PDA

Pogledaj Full Version : Kome je teže?

Ciganini
16-09-2013, 14:28
Jedno pitanje bez ikakvih provokacija,da li ovi ljudi šta su palili dimne na istoku i zapadu marakane budu uhapšeni poslije utakmice i evidentirani preko videokamera?
Inače odlične delije ali kada već rdbgd i pescara tjerate zajebanciju do kraja napišite da je opet bio po stoti put u zadnjih par godina ulaz đabe!

Kojih 100 puta care?!

Prošle sezone nije nijednom bio džabe ulaz, pretprošle sezone je 2 puta, a ovo sinoć je bila proslava pola veka naše Mare pa su ljudi u klubu odlučili da bude slobodan ulaz.

Vozdovac
16-09-2013, 14:37
Ne ne,polako Ciganini,nemoj da se pecas odma na prvu frustraciju na koju naletis...to ti je taj odbrambeni mehanizam,treba da naucis to i da tako shvatas takve komentare.Sta ce drugo da napise?

stone island
16-09-2013, 15:45
Nema kod nas kazni ,ovi sto pale dimove dobijaju 10% popusta na Bus-plus karticu ,a ovi sa bakljama 15 %.Ako nisi iz Bg-a mozes karticu zameniti pljeskavicom,samo malo lose sto nestavljaju luka :slajo

dzis
16-09-2013, 15:52
Voždovče kakva napetost,pa jesam napisao da ste bili odlični,evo pogledao sve klipove i dajem ocjenu za vizualno i akustično odličan 5,jel sada u redu,jesam i dalje kompleksaš???
Imate svoj put držite ga se,meni se osobno ne sviđa li tko sam ja da vam sudim kao što ste vi da sudite mojoj grupi pa opet spominjete našu brojnost!Samo još jedno pitanje Voždovče pa je dosta, jel stvarni misliš da i mi ne bi mogli napuniti bar 3 četvrtine našeg sjevera da pružimo ruku pomirenja klubu,počnemo brijat na pozitivu i zaboravimo na sve šta se događalo?

Crni028
16-09-2013, 16:16
jel stvarni misliš da i mi ne bi mogli napuniti bar 3 četvrtine našeg sjevera da pružimo ruku pomirenja klubu,počnemo brijat na pozitivu i zaboravimo na sve šta se događalo?

Pa sto ga sad ne napunite ? Valjda ce 3/4 severa biti jaci nego sadasnja brojka (da ne preciziram) u toj vasoj "borbi" ?

18,czv,20+

dzis
16-09-2013, 16:47
Kod nas se za svako vrijeđanje po novom dobijaju stadionske zabrane pa onda zbroji 2 i 2 a i postoje i nedorečene zabrane s jedno stotinjak nepodobnih iz uže jezgre koji ne smiju na stadion!

Ciganini
16-09-2013, 17:12
Ne ne,polako Ciganini,nemoj da se pecas odma na prvu frustraciju na koju naletis...to ti je taj odbrambeni mehanizam,treba da naucis to i da tako shvatas takve komentare.Sta ce drugo da napise?

Trebao sam samo da ovu njegovu tvrdnju o 100 besplatnih tekmi izrazim kroz jednačinu iz zadnje 3 sezone. Znači:

2+0+1=100

A ja majmun krenuo s zaludnom pričom, jebiga nikad se neću naučiti, previše verujem ljudima a i dobar sam čovek.

pescara
16-09-2013, 18:06
Kod nas se za svako vrijeđanje po novom dobijaju stadionske zabrane pa onda zbroji 2 i 2 a i postoje i nedorečene zabrane s jedno stotinjak nepodobnih iz uže jezgre koji ne smiju na stadion!

znaci da sad ode 10.000 bbb na sever i pocnu da kenjaju po mamicu, svih 10.000 bi dobili zabrane. zajeban taj maminho.
po srpskim grupama uvek ima 50tak iz "uzeg jezgra" koji su po zatvorima pa opet tribine funkcionisu.
sad bez sale, kako mislite vi da sjebete mamica ako ne idete na stadion?

...
16-09-2013, 18:08
Ne bi baš svih 10.000 (iako nam je trenutno to nemoguća cifra), ali sto dvjesto ljudi iz užeg vodstva bi sigurno...

dzis
16-09-2013, 18:14
Ma kad se murija zainati može šta god hoće to znaju svi ,pa i 2007 kada su počele zabrane nas je bilo na stadionu puno pa je sijevnulo oko 300 udarničkih komada na 2 godine, e sada koja grupa može bez odrezane šire jezgre da mi je to vidjet.

caporegime
16-09-2013, 18:35
znaci da sad ode 10.000 bbb na sever i pocnu da kenjaju po mamicu, svih 10.000 bi dobili zabrane. zajeban taj maminho.
po srpskim grupama uvek ima 50tak iz "uzeg jezgra" koji su po zatvorima pa opet tribine funkcionisu.
sad bez sale, kako mislite vi da sjebete mamica ako ne idete na stadion?

sad bi nešto rekao ali bolje da šutim.
smanji malo brojku ljudi u zatvorima, uračunaj da je većina zbog klasičnog kriminala pa poveži s jako dobrim funkcioniranjem odnosa klub-navijači pa ćeš možda biti spreman za spoznaju više.
po shvaćanju suda, zabrana se može uvaliti svakome, na prijedlog policije, bez da je istodobno nešto napravio , ako je već prije imao neki prekršaj, privođenje, pušio travu u parku, potukao se u birtiji, zapisali ga, preventivno priveli na 2 sata......
onda ti murja tek tako malo hapsi, pa pušta, preventivno zadržava....i nakon nekog vremena šalje prijedlog za određivanje zabrane.
koji bude prihvaćen.
i za hrvatsku i za inozemstvo.
pa ti slučajno zaboravi da dinamo igra prijateljsku u vrbovcu ili hrvatska repka u kamerunu.
i onda opet isto.
minimalna kazna za povredu takve zabrane je 700 eura. može i zatvor.
ovi koji pak nisu pod zabranama, ako ih je ikad murja registrirala da su malo glasniji odmah ih dostavlja klubu koji ih stavlja na popis šatro onih koji su se protupravno ponašali i redari stoje na ulazima i ako uoče nekog sumnjivog legitimiraju ga. uz murju 2 koraka niže.
tek mali broj onih koji su uspjeli izbjeći zabrane, pa onda i ove "klupske zabrane" ima sreće ući na tribinu.
ja ovdje nisam spomenuo maltretiranja, namještanja optužbi, kaznene prijave za sitnice, zadržavanja, pritvore.......
i kad t itako rade već 10 godina a od toga 5 godina punim intenzitetom, kad ti načelnik odjela za osiguranje izjavi kako su "napokon uspjeli sjebati bad blue boyse", kad se počneš osjećati kao lik iz kafkinog romana, počne ti sve ići na kurac.
mani ti sad one vaše, brisa taton, uroš mišić...to su ozbiljna djela a vaš sustav sječe svakoga tko se izdigne iznad površine.
a površina je jako visoko.
neću uopće spominjati što su mi vaši ljudi na pp znali govoriti jedni o drugima i grupama.
agentura, sudjlovanje u strukturama klubova, intimni odnosi s upravom, povezanost s murjom, lova, druge benificije......
prvo. da nestane toga, odmah bi vam bar 50% glavnih ljudi nestalo.
prestali bi gubiti vrijeme na nebitne naviječke kodekse,čast, ultra šprehu, itd, itd.
drugo. da vas stisne represija kao nas, na jedan rafiniran i istančan način, kombibniran s nasilnim, gdje te jebu od 0-24 ponaosob, računaj da bi vam i brojnost i ekipe i pješadinaca pala za barem još 60%.
treće. apsolutno me boli kurac što će sad netko pametan počet pričat da i kod vas murja hapsi i mlati.
kod nas su hapsili i mlatili 90ih godina, mlatili još krvavije pa su to bila zlatna vremena jer nije bilo ovakog sustavnog zatiranja navijaštva kao takve pojave.

vi imate sreću jer imate raznovrsniju scenu, puno dobrih ekipa u glavnom gradu gdje lakše održavati neku navijačku svenu i događanja ali ja bi se na vašem mjestu rađe zamislio i zapitao; a šta kad dođe i kod vas vrijeme za to?

mangup
16-09-2013, 19:49
sad bi nešto rekao ali bolje da šutim.
smanji malo brojku ljudi u zatvorima, uračunaj da je većina zbog klasičnog kriminala pa poveži s jako dobrim funkcioniranjem odnosa klub-navijači pa ćeš možda biti spreman za spoznaju više.
po shvaćanju suda, zabrana se može uvaliti svakome, na prijedlog policije, bez da je istodobno nešto napravio , ako je već prije imao neki prekršaj, privođenje, pušio travu u parku, potukao se u birtiji, zapisali ga, preventivno priveli na 2 sata......
onda ti murja tek tako malo hapsi, pa pušta, preventivno zadržava....i nakon nekog vremena šalje prijedlog za određivanje zabrane.
koji bude prihvaćen.
i za hrvatsku i za inozemstvo.
pa ti slučajno zaboravi da dinamo igra prijateljsku u vrbovcu ili hrvatska repka u kamerunu.
i onda opet isto.
minimalna kazna za povredu takve zabrane je 700 eura. može i zatvor.
ovi koji pak nisu pod zabranama, ako ih je ikad murja registrirala da su malo glasniji odmah ih dostavlja klubu koji ih stavlja na popis šatro onih koji su se protupravno ponašali i redari stoje na ulazima i ako uoče nekog sumnjivog legitimiraju ga. uz murju 2 koraka niže.
tek mali broj onih koji su uspjeli izbjeći zabrane, pa onda i ove "klupske zabrane" ima sreće ući na tribinu.
ja ovdje nisam spomenuo maltretiranja, namještanja optužbi, kaznene prijave za sitnice, zadržavanja, pritvore.......
i kad t itako rade već 10 godina a od toga 5 godina punim intenzitetom, kad ti načelnik odjela za osiguranje izjavi kako su "napokon uspjeli sjebati bad blue boyse", kad se počneš osjećati kao lik iz kafkinog romana, počne ti sve ići na kurac.
mani ti sad one vaše, brisa taton, uroš mišić...to su ozbiljna djela a vaš sustav sječe svakoga tko se izdigne iznad površine.
a površina je jako visoko.
neću uopće spominjati što su mi vaši ljudi na pp znali govoriti jedni o drugima i grupama.
agentura, sudjlovanje u strukturama klubova, intimni odnosi s upravom, povezanost s murjom, lova, druge benificije......
prvo. da nestane toga, odmah bi vam bar 50% glavnih ljudi nestalo.
prestali bi gubiti vrijeme na nebitne naviječke kodekse,čast, ultra šprehu, itd, itd.
drugo. da vas stisne represija kao nas, na jedan rafiniran i istančan način, kombibniran s nasilnim, gdje te jebu od 0-24 ponaosob, računaj da bi vam i brojnost i ekipe i pješadinaca pala za barem još 60%.
treće. apsolutno me boli kurac što će sad netko pametan počet pričat da i kod vas murja hapsi i mlati.
kod nas su hapsili i mlatili 90ih godina, mlatili još krvavije pa su to bila zlatna vremena jer nije bilo ovakog sustavnog zatiranja navijaštva kao takve pojave.

vi imate sreću jer imate raznovrsniju scenu, puno dobrih ekipa u glavnom gradu gdje lakše održavati neku navijačku svenu i događanja ali ja bi se na vašem mjestu rađe zamislio i zapitao; a šta kad dođe i kod vas vrijeme za to?

Ma pričaj ti te bejke nekom drugom, ovako čovek kad čita imam oseća da je lakše ratovati u Iraku nego biti navijač u hrvatskoj, čovek bi rekao da vam zakucavaju eksere pod nokte za svaku psovku na račin maminja, imao sam priliku da pričam sa jednim likom sa vaše tribine na tu temu i on mi je rekao da je to prenapuhano što se ovde piše, i zaista nemam razlog da mu ne verujem, kao što i ti veruješ za sve loše o našoj sceni što čuješ od ko zna koga o kriminalcima, mafijašima, reketašima i sličnim glupostima koje novinari ispišu. I da još da kažem naša murija kad te privede u stanicu dobiješ hamburger i sokić, a ako prenoćiš imaš 10 evra po noćenju, sad kad se skupi mesec dana u Padinjaku imaš prosečnu platu.

DS 89 29g. 70+

dzis
16-09-2013, 20:00
Ma upravo u tome i jest stvar,bravo,ono što je vama nedokučivo u glavi nama se servira pa normalno da ne možete shvatiti kada je razlika nebo i zemlja,zato samo možete molit da se to ne dogodi i vama,halo u 2013 paliti dimne u prvom redu zapada,pa to je koda si osobnu još digao u zrak i mahao njome pred kamerama!!!

dekimar
16-09-2013, 20:45
Za BBB pitanje, da li je takva represija i u Splitu, Rijeci, Vinkovcima ili samo u Zagrebu.

caporegime
16-09-2013, 21:15
Ma pričaj ti te bejke nekom drugom, ovako čovek kad čita imam oseća da je lakše ratovati u Iraku nego biti navijač u hrvatskoj, čovek bi rekao da vam zakucavaju eksere pod nokte za svaku psovku na račin maminja, imao sam priliku da pričam sa jednim likom sa vaše tribine na tu temu i on mi je rekao da je to prenapuhano što se ovde piše, i zaista nemam razlog da mu ne verujem, kao što i ti veruješ za sve loše o našoj sceni što čuješ od ko zna koga o kriminalcima, mafijašima, reketašima i sličnim glupostima koje novinari ispišu. I da još da kažem naša murija kad te privede u stanicu dobiješ hamburger i sokić, a ako prenoćiš imaš 10 evra po noćenju, sad kad se skupi mesec dana u Padinjaku imaš prosečnu platu.

DS 89 29g. 70+

ma šta ne kažeš... imao ti priliku pričati s nekim s naše tribine....
evo, ne zakucavaju čivije ali te uredno pozovu na razgovor, kulturno uhite, drže satima a onda odvode na sud.
i to namjerno popodne da ne stigneš na red nego da te vode na spavanje.
onda predlože maksimalnu kaznu od (kazne su od 700-3500 eura) plus jednogodišnju zabranu.
i to za; mamiću cigane, odlazi iz svetinje što smatraju izražavanjem nacionalne mržnje.

kao što i ti veruješ za sve loše o našoj sceni što čuješ od ko zna koga o kriminalcima, mafijašima, reketašima i sličnim glupostima koje novinari ispišu
ako misliš da su neki članovi foruma koji dolaze s tvoje scene novinari........
imaš tri posta i svaki do sada upućuje da nemaš više od 14 godina, barem što se tiče načina razgovora i argumentacije

i u Splitu, Rijeci, Vinkovcima ili samo u Zagrebu

višestruko manja nego u zagrebu.

dekimar
16-09-2013, 22:02
Dakle ako ja dobro razumem vas više zajebava Mamić nego zakon

caporegime
16-09-2013, 22:06
ne bi te ni mamić mogao zajebavati da nema zakona koji je takav da ti uvijek mogu nešto prišiti. ali uvijek.

dekimar
16-09-2013, 22:12
Pa čekaj, jel vi imate nešto kao verbalni delikt. Neko je napisao da i za skandiranje možeš da dobiješ zabranu.

caporegime
16-09-2013, 22:20
Pa čekaj, jel vi imate nešto kao verbalni delikt. Neko je napisao da i za skandiranje možeš da dobiješ zabranu.

da. kaznu od 5000-25 000 kuna ili zatvor plus zabranu.
ako pronađu da time izražavaš nacionalnu, vjersku, rasnu ili regionalnu mržnju.
pošto su "mamiću cigane" proglasili izazivanjem nacionalne mržnje, onda otprilike znaš da ti skoro za sve mogu naći neku poveznicu

za "srbe na vrbe" je dosta ljudi osuđeno na repki protiv srbije.
zanimljivo je da se mahom radilo o ljudima koji su inače istaknutiji navijači i koji su javna mamićeva opozicija.
dakle, ako si neki pijanac ili obični gledatelj pa pustio malo nagone iz sebe, nisi zanimljiv iako je zakonski kažnjivo.
ali ako te se povezuje s ekipom koja je oponira mamiću, e onda čak i da to ne galamiš, murja ti prišije i tako nešto ,tek da te se riješe sa stadiona na godinu dana.
onda imaju druge fore, uopće te ne traže putovnice za prijateljske utakmice u inozemstvu. nakon nekoliko puta ti pomisliš da ne treba za prijateljske, još ti sami kažu tako, pa se ne javiš.
već sutra te zovu na razgovor, pa uhićenje, pa optužni prijedlog.......
vi nažalost niste svjesni koje se prljavštine i podla igra događaju navijačima u zagrebu.

1990
16-09-2013, 22:24
Za BBB pitanje, da li je takva represija i u Splitu, Rijeci, Vinkovcima ili samo u Zagrebu.

Nisam BBB, al evo ilustrativno jedna situacija od prije 2 tjedna. Jel ti zvuči normalno da je na jednoj nebitnoj utakmici 1.županijske lige (skroz nebitan amaterski rang natjecanja) u nekom selu od 200-300 stanovnika zbog 10 pripadnika White Stonesa (od čega 5 mlađih maloljetnika) došlo skoro duplo više pripadnika temeljne i interventne policije + kombi za snimanje?
Po mojem mišljenju, represija je dosta geografski orijentirana. Što si bliže Zagrebu, to te više jebu. :)

mangup
16-09-2013, 22:27
Jel to znači kad vas je na tribini 200 i zapevate protiv Mamića murija može da vas ladno okruži odprati do stanice lupi zabrane i zbogom navijači, što bi značilo da su ugasili BBB neće videti tribine dok ne isteknu zabrane.

DS 89 29g. 70+

dekimar
16-09-2013, 22:28
A da li su hapsili torcidu kad je vikala Mamiću cigane

Ercov
16-09-2013, 22:33
U Zagrebu je na snazi takva represija,nad navijacima,da to jos nigde nije vidjeno...i Tocka!

caporegime
16-09-2013, 22:33
to pitaj torcidaše. osobno sumnjam jer oni im kao navijači drugog kluba nisu zanimljivi.
nije isto kad te protivnik vrijeđa i kad ti to rade navijači istog kluba koji povrh toga traže njegovu ostavku ili barem da na skupštini kluba sudjeluju svi članovi.
političke elite su odlučne ugasiti navijače jer navijači uvijek prvi reagiraju na neke nepravilnosti u društvu.
kad uz to imaš nedodirljivog faraona na čelu kluba, imaš dobitnu kombinaciju.

Front
16-09-2013, 23:00
Dekimar sigurno je da ni približno ne možeš da upoređuješ Beogradsku policiju i policiju u unutrašnjosti Srbije pa tako verovatno ni kod njih.
Kad se već pominje represija kako ide tačna verzija priče da su dva aktivna boysa postali inspektori za navijače i da su se dosta zamerili boysima u svojima aktivnostima?

Crni028
16-09-2013, 23:13
pitanje za BBB, da li kad bi recimo Zvezda, Hajduk ili Partizan imali na celu jednog Mamica, mogli da ga sruse ?

18,czv,20+

stone island
16-09-2013, 23:20
Jel ovde tema Srbija ili kukanje BBB-a na represiju ?Na svaku nasu koreografiju ili bilo sta je najlakse reci agenti,klub placa ,mafijasi.Ne vidim svrhu daljeg kacenja slika i izvestaja ,kad smo vec toliki trn u oku

...
16-09-2013, 23:30
Jel to znači kad vas je na tribini 200 i zapevate protiv Mamića murija može da vas ladno okruži odprati do stanice lupi zabrane i zbogom navijači, što bi značilo da su ugasili BBB neće videti tribine dok ne isteknu zabrane.

DS 89 29g. 70+
Točno tako...

Odgovor za Fronta...jedan je bio istaknuti boys, mlatio se s murijom i drugim navijačima i te kako, dok nije postao drot i to baš za navijače i promjenio ploču, a drugi je bio više onako dečko s kvarta koji je tu i tamo otišao s prijateljima na koje gostovanje, nije bio BBB...

mangup
16-09-2013, 23:30
Ja kad napišem da mi je njihov čovek rekao da je uveličano ispade da lažem, tema Srbija se pretvorila u kuknjavu BBB kao da smo mi ta murija država što im neda da dišu, pa i da je istina da je tako, a ne verujem da budem iskren ne znam kakve mi veze imamo sa njima. Te agentura, pe represija pe ovo, pa ono, te za mene capo tvrdi da imam oko 14 godina, a on kao da je iz obdaništa tek izašao. Evo verujemo da vam je represija takva kakvu vi predstavljate, samo prekinite sa kuknjavom na ovoj temi imate vašu temu pa kukajte i gotovo.

DS 89 29g. 70+

...
16-09-2013, 23:32
pitanje za BBB, da li kad bi recimo Zvezda, Hajduk ili Partizan imali na celu jednog Mamica, mogli da ga sruse ?

18,czv,20+
Ovo je pitanje za vas, ne za nas, kako bi mi mogli znati odgovor na to???
Pitanje moje je da li bi ga vi rušili???

Ajde, nećemo više o nama, nije tema i ne kukamo...

dzis
16-09-2013, 23:32
Ne bi ga mogli srušiti dokle god ima rezultat,znači normalna i publika bi bila uz njega ali glavna stvar je što radi nenormalnu lovu s igračima koju dijeli s političarima koji mu drže leđa i samim time kontrolira i muriju i sudstvo i eto ti razloga represije u Zg.Pa jel niste vidjeli kako je dočekan u Bg sada pred utakmicu kao Bog,sada zamisli da je 8 godina zaredom s zvezdom prvak,da rješava igrače kao od šale za masnu paru i samim time zadovolji sve zvezdine simpatizere,pa ostanete sami kontra njega i postanete ološ društva broj 1.Znaš kako bi vas bilo 10 hiljada više na sjeveru?Nikad.

pescara
16-09-2013, 23:40
Da li je vama jasno da se vi raspravljate sa ljudima na čijoj tribini je upucan čovjek na štangi???

znaci mogli bi mamica da oteramo ? :)

dzis
16-09-2013, 23:42
Zašto ne isprobate,evo navodno mu Đaja ponudio posao,kakav bi to tandem bio,love za sve i svakoga u izobilju!

...
16-09-2013, 23:48
Tvornica para...uzmite si ga...

Crni028
16-09-2013, 23:54
Ne bi ga mogli srušiti dokle god ima rezultat,znači normalna i publika bi bila uz njega ali glavna stvar je što radi nenormalnu lovu s igračima koju dijeli s političarima koji mu drže leđa i samim time kontrolira i muriju i sudstvo i eto ti razloga represije u Zg.Pa jel niste vidjeli kako je dočekan u Bg sada pred utakmicu kao Bog,sada zamisli da je 8 godina zaredom s zvezdom prvak,da rješava igrače kao od šale za masnu paru i samim time zadovolji sve zvezdine simpatizere,pa ostanete sami kontra njega i postanete ološ društva broj 1.Znaš kako bi vas bilo 10 hiljada više na sjeveru?Nikad.

To ti mislis. Garantujem da ne postoji covek koji bi nam vodio klub a da mi to ne zelimo. Koji simpatizeri ? Pa sem vas Dinamo nema nikog, kad ste vi bojkotovali gde su ti pridobijeni simpatizeri osim kad je real dosao...http://www.index.hr/sport/clanak/modri-traze-podrsku-na-cornomorec-za-pet-kuna/700604.aspx
Ja jednostavno smatram da je ovom neuspesnom borbom protiv "joe fraziera", koja se i dalje vodi, ukaljana reputacija bbb-a...a bojkot od 11 meseci mi tek nije jasan, i sta je njime postignuto uopste.. Ne provociram daleko od toga, najvise bi voleo da jebete mater Mamicu, da se vratite na nekadasnji nivo, da vas bude po 4-5 hiljada na svakoj tekmi, da na derbiju ispunite obe tribine severa..

...
16-09-2013, 23:58
Ja jednostavno smatram da je ovom neuspesnom borbom protiv "joe fraziera", koja se i dalje vodi, ukaljana reputacija bbb-a...

Stvarno nije ova tema, možemo nastaviti negdje drugdje, ali po čemu je ukaljana reputacija BBB molim te lijepo???

baj1992
17-09-2013, 00:10
da ne ulazim u detalje i rasprave s komšijama, nemam pojma kako je kod vas, i boli me ona stvar za to,samo vi pucajte jedni po drugima ako neznate bolje ...

snimak od prije par godina kad je zaoštrilo s murjom do kraja http://www.youtube.com/watch?v=Uaq4DakokZ8

big brother uživo, svi sa snimke u 5 redova ispod i iznad pandura i osiguranja smo dobili između 20 dana zatvorske ( sretniji ), 60 dana zatvoora do početka suđenja,... i 2 g jebanja ( familije, posla,...) ok možda ne baš svi al 50-60 ljudi koje znam bar po nadimku
najgore od svega što ovo čak i nisu neredi niti ih mi tako smatramo , eto malo smo se posvađali s redarima i popili par sto zabrana među nama "starijima" na istoku

kamera ima program koji te prati u rikverc od paljenja baklje do Pimpeka valjda ( opnaj spomenik pored stadiona ak ne znate ) i negdje si ulovljen bez kape i kapuljače, šala prek face,...a drugo jutro na portalima svim

silovatelji manje kazne dobijaju tu, e sad vi mi recite jel slična kvaliteta snima i kod Vas

kriticna masa
17-09-2013, 00:10
Stvarno nije ova tema, možemo nastaviti negdje drugdje, ali po čemu je ukaljana reputacija BBB molim te lijepo???

Kako po čemu, pa po brojkama i vizuali. Ako ne izgledaš na slikama to ti je ko da ne postojiš!

KOSOS
17-09-2013, 01:27
za sve one koji misle da u Srbiji mogu da se pale baklje bez problema
http://www.butasport.rs/2013/09/navijaci-novcano-kaznjeni-zbog-baklji-u.html
Kazne su cesto i mnogo jace, pa cak i do mesec dana robije zbog obicne baklje...
Bilo je i ovakvih slucajeva:
http://www.pressonline.rs/info/hronika/81404/limenku-piva-platio-30000.html

bg-jugend
17-09-2013, 02:58
Izbegavam da se mešam. Ali kad smo kod baklje,i kod te priče kako su prema nama organi ''reda'',kao tolerantniji. Evo,npr. moj ortak iz ekipe,dobio je dve godine zabrane zbog upaljene baklje.

Bandit
17-09-2013, 03:38
Mislim da je veci problem sto na primer kod vas postoji zakon,pa covek koji je stvarno upalio baklju i snimila ga kamera dobije kaznu koja je predvidjena zakonom za to delo,dok kod nas su vecinom slucajevi da na primer navijaci partizana se potuku van utakmice i samo sa saznanjem da su navijaci partizana dobiju zabrane 2 godine i ako se taj dan nije igrala ni jedna utakmica partizana ili na primer zbog baklje i dima,nama privedu tri osobe pre par kola i ako su upaljena samo dva pirotehnicka sranja,dosta ljudi se hapsi nasumice,kako iz brigade svaku utakmicu dodje nov komandir,drugacija su pravila,jedan ne daje maloletnim licima,drugi daje,treci je nadrkan,pretresa ljude na stadionu ,na raskrsnicama oko stadiona i u krajevima i ako recimo zemun igra ligu gde nema ni jedna navijacka grupa sem nas...i ima sto jos primera nelogicnosti koje bih mogao do sutra da nabrajam... Ali evo jos jedan primer,na poslednjoj utakmici u obrenovcu (slike ce biti sutra) traze se licne karte za ulazak na stadion i ako su trazene i u zemunu,jedan navijac ostaje van stadiona jer nema licnu..posto nema licnu,komandir poziva nekog sa tribine da dodje do marice i potvrdi da je to ta osoba koja se predstvalja da jeste, silazi do marice,proveravaju oba navijaca,i kao sve je u redu..ovaj bez licne karte ostaje van stadiona, a ovaj kojeg su zvali,obezbedjenje stadiona zabranjuje da udje na stadion,zato sto je zabranjeno setkanje! Komandir se pravi lud i ako su oni zvali da jedan dodje i potvrdi...

Thomas Bauer
17-09-2013, 07:23
Dobro Srbi, kod nas je pred 6, 7 godina zabranu imalo 350 ljudi. Danas da ne govorimo. Pa na ovom forumu 80% BBB koji pišu su imali zabranu. Masu ih zabranu ima i sada. I to ovi 40+.

Koliko kod vas na tribini ljudi ima zabranu? Možete i osobna iskustva. Znači dajte ili apsolutne brojke po grupi ili osobne priče...

Pusti sad priče: "Imam ja drugara", imam ja frenda koji živi s pitonom, pa to nije pravilo u Zagrebu...

caporegime
17-09-2013, 08:03
............

Stoka_s_istoka
17-09-2013, 09:35

DS 89 29g. 70+

I sad ti idi nekom njihovom nešto objašnjavat. Pazi, on ne vjeruje, njemu su to bajke. Pitaj ovih 350 ljudi koji su zadržani nakon Sherifa zbog verbalnog delikta tj pjevanja "mamiću cigane", pitaj njih jel bajka da je za sve zatražena zabrana odlaska na utakmice.

bucko
17-09-2013, 09:56
tvrdim englezima je najteze

Thomas Bauer
17-09-2013, 10:05

Krivo.

Primjerice, u engleskom zakonu možeš bit odstranjen sa stadiona ako si pijan. Ali u zakonu lijepo piše da moraš bit "drunk and disorderly". Što je neki ekvivalent našeg Remećenja javnog reda i mira. Znači da si baš pijan ko svinja, povraćaš i pišaš na stadionsku ogradu. Znaš i sam.

Kod nas je normalno da se na svakom gostovanju ljude alkotestira i najčešće dobiješ zabranu ako si imao iznad 0.5. U najmanju ruku prijavu i završiš u pritvoru ili stanici. Manjim grupama znaju alkotestirat sve ljude na gostovanju. SVE.

Znači uredno popiješ dvije pive i dobiješ zabranu. To je sve što moraš napravit. Englezima ne pada na pamet da ti guraju dreger u usta ako se normalno ponašaš.

...
17-09-2013, 10:43
Krivo.

Primjerice, u engleskom zakonu možeš bit odstranjen sa stadiona ako si pijan. Ali u zakonu lijepo piše da moraš bit "drunk and disorderly". Što je neki ekvivalent našeg Remećenja javnog reda i mira. Znači da si baš pijan ko svinja, povraćaš i pišaš na stadionsku ogradu. Znaš i sam.

Kod nas je normalno da se na svakom gostovanju ljude alkotestira i najčešće dobiješ zabranu ako si imao iznad 0.5. U najmanju ruku prijavu i završiš u pritvoru ili stanici. Manjim grupama znaju alkotestirat sve ljude na gostovanju. SVE.

Znači uredno popiješ dvije pive i dobiješ zabranu. To je sve što moraš napravit. Englezima ne pada na pamet da ti guraju dreger u usta ako se normalno ponašaš.

Zato odbiješ alkotestiranje i može on tebi puhat u frulicu...

Inkvizitor
17-09-2013, 10:44

Mogu ja napisati svoje mišljenje kao promatrač sa strane i odgovoriti na tvoju ironiju.

Navijači su u Hrvatskoj tolikoputa bili top tema u medijima i politici da bi samo glup, gluh i nezainteresiran do kraja mogao ne primjetiti neke stvari.

Represija koju prolaze BBB mislim da ne postoji u navijačkom svijetu igdje a ne samo u zemljama bivše Jugoslavije. Vi se možete sprdati s tom činjenicom koliko hoćete ali to je dokaz da ne želite argumente i razgovor nego je prvi cilj poniziti protivnika.

A da je tome tako ima par razloga. Prvo navijači su u Hrvatskoj pogotovo jedno vrijeme bili top tema svih medija pa i političkih struktura. Postojala je čak podpresjednica vlade koja je bila zadužena za taj problem. Jelo to vama jasno. Jeste li vi imali nešto slično.

Nakon onih nereda na Malti skoro cijela država se digla na noge i bile su svako malo emisije i okrugli stolovi , kako riješiti problem navijaštva i huliganizma u Hrvatskoj. Zagovarale su se svakakve metode, najviše ultra represivne. Navijači su postali maltene problem br. 1 u državi. Čitajući forume i glas naroda vidjelo se dokle manipulacija seže. Zagovarale se metode brutalnog prebijanja i dugotrajni zatvori. Kao da se srušilo Maltu. U nekim emisijama sudjelovao je i Bauer i argumentirano i suvislo branio navijače, pače meo je pod s zagovarateljima represije u argumentaciji.

Dakle na sve to nakalemi se Mamić koji ima utjecaja u političkim strukturama, represivnim strukturima i počinje teror nad BBB. Nije to teror tipa udri pendrekom i pusti ga kući nego je to sistematsko korištenje svih represivnih metoda. Prijave, zabrane, kazne, zatvori.

Represiju protiv države ne može dobit nijedna navijačka skupina koliko god bila jaka. Nije to borba sa jednim komandirom milicije ili policije nego sa cijelim sistemom, cijelim državnim aparatom I zar će netko upropastiti sebi život, fakultet, posao, curu, ženu, djecu radi kluba. Ustvari zadivljijuće je da ljudi, neki to i sve žrtvuju. Ja osobno ne bih ali njima to očito znači.

Kod vas toga nema ništa slično. Vi ste osim u situacijama dirketnog sukoba sa murijom donekle miljenici društva. Nema državne represije u ovom obimu.

Ni nad ostalim skupinama navijača u Hr nema takve represije kao prema BBB iako je općenito u Hrvatskoj represija nad navijačima neusporediva sa ijednim sličnim primjerom u svijetu.

Gdje je još pražnjena tribina radi povika. Mamić naručuje kaznu od Uefe od 25 000 eura da bi spriječio navijače da ga vrijeđaju. Policija postupa po njegovim željama. kad je to bilo kod vas.

Svi navijači govore da je bilo lakše s milicijom. Nabuba te, napiše prekršajnu i pusti kući a to je ionako u opisu navijačke subkulture.

Ovdje te sistem melje, svi aparati sistema su tom poslu. Nema te navijačke grupe koja se može oduprijeti državi i kad dadne interventnoj odriješene ruke i pravosuđu instrukcije za šikaniranje i drastične kazne.

Na onoj utakmici mislim s Hajdukom pražnjena je tribina, mlatilo se sve redom i bacalo u staklene zidove stadiona, čak i žene, upucan je navijač i ostavljen u podrumu. Javnost je sve to podržavala.

Ne mogu ni zamislit što bi bilo da je kao kod vas ubijeno desetak navijača ili ljudi općenito u navijačkim okršajima ili da je ubijen jedan stranac poput Tatona. Navijački pokret bi ovdje vjerovatno bio zabranjen i bio bi otvoren lov na ultrase kao na Židove u Njemačkoj za vrijeme nacista.

Zato su to neusporedive stvari. Vi ste tamo tretirani od javnosti i države kao simpatične nestašne grupe a ovdje su navijači neprijtelj br.1

StopOruzju
17-09-2013, 11:30
Ne znam kome je teze,ja licno mislim da je Englezima,ali moramo se sloziti da u Engleskoj ima najvise ljudi sa zabranama, u to sam siguran.

mangup
17-09-2013, 11:34
I šta da sad čovek napiše , tretiramo se kao nestašne grupe, ja verujem da je kod vas jebena represija, ali čoveče da ti ovo napišeš u zadnjoj rečenici pa stvarno je ovo , pa kad se setim slučaja Uroš Mišić, nesretnog Tatona, parede pedera i nekih drugih slučajeva diže mi se kosa na glavi. Još kad se setim kad smo krenuli u odbranu našeg druga, mislim na Uroša, pa javnost nas je bukvalno razapinjala,pomenuti to ime je bilo isto kao da gurneš nekome dva prsta u oči, isto je i sa grobarima sa slučajem Taton, ništa manje nije ni slučaj kurvetina (novinarka) neka o tome grobari napišu koliko godina robije su ljudi dobili za pevanje.
Ja lično bih volio da tog pedera Mamića oterate zauvek na robiju zajedno sa sve familijom i da se vratite na stare staze, onako iskreno da ti kažem.
Može li mi neko od vas reći šta je bilo sa tim slučajem oko ranjavanja tog dečka od strane muruje, imali su i UF da ne kažem sličan slučaj kad je murija nožem izbola dečka ako se ne varam od 17 godima i vezala u nekoj šumici, za malo da dečko iskrvari da se drot nije prepao kad je video šta je napravio i pozvao hitnu ko zna kako bi se završilo, taj drot je dobio neku smešnu kaznu verujem kao i taj vaš pa me zanima baš šta je sa tim vašim slučajem.

dzis
17-09-2013, 11:35
Odličan post inkvizitor al ajmo više stat s tim kukanjem,odabrali smo svoj put i tako je kako je,ja sam napravio grešku šta sam išao replicirat delijama na njihovu ironiju o brojcu ljudi na stadionu ne znajući kakva je situacija kod nas,evo ja prvi više neću pisat na temu srbija.Mi smo dva različita svijeta s drugačijim pogledima i stvarima i nekome nešto tumačit i objašnjavat nema smisla!

dzis
17-09-2013, 11:40
I samo još jedno kako je inkvi napisao,da je kod nas bilo propucavanja po tribini,preko desetak ubijenih u obračunima pa sustav bi nas pojeo za jedan dan,sve je u sustavu,sjetite se kako su vam mafiju satrali u rekordnom roku u sablji,kao što sam rekao sve je u sustavu i u njegovom interesu!

Sdivizija
17-09-2013, 11:41
Evo mangup*** http://www.youtube.com/watch?v=kQIwV4MRpxM
Izjava M.G. poslije ranjavanja..

Svarog
17-09-2013, 11:41
Kojih 100 puta care?!

Prošle sezone nije nijednom bio džabe ulaz, pretprošle sezone je 2 puta, a ovo sinoć je bila proslava pola veka naše Mare pa su ljudi u klubu odlučili da bude slobodan ulaz.

Za ovih 20-ak godina ne pamtim da sam ušao više od 5-6 puta fraj na sever.
A bio sam na broja se ne zna tzv. "malih" tekmi, i onda kad nas je bilo svega par hiljada, i sada kad nas dođe 20-30.000 na neku bezveznu domaću utakmicu. I uvek sa sezonskom ili plaćenom kartom za sever.
Ja sam niko i ništa u navijačkom smislu na severu Marakane, jer idem na utakmice uglavnom solo (ne pripadam ni jednoj grupi) i govorim isključivo u svoje ime, ali smatram da ta priča o "stoti put u zadnjih par godina ulaz đabe" ne pije vodu.
Sportski pozdrav svima.

...
17-09-2013, 11:45
...ali te zabrane nisu kao naše da se moraš javljati i da te evidentiraju, doma, na poslu, u birtiji, na vikendici i sl...a i ima ih koji miliončić više nego nas.
tamo ne smiješ na stadion i točka, ako te vide na stadionu ideš u zatvor inače vodiš normalan život...

Pazi sad ovo...igraju Istra i Dinamo u Puli u 20:00...ja se javljam u I. PP na Zrinjevcu jer ću tada biti u centru grada.
Kaže meni pandur gdje u centru, ja velim na Štrosu, prva kućica s cugom s desne strane, veli on ne može...ja kažem tamo ću biti dva sata za vrijeme utakmice (utakmica u Puli, u 3 pm od Zagreba). Uspijem ja to nekak isposlovat i ostavim broj telefona...u 20:01 me zovu panduri da gdje sam jer me tamo čekaju, kasnio sam minutu..kažu dođi za minutu ili izdajemo nalog za privođenje, ja jurim, trčim do tamo i javim im se...nakon nekog vremena već je utakmica završila (moraš dva sata nakon tekme biti na istom mjestu) mi se pomaknemo samo 5-10 metara dalje od tog mjesta, dolaze panduri da gdje sam, bila je gužva nisam ih uočio na vrijeme...sva sreća vidim ih u zadnji tren i javim im se...kažu nemoj da se ovo ponovi jer ide prijava.
E sad sam ja cijelo svoje društvo morao jebat četiri sata da stojimo na istom mjestu...

Da ne kažem situaciju kada ti dolaze na posao, pa se deru pred kolegama i mušterijama tvoje prezime na glas, ti daješ osobnu ovi svi u čudu gledaju koji kurac, ja lažem da smo imali provalu ovo ono, muljam serem, dobro da kolege kuže sve pa prolazi ok... dobro da još nisam dobio otkaz zbog takvih mamlaza...

Situacija 2, utakmica u Rijeci prošlu jesen/zimu, ja se javim u nadležnu PP i dođe patrola doma negdje u 2. poluvremenu. Ja ih pitam da li mogu sada pošto su me zapisali otići do grada na večeru sa ženom, oni kažu samo da provjerimo sa šefom...javlja se nadrkani konj i kaže ne može, dva sata nakon utakmice moram biti doma...ja kažem da imam dogovoreno, večera sa ženom ovo ono, utakmica je i tako 170 km od Zagreba, dajem adresu, stol, broj telefona, kaže pederčina ne može...odem na svoju ruku, nek ide u 3 pm, ne mogu ženu sjebat baš svaki put, sva sreća nisu dolazili drugi put...da su došli, još godinu dana zabrane, predaja putovnice, novčana kazna itd...pa ti riskiraj...

mangup
17-09-2013, 11:45
Zanima me još kako kod vas obična publika gleda na Mamića, dali ima simpatije prema njemu jer kad vidin neke vaše utakmice i pored rezultata tribine zjape prezne, eto recimo Porto od prošle godine liga šampiona nešto što je nama nezamislivo na maksimiru nekoliko hiljada ljudi ipak i pored rezultata mislim da je obična publika digla ruke od svega pa neka neko od vas napiše.

generalije u potpis

caporegime
17-09-2013, 11:52
kad im ponudi ulaznice za 5 kuna mamić je kmetovima kralj.
još da čuješ ono; kaaaaj, da nema mamića igrali bi ligu za bedaka

Thomas Bauer
17-09-2013, 11:57
U principu, problem BBB je da smo baš svakoj eliti kakali u usta i borili se protiv sistema. I komunistima 80-tih i Tuđmanovoj eliti 90-tih i sad ovim kriminalcima zadnjih desetak godina. Ne znaš tko nas više mrzi.

Naravno da je 99% murijaka, sudaca, sportskih novinara, političkih novinara, političara, nogometnih dužnosnika... na neki način vezana uz neku od tih elita. A svi oni vole primit lovu, tako da i oni koji nisu, često to postanu...

Međutim, iza represije protiv navijača zadnjih 10 godina stoje Mamić i nogometna mafija, a ovi ostali su samo poluge sistema. Mamić je svjestan da bez BBB ne može kontrolirat Dinamo i da je to bez nas prazna ljuštura. I u biti je svjestan da je bitku izgubio one sekunde kad smo krenuli u borbu.

Thomas Bauer
17-09-2013, 11:59
Zanima me još kako kod vas obična publika gleda na Mamića, dali ima simpatije prema njemu jer kad vidin neke vaše utakmice i pored rezultata tribine zjape prezne, eto recimo Porto od prošle godine liga šampiona nešto što je nama nezamislivo na maksimiru nekoliko hiljada ljudi ipak i pored rezultata mislim da je obična publika digla ruke od svega pa neka neko od vas napiše.

Mamića ne podnose u Zagrebu. Tako govore sva ozbiljna istraživanja javnog mnijenja. Eventualno skupi nešto ljudi po ljeti kad sirotinja nema što radit i naplati ulaz 1 kunu, a ostatak godine stadion zjapi prazan. Čak i kad je nudio milijun kuna nekom tko kupi kartu za PSG. Porto je još mila majka. Tada barem nije podmićivao ljude.

On se koprca u svojim govnima. Zagreb nije grad koji će trpi takvog kretena.

caporegime
17-09-2013, 12:02
nisam baš siguran. jako puno ljudi ga cijeni a ovi što su protiv njega, ako izuzmemo navijače, sav svoj bijes izraze na kavi a onda pokunjeno idu doma.
hrvati funkcioniraju samo kad im je nož pod grlom.
dok se to ne dogodi većinu boli ona stvar za sve što se njih osobno ne dotiče.

Thomas Bauer
17-09-2013, 12:05
nisam baš siguran. jako puno ljudi ga cijeni a ovi što su protiv njega, ako izuzmemo navijače, sav svoj bijes izraze na kavi a onda pokunjeno idu doma.
hrvati funkcioniraju samo kad im je nož pod grlom.
dok se to ne dogodi većinu boli ona stvar za sve što se njih osobno ne dotiče.

Bilo je prekonekoliko istraživanja javnog mnijenja. Uvijek je loše prolazio. Naravno, ne mislim da su svi ti spremni na štrajk glađu protiv Mamića. Ali definitivno nije omiljen.

bucko
17-09-2013, 15:33
nesto razmisljam zasto se uopste prica o tome kome je teze ....realno i da vam je teze sto puta nego nama zabole me iskreno, ne vidim poentu bilo kakve rasprave

pescara
17-09-2013, 18:31
zato sto tako mogu da umanjuju nasa izdanja a i da se vade na represiju zbog njihovih "propusta". mi sta god uradili nema respekta jer smo "agenti", grci sta god da upale nema respekta jer moze da se onosi lagano. normalno je da zelis da se takmicis sa nekim, ja bi voleo da i kod grobara nije takva situacija kakva jeste, voleo bih da vidim pun maksimir bio tu mamic ili ne. idealno bi bilo da je svuda isto i da nema nikakvih represija, pa da se vidi ko je gde.. tako svaki normalan navijac razmislja.
ali kad neko pocne vremenom da se "hvali" svojom mukom (represijom) i da zbog toga velica svoju grupu i da je samo to ustvari prava prica a svi ostali su agenti.. to je glupo razmisljanje.

Inkvizitor
17-09-2013, 18:45
nesto razmisljam zasto se uopste prica o tome kome je teze ....realno i da vam je teze sto puta nego nama zabole me iskreno, ne vidim poentu bilo kakve rasprave

Ako te zabole iskreno, zaobiđi temu iskreno..

Front
17-09-2013, 23:27
http://www.youtube.com/watch?v=6meNbnS9j-A

Vojvodina-Zemun

Glupo je komentarisati i upoređivati kome je teže,to je isto kao i dokazivanje ko je jači i šta bi bilo kad bi se sreli.
Teško je svima,represija je svugde velika i svakom je svoja muka najteža.
Ja bih samo naveo najdrastičniji primer kada su za događaj koji se desio pre tačno četri godine zbog tuče u kojoj je gostujući navijač bežeći pao sa velike visine i posle 12 dana umro u bolnici navijači Partizana osuđeni na drakonske kazne.
Umesto za tuču sa smrtnim posledicama 14 navijača Partizana je optuženo a posle i osuđeno za teško ubistvo na 240 godina zatvora da bi apelacioni sud prepolovio kazne na 120 godina,od 7-15 godina po čoveku,pametnom dosta da shvati sve.

EkstremnaDesnica
17-09-2013, 23:44
I šta da sad čovek napiše , tretiramo se kao nestašne grupe, ja verujem da je kod vas jebena represija, ali čoveče da ti ovo napišeš u zadnjoj rečenici pa stvarno je ovo , pa kad se setim slučaja Uroš Mišić, nesretnog Tatona, parede pedera i nekih drugih slučajeva diže mi se kosa na glavi. Još kad se setim kad smo krenuli u odbranu našeg druga, mislim na Uroša, pa javnost nas je bukvalno razapinjala,pomenuti to ime je bilo isto kao da gurneš nekome dva prsta u oči, isto je i sa grobarima sa slučajem Taton, ništa manje nije ni slučaj kurvetina (novinarka) neka o tome grobari napišu koliko godina robije su ljudi dobili za pevanje.
Ja lično bih volio da tog pedera Mamića oterate zauvek na robiju zajedno sa sve familijom i da se vratite na stare staze, onako iskreno da ti kažem.
Može li mi neko od vas reći šta je bilo sa tim slučajem oko ranjavanja tog dečka od strane muruje, imali su i UF da ne kažem sličan slučaj kad je murija nožem izbola dečka ako se ne varam od 17 godima i vezala u nekoj šumici, za malo da dečko iskrvari da se drot nije prepao kad je video šta je napravio i pozvao hitnu ko zna kako bi se završilo, taj drot je dobio neku smešnu kaznu verujem kao i taj vaš pa me zanima baš šta je sa tim vašim slučajem.

A šta ti očekuješ kad ubijete jednog čovjeka(francuz) da će vas netko nazivati pravim navijačima i pisati vam hvalospjeve ? Ne budi smješan. Pa kod nas do sad nije bilo upotrebe vatrenog oružja, osim kad policija potegne na navijače, a kod vas je to u "navijačkim", odnosno mafijaškim obračunima sve samo ne izniman slučaj. Mišić je napravio glupost, odležao svoje, za njega postoje dokazi, dok kod nas navijač ode na robiju bez ijednog dokaza, "za primjer drugima"-riječi sutkinje. Pokrijte se ušima i šutite.

pescara
18-09-2013, 00:39
ko ga je ubio i kakvi dokazi.. sisaj ga bre

Hi-Fi
18-09-2013, 00:54
Kod nas malog Nikicu osude bez dokaza i odleži, koliko je odleža, da bi mu se kad je izaša iz zatvora također zabrania odlazak na utakmice i bilo kakvo druženje sa navijačima.

Dok se kod njih Bogdanov uredno montira i pozira na ogradi, malo nakon šta je pušten.
Rekoh već, smijeh od države, a i od navijača.:zubo

Thomas Bauer
18-09-2013, 07:29
Srbija je po represiji još u 80-tima. Kad smo bili na onom rukometu sam se zaprepastio. Tamo nema kamera jebote, najnormalnije je bacit bocu na protivničke navijače i neće ti se ništa dogodit. A to je bilo polufinale europskog prvenstva, možeš mislit kako je na njihovim ligama.

Front
18-09-2013, 07:46
Ako niste spremni za jednu zdravu i argumentovanu raspravu nema potrebe da se bilo šta više piše na ovu temu bar sa naše strane.

Thomas Bauer
18-09-2013, 08:01
Apsolutno sam za argumentiranu i konkretnu raspravu. Pače, pričam o stvarima koje sam vidio svojim očima.

Zato sam i pitao za konkretne brojke ili za vaša osobna iskustva. Ako ne znamo koliko Grobara, Cigana ili nekih trećih ima zabranu, onda idemo krenut od nas na ovom forumu. Da vidimo koliko je kojih ovdje imalo zabranu.

Također, možemo napravit komparativnu analizu za pirotehniku, nasilje, alkohol, verbalne delikte, itd.

Inkvizitor
18-09-2013, 08:06
Kod nas malog Nikicu osude bez dokaza i odleži, koliko je odleža, da bi mu se kad je izaša iz zatvora također zabrania odlazak na utakmice i bilo kakvo druženje sa navijačima.

Dok se kod njih Bogdanov uredno montira i pozira na ogradi, malo nakon šta je pušten.

Zašto smijeh. Ja bi rekao, normalnija država od naše. Zašto bi netko radi jednog prijestupa bio šikaniran do kraja života kao što je to situacija kod nas. Praksa je kad odslužiš kaznu, da si slobodan i punopravan član društva sa svim pravima koja iz toga , znači apsolutna sloboda kretanja.

Ja uopće ne mogu razumit da ljudi kod nas imaju ograničenja pristupa stadionu ili to javljanje za vrijeme utakmice u policijsku stanicu. To je gušenje općih sloboda. Diktatura.

Kao što je napisano u drugom topicu, sloboda govora kod nas ne postoji. Možda smo i pokusni projekt za uvođenje totalitarizma u svijetu. Kod nas ne postoji sloboda govora. Za svaku riječ mogu ti natovariti neku prijavu. Za mržnju za ovo-ono. Pogotovo odkad su neokomunisti na vlasti sloboda pojedinca je svedena na minimum.

pescara
18-09-2013, 10:51
ovde neki umesto da su smoreni zbog represije oni kao da zele da im bude jos gore i da se hvale kako je njima najgore. ko dve babe kad se sretnu pa se takmice u pricama koja je bolesnija.
ovaj pominje neko evropsko prvenstvo u rukometu i kamere, ej fudbalski navijac da lupi tako nesto.. ovaj drugi prica kako je neko nekog ubio, bio tamo decko pa zna.. ovaj pominje bogdanova ko oni ljigavci sto komentarisu na b92,blicu.. trebao je dozivotnu robiju da dobije zato sto se popeo na ogradu jel tako. a dokazi za misica tek.. strasno.. i napise covek mi smo smiiijeh od navijaca. znaci ti si bolji navijac zato sto je kod tebe represija a kod nas eto kao nije tolika. debilizam.

Vozdovac
18-09-2013, 11:48
Probacu u kratko da vam objasnim gde je razlika i zasto vama nista nije jasno i to bez nekog prevelikog okolisanja posto sve komplikovanije od ovoga izgleda vam predstavlja poteskocu da shvatite nesto najprostije!
Zato sto svaki nas koji radi koreografiju ima veca muda od onog vaseg sto radi,zato sto svaki nas ultras ima veca muda od vaseg ultrasa i spremniji je ici mnogo dalje od njega za grupu,zato sto je svaka nasa budala sa tribine veca budala od bilo koje budale sa vase tribine...zato vama stvari nisu jasne i nikada nece ocigledno biti!!!Ne razumete da nemate ljude kakve mi imamo na tribinama(i u dobrom i losem kontekstu),da nemate tu spremnost...mislite da ako se i dalje pali i dalje rade stvari...da nas neko pusta!Po tome se vidi koliko ste ukroceni,koliko vam je pokret ugusen i unisten..ne umete da opstajete,ali to je vec vas problem a ne nas!
Zbog jedne ipo grupe sa nase scene,vi nas stavljate sve u isti kos!To je toliko degensko generalisanje,da se ljudima vise smucilo da vam ovde objasnjavaju stvari.

thule
18-09-2013, 11:51
a jos krace ovo tvoje zvuci moj tata je jaci od tvog

EkstremnaDesnica
18-09-2013, 12:03
Probacu u kratko da vam objasnim gde je razlika i zasto vama nista nije jasno i to bez nekog prevelikog okolisanja posto sve komplikovanije od ovoga izgleda vam predstavlja poteskocu da shvatite nesto najprostije!
Zato sto svaki nas koji radi koreografiju ima veca muda od onog vaseg sto radi,zato sto svaki nas ultras ima veca muda od vaseg ultrasa i spremniji je ici mnogo dalje od njega za grupu,zato sto je svaka nasa budala sa tribine veca budala od bilo koje budale sa vase tribine...zato vama stvari nisu jasne i nikada nece ocigledno biti!!!Ne razumete da nemate ljude kakve mi imamo na tribinama(i u dobrom i losem kontekstu),da nemate tu spremnost...mislite da ako se i dalje pali i dalje rade stvari...da nas neko pusta!Po tome se vidi koliko ste ukroceni,koliko vam je pokret ugusen i unisten..ne umete da opstajete,ali to je vec vas problem a ne nas!
Zbog jedne ipo grupe sa nase scene,vi nas stavljate sve u isti kos!To je toliko degensko generalisanje,da se ljudima vise smucilo da vam ovde objasnjavaju stvari.

Veča muda po čemu ? Po tome što se naše navijačke grupe redovito napada u Europi od strane Francuza, Poljaka, Rusa itd. i to samo radi dokazivanja na nama, a vaše nitko ni ne napada jer su to sve vaša braća ? Pa bratimite se s Rusima, pa na Euru, na kojem nema Srbije, vi s Poljacima zajedno napadate neke naše indijance, a imali ste sve prve ekipe na dlanu, sve do jedne grupe, nijednu se niste ustručili napasti. Napali su jedino lechovi, svi znamo kako su oni prošli. Po tome vi imate veča muda ? Ne govorim sad o nikakvim kodeksima i napadanju indijanaca, pa ja bih prvi napao te indijance, ali eto, kad smo probali doć do Borova na ovu neku košarku, murija nas je zaustavila več na izlazu iz našeg grada i legitimirala. Ne vadim se ni na represiju, dogodi nam se da ne smiješ otići na utakmicu reprezentacije, u svojoj državi, u svom Hrvatskom Vukovaru koji je udaljen 20 minuta vožnje od tvog grada. Kada se tebi dogodi da ne budeš mogao otići pogledati utakmicu svoje reprezentacije, u svom gradu,a da nije zbog nedostatka ulaznica, javi se.

Thomas Bauer
18-09-2013, 12:04

:rofl :rofl :rofl

"Spremni na sve" u Pragu:
http://www.youtube.com/watch?v=6V8TM686I3E&list=PL9197B984576B1D70&index=19

Hrvatski jazavci u Pragu:
http://www.youtube.com/watch?v=7CbNbGz3tR0

Svatko upućen iz Europe bi se na ovo tvoje samo nasmijao. I ti to znaš vrlo dobro. I kaj je tak teško odgovorit koliko zabrana trenutno imate ili koliko vas Cigana s ovog foruma ima ili je imalo zabranu?

Kakve veze s mudima ima činjenica da te kod nas snimi kamera, dođu po tebe u 6 ujutro i sutkinja ti odere dve godine zabrane? Kakve?

caporegime
18-09-2013, 12:42
kao što vidiš tomas, svi klipovi koje su postavljali same delije su izbrisani.
tako da moraš tražiti češke lipove

http://www.youtube.com/watch?v=salbRUqteiA

da se razumijemo, osim malo kamenjarenja murje, nije da su i naši išli prsa u prsa s češkom murjom, i naše su uskoro ukrotili ali ovdje su cigani poniženi do kraja.
voždovčev post je s druge strane više kao izraz očaja, neke čudne autosugestije, rezultat kolektivnog ispiranja vlastitog mozga u kojemu je stanje svijest dovedeno na tu razinu da se vanjski faktori odnosno premise više uopće ne upotrebljavaju u misaonom procesu nego se pod svaku cijenu robuje vlastitim postavkama.
dublji su to uzroci.

caporegime
18-09-2013, 12:56
a i mislim da ti je ovo malo bolji snimak. naših.

http://www.youtube.com/watch?v=a-xHi2ifLOc

spakupka
18-09-2013, 13:14
Veca muda i spremnost da se ide dalje u smislu biti navijac svaki dan u Beogradu. To podrazumeva mnoge lose stvari koje nisu pohvalne, ali su za njih ipak potrebna muda. Pricati dal nas napadaju francuzi, poljaci, rusi itd je potpuno nebitno. Dodji 7 dana u Beograd, ne bi znao gde ti je dupe a gde glava.

Thomas Bauer
18-09-2013, 13:23
Nemojte se ljuti dečki, ali pitanje je bilo koliko Cigana ili koga već, trenutno ima zabranu dolaska na stadion.

Ili ako je to bed, tko od vas ovdje ima zabranu ili ju je imao?

Pustimo sad ove indijanerske priče o neuništivim, superjakim Srbima jer shvatite da je to u Hrvatskoj ljudima smiješno, bilo da se radi o ultrasu ili babi s placa.

neron
18-09-2013, 14:41
kako kaze thomas, zasto nitko u svoje ime ne kaze koliko trpi represiju u navijackom ili privatnom zivotu?
eto ovdje velika vecina nas ima ili je imala zabrane, mjere opreza, lazne prijave...i nije problem i precizirati podatke ako treba jer price"..moj kompa. moj drugar, poznam jednog momka koji.." nemaju smisla

pescara
18-09-2013, 16:07
u srbiji ne postoje zabrane, samo se ide u zatvor.
realno bbb su najjaci huligani, na ruke im tek niko nista ne moze, sve grdosije a i mnogo ih ima tu je najveca caka. Zagreb je po stopi ubistava i kriminala najzajebaniji grad u istocnoj evropi., ima delova grada gde cak ni murija ne sme da udje, i sve onako prljavo pih..
samim tim iz takve okoline jednostavno moraju najveci ludaci i huligani da izniknu. sta tu ima da se bilo sta raspravlja!? treba da cutimo i drkamo na njih kao sto oni drkaju na sebe. jos su sad tu te zabrane, novi nivo zajebanosti, prava underground armija. hard core jednom recju savrsenstvo, bolje ne moze! aaaaah svrsio sam jebote

Thomas Bauer
18-09-2013, 16:19
Ovo stvarno ko da s djecom iz drugog osnovne raspravljaš.

pescara
18-09-2013, 16:20
thomas jel ti mislis za tvoju grupu da su najjaci huligani u evropi? samo da ili ne odgovori

beavertit
18-09-2013, 16:23
Ovo stvarno ko da s djecom iz drugog osnovne raspravljaš.

baš si to i ja mislim...ovaj voždovac i pescara su "pričam ti priču" ekipa.
mi smo neusporedivi kao države i iz tog proizlazi sve ostalo.
kao što mi zaostajemo za zapadom, tako i oni za nama.
dosta jednostavno.

pescara
18-09-2013, 16:27
jebo te taj zapad. u cemu ti to zaostajes za zapadom majke ti

Stoka_s_istoka
18-09-2013, 16:27
u srbiji ne postoje zabrane, samo se ide u zatvor.
realno bbb su najjaci huligani, na ruke im tek niko nista ne moze, sve grdosije a i mnogo ih ima tu je najveca caka. Zagreb je po stopi ubistava i kriminala najzajebaniji grad u istocnoj evropi., ima delova grada gde cak ni murija ne sme da udje, i sve onako prljavo pih..
samim tim iz takve okoline jednostavno moraju najveci ludaci i huligani da izniknu. sta tu ima da se bilo sta raspravlja!? treba da cutimo i drkamo na njih kao sto oni drkaju na sebe. jos su sad tu te zabrane, novi nivo zajebanosti, prava underground armija. hard core jednom recju savrsenstvo, bolje ne moze! aaaaah svrsio sam jebote

Osim zabrana, vidi vraga kod nas postoje i zatvorske kazne

http://m.gol.dnevnik.hr/clanak/hnl/osam-huligana-vise-od-16-godina-zatvora-zbog-napada-na-navijace-paok-a.html

A znas sto je najbolje od svega, u napadu nitko nije ozljedjen, a 16 god zatvora. Sta bi tek bilo da je netko ubijen?

beavertit
18-09-2013, 16:34
jebo te taj zapad. u cemu ti to zaostajes za zapadom majke ti

kad je uveden video nadzor u npr. u englesku a kad kod nas..a kad kod vas...žišku ??
i hrpa sličnih stvari, zakoni, mediji, rija....jel ti kužiš uopće šta ja pričam ?!
ne pričam o meni i tebi i englezu riđavom, već o državi kao državi.

pescara
18-09-2013, 16:42
kapiram sta pricas al mislio sam na malo bitnije stvari u drzavi i zivotu a ne na video nadzor.
ali mrzi me o tome da pisem a nije ni ta tema.
poenta je da se sa vama ne moze raspravljati, nego samo mogu da napisem onako nesto sto kaze thomas ko dete iz osnovne.. i da se na tome zavrsi. jer toliko dizete sebe da jednostavno ljudi nemaju volju da ista pisu.

Thomas Bauer
18-09-2013, 16:54
Pescara, evo, na tvojem nicku piše tri čovjeka, i sam si rekao, pa recite sva trojica nešto konkretno o represiji koju ste doživjeli. Zabranama. Zatvorima. Pritvorima. Informativnima. Premlaćivanju od strane murije.

Ja mogu reć za sebe koji sam oduvijek bio čovjek koji je u navijačkom svijetu više koristio mozak nego šake. Iako to naravno nije uvijek moguće.

Vi stalno, u svim temama izbjegavate konkretne odgovore.

spakupka
18-09-2013, 17:09
Kad ti budes poceo da odgovaras na pitanja, mozda ce i tebi drugi.

...
18-09-2013, 17:14
kakva kretenska tema

slažem se...jebo vas rasprava...

Thomas Bauer
18-09-2013, 17:17
Kad ti budes poceo da odgovaras na pitanja, mozda ce i tebi drugi.

Na primjer?

spakupka
18-09-2013, 17:19
Tema ispod.

pescara
18-09-2013, 17:52
Pescara, evo, na tvojem nicku piše tri čovjeka, i sam si rekao, pa recite sva trojica nešto konkretno o represiji koju ste doživjeli. Zabranama. Zatvorima. Pritvorima. Informativnima. Premlaćivanju od strane murije.

Ja mogu reć za sebe koji sam oduvijek bio čovjek koji je u navijačkom svijetu više koristio mozak nego šake. Iako to naravno nije uvijek moguće.

Vi stalno, u svim temama izbjegavate konkretne odgovore.

sta sad ti hoces da ti neko ovde pise kolko je puta bio hapsen, tucen, imao sudjenja..? i sta mislis da na primeru nekolicine odredis kolka je represija u srbiji ne kapiram!?

caporegime
18-09-2013, 18:00
u prijevodu, i nisi baš najebao od ruke zakona, jel?

pescara
18-09-2013, 18:21
ja licno dovoljno toliko da mi se zamalo upropasti zivot, pitam koja je poenta tomasovog pitanja?

ladomir
18-09-2013, 23:35

Ovaj komentar je velika sramota ne samo čoveka koji ga je napisao , već i samih moderatora koji ne vide ništa loše u napisanom.
Svi se bore na forumu da dokažu neki svoj ispravan stav i pravac , a dozvoljava se ovakav upis sa stanovišta tužibabe !
Spomenuti je uredno odležao svoju kaznu za Djenovu, a kada je isporučen Srbiji, iz aviona je sproveden direktno u zatvor gde mu je u montiranom procesu sudjeno za delo koje nije počinio. Odležao je malo manje od dve godine.
Svako ko je proveo u zatvoru barem 7 dana zna šta to znači, a da ne govorimo o tako dugom periodu. Zato je van pameti pominjanje zabrane koja u ovom slučaju deluje kao šala.

Čovek kada čita sve ove komentare po raznim temama stiče utisak da su većina vas koji pišete po razmišljanju deca , bez obzira koliko imate godina.
Svojim pisanjem samo nanosite štetu svojim grupama !
I ne pominjite na forumu više imena ljudi !

caporegime
19-09-2013, 12:52
mislim da je poanta bila takva da je pisac htio reći da navijač u srbiji očito i nema nekog realnog straha da će ga šikanirati za sitnicu i kao istaknutog pojedinca psihički lomiti na svakom koraku kao što to rade istaknutim pojedincima u zagrebu.
npr. jedan navijač, čak i član ovog foruma, kao osoba koja se javno eksponirala protiv zdravka mamića je situaciji da mu klub zabranjuje ulazak na stadion iako nije kažnjavana osoba pa da se time može aktivirati pravo iz ZoSNnŠN kojim klub ima pravo zabraniti ulaz osobama koje su se kao protupravno ponašale.
takvih primjera ima mnogo.
jedini način bi bio dovesti istodobno novinarske, kamere i odvjetnika koji bi pred kamerama, nakon što bude uočena zabrana, pojasnio da se u takvoj prilici koristi nešto na što klub ne bi imao pravo.
naravno, da se to dogodi zaštitari bi ga vjerojatno pustili ali bi onda taj valjda svaki put morao s cijelo ekspedicijom iči na stadion ako ne bi želio da mu i dalje zabranjuju ulaz na stadion.
murja onda doskoči tome tako da ga našteli s nekim bezveznim razlogom.

u hrvatskoj pojam "saznanja o protupravnosti" znače doslovno da ako te policija zapiše ili preventivno uhiti, spadaš pod taj pojam i može ti se odrediti sudska zabranba a osobito zabraniti ulaz na stadion.

i kad se takvo ponašanje ponavlja, ponavlja, ponavlja ljudi popizde i pošalju sve u kurac.

da je voždovcu pola godine psiho tretmana hrvatskih institicija i jebanja u zdrav mozak a da ništa nisi napravio,183. dan od početka bi prestao ići na utakmice.

U priči
19-09-2013, 15:26
Mračiš na svakoj temi i krojiš je po svome .. otvaraš - zatvaraš, brišeš, banuješ po sopstvenoj volji ... šta ti odgovara to ostavljaš, šta pišu ovi tvoji istomišljenici ostavljaš, ostalo brišeš. Imaš Bauera na svojoj strani da mrači zajedno sa tobom ... Svaka tema ista, samo se drugačije zove. A sva tzv. "pravila" si kao sam uveo, na početku i odjednom je sve to nestalo. E videćemo šta će doneti ova nova.

Namerno podgrejavaš situaciju svojim komentarima i onda kada ljudi budu iziritirani, svašta se piše a onda briše.

Represiju svako trpi na svoj način, borimo se protiv zajedničkog neprijatelja koji koristi različite metode ali u istu svrhu! Da li je ovde veća - tamo manja ... ko nešto tamo sme, ovde ne sme ... ma da li ćemo ovde nekome nešto dokazati ili mu promeniti mišljenje?!

Sdivizija
19-09-2013, 20:09
Čitam i ne vjerujem! Boysi ok u Hrvatskoj Vam je daleko najteže mada ni drugima nije lako od malih grupica do Torcide i Armade.. Svi kao i vi imamo zabrane vjerovatno manje ali ih imamo! U Srbiji je takvo kakvo je stanje, neka se bore protiv svoje represije kako znaju i umiju tako se i moja grupa bori a i vaša, mada ste vi pogriješili u načinu borbe trebali ste puno transparentnije ići protiv Mamića sa masom iza sebe a ne jezgrom grupe mislim na simpatizere i obične navijače(moje mišljenje) čime ste još više navukli gnjev sistema.
Da netko nazove grupu KOME JE TEŽE? nema nikakvoga smisla. Niti ja točno znam šta moj susjed jede niti on šta ja jedem, mogu nagađati! Ljudi, svakom pravom navijaču je teško i većina običnih navijača u kojem god dijelu svijeta bilo ide o svom trošku na utakmice, i taj navijač i najebe i dobije batine i razne životne probleme zbog toga! dok je mali broj uhljeba ili agenata!

flasa
19-09-2013, 22:38
Srbi za jedno deset godina cete biti dovedeni u stanje u kome su ultra grupe u Hrvatskoj danas, toliko ce vam negdje i trebat da vas puste u EU. Ovi vasi bivsi veliki Srbi sto vas sad trenutno vode kolko vidim daju i dupe i kosovo i sve sto im narede samo da krenu prema EU. Isti kurac su radili i ovi nasi supci tu nema velike razlike, uvest ce vam zakone na mala vrata i za jedno pet godina ih pocet temeljitije primjenjivat i eto vas u velikim problemima. Na vasu zalost to vas neminovno ocekuje. Mozda tad skuzite neke stvari,neveselim se tome iako ste mi bili i bicete neprijateli !

Hi-Fi
20-09-2013, 13:10
mislim da je poanta bila takva da je pisac htio reći da navijač u srbiji očito i nema nekog realnog straha da će ga šikanirati za sitnicu i kao istaknutog pojedinca psihički lomiti na svakom koraku kao što to rade istaknutim pojedincima u zagrebu.
npr. jedan navijač, čak i član ovog foruma, kao osoba koja se javno eksponirala protiv zdravka mamića je situaciji da mu klub zabranjuje ulazak na stadion iako nije kažnjavana osoba pa da se time može aktivirati pravo iz ZoSNnŠN kojim klub ima pravo zabraniti ulaz osobama koje su se kao protupravno ponašale.
takvih primjera ima mnogo.
jedini način bi bio dovesti istodobno novinarske, kamere i odvjetnika koji bi pred kamerama, nakon što bude uočena zabrana, pojasnio da se u takvoj prilici koristi nešto na što klub ne bi imao pravo.
naravno, da se to dogodi zaštitari bi ga vjerojatno pustili ali bi onda taj valjda svaki put morao s cijelo ekspedicijom iči na stadion ako ne bi želio da mu i dalje zabranjuju ulaz na stadion.
murja onda doskoči tome tako da ga našteli s nekim bezveznim razlogom.

u hrvatskoj pojam "saznanja o protupravnosti" znače doslovno da ako te policija zapiše ili preventivno uhiti, spadaš pod taj pojam i može ti se odrediti sudska zabranba a osobito zabraniti ulaz na stadion.

i kad se takvo ponašanje ponavlja, ponavlja, ponavlja ljudi popizde i pošalju sve u kurac.

da je voždovcu pola godine psiho tretmana hrvatskih institicija i jebanja u zdrav mozak a da ništa nisi napravio,183. dan od početka bi prestao ići na utakmice.

Naravno Capo, da je njima zagorčalo život na 3-4 godine i to u najboljim navijačkim godinama, pita bi ih ja kako bi kokodakali danas.

Neda mi se raspravljat sa svakin, iman pametnijeg posla, ali svak ko objektivno sagleda situaciju u obe države, može vrlo brzo doć do zaključka da se nekome tolerira svašta, a neko da nema ni osnovna ljudska prava. Kome je teže, to zna svak, al doće i oni na red.
Mislin da bi sa ovoga foruma sa naše (hrvatske strane) moga nabrojat bar 20 ljudi šta je imalo zabranu i to poimenično i torce, purgera, armade, znači samo sa foruma.

Nek nabroje oni!
Aj bog

kriticna masa
20-09-2013, 16:37
Naravno Capo, da je njima zagorčalo život na 3-4 godine i to u najboljim navijačkim godinama, pita bi ih ja kako bi kokodakali danas.

Dobro, bilo je kod njih slučajeva tipa Uroš ili Grobara gdje su ljudima uništili živote i ko zna kako će to završit.
Najbolje je stvarno da se zatvori ova tema i da se izbjegavaju ovakve rasprave,da se ne iserava svako po tuđoj žrtvi kako stigne. A i krajnje je djetinjasto.

Kodeks nemanja devojke :rofl

exx
20-09-2013, 21:55
dosta je sad bilo glupiranja.....da kome je teže bogati..... KLJUČ