PDA

Pogledaj Full Version : Navijači i politika

Thomas Bauer
19-08-2013, 08:31
Shta se tiche situacije kod nas u Makedoniji svakako je Hjaduk imao puno vishe navijacha koji si ga pratili na vechinom blizih gostovanjima a najuochljiv primer je protiv vardara u sk gde je istok uvek bio vishe manje popunjenj za razliku od Dinamovih utkamica kad bi se skupilo nekoliko fanatika ..
Inache druga bitna razlika je da su za Hajduk navijali vishe manje ljudi razlichitih miljea i uverenja a Dinamovci su bili mahom Makedonski nacionalisti u docnim 80 tima, tako je bar bilo tada u Bitoli a sada je dijametralno razlichita situacija ..

Upravo tako. Jer je Dinamo jedini bio avangarda komunističkom govnu od sustava i crvena krpa svim Jugosima.

Pa dovoljno je uzet bilo koj Tempo iz perioda 1985.-1990. i vidit pisma nekih tamo seljačina koji su svi redom etiketirali Dinamo kao nacionalistički klub, a BBB kao najveće nacionaliste. Pritom je ovo drugo diskutabilno jer tovari i cigani nisu bili ništa manji nacionalisti kao ultra grupe, ali govori o percepciji Dinama među širokom masom.

Vox populi
19-08-2013, 09:16
jebo te dinamo više... iritantan si, čoviće i onaj koji je gajio minimalne simpatije spram toga kluba, zamrzit će ga :kez

shvati da Zagreb nije nogometni grad...
drž se Medveščaka ili Mladosti :zubo

i nastaviš li iritirat, kupit ću cili Maksimir i dat u najam ciganima sa Ferenčice :D

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1173796_619632538067991_2143573716_n.jpg

Bukowski
19-08-2013, 10:19
Upravo tako. Jer je Dinamo jedini bio avangarda komunističkom govnu od sustava i crvena krpa svim Jugosima.

Pa dovoljno je uzet bilo koj Tempo iz perioda 1985.-1990. i vidit pisma nekih tamo seljačina koji su svi redom etiketirali Dinamo kao nacionalistički klub, a BBB kao najveće nacionaliste. Pritom je ovo drugo diskutabilno jer tovari i cigani nisu bili ništa manji nacionalisti kao ultra grupe, ali govori o percepciji Dinama među širokom masom.

Ja san u masu starih tih novina (Tifo,Tempo) u pismima navijača pročita da za tadašnju Torcidu govore u stilu "oni su možda i najviše zagriženi nacionalno,i to odavno".I sve tako nešto,pogotovo je naglašavano to "odavno",tj.da su Bojsi,ili bolje reć navijači Dinama "kasnili" sa time.

Inkvizitor
19-08-2013, 12:32

Ako su BBB i bili nacionalisti a jesu izgubili su to krajem 90-tih kad su u kolu sa nevladinim udrugama, radiom 101 i ostalom ekipom sipali mržnju na Tuđmana, Nije bitno što je to bio Tuđman nego što je to bio čovjek , titula, funkcija koja je oživotvorila san svih hrvatskih nacionalista..slobodnu državu.

Jedan je lik na ovom forumu napisao da su BBB bili pioniri detuđmanizacije.

Kome je klub bitniji od nacije on nije nacionalist, nego klubaš ili tako nešto.

Brus
19-08-2013, 12:50
Ajde da naučim nešto novo o sebi.

xxx
19-08-2013, 13:02
Ako su BBB i bili nacionalisti a jesu izgubili su to krajem 90-tih kad su u kolu sa nevladinim udrugama, radiom 101 i ostalom ekipom sipali mržnju na Tuđmana, Nije bitno što je to bio Tuđman nego što je to bio čovjek , titula, funkcija koja je oživotvorila san svih hrvatskih nacionalista..slobodnu državu.

Kako ste vi političko ekstremni likovi,bez obzira lijevo ili desno,ustvari zatucani i priprosti.U glavama nuklearna bomba.Najbolje od najboljeg je to šta neki cijeli svoj život provedu u svađama sa onim drugima,a pritom niti jedna strana ne kuži da je mentalni sklop ustvari jednak.Znači napad na Tuđmana je napad na Hrvatsku.Strašnoooooooo:bang:de

Brus
19-08-2013, 13:24
Ma zapravo mi je ovo preglupo da bi uopće komentirao.

Inkvizitor
19-08-2013, 13:52
Kako ste vi političko ekstremni likovi,bez obzira lijevo ili desno,ustvari zatucani i priprosti.U glavama nuklearna bomba.Najbolje od najboljeg je to šta neki cijeli svoj život provedu u svađama sa onim drugima,a pritom niti jedna strana ne kuži da je mentalni sklop ustvari jednak.Znači napad na Tuđmana je napad na Hrvatsku.Strašnoooooooo:bang:de

eto prigovaraš nekome da je zatucan i priprost a sam ništa ne kužiš. Nije bitan Tuđman kao ime i prezime nego njegova uloga u osamostaljivanju Hrvatske.

zar bi američki nacionalist antimonarhist i kontrakrunaš pljuvao Washingtona, bi li vatreni Indijac pljuvao Gandhija, Izraelac Ben guriona ili Goldu Meir

Oni nemaju taj problem sa konstatacijom..pa nije Gandhi Indija. To samo Hrvati mogu. I znaju. I hoće. Da parafraziram Brusa..to mi je uopće glupo komentirati

milky way
19-08-2013, 13:58

Iskreno meni je ekstremni centar najzatucaniji a antipoliticni likovi spadaju u rang neandretalaca jer neshvacaju znacaj politike.Takodjer englesko-americka podjela u politici na ljevo i desno je po meni jako glupa jer npr.nacionalisti vise naginju ljevici u socijalnom smislu a neoliberalni kapitalisti koji su ujedno kozmopolitani,multikularisti i sve sto se veze uz to desnici,samo money money money.

Inkvizitor
19-08-2013, 14:00
Iskreno meni je ekstremni centar najzatucaniji a antipoliticni likovi spadaju u rang neandretalaca jer neshvacaju znacaj politike.Takodjer englesko-americka podjela u politici na ljevo i desno je po meni jako glupa jer npr.nacionalisti vise naginju ljevici u socijalnom smislu a neoliberalni kapitalisti koji su ujedno kozmopolitani,multikularisti i sve sto se veze uz to desnici,samo money money money.

Točno al to nema nikakve veze sa ovdašnjom podjelom lijevo-desno.

to je tako u normalnim državama gdje nemaš određeni postotak naroda koji se nije pomirio sa stvaranjem vlastite države

Florida
19-08-2013, 14:02
Zabrijali ste dečki.Ovaj zadnji post od Inkvija je dobar,malo mi cijenimo svoje.
Btw nije zadnji sad je predzadnji post to:)

Hi-Fi
19-08-2013, 14:04

Jebote, nije ti lako...
Brate 21. stoljeće je, opusti se, prošetaj do plaže, udri pivo, bit će ti bolje viruj mi, bar na tren ćeš zaboravit ratove, tuđmana i miloševića.

Inkvizitor
19-08-2013, 14:07
uostalom imate tu "braću" Srbe. To je kao da oni pljuju Karađorđa a bome Karađorđe je bio razbojnik i ubojica i silovatelj, čak kažu da su seoski knezovi što su posječeni i digli se 1804 podvodili seoske snaše Turcima pa je opet to za njih nacionalni mit u koji se ne dira.

I ne dovode u pitanje državu Srbiju, pitanje je samo kolika treba bit.

Hrvatima svaki kurac smeta, svaka dlaka a četvrtina ih se nikad nije pomirila sa stvaranjem vlastite države.

I sve što znaju je reć..pa nije Tuđman Hrvatska. Nije nego si ti.

Inkvizitor
19-08-2013, 14:07
Jebote, nije ti lako...
Brate 21. stoljeće je, opusti se, prošetaj do plaže, udri pivo, bit će ti bolje viruj mi, bar na tren ćeš zaboravit ratove, tuđmana i miloševića.

Jedi govna

Stonewall Jackson
19-08-2013, 14:25
Ne znam zbog cega tocno,ali radis klasicni "ljevicarski" spin u smislu izjednacavanja jednog covjeka sa drzavom,na nacin kako su to radili sljedbenici krvolocnog bravara..

pa istina je,tudjman nije hrvatska i nije sveti ante da mu se ne moze zamjeriti neke stvari i to jasno i glasno kazati..to uopce ne znaci da netko pljuje po djelu koje je ostavio iza sebe u vidu stvaranja drzave u prakticki nemogucim uvjetima..to sto je danas postalo pomodno od odnarodjenih govana pljuvati po cijeloj ostavstini tudjmana jer se nikad i nisu pomirli sa stvaranje hrvatske drzave,nije moj problem pa da ne smijem kazati sto me smeta kod lika i djela doticnoga..

jer nije isto kad potomci purgera sa kozare u ovome gradu pljuju po tudjmanu i kada su nesto javno tudjmanu zamjerali bbb..

kako ce to netko prikazati i kako srbi prikazuju karadjordja,mene uopce ne zanima..niti mi smeta svaki kurac,sto si prikazao kao osobinu hrvata..

to je kao ona prica u vezi blaza kraljevica i bosnjaka..jednako tako i ti sad nastupas..

dinamo,40+

split572
19-08-2013, 14:55
Shta se tiche situacije kod nas u Makedoniji svakako je Hjaduk imao puno vishe navijacha koji si ga pratili na vechinom blizih gostovanjima a najuochljiv primer je protiv vardara u sk gde je istok uvek bio vishe manje popunjenj za razliku od Dinamovih utkamica kad bi se skupilo nekoliko fanatika ..
Inache druga bitna razlika je da su za Hajduk navijali vishe manje ljudi razlichitih miljea i uverenja a Dinamovci su bili mahom Makedonski nacionalisti u docnim 80 tima, tako je bar bilo tada u Bitoli a sada je dijametralno razlichita situacija ..

imao je i Dinamo povjerenika u Skoplju od 1982.,lik se prezivao Mitrevski..i imao je oko 70-ak članova..ima fotka u reviji iz svibnja,1986. kada je s još jednim likom skopskim dinamovcem došao u Zg.,na tekmu polufinala kupa protiv Crvene Zvezde pa su se fotkali sa Čirom i Mlinaričem i malom zastavom sa peharima

teenager
19-08-2013, 17:54
Meni je ta podjela na seljake i građane ono bas smisao seljaštva...
Ali pošto sam ja seljak onda mi je to OK.
Ne vidim razliku između fetivog spliće šta se hvali da mu je prapradid bija splićanin i neke seljačine iz Ogorja koja na sva zvona viče da je čovik sa sela :nezna

Mislim svidilo se to nekome ili ne, najveći građani u našem društvu su Serbi, oni nikoga ne pitaju odakle je, niti pričaju o svome porijeklu i dolasku u grad :D

Humphrey
19-08-2013, 18:12
Tuđmanovom smrću nestala je RH,ostalo je samo ime.

Tuđmanovom smrću vraćeno je ime Dinamo,ali klub je izgubljen.

Inkvizitor
19-08-2013, 18:28
Ne znam zbog cega tocno,ali radis klasicni "ljevicarski" spin u smislu izjednacavanja jednog covjeka sa drzavom,na nacin kako su to radili sljedbenici krvolocnog bravara..

pa istina je,tudjman nije hrvatska i nije sveti ante da mu se ne moze zamjeriti neke stvari i to jasno i glasno kazati..to uopce ne znaci da netko pljuje po djelu koje je ostavio iza sebe u vidu stvaranja drzave u prakticki nemogucim uvjetima..to sto je danas postalo pomodno od odnarodjenih govana pljuvati po cijeloj ostavstini tudjmana jer se nikad i nisu pomirli sa stvaranje hrvatske drzave,nije moj problem pa da ne smijem kazati sto me smeta kod lika i djela doticnoga..

jer nije isto kad potomci purgera sa kozare u ovome gradu pljuju po tudjmanu i kada su nesto javno tudjmanu zamjerali bbb..

kako ce to netko prikazati i kako srbi prikazuju karadjordja,mene uopce ne zanima..niti mi smeta svaki kurac,sto si prikazao kao osobinu hrvata..

to je kao ona prica u vezi blaza kraljevica i bosnjaka..jednako tako i ti sad nastupas..

dinamo,40+

jaka ti je paralela..prejaka.

nije to bilo zamjeranje nego pljuvačina koja je graničila s mržnjom, uostalom to je najbolje sažeo Bauer u kolumni..kako ono, poludiktator simpatičan ko ugrušak u arteriji..

valjda je diktatoru inače prva nakana da bude simpatičan.

Brus
19-08-2013, 18:40
Ma stvarno sam isijavao od simpatija na to "Više se ne zovete dinamo, nego Croatia. Zašto? Zato jer sam ja tako rekao!" Da, predsjedniče kako ne. Pa nismo poltroni jebote. Bi vidio šta bi bilo da je Hajduku išao mijenjat ime. Ljudi su se smijali šta se tu događa.

Inkvizitor
19-08-2013, 18:55
Neusporedivo. Hajduku nije mjenjano ime od osnivanja a koliko je puta ono klub koji se sad zove Dinamo mjenjao ime.

Nije da se mješam ali slična paralela bi bila da se ultimativno zahtjevalo ime Građanski pod kojim je klub osnovan.

Vi sami niste znali što bi..te mjenjali bi ime te ne bi, te bi pa ne bi. Onda ste se krajem 90-tih sjetili da je ime Dinamo sveto , osim što je blasfemija nije baš ni logično.

Brus
19-08-2013, 18:56
Što se "diktature" tiče, osobno sam se onda osjećao puno slobodnije nego sada s svim tim oib-ima, kamerama po gradu, današnjim kontroliranim medijima, tužibabama iz raznoraznih udruga financiranih od države, sadašnjim evidentnim uvođenjem verbalnog delikta....

Brus
19-08-2013, 18:56
Neuspooredivio. Hajduku nije mjenjano ime od osnivanja a koliko je puta ono klub koji se sad zove Dinamo mjenjao ime.

Nije da se mješam ali slična paralela bi bila da se ultimativno zahtjevalo ime Građanski pod kojim je klub osnovan.
Ime Građanski bi vjerovatno bilo prihvaćeno u tom trenutku.

Stonewall Jackson
19-08-2013, 19:13

nije to bilo zamjeranje nego pljuvačina koja je graničila s mržnjom, uostalom to je najbolje sažeo Bauer u kolumni..kako ono, poludiktator simpatičan ko ugrušak u arteriji..

Ja sam samo kazao na sto meni lici tvoje potezanje paralela..

Ali ajmo ovako..Nisam ja kriv Tudjmanu,niti grupa bbb sto je preko promijene imena dinamo brisao svoju proslost i svoju savjest sluzbovanja u beogradu i vodjenja poznatog sportskoga drustva tamo..sto se okruzio ex udbaskim,kos-ovskim i sds kadrom jer toboze lustracija nije bila moguca u tim uvjetima radi opstojnosti mlade drzave..
Brisao je maksimalno svoju proslost,ali je pretjerao kod promijene imena..i to je izazvalo gnjev kod istih onih koji su mu se prvi stavili na raspolaganje..i kod osnivanja hdz-a,zatim preko prvih izbora,prvog hrvatskog redarstvenika i konacno popune zng-a..

zamisli koji je to bio samar u lice i na svojevrstan nacin izdaja onih koji ti medju prvima pruzili ruku i drzali ledja..

Dubokog sam uvjerenja da se uvjerio kakvu je gresku napravio i zbog toga i nije htio doslovno krenuti na grupu svim raspolozivim sredstvima izvrsne,zakonodavne i pravne vlasti,ali je zbog vlastitog ega i ljudi koji doista su vidjeli tu borbu kao mogucnost otpora tudjmanu cisto radi nepodnosenja ove drzave,toliko dugo se inatio..

to sto se netko krpao uz samu borbu grupe bbb za povratak imena dinamo i htio je iskoristit za svoje jeftine ciljeve,to nije bio uopce problem grupe bbb..ali istovremeno masu njih nije smetalo nazivati najdrzavotvorniji dio ove drzave sorosevim placenicima i sinovima jugo oficira..

na kraju krajeva,ljudi se u odredjenim periodima zivota udalje od svoje obitelji,prijatelja,zene itd..sto nebi i od tudjmana pobogu..

ako ti to udaljavanje i razlike u misljenju u tom periodu zelis prikazati kao cisti dokaz nelojalnosti hr drzavi i izdaji nacionalnih interesa,a izvoli..imas svo pravo..
doista mislim da su navijaci rijetka skupina u ovom drustvu koja se po tom pitanju niti pred bogom ne treba pravdati..bili smo i ostali predzidje hrvatstva..

dinamo,40+

Inkvizitor
19-08-2013, 19:23
Bili i ostali ali nekad malo razmišljali. Ne moraš ti biti pod nečijom komandom da bi služio nečijim ciljevima iako ne želiš, niti imaš tu namjeru. pa nisma ja rekao da su BBB antihrvati ili nisu nacionalno svjesni.

I ja sam nacionalno svjestan pa me netko tada mogao iskoristiti za svašta.

Dovoljno je da samo radiš u nekom trenutku nešto što ovi trebaju.

Inače zar ti msiliš da se u ratu i to u onakvim odnosima snaga moglo krenuti u rat s pobrojanim skupinama.

Pa evo sad je mir i nema takve opasnosti pa što se sad ne krene.

Evo nek BBB krenu.

Pomest će ih za sekund.

1981
19-08-2013, 19:52
Meni je pomalo tlaka čitat kako se neki upinju dokazat kako su veči Hrvati od drugih.
Evo postaviču pitanje po ko zna koji put po čemu je to Dinamo veči Hrvatski klub od Hajduka i po čemu su to BBB veči nacionalisti od pripadnika Torcide.Ja neman pojma kako se to određuje pa ako me može ko uputit.

alekgreat
19-08-2013, 20:01
Ime Građanski bi vjerovatno bilo prihvaćeno u tom trenutku.

Jedino to nemogu skuziti da su Bojsi 90 te onako nisu bili bash protiv promene imena vec ko da se vishe licitiralo koje ime najbolje pashe HASHK ili Gradjanski kolko se secham bili su u igri i kad je nastao preokret ako nije tajna ?

split572
20-08-2013, 01:52
O tom periodu puno ne bih govorio al je normalno da posle osvojene titule Dinamo dobije na vaznosti i popularnosti a sk kao velik grad sigurno je imao i vishe od 70 simpatizera . E sad od kojeg su miljea bili, bi bilo interesantno odgonetnuti , dali su bili vechina vojna lica ili ko zna ..
Ako mozesh skeniraj fotke pa mozda se neko i priseti u vezi toga ..

skenirat ću,ne mogu sada al budem..piše da je taj Mitrevski bio član Dinama od 1968. a 1982. je postao povjerenik,sigurno da je tada bilo lakše okupit dinamovce u jednom gradu poput Skoplja zbog tog legendarnog naslova,samog Čire koji je imao karizmu i popularnosti pojedinih igrača poput Kranjčara,Mlinarića,Zajeca..a taj drugi iz Skoplja koji mu je pomagao se zove Spasovski a on je bio član Dinama još od 1957.Listajuči te stare revije,naišao sam i na fotku jednog starijeg dinamovca iz Prilepa

Thomas Bauer
20-08-2013, 09:37

A ono, kaj tebi tu nije jasno?

Ne da mi se jer mi netko pederski briše postove... Ovaj forum je stvarno lakrdija...

Inkvizitor
20-08-2013, 10:58
Daj nemojte Baueru brisat postove

thule
20-08-2013, 12:32
ima log pa se lako vidi, kad se vec ne koristi soft delete,
makar koliko mi se cini politika ne spada u ovaj podforum

Inkvizitor
20-08-2013, 12:36
Navijači i politika idu ruku pod ruku. Ne hvale li se sve navijačke skupine da su najžešći nacionalisti u svojim zemljama. Nemoš odvojit politiku od navijača. Bauer tvrdi da su BBB u raznim vremenskim periodima BBB bili nositelji, svjetionik demokracije. Dakle? Prvorazredni političari.

Nek modovi otvore topic navijači i politika, to fali podforumu.

Thomas Bauer
20-08-2013, 12:37
Znači Tuki koji je za desnu ruku imao partizanskog ratnog zločinca Boljkovca, a za lijevu udbaščinu Manolića, dok mu je intimus bio Stipe Mesić je ikona domoljublja. Dodajmo tome da je na završetku njegovih 90-tih zagrebačkim ulicama vladala srpskocrnogorska mafija.

A BBB koji su (kao i druge navijačke skupine), 5 godina prije domoljubne revolucije na beogradskim ulicama pjevale pjesme koje se drugi nisu usudili pjevat u kleti, su antihrvatske sotone...

Jebena matematika...

Brus
20-08-2013, 12:49
O jebale vas istrage. Ja sam maknul postove tipa "Da si Hrvat desničar, nebi za vrijeme juge navijao za Hajduk" i slične fore.

dalmoš
20-08-2013, 15:18
Tuđman je istina uzimao stare udbaše za svoje suradnike mađutim to je u to vrijeme bilo pragmatično, jebiga meni se to tada nije sviđalo, a danas još i manje međutim nije li licemjerno ovdje nekog prozivat za politčki pragmatizam a u isto vrijeme svršavat na jednog regana ili tacshericu koji su simboli tog isto pragmatizma .Meni je osobno kao političar bio puno bliži Vlado Gotovac ali sada sa odmakom čisto sumnjam da bi on sa svojom moralnošću i idealizmom bio u stanju stvorit državu.

Thomas Bauer
20-08-2013, 15:28
Tuđman je istina uzimao stare udbaše za svoje suradnike mađutim to je u to vrijeme bilo pragmatično, jebiga meni se to tada nije sviđalo, a danas još i manje međutim nije li licemjerno ovdje nekog prozivat za politčki pragmatizam a u isto vrijeme svršavat na jednog regana ili tacshericu koji su simboli tog isto pragmatizma .Meni je osobno kao političar bio puno bliži Vlado Gotovac ali sada sa odmakom čisto sumnjam da bi on sa svojom moralnošću i idealizmom bio u stanju stvorit državu.

Već sam napisao (ali mi je izbrisano) da je Tuđman doista najzaslužniji za stvaranje države, a kad se pogleda tko ga je nasljedio, onda tek postaje jasno da je usporedbi s ovom kasnijom klateži, lopužetinama i cirkusantima bio gigant. To je neosporno.

Međutim, ajmo se malo odmaknut od tog titoističkog mentaliteta i kulta velikog vođe. Kao što netko tko je u Engleskoj protiv Thatcherice ili u Americi protiv Reagana na to ima pravo i pritom ga nitko nije ozbiljno prozivao da je protiv Engleske/Amerike, tako smo i mi bili protiv Tuđmana i na to imali apsolutno pravo jer je dirnuo u našu svetinju. Jel to sporno?

Samo jugokomunistički totalitarizam koji nema veze s demokracijom, a nažalost je kod mnogih ostao ukorijenjen, ne dopušta drugačije mišljenje bez nepotrebnih priglupih kvalifikacija. To je u zemljama razvijene demokracije nemoguće...

Najpoznatiji primjer je da su Britanci odjebali Churchilla na demokratskim izborima 1945. I pritom nitko nije histerizirao i lupao šakom o stol, nazivajući ih antienglezima. Jednostavno, lik je dobio rat, pokazao se kao neprejebivi lider, ali narod ga je na izborima odjebao. Jebiga, zato su oni vladali svijetom, a mi smo bili i ostali kurac od ovce.

Nažalost, mnogo velikih Hrvata danas razmišlja isključivo i rigidno ko da su udbaši i crveni. Odjebite dogme i gledajte svojim očima.

caporegime
20-08-2013, 15:39
Znači Tuki koji je za desnu ruku imao partizanskog ratnog zločinca Boljkovca, a za lijevu udbaščinu Manolića, dok mu je intimus bio Stipe Mesić je ikona domoljublja. Dodajmo tome da je na završetku njegovih 90-tih zagrebačkim ulicama vladala srpskocrnogorska mafija.

A BBB koji su (kao i druge navijačke skupine), 5 godina prije domoljubne revolucije na beogradskim ulicama pjevale pjesme koje se drugi nisu usudili pjevat u kleti, su antihrvatske sotone...

Jebena matematika...

nije ti bas dobra matematika. cudi me da jedan intelektualac tako povrsno gleda na stvari. kad se jos doda da si od par trecerazrednih kokosara sitnih izvrsilaca vidio s-c mafijuu onda moram konstatirati da si cinjenicno vrlo neupucen

Thomas Bauer
20-08-2013, 15:45
nije ti bas dobra matematika. cudi me da jedan intelektualac tako povrsno gleda na stvari. kad se jos doda da si od par trecerazrednih kokosara sitnih izvrsilaca vidio s-c mafijuu onda moram konstatirati da si cinjenicno vrlo neupucen

Naravno da to nije sukus i bit. To je samo posljedica i metafora stanja.

Ali i ti i ja znamo da su razni kokošari haračili ulicama dok smo mi bili državni neprijatelj broj 1. Ili nije tako?

teenager
20-08-2013, 15:59
oj dinamo hrvatske si krvi ko te jebe hajduk bit ce prvi :kez

ups, krivi topic :D

Inkvizitor
20-08-2013, 17:40
Već sam napisao (ali mi je izbrisano) da je Tuđman doista najzaslužniji za stvaranje države, a kad se pogleda tko ga je nasljedio, onda tek postaje jasno da je usporedbi s ovom kasnijom klateži, lopužetinama i cirkusantima bio gigant. To je neosporno.

Međutim, ajmo se malo odmaknut od tog titoističkog mentaliteta i kulta velikog vođe. Kao što netko tko je u Engleskoj protiv Thatcherice ili u Americi protiv Reagana na to ima pravo i pritom ga nitko nije ozbiljno prozivao da je protiv Engleske/Amerike, tako smo i mi bili protiv Tuđmana i na to imali apsolutno pravo jer je dirnuo u našu svetinju. Jel to sporno?

Samo jugokomunistički totalitarizam koji nema veze s demokracijom, a nažalost je kod mnogih ostao ukorijenjen, ne dopušta drugačije mišljenje bez nepotrebnih priglupih kvalifikacija. To je u zemljama razvijene demokracije nemoguće...

Najpoznatiji primjer je da su Britanci odjebali Churchilla na demokratskim izborima 1945. I pritom nitko nije histerizirao i lupao šakom o stol, nazivajući ih antienglezima. Jednostavno, lik je dobio rat, pokazao se kao neprejebivi lider, ali narod ga je na izborima odjebao. Jebiga, zato su oni vladali svijetom, a mi smo bili i ostali kurac od ovce.

Nažalost, mnogo velikih Hrvata danas razmišlja isključivo i rigidno ko da su udbaši i crveni. Odjebite dogme i gledajte svojim očima.

Nisu analogija Thatcherica i Reagan nego Washington ili Golda Meir. Zar Britanija prije Churchilla nije postojala. Prvi glas.

Thomas Bauer
20-08-2013, 18:19
Inkvi kume, pa Goldu Meir, kao i sve druge izraelske političare su mamićevski nabijali na kurac kako su htjeli. Od kud ti uopće da je ona bila nedodirljiva??? Pa žena je dala otkaz jer je javnost smatrala da je zajebala s ratom 1973. i to su je izdali vlastiti suradnici. Od kud tu paralela s Tukijem kojem su samo šupak lizali i koji ne bi dao otkaz niti da smo izgubili 19 ratova???

Di si Izrael našao, pa ta šaka luđaka tamo je srušila jebeni Tel Aviv i kamenovala vladine zgrade koje je vojska jedva obranila jer je Vlada pristala na reparacije od Njemačke. Znači da, dobro si pročitao, tamo je desnica popizdila jer su DOBILI ratnu odštetu, dok kod nas kmečavci jedva da se usude tražit tako nešto od Srbije.

Ali opet se u Izraelu itekako može kritizirat i pljuvat po Goldi. Naravno, Golda nije mijenjala imena nogometnim klubovima i uzor joj nije bio Tito, nego vjerojatno netko pametniji...

Washington je 18. stoljeće i uopće je čudno povlačit neke analogije s vremenom kada je pismenost bila 2%. A danas je naravno on neupitna legenda. Ko i jebeni Matija Gubec koji je vjerojatno bio neka smrdljiva seljačina, ali jebiga, vrijeme radi svoje. I Tuđman će za 300 godina bit neupitna legenda, i neka bude, ali to ne znači da smo mu mi trebali lizat znojna zagorska jajca.

Ja mislim da nas Francek sad gleda s neba i misli si - vidiš, ti Boysi su bili u pravu, i nisam im trebao uzet Dinamo. Jer zna da smo to radili iz uvjerenja, a ne iz nekih sitnih interesa. Trebao bi i ti i mnogi u ovom narodu nešto naučit od nas...

Inkvizitor
20-08-2013, 18:25
Možda si ponešto u pravu ali si krive paralele vukao. Evo ja mislim da netko tko kaže nešto protiv Mesića i Josipovića nije protivnik hrvatske države, dapače.

Eto vidiš da nisam totalitarac i stran mi je kult ličnosti.

Thomas Bauer
20-08-2013, 18:46
Možda si ponešto u pravu ali si krive paralele vukao. Evo ja mislim da netko tko kaže nešto protiv Mesića i Josipovića nije protivnik hrvatske države, dapače.

Eto vidiš da nisam totalitarac i stran mi je kult ličnosti.

A dobro, u ovoj državi je jako puno licemjerja. Sad ljevičari kmeče jer su fućka Josipoviću i Milanoviću, a tada su drkali kad smo mi vređali Tuđmana...

U principu je sve to dio školovanja o demokraciji koji kao nacija moramo proći.

Da bi se dala cjelovita ocjena Tuđmanove vladavine, treba proći neko vrijeme. Danas je jasno da on nije bio toliko loš koliko se tada mislilo jer realno, ovi poslije njega su svi nesposobniji i gluplji, bez ikakve vizije. Tako da, vidiš, sve na kraju dođe na svoje, pa će doć i Tuki. Međutim, to ne znači da je u svemu i uvijek bio u pravu i da mi nismo imali pravo na svoje mišljenje kada je Dinamo u pitanju.

Posebno je pederski i huljski od njega što je na taj isti stadion 1990. došao po zeleno svjetlo za kandidaturu, doživio ovacije, nosili su se transparenti BBB za HDZ, a onda smo preko noći postali djeca jugooficira i agenti Beograda. Ružno prijatelju, jako ružno, pa da je i od Oca domovine...

Vox populi
20-08-2013, 19:24
metro goldun meir i tuki... zaljubljeni par

di ja di ja di je ta tema navijači i politika...
da lupamo kontru, fanatičnim braniteljima stavova :)

u potpisu white angel do groba :D

btw, ne dirajte u Mesića, to je starogradišćanski hrvat...
spreman sam branit njegov lik i djelo do Zemuna :kez

dalmoš
20-08-2013, 21:27
Meni je rasprava tko je više hrvatski klub hajduk ili dinamo također glupa jer su povijesne prilike bile drugačije a povijest i politika utječe na klubove i navijače htjeli mi to ili ne.Ali istna je da je percepcija Dinama kao nacionalnog kluba u jugi bila veća nego kod hajduka.Meni su tu najbolji svjedoci komšije. Prije 10 god rađena je neka anketa kod srba koga više sipatiziraju hajduk ili dinamo a nije bilo ponuđeno nikoga od toga dvoje.Rezultati su bili koliko se sjećam 90% za hajduk 10% posto za dinamo.

zg blue
20-08-2013, 21:36
zanimljiva priča inkvija i tomasa.može se nekaj i naučiti.mene osobno kak višestruko ranjavanog i odlikovanog branitelja nitko nemre etiketirati kao antihrvatskog ili lijevog.zadrti sam desničar i hrvatski integralista.apsolutno se slažem da je tuđmanu bio veliki promašaj sa mijenjanjem imena dinamo. i ja sam bio jako uvrijeđen i razočaran kaj je nas bbb-e kak grupu koja je tolika dala u domovinskom ratu,išao nazivati izdajicama.
ali iči sada u neke ocijene sveukupnog djelovanja tuđmana je krajnje deplasirano,kada mi hrvati nismo još načistu u potpunosti sa titom i drugim svjetskim ratom.isto tak ove naše povijesne relacije uspoređivati sa bilo kim ili bilo kome je besmisleno.u smislu povlačenja relacija sa izraelom ili amerikom.ne mislim da je torcida,ali ne samo torcida,jako mi je žao kaj se ovdje konstantno zaboravlja i armada ili kohorta kaj su doslovce izginuli i desetkovani u ratu,znači žao mi je kaj se bilo koju našu navijačku skupinu naziva manje hrvatskom ili manje zaslužnom u domovinskom ratu. kada iz svog iskustva sa terena znam da je bilo upravo tak kak sam sada napisao.
ali kaj se tiče navijanja i navijača u bivšoj jugi,istina je da se tam prek uvijek manje volilo navijače dinama i dinamo kak klub,nego hajduk i hajdukovce.
i nije to zato kaj su hajdukovi igrači nosili hipi frizure,hajduk igrao lijep nogomet a splitska publika bila kak brazilska.pustite te priče.kaj zato su mene u jna jebali kak sansku kozu kada su vidjeli dinamovu tetovažu na ramenu. nije nego!!!.jednostavno dinamo je dolazio iz zagreba,a zagreb je uvijek bio trn u oku kak glavni i največi hrvatski grad.zato je biti navijač dinama i zagrepčanin kaj se izjašnjava kak purger i govori kajkavskim neriječjem,uvijek bilo nepopularno i na rubu mržnje.možda zato nam se nije dalo da igramo i bolji nogomet i imamo i više titula.zato se u meni stvorio još veči inat koji je od mene napravio još večeg dinamovca i zato sam oduvijek govorio kajkavski,jel sam vidio koliko im je smetao lijepi naš horvatski kaj.kak ga krleža naziva.
taj inat nikada me nije odveo u lokal-patriotizam,dapače odveo me u domovinski rat u kojem sam domovinu branio doslovce od dubrovnika do vukovara.
ali fakat mi ostavite dinamo i zagreb,meni je ona atmosfera npr 1982.g.bila bolja nego ijedna kaj sam doživio na bilo kojem stadionu svijeta,a bio sam na mnogo stadiona.meni je dinamo najbolji,največi i najhrvatskiji klub.i kaj sad.nekakvo dokazivanje među navijačima koje u čemu bolji i veči je i tak i tak besmisleno.

bandira
20-08-2013, 22:01

Nije mi jasno što je Vlado Gotovac kao političar napravio ,koji je politički trag ostavio da te tako imponira.Možeš taj svoj dojam podijelit s nama?

Ja ga se sjećam kao izdajnika koji je sa Ivom Bancom,Vesnom Pusić ...druka svoju državu stranim političarima i parlamentima da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH,o diktaturi u Hrvatskoj 1993 godine kada nam je praktički bilo teže nego 1991 jer smo zbog takvih bili pred sankcijama međunarodne zajednice.

Poziv na rušenje legalno i legitmno izabranih, na slobodnim, demokratskim i višestranačkim izborima, predsjednika Tuđmana i HDZ-a u otvorenom pismu predsjedniku Republike Hrvatske dr. Franji Tuđmanu, koje je objavljeno uoči drugog općeg sabora HDZ-a, 20.rujna 1993. Šest potpisnika (Ivo Banac, Krsto Cviić, Slavko Goldstein, Vesna Pusić, Vlado Gotovac, Ozren Žunec) od predsjednika Tuđmana traže da podnese ostavku.

Časopis se zove Erasmus Gilda

To nije bio samo obično prosvjedno pismo u zemlji, nego je bilo i ozbiljnih lobiranja po svijetu uz protuhrvatsku podršku i financiranje Georgea Soroša

Ako ti je takav lik uzor,nije čudno što nam Mesići dobivaju izbore.

bandira
20-08-2013, 22:07

Jebena matematika...

Ajmo po redu,koliko je Tuđman uz sebe imao za desnu ruku Josipa Boljkovca i koju je on važnu ulogu odigrao u osamostaljenju RH?
Koju je važnu ulogu odigrao Stipe Mesić? Baš iz razloga što je dobia nogu u guzicu njegov se životni cilj pretvorio u kako napakostiti Tuđmanu.

Manolić ima velike zasluge u počecima obrane RH,kvalitetno je odradio zadaću i nikako se nemože staviti u kontekst ove dvojice izdajnika.

Vox populi
20-08-2013, 22:21
Nije mi jasno što je Vlado Gotovac kao političar napravio ,koji je politički trag ostavio da te tako imponira.Možeš taj svoj dojam podijelit s nama?

Ja ga se sjećam kao izdajnika koji je sa Ivom Bancom,Vesnom Pusić ...druka svoju državu stranim političarima i parlamentima da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH,o diktaturi u Hrvatskoj 1993 godine kada nam je praktički bilo teže nego 1991 jer smo zbog takvih bili pred sankcijama međunarodne zajednice.

Poziv na rušenje legalno i legitmno izabranih, na slobodnim, demokratskim i višestranačkim izborima, predsjednika Tuđmana i HDZ-a u otvorenom pismu predsjedniku Republike Hrvatske dr. Franji Tuđmanu, koje je objavljeno uoči drugog općeg sabora HDZ-a, 20.rujna 1993. Šest potpisnika (Ivo Banac, Krsto Cviić, Slavko Goldstein, Vesna Pusić, Vlado Gotovac, Ozren Žunec) od predsjednika Tuđmana traže da podnese ostavku.

Časopis se zove Erasmus Gilda

To nije bio samo obično prosvjedno pismo u zemlji, nego je bilo i ozbiljnih lobiranja po svijetu uz protuhrvatsku podršku i financiranje Georgea Soroša

Ako ti je takav lik uzor,nije čudno što nam Mesići dobivaju izbore.

vlado gotovac je uz marka veselicu bio jedan od politički najprogonjenijih ljudi u hrvatskoj...
mislim da to sve govori po sebi...

šta se kasnije događalo iza 90-te i uspostave hrvatske države, ne ulazim...
mogu jedino pretpostavit da je došlo do razmimoilaženja jedino i zato što se vlast dijelila...

vlado gotovac je uz franju tuđmana bio glavni kandidat oko preuzimanja vodstva hdz... u osnutku normalno
mislim da je pobijedio onaj koji se više uvlačio svjetskim gazdama, čitaj SAD-u

caporegime
20-08-2013, 22:21
Naravno da to nije sukus i bit. To je samo posljedica i metafora stanja.

Ali i ti i ja znamo da su razni kokošari haračili ulicama dok smo mi bili državni neprijatelj broj 1. Ili nije tako?

mogli su oni haračit dok ne bi naletili na nekog iz lučkog ili zdruga.
takvo samoponižavanje i klečanje je bilo malo i neugodno za gledati

zg blue
20-08-2013, 22:24
auuu bandira,mojne o boljkovcu.za vrijema rata stavili su ga u zonu odgovornosti na baniju kak zapovjednika,a tam je bilo svega i svačega.nije za forum.a manolić je stari udbaš,osobno znam čovjeka kaj ga je hapsio i poslje tak proganjao da mu je razjebao život na sastavne djelove.a sad kaj je odradio a kaj nije to je druga priča.osobno mislim da je tada bilo i kvalitetnijih ljudi sa čistijom savjesti od njega,kaj bi to i bolje i profesionalnije odradili.i opet nije za forum.opčenito nije nam pametno ovdje pisati o toj još uvijek novijoj hrvatskoj povijesti,to je bar moje mišljenje.
ljudi fakat,dajte otvorite temu navijači i politika,pa tam nek piše ko hoče.ja je osobno nebum ni pogledao,a ovak otvorim svaštaru pa me tak neki tekst netjera da nekaj napišem.
ma nebum ni ovdje više nikaj napisao na temu ovak postavljenu,tak bu se išlo samo iz dubioze u dubiozu.
ode ja sebi sutra sa ženicom malo na jedan jadranski otok.red kupanja,red šetanja sa psima uz more.
a vi se kuhajte još malo po asfaltu!!!

caporegime
20-08-2013, 22:24
vlado gotovac je uz marka veselicu bio jedan od politički najprogonjenijih ljudi u hrvatskoj...

mogu jedino pretpostavit da je došlo do razmimoilaženja jedino i zato što se vlast dijelila...

vlado gotovac je uz franju tuđmana bio glavni kandidat oko preuzimanja vodstva hdz... u osnutku normalno

griješiš. al u svemu.
hsls je bio osnovan prije hdz-a.
a tuđmana su progurali oni ljudi koje je isti poslije odjebao jer je imao dovoljno u glavi da skuži zašto guraju njega i tko ga gura i s koji ciljem.
neke stvari još čekaju da se objave.
srećom, očevici mi daju dovoljno da mogu reći da je tuđman najgenijalniji hrvatski političar svih vremena koji je poput takvih pojava padao na malim stvarima.
1. jebem ti pomirbu hrvata. to je iluzija koja nas je i dovela do ovoga.
2. pogriješio je s mijenjanjem imena dinamo.

bandira
20-08-2013, 22:33
Ja sam samo kazao na sto meni lici tvoje potezanje paralela..

Ali ajmo ovako..Nisam ja kriv Tudjmanu,niti grupa bbb sto je preko promijene imena dinamo brisao svoju proslost i svoju savjest sluzbovanja u beogradu i vodjenja poznatog sportskoga drustva tamo..sto se okruzio ex udbaskim,kos-ovskim i sds kadrom jer toboze lustracija nije bila moguca u tim uvjetima radi opstojnosti mlade drzave..
Brisao je maksimalno svoju proslost,ali je pretjerao kod promijene imena..i to je izazvalo gnjev kod istih onih koji su mu se prvi stavili na raspolaganje..i kod osnivanja hdz-a,zatim preko prvih izbora,prvog hrvatskog redarstvenika i konacno popune zng-a..

zamisli koji je to bio samar u lice i na svojevrstan nacin izdaja onih koji ti medju prvima pruzili ruku i drzali ledja..

Dubokog sam uvjerenja da se uvjerio kakvu je gresku napravio i zbog toga i nije htio doslovno krenuti na grupu svim raspolozivim sredstvima izvrsne,zakonodavne i pravne vlasti,ali je zbog vlastitog ega i ljudi koji doista su vidjeli tu borbu kao mogucnost otpora tudjmanu cisto radi nepodnosenja ove drzave,toliko dugo se inatio..

to sto se netko krpao uz samu borbu grupe bbb za povratak imena dinamo i htio je iskoristit za svoje jeftine ciljeve,to nije bio uopce problem grupe bbb..ali istovremeno masu njih nije smetalo nazivati najdrzavotvorniji dio ove drzave sorosevim placenicima i sinovima jugo oficira..

na kraju krajeva,ljudi se u odredjenim periodima zivota udalje od svoje obitelji,prijatelja,zene itd..sto nebi i od tudjmana pobogu..

ako ti to udaljavanje i razlike u misljenju u tom periodu zelis prikazati kao cisti dokaz nelojalnosti hr drzavi i izdaji nacionalnih interesa,a izvoli..imas svo pravo..
doista mislim da su navijaci rijetka skupina u ovom drustvu koja se po tom pitanju niti pred bogom ne treba pravdati..bili smo i ostali predzidje hrvatstva..

dinamo,40+

Možda ovo boldano o pranju vlastite prošlosti piše u Jutarnjem Listu ili Index ,
međutim čoviku koji 1961 na vlastiti zahtjev napušta JNA u činu generala (možeš navest neki primjer gdje general samostalno napušta vojnu službu?),
godine 1967. izbačen je iz Saveza komunista, smijenjen s položaja direktora Instituta, zabranjeno mu je predavanje na Sveučilištu te je prisilno umirovljen, kada mu je bilo samo 45 godina,
osuđen 1972. na 2 godine zatvora zbog "nacionalizma", pušten nakon 9 mjeseci,
osuđen zbog intervjua švedskoj televiziji 1981. na 3 godine,
treba brisanje prošlosti?

Da ne govorimo o hrvatskom proljeću gdje su svi glavni akteri istakli da je on već tada sebe vidio kao predsjednika neovisne Hrvatske.

bandira
20-08-2013, 22:42
auuu bandira,mojne o boljkovcu.za vrijema rata stavili su ga u zonu odgovornosti na baniju kak zapovjednika,a tam je bilo svega i svačega.nije za forum.a manolić je stari udbaš,osobno znam čovjeka kaj ga je hapsio i poslje tak proganjao da mu je razjebao život na sastavne djelove.a sad kaj je odradio a kaj nije to je druga priča.osobno mislim da je tada bilo i kvalitetnijih ljudi sa čistijom savjesti od njega,kaj bi to i bolje i profesionalnije odradili.i opet nije za forum.opčenito nije nam pametno ovdje pisati o toj još uvijek novijoj hrvatskoj povijesti,to je bar moje mišljenje.
ljudi fakat,dajte otvorite temu navijači i politika,pa tam nek piše ko hoče.ja je osobno nebum ni pogledao,a ovak otvorim svaštaru pa me tak neki tekst netjera da nekaj napišem.
ma nebum ni ovdje više nikaj napisao na temu ovak postavljenu,tak bu se išlo samo iz dubioze u dubiozu.
ode ja sebi sutra sa ženicom malo na jedan jadranski otok.red kupanja,red šetanja sa psima uz more.
a vi se kuhajte još malo po asfaltu!!!

Boljkovac je odma smijenjen,

naše obavještajna službe su satrale srpske na početku rata.dovoljno se sititi operacija vojnoobavještajne službe Labrador,Opera. Manolić ima velikih zasluga

Vox populi
20-08-2013, 22:50
griješiš. al u svemu.
hsls je bio osnovan prije hdz-a.
a tuđmana su progurali oni ljudi koje je isti poslije odjebao jer je imao dovoljno u glavi da skuži zašto guraju njega i tko ga gura i s koji ciljem.
neke stvari još čekaju da se objave.
srećom, očevici mi daju dovoljno da mogu reći da je tuđman najgenijalniji hrvatski političar svih vremena koji je poput takvih pojava padao na malim stvarima.
1. jebem ti pomirbu hrvata. to je iluzija koja nas je i dovela do ovoga.
2. pogriješio je s mijenjanjem imena dinamo.

mislih na stvari prije 90-te, tko je trebao preuzest hrvatsku državu...
isticala su se samo 2 kandidata, Vlado Gotovac i Franjo Tuđman

bio sam u to vrijeme u obe državne institucije.. u lepoglavi i staroj gradišci...
točno znam za koga su kakve priče kolale, al nije moje da prozivam...

znaš da su se oni najbolje znali između sebe, tko je kakav, isto kao što mi znamo tko je kakav navijač...

nema težinu kad ti kažeš za nekog političara, on je takav i takav, al kad to kaže jedan Marko Veselica, onda je to amen...
7 godina izolacije (sam) i 11 godina robije mu daju za to pravo...

bandira
20-08-2013, 22:51

Savka i Tripalo nisu minute bili u zatvoru.Šta ti to govori?

Vlado Gotovac je bio pjesnik koji je zalutao u politiku.Ne vidim koliko moraš biti razočaran da budeš u kolu sa Vesnom Pusić,Ivom Bancom ,Slavkom Goldstainom...dok ti država krvari?

Gotovac je već debelo bio predsjednik HSLS kad se osnivao HDZ.
Tako je, Franjo se uvlačio svjetskim gazdama pa su mu opizdili embargo na oružje.

ps,SAD se ne miješa do 1993

Izaslanik Ujedinjenih naroda tokom rata u BiH, Thorvarld Stoltenberg, istaknuo je u razgovoru za Radio Slobodnu Evropu kako je mirovni plan iz 1993. godine bio povoljniji za Bošnjake od Daytonskog sporazuma.SAD u prvo vrijeme imale stav kako je rat u BiH 'europsko pitanje, koje Europa mora riješiti'. „Nadao sam se kako će se SAD mnogo ranije uključiti u pregovore", kazao je.

Navodi zanimljiv podatak kako su 'lord Owen kao predstavnik EU i on u ime Ujedinjenih naroda uspjeli u jesen 1993. godine ishoditi mirovni sporazum na koji su usmeno pristale sve tri strane'. No, plan se na kraju nije sproveo zbog SAD-a. "Predstavnici SAD-a su tada rekli da je prijedlog mirovnog sporazuma iz 1993. godine nemoralan. Ja sam im kazao da ako hoćete savršen mir, onda će rat dugo trajati", kazao je.

Po tom planu Bošnjacima bi pripalo 33.3 posto teritorija. „Danas poslije Daytona ustvari kontroliraju između 26 i 28 posto zemlje", rekao je i dodao kako je sporazum predviđao "tri jedinice". „Kao rezultat Daytona u BiH su stvorene dvije i pol jedinice, jer su svi znali kako Federacija BiH, između Bošnjaka i Hrvata, neće funkcionirati", komentira i naglašava kako su njime zaustavljena daljnja stradanja, ali tek nakon dvije duge godine rata.

bandira
20-08-2013, 22:57
mislih na stvari prije 90-te, tko je trebao preuzest hrvatsku državu...
isticala su se samo 2 kandidata, Vlado Gotovac i Franjo Tuđman

bio sam u to vrijeme u obe državne institucije.. u lepoglavi i staroj gradišci...
točno znam za koga su kakve priče kolale, al nije moje da prozivam...

znaš da su se oni najbolje znali između sebe, tko je kakav, isto kao što mi znamo tko je kakav navijač...

nema težinu kad ti kažeš za nekog političara, on je takav i takav, al kad to kaže jedan Marko Veselica, onda je to amen...7 godina izolacije (sam) i 11 godina robije mu daju za to pravo...

Marko Veselica, predsjednik HKDU-a: »Vijest o smrti predsjednika Tuđmana jako me pogodila i učinila žalosnim. Veliki dio svog života, posebno od 'Hrvatskog proljeća', zbog čega je bio i proganjan, posvetio je stvaranju neovisne i suverene države Hrvatske u koju je ugradio ne samo svoju vjeru, nego i cijeli život. Stvarajući međunarodno priznatu Hrvatsku, on se odupro agresoru i zbog toga je njegova uloga nezaobilazna. On mora biti u srcu svima onima koji su voljeli Hrvatsku i zato neka mu je vječna slava i hvala!"...

Ne može pjesnik voditi državu u ratu

Pouzdano znam da je Tuđman Draženu Budišu rekao biraj bilo koje misto u državi osim moga i ovome je bilo malo.[/

dalmoš
20-08-2013, 22:58
Zanimljivo je da kod tukija spominješ zatvor i progon u kumunizmu a kod gotovca to prešućuješ.Ne želim s tobom polemizirati oTuđmanu jer imam dobro mišljenje o njemupa mi nije jasno kak si tak nakostriješio na spomen Vlade Gotovca.

bandira
20-08-2013, 23:10
Zanimljivo je da kod tukija spominješ zatvor i progon u kumunizmu a kod gotovca to prešućuješ.Ne želim s tobom polemizirati oTuđmanu jer imam dobro mišljenje o njemupa mi nije jasno kak si tak nakostriješio na spomen Vlade Gotovca.

Ne pršućujem ničije tamnovanje za Hrvatsku,samo mi nije jasno političko djelovanje Vlade Gotovca prilikom borbe za osamostaljenje Hrvatske 90-ih.

Još jednom,objasni kojim političkim djelovanjem 90-ih te Vlado Gotovac privukao.

Možda s tim što je izgubio predsjedničke izbore i nije moga zaustaviti svoj ego pa drukao državu u inozemstvu.Posljedice se vide i dan danas un suđenju hrvatskoj šestorki u Hagu.

Vrijeme je za odlazak, 20.9.1993. (otvoreno pismo 6 hrvatskih intelektualaca)

Poštovani gospodine predsjedniče,

Obraćamo Vam se, zabrinuti zbog porazne bilance hr*vatske politike, osobito u posljednjoj godini. Očekivanja i na*de, što ih je Hrvatska osnovano gajila još prije godinu dana, izgubljene su ili odgođene do neizvjesnosti. Hrvatskoj i njenoj politici više se ne vjeruje. To nas je gotovo na sve strane dovelo u slijepe ulice, do ru*bova nacionalne tragedije i katas*trofe. Sve je to posljednjih mjeseci često pretresano s raznih aspekata u novinskim komentarima, intervju*ima i u drugim javnim istupima u zemlji i u inozemstvu, pa evo sada i u nekoliko tekstova u ovome broju Erasmusa. Ukratko ćemo rezimirati najbitnije:

1. Dugogodišnjom orijentacijom na podjelu Bosne i Hercegovine pripremili ste i suomogućili tragične lomove ove mnogostoljetne multikulturne zajednice i poželjne držav*ne cjeline, koja je po prirodi stvari trebala biti najkorisniji saveznik Hr*vatske. Time Hrvatska postaje stra*teški teško ranjiva, s dugotrajnim napetostima u bosanskom susjed*stvu i opasnostima od novih stra*davanja i patnji na najdužoj mogu*ćoj granici sa Srbijom i krajinama pod njenim utjecajem, sve do sa*moga srca Hrvatske.

2. Zbog Vašeg patronata nad sa*dašnjim vodstvom Hrvatske zajed*nice Herceg- Bosne i HVO, Hrvat*ska je izložena optužbama i sramoti pred cijelim civiliziranim svijetom: neke od najvažnijih institucija međunarodne zajednice odbijaju nas prihvatiti i uskraćuju nam gotovo svaku pomoć: postali smo taoci us*kogrudne politike trenutne hercego*vačke oligarhije, koja nas uvodi u sukobe s Muslimanima, ostavlja na cjedilu dvije trećine Hrvata u BiH i dopušta propast tradicionalne hrvat*ske komponente multikulturnog identiteta Bosne.

3. Vaša koncepcija da se traumat*ski problem otrgnutih područja Hr*vatske razriješi taktikom povreme*nih mirovnih ponuda kombiniranih sa stalnim ratobornim prijetnjama i poigravanjem na rubu rata – uzas*topno doživljava neuspjeh: nema smirivanja, hrvatski gradovi ponov*no stradavaju, ljudi ginu i sve su udaljeniji izgledi da će državni teri*torij biti integriran i da će se prog*nanici vratiti svojim domovima. To je nepodnošljiv teret za gospodar*stvo, koje trpi i nazaduje, a narod tone u bijedu.

4. Korijeni navedenih nevolja bar djelomično leže u Vašim upornim pokušajima da probleme Bosne i Sr*ba u Hrvatskoj rješavate u prego*vorima sa Slobodanom Miloševićem, usprkos uzastopnom iskustvu da je baš on najperfidniji i najzloćudniji partner, s kojim se ništa do*bra ne može riješiti.

5. Vašim autoritarnim stilom up*ravljanja i netrpeljivošću prema drukčijem mišljenju unazađena je hrvatska demokracija u njenim za*čecima, osakaćene su kompetencije Sabora i vlade, ograničena sloboda medija, degradirana institucija opo*zicije i višestranačkog sistema.

6. U ime navodnog nacionalnog pomirenja dozvolili ste invaziju ustaških simbola, pjesama, preime*novanja, prekrajanje povijesti, šovi*nističke istupe i postupke, koji mijenjaju ustavom zacrtani demok*ratski identitet zemlje, pa Vaše po*vremene antifašističke izjave dje*luju poput neuvjerljivog paravana i nedovoljno ublažuju mnogostrane pogubne sumnje o eventualnom budućem fašističkom razvoju hrvat*ske države.

7. Pod pokroviteljstvom stranke kojoj ste na čelu vrši se jednostra*načka politizacija vojske, policije i gospodarstva, uz toleranciju bezoč*nog bogaćenja privilegirane oligar*hije. Umjesto oslobađanja putem privatizacije i tržišta, privreda se guši podržavljenjima i faktičkom eksproprijacijom od strane vladajuće stranke.

8. Trijumfalizam i optimizam bez pokrića, kojima odišu Vaši govori i drugi javni istupi, izazivaju sve vise sumnji da, ili više ne vidite stvarno stanje oko sebe, ili zavaravate i sebe i javnost.

U takvim okolnostima nužno je mijenjali politiku i ljude koji je vo*de. Samo nova politika i novi ljudi mogu Hrvatskoj povratiti izgubljeni kredibilitet u svijetu i kod kuće. Ne*dvojbeno jasnom mirotvornom po*litikom, uz dosljedno poštivanje prava nacionalnih manjina ne samo deklarativno nego i u praksi, novo hrvatsko vodstvo može početi pos*tepeno vraćati povjerenje i u otrgnutim hrvatskim krajevima s većin*skim srpskim stanovništvom. Hr*vatska država mora uspostaviti kon*takt i dati podršku onom dijelu srp*skog stanovništva u tim krajevima koji se nije uključio u zločinački rat protiv Hrvatske. Time će zacrtati put ka strpljivom razrješenju naj*mučnijeg problema države Hrvat*ske – bez novoga velikog rata ili malih ratovanja

Veliko je umijeće državnika i dru*gih javnih djelatnika znati se povući u pravo vrijeme na prikladan i dos*tojan način. Mislimo da je došlo vri*jeme za vaše povlačenje. Na tom je putu potrebno formiranje jake vlade s nedvojbeno suverenom demokrat*skom i miroljubivom orijentacijom i velikim punomoćima da lakvu po*litiku samostalno provodi. Preduv*jet je da se kompetencije predsjed*nika države svedu na analogne oni*ma kakve imaju šefovi država u Austriji, Italiji, Njemačkoj i u dru*gim zemljama razvijene parlamen*tarne demokracije. Time počinje stvarni proces demokratizacije i oz*dravljenja države Hrvatske, bude se nade i otvaraju perspektive za bu*dućnost i smireno se u normalnom roku mogu pripremati novi izbori i nužne ustavne promjene.

S poštovanjem,

Ivo Banac,
Krsto Cviić,
Slavko Goldstein,
Vlado Gotovac,
Vesna Pusić,
Ozren Žunec

20. rujna 1993. godine
objavljeno u Feral Tribuneu

Neposredno nakon operacije Medački džep izaći sa ovakvim pismom,dno dna.Nakon uspješno odrađenih akcija Maslenice,Peruče,Nos Kalika,Miljevaca...

Vox populi
20-08-2013, 23:15
bandira teško je s tobom raspravljat o politici...
ti sve što znaš, znaš copy paste sa interneta...

daj malo sagledaj stvari, prozivaš ljude kao Vesnu Pusić, Slavka Goldsteina, Vladu Gotovca, Ivu Banca...
čoviće, šta ti sebi daješ za pravo, pa oni znaju o politici šta ti nečeš iskopirat i pejstat 100 godina...

prozivanje političkih neistomišljenika je ništa drugo nego udbaški način obračunavanja...

bandira
20-08-2013, 23:30
bandira teško je s tobom raspravljat o politici...
ti sve što znaš, znaš copy paste sa interneta...

daj malo sagledaj stvari, prozivaš ljude kao Vesnu Pusić, Slavka Goldsteina, Vladu Gotovca, Ivu Banca...
čoviće, šta ti sebi daješ za pravo, pa oni znaju o politici šta ti nečeš iskopirat i pejstat 100 godina...

prozivanje političkih neistomišljenika je ništa drugo nego udbaški način obračunavanja...

Kad s nekim raspravljam ne zanima me šta je reka Mate iz Imotskog ili Šime sa Šolte.

Oču konkretno ka šta ja stavim ovo pismo šestorice iz 1993 godine o nekakvoj kvazi diktaturi u državi Hrvatskoj, di su godinu dana prije održani slobodni,demokratski
-predsjednički izbori kada je Franjo Tuđman pobijedio u prvom krugu Dražena Budišu, Savku Dabčević-Kučar, Dobroslava Paragu, Silvija Degena, Marka Veselicu, Ivana Cesara i Antuna Vujića s 56,73% osvojenih glasova
-i državni izbori di HDZ dobiva 44%

ps,Da bi nešto copy paste moraš znat da to uopće postoji,jel tako?

Inkvizitor
21-08-2013, 00:00
Vlado Gotovac je o politici znao koliko ja o heklanju.

To što je bio politički uznik ne abolira ga od njegove taštine i od toga da je bio kolerik.

biti u društvu sa Pusičkom, Goldsteinom kojima je hrvatska država kamen u cipeli i onim paunom Cviićem.pazi ti Chris pa još Cviić..tu se nema što raspravljat.

da je Gotovac bio predsjednik hrvatska država bi se vidjela sa Sljemena ako i to.

Nisam do sad ni pročitao to pismo, a kakva bi hrvatska država bila vidimo sad kad je vode Pusići a Goldsteini sufliraju.

Da se smrzneš.

Inkvizitor
21-08-2013, 00:08
Evo kad neće nitko, otvoram ovu temu da se ne bi ostali topici razarali politikom.

Mislim da navijači počesto imaju dodira sa politikom što ne znači da imaju sa politikanstvom. Svaki čovjek je ionako političko biće htio ne htio.

Tema je namjenjena raspravama, prvenstveno političkim temama koje se tiču hrvatskog naroda što ne znači da se ne može i proširiti i na druge narode i države, ali reducirano i u nekim okvirima.

Kad bi neka dobra moderatorska duša prebacila postove sa svaštare ovdje bilo bi to lijepo od njega.

Vox populi
21-08-2013, 00:20
Evo kad neće nitko, otvoram ovu temu da se ne bi ostali topici razarali politikom.

Mislim da navijači počesto imaju dodira sa politikom što ne znači da imaju sa politikanstvom. Svaki čovjek je ionako političko biće htio ne htio.

Tema je namjenjena raspravama, prvenstveno političkim temama koje se tiču hrvatskog naroda što ne znači da se ne može i proširiti i na druge narode i države, ali reducirano i u nekim okvirima.

Kad bi neka dobra moderatorska duša prebacila postove sa svaštare ovdje bilo bi to lijepo od njega.

znao si preveslat profesora Bužu, a ne znaš prebacit postoLe iz druge teme... :kez
sad vidiš ko sve ima vlast...
tako je bilo i tih godina dok se stvarala država...

tko je bio bliže oltaru, bolje je čuo misu... :D

i nemoj pisat da se Vlado Gotovac ne razumije u politiku, jer to ne govori o njemu, nego o tebi...

da se razumijemo, jebe mi se za Gotovca i Antu i Vladu, al neozbiljno je tako nešto napisati...

Inkvizitor
21-08-2013, 00:33
znao si preveslat profesora Bužu, a ne znaš prebacit postoLe iz druge teme... :kez
sad vidiš ko sve ima vlast...
tako je bilo i tih godina dok se stvarala država...

tko je bio bliže oltaru, bolje je čuo misu... :D

i nemoj pisat da se Vlado Gotovac ne razumije u politiku, jer to ne govori o njemu, nego o tebi...

da se razumijemo, jebe mi se za Gotovca i Antu i Vladu, al neozbiljno je tako nešto napisati...

znam prebačit al mi ovlasti štekaju :rofl

Gotovac se kume razumio u politiku ko pile u sisu a nije to zato jer ja tako kažem nego njegova promišljanja. Šta je on mislio, da je svijet od čokolade a prozori od marmelade

da je on promišljao hrvatski ne bi nikad bio u kolu sa Goldstenima i pusićkom. Zamisli ti pojmova,,podjela BiH, hercegovački ekstremisti, insistiranje na ratu s muslimanima, ustašenje, pa to osim ako nisi zlobnik poput goldsteina i pusićke čije pismo i je valjda njihovom rukom pisano, može napisati samo politički idiot.

TheBronxBomber
21-08-2013, 00:40
Oprostite sto upadam...

Juge vise nema. "najhrvatskiji" klub nosi komunisticko ime Dinamo. "Najsrpskiji" klub nosi ime Crvena Zvezda.

Objasnite mi taj "fenomen." Unaprijed upozoravam: postedite me price o sjeti, sentimentalnosti, sjecanju i ponosu na minule dane.

Apsolutno je paradoksalno, apsurdno i glupo da dva kluba koja slove kao "nacionalisticka" nose komunisticka i jugoslavenska imena. Vi niste normalni. :)

TheBronxBomber
21-08-2013, 00:49
Najveci cetnici koji se kunu u djenerala Drazu skandiraju zvijezdi koja mu je odrubila glavu.

Najveci Hrvati skandiraju nametnuto komunisticko ime kluba, a cijeli Zagreb lezi na kostima hrvatskih domobrana i ustasa.

Da, da. Vi ste "normalni." Nema opravdanja. Jugoslavija ne postoji.

Mirage
21-08-2013, 00:52
Oprostite sto upadam...

Juge vise nema. "najhrvatskiji" klub nosi komunisticko ime Dinamo. "Najsrpskiji" klub nosi ime Crvena Zvezda.

Objasnite mi taj "fenomen." Unaprijed upozoravam: postedite me price o sjeti, sentimentalnosti, sjecanju i ponosu na minule dane.

Apsolutno je paradoksalno, apsurdno i glupo da dva kluba koja slove kao "nacionalisticka" nose komunisticka i jugoslavenska imena. Vi niste normalni. :)

Moraš preformulirati pitanje, jer komunizam nije nužno anacionalan, već ima i gro komunista izrazitih nacionalista. Tako ja i doživljavam Srbe, kao komunističke i socijalističke nacionaliste, vjerujem da je srpsku društvo i dalje iznimno komunističkog mentaliteta, pa i naziv Zvezda ili Partizan u potpuosti odgovaraju i ne smetaju ljudima. Pitanje ti može biti na mjestu za Dinamo, no dinamo je znatno blaže komunističko ime od zvezde. Iako i naziv dinamo je komunistički, sam termin je po simboličkoj snazi poput "Lokomotive", "Budućnosti", "Metalca", "Mladosti", "Slobode" itd. Dakle ništa specijalno komunističko pretjerivanje.

Vox populi
21-08-2013, 00:52
Oprostite sto upadam...

a ustaša, srpska riječ, a četnik... hrvatska :kez

TheBronxBomber
21-08-2013, 00:54
Komunizam ne moze biti nacionalisticki da ga jebes. To sto internacionalni komunizam nije uspio (a globalizam, je li, uspijeva) ne mijenja na stvari.

Komunizam i nacionalizam se iskljucuju.

Ustasa je hrvatska rijec, cetnik takodjer.

Inkvizitor
21-08-2013, 00:57
U teoriji možda no u praksi baš i ne. Za vrijeme zvijezde Srbija je bila jaka ko beton. Eto ti objašnjenja.

Vox populi
21-08-2013, 00:57
e da, ustaša je radiša :zubo

exx
21-08-2013, 00:58
Jedino to nemogu skuziti da su Bojsi 90 te onako nisu bili bash protiv promene imena vec ko da se vishe licitiralo koje ime najbolje pashe HASHK ili Gradjanski kolko se secham bili su u igri i kad je nastao preokret ako nije tajna ?

Bili su protiv promjene imena,na Skupštini kluba predstavnik BBB u skupštini Saša K.- Ćos glasao je protiv promjene imena. Inače obožavam kad mi navijači drugih klubova objašnjavju kako nismo bili protiv promjene imena ili kako smo i šta osječali u to vrijeme.... ajte stanite,nit ste živjeli naš život u to vrijeme nit znali relacije unutar nas samih,tak da........ nagađanja i čakule pustite drugima,živi smo koji smo živjeli i proživjeli svo to vrijeme i netreba nam nitko našu povijest objašnjavat onako kako je on vidi ili bi je želio vidjet.

Alek@ tebi je upućena samo prva rečenica,ovo ostalo je za ove sveznalice koje sve znaju o grupi i ljudima kojoj nit su pripadali nit poznavali,a znaju više od nas samih

TheBronxBomber
21-08-2013, 01:00
U teoriji možda no u praksi baš i ne. Za vrijeme zvijezde Srbija je bila jaka ko beton. Eto ti objašnjenja.

Znaci, u teoriji je Jugoslavija bila socijalisticki raj "svih nasih naroda i narodnosti" a u praksi (u realnosti) je bila Veliko-srpska prcija. Tocno.

Mirage
21-08-2013, 01:01
Komunizam ne moze biti nacionalisticki da ga jebes. To sto internacionalni komunizam nije uspio (a globalizam, je li, uspijeva) ne mijenja na stvari.

Komunizam i nacionalizam se iskljucuju.

Ustasa je hrvatska rijec, cetnik takodjer.

naravno da može. primjera komunista koji su ujedno bili izraziti nacionalisti ima gro. Jesu li oni "pravi komunisti" ili ne, ostavljam komunjarama da procjenjuju, jer me uistinu boli k :D

exx
21-08-2013, 01:02
Inkvizitor i Bronxbomber : prije svega počnite se pridržavat pravila ovog podforuma i upišite generalije,fakat mi je pun k više upozoravanja i uzmite u obzir da je zbog istog gro ljudi banirano.il upišite generalije il nemojte postat. Amen

TheBronxBomber
21-08-2013, 01:03
Idem ja ca, tako da nemas brige. Ajde Bog

Inkvizitor
21-08-2013, 01:05
exx ja ne mogu napisati gostovanja jer ih nemam niti sam pisao da imam, ja čak nisam ni alealeština, a da ne kažem da mi je to u startu bilo glupo ali se nisam htio mješat u ta vaša pravila.

Ali molim te, nemoj meni postavljat te uvjete..na vašim specijaliziranim temama ionako ne pišem.

Vox populi
21-08-2013, 01:18
exx ja ne mogu napisati gostovanja jer ih nemam niti sam pisao da imam, ja čak nisam ni alealeština, a da ne kažem da mi je to u startu bilo glupo ali se nisam htio mješat u ta vaša pravila.

Ali molim te, nemoj meni postavljat te uvjete..na vašim specijaliziranim temama ionako ne pišem.

al je zato Ružica iz Tomislavgrada, red devils :kez

http://www.slobodnaevropa.org/content/ruzica-iz-tomislavgrada-najvatreniji-navijac-mance/24967431.html

Brus
21-08-2013, 01:23
Kako googla frajer Tomislavgrad hahahha, Inkvizitor, na piku si Voxu, nece bit dobro :D

Inkvizitor
21-08-2013, 01:28
al je zato Ružica iz Tomislavgrada, red devils :kez

http://www.slobodnaevropa.org/content/ruzica-iz-tomislavgrada-najvatreniji-navijac-mance/24967431.html

mučki provokatore možeš joj ćale bit :liza

Inkvizitor
21-08-2013, 01:29
Kako googla frajer Tomislavgrad hahahha, Inkvizitor, na piku si Voxu, nece bit dobro :D

vox je mala enciklopedija inače..šteta da ga Krleža nije upozna :D

Vox populi
21-08-2013, 01:37
kakav crni krleža, taj ima samo par djela :D

brus pomozi, googlam navijačku grupu iz Tomislavgrada, al nema šanse...
e da mi je @duvanjka sad ovdi... http://thejokecafe.com/wp-content/uploads/2012/08/animated-smileys-love-erotic-466.gif da da ruke

a zamisli podatak da se klub naziva 1946, FK Zvijezda (s naglaskom na FK)

Inkvizitor
21-08-2013, 01:42
Ova naša Duvanjka s foruma..grdo bi se zajebo :rofl

Vox populi
21-08-2013, 01:54
Ova naša Duvanjka s foruma..grdo bi se zajebo :rofl

al sam se jednom zajeba u životu :zubo
i nema veze što je muško, kad ima muški nick :)

evo pripadajuće grupe... chuck norris sljedbenici

http://www.tomislavnews.com/images/hnktomislav-visici/hnktomislav-visici1.jpg

http://chuckboys.bloger.hr/settings/Chuckboys/upheader.jpg

Inkvizitor
21-08-2013, 01:56
oo-pa

:D

luđak..

a zipa doniranih stolaca sa Maksi-mira