PDA

Pogledaj Full Version : Asovi u zraku, asovi na kopnu.......

caporegime
01-07-2013, 22:07
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_War_II_flying_aces

da današnji englezi ili ameri imaju imalo srama prestali bi snimati ratne filmove.
u zraku je to bilo tako.

ili, na kopnu
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_War_II_Panzer_aces_from_Germany

švabo je bio kralj.
jedan na jedan rus mu je mogao samo čistiti cipele it o jezikom i to da je sretan zbog te časti.

NorthStand
02-07-2013, 05:14
hahaha capo je pravi švabist. :D

i meni su švabe kraljevi, ne u smislu nacije koliko u smislu vojne stege i vrhunske uređenosti države. to mi vjerojatno nikad nećemo imat, barem ne na takav način kako to švabo posloži. a vojska im je uvijek bila vrhunska, samo ih je svaki put sjebalo što su bili sami protiv najjačih. RUSI ENGLEZI FRANCUZI AMERIKANCI, jebote a švabo sam protiv njih i opet im treba 5 godina da ga sjebu! švabo je toliko jak, da može sa svakim u borbu, a u jedan na jedan borbi brijem da mogu svakog sjebat. samo što je taj omjer kao što vidimo, uvijek bio na strani ove druge opcije i samo zato su pobjeđivali švabe. pa svatko razuman kuži, da u klinču jedan na jedan protiv švabe u vojnom smislu nitko nema šanse. prejebeni su, može im se svatko u tom pogledu samo divit.

NorthStand
02-07-2013, 05:16
ali po meni Rusi su tu odmah iza švaba, po vojnoj sposobnosti. ne može se negirat da i oni imaju ekipu za fajt, kad je taj ratni sukob u pitanju. po meni daleko jaču nego englezi i francuzi, dakle rusi i nijemci po meni dva najozbiljnija i dva najveća naroda na europskom kontinentu. a da je švaba ko rusa, brijem da bi cijeli svijet osvojili. ipak je rusa duplo više od švaba, pa švabe ne mogu baš toliku brojnost vojske nabit koliku mogu rusi kada izvrše maksimalnu mobilzaciju stanovništva.

Humphrey
02-07-2013, 11:54
Dva na vrhu i odmah face.:D

As u zraku Erich "Bubi" Hartmann

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/56/Erich_Hartmann.jpg/80px-Erich_Hartmann.jpg

Rusi su ga zvali "Crni vrag",on je u 1404 misije srušio 352 neprijateljska zrakoplova.

Osuđen je na 25 godina teškog rada na temelju lažne optužbe za ratne zločine koja je uslijedila nakon što ga nisu uspjeli nagovoriti da promijeni strane i postane komunist.

Nakon 10 godina je oslobođen i vratio se u Njemačku. 1997. Rusija je priznala kako je optužba protiv njega bila lažna i presuda mu je ukinuta.Umro je 1993.

Kurt Knispel

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/9d/Kurt_Knispel.jpg/220px-Kurt_Knispel.jpg

Ovaj sudetski Nijemac je najveći tenkovski as WW2 sa potvrđenih 168 uništenih tenkova.

Samo ga je to i spasilo zatvora jer je često dolazio u sukobe sa nadređenima pa zbiog toga nije ni napredovao. Odlikovanja mu nisu bila važna,a i izgledom je odudarao od tipičnog vojnika,pogotovo njemačkog.:D

Inkvizitor
02-07-2013, 13:17
I onaj Cvitan Galić je bio neki zračni as.

Humphrey
02-07-2013, 13:29
Galić ima 38 potvrđenih i 7 nepotvrđenih pobjeda.

Mato Dukovac je imao 44 potvrđene i 1 nepotvrđenu pobjedu.On i Galić su bili naši najuspješniji piloti.

Dukovac je služio i u sirijskom zrakoplovstvu tijekom rata sa Izraelom.

Poslije je živio i umro u Kanadi 1990.

gerilac
02-07-2013, 23:06
1138

Najodlikovaniji Hitlerov vojnik - 1916.
Hans-Ulrich Rudel kao pilot Štuke (Ju-87) i njene protuoklopne verzije Ju-87 G-2 "Kanonenvogel" uništio je nevjerojatnih 519 tenkova, 800 vozila i 150 artiljerijskih oružja. K tome je na moru potopio jedan sovjetski bojni brod, dvije krstarice, jedan razarač i 70 amfibijskih plovila. Uništio je još i 4 oklopna vlaka, srušio nekoliko mostova i oborio 9 aviona. Ukupno se procjenjuje da je uništio oko 2,000 ciljeva na zemlji, zraku i vodi.

Na današnji dan rođen je u Šleskoj Hans-Ulrich Rudel, najodlikovaniji njemački vojnik u Drugom svjetskom ratu. On je jedini vojnik Trećeg Reicha koji je dobio najviše njemačko odlikovanje – Viteški križ Željeznog križa sa zlatnim hrastovim listovima, mačevima i dijamantima. Naime Viteški križ imao je nekoliko stupnjeva. Najniži je bio obični Viteški križ (dodijeljeno 7,365 komada), zatim je slijedio Viteški križ s hrastovim listovima (890 komada), pa Viteški križ s hrastovim listovima i mačevima (160 komada), te Viteški križ s hrastovim listovima, mačevima i dijamantima (samo 27 dobitnika).

Među tih elitnih 27 koji su dobili dijamante, bili su i feldmaršali Erwin Rommel, Albert Kesselring i Walter Model te dva kapetana podmornica. Rudel je međutim jedini koji je dobio još i zlatne listove, i to zbog toga što je kao pilot Štuke (Ju-87) i njene protuoklopne verzije Ju-87 G-2 "Kanonenvogel" uništio nevjerojatnih 519 tenkova, 800 vozila i 150 artiljerijskih oružja. K tome je na moru potopio jedan sovjetski bojni brod, dvije krstarice, jedan razarač i 70 amfibijskih plovila. Uništio je još i 4 oklopna vlaka, srušio nekoliko mostova i oborio 9 aviona. Ukupno se procjenjuje da je uništio oko 2,000 ciljeva na zemlji, zraku i vodi. Ti uspjedi nisu, dakako, prošli bez problema. Čak 32 puta je bio srušen ili je morao prisilno sletjeti.

caporegime
02-07-2013, 23:21
iako su otto carius i kurt knispel bili asovi s najviše pojedinačnih pobjeda, ipak je najslavniji tenkovski as michael wittman

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCsQFjAA&url=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FMichae l_Wittmann&ei=VzbTUeS_CcbNswa7iICoDw&usg=AFQjCNHtSsynYl0OnSKtN41BX7-N7g6aJg&bvm=bv.48705608,d.Yms

Humphrey
03-07-2013, 17:23
Hans-Urlich Rudel je izgleda htio sam dobiti rat.:D

Michael Wittman "Blac Baron" ime koje je znalo svako njemačko kućanstvo. :de:naklon

Grunf
06-07-2013, 21:23
Čudi me da nitko nije spomenuo najpoznatijeg asa, Crvenog Baruna:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_lf8jmcf7vl1qcp6xao1_500.jpg

http://www.moj-film.hr/data/novosti/4b56e01681abe.jpg

http://dalje.com/hr-svijet/nepobjedivog-crvenog-baruna-srusio-jedan-metak/142030

U zračnim borbama tijekom Prvog svjetskog rata imao je najviše zračnih pobjeda koje je postigao jedan pilot, njih čak 80. Legendarni nadimak dobio je tek nakon rata. Crveni je nastao zbog njegova aviona Albatrosa D. III., koji je bio potpuno crven, a barun je dodan u knjizi koja se o njemu pojavila nakon rata.

Koliko je strahopoštovanje izazivao kod protivnika govori podatak da su ga Francuzi nazvali Crveni vrag, što su prihvatili i njihovi saveznici.

Na današnji dan, 21. travnja 1918. godine, oboren je samo jednim metkom, netom prije 25. rođendana. Vrlo bizaran i jednostavan kraj tog lovca na zrakoplove. Nikada nije otkriveno tko ga je točno srušio, kanadski pilot Arthur Roy Brown ili australski vojnici s tla.

Zanimljiv je i podatak kako je poginuo čim je promijenio svoj legendarni avion, a njegovi poklonici tvrde kako zapravo nitko nikada nije pobijedio Crvenog baruna.

NorthStand
07-07-2013, 15:10
znaš da sam pomislio na njega, ali sam mislio da je tema vezana samo za drugi svijetski rat.

sve u svemu, švabe su uvijek imala izvrsnu vojsku.

samo imaju taj problem, da ih mrzi ostatak europe, i da su praktički sami u bilo kakvom velikom globalnom sukobu.

ipak, koliko god jak i pametan bio, ne možeš rat dobit sam.

zato su i dva puta izgubili, ali u europi teško da će ikad imat još jednog jakog saveznika.

englezi i francuzi nema teorije da će s njima ratovat, a Rusi pogotovo.

prema tome, moraju naći nekog jačeg saveznika a jedino im se možda nudi SAD iako je on skloniji ovoj opciji koju sam ranije naveo, tako da i to otpada, bilo kako bilo švabe su dosta odsiječene u tom pogledu jer većina velikih ne želi puhat u njihov rog. a mali narodi koji su im i skloni, nisu dovoljno jaki i moćni da bi donjeli prevagu na terenu. tako da, bolje da se drže ovakve politike gdje u miru vladaju europom, bez municije tenkova i vojnika. :D

ps, ima jedna stara računalna igra, i zove se Crveni Barun, ti letiš u savezničkom avionu i pokušavaš srušit njega. :D

Humphrey
07-07-2013, 15:34
Lothar von Richthofen,mlađi brat crvenog baruna je imao 40 pobjeda u zraku.U bratovoj sjeni,ali ništa manje briljatni pilot.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/81/Richthofenlothar.jpg

en.wikipedia.org/wiki/Lothar_von_Richthofen

Grunf
07-07-2013, 16:00
znaš da sam pomislio na njega, ali sam mislio da je tema vezana samo za drugi svijetski rat.

sve u svemu, švabe su uvijek imala izvrsnu vojsku.

samo imaju taj problem, da ih mrzi ostatak europe, i da su praktički sami u bilo kakvom velikom globalnom sukobu.

ipak, koliko god jak i pametan bio, ne možeš rat dobit sam.

zato su i dva puta izgubili, ali u europi teško da će ikad imat još jednog jakog saveznika.

englezi i francuzi nema teorije da će s njima ratovat, a Rusi pogotovo.

prema tome, moraju naći nekog jačeg saveznika a jedino im se možda nudi SAD iako je on skloniji ovoj opciji koju sam ranije naveo, tako da i to otpada, bilo kako bilo švabe su dosta odsiječene u tom pogledu jer većina velikih ne želi puhat u njihov rog. a mali narodi koji su im i skloni, nisu dovoljno jaki i moćni da bi donjeli prevagu na terenu. tako da, bolje da se drže ovakve politike gdje u miru vladaju europom, bez municije tenkova i vojnika. :D

ps, ima jedna stara računalna igra, i zove se Crveni Barun, ti letiš u savezničkom avionu i pokušavaš srušit njega. :D

Igral sam tu igru. :cheer

Nema nam druge nego da ojačamo i pomognemo Njemcima osvojiti Europu. Naš je sve ispod Beča, a njihovo sve iznad. :D

NorthStand
09-07-2013, 12:27
Igral sam tu igru. :cheer

Nema nam druge nego da ojačamo i pomognemo Njemcima osvojiti Europu. Naš je sve ispod Beča, a njihovo sve iznad. :D

odlična igra, u ratnim igrama najdraže mi je biti švabo i tamanit saveznike. :D

samo se treba dobro geostrateški rapodjelit teritorij, i to je to. valjda će Gvido Westervele, imat razumjevanja za naše zahtijeve. :rofl

gerilac
11-07-2013, 16:32
1150

Cvitan Galić je bio hrvatski zračni as u Drugom svjetskom ratu. Galić je rođen 29. studenog 1909. u Gorici kod Gruda. Osnovnu školu je završio u Sovićima. Od 1927. živi kod strica u Stocu i radi kao mlinar i mehaničar. Uskoro je ušao u pješaštvo Kraljevske jugoslavenske vojske u Posušju. Kao izvrsnom učeniku u školi, odobrena mu je molba za premještaj u zrakoplovstvo. Zrakoplovnu školu u Mostaru završava odličnim uspjehom u 7. vazduhoplovnom puku u prosincu 1930.. U lovačku zrakoplovnu školu u Zemunu je primljen 1932., gdje završava obuku gađanja za zračnu borbu. Lovački pilot postaje 1. kolovoza 1935. Njegova vojna karijera obilježena je čestim sukobima sa srpskim časnicima s kojima je dolazio u sukob zbog svog naglašenog hrvatstva. Rat je Galića zatekao kao narednika na pomoćnom uzletištu Kosor kod Mostara. Odmah na početku rata zrakoplovom prelijeće na uzletište kod Sinja te se stavlja na raspolaganje Hrvatskom ratnom zrakoplovstvu. Dobrovoljno pristupa Hrvatskoj zrakoplovnoj legiji i odlazi u Fürth kraj Nürnberga na specijalnu izobrazbu prije odlaska na Istočni front u sklopu 15 (kroat.)/JG 52, hrvatskog jata u sklopu Jagdgeschwader 52. Leteći u Bf 109 E-4, postiže svoju prvu zračnu pobjedu 2. ožujka 1942., kad je oborio sovjetski izviđački avion R-10 iznad Magnitovka. Početkom srpnja iste godine jato je opremljeno najsuvremenijim lovačkim zrakoplovima Bf 109 G, što je bio dokaz da Nijemci cijene sposobnost hrvatskih pilota. Do lipnja 1943. Galić ima 38 priznatih zračnih pobjeda i završio je 2 ture sa Hrvatskom zračnom legijom. Nagrađen je 23. lipnja 1943. njemačkim križom u zlatu. Od Njemačke je još i nagrađen i željeznim križom 1. stupnja. Veterane Hrvatske lovačke zračne legije Stožer bojnoga zrakoplovstva NDH povlači na novu dužnost u NDH. Cvitan Galić je poginuo u zračnom napadu 6. travnja 1944., kad je 2 Squadron SAAF ( Južnoafričke zračne snage ) napao zračnu bazu Zalužani. Bomba izbačena iz Spitfire-a IX pogodila njegov avion. Pokopan je uz sve vojne počasti u Mirogoju i posmrtno promaknut u čin satnika i nagrađen Zlatnom kolajnom poglavnika Ante Pavelića za hrabrost i titulom viteza. Njegov grob su partizani 1945. preorali, kao i grobove drugi hrvatskih i njemačkih vojnika koji su tamo bili pokopani. U 439. letova oborio je DB-3, Pe-2, Spitfire, R-10, 2 MDR-6 hidroaviona, 5 Il-2, 4 MiG-l, 4 I-153, 5 I-16, 5 MiG-3 i 9 LaGG-3., sveukupno 38. oborenih aviona.

[Gruppenfuhrer]