PDA

Pogledaj Full Version : Kakvi su vam životno politički stavovi-anketa

caporegime
17-09-2013, 12:25
kakav ste tip navijača?
neovisno o nacionalno državnom statusu?

caporegime
17-09-2013, 12:31
Liberal- ne voli svoju ni ičiju naciju, ne voli svoju vjersku zajednicu, voli sve vrste manjina, zalaže se za što veći prijam imigranata.....

Patriot-nacionalno svjestan, tradicionalnijih pogleda na svijet, spreman se izložiti za obranu svojih uvjerenja.....

Ova anketa je dakle neovisna o nacionalnom državnom statusu.
Obzirom da u Europi postoji prilična podjela povodom ovakvih tema, umjesto da koristimo neprikladne termine lijevo i desno, da vidimo kako razmišlja prosječan navijač u državama koje su nekoć bile dio Jugoslavije

...
17-09-2013, 12:37
Glupa ti je anketa, pogotovo objašnjenje liberala...liberal sam do određene granice...nisam za prijam imigranata, a opet imam poznanika crnca koji voli naš grad i zemlju, volim svoju naciju, nemam ništa protiv nečije druge ako me ne dira i ne ugrožava, nemam ništa protiv manjina ako ne seru po mojoj zemlji, itd itd...
jednostavnije, voli svoje, poštuj tuđe i amen...

Gasi temu.

caporegime
17-09-2013, 12:38
hehe, po definiciji vesne teršelić, udruge iskorak i slično...ti si kume teški nacionalist

Thomas Bauer
17-09-2013, 13:15
Ja sam reganist s nekim libertarijanskim stavovima.

baranjac
17-09-2013, 16:27
izjednačeno :D

pescara
17-09-2013, 18:44
troje nas pise pod ovim nickom, i najblize smo razmisljanju kao "tri tacke". znaci po tim vasim objasnjenjima, 3 glasa za nacionaliste.

...
17-09-2013, 19:00
TO nema veze sa nacionalistima, domoljub sam, nacionalist je nešto drugo, tj. može biti i jedno i drugo...nacionalist je onaj koji ne trpi druge ni pod razno to je nacionalist/šovinist, dok nacionalist/domoljub je druga stvar,.

ovako je dobro definirano na wikiju, doduše malo zbunjujuće i treba mućnut mozgom...

Pojam "nacionalizam" se u jeziku koristi u pozitivnom, i u negativnom smislu:

-u pozitivnom smislu nacionalizam je isto što i domoljublje (patriotizam). Ovdje prepoznajemo činjenicu da se ideja nacionalizma nastavlja na etnički (narodi) identitet - osobinu koja je toliko uobičajena u ljudskom rodu da uopće ne postoji povijesno sjećanje na vrijeme u kojem ljudi sebe nisu doživljavali kao pripadnike nekog naroda;
-u negativnom smislu nacionalizam se poistovjećuje sa šovinizmom prema nepripadnicima vlastite nacije. Ovdje prepoznajemo činjenicu da su pronositelji nacionalističkih ideja prečesto pribjegavali gradnjama negativnih stereotipa o drugim narodima, kako bi motivirali pripadnike vlastitog naroda na okupljanja radi stvarne ili zamišljene opasnosti od agresivnosti drugih naroda;

Domoljublje
Domoljublje se općenito od nacionalizma i šovinizma razlikuje po tome što se domoljub identificira sa svojom zemljom i svojim narodom bez vrijeđanja ili omalovažavanja drugih naroda.

Florida
17-09-2013, 19:34
Liberal- ne voli svoju ni ičiju naciju, ne voli svoju vjersku zajednicu, voli sve vrste manjina, zalaže se za što veći prijam imigranata.....

Patriot-nacionalno svjestan, tradicionalnijih pogleda na svijet, spreman se izložiti za obranu svojih uvjerenja.....

Ova anketa je dakle neovisna o nacionalnom državnom statusu.
Obzirom da u Europi postoji prilična podjela povodom ovakvih tema, umjesto da koristimo neprikladne termine lijevo i desno, da vidimo kako razmišlja prosječan navijač u državama koje su nekoć bile dio JugoslavijeVolim svoju naciju, Hrvat, katolik,podržavam vjersku zajednicu naravno katoličku.Usprkos tomu glas liberalima:misli

sagitarius
17-09-2013, 20:33
Možda se ne bih složio u definiranju kako je to pomalo grubo učinio Capo o vrsti navijača prema društvenom opredjeljenju, ali OK, tema i jeste takva da čovjek sam sebe postavi po svom senzibilitetu i svrsta se kamo misli da pripada.
Ja osobno sebe vidim kao patriotičnog navijača, konzervativnog pristupa navijanju, ali umijem se beskrajno radovati i nekim svjetskim sportskim događajima posebice na velikim takmičenjima gdje uvijek imam nekoga tko mi se dopada kako igra, vozi, trči ili skače...
Ima u tome izvjesnog liberalizma ali ne u Capovom smislu da ne volim svoju naciju vjeru ili što ja znam, nego mislim na slobode u izboru kada moja repka ne nastupa ili sportaš iz moje patrije...
Definirao bih se i kao ljubitelja sporta i raniji sportaš, sa prioritetima u navijanju, gdje su na prvom mjestu "moji", ali se umijem radovati onim koje simpatiziram...

Thomas Bauer
17-09-2013, 21:01
Nacija:
Do 1990. sam se smatrao Hrvatom, onda mi to više nije bilo fora kad su svi postali Hrvati. Smatram da pravih Hrvata ima 3-5% i to su ljudi koji su stvorili Hrvatsku, uništavali tenkove na Trpinjskoj cesti i rušili avione kod Šibenika. Mi ostali smo kurac. Ali nažalost ima čitav niz "mamića" koji hrvatstvo koriste za vlastiti probitak, a u biti su kurac, a ne nacionalisti. Malo mi je žao da nemamo ko Izrael rat svakih 10 godina da se vidi ko je Hrvat, a ko govno.

Vjera:
Agnostik iako kršten. Nisam komunistički ateist, stari mi ide na misu svaku nedjelju. Poštujem prave vjernike, baš zato sebe ne želim smatrat vjernikom, jer to nisam. Ne želim bit vjernik "indijanac", koji dođe samo kad je derbi. Ili jesi ili nisi. Kad sam ja išao u osnovnu, na vjeronauk u crkvu je išlo 5, 6 klinaca iz razreda. Danas je moj mali jedini od 29 učenika koji ne ide na vjeronauk. To mi se malo gadi.

Ekonomija:
Najdesnije moguće. Krvavi kapitalizam bez ikakve socijale. Nije sramota bit siromašan, sramota je ne učiniti ništa na to promijeniš. Ako imaš sve udove, ako imaš IQ iznad 80 i iznad 16 godina, marš radit! Penzija iznad 75 godina. Radnička prava na minimumu. Porezi na mrtvi kapital, neobrađenu zemlju. Porezi za poslodavce i kapitaliste najnižiji mogući. Za korupciju, pranje love i slične prijestupe posebni kazamati - radni logori. Državni službenik koji primi mito, minimum 10 godina zatvora, čak i za najmanju cifru. Rezanje državnog aparata na minimum. Privatizacija i deregulacija apsolutno svega osim policije, vojske, sudstva i osnovnih komunalnih djelatnosti poput vodovoda. Jedino banke i tržište kapitala bi nadzirao brutalno.

Osobna i ljudska prava:
Libertarijanski pristup (ne liberalni, libertarijanski). Legalizacija droge, prostitucije, posjedovanja oružja, kocke, ukidanje limita za cuganje za maloljetnike. S druge strane kod abortusa bih jedinicama lokalne samouprave dao da odaberu hoće li se u njihovim bolnicama obavljati. Gay zajednice bih dozvolio, ali ne pod imenom brak. Minimalna uloga države, kresanje policije na desetinu sadašnje cifre. Ionako ne služe ničemu doli čuvanju režima. Sekularizacija školstva, izbacivanje vjere iz škola jer je danas Bog ono što je nama bio Tito. A to je nepotrebna profanacija vjere.

Thomas Bauer
17-09-2013, 21:26
Još bih dodao da zagovaram apsolutne osobne slobode i da ne želim odgovarati na ovo pitanje jer bi me to stavilo u kalup s drugima s kojima vjerojatno ne dijelim veći dio političkih razmišljanja. Hrvatska je trenutno u skoro svakom segmentu dijametralno suprotna zemlja od onog što bih ja želio da bude.

Sloboda govora nam se također sustavno ograničava, a nameće totalitarni obrazac političke korektnosti. Ja bih uveo apsolutnu slobodu govora, da možeš slobodno hodat gradom i mahat svastikom ako je to tvoje političko opredijeljenje.

dalmoš
17-09-2013, 21:36
Nacija:
Do 1990. sam se smatrao Hrvatom, onda mi to više nije bilo fora kad su svi postali Hrvati. Smatram da pravih Hrvata ima 3-5% i to su ljudi koji su stvorili Hrvatsku, uništavali tenkove na Trpinjskoj cesti i rušili avione kod Šibenika. Mi ostali smo kurac. Ali nažalost ima čitav niz "mamića" koji hrvatstvo koriste za vlastiti probitak, a u biti su kurac, a ne nacionalisti. Malo mi je žao da nemamo ko Izrael rat svakih 10 godina da se vidi ko je Hrvat, a ko govno.

Vjera:
Agnostik iako kršten. Nisam komunistički ateist, stari mi ide na misu svaku nedjelju. Poštujem prave vjernike, baš zato sebe ne želim smatrat vjernikom, jer to nisam. Ne želim bit vjernik "indijanac", koji dođe samo kad je derbi. Ili jesi ili nisi. Kad sam ja išao u osnovnu, na vjeronauk u crkvu je išlo 5, 6 klinaca iz razreda. Danas je moj mali jedini od 29 učenika koji ne ide na vjeronauk. To mi se malo gadi.

Ekonomija:
Najdesnije moguće. Krvavi kapitalizam bez ikakve socijale. Nije sramota bit siromašan, sramota je ne učiniti ništa na to promijeniš. Ako imaš sve udove, ako imaš IQ iznad 80 i iznad 16 godina, marš radit! Penzija iznad 75 godina. Radnička prava na minimumu. Porezi na mrtvi kapital, neobrađenu zemlju. Porezi za poslodavce i kapitaliste najnižiji mogući. Za korupciju, pranje love i slične prijestupe posebni kazamati - radni logori. Državni službenik koji primi mito, minimum 10 godina zatvora, čak i za najmanju cifru. Rezanje državnog aparata na minimum. Privatizacija i deregulacija apsolutno svega osim policije, vojske, sudstva i osnovnih komunalnih djelatnosti poput vodovoda. Jedino banke i tržište kapitala bi nadzirao brutalno.

Osobna i ljudska prava:
Libertarijanski pristup (ne liberalni, libertarijanski). Legalizacija droge, prostitucije, posjedovanja oružja, kocke, ukidanje limita za cuganje za maloljetnike. S druge strane kod abortusa bih jedinicama lokalne samouprave dao da odaberu hoće li se u njihovim bolnicama obavljati. Gay zajednice bih dozvolio, ali ne pod imenom brak. Minimalna uloga države, kresanje policije na desetinu sadašnje cifre. Ionako ne služe ničemu doli čuvanju režima. Sekularizacija školstva, izbacivanje vjere iz škola jer je danas Bog ono što je nama bio Tito. A to je nepotrebna profanacija vjere.

Ok je mi je ovo sa indijancima i Crkvom.Međutim što se tiče vjeronauka u školama nisi u pravu,Sve zapadoevropske zemlje pa čak i one najsekularizirane kao norveška švedska njemačka imaju vjeronauk u školama jer je religija nešto što je u čovjeku usađeno i ako mu to istrgneš na neki način si ga osakatio)U norveškoj je čak obavezni predmet˝).Vjeronauk je stvar opće kulture jer je njegov program uveliko usmjeren i na druge religije, kulturu ,umjetnost.Vjeruj znam u čemu govorim jer sam dipl teolog i sam sam u tom poslu.

Thomas Bauer
17-09-2013, 21:44
Ok je mi je ovo sa indijancima i Crkvom.Međutim što se tiče vjeronauka u školama nisi u pravu,Sve zapadoevropske zemlje pa čak i one najsekularizirane kao norveška švedska njemačka imaju vjeronauk u školama jer je religija nešto što je u čovjeku usađeno i ako mu to istrgneš na neki način si ga osakatio)U norveškoj je čak obavezni predmet˝).Vjeronauk je stvar opće kulture jer je njegov program uveliko usmjeren i na druge religije, kulturu ,umjetnost.Vjeruj znam u čemu govorim jer sam dipl teolog i sam sam u tom poslu.

Ne bih se uopće zadržavao na tom mom stavu koji je možda najmanje bitan od svih.

Školstvo bih također s vremenom privatizirao, to jest poticao bih osnivanje privatnih visokokvalitetnih škola, od osnovne na više, a one bi same mogle odrediti svoje predmete i kurikulum, s minimalnim utjecajem države. Tako da bi što se mene tiče mogle imati i 15 sati vjeronauka tjedno, ako postoji tržišni interes roditelja za upis njihove djece na tako nešto.

dalmoš
17-09-2013, 22:02
Nacija:

Vjera:

Ekonomija:

Osobna i ljudska prava:

što se tiče legalizacije svega što si nabrojao ne kužim te, kako netko tko ima obitelj može to zagovarati.Znam da češ reći da su roditelji jedini koji imaju presudan utjecaj hoće li ti se sin sa 16 god pojaviti sa iglom u ruci ali mislim da se olako razbacuješ nekim tvdnjam jer nisi na takvom polažaju da utjećeš na širu zajednicu i obitelj.Abortus je ubojstvo, to ne tvrdi samo Crkva nego znanost a mislim da si ti tip koji cijeni znanost.

Inkvizitor
17-09-2013, 22:04
Bauer je anarhist, rastafarijanac i potencijalni makro.

Thomas Bauer
17-09-2013, 22:08
Ajde, nećemo sad rapravljat o svakom pojedinom stavu. Idemo da se svi prvo izjasne.

Onda ću tek s vama obrisat pod. :)

Nisam anarhist nego reganist s nekim libertarijanskim idejama.

EkstremnaDesnica
17-09-2013, 22:57
Nemam političkih stavova. :de

EkstremnaDesnica
17-09-2013, 23:07
Nacija:

Vjera:

Ekonomija:

Osobna i ljudska prava:

S večinom ovoga se čak i mogu složiti, no ima tu nekih stvari gdje nismo istomišljenici. Po čemu su neki danas manje Hrvati od onih koji su gotovo goloruki išli na tenkove ? Smatraš li samim time da na Jamajci ne živi ni jedan pravi Jamajčanin ? Pederske zajednice apsolutno ne bih dozvolio ni pod koju cijenu. Vaša je sramota(grada Zagreba u globalu) što več godinama dozvoljavate paradiranja tisuća bolesnika kroz vaš grad. Razumijem sve- i strašno osiguranje i legitimiranje, ali da jedan milijunski grad nema ljudi koji će bar probati napraviti neku akcije na te genetske poremečaje(primjer: beograd) to nikako ne mogu shvatiti. Vjeronauk svakako u škole. Nije obvezan, nema vjera sama po sebi veze s Vatikanom ili Bozanićem. Ako ne želiš da ti dijete ide na vjeronauk, to je tvoja stvar, ali ovih 29 od 30 ipak nešto govori, zar ne ?

moonlight
17-09-2013, 23:20
Ja sam sjeban, kao Hrvat...
Prosvjećeni apsolutist. :kez

baranjac
17-09-2013, 23:29
S večinom ovoga se čak i mogu složiti, no ima tu nekih stvari gdje nismo istomišljenici. Po čemu su neki danas manje Hrvati od onih koji su gotovo goloruki išli na tenkove ? Smatraš li samim time da na Jamajci ne živi ni jedan pravi Jamajčanin ? Pederske zajednice apsolutno ne bih dozvolio ni pod koju cijenu. Vaša je sramota(grada Zagreba u globalu) što več godinama dozvoljavate paradiranja tisuća bolesnika kroz vaš grad. Razumijem sve- i strašno osiguranje i legitimiranje, ali da jedan milijunski grad nema ljudi koji će bar probati napraviti neku akcije na te genetske poremečaje(primjer: beograd) to nikako ne mogu shvatiti. Vjeronauk svakako u škole. Nije obvezan, nema vjera sama po sebi veze s Vatikanom ili Bozanićem. Ako ne želiš da ti dijete ide na vjeronauk, to je tvoja stvar, ali ovih 29 od 30 ipak nešto govori, zar ne ?

tako je, bravo, sad treba Bauera kad se ovako ogolio (jbte kao da ga poznam od malih nogu sad :D ) bez obzira jel zajebancija ili ne, napadati zašto se održava pride u Zagrebu...

EkstremnaDesnica
17-09-2013, 23:35
tako je, bravo, sad treba Bauera kad se ovako ogolio (jbte kao da ga poznam od malih nogu sad :D ) bez obzira jel zajebancija ili ne, napadati zašto se održava pride u Zagrebu...

Legice nitko ne napada Bauera zbog pridea, nego govorim u globalu, ipak je on jedan od viđenijih ljudi u njegovoj grupi.

Thomas Bauer
18-09-2013, 07:43
Dečki, naivni ste. A u politici se naivnost plaća.

Mi danas imamo na djelu liberalni fašizam koji polako guši vašu slobodu, a da vi toga niste niti svjesni. Samo si vratite film koliko se Hrvatska promijenila zadnjih deset godina. Ne smiješ reć nešto protiv pedera da nisi odmah zločinac i homofob, ne smiješ viknut da si Hrvat, a da ne ispadneš nazadni nacionalist, ne smiješ više vikat niti Mamiću cigane, da te ne privede njegova privatna, a zapravo državna policija koju mi svi plaćamo.

Sve to ne bi bilo moguće u mojem reganističko-libertarijanskom društvu gdje bi pojedinac doista bio jači od države. S obzirom da država provodi nasilnu kvaziliberalizaciju društva, a većina Hrvata su konzervativni katolici, to bi za vas trebala biti dobra vijest.

Inkvizitor
18-09-2013, 08:42

Bila je gay parada i u Splitu.

Državna represija i državni aparat može ti dovest kanibale da ručaju nasred trga ako hoće. Samo ako hoće. Kad te privedu za vikanje a kamoli za neki fizički nasrtaj. Provuku te kroz sve novine i opale ti zatvor. Šikaniraju te. Ne daju ti živit. Kad odrapiš krupnu kaznu ide svakodnevno sitno maltretiranje. Unište ti život. Zbog čega? Radi jednog povika?

Dosta ljudi ne kuži da mi živimo u totalnoj diktaturi. Sloboda je samo privid. Ustvari tebi su začepljena usta.

U Srbiji je moguće gurati gradski autobus na policiju jer kod njih nije takva represija. Da se to kod nas dogodilo, dignuli bi sve intervetne snage i dobili odriješene ruke za batinjanje dok se ne umore. Možda bi i vojsku digli. Poslije toga slijedi drugi državni aparati. Pravosuđe koje je potpuno političko. Nema države na svijetu gdje je pravosuđe toliko projektirano i pod šapom politike. To se vidjelo jučer kad su "optužili" Boljkovca. U kojem političkom trenutku. Samo im daju nalog.

Mi prvenstveno nismo demokracija. Mi živimo u totalitarnoj državi. Svaka druga priča je izlišna dok se to ne promjeni.

Thomas Bauer
18-09-2013, 09:44
Mi prvenstveno nismo demokracija. Mi živimo u totalitarnoj državi. Svaka druga priča je izlišna dok se to ne promjeni.

Apsolutno. Mi živimo u totalitarnoj državi u kojoj je najjača, najmoćnija i najorganiziranija snaga struktura nastala na ruševinama jugoslavenske UDBE. Ta struktura kontrolira barem dve najjače stranke, sve bitne medije, sve poluge državne vlasti, sudstvo i represivni aparat.

Sve ovo, kockice, Hrvatska, Thompson, je privid za mase koji bi im trebao odvratiti pažnju od bitnoga. Jasno mi je da to netko nije kužio pred 3, 4 godine. Ali mi nije jasno da ne kuži danas.

Alternativa tome nije jaka država, jer to imamo i sada. Alternativa je slaba država u kojoj ćemo se vratit slobodi i korijenima. U kojoj će se moć i smjet izrazit svoje slobodno mišljenje. I ono što 99% ljudi ne kuži, država u kojoj će slobodno tržišno natjecanje i što manje uplitanje i zapošljavanje od strane države, stvorit jaki srednji sloj koji neće biti ovisan o državnoj sisi i samim time će se ponašati i razmišljati slobodnije.

AMEN.

thule
18-09-2013, 10:17
Pogotovo odkad su neokomunisti na vlasti sloboda pojedinca je svedena na minimum.

pod neokomuniste mislis na?

caporegime
18-09-2013, 10:22
Apsolutno. Mi živimo u totalitarnoj državi u kojoj je najjača, najmoćnija i najorganiziranija snaga struktura nastala na ruševinama jugoslavenske UDBE. Ta struktura kontrolira barem dve najjače stranke, sve bitne medije, sve poluge državne vlasti, sudstvo i represivni aparat.

Sve ovo, kockice, Hrvatska, Thompson, je privid za mase koji bi im trebao odvratiti pažnju od bitnoga. Jasno mi je da to netko nije kužio pred 3, 4 godine. Ali mi nije jasno da ne kuži danas.

Alternativa tome nije jaka država, jer to imamo i sada. Alternativa je slaba država u kojoj ćemo se vratit slobodi i korijenima. U kojoj će se moć i smjet izrazit svoje slobodno mišljenje. I ono što 99% ljudi ne kuži, država u kojoj će slobodno tržišno natjecanje i što manje uplitanje i zapošljavanje od strane države, stvorit jaki srednji sloj koji neće biti ovisan o državnoj sisi i samim time će se ponašati i razmišljati slobodnije.

AMEN.

čudi me da jedan intelektualac vjeruje u ovakvo utopističko razmišljanje.
nije ovo amerika a ja ne bi volio da i postane.
kolikogd imao pravo u vezi s tržišnim slobodama, takva država po svojoj prirodi privlači najgora zastranjenja u obliku javne pornografije, pederskih barova, narkomanije, pedofilije, sodomije, gubitka ikakve dosadašnje ljudke i životne struktuire na kojoj počiva društvo.

p.s. znači ti si bio hrvat i išao u crkvu kad je bila avangarda?
dakle ti živiš samo zato da bi poslije mogao ljudima govoriti, e di ste vi bili kad sam ja brijao na to?
to ti ne valja

Inkvizitor
18-09-2013, 10:23
pod neokomuniste mislis na?

ove na vlasti..

maxić1
18-09-2013, 10:37
Teško je biti nacionalista u državi gdje bi se ljevica i desnica najradije poklale do istrebljenja(isti narod)!
A da bi bi pristupio jednima ili drugima zbog njihovih političkih ciljeva i ratovao protiv drugih, nikada!
Kad se radi o nacionalizmu zbog vanjskih faktora, naravno!
Kaj se tiće homoseksualaca, rasa, vjera...dok su prilagođene kulturološkom sklopu društva prihvaćam!

caporegime
18-09-2013, 10:39
Teško je biti nacionalista u državi gdje bi se ljevica i desnica najradije poklale do istrebljenja(isti narod)!
A da bi bi pristupio jednima ili drugima zbog njihovih političkih ciljeva i ratovao protiv drugih, nikada!

kaže se ; nacionalisT.

vidim ja da ti ne kužiš da su domaći izdajnici gori od bilo kojeg vanjeskog faktora.
možda zato jer svi ti jugofašistički leftardi i služe i kleče pred određenim strukturama izvana.

p.s. današnja ljevica je navijala da izgubimo rat. kad pogledaš ljude, stavove, poteze onda shvatiš da su skoro svi već imali pripremljene ruke za pljesak "osloboditeljima".
da u ovoj zemlji postoji nacionalna ljevica, priznao bih ali u ovoj zemlji postoji samo anacionalna, petokolonaška i izdajnička ljevica sastavljena od ljudi koji su navijali da izgubimo rat.
nema tog velikosrbina koji je negativniji za ovu zemlju i ovaj narod kao hrvatski izdajnik.
ako to još nisi shvatio, onda ćeš dugo lutati u šumi.
nažalost, nisi jedini.

antrax
18-09-2013, 10:40
Bila je gay parada i u Splitu.
U Srbiji je moguće gurati gradski autobus na policiju jer kod njih nije takva represija. Da se to kod nas dogodilo, dignuli bi sve intervetne snage i dobili odriješene ruke za batinjanje dok se ne umore.

Ja ne znam odkud vama to da kod nas murija ladi jaja, ispada da smo Grčka...molim te prije nego li napises ista da se raspitas malo, a ne da lupas gluposti, ali ok.shvatam imate te parade gde kurcem niste mrdnuli pa je najlakse naci izgovor " e kod nas represija, kod njih med i mleko..." i svaki put tako pod izgovorom represija...ajde sad mi reci gde su ti hrvatski nacionalisti, sem navijaca da izadju na ulice i da napadnu te pedere!?jel i oni imaju zabrane i privodjenja!? E pa vidis kod nas su za prije,za vreme i posle parade privodili sve zivo, namestali od navijaca,patriotskih organizacija pa do obicnih gradjana, nikad jače obezbeđenje nije postojalo u Srbiji, a opet je haos nevidjeni bio...Jbt zivot kad citam vase neke postove tacno stičem utisak da sve sto ne mozete uraditi ili necete da prikrivate tom represijom, eto samo je kod vas.Sad bih ti mogao staviti milijardu nekakvih linkova o privodjenjima ,namestanjima,sudjenjima za gay paradu da vidis kako su prolazili momci za to, ali nemam pametnijeg posla da dokazujem nesto sto je odavno dokazano, a to je da kod nas postoji snaga,volja i taj duh da nam niko nece srati po nasoj zemlji tek tako...
ps. jedan poklon video klip da vidite sta rade ne navijači kod nas vec obicni gradjani par dana pred paradu:

http://www.youtube.com/watch?v=MUoWDXRXGPQ

http://trojka.rs/vesti/drustvo/vodja-obraza-osudjen-na-osam-meseci-zatvora

Thomas Bauer
18-09-2013, 10:42
čudi me da jedan intelektualac vjeruje u ovakvo utopističko razmišljanje.
nije ovo amerika a ja ne bi volio da i postane.
kolikogd imao pravo u vezi s tržišnim slobodama, takva država po svojoj prirodi privlači najgora zastranjenja u obliku javne pornografije, pederskih barova, narkomanije, pedofilije, sodomije, gubitka ikakve dosadašnje ljudke i životne struktuire na kojoj počiva društvo.

p.s. znači ti si bio hrvat i išao u crkvu kad je bila avangarda?
dakle ti živiš samo zato da bi poslije mogao ljudima govoriti, e di ste vi bili kad sam ja brijao na to?
to ti ne valja

Ajde vi dečki napišite onako kako sam ja po segmentima ili bilo kako, koji su vaši stavovi o osnovnim društvenim odrednicama. Glupo je da raspravljamo o mojima, a da ja ne znam vaše.

Ja sam i sada Hrvat u dokumentima i na Popisu stanovništva, samo kažem da mi je danas bedasto to urlikat po ulici kao što rade mnogi fejkeri. Isto sam napisao i za vjeru. Znam koliko je klinaca pohađalo vjeronauk kada to nije bilo "popularno" i znam koliko ih pohađa danas.

Riječ je o konformizmu, a on je veće društveno zlo od svega što si gore nabrojao. On je korijen svih naših problema, a ne pornografija, narkomanija i slične pizdarije.

Papa Franjo je rekao da svatko tko nastupa prema vlastitoj savjesti, bez obzira je li vjernik ili nije, čini dobru stvar... Ja mislim da sam po tome sasvim ispravan...

caporegime
18-09-2013, 10:45
Znam koliko je klinaca pohađalo vjeronauk kada to nije bilo "popularno" i znam koliko ih pohađa danas.

kad si ti pohađao vjeronauk onda su roditelji tih klinaca vukli pimpeka po pješčaniku a majke su češljale barbike.
pa nisu ti klinci koji u tvoje vrijeme NISU išli, bili zamrznuti pa se poslije 30ak godina odmrznuli pa počeli ići.

zašto podcjenjuješ ljude?

da vidite sta rade ne navijači kod nas vec obicni gradjani par dana pred paradu:

zar je sve u sprječavanju gej parade?
očito imamo neke druge postavke u glavi.
vi najviše podivljate zbog gej parade a kad vam žandarmerija prebija veterane koji blokiraju ceste zbog neisplate dnevnica onda ništa.
kod vas su manje više svi političari javno iskazali da i nisu za takve manifestacije a kod nas su dok su lizali guzicu europskim komisijama svi srali o spolnim slobodama.
kod vas samo tuku a kod nas za hukanje pederima dižu optužnice kao za onog nesretnika koji je u splitu iz prolaza dobacivao.
kod vas je ipak normalnija atmosfera a kod nas su previše odlučili podilaziti zapadu.
vi još nosite traume neuspjelih, da ne kažem izgubljenih ratova gdje niste pripojili ništa a izgubili drugo oko u glavi i srce (kosovo)
kad to prebolite, vidićeš za nekolik ogodina, događat će vam se u dlaku isto kao i kod nas.
da smo mi s druge strane ostali bez dijela svog teritorija a da ste se vi nacionalno i teritorijalno namirili situacija bi bila upravo suprotna.
uostalom, kad se sjetiš bivše juge, beograd je za zagreb bio amsterdam u smislu slobodnijeg ponašanja, golih žena na filmovima, pa nije li oliver mandić javno govorio da je pder?

maxić1
18-09-2013, 10:51
kaže se ; nacionalisT.

vidim ja da ti ne kužiš da su domaći izdajnici gori od bilo kojeg vanjeskog faktora.
možda zato jer svi ti jugofašistički leftardi i služe i kleče pred određenim strukturama izvana.

p.s. današnja ljevica je navijala da izgubimo rat. kad pogledaš ljude, stavove, poteze onda shvatiš da su skoro svi već imali pripremljene ruke za pljesak "osloboditeljima".
da u ovoj zemlji postoji nacionalna ljevica, priznao bih ali u ovoj zemlji postoji samo anacionalna, petokolonaška i izdajnička ljevica sastavljena od ljudi koji su navijali da izgubimo rat.
nema tog velikosrbina koji je negativniji za ovu zemlju i ovaj narod kao hrvatski izdajnik.
ako to još nisi shvatio, onda ćeš dugo lutati u šumi.
nažalost, nisi jedini.

Ne govorim o političarima nego o ljudima, zaboli me za politiku!
Meni je svaki građanin hrvatske dragocijen, bez obzira na njegove privatne stavove, sve dok ne počne radit pizdarije drugima!
U Hrvatskoj je narod polariziran, ne samo po politici, nego i po metalitetu, kulturi, svijesti, ali po meni to nije problem, nego specifićnost jednog naroda(možemo biti bolji, ali mogli smo biti i gori)!

Inkvizitor
18-09-2013, 10:52
Ja ne znam odkud vama to da kod nas murija ladi jaja, ispada da smo Grčka...molim te prije nego li napises ista da se raspitas malo, a ne da lupas gluposti, ali ok.shvatam imate te parade gde kurcem niste mrdnuli pa je najlakse naci izgovor " e kod nas represija, kod njih med i mleko..." i svaki put tako pod izgovorom represija...ajde sad mi reci gde su ti hrvatski nacionalisti, sem navijaca da izadju na ulice i da napadnu te pedere!?jel i oni imaju zabrane i privodjenja!? E pa vidis kod nas su za prije,za vreme i posle parade privodili sve zivo, namestali od navijaca,patriotskih organizacija pa do obicnih gradjana, nikad jače obezbeđenje nije postojalo u Srbiji, a opet je haos nevidjeni bio...Jbt zivot kad citam vase neke postove tacno stičem utisak da sve sto ne mozete uraditi ili necete da prikrivate tom represijom, eto samo je kod vas.Sad bih ti mogao staviti milijardu nekakvih linkova o privodjenjima ,namestanjima,sudjenjima za gay paradu da vidis kako su prolazili momci za to, ali nemam pametnijeg posla da dokazujem nesto sto je odavno dokazano, a to je da kod nas postoji snaga,volja i taj duh da nam niko nece srati po nasoj zemlji tek tako...
ps. jedan poklon video klip da vidite sta rade ne navijači kod nas vec obicni gradjani par dana pred paradu:

http://www.youtube.com/watch?v=MUoWDXRXGPQ

http://trojka.rs/vesti/drustvo/vodja-obraza-osudjen-na-osam-meseci-zatvora

Murija kod vas može raditi akcije ali to je sve smiješno u usporedbi sa Hrvatskom.

Bilo ti pravo ili krivo ali to je tako. Takva je kod vas društvena klima, takav je stav društva i tu i tamo može najebati koji navijač ili građanin nebitno ali nema masovnog državnog terora. Ako to ne razlikuješ što ću ti ja.

Najbolji dokaz tome je otkazivanej gay parade. Znači država to ne želi i nalazi isprike jer ih je strah nereda.

Koja se to država plaši nereda kad želi nešto provest. Ja ne kažem da vam je to loše ali to je tako.

Lako je biti mangup kad nema sankcija. Kad onaj koji bi te kao trebao sprječavati misli kao ti samo ne smije to javno reć.

Čekaj malo kad vam EU nametne pravila pa ćeš vidjeti hoće li plašiti nereda. Samo polako. Kad za jedan krivi povik a ne guranje busa na policiju dobiješ kaznenu prijavu.

Brus
18-09-2013, 10:53
Kakva li je tamo kod Thomasa bila struktura stanovništva? Meni je cijeli razred osamdesetih išao na vjeronauk, osim njih par druge nacionalnosti ili vjere.

Inkvizitor
18-09-2013, 10:56
Kaj se tiće homoseksualaca, rasa, vjera...dok su prilagođene kulturološkom sklopu društva prihvaćam!

capo ti je odgovorio ali evo da i ja kažem. Vanjski neprijatelj je slab u usporedbi sa unutrašnjim. Hrvati su raspolućen narod i između te dvije skupine ne postoji ništa što ih veže osim tla i zraka kojeg dišu. Apsolutne nikakve druge poveznice nema.

Mi smo specifičan narod po tom pitanju, takvog primjera nema u svijetu i dok se to ne razriješi, dok jedni ne prevagnu drugo je sve efemerno. Mi smo sapeta država i sapet narod. Nama vladaju ljudi kojima je pojam Hrvatska noćna mora i pojam koji najviše mrze.

Mi smo svjetski apsurd.

Thomas Bauer
18-09-2013, 10:56
Kakva li je tamo kod tebe bila struktura stanovništva? Meni je cijeli razred osamdesetih išao na vjeronauk, osim njih par druge nacionalnosti ili vjere.

Odrastao sam u Dubravi u Studencu koji je uvijek bio prohrvatski i nacionalistički. Uostalom, u to doba praktički činio osnovu jezgre BBB.

Vjerujem da je tajna u tome da si ti jedno 5 godina mlađi, ne u geografiji... Kako je sustav labavio, tak je rastao broj "vjernika".

caporegime
18-09-2013, 10:59
Ne govorim o političarima nego o ljudima, zaboli me za politiku!
Meni je svaki građanin hrvatske dragocijen, bez obzira na njegove privatne stavove, sve dok ne počne radit pizdarije drugima!
U Hrvatskoj je narod polariziran, ne samo po politici, nego i po metalitetu, kulturi, svijesti, ali po meni to nije problem, nego specifićnost jednog naroda(možemo biti bolji, ali mogli smo biti i gori)!

narod nije polariziran. bar ne u osnovnim stavovima.
ako slušaš što stadioni kažu, onda nećeš nikad čuti skandiranja titu ili slično.
ovo što ti pričaš je obična demagogija.
vidim da prezireš crkvu, ne voliš naciju a voliš imigrante, i sve to više od onog opisa patriota koji stoji.
pa onda budi mangup pa reci, jesam volim tita, juga mi je draga, gotovina je morao ići u haag ali perkovića moramo štiti jer time štitimo dignitet države, pedere se ne smije napadati niti ih rasistički vrijeđati dok hercegovce može, oni su stoka, hrvatska je izvršila agresiju na bih ali je u hrvatskoj bio građanski rat i slično.

nisi jedini, nemaš se čega ustručavat.

Thomas Bauer
18-09-2013, 11:01
Vama koji zagovarate jaku i "desnu" državu, jedno pitanje. Hrvatska je jaka i desna država kroz 80% posljednje 23 godine. Kako su u toj "jakoj i desnoj" Hrvatskoj prošli navijači, a kako homoseksualci?

Zato kažem, alternativa ovom govnu koje imamo nije još jača država, nego upravo suprotno.

maxić1
18-09-2013, 11:04
capo ti je odgovorio ali evo da i ja kažem. Vanjski neprijatelj je slab u usporedbi sa unutrašnjim. Hrvati su raspolućen narod i između te dvije skupine ne postoji ništa što ih veže osim tla i zraka kojeg dišu. Apsolutne nikakve druge poveznice nema.

Mi smo specifičan narod po tom pitanju, takvog primjera nema u svijetu i dok se to ne razriješi, dok jedni ne prevagnu drugo je sve efemerno. Mi smo sapeta država i sapet narod. Nama vladaju ljudi kojima je pojam Hrvatska noćna mora i pojam koji najviše mrze.

Mi smo svjetski apsurd.

Kužim ja vas, ali pretjerujete!
Po meni nacionalist nemože biti osoba koja patološki mrzi svoj narod!
A sad vi meni objasnite da je mržnja dobra!

caporegime
18-09-2013, 11:06
pozivam i navijače i srbije i bih da učestvuju u temi jer se ne vodi međunacionalni okršaji nego raspravlja o vlastitim životnim stavovima u odnosu na svoje okruženje.

Inkvizitor
18-09-2013, 11:06
Vama koji zagovarate jaku i "desnu" državu, jedno pitanje. Hrvatska je jaka i desna država kroz 80% posljednje 23 godine. Kako su u toj "jakoj i desnoj" Hrvatskoj prošli navijači, a kako homoseksualci?

Zato kažem, alternativa ovom govnu koje imamo nije još jača država, nego upravo suprotno.

Ma koja desna Hrvatska..to još nije bilo.

Hrvatska se može gledati normalnim naočalama i mjeriti normalnim parmaterima tek kad i ako udbaški udav koji je obgrlio ovu državu i ne da joj disat bude maknut sa trona apsolutnog vladara. To se upravo događa. Doduše vanjskom intervencijom ali bolje i to jer kao narod nismo za to sposobni. Vidjet ćemo kako će ta borba proći. Ovi će se boriti do kraja jer im je to biti ili ne biti.

Kome nakon ovog slučaja sa Perkovićem nije sve jasno nikad mu neće biti ništa jasno. Tome je i jedno slovo napisati previše.

maxić1
18-09-2013, 11:07
narod nije polariziran. bar ne u osnovnim stavovima.
ako slušaš što stadioni kažu, onda nećeš nikad čuti skandiranja titu ili slično.
ovo što ti pričaš je obična demagogija.
vidim da prezireš crkvu, ne voliš naciju a voliš imigrante, i sve to više od onog opisa patriota koji stoji.
pa onda budi mangup pa reci, jesam volim tita, juga mi je draga, gotovina je morao ići u haag ali perkovića moramo štiti jer time štitimo dignitet države, pedere se ne smije napadati niti ih rasistički vrijeđati dok hercegovce može, oni su stoka, hrvatska je izvršila agresiju na bih ali je u hrvatskoj bio građanski rat i slično.

nisi jedini, nemaš se čega ustručavat.

Ja sve volim!

caporegime
18-09-2013, 11:08

gubiš se u demagogiji.
znači po tvojoj siromašnoj logici, osoba koja ne voli zorana pusića, stipu mesića, vesnu teršelič, predraga matvejevića i ostale petokolonaše, ne može biti domoljub?
jel to ona čudna logika po kojo ako te napadnu nacionalisti, odmah počneš pjevat himnu jer pravi nacionalist stoji i pjeva s rukom na srcu?

Inkvizitor
18-09-2013, 11:09

Koji moj narod. Ja sebe ne smatram istim sa jugožgadijom pa sve da im je koljeno od Branimira. Ako je netko rođen kao Hrvat ne znači da je politički Hrvat.

Netko može biti rođen u Zanzibaru a biti politički Hrvat a netko može biti potomak Zvonimira i bit politički jugoslaven i mrziti Hrvatsku kao politički, državni subjekt.

Ako je on Hrvat ja nisam. Ja i oni nemamo ništa zajedničko.

thule
18-09-2013, 11:12
@inkvi mislis da je postojeca alternativa njima ista drugacija?

maxić1
18-09-2013, 11:17
Zar mislite da jedan mladi čovjek danas mora biti politički indetificiran?
Dečki moji, pa mladi danas imaju važnijeg posla nego razmišljati još i o toj pizdariji!
Faksevi su skupi,samo knjige za srednju školu oko 2500 kuna, svaki ects bod je oko 100 kuna, puno roditelja ne radi, o čemu vi prićate?

caporegime
18-09-2013, 11:17
zavisi što je alternativa.
nećemo valjda reći, ovi su loši ali ni alternativa (ona koju uobičajeno poimamo kao alternativu) nije puno bolja, pa nek ostanu ovi loši.

sve i da je alternativa jednako loša, uvijek valja ove loše kažnjavati.
na način da znaju, bez obzira što ni alternativa nije puno bolja, svejedno ćete letiti dolje, pa ćemo tako ako treba godinama.
dok netko ne počne napokon uvažavati većinske interese ovoga naroda.

a možda se uistinu skupe neke iskrene nacionalne snage, barem da uzmu dobar postotaka pa da onaj koji ima priliku formirati vlast ne može bez ovih novih nacionalnih snaga.

međutim, tema nije politika nego osobni životno društveno i političli stavovi.
drimo se stoga teme jer se o tome može razgovarati dok bi strančarenje razvodnilo i zamuljilo temu.

Inkvizitor
18-09-2013, 11:18
@inkvi mislis da je postojeca alternativa njima ista drugacija?

Nije previše jer su i nju kontrolirali..ali nije baza bila udbaška. Bar to.

ovo sad sa Perkovićem je biti ili ne biti. Ili ćemo ostati nasljeđujuća udbaška prćija ili ćemo postat normalna država. Nismo to u stanju sami napravit, napravit će drugi. Radi svojih interesa ali bolje i to.

Prvi put su zagrizli u tvrdu jabuku. Hrvatski narod je njima igračka. Pali smo na ispitu kao narod. Državu smo prepustili onima koji su navijali da Panić dođe do Zagreba sa tenkovima.

Thomas Bauer
18-09-2013, 11:18
Ma koja desna Hrvatska..to još nije bilo.

Hrvatska se može gledati normalnim naočalama i mjeriti normalnim parmaterima tek kad i ako udbaški udav koji je obgrlio ovu državu i ne da joj disat bude maknut sa trona apsolutnog vladara. To se upravo događa. Doduše vanjskom intervencijom ali bolje i to jer kao narod nismo za to sposobni. Vidjet ćemo kako će ta borba proći. Ovi će se boriti do kraja jer im je to biti ili ne biti.

Kome nakon ovog slučaja sa Perkovićem nije sve jasno nikad mu neće biti ništa jasno. Tome je i jedno slovo napisati previše.

Okej. Razumijem tvoje razmišljanje.

Ali ja ti kažem da ćeš udbaškog udava najlakše ubit tako što oslabiš državu i daš veća prava pojedincu. U početku, to "ubijanje" će se najlakše provest tako što narod prestane bit ekonomski ovisan o ovoj jebenoj socijalističkoj državi koja kontrolira sve živo...

Pa jel misliš da su slučajno u Turskoj i Brazilu krenuli prosvjedi i bunt naroda baš nakon desetak godina razvoja srednjeg sloja i sjajnog ekonomskog rasta? Pa da mi to imamo, sad bi imao masu na Trgu koja bi tražila ostavku one budale Milanovića koji se igra sa sudbinom države zbog nekog izlapelog udbaša. I ako ne da, ruši sve pred sobom!

U osnovi svega je ekonomija i kruh!

caporegime
18-09-2013, 11:19
Dečki moji, pa mladi danas imaju važnijeg posla nego razmišljati još i o toj pizdariji!
Faksevi su skupi,samo knjige za srednju školu oko 2500 kuna, svaki ects bod je oko 100 kuna, puno roditelja ne radi, o čemu vi prićate?

a o čemu ti pričaš?
ti za početak nisi ni mlad.
evo ovi tvoji koji ne vole ni naciju ni vjeru a kojemu su imigranti-azilanti draži od vlastitih građana (jer azilant dobije više nego nezaposleni hrvat na burzi) dovode državu na najniže grane od osamostaljenja.
tebi ni demagogija ne ide.
imaš sve predispozicije da budeš član građanske akcije

Inkvizitor
18-09-2013, 11:21

ma nemoj..pa to i je suština. zato to i je tako jer jedna mafijaška organizacija drži državu u svojoj šaci i viče držte lopova.

imaju monopl na knjige, na fakseve, na suce, na pravosuđe, na medije, na naše živote..bar to navijači znaju.

A što je Mamić..solo igrač. Ili jedan od udbaških šarafa. On bi opstao i drmao lovom pored njih žviih.?? O čemu pričamo. Skupe su ti knjige jer je ova država sapeta u luđačku košulju a ima potencijal i ljude da jedna Finska i njezin standard bude goli kurac za nju.

Inkvizitor
18-09-2013, 11:23
Okej. Razumijem tvoje razmišljanje.

Ali ja ti kažem da ćeš udbaškog udava najlakše ubit tako što oslabiš državu i daš veća prava pojedincu. U početku, to "ubijanje" će se najlakše provest tako što narod prestane bit ekonomski ovisan o ovoj jebenoj socijalističkoj državi koja kontrolira sve živo...

Pa jel misliš da su slučajno u Turskoj i Brazilu krenuli prosvjedi i bunt naroda baš nakon desetak godina razvoja srednjeg sloja i sjajnog ekonomskog rasta? Pa da mi to imamo, sad bi imao masu na Trgu koja bi tražila ostavku one budale Milanovića koji se igra sa sudbinom države zbog nekog izlapelog udbaša. I ako ne da, ruši sve pred sobom!

U osnovi svega je ekonomija i kruh!

To sve može ali tek kad se država oslobodi sapete luđačke košulje koju sad Njemačka otkopčava a čuvari luđaka u košulji ne daju.

Prije toga ništa. Sve prije toga je mlaćenje prazne slame.

caporegime
18-09-2013, 11:24
vratimo se na osnovne stavove.
ovo je tek anketa da vidimo ima li naznaka da se i na području država od kojih je bila sastavljena juga nađu neki a la livorno ili aek.
kako white angelsi nisu navijači odnosno teško da bi njih itko ozbiljno shvatio, njih ćemo u staru isključiti iz priče.

maxić1
18-09-2013, 11:29
a o čemu ti pričaš?
ti za početak nisi ni mlad.
evo ovi tvoji koji ne vole ni naciju ni vjeru a kojemu su imigranti-azilanti draži od vlastitih građana (jer azilant dobije više nego nezaposleni hrvat na burzi) dovode državu na najniže grane od osamostaljenja.
tebi ni demagogija ne ide.
imaš sve predispozicije da budeš član građanske akcije

Mlad sam nego kaj!
Pitam vas, dali mladi koji nisu politički indetificirani, po vama su potencijalni jugožgadi, mrzitelji hrvatske, neznam kaj sve ne, jer ne zastupaju vaše stavove?

Inkvizitor
18-09-2013, 11:31
ovo što Bauer priča, dosta se slažem ali to tek kad postanemo normalna država bez udava oko vrata.

Onda ide sve po inerciji. I građansko društvo, i slobodoumno društvo. I građanski bunt. I jaki srednji sloj. Do tada ništa. Boriš se sa nevidljivim neprijateljem koji ima sve poluge moći. Mlati te po glavi a ne vidiš ga. Nije paranoja. Vidite to navijači najbolje. Ne tuče te samo pendrekom po bubrezima nego te jebe sistemom.

Hrvatska je zemlja okovana strahom i jedini, što je u neku ruku žalosno za narod..jedini otpor daju organizirani navijači. Zato vas toliko mrze i žele toliko uništit. Nije laskanje nego fakt.

caporegime
18-09-2013, 11:39
Pitam vas, dali mladi koji nisu politički indetificirani, po vama su potencijalni jugožgadi, mrzitelji hrvatske, neznam kaj sve ne, jer ne zastupaju vaše stavove?

pa upravo si se politički identificirao.
ne voliš naciju, vjeru, useljavao bi imigrante, pokazuješ veliku brigu za raznorazne manjine.......

Thomas Bauer
18-09-2013, 11:43
ovo što Bauer priča, dosta se slažem ali to tek kad postanemo normalna država bez udava oko vrata.

Onda ide sve po inerciji. I građansko društvo, i slobodoumno društvo. I građanski bunt. I jaki srednji sloj. Do tada ništa. Boriš se sa nevidljivim neprijateljem koji ima sve poluge moći. Mlati te po glavi a ne vidiš ga. Nije paranoja. Vidite to navijači najbolje. Ne tuče te samo pendrekom po bubrezima nego te jebe sistemom.

Hrvatska je zemlja okovana strahom i jedini, što je u neku ruku žalosno za narod..jedini otpor daju organizirani navijači. Zato vas toliko mrze i žele toliko uništit. Nije laskanje nego fakt.

Evo, slažem se 100% s tobom.

Sad, kad je vrijeme za tako nešto, to je pitanje. Naravno da sada nije i ta je ovo moje utopija. A treba nekad malo i sanjarit.

antrax
18-09-2013, 11:53
kad si ti pohađao vjeronauk onda su roditelji tih klinaca vukli pimpeka po pješčaniku a majke su češljale barbike.
pa nisu ti klinci koji u tvoje vrijeme NISU išli, bili zamrznuti pa se poslije 30ak godina odmrznuli pa počeli ići.

zašto podcjenjuješ ljude?

zar je sve u sprječavanju gej parade?
očito imamo neke druge postavke u glavi.

vi najviše podivljate zbog gej parade a kad vam žandarmerija prebija veterane koji blokiraju ceste zbog neisplate dnevnica onda ništa.
kod vas su manje više svi političari javno iskazali da i nisu za takve manifestacije a kod nas su dok su lizali guzicu europskim komisijama svi srali o spolnim slobodama.

da smo mi s druge strane ostali bez dijela svog teritorija a da ste se vi nacionalno i teritorijalno namirili situacija bi bila upravo suprotna.
uostalom, kad se sjetiš bivše juge, beograd je za zagreb bio amsterdam u smislu slobodnijeg ponašanja, golih žena na filmovima, pa nije li oliver mandić javno govorio da je pder?

Naravno da nije sve u gay paradi, ali ta parada je odraz naseg drustvenog misljenja sta mi mislimo o zapadu i prozapadnoj politici nasih politicara.Da oni problem Kosova prikrivaju nekakvom paradom i sl. i tako svaki put kad se zaostri situacija oni vestacki stvore drugu kako bi skrenuli paznju sa glavnog problema.

kod vas samo tuku a kod nas za hukanje pederima dižu optužnice kao za onog nesretnika koji je u splitu iz prolaza dobacivao.
e to je ono sto krasi tebe i pojedince ovde na forumu, svaki put kad se nesto napise ide sledece :" kod vas med i mleko, kod nas diktatura ala idi amin"...
Pogledaj malo bolje, to sto vi ne mozete ili necete da nesto radite nemoj traziti u represiji, i izgovorima koji su iznad napisani...I u ostalom kako ti znas da je kod nas super situacija!? Jesi ti mozda zaposlen u 29tom pa znas kako nasa murija radi i dal hapsi, pušta,prebija...!?
Mnogo ste informisani, onaj tamo pise kako mare vozi dzip,kako ovaj ovo,kako onaj ono... pravo ste čudo, sve same brankice.

kod vas je ipak normalnija atmosfera a kod nas su previše odlučili podilaziti zapadu.
Molim te procitaj jos jednom sta si napisao.Ja znam da ti sad pokusavas odbraniti svoje ljude i stavove al tesko ces ovim putem.Pa covece kazes da je kod nas normalnija situacija.
Kod nas je 90% stranaka prozapadno a sve rade pod paravanom srpstva koga nema ni u priči u njihovim delima.Prodali su Kosovo zbog evrope, dovode parade, prodali su generale zbog evrope dozvoljavaju spomenik šiptarskim teroristima na srpskoj zemlji, dozvoljavaju arlaukanje muftije zukorlica koji javno preti ratom i pobunom protiv Srba na srpskoj teritoriji...milion nekih krupnih primera ima...

vi još nosite traume neuspjelih, da ne kažem izgubljenih ratova gdje niste pripojili ništa a izgubili drugo oko u glavi i srce (kosovo)
kad to prebolite, vidićeš za nekolik ogodina, događat će vam se u dlaku isto kao i kod nas.
Kakvih izgubljenih ratova...vidis mi jesmo mala zemlja ali sigurno nismo pickice da bacamo cvece na svakoga ko nam stane na zemlju...Izvini ali dok god bude Srba bice i srpske zemlje, a do sada ni u jednom ratu nismo ratovali samo s jednim neprijateljem, dok za ostale zemlje to i nije bas slucaj...pogledaj zadnje ratove u Bosni, Hrvatskoj, na Kosovu...u svakom ratu smo imali Nato pakt na vratu, tako da kad pises nesto malo pripazi sta ces napisati...
Eto sad bas cekam sta ces napisati jer na svaki tvoj post ja imam po 3 odgovora najmanje ako treba za svaki cu ti navesti primer sa sve slikama...

Inkvizitor
18-09-2013, 11:55
Evo i mitomana , mi svi protiv celog sveta. Ključaj topic, skupljaj čaše, pometi krhotine, čisti se stanica.

thule
18-09-2013, 12:10
Nije previše jer su i nju kontrolirali..ali nije baza bila udbaška. Bar to.

ovo sad sa Perkovićem je biti ili ne biti. Ili ćemo ostati nasljeđujuća udbaška prćija ili ćemo postat normalna država. Nismo to u stanju sami napravit, napravit će drugi. Radi svojih interesa ali bolje i to.

Prvi put su zagrizli u tvrdu jabuku. Hrvatski narod je njima igračka. Pali smo na ispitu kao narod. Državu smo prepustili onima koji su navijali da Panić dođe do Zagreba sa tenkovima.

ja osobno ne vidim nikakvu razliku ni u javno eksponiranim clanovima "elitama", a jos manje u onom nize rangiranima, politika je danas posao ko i svaki drugi, odaberes firmu i probijas se kroz korporativnu strukturu, startne pozicije su mi potpuno nebitne i nema zivota na staroj slavi

caporegime
18-09-2013, 12:15
Kakvih izgubljenih ratova...vidis mi jesmo mala zemlja ali sigurno nismo pickice da bacamo cvece na svakoga ko nam stane na zemlju...Izvini ali dok god bude Srba bice i srpske zemlje, a do sada ni u jednom ratu nismo ratovali samo s jednim neprijateljem, dok za ostale zemlje to i nije bas slucaj...pogledaj zadnje ratove u Bosni, Hrvatskoj, na Kosovu...u svakom ratu smo imali Nato pakt na vratu, tako da kad pises nesto malo pripazi sta ces napisati...
Eto sad bas cekam sta ces napisati jer na svaki tvoj post ja imam po 3 odgovora najmanje ako treba za svaki cu ti navesti primer sa sve slikama...

zamolio bi te, da se premjestiš na gornji dio foruma gdje ćemo te vrlo rado očerupati argumentima.
ipak, je ovo tema koja nije predviđena za međunacionalna prepucavanja.

p.s. evo na vas nismo bacali cvijeće.
o rusima, i cvijeću i rakiji bolje da ne pričamo. priča se da su silovali pola srbije dok su 1944 oslobađali srbiju ali im to nije nitko zamjerio.

lega031
18-09-2013, 17:10
ja sam vise ishlapio od hrvatske apatije i letargije i jednostavno postao apolitican... mozda se najzbunjenije osjecam kada se na tribini pjeva "mi Hrvati" jer jednostavno ne znam sto bi to tocno trebalo znaciti... Cijeli svijet je pogresno postavljen iliti nasadjen i sad jel ovaj ili onaj sustav bolji ili losiji je samo mali otklon od totalno krivog smjera kojim jurimo. Sporedne stvari u zivotu su mi postale bitnije od primarnih. Mogu se ja jebat, a ne mijenjat ista... ili zagovarat ovo ili ono kad je to za mene sve pogresno. Svaki sustav ima manu, a to smo mi sami... mi smo pokvarena rasa... prljava i zla... Za mene su zvjezdane staze utopija. Brate srces kokotele koje hoces iz energeizera, jedes janjetinu, a zivot posvetis drustveno korisnom radu... echt utilitizam...

blue
18-09-2013, 18:08
Osobno sam domoljub,volim svoje i to je to. Odgovorio bih baueru da smo imali sličaan sustav koji on zagovara, koji je jačao pjedinca ( u vidu komunizma ) samo je on izbacio jednog pojedinca koji je bio dosta jak u vidu TITA, s tim da je taj pojedinac stao ispod zvijezde a narodu dao srp i čekić pa nek radi a on juri kurve itd... Također sve ove floskule vezane za socijldemokraciju koja ujedno u većini zagovara i liberalizam kao tržišnu ekonomiju nemaju smisla. Sve njihove priče o socijali su u biti prijepisi siromašnih crkvenih redova koji su mnogo prije počeli govoriti o socijalnoj pravdi i pomagati ljudima. Danas u Hrvatskoj ako veliš da si domoljub veže se sve najgore, ako ideš u crkvu ili vjeronauk onda si zatucan itd... Također svi koji zagovarju legalizaciju ovog ili onog nek pogledaju države koje su to napravile koliko je porastao broj narkomana, trgovine ljudima... sve je to krasno ako se ne radi o mom sinu ili kćeri, ali ako se radi onda sasvim druga priča. Također u Hrvatskoj ljude pout Pusića, Puhovski šititi cijeli sustav, jer su oni građanske akcije koe promiču demokraciju, a ako pogledaš njihovu povijest i vidiš iz kojeg sustava dolaze onda normalan čovjek kuži o čemu je riječ. U jednoj emisiji su pitali Puhovskog kad je bio tužilac kako je mogao kazniti čovjeka sa 2 god radi pjesme Rajska djevo on je odgovorio da je radio po zakonima tadašnje države, još samo da nije rekao da mu je i malo dao. Također i Pusići čiji su preci imali super odnose sa Karađorđevićima itd. Eto to su danas građanske opcije koje jačaju pojedinca.

sisavac
18-09-2013, 18:58
@bauer, znači ti si za Američki model države? Možemo reći zapravo da je to najbliži primjer onoga što ti zagovaraš?

Thomas Bauer
18-09-2013, 20:00
Osobno sam domoljub,volim svoje i to je to. Odgovorio bih baueru da smo imali sličaan sustav koji on zagovara, koji je jačao pjedinca ( u vidu komunizma ) samo je on izbacio jednog pojedinca koji je bio dosta jak u vidu TITA,

O mila majko, što sve neću pročitat... Idem se čekićem u potiljak kresnut... :slin

Komunizam je frende bio kolektivističko govno od sustava, a to nam je ostalo i danas. Samo se ikonografija promijenila. Nažalost, ostala nam je i UDBA i neradnički mentalitet i socijalistička država i sve zlo...

Ja zagovaram nešto sasvim suprotno...

Thomas Bauer
18-09-2013, 20:02
@bauer, znači ti si za Američki model države? Možemo reći zapravo da je to najbliži primjer onoga što ti zagovaraš?

Ja zagovaram fridmanovski liberalni kapitalizam i libertarijanski sustav osobnih sloboda. Ako ti to nešto znači, obje te ideje nastale su u Americi i Ameriku smatram nečim najboljim što se čovječanstvu dogodilo u povijesti. Ostalo su budalaštine.

Naravno, u Americi je nastalo i puno loših stvari. No, to je samo rezultat hiperprodukcije njihovog genijalnog društva.

Aj majku mu, dajte više nabrojite kako stojite s pojedinim stavkama, nemojte JOŠ započinjat diskusiju...

dalmoš
18-09-2013, 21:18
Meni su najbliži csu u bavarskoj kao stranka, a židovi kao narod koji cijeni svoju državu.