PDA

Pogledaj Full Version : Oldschool-devedesete

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]

Turopoljci 1950
27-08-2013, 02:00
Đ iz vg je bio lik za sebe,znam ga privatno neveznao uz tekme jer sam za te pojmove klinac bio,ali znam da on nije bio dio takozvane t-vg!Makar sumnjamda je ikada postojala,on je bio dio t-zg!Sve u svemu druga vremena druge seme,bilo pa proslo!Kad se sjetim slika iz 90-tih i nasih krpa ala duga resa,sisak,varazdin,nasice,bjelovar,krizevci,durde vac,belisce,pozega,d.miholjac itd

mimi
27-08-2013, 02:41
turopoljac, velika gorica je zapaljena 15.11.1992. na derbiju. ono šta mene fascinira je da su purgeri već te 1992. godine, na tom derbiju kad su nam prvi put palili transparente, sve ih skupa raširili i zapalili u istom trenutku. bila su 4 torcidina i 1 od tornada,koji su svi pali u različitim situacijama, i sad to sve skupa spojit,ne vjerujem da je baš lako bilo,ili su to manje više isti ljudi operirali?
http://s12.postimg.org/mlwghzn7h/image.jpg (http://postimage.org/)

neron
27-08-2013, 04:54
turopoljac, velika gorica je zapaljena 15.11.1992. na derbiju. ono šta mene fascinira je da su purgeri već te 1992. godine, na tom derbiju kad su nam prvi put palili transparente, sve ih skupa raširili i zapalili u istom trenutku. bila su 4 torcidina i 1 od tornada,koji su svi pali u različitim situacijama, i sad to sve skupa spojit,ne vjerujem da je baš lako bilo,ili su to manje više isti ljudi operirali?

upravo tako:) ali se nekako sjecam da je jos bio jedan od torcide samo sto nije ulovljen na fotkama.
kad se vec pise o podruznicama torcide, uvijek se nasmijem kad se sjeti transparenta torcida-petrinja koji je nosio samo jedan decko koji nema ama bas nikakve veze sa Petrinjom nego je iz Male Gorice(ako je itko cuo za to selo:kez) a bio je najbolji frend mog bratica iz Siska.

odani82
27-08-2013, 09:19

Prema mojoj evidenciji koju uredno vodim o otetim transparentima izmedju ostalog i sa EX-JU prostora ovde se nalaze sledeci sa leva na desno....torcida imotski, torcida koprivnica,torcida velika gorica,tornado zadar, torcida sl.brod.

baj1992
27-08-2013, 09:33
Đ je kad je ovaj transparent gorio 92 bio negdje na početku osnovne odoka tak da nema veze s ovim, ak o istim ljudima pričamo,poslije je išao solo ili sa Tzg koliko se sjećam, istina nisam ga više od 10 godina ni čuo ni vidio,kao ni onog našeg kvartovskog tordidaša koji je sam preventivno od nekih padobranaca zaplijenio torcida jarun ( visio 10 min možda ) nakon poziva sa sjevera na jug :-),kaj ti je mobilna tehnologija

dottore
27-08-2013, 09:36
Prema mojoj evidenciji koju uredno vodim o otetim transparentima izmedju ostalog i sa EX-JU prostora ovde se nalaze sledeci sa leva na desno....torcida imotski, torcida koprivnica,torcida velika gorica,tornado zadar, torcida sl.brod.
Ha,ha! Delije osim stručnjaka za internet, promidžbu i svakojaka područja ultra djelovanja imaju i eksperte za oduzete transparente! Ništa ne prepuštaju slučaju! Genijalno! Svaka čast! Zadali ste standarde koje je teško pratiti! :)

split572
27-08-2013, 09:46
Đ je kad je ovaj transparent gorio 92 bio negdje na početku osnovne odoka tak da nema veze s ovim, ak o istim ljudima pričamo,poslije je išao solo ili sa Tzg koliko se sjećam, istina nisam ga više od 10 godina ni čuo ni vidio,kao ni onog našeg kvartovskog tordidaša koji je sam preventivno od nekih padobranaca zaplijenio torcida jarun ( visio 10 min možda ) nakon poziva sa sjevera na jug :-),kaj ti je mobilna tehnologija

ja se sjećam torcida-sesevete,na toj tekmi je bilo najmanje torcide ikada na maksimiru,čini mi se da se radilo o tekmi iz prolječa 2000.,3-1 za nas..a bilo ih je malo jer su se "čuvali" za srijedu i uzvrat finala kupa..a taj sesvete je isto pao,valjda nakon te tekme,ak neko zna nekaj nek napiše a @mimi bi mogo stavit fotku

odani82
27-08-2013, 09:57
Ovaj moj da tako kažem hobi nema nikakve veze sa Delijama već samo sa mojim načinom utroška slobodnog vremena. ;)

dottore
27-08-2013, 10:51
Ovaj moj da tako kažem hobi nema nikakve veze sa Delijama već samo sa mojim načinom utroška slobodnog vremena. ;)
Znan, ali mora san malo potpalit standardnu zafrkanciju na relaciji Bg-St-Zg. (Nego, zabrinija san se šta je sa ministrom promidžbe i interneta Delija mr. boxom, sinoć je bija izvan stroja, valjda se oporavija!)

dottore
30-08-2013, 10:08
Trilogija Ajax III dio
Liga prvaka 1994/95 Ajax – Hajduk 3:0 četvrtfinale Amsterdam, 15.3.1995.

Gostovaje u Amsterdamu drugu godinu za redom. I ovaj put dio Zg Torce je išao autima, a nas desetak je išlo vlakom za Rijeku i čekalo buseve iz Splita. Izbiva san iz Splita već preko šest godina, šta vojska, šta faks. U našem busu vrlo malo poznatih faca iz osamdesetih, pripozna san samo Kunca, Doka, Neđu i Juru. Kunac je bija u ekipi White boysa. Doka pamtin iz prve polovice osamdesetih, dok sam ka klinac bija na nekom derbiju protiv Zvezde. Par uri prije početka utakmice, na vrhu sjeveroistoka svi side, diže se Dok, razmaše zastavom i viče "Ajmo svi na noge, ovo je stajanje, nije sidenje!". Svi se dižu i počinje navijanje... U to vrime još uvik su bile dozvoljene zastave na drvenim štapima. Na derbijima i evropskim utakmicama navijalo se satima prije početla utakmice i obično bi se gostujućim igračima odsikle noge, kad bi istrčali na zagrijavanje prid utakmicu, ma bi nan se posli to obilo o glavu, jer bi na samoj utakmici Torca često izdušila. :) Neđo, legenda, još od osamdesetih vođa Torce Makarska Rivijera. Jure, dobri duh sjevera! Čovik je junački proša kroz onu legendarnu kanonadu 96' isprid Haška i ostalih kafića, kad su glupi prašinari vodili pješice grupicu Torcidaša, kroz ralje Bad blue boysa! Danas prkosi Liniću i bez fiskalne blagajne, prodaje magične krpe, zastore za auto i slične proizvode po Splitu i županiji. Baš san ga prije par dana "pribacija" od Duća do Sućidra. Ima je poslovni put u Makarsku i sta se okupat u Dućama. Zato ekipa kad vidite Juru kralja, ne budite škrti, nego napravite nešto prometa! U busu, dakle većinom neke mlađe generacije Torce, pretežno ekipa iz Makarske rivijere... Negdi na autoputu u Austriji ili Njemačkoj stajemo kraj nekog dućana di nastaje raspašoj. Ekipa iznosi sve živo, od igle do lokomotive, a ne plaća ništa... Dok se hvata za glavu, nemoćno širi ruke i viče: "Šta radite, nemojte!" Ali nitko ne ferma. Ovi iz dućana zovu policiju, a kako je poznato da je policija na auto putu vrlo zajebana, šofer pali bus i kidamo. Ceh je platija, ni kriv, ni dužan sljedeći bus Torce. Čuja san da su ih specijalci propisno izmaltretirali, da su čak morali skupljat lovu, da se nadoknadi bar dil štete, koju su napravili Huni iz našeg busa! Za to vrime u našem busu dobro opskrbljenom alkoholom atmosfera raste. Ekipa pumpa Juru da ako bude stalno navija od Minhena do Nizozemske, da ga časti i vodi na kurve! Virovali ili ne ovaj to i uspjeva, te pri ulasku u Amsterdam nastaje totalni delirij! Smještaju nas u nekakav hotel podalje od samog centra. Pješačimo kroz neki kvart pun Kurda i vozimo se trajektom preko kanala do centra. Susrećem i susida sa Kacunara, malog Tonija, koji je doputova iz Berlina. Momak je na onoj nesretnoj utakmici kontra Marseja di je bačen suzavac, u onom kaosu, pa u neki kanal ispod sjevera, opizdija glavon o pod i osta ležat u lokvi krvi. Bija je desetak dana u induciranoj komi u bolnici i jedva priživija. Saznajen da je prisutan na svin Hajdukovim evropskim utakmicama. U "Red light districtu" ludnica. Sex & drugs! Na sve strane Torcidaši. Susrećem i mlađu ekipu, mojih Kmanjana, kako navijaju isprid jednog izloga! Jedan stariji brale iz Makarske hvali se, da se iskaza, pa ga je neka kurva častila sa još par besplatnih tura! Šou! :) Utakmica slična kao ona prošlogodišnja, samo šta smo ovi put popili upola manje golova, samo tri. Napredujemo. Ponovo nekoliko tisuća Torcidaša pojačanih gastarbajterima. Ni ovaj put nisam čuo za nikakve sukobe sa Ajaksovim navijačima! Poslije utakmice, nazad u centar, utolit tugu zbog poraza, pa u hotel! Ni dan danas mi nije jasno kako smo za relativno malu lovu imali čak i noćenje u hotelu. Posli dugi povratak do Rijeke, pa vlakom do Zagreba, nikad doć!

dottore
30-08-2013, 15:24
Prenosim sa jednog drugog portala izvrstan tekst o gostovanju Torcide u Lisabonu. :) Istinitost priče je potvrđena od drugih navijača sa tog gostovanja. (Ako je već bilo, neka moderatori izbrišu!)

"U LISABON NA BENFICU...

U Lisabon smo išli avionom zahvaljujući ondašnjem vlasniku agencije "Autoroller" P. J." , koji je i sam bija torcidaš. Išla su dva aviona (cca 300 ljudi), od toga 50 torcidaša, jer je P. za nas smanjija cifru sa 700 na samo 100 dem. To gostovanje je bilo posebno po tome jer je atmosfera bila posebna. Na prvu utakmicu u Splitu No Name Boysa je došlo samo 9 sa jednim kombijem, bili su krajnje prijateljski nastrojeni, da ne rečen izgubljeni, pa smo ih kao takve i primili i lipo ugostili. U povratku su imali tešku prometnu i dvoje ih je poginulo, pa je gostovanje imalo i još veću simboliku. Oni su čak i napravili transparent di se vide siluete njih u prvom redu zapada, koji je napravljen po fotografiji snimljenoj u Splitu. Baš nas je zanimalo kakvo će nas ozračje dočekat doli...
Aerodrom, popodnevna ura. Ekipa lagano ubija vrime cuganjem, čeka se poziv i carinski pregled. Ali problem, imamo čovika viška koji bi tija ić, ali nema kartu. Šta ćemo sad? I ponudilo se rješenje. Pošto nosimo onu veliku boršu sa 4 ručke i u njoj veliku zastavu "Torcida Brda", lipo ćemo Matu sa Brda leć u boršu, prekrit zastavon i proć carinu!? Suludo, ali valja probat. Četvorica jedva drže onu boršu u kojon je sad i Mate i zastava, dolazimo na kontrolu, dižemo galamu, buku i pismu, carinik pita šta je unutra...zastava dobro, malo popipa rukama s vrha i ajde...Mate je proša...nosimo ga gori na kat pokretnim skalama i u onoj gornjoj čekaonici on se neprimjetno izvuče iz borše. Tu se čekalo još neko vrime i ekipa se već polako iznapijala (Trepča, naprimjer sva tri dana ni minute nije bija trizan). I konačno ulazak u avion...
Taj let pilotima i stjuardesama "Croatia airlinesa" će zasigurno ostat nešto najgore šta su doživili u životu, puno bolji utisak neće bit ni ostatku onih tzv. turista šta su išli (u avionu je bilo 50 nas i 100 turista, ali smo sidili izmišani, di je ko uvatija). Let počinje (prvo muka dok su stjuardese uopće uspile nagovorit ekipu da sidnu i vežu se). Avion leti, let traje 3,5 ure. E sad stjuardese počinju gurat ona kolica šta poslužuju. Serviraju one sendviče šta ih moš stavit pod zub. Svi uzimamo viskije od cuge, niko sok. Sidimo Mate Poštar i ja jedan do drugog, izili te falše nazovi sendviče, ostali fala Bogu gladni, gledamo se...ma ajde u kurac idemo mi izist nešto pošteno i normalno...Iz borše se vadi najlon kesa, iz kese panceta i kapula, ja otvaran neki seljački nož na preklop sa drvenom ručkom (posli će taj nož postat hladno oružje, ha, ha, ha...) i tešemo mi onu kapulu i pancetu po onom stoliću isprid...ko koga jebe...Malo nakon toga prilazi Ušo koji je bija ka vođa puta i govori da posada govori kako je u avion uneseno hladno oružje...tek posli smo saznali šta je hladno oružje bilo...Kako vrime prolazi, ekipa je sad već totalno pijana...stjuardese nemaju više viskija, potrošilo se, sad nose one bočice vina...gura ona kolica a Trepča je svom forcom plesku po guzici, BAAAM...poletila i ona i kolica, nešto viče i urliče, posli toga stjuardese više nisu tile raznosit, nego smo mi sami išli na kraj aviona u frižider i uzimali cugu...pijanom Trepči pada na pamet da se stavi transparent kroz prozore, nek se vidi, ka u vlaku...baulja i pada priko ljudi i traži kako se otvaraju prozori...kad mu se nekako uspilo objasnit da se prozori ne mogu otvorit, nije odusta, nego je razvija transparent sa unutrašnje strane prozora, duž cilog aviona...Mate i ja se zabavljamo na drugi način, ubrali smo da se ženska na sicu isprid nas boji aviona i da se cila usrala, e sad mi bacamo ka fol ozbiljnu priču da i ona čuje:
- "Zamisli da se sad ovi avion sruši"
- "E"
- "Pa nebi bila dosta cila "Slobodna" koliko bi osmrtnica bilo"
...ženska totalno šokirana, okriće se prema nama...pa kako možete tako govorit, vata se za glavu, čupa kosu, a mi varimo od smija...u avionu je već totalni iznered...isprid zahoda nastaje frka...nervozni Čola i pijani Toro pokoškali se nešto oko toga ko će prije u zahod...i bogami pocipali se...sivaju šake na 10 000 m nadmorske visine, bacaju jedan drugoga po onim izlaznim vratima, stjuardese vrište kako će se vrata otvorit, ekipa skače i vata ih i razmiruje...Čola ide na svoje misto, a Bosna drži Tora, kojemu đava ne da mira, nego onako pijan cilo vrime govori, da šta je to on učinija njemu i da mora opet ić do njega da mu se ispriča, ako ga je uvridija...Bosna ga odgovara, ali ovi je uporan...dolaze do Čole, a ovi puše: BIŽI...BIŽIII...BIŽIIIIIIIIII... onako bisan udre svon forcom šakom u sidalicu isprid sebe, sidalica poleti naprid, a skupa s njom i jedan dida koji je sidija isprid i nosom u naslon isprid sebe...totalni dernek...letimo iznad Marseja i pilot se javlja na razglas da će bit prinuđen sletit u Marsej ako se smista ne umirimo...N. A. odlazi naprid, otvara vrata pilotske kabine, ubaci petardu unutra i opet lipo zatvori vrata...
Nije sletija u Marsej, nekako nas je ipak doveja u Lisabon. Izlazimo i rješavamo one carinske pizdarije i izlazimo iz aerodroma. Isprid stoji neki prastari auto, a isprid njega No Name Boysi skupa sa našon ekipom "Torcida kombi - život na sjeveru" koji su se zaputili kombijen u Lisabon i već bili stigli, svi totalno pijani. Uglavnom tu večer su nam NN priredili dobrodošlicu i otad nas nisu pustili ni trenutka na miru, tako da smo in posli morali i bižat od njih, jer nam je više bila dopizdila tolika ljubaznost i gostoprimstvo. Bili su sa nama doslovno svugdi, u hotelu i po gradu. Tu večer smo se smistili u hotel, ja san im plasira bocu pelinkovca koju san na carini prikaza kao hrvatski nacionalni voćni sok, a čime su bili jako zadovoljni. Posli smo išli vanka u lučki kvart i tamo bauljali po barovima i zajebavali se sa kurvama i stali smo tamo sve dok nisu prid zoru perači ulica otirali sa šmrkovima i nas i kurve. Bili smo iznenađeni kad smo u nekim barovima nailazili na Hajdukove šalove i kazete sa našim pivačima, ali to su već prije ostavljali naši pomorci.
Ujutro smo se nekako dobauljali do hotela (u fotelji kraj recepcije spava je Trepča, tu će uostalom spavat cilo vrime, jer u sve vrime tamo nije uspija nać svoju sobu), malo odspavali, ukrcali se na podzemnu i na stadion. Tamo smo malo "razgledali" njihovu suvenirnicu, bilo je suvenira i kurcu. Ljubazni domaćini su nas odveli u prostorije njihovog kluba navijača, koje su ustvari jedna kapunjera ispod tribine veličine naše crne, i tu su nas počasno učlanili. N. A. je učlanija sve članove svoje obitelji uključivši i papigu i jedini se suprotstavija da mu u rubrici jezgra napišu TORCIDA/SPALATO, nego je inzistira da piše Split. Tako on ima jedinu iskaznicu di piše Split, a nama svima Spalato. Nema šta, čovik je dosljedan. Posli su nas odveli na neko pješčano igralište odigrat balun. Igralo se vrlo malo, dok balun nije izdušija, a rezultat uopće nije bitan, jer nismo igrali mi protiv njih, nego su sastavi bili izmišani. Neki su igrali i u cipelama i dobili posli gadne žuljeve...he,he,he. Tada je uslijedila gozba. Odveli su nas u restoran u sklopu stadiona, ka naš Javor samo puno, puno veći, di su već bili spojeni stolovi. Spize je bilo u izobilju, sangrije još i više, palo je lipo pijanstvo i onda su se počele pivat pisme. Najprije se ustanemo mi pa otpivamo jednu našu, onda oni njihovu, pa mi našu i tako redom. Na kraju se mi ustanemo i otpivamo Lijepu Našu, a oni posli portugalsku himnu. Na kraju se jedan od njih toliko obloka da se popeja na stol i plesa neki njihov nacionalni ples i šuta boce i čaše...dernek.
Kad smo ušli na stadion smistili su nas same u jedan sektor. Stadion je tada prima 100 000 i neću lagat ako je u taj sektor moglo stat, brat bratu jedno 20 000. Tad san čuja jedan biser od prijedloga, ali se ne mogu sitit ko ga je izreka. Reka je da se malo raspršimo po sektoru, da pari da nas ima više?! Nekako smo tu prazninu djelomično uspili pokrit sa velikon zastavom "Torcida Brda" koju smo raširili doli, a mi smo se povukli više gori. Prije utakmice dogovoren program. Jedan od njihovih vođa navijača drži živog orla u ruci, dolazi ispod naše tribine, otvara vrata i sa njim skupa idu Bosna i Pandža, nose vjenac, učine počasni krug i stave vjenac ispod onog njihovog novog transparenta sa siluetama njih na ogradi u Splitu. Na utakmici nas 50 nije stalo navijat, ostatak od 250 turista navijalo je tek povremeno ili nikako...klasika. Utakmicu smo izgubili, ali smo čuli i rezultate ostalih utakmica u našoj skupini koji su nam išli na ruku, pa rezultat nije ni bija bitan. Isprid buseva Mate poštar je pokaza zavidno poznavanje čak 8 svjetskih jezika i izvuka novinara Juricu Radića iz delikatne situacije. Naime oko stadiona smo se šetali slobodno di smo tili, buseve nije pratila policija, niti nam je ko govorija di da idemo. Juricu je počeja salitat jedan uporan i dosadan navijač koji se tija s njim minjat za šal. Ovi nije tija, ali je ovi drugi bija toliko dosadan da ga se nije moga riješit. E tada na scenu stupa Mate. Dolazi do Jure i govori mu da pusti njega, jer on govori 8 jezika i sve će rješit. Dijalog je izgleda otprilike ovako:
- "Čovjek neeeeće da se mijenja za šal, neeeeće, jer kaže da već iiiiima jedan" - Mate će teškim bosanskim naglaskom
- "Razumiješ kaže da već iiiiiima jedan i neeeeeće da se mijenja" - Portugalac kurca ne razumi
- "Jesi li razumio, čovjek neeeeće da se mijenja, neeeeeće, jer govori da već iiiiiiima šal" - nastavi Mate mlatarajući rukama. Zbunjeni Portugalac se samo okrene i ode ća. Jebate, šta znači govorit 8 jezika, ponosno će Mate, a mi zavarili...
Ostali smo u Lisabonu još dan posli utakmice. Taj dan smo proveli uglavnom turistički obilazeći grad i bižeći od naših ljubaznih domaćina. Jer, bi recimo tija kupit šal Porta i Sportinga, kojih ima kupit na svakom kantunu, a kako ćeš to isprid njih. Stavljan se u poziciju da ti dođe stranac u Split i inzistira na kupnji šala Dinama i Rijeke, kako bi reagira... Vrime do polaska aviona smo uglavnom tako provodili i usput dobro dilajući kune za marke. Portugalcima je njemačka marka bila španjolsko selo, raspoznavali su samo dolar, a naročito je dobro kurila desetka i pedesetica. U avionu ljubazna posada "Croatia Airlinesa", ne da nam nije dala ništa pit, nego ni jist, ali je spasija Goše koji je slavija rodjendan, pa nas je počastija sa nekoliko boca viskija."

odani82
31-08-2013, 13:07
Od jednog člana foruma (kome se i ovim putem zahvaljujem) sam dobio spisak zastava koje su BBB oteli torcidi u periodu 1992 -2008 i tek tad video da mi dosta njih nedostaje u arhivi, a odnose se na baš ovaj period. Interesuje me da li postoje fotografije tih zastava ili su one otete ali nisu nikad iznošene?

Evo spiska po godinama onog što mi nedostaje:

1994: Pakoštane, Hvidra ,Ri, O.Brac

1996: Sv.Juraj, Dubrava, Varoš, Šemovci

1998: Kamanje,Osijek, Vis, Pazin

clash
31-08-2013, 14:59
Vidin da se zadnjih dana, starija ekipa na forumu razbudila sa par kvalitetnih upisa, pa da se i ja malo potrudin, opisat ću nekoliko europskih gostovanja iz devedesetih iz mog kuta gledanja. Oni koji očekuju štorije o nekakvim neredima i tučama u stilu BBB ili Delija, ostat će razočarani. Torcida je devedesetih na europskim gostovanjima naglasak stavila na provod i zajebanciju. Na gostovanja se nije išlo sa ciljem sukoba sa domaćim navijačima, ali kada bi bili napadnutu, žestoko se odgovaralo!

Trilogija Ajax I dio
Kup pobjednika kupova 1993/94
Hajduk – Ajax 1:0 1.kolo Ljubljana, 17.9.1993.
U to sam vrime studirao u metropoli. Torcida Zagreb je u Ljubljanu putovala sa više autobusa. U mom busu je bilo osam Unproforaca. Svih osam su bili navijači Feyenorda i išli su sa Torcom u Ljubljanu navijati protiv Ajaxa. Poznato je da su u Nizozemskoj navijači Ajaxa i Feyenorda najveći rivali. Duga je povijest sukoba između ove dvije grupe... Mržnja između Amsterdama i Roterdama seže još od 2. svjetskog rata, kada je Hitler sravnio Roterdam sa zemljom, a poštedio Amsterdam. Ova osmorka je izgledala respektabilno, nisu bili neki simpatizeri. U Ljubljani oko stadiona Bežigrad sve je vrvilo našim navijačima, Hajdučka pisma odzvanjala je na sve strane... Nije mi se žurilo uć' na stadion i među zadnjima sam osta izvan stadiona. Odjednom primjetim tri navijača Ajaxa, kako idu ravno prema meni, a cilo im vrime ni traga ni glasa. Bili su za glavu veći, ono, svaki blizu dva metra, neke opasne face. Naime vladaju predrasude da su Hrvati, a posebno Dalmatinci među najvišim ljudima u Evropi. Po službenim statistika Eurostata, najviša nacija u Evropi su upravo Nizozemci. Mislin si u sebi skupo ću prodat svoju kožu, kad će mi jedan, najviši među njima na tečnom engleskom: "Can we ask you something?" Pogledam ga nepovjerljivo, spreman na obranu ili strateški uzmak, zlu ne trebalo i promrsim: "Yes, please..." On će mi ljubazno: " We would like to buy a souvenir of Hajduk Split. Could you sell us your scarf?" Pogledan ga blido, ne virujući svojim očima. Oko vrata sam imao Hajdukov šal iz prve generacije šalova sa original hrvatskim grbom. Da su htjeli, vjerojatno su ga mogli uzet i nasilu, jer ih je bilo trojica, a ja sam. I dalje sumnjam, da se radi o nekom triku, ali brale vadi iz džepa šušanj zelembaća. Ja puknem onako odoka "Twenty dolars!" Ovaj odgovori: "OK!" Brzo mu uzmem novčanicu, da se nebi predomislija i dam šal, a brale cili sritan, okači šal oko vrata i zaglumi baju pred ostalom dvojicom. Nemoš virovat! Balkan im je očito bija teška egzotika, ovi nisu ni kužili da su ovdje popularnije dobre stare marke, od dolara! Na stadionu, koliko se sićan, Ajaxovih navijača nekih stotinjak iza par ružnih transparenata, a desetak tisuća navijača Hajduka. Bio sam sa Torcom na stajanju iza gola. Atmosfera ludilo, palilo se i dosta pirotehnike, još kad je i Mornar uvalija gol, kaos, mislili smo da ćemo proć te jebene Nizozemce. Posli utakmice slavila se pobjeda Hajduka. Nisan čuja za nikakve sukobe sa navijačima Ajaxa...
ovo je baš bila interesantna utakmica.. mi smo pošli stojadinom (ima oko uru do ljubljane), dvoje hajdukovaca i troje ajmo reč gradskih mangupa, i več na izlazu iz grada, uz neki kukuruz jedan od ove trojice kaže 'stani, ima nešto u tom kukuruzu' . 101 stanje uz cestu a nas dvoje skačemo vanka u kukuruz, kad odjendom ispred nas 3 biljke od oko 1,5 m... kad smo to izvadili, jednu smo stavili na mašinu pod haubu a ostale 2 u gepek.. .još smo uz put jednom granom darovali 2 stopera iz zadra koji su isto išli na utakmicu.. kad smo stigli u lj, ono ispod haube več je bilo sređeno za konzumaciju, pa smo sa sobom ponili punu vreču, sili na prešernov trg i glumili samaritance dajuči svakome koji je doša tražit.... sječam se nekih ljudi iz vinkovaca, sinja i gomilice, al slabo... pred stadionom izgubio sam se od ekipe, pa sam počeo tražit i odjednom se našao ispred ajaxovog ulaza. kad sam skužio šta i kako uzeo sam ljudima šal 'f-side' i zastavu ajaxa i krenuo dalje.. nakon par metara okrenuo sam se ali na moje čuđenje(da ne kažem zaprepaštenje) niko nije krenuo prema meni odnosno me napao.. na kraju ipak sam našao ove moje a kad smo ušli na stadion stvarno je bio pakao..ja sam još u prvom poluvrimenu zapalio baklju, na poništeni gol (ne sičam se ko ga je zabio), da bi do kraja poluvrimena živio u uvjerenju da vodimo 1-0.. jedino šta mi na pauzi nije bilo jasno zašto na semaforu stoji 0-0...
iza utakmice opet sam se izgubio sa ekipom, pa sam se na kraju stopom vratio doma.

taj dan kad je bila utakmica, iskoristili su i neki kriminalci iz mog grada, pa su koristeči gužvu pljačkali butike, a vrh im je bio kad su opljačkali poslovnicu lota i digli baš dosta para...

Idi Amin
01-09-2013, 14:57
danas partizan - rad
pre 15 godina, to je izgledalo ovako:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_SwnYlq9MUQ

EastEnders
03-09-2013, 17:30
BBB u Bergamu 1990

http://m.youtube.com/watch?v=x7gvdWeZ03I&guid=&hl=en&gl=US&client=mv-google&ytsession=63Xsn-_aAV16ITiZ4xQFNJEJWrVMmhABejS_Q-3Z7TTAN6tK_uh-2tJlR-mSJ4A4P1fuwIvZgPlfp2fAYphqA5ZuQIS8dZdh1h0TNXSLsoPM kH4Zd7xFbFSeSV0uWHlndK6x_fJZ5PwQH0FU1CjKsBdUkw8azd 29MHAH0GzJW971_p6QP3ZR1uf_dPEYqqqmJd6Rlrg8U0vT4Ll1 p9wbJkUqtlVPJlEWZ6gEcvZzyTQSc1flQ3nGElrlEzCdtFC1eb ZMSEAbxH1wterY11PtxQALPLAFpAAQyPTdyCK2R9c

mr.box
04-09-2013, 02:59
@dotrore nisam znao da si aktivan i na ovim forumima,hvala brate moj što si svim srcem stao u mojoj sizifovoj borbi sa nevoljenim nam moderatorima.U pravu je Amin.Nemaš mesta za astalom dok se duboko ne pokaješ za svoje grehe..Amin(crkveno)

EastEnders
05-09-2013, 17:39
Peticija za povrat Hajdukovog grba
1990.

https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1011849_392974017491983_240389402_n.jpg

Bukowski
06-09-2013, 09:50
da bi do kraja poluvrimena živio u uvjerenju da vodimo 1-0
Baš si me sitija,jednom na nekom Dinamu u Splitu čini mi se,baš san bija sav nikakav i grinta cilo vrime,i ubija se ka majka,i sad poluvrime,ja seren kako mi je pun kurac više svega,prolazin 1000+ km do Splita stalno,i oni igraju ka babe,da jedan napad nisu složili,useren im se na nulu,i tako.....i dođe neka đoja sa strane,i kažen si aj,daj da potegnen (mada san presta u to vrime već dimit),povučen onako momački,pogledan semafor,a tamo 0:1 Mikić čini mi se,12-a.Ja seren šta oni ne napadaju,šta je 0:0,kad ono,prc.

Dobra cila ova priča ova sa biljkon u kukuruzu :smijeh meni se uvik neke tako lude stvari dešavale kad san stopon iša,moguće i jer san auton iša sa raznoraznim ekipama,od kojih ni jedna nije bila moja,pošto ih balun baš ne jebe puno...To je nešto ka ono kad izađeš s lovon vratiš se doma bzvz,u dvi ure,a kad izađeš bez lipe vratiš se za dan-dva,na sve četiri

EastEnders
08-09-2013, 16:14
20.03.1991 Dynamo
Dresden - FK CZ

http://m.youtube.com/watch?v=xAVTY-0ERow&feature=player_embedded&desktop_uri=%2Fwatch%3Ffeature%3Dplayer_embedded%2 6v%3DxAVTY-0ERow

EastEnders
20-09-2013, 01:39
NK Maribor-PSV Eindhoven
1998/99

http://unterwegs-derblog.blogspot.com/2012/03/unterwegs-foto-archiv-199899_8187.html?m=1

Dinamo Zagreb-Celtic Glasgow
1998/99

http://unterwegs-derblog.blogspot.com/2012/03/unterwegs-foto-archiv-199899_9674.html?m=1

Dinamo Zagreb-Ajax Amsterdam
1998/99

http://unterwegs-derblog.blogspot.com/2012/03/unterwegs-foto-archiv-199899_4438.html?m=1

ZGneredi
21-09-2013, 16:32
NK Maribor-PSV Eindhoven
1998/99

http://unterwegs-derblog.blogspot.com/2012/03/unterwegs-foto-archiv-199899_8187.html?m=1

Dinamo Zagreb-Celtic Glasgow
1998/99

http://unterwegs-derblog.blogspot.com/2012/03/unterwegs-foto-archiv-199899_9674.html?m=1

Dinamo Zagreb-Ajax Amsterdam
1998/99

http://unterwegs-derblog.blogspot.com/2012/03/unterwegs-foto-archiv-199899_4438.html?m=1

iako nije tema ne mogu se ne osvrnuti na to koliko je stari maksimir, iako ni tada ništa posebno, bio ljepši i navijački friendly nego ovo govno danas...jebem ih u megalomaniju, samo je trebalo srušit stari sjever spojit stajanja ukrug i napravit sjever kao kopiju juga, eventualno puknut krov na istok i to bi bilo to...potrošili bi xy puta manje love a stadion bi dan danas na nešto ličio...

sonic
27-09-2013, 00:36
Jedno pitanje za BBB-e. Ovako citajuci stare price BBB-i su stasali kao navijacka skupina i stvorili ozbiljniju ekipu krajem 80ih, vecina navijackih skupina se slaze sa time. Kako sam donekle (iako jako limitirano radi godina) svijedok navijackih događaja 90tih godina. Dojam mi je da su BBB-i 90ih postali ovako poprilicno militantna skupina i generalno je dojam da su se furali na skinhead look (marte, spice i celave glave). Zatim lov na navijace hajduka po zagrebu danima prije derbija pa i upadi u studentske domove mi se cini kao dijelo skinhead ekipe. Sad me zanima, ta ekipa koja je bila aktivna 90ih, da li je aktivna i danas, da li je bila aktivna i krajem 80 i da li je isla na gostovanja po jugi? Generalno gledajuci cini mi se da jezgro ultrasa iz tog doba i danas odi na ovom forumu piše, a da su BBB-i 90 crpili snagu sta je tada u zg-u bija jaka subkultura skinsa koji su bili aktivni i kroz bbb-e. (sicam se jedne latinice skinsi vs punkeri ako ima na youtubeu nek neko stavi link) al da ta ekipa u principu nisu ni bili ultrasi i kako je taj đir prosa u gradu, tako su i bbb-i izgubili tu komponentu.

Navijac Hajduka; 27; 10+

thule
27-09-2013, 00:54
prozvakana tema vec dosta puta, prekopaj malo stare postove

...
27-09-2013, 09:26
Tema je načeta, ali nije do kraja ispričana.
Kada uhvatim vremena budem malo detaljnije opisao te stvari, posto sam i sam bio u toj sh navijačkoj spiki.
Zašto je to tako možda najviše ima razloga jer se dio ekipe počeo na to furati i tokom godina povukao mladje u to, naravno tu je još bila Oi! glazba, filmovi tipa Divlji korak itd, koji klinci od 15, 16, 17 godina daju puno utjecaja u formiranju stanja uma..kada se spoji sve u jedno bilo bi čudno da tako nije bilo.
Ali moram naglasiti da najveći dio ekipe je izgledao po frizurama i oblacenju kao skinheadsi, no to nisu ideološki bili.

corto maltese
27-09-2013, 10:04
Jedno pitanje za BBB-e. Ovako citajuci stare price BBB-i su stasali kao navijacka skupina i stvorili ozbiljniju ekipu krajem 80ih, vecina navijackih skupina se slaze sa time. Kako sam donekle (iako jako limitirano radi godina) svijedok navijackih događaja 90tih godina. Dojam mi je da su BBB-i 90ih postali ovako poprilicno militantna skupina i generalno je dojam da su se furali na skinhead look (marte, spice i celave glave). Zatim lov na navijace hajduka po zagrebu danima prije derbija pa i upadi u studentske domove mi se cini kao dijelo skinhead ekipe. Sad me zanima, ta ekipa koja je bila aktivna 90ih, da li je aktivna i danas, da li je bila aktivna i krajem 80 i da li je isla na gostovanja po jugi? Generalno gledajuci cini mi se da jezgro ultrasa iz tog doba i danas odi na ovom forumu piše, a da su BBB-i 90 crpili snagu sta je tada u zg-u bija jaka subkultura skinsa koji su bili aktivni i kroz bbb-e. (sicam se jedne latinice skinsi vs punkeri ako ima na youtubeu nek neko stavi link) al da ta ekipa u principu nisu ni bili ultrasi i kako je taj đir prosa u gradu, tako su i bbb-i izgubili tu komponentu.

Navijac Hajduka; 27; 10+

od te škvadre kaj je bila u latinici BB je jedini išel krajem 80-ih na tekme. Treba Fiketa nafukat da šibne snimku na yt jer je jedina kazeta s tom emisijom kod njega

...
27-09-2013, 12:01
Uglavnom tamo negdje 95/96 se počeo furati taj SH stil, odjednom je cijela tibina bila u spitkama, martama i ćelavih glava...u to vrijeme se masovno počeo gledati film Divlji korak ili ti Romper Stomper sa SH tematikom.
Naravno klince na tribini je i taj agresivni vojnički i buntovnički stil dosta nabrijavao, takod a osim tribine u svakoj školi si imao dosta SH ekipe.
Tučnjave su bile po cijelom gradu vikendima navečer, Pankeri vs Skinsi, sačekuše tovarima i ostalim navijačima što se tiče utakmica...bila je dosta agresivna furka po cijelom gradu.
Mi smo se vani mlatili svaki vikend.
Bila je i ta latinica Skinsi VS Punkeri, gdje je to sve malo prenapuhano opisano.
Tada devedesetih su skinsi više bili politički orjentirani nego recimo kroz muziku ili nogomet...ekipa koja su baš bili skinheadi ipak nisu išli u tolikoj mjeri na utakmice kako to izgleda...dio je išao, ali jedan dobar dio nije.
Tu je bilo razno raznih likova koji su se smucali, bilo je i ok ekipe, ali svi klošarska spika.
Najsmješnije je da iako su brijali tu furku da uopće recimo dio nije imao hrvatska imena, nisu bili "čistokrvni" iako po logici su trebali biti, napadali obojane stranece, cigane, janjevce itd...
Ubrzo kroz tri čtiri godine su mnogi otpali, narasle su nekima kose, počeli raditi, fakultete završavati, neki se oženili, a drugi su završili po razno raznim ustanovama zbog sitnog ili krupnijeg kriminala, od te ekipe više skoro nitko ne ide na tekme...

clash
27-09-2013, 15:56
Tada devedesetih su skinsi više bili politički orjentirani nego recimo kroz muziku ili nogomet...ekipa koja su baš bili skinheadi ipak nisu išli u tolikoj mjeri na utakmice kako to izgleda...dio je išao, ali jedan dobar dio nije.

to stoji. jedan momak iz mojeg grada bio je prilično aktivan na sh sceni i par puta sam se našao na nekim feštama di su dolazili i njegovi sh frendovi iz zg, a koji večinom nisu išli na utakmice odnosno ih nogomet nije ni malo interesirao..
jedan se čak deklarirao kao navijač hajduka..

Rizični
27-09-2013, 16:31
Uglavnom tamo negdje 95/96 se počeo furati taj SH stil, odjednom je cijela tibina bila u spitkama, martama i ćelavih glava...u to vrijeme se masovno počeo gledati film Divlji korak ili ti Romper Stomper sa SH tematikom.
Naravno klince na tribini je i taj agresivni vojnički i buntovnički stil dosta nabrijavao, takod a osim tribine u svakoj školi si imao dosta SH ekipe.
Tučnjave su bile po cijelom gradu vikendima navečer, Pankeri vs Skinsi, sačekuše tovarima i ostalim navijačima što se tiče utakmica...bila je dosta agresivna furka po cijelom gradu.
Mi smo se vani mlatili svaki vikend.
Bila je i ta latinica Skinsi VS Punkeri, gdje je to sve malo prenapuhano opisano.
Tu je bilo razno raznih likova koji su se smucali, bilo je i ok ekipe, ali svi klošarska spika.
Najsmješnije je da iako su brijali tu furku da uopće recimo dio nije imao hrvatska imena, nisu bili "čistokrvni" iako po logici su trebali biti, napadali obojane stranece, cigane, janjevce itd...
Ubrzo kroz tri čtiri godine su mnogi otpali, narasle su nekima kose, počeli raditi, fakultete završavati, neki se oženili, a drugi su završili po razno raznim ustanovama zbog sitnog ili krupnijeg kriminala, od te ekipe više skoro nitko ne ide na tekme...

Istina,ja sam tamo negdje 93/4/5 slucajno upoznao F...a,i jednu cijelu zimu brijao sa tom ekipom na glavnom,tj.ispred Jabuke (tako se zvao ducan na ulazu u Importane),i po Tomislavcu. Nezaboravna vremena Lapa,Kulusica,Heaven 88,Jedinica.....

dzis
28-09-2013, 12:46
Na to sve nadovežite još poslijeratno bolesno vrijeme u gradu,odrastanje tada mlađih i danas je zaokret za milijun stupnjeva!Svi su tada htjeli pripadt nekoj subkulturi,navijači,punkeri,reperi,skinsi,raveri danas ljudi od toga bježe kao vrag od tamjana!

baj1992
28-09-2013, 23:44
95/96 odoka kad su se ... i njegova generacija pojavili na tribini nama je to bilo smješno,K... iz Dugava je to fural tak još 92 valjda i bil je jedini tada koliko se sjećam,išel nam je jednom objašnjavat to u noćnom za rijeku pa smo mu zahvalili prebacivši ga u drugi kupe,tam krajem 90tih je taj look u ZG postao dosta popularan, većina je nosila kratku kosu i spitke al brijem da 90% nije sebe skinsima smatralo
što se tiče ekipe onda i sad mislim da u svakoj briji postoji ulet ekipe i entuzijazam,i onda to splasne, tak i skinsi među bbb.brdo ih je dolazilo dok je to bilo fora, par pravih su ostali,ali i kao kod većine drugih ekipa koje su dolazile, dobar dobar dio se ispuhao s godinama

zato mi je sad presmješno kad zbog prirode posla obilazim firme po zagrebu,i u svakoj drugoj me neko prepozna i spika jel se sjećaš devedeset i neke kad smo . . . iskreno većine se ne sjećam jer su išli samo godinu dve tri . . . . .

nepitaj
03-10-2013, 21:06
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KA-Tmp_4PAM

1:45 kako se melodicnije pivalo "svetog duje" a ne danas ova ubrzana verzija di se pola rijeci proguta

ovaj video puno govori da se nista nije prominilo u 15 godina sto se tice sudjenja

Krki PFC
07-10-2013, 19:04
http://www.youtube.com/watch?v=3kYMWZLND4I&feature=youtu.be

Partizan - Njukastl 98'

EastEnders
15-10-2013, 03:00
Partizan - Newcastle United 1:0 (Grobari) 01.10.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=_EqreJDsH04&hl=en&gl=US&guid=&client=mv-google

Partizan - Rijeka 3:1 (Grobari)
28.07.1999 .

http://m.youtube.com/watch?v=rjwBKT4ljlo&hl=en&gl=US&guid=&client=mv-google

Partizan - Spartak Moscow
(GROBARI) 25.08.1999.

http://m.youtube.com/watch?v=J51KSfM59nk&hl=en&gl=US&guid=&client=mv-google

Partizan - Croatia 1:0 (Grobari)
23.07.1997.

http://m.youtube.com/watch?v=TBHrWxAMQ-U&hl=en&gl=US&guid=&client=mv-google

Crvena zvezda - PARTIZAN 4:0
(Grobari) 110. derbi - 08.04.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=g2lVxIeXq5w&hl=en&gl=US&guid=&client=mv-google

Partizan - Crvena zvezda 1:2
(Grobari) 109.derbi - 21.02.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=XL66wAW4rAk&hl=en&gl=US&guid=&client=mv-google

Partizan-Crvena zvezda 2:1
(Grobari) 20.09.1998. (111. derbi)

http://m.youtube.com/watch?v=YghX2X4uzKE&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

Partizan-Zemun 10:3 (Grobari) -
20.09.1997.

http://m.youtube.com/watch?v=bB-GD-WTFU4&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

Partizan - Crvena zvezda 2:0 (113.
derbi) Grobari 13.10.1999.

http://m.youtube.com/watch?v=mny4SWO3Ecs&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

Partizan - Obilic 0:0 (Grobari)
28.11.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=u6BGc36EXWI&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

Partizan - Flora 6:0 (Grobari)
14.07.1999

http://m.youtube.com/watch?v=Wsn0ufUntyI&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

Sartid - Partizan 0:2 (Grobari)
27.09.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=I7GjA4UeWTA&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

OFK Beograd - Partizan 2:3
(Grobari) 06.12.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=ekaR2Yl7za4&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

Partizan - SS Lazio 2:3 (Grobari)
05.11.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=tTnhFt8XssQ&guid=&hl=en&gl=US&client=mv-google

Partizan - Buducnost 1:0 (Grobari)
08.11.1998.

http://m.youtube.com/watch?v=AdkbKKppV8Y&guid=&client=mv-google&hl=en&gl=US

Krki PFC
22-10-2013, 08:51
Posle poraza u 86tom derbiju

http://www.youtube.com/watch?v=AxoQckL_jTg

...
22-10-2013, 09:33
Posle poraza u 86tom derbiju

http://www.youtube.com/watch?v=AxoQckL_jTg

Ovo je snimka iz osamdesetih, krivi topic...ali snimka je vrh...iseću vene danas...

Vozdovac
22-10-2013, 11:22
http://www.youtube.com/watch?v=g2lVxIeXq5w&hl=en&gl=US&guid=&client=mv-google&app=desktop
Derbi posle kojeg jedna,tada mladja ciganska ekipa izlazi malo ranije,ne bi li ostavila zastavu u kola koja su bila parkirana kod istoka Marakane(krajnje neiskusno).Kako su ostavili zastavu u kola i krenuli natrag ka severu da bi isli "svojom trasom" kroz Ljutice Bogdana,vec se isprecio kordon policije koji im nije dao da se vrate jer je utakmica u tom trenutku bila gotova.Dzaba objasnjenja da su cigani,samo sto ih jos nisu prebili.10 ak cigana,nije imalo drugi izbor nego da navuce kapuljace i sidje u more grobara koji su isli preko istoka ka Autokomandi.I ako mladji,vec su se podosta znali sa grobarskim ekipama,tako da je rizik itekako postojao.Svuda okolo ljudi sa istoka i grobari sa juga,koji se vracaju tom trasom kuci.Nakon 30 ak metara hodanja medju grobarima,nailaze na nekoliko glavnih mladjih rivala iz tog vremena, koji su opusteno caskali vracajuci se sa derbija.Nisu verovali kada su skapirali ko ide iza njih.Iznenadjeni verovatno,nisu ni probali da stanu,a jedan ostaje tu prebijen.Grobari verovatno u cudu,ne izvaljuju sta se desava.Cigani,kako su ih jurili stizu na autokomandu i stapaju se sa obicnim svetom...sve u svemu jedno dobro iskustvo,krajnje spontano.Inace,cini mi se da je bila neka sreda,dosadan derbi sto se navijanja tice,kisa,jos smo i izneli parolu za nase igrace..."vi profesionalci"?A oni pobedise sa 4-0...ha,parola bas u pravo vreme!Tako da je ovaj dogadjaj barem malo tim mladjima ublazio taj dosadan dan.

Krki PFC
24-10-2013, 22:08
Ovo je snimka iz osamdesetih, krivi topic...ali snimka je vrh...iseću vene danas...

Ovo je iz 1990. godine ;)

...
24-10-2013, 22:35
Istina, spada u prijeratno razdoblje. To je isjecak iz one emisije TvBg o navijačima velike cetvorke...sve u svemu snimka je do jaja.

pula92
29-10-2013, 15:04
od te škvadre kaj je bila u latinici BB je jedini išel krajem 80-ih na tekme. Treba ohFiketa nafukat da šibne snimku na yt jer je jedina kazeta s tom emisijom kod njega slucajno naletio.,nije bas neki snimak

http://www.youtube.com/watch?v=aMDfeomfycU&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DaMDfeomfycU&app=desktop#

...
29-10-2013, 16:15
Pula kad si već tu, da i se netko od vas sjeća utakmice Istra-Dinamo 1999, naše gostovanje petkom prije odlaska u Manchester.
Tada naime smo se međusobno klali cijelo vrijeme sa nekim vojnicima u croatijinim dresovima na tribini, a pred kraj utakmice su nas Demoni gađali sa obližnjeg proplanka lijevo od tribine kamenjem.
Prije tekme je čini mi se bila isto tučnjava ispred tribine Demona s tim da su se prvi zaletili naši dečki iz Pule na Demone...

sonic
29-10-2013, 20:04
Ova latinica je odlicna. Najsmjesnije mi je kad gledam danas đireve u maldih po Zagrebu i 90tih. Tada su kao sto je netko napisao svi bili u nekoj subkulturi, šminkera prakticki nije ni bilo ili su bili marginalizirani, danas... bling bling, cool auto, zlatna mladez, pederske frizurice, pederske torbice, sako, zene se obuku ko da idu na pireve, pare da svaka ima 10.000 kuna u dzepu a nemaju za pice platit.

ugl mozda neko iz st-a da se nadoveze sa subkulturama 90ih u splitu, meni se pari da je tamo bilo jedino ovaj đir:

http://www.youtube.com/watch?v=C8G8cdbPmp8

Skywalker
29-10-2013, 22:02
Toga kod nas ima i dan danas...mislim na rejv zurke...i znam dosta ljudi koji su isli redovno i na utakmice i na rejv zurke,posebno negde posle 2004-te kad je kod nas ta vrsta muzike i provoda bila u punom zanosu...subotom nocu ih vidis negde po gradu,a sutradan na utakmici...neretko se desavalo da izbiju sukobi usred zurke bas zbog neke navijacke majice ili nekog ranijeg sukoba...ili se sretnu dve ekipe,itd itd.Bio je prosle godine bas takav dogadjaj koji se tragicno zavrsio.

I jedno i drugo se dozivljava kao nesto urbano,te stoga ne cudi ta povezanost navijaca i rejv/tehno zurki.Kao nekad sto se islo u SKC,Akademiju na punk/rock svirke,tako i danas elektronska muzika predstavlja nekakav underground,pa se navijaci neretko krecu po takvim mestima.

Inace,povezanost navijaca i rejv zurki prvobitno se naravno javlja u Engleskoj,krajem 80-ih,kada su Englezi cvrsto resili da se obracunaju sa huliganima na utakmicama...vazno je bilo skloniti ih sa ulice,pa se ispocetka precutno odobravao provod po napustenim i zabacenim hangarima na perifieriji grada...Manchester u tim krugovima postaje poznat pod imenom Madchester npr.Gomila filmova koji govore o tom periodu...pojava prvih sintetickih droga,cela jedna subkultura...nesto kao hipici u Americi.
Naravno,kasnije je drzava resila i tu da uvede red,pa su usledile brojne zabrane,i ostalo,ali elektronska muzika je dozivela svoj vrhunac upravo 90-ih godina...a tokom 2000-ih cak i komercijalizovala...pa imamo gomilu festivala elektronske muzike sirom Evrope.

Mogao bih o tome nasiroko da pisem,ali ne znam koliko je to svima zanimljivo...i mogu da pisem konkretno za period od 2000-ih,pa nadalje,sto se tice Srbije i Beograda,a ovo je ipak tema za 90-te,i najrealnije je da se o ovoj "subkulturi"(elektronska muzika) pise na drugoj,odgovarajucoj temi.

Ljutice_Bogdana
29-10-2013, 22:58
Na Akademiji prve tehno žurke su bile još '91./'92. i radio ih je,pored ostalih,legendarni DJ Avalanche (kasnije DJ Blondie Ash) Raša Šulajić-Šule,nažalost pokojni.Počivao u miru.

http://www.youtube.com/watch?v=pxi2WNyKlcQ

unchained
30-10-2013, 14:49
Da li je neko od vas bio na najvecem hepeningu tog tipa na starom aerodromu 22.9.1995.?
Neponovljivo, zaista!

caporegime
30-10-2013, 15:16
nije baš da nije bilo šminkera po gradu. bilo je takvih pun kurac ali bilo je i dosta supkulturnih grupa, daleko više nego danas.
nekako mi se čini da je techno kultura imala najveći boom između 1992 i 2000 s vrhuncem između 94 i 97.

nk.istra1961
03-11-2013, 23:47
Pula kad si već tu, da i se netko od vas sjeća utakmice Istra-Dinamo 1999, naše gostovanje petkom prije odlaska u Manchester.
Tada naime smo se međusobno klali cijelo vrijeme sa nekim vojnicima u croatijinim dresovima na tribini, a pred kraj utakmice su nas Demoni gađali sa obližnjeg proplanka lijevo od tribine kamenjem.
Prije tekme je čini mi se bila isto tučnjava ispred tribine Demona s tim da su se prvi zaletili naši dečki iz Pule na Demone...

Sjećam se ja kamenovanja nakon utakmice. Preko pomoćnog terena iza zapadne tribine došlo se do juga i počelo vas se kamenovati. Vas nije bilo puno ali bila je želja da se pređe preko ograde i krene u tuču. Policija je na kraju nas rastjerala. Prije utakmice neznam šta je bilo.
Uvijek je protiv vas bilo nekih događanja.

split572
04-11-2013, 01:48
nabavio sam neke 2 fotke s te tekme tada,kolko se sječam poslao mi ih je Demon S.B.....i,al bile su loše kvalitete,slikane iz daljine..mala grupa Boysa,na našoj ogradi je bio trans BBB-Umag,mislim da mu je to bila premijera

nk.istra1961
04-11-2013, 19:19
SB je aktivan i i dalje slika, za te slike vjerujem da ih ima još uvijek. A mislim da postoji čak i snimka sa utakmice (bez tog gađanja) na kojoj se i vi nešto kratko vidite.

moonlight
10-11-2013, 12:10
KK Zagreb se pratio sezonu, dvije u prvoj polovici 90tih, ono baš ozbiljno od strane grupe, davno je bilo ali veliku je ulogu u tome imao pokojni "pepsi" Božić.
To je već vrijeme kada je bilo jasno da će se povrat imena radikalizirat, u navijačkom smislu, prihvaćala se svaka moguća pomoć koji su davali priliku da se glas Boysa u toj borbi čuje, u tome je najduže ruku pružio RK Zagreb Badel, i onda je bilo dosta ljudi koji su govorili, uvijek i samo za Dinamo, ali sa današnje pozicije jasno je da je to igralo veliku ulogu, kroz te utakmice je grupa rasla i opstajala u 90tima.

Pa tko se ovoga ne sjeća, odmahme potsjeti na pokojnog K. iz Petrinje, a i inače možda i najbolja ekipa BBB.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=cCihd88hroI

NKDZ
10-11-2013, 14:58
pokojni "pepsi" Božić.

Mislim da se on ne bi složio s tobom :kez

moonlight
10-11-2013, 15:11
Mislim da se on ne bi složio s tobom :kez

Razmišljajući o pokojnom K., pokopao sam i Pepsija...:skartoc

exx
10-11-2013, 18:31
KK Zagreb se pratio sezonu, dvije u prvoj polovici 90tih, ono baš ozbiljno od strane grupe, davno je bilo ali veliku je ulogu u tome imao pokojni "pepsi" Božić.
To je već vrijeme kada je bilo jasno da će se povrat imena radikalizirat, u navijačkom smislu, prihvaćala se svaka moguća pomoć koji su davali priliku da se glas Boysa u toj borbi čuje, u tome je najduže ruku pružio RK Zagreb Badel, i onda je bilo dosta ljudi koji su govorili, uvijek i samo za Dinamo, ali sa današnje pozicije jasno je da je to igralo veliku ulogu, kroz te utakmice je grupa rasla i opstajala u 90tima.

Pa tko se ovoga ne sjeća, odmahme potsjeti na pokojnog K. iz Petrinje, a i inače možda i najbolja ekipa BBB.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=cCihd88hroI

hahahahaha.PAOK u maloj dvorani,1993...... u akciji tada u dvorani sa nama i jedan pripadnik Torcide ZG, a ona krpa mi je godinama trunula u garaži

grant-Emi
11-11-2013, 01:45
za Aleksandra Velikog :
http://www.zaslike.com/files/0372nzzg8p125yqv6di2_thumb.jpg (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=0372nzzg8p125yqv6di2.jpg)

PELISTER-NAPREDAK 90/91,april 1991

STEAUA-DINAMO ZGB 93/94,foto by ZT
http://www.zaslike.com/files/cf1u2h8mh9wg2d9oicv3_thumb.jpg (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=cf1u2h8mh9wg2d9oicv3.jpg)
http://www.zaslike.com/files/ogkhxf2vb6cnufdoogr_thumb.jpg (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=ogkhxf2vb6cnufdoogr.jpg)

RAGAZZE FOSSA(zenska podgrupa) izgleda ukraden trans od GENOE....

grant-Emi
11-11-2013, 01:59
http://www.zaslike.com/files/2r20dbj5cu5kwv1quma3_thumb.jpg (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=2r20dbj5cu5kwv1quma3.jpg)

RIJEKA-CRVENA ZVEZDA 0:0 penali,90/91

odani82
11-11-2013, 12:26
Ako može mala pomoć...Sa kog večitog derbija je ova fotografija?

http://i.imgur.com/qjycWtn.jpg

Sava04
11-11-2013, 14:29
Ovo je sa kup utakmice Crvena zvezda - Partizan 1996/97.

http://imageshack.us/a/img716/5707/glkt.jpg
http://imageshack.us/a/img547/5910/v4k1.jpg
http://imageshack.us/a/img62/8428/p1hm.jpg
http://imageshack.us/a/img62/2575/k97d.jpg

Ljutice_Bogdana
11-11-2013, 15:28
Banovo brdo,Brđani,NS♥RS...
Do Zemun Trg-a bi trebao biti Sombor (sa keltskim).Bila je neka Sioux i na 100.-tom derbiju,imaš li kakvu sliku Savo?

Sava04
11-11-2013, 15:39
Banovo brdo,Brđani,NS♥RS...
Do Zemun Trg-a bi trebao biti Sombor (sa keltskim).Bila je neka Sioux i na 100.-tom derbiju,imaš li kakvu sliku Savo?

Imam i tu gde je SOMBOR, zatim BLOK 45, VRBAS PFK i jos dve tri sa te utakmice. Tu sa 100-tog koju pominjes nemam.

zg blue
11-11-2013, 17:30
@exx
fala i tebi i capi na lijepim riječima.ja sam se navukao na šprehu fakat zvezebe.nebi ja spominjao ovu dvojicu naših ljudi da mislim da bu se oni povredili kaj ih tu spominjem.da je netko drugi tak o njima pisao možda bi se našli uvređeni kaj taj koji šepi nije tražio autorizaciju(da se tak izrazim)ali sam ziher da se na mene ne buju naljutili.kak niti ja nebi na njih.
normalno ovisno i o tome kaj se piše.
ali si u pravu kada veliš da nema smisla pisati o ljudima kaj ne samo da nisu tu na forumu nego nisu niti više u navijačkoj priči.jedan totalno a drugi je tu ali neaktivno.
toliko o tothu i darku.
a jebem više svakog van zgba kaj ide tu soliti pamet nama o ciboni.

grant-Emi
12-11-2013, 01:07
Ova latinica je odlicna. Najsmjesnije mi je kad gledam danas đireve u maldih po Zagrebu i 90tih. Tada su kao sto je netko napisao svi bili u nekoj subkulturi, šminkera prakticki nije ni bilo ili su bili marginalizirani, danas... bling bling, cool auto, zlatna mladez, pederske frizurice, pederske torbice, sako, zene se obuku ko da idu na pireve, pare da svaka ima 10.000 kuna u dzepu a nemaju za pice platit.

ugl mozda neko iz st-a da se nadoveze sa subkulturama 90ih u splitu, meni se pari da je tamo bilo jedino ovaj đir:

http://www.youtube.com/watch?v=C8G8cdbPmp8

cuveni THUNDERDOME dosta BL i NL hool ekipa islo po ovim HC partijima;meni licno malo prejako al oni tamo odlepe na ove scene,...

Skywalker
12-11-2013, 08:57
Ovo je sa kup utakmice Crvena zvezda - Partizan 1996/97.
http://imageshack.us/a/img62/2575/k97d.jpg
Sta pise tacno na ovoj zastavi ??? Bferhunters ?

ZGneredi
12-11-2013, 15:24
hahahahaha.PAOK u maloj dvorani,1993...... u akciji tada u dvorani sa nama i jedan pripadnik Torcide ZG, a ona krpa mi je godinama trunula u garaži

ja uletio prvi i ostao zadnji, malo duže od svih...ne svojom voljom nego me pri povlačenju neki pravoslavac povukao za remen pa sam pao među stolice...bome su me grci fino izudarali :)

Sava04
12-11-2013, 15:53
Beerhunters

exx
12-11-2013, 19:41
ja uletio prvi i ostao zadnji, malo duže od svih...ne svojom voljom nego me pri povlačenju neki pravoslavac povukao za remen pa sam pao među stolice...bome su me grci fino izudarali :)

Da sjećam se da smo G.... i ja zastali tam na zavoju i kao di je ZGNered.... a meni je spomenuti iz TZG nehotice skoro izlomio leđa u nastojanju da stigne do grka kojeg sam već krenuo lupit.. jebote led,čupava mrcina iz Jelačićeva grada

baj1992
12-11-2013, 21:20
ja se sećam samo da me natamburalo pendrekom pristojno tam odmah iznad di naš na 1:09 dobija glavom u ogradu, dok sam pokušao još 1 skinuti zastavu
i da navedenog mladića iz terena dugo nisam vido, valjda 15 let

exx
13-11-2013, 00:25
ja se sećam samo da me natamburalo pendrekom pristojno tam odmah iznad di naš na 1:09 dobija glavom u ogradu, dok sam pokušao još 1 skinuti zastavu
i da navedenog mladića iz terena dugo nisam vido, valjda 15 let

Misliš na I...u? kolko ja znam da je u SAD

odani82
23-11-2013, 19:23
Za ovaj transparent koji je na ne baš slavan način, koliko ja znam, završio kod nas važi da je u to vreme bio jedan od bitnijih na jugu. Mene samo buni jedna činjenica, ako je to istina, da ne postoji fotografija istog na samoj južnoj tribini već samo fotografije slične zastave napravljene posle njegovog pada?!

http://i.imgur.com/yx0eXx5.jpg

Sava04
23-11-2013, 22:13
Upravu si i ja se nesećam da sam video fotku tog transa na južnoj tribini. Verovatno je Unchained ima u arhivi. Inače na stranicama 11 i 12 u ovoj temi (Oldschool-devedesete) ima priča o ovom derbiju i transu...

odani82
23-11-2013, 22:54
Upravu si i ja se nesećam da sam video fotku tog transa na južnoj tribini. Verovatno je Unchained ima u arhivi. Inače na stranicama 11 i 12 u ovoj temi (Oldschool-devedesete) ima priča o ovom derbiju i transu...

Sad sam pročitao upis od Unchained-a vezanog za taj transparent sa 11 strane i koliko sam razumeo on je bio tek napravljen i imao je samo jednu utakmicu pre "pada" (košarka) gde je pokazan tako da su male šanse da ima neka fotka sa njim.

Vozdovac
25-11-2013, 11:38
Ako može mala pomoć...Sa kog večitog derbija je ova fotografija?

http://i.imgur.com/qjycWtn.jpg
To ti je kup derbi 96. godine.Tada je rasireno oko 10 grobarskih zastava.5 od toga su donele nase Nislije koje su im par kola ranije pouzimale to pred njihovu utakmicu u Nisu.Zemun trg je pala pred taj derbi i to ispred juga.Inace,pre ove utakmice tuca izmedju naseg i njihovog stadiona.Mladje ekipe.I jednih i drugih po 20/30.U prvom naletu cigani jure grobare kroz park kod ce marketa,i to do stepenica koje vode ka jugu maltene.Na njihovu nesrecu grobari su se skupljali bas ispod tih stepenica,u kazini tadasnjoj, da krenu u korteu zajedno na Marakanu.Tada se penje mnogo njih i juri cigane nazad.

odani82
25-11-2013, 16:02
Kad već pomenu Nišlije evo i njihova verzija otetih grobarskih zastava preuzeta sa našeg foruma...

"Jednim udarcem, TRI muve. Tačno je da ih je bilo desetak i da su sedeli ispred prodavnice, preko puta ulaza u bolnicu, na nekih 150 metara od stadiona. Nas je bilo isto toliko, jer smo bili sa dva auta. Primetili smo ih iz auta, pa smo malo dalјe stali i poslali jednog našeg da tu kupi nešto i vidi dali imaju rančeve. Ovaj naš se vraća i daje potvrdan odgovor. Da nisu imali rančeve verovatno nebi bili napadnuti, jer je vrlo prometno mesto i u blizini, na raskrsnici, je stajala murija. Pola njih je pružilo otpor, a ovi ostali su pobegli prema stadionu i ostavili rančeve. Tek u kolima smo videli kakav je ulov bio. Samo da dodam, da smo pre njih, u parku Čair, nagazili i novosadske grobare koji nisu pružali nikakav otpor ali i nisu imali ništa kod sebe.
"Sedi desetak grobara ispred prodavnice u blizini stadiona, cirkaju pivo, pevaju grobarske pesmice, lagano, kao da su kod kuće. Videli smo ih iz automobila(bilo je nas devet sa dva auta) parkirali se i zaleteli prema njima. Poletele su flaše prema nama koje su polomile neke izloge, ali na svu sreću nikoga nisu pogodile. Od njih desetak dvojica su pobegla u radnju, dvojica su završili na hirurgiji preko puta u bolnicu, a ostali su pobegli prema stadionu. Nisu mogli da nose torbe sa transparentima jer su im bile preteške za bežanje. Transparenti koji su ostali bili su: SCHTAIGA PFC, VRBAS PFK, MRŽNJA i neka obična crno-bela zastava bez natpisa. Inače nekoliko nas je palo jer je murija bila u blizini i osuđeni su na po deset dana tvorze i po hiljadu dinara kazne."

EastEnders
11-12-2013, 14:04
Pošto je Tornado povuka temu osnutka HZ evo par klipova neznam jesu li bili..

SD Crvena Zvezda FK Sarajevo 1990

http://m.youtube.com/watch?v=2t1nLmXLnsM&hl=en&gl=US&client=mv-google&guid=

HZ 1990

http://m.youtube.com/watch?v=cnDVMt3F2pw&gl=US&hl=en&client=mv-google&guid=

http://m.youtube.com/watch?v=CzQze69AR68&gl=US&hl=en&client=mv-google&guid=

http://m.youtube.com/watch?v=ZIhvLtZvRTA&hl=en&gl=US&client=mv-google&guid=

Intervju sa Hordama 90te u nastavku snimka nereda sa utakmice Hajduk-Partizan i paljenja jugo zastave.

http://m.youtube.com/watch?v=sslQhd_0Owc&gl=US&hl=en&client=mv-google&guid=

Na youtube kanalu ima jos zanimljivih klipova

http://m.youtube.com/user/Dzandzi100/videos?page=2&query=&view=0

mimi
18-12-2013, 22:31
jel može neko postaviti sliku koju je baj1992 postavio prije nekoliko mjeseci, bbb u rijeci u sezonu 1994-1995? vide se transparenti petrinjci i sisak..

Zanki
09-01-2014, 11:42
Dinamo - Hajduk, 2:1, 22.09.1996

http://themladichi.com/kolumne/price-s-tribine/krvavi-derbi/

caporegime
09-01-2014, 14:32
nekako mi se čini da je pisac pobrkao više događaja.
ako je u to vrijeme bio u maksimirskoj šumi čudi me da se ne sjeća događaja oko jezera gdje je vokri iliti grom odigrao ulogu plavih šljemova.
ima još neki detalaj tu ali i mene pomalo pamćenje ostavlja pa mi se neki događaji miješaju s isto tako krvavim derbijem iz proljeća iste godine.

p.s. vara se pisac ako misli daje to prvi ozbiljnji sukob s murjom.
jebeno se vara jer je sličnih stvari bilo i ranije a osobito 1994 u jesen.

...
09-01-2014, 21:50
Ima tu dosta krivih informacija, ali sa distance od skoro 18 godina dobro je napisano.
Nitko se ne može sjetiti događaja u točnu pojedinost.
Svakako zanimljivo za pročitati...

Zanki
10-01-2014, 00:21
Mislim da je omjer ekipa u sukobu, satnica i redosljeda događaja opisana sa 95-% točnosti, ali ono, najiskrenije! Nije napisano 80% što se dogodilo taj dan niti je autir tu bio prisutan. Odgovorno tvrdim, tih 20% doživljenog je opisano sa 95%-tnom točnošču, realnošću i nepristranosti!

baj1992
10-01-2014, 23:39
pa sad nije puno ni fulao, bilo je tu svega i nitko od nas nije na svemu bio, al sa velikom sigurnošću bi rekao da smo se sreli taj dan u tim gužvama :-)

caporegime
11-01-2014, 17:21
možda i u više navrata.
e to su bili divni dani.

p.s. zanki, metni generalije

clash
11-01-2014, 19:01
na koji se derbi na sjeveru pucalo iz pištolja? ušlo je onda masu milicajaca i tuklo sve redom...

psina
19-01-2014, 22:18
Rijeka - Dinamo (finale kupa) 15-6-1994
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1385671_606812486024497_915660282_n.jpg

1981
20-01-2014, 11:24
Vrhunska fotografija.Ovo može komodno ić i pod umjetničku fotografiju.Uvačen momenat samo tako.
Goli do pasa, pendrek u zraku, prijatelj pokušava zaštitit krvavoga prijatelja..............
Fenomenalno.

Inkvizitor
20-01-2014, 11:38
I milicajac sa novom odorom..

prejaka slika..

clash
20-01-2014, 16:31
svaki detalj je za 5..

važ :naklon

1981
20-01-2014, 16:34
svaki detalj je za 5..

važ :naklon

Još jedan jak detalj šta slici daje ono in.Pandur ima brkove i 99% je kadar iz ex YU.

Rizični
20-01-2014, 16:52
Za mene jedna od najjačih slika "sa ovih prostora" koje sam vidio. Ova je u rangu one iz B.L. sa dva drota i klincem,koju je HDZ početkom 90-ih koristio kao predizborni plakat. Šteta što se ta slika uglavnom pojavljuje na pola skenirana iz knjige,ne sjećam se kad sam zadnji put vidio orginal (ako netko ima,nek' stavi,bio bih zahvalan).

Dimna iza drota :rofl:

clash
20-01-2014, 20:29
Još jedan jak detalj šta slici daje ono in.Pandur ima brkove i 99% je kadar iz ex YU.

ma vidi ga kako je samo krenuo... i stasom i brkovima- milicajac..

eagles
20-01-2014, 22:56
ovako na prvu,pandurčina mi baca na freddia mercurya :jede

EastEnders
03-02-2014, 00:37
http://cs540109.vk.me/c540107/v540107869/dc3d/YSmhTaeiTlc.jpg

Jesu li 90te?
Derbi?

caporegime
03-02-2014, 16:01
moraju biti devedeset jer vidim fiat tipo i jeep cherokee

redleo
07-02-2014, 21:24
Ovo je kraj 90tih. Jedan od naših najvećih kortea u tom vremenu. Jake policijske snage su bile oko nas skoro pa duž celog kortea. To su mislili da iskorite neki viđeniji grobari "M. i ekipa" i da nas prozivaju preko žive ograde...Kažem mislili su...ali su bili iznenađeni a i mi njihovom brzinom...

redleo
07-02-2014, 23:31
Ovo je kraj 90tih. Jedan od naših najvećih kortea u tom vremenu. Jake policijske snage su bile oko nas skoro pa duž celog kortea. To su mislili da iskorite neki viđeniji grobari "M. i ekipa" i da nas prozivaju preko žive ograde...Kažem mislili su...ali su bili iznenađeni a i mi njihovom brzinom...

Njaške Leo...ovo nije iz 90tih!

Derbi možda ali verovatno ne taj na koji sam ja mislio...Uz pomoć starog gancija i analizu nekih fotki i godina verovatno se radi o finalu kupa 2002 protiv Sartida iz Smedereva! Ali proverićemo još. Ako neko u međuvremenu sazna tačan datum i tekmu neka javi!

exx
08-02-2014, 15:53
...psina....

ima još jedna dobra fotka sa tog finala kupa 1994, na kojoj je M.x izArmade u prvom planu

psina
10-02-2014, 08:15
vidjet ću,ali ovo je on na slici

exx
10-02-2014, 11:22
Znam, ali prilično sam uvjeren da je bila još jedna sa njim,al iz drugog kuta

psina
11-02-2014, 18:09
Još neke sa finala "94-e

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/293059_439113672794380_163715960_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/t1/392544_439103969462017_215219694_n.jpg

Inkvizitor
11-02-2014, 19:06
Di nalaziš ove prejake slike :smijeh

što izvodi pandur u beretki. Koga je napuco, ili se uživio kad je uletio na teren, vid mu face razdragane :rofl

psina
13-02-2014, 11:59
Dobio sam kritike od prijatelja da sam pobrkao datume i utakmice,poslao mi je slika sa točnim datumima pa ću sad to ispravit

psina
13-02-2014, 12:02
Rijeka-Croatia 12.06.1993.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1385671_606812486024497_915660282_n.jpg

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426621933f929b&attid=0.3&disp=inline&realattid=f_hrknvrd12&safe=1&attbid=ANGjdJ8AZzblvG4IHelD_eS7ZOLbwnYbJHPL3dUCRSe 52HtzlRxWgEaIUWigocpBraS7ikT50PQHTFLJXtoTl-efcQC0rAJOCV_5t7BsSQfy6KfzK8imyrEf4zx8VI4&ats=1392289205012&rm=14426621933f929b&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426621933f929b&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_hrknvgse0&safe=1&attbid=ANGjdJ-fq-4MKtzEwXmcatf2RWpgus1ajaNJGTjMrdz8GI2IaMOWNHiDD1OO dL5j7DwZi7oP97rh7C_myA8dOL9FDyNk3xt-KkS1FMfT6b_zmAiTindpJ9kVMJFukws&ats=1392289205012&rm=14426621933f929b&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426621933f929b&attid=0.2&disp=inline&realattid=f_hrknvmnd1&safe=1&attbid=ANGjdJ8P_sAD51pr8XxvKLD6V1y0jBpUzkdGEXv355p GK7uTqdj9E2epTdcZOZYAMPjtCsq2XhA8W4nEMPJKlA2lBoQSt Qrya5cqx3yFfbVq9mrd8OOcl29nNAUNj3o&ats=1392289205012&rm=14426621933f929b&zw&sz=w1254-h496

psina
13-02-2014, 12:06
Rijeka-Hajduk 16.05.1992. prvo hrvatsko prvenstvo i 5 godina Armade

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/293059_439113672794380_163715960_n.jpg

psina
13-02-2014, 12:14
Hajduk-Rijeka 3-3 27.04.1994 polufinale kupa
prva slika pontonski most na Maslenici.
druga slika frka kod kamp kucica na Poljudu Ćoro stolicom tuce gazdu,
druge slike frke su kasnije kada pored nas prolazi Torcida,nasi izlaze.....

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_hrkqg93p0&safe=1&attbid=ANGjdJ8w8H__vBzW1i2rzqNaY_3ZbFzzXnMgSMR710k CDHy5_W8l0Vr6cTLlUfGjgMY8HVb6CXjMJ_UehHWT7FHBO16hG v9fdW0Ff5r0x5f6k_Hq8RsV2UVhfKeywzE&ats=1392289074695&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.2&disp=inline&realattid=f_hrkqge2b1&safe=1&attbid=ANGjdJ-PQzwu5xRZ2FoeGsuTXkAcdGYrQnkecyKzBrtC7UX1y2HlXQhUD XJSTbjPsrQB1NHOW2hl9IMf_7Iw_-1nERW0rMRR99EKgT7KFTngoJ6J2e-z0R3424GZrDk&ats=1392289074695&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.4&disp=inline&realattid=f_hrkqguso3&safe=1&attbid=ANGjdJ_Ggv3C3GvmDRCs8RF1rVF_UFWnS8aE6bvRj9f ANgPjeov0WEYRySQt_qTRX7u9jQkbLeZ2o5JdQYdr4hRkPJDKe FV0MTexMfoAZbVVDt_bbNGSqdnrN7O_jeA&ats=1392289074695&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.3&disp=inline&realattid=f_hrkqgmjr2&safe=1&attbid=ANGjdJ9u3EjZggKP409iQPXOTa19Qxn-6yvhAuaBwaiUfFEhf6snYHUt7glOcw0g5XGYMs-Wk4ou48Tjnb94NKXgeqINjXs5DurWGgCUALJBW4uF9b2HrEZ1_ 24k47s&ats=1392289074695&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.5&disp=inline&realattid=f_hrkqh0hl4&safe=1&attbid=ANGjdJ_S3MBYPt4pDrX--b89Pndx8D8_YFZbBbMdsMtyr4MUetz1qxOZk9KzMcUjroT2jy0 2TrALP-71QXIRwjt5DkF_kG2v5dmmliIY_YO88ujOyhN5V9zh4e1wL_M&ats=1392289074695&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.7&disp=inline&realattid=f_hrkqhdma6&safe=1&attbid=ANGjdJ-u_wDGA37BkCqcVLx4Bb4d_K9q8gWhXPvCeiN1RjYNeXGLMFWEd NZVxLEUSSonZ5MmDguWgFKwXgf79hhwyCBuji_SN7_agZj1JBJ 1OczT_27XkVjMD0mIFck&ats=1392289074696&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.8&disp=inline&realattid=f_hrkqhiae7&safe=1&attbid=ANGjdJ_Lu5SlI8C2ljpk-dRFR0Yd0HWVYxuPXMoDoooXx48KZDb7OsqmCkusM-xHK0DRtWcvYEpzQHVMm6lnRly2-0v2ec4AzCPQ2wLUA4QeCGUg-wdJTHcYBLZYT2A&ats=1392289074696&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.9&disp=inline&realattid=f_hrkqhne88&safe=1&attbid=ANGjdJ_eGSrBZWaFvGIfwWRlH878Mb2Rr9KoX2NfCA9 yjABDnssITUv1C9-Wuu_HA2s61qrSNEOjHfo10KBpFxDRHiOVuuJ9JnGaP38pK4fYp 1we2h5wPKvGuzBPToo&ats=1392289074696&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.10&disp=inline&realattid=f_hrkqhusq9&safe=1&attbid=ANGjdJ-PemTJ9yL_ibzvftjS63xauWyva_X-pAloj7HvNUnbsYK-DPQtxnrWasw3S9u6Em4sMxk9u5nVHKj8IrNES2fkh2AQ65-GJd2YCelZlDdTast-yzQNgjCGu3w&ats=1392289074696&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.11&disp=inline&realattid=f_hrkqi0ik10&safe=1&attbid=ANGjdJ8eEKmZIu02YTdyCYjWVI-OG78kkRI33oxbk79rEnPM-UUAfMRn5xS9UdRCDhKpoQGwdmgLnmjB2WtP7De0fHPUI0cCRZh Hu4mU-vg_vnRFMbIcfRRWliHQuyA&ats=1392289074696&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426ad276df3811&attid=0.12&disp=inline&realattid=f_hrkqi7pq11&safe=1&attbid=ANGjdJ878yig_ylvMS4ksNABn56KrKz0wVZlzM7Y_uZ GoHCSn_gHtrwboBRzyrb7dydY9tK7ZnINyLg6iO38MmiJRlQJ6 HIrc6NmH80nKOOkZSja1PdTlQMY3OEOjXk&ats=1392289074696&rm=14426ad276df3811&zw&sz=w1254-h496

psina
13-02-2014, 12:17
Još nekoliko sa tog polufinala

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426af758b70009&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_hrkquoah0&safe=1&attbid=ANGjdJ_asPL2WAXpS2yUiE91cCvc3FFn5O64IgYh0D4 ZiAcwumjsvL1frd1LHZtoRqTSSvQyoWJ6Ibp75qxNUHUIUa53n L5WCPMLrc8oEo3enozYdI1sAaaTXXUVwCM&ats=1392289074679&rm=14426af758b70009&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426af758b70009&attid=0.2&disp=inline&realattid=f_hrkquw3z1&safe=1&attbid=ANGjdJ-lT66eGx7q-KwFVvZUo7cE3XNO9nEUgZQl-HtDwRLVXrWH2cPPUmD_QMonPmX2ahkd0UbiuclGhlNSzkUKwZd tSFVR3WrxrzR8iS9gY16BKZOxrIjUucGEHu4&ats=1392289074680&rm=14426af758b70009&zw&sz=w1254-h496

https://mail.google.com/mail/ca/u/0/?ui=2&ik=31e5dbe923&view=fimg&th=14426af758b70009&attid=0.3&disp=inline&realattid=f_hrkqv31e2&safe=1&attbid=ANGjdJ8hi5yxJc_n8ouZVIaoB3gfNR9ul_YPSOhAgXs HZfZUaMfiWR3XDKqC7oVbyDgpnI5nPzW7atif43qnDjGsvaZ00 Z7yQq6Qr5jfknu8mGN8aRTKHv2hlkInXmU&ats=1392289074680&rm=14426af758b70009&zw&sz=w1254-h496

...
13-02-2014, 12:22
ne otvaraju ti se fotke

psina
13-02-2014, 12:46
nisam baš neki haker,ako mogu administratori neka poprave ako ne neka brišu pa ću stavit drugi put kad budem imao više vremena

tribina.me
15-02-2014, 07:47
Evo jedna priča Varvara iz '99 od njihovog prvog čovjeka :)
http://www.tribina.me/kolumne/caka-gostovanje-varvara-zvezdi-u-pioniru-99-godine

tribina.me
19-02-2014, 21:17
Nastavak ove priče od prošli put! :)
http://tribina.me/crna-gora/gostovanje-varvara-zvezdi-u-pioniru-99-godine-ii-dio

ps: želimo da napravimo kvalitetnu KOLUMNU sa kvalitentim kolumnistima pa ako neko ima želju ili priču koju bi podijelio sa nama nek bude slobodan da se javi i pomogne. (ili reaguje na tekst?) Unaprijed zahvalni!

tribina.me
25-02-2014, 14:25
Nastavljamo kvalitetno! Reagovanje stiglo iz redova Plave Unije povodom ovih Cakinih tekstova sto sam ranije kacio ovdje :)
http://www.tribina.me/kolumne/reagovanje-gostovanje-varvara-beogradu-1999-godine-iz-ugla-plave-unije

tribina.me
04-03-2014, 14:19
Novi kolumnista i nova prica. Mane C.Đ. iz KG :)
http://www.tribina.me/kolumne/uzice-je-titovo-prica-o-gostovanju-crvenih-davola-u-uzicu-90-ih

Rokstedi&Bibop
10-04-2014, 16:06
Evo jedne zanimljive teme, barem ja mislim da je, pa ako se akteri iz tog doba žele uključiti bilo bi super, jer ne znam tko to može bolje objasniti.

Naime, uvijek kada sam gledao slike sa hrvatske scene iz devedesetih, postoji svojevrsno ludilo tifoza i ultrasa od 1991.-1996. Doslovce je svako selo, svaki klub, odbojkaški, rukometni, nogometni imao neki oblik manjeg ili većeg organiziranog navijanja. No ono što je najbitnije, u tom razdoblju do negdje 1996. je hrvatska scena pratila Talijane po pitanju ultras pokreta i to se osjetilo. Fanzini, izgled transparenata, odjeća, mentalitet, sve je bilo na jednom zavidnom nivou čak i uslijed rata u državi. No, od 1996. pa do (po mojoj procjeni) 2003. kreće slobodni pad hrvatske scene, da bi se 2002.-2003. opet počelo približavati navijačkim standardima u mentalitetu grupa. Primjerice, u tom razdoblju na našim stadionima se počinje javljati svojevrsni nacionalizam, no ne onaj navijački, već čobanski nacionalizam. Ljudi su poistovječavali pripradnost nekoj grupi s pripadnošću Hrvata. Sjećam se da je ljudima bilo nepojmljivo da se ne navija za hrvatske klubove u Europi, zgražavali bi se da netko može mrziti Hajduk ili Rijeku i to povezivali sa antihrvatstvom. Možda ću pogriješiti, no u tom periodu dolazi i do zaokreta u vizualnom identitetu grupa koji je dominirao kao što sam rekao sve do negdje 2003., barem što se boysa tiče. Uzmimo za primjer utakmicu Slovan-Dinamo i valjda stotinjak hrvatskih zastava. Samo 5-6 godina ranije na gostovanjima su se viđali manji fini transparenti, lijepog navijačkog fonta, lijepi šalovi, a ne oni kroasani itd. Uglavnom, u prvoj polovici devedesetih nam je scena bila znatno navijačkija u ultras smislu nego u drugoj polovici devedesetih. Cijela država je bila u tifosi ludilu. Krajem devedesetih su se ljudi u Zagrebu zgražavali na pomisao da se radi koreografija- jer je to za talijanske pederčiće i pičkice. Deset godina ranije bi se vjerojatno svi složili za koreografiju. O tome da ljudi u jednom trenutku uopće nisu znali što znači riječ ultras.

Zašto, koji su razlozi?
Je li možda okidač bilo uspjesi hrvatske reprezentacije 1996. i 1998. pa su ljudi svoj fokus znatno više usmjerili na nogometnu reperzentaciju umjesto na klubove? Ne krivim ih- lakše je kao navijač navijati za ponajbolju reprezentaciju svijeta 1998. nego za drugoligaški klub. Represija nad navijačima u drugoj polovici devedesetih? Pojava i porast drugih supkultura, pogotovo SH? Početkom 2000ih dolazi do oporavka, miču se masovni transparenti, počinje se držati do reda na tribinama, izrada lijepih manjih transparenata, bar šalova (tamo negdje 2003. prvi put kod BBB-a, dok ih je ultra svijet po europi već furao dugo...)

Ovo sve što sam napisao se temelji isklučivo na mojem dojmu da nam je scena bila jača početkom 90ih nego kasnije. Moguće da sam u krivu po pitanju brojnih navoda, slobodno me ispravite.

Pitam ovo sve jer sam nakon odgledanog klipa https://www.youtube.com/watch?v=e9ijFMSPqiM 2003. polufinala Zadra i Zvezde u ljubljani ostao šokiran razlikom između pogleda na kop delija i tornada, jer delije sve fino kapice, oblekica, karirano, bar šalovi, s druge strane preko puta tornado izgleda ko torcida iz novog pazara, miks lokalpatriota i nekakvih košarkaških navijača bez pretjeranog osjećaja za ultra pokret, dosta ekipe u hrvatskim dresovima itd. OVAJ KLIP NIJE TEMA RASPRAVE, već je naveden kao primjer onoga o čemu pišem.

Bitter Lemon
10-04-2014, 22:45
Evo jedne zanimljive teme, barem ja mislim da je, pa ako se akteri iz tog doba žele uključiti bilo bi super, jer ne znam tko to može bolje objasniti.

Naime, uvijek kada sam gledao slike sa hrvatske scene iz devedesetih, postoji svojevrsno ludilo tifoza i ultrasa od 1991.-1996. Doslovce je svako selo, svaki klub, odbojkaški, rukometni, nogometni imao neki oblik manjeg ili većeg organiziranog navijanja. No ono što je najbitnije, u tom razdoblju do negdje 1996. je hrvatska scena pratila Talijane po pitanju ultras pokreta i to se osjetilo. Fanzini, izgled transparenata, odjeća, mentalitet, sve je bilo na jednom zavidnom nivou čak i uslijed rata u državi. No, od 1996. pa do (po mojoj procjeni) 2003. kreće slobodni pad hrvatske scene, da bi se 2002.-2003. opet počelo približavati navijačkim standardima u mentalitetu grupa. Primjerice, u tom razdoblju na našim stadionima se počinje javljati svojevrsni nacionalizam, no ne onaj navijački, već čobanski nacionalizam. Ljudi su poistovječavali pripradnost nekoj grupi s pripadnošću Hrvata. Sjećam se da je ljudima bilo nepojmljivo da se ne navija za hrvatske klubove u Europi, zgražavali bi se da netko može mrziti Hajduk ili Rijeku i to povezivali sa antihrvatstvom. Možda ću pogriješiti, no u tom periodu dolazi i do zaokreta u vizualnom identitetu grupa koji je dominirao kao što sam rekao sve do negdje 2003., barem što se boysa tiče. Uzmimo za primjer utakmicu Slovan-Dinamo i valjda stotinjak hrvatskih zastava. Samo 5-6 godina ranije na gostovanjima su se viđali manji fini transparenti, lijepog navijačkog fonta, lijepi šalovi, a ne oni kroasani itd. Uglavnom, u prvoj polovici devedesetih nam je scena bila znatno navijačkija u ultras smislu nego u drugoj polovici devedesetih. Cijela država je bila u tifosi ludilu. Krajem devedesetih su se ljudi u Zagrebu zgražavali na pomisao da se radi koreografija- jer je to za talijanske pederčiće i pičkice. Deset godina ranije bi se vjerojatno svi složili za koreografiju. O tome da ljudi u jednom trenutku uopće nisu znali što znači riječ ultras.

Zašto, koji su razlozi?
Je li možda okidač bilo uspjesi hrvatske reprezentacije 1996. i 1998. pa su ljudi svoj fokus znatno više usmjerili na nogometnu reperzentaciju umjesto na klubove? Ne krivim ih- lakše je kao navijač navijati za ponajbolju reprezentaciju svijeta 1998. nego za drugoligaški klub. Represija nad navijačima u drugoj polovici devedesetih? Pojava i porast drugih supkultura, pogotovo SH? Početkom 2000ih dolazi do oporavka, miču se masovni transparenti, počinje se držati do reda na tribinama, izrada lijepih manjih transparenata, bar šalova (tamo negdje 2003. prvi put kod BBB-a, dok ih je ultra svijet po europi već furao dugo...)

Ovo sve što sam napisao se temelji isklučivo na mojem dojmu da nam je scena bila jača početkom 90ih nego kasnije. Moguće da sam u krivu po pitanju brojnih navoda, slobodno me ispravite.

Pitam ovo sve jer sam nakon odgledanog klipa https://www.youtube.com/watch?v=e9ijFMSPqiM 2003. polufinala Zadra i Zvezde u ljubljani ostao šokiran razlikom između pogleda na kop delija i tornada, jer delije sve fino kapice, oblekica, karirano, bar šalovi, s druge strane preko puta tornado izgleda ko torcida iz novog pazara, miks lokalpatriota i nekakvih košarkaških navijača bez pretjeranog osjećaja za ultra pokret, dosta ekipe u hrvatskim dresovima itd. OVAJ KLIP NIJE TEMA RASPRAVE, već je naveden kao primjer onoga o čemu pišem.

Ja neznam da li si ovime imao namjeru biti sarkastičan ili si samo pogriješio prilikom pisanja pa je sve ispalo obrnuto od onoga što si mislio. Upravo u 90-ima, za vrijeme rata i nakon Oluje nacionalizam je bio najizraženiji. Uz to, postojao je bum supkulturnih skupina, s tim da su i nogometna reprezentacija i klubovi bili prilično uspješni i što je bitno, medijski popraćeni (Euro 96, SP 98, Hajduk u Ligi Prvaka i Kupu Kupova, Dinamo u Kupu UEFA i kasnije u Ligi prvaka, pa Varteks, Osijek... ). Navijačkih grupa bi bilo u gotovo svim prvoligaškim gradovima, ali bi zato grupe imale aktivnih članova u trajanju od nekoliko godina dok im ne bi taj djir dosadio pa bi se primili nečeg drugoga. Na nogometne utakmice si mogao doći mrtav pijan bez problema, vikati šta ti srce poželi, paliti baklje do mile volje, ako dođe do sukoba s policijom ili protivničkim navijačima prođeš sa masnicama i šljivama ili u najgorem slučaju eventualno provedeš noć u stanici pa drugi dan o svom poslu. Izuzetak su možda jedino BBB koji su bili u borbi s državnim vrhom koji je promjenio ime kluba.
Kada bi u Hrvatskoj sadašnja situacija bila takva, bilo bi i moderno i zabavno biti navijač kao što je uostalom danas moderno i zabavno u nekim drugim bližim i daljim zemljama. Kao što je bilo u Hrvatskoj prije 10-20 godina, u Italiji prije 15-30 godina, u Engleskoj prije 20-40 godina, itd...
Međutim, jedina kategorija po kojemu je tadašnja navijačka scena sama po sebi imala neku prednost je broj instant navijača. Ništa više. Baš ništa. A najbitnija stavka navijačke grupe je mentalitet. To je 90 posto navijačke grupe. I bez ispravnog mentaliteta svi ti papirići, bakljade, masovna gostovanja, pjesmuljci vrijede goli kurac.

Danas ne smiješ popiti pivu ako ideš na stadion; ne smiješ piti u blizini stadiona; imaš rezervirane šatore za skidanje do gola prilikom ulaska na stadion; ulazak traje 40 minuta zbog svih kontrola i pregleda; možeš ući na stadion ako nisi na popisu nepoželjnih; možeš dobiti bonus da si samo na listi nepoželjnih jer ne spadaš među stotine i stotine onih koji imaju aktivnu zabranu; ukoliko uđeš nekako na taj posrani stadion na kojemu moraš biti tamo gdje ti karta nalaže onda ne smiješ vikati što želiš jer ti ponovno prijeti zabrana i svi mogući problemi s poslom, obitelji, MUP-om...; snima te 20 kamera iz svih mogućih kuteva; na kraju utakmice za nagradu izlaziš sa stadiona držeći osobnu u ruci dok te od glave do pete snimaju pripadnici policije.
I da, grupu ti nastoje svim silama razjebati i ugasiti: MUP, pravosuđe, nogometni savez i mafija.

Ovo za video klip Tornada i Delija na nekakvoj košarkaškoj utakmici ti je nikakva usporedba jer bi to bilo u rangu nekakve utakmice iz 2003. u kojoj BBB dođu kao navijačka skupina na susret s KK Radnički iz Kragujevca (ako to postoji, jer nemam blage veze o košarci i košarkaškim klubovima) pa ajmo sad uspoređivati kakva je razlika u "ultra smislu" između ovih navijača i veselih pristaša nekog košarkaškog kluba...

neron
12-04-2014, 08:49
neusporediva su bila ta vremena sa ovima sada. nosili su se kroasan salovi, bilo je milion transparenata... ali je za razliku od danas vladao duh zajednistva, nije se gledalo nikoga na tribini ispod oka, nije bilo animoziteta medju podgrupama, na tribini je vladala sloga ali i red.
danas? svi su u nekim jenebin ultra semana: nisi navijac ako nemas na sebi neki brend, siltericu, tenke.......daleko bolje je bilo prije

Iceberg
12-04-2014, 21:36
Istina,tada je vladao klošar style,tj nije sa na to gledalo ko što nosi i sl.,a danas je sve drukčije kao i opčenito u društvu,materijalno rulez.

creedence
15-04-2014, 21:54
Jadran (Poreč) - Istra 1998/99., mali transparenti:

http://www.demonipula.hr/wp-content/gallery/sezona-199899/Jadran-Istra%201.jpg

a prvi bar šal je bio 1999. protiv Hajduka:

http://www.demonipula.hr/wp-content/gallery/sezona-199900/Istra-Hajduk%20II.%201..jpg

Rokstedi&Bibop
16-04-2014, 01:18
Opa, nisam znao za ove slike... svaka čast! Puno hvala, jer upravo o tome i govorim.Na ovoj ogradi iz Poreča se baš vidi potpis! Šteta pa i dan danas neke grupe u HR (u nižim ligama) ne mogu imati takvu ogradu.

caporegime
18-04-2014, 21:07
klip iz 89' ipak više pristaje u mystic, pa je premješten tammo

MidnighT
05-05-2014, 02:30
http://www.youtube.com/watch?v=j-9O29WM55M

http://www.youtube.com/watch?v=xQ0fC66jeCM

http://www.youtube.com/watch?v=gnIi64wHPHs

U slucaju da moderatori smatraju da post odgovara drugoj temi,neka isti prebace gde smatraju,a sa moje strane izvinjenje...

rdbgd
16-09-2014, 11:24
hartsovi na marakani 96/97

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10295795_826770274013524_411348391238340503_n.jpg? oh=d80cd52ff4f3803374a38ace4c23a9eb&oe=54198C07&__gda__=1411017784_2ad8c7f62ddb61817faed00e2d2c747 1
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10708147_826770314013520_1693034117_n.jpg?oh=c5c5f a141933f5e7358fcd33f0e130a7&oe=54263B3E&__gda__=1411795822_833a073c280d9a2929b44b7f5006073 7

EastEnders
07-10-2014, 14:42
Dinamo - Varteks finale kupa 1996

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/10628866_638741082911556_7252769594017962324_o.jpg

http://m.youtube.com/watch?v=42cGI6fqT3s

EastEnders
08-10-2014, 15:02
Armada 1987-1997 - 10 godina
Knjižica izdana povodom 10 godišnjice

https://c2.staticflickr.com/4/3684/11565518225_09b327d5fc_h.jpg

https://www.flickr.com/photos/79826457@N05/sets/72157639045037233

manijak
18-11-2014, 20:16
Ima li neko slike Manijaka, bakljada, gostovanja ( do 2000-te) i sliku sa derbija čini mi se 1982 kada su Manijaci digli smrtovnicu FK. Sarajevo?

manijak
24-11-2014, 17:56
img338.imageshack.us/img338/7789/otetlw5.jpg Može li pojašnjenje kako je pao trans i kada. Je li ovo bio udarni od Hordi?

Homeini
16-12-2014, 01:45
Izola - Koper, 1993

https://www.youtube.com/watch?v=S7wDhRajizw&feature=youtu.be

juka
29-12-2014, 16:31
http://themladichi.com/kolumne/price-s-tribine/sad-adio/

Hajduk - Partizan 1990, prekid utakmice i paljenje yu zastave

BWA
01-01-2015, 00:47
Pristina 95 tv liga sampiona

http://i58.tinypic.com/20j0d8z.jpg

http://i58.tinypic.com/2nkqdc0.jpg

http://i61.tinypic.com/30sc3g3.jpg

1981
13-01-2015, 11:35
http://www.youtube.com/watch?v=LvB_G5vZSUQ&list=UU5reaNmnR_t9XXL4N7X6S6w&index=4

http://www.youtube.com/watch?v=cz-iOYCAD-0

http://www.youtube.com/watch?v=g7iBo7C6Lbc

Florida
13-01-2015, 11:47
http://www.youtube.com/watch?v=r4w76x2o7jI

Florida
25-01-2015, 15:24
Fotografija sa spomenutog finala, post poviše

http://i61.tinypic.com/2gy9lpg.jpg

Ljutice_Bogdana
25-02-2015, 21:55
@unchained
Ako navratiš nekad,napiši nešto o zastavi U2 (i Numb :rofl).Sećaš se?Takođe o,za mene,najlepšoj vašoj zastavi Pajseri (na našoj trobojci).Video sam je samo na onom jednom derbiju na Marakani.Postavljao si slike sa istog.Na toj utakmici,na jugozapadu,bio je i jollyroger sa natpisom Split,pa mo'š i o njemu nešto,ako ti je u memoriji.

Krki PFC
27-02-2015, 18:51
Nisu bas 90te, ali sam kraj 80tih

Partizan - Groningen 1989., sest minuta snimak tribine

https://www.youtube.com/watch?v=P4BqsPOGrKE

Krki PFC
01-03-2015, 13:07
Partizan - Real Sosijeda 1990.

https://www.youtube.com/watch?v=7jufm64jEjc

EvoksPGD
18-03-2015, 11:51
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1797358_10202744116684348_1858985574461666064_n.jp g?oh=f7b1a59fa3ce2c4bf8695b95b39afbe7&oe=55B5CD71

1981
20-03-2015, 23:23
Prvi put večeras vidin ovu sliku, Šalke - Hajduk 97/98.

http://i60.tinypic.com/so2zag.jpg

NorthStand
25-03-2015, 15:08
http://www.youtube.com/watch?v=57QtTJidX4k

dzg-28/60

interceptor
27-03-2015, 23:27
Da me netko pitao u nekom kvizu koja je zadnja utakmica bila između Dinama i Zvezde u Zagrebu ja bi rekao da je ona kad su bili neredi 13.5.90. Ovoga se ne sjećam uopće.

...
28-03-2015, 09:21
Ovo je zadnja, kada je Grega Židan zabio u zadnjoj minuti...kakva sreća...neopisivo...

Iceberg
04-04-2015, 17:57
da neopisiva sreća i veselje znam da sam bio na vrhu juga i nakon tog gola sam završio skroz dole :)

mimi
04-04-2015, 22:04
93/94
https://lh5.googleusercontent.com/-edfygmVrd-I/UgVrCPLPngI/AAAAAAAABUk/XSPcj53db0w/s800/pazinka-dinamo.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-8q-LlDWkyrk/UgVrCyU1GLI/AAAAAAAABUs/HpfBQBxyA_o/s800/pazinka-dinamo2.jpg Pazinka dinamo
https://lh5.googleusercontent.com/-FqMe-DbQvSc/UgVtsELflQI/AAAAAAAABVY/b3giC6M7enw/s800/dinamo%2520rijeka%2520finale%2520kupa%25209394.jpg f.kupa rijeka
https://lh6.googleusercontent.com/-TUiRjm8RIPA/UgVtuowihvI/AAAAAAAABV0/Ha3x-s6p-KY/s800/dinamo%2520rijeka%2520finale%2520kupa%25209394-2.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-OT5fGaUHggI/UgVvBUkxr4I/AAAAAAAABWM/hovkwNvzXzI/s800/dinamo%2520rijeka%2520finale%2520kupa%25209394-3.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-1RkRE7twc84/UgVvBx3QRDI/AAAAAAAABWU/SRsnrBwQlvY/s800/dinamo%2520rijeka%2520finale%2520kupa%25209394-4.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-P_b6ya5RRo4/UgVtuCUJFSI/AAAAAAAABVo/vFRBtNK0598/s800/segesta%2520dinamo%25209394.jpgsegesta
https://lh3.googleusercontent.com/-AbWsnZ1KPvY/UgVts-M2H2I/AAAAAAAABVg/fJffu8rDsTc/s800/rijeka%2520%2520dinamo%25209394.jpg rijeka prvenstvo

bio bi zahvalan kad bi neko postavio sliku bbb-a iz siska u sezoni 1993-1994 koju je postavio korisnik baj1992 u kolovozu 2013.

baj1992
09-04-2015, 00:04
bio bi zahvalan kad bi neko postavio sliku bbb-a iz siska u sezoni 1993-1994 koju je postavio korisnik baj1992 u kolovozu 2013.

riješeno :-)

Fatih
22-05-2015, 12:04
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/drzavljanin-bih-ukrao-trajekt-u-veneciji/150520011

Vjekoslav u raji inace poznat kao Vjeko je bio istaknuti clan Hordi zla. Uvijek je znao praviti neke specificne ludosti i ludarije.

Jos jedan dokaz slogana. "najludje su Horde zla"

juka
05-07-2015, 19:30
Šibenik - Hajduk 14.04.1992.

http://themladichi.com/kolumne/price-s-tribine/ajmo-funcuti-plivanje/

philly
06-08-2015, 22:36
Šibenik - Hajduk 14.04.1992.

http://themladichi.com/kolumne/price-s-tribine/ajmo-funcuti-plivanje/

zanima me komentar starijih torcidaša s ovog foruma koji su bili branitelji (interceptor,1981,sidrun),kako ste gledali na punoljetne torcidaše koji su se zabavljali po utakmicama dok ste vi krvarili na frontu?
i kakva je vaša ocjena o ulozi torcide u ratu,tj. jeste li bili više ponosni na broj svojih suboraca s tribine,ili razočarani?

također,ne mogu baš pojmit obračune bbb-torcida za vrime ratnih godina...krvarit s purgerima na frontu pa se tuć na utakmici s njima?
razumin jedino mulce koji nisu mogli u rat,puni energije i adrenalina...

na stranici 4.gbr. ima spisak poginulih i mjesta gdje su pokopani,najviše iz dalmatinske zagore...vlaji ginuli,dok su gradska dica imala valjda pametnijeg posla :fiju

Ispravno
08-09-2015, 10:55
ima li netko ovu veću sliku? 1999. Budimpešta

http://s21.postimg.org/izvztvtzr/11921778_1033684340005043_37168154109.jpgf

split572
12-09-2015, 02:04
pošto počinje peta Champions League u kojoj nastupamo,malo ću u par crtica prisjetiti se kako je to bilo prvi puta u sezoni 1998/99 na maksimirskim tekmama,to je ujedno sezona kada smo jedini puta bili bez bojkota i doma i vani..počelo je sa Celticom,pretkolo..tada je stadion počeo poprimati sve ružnije konture a kapacitet se prepolovio..nije više bilo starog sjevera,ni "famoznog" istok stajanja..CELTIC..glavnina BBB-a je bila na južnoj tribini i stajanjima,te tribini istok,znači ajmo reči raštrkano na 4 pozicije,koreografije i sličnoga nije bilo zbog poznate pat pozicije s tadašnjom upravom,no navijalo se itekako dobro bez obzira na sve..ipak se radilo o ulasku u LP prvi puta,tako da je bilo euforično pogotovo jer su igrači igrali bez greške i Škote razvalili,sječam se da je sudio čuveni čelavac Colina..škotski navijači su bili smješteni na zapad sjedenju prema sjeveru,no nisam ih uspio čuti,bilo ih je par stotina,čini mi se..AJAX..karte su razgrabljene u jednom danu,meni je dolazio prijatelj.dinamovac iz Zadra,uspio sam nabaviti karte za jug stajanje prema zapadu,sa te tekme kada smo ulazili se sječam prizora sa onih štengi za jug stajanje,kakva je bila gužvara i problemi sa zaštitarima koji su branili unos dinamovih obilježja,tako da je bila scena koju pamtim kako je bar 100-ak zastava,šalova ostalo zavezano na ogradi s vanjske strane..zadnju tekmu sa Olympiacosom pamtim po neviđenoj hladnoči i snijegu na kojem smo stajali na južnoj tribini,trebali smo dobiti sa tri razlike da idemo dalje,no teren je bio kao klizalište,nemoguči uvjeti,Jeličić je zabio za vodstvo no završilo je 1-1..bila je to prva Liga Prvaka i meni najdraža,a i jedine tekme na kojima sam bio jer poslije su sve LP bojkotirane

EastEnders
28-09-2015, 20:36
Fotografije uličnih tuča grčkih huligana iz devedesetih

http://www.vice.com/rs/read/greek-hooligans-at-90s

manijak
29-09-2015, 21:25
Ako neko zna, neka ispriča priću o onoj tekmi kada su izbili neredi na Poljudu. Mislim da je to bilo protiv Osijeka. Torcida upala na teren, ali od droge su padali po terenu. Ipak mislim da su pokupili neke transparente.

toratora
30-09-2015, 14:49
sto se tice devedesetih u navijackom smislu..najbolje navijacke godine u hrvatskoj su bile od 1994 do 1997

clash
30-09-2015, 14:51
od droge se ne pada. od droge se leti.

teenager
30-09-2015, 19:37
Kad smo već kod devedesetih, imam jedno pitanjce... Koliko po vama vrijedi originalni Hajdukov kalendar za 1993. godinu, u odličnom stanju, sa slikama šampionske 1992. sezone? Kalendar je tip top, od 1993. stoji u ormaru... :D

manijak
30-09-2015, 21:38
Ima li neki Torcidaš da mi se javi na pp. Imam jedno pitanje za njega.

toratora
02-10-2015, 14:48
Neznan koliko je prima ali koliko bi moglo bit ovde na starome sjeveru ljudi.

http://img638.imageshack.us/img638/133/scan0006op.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/3346/scan0002nj.jpg

..ovo je cini mi se sa 'krvavog derbija'..mozda se varam ali mislim da je to ta utakmica..bio sam malo nize od ovog lika u crveno-plavom dresu

toratora
02-10-2015, 15:12
ovaj transparent torcida zupanja bio ej vrlo lijep transparent...inace mislim osobno da je tad 1/3 sjeverne tribine bila slavonska torcida...osijek,đakovo,zupanja,slav.brod,nova gradiska..a bilo ej dosta navijaca i iz koprivnice,bjelovara,zagreba..uglavnom bilo je pola tribine iz dalamcije pola tribine iz ostatka hravtske..ali bogami taj dan i puno sore po gradu...inace tad sam imao 24 godine a mislim da je ovo 1996 godina...i umalo sam dobio po piksi od boysa..sjedili ja i moj prijatelj torcidas iz krizevaca(isto isao na dosta utakmica hajduka i u split i na gostovanja po jugi) u kaficu u maximirskoj..nismo imali ni salove nioznake hajduka..a po dijalektu nismo bili dalamtinci pa smo se osjecali dosta sigurno..prolazi tramvaj pokraj nas prema stadionu a iz njega se cuje 'ja te volim hajduce'...boysi koji sjede u kaficima u maximirskoj kolektivno dizanje i trk za 'sedmicom'..tramvaj staje na onoj stanici prije stanice kod stadiona..kod zaba banke..lete 'rekviziti' boce,case prema tramvaju..pokusavaju boysi uc u tramvaj jer sofer vidio da je vrag odnio salu i ne otvara vrata...kako mi je izgledalo ovi nisu uspjeli vrata otvorit i tramvaj krece dalje a boysi i dalje za njim trk prema stadionu istovremeno pridruzuje im se i ostatak ekipe u kaficima blize stadionu..opet lete boce,case a ovi u tramvaju i dalje 'ja te volim hajduce'...jbg...kad su meni i frendu nestali s vidika...zakljucili smo da su dosli pred stadion a tamo ej vec bilo puno murje..pa su uhvatili siguricu...to zakljucujem jer su se neki boysi vracali ljuti u kafice..psujuci kako im 'tovari umakose'..e sad dolazimo do mog 'slucaja'..kazem ovom svom frendu hajdukovcu iz krizevaca..'idemo mi,ovdje se dobro vec kuha'..a on meni ono po prigorski..'bedak sedi ovde ko nam kaje more pa mi smo 'domaci''..i na to se nasmije i potegne dobrano iz pive a vec je bio dobro pod cugom..ja sam se najvise bojao toga da na nas ne nalete boysi koji su me dobro poznavali narocito mlađa garnitura iz kvarta i susjednih kvartova posto sam bio tada a i prije vrlo aktivan hajdukov navijac..i isao i za vrijeme juge i nakon nje na hajdukove utakmice za vrijeme juge i sa boysima u beograd i novi sad na gostovanje...znao sam tad da sve vise navijaca dinama kako se blizila utakmica idu maximirskom pjeske pa je shodno tome postojala mogucnost da me neko i prepozna...i nekako sam frenda uspio nagovorit da krenemo..i krenuli mi pjehaka prema maksimiru jer nije bio daleko..mis mo bili u kaficu blizu kafica hask...i taman sve je islo dobro i negdje stotinjak metara od velikog krizanja na bukovackoj...netko se iz obliznjeg kafica zadere..'sta je tovaru ides na tekmu'..onako na brzaka pogledam par mladjih boysa iz kvarta iz kafica me pozdravlja..hm..pozdravlja...ali hebes to...svi drugi boysi se okrenuse prema meni i ovom frendu iz krizevaca koji ej tek tad shvatio da smo u frci...ja nista..kazem ovom brisimo prema stadionu..mislim da smo trcali nas dva ko danas bolt ako ne i brze...i dobro je da smo to odmah ucinili..jer su malo boysi aksnili sa reakcijom.al kad su skuzili da bjezimo mi smo vec imali prdnost dvadesetak metara..ovi pak za nama kao i za onim tramvajom prije...bacaju case,flase za nama..meni vec ponestaje snage i kazem pajdi ulet među murju necemo iamt snage trcat do nasih kod sjeverne tribine...i sva sreca da su bili specijalci blizu..nalazili su se tocno na cosku kod krizanja tj.kod banke tada je bila to banka tuđmanovog unuka...kad su murjaci skuzili sta se desava..njoh pet,sest je krenulo prema ovima boys-ima koji su nas ganjali..boysi tu stali...a nas trojica specijalaca koja su ostala sa nama..u mariolu...pa ravno do ispod sjeverne tribine...

toratora
02-10-2015, 16:01
...ja sam bio uredovan an derbijima s dinamom u zagrebu nakon rata do 1997...pa sam imao pauzu od cetri godien jer sam otisao u nizozemsku radit...nakon toga bio sam na derbijima 2001,2003,2004,2005 i zadnji put 2009....od tad me vise nema a i godien su tu..obitelj..posao....a izgubio sam i volju zbog rezultata,ovog sto se događa u hnl-u..nije vise to to

toratora
02-10-2015, 16:02
..ipak osobno govorim za sebe vrhunac s torcidom sam imao od 1987 do 1991..i sezona od 1993 do 1996....nakon toga jedna vrst navijacke pasivizacije pa navijacko 'umirovljenje'

split572
02-10-2015, 20:56
..ovo je cini mi se sa 'krvavog derbija'..mozda se varam ali mislim da je to ta utakmica..bio sam malo nize od ovog lika u crveno-plavom dresu

to je finale kupa 1992/93

Ispravno
12-10-2015, 22:36
ima li netko ovu veću sliku? 1999. Budimpešta

http://s21.postimg.org/izvztvtzr/11921778_1033684340005043_37168154109.jpgf

ima li možda netko veću sliku?

baj1992
12-10-2015, 23:05
baš tu trebaš ili može i nekaj drugo

Ispravno
13-10-2015, 00:08
baš tu trebaš ili može i nekaj drugo

baš ovu mislim da nisam nikad vidio u većoj rezoluciji, zato pitam za tu. a slobodno ti stavi ostale koje imaš

dalton
28-11-2015, 00:24
http://www.youtube.com/watch?v=0Nt3X2dnx04
50 godina torcide,,,

eurostar
29-11-2015, 10:36
Daltone neznan jel do mene, al ja skoro svaki tvoj post nemogu vidit slike koje 'objavis' ??

dalton
29-11-2015, 15:15
Daltone neznan jel do mene, al ja skoro svaki tvoj post nemogu vidit slike koje 'objavis' ??
neznan ,,,,jeli svi drugi vidite videa ili slike???

NorthStand
29-11-2015, 16:18
ja vidim, možda je problem google chrome odnosno internet explorer, mislim da u njemu ponekad zna štekat otvaranje slika i videa.

u mozzili nema tih problema.

dzg-28/60

Ispravno
23-01-2016, 22:58
zamolio bi nekoga da mi napiše koje su ovo tekme, koja sezona
http://i.imgur.com/sO8gSZ3.jpg

http://i.imgur.com/8gcZa8Z.jpg

http://i.imgur.com/NDn19qm.jpg

i koja sezona je ovaj poljud?
http://i.imgur.com/4yzRI1x.jpg

caporegime
24-01-2016, 15:33
ona prva ti je 13.05.1990 sa 90% sigurnošću.
ove ostale su isto sve iz bivše juge.

Ispravno
24-01-2016, 17:14
hvala na odgovoru, da, da , znam da su iz bivše lige, samo me zanima koje su to tekme, nažalost ovaj forum je već polumrtav pa je i odgovore teško dobit

split572
24-01-2016, 18:31
hvala na odgovoru, da, da , znam da su iz bivše lige, samo me zanima koje su to tekme, nažalost ovaj forum je već polumrtav pa je i odgovore teško dobit

ovaj Poljud je 27.9.1987.

split572
24-01-2016, 19:13
zamolio bi nekoga da mi napiše koje su ovo tekme, koja sezona
http://i.imgur.com/sO8gSZ3.jpg

http://i.imgur.com/8gcZa8Z.jpg

http://i.imgur.com/NDn19qm.jpg

i koja sezona je ovaj poljud?
http://i.imgur.com/4yzRI1x.jpg

ova druga fotka gdje je istok u prvom planu je tekma Dinamo-Hajduk 20.4.1988.,imam sličnu

split572
27-01-2016, 01:52
sjetio sam se jednog Varaždina,radi se o proljetnom dijelu prvenstva 1999.,tekma se igrala u petak navečer,to je bila i premijera reflektora na stadionu,išao sam s frendom B. iz Maximira,on je stariji od mene,B je uzeo staroj auto i krenuli smo,bilo nam je odlično po putu,naime on je imao neku rodbinu u Zlataru,odnosno blizu a kako je B. odmalena bio sklon alkoholu,naravno nije mogao propustiti priliku i već je dogovorio s tim ljudima da dolazi po vino,već smo kod tih ljudi popili i pojeli,ja malo a B. poprilično,naravno u gepek smo stavili dva demižona zagorskog kiseliša i krenuli ka Vž,ja sam prvi puta furao dvije spojene dinamove zastave sa peharima koje sam kupio par mjeseci prije preko oglasa za čini mi se 100kn od jednog čovjeka koji je bio uvjeren da se ime dinamo više neče vratiti a zastave su bile tako očuvane,za ne povjerovati,još su imale i zvijezde koje sam ja da ne uništim zastave prekrio dvjema naljepnicama..stadion je bio pun,a nas je bilo solian broj,500-600,možda i više...,poslije sam čuo da su neki naši zapeli na nekoj stanici mislim Bedekovčini ili Marofu i valjda popalili neki dučan,čini mi se..nikada nisam vidio ni jednu našu fotku s te tekme,šteta..još jedan mi je Vž bio dobar a to je onaj iz ljeta 2000. par dana poslije domače tekme s Ac Milanom,,tada nas je bilo 200-ak,išao sam solo vlakom isto večernja tekma,sječam se naguravanja na tribini s onim debilnim redarima "arsenal ivezić",no smirilo se..inače zadnji puta kaj sam bio u Varaždinu,igralo se u ljeto 2010.,Rukavina zabio a poslije tekme je glavonja otpustio Zajeca a grupa proglasila bojkot..išao autom,ja i frend R. s Vrbika,no završili smo ne na jugu s našima nego na zapadu,prvo nas je murja haltala na ulazu u grad al niš zajebali smo ih i nastavili mirno u grad..no pizdariju sam imao u poluvremenu s jednim kretenskim redarom,koji me nije htio pustiti nazad na tribinu,skoro je došlo do fizičkog obračuna,no stvar je rješio jedan specijalac hladne glave..

baj1992
27-01-2016, 10:42
iskopam ti ja sliku kad me deca puste na komp doma :-) ili piši Infernu da dene tu,tak on im a sve VŽ poslikane sam da ga nateramo da digne uhljebničku guzicu :-)

pozdrav

Sava04
30-01-2016, 00:40
Vojvodina - dinamo 1990
http://i.imgur.com/EImPegFs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=13916889500470347499.jpg&file_imgur=EImPegF.jpg)

http://i.imgur.com/bFNATzts.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=49473594722142710787.jpg&file_imgur=bFNATzt.jpg)

http://i.imgur.com/eulaycLs.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=25125395251198729129.jpg&file_imgur=eulaycL.jpg)

http://i.imgur.com/BJF4Eods.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=94744631251567875206.jpg&file_imgur=BJF4Eod.jpg)

Ispravno
04-02-2016, 16:14
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12654644_1012661415437370_5607636121436822695_n.jp g?oh=cb2d186c66fa8a2b10b2fb01586456d3&oe=576CB668
koja je ovo godina/sezona?

neron
04-02-2016, 18:26
sjetio sam se jednog Varaždina,radi se o proljetnom dijelu prvenstva 1999.,tekma se igrala u petak navečer,to je bila i premijera reflektora na stadionu,išao sam s frendom B. iz Maximira,on je stariji od mene,B je uzeo staroj auto i krenuli smo,bilo nam je odlično po putu,naime on je imao neku rodbinu u Zlataru,odnosno blizu a kako je B. odmalena bio sklon alkoholu,naravno nije mogao propustiti priliku i već je dogovorio s tim ljudima da dolazi po vino,već smo kod tih ljudi popili i pojeli,ja malo a B. poprilično,naravno u gepek smo stavili dva demižona zagorskog kiseliša i krenuli ka Vž,ja sam prvi puta furao dvije spojene dinamove zastave sa peharima koje sam kupio par mjeseci prije preko oglasa za čini mi se 100kn od jednog čovjeka koji je bio uvjeren da se ime dinamo više neče vratiti a zastave su bile tako očuvane,za ne povjerovati,još su imale i zvijezde koje sam ja da ne uništim zastave prekrio dvjema naljepnicama..stadion je bio pun,a nas je bilo solian broj,500-600,možda i više...,poslije sam čuo da su neki naši zapeli na nekoj stanici mislim Bedekovčini ili Marofu i valjda popalili neki dučan,čini mi se..nikada nisam vidio ni jednu našu fotku s te tekme,šteta..još jedan mi je Vž bio dobar a to je onaj iz ljeta 2000. par dana poslije domače tekme s Ac Milanom,,tada nas je bilo 200-ak,išao sam solo vlakom isto večernja tekma,sječam se naguravanja na tribini s onim debilnim redarima "arsenal ivezić",no smirilo se..inače zadnji puta kaj sam bio u Varaždinu,igralo se u ljeto 2010.,Rukavina zabio a poslije tekme je glavonja otpustio Zajeca a grupa proglasila bojkot..išao autom,ja i frend R. s Vrbika,no završili smo ne na jugu s našima nego na zapadu,prvo nas je murja haltala na ulazu u grad al niš zajebali smo ih i nastavili mirno u grad..no pizdariju sam imao u poluvremenu s jednim kretenskim redarom,koji me nije htio pustiti nazad na tribinu,skoro je došlo do fizičkog obračuna,no stvar je rješio jedan specijalac hladne glave..
prvih par godina HNL-a smo nas nekoliko Petrinjaca isli svaki put u Varazdin vecer ranije i fino se provodili s uvijek susretljivim domacinima. Naravno, islo se vlakovima, sverc komercom, i putovanje se uvijek otegnulo zbog cestog izbacivanja kad bi kondori zvali muriju u pomoc. Cuge, cura, zajebancije je uvijek bilo napretek i sve je to tako islo dok na jednoj tekmi nije doslo do neke sore, cini mi se da su goricani napali neke domace decke.
I na Varteks - Hajduk smo dolazili vecer ranije pa skupa s domacima docekivali hajdukovce na kolodvoru. Berba je uvije bila dobra. Onda su stonsi bili na vrhuncu i bez problema punili citavu tribinu iza gola.

split572
04-02-2016, 19:42
prvih par godina HNL-a smo nas nekoliko Petrinjaca isli svaki put u Varazdin vecer ranije i fino se provodili s uvijek susretljivim domacinima. Naravno, islo se vlakovima, sverc komercom, i putovanje se uvijek otegnulo zbog cestog izbacivanja kad bi kondori zvali muriju u pomoc. Cuge, cura, zajebancije je uvijek bilo napretek i sve je to tako islo dok na jednoj tekmi nije doslo do neke sore, cini mi se da su goricani napali neke domace decke.
I na Varteks - Hajduk smo dolazili vecer ranije pa skupa s domacima docekivali hajdukovce na kolodvoru. Berba je uvije bila dobra. Onda su stonsi bili na vrhuncu i bez problema punili citavu tribinu iza gola.

te prve godine hnl-a,mogu samo zamisliti zbog rata,okupacije i svega kakve su to avanture bile otiči negdje..kada sam ja krenuo rat je već bio gotov,tako da si imao sve linije na raspolaganju,pretpostavljam da ste na nekim gostovanjima tipa Rovinj u kupu 1992. ili Požega ti i John bili valjda jedini od naših na tribini..

neron
05-02-2016, 22:08
te prve godine hnl-a,mogu samo zamisliti zbog rata,okupacije i svega kakve su to avanture bile otiči negdje..kada sam ja krenuo rat je već bio gotov,tako da si imao sve linije na raspolaganju,pretpostavljam da ste na nekim gostovanjima tipa Rovinj u kupu 1992. ili Požega ti i John bili valjda jedini od naših na tribini..

bilo je dosta tekmi kad smo bili ili sami ili po jos jedan covjek ili dva s nama. prvih dva,tri Dubrovnika, Stobrec protiv Zadra i slicno.
do Dubrovnika se putovalo dan i pol stopom, svercanjem po redovnim linijama buseva(kupis kartu do najblizeg grada pa se zbuksas u zadnji red da sole ne obraca vise paznju na tebe) i sl...
dobra stara vremena, fenomenalna sjecanja......

split572
06-02-2016, 01:43
jel na tim gostovanjima tih godina uz tebe i Johna jedan od tih nekoliko znao biti Z..a?jednom je pričao kako je u Šibeniku uhvatio bijeli Cvitin dres tih godina,mislim baš 92,simpa lik...jel on rođeni Petrinjac?

neron
07-02-2016, 07:59
jel na tim gostovanjima tih godina uz tebe i Johna jedan od tih nekoliko znao biti Z..a?jednom je pričao kako je u Šibeniku uhvatio bijeli Cvitin dres tih godina,mislim baš 92,simpa lik...jel on rođeni Petrinjac?

mislis na Zebu?
bio je tih godina medju najaktivnijima i na tribini i ulici. nije ga zatim bilo desetak godina pa je zadnjih godina ponovo tu, ne tako kao devedesetih ali....
nije rodjeni Petrinjac. devedesetih je uz nas desetak rodjenih Petrinjaca u ekipi bilo i desetak drugih kojima je naziv "Petrinjci" znacio vise pripadnost grupi, ekipi.....

split572
07-02-2016, 09:30
mislis na Zebu?
bio je tih godina medju najaktivnijima i na tribini i ulici. nije ga zatim bilo desetak godina pa je zadnjih godina ponovo tu, ne tako kao devedesetih ali....
nije rodjeni Petrinjac. devedesetih je uz nas desetak rodjenih Petrinjaca u ekipi bilo i desetak drugih kojima je naziv "Petrinjci" znacio vise pripadnost grupi, ekipi.....

da,da na njega...sječam se kad ste bili u akciji vas dvojica plus K..a prije zadnje Engleske...pao mi na pamet jedan lik Toni s Vrbika,on je preko 40 sigurno,onak miran čovjek,tih,ima sina velkog..znam ga nevezano za tekme..nisam ga vidio par godina i nikada pitao...ti si ga baš tu spomenuo u jednom postu kak je bio s vama redovan na dočecima tovara 90-ih

neron
08-02-2016, 19:10
da,da na njega...sječam se kad ste bili u akciji vas dvojica plus K..a prije zadnje Engleske...pao mi na pamet jedan lik Toni s Vrbika,on je preko 40 sigurno,onak miran čovjek,tih,ima sina velkog..znam ga nevezano za tekme..nisam ga vidio par godina i nikada pitao...ti si ga baš tu spomenuo u jednom postu kak je bio s vama redovan na dočecima tovara 90-ih

toni sad ima ne preko 40 nego je jako blizu pedesetici. bio je medju rijetkim "starijima" koji je bio aktivan na ulici devedesetih, usudio bih se reci da se takve moglo nabrojati na prste jedne ruke. ovako na prvu mi pada na pamet samo petko
dakako, ne u smislu aktivnosti par sati oko derbija i razvikanog gostovanja, nego odradjivanja pun kurac akcija.
visio sam ga 12.7.og u korteu nakon ziher 15ak godina.

split572
09-02-2016, 01:06
što se tiče Vinkovaca u 90-ma, bio samo jednom i to u sezoni 96/97,to mi je bilo drugo gostovanje u životu,nakon Gradskog vrta..ja sam to tada doživljvao kao gostovanje koje spada u zajebanije,jer sam čuo,čitao o tome kaj su Vinkovci značili u bivšoj yugi i kakvu reputaciju su imali tamošnji navijači,da su dočekivali sve i svakog,uopće mi nije bilo svejedno..krenulo nas je 70-ak,bilo je tu dečki iz Trnja,Brezovice,Pešće...,rija je legitimirala,zapisivala..bila su dva vlaka za vk,išao sam onim drugim,nekako me ta trema malo popustila kako je vlak odmicao,no opet pošto nemaš iskustvo misliš ko zna kaj me čeka...ranojutarnjim vlakom je otišla jedna manja grupa,oni su mislim izašli u Vrpolju pa tamo imali neke čarke s pandurima,..sječam se da su ušli naši u N.Gradiški,sve skupa na tribini nas je bilo 200-ak,odlične ekipe Petrinjci,Riječani,(te sezone su često na ogradi te dvije zastave bile jedna do druge,po meni dvije udarne za gostovanja iz tog vremena uz Dubravu)slavonske ekipe Đakovo,Županja,Osijek...Ultrasa je bilo dosta i imali su dobru bakljadu iako je bilo sunčano,dobro su navijali,objesili lutku u našem dresu sječam se da smo dobili golom legende Joze Gašpara..poslije nas je murija izvela sa stadiona prije kraja tekme..98 i 99 nisam bio,obje su ak se ne varam igrane prek tjedna..al bez obzira kaj sam bio samo tada znam da smo bili u manjim brojkama u Vinkovcima kroz cijele 90-e,Osijek je ipak uvijek bio brojniji,u 2000-ima smo znatno digli brojnost i u vk i os

split572
09-02-2016, 01:22
recimo kak je John brijao na man.utd u 90-ima,znam da je bio na Honved-Mufc 93-94,pa Torinu,Portu,te priče bi bile vrhunske..a sječam ga se iz tog vremena na gostovanju u Varaždinu 1997.kad se pojavio u crvenom dresu Mufca s onom Sharp reklamom..legenda

dalton
10-02-2016, 13:55
http://www.youtube.com/watch?v=Svab2uWCIhw
dobra ekipa tada u engleskoj sve pravi navijaci,,,

split572
11-02-2016, 18:03
bilo je dosta tekmi kad smo bili ili sami ili po jos jedan covjek ili dva s nama. prvih dva,tri Dubrovnika, Stobrec protiv Zadra i slicno.
do Dubrovnika se putovalo dan i pol stopom, svercanjem po redovnim linijama buseva(kupis kartu do najblizeg grada pa se zbuksas u zadnji red da sole ne obraca vise paznju na tebe) i sl...
dobra stara vremena, fenomenalna sjecanja......

jel se sječaš dal ste bili u Solinu 1992,igralo se protiv Zadra,to je bilo prije one tekme u Splitu kad si rekao da je Hrvoje završio u bolnici a vama Srebrić sredio povrtak za Zg

Rizični
11-02-2016, 21:44
Jarun imas pp

baranjac
11-02-2016, 22:50
što se tiče Vinkovaca u 90-ma, bio samo jednom i to u sezoni 96/97,to mi je bilo drugo gostovanje u životu,nakon Gradskog vrta..ja sam to tada doživljvao kao gostovanje koje spada u zajebanije,jer sam čuo,čitao o tome kaj su Vinkovci značili u bivšoj yugi i kakvu reputaciju su imali tamošnji navijači,da su dočekivali sve i svakog,uopće mi nije bilo svejedno..krenulo nas je 70-ak,bilo je tu dečki iz Trnja,Brezovice,Pešće...,rija je legitimirala,zapisivala..bila su dva vlaka za vk,išao sam onim drugim,nekako me ta trema malo popustila kako je vlak odmicao,no opet pošto nemaš iskustvo misliš ko zna kaj me čeka...ranojutarnjim vlakom je otišla jedna manja grupa,oni su mislim izašli u Vrpolju pa tamo imali neke čarke s pandurima,..sječam se da su ušli naši u N.Gradiški,sve skupa na tribini nas je bilo 200-ak,odlične ekipe Petrinjci,Riječani,(te sezone su često na ogradi te dvije zastave bile jedna do druge,po meni dvije udarne za gostovanja iz tog vremena uz Dubravu)slavonske ekipe Đakovo,Županja,Osijek...Ultrasa je bilo dosta i imali su dobru bakljadu iako je bilo sunčano,dobro su navijali,objesili lutku u našem dresu sječam se da smo dobili golom legende Joze Gašpara..poslije nas je murija izvela sa stadiona prije kraja tekme..98 i 99 nisam bio,obje su ak se ne varam igrane prek tjedna..al bez obzira kaj sam bio samo tada znam da smo bili u manjim brojkama u Vinkovcima kroz cijele 90-e,Osijek je ipak uvijek bio brojniji,u 2000-ima smo znatno digli brojnost i u vk i os

Daj molim te neki Osijek opisi, nešto sto ti ostalo u sjećanju...

split572
12-02-2016, 01:08
Daj molim te neki Osijek opisi, nešto sto ti ostalo u sjećanju...

moje prvo gostovanje je bilo u Osijeku,ljeto 96..s tog gostovanja mi je jedna scena ostala do danas a to je trenutak kada sam prolazio ispod vaše tribine nekih sat prije tekme,recimo,znači sve oko mene plavo-bijelo,vi navijate,pun k ljudi a ja 13 godišnji klinac sa ruksagom na leđima,unutra krpa od jednog dečka s kvarta,šal,a imam zakopčanu trenirku a ispod majicu s dinamovim grbom i mislim si a u k di sad kak do mojih,vidim sjever i naše transove postavljene na jarbolima...srečom da nisam nikom upao u oči tak da sam se probio iza na livadu i ušao na tribinu..al bilo je ono trta,a i moram reči da mi je u glavi bilo ono kaj se desilo sezonu prije kada ste dofurali lijes pred sjever,to nisam bio ali sam čitao i vidio fotke s te tekme,tak da sam imao itekakav respekt i osječaj da puno više mrzite nas nego recimo tovare...a i bio sam na istok stajanju na Maksimiru kada vas je 1995 došlo najviše ikada u hnl-u,bili ste na jug stajanju i dobro izgledali i navijali,imali bakljadu..tak da sam znao da če biti vruče..

neron
12-02-2016, 12:45
jel se sječaš dal ste bili u Solinu 1992,igralo se protiv Zadra,to je bilo prije one tekme u Splitu kad si rekao da je Hrvoje završio u bolnici a vama Srebrić sredio povrtak za Zg

nismo bili tamo, mislim da smo krenuli stopom pa uzbune, pizdarije usputne pa nismo stigli. koliko se sjecam, samo ta tekma i jos jedna protiv zadra koja se igrala brijem na nekom od otoka(ako me sjecanje dobro sluzi, igralo se u Smokvici) a nije se znalo gdje se tocno igra zbog rata, moguceg bombardiranja, sve do nekoliko sati prije tekme...mislim da samo na te dvije nismo dosli tih godina.

SAMO OSIJEK
12-02-2016, 13:28
moje prvo gostovanje je bilo u Osijeku,ljeto 96..s tog gostovanja mi je jedna scena ostala do danas a to je trenutak kada sam prolazio ispod vaše tribine nekih sat prije tekme,recimo,znači sve oko mene plavo-bijelo,vi navijate,pun k ljudi a ja 13 godišnji klinac sa ruksagom na leđima,unutra krpa od jednog dečka s kvarta,šal,a imam zakopčanu trenirku a ispod majicu s dinamovim grbom i mislim si a u k di sad kak do mojih,vidim sjever i naše transove postavljene na jarbolima...srečom da nisam nikom upao u oči tak da sam se probio iza na livadu i ušao na tribinu..al bilo je ono trta,a i moram reči da mi je u glavi bilo ono kaj se desilo sezonu prije kada ste dofurali lijes pred sjever,to nisam bio ali sam čitao i vidio fotke s te tekme,tak da sam imao itekakav respekt i osječaj da puno više mrzite nas nego recimo tovare...a i bio sam na istok stajanju na Maksimiru kada vas je 1995 došlo najviše ikada u hnl-u,bili ste na jug stajanju i dobro izgledali i navijali,imali bakljadu..tak da sam znao da če biti vruče..

Krasno gostovanje mi palimo baklje Dinamo daje gol...

baranjac
12-02-2016, 16:18

Sam? To mi je nedoživljen osjećaj :)
Stvarno, kako se Sjećaš takvih stvari, ja se moram dobro zamisliti jesam li uopće bio na tekmi koja je bila tih godina.. Sve mi u magli :D

split572
12-02-2016, 16:59
Sam? To mi je nedoživljen osjećaj :)
Stvarno, kako se Sjećaš takvih stvari, ja se moram dobro zamisliti jesam li uopće bio na tekmi koja je bila tih godina.. Sve mi u magli :D

da sam..zakaj?jednostavno, kako sam doslovce bio za niš i neču lagat normalno pod strahom zbog prvog puta a i nisam nikog poznavao,pritajio sam se,panduri su naše skupili i prek onog mosta/nadvožnjaka ih furali na stadion..u nekom bircu blizu kolodvora sam neke starije pitao kak do stadiona..e tu je bio zajeb jer sam došao točno u vaš mravinjak pod istok..recimo u vlaku jedinog koga sam znao od naših je bio Čupko a dobro se sječam da je on izašao iz vlaka u mislim Bizovcu sa još jednom grupom naših..poslije se jedna grupa naših pojavila na gornjoj tribini zapada,a jedna grupa je kasnila na tekmu al su došli na sjever uz pjesmu..vi ste na toj tekmi zapalili lijes na tribini,ja to nisam ni skužio sa sjevera da je lijes,nego sam poslije u nekim novinama to pročitao a ovi moji iz vlaka koje su pandurili vodili naletili su na vaš karusel..s putovanja mi je ko jučer slika sa stanice Našice,30-40 tamošnjih BBB-a je vlak dočekalo s gromoglasnim navijanjem,nezaboravno..

split572
12-02-2016, 17:42
kak je Neron spomenuo neki dan zapadnu tribinu...sječam se jedne tekme,1998,igrali smo LP sa Ajaxom,tekma rasprodana,meni u goste došao frend dinamovac iz Zadra,kog sam upoznao preko razmjene fotki i tih materjala,bili smo na jug stajanju..nažalost posle Ajaxa on je morao za Zadar a htio je ostati za vikend pa bi zajedno opet na tekmu protiv Cibalie...tekma s Cibaliiom je bila večernja a taj dan je bilo hladno,vjetrovito za popizdit,katastrofa za tekmu,gledatelja ako je bilo tisuču,BBB nigdje,ja se zavukao na zapadnu tribinu,pod krov..i tak nema navijanja,šaka ljudi,kada čujem ja iznad mene neko deranje,psovanje suca,ovo ono..okrenem se i snimim lika starijeg s kapuljačom na glavi,šal oko vrata..e sad nemrem se sjetiti jel bio solo ili s još možda nekim,stvarno se ne sječam....al uglavnom skakao je na svaki faul,offside,te sudac za dinamo sudi te ovo ne valja te ono,lopovi i bla,bla..mislim si ideš mi na k do jaja..naravno ovo malo kibicia svi ščučureni,promrzli,niko ne reagira..e onda sam i ja iz inata na svaku dinamovu šansu reagirao,vikao pa damo gol okrenem se prema njemu,ono slavim..uglavnom kako se kraj bližio i vidio je da od eventualnog boda ne bude niš splasnuo mu je naboj i odjednom se ustao i ode..a o kome se radilo?,naravno o gospodinu Tiletu!

...
12-02-2016, 19:59
Imam ti ja Lega priča iz Osijeka kolko hoćeš, ali mi je ipak najdraža kada smo izašli u Visnjevcu iz vlaka, ušli u tramvaj i do stadiona...masakr u tramvaju. Bože mi oprosti, bacio sam čovjeka iz tramvaja u vožnji, ali srećom udario je u bor uz prugu.

split572
13-02-2016, 02:16
nismo bili tamo, mislim da smo krenuli stopom pa uzbune, pizdarije usputne pa nismo stigli. koliko se sjecam, samo ta tekma i jos jedna protiv zadra koja se igrala brijem na nekom od otoka(ako me sjecanje dobro sluzi, igralo se u Smokvici) a nije se znalo gdje se tocno igra zbog rata, moguceg bombardiranja, sve do nekoliko sati prije tekme...mislim da samo na te dvije nismo dosli tih godina.

svaka čast,što reči.....evo baš sam listao neke revije iz tog vremena,našao sam podatak da se prvi Dubrovnik igrao u Metkoviću 1992 na stadionu koji se zove "Iza Vage"!....no zanima me iz tih ratnih godina,taj Dubrovnik,Split,Stobreč i sl. jel bio tko od dalmatinskih dinamovaca na tim tekmama?pričao mi je Vlaho da on zna Tončija iz St koji je bio aktivan tada..

...
13-02-2016, 12:53
da sam..zakaj?jednostavno, kako sam doslovce bio za niš i neču lagat normalno pod strahom zbog prvog puta a i nisam nikog poznavao,pritajio sam se,panduri su naše skupili i prek onog mosta/nadvožnjaka ih furali na stadion..u nekom bircu blizu kolodvora sam neke starije pitao kak do stadiona..e tu je bio zajeb jer sam došao točno u vaš mravinjak pod istok..recimo u vlaku jedinog koga sam znao od naših je bio Čupko a dobro se sječam da je on izašao iz vlaka u mislim Bizovcu sa još jednom grupom naših..poslije se jedna grupa naših pojavila na gornjoj tribini zapada,a jedna grupa je kasnila na tekmu al su došli na sjever uz pjesmu..vi ste na toj tekmi zapalili lijes na tribini,ja to nisam ni skužio sa sjevera da je lijes,nego sam poslije u nekim novinama to pročitao a ovi moji iz vlaka koje su pandurili vodili naletili su na vaš karusel..s putovanja mi je ko jučer slika sa stanice Našice,30-40 tamošnjih BBB-a je vlak dočekalo s gromoglasnim navijanjem,nezaboravno..
Na toj tekmi kada se palio lijes nije bio ni Čupko, ni Macko ni svi tadašnji "vođe"...jebene vođe iz KPP-a...
to je meni bilo prvo gostovanje i dobro s sjećam fighta na livadi gdje je sada čini mi se Billa, kada nas murija prati prema sttadionu, as druge strane dolazi karusel Osječana i tu nastaje dobar pičvajz.
Kompa s Jaruna dobiva ciglom pored jaja, ja sa transparentom u torbi u skroz prvom redu "držim crtu" hahahaha...

BIla je i ona utakmica u Osijeku kada smo se isprofilirali kao dobra ekipa i otišli na zapad gore, nas dvadesetak, pa se u poluvremenu cijeli kohortin istok preselio do nas, ali ništa nije bilo. Ako netko ima datum neka slobodno napiše.
postoji i fotka s te utakmice negdje tu na forumu koliko mi se čini.

split572
13-02-2016, 13:58
Na toj tekmi kada se palio lijes nije bio ni Čupko, ni Macko ni svi tadašnji "vođe"...jebene vođe iz KPP-a...
to je meni bilo prvo gostovanje i dobro s sjećam fighta na livadi gdje je sada čini mi se Billa, kada nas murija prati prema sttadionu, as druge strane dolazi karusel Osječana i tu nastaje dobar pičvajz.
Kompa s Jaruna dobiva ciglom pored jaja, ja sa transparentom u torbi u skroz prvom redu "držim crtu" hahahaha...

BIla je i ona utakmica u Osijeku kada smo se isprofilirali kao dobra ekipa i otišli na zapad gore, nas dvadesetak, pa se u poluvremenu cijeli kohortin istok preselio do nas, ali ništa nije bilo. Ako netko ima datum neka slobodno napiše.

Čupko je krenuo milion posto s kolodvora,tog se sječam ko jučer i izašao je iz vlaka,mislim u Bizovcu,a di je završio kasnije pojma nemam...njega sam znao jer sam od njega u tom kpp kupio onu kapu engleskog tipa.. par dana prije tog Osijeka,još sam ga pitao kao kolko če ljudi iči,itd...Macko nije bio sigurno,mislim da su za njega to ipak bila "nevažna" gostovanja,on je išao samo na "važna" tada..ha,ha

split572
13-02-2016, 15:52
iz vlaka se sječam dva dečka bili su skup,jedan malo puniji ajmo reć i poslije sam ga viđao po tekmama a kad ih je pandur zapisivao,znam da je jedan rekao da je sa Aerodroma Borongaj,mislim da je i trans furao..a sa same tribine se sječam onog s dužom kosom kaj je tih godina išao,mršaviji,mislim da mu je nadimak Žohar...inače pred samim Osijekom je bilo već dosta pijanih...

baranjac
13-02-2016, 18:05
Imam ti ja Lega priča iz Osijeka kolko hoćeš, ali mi je ipak najdraža kada smo izašli u Visnjevcu iz vlaka, ušli u tramvaj i do stadiona...masakr u tramvaju. Bože mi oprosti, bacio sam čovjeka iz tramvaja u vožnji, ali srećom udario je u bor uz prugu.

To nisam čuo... Moze detaljnije ako nije greda?

...
13-02-2016, 18:30
Jebes ga sada...dal je 99, 00 ili 01...ne pamtim datume i godine.
Uglavnom, išli smo vlakom i pala nam je ideja da izađemo stanicu prije van. Znam da je bila bas dobra ekipa, nas desetak. Izađemo iz vlaka, kroz nekakva polja i dvorišta i dođemo na tram stanicu u Visnjevcu. Idemo u te i u miru se vozimo. Na jednoj od stanica ulazi ekipa Osjecana, nema definicije dal su ultrasi, indijanci ili nešto treće. Uglavnom ne obaziremo se na njih dok nisu počeli o purgerima itd, znate repertoar. Oni nas nisu u tom tramvaju niti primijetili iako smo svi imali spitfajerice.
Porazbijali smo ih, porazbacali neke iz tramvaja u vožnji, poskidali obilježja, šalove itd..i s tim stvarima na sebi bez problema prolazimo policijske ophodnje koje su nas tražile po gradu.

neron
13-02-2016, 18:36
svaka čast,što reči.....evo baš sam listao neke revije iz tog vremena,našao sam podatak da se prvi Dubrovnik igrao u Metkoviću 1992 na stadionu koji se zove "Iza Vage"!....no zanima me iz tih ratnih godina,taj Dubrovnik,Split,Stobreč i sl. jel bio tko od dalmatinskih dinamovaca na tim tekmama?pričao mi je Vlaho da on zna Tončija iz St koji je bio aktivan tada..

mislim da nije prvi Dubrovnik igran u Metkovicu vec je tih godina Metkovic imao prvoligasa.
puno godina je proslo ali mislim da je Dubrovnik uvijek bio domacin.
na prvo gostovanje u Dubrovnik smo krenuli trojica nas(buraz, Vukic iz Gorice i ja), stopom ranom zorom dan ranije. hrpa promjenjenih auti,jios vise kamiona, pjeske, malo i lokalnim busevima, i malo po malo, kasno navecer smo dosli u Split.iz Splita smo navecer oko 10 krenuli busem za Dubrovnik, kupili kartu do Makarske te se zavalili u zadnji red i zbuksali da ne budemo u vidokrugu vozaca, da nas se ne sjeti podsjetiti gdje da izadjemo.
U dubrovnik stizemo oko 8 ujutro i nakon sat, dva nalazimo hotel gdje su igraci smjesteni. tu klopamo pa na tekmu koja je bila dosta rano, brijem oko 1 ili 2 sata popodne jer radi rata i opce opasnosti nije bilo teorije da se ista igra pod reflektorima.
osim nas je bilo na stadionu barem dvjestotinjak gardista, vecinom gromova i tigrova koji su dolje tada bili na ratistu. bilo je i pedesetak klinaca, dubrovackih bbb-a(doslovno djece od nekih 10,12 godina ) koji su zapalili i nekoliko baklji.
na tekmi srecemo jednog starijeg boysa iz Cazme koji je takodjer bio dolje na ratistu i koji nas zove na veceru u onaj hotel koji se kao stepenice spusta prema moru(tu je bilo smjesteno puno gardista i tu su imali organiziranu klopu.).
blizu stadiona smo naletili na vecu grupu torcidasa(barem pedesetak njih) koji su krenuli prema nama ali smo vjerovali ili ne, nakon podjeljenih par samara sve oneraspolozili za frku.
poslije klope nas gardisti ubacuju u autobus kojim su se vracali poslije smjene ljudstva, prema Zagrebu.

caporegime
13-02-2016, 18:44

96' su bila dva osijeka. jedan u proljeće i jedan pred kraj kolovoza.
lijs su nosili oba puta a drugi put smo išli na zapad.
jednom od ta dva puta je čupko sigurno bio jer smo bili u istom društvu tada a lako moguće da je i drugi put.
drugi put smo izašli u bizovcu a na odlasku je na poljeni gdje sad neki trgovački objekt, kohorta jurišala na nas ali samo do protujuriša.

bez kontakta osim kamenja po nekoj kući iz koje je izletio sam unezvjeren gazda (na balkon)
posliej na s je i murja startala ali smo se pravili da nemamo pojma (tražili su kamenje a mi smo ga davno odbacili)
šteta što su neki klinci navijanjem (kad smo lokalcem stigli iz bizovca) privukli murju jer da smo bili tiši....a bili smo jaki

neron
13-02-2016, 18:47

toncija sam upoznao bas u tom stobrecu. tu nas je doslo cetvorica: buraz, majcen iz siska, zeba i ja. buraz i majcen su putovali busom jer je buraz tih mjeseci sljakao u pravosudnoj policiji i u uniformi je imao besplatan prijevoz. cak mislim da je rekao vozacima da sprovodi zatvorenika dolje pa su obojica isli gratis :)
zeba i ja smo isli stopom dvije veceri prije, prvo do rijeke pa onda laganini magistralom i navecer dan ranije stigli u split. lutali po rivi i okolici, spavali malo na klupama, malo na nekim kartonima na nekom gradilistu.....
oko stadiona smo ocekivali neku potragu za nama , neki odbor za docek ali nista slicno nismo skuzili.
toncija smo skuzili jer je bio slucajno par metara od nas i ispod jakne sam skuzio da ima plavi dres. prisli mu i upoznali se.
nazad ponovo do splita, usli na neki bus, platili do neke oblizje stanice i sverc komerc do zg

neron
13-02-2016, 18:50

mislim da je tada lijes nosio onaj mafijas, mituov menadjer, cini mi se da je kasnije postao gazda Metalca. kako se ono zove frajer?
malo sam guglao, Boro Ivkovic
a sto se tice tih takozvanih vodja, nitko ih iz aktivnije ekipe nije jebao ni 5 posto. apsolutno nam njihova rijec ni misljenje nisu vrijedile pisljiva boba.

split572
13-02-2016, 20:55
Tončija iz Splita i Medvešeka iz Kaštela sam upoznao u Ljubljani na Steaui 1993.,došli su autom i tada smo razmjenili brojeve..inače Medvešek je radio onaj veliki transparent BBB Split,kasnije su mu neki torcidaši prijetili..Tonči je spavao kod mene i odlazio na rehabilitaciju u Božidarevičevu jer je doživio jednu nezgodu na poslu kada se vratio s ratišta..Otac mu je žestoki hajdukovac,djed dinamovac a vuku korijene iz doline Neretve..na toj utakmici u LJubljani sam upoznao i četvoricu starijih Grobničana dinamovaca,isto došli autom...TAtta..

smog
14-02-2016, 12:55
Jedan od mnogih Varaždina, kraj 90-tih ili 00/01...
kreće se vlakom podosta ljudi iz Zg-a, kaubojčekom, stajanje u Zaboku ispijanje koje gajbe, a ekipa dolazi do spreja uz neizbježno šaranje lokalne željezničke postaje. Mislim da su panduri gledali ruke ekipi da se vidi tko je šarao, a frend ima plave ruke od spreja, a na zidu išarano crnim. Jebeni upitnik pandurima iznad glave.. za vrijeme boravka u Zaboku prolaze dva vlak za Vž. Većina ekipe ide na prvi (negdje na forumima je netko nedavno spominjao Marof, kad je dosta ljudi bilo privedeno zbog zabave u selu, mislim da je pokojni Zlajo bio kolovođa zabave) dok nas par čekamo onaj kasniji vlak za Vž. Po dolsku u Vž, nas četvorica na jen,dva,tri istrčava sa kolodvora uz neizbježno vikanje pandura stani da te ne bi ja uhvatio... šetnjica po gradu gdje prvo susrećemo nekakvu škvadru, koja je dobila po glavi ( razlog je koliko se sjećam bio to kaj su navukli spitke ). Nešto sitno prije tekme dolazi i zadnji vlak iz Zagreb sa finom brojkom ljudi, oni idu sa jedne strane ulice, mi sa druge uz zajebanciju purgrske pičke... a u toj zajebanciji naletava nekakva ekipica varaždinaca i sa nama počinje di ste ekipa, purgerske pičke...oni dobili porciju, a mi smo šalove za kolekciju.... na povratku jedino kaj se sjećam je dolazak vlak pred MArof, a ekipa postrojena pred stanicom kao u vojsci.

baranjac
14-02-2016, 17:29
mislim da je tada lijes nosio onaj mafijas, mituov menadjer, cini mi se da je kasnije postao gazda Metalca. kako se ono zove frajer?
malo sam guglao, Boro Ivkovic
a sto se tice tih takozvanih vodja, nitko ih iz aktivnije ekipe nije jebao ni 5 posto. apsolutno nam njihova rijec ni misljenje nisu vrijedile pisljiva boba.

Je , Boro je furao drugi lijes, kad su se nasetavali s njim po stadionu. Prvi, Onaj na tribini zapaljen je u organizaciji nas "običnih" navijača bio...

autoritet? Relativan pojam, pogotovo među navijačima...

split572
14-02-2016, 19:07
usli na neki bus, platili do neke oblizje stanice i sverc komerc do zg

neron,neron kada spominješ,šverc i bus..smijem se jer me podsjetilo na povratak iz Suhopolja,kada vam je vozač rekao akO ne izađete da če vas ravno pred policiju otpeljat,tebe,buraza i Hansa..ja na zadnjem sicu sam umirao od smijeha i pokazivao kartu...TAtta

philly
15-02-2016, 08:59
mislim da nije prvi Dubrovnik igran u Metkovicu vec je tih godina Metkovic imao prvoligasa.
puno godina je proslo ali mislim da je Dubrovnik uvijek bio domacin.
na prvo gostovanje u Dubrovnik smo krenuli trojica nas(buraz, Vukic iz Gorice i ja), stopom ranom zorom dan ranije. hrpa promjenjenih auti,jios vise kamiona, pjeske, malo i lokalnim busevima, i malo po malo, kasno navecer smo dosli u Split.iz Splita smo navecer oko 10 krenuli busem za Dubrovnik, kupili kartu do Makarske te se zavalili u zadnji red i zbuksali da ne budemo u vidokrugu vozaca, da nas se ne sjeti podsjetiti gdje da izadjemo.
U dubrovnik stizemo oko 8 ujutro i nakon sat, dva nalazimo hotel gdje su igraci smjesteni. tu klopamo pa na tekmu koja je bila dosta rano, brijem oko 1 ili 2 sata popodne jer radi rata i opce opasnosti nije bilo teorije da se ista igra pod reflektorima.
osim nas je bilo na stadionu barem dvjestotinjak gardista, vecinom gromova i tigrova koji su dolje tada bili na ratistu. bilo je i pedesetak klinaca, dubrovackih bbb-a(doslovno djece od nekih 10,12 godina ) koji su zapalili i nekoliko baklji.
na tekmi srecemo jednog starijeg boysa iz Cazme koji je takodjer bio dolje na ratistu i koji nas zove na veceru u onaj hotel koji se kao stepenice spusta prema moru(tu je bilo smjesteno puno gardista i tu su imali organiziranu klopu.).
blizu stadiona smo naletili na vecu grupu torcidasa(barem pedesetak njih) koji su krenuli prema nama ali smo vjerovali ili ne, nakon podjeljenih par samara sve oneraspolozili za frku.
poslije klope nas gardisti ubacuju u autobus kojim su se vracali poslije smjene ljudstva, prema Zagrebu.

jesu gardisti bili s vama za vrime šamaranja? ako ne, kakva je njihova reakcija bila na to?

i tih 50ak torcidaša, pretpostavljan da su većinon maloljetnici bili?

pitan jer su u to vrime 1. i 4. gbr skupa ginuli na južnon ratištu, pa pretpostavljan da in nije bilo baš do međusobnih pizdarija na odmoru.

hajduk split, 20ak

neron
17-02-2016, 16:50
jesu gardisti bili s vama za vrime šamaranja? ako ne, kakva je njihova reakcija bila na to?

i tih 50ak torcidaša, pretpostavljan da su većinon maloljetnici bili?

pitan jer su u to vrime 1. i 4. gbr skupa ginuli na južnon ratištu, pa pretpostavljan da in nije bilo baš do međusobnih pizdarija na odmoru.

hajduk split, 20ak

nisu, bili smo samo nas cetvorica.
sto se tice tih napadaca u pokusaju, projek im je bio nekih dvadesetak godina, tko ce ga tocno znati.

neron
17-02-2016, 17:03
Je , Boro je furao drugi lijes, kad su se nasetavali s njim po stadionu. Prvi, Onaj na tribini zapaljen je u organizaciji nas "običnih" navijača bio...

autoritet? Relativan pojam, pogotovo među navijačima...

boru sam sreo u beogradskoj areni, na cetvrtfinalu kosarkaskog prvenstva (europskog ili svjetskog, sad se vise i ne sjecam), prije desetak godina.
frajer je uredno na sebi imao hrvatski nogometni dres s kockicama i koliko sam vidio, nitko nista nije pokusao.
inace, na tu tekmu nas se zaletilo dva auta. dan prije je izasao neki intervju nekog grobara koji je prozvao hrvatske navijace da dodju malo do beograda, da se lako kurciti po Crnoj gori gdje smo igrali skupinu.
na granici smo sreli jos auto funcuta ali ih nismo vidjeli u dvorani.
dolazimo pred dvoranu, uzimamo karte na crno i trazimo gdje je nas ulaz kad nalete arbutina i rajic, dva pandura koji su tamo bili po zadatku. frajeri nam uzmu karte i kazu ne mozete unutra gdje i kako hocete nego tamo gdje mi kazemo i pod nasom pratnjom. zakacio sam se s arbutinom i rekao mu da nas bas i ne interesira pratnja jer ce nas tako lakse skuziti. taman pricamo kad mu prilazi skupina od dvadesetak delija, onako fina ekipa, i upadaju s njim u spiku kako se znaju iz zapresica par mjeseci ranije. pricaju oni s njima a pogledavaju nas cetvoricu(odvojili smo se u dvije grupe) sumljicavo.
nakon nekog vremena upadamo unutra i nalazimo mjewsta na najgornjem ringu medju slovenskim navijacima kojih je soma, dva ostalo nakon svoje tekme.
taman sjednemo kad skuzimo istu ovu grupu kako ulazi par ulaza od nas i laganini idu u nasem pravcu, dolaze do nas, prolaze kraj nas i sjedaju 7,8 redova iznad.
na tekmi smo se par puta iztrzali, reagirali na nase koseve ali nas nisu skuzili,.....sve do kraja kad nas je pri izlasku van murija odvojila sa strane i zadrzala. ovi se bunili i koliko sam skuzio, skupljali se vani da nas docekaju. pandurija nas je drzala neka dva sata i na neki sporedni izlaz isfurala van.

BWA
10-03-2016, 23:21
http://www.youtube.com/watch?v=iLbeQAcQHjY

JointUnion
29-06-2016, 20:27
Evo jedna slika Torcida iz Rima...

http://i.imgur.com/ssIWON3s.jpg (http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=39240587865345006542.jpg&file_imgur=ssIWON3.jpg)

NorthStand
29-07-2016, 21:59
http://www.youtube.com/watch?v=yaq1BsLxe0E&feature=youtu.be

dzg-29/60

split572
30-07-2016, 15:54
na današnji dan 1997. smo pregazili Grobare sa 5-0..nezaboravna tekma,nabijena neviđenim emocijama,nešto neponovljivo...uvertira je bila sa prodajom karata koje su razgrabljene u par sati,a dio navijača je prenočio pod blagajnama "zapada" i dočekom igrača na aerodromu poslije beogradske tekme...danas kada se sjetim napetosti i iščekivanja tih dvoboja i same atmosfere na Maksimiru,naježim se...neviđeno

NorthStand
31-07-2016, 08:10
ja mislim da takvog ludila i emocija neće biti još jako dugo, ja sam bio teški mulac tada ali se sjećam euforije i naboja oko te tekme, teško da će se ponovit. povijesna tekma, prva nakon rata zato je teško očekivat nešto slično ponovo.

http://www.youtube.com/watch?v=Zj1h0w30rKg

a da ne govorim da i ovakvi komentatori su prošlost na žalost, pazi radio prijenos a tip u deliriju ko da smo finale lige prvaka osvojili, i još za bonus preziva se Bauer. :rofl

dzg-29/60

split572
19-08-2016, 19:52
osvrnut ću se malo na fenomen zvan "zagrebačka publika" koju inače prati glas i kao "izbirljivu i razmaženu"..vremena kada su deseci tisuća navijača,simpatizera,kibica dolazila na Maksimir davna su prošlost...nedavno sam pročitao u jednom intervju legende Dinama K.Rore da je na tekmi prijateljskoj protiv Malmoea 60-e i neke usred ljeta i godišnjih odmora došlo 40-ak tisuća...recimo 1985.,nismo imali "neku" ekipu,završili smo na 6. mjestu,al recimo usred tjedna na tekmi protiv Ofk Beograda,bilo je 40-ak tisuća....i onda dođu 90-e kada sam i ja uživo počeo gledati tekme i slika je bitno drukčija,naravno uzmimo u obzir rat,stanje u državi,promjenu imena,smjenu generacija,slaba liga..niz faktora koji su utjecali na to da je sve manje ljudi dolazilo...ja sam tada stalno živio u iluziji kako je glavni razlog to što je dinamo promjenio ime..i onda kada je i to sjelo na svoje..došlo je "prizemljenje" i spoznaja da zapravo tu nešto,ne štima..stalno sam slušao glupe i jadne izgovore zašto netko ne dolazi...te je kriv Canjuga,te Ćiro,te Franjo,te stolice,te ime,te nema krova,pa igrači jadni pa ovo pa ono i tako u nedogled...dva primjera neću nikada zaboraviti...igramo s tovarima 1996.stadion ko šipak 45 tisuča,par somova ostalo ispred..delirij pometemo ih 4-1..tjedan poslije igramo na maksimiru s HD,dođe 4,5 tisuća...gledam i ne vjerujem...poslije tekme s grobarima 1997.,doma s Mladosti 127...dođe možda 4-5 somova...sječam se kada je trener postao slavni argentinac Ossie Ardiles,recimo na treningu na Kacianu se skupilo soma i više ljudi,onda je došlo prvo kolo s Cibaliom,došlo 3-4 soma, Ardilesu ništa jasno poslije pita u čudu,gdje su navijači?..ovi iz uprave se vade,pa ono godišnji su,svi na moru...sezonu prije subota il nedjelja ujutro ljeto,1998 poćetak priprema a prva momčad igrala međusobnu trening tekmu na maksimiru,i to u 11 ujutro!došlo je 2 tisuće,sunce piči nenormalno,otvorili samo zapad,velim bilo je svakakvih situacija..uglavnom shvatio sam da nema na svijetu "gore" publike od zagrebačke...iako sam tu rođen,priznam...i danas je sve isto...i nije kriv Mamić,ma kakvi..ovaj grad je definitivno s....n i za Dinamo nema interesa već dugo,jako dugo...osim na Facebook stranici Gnk Dinama,navodno nam tu nema premca,rušimo sve rekorde..

split572
19-08-2016, 20:16
da i bio je "zgodan" primjer poslije gostovanja u Milanu,doma sa Šibenikom,par tisuća na stadionu,sječam se da su neki naši ostali gore,talijani ih deportirali par dana poslije,jedan od njih je imao i majicu "sorošev plačenik",sječam se da je išao u istoj majci na Šibenik,valjda je došao ravno iz Splita na tekmu,ha,ha... jer su ih talijani stavili na brod do tamo,imao sam negdje i tu sliku kada su se iskrcali....vjernost je zaj....a stvar...

V. zdrug
05-09-2016, 16:09
jel moze netko od starijih purgera opisati dogadaje prije i poslije prve utakmice u hnl-u izmedu hask-a i cibalije 1992 godine?

neron
06-09-2016, 20:49
jel moze netko od starijih purgera opisati dogadaje prije i poslije prve utakmice u hnl-u izmedu hask-a i cibalije 1992 godine?

Koliko se sjecam, prva je odigrana u Cakovcu i tu nije bilo nikakvih sukoba. I oni i mi smo bili na glavnoj tribini, svako na jednom kraju.
Mislim da je druga utakmica igrana u zagrebu i tu je bilo vise tucnjava.
Za vrijeme utakmice; jedan frend iz tadasnje ekipe najaktivnijih(Libero iz Vrbovca) i ja smo uzicali od fotoreportera one zute markere; dosli do sjevera gdje su bili vinkovcani i slikali se pola metra ispred onog njihovog udarnog transparenta. mogli smo ga bez beda i uzeti ali sam na tribini vidio dosta ekipe koja je skupa sa mnom bila u djackom domu pa smo odustali od toga.
poslije tekme je bilo par tucnjva, tj vise natjeravanja vinkovcana nego nekih velikih sukoba.
osobno sam skoro najebao ko zuti kad sam otisao do Karake tu istu vecer. Bilo je hrpa Ultrasa unutra i sigurno bi popio dobrih batina da nije uskocilo par frendova iz djackog doma, kako vinkovcana tako i par dinamovaca iz Hercegovine.

V. zdrug
06-09-2016, 21:25
Koliko se sjecam, prva je odigrana u Cakovcu i tu nije bilo nikakvih sukoba. I oni i mi smo bili na glavnoj tribini, svako na jednom kraju.
Mislim da je druga utakmica igrana u zagrebu i tu je bilo vise tucnjava.
Za vrijeme utakmice; jedan frend iz tadasnje ekipe najaktivnijih(Libero iz Vrbovca) i ja smo uzicali od fotoreportera one zute markere; dosli do sjevera gdje su bili vinkovcani i slikali se pola metra ispred onog njihovog udarnog transparenta. mogli smo ga bez beda i uzeti ali sam na tribini vidio dosta ekipe koja je skupa sa mnom bila u djackom domu pa smo odustali od toga.
poslije tekme je bilo par tucnjva, tj vise natjeravanja vinkovcana nego nekih velikih sukoba.
osobno sam skoro najebao ko zuti kad sam otisao do Karake tu istu vecer. Bilo je hrpa Ultrasa unutra i sigurno bi popio dobrih batina da nije uskocilo par frendova iz djackog doma, kako vinkovcana tako i par dinamovaca iz Hercegovine.

Nemam namjeru provocirati ili voditi internet bitke. Ja sam cuo malo drugacije, pa sam htio provjeriti kako je to izgledalo iz vaseg kuta.

neron
07-09-2016, 04:54
Nemam namjeru provocirati ili voditi internet bitke. Ja sam cuo malo drugacije, pa sam htio provjeriti kako je to izgledalo iz vaseg kuta.

slobodno napisi sto si cuo.
ovo su samo moja iskustva i moj kut gledanja.

philly
15-09-2016, 20:19
neko iz bbb da opiše događaje s utakmice vukovar-dinamo 99/00 ako ima štagod zanimljivog?
mislin da ste tada kamenovali jugoslavensku ambasadu ili tako nešto.

moonlight
17-09-2016, 15:21
Najzanimljivije je bilo u Vu, nama koji smo bili u busu sa Zlodijem i Dugim (vukovarskim braniteljem, iz Studenca), ali to nije forumska priča.
Inače napadnuta je, kamenovan konzulat Srbije jer je bila jedina besprijekorno obnovljena zgrada te 2000te (inače 2/3 bila je u staklu), neću ulaziti u postupke murije taj dan, al to je bila šibica koja je upalila nerede pred njom.
Bila je hrpa ljudi cca 7-8 tisuća, kiša, tmurno vrijeme, taman tjedan dana od povratka imena.

Ja što pamtim, da se šamaralo masovno debile koji su preskakali ogradu na VU novom groblju, kada su se polagali vijenci i odavala počast braniteljima.
Na stadionu, kraj...šora sa zaštitarima, totalna anarhija, kada se zna da su svi odreda bili Vukovarci, i bivši branitelji među zaštitarima.
Bez obzira što su zaustavljali upad pijane ekipe u teren nakon tekme, velika ljaga taj dan za grupu.

baj1992
19-09-2016, 00:39
Najzanimljivije je bilo u Vu, nama koji smo bili u busu sa Zlodijem i Dugim (vukovarskim braniteljem, iz Studenca), ali to nije forumska priča.
Inače napadnuta je, kamenovan konzulat Srbije jer je bila jedina besprijekorno obnovljena zgrada te 2000te (inače 2/3 bila je u staklu), neću ulaziti u postupke murije taj dan, al to je bila šibica koja je upalila nerede pred njom.
Bila je hrpa ljudi cca 7-8 tisuća, kiša, tmurno vrijeme, taman tjedan dana od povratka imena.

Ja što pamtim, da se šamaralo masovno debile koji su preskakali ogradu na VU novom groblju, kada su se polagali vijenci i odavala počast braniteljima.
Na stadionu, kraj...šora sa zaštitarima, totalna anarhija, kada se zna da su svi odreda bili Vukovarci, i bivši branitelji među zaštitarima.
Bez obzira što su zaustavljali upad pijane ekipe u teren nakon tekme, velika ljaga taj dan za grupu.

potpisujem sve, a vidim i da smo u istom busu bili :-)

st.anger
19-09-2016, 19:13
"Ljubljana: Olimpija-Partizan 89/1990.
Armada među Green Dragonsima"

http://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14344713_902980606501889_2634712228310973893_n.jpg ?oh=54e94c8f6b1b4b6300d53181f9aa17f4&oe=58853541

verona
14-01-2017, 09:39
osijek-hajduk 11.09.1993
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157672749064602
varteks-hajduk 09.10.1993
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157673797728456
istra-hajduk 30.10.1993
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157670589080424
dubrava-hajduk 19.12.1993
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157673765711626
segesta-hajduk 10.04.1994
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157670561209514
zagreb-hajduk 29.05.1994
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157673764714966
sibenik-hajduk 28.08.1994
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157673461879356
zagreb-hajduk 18.09,1994 (jel postoji neka druga slika?) :-)
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157673424305256
varteks-hajduk 06.11.1994
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157670144125494
osijek-hajduk 11.12.1994
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157673252496016
istra-hajduk 09.04.1995
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157672841528656
varteks-hajduk 19.04.1995
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157672934154525
varteks-hajduk 17.09.1995
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157670897256922
osijek-hajduk 15.10.1995
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157668898220634
inker-hajduk 29.10.1995
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157668898870644
istra-hajduk 10.12.1995
https://www.flickr.com/photos/kntorcida/albums/72157671055200372

1981
25-01-2017, 10:41
Anderleht-Hajduk 94/95, Torcida - Solin na putu za Brisel.

http://i63.tinypic.com/2h7p3l0.jpg

http://i65.tinypic.com/2z3tms4.jpg

http://i66.tinypic.com/2zf7c3m.jpg

http://i67.tinypic.com/2rm9hdy.jpg

http://i63.tinypic.com/nwh64w.jpg

http://i67.tinypic.com/30tmfxv.jpg

http://i63.tinypic.com/jskjea.jpg

Torcida u Briselu.

http://i64.tinypic.com/34isqwx.jpg

flasa
02-02-2017, 19:05
Jebote koja ekipa svaka cast ! Vidim i Kele iz Solina prisutan hehehe

split572
20-06-2017, 02:14
na dan finala kupa protiv riječana,mjesto radnje zg kolodvor,dres engleske i poznata faca,jedan od legendarne ekipe Petrinjaca,Chelsea iz Siska...uvijek će mi biti najdraže razdoblje BBB-a ono u 90-ima jer sam tada napravio prve korake a tada gdje god je Dinamo igrao jedan natpis je bio konstanta...jednostavno bili su navijači u pravom smislu te rijeći...naime oni nikada nisu "birali" tekme,išli su svuda i uvijek...da li se radilo o nebitnoj kup tekmi u Rovinju,o Stobreču,Pireju,Požegi,Splitu...oni su uvijek bili tu i kada nikoga nije bilo...kada bi me neko u 3 u noći probudio i pitao za BBB-e,prva asocijacija bili bi Petrinjci...vjernost i muda do poda...90-ih kad nije bilo sranja tipa ultras-tifo i sl.Petrinjci su bili prisutni na euro stadionima i pratili zbivanja vani...zapravo ispisali su povijest BBB-a do danas...da možda u 3 slike dočaram koliko dugo traju, prvi Split u hnl-u 1992...20-ak Boysa,naravno Petrinjci i gore spomenuti Chelsea koji je loše prošao taj put kao klinac,neki dan gledam snimak kako Jeličić nakon gola trči do juga Poljuda na finalu kupa 1995.,naravno u prvom planu ekipa Petrinja,zadnji Split sad kada je Soudani zabio...i tko je opet bio dolje...hm...u rasponu od 25 godina...ništa nije moglo proći bez njih...navijački respekt za sva vremena...

flasa
20-06-2017, 16:22
Na superkupu 1994, u Splitu nas manje od 30, a jedini transparent PETRINJCI zavezan za one stange po sredini juga.

neron
20-07-2017, 17:43
na dan finala kupa protiv riječana,mjesto radnje zg kolodvor,dres engleske i poznata faca,jedan od legendarne ekipe Petrinjaca,Chelsea iz Siska...uvijek će mi biti najdraže razdoblje BBB-a ono u 90-ima jer sam tada napravio prve korake a tada gdje god je Dinamo igrao jedan natpis je bio konstanta...jednostavno bili su navijači u pravom smislu te rijeći...naime oni nikada nisu "birali" tekme,išli su svuda i uvijek...da li se radilo o nebitnoj kup tekmi u Rovinju,o Stobreču,Pireju,Požegi,Splitu...oni su uvijek bili tu i kada nikoga nije bilo...kada bi me neko u 3 u noći probudio i pitao za BBB-e,prva asocijacija bili bi Petrinjci...vjernost i muda do poda...90-ih kad nije bilo sranja tipa ultras-tifo i sl.Petrinjci su bili prisutni na euro stadionima i pratili zbivanja vani...zapravo ispisali su povijest BBB-a do danas...da možda u 3 slike dočaram koliko dugo traju, prvi Split u hnl-u 1992...20-ak Boysa,naravno Petrinjci i gore spomenuti Chelsea koji je loše prošao taj put kao klinac,neki dan gledam snimak kako Jeličić nakon gola trči do juga Poljuda na finalu kupa 1995.,naravno u prvom planu ekipa Petrinja,zadnji Split sad kada je Soudani zabio...i tko je opet bio dolje...hm...u rasponu od 25 godina...ništa nije moglo proći bez njih...navijački respekt za sva vremena...

jebiga, nedamo se jos :mmig

p.s. kak se mjenjaju brojke dolje? neko ce pomisliti da sam balavac:facepalm

busbus
18-01-2018, 19:40
Pozdrav dečki, jako mi je zanimljiv Vaš forum s mnogo starih fotki sad već iz davnih 90-ih.. Javljam se ovdje ako bi mi mogli pomoći, tražiš stare fotke autobusa pa ako ima netko među svojim fotografijama i autobuse kojima ste išli na putovanja, bio bih jako zahvalan da ili ovdje posta ili na pp :)

split572
26-01-2018, 01:58
Nakon onih nereda 2010. sa Hajdukom na istoku i sjeveru maksimira,naravno raspisali su se razni novinari koji zapravo svih ovih godina jedva čekaju neko "sranje" ne bi li imali materijala,tako je objavljen tekst pod naslovom "Duga povijest ludila bezobzirnih BBB-a",gdje se od Bergama do spomenutog Hajduka nabrajaju veči incidenti u kojima su sudjelovali Boysi...između ostalog stoji i ovo..:"Desetlječima već traje beskrupuloznost zagrebačkih huligana,koji su nerede isprovocirali gdje god bi se pojavili.Francuzi,Talijani,Austrijanci,Česi,Sloven ci..svi oni su upoznali BBB,naravno ne po dobrom...",recimo nije spomenuto finale s Elgoriagom i neredi nakon tekme,stvarno je bilo spektakularno u dvorani prije, za a bogami i po svršetku utakmice!inače nisam hodao po Badelu tih godina ali na tom finalu sam bio..neki dan sam se sjetio i nečeg što možda i nije toliko poznato široj javnosti a radi se koliko me sječanje služi o kraju 1998. čini mi se,naime iz Zagreba je kretao bus sa navijačima tada još Jugoslavije koji su išli u Beograd na tekmu protiv mislim Irske i bili su napadnuti..ili 99 godina.. prije bi rekao 98..tih godina napadnuti su i finski vojnici iz sastava SFOR-a koji su došli navijati za MUFC na tekmu LP-a...tada me to kao klinca fasciniralo i uglavnom sam samo zbrajao frke BBB-a...to je bilo pod normalno,ono znaš da će se dogoditi,pogotovo kada su euro tekme u pitanju..recimo ono gostovanje u Milanu,to je bio zicer da će biti nešto.,nit se tko puno uzbuđivao..ono koef. 1.01..zicer stoljeća..ne možeš fulati..čudo kakva lakoća..

split572
26-01-2018, 09:58
Sječam se kraja sezone 1994/95...nakon Auxerrea sve je utihnulo pa je bio derbi s Hajdukom i napuštanje juga,na domačim tekmama nije bilo navijanja ni ekipe,bila je pustoš,dok pred kraj nisu po tko zna koji put zakapane sjekire s upravom pa je tako najavljen povratak na maksimir sve u službi pokušaja osvajanja prvenstva i kupa,i tako se promovirala lokacija istok stajanje za polufinale kupa protiv Osijeka,..no ubrzo su se počele širiti glasine kako dinamo zapravo nema ambiciju osvajanja prvenstva jer se služi kazna za Auxerre i kako je sve namješteno...napalo se tada i igrače blizu spomenika,više se ne sječam jel samo verbalno ili je bilo i kontakta..tak da je sve bilo dosta napeto..i onda je došao grande finale te sezone..uzvrat finala kupa Istok stajanje dobro popunjeno,navijanje isto tako..na sredini ograde natpis Prodano Prvenstvo i hit pjesma "Nema veze što vas tuku prodali ste sve Hajduku.." grmilo je s istoka,po svršetku pad ograde i peglaona sa specijalcima sve pred očima svečane lože i kompletnog državnog vrha uglavnom hajdukovaca Šušak,Škegro,Radić,Vidošević,Šeks........napomena, dok je bila pustoš na maksimiru Petrinjci su naravno pičili po svim gostovanjima jer za njih je to bilo pod normalno,nisu se oni zamarali s bojkotima ovim,onim..naime iz te sezone nisam baš puno fotki vidio s gostovanja,one koje jesam,Petrinja uvijek