PDA

Pogledaj Full Version : Zavnoh u Topuskom

Bobani
26-09-2013, 23:18
ZAVNOJ U TOPUSKOM

2009-05-10, Nedjelja, 10 Svibanj 2009., "dragovoljac", Geza: ZAVNOH U TOPUSKOM

ZAVNOH U TOPUSKOM

U sklopu boravka u Topuskom, naročito kada se slavi ZAVNOH, nudi se fašistički - antifašistički paintball u suradnji s Paintball klubom Glina.

Ubijanje bojama, a ne puščanim zrnima , organizira se uz bogatu gastronomsku ponudu.

Vrijeme u Topuskom može se provesti ratno aktivno.

Cijena XL PAKET (marker, zaštitna maska, maskirno odijelo, 500 kuglica) - 200 kn + dodatnih 500 kuglica 150 kn

Navedene cijene su bez PDV-a. i bez antifašističkih tirada o velikom značenju ZAVNOH-a za Hrvatsku državu nakon što je ubijen, ne paontbollom, već vješanjem osnivač ZAVNOH-a ustaša i fašist Hebrang, izdajica Hrvatskog naroda, neprijatelj druga Tita i KPJ.

Zato opet imamo veliko slavlje Hrvata u Topuskom.

U tom gradu 8. i 9. svibnja 1944. godine, prije 65. godina održano je Treće zasjedanje ZAVNOH-a bez kojeg ne bi bilo današnje Hrvatske antifašističke države.

Koliko je to zasjedanje bilo važno i dalekosežno pokazuju odluke koje su tada donešene:

ZAVNOH postaje nositelj suvereniteta države Hrvatske, koja zahvalajujući upravo ZAVNOH- u nikada nije postala DRŽAVA, već samo republika u okviru komunističke države Jugoslavije .

Tada se donose četiri važna ustavna akta:

1. Odluka o odobrenju rada predstavnika Hrvatske na 2.zasjedanju AVNOJ-a.

Odobrenje je dano onima koji će glasati za Jugoslavensku državu, a ne Hrvatsku po mjeri i konceptu druga Tita dalekovidnog hrvatskog državnika koji ne dopušta da Hrvatska nakon 2. Svjetskog rata postane država.

2. Odluka o ZAVNOH - u kao vrhovnom zakonodavnom i izvršnom tijelu Hrvatske koji će donositi Odluke prema odlukama antifašističke Komunističke Partije Jugoslavije ( KPJ ) pod mudrim rukovodstvom i diktatom druga Tita.

3. Donešena je Deklaracija o osnovnim pravima hrvatskog naroda i građana demokratske komunističke Hrvatske u kojoj će Hrvati banditi demokratski biti poubijani i uništeni.

4. Odluka o ustroju i poslovanju Okružnog narodnooslobodilačkog odbora (NOO) u Federalnoj državi Hrvatskoj koja nikada nije postala država, na način da na čelu NOO budu antifašisti, a ne komunisti.

Na Trećem zasjedanju ZAVNOH-a utvrđuju se u privremenom ustavu buduća Republika, a ne država hrvatska, da u Hrvatskoj vladaju temeljna demokratska načela sloboda mišljenja i vjere, prava stranačkog okupljanja, prava na privatno vlasništvo i poduzetništvo te nacionalna ravnopravnost.

Ta demokratska načela su toliko snažno ugrađena u temelje današnje Hrvatske države, da traju punih 65. godina bez koriozije titanske kakvoće.

Ovo su odredbe privremenog ustava koje su cijelo vrijeme striktno primjenjivane tako da je svako slobodno mišljenje kažnjavano kao kapitalističko buržoaska devijacija, a vjera je bila toliko slobodna da su svi članovi po partijskoj dužnosti morali krstiti djecu u katoličkim crkvama, vjenčavati se u crkvama.

Na grobovima Titovih komunista antifašista obvezatno je morao biti križ umjesto daske za zvijezdom petokrakom.

Privatno vlasništvo je u tom privremenom ustavu Hrvatske države bilo toliko razvijeno da su sve privatne obrtničke radionice, tvornice i trgovine preko noći postale društvene, a njihovi bivši vlasnici su postali direktori.

To im je omogućio dosljedni komunizam i antifašizam koji je uvijek bio pravedan i dobrobitan za Hrvatski narod, pa je tako dobrobitan i danas kada se slavi u Topuskom.

Nacionalna ravnopravnost je razvijena do te mjere da su svi Hrvati poslije ZAVNOH-a postali ravnopravni sa Srbima.

Sve su to povijesne činjenice koje pokazuju da je zasjedanje ZAVNOH-a bilo najveća promocija Hrvatske države i hrvatskog partijskog rukovodstva na čelu s Hebrangom koji je antifašistički osuđen na smrt, ne po odredbama privremenog ustava kojeg je sam pisao, već je osuđen demokratski na partijskim antifašističkim sastancima diljem Hrvatske.

Kako su antifašistička suđenja Hebrangu i ZAVNOH- u izgledala pokazuju zapisnici s partijskih sastankaantifašističkih čelija.

U Zagrebu na V. Rajonskom antifašističkom Komitetu Komunističke Partije Hrvatske je zapisano:

Opčenito, naša organizacija primila je povoljno odluku CK KPJ i traži najoštriju osudu za izdajnički rad Hebranga, time da ga se kazni smrću, a isto tako traži da se pročisti organizacija od svih takovih i njima sličnih hrvatskih elemenata - hebrangovaca u koliko su negdje zakonspirisani.

Svi izražavaju svoju odanost antifašističkom CK KPJ i drugu Titu.

U rezolucijama, koje je donašalo antifašističko partijsko članstvo uvijek se tražila najoštrija kazna.

Skoro svako odelenje demokratski je tražilo smrtnu osudu fašiste i bandita Hebranga.

U Đurđevcu i Koprivnici kao i u Zagrebu na svim antifašističkim sastancima osjetilo se je veliko povjerenje prema Partiji, drugu Titu i CKJ, a ne prema Hebrangu i CKH .

Tražila se najstroža smrtna kazna za Hebranga zato što je bio protiv Tita i odluka CKJ.

U vanpartijskim masama, dakle u antifašistički masama, jer antifašisti nisu bili komunisti, nije bilo neke diskusije u vezi Hebranga.

Mase su o tome šutjele kaže, nitko drugi, nego revolucionar Dušan Dragosavac, ljubitelj Hebranga i hrvatskih komunista nacionalista.

U Kutini je na sastanku kotarskog komiteta KPH održanog dne 18.V.1948 g. drugarica antifašistkinja iz C.K. KPH-a, rekla da je Hebrang vodio šovinističku politiku protiv Srba.

Reakcionarni stavovi Hebranga izraženi su u odlukama trećeg zasjedanja Z.A.O.N.H-a, tj. da se Hrvati bore za svoju samostalnu državu.

Zbog toga je on bio smijenjen sa dužnosti sekretara C.K. K.P. Hrvatske.

Tada je bio primljen u polit biro CKJ.

Kao vjeran komunist antifašist odan Titu i drugovima gdje je samoprijegorno radio u Beogradu sve do svoje smrti vješanjem o radijator.

Na sastanku partijske ćelije Gradskog Odbora Crvenog Križa Zagreba, održan 19.V.1948. god. predlaže se da se Hebrangu ne dodijeli nikakva druga kazna već samo smrt, kao neprijatelju i izdajici K.P.J., što je već pokazao na zasjedanju ZAVNOH-a kada je za Hrvatsku tražio kapitalizam, a ne Titov boljševički ruski komunizam.

Drugarica Fanika kaže da se slaže sa antifašističkim odlukom CKKPJ i komisijom CKKPJ i traži najoštriju kaznu za Hebranga - smrt strijeljanjem.

Drugarica Bosa kaže da se slaže sa svime što je rekla drugarica antifašistkinja Fanika i misli da se Hebranga treba kazniti na smrt striljanjem.

U Dubrovniku drug antifašist Vlahov Milan osvrćući se na štetočinski i izdajnički rad Andrije Hebranga, tvorca ZAVNOH-a, treba kazniti smrtnom kaznom.

Drug Vlahov postavlja i pitanje kako je bilo moguće da Andrija Hebrang kao izdajnika Hrvatskog naroda postane glavni akter na zasjedanju ZAVNOH-a?

Drug Radovčić Pero kaže da se u potpunosti slaže sa ocjenom druga antifašiste zavnohovca druga Vlahova i da je potrebno izreći najveću kaznu - smrt.

Rekić Ilija u potpunosti se slaže sa odlukom CK KPJ i smatra da je odluka pravilno donešena.

Teodorović Anka u potpunosti se slaže sa izjavom gore navedenog druga Ilije i smatra da je pravilno donešena odluka.

Komlenac Čedo u potpunosti se slaže sa odlukom CK KPJ da se Hebranga najstrožije kazni radi cijepanja bratstva i jedinstva.

Diklić Borka u potpunosti se slaže sa izjavama gore navedenih drugova i drugarica.

Potvrđuje isto: Smrtna kazna!

Vučković Slavica slaže se sa svim izlaganjem ostalih drugova i ima puno povjerenje da će drug Tito i CK KPJ donijeti pravilno rješenje i likvidirati Hebranga.

U 2. RAJONSKOM KOMITETU K.P.H. u Zagrebu dne 20-V-1948. održani su sastanci u 68 antifašističke ćelije, a prisustvovalo je 938 članova partije .

Na samim sastancima poslije čitanja odluke CKKPJ većina zapažanja i osvrta bilo je zbog Hebrangove sabotaže u privredi i zbog klevetanja druga TITA.

Uz to kod Hebranga su se osvrtali na slabo držanje pred klasnim neprijateljem.

Kroz diskusiju koja se je uglavnom kretala oko pitanja kako su se Hebrang osnivač ZAVNOH-a mogao tako dugo održati na komunističkom antifašitičkom položaju.

Objašnjeno je da je C.K. a naročito drug TITO nastojao da se Hebranga preodgoji, jer Hebrang nije imao rusko antifašističko komunističko iskustvo kao Tito.

Svoje antipartijske i fašističke radnje Hebrang je pokušao podvaliti Titu i KPJ-u odlukama ZAVNOH-a, što su, kao što se zna, Tito i Kardelj energično spriječili.

Većina članstva se takodjer izjasnila i tražila da se Hebranga putem narodnih vlasti izvede pred sud i sudi na smrt.

To se je najbolje vidjelo kod nastojanja da svi članovi potpišu rezoluciju s kojom se zahtjeva smrtna kazna a i primijetilo se takodjer i ogorčenju zbog njihovih nedjela naročito u antifašističkim ćelijama: Solovljeve ulice, Zarazne bolnice, Voćarske ceste gdje su drugarice čak i osječajno plakale.

Interesantan je slučaj u ćeliji Voćarske ceste gdje su sve drugarice skoro sa plačem zahtijevale da se Hebranga sudi na smrt.

Drug Šimić u Sili izjasnio se da Hebranga osnivača ZAVNOH-a treba ubiti.

Drug antifašist Vrbnik Vinko iz Gl. odbora sindikata izjavljuje da je Hebranga lično vidio da vrši sabotaže u šećerani Županja.

Blaž Mesarić izjavljuje da je on 1941 god. bio član M.K. i da je na osnovu toga što je čuo odluku smatra Hebranga krivcem za neuspjeh kod oslobadjanja drugova iz Kerestinca.

Dalje su mnogi drugovi diskutovali o tome kako je Hebrang intervenisao za razne tipove, te kako mu je žena visoka dama koja je još u partizanima svaku večer zahtijevala belu kavu a posle oslobodjenja prodavala kuće u Pakracu.

Sve ovo pokazuje koliko je ZAVNOH važan za današnju Hrvatsku.

Zato će u budućnosti ZAVNOH sve više dobivati na značenju, jer da nije bilo ZAVNOH-a ne bi bilo ni Hebranga, a da nije bilo Hebranga ne bi bilo ni privremenog demokratskog ustava koji je trajao punih 65. godina, sve do danas.

ZAVNOH je današnji hrvatski Sabor u kojem vrijedi " Popljuj, ponizi, stvori pritisak kroz medije. "

To je ta poznata antifašistička komunistička formula, kaže Berislav Rončević, što je je, kao što vidimo, do smrti prvi iskusio Hebrang, a zatim svi Hrvati koji su bili z hebrangov ZAVNOH, a protiv druga Tita i CKJ-u. Autor: Geza

NorthStand
27-09-2013, 03:58
reko sam ja davno, od ovih komunjara i Geobels bi mogo učit kako vodit propagandu.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTqCwocFPEEsAXYEgr803k-KjSpP0S6iVgWwbELhXUBAzwUfkBpYQ

:D

Bobani
02-10-2013, 20:51
KAKO SE TREBA BRANITI HRVATSKU!

Fri, Jan 6, 2012 at 7:34 AM

Kolumna Mario Maks Slaviček: Nije problem u njima, nego u nama!

"Zamislite što bih sve mogao učiniti, da činim sve što mogu činiti"
Mario Maks Slaviček

Samo su mrtvi dočekali kraj rata, za nas žive on još traje (barem za mene). Druga sredstva isti neprijatelj, isti su oni koji brane isti oni koji izdaju i napadaju. Ista meta isto odstojanje. Samo odore nisu iste, oni su obukli stranačke boje i kapute a mi i dalje nosimo maskirno, barem u glavama. Mnogi su bili i jesu ministri a da nisu zemlju branili, dapače. Mnogi Hrvatsku nisu niti željeli niti za nju žive, a opet su iz nje isisali sve što su mogli, a čine to i dalje (sjećate se Škegre, Valentića, Manolića, Šarinića, Šeksa, Mesića, Gregorića, i mnogih mnogih drugih) ONI će učiniti sve da nas razjedine, posvađaju, kompromitiraju da bi NJIHOVA djeca živjela na NJIHOVOM NAUKU (jugoslavenskome) jer oni su bili i jesu u duši Komunisti i protuhrvatski orijentirani, njima je važan kapital, pozicija, moć i vlast.

Mi Hrvati, s druge strane tražimo u svakomu svome ono najgore u njemu, ne gledamo u nečiju dobru stranu. Nije ovdje stvar u Matiću, niti u mjestu ministra, oni su nama opet bacili kost da se međusobno napadamo dok oni ovaj puta dobivaju rat i to (o)naj "SPECIJALNI" jer mi smo toliko otupavili od natpisa, priča, legendi o braniteljima da su nas uspjeli odvojiti od Naroda, jer danas kad negdje kažete da ste branitelj ispada da ste privilegirana kasta. Ja nisam branitelj, ja sam vojnik, profesionalni vojnik koji je za svoj posao bio plaćen, ali je, kad vojske nije postojalo uzeo pušku sa svojim vršnjacima i išao braniti od četničke najezde ono za što su nam naši stari potiho govorili našu Lijepu Hrvatsku Domovinu.

Ne nisam tada tih ranih 90-tih bio niti branitelj, niti vojnik, bio sam tinejdžer, bio sam civil koji je nosio pušku i dijelove američke odore. Vojnikom sam postao kasnije kad se osnovala i ustrojila vojska, kad su me uvježbali i obučili tom pozivu i poslu. Nismo završili bitku, nismo završili rat, zato Vas sve molim ne pljujte po sebi samima, jer tko god je na vlasti VI STE GA IZABRALI u svoje ime, ime svoje djece i ime svog Naroda. Kako ste birali tako ćete zajedno sa mnom u tom izboru i živjeti. Ono što u svoju obranu mogu kazati je da ih ja nisam birao. A ako niste niti Vi kako to da uz toliko katolika, toliko branitelja, toliko "Hrvatina" komunisti dobiju vlast? Ili nas Hrvata nema dovoljno? Ili nisu svi Hrvati - katolici od nas kako kaže statistika, 95% Pučanstva RH. Jer mi nije pojmljivo da katolici glasaju za ateiste, agnostike i nevjernike. Dakle u zemlji u kojoj su 95 % katolici ateisti i agnostici dobiju vlast???

Glede gospodina Matića, meni nije jasno kako on misli pravdati svoj kredibilitet pred svima nama u smislu šetanja kroz stranke od HDZ-a do SDP-a? Isto pitanje postavljam i gosp. Kotromanoviću i mnogim drugima kojima su jedni dali funkcije, činove i titule koje im sada koriste u političkom probitku, kažem njima, a da li će koristiti narodu vidjet ćemo. Osobno mislim da su oni svoje sve što imaju zaslužili, no pitanje se postavlja od koga i za što. Ionako, dragi moji ratnici i ratnice, vrlo brzo će doći vrijeme da ovaj naziv "Branitelj" neće imati nikakvu važnost,(kao sto ni ime Ustasa nema nikaku vaznost, barem za sada) niti formalnu, niti zakonsku iako je već sam po sebi od antihrvatskih snaga, ali i nas samih obezvrijeđen. Kažem vam to iz razloga što su te antihrvatske snage povele sve nas u jednu novu asocijaciju, organizaciju za koju mi nismo ratovali, ginuli niti se za nju borili, i logično je da nas kao takve ne trebaju i da smo smetnja. S druge pak strane te antihrvatske snage u Hrvatskoj i izvan nje jesu i uvijek su bile naklonjene onima koji su nas napali i pokušali istrijebiti, posebice kad su shvatili da se u Hrvata bude emocije prema samostalnosti, samobitnosti i državotvornosti.

Mi, onaj dio Hrvatskog nacionalnog bića, ono nacionalno jezgro koje prenosi vjeru, kuturu, domoljublje u svojim domovima, nažalost činimo samo mali dio cjeline koja sebe naziva "Hrvatskim građanima". Ja nisam hrvatski građanin, ja sam jednostavno Hrvat. Ne volim podjele, niti regionalne, niti ikakve druge. Za mene u hrvatskom nacionalnom biću postoje samo oni koji čine sve što mogu za svoj narod, svoju vjeru, svoju povijest i običaje i oni koji čine sve posve suprotno svoga naroda, svoje vjere (ako ju imaju) i svoje povijesti ( ako je njihova) i svojih običaja (ako ih poznaju).

Ovi potonji "Hrvati građani" obnevidjeli od Europskog blještavila, lažnih obećanja, lažnog života, reklama Big Brothera, McDonaldsa i Iphonea i života na dug, danas nažalost čine političku većinu, i oni doista i žive u gradovima i osjećaju se građanima. Ali onaj istinski državotvorni, nacionalno osviješteni Hrvatski puk koji je kroz stoljeća ostavljao motiku i uzimao mač braneći hrvatske granice, čuvajući običaje i prenoseći povijest u izvornom obliku ne mareći što pišu novine, govori TV ili prenosi internet, e taj puk ta 1/3 svekolike Hrvatske nacije uvijek će biti okosnica Hrvatstva, domoljublja i državotvornosti.

Na njih računam, u njih vjerujem i njima se klanjam. Oni su Hrvatski graničari od Iloka do Prevlake, od istre preko Like Zagorja, Međimurja Podravine do Slavonije, zajedno sa Hrvatskim pukom Bosanske Posavine i Herceg - Bosne. I zato ponavljam: Mi nacionalno osviješteni, ratom prekaljeni, izdajom poučeni, MI HRVATI možemo, moramo i hoćemo sačuvati Hrvatsku i Hrvatstvo pa makar nam to bilo posljednje što ćemo učiniti u životu.

Nijedan čin, nijedna aktivnost, nijedan prosvjed, nijedan tekst, nijedan govor NIJE UZALUDAN. Sve je to oruđe u bitci koju vodimo nakon one striktno vojničke. Moje je oružje sada pero, moje je streljivo ljubav prema Domovini i nikad mi ga ne nedostaje, moje je topništvo naša Hrvatska ratnička povijest, a moja vojska, moji suborci ste svi Vi koji ovo čitate promišljate isto kao ja.

I zato zapamtite, svi oni koji su protiv samostalne, neovisne i slobodne Hrvatske meni su " S ONE STRANE NIŠANA".

Mario Maks Slaviček

IZVOR:DRAGOVOLJAC.COM

Comments

#1 Otporas 2012-01-06 14:12
Dragi prijatelju Mario Maks Luburiću, UPS! Slaviček, do dna moje duše ste me rodoljubno dirnuli vašim člankom. Bez vaše dozvole već sam ga razaslao mojim prijateljima. Nadam se da se nećete (na)ljutiti.

Sretna vam Nova 2012 Godina!

S iskrenim poštovanjem i srdačnim pozdravima ostajem ZDS! Otporaš.

Bobani
26-10-2013, 21:13
ZAVNOH, PAVELIĆEVA ILI TUĐMANOVA HRVATSKA

G. Vuskic: Sat, Oct 26, 2013 at 1:03 PM
To: internet@slobodnadalmacija.hr

Član Delivuk (Milan Gabrić)
17.05.2011 17:32 h

Tudjmanova ili Pavelića Rvacka

Želin znati kakva je razlika od ove dvi Rvacke? Ja znan da je jedna
bila duplo veća a jedna duplo manja. Samo ne znan koja je to od ove
dvi? Ako neko zna bilo bi mi drago da se znastveno javi, a ne na pamet
lupat ko s neba u rebra.

Član Otporas (Mile Boban)
17.05.2011 22:05 h

Ja neću lupati: "ko' s neba u rebra" kako ti kažeeš.
Delivuk, razlika u te dvije Hrvatske sa osam (8) slova nema nikakove.
Ime isto. Oni koji su se borili za Pavelićevu Hrvatsku su bili željni
Hrvatske iz dna njihovih duša i srdaca.

Pavelić je okupio najčeličnije Hrvate u borbu protiv
srpsko/kraljevsko/jugoslavenske države i nije birao borce po
pokrajinama, vjeri, porijeklu, staležu, političkoj opredjeljenosti,
ideološkim razlikama itd. Pavelić je tražio one borce kojima neće biti
teško nositi ratni teret u obrani i očuvanju naše lijepe Hrvatske. I,
Delivuk, hoćeš nećeš Pavelić ih je našao u Ustašama i u Hrvatskim
Oružanim Snagama, HOS.

Tudjman je je dobro proučio generala Drinjanina PORUKA IZMIRENJA
USTAŠA I HRVATSKIH PARTIZANA što mu je pomoglo okupiti oko sebe sinove
hrvatskih Ustaša i sinove hrvatskih partizana u HDZ kojom je stvorio
RH po principima ZAVNOH u kojima nije postojala cijelokupna Hrvatska s
granicom na Drini.

ZAVNOH je osnovan 1943. godine ilegalno isto kao što je ilegalno
osnovana RSK 1995. a koja nikada nije imala utjecaja na unutrašnju
politiku Hrvatske isto kao što nije utijecao ni ZAVNOH. Zavnoh je
dobio važnost koja mu se pripisuje zahvaljujući okvirima i principima
KPJ koja je došla na vlast 1945. godine. Tek tada se je počela širiti
povijesna važnost Zavnoh-a kao što bi i SRK dobila na važnosti da je
kojim nesretnim slučajem RH izgubila rat kao što ga je izgubila NDH.

I, sada, na koncu konaca, kada se bude dostojanstveno, istinito i
objektivno pisala naša hrvatska povijest o ove dvije Hrvatske;
Pavelićeve i Tudjmanove, nesumnjivo će oba ova čestita državotvorna
Hrvata zauzeti jedno veliko mjesto u hrvatskoj povijesti kao VELIKI
VELIKANI HRVATSKE POVIJESTI, s tom razlikom što će se Paveliću dati
prednost u tome što je išao linijom hrvatskog državotvorstva s
povijesnih činjenica da je naša hrvatska istočna granica na DRINI, dok
Tudjman će nesumnjivo ostati zapisan da je oko sebe okupio viši broj
komunističko/jugoslavensko orijentiranih Hrvata kojima je Tito bio
više idol nego Hrvatska Država. Bas u tome i jest ta razlika izmedju
Pavelića i Tudjmana, što je nesumnjivo i rezultat ovih dviju Hrvatskih
Država, prva, Pavelićeva duplo veća, druga Tudjmanova duplo manja. A
za hrvatskog najgenijalnijeg vojničkog stratega i posljednjeg
Zapovjednika HOS NDH Vjekoslava Maksa Luburića, generala DRINJANINA,
povijest će reći da je upravo on bio taj koji je svojom PORUKOM
IZMIRENJA USTAŠA I HRVATSKIH PARTIZANA, koja je izišla u Istarskoj
DRNIN 1964., strana 19-21, anjzaslužniji u obnovi Hrvatske Države s
dva slova RH.

Mislim, kolega Delivuk, da sam ipak malo odgovorio na vaše pitanje.

Nadam se, Delivuk, da sam, koliko toliko, odgovorio na vaše pitanje
koje je uistinu bilo jedno vrlo dobro pitanje. Nadati se je da će se
još netko javiti sa svojim idejama.

On 10/26/13, internet@slobodnadalmacija.hr