PDA

Pogledaj Full Version : Ustaška emigracija- obični vojnici

Humphrey
15-09-2013, 11:52
Iako se na NDH i Ustaše još gleda kroz jugoslavensku službenu povijest već se dosta toga zna o samom vrhu NDH,ali mene zanimaju oni ljudi za koje nema mjesta u povijesnim knjigama.

Na ovu temu me potaknuo dio iz biografije Huga Pratta,autora kultnog stripa Corto Maltese.Naime on u njoj govori o svom životu u Argentini i raznim ljudima koje je tamo upoznao,a među njima se nalazi i ustaša Dušan sa kojim se sprijateljio.Po Prattu Dušan se u Argentini nastavio baviti onim što mu je najbolje išlo,a to je ubijanje.Radio je za neki režimski odred smrti.Zadnji put ga vidio kad je iskočio kroz prozor kafića u kojem su bili,a za njim su trčala dvojica ubojica.To je sve što znamo o njemu,ali Pratt je rekao za njega da je bio lud,ali dobar prijatelj.

To me potaknulo na ovu temu, kako su se ustaše naviknuti na rat i ubijanje uklopili u južno američki svijet koji je u to vrijeme baš trebao takve ljude? Postoje li neka istraživanja, knjige o njima?

Bobani
15-09-2013, 12:15
Istraživanja knjiga protiv Ustaša se mogu pronaći u Beogradu, Jeruzalemi Parizu, Londonu pa čak i u zagrebu (namjerno sam stavio malo slo "z" umjesto veliko slovo "Z" za Zagrebm jer kako danas političke stvari u Zagrebu stoje, drugo nije ni zasložio. Da se gradonačelnik Zagreba Milan Bandić kune i prekljinje da nije imao na svojem kaputi Titin Badž a kojeg se je moglo vidjeti izdaleka da ga je imao i da ga je nosio,) i drugim svjetskim velegradovima. To nije neka novost za pronaći nekih nepogodnih stvari o onim Hrvatima koji su se nesebično borili za osloboditi Hrvatsku i stvoriti Hrvatsku Državu s imenom Ustaša. Pisati danas ISTINU o Ustašama nije profitabilno koliko je profitabilno pisati o Ustašama negativno. Zato nastojmo ovdje iznositi i jedno i drugo. Na burjum!