PDA

Pogledaj Full Version : Udbaški zaštitnik i Baron Münchhausen u Završju

Inkvizitor
04-10-2013, 20:39
Zoran Milanović premijer hrvatske vlade, u zadnje vrijeme poznat po laganju i prevarama svih vrsta, koji se posvađao sa Njemačkom i EU komisijom a sve da bi zaštitio udbašku hobotnicu stigao u Livno pa u Duvno a možda i dalje.

Pa gledam kako neki govore kako je to najveći dan, vrlo važan dan velik dan. Posjeta udbaškog špic igrača čija vlada upravo deklasira Hrvatsku na svim poljima. Ekonomskom, demokratskom, vanjskoplitičkom i svakom drugom..jedan tašti, bahati lažljivac i šibicar, biva dočekivan kao neki važan gost i to da bi apsurd bio veći i skoro nevjerovatan..najveći broj žrtava udbaških ubojstava radi kojih je tašti lažljivac ušao u sukob sa EU je sa ovih i sličnih krških krajeva.

Pa kakav smo mi to narod??

Humphrey
04-10-2013, 21:10
Zoran Milanović premijer hrvatske vlade, u zadnje vrijeme poznat po laganju i prevarama svih vrsta, koji se posvađao sa Njemačkom i EU komisijom a sve da bi zaštitio udbašku hobotnicu stigao u Livno pa u Duvno a možda i dalje.

Pa gledam kako neki govore kako je to najveći dan, vrlo važan dan velik dan. Posjeta udbaškog špic igrača čija vlada upravo deklasira Hrvatsku na svim poljima. Ekonomskom, demokratskom, vanjskoplitičkom i svakom drugom..jedan tašti, bahati lažljivac i šibicar, biva dočekivan kao neki važan gost i to da bi apsurd bio veći i skoro nevjerovatan..najveći broj žrtava udbaških ubojstava radi kojih je tašti lažljivac ušao u sukob sa EU je sa ovih i sličnih krških krajeva.

Pa kakav smo mi to narod??

Hrvatski - to je dovoljno za razumijeti sve što se događa.

TheBronxBomber
04-10-2013, 21:38
Ni Tito nije posjetio te krajeve. Doista se sve poremetilo.

caporegime
05-10-2013, 09:47
mali zoki je morao napokon povući i neki potez koji nije totalna katastrofa, kao što ga je dosada krenulo.
najbolje je prošetat po općinama s hrvatskom većinom i bih.
neće napraviti ništa, malo će uopćeno pričati, iskoristiti činjenicu da oni naši debili dolje plješću svakome tko dođe iz hrvatske, neki srbofilni debili izu hercegbosne će se rastopiti od sreće, domaći mediji će to pozitivno popratiti i to je to.
naš narod dolje ipak nije u poziciji birati.
taktički je bolje da glume da su u nekom partnerskom odnosu sa glupim zokijem jer kad bi ga odjebali javno, muslimanske političke hijene bi znale poentirati na to.

caporegime
05-10-2013, 09:56
a koliko je debilni zoki uopće tematski upoznat sa razlozima posjete govori i ovo:

Na pitanje jednog novinara iz BiH hoće li Hrvatska izručiti toj državi Dominika Ilijaševića Comu, premijer je rekao da vjerojatno hoće, no da on ne zna tko je to i da o tome ionako odlučuje sud, a ne on. Dominik Ilijašević Como nedavno je za vrijeme odsustva iz zatvora u Mostaru u kojem odslužuje kaznu od 15 godina zatvora za ratni zločin napustio BiH i javio se policiji u Zadru. Kao hrvatski državljanin, izrazio je želju da ostatak kazne odsluži u Hrvatskoj, jer se nada da bi tu mogao dobiti prijevremeni otpust nakon izdržane dvije trećine kazne.

debilni zoki je shvatio jedno; što dodirne pretvori u govno. kako mu je u hrvatskoj do sada bi svaki dan da je nešto zasrao, odlučio je odjuriti u bih, prošetati, proćerdati dana , dva da dođe k sebi.
zna da tamo samo treba uopćeno trokeljati a već sam posjet će biti pozitvno ocijenjen u medijima.
još samo fali onaj mali gnom što liči na glodavca da sa svojim šizofrenim izaslanstvo odjeveni i klaunske i dvorskoludske odore skakuću oko milanovića i hvale ga na sva usta.

TheBronxBomber
05-10-2013, 09:56
Sve stoji. Ali "nas" Zoki je perfidniji nego se inace misli, i taj turnej nije dzabe.

TheBronxBomber
05-10-2013, 09:58
Meni covik nedavno rece, a cini mi se da sam pisao o tome na ovde, da ja ne volim Kotromanovica zato sto je u SDP-u. Dobro jutro. Hrvat nema sto raditi u SDP-u. A covik inace slovi ko dobar Hrvat.

Laku noc, Hrvati.

Inkvizitor
05-10-2013, 10:06
To je bespotrebna posjeta bez ikakvog cilja i smisla osim da kupi tu i tamo neki poen samo ne znam kod koga.

Čovjek koji u zadnjih godinu dana sve što je zino slago je, tako da ne znam što uopće znače njegove riječi ikome. Neke poruke. On je hodajuća laž.

Mogao je dati neku izjava tipa.."Imam lošu vijest za pesimiste..bit će bolje" što sigurno spada u najveće državničke misli svih vremena.

Ne mogu dokučiti cilj ove posjete samim time jer je rekao da ga ne zanima popis niti će se izjašnjavati glede toga da ne bi nekoga u BiH uvrijedio.

Nejasno je kako je promotor SDP BIH, Lagumdžijin pajdo postao pozitivac u očima onih koji ne podnose SDP i Komšića.

Pogotovo je jadno ono cijukanje oko nekih para pa ovaj govori kako će Hrvatska tu i tamo nešto platit, neku zgradu, što će on platit kad mu država ekonomski propada, kad je ekonomija u kolapsu, a proračun u katastrofi..pa da ideš od takvog tipa prosjačit to je stavrno ponižavanje nedostojno ikoga

Ne bi me zanimalo da obilazi, da mu pohvale sipaju u Sarajevu i Banjaluci što bi mi bilo logično ali da udbaškom smeću daju pohvale u kraju kojeg su udbaši zavili u crno..to ne ide u razum ikako.

Humphrey
05-10-2013, 13:16
Meni covik nedavno rece, a cini mi se da sam pisao o tome na ovde, da ja ne volim Kotromanovica zato sto je u SDP-u. Dobro jutro. Hrvat nema sto raditi u SDP-u. A covik inace slovi ko dobar Hrvat.

Laku noc, Hrvati.

Čovjek kojeg ne vode samo njegovi sitni interesi nikad ne bi bio u ovoj Vladi. Toliko o "dobroti" Kotromanovića,a i ne samo njega.

Ova država,a kako vidimo i BiH su puni takvih "dobrih Hrvata".

Inkvizitor
05-10-2013, 14:35
Ni meni nije jasno kako ćovjek koji je neupitna legenda domovinskog rata a Kotromanović to jest, može biti u vladi Zorana Milanovića koji uvodi ćirilicu u Vukovar i to na koji način, da stvori kaos i da EU komisiji skrene pozornost sa Udbaša i još moljaka EU komisiju da mu dadnu potporu na tome.

To je meni nepojmljivo

galija
05-10-2013, 21:39
mali zoki je morao napokon povući i neki potez koji nije totalna katastrofa, kao što ga je dosada krenulo.
najbolje je prošetat po općinama s hrvatskom većinom i bih.
neće napraviti ništa, malo će uopćeno pričati, iskoristiti činjenicu da oni naši debili dolje plješću svakome tko dođe iz hrvatske, neki srbofilni debili izu hercegbosne će se rastopiti od sreće, domaći mediji će to pozitivno popratiti i to je to.
naš narod dolje ipak nije u poziciji birati.
taktički je bolje da glume da su u nekom partnerskom odnosu sa glupim zokijem jer kad bi ga odjebali javno, muslimanske političke hijene bi znale poentirati na to.

citiram ovo jer sadrži ovu vrlo bitnu rečenicu.Ne znam koja je namjera otvaranja ove teme kad je jasno da Milanović nema podršku u Herceg-Bosni.Malo sam pogledala reportaže iz Livna i Tomislavgrada.Jednostavno me zaprepastila gomila ljudi koji su oduševljeno dočekali premijera.:009 (nemojete se zabrinuti,samo sam loše ironična)
I dok se tako brižljivo zgražate nad ovim "dolje debilima" razmislite malo o tim gore debilima koji su tog istog premijera izabrali.
Ne želim ovim iskazati nikakvu simpatiju za dotičnog ali načelnici općina ne primaju Z.Milanovića oni primaju hrvatskog premijera.
Načelnici općina imaju jednu adresu na kojoj eventualno mogu dobiti neku subvenciju za izgradnju škola,domova zdravlja,itd..a to je hrvatska vlada.
Ili očekujete da se svi skupa kolektivno samospalimo u protestu jer ste vi odabrali ovu vladu:014
Pa ako je i dobronamjerno previše je...hvala na brizi
I razmislite malo o psihološkom efektu koji će možda nešto značiti Hrvatima Bugojna...čak i ako smo(a jesmo) svjesni da nam Milanović neće baš pomoći jer o njegovim posjetima dovoljno govori njegovo mantranje jedne te iste rečenice ili par rečenica!
I poprilično je zanimljivo kako se nitko nije sjetio popratiti podršku Hrvata Herceg-Bosne Hrvatima Vukovara.U najmanje pet mjesta sam vidjela transparente podrške na vrlo prometnim i vidljivim mjestima!Sigurno ih je i premijer primjetio.

TheBronxBomber
05-10-2013, 21:53
http://www.youtube.com/watch?v=ksJhxbe0ZTw

Inkvizitor
05-10-2013, 22:04
citiram ovo jer sadrži ovu vrlo bitnu rečenicu.Ne znam koja je namjera otvaranja ove teme kad je jasno da Milanović nema podršku u Herceg-Bosni.Malo sam pogledala reportaže iz Livna i Tomislavgrada.Jednostavno me zaprepastila gomila ljudi koji su oduševljeno dočekali premijera.:009 (nemojete se zabrinuti,samo sam loše ironična)
I dok se tako brižljivo zgražate nad ovim "dolje debilima" razmislite malo o tim gore debilima koji su tog istog premijera izabrali.
Ne želim ovim iskazati nikakvu simpatiju za dotičnog ali načelnici općina ne primaju Z.Milanovića oni primaju hrvatskog premijera.
Načelnici općina imaju jednu adresu na kojoj eventualno mogu dobiti neku subvenciju za izgradnju škola,domova zdravlja,itd..a to je hrvatska vlada.
Ili očekujete da se svi skupa kolektivno samospalimo u protestu jer ste vi odabrali ovu vladu:014
Pa ako je i dobronamjerno previše je...hvala na brizi
I razmislite malo o psihološkom efektu koji će možda nešto značiti Hrvatima Bugojna...čak i ako smo(a jesmo) svjesni da nam Milanović neće baš pomoći jer o njegovim posjetima dovoljno govori njegovo mantranje jedne te iste rečenice ili par rečenica!
I poprilično je zanimljivo kako se nitko nije sjetio popratiti podršku Hrvata Herceg-Bosne Hrvatima Vukovara.U najmanje pet mjesta sam vidjela transparente podrške na vrlo prometnim i vidljivim mjestima!Sigurno ih je i premijer primjetio.

čekaj, znači poanta je da se prosjači od udbaša neku paru pa da te oni podcjenjuju i rugaju se.

I kome se obraćaš..Vi..tko smo to MI..koji smo odabrali Milanovića.

na čiju se adresu obraćaš-.

ja sma mislio da smo mi ovdje isto a ne Mi i VI..

galija
05-10-2013, 22:11
čekaj, znači poanta je da se prosjači od udbaša neku paru pa da te oni podcjenjuju i rugaju se.

I kome se obraćaš..Vi..tko smo to MI..koji smo odabrali Milanovića.

na čiju se adresu obraćaš-.

ja sma mislio da smo mi ovdje isto a ne Mi i VI..

Poanta je da mi (Hrvati) moramo ovdje opstati!
Obraćam se vama na ovoj temi...žalite se na krivu adresu jer Hrvati Herceg-Bosne nisu izabrali Milanovića!
ali mi dolje smo ionako "debili"
Jesmo li isti inkvi? Stvarno?

Inkvizitor
05-10-2013, 22:16
Poanta je da mi (Hrvati) moramo ovdje opstati!
Obraćam se vama na ovoj temi...žalite se na krivu adresu jer Hrvati Herceg-Bosne nisu izabrali Milanovića!
ali mi dolje smo ionako "debili"
Jesmo li isti inkvi? Stvarno?

Pa tko je rekao da su Hrvati Herceg Bosne izabrali Milanovića..tko je to napisao.

Jel to znači ako ga nisu izabrali da ga moraju poštivat.

Ne moraju.

I kakve veze ima Milanović s opstankom Hrvata u BiH.

galija
05-10-2013, 22:20
Pa tko je rekao da su Hrvati Herceg Bosne izabrali Milanovića..tko je to napisao.

Jel to znači ako ga nisu izabrali da ga moraju poštivat.

Ne moraju.

I kakve veze ima Milanović s opstankom Hrvata u BiH.

A tko je rekao da ga poštuju?
Nisu ga izabrali ali MORAJU ga primiti u službeni posjet...

Nema Milanović veze s opstankom ali ima hrvatska država

NorthStand
05-10-2013, 22:47
dok je toj državi milanović i njemu slična kopilad na vlasti, hrvati iz bih se nemaju šta nadat tome da će hrvatska ko država išta konkretno napraviti za njih.

njima su ustaše i danas najveći problem, to je jedina stvar što njih svrbi i zbog koje se češu. sve ostalo je sporedno, pa tako i hrvati BiH. netko tko misli, da Milanovića zanimaju sudbine hrvata u bih taj mora da je žešći kreten.

šta došo je mahnuo vam dva tri puta, pogledo kip bogorodice u Međugoriju i pojeo kilu pršuta, i eto i to je dovoljno da se zadovolje nečija skromna očekivanja, hvala bogu meni nije. od njegovo folklora, i njegovih partizančina mene samo glava boli.

bilo bi mu puno pametnije da se okani glumatanja, i da se posveti riješavanju pravih hrvatskih problema, ali kome ja to pričam? debilu koji je hrvatsku u dvije godine zaratio s svim istinskim partnerima, a u isto vrijeme sklopio savez s britancima rusima i srbima, u maniri maršala Tita. pametni su oni, koji od tog malog staljina očekuju bilo šta normalno, ja ne očekujem ništa. jer to smeće koje izbaci savez komunista, opjevana socijalistička partija teško da može ijedan odred za čistoću oprati.

moj je stav, da smeća koja od hrvatske rade sprdačinu nemaju šta biti primana u onim regijama gdje postoji nacionalna svijest, ko ljudi koji eto imaju potporu i tog djela društva. jer je nemaju, zna se jako dobro kako milanović kotira u takvim sredinama, to đubre od čovjeka u takvim sredinama bi dobilo samo porciju pošiva u zube i šamar. gadljivo je za gledat, da nakon svih antihrvatskih poteza, ima uopće obraza dolazit u takve sredine i stvarno se čudim ljudima koji to smeće primaju ko da je on zaslužan za išta, a zaslužan je ko i drug Tito da s hrvatima svi živi brišu pod i ismijavaju se na naš račun, govnjar koji pod okriljem velike britanije hrvatsku vodi u propast i još ga se prima u sredinama koje bi ga na ražanj nabile da mogu, pa mislim šta je previše je previše.

neka smeće hodočasti po istri i rijeci, neka hoda po bulevaru maršala tita u opatiji tamo i onako i jesu mahom njegovi obožavatelji, ali da piči po hercegovini svakih par mjeseci pa to već postaje degutantno za gledat, kako se na silu pokušava dodvorit ljudima a dobro zna da politka koju vodi sigurno ne nailazi na odobravanje većine hercegovaca ličana slavonaca dalmatinaca i ostalih konzervativnih sredina, koje na takve pojave ko on gledaju s gnušenjem.

TheBronxBomber
05-10-2013, 22:54
North, jedan dio naroda je mutirao. I u Herceg-Bosni. Ako ne vjerujes, kreni od (ne)culture... pa vidi sto slusa i kakve koncerte posjecuje nasa mladez po Zagori i Herceg-Bosni. To ti je da ti pamet stane. Nisam jedan od onih koji pravi senzacionalisticki problem od toga, ali problem postoji. Itekakav problem.

Inkvizitor
05-10-2013, 22:59
Možda je naša temeljna zabluda da smo mi nešto drugačiji.

Dva zadnja sekretara savezne UDBe su bili hercegovci Stanko Čolak i Ivan Lasić.

Ne Stevo Stevanović iz Valjeva ili Jovo Jovanović sa Grmeča nego dvojica Širokobriježana

TheBronxBomber
05-10-2013, 23:38
Osobno nisam nikad bio u takvoj zabludi, ni sto se tice Ere ni sto se tice Speraca... Mozda sam jedno vrime bio pod dojmom zesceg Hrvatstva, koji i postoji, dakako, pogotovo u odnosu na druge krajeve, ali da smo imali govana.... Imali smo. Itekako. Takodjer tvrdim da je jedan dio naroda mutirao, sto je pomalo proturjecno, jer, eto, znamo da je kukolja uvik bilo. Eto, mutirao u odnosu na 90-e. Zamjerao sam Erama sto nerado o tome govore. Cuvaju svoje tajne. Ili se prave da ne postoje.

Inkvizitor
05-10-2013, 23:42
Pričate li vi Imoćani svoje..

TheBronxBomber
05-10-2013, 23:46
Jesmo. Mozes i dan danas cuti po Imotskim kaficima tko je kakav bio i tko je koga smaka. Npr, Jozo Cvitanovic (Prolozac) je ubio Matu Simundica (Lovrec). Ne zelim da me se krivo shvati, ali Imocani nisu nikada imali, eto, dva sekretara Savezne UDBE - a bezbroj puta sam iz usta Hercegovaca cuo da su Imocani najveci UDB-asi. E, pa ne moze tako.

TheBronxBomber
05-10-2013, 23:49
Imali smo samo jednog koji je visoko kotirao u sluzbama, a to je Markica Rebic. Kotirao, za vrijeme RH, naravno. Jel se to vuce iz onih vremena, ne mogu sa sigurnoscu reci. Isto tako, ne bi me cudilo da je.

Inkvizitor
05-10-2013, 23:51
Jesmo. Mozes i dan danas cuti po Imotskim kaficima tko je kakav bio i tko je koga smaka. Npr, Jozo Cvitanovic (Prolozac) je ubio Matu Simundica (Lovrec). Ne zelim da me se krivo shvati, ali Imocani nisu nikada imali, eto, dva sekretara Savezne UDBE - a bezbroj puta sam iz usta Hercegovaca cuo da su Imocani najveci UDB-asi. E, pa ne moze tako.

Ali ste imali Stipu Šuvara i masu partizanskih prvoboraca na Sutjesci i Neretvi a Biokovski partizanski odred je posebno bio brutalan. Koliko je to naroda i svećenika pobilo po okruženju.

TheBronxBomber
05-10-2013, 23:52
Imocani to nisu krili, ili nastojali prigusiti. I u Hercegovini je bilo partizana. Mislim, postoji i tema na ovome forumu.

Inkvizitor
05-10-2013, 23:55
Pa ovi nisu imali toliko što kriti. Ova dva sekretara UDBE su bili nedodirljivi, nije ih se smjelo ni spominjat. vjerovatno se i strahovalo od njih.

Mislim otišli smo od teme, ne branim ja nikoga..baš me briga za svakoga tko je bio udbaš il partizan.

TheBronxBomber
05-10-2013, 23:56
Kruno Pezo je bio na Sutjesci, a brat mu Ante kao ustasa nije prezivio kraj rata. Eto nase price, u malom.

TheBronxBomber
05-10-2013, 23:56
Pa ovi nisu imali toliko što kriti. Ova dva sekretara UDBE su bili nedodirljivi, nije ih se smjelo ni spominjat. vjerovatno se i strahovalo od njih.

Mislim otišli smo od teme, ne branim ja nikoga..baš me briga za svakoga tko je bio udbaš il partizan.

Ma, ja govorim ovako u narodu. U popularnom razgovoru.

Inkvizitor
06-10-2013, 00:02
Ma, ja govorim ovako u narodu. U popularnom razgovoru.

E to ne bi znao..tko kome što predbacuje. Imotski je bio udarna šaka ustaškog pokreta a dao je i dosta partizana posebno zabiokovlje.

Hercegovci su dali malo partizana al su kasnije bili podesni, što ucjenama, što novcem da pojedinci budu i udbini agenti pa kako vidimo i sekretari savezne udbe. Zbog svoje prošlosti bili su najmanje sumnjivi prilikom stupanja u razne emigrantske organizacije. Čisti princip najlakše infiltracije.

Nije većina njih to radila iz uvjerenja. Obično je bio princcip da ti ljudi naprave nešto protudržavno a ponekad i kriminalno pa ih se maltretiranjem i ucjenama natjera na suradnju.

TheBronxBomber
06-10-2013, 00:11
Imali smo samo jednog koji je visoko kotirao u sluzbama, a to je Markica Rebic. Kotirao, za vrijeme RH, naravno. Jel se to vuce iz onih vremena, ne mogu sa sigurnoscu reci. Isto tako, ne bi me cudilo da je.

EDIT: Imali smo i Milivoja Kujundzica. :)

pdv
06-10-2013, 00:22
Potpuno je nebitno iz kojeg kraja je došlo više udbaša za apatiju koja vlada cjelokupnim hrvatskim narodom.

TheBronxBomber
06-10-2013, 00:29
Mi zeru offtopčarimo. Bez loših namjera.

Inkvizitor
06-10-2013, 00:30
Potpuno je nebitno iz kojeg kraja je došlo više udbaša za apatiju koja vlada cjelokupnim hrvatskim narodom.

Nije to samo apatija. To je konformizam.

pdv
06-10-2013, 00:34
Mi zeru offtopčarimo. Bez loših namjera.

Ma samo vi, nego ne bi htjela da mi se pokačite :cry :D

Nije to samo apatija. To je konformizam.

Da, dijelom i to. Tako je to kada ljudima daš nekakvu prividnu sigurnost i ne žele je izgubiti. Većina ljudi šuti jer se boje za vlastitu sigurnost budući da su na određene načine vezani uz državu.

Inkvizitor
06-10-2013, 00:39
Ma samo vi, nego ne bi htjela da mi se pokačite :cry :D

Da, dijelom i to. Tako je to kada ljudima daš nekakvu prividnu sigurnost i ne žele je izgubiti. Većina ljudi šuti jer se boje za vlastitu sigurnost budući da su na određene načine vezani uz državu.

To je ono, nek je meni dobro a za ostalo me briga.

Mađarski premijer pandan Milanoviću barem po partiji jednom u nekom neformalnom razgovoru snimljen ili nešto slično...gdje govori da je svjesno lagao ili kao premijer ili u predizbornoj kampanji i digle se stotine tisuće bijesnih Mađara na ulice i nisu se micali dok nije odstupio.

Ovaj naš ništa drugo i ne radi nego laže i to najpliće i najgluplje i nikom ništa.

To je razlika između političkih i nepolitičkih naroda.

TheBronxBomber
06-10-2013, 00:40
Inkvi i ja se nismo nikad kacili; prepirali se jesmo. Kacili ne. Mi smo stari virtualni suborci. :)

Inkvizitor
06-10-2013, 00:44
Ma i na prste nabrojit kad smo se "kačili"..

TheBronxBomber
06-10-2013, 00:46
Da. A proslo je 10 godina, cini mi se...

Inkvizitor
06-10-2013, 00:47
najmanje :D

pdv
06-10-2013, 00:49
To je ono, nek je meni dobro a za ostalo me briga.

Mađarski premijer pandan Milanoviću barem po partiji jednom u nekom neformalnom razgovoru snimljen ili nešto slično...gdje govori da je svjesno lagao ili kao premijer ili u predizbornoj kampanji i digle se stotine tisuće bijesnih Mađara na ulice i nisu se micali dok nije odstupio.

Ovaj naš ništa drugo i ne radi nego laže i to najpliće i najgluplje i nikom ništa.

To je razlika između političkih i nepolitičkih naroda.

Ma i kod drugih naroda postoji pohlepa i sebičnost pojedinaca ali shvaćaju što je zajednička dobrobit dok kod nas toga nema. Mislim da je najveći problem taj socijalistički sklop u glavama mnogih ljudi koji ne vole zamarati svoju glavu i koji uvijek imaju potrebu da netko brine o njima. Najveće zlo komunizma i socijalizma jest što uništavaju generacije i generacije poslije jer se teško riješiti te ovisnosti o pojmu države kao hranitelju. Pomire se s tim da je normalno da političari lažu i muljaju pa taj obrazac ponašanja prenose i u svakodnevni život iz čega se rađaju razna podmićivanja na svim razinama. Kod nas je normalno nepošteno živit jer to znači snaći se i biti uspješan jer za posljedice ionako nitko ne odgovara.

Inkvi i ja se nismo nikad kacili; prepirali se jesmo. Kacili ne. Mi smo stari virtualni suborci. :)

Neka tako i ostane :pink

pdv
06-10-2013, 00:49
Da. A proslo je 10 godina, cini mi se...

najmanje :D

sad ste u najboljin godinama ;)

Inkvizitor
06-10-2013, 01:03
Ma i kod drugih naroda postoji pohlepa i sebičnost pojedinaca ali shvaćaju što je zajednička dobrobit dok kod nas toga nema. Mislim da je najveći problem taj socijalistički sklop u glavama mnogih ljudi koji ne vole zamarati svoju glavu i koji uvijek imaju potrebu da netko brine o njima. Najveće zlo komunizma i socijalizma jest što uništavaju generacije i generacije poslije jer se teško riješiti te ovisnosti o pojmu države kao hranitelju. Pomire se s tim da je normalno da političari lažu i muljaju pa taj obrazac ponašanja prenose i u svakodnevni život iz čega se rađaju razna podmićivanja na svim razinama. Kod nas je normalno nepošteno živit jer to znači snaći se i biti uspješan jer za posljedice ionako nitko ne odgovara.

kako Mađare nije komunizam izdegenerirao..

pdv
06-10-2013, 01:10
kako Mađare nije komunizam izdegenerirao..

Oni nemaju jugoslavene :zubo

Kod nas je problem što narod nije jedinstven. Nema razvijenu svijest o zajedničkom cilju. A, i dobar dio naroda nije uopće oduševljen samostalnom Hrvatskom.

Inkvizitor
06-10-2013, 01:15
Oni nemaju jugoslavene :zubo

Kod nas je problem što narod nije jedinstven. Nema razvijenu svijest o zajedničkom cilju. A, i dobar dio naroda nije uopće oduševljen samostalnom Hrvatskom.

Pa o tome pričamo. Komunizam su imali i drugi ali nenacionalni element unutar nacionalnog korpusa rijetko tko ili nitko

NorthStand
06-10-2013, 04:40
North, jedan dio naroda je mutirao. I u Herceg-Bosni. Ako ne vjerujes, kreni od (ne)culture... pa vidi sto slusa i kakve koncerte posjecuje nasa mladez po Zagori i Herceg-Bosni. To ti je da ti pamet stane. Nisam jedan od onih koji pravi senzacionalisticki problem od toga, ali problem postoji. Itekakav problem.

ma znam, ali to njima i je cilj da sve preveslaju i preobrate na svoj put.

znam jako dobro, da je svaka regija dala tog šljama, ali generalno gledano u hercegovini dalmatinskoj zagori lici i slavoniji ova kopilad nema šanse. nikada politički nisu uživali potporu u tim krajevima, niti je Tito previše partizana u tim krajevima unovačio, pogotovo ne hrvatske nacionalnosti. prema tome, o čemu mi pričamo? skupina neandertalaca, i onih koji se poistovijećuju s odnarođenim debilima kojima je važnija nekakva univerzalna ideja od hrvatske, mudruje i obilazi krajeve u kojima bi da je ratno stanje dobili metak u čelo.

rat nije gotov, rat će biti gotov tek kada ova kopilad pocrkava kao što im je i crkla njihova obljubljena jugoslavija i maršal. rat će završit i jugoslavija će i službeno bit mrtva, tek onda kada svi sudionici tog komunističkog režima budu mrtvi. a oni ne da su mrtvi, već su infiltrirani u sve pore hrvatskog društva. i dok se ta kopilad poput karcionoma ne odstrani iz utrobe naše države, točnije institucija naše države, mi nećemo biti normalna država. to je jasno ko dan, na žalost ovako razjebana desnica upravo njima ide u prilog, jer pored ovakvih blentavaca kakvi predstavljaju desnicu u hr ovim komunjaram nije preveliki problem radit što god im padne na pamet, svi pričaju HDZ je bio 8 godina na vlasti. možda i je, ali sigurno da nije imo potpunu kontrolu u institucijama, jer institucije od nastanka države do danas kontroliraju oni, prema tome SDP je mogo mirno spavat, i čekat svoj dolazak na vlast. a to je počelo, kada su preko državnih institucija krenuli lov na sanadera, a sve pod naredbom druga ministra financija slinića, koji se zaželio vlasti i reko da mu je bilo dosta 8 godina biti stranački rizničar, već da hoće glumit malo šerifa i dizat PDV raji dok ne otegne svoje smrdljive papke.

sve u svemu, malo je reći da smo izdebilizirani do kraja, i mislim da će većina mladih pobjeć iz ove krajnje istraumatizirane i paralizirane zemlje. a ovi što ostanu, slobodno neka se kunu u razno razne liniće milanoviće i ostale ko što su se kleli u druga Tita svojevremeno, ja sam ponosan što s tim debilima imam samo jednu zajendičku stvar, a to je da živimo u istoj državi, i samo taj podatak nam je zajednički sve ostalo veze nemamo jedni s drugima, i hvala bogu na tome.

sagitarius
06-10-2013, 13:09
Mislim da je tema otišla u sivu zonu nagađanja i pogađanja, uz paušalno dijeljenje nekih ocjena i iz toga izvedenih (pogrešnih) zaključaka...

Generalno, Premijer RH je došao u BiH kao državnik, ma tko što o njemu mislio i govorio, a koji predstavlja RH u BiH, ne samo pred Hrvatima iz BiH, nego i pred drugim narodima u ovoj državi, što se nesmije smetnuti s uma.

Sigurno da je Hrvatima u BiH stoga stalo da se o RH govori lijepo, dobro, da se imamo čime pohvaliti, da se malo osjećamo podržanim, pa i "važnim" pred našim susjedima, jer eto i mi Hrvati iz BiH smo sa svojim sunarodnicima iz RH danas u EU i Premjer RH je danas tu u BiH, što na neki način potcrtava prisutnost RH i u BiH...

Razumijevajući u ovom kontekstu Galiju, ne bih našao njen upis "blasfemičnim", jer naša je stvar što mislimo o aktualnom Premijeru RH, ali to iz inata nećemo da iskažemo pred svojim susjedima, bar ne ja, trudeći se da svojim ponašanjem, odgojem, kulturom ali i pragmatičnom razboritošću budem mali ambasador - veleposlanik RH u mojoj sredini.
I to mi uspjeva...

Ovo su vremena, prijatelji moji, kada nije dobro davati oponentima previše materijala da nas dijele, svrstavaju i prema političkim opcijama van BiH u RH, jer nas je malo, jer nas je jako malo, da bismo smjeli luksuzirati da pružimo na taj način materijal nekome da nas još bolje razvaljuje, politički diskreditira, rastavlja na RH "prave" i BiH "krive" Hrvate, pa u konačnom i preko toga, kao dodatne jabuke razdora, bolje dekonstituira...
Na to se nesmije nasjedati, s Milanovićem ili bez njega...

U tom svjetlu promatram prijam gospodina Premijera Republike Hrvatske u BiH i to je bit, van koje nema više ništa.

Sa tim gospodinom i njegovom politikom se ne slažem, ali to ne znači da ću van ove rečenice išto više protivu njega u Sarajevu reći ili dati povoda bilo komu da manipulira o onome što je bjelodano jasno kada mi ovdje govorimo o formatu Zorana Milanovića; kao osobe, političara i čovjeka, te političke opcije koja je posve evidentna u njegovom backgroundu a koja ga profilira kroz svjetlo njegovih političkih promašaja, poteza i neuspjelih projekata koji su obilježili cijelu aktualnu vladajuću vrhušku u RH u proteklom dijelu njihovog mandata.

Za Bošnjake i Srbe u BiH vjerovatno bi bilo za mezetluka da se Hrvati iz BiH javno eksponiraju i bojkotiraju Premijera RH.., ne, to nije niti politički mudro niti poželjno iz objašnjenih razloga.
O Zoranu Milanoviću govore njegova djela i neka se njegova savjest bori sa tom aždajom...
Mi u BiH smo još kako svjesni kopme smo na proteklim izborima u RH dali svoje glasove.
Nije nas bilo baš mnogo koji smo glasovali, ali naša opcija ubjedljivo nije bila opcija "kukurikavaca", uostalom o tome najzornije govore rezultati iz ove izborne jedinice...

Omladina se nije mogla promijenuti za dvije godine niti u Hercegovini niti u Bosni, no treba znati da su se vremena promijenula i da je u ovoj zemlji sve teže živjeti, da nam mladost odlazi vani i što je najpogubnije - školovana mladost, a ti dečki i cure nisu papci i nisu opsjednuti krivim ideologijama, jednako kao ni oni koji su danas tu gdje jesu i koji žele mrvu radosti i života dostojna čovjeka, kao uostalom i svi mi "svjesni i pametni", neki u sigurnosti inozemstva, neki u jednonacionalnim hrvatskim sredinama, a neki vječito na braniku hrvatstva u totalnoj manjini, ali sposobni da ponosno ostanu i opstanu...

Među Hrvatima nema razlike, to je jedan narod koji je do nedavno živio u jednoj državi, a danas sticajem okolnosti u dvije zemlje odijeljene rijekom Savom i granicom koja je za nas nevidljiva, ali mnogim je izgovor da nas unište.

Humphrey
06-10-2013, 13:20
Ovo su vremena, prijatelji moji, kada nije dobro davati oponentima previše materijala da nas dijele, svrstavaju i prema političkim opcijama van BiH u RH, jer nas je malo, jer nas je jako malo, da bismo smjeli luksuzirati da pružimo na taj način materijal nekome da nas još bolje razvaljuje, politički diskreditira, rastavlja na RH "prave" i BiH "krive" Hrvate, pa u konačnom i preko toga, kao dodatne jabuke razdora, bolje dekonstituira...
Na to se nesmije nasjedati, s Milanovićem ili bez njega...

U tom svjetlu promatram prijam gospodina Premijera Republike Hrvatske u BiH i to je bit, van koje nema više ništa.

Ova država je neprijatelj Hrvata bez obzira gdje živjeli. Premijer ove države je neprijatelj Hrvata kao i svaki srbin ili bošnjak.

Inkvizitor
06-10-2013, 14:49
Ova država je neprijatelj Hrvata bez obzira gdje živjeli. Premijer ove države je neprijatelj Hrvata kao i svaki srbin ili bošnjak.

Što možeš očekivati dobro od Milanovića i Josipovića..osim da negdje na muslimanskim portalima netko pizdi..

pitao sma nitko mi nije znao reć..što su to josipović il Milanović pomogli BiH Hrvatima. Nešto konkretno.

jedini konkretni potezi su bili optuživanje Hrvatske za agresiju na Bih..ostalo je obično prešetavanje i to tkao da s enikome ne zamjeri.

Kome će oni pomoć. Hrvatima u BiH..svojim svjetonazorskim i političkim neprijateljima u globalu..

ako i ima nešto to je na tragu njihovog regionalizma kojemu teže i ovisnosti o Srbiji koji ima je emocionalna kategorija pa u tu svrhu misle iskoristit i Hrvate u Bih..inače ja tu ne vidim ništa što bi išlo u šrilog BiH Hrvata.

skater
06-10-2013, 17:00
Ova vlada je neprijatelj Hrvata bez obzira gdje živjeli. Premijer ove države je neprijatelj Hrvata kao i svaki srbin ili bošnjak.

Ispravljeno.

Ova vlada a ne država i vlade prije njih uključujući većinu saborskih zastupnika su neprijatelji hrvatske države i hrvatskog naroda. Hrvati nisu dobili Republiku Hrvatsku za zelenim stolom nego krvlju i ratom protiv srpsko-crnogorskog neprijatelja.
Druga je stvar što je hrvatska država postala udbaška prčija.
Vlade se mijenjaju, milom ili silom, ali hrvatska država ostaje.

Inkvizitor
06-10-2013, 17:04
za intervenciju u tuđe postove pri citiranju se dobija ban.

Ovaj put ćemo uzeti da nisi znao za to..

Humphrey
06-10-2013, 17:44
Ispravljeno.

Molim te,ne ispravljaj me jer znam što sam htio napisati.

Imaš pravo na svoje mišljenje,ali mene ne ispravljaj.

NorthStand
06-10-2013, 19:42

tog sam i ja mišljenja, od hrvatske države nema većeg neprijatelja hrvata. nama su Srbi u biti cijelo vrijeme bili sporedni problem, najveći i izgleda neriješivi smo mi sami za sebe.

premijer je takav kakav je, njega je birao ovaj blentavi narod, i neka se nosi s time. ko što su nekada davno, kleli se u tita a svi znamo gdje nas je to odvelo i kako je ta sapunica završila.

http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/99243-za-frku-s-patrijom-krive-su-ustase-stankovic-i-mesic-primaju-placu-od-nas-jer-misle-da-smo-idioti.html

a šta sam ja reko jučer, jedino što drugove svrbi su NDH i Ustaše, cigan se oglasio i urliknuo da za ovu aferu gdje on prstiće stavlja u pekmez kriva Ustaška Nadzorna Služba koja je njega ko jedinog pravo i istinskog roma i antifašistu natjerala da primi mito i spremi pare u džep, i pri tom ko šećer za kraj natjerala da pjeva ustaške borbene mimo svoje volje što je i ovijekoviječeno na youtube-u. :D

skater
06-10-2013, 20:17
za intervenciju u tuđe postove pri citiranju se dobija ban.

Ovaj put ćemo uzeti da nisi znao za to..

Da, nisam znao niti sam imao zle namjere. Ono što sam učinio je dio internetskog slenga.

Molim te,ne ispravljaj me jer znam što sam htio napisati.

Imaš pravo na svoje mišljenje,ali mene ne ispravljaj.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=FTFY

Often used sarcastically - not to fix an honest mistake, but to sarcastically disagree with someone.

skater
06-10-2013, 20:34
tog sam i ja mišljenja, od hrvatske države nema većeg neprijatelja hrvata. nama su Srbi u biti cijelo vrijeme bili sporedni problem, najveći i izgleda neriješivi smo mi sami za sebe.

Znači, hrvatski branitelji su se borili za krivu državu. Tako su se valjda i ustaše i hrvatski domobrani borili za krivu državu, trebali su se valjda za boljševičku Jugoslaviju, to je naša država. Možda bi tebi i Humphreyu bolje odgovaralo "regionisanje" sa Srbijom u nekom zapadnobalkanskom kotlu? Iz vaših upisa ne mogu doći do drugačijeg zaključka.

"Ova država", "ova zemlja" je neprijatelj Hrvata? Udbaška klika je postigla svoj cilj i zadovoljno trlja ručice na tvoj zaključak. Na ovo samo mogu reči da Hrvati ne zaslužuju vlastitu državu i da nije čudo što udbaška klika drma Hrvatskom. Hrvati su jedan od rijetkih naroda koji pljuje po vlastitoj državi. Možda bi bilo bolje da smo kao Kurdi, nomadski narodi bez države, možda bi više cijenili sebe i značenje domovine kao i čežnje za imanjem vlastite države. Nemaju svi narodi na svijetu sreću imati vlastitu državu.

Imamo svoju Hrvatsku, naša je i biti će onakva kakvu sami želimo

sagitarius
06-10-2013, 21:11

Poanta nije u personificiranju aktualne vladajuće vrhuške sa "državom" i njenim za svaku osudu političkim promašajima i odnosom prema svome narodu, nego je u prethodnom pitanju: zašto Hrvati iz BiH nisu Milanovića dočekali sa zvižducima ili nedaj Bože psovkama..., To sam donekle obrazložio...i mislim posve jasno...

NorthStand
06-10-2013, 23:15
Znači, hrvatski branitelji su se borili za krivu državu. Tako su se valjda i ustaše i hrvatski domobrani borili za krivu državu, trebali su se valjda za boljševičku Jugoslaviju, to je naša država. Možda bi tebi i Humphreyu bolje odgovaralo "regionisanje" sa Srbijom u nekom zapadnobalkanskom kotlu? Iz vaših upisa ne mogu doći do drugačijeg zaključka.

"Ova država", "ova zemlja" je neprijatelj Hrvata? Udbaška klika je postigla svoj cilj i zadovoljno trlja ručice na tvoj zaključak. Na ovo samo mogu reči da Hrvati ne zaslužuju vlastitu državu i da nije čudo što udbaška klika drma Hrvatskom. Hrvati su jedan od rijetkih naroda koji pljuje po vlastitoj državi. Možda bi bilo bolje da smo kao Kurdi, nomadski narodi bez države, možda bi više cijenili sebe i značenje domovine kao i čežnje za imanjem vlastite države. Nemaju svi narodi na svijetu sreću imati vlastitu državu.

ja ne znam gdje ti živiš, ali ovo govno od države sigurno nije moja država, niti ju ja tako shvaćam. pogotovo dok na vrhu vlasti vladajući ponašaju ovako kako sep onašaju i vode politiku koju vode, sve ih nabijem na k. da se mene pita, uveo bih prijeke sudove za političke izdajnike i lopove. tko god da napravi neki prekršaj u tom pogledu, to bi platio životom, pa bi onda poprilično sigurno imali manje ovakvih pojava ko što su mesić milanović linić sanader i ostala bagra. s tom stokom, jedino teška radikalna opcija može postići uspjeha, sve ove fore borba protiv korupcije gdje ta gamad može dobit max 5 godina robije, je pičkin dim. i dok ih se ne počne streljat, radit će što god im padne na pamet.

svijestan sam da to nije demokratski, ali za ovu našu državu demokracija je ionako samo smokvin list.

braniteljima i ustašama tj domobranima svaka čast, sve ostalo u našoj povijesti pogotvo bližoj mi se gadi, uključujući i naša država koja funkcionira na način ko da je na aparatima a samo zato jer se nitko nije u stanju radikalno obračunat s ovom bagrom o kojoj pričam. ne možeš ti takvu stoku učit pameti, pravnim aktima sudovima policijom itd. u nekim zemljama zbog 200 grama marihuane možeš biti streljan, a nama naša politička bagra može pokrast 10esetke miliona kuna eura i bude po onoj pojeo vuk magare, e pa ja bi za sve takve i slične prekršaje, za dilanje raznih vojnih državnih tajni, ono što je mesić radio s transkriptima uveo električnu stolicu strljanje ili injekciju. ovisno o tome, za što se optuženi odluči i bok, jedino takve radikalne mjere smrtne kazne mogu natjerat ovu našu kopilad da tri puta razmisli prije nego nešto napravi na štetu države i nacije. dok se ne bude radikalno obračunavalo s tom hrvatskom gluposti, biti ćemo sprdnja u svijetskim okvirima a ne samo ovim lokalnim. umjesto da se ugledavamo na zemlje koje su razvijenije od nas, mi gledamo u pravcu srbije bosne i tiješimo se s njihovom sudbinom. eto, to ti je današnja hrvatska, i sada bi ja trebo reći da mi je stalo do ovakve zemlje, pa naravno da nije ja prema ovoj zemlji praktički više ništa ne osjećaj jedino što me veže za nju je činjenica što sam rođen tu, i to je to. vjerojatno bi prije bio u stanju zavoljet neku stranu zemlju, nego ovakvu hrvatsku u kakvoj živimo danas. prema tome, nemojmo se zavaravat nisu ni ustaše a još manje branitelji išli u rat 1990ih 1940ih da bi hrvatska ličila na ovo na što liči danas, a ponajviše zahvaljujući istoj bagri i njihovoj djeci koja nastavljaju tamo gdje su im očevi i djedovi stali.

jedini spas je taj, da što prije pocrkavaju, jer dok god budu živi neće biti dobro.

NorthStand
06-10-2013, 23:24
Što možeš očekivati dobro od Milanovića i Josipovića..osim da negdje na muslimanskim portalima netko pizdi..

pitao sma nitko mi nije znao reć..što su to josipović il Milanović pomogli BiH Hrvatima. Nešto konkretno.

jedini konkretni potezi su bili optuživanje Hrvatske za agresiju na Bih..ostalo je obično prešetavanje i to tkao da s enikome ne zamjeri.

Kome će oni pomoć. Hrvatima u BiH..svojim svjetonazorskim i političkim neprijateljima u globalu..

ako i ima nešto to je na tragu njihovog regionalizma kojemu teže i ovisnosti o Srbiji koji ima je emocionalna kategorija pa u tu svrhu misle iskoristit i Hrvate u Bih..inače ja tu ne vidim ništa što bi išlo u šrilog BiH Hrvata.

ma ova vlada je nevjerojatno antihrvatska, i smiješno je da bilo koji hrvat očekuje nešto od takve vlade i njenog predsjednika odnosno premijera. to je ravno onome, da netko od sanadera očekuje zaštitu Gotovine, a sam je bio mozak operacije uhićenja. prema tome, manimo se ćoravog posla, svi znamo da je to kopile zbog EU uhapsilo Gotovinu i ostale generale, mako je spomenik juri francetiču u slunju jer najobičniji udbaški potrčko bio, a sada ga je ista ta udba za nagradu zbog politike koju je vodio smjestila u remetinec, i tamo je dočeko ulazak u EU u koju se toliko kleo, baš je lijepo završio karijeru, u stilu one kako siješ tako žanješ, po meni još je dobro prošo trebalo bi angažirat onog Richarda Kuklinskog da ga malo isjecka i napravi čvarke od njega. govno bahato, radi nijednog političara u hr mi nije toliko drago da je završio loše ko što mi je draog u njegovom slučaju, jer je on glavni uzrok svega što se u hrvatskoj događa danas. umjesto da se obračunavo s udbašima, i ostalim komunističkim ostacima on je progonio juru francestića i budaka iz like, te srbima davao mandate u saboru, uspostavio je plan upotrebe ćirilice u vukovaru itd itd, najveće smeće koje je hrvatska politka i HDZ ikada izbacio na površinu. da ne govorim da je pljačkom došao na čelo HDZ-a, jer ga je Pašalić regularno pobjedio ali on je preko svog tada prisnog druga Glavaša sredio par kutija za sebe i tako posto predsjednik, pametno dosta. Richard Kuklinski je lijek za takve.

skater
07-10-2013, 15:08
ja ne znam gdje ti živiš, ali ovo govno od države sigurno nije moja država, niti ju ja tako shvaćam. pogotovo dok na vrhu vlasti vladajući ponašaju ovako kako sep onašaju i vode politiku koju vode, sve ih nabijem na k. da se mene pita, uveo bih prijeke sudove za političke izdajnike i lopove. tko god da napravi neki prekršaj u tom pogledu, to bi platio životom, pa bi onda poprilično sigurno imali manje ovakvih pojava ko što su mesić milanović linić sanader i ostala bagra. s tom stokom, jedino teška radikalna opcija može postići uspjeha, sve ove fore borba protiv korupcije gdje ta gamad može dobit max 5 godina robije, je pičkin dim. i dok ih se ne počne streljat, radit će što god im padne na pamet.

svijestan sam da to nije demokratski, ali za ovu našu državu demokracija je ionako samo smokvin list.

Ne razumijem zašto miješaš vladu s državom? Talijani ne mijenjaju državu nego vlast. Francuzima je država svetinja. Amerikanci proklinju vladu (government) a ne državu (states). Ako je netko govno to su vlastodršci, ne država. Državu čini narod a ne vlast, njima je dana mogućnost vođenja države u ime naroda. Ako rade na štetu države i naroda radi se o veleizdaji i u tim se slučajevima u civiliziranim državama izvršava smrtna kazna vješanjem.

ali za ovu našu državu demokracija je ionako samo smokvin list.

Za "našu" vladu ne državu. Radiš uslugu vlastodršcima kada ih personificiraš s državom i time zamagljuješ pravog krivca. Umjesto da Hrvati govore "prokleta vlada", oni govore "prokleta država".

Inkvizitor
07-10-2013, 15:23
Nitko i ne govori prokleta država.

Ali ako taj narod bira u kontinuitetu Mesića pa Josipovića plus Milanovića i šuke gleda to što oni rade, to znači da to njima paše.

Primjer Mađara koji je naveden koji su svoga lijevog premijera svrgnuli zbog jedne laži a ovaj laže mjesecima, i to plitko i providno i nitko ništa.

Država se strmoglavljuje i nikom ništa. To je sve konformizam, baš me briga dok je meni koliko toliko dobro. To je mentalitet naroda , nije to smao jedna vlast koja će doć i proć. To je "stanje" koje traje i traje-

skater
08-10-2013, 12:18
Nitko i ne govori prokleta država.

Nemali broj puta čujem od ljudi kako sebi u bradu promrmljaju "kriva je država", "*beš takvu državu" ili nešto slično.

Ali ako taj narod bira u kontinuitetu Mesića pa Josipovića plus Milanovića i šuke gleda to što oni rade, to znači da to njima paše.

Pogledaj postotak izlaznosti na biračka mjesta bit će ti jasnije koji "narod" bira u kontinuitetu Mesića, Josipovića, Sanadera, Milanovića i ostalu bagru. Pogledaj koliku biračku podršku ima HNS, manje od 4% i onda reci da oni kao marginalna stranka (koju mediji nikada nisu tako nazvali, ali su zato tako zvali neke pravaške stranke) imaju legitimitet vođenja države. Pogledaj koliko ima braniteljskih udruga i udrugica, koliko su sami branitelji razjedinjeni i izmanipulirani, neki kupljeni za judine škude, bit će ti jasnije zašto je Hrvatska u ovakvom stanju. Kada sami hrvatski branitelji sebi pljuju u usta onda nemamo o čemu razgovarati.

Slažem se, to je mentalitet naroda. Ali pokazali smo 90-ih tko smo i što smo, to nitko nije očekivao.

U stanju smo specijalnog rata koji se uspješno provodi zbog pasivnosti, apatije, defetizma hrvatskog naroda.

Hrvatski branitelji su postali ovce i poltroni:

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/98855-hos-ovci-10-travnja-otkrivaju-spomenik-u-splitu-zabranjen-ratni-amblem-zbog-za-dom-spremni.html

Spomenik HOS-a bit će smješten u Ulici Ruđera Boškovića i, kako kažu splitski HOS-ovci, bit će prvi takav u Hrvatskoj. Mjesto za njih ima i povijesni značaj; u blizini je bila smještena vojarna HOS-a "Visoka". Znakovito, na spomeniku je zabranjen ratni amblem IX. Bojne zbog, pogađate, riječi "Za dom spremni". Unatoč tome što su Hrvatske obrambene snage u Hrvatskoj legalne i legitimne. Na spomeniku će biti uklesani predivni stihovi: "Pod ovim svetim znakom i hrvatskim barjakom vitezovi krv su lili i slobodu iznjedrili. Živima u čast! Mrtvima u slavu! Prolazniče, podigni svoju glavu."

Unakazili smo hrvatski grb zoološkim vrtom (da nebi bio "ustaški" (ako je prvo polje bijelo "ustaško", mogli su staviti prvo polje crveno), ali "ustaški" naziv valute nismo mijenjali), hvala Franji Tuđmanu na toj nakaradnosti, sada se brani bojni poklič "za dom spremni" pod kojim su ginuli hrvatski dragovoljci za Republiku Hrvatsku i to preživjeli suborci šutke prihvaćaju? Moguće samo u Hrvatskoj.

sagitarius
08-10-2013, 16:07
Nemali broj puta čujem od ljudi kako sebi u bradu promrmljaju "kriva je država", "*beš takvu državu" ili nešto slično.

Našlo se nas nekoliko Hrvata u Sarajevu neki dan i sjedimo i hvalimo svoju Hrvatsku, kako nam je ušla u EU, kako ima najljepše more na svijetu, kako je to naš ponos...
Dobro, ne slažemo se sa vladajučom ekipom, ali dočiće novi izbori, pa će pobijediti naši..:)