PDA

Pogledaj Full Version : Vladari Hrvatske

pdv
15-07-2013, 21:27
Trenutno u Hrvatskoj vladaju dva podijeljena mišljena o stvarnim vladarima RH. Jedni su zagovornici teze kako Hrvatskom u svakom smislu, od medija do državnih financija, vladaju organi iz bivše države popularno zvani jugoslaveni ili udbaši. S druge strane imamo one koji smatraju kako su nam mladu državu zadesile nevolje pojavom, kako ih nazivaju često, ‘Rvata. Ta riječ objedinjava uglavnom sve negativno što se veže uz pojam Hrvat, a pogotovo pokušava degradirati sve ljude koji potječu iz ruralnijih krajeva koje se obično smatra primitivcima i umno poremećenim osobama.

Ja sam zagovornik ove teze kako su određeni ljudi ’91. samo zamijenili dres i bez problema zaigrali za drugu momačad, koliko god mrzili novi dres, imajući na umu da je svo vrijeme svijeta pred njima i da će kad tad doći na svoje. Bitno se infiltrirati, a pohlepa i mržnja poslije ionako odrade svoje. Velikim dijelom su uspjeli. Oni i uz njih prolazni probisvijeti i jadnici s najdubljeg dna ovog društva.

Često čujem kako bi sve drugačije bilo da nije tih udbaša. Pa su zanimljive i krilatice poput: ‘’ Split je zamijenio ratnog profitera za ratnog dezertera’’ i slične umotvorine koje daju naslutiti kako je bolje imati ovog profitera jer kao on bar razmišlja i djeluje hrvatski. Ali kako hrvatski kad bi on svoje hrvatstvo prodao za 5 kn?! Zar ne dolazimo na isto onda?!

Zapravo je cijela ova tema jedno veliko pitanje da li je naš narod sposoban izbaciti takav kadar koji nema veze ni s ratnim profiterstvom niti ratnim dezerterstvom? Zašto mi ne možemo imati neku zdravu političku opciju u kojoj nacionalnost nije sramota i koja potiče na rad i inovativnost bez obzira jeste socijalist ili kapitalist u duši? Zašto nemamo političare kojima je politika usmjerenje i djelatnost u životu kojom će se baviti predano, a ne samo čekati da im prođe radno vrime chatajući po face-u. U kome je problem i zašto smo tako jadni da ne cijenimo normalne ljudske kvalitete ? Jel’ moguće da nemamo sposobne i odane ljude ili samo sjede u tišini jer ih društvo ionako ne bi prepoznalo?

moonlight
15-07-2013, 21:41
Zato jer takav pojedinac i političar mora proći kroz sustav.
Prolazeći kroz današnji hrvatski politički sustav on opstaje , ne kao zdrava politička opcija, nego kao podobnik za buduće održavanje postojećeg sustava.
Ili ga nema, vrlo brzo nestane.
Sustav u kojem su pozicije tih političkih elita tolikoučvršćene su problem.
Riješenje je u jednom dobrom dijelu izumiranje.

pdv
15-07-2013, 21:45
Ali kako ne bi kvalitetan pojedinac mogao opstati ako je kvalitetan? Ili je problem u kvaliteti pojedinca ili u sposobnosti naroda da preopozna kvalitetu. Ne vidim neku treću opciju.

moonlight
15-07-2013, 21:54
Misliš kao samostalni, nezavisni kandidat?
Koji bi oko sebe okupljao takve kandidate, u principu, da, samo je pitanje gdje su...?

pdv
15-07-2013, 21:55
Misliš kao samostalni, nezavisni kandidat?
Koji bi oko sebe okupljao takve kandidate, u principu, da, samo je pitanje gdje su...?

Pa da, neki taj put. Neka zdrava opcija neopterećena ikakvim repovima i glupostima. Ljudi koji se ozbiljno žele baviti politikom i koji su sposobni ponuditi rješenja. Dakle, radnici,a ne uhljebičari. I ja se pitam gdje su :D

Inkvizitor
15-07-2013, 21:56
Ti nezavisni kandidati su se pokazali kao veće nabiguzice od stranačkih apartčika. A to je stvarno "podvig"

pdv
15-07-2013, 21:57
Da, kad su uglavnom politički otpadnici iz stranaka. To su ionako birokratići kojima je prošla socijala špreha.

Inkvizitor
15-07-2013, 22:13
Sama uvodna teza je krivo postavljena. Ravnomjerno raspoređena krivnja. A to je daleeeeeko daleeeeeko od istine.

sagitarius
15-07-2013, 22:14
Pitam se da li su po srijedi samo "vladari Hrvatske" te strukture iz bivšeg političkog miljea ili ih ima i po ostalim državama nastalih raspadom ex Yu.
U svakom slučaju ne treba ih precjenjivati, ali ni podcjenjivati, mada je to dosta vitalan sloj sa još uvijek jakom propagandom i podosta pasivaca jugonostalgičara, koji im mogu biti stanovita trajna izborna baza, koja nikad neće nestati ali hoće oscilirati po ekstremima nekakve sinusoidalne zakonomjernosti.

pdv
15-07-2013, 22:20
Sama uvodna teza je krivo postavljena. Ravnomjerno raspoređena krivnja. A to je daleeeeeko daleeeeeko od istine.

Nisam ja uopće stavljala krivnju na jedne ili druge već govorim kako ćeš najčešće naići na ova mišljenja s tim da je daleko više onih koji misle da je desničarska, tuđmanovska strana kriva. Nije mi bila namjera izjednačiti.

Inkvizitor
15-07-2013, 22:27
Pa to da je isto ratni profiter kao ratni dezerter, s tim da si stavila naglasak da netko misli da je bolje ratni profiter. promašena poanta. Ne znam da tko tako misli

Hrvatski narod je introvertiran, spor, nerevolucionaran narod. Ne bi se štel mešati.

Kao mlad momak sad gledam s kakvim sam idealizmom gledao na to hrvatstvo, kasnije sam spoznao kakv je to koloplet ludila. Narod autodestrukcije, samomrzilački narod.

Mi i nemamo narodne elite, sve naše elite su protunarodne. Ono malo što je bilo, to je iskorjenjeno. Jedina realna snaga su postkomunisti koji ovo društvo drže u šaci. Priče o nekakvim ruralcima i desničarima kao protuteži su izmišljeno kukavičje jaje.

Neokomunisti su koristeći ljudsku slabost i pohlepu gurnuli u prvi plan par takvih da bi na njih skrenuli bijes glupog i inoktriniranog naroda.

A neokomunističke elite su davno stvorene, ne 90-tih nego davno odmah iza rata. O tome bi se moglo danima ali čemu.

Oni su jači, organiziraniji, lojalniji.

Ova druga strana je njima igra.

Što se tiče naroda genijalna mi je ona Andrićeva..nitko tako dobro nije opisao Hrvate, ako je mislio njih.

Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete.”

pdv
15-07-2013, 22:36
Kako ne znaš da netko tako misli kad su još donedavno bila prepiranja o tome da je bolji Kerum od Baldasara i obrnuto. Stvar je u tome što imam osjećaja da nemali broj ljudi želi tu zdravu desnu opciju ali je nema pa je prepoznaje barem dijelom u Kerumu i njima sličnima. I onda se stalno događa taj neki dio u kojem se izabire manje zlo, a svi znamo da je to sve tu negdje po vladavini samo se tješimo, nadamo ili zavaravamo da nije.

Previše je godina prošlo da bi se mogli stalno opravdavati kako su naše nacionalno osviještene elite iskorijenjene.

NorthStand
16-07-2013, 13:15
ja sam već nekoliko puta reko, pa ću opet ponovit da bi se Hrvatska postavila na zdrave noge treba proći neko vrijeme. prije svega vrijeme, da prirodnim procesom a ne likvidacijama sva ova udbaška jugoslavenska gamad pocrkava. i kad ovi tzv dezerteri i ratni profiteri, u društvu neće biti ništa drugo nego otirač za noge. ali to je daleka budućnost, sadašnjost je takva kakva je i ne može se promjenit preko noći. i neće se promjenit preko noći, jer to je dugotrajan i mukotrpan proces koji prolazi svakog društvo devastirano nekim totalitarizmom, bilo lijevim bilo desnim. prema tome, mi smo 45 godina bili u lijevom totalitarizmu i upravo su te strukture i svi njihovi potomci zato i moćni, ali njihova moć slabi bez obzira što ih gledamo sada na vlasti. i što se kriju iza naziva SOCIJAL DEMOKRATI, svi mi zapravo znamo o kome je riječ kada se u hrvatskoj spomene "socijal demokracija", ne može djete partizana i komusnite biti puno drugačije u načinu razmišljanja od svojih predaka, jer kad si odgojen u takvoj obitelji zna se kojoj ideji su ti ljudi odani. hrvatska država, njima nikada nije ni bila opcija pa prema tome, suludo je očekivat da će takvi radit nešto u njenom interesu.

od onih koji se danas kunu partizanstvom, jugoslavijom, titom očekivat da će radit u interesu naroda i države zvane REPUBLIKA HRVATSKA pa to je stvarno smijeh. ja od te bagre, ne očekujem ni jedan jedini potez u nacionalnom pravcu koji bi bio za dobrobit ljudi koji žive u hrvatskoj. ekonomski gledano, su idioti i to totalni, od države rade model parazita, tako da se Hrvatska ni da hoće ne može razvijat jer su oni napravili takav model korupcije i pogodovanja svojih stranačkim igračima da je to tragedija za pratit. sve u svemu, kao što sam reko to je predug proces i pitanje je dal će itko od nas koji smo sada mladi doživjet neku normalnu HR. ja se nadam da hoćemo, jer ipak sam optimist u životu ali ako gledamo trenutno stanje ne vidimi ni jednu stvar koja bi taj moj optimizam opravdala. dakle optimizam, da će jednog dana biti bolje. ne samo u ekonomskom smislu, već u smislu vođenja zemlje, postavljanja naših strateških nacionalnih interesa kako to ima svaka velika zemlja. primjer Rusije i Putina, mi nekako najbolje leži. dakle to kod nas ne postoji, od onog zlog DIKTATORA I AUTOKRATE Tuđmana, a što više vrijeme prolazi to sve više uviđam koliko je Tuđman bio isprijed svog vremena. i kako je političke odnose u svijetu, za razliku od ove gamadi s lijeva i desna daleko bolje razumio nego što oni razumju. i hvala bogu da sada nema nikakvog rata, i da ga ne bude u nekoj skoroj budućnosti jer s ovakvima na čelu države, bojim se da ne bi bilo dobro.

NorthStand
16-07-2013, 13:58
http://www.novilist.hr/Kultura/Knjizevnost/Luketic-Hrvatska-je-u-zabludi-ako-misli-da-moze-pobjeci-od-Balkana

ovakvi dominiraju sada, Katarina Luketić je samo zorni primjer ovih zatucanih priglupih jugoslavenčina u hrvatskoj koji bi opet rado hrvate vidjeli na balkanu a ne u EU. nije problem to što su oni bili partizani i komunisti 1941, već to što su to i dan danas. zato mi se gade, a kao što vidimo djeca su im zorna preslika njihovog idiotizma.

Duvanjka
16-07-2013, 14:31
Trenutno u Hrvatskoj vladaju dva podijeljena mišljena o stvarnim vladarima RH. Jedni su zagovornici teze kako Hrvatskom u svakom smislu, od medija do državnih financija, vladaju organi iz bivše države popularno zvani jugoslaveni ili udbaši. S druge strane imamo one koji smatraju kako su nam mladu državu zadesile nevolje pojavom, kako ih nazivaju često, ‘Rvata. Ta riječ objedinjava uglavnom sve negativno što se veže uz pojam Hrvat, a pogotovo pokušava degradirati sve ljude koji potječu iz ruralnijih krajeva koje se obično smatra primitivcima i umno poremećenim osobama.

Ja sam zagovornik ove teze kako su određeni ljudi ’91. samo zamijenili dres i bez problema zaigrali za drugu momačad, koliko god mrzili novi dres, imajući na umu da je svo vrijeme svijeta pred njima i da će kad tad doći na svoje. Bitno se infiltrirati, a pohlepa i mržnja poslije ionako odrade svoje. Velikim dijelom su uspjeli. Oni i uz njih prolazni probisvijeti i jadnici s najdubljeg dna ovog društva.

Često čujem kako bi sve drugačije bilo da nije tih udbaša. Pa su zanimljive i krilatice poput: ‘’ Split je zamijenio ratnog profitera za ratnog dezertera’’ i slične umotvorine koje daju naslutiti kako je bolje imati ovog profitera jer kao on bar razmišlja i djeluje hrvatski. Ali kako hrvatski kad bi on svoje hrvatstvo prodao za 5 kn?! Zar ne dolazimo na isto onda?!

Zapravo je cijela ova tema jedno veliko pitanje da li je naš narod sposoban izbaciti takav kadar koji nema veze ni s ratnim profiterstvom niti ratnim dezerterstvom? Zašto mi ne možemo imati neku zdravu političku opciju u kojoj nacionalnost nije sramota i koja potiče na rad i inovativnost bez obzira jeste socijalist ili kapitalist u duši? Zašto nemamo političare kojima je politika usmjerenje i djelatnost u životu kojom će se baviti predano, a ne samo čekati da im prođe radno vrime chatajući po face-u. U kome je problem i zašto smo tako jadni da ne cijenimo normalne ljudske kvalitete ? Jel’ moguće da nemamo sposobne i odane ljude ili samo sjede u tišini jer ih društvo ionako ne bi prepoznalo?

Nema tu dvoumica, sve je jednostavno- Udba vlada i smeta joj svaka pojava ikog tko nije od njih provjeren i odobren; zato nikog i nema. Oni se ne vrijeme pobrinu za sve, dovedu gdje koga i kada hoce, od cistacice do predsjednika drzave.

A od desnice jedino jos postoji Thompson.

Uostalom, pratite novac i njegov trag i nece biti nedoumica. U Hrvatskoj postoji bezbroj poreza, prinosa i davanja, ali ne postoji temelj svake pravne drzave i poreznog sustava- dokaz porijekla imovine. To bi bilo bolje od svake lustracije.

Koji bi tad kaos nastao, neki bi naglo osiromasili a neki bi postali vlasnici onog sto su cuvali za zupanice, gradonacelnike, ministre.....
Mesic bi se branio s Kube.

teenager
16-07-2013, 16:28
Krilniče NorthStand, nije mi jasno zašto mislite da će Hrvatska opet cvasti kad komunisti izumru?
https://www.facebook.com/forummladih.sdpsplit
Evo mladih nada, ne boj se neće oni izumrijeti, dapače, mislim da će ova nova generacija biti puno zajebanija nego ezdepeovci devedesetih. Pogledaj im malo prezimena, ja sam proguglao dva tri prezimena likova na slici i vidi rezultate:********* su većinom Srbi, najvećim dijelom iz Ogulina..., *********** su većinom Srbi, najvećim dijelom iz Skradina..., treći se zove Dragan...
Dakle očito je da njihovi roditelji nisu bili u mogućnosti aktivno se baviti politikom tijekom devedesetih, ali su zato d(j)ecu na vrijeme uhljebili, jer ipak dolaze nove generacije, kojima nije bitno zove li se netko Dragan i Bojan ili Mislav i Branimir...
Zanimljivo i kako se svi ovi čiji su djedovi srbi iz Like ili iz Srbije, sa tugom u srcu sjećaju Splitskih palih partizana, mahom Hrvata, sa kojima njihove dede nemaju nikakve veze... Zanimljivo oni su također i najveći ksenofobi, prvi kojima smetaju ovi koji su sa brda sišli u Split, jer očito da je društveno prihvatljivije doći iz Krajine nego iz kopnenog dijela Dalmacije.
Da se razumijemo nemam ja ništa protiv srba, ali činjenica je da je u SDP-u smjena generacija, i da razne Milanoviće, Josipoviće i slične, makar etničke Hrvate mijenjaju očiti etnički srbi, naravno ako se njih pita onda oni nisu srbi već neznam Jugoslaveni, ali nema veze...
Ako u Hrvatima iz SDP-a postoji onolika mržnja prema državi Hrvatskoj, zamisli kolika je tek među onima koji nisu niti Hrvati...

Da ne ispadne da su u mladeži SDP-a samo srbi, ima tu i Slovenaca, Bošnjaka, Talijana i raznih drugih nacionalnosti, također i Hrvata...

Mišljenja sam da se grdno varaš ako misliš da će stvari s vremenom sjesti na svoje mjesto...

Humphrey
16-07-2013, 17:19
Mi smo narod koji uredno bira i ulazi u antihrvatske zajednice,a istovremeno smo Antu Starčevića proglasili Ocem domovine.Nikad njegove ideje nisu bile dio ovog naroda, dio ovog naroda su uvijek bile antihrvatske ideje.

Hrvatima je RH nametnuta, da su bile druge okolnosti krajem 80-tih nikad Hrvati ne bi ni pomišljali na svoju državu.Bez srpske agresije tko zna što bi bilo.

Recimo to ovako, u stabilnoj Jugi,politički i ekonomski stabilnoj, nikad ne bi došlo do nekog hrvatskog ustanka i jasne želje za stvaranjem neovisne RH.Nikad do toga ne bi došlo.

Naši vladari su samo slika naroda,oduvijek je tako bilo.

Možemo mi čekati da priroda odradi svoje i stari kadrovi umru,ali imamo nove kadrove koji će ih naslijediti. To je začaran krug iz kojeg nema izlaska.

TheBronxBomber
16-07-2013, 17:40
:naklon Tako je, Humphrey.

Svojedobno sam znao reci da su hrvatski branitelji zapravo okupirali hrvatski narod, posebno oni sto su progonjeni i poslani u Haag, jer koji bi inace narod takvo sto radio svojim navodnim osloboditeljima? Malo je reci da sam na sebe navukao bijes i mrznju; ponajvise od onih koji su, je li, Hrvati, ali se rado slikaju i sastaju s Milanovicima i Josipovicima.

Cudan svijet, ti Hrvati. "Hrvati."

NorthStand
16-07-2013, 20:05
Krilniče NorthStand, nije mi jasno zašto mislite da će Hrvatska opet cvasti kad komunisti izumru?
https://www.facebook.com/forummladih.sdpsplit
Evo mladih nada, ne boj se neće oni izumrijeti, dapače, mislim da će ova nova generacija biti puno zajebanija nego ezdepeovci devedesetih. Pogledaj im malo prezimena, ja sam proguglao dva tri prezimena likova na slici i vidi rezultate:********* su većinom Srbi, najvećim dijelom iz Ogulina..., *********** su većinom Srbi, najvećim dijelom iz Skradina..., treći se zove Dragan...
Dakle očito je da njihovi roditelji nisu bili u mogućnosti aktivno se baviti politikom tijekom devedesetih, ali su zato d(j)ecu na vrijeme uhljebili, jer ipak dolaze nove generacije, kojima nije bitno zove li se netko Dragan i Bojan ili Mislav i Branimir...
Zanimljivo i kako se svi ovi čiji su djedovi srbi iz Like ili iz Srbije, sa tugom u srcu sjećaju Splitskih palih partizana, mahom Hrvata, sa kojima njihove dede nemaju nikakve veze... Zanimljivo oni su također i najveći ksenofobi, prvi kojima smetaju ovi koji su sa brda sišli u Split, jer očito da je društveno prihvatljivije doći iz Krajine nego iz kopnenog dijela Dalmacije.
Da se razumijemo nemam ja ništa protiv srba, ali činjenica je da je u SDP-u smjena generacija, i da razne Milanoviće, Josipoviće i slične, makar etničke Hrvate mijenjaju očiti etnički srbi, naravno ako se njih pita onda oni nisu srbi već neznam Jugoslaveni, ali nema veze...
Ako u Hrvatima iz SDP-a postoji onolika mržnja prema državi Hrvatskoj, zamisli kolika je tek među onima koji nisu niti Hrvati...

Da ne ispadne da su u mladeži SDP-a samo srbi, ima tu i Slovenaca, Bošnjaka, Talijana i raznih drugih nacionalnosti, također i Hrvata...

Mišljenja sam da se grdno varaš ako misliš da će stvari s vremenom sjesti na svoje mjesto...

ne bih jo baš tako pesimistički gledao, tako su tumačili razno razni "Hrvati" da im njihova omiljena Jugoslavija nikada neće krahirat i panično izlazili iz sabora još 1991 u nadi da će se ipak naći nekakvo riješenje, ne uviđajući da u Srbiji čakija davno naoštrena i uperene na klanje hrvata. najbolji primjer tog idiotizma, pojedinih takozvanih hrvata koji glume neku liberalnost osviještenost naprednost, a nisu bili u stanju spriječit zlo koje se dogodilo, niti su i pokušali a danas imaju obraza pričat o fašistima ustašama braniteljima i svim svojim prirodnim oportunistima negativno iz sveg glasa. a žive u zemlji, koju su uvelike sami devastirali i svojim djelovanjem ugrozili. zato kad mi se danas netko kune titom, i nekakvom NOB pa ja puknem od smijeha. šta tu ima dičnog i časnog, od ulaska u komunističku žabokrečinu Jugoslaviju koja se kasnije pretvorila u ono što je oduvijek i bila SRBOSLAVIJA, jer nijedna Jugoslavija nije zamišljena na način da svi narodi budu ravnopravni, već da Srbi budu dominantni i da imaju veće ovlasti od ostalih naroda. i danas moram gledat razno razne Mesiće, koji mi slave tzv antifašističku borbu koja nam je iznjedrila 45 godina tamnice, i progona hrvata i sve to pečatirala Domovinskim ratom, odnosno velikosrpskom agresijom. koga oni to danas mogu uvjeriti, od ljudi koji imaju mozak u glavi i služe se njima da je nama taj opjevani antifašizam donio išta dobroga? francuzima englezima rusima je, to znamo svi, ali nama hrvatima sigurno nije. jer nam je zemlja praktički okupirana, i napravljena je platforma za srpsku agresiju preko takozvane SFRJ. posljedice titine politike osjećamo i danas, jer nam njegovi pioniri kolo vode, i onda slave nekakve obljetnice u njegovu i čast Jugoslavije i to sve s državnim obilježjima. jebe lud zbunjenoga, nisam znao da su se branitelji 1991 borili da bi oni obilježavali brezovice i ostale vukojebine u kojima su se grupirali da bi Hrvatska bila poražena. da bi Hrvati bili robovi Beograda, i ostalih stranih velesila. prije svega Britanije, koja i danas radi sve u svojoj moći da ojača poziciju Beogradu na štetu Zagreba, i njima Jovo ljigavi Josipović hrli u zagrljaj u London.

sve u svemu, zato i kažem da je potrebno vrijeme jer ne bih rekao da mlađe generacije vuku na tu stranu. ovakvi ko ova Katarina Lukić i njoj slični među mladima su manjina. svako malo izađe tablica, gdje se Jutarnji Novi List i ta ljevičarska tiskovina zgraža da mladi imaju pozitivnu percepciju o NDH Ustašama i općenito o Srbima negativno mišljenje, a to je ono što njih najviše kopka. samo da im ništa ne ugrozi jugosferu i bratstvo jedinstvo, jer svi moramo živjet u slogi pogotovo s balkanskim zajednicama i narodima.

neće toga biti, mladi su ipak puno osviješteniji. mislili su oni da će im Jugoslavija vječno živjeti, pa ode u tri pm. e pa otić će im i ova moderna SRH, u tri pm. sve to ima svoj vijek trajanje, sve su to nasilna riješenja koja mogu trajat u vrh glave 50 godina. a do tada, treba uzgajat masline grožđe radit fiš paprikaš i čekat svojih pet minuta kako smo ih dočekali i 1991. pa neka vide, dal im se s rogatima isplati bosti.

NorthStand
16-07-2013, 20:10
Mi smo narod koji uredno bira i ulazi u antihrvatske zajednice,a istovremeno smo Antu Starčevića proglasili Ocem domovine.Nikad njegove ideje nisu bile dio ovog naroda, dio ovog naroda su uvijek bile antihrvatske ideje.

Hrvatima je RH nametnuta, da su bile druge okolnosti krajem 80-tih nikad Hrvati ne bi ni pomišljali na svoju državu.Bez srpske agresije tko zna što bi bilo.

Recimo to ovako, u stabilnoj Jugi,politički i ekonomski stabilnoj, nikad ne bi došlo do nekog hrvatskog ustanka i jasne želje za stvaranjem neovisne RH.Nikad do toga ne bi došlo.

Naši vladari su samo slika naroda,oduvijek je tako bilo.

Možemo mi čekati da priroda odradi svoje i stari kadrovi umru,ali imamo nove kadrove koji će ih naslijediti. To je začaran krug iz kojeg nema izlaska.

čak je i Tuđmana nudio srbima "konfederaciju", naravno oni zaluđeni svojom moći ni na to nisu pristali! baš dobro, meni osobno iako sam imo bliskih obiteljskih žrtava je izuzetno drago da je do tog rata ipak došlo. kako kažu ovi jugo parazitit, dogovorenog rata u kojem su tisuće hrvata izgubile svoj život. meni je ipak drago, radi ovakvih ko ova koza Katarina Luketić koji misle da oni mogu o takvim stvarima pričat na način koji pričaju. da smo normalna država, hladili bi svoje guzice u zatvoru od trenutka od kad bi napisali ovakvu nakaradnu kolumnu kao što je ona napisala. vrijeđa sve žrtve rata, pričajući o tome da je rat dogovore ali šta bi ona o tome mogla znati. valjda je ona ikoga izgubila u ratu, a i da je sumnjam da bi puno drugačije razmišljala jer je onda jednostavno zaposlena na radnom mjestu koje ne dozvoljava drugačiju percepciju, i na kojem se samo ovakvo mišljenje "može prodat". prema tome, samo treba imat svoj mozak i upotrebljavat ga, a manje čitat tiskovine i slušat HRT genijalce kalibra Zoran Šprajc kojemu samo petokraka fali na glavi, kada gledatelje pozdravlja s drugovi i drugarice.