PDA

Pogledaj Full Version : Kad ste počeli otvoreno piti alkohol ili pušiti cigarete pred roditeljima?

Humphrey
23-08-2013, 21:22
U kojoj dobi ste osjetili dovoljno autonomije i sigurnosti popiti piće u prisustvu roditelja?

I kako su vam roditelji reagirali?

Kako se planirate vi postavit prema vašim potomcima kad dođu u te godine kad im poroci počnu golicati maštu?

d celjski
23-08-2013, 22:57
1.16
2.šamar
3.šamar
:zubo ....nema šta piti, kriza je, nek se bavi sportom...lako je nama bilo, imalo se :kez

mirr.or
23-08-2013, 23:06
1. 12-3 pomalo, ponekad. 16-17 jasno i glasno. :kez
2. rekli kako nisam za ništa i kako se napijem od jednog piva, ko da nisam njihova. :kez
3. objasnila sam potomcima kako to zakonom nije dozvoljeno do neke dobi i kako će majka završit u zatvoru ako se budu tako zajebavali. :raspa

ogledalce
24-08-2013, 00:32
ne pijem
a pred tatom još nikad nisam zapalila cigaretu,,
a pušim od,,,neznam ni ja od kad,,
a dica nit piju nit puše,,

sagitarius
24-08-2013, 12:20
Prvi put sam se napio od prošeka iz plete u špajzu kao osmoškolac 14 godina i ostao na podu da spavam.
Majka se prestravila kad je pokušala ući i vidjela dole moje noge.Pozvala oca s posla, mislila da sam umro.
Stari me je iznio na kauč i dok me je nosio psovao mi majku pijanu..., ali me nije nalemao.

Počeo sam pijuckati sa 18, prvo s društvom, a onda i s čaćom kojem sam znao "praviti društvo", a počeo sam lokati sa 25 poslije faksa... sad sam umjerenjak, par piva ili kilo stonog suvog crnog i to je to. :D

A pušenje, joj ljudi štete, propušio sam sa tek sa 20- 21, bez ikakve potrebe, odmah sam pušio pred roditeljima, jer stariji brat je već bio "prokrčio sve putove" za mene, mada on i oženjen čovjek nekoliko godina nije htio zapaliti pred ocem.

Danas ne pušim, ili ako hočete: ja sam pušač koji več dvije ipol godine ne puši...:)

Inkvizitor
24-08-2013, 12:41
propušio un 7-mom osnovne i to znam točno kako, ko da je jučer bilo.

Imali smo sistematski pregled i nas par mangupa da bi se dokazali, što li odlučili smo zapalit cigare i to baš kad trebamo ući za pregled. Sestre su nas prozvale i iskoračile na hodnik pošto se sve odigravalo u našoj seoskoj školi a učionice su bile improvizirane ordinacije. Čim su kročile na hodnik zapuhnio ih je dim cigara od nas 4-5 koji smo stajali pred vratima. Šokirane su kriknule i vratile se nazad u učionicu. To je bila prava dimna zavjesa što od namjernog puhanja u njih što od nepušačkog iskustva. Ni danas mi nije bilo jasno kako smo bili takvi debili ali u svojim očima tada smo bili mangupi.

One se naravno odmah žalile i ekspres je sazvan sastanak gdje nas je razrednik ispitivao tko je pušio pošto sestre nisu ni registrirale nas u hrpi i dimu.. Nitko nije htio priznat niti odat drugoga pa je razredni rekao..ok na kraju će cijeli razred biti kažnjen. Onda sam se ja javio da sam pušio ali kao on je rekao da je sad kasno..

Mater kad je saznala za to samo je rekla.."neka puši ako će pušit" što me iznenadilo, očekivao sam ljutnju i reakciju.

pred ocem sam prvi put zapalio u 1-om srednje oko Božića..jer je on bio inače u Njemačkoj. Uzeo sam duvan od zeta i zapalio, sjedili smo svi za stolom.." otac me prostrijeljao očima .." šta je to" zavikao je. Pušim, ladno sam reko. Više ništa nije komentirao..valjda je to kod nas bilo normalno da muško puši. Te iste godine sam se prvi put propisno nalokao ali baš nalokao i onda povraćao satima.

pdv
24-08-2013, 13:29
Počela sam pušit na kraju srednje :facepalm i nakon kojih par godina prestala. S tim da mi se znaju dogoditi periodi kada opet malo pokleknem i zapalim ali se trudim držati podalje od toga. Pred roditeljima nisam nikad zapalila niti su znali da pušim. Bilo mi glupo :zubo iako znam da mi ne bi ništa rekli ali neki glupi osjećaj, ne znam zašto.

Što se alkohola tiče...ne ubijam se niti je u mojoj kući on smtran porokom :zubo Tako da ne znam točno s koliko godina sam popila neko alkoholno piće ali vjerojatno je počelo s malo vina nakon ribe. Danas popijem ispred njih ako mi se nešto pije ali nisam nikad to shvaćala kao neki porok jer i nije s obzirom da nisam nikad bila ovisna o tom zlu :D

moonlight
24-08-2013, 14:10
Nikada nisam zapalio i ne pušim...ne pijem
Jer tko je pio, piti će, a tko nije niti će.
Satisfakcija mi je što sam kasnije saznao, da su majke uvijek govorile mojim vršnjacima nakon što bi ih vraćale iz Draškovićeve s ispunpavanja, "zašto se nemožete ugledati na moona, zašto..."

pdv
24-08-2013, 14:12
:rofl

Lažljivac! Ovo se dogodi kad ovisnost uzme maha i promjeni čovjekovu ličnost :kava

Duvanjka
24-08-2013, 15:51
Nikada nisam zapalio i ne pušim...ne pijem
Jer tko je pio, piti će, a tko nije niti će.
Satisfakcija mi je što sam kasnije saznao, da su majke uvijek govorile mojim vršnjacima nakon što bi ih vraćale iz Draškovićeve s ispunpavanja, "zašto se nemožete ugledati na moona, zašto..."
E jest ti satisfakcija..... Razocarao si me, odoh se napiti i napusiti

galija
24-08-2013, 18:29
1.16
2.šamar
3.šamar
:zubo ....nema šta piti, kriza je, nek se bavi sportom...lako je nama bilo, imalo se :kez

tješi se još par godina:zubo

Stiliana
25-08-2013, 20:52
Nikad. Ne pijem i ne fumam. Droze isto ne koristim. Čokoladu slobodno jedem pred svima :nezna

caporegime
25-08-2013, 21:58
propušio un 7-mom osnovne i to znam točno kako, ko da je jučer bilo.

Imali smo sistematski pregled i nas par mangupa da bi se dokazali, što li odlučili smo zapalit cigare i to baš kad trebamo ući za pregled. Sestre su nas prozvale i iskoračile na hodnik pošto se sve odigravalo u našoj seoskoj školi a učionice su bile improvizirane ordinacije. Čim su kročile na hodnik zapuhnio ih je dim cigara od nas 4-5 koji smo stajali pred vratima. Šokirane su kriknule i vratile se nazad u učionicu. To je bila prava dimna zavjesa što od namjernog puhanja u njih što od nepušačkog iskustva. Ni danas mi nije bilo jasno kako smo bili takvi debili ali u svojim očima tada smo bili mangupi.

One se naravno odmah žalile i ekspres je sazvan sastanak gdje nas je razrednik ispitivao tko je pušio pošto sestre nisu ni registrirale nas u hrpi i dimu.. Nitko nije htio priznat niti odat drugoga pa je razredni rekao..ok na kraju će cijeli razred biti kažnjen. Onda sam se ja javio da sam pušio ali kao on je rekao da je sad kasno..

Mater kad je saznala za to samo je rekla.."neka puši ako će pušit" što me iznenadilo, očekivao sam ljutnju i reakciju.

pred ocem sam prvi put zapalio u 1-om srednje oko Božića..jer je on bio inače u Njemačkoj. Uzeo sam duvan od zeta i zapalio, sjedili smo svi za stolom.." otac me prostrijeljao očima .." šta je to" zavikao je. Pušim, ladno sam reko. Više ništa nije komentirao..valjda je to kod nas bilo normalno da muško puši. Te iste godine sam se prvi put propisno nalokao ali baš nalokao i onda povraćao satima.

ja sam mislio da ti ne pušiš.
a i da ne piješ.

d celjski
25-08-2013, 22:36
Nikad. Ne pijem i ne fumam. Droze isto ne koristim. Čokoladu slobodno jedem pred svima :nezna

:misli o bože, kako ti nije dosadno :zubo

pdv
25-08-2013, 23:02

uzgaja jagode :pink

Stiliana
26-08-2013, 11:02
uzgaja jagode :pink

:rofl :rofl

paaaa... imam obaveze čišćenja, kuhanja, peglanja, stalan posao i dva honorarna, trčanje i/ili vježbanje, a za 'zabavu' prijatelje, vrijeme s obitelji i drugim ljudima, forumašenje i tumbleravanje, ter gledanje telebizije tu i tamo ... ne znam kako mi meže bit dosadno :cerek

a tu su i famozne jagode :rofl

ja bi za te pare koje vi popušite i popijete napravila jednu super tortu na pet katova :D

moonlight
26-08-2013, 11:50
Komplimentiraš svima, bilo bi i za više torti peterokatnica...:zubo

Stiliana
26-08-2013, 11:58
Komplimentiraš svima, bilo bi i za više torti peterokatnica...:zubo

:D
mislila sam na pojedinačni trošak :D

ali, u pravu si... mislim da je minimalni mjesečni trošak za ćigaret bar 500, 600 kuna, a tko fuma kutiju, dvije na dan bit će i veći...

SarajkaDjevojka
26-08-2013, 11:59
Ja povremeno popijem neku čašu vina ali pušenje mi je odvratna navika.

1452
26-08-2013, 14:05
propušio sam se u 7 razredu čisto ono fakinski iako sam se dugo bavio sportom nekih sedam godina. poslje toga karijera cigareta i konzumacije alkohola počinje poprimat svoje "vikend" oblike koje može se reći i danas traju...otac mi je veliki protivnik cigareta i uvijek sam se u strahu vraćao kući sa izlazaka jer sam znao da će me jednog dana provalit. i tako uvijek u strahu al spreman na sve "dezedorans" u stubištu "u hidrantu" naravno :) žvake u dzepu...i dodjem jednom kuci stari me pita jesi to pušio ja kažem nisam i ko lafo puhnem u njega,a on uzme "rubac" namoči ga vodom i protrlja mi prste i izvuče nikotinsko žutilo. taj "degenek" nikad necu zaboravit...