PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Dan pobjede!

pdv
05-08-2013, 01:52
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3307-Dan-pobjede%21

NorthStand
05-08-2013, 03:52
sretan dan pobjede svima, pogotovo obiteljima koje su izgubile nekog bližnjeg. POČIVALI U MIRU.

http://www.youtube.com/watch?v=ZYf0On17qMw

Humphrey
05-08-2013, 10:52
Svima želim sretan Dan pobjede i domovinske zahvalnosti,pogotovo braniteljima,a onima koji su dali svoje živote za Hrvatsku neka je vječna slava i hvala.

Inkvizitor
05-08-2013, 12:22
Slava i hvala poginulim, ranjenim i preživjelim HV vojnicima.

Oni su pobijedili u ratu a mi smo izgubili u miru.

La Kruskha
05-08-2013, 13:44
http://www.youtube.com/watch?v=Dbmy_oSdJyE

sagitarius
05-08-2013, 14:22
Svim hrvaticama i hrvatima, kojima je domovina na srcu, od srca želim sretan ovaj veliki i povijesni datum, svim našim herojima i njihovim obiteljima čestitam ovaj dan na poseban način kao i obiteljima poginulih branitelja kojim želim utjehu i osječaj ponosa zbog svojih mrtvih, a poginulim braniteljima neka je pokoj vječni i neka im je laka sveta hrvatska zemlja.

Svim forumašima koji ovaj dan doživljavaju kao svoj praznik, kojem se iskreno i istinski raduju, radi kojeg su ponosni i radi toga u posebnom raspoloženju želim sretan dan pobjede.

ogledalce
05-08-2013, 14:43
SRETNO SVIM BRANITELJIMA I DOMOLJUBIMA DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI I 18. GODIŠNJICA OLUJE
POGINULIMA VJEČNA SLAVA I HVALA..........

http://www.youtube.com/watch?v=ofg8UuF7bf4&feature=share

SarajkaDjevojka
05-08-2013, 15:06
Sretan dan pobjede susjedi !

dimnjačar
05-08-2013, 15:35
Od sna o samostalnosti do današnjeg dana - proganjanja, mučena, okupirana, grižena, ponižavana i ubijana - kao što anticivilizacija ubija svaku slobodu i današnja Hrvatska, iako ponosno obranjena, nije savršena jer je za razliku od poraženih vanjskih neprijatelja još uvijek opterećena svakodnevnom veleizdajom projugoslavenskih unutarnjih neprijatelja i agresivnim politikanstvom njene srpske nacionalne manjine i međunarodnih hohštplera.

Nećemo o tim neprijateljima jer na današnji Dan pobjede nisu dostojni velikog broja riječi.

Danas je Dan hrvatskih osloboditelja a to su poginuli i preživjeli, naoružani i nenaoružani, u uniformi i cvili, domovniski dio i dijaspora, to su svi Hrvati koji su makar i molitvom pomogli u stvaranju jedine nam domovine bez koje danas ne bi bilo ni nas osim po velikosprskim i velikobošnjačkim tamnicama, ili razasuti diljem svijeta kao za vrijeme jugoslavnskokomunističke diktature, ili, na kraju, tek kao epitafi nad svojim grobovima.

Danas je Dan beskonačno duge niske od bisera koje čine suze roditelja, supruga, sestara i djece koja plaču za svojim najmilijima koji su svoje živote ugradili u Oltar domovine, u ono što hrvatski dišemo, po čemu hrvatski hodamo, u što se hrvatski nadamo, i koji su dijelom izdani od onih koji najvećim dijelom čine današnju vlast u Hrvatskoj. Pored neprolaznog bola ta biserna niska suza je niska i ponosa od koje se svakom domljubu koža naježi jer Hrvatska je obranjena. Ona je tu - ucrtana u nama i na karti svijeta.

Mi preživjeli imao ništa manje lakši zadatak od onog kad nas je prvo napao velikosrpski agresor a zatim i velikomuslimanski odnosno bošnjački. Naš zadatak je očuvati nam domovinu, ujediniti sve domovinske i izvandomovinske Hrvate koji su nepravednim granicama ostali izvan svoje matice. Naše tijelo je unakaženo ali integralna svijest nije niti smije biti. Naš zadatak je spasiti Hrvatsku i hrvatski narod od jugokomunističkog krpelja koji nam sisa krv i razjedinjuje nas. Spasiti Hrvate u BiH od dvodjelne bošnjačkosrpske podjele.

Komunisti i patizani znali su svoje postaviti na vlast a mi smo tu zakazali.
Hrvatskom danas vladaju oni koji su prosvjedujući napustili Sabor kad je donošena odluka o samostalnosti naše domovine. Hrvatskom danas vladaju oni koji su joj pisali optužnice o dvostrukoj agresiji (unutarnja nad hr. Srbima i vanjska na BiH) po kojoj je suđeno našim braniteljima i političkim vođama. To su oni koji i danas optužuju i sude Hrvatskoj šestorci iz BiH jer su krivi samo zato što su branili i obranili Hrvate u BiH. Hrvatski domoljubi danas imaju težak zadatak jer unutarnji hrvatski neprijatelj je dobro umrežen diljem Hrvatske, u cjelokupnoj vlasti od vrha pa na dole. Danas imamo razlog slaviti ali i zamisliti se, ako se neriješimo neprijatelja Hrvatske onda uskoro nećemo imati što slaviti.

Zaslužnim hrvatskim besmrtnicima što nas danas s nebesa vide vječna hvala, a mojoj i našoj majci Hrvatskoj podari Bože vječan život jer bez nje ne bi bilo ni Hrvata.

Duvanjka
05-08-2013, 15:46
Hvala im i slava!

kiša
05-08-2013, 19:14
Ima jedna draga Gospa

Hodam zemljom
Slušam kucaje
Njezinog srca
I čujem govor ljubavi
Sjedim na obali mora
Slušam pjesmu
Njegove duše
I čujem govor
modre ljubavi.

U zvjezdanoj noći
Slušam tihi pjev
Dobrih anđela
Iz njihove pjesme
Rosi na mene
Blaga svjetlost ljubavi.
Ponekad u snu
Zatrepere slike
Davnog djetinjstva.
Čujem blagi glas
Majčine ljubavi
Koja me doziva:
Sunce moje !

I usred noći
Kao jabuka od zlata
Grane blistavo sunce
Pohodim grobove
Naših najdražih
Koji su živote žrtvovali
Za slobodu živih.
Za vječni mir mrtvih
U hrvatskoj zemlji.
U svetoj tišini slušam
Njihovu vječnu šutnju
Molitvu ljubavi:
Žubori u izvorima voda
Šumori u vjetrovima
Tiho diše u oranicama,
Huči u morskim valovima.
Iz njihove svete molitve
Rose na mene
drage riječi:
Ne boj se,
mirno spavaj !
Ima jedna
draga gospa,
Hrvatska se zove
Dariva ti ljubav
Čuva ti snove.

-Tin Kolumbić-

:)

Grunf
05-08-2013, 22:13
Veli "povjesničar" Markovina da smo imali pravo osloboditi okupirani teritorij, ali nije u redu da se prešućuje da smo pritom spalili 20.000 kuća. Čovjek predaje povijest na fakultetu u Splitu. :naklon

teenager
05-08-2013, 23:08
Ne dirajte mi antifašistu Markovinu :toljaga :D

Eugen Savojski
06-08-2013, 00:13
Hvala svim ratnicima koji su položili svoje živote kroz krvavu hrvatsku povijest za svoj narod i dom, neka im je laka sveta hrvatska gruda.

U SPOMEN MRTVOM HRVATSKOM VOJNIKU

Ti samo misliš da sam mrtav Majko
Ovo ja samo spavam
Ništa meni nije
Uspravi se i čut ćeš kako braća pjevaju
poslušaj ovu pjesmu
Uvijek je tvojim srcem rominjala
Bože moj čiste li melodije
To u stvari cijela Kroacija u koru slobode govori sinove
A tebi Majko
Suze naviru
Ti i ne znaš plakati
I nemoj
I ti pjevaj
Pjevate planine, govorite žita, živite proljeća
Vidiš onaj brijeg, tu mi je lijepo, ovdje ću ostati,
Ovdje ce doći i naše djevojke kolo zaplesati
Ja ću i tada sanjati dobre ruke tvoje, dobra Majko moja,
Nisam mrtav
Samo sam zemlju zagrlio, i to je moja mjera i moja vjera
Ti se uputi pored rijeke i misli na izvor, idi nasipom rijeke do
Naše kuće
U ružište naše ušetaj i bijelu ružu uberi i stavi je na moj
Ležaj
I znadeš:
Ti ne znaš plakati

Antun Mladen Vranješ

TheBronxBomber
06-08-2013, 02:24
Cestitke svim cestitima.

Zao mi je poginulih.

gerilac
06-08-2013, 12:51
Imam mamu u Kninu.Imam prijatelja isto koji bi me dočekali.Ima i suboraca s kojima sam mogao otići.Još da pojasnim svima.Nemam ništa protiv ni jednoga bojovnika invalida ,člana obitelji poginulog koji je na proslavi.Ni protiv jednoga čovjeka koji je čista srca otišao na proslavu u Knin.

Ali ljudi ja protiv sebe ne mogu.Ja ne mogu gledati licemjere na pozornici koji se pojave samo jer moraju.

Svaka čast na zvižducima ali ja bi I kamen sigurno bacio.Zašto da vam kvarim taj dan.Barem vama čista srca.

A njima njima ga bi pokvario.Oni nisu zaslužili tu da stoje ni uz jednog branitelja I da istim tim braniteljima govor drže.

"Gospodo " koja nikada nije ni htjela suverenu I samostalnu Hrvatsku niti vam je mjesto na proslavi obljetnice u Kninu ali ni na čelu države za koju ništa niste dali.I ne da niste dali.Već ste je I rasprodali kao da je vaša kao da su je samo vama vaši očevi u naslijeđe ostavili.

Ostavite ovu zemlju ne prodajite ono što su naši očevi I dide naši preci uzdajuči se u Boga ostavili nama.Ne prodajite ono za što su ljudi ginuli da bi djetetu isto ostavili.

Ova je Sveta Zemlja Hrvatska natopljena krvlju mučeničkom.Uspjeli ste još jednom natjerati na plač sve one dobre duše koje vole ovu zemlju.

Ona nije samo vaša.Ona je I moje djece ostavite I njima nešto.

TheBronxBomber
07-08-2013, 21:40
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/92598-foto-ekskluzivno-fotografije-s-rucka-hrvatskih-generala-i-milanovica.html

Zanimljivo drustvo.

Milanovic, Cermak, Ostojic, Gotovina, Kotromanovic i celnik SOA-e, Dado Lozancic.

Humphrey
07-08-2013, 22:54
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/92598-foto-ekskluzivno-fotografije-s-rucka-hrvatskih-generala-i-milanovica.html

Zanimljivo drustvo.

Milanovic, Cermak, Ostojic, Gotovina, Kotromanovic i celnik SOA-e, Dado Lozancic.

Kad vidim ovu fotku iz nekog mi razloga na pamet padne Veljko Marić.

TheBronxBomber
07-08-2013, 23:08
Kad vidim ovu fotku iz nekog mi razloga na pamet padne Veljko Marić.

Bitno je biti u žiži, a ne u pržunu.