PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Dvije Hrvatske: Socijalizam u javnom sektoru i realni sektor koji polako umire

caporegime
05-07-2013, 16:18
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=3258-Dvije-Hrvatske-Socijalizam-u-javnom-sektoru-i-realni-sektor-koji-polako-umire

NorthStand
05-07-2013, 22:06
to židove, svi smo mi reganovci. :rofl

šalu na stranu, dosta je i meni "socijalizma"(kod nas komunizma), bilo u glavama ljudi bilo u praksi.

ali nama će trebat još 20 godina, da se naučimo živjet u skladu s kapitalizmom.

ne možeš biti 45 godian dio zatvorenog drutšva, odnosno komunizma, i onda naglo uskočit u kapitalizam i očekivat od tih komunista ili njihove dječice da će se oni znati ponašat u kapitalizmu. kad su odgojeni u komunizmu, i jedion što znaju je taj način rada i pristupa problemima. to jednostavno ne ide, zato i kažem 20 godina minimum još moramo čekat do prave kapitalizacije naše države i društva. nama trebaju dubinske promjene, a one se neće ostvarit preko noći.

Komari
06-07-2013, 18:27
Osvrnut ću se na "kumice s placa".

Meni jedino u ovome s računima smeta što se priko kolina rješava stvar. Inače koliko je stvarno "kumica" na placu a koliko prekupaca bilo bi zanimljivo vidjeti.

Naime već godinama ekipa kupuje salatu u Kauflandu i onda je skuplje za par kuna prodaje na Pazaru kao domaću. :013

Da san na mistu vlasti ja bi krenila u provjeru tko stvarno prodaje svoje proizvode a tko ono šta je kupia od velikih trgovačkih lanaca. To uopće nije teško utvrdit. Dovoljno je mjesec dana pratit onako inkognito tko šta prodaje bilježit i onda mu otić u obilazak posjeda na kojem sve to uzgaja.

Uvjerena sam kako većina ne bi imala pokriće u zenmlji za količinu koju proda. Onda bi lipo takvima izvoli registriraj tvrtku za obavljanje trgovačke djelatnosti i opalit s fiskalnom kasom. Za one za koje se utvrdi da prodaju svoje i uzgajaju na zdravstveno ispravan način (jer postoji i neka šema plodoreda..ne možeš mi zajedno uzgajat karanfile pa onda salatu npr) ne treba kasica.

Samo šta je ovoj vlasti jednostavnije priko kolina, kao što je ona glupača iz porezne skup s linićem donila odluku da plaću moraš primat na račun neke banke, što je pravno neodrživa odluka jerbo nitko na svitu nikoga ne može prisilit da plaća 20ak kuna privatnoj firmi niti da s privatnom firmom ugovori poslovni odnos, a banke to jesu.
A što ako ja ne želim imat veze s nijednom bankom?!