PDA

Pogledaj Full Version : Jovanka Budisavljević Broz

sagitarius
28-10-2013, 12:19
U subotu je u "kući cvijeća" u Beogradu pored svoga supruga Josipa Broza sahranjena i posljednja ikona propale Jugoslavije, njegova supruga Jovanka Budisavljević Broz.

Da li je njena sahrana bila povod da se još jednom izvrši "prozivka" i zbijanje redova jugoslovenskih komunista, ili je to pak bila sahrana koju je tek pratila i sahrana uspomena na jedno sada već poodavno prošlo vrijeme zajedničke države...

Da li će memoarska građa, koja je zaostala iza pokojne Jovanke imati uticaja na aktualnu političku situaciju zemalja balkanskog regiona ili će to biti tek reminiscencije jedne stare žene koja je u nekom vremenu bila najmočnija žena na Balkanu, u kojim će se tek povlačiti kuloarske teme tog nekog njenog vremena...

Konačno, da li je Jovanka imala odgovore na sva pitanja modernih povjesničara od ustroja poslijeratne Jugoslavije do njenog raspada ili su takva očekivanja ipak prevelika i nerealna.

Jovanka Broz nikad nije priznala neovisnu Hrvatsku i imala je prema modernoj Hrvatskoj veoma negativan stav.

DzoniBG
28-10-2013, 13:04
Bal vampira...

Nisam ocekivao da ce njena smrt da izazove toliko paznje... bila je na marginama svih ovih godina, niko nije pitao ni gde, ni kako zivi... a onda kad su namirisali kraj, titovi pioniri su shvatili potencijal koji ima... zena ikona, svi se sad kunu u nju, ima oreol zrtve... izronili su neke fosili za koje sam mislio da ih je prirodni tok preselio u nebeske njive...

Komunisticke partije, 6. licke, nosioci partizanske spomenice, pioniri... sva ona ikonografija koja dolikuje proslavi 29. Novembra 1953. godine u Titovom Velesu... Novine pune slika, biografije, komentara... jezivo...

I posle Tita, Tito... nije 1981. godina, nego 2013... jos se nismo resili crvene aveti, vec kao da je zivlja nego ikad...

Ja odavno vec pricam da Srbi imaju i malo dostojanstva, srusili bi onu nakazu pod nazivom - Kuca Cveca... u kojoj pociva srpski krvnik, okruzen cvecem, dok desetine hiljada njegovih zrtava, ni grobovi im se ne znaju gde su... ziva sramota da se ovde organizuje ta orgija... zena je umrla, zasluzuje pristojnu sahranu... i nista vise od toga...

Da je bila ono sto nije, otvorila bi dusu barem pred kraj zivota sta je ustvari bila ta komunisticka opsena u kojoj je bila istaknuta figura, na cemu se zasnivala ta laz koja je pukla kao mehur od sapunica...natopljen krvlju... nije htela, ili nije smela... svejedno... ona se nije pokajala ni zbog cega, i zato ne zasluzuje da je gledam kao zrtvu, vec samo kao jedan relikt proslosti koji nam ne treba...

Docekacu dan kad cemo onu komunisticku bitangu zauvek skloniti iz Beograda... nek ga nose u Kumrovec, gde god hoce... njemu ovde nije mesto...

Skywalker
28-10-2013, 14:12
Bio je i Jovo Kapicic na sahrani :
http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00449/kap_i__449757S1.jpg

;)

Orgasmatron
28-10-2013, 15:29
Bal vampira...

Nisam ocekivao da ce njena smrt da izazove toliko paznje... bila je na marginama svih ovih godina, niko nije pitao ni gde, ni kako zivi... a onda kad su namirisali kraj, titovi pioniri su shvatili potencijal koji ima... zena ikona, svi se sad kunu u nju, ima oreol zrtve... izronili su neke fosili za koje sam mislio da ih je prirodni tok preselio u nebeske njive...

Komunisticke partije, 6. licke, nosioci partizanske spomenice, pioniri... sva ona ikonografija koja dolikuje proslavi 29. Novembra 1953. godine u Titovom Velesu... Novine pune slika, biografije, komentara... jezivo...

I posle Tita, Tito... nije 1981. godina, nego 2013... jos se nismo resili crvene aveti, vec kao da je zivlja nego ikad...

Ja odavno vec pricam da Srbi imaju i malo dostojanstva, srusili bi onu nakazu pod nazivom - Kuca Cveca... u kojoj pociva srpski krvnik, okruzen cvecem, dok desetine hiljada njegovih zrtava, ni grobovi im se ne znaju gde su... ziva sramota da se ovde organizuje ta orgija... zena je umrla, zasluzuje pristojnu sahranu... i nista vise od toga...

Da je bila ono sto nije, otvorila bi dusu barem pred kraj zivota sta je ustvari bila ta komunisticka opsena u kojoj je bila istaknuta figura, na cemu se zasnivala ta laz koja je pukla kao mehur od sapunica...natopljen krvlju... nije htela, ili nije smela... svejedno... ona se nije pokajala ni zbog cega, i zato ne zasluzuje da je gledam kao zrtvu, vec samo kao jedan relikt proslosti koji nam ne treba...

Docekacu dan kad cemo onu komunisticku bitangu zauvek skloniti iz Beograda... nek ga nose u Kumrovec, gde god hoce... njemu ovde nije mesto...

dotični posmrtni ostatci ne pripadaju našem državljaninu tako da to neće ići i :)

NorthStand
28-10-2013, 15:32
Tito je bio odličan blefer, i guzičar prve kategorije, zato je nepismenjake kakvi su u to vrijeme bili debela većina na ovim prostorima prelako unovačio u partizane i komunistički pokret. takvi su i u SSSR-u biili nosioci revoulucje, seljaci i neznalice obični probisvijeti njegovog kalibra i on je neznalica šta on ko bravar je mogao znati, i upravljat državom od 20. milinoa ljudi pa tko je tu lud ???? tko je nama kriv što smo mi budale, pa dozvolimo takvom kretenu da nas vodi u propast ? izroda ima svugdje, samo ih očito na balkanu ima daleko više nego u ostalim djelovima svijeta, i samo ovdje kolo vode i sjede na najvišim državnim funkcijama.

što se tiče jovanke, s kime je tikve sadila dobro je i prošla. ko je .... neka joj svira šesta lička borbene sada.

i još malo što se tiče Tita, pošto je cijeli život posvetio životu u Beogradu i Beograd postavio za glavni grad, mislim da mu je baš tamo mjesto. taj antihrvat, židov mason slovenac šta sve ne hvala bogu da nije završio u zagrebu. žao mi je samo što ga netko nije čekićem zatuko, dok je bilo prilike ali dobro nije ni ovako loše, nema njega a nema ni njegove jugoslavije pa sada neka vidi u šta je život utrošio kreten. sam je izjavio, "ako je istina ovo što ti pričaš, onda sam ja uzalud život potrošio." na nekakva nacionalna previranja unutar jugogoslavije, potkraj njegovog bijednog života. srećom takvi proseri ko on, više nikada neće moći ponovit njegovu glupost, upravo zahvaljujući tragediji koja je zadesila sve narode raspadom jugoslavije i ratom. i ja sam zahvalan bogu na tome, jer da nije bilo tog prokletog rata razno razni Josipovići i ostali kreteni bi nas ponovo u jugoslaviju zagurali bez puno muke. zato sam sretan da se sve odigralo baš onako kako se odigralo, da ne mogu više svoje demagogije i laži sipat samo tako. i da nas u nikakve državne zajednice, više nitko nikada neće moći zagurat mimo naše volje.

jer nemojmo zaboravit, nije taj mamlaz imao potporu većine kako on kaže južnih slavena, već je silom saveznika i komunista ustoličio svoju vlast i uspostavio diktaturu bez ikakvog javnog izjašnjavanja naroda o tome. a svi ovi što slave antifašističke obljetnice, su obični kreteni kada znaju da su im države i narodi utopljeni mimo volje u taj politički savez, i da ni nakon toliko godina nisu izvukli nikakve pouke to više govoir o njima nego o Titu Jugoslaviji i partizanima.

I taj antihrvat nema šta radit u kumrovecu, i zagađivat nepotrenbo taj hrvatski grad, neka ga vode u Moskvu ionako je tamo zanat ispekao. neka ga stave uz bok staljinu, to su druga dva.

Stiliana
28-10-2013, 15:32
Bal vampira...

Ti si još u fazonu: Kuća cveća napolje! :rofl

Inkvizitor
29-10-2013, 11:35
Baš sam se ponado da će proć bez teme o Jovanki kad ono..

Crvena monarhinja, u suštini velikosrpkinja, nisam kužio zašto su je se Srbi tako odrekli i zašto je bila u izolaciji al nije me posebno ni zanimalo.

Idol svih jugoslavenčina od Triglava do Gevgelije a ova jugomanija u zadnje vrijeme u Hrvatskoj pokazuje svu sumanutost ovog naroda

NorthStand
29-10-2013, 11:41
nemaš se šta nadat, mora se pokoja i o drugarici reći. ili po jutarnjem, kraljici. :rofl

Inkvizitor
29-10-2013, 11:51
nemaš se šta nadat, mora se pokoja i o drugarici reći. ili po jutarnjem, kraljici. :rofl

Noga lička a cipela bečka.

Nit mi je bila lijepa, dapače, imala je činimise višak muških hormona, onako grčki tip žene.

Više je Tito na kraju ličio na ženu.

To je bio par crvenih monarha koji su sebi izmišljali jela, imali po stotine pari odjeće i obuće..ono teška dekadencija a propagiraju da su svi ljudi jednaki.

samo su neki jednakiji od drugih..Orwelovska životinjska farma u svojoj suštini to je bio bračni par Broz.

I najsmješnije ili najbudalastije taj "jednaki" čovjek je vidio i danas vidi neki prototip a ne vidi svu budalaštinu i idolatriju koja se ne razlikuje od bilo koje druge.

Pop-komunizam ili rock-komunizam ili Bil Gates-komunizam.

Ali ajde ostala je dostojanstvena, nekako je izgledalo da ima šlifa , nije se tabloitizirala..

NorthStand
29-10-2013, 11:53
ma inkvi jesi vidio koliko SDP ima potporu i vlada, 30 posto e to ti je ogledalo jugomanijaša i koliko ih ima otprilike u društvu. ja uvijek govorim da ih nema preko 30 posto, kada bi se radila detaljna analiza pri popisu stanovništva i kada bi se ti majmuni iskreno izjašnjavali na pitanje o tome jesu li komunisti, tada bi se vrlo lako došlo do tog podatka. ali oni su socijal demokrati antifašisti kurac palac, nećeš to nikad izvuć iz njih jer dobro znaju koliko god javno negirali i slavili Tita da je ta politika bila kontraproduktivna i negativna za hrvatsku i hrvatski narod, ali oni ko izdanci takve politike i fanatični borci za jugoslaviju su svijesni da danas ne mogu nastupat onako kako su nastupali 1945, i to je po meni neki pomak ! pa su socijal demokrati, demokrati, antifašisti, borci za ljudska prava šta sve ne. sve bi to bilo u redu, kada se ne bi znalo da su im očevi i djedovi trpali ljude u jame i klali ko zečeve. to je samo pokazat, licemjerstva koje vlada u hr kada se osuđuje fašizam i nacizam, ili ustaštvo a Tito i njegova banda ostaju neokrznuti jer ih dotične strukture i ovih 30 posto vjerno mazi i pazi, i ne da da se reputacija koju su širili od 1945 iti malo poljulja, i naruši kredibilitet komunističkog režima ili kako oni kažu antifašizma.

ali i to ima svoj vijek trajanja, ko i jugoslavija, ništa nije vječno pa tako neće biti vječno ni ovo njihovo prodavanje magle i histeriziranje na zahtijev njemačke da se dočepa pojedinih udbaša. baš čudno da se nisu bunili i mjenjali Ustav zbog Gotovine, i ostalih generala, i branitelja ili recimo Kordića, već Udbaša Perkovića i ostalih koji su u ime komunističkog režima imali zeleno svijetlo za likvidacije hrvata bez suda i pravde. ali to je hrvatska danas, devijantna i ozlojađena u svakom pogledu. pogotovo što nitko nije napravio ništa, da se te strukture i njihova dječica trajno počiste. nije problem čak ni SDP ni kreten Milanović, problem je što njih sve za gušu drži da komunistiška infrastruktura koja je stvarni vladar hrvatske. nije vladar hrvatske SDP, niti Milanović a boga mi ni Linić. iako je on najmoćniji SDP-ovac. najmoćnije su strukture koje su opstale u sustavu, i prebacile se iz komunističkog u ovaj demokratski bez da su bile ičime od ikoga okrznute, zato danas vladaju iz sjene i rade što ih je volja.

moje mišljenje je da bi dijaspora trebala napraviti popis takvih, i naručit likvidacije kakve su svojevremeno komunističke vlasti naručivale za hrvatske emigrante. pa da vidiš onda, kada bespomoćni milovanovići počnu zapomagat. a ne bi im mogli ništa, jer kako nekome u drugoj državi dokazat da je platio plaćenog ubojicu da likvidira nekog komunističkog idiota ili udbaša? kao što nitko ni Jugoslavenskim tajnim službama, dok je bio živ Tito i Jugoslavija nije mogao ništa, pa je Njemačka eto tek sada toliko godina nakon Jugoslavije došla u poziciju da ganja udbaške i komunističke strukture u hr, sigurno ne zato da se riješimo komunista koliko zbog toga da očiste hrvatsku od "konkurencije". jer dok ovdje udbaši i ostali komunistički ostaci kolo vode, teško će Merkelica moći zagospodarit hrvatskom kako gospodari europom.

a bilo bi dovoljno da ih se par kokne, pa bi vidio kako bi se komunističko klupko počelo odmotavat, ne moš ti s tom bagrom milom samo silom. oni su silom upravljali 45 godina, a sada bi ih netko istjero iz institucija moljakanjem i tetošenjem po glavi, ne ide to tako.

NorthStand
29-10-2013, 12:03
Noga lička a cipela bečka.

Nit mi je bila lijepa, dapače, imala je činimise višak muških hormona, onako grčki tip žene.

Više je kad Tito na kraju izgledao ko žena a ona kao muškarac.

To je bio par crvenih monarha koji su sebi izmišljali jela, imali po stotine pari odjeće i obuće..ono teška dekadencija a propagiraju da su svi ljudi jednaki.

samo su neki jednakiji od drugih..Orwelovska životinjska farma u svojoj suštini to je bio bračni par Broz.

I najsmješnije ili najbudalastije taj "jednaki" čovjek je vidio i danas vidi neki prototip a ne vidi svu budalaštinu i idolatriju koja se ne razlikuje od bilo koje druge.

Pop-komunizam ili rock-komunizam ili Bila Gates-komunizam.

Ali ajde ostala je dostojanstvena, nekako je izgledalo da ima šlifa , nije se tabloitizirala..

ej, a sjeti se kako su samo Tuđmana i Ankicu ovi jugofašisti i udbaši ismijavali, a od Tite i Jovanke su napravili mitsku ljubav i bračnu idilu. to ti je najbolji primjer, koliko oni mogu biti pokvareni i licemjerni, a pdvušica je dobro neki dan rekla da je smijšno kada jedan smrad i jugofašist prve kategorije Butković na konto smrti Lambaš ide nekoga prozivat za licemjerje, on koji je to licemjerje patentirao serući danonoćno po tuđmanu braniteljima i hrvatskoj. govno jugoslavensko, i danas bi klečao pred titom samo da može. i on će nekome pričat o licemjerju, naše cijelo društvo je izdebilizirano dubinski, i prelako usisava i uvažava mišljenja Butkovića Kuljiša i Tomića, zato ovi kreteni kalibra Milanović i Josipović i pobjeđuju na izborima, jer ovce ne znaju razmišljat svojom glavom dok im dotični ne ukažu koji je put ispravan, jadna je zemlja u kojoj novinari kreiraju mišljenje javnosti. o bilo čemu, a pogotovo o politici kako je to slučaj u hr.

meni Jovanka nebitna, zato jer ju je Tito oženio samo da bi srbima dao na važnosti. zar netko stvanro misli, da je slučajno s Jovankom imo posla? pa nije slučajno šarao okolo s desetine drugih, u isto vrijeme dok je kao s njome bio u braku, to su prava balkanska posla bila. taj blefer Tito, dobro je znao ovce obmanut. a to i nije bio neki problem, kada su uzme u obzir činjenica da veliki broj ljudi u ovom djelu europe ne koristi previše glavu. Tito je bio bravar, ali je po svemu sudeći znao koristit glavu, to što ni neki vrhunski školovani ljudi ne rade ni danas u 2013, pored svih ovih silnih izvora informacije koji nisu i ne bi trebali biti optorećeni nekakvim ideološkim sranjima, opet ni kurca ne kuže. kako domaću politiku, tako ni svijetsku, zato i jesmo tu gdje jesmo, i pored svih problema pričamo o "kraljici" Jovanki. :rofl

sagitarius
29-10-2013, 14:01
Baš sam se ponado da će proć bez teme o Jovanki kad ono..

Crvena monarhinja, u suštini velikosrpkinja, nisam kužio zašto su je se Srbi tako odrekli i zašto je bila u izolaciji al nije me posebno ni zanimalo.

Idol svih jugoslavenčina od Triglava do Gevgelije a ova jugomanija u zadnje vrijeme u Hrvatskoj pokazuje svu sumanutost ovog naroda

Jasno je valjda da je cilj ove teme prevashodno iniciranje jedne fenomenološke rasprave, koja bi u mjeri foruma osvijetlila neke bitnije aspekte kada se govori o upokojenoj i njenim eventualnim povijesnim značajkama, obzirom da su joj BiH javni mediji posvetili značajan prostor u zadnje vrijeme, pa i sinoć je emitirana emisija o njoj u udarnom terminu što indicira stanovito zanimanje izvjesnih krugova u BiH o njenom životu i djelu...
Možda bi se dalo razgovarati o tome i koji su to krugovi koji ispoljavaju svoje ne skriveno zanimanje i simpatije za sve što se odnosi na ex YU.....

ogledalce
29-10-2013, 14:23
čujem da je punoooo Posušana išlo na sahranu Jovančetu,, baš me zanima jel naš hm poskokovac išo heheh
ljubi ga ogledalce heehe

Bobani
01-11-2013, 00:16
ogledalice iz rastovače kako si mi.
Naravno poskok poskakuje prema vjetru. Takvi su najgori.
Što se tiče tileta, nije on neki pometnjalović, koliko su glupani oni koji su ga sllijedili i još uvijek slijede. drugim ričima: Nije lisica toliko mudra, koliko je kokoš glupa. Naravno da ne trebam ovo pojašnjavati. Pamernome dosta!

TheBronxBomber
01-11-2013, 11:33
Voliti (stovati) Tita - i to danas - moze samo osoba s dvije vijuge- jedna za pisanje, druga za sranje (rekao bi Inkvizitor).

ogledalce
03-11-2013, 16:13
ogledalice iz rastovače kako si mi.
Naravno poskok poskakuje prema vjetru. Takvi su najgori.
Što se tiče tileta, nije on neki pometnjalović, koliko su glupani oni koji su ga sllijedili i još uvijek slijede. drugim ričima: Nije lisica toliko mudra, koliko je kokoš glupa. Naravno da ne trebam ovo pojašnjavati. Pamernome dosta!
ma nu, koje rastovače,,