PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Jezivi detalji krvoprolića kod Karlovca: Veličao je SAO Krajinu, a onda presudio dvojici Hrvata

Inkvizitor
03-11-2013, 19:57
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3426-Jezivi-detalji-krvoproli%C4%87a-kod-Karlovca-Veli%C4%8Dao-je-SAO-Krajinu-a-onda-presudio-dvojici-Hrvata

Stiliana
03-11-2013, 20:48
Dogodila se tragedija koja nema veze s politikom, bar ako je suditi po ovome što se dosad zna... to što je ubojica brijao na Krajinu i četnjake je neki sasvim drugi par rukava iako insinuira da se radi vjerojatno o primitivnoj i priglupoj individui sklonoj nasilju.

NorthStand
03-11-2013, 20:50
ti si to malo preopćenito opisala, meni je stara iz tih krajeva i vjeruj mi nije to nikakva priglupa i primitivna individua, takvi su ti svi srbi s banovine. nije banovina slučajno imala, najviše poklanih civila u ratu. sva sela su gorila, i skoro svakom tko nije pobjegao je odrubljena glava. prema tome, nemojte mi molim vas i ovdje uljudnost prodavat, jer s srbima nema uljudnosti ili ćeš ih učepit kako spada, ili ćeš ti nosit glavu u torbi!

Inkvizitor
03-11-2013, 20:53
ti si to malo preopćenito opisala, meni je stara iz tih krajeva i vjeruj mi nije to nikakva priglupa i primitivna individua, takvi su ti svi srbi s banovine. nije banovina slučajno imala, najviše poklanih civila u ratu. sva sela su gorila, i skoro svakom tko nije pobjegao je odrubljena glava. prema tome, nemojte mi molim vas i ovdje uljudnost prodavat, jer s srbima nema uljudnosti ili ćeš ih učepit kako spada, ili ćeš ti nosit glavu u torbi!

Itekako ima veze s politikom jer ako je rekao ono što neki svjedoči..da je poručio j.. vam m... ustašku, večeras će padati glave i ako u svom FB profilu što je nesumnjivo ima grb tzv RSK onmda ima itekako veze s politikom.

A najviše ima veze s politikom što je u Hrvatskoj stvoreno političko tlo za takvo što

Stiliana
03-11-2013, 20:57

vjerujem da u tome što ti pišeš ima istine, ali znamo premalo o cijeloj priči... sori, ali meni ovo izgleda kao sukob oko cure koji je eskalirao u ekstrem, mislim da je razlika u nacionalnosti samo doprijnijela gnjevu, to svakako, ali ne možemo tvrdit da je glavni i jedini motiv.

Itekako ima veze s politikom jer ako je rekao ono što neki svjedoči..da je poručio j.. vam m... ustašku, večeras će padati glave i ako u svom FB profilu što je nesumnjivo ima grb tzv RSK onmda ima itekako veze s politikom.

A najviše ima veze s politikom što je u Hrvatskoj stvoreno političko tlo za takvo što

Pretjeruješ. Ispada da Srbi ubijaju Hrvate svaki dan. Ne kažem da nema nešto u tome što vi pišete, svi znamo kakvih ima Srba po Hrvatskoj, ali ne bi ovaj njih ubio motiviran jedino nac. mržnjom. Tj. bar se iz ovog napisanog ne može razabrati takvo što.

Inkvizitor
03-11-2013, 20:59
Znači ako ih ne ubijaju svaki dan onda se ne pika.

Nitko nije rekao da je samo nacionalna mržnja, sukob ima više lica jedno od njih je stvoreno političko ozračje u Hrvatskoj zadnjih 13 godina.

Stiliana
03-11-2013, 21:04
Znači ako ih ne ubijaju svaki dan onda se ne pika.

Nitko nije rekao da je samo nacionalna mržnja, sukob ima više lica jedno od njih je stvoreno političko ozračje u Hrvatskoj zadnjih 13 godina.

Tako je, onda se ne pika. Ja se ponekad pitam što je vama ljudima... kao da bi htjeli da je zbilja legalno da Srbi ubijaju koga hoće.

Ma kakvo političko ozračje... kreteni se zajunili oko neke ženske i to je to. Jedino što je tu gadljivo, osim samog događaja koji je tragičan, jest ova reakcija medija koji prešućuju da je ubojica lajkao nekakve 'srao krajine' po fejsbuku, jer da je slučaj obrnut svi bi pisali kako opet napadaju neoustaše. Tu se slažem s vama. Sve drugo je histeriziranje.

Inkvizitor
03-11-2013, 21:13
Nije kao da bi htjeli nego tako je.

Reakcije medija to samo potvrđuju

caporegime
03-11-2013, 21:17
kad su mladi hrvati iz janjeva istukli mlade manastirske četnike zbog prometa onda su to mediji razvlačili danima kao napad na srbe.
najgore je kad mediji sami napišu da je ovaj psovao majku ustašku i prijetio ubojstvom a nitk ood njih ne spominje to kao međunacionalni incident.

kao da jugofašistička medijska hobotnica želi reć; evo ubijaju iz nacionalnih motiva al uzalud vam........nije hrvat ubio srbina pa da se to stavlja na dnevni red.

Kolerik
03-11-2013, 21:32
kad su mladi hrvati iz janjeva istukli mlade manastirske četnike zbog prometa onda su to mediji razvlačili danima kao napad na srbe.
najgore je kad mediji sami napišu da je ovaj psovao majku ustašku i prijetio ubojstvom a nitk ood njih ne spominje to kao međunacionalni incident.

kao da jugofašistička medijska hobotnica želi reć; evo ubijaju iz nacionalnih motiva al uzalud vam........nije hrvat ubio srbina pa da se to stavlja na dnevni red.

Ubijanje Hrvata je "antifašizam" rekli bi vam zoka i kompanija a njih su to naučili boljkovac, manolić, perković i drugi "antifašisti"

NorthStand
03-11-2013, 21:47
stiliana ja se tu s tobom ne slažem, kakve veze ima cura pa cura je gurnuta u prvi plan od ovih partizančina naših, ko da je ona jedini motiv bila najvažniji motiv ubojstva je što su ovi ustaše, i on je to lijepo naznačio a ako ti to ne kužiš onda jbg, šta ću ti ja crtat i dokazivat nešto. pa ja u taj kraj doalzim svake godine, stara mi je tamo pa znam o čemu pričam. nije to srpsko kurčenje od jučer, ta srpčad je žedna hrvatske krvi još više nego 1991 baš zato jer nema više krajine! a duhovi prošlosti, točno kako i ti reče rade u njihovim ludim glavama. srbi su najluđi, kada popuše, još to niste skužili?

Stiliana
03-11-2013, 21:55
stiliana ja se tu s tobom ne slažem, kakve veze ima cura pa cura je gurnuta u prvi plan od ovih partizančina naših, ko da je ona jedini motiv bila najvažniji motiv ubojstva je što su ovi ustaše, i on je to lijepo naznačio a ako ti to ne kužiš onda jbg, šta ću ti ja crtat i dokazivat nešto. pa ja u taj kraj doalzim svake godine, stara mi je tamo pa znam o čemu pričam. nije to srpsko kurčenje od jučer, ta srpčad je žedna hrvatske krvi još više nego 1991 baš zato jer nema više krajine! a duhovi prošlosti, točno kako i ti reče rade u njihovim ludim glavama. srbi su najluđi, kada popuše, još to niste skužili?

ne slažem se ni ja s tobom. iskrivljuješ priču i to je očito svakome tko je pročitao članak, ali svako ima svoje veselje valjda...

NorthStand
03-11-2013, 22:08
ne slažem se ni ja s tobom. iskrivljuješ priču i to je očito svakome tko je pročitao članak, ali svako ima svoje veselje valjda...

a daj ti meni reci, u čemu ja to iskrivljujem priču, ti stvarno misliš da je ovo zbog cure, ako odgovoriš potvrdno ja završavam s tobom priču. i ja sam se tuko zbog cure, ali mi nije palo na pamet potezat nož a znam da ni debeloj većini drugih to nije slučaj, ako ti ne možeš povezat nacionalnu mržnju ovog kretena s povodom za klanje, onda je to samo tvoj problem. jer zbog ljubavnih jadi, se ne poteže pištolj i nož inače ovo je već drugi srbin koji je nekoga zaklo u mjesec dana.

u slavoniji prije nešto više od mjesec dana, jedan drugi jovo je izrešetao curu i dečka zbog kako naši divni novinari kažu "ljubomore" nešto se često rešeta hrvate u posljednej vrijeme zbog "ljubomore" jedno pitanjce za tebe, zašto toga nije bilo prije u ovolikom obujmu, ako po tebi to nema veze s nacionalnom mržnjom? ajde ajde, samo se ti nastavi pravit naivna,

Stiliana
03-11-2013, 22:13
a daj ti meni reci, u čemu ja to iskrivljujem priču, ti stvarno misliš da je ovo zbog cure, ako odgovoriš potvrdno ja završavam s tobom priču. i ja sam se tuko zbog cure, ali mi nije palo na pamet potezat nož a znam da ni debeloj većini drugih to nije slučaj, ako ti ne možeš povezat nacionalnu mržnju ovog kretena s povodom za klanje, onda je to samo tvoj problem. jer zbog ljubavnih jadi, se ne poteže pištolj i nož inače ovo je već drugi srbin koji je nekoga zaklo u mjesec dana.

u slavoniji prije nešto više od mjesec dana, jedan drugi jovo je izrešetao curu i dečka zbog kako naši divni novinari kažu "ljubomore" nešto se često rešeta hrvate u posljednej vrijeme zbog "ljubomore" jedno pitanjce za tebe, zašto toga nije bilo prije u ovolikom obujmu, ako po tebi to nema veze s nacionalnom mržnjom? ajde ajde, samo se ti nastavi pravit naivna,

Iskrivljuješ od početka do kraja. Niti poznaješ ubojicu ni ubijene, a znaš da nema veze s ljubomorom. Ajde ti meni reci, kad je taj već toliki hrvatomrzac koji je krenuo u pokolj na Hrvate, zašto ih nije ubio negdje poskrivećki i pokopao na mjestu gdje ih neće nać i nastavio s takvom praksom dok ne pobije maksimalan broj Hrvata koje može? Nego je počinio zločin iz strasti? Eto, to je tvoja logika razmišljanja, na razini malog djeteta tj. vidiš i konstruiraš samo ono što želiš.

S kime ti završavaš priču mene ti je malo briga :cerek Da ne bih slučajno plakala jer si se ti po stoti put nadurio ko malo dijete.

NorthStand
03-11-2013, 22:24
a šta bi ja njih znao majke ti milene, šta da s svakim budem kućni prijatelj pa da onda zaključujem šta je bilo i kako je bilo?

ja vidim ono što svaka razumna osoba vidi, da je ovaj čedomir s guštom zaklao DVA HRVATA! i to je sve što je meni potrebno, da ja znam o čemu je tu riječ. a pošto znam, kako su Srbi laki na obaraču i potezanju noža kada su Hrvati u pitanju, ne trebam biti psihijatar ni policajaca da bi zaključio, da je njegov poriv bio više nacionalno nego ljubavno motiviran.

da, evo ti si me totalno pokopala argumentima, pa sam se ja jadan nadurio ko djete. na kraju krajeva, svi vidimo što želimo vidjet, zar ne? evo pitaj Butkovića, ili Tomića, šta vidi u ovome i budi sigurna da će imat isti stav ko i ti, "ljubavne jadi" troje nesretnih golupčića su krive za ovu tragediju! pun mi je kurac ovog idiotiziranja u hr, i baš zato nikad nećemo biti normalna država, jer stvari nikad nećemo nazvat pravim imenom, uvijek glumimo neko poštenje i kratko rečeno glupiramo se, a kolju nas evo ima 100 godina i mi još sumnjamo u motive ovog zločina, to su ti hrvati i hrvatice, oni uvijek traže nešto dobro u drugima a ne zlo. nema šta, pravo kršćanski.

sagitarius
04-11-2013, 15:05
Pravna praksa je pokazala da kod više počinjenih krvnih delikata u slijedu, kakav je počinjen u ovoj prići, kumuliraju se prethodna osjećanja, socialno stanje, okolica i različiti politički i socioekonomski uticaji iz okolice koji formiraju prag kritične mase emocija, a koje se dalje dovršavaju preko povoda, kao i preko specifike intelektualnog i nervnog sustava koji će zločinom eskalirati u krvnom deliktu.

Dakle, u ovoj užasnoj prići ima svega toga i sve je vrlo bitno da se objektivno sagleda, kako bismo kao "porota javnosti" bili u stanju da objektiviziramo cijeli događaj o kojem želimo da se izjasnimo, naravno uz sva ograničenja koja imamo, a u svezi informacija koje smo dobili jedino preko medija...

Ubica nije volio Hrvate i imao je specifično negativan stav prema njima.

Kada su u njegovoj percepciji "hrvati" zaslužili "kaznu" otimajući mu curu, koja je usput, koliko se da iščitati, volila i da flertuje preko "lucidnih signalizacija facebooka" kao: jednog voli, bez drugog nemože a sa trećim hoda..., lajkajući i igrajući se s vatrom, dogodilo se da je kod momka pukao i zadnji socijalni osigurač i onda je krenula krvava odmazda koja će u njegovoj psihi biti opravdana "višim nacionalnim ciljevima" kao kod svakog zločina koji je počinjen uz prethodni opći negativan stav kojeg se zauzima prema nekoj grupaciji...

Sud će reći svoje, jer ima dakako tu i mnoštvo olakotih momenata ali zasigurno ovaj teški i surovi zločin će još ispunjavati tiskovne stupce, mameći komentare koji su po pravilu jednostrani i ne sagledavaju cijeli događaj jezikom činjenice.

Činjenica je da su izgubljena dva mlada života i da je vrijeme da sud sagleda sve okolnosti i na osnovu činjenica da svoj izrijek o ovim mlađim punoljetnicima, a što je još jedna od olakotnosti u ovom užasnom zločinu, za kojeg će valjati dugotrajno odrobijati...

ogledalce
04-11-2013, 15:30
samo neka ostane u Hrvatskom zatvoru, to mu želim, neka njega među braćom Hrvatima,,:mad:

gerilac
04-11-2013, 16:39
Nema gorih od nas Hrvata .Nema .Jednostavno je tako.

Samo što se ne ispričamo i za ovo.Već me čudi da nismo.Ma je li si to utvaramo da nas 95 % ne mrze.Onda gurajmo glavu u pijesak sve iz neke političke korektnosti.A kakove.

Nije politički.Ok nije ali sam jedno siguran da na svoje Srbe ne bi potegnuo nož.
I ne repliciram nikome jednostavno mi došlo onako .Nikome od vas ne repliciram.Ali ne mogu razumjeti.Srbin ispali da ih Hrvati mrze o ja bih se trebao pravdati.
Ma kome.Srbin ispali da smo ustaše a svi se upinju pokazati da nismo.Eto kao da nam to vrijedi.

I nije politika .Kako nije imaju slike da mu je otac sa 7-8 godina natakario šubaru na glavu.

Ko zna je li mu i pištolj ili kamu gurao u ruke.Jeste sigurno.

gerilac
04-11-2013, 17:06
Pravna praksa je pokazala da kod više počinjenih krvnih delikata u slijedu, kakav je počinjen u ovoj prići, kumuliraju se prethodna osjećanja, socialno stanje, okolica i različiti politički i socioekonomski uticaji iz okolice koji formiraju prag kritične mase emocija, a koje se dalje dovršavaju preko povoda, kao i preko specifike intelektualnog i nervnog sustava koji će zločinom eskalirati u krvnom deliktu.

Dakle, u ovoj užasnoj prići ima svega toga i sve je vrlo bitno da se objektivno sagleda, kako bismo kao "porota javnosti" bili u stanju da objektiviziramo cijeli događaj o kojem želimo da se izjasnimo, naravno uz sva ograničenja koja imamo, a u svezi informacija koje smo dobili jedino preko medija...

Kada su u njegovoj percepciji "hrvati" zaslužili "kaznu" otimajući mu curu, koja je usput, koliko se da iščitati, volila i da flertuje preko "lucidnih signalizacija facebooka" kao: jednog voli, bez drugog nemože a sa trećim hoda..., lajkajući i igrajući se s vatrom, dogodilo se da je kod momka pukao i zadnji socijalni osigurač i onda je krenula krvava odmazda koja će u njegovoj psihi biti opravdana "višim nacionalnim ciljevima" kao kod svakog zločina koji je počinjen uz prethodni opći negativan stav kojeg se zauzima prema nekoj grupaciji...

Sud će reći svoje, jer ima dakako tu i mnoštvo olakotih momenata ali zasigurno ovaj teški i surovi zločin će još ispunjavati tiskovne stupce, mameći komentare koji su po pravilu jednostrani i ne sagledavaju cijeli događaj jezikom činjenice.

Činjenica je da su izgubljena dva mlada života i da je vrijeme da sud sagleda sve okolnosti i na osnovu činjenica da svoj izrijek o ovim mlađim punoljetnicima, a što je još jedna od olakotnosti u ovom užasnom zločinu, za kojeg će valjati dugotrajno odrobijati...

Moj Sagi promisli.Kakove olakotne okolnosti ako je on prije rekao da će biti krvi večeras i jebao ustašku ili bosansku (isto je to ) majku. Sagi nije on posegnuo nožem u samoobrani on je nož ponio sa sobom.

Sagi on je bio u autu koliko čitam da je samoobrana udaljio bi se sa istim.
Za ovo bi njemu i da je mlađi u Americi sudili kao odraslom sumnjam da bi izbjegao električnu stolicu ili injekciju.Teško.

Bobani
04-11-2013, 22:03
s jednim jedi a na drugom sjedi, isto ti misle.

skater
04-11-2013, 23:11

Anto Nobilo, Čeda Prodanović bi bili ponosni na tebe.