PDA

Pogledaj Full Version : Čovječanstvo-pogled prema zvijezdama

DzoniBG
19-07-2013, 14:06
@Nemogu se zadovoljiti potrebe svakog covijeka sve dok nepostoji spoznaja svakog pojedinca o njegovoj odgovornosti za planet.Prije manje od 1000 godina na zemlji je zivjelo 300 milijuna ljudi ,danas 7 milijardi a do 2050 ce biti vise od 10 milijardi.Covijek(precizniji izraz bi bio evropljanin) je nasao nacin da zezne prirodu i prirodne zakone(opstanak najjacih) izumom ljekova i tehnologije ali jos nije nasao nacin kako to ogromno povecanje ljudi(azijati i afrikanci) popratiti u resursima,mozda danas to i nebi bio nerjesiv problem ali sta mislis za 100tinjak godina kad na planeti bude 30+ milijardi ljudi ili kad bi se drzali etike ko pijan plota mozda i 50+ ???Etika bi mogla u buducnosti dovesti do izumiranja ljudske vrste pa je nekada pametnije biti neetican.

@Da bi se to dogodilo potrebno je totalno nova tehnologija,znaci ne usavrsavanje postojece nego totalno nova tehnologija.Pazi sad ovo da se svi novci svjeta i svi ljudi svijeta podrede samo tome da ljudska noga stane na neki planet dalje od marsa ili max. jupiterovog mjesec Europa to bi bila trenutno a i bit ce sve dok se neotkrije(ako se uopce otkrije) nova tehnologija mission impossible.Price o spustanju covijeka na bilo koju drugu planet izuzev ovih spomenutih sa max. usavrsenom postojecom tehnologijom su price za malu djecu i podizanje gledanosti dokumentaraca.

Nezgrapno si me citirao, tek slucajno sam nasao ove odgovore...

Povecanje broja ljudi jeste problem...ali nije neresiv... ako pogledas, vecina razvijenih zemalja ima negativan prirodni prirastaj. Kinezi, Indijci...oni sami imaju nesto manje od polovine ljudi na ovoj planeti... jedna Indonezija ima 210 miliona ljudi... Kinezi su uveli restrikcije u natalitetu, sto ce ih kostati radne snage kroz neko vreme... ako se nastave ovakvi trendovi beli evropljani ce polako odumirati...
Hrane ima, ogromna zitna i pirincana polja sirom planete...sve to uz razvoj agrarnog sektora moze podmirivati potrebe velike vecine ljudi... ne prihvatam argument da je nemoguce prehraniti rastuce stanvnistvo... moze sve to, samo ako se ulozi u istrazivanje, vodene kanale, navodnjavanje, plastenike, hibridne sorte koje su izdrzljivije...

Sto se tice ovog drugog... pre sto godina tek su poceli prvi automobili da se pojavljuju, skalamerije od aviona koje su padale od jaceg povetarca... da im neko da sliku danasnjeg sveta, pali bi na dupe... i za vreme nasih zivota samo, uporedi sta si imao kao klinac, a sta sad imas od tehnike... nismo ni svesni koliko se sve brzo menja oko nas.

Nemamo tehnologiju da napustimo suncev sistem...ali ajmo korak po korak, do 2020 godine ce se krenuti sa kolonizacijom Marsa... da prvo to apsolviramo... ubedjen sam da nam je Tvorac, ma ko ili sta to bilo, dao mogucnost i da napustimo i suncev sistem, i nasu galaksiju... doci ce neki novi Einstein, i pokrenuti novu revoluciju... imamo razne probleme za sada, nemamo pogonske motore koji mogu da nas ubrzaju dovoljno, i odrzavaju tu brzinu, nismo ispitali uticaj dugih putovanja na bioloski sistem, verovatno ce morati da izmisle neki oblik hibernacije... ne znamo kako da skratimo putovanje sazimanjem prostora... ali to sto ne znamo nije razlog da ne otkrijemo... samo kad bi Ameri umesto sto ulazu 700 milijardi dolara godisnje u armiju bar deo preusmerili u NASA, koja kuburi sa lovom za projekte...

Imam pozitivan stav da nismo ni blizu limita svojih mogucnosti... samo da ne bude ono - bolje prvi u selu, nego drugi u gradu... dokle god bude vazno ko je baja na zemlji, a ne preovlada svest da moramo svi zajedno, dotle ce potencijali biti neiskorisceni...

zlatna ribica
19-07-2013, 14:28
Povecanje broja ljudi jeste problem...ali nije neresiv... ako pogledas, vecina razvijenih zemalja ima negativan prirodni prirastaj. Kinezi, Indijci...oni sami imaju nesto manje od polovine ljudi na ovoj planeti... jedna Indonezija ima 210 miliona ljudi... Kinezi su uveli restrikcije u natalitetu, sto ce ih kostati radne snage kroz neko vreme... ako se nastave ovakvi trendovi beli evropljani ce polako odumirati...
Hrane ima, ogromna zitna i pirincana polja sirom planete...sve to uz razvoj agrarnog sektora moze podmirivati potrebe velike vecine ljudi... ne prihvatam argument da je nemoguce prehraniti rastuce stanvnistvo... moze sve to, samo ako se ulozi u istrazivanje, vodene kanale, navodnjavanje, plastenike, hibridne sorte koje su izdrzljivije...

Moguće je nahraniti rastuće stanovništvo i slažem se za istraživanje novih tehnoligija navodnjavanja, proizvodnje hrane itd... al sve ima svoje granice, sumnjam da bi Zemlja izdržala puno više od 10 mlrd nas na planeti, treba i tolko ljudi smjestiti i nahraniti, a kamoli 20 ili 30 mlrd... Ako ćemo se tolko namnožit, imat ćemo 2 izbora:

a) masovni genocid globalnih razmjera
b) naseljavanje drugih planeta

Sto se tice ovog drugog... pre sto godina tek su poceli prvi automobili da se pojavljuju, skalamerije od aviona koje su padale od jaceg povetarca... da im neko da sliku danasnjeg sveta, pali bi na dupe... i za vreme nasih zivota samo, uporedi sta si imao kao klinac, a sta sad imas od tehnike... nismo ni svesni koliko se sve brzo menja oko nas.

Nemamo tehnologiju da napustimo suncev sistem...ali ajmo korak po korak, do 2020 godine ce se krenuti sa kolonizacijom Marsa... da prvo to apsolviramo... ubedjen sam da nam je Tvorac, ma ko ili sta to bilo, dao mogucnost i da napustimo i suncev sistem, i nasu galaksiju... doci ce neki novi Einstein, i pokrenuti novu revoluciju... imamo razne probleme za sada, nemamo pogonske motore koji mogu da nas ubrzaju dovoljno, i odrzavaju tu brzinu, nismo ispitali uticaj dugih putovanja na bioloski sistem, verovatno ce morati da izmisle neki oblik hibernacije... ne znamo kako da skratimo putovanje sazimanjem prostora... ali to sto ne znamo nije razlog da ne otkrijemo... samo kad bi Ameri umesto sto ulazu 700 milijardi dolara godisnje u armiju bar deo preusmerili u NASA, koja kuburi sa lovom za projekte...

Imam pozitivan stav da nismo ni blizu limita svojih mogucnosti... samo da ne bude ono - bolje prvi u selu, nego drugi u gradu... dokle god bude vazno ko je baja na zemlji, a ne preovlada svest da moramo svi zajedno, dotle ce potencijali biti neiskorisceni...

S ovim dijelom se slažem. Ljudi nisu uopće svjesni koliko je istraživanje svemira zapravo VAŽNO. A važno je jako jako... Ako želimo opstati kao vrsta morat ćemo ići dalje od Zemlje.

Inkvizitor
19-07-2013, 14:31
gdje ćeš ić dalje od zemlje..

Pa nema planete koja ima 0,00000001 uvjeta za čovjeka..

zlatna ribica
19-07-2013, 14:34
gdje ćeš ić dalje od zemlje..

Pa nema planete koja ima 0,00000001 uvjeta za čovjeka..

Pa teraformiraš ih. Ne bi ni to bilo preko noći, nego kroz nekih par tisuća godina, al šta je to u usporedbi sa životnim vijekom nas kao vrste, sitnica...

A naseliti se može i prije, izgrade se nastambe za ljude... I onda od tamo terformirati... i za dvije-tri tisuće godina imaš novu Zemlju..

Inkvizitor
19-07-2013, 14:37
Pa teraformiraš ih.

Šta im radim..???

Inkvizitor
19-07-2013, 14:40
@Nemogu se zadovoljiti potrebe svakog covijeka sve dok nepostoji spoznaja svakog pojedinca o njegovoj odgovornosti za planet.Prije manje od 1000 godina na zemlji je zivjelo 300 milijuna ljudi ,danas 7 milijardi a do 2050 ce biti vise od 10 milijardi.Covijek(precizniji izraz bi bio evropljanin) je nasao nacin da zezne prirodu i prirodne zakone(opstanak najjacih) izumom ljekova i tehnologije ali jos nije nasao nacin kako to ogromno povecanje ljudi(azijati i afrikanci) popratiti u resursima,mozda danas to i nebi bio nerjesiv problem ali sta mislis za 100tinjak godina kad na planeti bude 30+ milijardi ljudi ili kad bi se drzali etike ko pijan plota mozda i 50+ ???Etika bi mogla u buducnosti dovesti do izumiranja ljudske vrste pa je nekada pametnije biti neetican.

@Da bi se to dogodilo potrebno je totalno nova tehnologija,znaci ne usavrsavanje postojece nego totalno nova tehnologija.Pazi sad ovo da se svi novci svjeta i svi ljudi svijeta podrede samo tome da ljudska noga stane na neki planet dalje od marsa ili max. jupiterovog mjesec Europa to bi bila trenutno a i bit ce sve dok se neotkrije(ako se uopce otkrije) nova tehnologija mission impossible.Price o spustanju covijeka na bilo koju drugu planet izuzev ovih spomenutih sa max. usavrsenom postojecom tehnologijom su price za malu djecu i podizanje gledanosti dokumentaraca.

Nezgrapno si me citirao, tek slucajno sam nasao ove odgovore...

možda vi Srbi kao "nebeski narod" maštate o odlasku u svemir ali to su sve tlapnje..

isprazne tlapnje..kolonizacija Marsa..ahahaha..jedva spuste tamo sondu a kamoli da čovjek opstane u uvjetima bez atmosfere, vode, abnormalnih temperatura, bez vegetacije..o čemu vi pričate..

zlatna ribica
19-07-2013, 14:44
Šta im radim..???

Teraformiraš :D

S Marsom bi mogli početi, blizu nam je.

Teraformirati znači pretvoriti ga u novu Zemlju, sa nama pogodnom atmosferom, morima, biljkama itd... To je moguće i potrebne su združene snage raznih stručnjaka, geologa, kemičara, biologa, fizičara itd... veliki bi to bio posao.

DzoniBG
19-07-2013, 14:44
Moguće je nahraniti rastuće stanovništvo i slažem se za istraživanje novih tehnoligija navodnjavanja, proizvodnje hrane itd... al sve ima svoje granice, sumnjam da bi Zemlja izdržala puno više od 10 mlrd nas na planeti, treba i tolko ljudi smjestiti i nahraniti, a kamoli 20 ili 30 mlrd... Ako ćemo se tolko namnožit, imat ćemo 2 izbora:

a) masovni genocid globalnih razmjera
b) naseljavanje drugih planeta

S ovim dijelom se slažem. Ljudi nisu uopće svjesni koliko je istraživanje svemira zapravo VAŽNO. A važno je jako jako... Ako želimo opstati kao vrsta morat ćemo ići dalje od Zemlje.

Ne znamo tacno limite sto se tice mogucnosti da se prehrane ljudi... govorim vise o pristupu, ne mozes to pitanje resiti tako sto pustis da stotine miliona ljudi i danas skapava od gladi... verujem da uz progres u agrarnoj tehnologiji ovo pitanje je resivo, ma koliko raste broj ljudi... svaki covek ako se usmeri dobro, moze biti koristan... sto se tice toga, jos smo na plemenskom nivou svesti...sto oni da imaju, hocu ja sve... tako se i ponasaju vodece nacije...

Inkvi...ima naseljivih planeta...utvrdjen je i "naseljivi pojas", tako ih i traze, mora biti ni dovoljno blizu ni dovoljno daleko od zvezde, odredjenog sastava atmosvere, da ima vodu... postoji ih nebrojeno, samo nam nisu blizu, ne znamo kako da dodjemo do njih...

NorthStand
19-07-2013, 14:46
možda vi Srbi kao "nebeski narod" maštate o odlasku u svemir ali to su sve tlapnje..

isprazne tlapnje..kolonizacija Marsa..ahahaha..jedva spuste tamo sondu a kamoli da čovjek opstane u uvjetima bez atmosfere, vode, abnormalnih temperatura, bez vegetacije..o čemu vi pričate..

tako su i za mjesec mislili, pa jesi vidio kako je JFK to sredio po kratkom postupku. :D ništa nije nemoguće, ako si mi sami u glavi takvu percepciju stvorimo onda smo si sami krivi za neuspjeh. treba težit uspjehu, pa ako i doživiš neuspjeh odnosno nekolnizaciju marsa barem znaš da si napravio sve u svojoj moći, da ga koloniziraš i nastaniš i pretvoriš u planet pogodan za ljude. normalno, daleko smo mi od toga jedno 200-300 godina će trebat, da se Mars kolonizira ali budi siguran da će gore spuštat robote koji će se bavit rudarskim poslovima i otkrivat nove materijale, koji će se dovodit na zemlju, i to ne u dalekoj budućnosti već za jedno 50tak godina, NASA je zajebana nemoj ju podcijenjivat. :D

Inkvizitor
19-07-2013, 14:49
Ne znamo tacno limite sto se tice mogucnosti da se prehrane ljudi... govorim vise o pristupu, ne mozes to pitanje resiti tako sto pustis da stotine miliona ljudi i danas skapava od gladi... verujem da uz progres u agrarnoj tehnologiji ovo pitanje je resivo, ma koliko raste broj ljudi... svaki covek ako se usmeri dobro, moze biti koristan... sto se tice toga, jos smo na plemenskom nivou svesti...sto oni da imaju, hocu ja sve... tako se i ponasaju vodece nacije...

Inkvi...ima naseljivih planeta...utvrdjen je i "naseljivi pojas", tako ih i traze, mora biti ni dovoljno blizu ni dovoljno daleko od zvezde, odredjenog sastava atmosvere, da ima vodu... postoji ih nebrojeno, samo nam nisu blizu, ne znamo kako da dodjemo do njih...

Nabroji mi bar jednu naseljivu planetu..

zlatna ribica
19-07-2013, 14:53
Nabroji mi bar jednu naseljivu planetu..

http://24.media.tumblr.com/750d72e7e74dd3ad065a702aef3802fa/tumblr_mpxzioXEoZ1rfuijjo2_r3_500.jpg
http://24.media.tumblr.com/537987cdf249f7d69da9caf6aedcc9df/tumblr_mpxzioXEoZ1rfuijjo1_r3_500.jpg

:D

Inkvizitor
tako su i za mjesec mislili, pa jesi vidio kako je JFK to sredio po kratkom postupku. :D ništa nije nemoguće, ako si mi sami u glavi takvu percepciju stvorimo onda smo si sami krivi za neuspjeh. treba težit uspjehu, pa ako i doživiš neuspjeh odnosno nekolnizaciju marsa barem znaš da si napravio sve u svojoj moći, da ga koloniziraš i nastaniš i pretvoriš u planet pogodan za ljude. normalno, daleko smo mi od toga jedno 200-300 godina će trebat, da se Mars kolonizira ali budi siguran da će gore spuštat robote koji će se bavit rudarskim poslovima i otkrivat nove materijale, koji će se dovodit na zemlju, i to ne u dalekoj budućnosti već za jedno 50tak godina, NASA je zajebana nemoj ju podcijenjivat. :D

Sve je to istraživanje ruda i gubljenje vremena..jednu planetu ćeš ti pretvorit u mjesto za život..jednu planetu veću od zemlje koja ima svoje zakone..i ti ćeš je izmjenit sa dvije sondice koje se šeprtljavo spuštaju.

Ovu zemlju koja je relativno pitoma sa svim preduvjetima za život čovjeka..pa dođe jedan obični uragan i pomete sva ljudska dostignuća i sve građevine ko slamčicu a vi bi naseljavali i "teraformirali" neke planete gdje nema atmosfere gdje su temperature po 500 stunjeva iznad i ispod nule, gdje osim raznih metalnih struktura ništa drugo ne postojii..pa vi ste ćuknuli svi redom

čak i ako se desi da se ljudi nasele recimo na Mars, da se stvore neki osnovni preduvjeti..naiđe neka nepoznata anomalija koja se ciklički događa i pomete te sve ljude

u sekundi..

DzoniBG

Pusti sad Srbe, time se bave mnogi ozbiljni ljudi, ispituju vec zivot u stanistima poput Marsa... ici ce ljudi tamo, jos za nasih zivota... vec se neki i prijavljuju da budu pioniri u toj kolonizaciji... nije lako opstati, morace mnogo opreme da se nosi...ali teoretski moze... radi se na prakticnoj realizaciji...oni koji odu tamo, nece se vracati, umrece tamo...i spremni na to ce i otici...

http://www.youtube.com/watch?v=i5D8e71c75U

Pa ako su naucnici i Nat Geo indijanci...prihvatam to i za moje stavove...

Inkvizitor
19-07-2013, 14:59
Dosadno je vama pa se zajebavate...:smijeh:

TheBronxBomber
19-07-2013, 15:08
Lazu Rusi, j*bali svoju majku,
Nije misec vidio lajku...

:kava :D

DzoniBG
19-07-2013, 15:09
Dosadno je vama pa se zajebavate...:smijeh:

Ti se sprdas...tema je ozbiljna...

Pogledaj danas u Engleskoj, rekordne vrucine, umrlo je stotine ljudi vec od toga...

Dize se nivo mora, zagreva se planeta...rapidan je to proces... mi ovde cemo imati zbog toga vrelu i susnu klimu, imacemo problem u poljoprivredi...vec sad imamo, zbog proslogodisnje sushe prihodi su upolovljeni, pojavio se onaj alfatoksin kao posledica toga... ove godine je snega bilo mozda 10-ak dana.... pa su divljale poplave proletos...sad smo ih skoro imali...

To je delom i prirodan proces, a delom i ljudi doprinose tome... zamisli kako ce biti za 100 godina ako se ovo nastavi...

Mozes uvek da razmisljas - onda i necu biti ziv, boli me q...ali tako necemo dogurati daleko...

U jednom momentu zivot na zemlji ce postati nepodnosljiv...a sta onda...

Ne znam dal si svestan, sutra moze neki teleskop da utvrdi da nam od pravca Jupitera ide asteroid, i da penali tacno Zemlju... gotovo, nema nam spasa...imas 2-3 meseca, a onda cemo svi biti resh peceni... nece da ulazu dovoljno sredstava da se odbranimo od toga, sve se misli - ma nece nas, nismo valjda kurate srece...a jednom sigurno hoce, to se vec desavalo, i desice se opet...

Zato je izuzetno vazno da se razmislja i radi na ovom planu... vreme ce pokazati da ce nas upravo ljudi koji rade na tome jednog dana i spasiti...

Inkvizitor
19-07-2013, 15:15
Ti se sprdas...tema je ozbiljna...

Pogledaj danas u Engleskoj, rekordne vrucine, umrlo je stotine ljudi vec od toga...

Dize se nivo mora, zagreva se planeta...rapidan je to proces... mi ovde cemo imati zbog toga vrelu i susnu klimu, imacemo problem u poljoprivredi...vec sad imamo, zbog proslogodisnje sushe prihodi su upolovljeni, pojavio se onaj alfatoksin kao posledica toga... ove godine je snega bilo mozda 10-ak dana.... pa su divljale poplave proletos...sad smo ih skoro imali...

To je delom i prirodan proces, a delom i ljudi doprinose tome... zamisli kako ce biti za 100 godina ako se ovo nastavi...

Mozes uvek da razmisljas - onda i necu biti ziv, boli me q...ali tako necemo dogurati daleko...

U jednom momentu zivot na zemlji ce postati nepodnosljiv...a sta onda...

Ne znam dal si svestan, sutra moze neki teleskop da utvrdi da nam od pravca Jupitera ide asteroid, i da penali tacno Zemlju... gotovo, nema nam spasa...imas 2-3 meseca, a onda cemo svi biti resh peceni... nece da ulazu dovoljno sredstava da se odbranimo od toga, sve se misli - ma nece nas, nismo valjda kurate srece...a jednom sigurno hoce, to se vec desavalo, i desice se opet...

Zato je izuzetno vazno da se razmislja i radi na ovom planu... vreme ce pokazati da ce nas upravo ljudi koji rade na tome jednog dana i spasiti...

I ti bi radi tih "sitnica" napenalio na neku planetu gdje ima samo ljevano željezo...eeee. :rofl

pa bolan ovu zemlju ne možeš kontrolirati a sve je kao poznato..a opet prirodi nemožeš ništa kad krene a ti bi naseljavao neke planete koje su totalna nepoznanica i gdje čovjek da ga spustiš u sekundi bi se pretvorio u hrpicu prašine i to u redovnom stanju planete a kamoli nekom ciklusu ili nekoj planetarnoj pojavi ..trebalo bi milione i milione godina da joj upoznaš 1% ćudi....

šta sve dokonom umu ne pada na pamet.

DzoniBG
19-07-2013, 15:23
I ti bi radi tih "sitnica" napenalio na neku planetu gdje ima samo ljevano željezo...eeee. :rofl

pa bolan ovu zemlju ne možeš kontrolirati a sve je kao poznato..a opet prirodi nemožeš ništa kad krene a ti bi naseljavao neke planete koje su totalna nepoznanica i gdje čovjek da ga spustiš u sekundi bi se pretvorio u hrpicu prašine i to u redovnom stanju planete a kamoli nekom ciklusu ili nekoj planetarnoj pojavi ..trebalo bi milione i milione godina da joj upoznaš 1% ćudi....

šta sve dokonom umu ne pada na pamet.

Inkvi...ides tamo gde znas kako je...

Zasto niko ne ide na Veneru... zato sto se zna da je temperatura 500 stepeni, i pritisak takav da bi ti dzigerica izletela odmah...

Naucnici preko spektra svetlosti koji dobiju posmatrajuci odredjenu planetu mnogo toga u startu saznaju... postoji Jupiterov mesec gde je snimljeno da ispod povrsine postoji zaledjena voda...

Najlakse je tako, ismevati se... al pitaj se zasto se salju misije vredne milijarde dolara... jel su to dokoni ljudi?! Ne, to su jedni od najvecih umova i vizionara danas... a najvece stetocine su oni koji druge milijarde trose u oruzje...

Inkvizitor
19-07-2013, 15:25
Vladimir Paar naš poznati akademik tvrdi da se na zemlji ne događa ništa što se već nije događalo u bližoj i daljnoj povijesti i da postoje ciklusi na zemlji koji se izmjenjuju, da postoje topliji i hladniji periodi i da je sva ova halabuka ustvari jedna obična predstava kojom razni lobiji žele uništavati proizvodnju na zemlji i da su svi ti staklenički plinovi obične pizdarije bez ikakvog znanstvenog osnova.

TheBronxBomber
19-07-2013, 15:29
E, pa, ja se slazem s Paarom.

Inkvizitor
19-07-2013, 15:30
Inkvi...ides tamo gde znas kako je...

Zasto niko ne ide na Veneru... zato sto se zna da je temperatura 500 stepeni, i pritisak takav da bi ti dzigerica izletela odmah...

Naucnici preko spektra svetlosti koji dobiju posmatrajuci odredjenu planetu mnogo toga u startu saznaju... postoji Jupiterov mesec gde je snimljeno da ispod povrsine postoji zaledjena voda...

Najlakse je tako, ismevati se... al pitaj se zasto se salju misije vredne milijarde dolara... jel su to dokoni ljudi?! Ne, to su jedni od najvecih umova i vizionara danas... a najvece stetocine su oni koji druge milijarde trose u oruzje...

šalju jer im je dosadno..

ma zamisli postoji zaleđena voda..auuu..

I nikako da pojasniš kako bi ti napuštao zemlju koju poznaješ idealnu za čovjeka i išao naseljavati zemlju koja nema uvjeta za čovjeka i na njoj bi opstao a na zemlji kao ne možeš..

ne možeš kontrolirati zemlju gdje ljudi žive tko zna koliko i išao bi u potpuno nepoznato gdje nemaš ama baš nikakvu kontrolu niti znaš što te tamo čeka..

kako će čovjek kontrolirati svemirske procese, i zauzdati ćud jedne planete kad ne može kontrolirati jedan obični uragan na zemlji.

kad ne može kontrolirati potres na zemlji.

kad kišu ne može kontrolirati nit rijeku kad se izlije iz svog korita.

U svemir može ići ali obična rijeka se izlije i nemože joj skoro ništa..

Daj neki odgovor umjesto što isprazno teoretiziraš...može se, moglo bi se..naravno i ja bi u teoriji mogao prestići kineski BDP

I meni je dosadno inače ne bi raspravljao o životu ljudi na drugoj planeti jebote..

zlatna ribica
19-07-2013, 15:31
Nikola, jesi čitao trilogiju Crveni/Zeleni/Plavi Mars?

Radnja je upravo o teraformiranju Marsa i dosta je pa recimo poučno pisana, nije tipični SF.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mars_trilogy

Inkvizitor
19-07-2013, 15:31
I ja se slažem sa Paarom. Nije da sam upoznat s tematikom ali čovjek sve objašnjava u tančine, i u raspravi je argumentiran.

DzoniBG
19-07-2013, 15:50

I nikako da pojasniš kako bi ti napuštao zemlju koju poznaješ idealnu za čovjeka i išao naseljavati zemlju koja nema uvjeta za čovjeka i na njoj bi opstao a na zemlji kao ne možeš..

ne možeš kontrolirati zemlju gdje ljudi žive tko zna koliko i išao bi u potpuno nepoznato gdje nemaš ama baš nikakvu kontrolu niti znaš što te tamo čeka..

kako će čovjek kontrolirati svemirske procese, i zauzdati ćud jedne planete kad ne može kontrolirati jedan obični uragan na zemlji.

Daj neki odgovor umjesto što isprazno teoretiziraš...može se, moglo bi se..naravno i ja bi u teoriji mogao prestići kineski BDP

I meni je dosadno inače ne bi raspravljao o životu ljudi na drugoj planeti jebote..

Vidim da te ova tematika ne zanima mnogo, da si ignorantnski raspolozen...ok, tvoje pravo... dosli smo do nje nekako na temi koja se bas i ne tice toga...pa cu ovde i stati...

@Ribicek, nisam to procitao, aj bas pogledacu, gledao sam naucnike koji pricaju o teraformiranju, i to mi je jako interesantno, iako i tu ima dosta nepoznanica...

Inkvizitor
19-07-2013, 15:54
Vidim da te ova tematika ne zanima mnogo, da si ignorantnski raspolozen...ok, tvoje pravo... dosli smo do nje nekako na temi koja se bas i ne tice toga...pa cu ovde i stati...

@Ribicek, nisam to procitao, aj bas pogledacu, gledao sam naucnike koji pricaju o teraformiranju, i to mi je jako interesantno, iako i tu ima dosta nepoznanica...

Ja ignorantski raspoložen a ti nemaš odgovor na nijedno pitanje. Isto kao i kad raspravljamo o srpsko-hrvatskim odnosima.

Kad nemaš odgovor, optužiš drugu stranu. Deja vu Džoni.

Duvanjka
19-07-2013, 16:01
Sve koji vjeruju u bilo sto vazemaljsko treba poslati van Zemlje.

NorthStand
19-07-2013, 16:03
Sve je to istraživanje ruda i gubljenje vremena..jednu planetu ćeš ti pretvorit u mjesto za život..jednu planetu veću od zemlje koja ima svoje zakone..i ti ćeš je izmjenit sa dvije sondice koje se šeprtljavo spuštaju.

Ovu zemlju koja je relativno pitoma sa svim preduvjetima za život čovjeka..pa dođe jedan obični uragan i pomete sva ljudska dostignuća i sve građevine ko slamčicu a vi bi naseljavali i "teraformirali" neke planete gdje nema atmosfere gdje su temperature po 500 stunjeva iznad i ispod nule, gdje osim raznih metalnih struktura ništa drugo ne postojii..pa vi ste ćuknuli svi redom

čak i ako se desi da se ljudi nasele recimo na Mars, da se stvore neki osnovni preduvjeti..naiđe neka nepoznata anomalija koja se ciklički događa i pomete te sve ljude

u sekundi..

a nitko nije ni reko da bi bilo lako, na kraju krajeva to je više izazov i avantura nego nešto što bi se moglo realno dogodit. ali vrijedi pokušavat, jer prijatelju moj nas je već sada 9 miljardi na planeti, nisu svi Hrvati da rade 1-2 djece po obitelji. neki rade, po 10-15 tipa Indija i Kina, Kina je uvela restrikcije da može samo jedno po kućanstvu. :rofl dakle, množimo se nemilice, a planet je već dobrano zakrčen, šuma je sve manje, prirodnih resursa također, u čovjekovoj prirodi je da vrši ekspanziju, To boldly go where no man has gone before! :rofl

šta je to za nas otić na neku planetu, pa mi ni na ovoj ne može biti u miru stalno ratujemo, a da nećemo se negdje naselit mimo volje nekog planeta i njegovih 500+- Celsiusa. :D

Duvanjka
19-07-2013, 16:05
Stvarno, kuda ide ova planeta- ljeti vrucine, zimi snijeg i hladnoce, u proljece pljuskovi i polave a u jesen opada lisce.......

Duvanjka
19-07-2013, 16:06
a nitko nije ni reko da bi bilo lako, na kraju krajeva to je više izazov i avantura nego nešto što bi se moglo realno dogodit. ali vrijedi pokušavat, jer prijatelju moj nas je već sada 9 miljardi na planeti, nisu svi Hrvati da rade 1-2 djece po obitelji. neki rade, po 10-15 tipa Indija i Kina, Kina je uvela restrikcije da može samo jedno po kućanstvu. :rofl dakle, množimo se nemilice, a planet je već dobrano zakrčen, šuma je sve manje, prirodnih resursa također, u čovjekovoj prirodi je da vrši ekspanziju, To boldly go where no man has gone before! :rofl

šta je to za nas otić na neku planetu, pa mi ni na ovoj ne može biti u miru stalno ratujemo, a da nećemo se negdje naselit mimo volje nekog planeta i njegovih 500+- Celsiusa. :D

Ako su ljudi problem onda ce ih nestati....

Stiliana
19-07-2013, 16:09
Ja ignorantski raspoložen a ti nemaš odgovor na nijedno pitanje. Isto kao i kad raspravljamo o srpsko-hrvatskim odnosima.

Kad nemaš odgovor, optužiš drugu stranu. Deja vu Džoni.

ljudi su ti stavili linkove, postoje planeti jako slični Zemlji, sa sličnom gravitacijom i temperaturom, s vodom i sl... što je pola posla obavljeno, ako pričamo o teraformiranju. nitko ne trošli milijarde na promatranje svemira i istraživanja zato jer mu je dosadno, ali jba, kako to objasnit nekome tko je 19. 07. 2013. prvi put čuo za pojam 'teraformiranje' :cerek

i nije zemlja sad u fazi da će sutra ekspoldirat, ali bez obzira na to, kolonizacija drugih planeta je logičan slijed događaja koji bi omogućio čovječanstvu ekspanziju i nove spoznaje koje se ne mogu platit nikakvim novcem.

Inkvizitor
19-07-2013, 16:28
Možeš li ti teraformičarko odgovorit na pitanja na koja Džoni nije znao.

NorthStand
19-07-2013, 16:31
topic je postao prgaviji. :D

Inkvizitor
19-07-2013, 16:34
A ti ložiš Marsovac...:smijeh..

Stiliana
19-07-2013, 16:39
Možeš li ti teraformičarko odgovorit na pitanja na koja Džoni nije znao.

na koje točno? daj ponovi...

Inkvizitor
19-07-2013, 16:43
prelistaj topic..

Stiliana
19-07-2013, 16:45
zapravo, sad vidim da samo trolaš i pišeš gluposti... čuj planet od lijevanog željeza :facepalm I još ti ljudi pišu da se ne ide na Veneru ili Jupiter i slično, a ti opet po svom... kao dvije sonde će teraformirat planet :facepalm

ako o nečemu nemaš pojma, nije nužno da sudjeluješ na temi :cerek

Inkvizitor
19-07-2013, 16:47
zapravo, sad vidim da samo trolaš i pišeš gluposti... čuj planet od lijevanog željeza :facepalm I još ti ljudi pišu da se ne ide na Veneru ili Jupiter i slično, a ti opet po svom... kao dvije sonde će teraformirat planet :facepalm

ako o nečemu nemaš pojma, nije nužno da sudjeluješ na temi :cerek

pa dobro vi koji imate pojma možete valjda pojasnit kako bi kontrolirali divlju i neistraženu planetu kad već ne možete zemlju s koje bi pobjegli.

Stiliana
19-07-2013, 17:02
pa dobro vi koji imate pojma možete valjda pojasnit kako bi kontrolirali divlju i neistraženu planetu kad već ne možete zemlju s koje bi pobjegli.

pa jesi pročitao kad ti je žena napisala da teraformiranje može trajat i po par tisuća godina?

i nijedan se planet ne može kontrolirat, to nitko nije ni tvrdio niti obećao, jer upravo tako: ne možemo mi kontrolirat sile prirode, ali teraformiranje se i ne radi o tome. I šta sad da ljudi nađu planet gotovo istovjetan Zemlji, s kisikom i vodom i florom i faunom, jel bi im ti rekao: ne idite tamo, možda vas otpuše tornado jedan dan? A takvih planeta po zakonu velikih brojeva sigurno postoji mnogo, samo su ti lijepo ljudi rekli: nisu nam blizu, do njih treba nekako doći... al isto kao što bi čovjeku kamenog doba bilo nemoguće shvatiti space shuttle, tako je i nama sada teško zamislit da bi se jednog dana možda moglo putovat brzinom svjetlosti ili čak brže... sve to sad izgleda i jest SF, ali u principu i nije.

na kraju krajeva, jednog će dana naše sunce potrošit sav vodik i život na Zemlji neće više bit moguć...

Inkvizitor
19-07-2013, 17:06
Znači to je ništa doli obične pretpostavke da negdje postoji sličan planet jer na ovim poznatima nema ništa slično osim što je na jednom nazrijeta zaleđena voda pa se mogu kolonizirat boce viskija za prvu ruku.

DzoniBG
19-07-2013, 17:08

Bez ikakve potrebe me optuzujes da izbegavam odgovore, a izneo sam svoje stavove po vecini pitanja...mogu i da ponovim...a ti ces i onda verovatno napisati da izbegavam odogovor...

Prvi zakljucak ti ne valja... znas koliko kosta samo lansiranje u kosmos, znas koliko raketnog goriva se potrosi samo pri lansiranju satla... 2 miliona litara super hladnog vodonika i kiseonika...jedna prosecna svemirska misija kosta 1.5 milijardi $, a ukupan trosak NASA od 1971 do danas se procenjuje na oko 200 milijardi dolara... da ne govorim o onome pre, kad je Kenedi objavio desetogodisnji cilj da se sleti na Mesec... dal bi americka vlada, ili bilo ko razuman spucao tolike milijarde jer je nekome dosadno...jel ti stvarno toliko podcenjujes njihovu inteligenciju?!

Ovoga drugog sam se dotakao u predhodnim postovima...zemlja je danas mozda idealna za zivot, ali u jednom trenutku to vise nece biti... sutra moze da eksplodira Yellowstone supervulkan, i da iskaki toliko prasine u atmosveru da ne vidis sunce nekoliko godina... pitanje dal bi iko preziveo... moze da te pogodi asteroid, moze da te pogodi mlaz gama zraka iz svemira i u sekundi pretvori u pepeo...to su mnogo manje verovatni slucajevi, ali uvek vrebaju...

Klimatske promene mozemo da obuzdavamo...erupciju supervulkana ne mozemo... to kad se desi...cao zdravo...

Hocu ti reci da je zivot na zemlji jako ranjiv... a ima 6 milijardi ljudi...mala promeni uslova, i nastupa masovna glad i izumiranje...

Ljudi su 50-ih i 60-ih bili ocarani svemirom... velika trka ko ce prvi biti u kosmosu, pa je Jurij Gagarin bio svetska zvezda...kasnije Armstrong... nije to bila decija igra ko ce skociti vise...paralelno sa time razvijani su sateliti, telekomunikacija... znas na sta bi danas licila komunikacija da nije bilo svih tih izuma... ko je zasluzan za GPS, ko navodi brodove i avione, ko salje podatke o vremenskoj prognozi...

Kolonizacijom drugih planeta i galaksija mi dobijamo vecu mogucnost da opstanemo...ako nas zemlja izda, zivecemo drugde... pritom saznavati mnogo stvari koje ne znamo, dolaziti u kontakt i sa drugim civilizacijama... pa kad neki daleki potomak pogleda na planetu Zemlju, i nas danasnji zivot, izgledace mu kao kad mi proucavamo pecinske ljude...malo je zanimljivo, a vise pateticno...sazalice se kakvi smo duduci bili...ali kao pretke ce nas bar malo uvazavati ;)

Moramo da napredujemo, mnogo stvari ne znamo...zadnjih 50 godina su zlatna era tehnickog prosperiteta...ali i dalje prva "poplava" moze da nas odnese...

Stiliana
19-07-2013, 17:12
Znači to je ništa doli obične pretpostavke da negdje postoji sličan planet jer na ovim poznatima nema ništa slično osim što je na jednom nazrijeta zaleđena voda pa se mogu kolonizirat boce viskija za prvu ruku.

:facepalm

nije pretpostavka, postoje slični planeti, ribica ti ih je stavila na stranu prije... samo su daleko... prvi je korak kolonizacija Marsa koja će trajat apsurdno dugo ako mene pitaš s obzirom na uvjete na Marsu. Ali ti je dobro rekla da to 'dugo' vrijeme je samo treptaj u povijest čovjeka, a kamoli svemira...

btw, nije stvar u zaleđenoj vodi... voda se teorijski može dofurat na planet s komadima leda koji se nalaze u svemiru npr. No silan je to posao, da ne kažem i upitan jer čovjek misli praktički 'rekonstruirat' stvaranje života na jednom planetu i pitanje je ima li dovoljno znanja za to... vrlo lako se može dogodit da nakon silnih novaca, vremena i truda nešto ne pođe po planu i propadne ti planet :D

uf, kako bi ja psovala...

Inkvizitor
19-07-2013, 17:19
Pa to što oni ulažu u svemirska istraživanja više je zbog kontrole zemlje i zemljana nego radi svemira. Jer da nije bilo tih istraživanja kako bi čuli svaki put kad prdneš.

Sve u svemu opet se sve svodi na to da ne postoji poznati planet s uvjetima za život kao zemlja. Ni blizu. To sve o čemu vi pričate je domena mašte a mašta može svašta.

Možda jednom nekad, negdje..eto to je to.

A pričati o tome da ćeš na nekom negostljubljivom planetu stvarati životne uvjete za čovjeka je smijurija.

Čovjeku svaki k. smeta na ovom planetu pa bi išao negdje gdje ne zna što ga čeka.

Ići tamonegdje gdje će zemaljski uragani izgledat kao Mozartova glazba.

Humphrey
19-07-2013, 17:22
Svemir se čini kao idući logični korak čovječanstva,kolonizacija planeta koji bi podržavali ljudski život. Tehnologiju nemamo,ali kao vrsta imamo razvijen nagon za istraživanjem,ali i pokoravanjem prirode. Jednog dana ovaj planet će postati premalen za nas i započet će naš put među zvijezde.

Hoće li nas na to putovanje natjerati uvjeti na Zemlji ili će se raditi o želji za istraživanjem?Koliko će proći prije nego kolonijalisti okrenu leđa Zemlji i zatraže neovisnost?

Kako će nas to promijeniti?

Zar je tako teško otvoriti temu?:D

Inkvizitor
19-07-2013, 17:26

nije pretpostavka, postoje slični planeti, ribica ti ih je stavila na stranu prije... samo su daleko... prvi je korak kolonizacija Marsa koja će trajat apsurdno dugo ako mene pitaš s obzirom na uvjete na Marsu. Ali ti je dobro rekla da to 'dugo' vrijeme je samo treptaj u povijest čovjeka, a kamoli svemira...

btw, nije stvar u zaleđenoj vodi... voda se teorijski može dofurat na planet s komadima leda koji se nalaze u svemiru npr. No silan je to posao, da ne kažem i upitan jer čovjek misli praktički 'rekonstruirat' stvaranje života na jednom planetu i pitanje je ima li dovoljno znanja za to... vrlo lako se može dogodit da nakon silnih novaca, vremena i truda nešto ne pođe po planu i propadne ti planet :D

uf, kako bi ja psovala...

Jesu to ovi približni uvjeti

Za sada je nepoznato da li se radi o gasovitoj ili stjenovitoj planeti, približan sastav i kolika joj je masa.

TheBronxBomber
19-07-2013, 17:28
Sve koji vjeruju u bilo sto vazemaljsko treba poslati van Zemlje.

Ja sam vanzemaljac. Bar mi tako rekose pripadnice ljepseg spola. :):018

Stiliana
19-07-2013, 17:30
Pa to što oni ulažu u svemirska istraživanja više je zbog kontrole zemlje i zemljana nego radi svemira. Jer da nije bilo tih istraživanja kako bi čuli svaki put kad prdneš.

Sve u svemu opet se sve svodi na to da ne postoji poznati planet s uvjetima za život kao zemlja. Ni blizu. To sve o čemu vi pričate je domena mašte a mašta može svašta.

A pričati o tome da ćeš na nekom negostljubljivom planetu stvarati životne uvjete za čovjeka je smijurija.

Čovjeku svaki k. smeta na ovom planetu pa bi išao negdje gdje ne zna što ga čeka.

baš ti nick dobro stoji... :rofl

tako je... smeta nam maestral pa bi išli na Veneru pod kisele kiše...

Stiliana
19-07-2013, 17:31
Jesu to ovi približni uvjeti

Za sada je nepoznato da li se radi o gasovitoj ili stjenovitoj planeti, približan sastav i kolika joj je masa.

o kojem planetu je ovo?

Inkvizitor
19-07-2013, 17:35
Uzmimo da termofiraju neki planet. (termofiranje je valjda stavljanje golemog termofora da otopi led na toj planeti) i jedno deset tisuća godina rade stvore se preduvjeti da plastična biljka izdrži deset sekundi prije nego uvene, umjesto tri kako je bilo prije termofiranja i jednostavno naiđe neki proces na planeti ili bude utrka asteroida u blizini i sruši i termofor i svu njegovu desettisućgodišnju rađu ..:cry

Inkvizitor
19-07-2013, 17:35
Ja sam vanzemaljac. Bar mi tako rekose pripadnice ljepseg spola. :):018

što..imaš velike uši..

šala šala

Inkvizitor
19-07-2013, 17:36
o kojem planetu je ovo?

Onaj...Kevlar..kako li..

Inkvizitor
19-07-2013, 17:37
Kandiduješ se za moda :D

DzoniBG
19-07-2013, 17:37

Inkvi, danas se zna da postoji stotine milijardi galaksija, a ako uzmes da u svakoj ima stotine milijardi zvezda...i da skoro svaka zvezda ima kamencice koji kruze oko nje...kad pomnozis te brojke dobijes cifru sa toliko nula da bi te ruka zabolela dok ih sve napises...

Do pre 30 godina nismo mogli da pronadjemo ni jednu planetu van solarnog sistema... pre svega jer planete emituju jako slabu svetlost, koja je zaklonjena sjajem mnogo sjajnije zvezde... a onda su poceli da ih nalaze, prvo jednu, pa nekoliko...danas znamo za stotine, ako ne i hiljade planeta u drugim galaksijama... a to je samo delic delica onoga koliko ih stvarno ima...

Usavrsena je i tehnika njihovog proucavanja, danas mozemo reci koliko su velike, koliko su blizu zvezde, kog su sastava... i polako se slaze slagalica koje bi to mogle biti planete koje imaju slicne uslove kao na zemlji... u zavisnosti koliko je velika i sjajna zvezda oko koje kruze, koliko je ta orbita blizu te zvezde, i jos nekih faktora...procenjuje se dal bi tamo moglo da se prezivi...

Medju stotinama stotinama...stotinama...milijardi planeta budi ubedjen da ih ima mnogo nalik zemlji... cak i statisticki takva izvesnost je nesumnjiva...

To je samo pocetni korak...tek nam slede mnogi koraci u smislu nalaska nacina da prebrodimo te daljine...to ce biti mukotrpan proces, tesko izvodljiv...ali moramo na tome raditi, nema druge...

TheBronxBomber
19-07-2013, 17:39
što..imaš velike uši..

šala šala

Male. Ali sve cuju. :D

Inkvizitor
19-07-2013, 17:40
Inkvi, danas se zna da postoji stotine milijardi galaksija, a ako uzmes da u svakoj ima stotine milijardi zvezda...i da skoro svaka zvezda ima kamencice koji kruze oko nje...kad pomnozis te brojke dobijes cifru sa toliko nula da bi te ruka zabolela dok ih sve napises...

Do pre 30 godina nismo mogli da pronadjemo ni jednu planetu van solarnog sistema... pre svega jer planete emituju jako slabu svetlost, koja je zaklonjena sjajem mnogo sjajnije zvezde... a onda su poceli da ih nalaze, prvo jednu, pa nekoliko...danas znamo za stotine, ako ne i hiljade planeta u drugim galaksijama... a to je samo delic delica onoga koliko ih stvarno ima...

Usavrsena je i tehnika njihovog proucavanja, danas mozemo reci koliko su velike, koliko su blizu zvezde, kog su sastava... i polako se slaze slagalica koje bi to mogle biti planete koje imaju slicne uslove kao na zemlji... u zavisnosti koliko je velika i sjajna zvezda oko koje kruze, koliko je ta orbita blizu te zvezde, i jos nekih faktora...procenjuje se dal bi tamo moglo da se prezivi...

Medju stotinama stotinama...stotinama...milijardi planeta budi ubedjen da ih ima mnogo nalik zemlji... cak i statisticki takva izvesnost je nesumnjiva...

To je samo pocetni korak...tek nam slede mnogi koraci u smislu nalaska nacina da prebrodimo te daljine...to ce biti mukotrpan proces, tesko izvodljiv...ali moramo na tome raditi, nema druge...

što moramo..tko nas sili..-

možda negdje i postoji ali ljudi se ne bi trebali time zamarati jer je to van domene njihove moći i razuma..

bolje da su te pare ulagali u Afriku da djecu ne jedu muhe nego da maštaju o pizdarijama i imaju luđačke ideje u glavi koje će se ostvariti nikad pa ni tad..

Stiliana
19-07-2013, 17:42
Onaj...Kevlar..kako li..

kepler misliš... da, ne zna se ništa o tom planetu sem da mu je sunce slično zemljinom i da kruži oko njega u pojasu koji bi mogao potencijalno podržavat život, dakle, s nekim relativnom normalnim temperaturama i sl...

btw, idem prebacit postove, hamfri je otvorio temu za ovo...

Stiliana
19-07-2013, 17:52
malo su se pošeremetili postovi...

DzoniBG
19-07-2013, 17:54

možda negdje i postoji ali ljudi se ne bi trebali time zamarati jer je to van domene njihove moći i razuma..

bolje da su te pare ulagali u Afriku da djecu ne jedu muhe nego da maštaju o pizdarijama i imaju luđačke ideje u glavi koje će se ostvariti nikad pa ni tad..

To kao da je neko Koperniku rekao - slusaj budalo, prestani da gledas u nebo...ima u selu par kvalitetnih kurvica...idi odmori dushu, vidis da si izgoreo po glavi ;)

Ili pracoveku iz kamenog doba - jao vidi uzaludnog tipa...kopa rudu i pokusava od bakra i gvozdja da pravi orudje i oruzje...a eto mu kamen i drvo...

Niko i ne kaze da se samo time bavimo, imamo mi ovde ovozemaljskih zivotnih izazova...ali treba postojati svest i da je ovo pitanje vazno, i da ce biti sve vaznije...a ne ovako - to je sve bzvz...onda je i ceo zivot bzvz...zivis 70 godina, i bace te pod zemlju...taj nihilizam nikud nije odveo...

Stiliana
19-07-2013, 17:55

:rofl :rofl

ovo je već postalo besmisleno i lagano iritantno... čak mi se čini i da namjerno trolaš u skladu s ulogom mrzvoljnog kikaša :cerek

Stiliana
19-07-2013, 17:56
To kao da je neko Koperniku rekao - slusaj budalo, prestani da gledas u nebo...ima u selu par kvalitetnih kurvica...idi odmori dushu, vidis da si izgoreo po glavi ;)

Ili pracoveku iz kamenog doba - jao vidi uzaludnog tipa...kopa rudu i pokusava od bakra i gvozdja da pravi orudje i oruzje...a eto mu kamen i drvo...

Niko i ne kaze da se samo time bavimo, imamo mi ovde ovozemaljskih zivotnih izazova...ali treba postojati svest i da je ovo pitanje vazno, i da ce biti sve vaznije...a ne ovako - to je sve bzvz...onda je i ceo zivot bzvz...zivis 70 godina, i bace te pod zemlju...taj nihilizam nikud nije odveo...

:smijeh :rofl :naklon

nidžo svaka čast... :)

Inkvizitor
19-07-2013, 18:05

To je neusporedivo, valjda si svjestan toga.

Nema ništa od tog vašeg naseljavanja planeta.

čak što mislim da ste više vi za promatranje nego te planete.

to je sad kao neka furka, to je sad fensi što, baljezgat o naseljavanju planeta udaljenih sto svjetlosnih godina..:rofl

a ono frka do prvog kontejnera otić..

mislim da je postove trebalo prebacit na one o halucinogenima..jel ima takva..ako nema obavezno otvorit..

Inkvizitor
19-07-2013, 18:10
.

Nihilizam je svojstven vama ateistima pošto mi kršćani vjerujemo da se sa smrću sve ne završava jer je duša neumrla i nije nam prva pomisao da sve završava tako da budemo švedski stol crvima.

NorthStand
19-07-2013, 18:42
Nema ništa od tog vašeg naseljavanja planeta.

gotovo, konačna misao-presuda je izrečena, ključajte topic. :rofl

inkvi me podsjeća na Spajića, nema ništa od tog vašeg naseljavanja planeta, rođo. :rofl

Inkvizitor
19-07-2013, 18:59
Pa da. Stilka i ribica bi išle u druge galaksije a teško im do sudopera otić

Ajde Nidžo, on je čovjek avanturist, on je i u Hrvatsku išo al njih dvi..

TheBronxBomber
19-07-2013, 19:00
malo su se pošeremetili postovi...
Malo su se pošeremetili forumaši. :kruna

TheBronxBomber
19-07-2013, 19:04

jel onako ko noleta ili ko toma grobar?

Inkvizitor
19-07-2013, 19:05
jel onako ko noleta ili ko toma grobar?

Ko Nole ofkors..

TheBronxBomber
19-07-2013, 19:11
Zvjezdani Servi spasavaju turisticku sezonu.... :zubo

pdv
19-07-2013, 19:20
Podržavan naseljavanje van Zemlje jer je stvarno riječ o planetu koji nema budućnost. Nemojte dozovolit ovima što ne vide daleko da vas pokolebaju. Inače, prodajem parcele na Marsu pa ćemo se dogovorit. :pink Samo hrabro :pink

Stiliana
19-07-2013, 19:39

ja do sudopera idem svako malo :cerek

lito je i stalno sam žedna :D

TheBronxBomber
19-07-2013, 20:33
Vi koji bi na misec, ajte na Pag. I sir im je dobar.

Duvanjka
19-07-2013, 23:46
Nihilizam je svojstven vama ateistima pošto mi kršćani vjerujemo da se sa smrću sve ne završava jer je duša neumrla i nije nam prva pomisao da sve završava tako da budemo švedski stol crvima.

Onda mozda postoji planet koji nastanjuju duse?

Duvanjka
19-07-2013, 23:47
Vi koji bi na misec, ajte na Pag. I sir im je dobar.

Ili nek Goli otok terarizisu.

milky way
21-07-2013, 01:39

Nemoze nihilizam biti svojstven nama ateistima kad je svrha zivota istrazivanje da bi saznali tko smo,gdje idemo,kako cemo zavrsiti itd. dok u krscanstvu i svim ostalim religijama ovaj zivot je bez svrhe(svrha je neprkrsiti pravila) i samo predigra za drugi zivot.Bilo kakvo istrazivanje i ukljucivanje mozdanih vijuga je nepozeljno.

milky way
21-07-2013, 02:03

Vidis ti neznas limite ali si siguran da ima hrane za sve ljude i da to nece dovesti do problema u buducnosti.Eto da se nebrines glad je skoro do kraja iskorjenjena(ove kojekakve organizacije za pomoc gladnima samo uzimaju lovu od "bogatih" i glupih evropljana) a sve vise i bolesti sto je za "posljedicu" dovelo do ovoga...(Najbolje rangirana evropska drzava je irska na 130 mjestu od 223 svjetske drzave,hrvatska,BiH,srbija i slovenija medju zadnjih 20).

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2054rank.html

pa mozda ce sad netko pomisliti da je stupanj smrtnosti veci u africi nego u evropi(djeca umiru od gladi,jel tako?) ali nije...(srbija 12,hrvatska 28 a slovenija 37 na svijetu od 223 drzave).Od 30 drzave sa najvecom smrtonsti cak 12 je iz evrope.Katastrofa...

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2066rank.html

milky way
21-07-2013, 03:51

Nemamo tehnologiju da napustimo suncev sistem...ali ajmo korak po korak, do 2020 godine ce se krenuti sa kolonizacijom Marsa... da prvo to apsolviramo... ubedjen sam da nam je Tvorac, ma ko ili sta to bilo, dao mogucnost i da napustimo i suncev sistem, i nasu galaksiju... doci ce neki novi Einstein, i pokrenuti novu revoluciju... ...

Ovo o cemu ti pricas zove se "usavrsavanje postojece tehnologije" a ne nova tehnologija.Sto se tice marsa,nevjerujem da ce ljudska noga stati tamo barem iducih 50-100 godina(pripreme su u planu i nadaju se da ce misija biti spremna 2037.g).Kolonizacija marsa sa postojecom tehnologijom moguca je samo u emisijama kresimira miseka. :kez Ljudi su napretkom znanosti postali svjesni sta se dogadja oko njih i sta sve mogu napraviti i naravno da se i ja nadam da u buducnosti uspjeti otici u svemir ali realnost je takva da su vece sanse da ce ljudska vrsta izumrijeti nego da ce do toga doci makar naravno netreba se predavati ali ja samo pisem sta mislim da je realnost.

U svezi misije za mars zanimljivo je da bi put za tamo i nazad bio moguc svakih 15 mjeseci,odnosno kad bi se planete nasle u pogodnom rasporedu zbog blizine.Udaljenost marsa i zemlje varira od 56(A-A) do 400(A-C) milijuna km.To znaci da svaka ekspedicija koja dodje na mars MORA ostati tamo 15 mjeseci i jos je zanimljivo da je direktna komunikacija nemoguca zbog daljine jer bi signal putovao izmedju 4 i 21 minute(ovisno o trenutnoj udaljenosti planeta) pa tako kad bi ovaj rekao "Huston da li se cujemo?" Huston bi to tek cuo nakon 4 do 21 min.

http://i42.tinypic.com/2porte8.gif

Duvanjka
21-07-2013, 11:01
Ako negdje postoje i priblizni uvjeti za zivot ljudi onda tamo vjerojatno vec i postoje oblici zivota priblizni ljudima. Ne ceka cijeli svemir Zemljane, iako bih one koji sanjaju o zivotu van zemlje trebalo tako i zvati- Vanzemaljci.