PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Referendumom o braku Hrvati opet postaju predziđe kršćanstva

Inkvizitor
12-11-2013, 13:32
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3447-Referendumom-o-braku-Hrvati-opet-postaju-predzi%C4%91e-kr%C2%9A%C4%87anstva

ogledalce
12-11-2013, 14:24
Biskup je poručio vjernicima,a sad zna se koji smo to

Poštovani,

Na svim nedjeljnim misama s narodom svih ovih nedjelja koje su pred nama obavijestite vjernike da će se 1. prosinca ove godine održati važan referendum o braku, te ih potaknite da U ŠTO VEĆEM BROJU IZAĐU NA BIRALIŠTA i na referendumsko pitanje: „Jeste li zato da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?“ zaokruže odgovor ZA.

Brak kao zajednica žene i muškarca najbolje je mjesto za primanje i podizanje djece, osnova obitelji koja je temeljna jedinica svakog društva. To je u skladu s Božjom voljom, i ne samo da nije u suprotnosti s našom vjerom, nego to upravo naša kršćanska vjera jasno zahtjeva!

Radi se o referendumu koji je od izuzetne važnosti za Hrvatsku, što pokazuje i neviđena hajka u medijima, u koju su se na žalost uključili i mnogi od političara koji imaju poziciju moći koju koriste za kampanju protiv referenduma. Ne podlegnite pritisku onih koji ne vole život ni čovjeka ni Boga te iskrivljuju činjenice i smisao ovog referenduma.

Premda je velik broj – gotovo 750 tisuća –stavilo potpis tražeći da se referendum održi, time još nije stvar riješena. Tek izlaskom na referendum i izričitim opredjeljenjem Za, izvojevat ćemo zaštitu za brak i obitelj u našoj Domovini.

Pokažimo svoju odgovornost, iziđimo na referendum i glasajmo Za jer time ćemo zaštititi najslabije u našem društvu, a to su djeca koja trebaju zdravu obitelj za svoje odrastanje, a ona se temelji na braku koji je po Božjoj volji naravna zajednica muškarca i žene.

S poštovanjem vas pozdravljam i zazivam na vas i osobito na sve naše obitelji Božji blagoslov!

Mons. Vlado Košić, biskup sisački

ogledalce
12-11-2013, 22:02
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/1452498_183733888485117_873555024_n.jpg

Bobani
13-11-2013, 17:05
BOŽJA VOLJA (Dva rođendana)

Dalje.com, ponedjeljak
,
13.06.2011.

Umjesto torte, častim vas sa (Član Delivuk (Milan Gabric)) pričom:

Dvi rupe, jedna pokraj druge...

Moj pokojni dida i ja smo skoro uvik zajedno bili ili u vinogradu, ili goveda čuvali ili na livadi kosili i kukuruz okopavali.

Moj dida, s današnjeg gledanja je bija jedan brbljavac, govordžija.

Volija je uvik govoriti šta je prije bilo.

Tako mi je priča da je davno, u njegovo vrime i iz našeg sela bija jedan kojeg je svak zvao "otik" ili ženskonja.

Pita ja dida: Zašto su ga tako zvali.

Did kaže: E, moj sinko. On ti je bija pravi ženskonja kada oda. Nije se
nikako ponaša ko čovik iliti ko muškarac. On je uvik volija biti uz
muškarce radije nego uz divojke.

Jednog puta njegov ćaća i ja, pošto smo bili dobri prijatelji, vršnjaci,
odresli zajedno, u duše jedna drugoga znamo, razgovarali smo o njegovu
sinu "otiku" da nešto nije sa njim u redu.

Njegov ćaća meni kaže: Čujes, stara i ja o tome često govorimo i mislimo ko i ti. Zato smo ga pitali.

On sta plakat i nami govorit: Nisan ja tome kriv što me je Bog stvorija
ovako da više volim mladice nego cure. Ja kat u pojeti na slami spavan
samo o tome mislin i plačen: zašto san ja ovakav a nisan onako ko drugi
mladići, moji vršnjaci?

Sidin na slami, smotan škiju i zapalin cigaretu, pušin i mislin: Kako to
da jedni vole jednu rupu runjavicu a ja drugu koja je samo pola
centimetra udaljena od te runjavice. Rupa je rupa i to ništa ne minja na
stvari.

Bog stvorija i jednu i drugu na istom tilu i to jednu uz drugu i jednu
pokraj druge. Razlika je samo u tome sto ja volin onu koja je niže i
manje runjava, a drugi onu koja je centimetar uvišlje runjom okružena.

Kat san to sam sebi protumačija, bija sam zadovoljan i sam sebi reka:
Glavno je da san ja dobar čovik, dobar Rvat, nikoga ne mrzin, svakoga
volin i u potrebi san spreman svakoga pomoći; ne kraden, ne ubijan, tuđe
žene ne ganjan, nikome ne smetan, Bogu se molin, u crkvi iđen kat mogu,
a što ja volin onu donju rupu pokraj gornje, je opet Božije a ne moje.