli pred samu halu i zaustavili se ispred ulaza na tribinu gde su ulazili navijači AEK-a. Njih je, tu u tom trenutku, bilo možda i hiljadu (kasnije ih je na tribinama bilo oko tri soma). U jednom momentu kada smo izašli iz buseva, usledila je kratka tišina, odmeravanje i iščekivanje, a potom su oni počeli da nam prilaze, rukuju se, grle nas, traže da se slikaju sa nama i razmenjuju šalove. Na tome se sve i završilo. Vrlo brzo krenuli smo ka našoj tribini koja se nalazila tačno naspram AEK-ove. Navijači Benetona bili su levo od nas, a Kinderovi (kojih je bilo više nego svih ostalih zajedno) do Grka i iza koša. Zbog napada na žabare na platou ispred hale, policija nam nije dozvolila da unesemo zastave na motkama. Raširili smo transparente i počeli da navijamo, kada među nas ulaze panduri i govore nam da moramo da sednemo, što mi naravno odbijamo. Bez puno objašnjavanja dolazi do žešćeg peglanja. U tom trenutku, AEK-ovi navijači koji su sve to posmatrali sa suprotne strane, skandiraju „Partizan, Partizan“ i kreću u proboj kordona kako bi nam pritekli u pomoć. Iste večeri kao i dan kasnije, prilazili su nam po Barseloni i pružali nam ruke, čašćavali nas pićem i tražili da se slikaju se sa nama.

Beograd, april 1999.

Bombardovanje Srbije. Jedini strani tim koji je tada došao u Beograd i odigrao prijateljsku utakmicu u Humskoj bio je AEK. Na tribinama se okupilo petnaest hiljada gledalaca, a među njima i grupa od stotinak grčkih navijača smeštenih na istočnoj tribini. Igrači dva tima izašli su na teren sa parolom: „NATO stop the war, stop the bombing“. U šezdesetom minutu, pri rezultatu 1:1, Grobari ulaze na teren, gde im se pridružuju i navijači AEK-a. Utakmica je u tom trenutku završena. Raširene su srpske i grčke zastave, spaljena američka, i poslata poruka celom svetu šta dva naroda misle o napadu NATO trupa na Srbiju. U tom momentu ko god da nam je došao u goste, prihvatili bi ga kao najrođenijeg.

Marsej, oktobar 2003.

Liga šampiona - Partizan odlazi na prvo gostovanje u Marsej. U kavezu nas je oko 4-500. Dan ranije AEK je igrao u Monaku, pa je bilo logično da se njihovi navijači pojave i na Velodromu, ali na tribini sa domaćim navijačima pošto su oni već dugi niz godina bili u prijateljskim odnosima.Tako je zastava Original 21 bila postavljena u centralnom delu kopa sa navijačima Olimpika. Toliko o vezi Grobara i navijača AEK-om.

unchained
23-07-2012, 20:59
Da samo dodam i ovo, levi barjak sa srcem je moj a onaj desni kockice crno bele i belo u sredini je Paokov barjak koji smo dobili od njih kada su igrali basket 88-89 u Pioniru protiv Crvene zvezde.
http://i45.tinypic.com/99mewx.jpg

the Partizans
23-07-2012, 21:07
Da samo dodam i ovo, levi barjak sa srcem je moj a onaj desni kockice crno bele i belo u sredini je Paokov barjak koji smo dobili od njih kada su igrali basket 88-89 u Pioniru protiv Crvene zvezde.
http://i45.tinypic.com/99mewx.jpg
Divi jedinu nepromenljivu konstantu kroz sve ove godine, prvi red treci s leva.

the Partizans
23-07-2012, 22:29
Sto se tice Grka i svega ostalog, pogledajte malo pazljivije upis svakoga pojedinacno ko se osvrnuo na tu temu. Ako posmatrate iskljucivo i samo ko je u novijoj istoriji prvi u respektabilnijoj brojci(i odabranoj) posetio nekoga dole, Reakcija je rekao istinu. Medjutim, ne treba ogranicavati pricu na po meni detalj, jer vec tada, u tom periodu Paok-ovi su medju Grobarima prihvaceni kao prijatelji i tako dozivljavani...Godinu dana nakon toga, oni su posetili Beograd kada smo igrali derbi na Zvezdinom stadionu i tom prilikom rasirili parolu na grckom koja je bila upucena njihovim rivalima. Sa druge strane, Comander u tom periodu(95 i dalje) nije bio bilo ko na Jugu, pa s toga i "tezina" njegovih intenzivnih relacija sa Grcima tokom devedesetih nije beznacajna. Pored pomenute kosarkaske utakmice protiv Splita iz sezone 96/97 sasvim sam ubedjen da su Paok-are putem njega i par drugih pojedinaca bili sasvim pristojno informisani o Grobarima. Tom kontaktu, niko se nikada ni u jednom periodu nije protivio. Nije slucajno njihova grupa predstavljena u prvim brojevima Daj gol-a... Ako vec, ovde prisutne, imamo autenticne aktere pomenutih desavanja, nema potrebe ogranicavati pricu SAMO na to kada je jedna ekipa organizovano i sa zvanicnom zastavom posetila Pirej. Dilema koju je neko postavio gore, da li je prijateljstvo izmedju Paok-ara i Grobara prica sama za sebe, ili je odgovor na komsije ne bi trebala da postoji. Dakle, pomenute 2004. godine jesu bili u Pireju sa sve zvanicnim transom ispred, da li je zbog toga "intenzivirano" grobarsko prijateljstvo sa Paok-ovim navijacima-nije...iz razloga jer su koreni dublji. @redleo Bez obzira sto mora biti tacno to sto govoris da si gledao na fotkama, a vezano je za Commando-a i Solun, prva strana tribina na kojoj je prijateljski i potpuno ravnopravno sa domacim okacen jedan grobarski transparent bila je Sportingova Juve Leo... Zbog toga je prijateljstvo sa njima, prvo u istoriji Juga. A koliko su cenili to prijateljstvo govori i parola koju su izneli 2002. godine

blesimetar
23-07-2012, 22:31
Evo odgovora na pitanje...

Atina, avgust 1995.
Barselona, april 1998.
Marsej, oktobar 2003.Dobro ovo šta si ti ispriča je daleko od prijateljstva, ali da je jedan vrlo korektan odnos to jest. Možda da je bilo malo više upornosti i želje sa obe strane, priraslo bi možda i u prijateljstvo.

Nego mene zanima neka druge stvari

-- kako na to sve danas gledaju PAOK-ovi, pošto ste prijatelji, te kako su gledali onda.
-- kakvi je bia vaš odnos sa Gate 4 1995,1998 i 2003 godine, prepostvaljan ne blizak toliko kao danas, iako je neko reka da ste navijali zajedno protiv KK Splita 1997 godine. Pod odnos mislim na grupu, ne na pojedince.
-- kakvi danas imate odnos sa Original 21, prepostavljan da ste se sretali, kad bi pratili koji put PAOK-a možda je došlo i do sukoba, ili ne ?

Nerazumljivo mi je da imam prijateljstvo sa Gate 4, a u isto vrijeme imam vrlo korektan odnos, tj. čak ne-napadanje, zajedničko slikanje i ispijanje alkohola sa ljutim protivnicima "mojih" prijatelja Gatea 4.

jebat ga ako san krivo skužia, bez ljutnje.

the Partizans
23-07-2012, 22:56
Dobro ovo šta si ti ispriča je daleko od prijateljstva, ali da je jedan vrlo korektan odnos to jest. Možda da je bilo malo više upornosti i želje sa obe strane, priraslo bi možda i u prijateljstvo.

Nego mene zanima neka druge stvari

-- kako na to sve danas gledaju PAOK-ovi, pošto ste prijatelji, te kako su gledali onda.
-- kakvi je bia vaš odnos sa Gate 4 1995,1998 i 2003 godine, prepostvaljan ne blizak toliko kao danas, iako je neko reka da ste navijali zajedno protiv KK Splita 1997 godine. Pod odnos mislim na grupu, ne na pojedince.
-- kakvi danas imate odnos sa Original 21, prepostavljan da ste se sretali, kad bi pratili koji put PAOK-a možda je došlo i do sukoba, ili ne ?

Nerazumljivo mi je da imam prijateljstvo sa Gate 4, a u isto vrijeme imam vrlo korektan odnos, tj. čak ne-napadanje, zajedničko slikanje i ispijanje alkohola sa ljutim protivnicima "mojih" prijatelja Gatea 4.

jebat ga ako san krivo skužia, bez ljutnje.

Najkrace, odnos je kao i prema svakoj drugoj grupi-dakle nema ga. A i u tekstu iznad detaljno je opisana geneza zakljucno sa ligom sampiona na Velodromu. Generalno, sve sto je imalo dodirnih tacaka sa njima svodilo se vise na nacionalno, nego na klupsko opredeljenje... Izasli u susret nasim ljudima prognanim iz RSK, samoinicijativno "skocili" za Grobare na final four-u Barseloni, posetili Beograd i odigrali utakmicu u periodu vazdusne opasnosti. Turbulentna vremena, vezivala su ljude i klubove da se hvataju za nekakv "prozor" u svet i slamku spasa. Ako je neko bio dovoljno hrabar da za vreme bombardovanja odigra utakmicu, a oni pod pretnjom bombama ipak doputuju u Beograd...niko ne treba da ocekuje da ce biti drugacije docekani nego sto tada jesu.

REAKCIJA!
23-07-2012, 22:56
Sto se tice Grka i svega ostalog, pogledajte malo pazljivije upis svakoga pojedinacno ko se osvrnuo na tu temu. Ako posmatrate iskljucivo i samo ko je u novijoj istoriji prvi u respektabilnijoj brojci(i odabranoj) posetio nekoga dole, Reakcija je rekao istinu. Medjutim, ne treba ogranicavati pricu na po meni detalj, jer vec tada, u tom periodu Paok-ovi su medju Grobarima prihvaceni kao prijatelji i tako dozivljavani...Godinu dana nakon toga, oni su posetili Beograd kada smo igrali derbi na Zvezdinom stadionu i tom prilikom rasirili parolu na grckom koja je bila upucena njihovim rivalima. Sa druge strane, Comander u tom periodu(95 i dalje) nije bio bilo ko na Jugu, pa s toga i "tezina" njegovih intenzivnih relacija sa Grcima tokom devedesetih nije beznacajna. Pored pomenute kosarkaske utakmice protiv Splita iz sezone 96/97 sasvim sam ubedjen da su Paok-are putem njega i par drugih pojedinaca bili sasvim pristojno informisani o Grobarima. Tom kontaktu, niko se nikada ni u jednom periodu nije protivio. Nije slucajno njihova grupa predstavljena u prvim brojevima Daj gol-a... Ako vec, ovde prisutne, imamo autenticne aktere pomenutih desavanja, nema potrebe ogranicavati pricu SAMO na to kada je jedna ekipa organizovano i sa zvanicnom zastavom posetila Pirej. Dilema koju je neko postavio gore, da li je prijateljstvo izmedju Paok-ara i Grobara prica sama za sebe, ili je odgovor na komsije ne bi trebala da postoji. Dakle, pomenute 2004. godine jesu bili u Pireju sa sve zvanicnim transom ispred, da li je zbog toga "intenzivirano" grobarsko prijateljstvo sa Paok-ovim navijacima-nije...iz razloga jer su koreni dublji. @redleo Bez obzira sto mora biti tacno to sto govoris da si gledao na fotkama, a vezano je za Commando-a i Solun, prva strana tribina na kojoj je prijateljski i potpuno ravnopravno sa domacim okacen jedan grobarski transparent bila je Sportingova Juve Leo... Zbog toga je prijateljstvo sa njima, prvo u istoriji Juga. A koliko su cenili to prijateljstvo govori i parola koju su izneli 2002. godine
Lako je sada pisati renesanse ovde i romane ljudima koji ne znaju price kako treba.Meni je krajnje smesno kada cujem te price kako prisvajate to individualno prijateljstvo i podvodite ga pod to da je to u stvari bio grobarski pravac sve vreme...a u stvari,istina je da ste na svakih malo,menjali pobratime,bracu i prijatelje.Paokovi su bili debelo u zapecku,do trenutka kada smo mi sisli do Pireja.

REAKCIJA!
23-07-2012, 23:04
Ako je neko bio dovoljno hrabar da za vreme bombardovanja odigra utakmicu, a oni pod pretnjom bombama ipak doputuju u Beograd...niko ne treba da ocekuje da ce biti drugacije docekani nego sto tada jesu.
Sve bi to bilo fino da ne ide prica da ste paokovima poklonili aekov transparent koji ste verovatno tada dobili.

REAKCIJA!
23-07-2012, 23:07
Svako pise ono sto zna,pa neka ljudi sami vide.

damned
24-07-2012, 00:21
Sve bi to bilo fino da ne ide prica da ste paokovima poklonili aekov transparent koji ste verovatno tada dobili.

par puta si ljudima skrenuo pažnju na baratanje poluinformacijama a vidi šta sada radiš.
ne vrti se ceo svet oko vas. priče da smo mi počeli da se družimo sa Paokarama samo zato jer ste vi prvi otišli organizovano u Pirej su poprilično uvredljive.

Ercov
24-07-2012, 01:14
Pa ako su poluinformacije,onda zasto neko upuceniji sa vase strane jednostavno ne odgovori na njih,i onako se to vec duze vreme provlaci,a do zakljucka da vase prijateljstvo sa Paokom dolazi kao odgovor na nase sa Olimpijakosom,je prvi dosao Blesimetar,i covek je u nedoumici prosto postavio pitanje,i ljudi su jednostavno napisali ono sto znaju.A ako mislite da nije tako,ili nesto imate da dodate,ja sam veoma rad to procitati,kao i svi na ovom forumu,a ako ne zelite o tome da pricate,mozete i to jednostavno da saopstite,a ne da se neke stvari sa vase strane ili umanjuju na znacaju ili se relativizuju. A za Reakciju...mozda bi bilo bolje da neke stvari prepustis njima da pricaju,ako hoce,a ne ticu se nas,bez obzira koliko o tome znao.

Joy Division
24-07-2012, 01:42
Zanima i mene ako Delije imaju pojedinacne kontakte sa navijacima Napolija i Lokomotive iz Plovdiva? A da su davnih dana znali nekad doci i Rapidovci iz Beca na Marakanu?

Upoznali smo i mi neke Juve Leo na Ep 2004. Nisu uopce bili nesta nabrijani na nas. Uvik sam mislija da su se oni sa Grobarima zblizili zbog naseg prijateljstva sa NNB..

ledena kocka
24-07-2012, 02:14
Pratim ovaj forum vec duze vremena,i ni na pamet mi nije padalo da se registrujem bas zato sto mi je bilo ok citati starije navijace kako na jednom mestu bez ikakvih kompleksa razmenjuju svoja iskustva iz proslosti.Od kad se on komercijalizovao i od kad su uvedene ove ostale teme znao sam da ce vremenom i poceti da se pretvara u ono sto je danas slucaj sa vecinom navijackih foruma.Od bahatih ljudi bukvalno ne moze ni jedan forum da opstane,upravo zato sto bi oni zeleli da na svakom forumu drze slovo.Mnogi ljudi bi i napisali nesto,ali im to odavno ne pada na pamet jer znaju da sa druge strane imaju ljude koji su u stanju da se po celi dan prepiru sa vama preko ove gluposti.
U ostalom upuceniji ljudi iz Srbije(pa i iz Hr,BH,SL..) vrlo dobro znaju o kome se radi,a i ostali ce ga vrlo dobro upoznati :D
Dakle nema potrebe da se nesto nekome objasnjava jer i kad mu se objasni to je uzalud.

Ercov
24-07-2012, 03:01
Ledeni...ako imas nesto da kazes,ja bih voleo da cujem,nije mi jasno toliko dugo pratis forum,a kada si se najzad registrovao da nesto kazes,ti ne kazes u stvari nista.Zato i postoje forumi,da bi ljudi razmenjivali misljenja, stavove... a to da podsecas "upucenije" da vec nesto dobro znaju,izvini,ali meni vise lici da ipak nemas sta da napises.

unchained
24-07-2012, 04:19
U. Commando je registrovan ovde ali iz nekog razloga ne moze da stavlja postove pa bih zamolio administratora da to pogleda, nick je komando.
Ja sam prvi put Paokare video kada ih je U. doveo pred neku utakmicu kvalifikacija 2002/2003, znace on bolje od mene.
Kada su oni dosli Jose je vec imao ovu zstavu koju sam im bas ja pokazao.
http://i45.tinypic.com/2d2at87.jpg
Ljudi su se bili odusevili a ovo je fotka sa austrijske granice na putu za Madrid, redleov brat uz prave boje!!!
Ja licno nikada nisam bio nesto opterecen tim druzenjima sa Paokom a licno sam gotivio jedan drugi klub odozdo, vecina je zagotivila Paok pa i ja idem uz vecinu.
To sa Paokarama nema nikakve veze sto su navijaci Zvezde bili sa Pirejcima nego plod visegodisnjih kontakta commandoa sa njima, covek ih je gotivio i on ce najbolje da opise srz svega toga, cim mu omoguce da moze da napise to.
Ja bih pitao nekoga od navijaca Crvene zvezde da mi opise njihovo prijateljstvo od 1986. (cini mi se da ste rekli da ste od tada prijatelji?) pa do te 1995. kada ste igrali prijateljsku?
Pitao sam bitne ljude vase tribine moje generacije da mi to kazu ali nekako nisam dobio bas odgovor. Kao mladji sam isao na sve utakmice po Bgdu, vuklo me i bilo je malo drugacije vreme, osim ako vam nisu dolazili na derbi kada sam bio na jugu njih niko nikada tih godina nije ni spomenuo a druzio sam se svakodnevno sa dosta bitnim ljudima vase tribine tada.
Nigde ni salova, ni zastava ni spomena O od Olimpijakos.
Od 1995. je to vec neka sasvim druga prica i o tome se nasiroko znalo.
Hvala unapred!

REAKCIJA!
24-07-2012, 08:24
Jao grobari grobari,ko vas ne zna...U prvom svom komentaru sam napisao da INDIVIDUALNE kontakte imate dugo,ali sam u kasnijim komentarima takodje napisao da sem tih par ljudi,na vasoj tribini je preovladjivalo i da ste pobratimi sa celzijevima,i da ste batko sa bugari,i da ste sa aekovima dobri,i da imate prijateljstvo sa juveo leo...pa tek onda je na red dosao paok!Verujem,da ste pitali bilo kog od "vodja" bilo kog vremena,do neke 2006.dal ste sa paokom dobri...verujem da ne bi znao odgovor,ili bi odricno odgovorio kao sto i jesu mnogi do skoro maltene.Da se ne ponavljam,ali do skoro je takodje stajalo na vasem sajtu da ste braca jedino sa cska i to iz sofije!Ovo vam nisam ja napisao na sajtu,vec vi!Zato mi je mnogo smesno kada vidim to batrganje i vadjenje slika iz naftalina i kao...evo,i mi smo bili tada braca sa njima!Pa glavne grupe su vam do pre koju sezonu isle i nosile zastave po bugarskoj...ja ne znam kako mozete da se pravite toliko ludi(vi koji zagovarate teorije da niste posle nas krenuli u celu tu pricu)?Sta je sad u pitanju?Nova publika ovde pa aj da probamo da navucemo nesto u nasu korist,mozda nam i prodje?Za 10 ak godina ce sigurno ovako biti i sa Moskovljanima.100% ce nas neki klinac ubedjivati da ste vi prvi napravili neki kontakt sa njima...evo,zivi bili pa videli!

REAKCIJA!
24-07-2012, 08:32
To sa Paokarama nema nikakve veze sto su navijaci Zvezde bili sa Pirejcima nego plod visegodisnjih kontakta commandoa sa njima, covek ih je gotivio i on ce najbolje da opise srz svega toga, cim mu omoguce da moze da napise to.
Ja bih pitao nekoga od navijaca Crvene zvezde da mi opise njihovo prijateljstvo od 1986. (cini mi se da ste rekli da ste od tada prijatelji?) pa do te 1995. kada ste igrali prijateljsku?
Pitao sam bitne ljude vase tribine moje generacije da mi to kazu ali nekako nisam dobio bas odgovor. Kao mladji sam isao na sve utakmice po Bgdu, vuklo me i bilo je malo drugacije vreme, osim ako vam nisu dolazili na derbi kada sam bio na jugu njih niko nikada tih godina nije ni spomenuo a druzio sam se svakodnevno sa dosta bitnim ljudima vase tribine tada.
Nigde ni salova, ni zastava ni spomena O od Olimpijakos.
Od 1995. je to vec neka sasvim druga prica i o tome se nasiroko znalo.
Hvala unapred!
Nisu oni nama dolazili u to vreme.Ne znam koliko se secas,ali ovde je od 91. do 99. bio rat.Siguran sam da nije takvo vreme bilo,da bi sve to islo i brze nego sto je uradjeno sada.Glavni ljudi nase tribine tog vremena su se druzili sa glavnim ljudima njihove tribine.Nisu bile posete kao sto su danas,ali je definitivno bilo kontakta.Tih godina,kada bi pitao na nasoj tribini ljude o nekom prijateljstvu...oni manje upuceni bi ti rekli da nemamo prijatelje ali gotivimo Olimpijakos,dok bi ti svako upuceniji rekao da smo prijatelji sa Olimpijakosom...i ni sa kim vise!Ako nista drugo,ja sam tada bio mladji i znam kako sam gledao na to.
I stvarno nemam nameru vise da se prepirem,sve sam rekao sta znam i sto sam imao.Mi tesko da mozemo da se slozimo oko ovoga,ali izgleda da je najbolji sud onoga ko gleda sa strane,i ko je zapoceo celu ovu pricu.Jer on sa strane gleda nepristrasno i ne zna detalje ni sa jedne strane...a ima misljenje koje ima.

REAKCIJA!
24-07-2012, 08:52
Zanima i mene ako Delije imaju pojedinacne kontakte sa navijacima Napolija i Lokomotive iz Plovdiva? A da su davnih dana znali nekad doci i Rapidovci iz Beca na Marakanu?

Za lokomotivu plovdiv prvi put cujem.Ovi ostali...licnih kontakta ima sigurno dosta.Ko zna ko je sve prosao kroz nasu tribinu...Ali,bitno je da kada bilo ko dolazi kod nas,zna da treba da dodje bez svog obelzeja,pojedinacno,inkognito...i da zna ko su jedini prijatelji nase tribine.

caporegime
24-07-2012, 08:54
Ledeni...ako imas nesto da kazes,ja bih voleo da cujem,nije mi jasno toliko dugo pratis forum,a kada si se najzad registrovao da nesto kazes,ti ne kazes u stvari nista.Zato i postoje forumi,da bi ljudi razmenjivali misljenja, stavove... a to da podsecas "upucenije" da vec nesto dobro znaju,izvini,ali meni vise lici da ipak nemas sta da napises.

točno.
obzirom da na forumu ima vrlo respektabilnih navijača iz svih generacija i nitko se ne buni dapače, vrlo kvalitetno vrše raspravu stvarno ne znam po kojem kriteriju se forum iskomercijalizirao i tko to vrši teror.
ako je "teror" rasprava onda član ledena kocka ne može biti pravu jer teror može biti samo nasilje i sprječavanje rasprave a hoće li netko više ili manje raspravljati ostaje na volju tog člana.
sve dok je u granicama postavljene komunikacije ne vidim nikakva problem.
još najbolje da svatko napiše jedna post pa da poslije toga šuti!!

REAKCIJA!
24-07-2012, 09:01
Neko ceo zivot bio dosledan u necemu,ulozio truda za to i sve ostalo...i onda oni dodju sa svojom pricom,za koju svi vide da je suplja,da objasne kako to u stvari nije tako ili da su i oni takvi bili...samo to niko ne zna!I onda kada krenes da se nerviras i odgovaras im zasto mislis da je to bas tako...onda vrsis teror nad njima,drzis slovo...ali dobro,navikne se covek jednostavno.

komandopfk
24-07-2012, 10:27
Kao prvo, zeleo bih da pozdravim sve clanove ovog foruma, narocito one koji su me spominjali zadnjih dana u vezi prijateljstva izmedju navijaca Partizana i PAOK-a. Vec duze vreme sam clan foruma ali nisam pisao do sada. Citajuci zadnje postove, odlucio sam da kazem i ja koju.
Jos kao klinac, imao sam velike simpatije prema navijacima PAOK-a. Dopisivajuci se sa navijacima sirom Evrope, negde 92/93 godine dobio sam sasvim slucajno kontakt jednog PAOK-ovog navijaca. I to se ispostavilo kao kljucno za pocetak prijateljstva dve grupe. Taj lik nije bio obican navijac PAOK-a, vec legendarni H...... (u Grckoj poznatiji pod nadimkom "Vodja"), jedan od vodecih ljudi G4 krajem 80-ih i pocetkom 90-ih i glavni covek kluba Sykies u tom periodu. Inace, zadnjih 10-ak godina covek vise nije aktivan na PAOK-ovoj tribini. Nakon razmena pisama, krenula su i nasa vidjanja u Solunu i prve utakmice PAOK-a na kojima sam prisustvovao. Tokom vremena upoznao sam i jos neke bitne ljude sa trbinine, ali je pored pomenutog H......, bitnu ulogu odigrao je i momak iz Kavale, P....., koji je u to vreme ziveo u Solunu i bio clan kluba Neapoli, kasnije kluba Sykies (zbog nekih nesuglasica medju clanovima Neapoli kluba). Godinama smo postali jako dobri prijatelji, kao i sa jos nekoliko njihovih vidjenijih clanova, tako da se to prijateljstvo prosirilo na prijatelstvo nasih porodica. Elem, te nase prve godine su bile iskljucivo vezane za mene i moje odlaske dole, jer kao sto neko rece, 90-te su bile zajebane godine. 1996. godine sve vise i vise ljudi postaje ukljuceno u pricu, tako da mnogi PAOK-ovi navijaci uzimaju tu godinu za pocetak naseg prijateljstva. Iako ja ne bih sada pricao o godinama, jer mi je to totalno nebitno, jer licna prijateljstva koja sam stekao nemaju cenu i ne mogu se meriti tako malim i nebitnim stvarima. 1997. godine prva ekipa G4 dolazi na kosarkasku utakmicu Partizan - Split (Kroacija Osiguranje ako se ne varam u to vreme), postavicu i sliku sa te utakmice kada budem bio za mojim kompjuterom (mislim da je to prva zajednicka slika navijaca Partizana i PAOK-a, neka me neko demantuje ako gresim). Na leto iste godine, nas nekoliko odlazimo na utakmicu kupa UEFA PAOK-Spartak Trnava (nakon 5 godina suspenzije od strane UEFA, zbog nereda na utakmici protiv PSG-a, to je bila prva evropska). Tu se vec sklapaju nova prijateljstva, a naredne godine donose i moja prva gostovanja sa navijacima PAOK-a, kao i upoznavanje nekih od najbitnijih ljudi, pokojni B.... (glavni covek Neapoli kluba do svoje smrti), L..... (glavni covek Neapoli kluba od sredine 90-ih), M..... (glavni covek Sykies kluba dvehiljaditih)... Pocinju i njihova pojedinacna gostovanja kod nas. Mislim da je ipak prelomna godina za jacanje prijateljstva bila 2003. Kada njihova ekipa dolazi na utakmicu lige sampiona izmedju Partizana i madridskog Reala. Tu nasi ljudi upoznaju vodece ljude sa njihove tribine i tada nase veze postaju cvrsce. Nakon nekoliko nedelja, grupa Grobara odlazi u Derbecin u pomoc braci na utakmici kupa UEFA protiv istoimenog kluba. Narednih meseci i godina, nema bitnije utakmice na kojoj nije bilo navijaca oba kluba. Zadnjih godina, neki mladji ljudi nastavljaju da odrzavaju i sire ovo veliko prijateljstvo. Svi bitniji ljudi sa nase tribine su rado vidjeni gosti u Solunu, kao sto su i svi njihovi vidjeniji dragi gosti u Beogradu. Kao sto sam napisao, neka prijateljstva su postala jako snazna, na nivou porodica. Imamo primera brakova, dece iz tih brakova, kumstava....
Na kraju bih zeleo napisati i par reci vezano za navijace AEK-a. Koliko sam ja upucen tu nikada nije bilo nekih ozbiljnijih kontakta. Osim u Barseloni na F4 i 1999. tokom bombardovanja. Ali velika vecina ljudi je simpatisla PAOK u to vreme. Price o poklonjenoj zastavi navijaca AEK-a su price za malu decu, koju su atinjani plasirali. Prava istina je da je zastava oteta na utakmici 1999. godine. Prijatelj sam sa ljudima koji su tu zastavu oteli na pomenutoj utakmici. Neki ce reci da taj cin nije bio u redu, neki ce reci da je u redu, u to necu ulaziti, ali zastava je skinuta sa ograde stadiona od strane ljudi koji su uvek gotivili PAOK i nisu zeleli nikakve kontakte sa AEK-ovim navijacima, narocito zbog toga sto su AEK-ovi navijaci par godina ranije izneli zastave PAOK-ovih i zapalili ih na stadionu. Te zastave su ostale na stadionu u Atini godinu dana ranije, zbog velikih nereda izmedju navijaca PAOK-a i policije. Policja je na kraju uspela da izbaci goste sa stadiona a zastave su date AEK-ovim navijacima.
To bi bilo ukratko sve svezano za moje kontakte sa navijacima PAOK-a. Praticu ovu temu, pa cu se ukljuciti ako bude bilo interesantno ili ako bud ebilo pitanja.

REAKCIJA!
24-07-2012, 10:43
Identicno tom tvom poznanstvu...tako je par nasih starijih krenulo u pricu 86 e godine!Big Dzon je takodje tada bio jedan od vodja tribine sa kojima su nasi uspostavili kontakt.1992. kada smo igrali dole,ponovo su se pojavili u boljem broju.1994. na finalu lige sampiona su zajedno akcijali po Atini.iste godine smo mi uradili parolu u Beogradu...islo se krajem 90 ih na derbije.
Najveca razlika izmedju nase tribine i vase je upravo ta sto su nasi najbitniji ljudi sa tribine pokrenuli prijateljstvo i drzali ga na pocetku koliko se moze,i da su ga takodje nakon nekog vremena prihvatile mladje generacije koje trenutno vode nasu tribinu i prenele ga na celu tribinu!Pri tome,nikada nismo imali kontakte ni sa jednom grupom osim njih i svo ovo vreme se uz nas vezuju samo oni!
Dok je kod vas druga prica.Naveo sam bugare,koji su sigurno bili na vecem glasu na vasoj tribini nego paokare sto su...pa sigurno do 2005/6.Ovo nisu predpostavke vec misljenja koja zasnivam na komentarima vasih ljudi.A i kako bi objasnili to da su vam se glavni transparenti pojavljivali na razno raznim tribinama,a poslednja na kojoj su, je paokova?
Niko ne spori da je vas par imalo kontakte dosta dugo sa njima,ali svakako da zelimo da osporimo da je to bio vas zacrtani pravac jos od pre 20 godina.Tek kada smo mi otisli dole,na vasoj tribini se menjaju stvari do te mere,da i mi saznajemo da imate sa njima neku vecu i ozbiljniju pricu,saznajemo da su vam i ljudi koji vode tribinu poceli da se interesuju za to.A prvo vase pravo pojavljivanje u Solunu kao grupa je,ako se dobro secam,kosarkaska utakmica sa nama...2006. cini mi se.

komandopfk
24-07-2012, 10:56
Nisam hteo da ulazim u raspravu zaista. Ovde niko ne spori vase prijateljstvo sa navijacima OSFP-a. Naravno da 2006. godina nije godina naseg prvog pojavljivanja dole. Ima dosta primera za to. Kao sto rekoh postoje slike. Mi nismo imali propagandu kao vi. Secam se negde, mislim da je bila 2005. godina kada je na zadnjoj strani nekog sportskog casopisa, da li je bio zurnal ili ekipa, izasao tekst kako na derbi dolaze 2 busa navijaca OSFP-a (ili tako neki veci broj, zaboravio sma tacnu cifru). A istina je da je na toj utakmici bilo svega nekoliko njihovih navijaca ( to su mi potvrdili vasi ljudi), i da je broj PAOK-ovih na toj utakmici bio veci. O bitnim i nebitnim ljudima sa tribine ne bih trosio reci. Sebe zaista ne smatram bitnim, da se pogresno ne shvatim. A sto se tice Bugara, PAOK-ovih, zaboravljas da je jug bio podeljen u to vreme (na zalost kao i sada). Da je na jugu mozda i preovladavao taj bugarski stav. Ali da je na tribini JF-a jedino prijateljstvo koje se smatralo pravim je to sa navijacima PAOK-a.
Jos nesto, da li neko moze da postavi neku stariju sliku gde su zajedno navijaci C.zvezde i OSFP-a, jer ja nisam video starije od 2003. ili 2004. godine. Jos jednom ponavljam, ne zelim da osporavam vase prijateljstvo.

REAKCIJA!
24-07-2012, 11:07
Pa nece biti 2005/6 da ste bili podeljeni.Aj seti se malo koje su sve zastave i ekipe isle u bugarsku...ja mislim da je bilo iz obe frakcije,koje su u tom trenutku bile jedno.Sto se tice novinskih clanaka...ja mislim da na to ne treba da se obaziremo uopste,koga briga sta novine pisu?I tacno je da ih je tada bilo 6-7,a da je kod vas bilo vise paokovih...ali to je i do blizine gradova.Inace,svi koji su tada bili kod nas su jedni od najbitniji ljudi njihove tribine u tom trenutku.
Inace,mi nemamo nikakvu propagandu,i to je ono sto me najvise nervira kada pricamo ovako.Sad vecina vas zeli da izmeni stvari i da prikaze kako smo mi samo glasni i fotogenicni...i da se zato za nas vise vezuje pocetak svega toga...a da ste vi eto kasnije kupili fotoaparat...ali ste ipak vi zacetnici toga.Tesko da ce tako biti u ovom konkretnom slucaju...
Sto se tice slika...ima ih,ali stvarno me mrzi da ih iskopavam sad i da jurim ljude da mi salju.
A ako nije 2006. prvo vase pojavljivanje kao grupa dole,kad je onda bilo?Dakle,ne vas 3-4....vec 20/ 30/50 ljudi...iz svih grupa...

komandopfk
24-07-2012, 11:15
Evo na brzinu odgovora, 2003. u Debrecinu, 2005. PAOK-Stuttgart. Moja ponuda za slikama je i dalje otvorena, ako neko ima, zaista bih voleo da ih vidim. Za Bugarsku ne znam ko je isao iz JF-a. Kad sam govorio za podelu, mislio sam na 2005. godinu. Pred kraj sezone 2004/05 je ponovo doslo do ujedinjenja. Taj derbi 2005. na vasem stadionu koji sam spomenuo, vodeci ljudi sa PAOK-ove tribine su bili tu. To mozete pitati i navijace OSFP-a koju su prepoznali jednog u sitnijim "carkama" pre utakmice. I na toj utakmici je JF bio odvojen, do ograde sa istocnom tribinom.

REAKCIJA!
24-07-2012, 11:18
Sad bas gledam kako bi najbolje docarao razliku izmedju vas i nas tih godina sto se tice ove teme.2005. na tom derbiju kada je vasih bilo nesto vise,pred pocetak utakmice je pustena himna Olimpijakosa,a na atletskoj stazi ispred severa se zaviorio barjak sa pola naseg i njihovog grba.Cela prva ekipa je bila u zajedickim stvarima..majicama i salovima...
E sad,budi iskren,pa bar sam sebi kazi kakvo je stanje u tom trenutku bilo na jugu...dal je do te mere doslo.
A sto se slika tice,ako ti kazem da ima...onda ima,sigurno ne lazem.To su slike poput one tvoje,vise privatne nego oficijalne,ali ih ima.A i sta ce ti slike,dovoljno je valjda i bus nasih koji je otisao na finale lige sampiona...

komandopfk
24-07-2012, 11:21
Naravno da nije bilo na tom nivou kao kod vas, mi i organizacija :)

REAKCIJA!
24-07-2012, 11:23
Evo na brzinu odgovora, 2003. u Debrecinu, 2005. PAOK-Stuttgart.
Koliko vas je gde bilo?

komandopfk
24-07-2012, 11:26
Ne znam tacno u broj da ti kazem, ali preko 20 u oba slucaja. U Debrecin, je ostislo busevima sa njima dosta ljudi dan pre utakmice i na dan utakmice se islo kolima. A u Solun protiv Stuttgarta se islo vozom i kolima. Islo bi i vise ljdui, ali je dosta njih izvisilo za vizu, plus autobus pun nije pusten u Solun, tada su Grobari isli na basket protiv PAO-a u Atinu.

unchained
24-07-2012, 11:32
Komandopfk, imas kod mene puno fotografija pa da se nadjemo u bg uskoro da uzmes ukoliko nisi nesto ljut!

REAKCIJA!
24-07-2012, 11:33
Ne mogu da se setim lepo,ali ja sam skapirao da vas je u debrecin islo svega par ljudi.Ali ako kazes da je tako,verujem ti.
E, sad se vracamo na onu pricu da ni na jednoj od tih utakmica niste bili kao tribina,vec kao pojedinci sa tribine.Znam da ste u debrecin nosili i neku zastavu,ali takodje ste je nosili i na sportingovu tribinu,bugarsku...I znam da vam je u tom trenutku dobar deo vasih imao na umu druge grupe kada ih pitas za prijateljstvo ili bratstvo.

komandopfk
24-07-2012, 11:34
Ih ljut. Nema razloga. Otkud mene nebitnog na slikama? :)

komandopfk
24-07-2012, 11:37
Ma slazem se skroz za tribinu. Ja pricam u moje ime i u ime moje grupe (bolje receno bivse, ne postojimo) i ljudi iz drugih grupa koji su sa nama isli dole ili bili ovde kada su PAOK-ovi dolazili. Ko je, kada je, zbog cega je odlocio da se produbi prica ja ne znam. Da li je to doslo spontano, sve vise sam ubedjen u to. Da li je to neko lecio svoje komplekse pa hteo da imamo crno belu bracu nasuprot vama, opet ne mogu dati odgovor. Ja sam napisao kako je pocelo, sa mnom, sa nama....

unchained
24-07-2012, 11:39
Ne palamudi. Imas bas dobrih koje nisi ni video do sada!

REAKCIJA!
24-07-2012, 11:40
Pogresno sam se izrazio,da se ne uvredis(hehe).Nama su bas buduce vodje tribine uspostavili kontakt sa njihovim tadasnjim vodjom...da kazemo medju prvih 2-3 i sa jedne i druge strane u tom trenutku...dok kod vas nije tako bilo...to sam hteo da kazem a ne da si ti nebitan ili bitan.

komandopfk
24-07-2012, 11:42
Ma opusteno, mator sam ja da bih se ljutio zbog tih stvari. Ja stvarno sebe smatram nebitnim na tribini. Nikad se nisam gurao da nesto odlucujem. Ja sam jednostavno partizanov vojnik, bio i bicu.

REAKCIJA!
24-07-2012, 11:43
Ma slazem se skroz za tribinu. Ja pricam u moje ime i u ime moje grupe (bolje receno bivse, ne postojimo) i ljudi iz drugih grupa koji su sa nama isli dole ili bili ovde kada su PAOK-ovi dolazili. Ko je, kada je, zbog cega je odlocio da se produbi prica ja ne znam. Da li je to doslo spontano, sve vise sam ubedjen u to. Da li je to neko lecio svoje komplekse pa hteo da imamo crno belu bracu nasuprot vama, opet ne mogu dati odgovor. Ja sam napisao kako je pocelo, sa mnom, sa nama....
E,to sam sve vreme hteo da kazem.Imali ste garnituru ljudi u jednom trenutku koji su na sve licili samo ne na navijace.Verujem da i to sam znas.I duboko sam ubedjen da je vasa prica dobila vetar u ledja od tih ljudi,koji su vam tada bili mnogo bitni...i da je to jedan od razloga zasto je vasa/tvoja,prica zazivela odjednom na celoj tribini.A takodje sam ubedjen da su oni to uradili kontra nama,i ni zbog cega vise...siguran sam da ima medju njima ljudi kojima su i danas bugari drazi....Ali ako nista drugo...bar neke koristi i od njih.

komandopfk
24-07-2012, 11:45
Moguce, kao sto sam ti napisao. Ja ne znam kakve su namere bile. Pogotovu ne znam kakve su namere danas. Jer me je ova situacija oterala totalno van tribine.

REAKCIJA!
24-07-2012, 11:48
Sto se mene tice ja sam zavrsio ovu raspravu,kompetentnijeg sagovornika od tebe za ovu temu verovatno nisam mogao da imam.Pretresli gradivo,saznali po nesto novo...to je to.

komandopfk
24-07-2012, 11:51
Slazem se, samo cekam sliku, da prica bude kompletna. Ne mora od tebe, posto kapiram da ovde ima odsta legendi sa severa. Pa mozda neko drugi ima.
Pozdrav.

redleo
24-07-2012, 11:56
Pozzz U... Drago mi je da ono što sam napisao je tačno. I ako sa mračnim godinama slabo stojim.

Definitivno da smo mi odradili to prijateljstvo sa Olimp. na jako visokom nivou i da je pravi početak bio momenat prijateljske utakmice prvo na Mari po onom govnjivom vremenu koje nam je donekle sjebalo dobro došlicu i posetu. Sećam se svih detalja oko pripreme i pisanja slova, koji se i dan danas naziru na vrhu severne tribine ka istoko. Pa nošenja i kačenja zbog kog smo se svi umazali, plavom bojom...bilo je tu još razih anegdota ali...

Ali ono što si ti U... uradio sa PAOKarama je kod mene izazivalo veliko poštovanje prema tebi lično kao pojedincu. Ništa manje nismo ni mi imali osobe koji su to radili sa nekim drugim grupama počev od "krempite" T., pa Z. koji je po Italiji pa Poljskoj kasnije uspostavljao kontakte i donosio nam iz drugih kopova mišljenja raznih grupa, D.V. A. po celom svetu.. Pogotovo u tim vremenima gde nije bilo int. mob. itd...Ali sve se to upravo svodilo na pojedinačno. Pravo veliko prijateljstvo je definitivno ovo koje mi imamo sa samo ove dve grupe iz Atine i Moskve.

Sad sam se setio kod nas postoje ljubitelji određenih timova i njihovih navijačkih grupa mnogi su otvarali fun grupe. Neki i kafiće Sampdoria, Roma, Milan....Danas samo jedan od njih i dalje traje. Ali mi kao grupa zna se sa kim imamo jedino prijateljstva. Dolaze tu i pojavljuju se neke druge grupe sa kojima se međusobno respektujemo ali ništa zvanično.

Baš sam se X puta pitao kako danas u opšte mi kao grupa da napadnemo nekog a ti isti su nam davali podršku u vezi mnogih stvari. Počev od NATO agresije, preko maximalne podrške oko Kosova i pojedinačnih hapšenja naših drugova...

Dok sam pisao naređalo se postova. Žalosno je što ljudi kao što su U... D.V. JUVE LEO, S..., pa i većina grobara koji su ovde redovni u raspravama nisu uspeli da se izbore sa tom pogrešnom strujom na jugu. Sve lepo što su iskopirali od nas pokušali su da dignu na viši nivo na svojoj tribini. Ali jednostavno sama pesma ...mi smo stoka sa tribine južne...nije dozvolila pomak...Ubeđen sam da bi nam cela navijačka scena bila mnogo jača i ako je liga bedna samo da su komšije za 10 svesti bili ispred sadašnjih koji vode.. Neko će reći to je njihova stvar ali ja nikad tako nisam razmišljao...Jbg nisam od onih da mu crkne krava. Ne uživam u tuđim patnjama i ako znam da komšija ume da likuje kad meni nije dobro...Ali to je već stvar svesti.

Veliki pozzz još jednom svim pravim tifozima ex-ludare, ma gde oni živeli kumovima, komšijama pogotovo i mojoj braći ciganima!

komandopfk
24-07-2012, 12:00
Lave svaka ti je ka u Njegosa. Puno pozdrava.

REAKCIJA!
24-07-2012, 12:01
Evo ti oteta zastava koja uzeta u zajednickoj akciji na finalu lige sampiona.
http://i44.tinypic.com/in7qqr.jpg

komandopfk
24-07-2012, 12:03
Nisam trazio otetu zastavu, al nema veze.

REAKCIJA!
24-07-2012, 12:06
Trazim sad ovako na prvu po galerijama i ne mogu da nadjem.To vec iziskuje da se neko okrene telefonom i da skenira sliku pa da je postavi.Pa sam ti postavio ovo kao dokaz,osim ako mislis da lazem da su nasi tada bili zajedno sa olimpijakosovima?

komandopfk
24-07-2012, 12:08
Ne sumnjam. Znam da ste bili.

unchained
24-07-2012, 12:09
Narocito je juve leo kopirao bilo koga a aktivan je od kraja 70-tih, pocetkom samih 80-tih je kultivisao muzicki I navijacki bg scenu a raspitaj se malo kod vasih matorih u kom su Oni fazonu bili Tada, na vasu zalost velika vecina a svaka cast izuzetcima.
Steta sto nije prosla ta njegova ideja jer bi jug bio bolji.

komandopfk
24-07-2012, 12:12
Ma mi smo stoka. Ja sam zbog stoke realno i dosao na jug. Proklinjem dan kad smo upalili prvu baklju (al ce unchained da se sad razocara :) ), da ne govorim nesto vise. Al to je moje misljenje.

unchained
24-07-2012, 12:15
Pojavio se bgd phantom, pitao Sam po severu za tebe, reko da te nije uhvatila ona moja grobarka?:)

unchained
24-07-2012, 12:19
Ma mi smo stoka. Ja sam zbog stoke realno i dosao na jug. Proklinjem dan kad smo upalili prvu baklju (al ce unchained da se sad razocara :) ), da ne govorim nesto vise. Al to je moje misljenje.
I ja proklinjem taj dan, umackali me panduri kao konja!

redleo
24-07-2012, 12:20
Možda ste imali ideje Cove ali džaba sve to...Neko mašta a neko radi! Kao što rekoh šteta za BB ekipu koja je bila mašina radilica za ceo JUG. I mojoj ababi da dignete spomenik! Pogotovi vi veliki grobari sa Brda.

Milanova zastava je bila i kod mene jedno vreme, kao i neke druge pošto sam živeo blizu stadiona. Inače priča kako je uzeta tj. skinuta je posebno ludilo koje je samo I... iz Mirijeva mogao u glavi za par sekundi da osmisli. Tako da nema tu sumnje o tome kako je ta Milanova zastava dospela u naše ruke. Sećam se da smo unchained i ja hteli da slikamo Milanovu i Rominu zastavu zajedno ali u tom momentu vučica nije bila kod njega...te me ispalio samo tako....

REAKCIJA!
24-07-2012, 12:25
http://www.dodaj.rs/f/J/Wv/laxa3Tq/atina-1.jpg
Atina 1992.Cita se ovaj forum,cim stizu slike u roku od 5 minuta.hehe

komandopfk
24-07-2012, 12:28
Hvala na fotografiji

unchained
24-07-2012, 12:30
Poznat mi ovaj navijac Olija skroz desno!:)

REAKCIJA!
24-07-2012, 12:34
hahah...menjao je sal sa ovim u sredini,da ne bude zabune.Tako mi bar deluje.hehe

redleo
24-07-2012, 12:38
Ništa se nije promenio čak je još luđi. Da ste ga samo videli šta je radio na finalu kupa! Da sam imao aparat da ga slikam! Jaoooo kako bi se ovajdio!

ledena kocka
24-07-2012, 14:00
Ercove,ne vidim koji je problem u tome zasto sam se sad tek registrovao,ako pogledas sta sam napisao videces i razlog zbog kojeg nisam i zbog kojeg tek sad jesam.A to sto se tice nista recenog,veruj mi da su me svi oni koji su upoznati sa likom i delom doticnog vrlo dobro razumeli.A to sto se ne ulazi u polemiku,ne znaci da nema sta da se kaze,vec da sa nekim ko ima komplex vise vrednosti uzalud je trositi reci (to govorim iz iskustva).
A sad za caporegime.
Prvo nigde nisam upotrebio rec teror niti slicno tome.A kad sam rekao da se forum komercijalizovao,mislio sam da je postao popularniji ,citaniji,dostupniji svima,i bogatiji ostalim temama koje u samom pocetku nisu bile.U ostalom kada se to desilo i sam si zbog onoga sto govorim "doticnog" banovao,pa si se posle izvinjavao da je bila greska (a da li je?).
Da ne budem pogresno shvacen.O ovom forumu imam jako korektno misljenje,ali sam se javio samo zbog toga sto doticni ima problem omalovazavanja moje tribine u svakom drugom postu.I po tako bahatom stavu ga uveliko poznaju i ostali navijaci na nekom drugom mestu.U ostalom kad bi neki veterani imali prilike da procitaju njegova dela vezana za temu EXYU iz ne tako davne proslosti verovatno bi i sami bili u cudu.Mada ima i vasih ljudi koji su u tome ucestvovali pa ne sumnjam da ce ti to vec neko prepricati.
Dakle nije problem voditi normalnu raspravu,ali jeste ukoliko se ta rasprava vodi tako sto se neko UVEK pravi najpametniji,i sto na svaki nacin pokusava da te kao tribinu omalovazi.

caporegime
24-07-2012, 14:06
ako misliš da netko tvoju tribinu omalovažava upri u to i traži argument.
ako nema argumenta, stavi to tome pod nos.
vrlo jasno i jednostavno.

Ercov
24-07-2012, 14:19
ako misliš da netko tvoju tribinu omalovažava upri u to i traži argument.
ako nema argumenta, stavi to tome pod nos.
vrlo jasno i jednostavno.
Upravo tako,kao sto i mi reagujemo kada sa vase strane(mislim na tribinu kojoj pripada Ledeni),naravno pojedinci,pokusavaju da danas izokrenu neke stvari koje im ne idu u prilog,pogotovo vezano za razna prijateljstva na ovoj temi.A sto se tice tvog registrovanja ovde,naravno da to podrzavam,i samo sam te podsticao da ako imas nesto da napises to i uradis,a pri tome ne treba da se opterecujes time da li ces nekoga da ubedis sa tom pricom,jednostavno kazi sta imas sa uvazavanjem druge strane,druga strana napise sta ima da kaze,ljudi to citaju,pa neka sami procenjuju.

ledena kocka
24-07-2012, 14:49
Verujte mi mnogi su probali,i vremenom shvatili da nicemu ne vodi.A kao sto rekoh velika vecina koja ovo cita (ne samo sa moje tribine) zna o cemu govorim,a vi ostali cete imati prilike verovatno vremenom i sami da se uverite.
Da vise ne bi gusili temu,sa ovim postom cu zavrsiti i onako ne planirano pisanje.
Pozdrav

Ercov
24-07-2012, 15:01
Verujte mi mnogi su probali,i vremenom shvatili da nicemu ne vodi.A kao sto rekoh velika vecina koja ovo cita (ne samo sa moje tribine) zna o cemu govorim,a vi ostali cete imati prilike verovatno vremenom i sami da se uverite.
Da vise ne bi gusili temu,sa ovim postom cu zavrsiti i onako ne planirano pisanje.
Pozdrav
E sada stvarno,i tvoj treci upis me jos vise ubedjuje da je u pitanju nedostatak argumenata,u odnosu na onoga koga ovde prozivas,nismo mi ovde da bi jedne druge ubedjivali u nesto,vec da bi argumentovano vodili raspravu,i pre svega bili objektivni maksimalno koliko mozemo,a najvaznije govorili istinu,pa cak i onda kada ona ne ide u prilog nasoj tribini...da bi ljudi koje to interesuje,bar donekle upoznali sa pravom slikom medju navijacima na Balkanu,a narocito mladjim navijacima moze puno da znaci.

clash
24-07-2012, 15:06
jel taj cagliari 'club amici' ili neka skecija 'fosse' odnosno 'brn'?

Footie Fan
24-07-2012, 15:20
To, kume! :)
Ajde da se si se i ti makar malo ukljucio kao autenticni vojnik Humske Street!!

komandopfk
24-07-2012, 15:31
Humska Rd, kume

Footie Fan
24-07-2012, 15:38
Humska Rd, kume
Možete li da banujete momka pod nickom komandopfk :)

komandopfk
24-07-2012, 15:39
Tebe kume stvarno opilo to africko sunce.

PS 'fala na komplimentu, momak.

Footie Fan
24-07-2012, 15:50
Šalu na stranu, mogao bi jednom da opišeš ono Sarajevo (Č..sa ašovom) a mislim da si mi i ti pričao za jedno zajebano gostovanje u Tuzli. Sarajevo je valjda 89 a Tuzla??

komandopfk
24-07-2012, 15:52
Ma to sam te lagao. Otkud meni ta gostovnja? NS, Kula, Zrenjanin....

Hz22
24-07-2012, 17:31
@Footie, ''ašov'' je bio u zimu 1991 g. ...

komandopfk
24-07-2012, 17:44
Sto kaze moj kum, salu na stranu, Partizan - Kroacija osiguranje, Solun 1997.

Footie Fan
24-07-2012, 18:06

Jebiga, ne ide meni sa tim godinama - sveukupno višedecenijsko narušavanje pameti tekućinama čini svoje...

Footie Fan
24-07-2012, 18:11
Ma to sam te lagao. Otkud meni ta gostovnja? NS, Kula, Zrenjanin....

Samo si mi vratio..Dobro znamo da nema ni jasnih dokaza o mom postojanju 80-tih:)

komandopfk
24-07-2012, 18:32
Samo si mi vratio..Dobro znamo da nema ni jasnih dokaza o mom postojanju 80-tih:)

Nema te ni na jednoj fotografiji. Prve na kojima se pojavljujes datiraju iz 2008.

komandopfk
24-07-2012, 19:14

Zar to nije bilo prolece '91.?

Hz22
24-07-2012, 21:28
Da, tačnije 26 kolo 31.03.1991. Jedini gol za FK Sarajevo je dao Puhalak. Možda se nađe i koja vaša fotka...a vi bi mogli koju rečenicu .

REAKCIJA!
24-07-2012, 22:16
http://www.dodaj.rs/f/J/Wv/laxa3Tq/atina-1.jpg
Atina 1992.Cita se ovaj forum,cim stizu slike u roku od 5 minuta.hehe

hahah...i ovaj u sredini je nas,i ako moze da prodje komotno kao Grk.Ovo sam napisao da ne bi slucajno bilo da podmecemo slike.U svakom slucaju....tada je bilo 50 ak Grka sa nasima.

REAKCIJA!
24-07-2012, 22:30
...........

REAKCIJA!
24-07-2012, 23:15
Ercove,ne vidim koji je problem u tome zasto sam se sad tek registrovao,ako pogledas sta sam napisao videces i razlog zbog kojeg nisam i zbog kojeg tek sad jesam.A to sto se tice nista recenog,veruj mi da su me svi oni koji su upoznati sa likom i delom doticnog vrlo dobro razumeli.A to sto se ne ulazi u polemiku,ne znaci da nema sta da se kaze,vec da sa nekim ko ima komplex vise vrednosti uzalud je trositi reci (to govorim iz iskustva).
A sad za caporegime.
Prvo nigde nisam upotrebio rec teror niti slicno tome.A kad sam rekao da se forum komercijalizovao,mislio sam da je postao popularniji ,citaniji,dostupniji svima,i bogatiji ostalim temama koje u samom pocetku nisu bile.U ostalom kada se to desilo i sam si zbog onoga sto govorim "doticnog" banovao,pa si se posle izvinjavao da je bila greska (a da li je?).
Da ne budem pogresno shvacen.O ovom forumu imam jako korektno misljenje,ali sam se javio samo zbog toga sto doticni ima problem omalovazavanja moje tribine u svakom drugom postu.I po tako bahatom stavu ga uveliko poznaju i ostali navijaci na nekom drugom mestu.U ostalom kad bi neki veterani imali prilike da procitaju njegova dela vezana za temu EXYU iz ne tako davne proslosti verovatno bi i sami bili u cudu.Mada ima i vasih ljudi koji su u tome ucestvovali pa ne sumnjam da ce ti to vec neko prepricati.
Dakle nije problem voditi normalnu raspravu,ali jeste ukoliko se ta rasprava vodi tako sto se neko UVEK pravi najpametniji,i sto na svaki nacin pokusava da te kao tribinu omalovazi.

Samo u zadnjih par strana je pokusano da se objasni kako je agencija bila u stvari dobra stvar,a ona je u stvari izvor vaseg propadanja,pa je onda sramotna akcija nad 3 coveka od strane 10 automobila nazvana velikom pobedom...sad,za malo da ispadne jos i da ste prvi sa paokovima imali pricu...pa dokle bre vise????Pa najbolje da vas pustamo da pricate te bajke i basne...ako imas nesto da kazes...samo napred,ako ne....preskoci nas.
Sa vasim ljudima koji znaju sta pricaju moze da se prica,to je cini mi se pokazano upravo danas.Razmenjeno je par poruka i bukvalno sve iz njih moze da se zakljuci.Nista niko nije preskocio,svako je izneo sve sto ima svoje...ili skoro sve...i to je to.I sa takvim ljudima ce uvek biti normalne price.

unchained
26-07-2012, 21:47
REAKCIJA

Moram da se nadovezem na ovaj tvoj post iako nisam imao nameru, jednostavno sam se osetio 'prozvanim' a iz razloga jer sam sa C. i L. uz M. osnovao agenciju i ucestvovao u njenom radu sve do kraja 1995.
Bilo je do tada puno lepih i dobrih stvari. Nije istina da nam je uopste uprava do tada davala novac vec smo to dobijali od uspesnih navijaca Partizana.
Prvi salovi Grobari sa buldogom dupli su podeljeni svim grupama i ko je god zeleo je dobio besplatno sal, jurili smo besplatne karte za sve i prevoz za gostovanja u zaista teskom vremenu.
Ako pogledas jug u tom periodu videces i sam o organizaciji koja je bila.
Jednu navijacku grupu cine:
1. brojnost
2. navijanje
3. ograda
4. vizuelno
5. pirotehnika i sve ostalo sto ide uz to
Pogledaj samo Kup utakmicu iz 1994. kada smo sve to objedinili i navijacki fantasticno zvucali, jug pun i navija, ograda ispred vremena, setalica uz crno bele trake pracena dimnjadom nama najdrazih boja, pocetak drugog poluvremena i opet jos jedna brutalna dimnjada pa tokom drugog poluvremena bakljada na tri tribine.
Tako da nije Agencija Grobari sinonim svega loseg, bio je period kada je to sve lepo funkcionisalo.
Ovo sam ti cisto napisao jer ovaj forum cita puno ljudi sa svih strana i red je da saznaju sve bitno od bas onih koji smo u to vreme nesto pokusavali, nismo ni jeli ni pili na racun kluba a ja sam kada sam isao u Solun po piro sve svoje placao svojim novcem i sve viska sto mi je jedan nas 'mecena' dao u kesu sam vratio pa smo na drugim mestima kupovali te iste stvari, snalazili smo se na sve moguce nacine.
Konkretno ste vi tada imali puno bolju varijantu u domovini ali to nije tema i necemo o stvarima koje je bolje preskociti.

unchained
26-07-2012, 21:57
Da samo zavrsimo i ovo za prijateljstva sa navijacima...
Niko vama nije sporio da ste se druzili sa Olimpijakosovim pre nego nasi sa Paokom, ali se i zna kada ste zaista to poceli onako na nivou grupa ozbiljnije da radite.
Licno meni je moj redleo veci prijatelj od svih drugih navijaca svih prijateljskih klubova, nece me na aerodromu cekati niko iz Soluna nego on. Za njega i njegovu porodicu bih dao 5 litara krvi kao i on za mene, kada imam neki problem ja pozovem 'krempitu' i on mi pomogne, kada on ima problem pozove mene a ne nekoga iz Pireja.
Sva ta druzenja sa drugim navijackim grupama su lepa ali ne treba zaboraviti da smo mi iz jednog grada a toliko razliciti, ali ipak jedni pored drugih. Ja se sa redleom i krempitom zakrvim oko svega ali posle pola sata vec krene neko nase ludilo i sva podjebavanja ostanu samo na tome, nadam se da me mladji navijaci kapiraju jer kao sto i na ovom forumu vidite kada prodje puno vremena ostanu samo lepe i manje lepe uspomene pa bi te manje lepe trebalo skroz izbeci i bude sve lepse.
P.S.: redleo, molim te nemoj da dodjes po mene u potkosulji na bretele kao tvoj komandant samo da bi me blamirao kod lepih saputnica!

exx
26-07-2012, 23:21
P.S.: redleo, molim te nemoj da dodjes po mene u potkosulji na bretele kao tvoj komandant samo da bi me blamirao kod lepih saputnica!

:rofl:kez:rofl:rofl ha,ha,ha welcomr to balkan...a čuj,on odjela ( posebne boje) ipak čuva za svečane prilike,primjerice za vođenje navijanja sa štange:kez

1981
26-07-2012, 23:38
:rofl:kez:rofl:rofl ha,ha,ha welcomr to balkan...a čuj,on odjela ( posebne boje) ipak čuva za svečane prilike,primjerice za vođenje navijanja sa štange:kez

Imali su oni vrhunskih slika kroz devedesete.
Najače su one di su in vođe modno osvešteni na štangi.U florescentnin tutama u 3-4 boje a gornji dil tute uvučen u gače.:rofl

caporegime
26-07-2012, 23:44
nije možda u samoj temi ali pitao bi ljude iz beograda, tko su bili "dizelaši" i zašto su ih tako zvali.
imam neku općenitu predodžbu ali ne do kraja.

Ercov
27-07-2012, 00:08
"Dizelasi"...osisani na celavo,sarena trenerka(gornji deo),uvucen u farmerke sa metalnim kaisem,ili u donji deo trenerke,naravno neizbezni air-max,blago nabildovani..,i jos ako je tu po koja kajla i pit-bul na lancu...slika je potpuna, to je "Dizelas".Slika i prilika mene,jedno vreme, samo sto nisam bio osisan,i voleo sam da nosim svilenu jaknu uvucenu u farmerke,a imao sam i par sarenih dukseva,a od matorog i rodbine pokupis nekoliko kajli,i to je to.A mislim da naziv dizalasi dolazi od marke farmerki,koje su se tada pojavile,one siroke,vrecaste..pa se u njih sve ono gore pomenuto uvuce,a zvale su se 'Dizel',bar ja tako mislim.Kada krenes na utakmicu sve isto samo stavis sal,a kera ostavis kuci,brate.

damned
27-07-2012, 00:28
nije možda u samoj temi ali pitao bi ljude iz beograda, tko su bili "dizelaši" i zašto su ih tako zvali.

http://www.youtube.com/watch?v=FjCZKhSFCGI&t=7m6s :D

REAKCIJA!
27-07-2012, 00:31
REAKCIJA

Moram da se nadovezem na ovaj tvoj post iako nisam imao nameru, jednostavno sam se osetio 'prozvanim' a iz razloga jer sam sa C. i L. uz M. osnovao agenciju i ucestvovao u njenom radu sve do kraja 1995.
Bilo je do tada puno lepih i dobrih stvari. Nije istina da nam je uopste uprava do tada davala novac vec smo to dobijali od uspesnih navijaca Partizana.
Prvi salovi Grobari sa buldogom dupli su podeljeni svim grupama i ko je god zeleo je dobio besplatno sal, jurili smo besplatne karte za sve i prevoz za gostovanja u zaista teskom vremenu.
Ako pogledas jug u tom periodu videces i sam o organizaciji koja je bila.
1. brojnost
2. navijanje
3. ograda
4. vizuelno
Pogledaj samo Kup utakmicu iz 1994. kada smo sve to objedinili i navijacki fantasticno zvucali, jug pun i navija, ograda ispred vremena, setalica uz crno bele trake pracena dimnjadom nama najdrazih boja, pocetak drugog poluvremena i opet jos jedna brutalna dimnjada pa tokom drugog poluvremena bakljada na tri tribine.
Tako da nije Agencija Grobari sinonim svega loseg, bio je period kada je to sve lepo funkcionisalo.
Ovo sam ti cisto napisao jer ovaj forum cita puno ljudi sa svih strana i red je da saznaju sve bitno od bas onih koji smo u to vreme nesto pokusavali, nismo ni jeli ni pili na racun kluba a ja sam kada sam isao u Solun po piro sve svoje placao svojim novcem i sve viska sto mi je jedan nas 'mecena' dao u kesu sam vratio pa smo na drugim mestima kupovali te iste stvari, snalazili smo se na sve moguce nacine.
Konkretno ste vi tada imali puno bolju varijantu u domovini ali to nije tema i necemo o stvarima koje je bolje preskociti.
Poptuno te razumem sto si se javio da kazes to.I tacno je da ste tih godina bili bas dobri.Ipak,je to trajalo kratko i veci trag je ostavio onaj drugi period koga se verovatno nerado secate.Kada pogledas sa ove distance...imali ste lepa izdanja godinu dve,ali ostatak te price je ostavio kasnije traga.nadam se da kapiras sta sam mislio da kazem.

redleo
27-07-2012, 00:56
Kakav dan...Malo smo se vratili u 80te, 90te ali realnost me ubi!

Danas sam pričao sam K. (ima ga na slici iz Atine) koji mi je ispričao kako je krnenulo generalno to prijateljstvo sa Olimpijakosovim. Skratiću priču "86 čini mi se kad smo igrali protiv Panatinaikosa (ako grešim izvinjavam se bila je velika galama u restoranu a i popili smo dosta) pojavila se grupa od 30tak Olim. navijača koji nisu imali karte za Severnu tribinu na koju su želeli da uđu. Angažovanjem tadašnjih ljudi sa Severa iz uprave uspevaju da dobiju ulaznice i od tada se to druženje nastavlja. Neko je napisao da to prijateljstvo datira iz 80tih. ja nisam znao tačan razlog ali danas sam dobio i potvrdu. REAKCIJA je rekao čini mi se negde da je bilo pauze u jednom periodu što je tačno jedan mali period tokom 90tih do one tekme! Od tada pa do danas to traje.

unchained čekam te na izlazu sa sve odelom, šoferskom kapom i tablom!

unchained
27-07-2012, 02:06
http://www.youtube.com/watch?v=FjCZKhSFCGI&t=7m6s :D
Kada sam video kobrlea setio sam se pokojnog Mirka Chelsea-ja, ako si bio tada na utakmici-ono je zaista bilo ludilo!
Inace je Ercov u pravu, prvo je krenuo da se nosi diesel vec od 1990. ali kada je sve otislo u qurac onda su to nosili 'dizelasi'.
Bio sam se obradovao kada sam u gradu sreo lika sa bedzom 'diesel-ne vozim, ne nosim!'!
kakvo vreme, ne ponovilo se!

Argentino
27-07-2012, 02:37
REAKCIJA

1. brojnost
2. navijanje
3. ograda
4. vizuelno

0. prijateljstvo ilitiga drugarstvo kako bi to Taurunumi rekli...:kuhar

friško otkriveno i u 2 dana pregledano 130 stranica, respekt "starcima" koji nama koji smo krajem 90tih tek počinjali otkrivaju doživljaje i slike iz nekih drugih vremena, kad smo mi počinjali ovakvih slikA maltene nije ni bilo

samo tranquilo, Vicente del Bosque González.. dobro došel u razred !

baj1992
27-07-2012, 09:11
ciao argentino

caporegime
27-07-2012, 10:18
"Dizelasi"...osisani na celavo,sarena trenerka(gornji deo),uvucen u farmerke sa metalnim kaisem,ili u donji deo trenerke,naravno neizbezni air-max,blago nabildovani..,i jos ako je tu po koja kajla i pit-bul na lancu...slika je potpuna, to je "Dizelas".Slika i prilika mene,jedno vreme, samo sto nisam bio osisan,i voleo sam da nosim svilenu jaknu uvucenu u farmerke,a imao sam i par sarenih dukseva,a od matorog i rodbine pokupis nekoliko kajli,i to je to.A mislim da naziv dizalasi dolazi od marke farmerki,koje su se tada pojavile,one siroke,vrecaste..pa se u njih sve ono gore pomenuto uvuce,a zvale su se 'Dizel',bar ja tako mislim.Kada krenes na utakmicu sve isto samo stavis sal,a kera ostavis kuci,brate.

znači, općenito kao furka.
ja sam mislio da je to neka povezana ekipa a to je znači kao općeniti naziv za mangupe koji bi se tako odjevali i ponašali

redleo
27-07-2012, 12:32
Moj brat koji je među prvima doneo iz Italije krajem 80tih Dizelke(koje nisu bile šalvare) nikad nije bio "dizelaš" a ni ja koji sam voleo da nosim tu firmu! U to vreme se vratila moda Lee tregerica i Replay farmerica koje su polako potiskivale modni brend Levi's i naj prodavaniji i poznati model 501! U BG početkom 90tih B. jedan od naj moćnijih danas ljudi a tada u zaletu postaje uvoznik marke DIESEL i Replay koji upravo zbog širokog kroja i mogućnosti da se u te farmerke sakrije razno oružje, uvuče jakna i to kaubojka a pri tome da vas ne steže niti smeta ... Postaju glavni modni detalj svih tako zvanih DIZELAŠA čitaj kriminalaca. Što je rekao jedan poznati lik K. kad ih vidiš na ulici znaš ko su i direktno daješ puno pravo panduru da te proveri preko stanice.

Na tribinama tih godina ovaj modni detalj se isto dobro kotirao. Iz razloga gore spomenutih...Unosili su se vojni dimovi od pola kile, par torći je moglo bez problema da se unese, čak su odlične bile za štek palica i nošenje bez primećivanja i smetnje...Mnogi u to vreme su nosili i metalne kaiševe koji prate modu sa tim farmerkama i dobro su služili za deff ili attack. Tako se dešavalo često da su ljudi nosili i po 2 kaiša jedan običan a drugi metalni. Oni koji nisu imali tu praksu često su držali farmerke da im ne spadnu ako nisu imali tačan broj..

Generalno dizelaši su mahom bili momci iz Zemuna sa poznatim tarzankama na glavi(nularica iznad ušiju, a iza se ostave repovi, često sam to viđao i kod dalmatinaca splićana 80tih) kojim su dodatno ulivali "strah" kod drugih i time dali do znanja odakle su. Ali kao i u svemu taj modni detalj su "prihvatali" i drugi takvi likovi iz raznih drugih krajeva.

Na severu ih je bilo znatno manje nego na jugu. Čak se sećam da je većina A. ekipe imala taj modni detalj na glavi i ako su bili iz različitih krajeva.

rdbgd
27-07-2012, 12:42
znači, općenito kao furka.
ja sam mislio da je to neka povezana ekipa a to je znači kao općeniti naziv za mangupe koji bi se tako odjevali i ponašali

sigurno jedan od najruznijih modnih trendova koji su vladali bg u nekom trenutku .najgore je bilo sto je tu modu osim tih krimi momaka za koje se znalo ko su i sta su i cime se bave prihvatila gomila nakaza koji su glumili opasne momke .

redleo
27-07-2012, 12:57
... prihvatila gomila nakaza koji su glumili opasne momke .

To je bio sam vrhunac ludila. hahah

rdbgd
Juče sam te spominjao sa bratom K. baš si nam falio za stolom!

Ercov
27-07-2012, 14:27
Pa kada imas 65-70kg,i 17-18 godina,moras pomalo da se pravis da si opasan:),u vecini slucajeva prodje...a tu su i ribice i dr...danas mi je to sve smesno,s;obzirom da sam u to upao preko noci zahvaljujuci drugarima koji su imali kerove za borbu pa sam i ja sa njima usao u taj"fazon",a jos zanimljivije sto sam tako reci preko noci skinuo teksas jaknu sa amblemom Sex-Pistolsa...mada,ludo je to neko vreme bilo...sto kazu "mlados ludos"

baj1992
27-07-2012, 14:52
https://lh5.googleusercontent.com/-TqDdk3eIsIQ/Tk2QiAmHYRI/AAAAAAAAAlw/1WVWAowILPo/s800/KOLAZ%2520BAKLJADE.jpg

evo malo da se i ja sam prisjetim kako je to ne tako davno izgledalo

baj1992
27-07-2012, 14:54
https://lh5.googleusercontent.com/-94K4pjZbAlQ/Tk2QgDib20I/AAAAAAAAAlo/y4Jc3d-oHvo/s720/Copy%2520of%2520bakljade%2520kolaz%25201.JPG

...
27-07-2012, 17:39
Baj pozdrav!
U ovom topicu se raspravlja o devedesetima, ne o dvijetisućitima...

baj1992
27-07-2012, 21:48
ok vratiću se još u rikverc :-) nisam ni gledal predetaljno kaj sam zgemištal gore

baj1992
27-07-2012, 22:01
finale kupa dinamo v Inter Zaprešić 91/92
https://lh3.googleusercontent.com/-bTmPwwMnvII/Tk2NhemoqVI/AAAAAAAAAkM/vkmwvWO2RNI/s800/inker%2520kup%252092.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-0EnMHZBKBro/Tk2NkKNNToI/AAAAAAAAAkU/UX0sLd4-pF8/s800/inker%2520kup%252092%2520%25283%2529.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-Hk96M7d6ru8/Tk2NlNvfB2I/AAAAAAAAAkY/ActJfHsOYPg/s800/inker%2520kup%252092%2520%25282%2529.jpg

Argentino
28-07-2012, 00:37
Stavi kolega s kvarta i ostale fotke iz sezone 92/93 !
Varaždin, Vinkovci, Zaprešić... njih sigurno nema na hrhb.forumu !

Sjećam se da je jedno vrijeme egzistirala stranica od ekipe BAJ, pa se maknula, a i trubadur (Z....) je imal legendarni dinamozg u šampionskoj sezoni 2002/03 ! Ima dosta tih njegovih slika na ovim tvojim kolažima !

unchained
28-07-2012, 08:59
Fotka iz devedesetih,
svi sa fotke po najmanje 31 godina juzne tribine, svakako duboko postovanje i naklon!
http://i50.tinypic.com/5otlzl.jpg
Pokojni Boban BiP najbolji promoter u njihovoj istoriji!

baj1992
28-07-2012, 10:42
Stavi kolega s kvarta i ostale fotke iz sezone 92/93 !
Varaždin, Vinkovci, Zaprešić... njih sigurno nema na hrhb.forumu !

Sjećam se da je jedno vrijeme egzistirala stranica od ekipe BAJ, pa se maknula, a i trubadur (Z....) je imal legendarni dinamozg u šampionskoj sezoni 2002/03 ! Ima dosta tih njegovih slika na ovim tvojim kolažima !
evo bude nekaj, nema sve poskenirano, samo dio, a na žačlost prebacil sam se u NZG, stariokvart nitko više nema iz BAJ da tamo živi, tj ima jedan al ga ne smatramo više članom, sve znaš

baj1992
28-07-2012, 10:52
dinamo segesta 92/93
https://lh3.googleusercontent.com/-m6Bgeg_jyBM/UBOmHFwTC6I/AAAAAAAAA2Y/WFqbTpFL700/s800/segesta%2520%2528333%2529.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-cfDDhWDwgGI/UBOmKF_Wm1I/AAAAAAAAA3c/LfRSEQelSrg/s800/segesta444.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-W_Qjsg8fSzw/UBOmKUkirzI/AAAAAAAAA3s/hbN5q4GISs8/s800/segesta%2520%2528222%2529.JPG

T.... iz dubrave valjda htio napisat jedina ljubav na eng,brijem da se sjebao, kasnije Umbro isfuro ONE LOVE kao svoj slogan za nogać
na 1. slici neko mi razmotava"kockicu" al ne sjećam se tko je to,Argentino ti morti, trebal bi sa kvarta bit, vidiš i D....... koji sada ima auto dijelove kod crkve,neaktivan od 95

inker - dinamo 92/93
https://lh6.googleusercontent.com/-ZPFHlYqWRfc/UBOmIhdwHFI/AAAAAAAAA3A/_zECkXgIfl8/s800/inker%2520zapresic444.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-OStf4_K2xbE/UBOmI4h7ZvI/AAAAAAAAA3I/RdpskGYBwC8/s800/inker%2520zapresic%2520%2528111%2529.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-I1Z4WmS8OPs/UBOmJGqDr7I/AAAAAAAAA3Q/YYDzbuqCj_c/s800/inker%2520zapresic%2520%2528222%2529.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-ALExQOl4lbw/UBOmJrGxlzI/AAAAAAAAA3Y/lM7o6-6VeYU/s800/inker%2520zapresic%2520%2528333%2529.JPG

belišće dinamo 92/93
https://lh6.googleusercontent.com/-QNc7gsFais8/UBOmH0xn-hI/AAAAAAAAA2s/2chqkl7xJYk/s800/belisce333.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-stmMowLQE7g/UBOmIG7jxnI/AAAAAAAAA20/8cNS_sI31OM/s800/belisce%2520%2528111%2529.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-vctRwkbEmek/UBOmIUOKHEI/AAAAAAAAA24/dnaL3xK249M/s800/belisce%2520%2528222%2529.JPG

dinamo- hajduk 92/93
https://lh3.googleusercontent.com/-JW0kFM90WLc/UBOmHTuCpUI/AAAAAAAAA2c/DVE2DyRsItg/s800/00381.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-bVyMmNw8MoE/UBOmHkRsQwI/AAAAAAAAA2k/qKzsMWhoXWc/s800/003911.JPG

dzis
28-07-2012, 11:52
Ovi šalovi"grobari" iz vremena agencije po uzoru na šalove Škotske reprezentacije s malim natpisom na rubu "the brave".Sjećam se da sam ih prvi put primjetio kada je tv zumirala u par navrata grobarski jug na utakmici Partizan-Rijeka!

Argentino
28-07-2012, 12:03
T.... iz dubrave valjda htio napisat jedina ljubav na eng,brijem da se sjebao, kasnije Umbro isfuro ONE LOVE kao svoj slogan za nogać
na 1. slici neko mi razmotava"kockicu" al ne sjećam se tko je to,Argentino ti morti, trebal bi sa kvarta bit, vidiš i D....... koji sada ima auto dijelove kod crkve,neaktivan od 95

:kez Znam za tu priču oko tog transparenta jer mi je Dev..a iz Dubrave to ispričal.

Nisam to ja rista, mi klinci smo tu jesen bili stalno ispod semafora, nemrem nikak nači onu fotku transa Jarun u Čakovcu kad su bila zapaljena dva dimna vojna uloška.

Ova fotografija iz Siska je isto legendarna s onim starim transparentom BAJ !
http://www.flickr.com/photos/badblueboys/4731476122/

p.s. D..... ili njegov buraz (nisam više ziher) se ženil u petom mjesecu, moja firma je radila doček svadbe u Tučepskoj kod njegovih.

baj1992
28-07-2012, 12:49
buraz ziher jer D ima par komada dece već :-)
ovo ti iskopam to je cibalia - dinamo, nas 9 iz zg bilo tada, nas 3 sada u J..... V... pred ludogorec, mada su i ostali vjeroajatno tu negde bili samo ih nisam videl
sam da je V.... s kvatrića ulovit , slikal nas tada na nekom starom deblu u ČK, ulovil sliku taman kad sam opal s njega :-)

the Partizans
28-07-2012, 13:09
Fotka iz devedesetih,
svi sa fotke po najmanje 31 godina juzne tribine, svakako duboko postovanje i naklon!
Pokojni Boban BiP najbolji promoter u njihovoj istoriji!
Tebi ocigledno nije dovoljno bilo pojasnjenje navijackog patrijarha, cim ponovo kacis izvor naseg propadanja. Pobogu covece neki od njih su se okoristili o sve to, kakve decenije provedene uz klub kakvi bakraci

REAKCIJA!
28-07-2012, 13:56
Prste bi sebi sad izlomio sto sam ista pisao indijancima poput tebe!Ali na greskama se uci...uzivajte izpoaceni u izopacenoj istoriji!

mladi.lav
28-07-2012, 14:12
[QUOTE=unchained;115885]Fotka iz devedesetih,

Duboko postovanje i naklon za sta?

unchained
28-07-2012, 16:12
Tebi ocigledno nije dovoljno bilo pojasnjenje navijackog patrijarha, cim ponovo kacis izvor naseg propadanja. Pobogu covece neki od njih su se okoristili o sve to, kakve decenije provedene uz klub kakvi bakraci
Da ne bude zabune,
kada je trebalo i gde je trebalo drugar (covek koji me je navijacki i muzicki usmerio u pravom pravcu) i ja smo uz par entuzijasta pokazali da zelimo drugaciji jug i da smo protiv suzavanja ideja i osnova nase tribine. Da ima ljudi sa drugacijim idejama i pogledima i 1996. smo na utakmici protiv Borca otisli do zapada i tamo upalili baklje u svom fazonu.
Pokojni Mirko Chelsea je bas bio prvi koji je upalio baklju tada od nas pa je kasnije i nastalo ono kada kazu da je on prvi upalio baklju JFa.
@mladi.lav
Postovanje od mene imaju za sve one stvari koje sam uz njih prosao kroz razne 'neprijateljske teritorije' 80-tih godina, ljudi sa fotke su mi pomogli u x situacija tada i od mene ce za to uvek imati postovanje, ja neke stvari ne mogu da zaboravim sve i da zelim.
Prosao sam srednju skolu zivota koja nema cenu i niz i teskih i komicnih situacija, zbog tih godina i svega sto je tada bilo.
Kada sam dobio prve navijacke batine jedan od njih me je utesio i rekao da sada znam i kako je kada se dobije i da ako to iskuliram i prebrodim i ostanem postacu tek pravi navijac.
Meni je to tada zaista puno znacilo jer sam ocekivao kritiku a ne duboko razumevanje i saosecanje.
Eto zbog toga imam postovanje.
Od te 1996. smo bili na distanci i ja sam zeleo jug da bude prava puna navijacka tribina sa svim onim sto pravu tribinu cine pravom i radio sam na tome kako sam najbolje umeo.

the Partizans
28-07-2012, 16:40
Ubedjen sam da sa petoricom od njih sedam, sa gornje fotografije, nikada nisi imao potrebu da budes na distanci bilo koje vrste. Naprotiv

the Partizans
28-07-2012, 17:30
Prste bi sebi sad izlomio sto sam ista pisao indijancima poput tebe!Ali na greskama se uci...uzivajte izpoaceni u izopacenoj istoriji!
Uzivacemo u lutanjima od zvanicnih Delija, preko Ultrasa i cirada, pa sve do sivenih platnenih zastava i ponovnog guranja Delija u prvi plan. O vremenskom vakumu izmedju, ma ko ce se vec setiti da pita...ipak smo mi vesto skrivana navijacka tajna preko 30 godina

Footie Fan
29-07-2012, 02:28
Ubedjen sam da sa petoricom od njih sedam, sa gornje fotografije, nikada nisi imao potrebu da budes na distanci bilo koje vrste. Naprotiv

Kakav miks dela likova koji su, u decenijama iza nas, obeležili Grobarstvo.

Što reče jedan Old School (čak ne iz Srbije!), uperi prstom u neku od ovih faca i kaži "obogatio se preko Juga" ili uopšte se obogatio.

Unutrašnje gledano, da je neko sa slike problem, gde bi Jugu kraj bio...

Naravno, pola likova sa fotkice je u drugom GRBR fazonu ali neizostavne face kroz decenije iza nas.

Č... je preuzeo šipku i gostovanja posle Bate i Pampija i dugo vodio sve to kroz nenormalna vremena.. Nije mala stvar.

Voleo bih da vidim bilo koga drugog u tim vremenima na toj poziciji.

Ja sam se nadao da će pokojni Žabac preuzeti šipku jer je bio idealan miks Bate i Pampija, iako sam ja lično bio protiv takvih likova ali - kao i na političkom glasanju - valjda gledaš opšte dobro a ne svoju bulju...No, znamo kako je njegov život otišao..

Ali, većina ljudi gleda sve kroz svoju prizmu (zato i prolazimo svi kako prolazimo) i jedan Č..će mnogima biti zlotvor a da ne vidimo dalje od nosa.

Onaj ko se popne na te famozne šipke širom stadiona sveta i preživi ih..

Ja, od kada poznajem Jug (rane 80-te), ne pamtim takvu energiju sa šipke kakvu je imao Bata Trlaja ili navijačko ludilo koje je sejao Pampi.

U modernim vremenima, na svoj način i u skladu sa vremenom, fenomenalnu energiju i šmekerstvo isijavao je K...ali videsmo da je dečko napravljen jednim od prvorazrednih neprijatelja države...Dao Bog takvu Grobarsku porodicu celom Jugu..

Israh se za stotku (evra)..Uplate-donacije možete da izvršite na sledeći račun: 1002......33933...Banca di Comerciale Beograd (oni ljubičasti) :)

Footie Fan
29-07-2012, 02:58

Sad će neki da se smeju a neki da se čude ali ja sam pripadnik teorije da je to nekako izopačeno krenulo iz "baggy movement-a" - izvestan broj ljudi je u Italiji kupovao te široke farmerke (Energie, Diesel etc..) iz nekog "Madchester" fazona, vreme Stone Roses, Happy Mondays itd, ali je, možda, presudno bilo kada je pokojni Knele obukao nešto slično i ode sve negde nepozvano..
Knele je bio markantan lik, pristojno casual-sportski za ono vreme i dovoljno incidentan još i pre "nesrećne slave", još ono vreme onih SKC-Demija blejki, gde su i Hoolsi znaju da se zabodu..

Ma, Knele i Žabac...Ozbiljan problem da su odrasli u bilo kom gradu u ono vreme pre "onog bolesnog vremena"..

E, da je ostalo samo na tome..

exx
29-07-2012, 06:59
A vidi ekipu desno na trečoj fotki sa segeste..... sesvečani on the road,dubrava....i budući novinar na štangi

komandopfk
29-07-2012, 10:40
Vojvodina - Partizan 1994/95

patriot
29-07-2012, 11:44
Nego,sto se tice dizelasa i tih godina te scene u Beogradu..Sjecam se kad je krenulo po netu sa Cituljom i poplavom takvih video-a, negdje sam nabasao na pricu o kneletu i zabcu..Sad,zanima me jesu oni imali veci utjecaj na jug i sjever..I ovdje se spominju obojica(knele u onoj legendarnoj tuci u wc-u jna,a zabac sad kod footie-a)..jer izgledalo mi poprilicno nevjerovatno da zabac dolazi hladno na sjever marakane i obrnuto..cisto jer tada vec stasale ekipe koje pretpostavljam da nebi presle preko takvih pojava kao nekad..

simpatizer plavih,25 god,40+

komandopfk
29-07-2012, 12:45
Benetton Treviso - Partizan 1998/99

Footie Fan
29-07-2012, 15:52
Nego,sto se tice dizelasa i tih godina te scene u Beogradu..Sjecam se kad je krenulo po netu sa Cituljom i poplavom takvih video-a, negdje sam nabasao na pricu o kneletu i zabcu..Sad,zanima me jesu oni imali veci utjecaj na jug i sjever..I ovdje se spominju obojica(knele u onoj legendarnoj tuci u wc-u jna,a zabac sad kod footie-a)..jer izgledalo mi poprilicno nevjerovatno da zabac dolazi hladno na sjever marakane i obrnuto..cisto jer tada vec stasale ekipe koje pretpostavljam da nebi presle preko takvih pojava kao nekad..

simpatizer plavih,25 god,40+

Ja mogu samo da kažem da je sa ove strane Žabac bio na putu da postane jedan od vodećih ljudi tribine ako ne i vodeći, ali je rano zagazio u druge vode..Knele je ponekad znao da ode sa Grobarima na gostovanja čisto kao Žabčev najbolji prijatelj. Ja ga se lično sećam jednom iz Osijeka i jednom iz Zagreba a to je vreme dok još uvek nije imao tu kasniju reputaciju ali se već dobro znalo po gradu ko su ti momci iz naselja Braće Jerković.
Moguće da je i Žabac odlazio na Sever, ali u svojstvu gosta - sigurno ne da se kurči. Realno, bilo je niz gostovanja kada bi na put sa nama krenulo nekoliko komšija a i obrnuto. Ne sećam se da je to ikada bio problem.

unchained
29-07-2012, 16:46
Pokojni Zabac je ostavio dubok trag i bio je jako uticajan za to kratko vreme dok nazalost nije ubijen u Barbadosu.
Prva slika koju imam kada ga neko spomene je Umbro duks koji je jako voleo i cesto nosio, patike uvek po poslednjoj modi, 501 i uvek kais koji je bio isto po poslednjem kriku mode.
On je ucestvovao u svim najbitnijim desavanjima vec od 1987-me, cuveni Beli grad kada je bio jedan od 8 koji su otisli plus devojka jednog od nasih vodja tada. Nisam bio licno tu ali mi je vise komsija koji su bili prisutni ispricalo dogadjaj i kako je Zabac reagovao i sta je bilo.
Bio je prvi i u onom jurisu na Torcidu 1987. a '1981' je vec stavljao tu fotografiju koju je tada slikao moj drugar i navijacki mentor.
Bio je i u nasem jurisu 1988. na Slaviji kod Meka kada su 'zuti grobar' i on prvi proleteli i pokrenuli lavinu,
bio je prvi i kod Hale sportova na NBGu kada su nas cigani iznenadili i pojavili se u malom broju (taj dan igrali i fudbal za titulu u NS direktno sa Vojvodinom) i pre utakmice odneli pobedu a opet je on tu uradio nesto sto je zadivilo sve...
Gostovanja i jos puno toga...
Meni licno ce ostati dok sam ziv jedna scena iz Barbadosa, neki radni dan a tada kultni kafic pun.
Moj stariji brat je ziveo na Vozdovcu i izlazio je tu sa tom ekipom u Barbados pa sam i ja cesto tada isao tamo.
Barbados je jedan od prvih kafica u Bg koji je imao tv i MTV itd...
Zapca sam znao i sa juga ali i odatle jako dobro, sedeli smo za stolom i tada je bas premijerno krenuo spot grupe INXS i pesma 'I need you tonight', prvi taktovi i intro su zaista bili upecatljivi ali kada se pojavio pokojni Hutchence samo se okrenuo i rekao 'Chupava pic..a', odvalili smo se od smeha i sada kada god vidim bilo sta od INXS setim se toga.

redleo
29-07-2012, 18:02
O prijateljstvu, čitaj bratskom i zaštitičkom odnosu jedan prema drugom Knele i Žabac su dokaz da razlike u bojama nikad nisu bile prepreka u iskrenom prijateljstvu. Neka im je laka zemlja!

komandopfk
29-07-2012, 18:54
Pokojni Zabac je ostavio dubok trag i bio je jako uticajan za to kratko vreme dok nazalost nije ubijen u Barbadosu.
Prva slika koju imam kada ga neko spomene je Umbro duks koji je jako voleo i cesto nosio, patike uvek po poslednjoj modi, 501 i uvek kais koji je bio isto po poslednjem kriku mode.
On je ucestvovao u svim najbitnijim desavanjima vec od 1987-me, cuveni Beli grad kada je bio jedan od 8 koji su otisli plus devojka jednog od nasih vodja tada. Nisam bio licno tu ali mi je vise komsija koji su bili prisutni ispricalo dogadjaj i kako je Zabac reagovao i sta je bilo.
Bio je prvi i u onom jurisu na Torcidu 1987. a '1981' je vec stavljao tu fotografiju koju je tada slikao moj drugar i navijacki mentor.
Bio je i u nasem jurisu 1988. na Slaviji kod Meka kada su 'zuti grobar' i on prvi proleteli i pokrenuli lavinu,
bio je prvi i kod Hale sportova na NBGu kada su nas cigani iznenadili i pojavili se u malom broju (taj dan igrali i fudbal za titulu u NS direktno sa Vojvodinom) i pre utakmice odneli pobedu a opet je on tu uradio nesto sto je zadivilo sve...
Gostovanja i jos puno toga...
Meni licno ce ostati dok sam ziv jedna scena iz Barbadosa, neki radni dan a tada kultni kafic pun.
Moj stariji brat je ziveo na Vozdovcu i izlazio je tu sa tom ekipom u Barbados pa sam i ja cesto tada isao tamo.
Barbados je jedan od prvih kafica u Bg koji je imao tv i MTV itd...
Zapca sam znao i sa juga ali i odatle jako dobro, sedeli smo za stolom i tada je bas premijerno krenuo spot grupe INXS i pesma 'I need you tonight', prvi taktovi i intro su zaista bili upecatljivi ali kada se pojavio pokojni Hutchence samo se okrenuo i rekao 'Chupava pic..a', odvalili smo se od smeha i sada kada god vidim bilo sta od INXS setim se toga.

Mala ispravka, ubijen je na tramvajskim sinama ispred Barbadosa. U to vreme sam ziveo u ulici V. Stepe u kojoj je i bio kafic.

the Partizans
29-07-2012, 22:57
Za mnoge ljude je nepoznanica koje su to pozitivne(pionirske) stvari i pored svega ipak realizovane na tribini i oko nje u drugoj polovini devedesetih...pozeljno bi bilo i da se pomenu neke od njih, pogotovu sto su pojedinci prisutni ovde imali direktnu vezu i dodir sa tim. Po meni, vredno pomena je to oko prvog grobarskog bar sala koji je oko vrata momcima iz Commando-a na fotografiji sa gostovanja u Rimu 98. godine... Pored udzbenickog primera kako i na koji nacin se kreiraju navijacki fanzini (govorim o zine-u Daj Gol), ideja o izradi prvog bar sala na Jugu je jedna od tih kvalitetnih i vrednih stvari. I LJ.... E.B. se mota ovuda pa je mozda i pozvaniji da napise rec-dve konkretno oko ovog drugog, ali Komanderu salovi su na pomenutoj fotografiji ovekoveceni na momcima iz tvoje ekipe pa eto prilike...cisto da ne bi palo u zaborav.

unchained
29-07-2012, 23:31
http://i48.tinypic.com/s45s7d.jpg
http://i50.tinypic.com/2up2zjk.jpg

Footie Fan
30-07-2012, 01:11
O prijateljstvu, čitaj bratskom i zaštitičkom odnosu jedan prema drugom Knele i Žabac su dokaz da razlike u bojama nikad nisu bile prepreka u iskrenom prijateljstvu. Neka im je laka zemlja!

Ali, nerazdvojni..Ja nekako verujem da je Knele ozbiljno zabrazdio tek posle Žapćeve pogibije..Knele mi je delovao mnogo mirniji od Žapca u tim ranijim danima. Zajedno smo bežali od džarija po jednom povratku GRBR iz ZG i čovek je u tih nekoliko sati prozborio tri rečenice. Možda sam i ja mnogo kenjao:)
I, to sam Žapcem na šinama ispred Barbadosa, potpuno nepotrebna tragedija. Ali, na žalost, išlo je to u tom pravcu..

Footie Fan
30-07-2012, 02:31
Vidim da nam se priključio i Ramones, autentični lik sa Severa s kraja 80-tih i nadalje...
Ajde da i ja imam drugare sa suprotne tribine ovde:)

komandopfk
30-07-2012, 07:23
Vidim da nam se priključio i Ramones, autentični lik sa Severa s kraja 80-tih i nadalje...
Ajde da i ja imam drugare sa suprotne tribine ovde:)

Jos ti nedostaje neko iz UF da kompletiras kolekciju.

komandopfk
30-07-2012, 07:48
Sto se tice bar salova, za njih ne mogu puno reci. Glavni krivac je covek kome jug duguje mnogo. Mislim da je clan foruma, pa ako zeli moze napisati nesto o tome. Istina je da su to bili prvi grobarski bar salovi i milsim da ih 10 uradjeno, a nama je podeljeno nekoliko. Tako da nismo mi jedini koji su ga imali. Sledeceg leta mi iz grupe smo uradili 10-ak novih bar salova, koliko me pamcenje sluzi, preko spominjanog LJ, crni sa belo zutom kombinacijom.
Fanzin Daj Gol je takodje pokrenut zaslugom coveka koji je i prvi bar sal uradio, a ja sam se prikljucio od 2. broja.

redleo
30-07-2012, 10:35
Daj Gol imao sam tu čast da među prvima i vidim taj zin pre samog puštanja u promet. Tada sam rekao JUVE LEO i sada ću da kažem: Najboji fanzin u tom momentu! Preduhitrio je nas koji smo o izbacivanju fanzina samo pričali. Doduše imali smo i problem oko naziva hteli smo DS ali u tom momentu nismo imali vlasništvo nad tim imenom. To što je JUVE LEO a.k. D.V. radio na Jugu solo mi smo dobro koristili ali u većem broju. Opet kažem kamo lepe sreće da se njegovo mišljenje i rad više cenilo, ubeđen sam da bi mnoge stvari na jugu danas bile drugačije...

Kako se navijački "rat" vodio žestoko tih godina. Rukavicu koju nam je sad mogu slobodno da kažem bacio D.V. i preko fanzina odgovor je brzo usledio. Izlaskom navijačkog časopisa PTLN kao glavnog informatora Severne tribine rukavica je vraćena. Tih godina malo ljudi je koristilo internet i bilo upoznato sa pravim dešavanjima ino scene. Časopisi su i dalje bili pravi izvor informacija i kontakti sa drugim grupama ili ljudima. Negde sam ili nekom napisao, moj pravi izbor informacija je bio internet koji sam koristio na poslu i D.V. koji je dobijao sa svih strana časopise, pisma....

Ovim sam samo hteo da kažem, kao veliki protivnik da je moguće i odati priznanje komšiji (u ovom slučaju mom prijatelju, bratu) na svemu što je radio kao pravi zaljubljenik u tribinu i boje svoga kluba a da iz svega toga nije hteo da se okoristi. Što nije slučaj kod mnogih pre i posle njega.

Zbog mog ličnog kontakta sa mojim kumovima, braća sa Severa nisu baš sa oduševljenjem sve to prihvatali, redovne prozivke itd.. ali sam umeo sve to da nadomestim za razliku od nekih koji su izbegavali direktne sukobe sa "prijateljima" na suprotnoj tribini.

Posle svega, kada se okrenem iza sebe danas ti ljudi koji su imali i imaju iste poglede sa različitih tribina su se sprijateljili a ta druženja su izrodila mnoge uspešne zajedničke akcije(organizovani odlasci i praćenje repke, časopis KOP, kasnije i direktna veza sa savezom...). Među njima su mnogi i ovde koji dele svoja mišljenja i šire, što nas sve zajedno spaja a samo boje i neke druge stvari dele. Ali polazna stanica nam je ista TRIBINA i cilj isti BITI BOLJI, BITI NAJBOLJI!

komandopfk
30-07-2012, 10:53
Koliko je brojeva izaslo PTLN? Nije nesto puno izlazio taj fanzin?

the Partizans
30-07-2012, 11:00
@komandopfk Taj covek se na ovom mestu oseca kao vrhunski pevac koji sa porodicom ulazi u kafanu, muzicari ga uopste ne prepoznaju ali ga zato svojski ubedjuju kako mu sviraju jako kvalitetnu staru pesmu, kome on u tom trenutku da objasni da je zapravo on autor pesme? Onako kako je DJordje Balasevic odreagovao u pomenutom restoranu, tako on povremeno odreaguje ovde... I ima puno pravo

redleo
30-07-2012, 11:28
Koliko je brojeva izaslo PTLN? Nije nesto puno izlazio taj fanzin?

3 broja je izašlo PTLN. 4 broj je bio u pripremi ali nikad nije otišao na štampanje. U tom momentu su već krenuli pregovori oko KOP-a i nismo hteli da se razvodnjavamo. Znalo se da će biti dovoljno mesta za sve grupe...Zato je KOP izlazio dugo i ako se ne varam stao na baksuznom Br. 13. Već tada je internet uzeo maha i stvarno je bilo više suludo praviti časopis. Izlazili su različiti fanzini nekih grupa mislim da je D.V. imao udela i oko famoznog časopisa Grobari...ali i tu je nešto bilo zapelo.... Ma tu je on ako hoće neka kucka ako ne neka samo zrači što kaže the Part. neka izreaguje.....Ima puno pravo....Laccccckoooonjaaaaa!

Pune Tribine Ludih Navijača 1,2,3!
http://i.imgur.com/b0Xy4.jpg

KOP 13 brojeva!
http://i.imgur.com/0Q6Br.jpg

unchained
30-07-2012, 11:31
3 broja je izašlo PTLN. 4 broj je bio u pripremi ali nikad nije otišao na štampanje. U tom momentu su već krenuli pregovori oko KOP-a i nismo hteli da se razvodnjavamo. Znalo se da će biti dovoljno mesta za sve grupe...Zato je KOP izlazio dugo i ako se ne varam stao na baksuznom Br. 13. Već tada je internet uzeo maha i stvarno je bilo više suludo praviti časopis. Izlazili su različiti fanzini nekih grupa mislim da je D.V. imao udela i oko famoznog časopisa Grobari...ali i tu je nešto bilo zapelo.... Ma tu je on ako hoće neka kucka ako ne neka samo zrači što kaže the Part. neka izreaguje.....Ima puno pravo....Laccccckoooonjaaaaa!

Pune Tribine Ludih Navijača 1,2,3!
http://i.imgur.com/b0Xy4.jpg

KOP 13 brojeva!
http://i.imgur.com/0Q6Br.jpg
Kako imas dobar parket!

Idi Amin
30-07-2012, 11:33
Daj Gol imao sam tu čast da među prvima i vidim taj zin pre samog puštanja u promet. Tada sam rekao JUVE LEO i sada ću da kažem: Najboji fanzin u tom momentu! Preduhitrio je nas koji smo o izbacivanju fanzina samo pričali. Doduše imali smo i problem oko naziva hteli smo DS ali u tom momentu nismo imali vlasništvo nad tim imenom. To što je JUVE LEO a.k. D.V. radio na Jugu solo mi smo dobro koristili ali u većem broju. Opet kažem kamo lepe sreće da se njegovo mišljenje i rad više cenilo, ubeđen sam da bi mnoge stvari na jugu danas bile drugačije...

Kako se navijački "rat" vodio žestoko tih godina. Rukavicu koju nam je sad mogu slobodno da kažem bacio D.V. i preko fanzina odgovor je brzo usledio. Izlaskom navijačkog časopisa PTLN kao glavnog informatora Severne tribine rukavica je vraćena. Tih godina malo ljudi je koristilo internet i bilo upoznato sa pravim dešavanjima ino scene. Časopisi su i dalje bili pravi izvor informacija i kontakti sa drugim grupama ili ljudima. Negde sam ili nekom napisao, moj pravi izbor informacija je bio internet koji sam koristio na poslu i D.V. koji je dobijao sa svih strana časopise, pisma....

Ovim sam samo hteo da kažem, kao veliki protivnik da je moguće i odati priznanje komšiji (u ovom slučaju mom prijatelju, bratu) na svemu što je radio kao pravi zaljubljenik u tribinu i boje svoga kluba a da iz svega toga nije hteo da se okoristi. Što nije slučaj kod mnogih pre i posle njega.

Zbog mog ličnog kontakta sa mojim kumovima, braća sa Severa nisu baš sa oduševljenjem sve to prihvatali, redovne prozivke itd.. ali sam umeo sve to da nadomestim za razliku od nekih koji su izbegavali direktne sukobe sa "prijateljima" na suprotnoj tribini.

Posle svega, kada se okrenem iza sebe danas ti ljudi koji su imali i imaju iste poglede sa različitih tribina su se sprijateljili a ta druženja su izrodila mnoge uspešne zajedničke akcije(organizovani odlasci i praćenje repke, časopis KOP, kasnije i direktna veza sa savezom...). Među njima su mnogi i ovde koji dele svoja mišljenja i šire, što nas sve zajedno spaja a samo boje i neke druge stvari dele. Ali polazna stanica nam je ista TRIBINA i cilj isti BITI BOLJI, BITI NAJBOLJI!
redleo, nemoj misliti da te podjebavam, ali na sam pomen te vase saradnje, prvo sta mi padne na pamet su zastave koje su ukradene od juve leo-a. verujem da tako misli i vecina grobara. inace, dobrim putem ste isli sa tim kop-om. preko vas je moglo da se sredi sve sto je jednoj navijackoj grupi potrebno. secam se da je bio primetan napredak srpskih grupa (pogotovo manjih) u to vreme...

komandopfk
30-07-2012, 11:41
Da to je tacno za zastave. Velika sramota. A koliko sesecam, PTLN je tek kasnije krenuo sa izlazenjem. Mislim, KOP je vec uveliko izlazio. PTLN se i prodavao preko KOP-a.

redleo
30-07-2012, 11:58
@komandopfk Da u pravu si. Nisu PTLN izlazile pre KOPa mislim da su tu bili istog meseca prvi brojevi "97. KOP je izlazio na mesec dana a PTLN je trebao na 4 ili 6 meseci. Posle su se PTLN i drugi fanzini mogli naručiti i preko KOPa.

To oko zastava nema veze s'mnom nekom sam privatno napisao pa neka pastuje ovde mrzi me da kucam. Kako god bilo, krađe zastava na takav način nikad nije bila moja odlika. I ja se stidim lično zbog moje tribine ali lično u odnosu sa D.V. ja nemam potrebe da se osećam loše i da mog brata pogledam u lice. Prema tome ne smatram podjebavanjem ali ni grešku našom saradnjom. Sad bi ja mogao isto da udarim drvlje i kamenje bez ljutiš ali bi time samo pokuša da opravdam nešto što ne želim i opet kažem nije moja odlika!

Jbg padale su zastave na razne načine. Meni ni jedna nije pala na ruke a mnogima sam skidao polako svaki deo odeće da bi došao do trofeja...Tako da te prozivke na mene ni malo ne utiču. Nisam iz te priče! Neka se srame i jedni i drugi koji su tako nešto radili!

"Manje grupe" kad se samo setim slika i informacija koje su dolazile iz Druge lige Despoti i Đavoli u bemti ... Jedva sam čekao da uđu u Prvu ligu...Bilo je tu još nekih...Ali posle toga su nekako stali...Malo se situacija popravlja moramo reći ide nekom uzlaznom linijom. Ali mora i može to sve bolje!

komandopfk
30-07-2012, 12:06
Ako se ne varam prvi broj KOP-a je izasao 1996. negde na jesen.

redleo
30-07-2012, 12:21
Evo sad gledam. 1 broj KOP Novembar "96! PTLN mart "97

Što bi značilo da sam krempitu i mladog lava spojio pre našeg prvenca.

Doduše kao što sam rekao imali smo problema oko naziva znam da krempita nije mogla a na kraju nije ni htela da mu neko čini uslugu što će mu dati da se časopis zove Delije Sever. Te smo prelomili u PTLN. Nismo hteli da se zove po nekoj grupi što iz današnjeg ugla gledano a i posle jedne priče sa rdbgd je bilo pametno!

the Partizans
30-07-2012, 12:59
redleo, nemoj misliti da te podjebavam, ali na sam pomen te vase saradnje, prvo sta mi padne na pamet su zastave koje su ukradene od juve leo-a. verujem da tako misli i vecina grobara. inace, dobrim putem ste isli sa tim kop-om. preko vas je moglo da se sredi sve sto je jednoj navijackoj grupi potrebno. secam se da je bio primetan napredak srpskih grupa (pogotovo manjih) u to vreme...
Verovatno nikada necemo saznati pozadinu i pravi "tip" kada je u pitanju to razbojnistvo. Ali, totalno je hevi prica i nepotrebna kada se u njoj pominje ni manje ni vise nego redleo. Dovoditi te dve stvari u vezu, njihovo poznanstvo i kradju trans nepotrebno je...jer se time dovodi u situaciju da mora da pojasnjava(tako to izgleda onima koji se po prvi put upoznaju i susrecu sa ovom pricom) nesto za cim apsolutno nema potrebe.Verovatno je to najodvratniji nacin uzimanja protivnickih zastava u istoriji domace tifo scene, uzevsi u obzir nacin na koji je uradjeno, pa sve do dizajna, izgleda i vaznosti pomenutih trans, ali dovoditi te dve stvari u vezu njihovo poznanstvo i kradju, iluzorno je.
Kada su neke druge stvari u pitanju, a redleo je delimicno govorio o njima pri pominjanju fanzina...tu vec ima osnova. Ali, i on sam je provukao cinjenicu da je bilo "pozajmljivanja" kvalitetnih i inovativnih ideja. Uz dodatak da ih je redleo omasovljavao i podizao na, po njemu, visi i siri nivo.

komandopfk
30-07-2012, 13:05
Niko nije redlea dovodio u vezu sa tim.

Idi Amin
30-07-2012, 13:07
Verovatno nikada necemo saznati pozadinu i pravi "tip" kada je u pitanju to razbojnistvo. Ali, totalno je hevi prica i nepotrebna kada se u njoj pominje ni manje ni vise nego redleo. Dovoditi te dve stvari u vezu, njihovo poznanstvo i kradju trans nepotrebno je...jer se time dovodi u situaciju da mora da pojasnjava(tako to izgleda onima koji se po prvi put upoznaju i susrecu sa ovom pricom) nesto za cim apsolutno nema potrebe.Verovatno je to najodvratniji nacin uzimanja protivnickih zastava u istoriji domace tifo scene, uzevsi u obzir nacin na koji je uradjeno, pa sve do dizajna, izgleda i vaznosti pomenutih trans, ali dovoditi te dve stvari u vezu njihovo poznanstvo i kradju, iluzorno je.
Kada su neke druge stvari u pitanju, a redleo je delimicno govorio o njima pri pominjanju fanzina...tu vec ima osnova. Ali, i on sam je provukao cinjenicu da je bilo "pozajmljivanja" kvalitetnih i inovativnih ideja. Uz dodatak da ih je redleo omasovljavao i podizao na, po njemu, visi i siri nivo.
partizans,
niko nije uperio prst u redlea. pod 'vasom saradnjom' sam mislio saradnja cigana i grobara oko tog zina, a ne na saradnju redlea i d.v.

redleo
30-07-2012, 13:38
Ma ja kapiram šta si hteo da kažeš ali oni koji čitaju nisam siguran. Možda mi ni oni nisu bitni, pošto sam ja lično pred onim gore čist i kao što rekoh naj bitnije pred mojim Lackonjom, ali da neki ljudi ne stvore pogrešnu sliku. Moje prijateljstvo, saradanja i sve što ide sa tom osobom nikakve veze nema sa tim događajem. Čak da sam znao do momenta širenja tih zastava sve bi učinio da se ne rašire. Jednostavno neke stvari su se tako odvile. Mogu da kažem samo mojom krivicom što sam svoj život posvetio više privatom poslu, porodici a tribinu uporedno koliko sam mogao. Tako da su mi mnoge stvari izmakle u jednom periodu i nisam imao pravo da se pitam?!

Kako god. Posle su mi pričali priče o lopovu koji je slučajno naleteo baš na te stvari i znao je neke cigane pa im dao te zastave...Ahaaa... Nisu znali čije su zastave...Ahaaa...

Odrastao sam u periodu kada se viteštvo cenilo, prošao period kad su mi metkovi zujali pored glave u tučama sa kumovima. Zastave, šalove skidao rukama ne noževima. Svoja obeležja čuvao više nego svoju glavu...Pa majku mu moj obraz, poštenje i čast i odanost prema prijatelju bratu više znači nego milion zastava grobarskih!

Ono što su krempita i D.V. radili zajedničkim snagama i mnogi ovde prisutni je samo bio dokaz da u onim ludim 90tim mogu ljudi mnogo lepih stvari da urade zajedno samo ako žele! Ta snaga i zajedništvo koje se samo na tribini gajilo surovih 90tih je stasavanjem pokazalo kasnije i na ulicama kad je trebalo da se juriša na naoružane plave i bez i malo straha što oko njih onako goloruki rikošetiraju metci!

Ponosan sam na sve te navijače sa kojima sam ja stasavao i sa kojima sam menjao udarce.....

Idi Amin
30-07-2012, 14:05
partizans,
imas privatnu poruku od komanda i mene. hajde, molim te, ako ti nije tesko da je otvoris i javis se bilo kome od nas.

Argentino
30-07-2012, 14:38
Sad kad me je već unchained razjebal da se javim;

...jebiga grobari moral sam ipak je 15 godišnjica :kez

30.7.1997., prije točno 15 godina u Zagrebu pao beogradski parmezan sa 5:0

http://www.youtube.com/watch?v=_OsMDs_aNPo
http://www.youtube.com/watch?v=hgGSMTJ_Qow&feature=player_embedded

http://forum.net.hr/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/77/2766.grafit32.jpg

Idi Amin
30-07-2012, 14:42
Sad kad me je već unchained razjebal da se javim;

...jebiga grobari moral sam ipak je 15 godišnjica :kez

30.7.1997., prije točno 15 godina u Zagrebu pao beogradski parmezan sa 5:0

http://www.youtube.com/watch?v=_OsMDs_aNPo
http://www.youtube.com/watch?v=hgGSMTJ_Qow&feature=player_embedded

http://forum.net.hr/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/77/2766.grafit32.jpg
kakve vi veze imate sa tim? kroacija tukla partizan, a ne dinamo :)

clash
30-07-2012, 14:42
tu sam došao drito iz splita. mi smo dan ranije igrali sa nekim luxembržanima a meni su neki boysi iz gorice, sa kojima sam se jednom prilikom opijao 7 dana, sredili kartu i za ovu utkamicu... bilo mi je drago zapjevat neke stare pjesme, recimo suzanu, pa došo je... itd...

komandopfk
30-07-2012, 14:44
E bas si morao :)

redleo
30-07-2012, 14:48
kakve vi veze imate sa tim? kroacija tukla partizan, a ne dinamo :)

Hahahaha..... Vidi stvarno i grafit je falš....

baj1992
30-07-2012, 15:22
ah mladost mladost, cjelo drugo poluvreme ja na jednoj štangi na jugu, Mavrović Željko na drugoj . . .

al ipak detalj dana je prije tekme pitaju frajera koliko će bit, a on ni pet ni šest veli 5:0, 2 marić, 2 cvitanović i viduka

e da je tad bilo kladionica :-)

the Partizans
30-07-2012, 16:01
fudbalski gledano, bili smo dve razlicite dimenzije u tom trenutku. da smo, kojim slucajem, odigrali deset utakmica te 97. dinamo bi dobio osam... Sad nam ponovo nedostaje redleov "Lackonja" da najdirektnije potkrepi podatak da je i to gostovanje upisano :) Ako neko pri ruci ima poslednji broj Daj Gol-a, neka okaci naslovnicu, pored citata pesme "pobeda svaka za nas je radost, SVAKI NAS PORAZ PECE I BOLI..." stranicu je ukrasila i jedna okrugla fotografija male zastave "Pfc born to win" cini mi se...

Footie Fan
30-07-2012, 16:13
Jos ti nedostaje neko iz UF da kompletiras kolekciju.
Imam je debelog Žareta, nego ne znam gde je.

damned
30-07-2012, 16:31
http://img600.imageshack.us/img600/8197/71557524.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/6339/46662955.jpg

postoji verovanje da svaka generacija Partizanovaca mora da ima svoj Fljamurtari. čini mi se da ih je naša imala i previše ali nijedan nije bio bolan kao ovaj.

komandopfk
30-07-2012, 16:42
T.... koji je nosio zastavu u Zg.

unchained
30-07-2012, 17:00
T.... koji je nosio zastavu u Zg.

I on je sada profesor, pivopija i strasan momak!

unchained
30-07-2012, 17:02
Pitao me je zubar kada mi je radio svojevremeno operaciju koja je jezivo bolela:
-'Da li te boli?'
Rekao sam -ne kao petica u Zagrebu!!!

the Partizans
30-07-2012, 17:22
Nema lepseg osecaja od dolaska na prvu sledecu "malu" utakmicu nakon tih dinama,rapida,slavija, media i slicnih "razocarenja"...a oko tebe 50 pravih! Pozeleo bih da takva prvenstvena utakmica traje u nedogled, jer nema lepseg osecaja kada si okruzen desetinom ljudi koji imaju isti pogled na Klub i tribinu kao i ti. Takodje bih svakom pozeleo po jedno takvo iskustvo, za one koji nemaju takav urodjen gen moze da deluje lekovito ponekad. Licno, ni jednog naseg poraza se ne bih odrekao i menjao ga da imam tu svevisnju moc. Bez obzira na intenzitet bola, koji je ponekad prevazilazio i najcrnje slutnje

damned
30-07-2012, 17:45
da li je taj osećaj baš uvek tako lep? da li je baš posle Kroacije u NSu bilo lepo?

komandopfk
30-07-2012, 18:03
Pocetak sunovrata u NS.

the Partizans
30-07-2012, 18:09
Slazem se sa tobom u potpunosti kada zelis da apostrofiras mec protiv tada mocnog Dinama. Takodje sam misljenja da se on izdvaja po mnogo cemu, jedva da su protekle dve godine od okoncanja onih odvratnih sukoba, prevelika ocekivanja domace javnosti, nevidjen pritisak i oci uperene u nas Partizan koji je trebao da "ispegla" sve njihove propuste pocev od politicara, preko novinara i ostalih "dobromislecih" ljudi(koji su po pravili tu, iskljucivo kada se nizu pobede), nespreman Partizan cak i da su okolnosti bile drugacije... Sa druge strane u Zg skroz obratna situacija, cekala se samo pobeda nad ovdasnjim prvakom koja je imala tezinu i dala vetar u jedra celoj prici. Osim trvenja sa tadasnjim liderom oko besmislenog menjanja imena kluba, sve drugo je teklo na njihovu vodenicu. Epilog je takakv kakav jeste... Sve ovo i jos mnogo toga, ne menja sustinu mog razmisljanja i onoga sto sa napisao. Ne bih menjao onaj osecaj UZIVANJA medju prijateljima na mom Jna protiv tamo nekog Javora, Borca tri ili cetiri dana nakon poraza koji su PEKLI i koji su mozda i danas ostavili trajne posledice po telesno zdravlje. Tada pogledi i sama pojava medju retkim istomisljenicima govore vise nego i jedna rec, ako me razumes. Zakljucno sa Ircima(za sad) !

...
30-07-2012, 18:14
Vidim da se svi razumijemo...mi smo nakon te petice protiv partizana igrali sa momčadi Mladost 127 iz Suhopolja, možda koja tisuća na samom stadionu...

Kada već spominjete irce (Shamrock Rovers), zašto su oni bili prošle godine na zapadu, a krpe pokvačili u boksu na sjeveru jna?

komandopfk
30-07-2012, 18:22
A ovako je izgledalo u Beogradu

http://oi50.tinypic.com/nybtlj.jpg
http://oi49.tinypic.com/6oo2s2.jpg
http://oi48.tinypic.com/qq7gc1.jpg
http://oi45.tinypic.com/v5wh9c.jpg
http://oi48.tinypic.com/egti15.jpg

...
30-07-2012, 18:24
Mi smo se ipak vozili u Mercedes kamionima po gradu...standard, jbg...
:gondola

komandopfk
30-07-2012, 18:27
"Nepravedne i nicim izazvane sankcije" ostavile posledice.

the Partizans
30-07-2012, 18:44
Sve je "leglo" dve sezone kasnije protiv Hrvatskog vicesampiona(nepravedno)... kao i u zivotu, nekada das, nekada gubis

komandopfk
30-07-2012, 18:58
A evo i sa prethodne utakmice iz septembra 1990. Pricali smo o njoj pre neki dan.

http://oi47.tinypic.com/2lsz7h5.jpg

komandopfk
30-07-2012, 22:37
Partizan - Vojvodina 1994/95

http://oi47.tinypic.com/wi6l1x.jpg

Partizan - C. zvezda 1994/95

http://oi48.tinypic.com/2llnj35.jpg

the Partizans
30-07-2012, 23:06
Rijeka na Jna i derbi na Zvezdinom stadionu iste sezone, po meni, vizuelno nasa dva najbolja izdanja u poslednjih 15ak fudbalskih sezona. Sto postotno navijacka izdanja, bez "krajcovanja"... prelepo dizajnirane zastavice koje su podeljene pre meca bile su platnene, na derbiju kod komsija rasirili smo centralnu setalicu u visini semafora, okruzenu sa sest velikih sivih bar salova. Pokazatelj i smernica kako jedna tribina treba da izgleda i u kom pravcu treba da koraca... Postovanje Juve Leo!

unchained
31-07-2012, 04:59
Nije bilo tesko ici svuda po exyu kada je bilo zanimljivo, trebalo je biti entuzijasta pa ici 90-tih na velelepne krcate stadione...
http://i49.tinypic.com/2qcnfd5.jpg
Ko zna neka zamagljuje face, ionako ste sada svi potpuno drugaciji...

unchained
31-07-2012, 05:04
Partizan-Crvena zvezda 1:1, 1994.
http://i49.tinypic.com/2li8yz6.jpg

komandopfk
31-07-2012, 07:11
Nije bilo tesko ici svuda po exyu kada je bilo zanimljivo, trebalo je biti entuzijasta pa ici 90-tih na velelepne krcate stadione...
http://i49.tinypic.com/2qcnfd5.jpg
Ko zna neka zamagljuje face, ionako ste sada svi potpuno drugaciji...

Ne menjamo se matori. Solun 1997.

komandopfk
31-07-2012, 07:24
Partizan - Inter 1990/91

http://oi50.tinypic.com/idwtjq.jpg

Partizan - C. zvezda 1991/92

http://oi46.tinypic.com/20gh1d.jpg

Partizan - Spartak 1994/95

http://oi49.tinypic.com/6e0xo0.jpg

Partizan - C. zvezda 1995/96

http://oi49.tinypic.com/waqan6.jpg

Footie Fan
31-07-2012, 15:58
Ne menjamo se matori. Solun 1997.
Kume, ovu fotkicu mi nisi vadio? Propust!

komandopfk
31-07-2012, 16:13
Ma photoshop, kad sam ja bio dole

komandopfk
31-07-2012, 22:27
Badnjevac - Partizan 1995/96

http://oi46.tinypic.com/f9go04.jpg

C. zvezda - Partizan 1995/96

http://oi45.tinypic.com/15p1zfd.jpg

BFC - Partizan 1995/96

http://oi45.tinypic.com/ka20c3.jpg

http://oi47.tinypic.com/2h74gtw.jpg

bandira
01-08-2012, 17:22
zagreb

http://a.imageshack.us/img837/694/41975244.jpg

http://a.imageshack.us/img46/889/1995924croatia1h0002.jpg

http://a.imageshack.us/img205/3128/1995924croatia1h0003.jpg

http://a.imageshack.us/img815/6199/9596din1002.jpg

http://a.imageshack.us/img535/6836/9596din1003.jpg

bandira
01-08-2012, 17:25
http://a.imageshack.us/img43/5060/scan0013y.jpg[/QUOTE]

http://a.imageshack.us/img841/4246/1996324croatia4h1004.jpg

bandira
01-08-2012, 17:28
split

http://a.imageshack.us/img689/610/28496din32.jpg

http://a.imageshack.us/img195/9997/9596din3213.jpg

http://a.imageshack.us/img717/3709/scan0008y.jpg

http://a.imageshack.us/img32/226/hajdukdinamo19961.jpg

http://a.imageshack.us/img697/5203/scan0017t.jpg[/

blesimetar
01-08-2012, 17:40
Badnjevac - Partizan 1995/96

http://oi46.tinypic.com/f9go04.jpgZanima me ovi transparent od Romanista... jeli to oteto ili je to neka interna shema iz tog vrimena...ili su to sami romanisti u posjeti...možda si več i objasnia ali jebat ga nisan uvatia...

bandira
01-08-2012, 17:40
CROATIA-HAJDUK 19.5.1999.
http://img704.imageshack.us/img704/1269/9899din1111.jpg

http://img707.imageshack.us/img707/4449/scan0043d.jpg

the Partizans
01-08-2012, 18:03
Zanima me ovi transparent od Romanista... jeli to oteto ili je to neka interna shema iz tog vrimena...ili su to sami romanisti u posjeti...možda si več i objasnia ali jebat ga nisan uvatia...
Nije interna sema. Potvrdice ti vec Unchained ili neko drugi ko je tada imao barem 18-20 godina, baner je oduzet u Beogradu 1988. godine pre prvog meca Partizan-Roma

damned
01-08-2012, 23:29
Zanima me ovi transparent od Romanista... jeli to oteto ili je to neka interna shema iz tog vrimena...ili su to sami romanisti u posjeti...možda si več i objasnia ali jebat ga nisan uvatia...

http://www.asromaultras.org/foto1988-89coppe.html

komandopfk
02-08-2012, 07:24

http://oi45.tinypic.com/20gdtmh.jpg

C. zvezda - Partizan 1996/97

http://oi46.tinypic.com/o0w8eq.jpg

Nacional - Partizan 1996/97

http://oi46.tinypic.com/1085xya.jpg

Partizan - BFC 1995/96

http://oi45.tinypic.com/x273eo.jpg